Zmatek v délce rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ajena16
Stálice 51 příspěvků 27.10.18 19:56
Zmatek v délce rodicaku

Dobrý den maminky
chtěla bych se zeptat. Asi je to blba otázka :think: ale kamarádky mi docela popletly hlavu, protože každá mi tady tvrdí něco jiného, ze teď vlastně ani nevím jak to doopravdy je.
Takže nástup na mateřskou 13/12/16 syn se narodil předčasně 21/12/16.
Rodicak nástup 1/7/17 na tři roky. Takže pokud to já dobře chápu tak by měla končit 1/7/20 ne? Kamarádka mi tu tvrdí, ze to bude dřív, ze je tam těch predtim 6m. Takže jsem se do toho teď zamotalo :nevim: :D děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lendeš
Kelišová 5420 příspěvků 27.10.18 20:01

@Ajena16 U rodičovského příspěvku volíš částku ne délku, takže si to spočítej podle částky, kterou pobíráš. Celkem je rodičák aktuálně 220 tis.

Kaileee
Kecalka 304 příspěvků 27.10.18 20:02

tak buď máš rodičák do 3 let dítěte nebo na 3 roky od požádání o něj

Uživatel je onlinealialiali
Kecalka 195 příspěvků 27.10.18 20:02

do tří let věku dítěte, takže od data narození tři roky

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43118 příspěvků 27.10.18 20:05

Jde o to, o cos zažádala, možné je vše. Dřív „tříletý rodičák“ byl do tří let věku dítěte, ale dneska si těch 220 000 rozpočítáš, do jaké doby chceš (s jistýma omezeníma na maximum), takže klidně cokoliv mezi. Víš, kolik ti chodí, tak tím vyděl 220 000 a dostaneš počet měsíců, kolik ti to bude celkem chodit.

Uživatel je onlinealialiali
Kecalka 195 příspěvků 27.10.18 20:08

zakladatelce jde spíš asi o to, kdy se má vrátit do zaměstnání ne??

Ajena16
Stálice 51 příspěvků 27.10.18 20:08

@Kaileee a to zjistím jak?

Kaileee
Kecalka 304 příspěvků 27.10.18 20:10
@Ajena16 píše:
@Kaileee a to zjistím jak?

to je podle toho jak si o to požádáš, jakou částku budeš pobírat?

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 27.10.18 20:19

@Ajena16
Zaměstnavatel je povinen ti držet pracovní místo do 3 let věku dítěte. Pokud chceš být doma déle, musíš si zažádat o neplacené volno a pobírat rodičovský příspěvek, který jsi si rozložila na delší dobu než do 3 let věku dítěte. Zaměstnavatel ti ale s neplaceným volnem nemusí vyhovět

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 27.10.18 20:23

rodičovská dovolená Ti končí v den třetích narozenin dítěte .. pokud budeš doma déle, tak už se musíš se zaměstnavatelem domluvit na neplaceném volnu, které Ti ovšem nemusí dovolit .. výše rodičovského příspěvku na délku nemá vliv, někdo si nechá vyplatit celých 220 tisíc během prvního roku a je doma čtyři roky a někdo si to nechá na čtyři roky a po dvou se vrátí do práce :nevim:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43118 příspěvků 27.10.18 20:25

Tak do zaměstnání se bude vracet, dokdy jim to nahlásila, ne? Max. ve třech letech věku dítěte.

Ajena16
Stálice 51 příspěvků 27.10.18 20:44

@Evelýna 1 zaměstnavatel mi ukončil smlouvu už když jsem byla na rizikového tehotenstvi. Takže není kam se vracet

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 28.10.18 09:30

@Ajena16
Zaměstnavatel tě nemůže vyhodit, když jsi na rizikovém těhotenství

Uživatel je onlineMiasofi
Kecalka 295 příspěvků 28.10.18 13:58
@Ajena16 píše:
Dobrý den maminky
chtěla bych se zeptat. Asi je to blba otázka :think: ale kamarádky mi docela popletly hlavu, protože každá mi tady tvrdí něco jiného, ze teď vlastně ani nevím jak to doopravdy je.
Takže nástup na mateřskou 13/12/16 syn se narodil předčasně 21/12/16.
Rodicak nástup 1/7/17 na tři roky. Takže pokud to já dobře chápu tak by měla končit 1/7/20 ne? Kamarádka mi tu tvrdí, ze to bude dřív, ze je tam těch predtim 6m. Takže jsem se do toho teď zamotalo :nevim: :D děkuji za odpověď

Tak to zjistíš fakt jen tak, že částku 220tis vydělíš částkou rodičáku, který ti chodí :kytka:

Ajena16
Stálice 51 příspěvků 29.10.18 07:39

@Evelýna 1 měla jsem smlouvu na dobu určitou a zaměstnavatel mi ji proste už dal neprodlouzil když jsem byla na rizikovem. :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >