Zůstat v manželství, když miluji jiného?

Anonymní
21.4.20 12:57

Zůstat v manželství, když miluji jiného...?

Zdravím vás,
vlastně ani nevím, proč se obracím sem ale tak nějak doufám, že třeba některá z vás měla podobnou zkušenost a dokáže mi poradit, co dál, i když samozřejmě vím, že konečné rozhodnutí je čistě na mně.
Ve zkratce. S manželem jsme sedmý rok. Máme spolu syna 4roky a já mám z předchozího vztahu ještě jednoho syna 9let. MAnžel s mým starším synem vychází velmi špatně. Syn je spíš plachý, plačtivý a manžel si ho v tomto často dobírá (že je fňukna),dost mu shazuje sebevědomí ale při úspěchu ho nepochválí. Na to jsem ho již několikrát upozorňoval a dost jsme se kvůli tomu hádali a hadáme. Celkově náš vztah utrpěl, když tři roky jezdil kamionem a já byla na děti sama. Zvykla jsem si být bez něj a ač jsem se těšila na to, že opět bude s námi doma, nějak se nám nepovedlo navázat tam, kde jsme skončili.
Po mateřské jsem nastoupila do práce a potkala jsem muže. Je mladší o dva roky ale naprosto jsme se do sebe zbláznili. Od začátku jsme oba veděli, jak to doma máme. I on má malé dítě (ani ne roční). Trvá to již půl roku, kdy se scházíme, a ač jsme to několikrát zkoušeli ukončit, nepodařilo se nám to. Vydržíme to den, dva, kdy jsme oba naprosto vyřízení a pak se zase sejdeme…
Doma se to samozřejmě provalilo, jak u mě tak u něj. Nakonec jsme se oba v podstatě přiznali. Mě doma všichni odsoudili, všichni stojí za manželem, ač neví, jaký byl náš vztah před tímto, co se stalo. Prostě já jsem ten, kdo podváděl a ničí rodinu…Ano uvědomuji si to. Manžel se chtěl nejdříve rozvést, pak ale vychladl a dal mi 3 týdny na rozmyšlenou ať to buď utnu a nebo se rozvedeme…A já teď nevím. Cítím tu odpovědnost za své děti, chci aby měli domov, rodinu, ale také spokojené rodiče. Vím, že bych se měla chovat rozumě a zůstat s manželem ale zároveň se bojím, že tak navždy ztratím sama sebe. Je mi 30let a čekat až vyrostou, žít bez lásky…dá se to vůbec?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3290
21.4.20 13:03

Takže abys byla ty šťastná, rozbiješ rodinu 3 dětem. Co takhle dát ještě manželství šanci a zkusit poradnu? Tam bych řešila i vztah manžel-syn. Vzpomeň si na začátek vztahu a manželství, proč jsi se do manžela zamilovala? Fakt tam nic není nebo si jen zblázněná do druhého?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 13:07
@berusa.m píše:
Takže abys byla ty šťastná, rozbiješ rodinu 3 dětem. Co takhle dát ještě manželství šanci a zkusit poradnu? Tam bych řešila i vztah manžel-syn. Vzpomeň si na začátek vztahu a manželství, proč jsi se do manžela zamilovala? Fakt tam nic není nebo si jen zblázněná do druhého?

Ano, právě že ty děti jsou to jediné, co mě trápí. Vím, že jim rozbiju rodinu. Právě že není. Poradnu jsme zkoušeli ještě před tímto, protože jsme problémy měli ale nevedlo to nikam. Já jsem i manželovi přímo řekl, že jsem ochotná to ukončit a být s ním ale, že mu asi nejsem schopná dát citově to, co on by chtěl. A takový vztah on nechce…

• Nahlásit
  • Citovat
21.4.20 13:12

A co milenec? Ten by s tebou chtel byt? Ten si zazije jeste vetsi peklo od pribuznych, kdyz ma miminko. Je mi jeho manzelky lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 13:14
@Anonymní píše:
Zdravím vás,
vlastně ani nevím, proč se obracím sem ale tak nějak doufám, že třeba některá z vás měla podobnou zkušenost a dokáže mi poradit, co dál, i když samozřejmě vím, že konečné rozhodnutí je čistě na mně.
Ve zkratce. S manželem jsme sedmý rok. Máme spolu syna 4roky a já mám z předchozího vztahu ještě jednoho syna 9let. MAnžel s mým starším synem vychází velmi špatně. Syn je spíš plachý, plačtivý a manžel si ho v tomto často dobírá (že je fňukna),dost mu shazuje sebevědomí ale při úspěchu ho nepochválí. Na to jsem ho již několikrát upozorňoval a dost jsme se kvůli tomu hádali a hadáme. Celkově náš vztah utrpěl, když tři roky jezdil kamionem a já byla na děti sama. Zvykla jsem si být bez něj a ač jsem se těšila na to, že opět bude s námi doma, nějak se nám nepovedlo navázat tam, kde jsme skončili.
Po mateřské jsem nastoupila do práce a potkala jsem muže. Je mladší o dva roky ale naprosto jsme se do sebe zbláznili. Od začátku jsme oba veděli, jak to doma máme. I on má malé dítě (ani ne roční). Trvá to již půl roku, kdy se scházíme, a ač jsme to několikrát zkoušeli ukončit, nepodařilo se nám to. Vydržíme to den, dva, kdy jsme oba naprosto vyřízení a pak se zase sejdeme…
Doma se to samozřejmě provalilo, jak u mě tak u něj. Nakonec jsme se oba v podstatě přiznali. Mě doma všichni odsoudili, všichni stojí za manželem, ač neví, jaký byl náš vztah před tímto, co se stalo. Prostě já jsem ten, kdo podváděl a ničí rodinu…Ano uvědomuji si to. Manžel se chtěl nejdříve rozvést, pak ale vychladl a dal mi 3 týdny na rozmyšlenou ať to buď utnu a nebo se rozvedeme…A já teď nevím. Cítím tu odpovědnost za své děti, chci aby měli domov, rodinu, ale také spokojené rodiče. Vím, že bych se měla chovat rozumě a zůstat s manželem ale zároveň se bojím, že tak navždy ztratím sama sebe. Je mi 30let a čekat až vyrostou, žít bez lásky…dá se to vůbec?

Tady je mně líto nejvíce toho syna 9 let. :( To mu chceš zase přivést dalšího tatínka? Už třetího? Už předtím jsi na něj nemyslela a přivedla mu tohoto, když spolu vycházeli špatně. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.20 13:15
@Anonymní píše:
Tady je mně líto nejvíce toho syna 9 let. :( To mu chceš zase přivést dalšího tatínka? Už třetího? Už předtím jsi na něj nemyslela a přivedla mu tohoto, když spolu vycházeli špatně. :nevim:

Vztah měli zprvu dobrý, vycházeli spolu jako táta se synem (jeho otec si ho nebere). Vše se zlomilo až když muž začal jezdit. Syn ho přestal brát jako autoritu, i když byl doma už s ním nechtěl trávit čas…

• Nahlásit
  • Citovat
21936
21.4.20 13:17

Já to asi nechápu. Na obzoru se objevil nový šukatér, se kterým si samozřejmě nádherně rozumí :D Současně s tím si uvědomila, že s domácím šukatérem rozumět najednou přestala. To jsou mi zvláštní náhody :mrgreen:
Proč ženské musejí skákat z jednoho vztahu do dalšího?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
21.4.20 13:17

Podivej se na to co vse jsi s manzelem prozila, co vse jste treba prekonali? Zamysli se i nad tim pozitivnim a jestli ti stoji za to znicit rodinu. Po 7letech je kazdej vztah jinej nez se zacatku, na to nezapomen. A zamysli se nad tim, ze tvuj milenec je schopny odejit od zeny a maleho miminka. Aby jsi jednoho dne nedopadla stejne! Kdyz ted je schopny tak lehce po pul roce odkopnout zenu s miminem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 13:18

Ano odešel by…Spíš čeká na mě…Jeho ženy je mi samozřejmě líto, stejně tak jeho syna. Proto jsme to zkoušeli již několikrát ukončit (jak z mé strany, tak i z jeho), jenže se nám to nedaří a dál to takhle pytlíkovat už nechceme :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.20 13:19

Zkusím se zeptat jinak…myslíte, že může fungovat manželství z rozumu, když srdce bude jinde…?nebo já nevím, jak to nazvat, popsat…

• Nahlásit
  • Citovat
21936
21.4.20 13:21
@Anonymní píše:
Zkusím se zeptat jinak…myslíte, že může fungovat manželství z rozumu, když srdce bude jinde…?nebo já nevím, jak to nazvat, popsat…

Myslím, že bys měla ukončit nevyhovující vztah a být chvíli sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
21.4.20 13:24

Koukas moc pres ruzove bryle. To ze jste bez sebe po par dnech nevydrzeli… Kdyby jste opravdu chteli date to! Ja bych se hodne zamyslela jestli chci chlapa co po pulrocni zamosti odejde od zeny a maleho miminka. A hlavne jestli chci chlapa, ktery si chvili po narozeni ditete najde milenku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15806
21.4.20 13:24
@Anonymní píše:

Tak nám popiš jak dlouho jsi s milencem. Rok, dva?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
21.4.20 13:25
@Anonymní píše:
Ano, právě že ty děti jsou to jediné, co mě trápí. Vím, že jim rozbiju rodinu. Právě že není. Poradnu jsme zkoušeli ještě před tímto, protože jsme problémy měli ale nevedlo to nikam. Já jsem i manželovi přímo řekl, že jsem ochotná to ukončit a být s ním ale, že mu asi nejsem schopná dát citově to, co on by chtěl. A takový vztah on nechce…

Co chceš řešit, když už je to v podstatě vyřešené a rodinu už jsi rozbila. A manžel má rozum, pokud takový vztah nechce.
Je otázka jestli milenec bude s tebou nebo to ukončí, je otázka jak dlouho ti to vydrží než se znovu zamiluješ…
Prostě jsi jedna z těch do dopřávají dětem ten luxus, že každé má svého tatínka :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3182
21.4.20 13:25

Ty jsi teda material fakt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu