Zvláštní způsob života

Anonymní
26.5.18 07:53

zvláštní způsob života

Prosím anonymně

ale potřebuju poradit, co s tím, motám se v tom

Našla jsem si přítele, staršího, přes 45 let, je svobodný, bezdětný. Vztahy měl, nevydržely, odešly tuším partnerky. Už má jen otce a bratra. Bratr je celkem čilý, podnikavý, ředitel v nějaké firmě. Přítel má taky vedoucí funkci. Je chytrý, umí být i vtipný, ale je takový tichý, plachý. Když je nějaký stres, tak se bu´d stáhne a nekomunikuje, všechno mu začne padat z ruky anebo křičí - to velmi záhy pochopil, že nebude na mě, takže toto přede mnou omezil na nulu, a to i vůči lidem okolo. Řekla bych, že naším vztahem se hodně zklidnil v tomto. Jo a je pomalý, všechno mu dloooouho trvá.
Ale máme společné zájmy, někdy musí mít svoji pravdu - docela si rozumíme. Jen mi u něj chybí větší podnikavost a dominance. Když někde jsme, kouká na TV (to se třeba otočí ke mně zády :zed: ) a všimla jsem si, že pořád kouká do telefonu. Myslela jsem si, že je to pracovní, ale on pořád hraje hry - že prý při tom pěkně utíká čas. Celý den a i víkendy tráví v práci, teda pokud spolu nejsme, já mám toho v poslední době docela dost, a tam má svoji kancelář, kde zase kouká na TV a hraje hry na telefonu).

Chápu, že nemusel časem nikdy šetřit, že nikdy nemusel pro nikoho třeba stavět dům nebo jinak fungovat (bydlí v domě rodičů), ale začíná to narážet na nějaké hranice - já zařídím všechno, protože jsem ten „zkušenější“ a on se veze. Jo dá na to peníze. na druhou stranu tuhle začal, že musíme šetřit, až přehnaně, dost mě to překvapilo. Šetřit ano, taky jsem šetřílek, ale na správném místě.

Vztah už nějakou dobu trvá, hodně se posunul z mého pohledu k lepšímu, ale popsala jsem tu pár věcí, které mi vadí. Nejsem ta, která potřebuje každého předělat, ale je šance, že se to u něj dá posunout do nějaké přijatelnější roviny? A jak? Máte nápady, návody?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26296
26.5.18 07:57

Pises, ze on se v tom vasem vztahu zklidnil. Jak ses zmenila ty? Diky M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
26.5.18 08:05

No v jeho veku nevim nevim :nevim: prece uz je zvykly na ten „svuj“ zivot a tezko se mu bude neco menit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17658
26.5.18 08:06

V jeho letech už ho nijak zásadně nepředěláš. Buďto se s jeho chováním smíříš a nebo odejdi. Přijde mi jako takové velké dítě. Ten mobil věčně v ruce… utíká čas… Ten čas mu jednou bude chybět. Vy spolu nebydlíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 08:07

No on se na počátku choval dost hrozně, skoro jsem to vzdala a to jsem hooodně tolerantní. byl takový křečovitý, neuměl o něco požádat, vyštěkl to a já se jen mohla dohadovat, co vlastně chce, házel telefonem, křičel na lidi do telefonu, domluva s ním dost složitá.

Už pochopil, že může být pohoda, už mám pocit, že to je hodně normální. Brala jsem to, že je asi ve stresu z rozchodů s těmi partnerkami, protože se fakt blbě seznamuje.

Jak jsem se změnila? Taky jsem asi po svém rozchodu klidnější. taky už asi vidím zase víc perspektiv než to černo. Nevím, u sebe to moc neumím rozpoznat. Ale pořád v tom lítám - chvíli bych ráda, abychom spolu bydleli (párkrát mi to navrhoval), chvíli mám pocit, že to s ním nedám. Takové vlny. S bývalým manželem to bylo jiné. Bylo to - cvak a fungovali jsme spolu bez problémů (rozchod po noha letech byl důsledkem jeho vzrůstající agrese). Tady je to nahoru dolů. I když už je to víc nahoře než to bylo.

• Citovat
  • Nahlásit
27541
26.5.18 08:07
@Anonymní píše:
Prosím anonymně

ale potřebuju poradit, co s tím, motám se v tom

Našla jsem si přítele, staršího, přes 45 let, je svobodný, bezdětný. Vztahy měl, nevydržely, odešly tuším partnerky. Už má jen otce a bratra. Bratr je celkem čilý, podnikavý, ředitel v nějaké firmě. Přítel má taky vedoucí funkci. Je chytrý, umí být i vtipný, ale je takový tichý, plachý. Když je nějaký stres, tak se bu´d stáhne a nekomunikuje, všechno mu začne padat z ruky anebo křičí - to velmi záhy pochopil, že nebude na mě, takže toto přede mnou omezil na nulu, a to i vůči lidem okolo. Řekla bych, že naším vztahem se hodně zklidnil v tomto. Jo a je pomalý, všechno mu dloooouho trvá.
Ale máme společné zájmy, někdy musí mít svoji pravdu - docela si rozumíme. Jen mi u něj chybí větší podnikavost a dominance. Když někde jsme, kouká na TV (to se třeba otočí ke mně zády :zed: ) a všimla jsem si, že pořád kouká do telefonu. Myslela jsem si, že je to pracovní, ale on pořád hraje hry - že prý při tom pěkně utíká čas. Celý den a i víkendy tráví v práci, teda pokud spolu nejsme, já mám toho v poslední době docela dost, a tam má svoji kancelář, kde zase kouká na TV a hraje hry na telefonu).

Chápu, že nemusel časem nikdy šetřit, že nikdy nemusel pro nikoho třeba stavět dům nebo jinak fungovat (bydlí v domě rodičů), ale začíná to narážet na nějaké hranice - já zařídím všechno, protože jsem ten „zkušenější“ a on se veze. Jo dá na to peníze. na druhou stranu tuhle začal, že musíme šetřit, až přehnaně, dost mě to překvapilo. Šetřit ano, taky jsem šetřílek, ale na správném místě.

Vztah už nějakou dobu trvá, hodně se posunul z mého pohledu k lepšímu, ale popsala jsem tu pár věcí, které mi vadí. Nejsem ta, která potřebuje každého předělat, ale je šance, že se to u něj dá posunout do nějaké přijatelnější roviny? A jak? Máte nápady, návody?

Takový chlap by mě asi moc nepřitahoval :nevim: Zásadně se nezmění, spíš se to bude horšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17658
26.5.18 08:10
@Anonymní píše:
No on se na počátku choval dost hrozně, skoro jsem to vzdala a to jsem hooodně tolerantní. byl takový křečovitý, neuměl o něco požádat, vyštěkl to a já se jen mohla dohadovat, co vlastně chce, házel telefonem, křičel na lidi do telefonu, domluva s ním dost složitá.

Už pochopil, že může být pohoda, už mám pocit, že to je hodně normální. Brala jsem to, že je asi ve stresu z rozchodů s těmi partnerkami, protože se fakt blbě seznamuje.

Jak jsem se změnila? Taky jsem asi po svém rozchodu klidnější. taky už asi vidím zase víc perspektiv než to černo. Nevím, u sebe to moc neumím rozpoznat. Ale pořád v tom lítám - chvíli bych ráda, abychom spolu bydleli (párkrát mi to navrhoval), chvíli mám pocit, že to s ním nedám. Takové vlny. S bývalým manželem to bylo jiné. Bylo to - cvak a fungovali jsme spolu bez problémů (rozchod po noha letech byl důsledkem jeho vzrůstající agrese). Tady je to nahoru dolů. I když už je to víc nahoře než to bylo.

Tak koukám, že spolu nebydlíte. Vůbec nevíš, jaké by to s ním vlastně bylo. Měli byste to zkusit. A pak se rozhodni. A nějak nechápu: vy spolu nebydlíte, ale hospodaříte spolu? On ti dává peníze a ty kupuješ co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
26.5.18 08:10
@Anonymní píše:

Jak jsem se změnila? Taky jsem asi po svém rozchodu klidnější. taky už asi vidím zase víc perspektiv než to černo. Nevím, u sebe to moc neumím rozpoznat. Ale pořád v tom lítám - chvíli bych ráda, abychom spolu bydleli (párkrát mi to navrhoval), chvíli mám pocit, že to s ním nedám. Takové vlny. S bývalým manželem to bylo jiné. Bylo to - cvak a fungovali jsme spolu bez problémů (rozchod po noha letech byl důsledkem jeho vzrůstající agrese). Tady je to nahoru dolů. I když už je to víc nahoře než to bylo.

Uprimne bych asi v tomhle vztahu neprokracovala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2536
26.5.18 08:15

Píšeš, že ho nechceš měnit, ale celou dobu děláš přesně to. On je na maximu např. to že není dominantní a akční a je pomalejšího tempa jsou povahové rysy. To má jako udělat jak, že změní. Z introverta extroverta a naopak taky neuděláš. Za mě máš nerálné představy. Nikdy to nebude ideální a vztahů, kde jeden je tahoun a druhý se veze znám taky dost. U nás já jsem třeba taky takový organizátor a nevadí mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5951
26.5.18 08:17

Jak jste se dali dohromady? Asi bude v soc. vztazích trochu slon v porcelánu, možná trochu i nějaké autisticke rysy :think: Možnost je, že ho třeba naučíš, že je lepší si povídat než hrát na telefonu hry, ale možná taky ne. Musíš se rozhodnout, jestli ti to víc dává nebo bere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 08:18
@Kobliha51 píše:
Tak koukám, že spolu nebydlíte. Vůbec nevíš, jaké by to s ním vlastně bylo. Měli byste to zkusit. A pak se rozhodni. A nějak nechápu: vy spolu nebydlíte, ale hospodaříte spolu? On ti dává peníze a ty kupuješ co?

Trávíme spolu třeba celý víkend někde pryč - takže jídlo a tak. Teď jsme byli měsíc v zahraničí - takže jsme spolu bydleli a byli 24 hodin denně. Ponorka nebyla, jen jsem cítila jeho únavu - byli jsme pořád v pohybu. A ty občasné výstřelky. A ty hry na tom telefonu. Já zařizovala, on si hrál a čekal.

• Citovat
  • Nahlásit
17658
26.5.18 08:20
@Anonymní píše:
Trávíme spolu třeba celý víkend někde pryč - takže jídlo a tak. Teď jsme byli měsíc v zahraničí - takže jsme spolu bydleli a byli 24 hodin denně. Ponorka nebyla, jen jsem cítila jeho únavu - byli jsme pořád v pohybu. A ty občasné výstřelky. A ty hry na tom telefonu. Já zařizovala, on si hrál a čekal.

Chceš být matka dospělého dítěte? Nic jiného on není. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 08:21

@Kfětoslava

Ty autistické rysy mě taky už napadly. Myslím, že jsem ho už naučila, že když něco chce, že nestačí vyhrknout slovo, ale je lepší to říct, že se nic neděje a naopak vím, co chce a splním mu to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 08:23

@Kfětoslava

Internet, on asi jinak neumí, je dost samotář.

• Citovat
  • Nahlásit
5951
26.5.18 08:23
@Anonymní píše:
@KfětoslavaTy autistické rysy mě taky už napadly. Myslím, že jsem ho už naučila, že když něco chce, že nestačí vyhrknout slovo, ale je lepší to říct, že se nic neděje a naopak vím, co chce a splním mu to.
Škoda, že někoho takhle trpeliveho nepotkal už před 20 lety
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama