Zvířata a děti - v čem podnikat?

Anonymní
22.5.20 12:19

Zvířata a děti - v čem podnikat?

Ahoj holky, podle nadpisu si možná řeknete, co ta bláznivka chce za radu, musí mít sama nějaký nápad.
Nápad mám, jen možná nedokážu nezaujatě se přiklonit k nějaké variantě.
Mám nemovitost na vesnici na liberecku. Máme tam základy na dům s projektem 5+1, zahradu 3000 metrů a stodolu, která je zařízená pro koně (200m2 se sociálním zařízením, dva pokoje. Sama mám dva koně, povolánim učitelka ve školce před státnicema, dvě děti, toliko k mé výchozí pozici :) v okolí nadšenci kamarádi i učitelky i koňáci, manžel koňák.
A já přemýšlím, v čem se realizovat. 1)Ustájení pro koně dělat nechci, to je makačka a velká zodpovědnost vůči majitelům (myšleno třeba 10 cizích koní) 2)Láká mě nějaká forma jezdecké školičky, kroužku. Zkušenosti s koňma mám mnohaleté, ale ne úplně se školičkou dopodrobna, hlavně legislativně. To bych musela dostudovat a pořídit alespoň ještě jednoho (2?) koně. 3)Nezaměřovat se pouze na koně, a k našem dvoum pořídit ovečku, kozu, a dělat něco jako „minifarmu“. Exkurze pro školy, odpoledne pro veřejnost? Chci adoptovat i slepice z klecového chovu, ale to tak jako tak. 4)Zázemí pro koně úplně zlikvidovat, nechat koně venku, a založit si dětskou skupinu/soukromou školku, kde bude doplňkové právě koně a zvířata, pěstování rostlin,…?
V tuto chvíli neřeším prvotní investice, spíš se nemůžu nějak rozhodnout a přiklonit se k jednomu.
Nechci na tom zbohatnout, spíš jen dělat to co mám ráda a uživit se, případně normálně i pracovat. Stodolu je škoda nevyužít.
Prosím anonym, ne proto, že by sem chodila rodina, ale proto že se někdy prezentuji jako „deb*l“ tak aby mě někdo nespojoval s mým nickem :lol: :zed: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19926
22.5.20 12:23

Minifarmy frčí… :think: nějaký prolézačky má dvůr, točenou zmrzlinu nebo mrazák se zmrzlinama, vstupné 30… Taky mně zaujal dýňový svět, balíky slámy, bludiště, všude dýně do toho tamhle koza, nebo tam dělat kouzelný les :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19926
22.5.20 12:25

A jestli se šikovný, tak nějaký sochy pohádkový ze dřeva, možná jezírko s kamínky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54613
22.5.20 12:28

Znama ma velky ranc, kde ma kone. Ma programy pro deti. Konicek od detstvi „kone“ prerostl, ze ji zivi. Mam pocit, ze i cvici psiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 12:30

Jo děti zvířátka milují, farma je fajn nápad. K tomu přidat nějaký program jako třeba hledání pokladů, nebo plnění různých úkolů…
Tak až budete otevírat, tak dejte vědět :) Jsme z libereckého kraje :)

• Citovat
  • Nahlásit
19926
22.5.20 12:32

Oslavy narozenin… Jestli prostě máte finance a nic vás teď netlačí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
22.5.20 12:35

Ta minifarma je skvělý nápad. Pozemek máte veliký, to by se určitě dalo využít na nějaké další „atrakce“ pro děti. Mě ještě napadla i hipoterapie když máš ty koně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5945
22.5.20 12:35

Spojila bych 2 a 3. Učít na koních můžeš taky. K tomu zvířatka, taková farma. Pak to jen časově naplánovat, kdy co a jak kdy. I třeba nějaký kroužek jedno dvě odpoledne pro děti… péče o zvířatka třeba. Bych to tak nějak udělala dokupy. Máš hezké nápady. A dneska to frčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5945
22.5.20 12:37

Ano a jak píše @Bubla Bůčková mít v nabídce i ty oslavy třeba uspořádat… Myslím že bys to mohla rozjet ve velkém :D, že je spousta možnosti a můžeš to fakt promíchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19926
22.5.20 12:40

Školka dětská skupina na to bych se naopak vyprdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 12:40

Jo, já jednám o odkupu louky pod naším pozemkem, která má 10 000m2, to by bylo asi nejlepší ta minifarma. Zmrzka je taky dobrý nápad, to podle mě má teď velkou poptávku. Finance úplně extra teď nemáme navíc, asi jako každý druhý, ale během pár měsíců čekám větší obnos, a ráda bych se právě realizovala a příští rok od jara začala už budovat, do té doby se připravit „na papíře“.
Jo, už to vidím trochu… bludiště je fajn, jezírko na rochtání nohou, dřevěné průlezky. Ve vesnici jsou i další dva turistické cíle, tak možná fajn celodenní výlet do malé vesničky :srdce: :* zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
19926
22.5.20 12:45

Tady pak bude zájemců! Mám u tebe jednu malou Opočenskou :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5945
22.5.20 12:46
@Anonymní píše:
Jo, já jednám o odkupu louky pod naším pozemkem, která má 10 000m2, to by bylo asi nejlepší ta minifarma. Zmrzka je taky dobrý nápad, to podle mě má teď velkou poptávku. Finance úplně extra teď nemáme navíc, asi jako každý druhý, ale během pár měsíců čekám větší obnos, a ráda bych se právě realizovala a příští rok od jara začala už budovat, do té doby se připravit „na papíře“.
Jo, už to vidím trochu… bludiště je fajn, jezírko na rochtání nohou, dřevěné průlezky. Ve vesnici jsou i další dva turistické cíle, tak možná fajn celodenní výlet do malé vesničky :srdce: :* zakladatelka

A k tomu můžeš i vozit na konich, anebo učit, mít kroužek. To se dá prolnout vše dokupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
22.5.20 13:02

Kdybych byla v této situaci a měla i tu louku k dispozici, asi bych chovala nějaké zvířectvo na maso a to prodávala. Já třeba Kupuju domácí Králíky, kachny, krůty, domácí vajíčka… pro děti pár zvířátek a průlezky. A pro rodiče letní výčep. Asi bych se bála, aby se těm dětem něco nestalo, tak ať si na ně dohlížejí rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6237
22.5.20 14:07

U nás je kousek stáj, kde paní chová koně, má statek a dělá jezdecký kroužek, dny dětí u koní, vyjížďky pro veřejnost, pobyty na 3-5 dní, tábory u koní, příměstské tábory u koní atd. Má pořád narváno, i když je to poměrně drahé:-). Nápady se mi líbí, sama bych určitě přijela s dcerkou. Spojit minifarmu a akce u koní, ideální:-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat