Nemocnice s poliklinikou Mělník, Gynekologicko-porodnické oddělení

Vyhlášená porodnice v Mělníku disponuje moderním vybavením. Je zde možnost připlatit si za nadstandardní služby. Mimo jiné najdete v porodnici i laparoskopické vybavení, urogynekologická operativa a komplexní péči o riziková těhotenství.
Rooming-in je zde samozřejmostí.
Připraveni jsou v této porodnici na porody od 34. týdne těhotenství.

Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici celkem čtyři nadstandardní pokoje.

Porodnice Mělník nabízí nadstandardní programy - Komfort, Premium a Exkluziv. Vyberete si podle toho, který balíček vám vyhovuje nejvíce. Kompletní nabídku těchto programů naleznete na internetových stránkách porodnice.

Porody zde probíhají na třech samostatných porodních boxech, které byly nedávno rekonstruované. Porodní boxy umožňují tzv. alternativní vedení porodu. Využít lze relaxačních pomůcek.

Během porodu vás může doprovázet otec dítěte nebo porodní asistentka, či dula. Maximální počet osob, které vás mohou doprovázet během porodu jsou dvě.

Prohlídku porodnice, která se koná vždy první a třetí středu v měsíci, si můžete domluvit na tel. čísle 315 639 365.

Od 22. do 32. týdne těhotenství se můžete zúčastnit předporodního kurzu, jehož součástí je i cvičení pro těhotné. Kurz obsahuje 6 lekcí po 120 minutách. Cena za celý kurz činí 1 800 korun. Přihlásit se lze na tel. čísle mobil: 739 264 657 nebo na emailu jaroslava.kubacova@mediterra.cz.
Zúčastnit se můžete i kurzu přípravy na kojení, který je zdarma. Pro více informací a termíny si volejte na tel. číslo tel.: 603 880 478 nebo 603 880 431

Kompletní informace a také nabídku nadstandardních programů, které porodnice nabízí naleznete na webu.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici s poliklinikou Mělník, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 114x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Radek Havlas

Porodnice: +420 315 639 365

JIP: +420 315 639 362

Oddělení gynekologie a rizikové těhotenství: +420 315 639 359

Adresa: Pražská 528, Mělník 276 01

URL: http://www.nemocnice-melnik.cz/rubrika/804-Zdravotnicke-sluzby-Luzkova-pece-Gynekologicko-porodnicke-oddeleni/index.htm

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Mělník

26.06.20

Silně nedoporučuji tuto porodnici. Popisování by mi zabralo dlouho, ve zkratce 57h bolesti a nakonec akutní cs. Týden poté jsem probrečela.
Prosím vyberte si jinou porodnici, podotýkám, že jsem měla zaplacené vše nadstandard co šlo…

02.06.20

Velmi pěkně zrekonstruovaná porodnice včetně gynekologické části pavilonu.
Personál jak na gyn. odd, tak poporodním odd. příjemný, milý, vstřícný.
Porodila jsem tu 2.5.2020 dcerku, byla umožněna účast otce u porodu, dotepání pupečníku a společné první 2 hodiny o samotě jako rodina na porodním sále.
Nadstandardní pokoj odpovídal ceně ( 1190 Kč/den).
Stravování dobré, nemohla jsem si stěžovat.
Určitě doporučuji i ostatním ;)

Personál:

MUDr. Anna Herbst, Klára Oškerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Využít předporodní kurzy, kurz hypnoporodu a nadstandardní pokoj

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatečné množství poporodních vložek a dudlík

3
02.01.20

Za mě, jako za otce dobrý. S přítelkyní jsme měli VIP pokoj. Byl jsem tam s ní celé 4 dny. Jediné, co nám vadilo, byla „postel“, na které jsem spal. Hrozně vrzala, ale opravdu hrozně. Jsem se nemohl ani přetočit. Jinak vše v pořádku.

13.05.19

Většina personálu nemocnice je velice příjemná, sestry jsou ochotné, rády poradí, pomohou, co se týče kojení nabízí, ať si přijdete říct o pomoc, prostě perfektní přístup k práci a pacientům.
Náš porod byl komplikovaný, neotvírala jsem se, malý se ve finále nalokal plodovky a musel rychle ven. Přesto na mě byli všichni příjemní a nikdo nedělal nic, dokud jsem to nedovolila.
Ráda bych ještě jednou poděkovala paní primářce z dětského, která u nás byla ještě před tím, než se malý narodil a zachránila nám ho. Dále paní doktorce i paní porodní asistentce, které mě o všem informovaly, reagovaly pohotově a nedělaly nic bez našeho souhlasu. Navíc byly všechny velice příjemné po celou dobu a zacházely s námi perfektně.
Bonding jsem bohužel nemohla mít, protože malý měl komplikace a musel na poporodní vyšetření, i tak mi ho ale alespoň na chvíli přiložily. Manžel byl celou dobu se mnou, už na nadstandartu před porodem, během porodu na boxe, s malým na dětském a potom zase s námi. Mělník nám dopřál dostatek klidu po porodu, abychom naše první dny prožili v klidu a pohodě i s tatínkem. Děkujeme.

Personál:

Chumová, Minaříková, Holakovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Standardní seznam věcí do porodnice, nic extra jsem nepotřebovala, pokud ano, sestřičky z dětského oddělení zapůjčily různé pomůcky - polštář, kloboučky ke kojení apod.

29.01.19

Byla jsem registrovaná v jiné porodnici, v Mělníku byli ochotní mě vzít, když mě v domluvené porodnici nevzali. Na příjmu byli milí, papíry mohl vyplňovat muž (opisoval je z dokumentů, které jsem vyplnila pro tu domluvenou porodnici) a já je pak podepisovala. Za což jsem při probíhající první době porodní byla ráda.

Dokud Vás nevezmou na sál (mě říkali až budu otevřená alespoň na 5 cm), tak jste v pokoji pro ženy na šestinedělí - takže tam není soukromí. Vedle mne byla paní co právě porodila a její muž, co jí zrovna navštěvoval. Několikrát tam něco řešila uklízečka. Záchod a sprcha byli společné s vedlejším pokojem.

Sál mají pěkný, se sprchou a záchodem. Není tam žíněnka nebo jakékoliv jiné místo k porodu než polohovací postel (ta je moderní). Když si můj muž sedl za mne, aby mě masíroval, tak musel zase slézt - prý to není hygienické (a to byl převlečený do nemocničního oblečku, který vyfasoval). Měla jsem s sebou muže a vlastní porodní asistentku - je fajn, že to porodnice umožňuje. Chtěla jsem rodit přirozeně, pokud možno bez zásahů, což jsem měla napsané i v porodním přání. Když jsem to říkala místní porodní asistentce a zmiňovala jsem, že kupříkladu nechci nástřih hráze, zeptala se mě: „A to se chcete natrhnout až po prdel?“ Takže dost uklidňující přístup.

Cítila jsem se pod tlakem kvůli času - 12hod. po prasknutí plodové vody mi chtěli preventivně dát antibiotika a podepsání reverzu byla dost konfliktní situace. Následovala výhružka, že se pomalu otevírám (za 2 hodiny jsem se neotevřela víc), a že pokud to bude stejné za další dvě hodiny, tak mi buď dají oxitocin a nebo udělají císařský řez. A to jsem měla často až dvouminutové kontrakce po pěti minutách a nedělo se nic patologického!

Celkově jsem ze strany porodnice necítila potřebný pocit klidu a bezpečí. Pravda, rušili mě i maličkosti, jako zmínky o času a neúprosně hodiny na stěně, nebo když mi sestra nakoukla do sprchy, abych vylezla a ona mě mohla zkontrolovat. To, že při vstupu do porodního sálu nikdo neklepal a to, že když jsem se uchýlila na jediné privátní místo, kde jsem se sama ve tmě mohla uvolňovat do intenzivních kontrakcí - ano mluvím o toaletě - tak mě bez varování někdo z personálu rozsvítil.

V rámci druhé doby porodní mě paní doktorka dala asi hodinu bez vnějších zásahů. Rodila jsem na čtyřech a už jsem při kontrakcích nahmatala hlavičku. Do toho přišla paní doktorka s tím že, „takhle byste nám tu rodila ještě dvě hodiny. Jste prvorodička? To musíte změnit polohu.“ A ačkoliv se mi v dané poloze rodilo dobře a přála jsem si jen klid na to ve vlastním tempu porodit, trvala na tom, že mne musí vyšetřit a že musím rodit na zádech na porodním křesle a provozovat řízené tlačení. Navíc mi vyhrožovala, že pokud neporodím během následujících dvou kontrakcí, tak mne nastřihne a použije kleště. Pro kontext dodám, že dítě mělo během kontrakcí horší ozvy, mezi kontrakcemi je však mělo naprosto v pořádku. Já jsem měla pocit, že je vše v pořádku, paní doktorka však měla strach.

Z tlaku, jež vyvíjela jsem byla ve velkém stresu, takže jsem nakonec dítě vytlačila při daleko slabších a kratších kontrakcích, než jaké jsem měla před příchodem paní doktorky. Navíc jsem si, pravděpodobně díky spěchu, poměrně dost potrhala vnější rodidla. Jinak použití kleští a nástřih jsem odmítala a paní doktorka to nakonec respektovala a jen mi rukou chránila hráz před natržením (ke kterému tedy nedošlo). Později mi paní doktorka říkala, že je dobře, že spěchala, neboť dítě mělo omotanou pupeční šňůru kolem krku. Dle moderních studií však neexistuje vztah mezi pupečníkem kolem krku a špatným zdravotním stavem dítěte (vysvětleno např: http://www.prirozeny-porod.eu/…-kolem-krku/), spíše než o něco patologického jde o běžný stav, který nezpůsobuje ohrožení. Navíc mělo po narození dítě apgar skóre 10, což žádné akutní tísni nenasvědčuje.

Jako pozitivní hodnotím přístup doktorky a sestry z neonatologie, které na mou prosbu přišli až těsně po porodu (už tak mne množství přítomných lidí znervózňovalo). A umožnění klidného bondingu, při němž mě paní doktorka velice citlivě šila porodní poranění. Dále byl personál z novorozeneckého milý a s dítětem nedělal žádné úkony bez mého svolení. Milým překvapením bylo, že ač jsem ze sálu odešla až někdy v deset večer, dostala jsem večeři.

Druhý den doktoři zkontrolovali mě i dítě a na reverz jsme odjeli domů. Pan doktor mi mile vysvětlil rizika a umožnil mi v klidu odjet.

Personál:

MUDr. Anzirat Amrillaeva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kromě běžně zmiňovaného zahřívací polštářek na břicho (může se hodit při porodu, zejména pokud zrovna není k dispozici sprcha a pak také po porodu, když se zavinuje děloha) a absolvovat kurz asertivního jednání ve fyzicky a psychicky vypjatých situacích.

A také se informovat o možných zásazích do porodu a jejich přínosech a rizicích. Dobrým zdrojem jsou například doporučení WHO.

26.11.18

Naprosto vynikající. Rozhodovala jsem se mezi Podolím a Mělníkem a ačkoliv jsme z Prahy a Podolí je “hezčí, prestižnější, blíž atd.”,tak pocitově vyhrál Mělník. Personál milý - od lékařů po porodní asitentky, sestry na šestinedělí i dětské sestřičky.
Rodila nás porodní asistentka Katka Opočenská - úžasná žena s velkým srdcem a empatií. Nic mi netlačila, pouze říkala svoje zkušenosti a zkušenosti s jinýma maminkama. Poradila mi na změlčení branky injekci a oxytocin(dlouho jsem se neotevírala) a bylo to výborné rozhodnutí. Byla milá a klidná, i když jsem občas nechtěla poslechnout :-). Paní doktorka Barbora Špačková - vynikající, milá, lidská. Všichni nám pogratulovali k miminku a i se přišli podívat na pokoj. Měla jsem tu krásný porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si balzám na bradavky - Bepanthernje super a hodně vložek po porodu a jednorázové kalhotky síťované a velké - kvůli pohodlí.

27.10.18

Rodila jsem v červenci 2018 a jsem velmi spokojená, rodila bych tam zase. Co se týká předporodní péče, tak doktoři jsou pečliví, nic nezanedbají. Měli jsme domluvenou porodní asistentku a bylo to moc fajn. Opravdu respektují porodní plán a přání. Vše vysvětlí, co se týká toho. Samotný porod byl super vše šlo moc dobře a jelikož jsem trénovala s anibalem nástřih hráze žádný. Porodní asistentka skoro vše zvládla sama a pak akorát přišla paní doktorka takže jsme tam měli klid. Porodní asistentka nám zařídila nadstandart, za což jsme byli velmi vděční a pokoj krásný i toalety a sprcha a hlavně ten pocit, takové domácké prostředí, člověk je díky tomu hrozně uvolněný narozdíl od pražských porodnic a nemocnic, do kterých člověk vleze a už je nervózní. Akorát tam hodně hrotí kojení a jelikož já měla mléko až když jsem odešla s porodnice, tak si myslím že to byl zbytečný stres.

Personál:

Porodni asistentka: Jana Festova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nestresovat a nebát se a být v klidu :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

No na internetu je seznam věcí, co si vzít do porodnice, ale za mě hlavně pohodlnou košilku na porod a tak čtyři balíky poporodních vložek.

09.10.18

Rodila jsem v červenci 2018. Jako prvorodička jsem měla krásný a rychlý porod, od příjmu až po opuštění porodnice byl přístup personálu skvělý, profesionální, ale i přátelský. Nemohu si na nic stěžovat. Vybavenost porodnice velmi dobrá, jediné horší byla strava, ale s tím jsem tak nějak počítala. Za sebe rozhodně doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní jídlo, ovoce, zeleninu…

12.09.18

Porodnici v Mělníku vřele doporučuji. Rodila jsem poprvé a to 31.8. syna Eliáška. Celý proces tím byl pro mě velkou neznámou. Personál - jeho přístup i vybavení porodnice mě velmi mile překvapil. Během porodu se mi všichni plně věnovali, vždy byl někdo na blízku připraven poradit a pomoci, i když měla porodnice téměř plno. Bonding, který není v porodnicích ničím automatickým, je zde základ. Byl to nezapomenutelný zážitek.

Nástřih hráze proběhl jen „kosmeticky“, paní doktorka dbala na to, aby byl co nejmenší. Při porodu jsme střídali polohu tak, aby mi co nejlépe vyhovovala. Naštěstí se na mě v oddělení šestinedělí dostal nadstandardní pokoj, takže pobyt byl velmi příjemný a měla jsem prostor k zotavení i péči o miminko. Jediný slabší článek je strava, ale to je skoro v každé nemocnici. :)

Moc děkuju paní doktorce Egyedové a porodní asistentce Kubíčkové, dále paní doktorce Chumové a sestře paní Oškerové.

Personál:

Mudr. Egyedová, por. asist. Kubíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

čerstvé ovoce, zeleninu a jiné zdravé potraviny

10.05.18

Co se týká samotného porodu, nemohu si na nic stěžovat. Vše mi bylo vysvětleno, milý přístup, velká podpora. Tím mé nadšení končí. Pobyt na oddělení šestinedělí byl pro mne horor. Po příchodu domů jsem si nesmírně oddechla. Jako prvorodička jsem neměla žádné zkušenosti. Prosila jsem sestry, zda mi mohou ukázat péči o miminko. Odbyly mne, že nemají čas, protože dorazilo hodně rodiček. Ani po delší době nikdo nedorazil. Jediné, co ukázaly, bylo koupání. Často jsem se na něco ptala a bylo mi velice líto, když jsem viděla ve tvářích sester pohrdání, úšklebky a výsměch. Měly by si uvědomit, že je mnohá novopečená maminka citlivá, a pokud nemá zkušenosti, tak se holt ptá! Podotýkám, že se nejednalo o žádné nesmyslné dotazy. Jen dvě mladé sestřičky byly moc milé, bohužel nevím, jak se jmenovaly.

K lékařům nemám žádné výhrady. Oběd byl většinou vlažný. Žádala jsem o nadstandard, ale bylo to bez šance, prý jsem byla pátá v pořadí! Raději se ani nezkoušejte sester ptát, zda můžete dát dítěti dudlík.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou jídlo

27.04.18

Porod jsem měla vyvolávaný, příjem do porodnice proběhl v pořádku, všichni příjemní. V příjmové ambulanci se vyplnily papíry, poté mě odvedli na pokoj, ubytovala jsem se, šla na monitor a kontrolní prohlídku. Porod začali hned vyvolávat pomocí čípků. Vždy mi vše vysvětlili a zodpověděli mé otázky.

Všechny sestry na předporodním oddělení, které se o mě staraly, byli příjemné, pořád se ptaly, zda něco nepotřebuji a jak se cítím.

Co se týká porodu, byla to rychlovka, když to přišlo, běžela jsem na sál za 5 minut 12, nedokázala jsem odhadnout, kdy už je ta bolest finální a je to samotný porod a ne jen bolesti při otevírání. Na sále už čekal celý tým profesionálů, paní doktorka a porodní asistentky, pediatr a sestry. Celkem asi 6 lidí, což mě překvapilo ale byla jsem klidnější, protože jsem věděla, že očekávaný syn by měl mít větší porodní váhu a mohli by nastat komplikace. Žádné nenastaly, za 10 minut byl syn venku. Paní doktorka byla fantastická, říkala mi, co se děje, a vše proběhlo v pořádku.

Po porodu jsem byla vyčerpaná, a tak mě odvezli na lehátku na pokoj, pomohli mi zdravotní sestry cca 4× do koupelny, než jsem se cítila dojít si tam sama.

Novorozenecká péče byla super, vše mi ukázali - jak koupat, přebalovat a jak se o co starat. Dvakrát denně chodil doktor na kontroly, vždy mi zodpověděli všechny mé otázky.

Co se týká jídla, byla jsem spokojená. Snídaně a večeře byly studené. Obědy teplé. Jsem celkem dost vybíravý člověk, ale jídlo mi tam chutnalo. Vždy jsem vše s chutí snědla.

Personál:

MUDr. Hemalová, sestřičky si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velkou zásobu poporodních vložek a síťových kalhotek. Super byl i mycí gel s dubovou kůrou pro péči po porodu. Určitě doporučuji hroznový cukr, dodá energie během kontrakcí i po porodu, když jste vyčerpaná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si s sebou nějaké jídlo. Ačkoliv mi jídlo chutnalo, třikrát denně je to málo.

718
28.03.18

Vřele doporučuji každému, kdo chce mít kolem sebe ochotné a usměvavé sestry a doktory. Nemám co vytknout. Můj první porod a úžasný.

Personál:

MUDr. Krátká, Evička, Magda…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, usmívat se a ptát se, sestry vše vysvětlují

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Úsměv, partnera, pití

28.02.18

Jednoznačně kladná zkušenost. Příjemný a ochotný personál. Příjemné prostředí.

12.05.17

Ráda bych také připojila svou zkušenost s porodnicí na Mělníku. Rodila jsem v polovině února 2017.

Registrace:
Registrace do porodnice probíhá docela pozdě, tuším až v 36. týdnu těhotenství. Nicméně vše probíhá v klidu a bez nervů. Nedá se srovnat s pražskými nemocnicemi, kde se kolikrát musíte hlásit již v 13. týdnu těhotenství. Ptala jsem se a prý se jim prakticky nestává, že by registrovanou maminku posílali kvůli stop stavu pryč. To byl také důvod, proč jsem nechtěla do Neratovic (často stop stav a pak stejně posílají na Mělník).

Poradna:
Do nemocnice jsem měsíc před porodem docházela do poradny, kterou opravdu chválím. Mají zde ordinaci pouze pro těhotné. Chodíte objednané na konkrétní čas. Vše probíhá v klidu a bez zbytečného čekání. Ve srovnání s Neratovickou porodnicí veliký rozdíl. Maminky v Neratovicích chodí do klasické gyn. ordinace a v čekárně se setkávají s ostatními pacientkami čekajícími na gyndu. Navíc mám pocit, že je v Neratovicích vždy několik maminek objednáno do poradny na stejný čas a kdo dřív přijde. Mělník určitě pohodlnější. Navíc zde pracuje úžasná porodní asistentka Helenka, na tu se člověk vyloženě těší.

Porod
Porod jsem měla hezký, ve 40+4 týdnu těhotenství. Slabé kontrakce mi začaly v šest ráno, nicméně nebyly moc pravidelné, chodily cca po 15 - 20 minutách. Někdy v 9 jsem si dala onu slavnou koupel, že se tedy ukáže. Po ní se vše zastavilo. Chtěla jsem manžela poslat do práce, ale asi půl hodiny po koupeli se kontrakce rozjely znovu, silněji a přibližně po 10 minutách.

Funěla jsem ještě asi hodinu na gymnastickém míči (vřele doporučuji, když na něm sedíte a kroutíte pánví sem tam, uleví se vám a zároveň se miminko snáze dostává tam, kam má). V 10 hodin se intervaly zkrátily na +- pět minut a rozhodli jsme se, že tedy vyrazíme, že to už je možná ono. Jako prvorodička jsem se bála, že přijedu moc brzo a budu pak někde 12 hodin hekat… Navíc mi to stále přišlo nějak málo bolestivé. V 10:30 jsme dorazili na příjem, tam už jsem si nedokázala sednout na židli, a tak jsme rovnou pokračovali o patro výš do porodnice.

Natočili mi monitor a prohlídla mě paní doktorka Beblavá. Ta konstatovala, že miminko drží už jen na plodovém vaku a že tedy rovnou na sál. Mno a za hodinu, v pravé poledne, bylo dítě venku. Ačkoli jsem rodila opravdu krátce, PA ani doktorka se s tím moc nemazaly. Hned mi píchli plodovou vodu. PA mě pak nutila do fakt nepříjemných poloh při kontrakcích, pak jsem dvakrát zatlačila (prý jsem blbě dýchala, ale stane se) a při třetím zatlačení bylo mimčo venku. Pak mi řekli, že půjde ven placenta… Tak jsem zeptala, jestli mám tlačit, a doktorka jen řekla: „Nemusíte, už je venku.“

Až když mi dali holčičku na prsa, tak mi doktorka řekla, že mě nastřihla a že ještě bude šít. To mi bylo v první chvíli trochu líto, nevím, jestli ten nástřih nebyl po dvou zatlačeních ukvapený a ani mi dopředu neřekla, že nástřih provede (takže odpověď na to, zda nastřižení bolí). Nicméně nejsem doktor a bohudík jsem se zahojila rychle a dobře.

Celkově jsem měla pocit, že jsou to příjemní profíci, kteří vás efektivně a přátelsky dovedou k narození miminka, ale budou rádi, že jim do toho moc nekecáte a vehementně se nedožadujete přirozeného porodu. Píchnutí vody a nastřižení jde zde i podle ostatních „spolurodiček“ zcela běžná věc. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak mi to vyhovuje. Nevidím důvod, proč si porod prodlužovat. Není to nic extra hrozného, ale co si budeme povídat, přeci jen to bolí.

Oddělení šestinedělí:
Strašně moc různých sestřiček, jejich zařazení se mi celou dobu pletlo. Nicméně milé byly úplně všechny. Po porodu jsem dostala nakázáno, že když budu chtít na záchod, mám si vždycky zazvonit, ať v prvních hodinách nechodím sama a někde sebou nešvihnu. Zcela ochotně a s úsměvem se mnou sestřičky chodily i v noci. Na první noc nám bylo nabídnuto, že si ještě můžeme odpočinout a že pokud chceme, tak si přes noc miminka nechají u sebe, což jsme s kolegyní rády přijaly. Je to naposledy. Sestry pak celé následující 3 dny hlídaly, že se snažíme kojit, velmi ochotně nám pomáhaly se správnou technikou, když jsme se chtěly osprchovat, miminka nám pohlídaly.

Vybavení, servis:
Zvenčí je porodnice dost otřesná, vypadá trochu jako nějaká oprýskaná ubytovna. Sály jsou ale pěkně nově vybavené (stejně mi to bylo jedno, při tom všem člověk opravdu nestuduje, jak staré má sprchový kout obložení). Pokoje už jsou trochu slabší, ale zase na druhou stranu potřebujete postel a noční stolek. Pokoje jsou po dvou, vždy dva pokoje mají společný záchod a koupelnu (nové, čisté, příjemné). Ačkoli jsme chodily často, málokdy byla „fronta“.

Jídlo klasicky strašné. Nechápu to, ale asi na nemocniční kuchaře probíhá nějaké speciální výběrové řízení, kterým projde jen ten, kdo nemá chuťové pohárky. A prostě tohle není o penězích. Suroviny zcela v pořádku (špenát, brambory, kotleta), ale udělat z toho takový blaf, to už je svým způsobem umění. Ale třeba snídaně a večeře dobré (bílá káva, kakao, jogurt, ovoce, sýr a chléb) proč ne. V porovnání např. s Motolem špička.

Celkově porodnici doporučuji a pokud Bůh dá, příště chci na Mělník určitě znovu.

Personál:

MUDr. Beblavá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to bude jen trochu možné úsměv a respekt k personálu. Ačkoli je pro nás porod v životě jedinečnou záležitostí, doktorky a sestry to prožívají x-krát denně. I když jsou na Mělníku profíci, jistě bude i pro ně příjemnější směna s nehysterickou a nebo alespoň spolupracující matkou. Smířit se s tím, že to bolí, ale dá se to zvládnout a vy to prostě dáte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Starou nebo alespoň tmavou košili na porodní sál. Oproti mému očekávání jsem nedostala erár a nakonec jsem v tom spěchu rodila v šatech, ve kterých jsem přišla. Možná jsem si jen měla říct, nevím. Paradoxně nám dali erár až po porodu. Dále: hodně porodnických vložek (klidně 3 balení), alespoň čtvery poporodní síťové kalhoty - s nohavičkami, oblečení a plenky pro mimi na cestu domů, během pobytu vám půjčí jejich, což je příjemné, jídlo - sladkosti, ovoce, jogurty… hroznového cukru klidně dvě balení, jedla jsem ještě druhý den po porodu. Ovoce, jogurty a sladké jsem měla místo obědů.

13
06.05.17

Chtěla jsem napsat celý můj příběh, ale je to osm dní od porodu (akutní císař) a stále nejsem psychicky v pohodě. Rozhodně tuto porodnici nedoporučují, a pokud máte možnost rodit jinde, rozhodně běžte jinam.

Poradny byly super, bez čekání a všichni ochotní. Za zmínku stojí, že díky PA Cudové, Suché, Erbenové a Majzlerové jsem to jakž takž dala. Tyto sestry jsou lidské a opravdu svoji práci dělají spíš srdíčkem a umí pomoct (byla jsem tam týden).

Co se týče dětských sester: nejhnusnější jednání, co jsem kdy zažila… Obzvlášť jedna stará sestra, kterou kdybych teď potkala, tak bych ji plivla do tváře. Každá sestra mi říkala něco jiného, každou chvíli bylo vše jinak a vůbec jsem ve finále nevěděla, co je tedy správné a co ne, komu věřit.

Příšerný a pro prvorodičku, která měla velké komplikace a vyvolávány porod, zážitek, který
byl opravdu velice vážný a obě s dcerou jsme byly v ohrožení života. Toto chování a jednání moc nepřidalo .Místo psychické podpory a alespoň trošky lidského chování jsem probrečela dva dny.

Opravdu se vyhněte obloukem této „přátelské“ porodnici.

Personál:

PA Cudová, Suchá, Erbenová a Majzlerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Bez tatínka či jiné osoby blízké nemá cenu ani tam chodit. Je přesně vidět ten přístup, když tam s sebou někoho máte…

05.01.17

Velmi doporučuji, zvenku sice budova nevypadá lákavě, ale vnitřní prostory jsou velmi příjemné. U prvního porodu byl nutný akutní císařský řez (rodila jsem v Hořovicích).

Až do konce druhého těhotenství jsem si nebyla jistá, zda zkusím rodit spontánně. Do poradny jsem chodila jinam, takže první návštěvu u lékaře jsem v Mělníku absolvovala myslím že ve 34 týdnu těhotenství, přímo u pana primáře Havlase. Do ničeho mě netlačil a řekl mi, ať se rozhodnu tak, abych byla vnitřně smířená s touto variantou a měla to tak v hlavě nastavené.

Takže jsem se rozhodla pro sekci. Nelituji toho a musím říct, že mám na druhý porod hezké vzpomínky. Oceňuji především pozitivní naladění anesteziologického personálu (paní doktorka Burdová a bezva sestřička, jejíž jméno si bohužel nepamatuji), dále možnost přítomnosti partnera přímo na sále a hlavně po výkonu na „pooperační“ místnosti. Malého mu přivezli a přiložili na hrudník, mě po zašití břicha převezli okamžitě za nimi (odhad 15 min, i když těžko říct po koktejlu od anestezioložky). Malého mi přiložili k prsu, pak mě odvezli na JIP. Zde velice ochotné a příjemné sestřičky, které mi umožnili mít miminko (potom co jsem se vzpamatovala z oblbováků) tak dlouho jak jsem vydržela a hlavně byly velmi aktivní, aby mi pomohli s nastartováním kojení. Nosily mi odsávačku a mléko potom na dětské miminku.

Po jednom dni na JIP mi pomohly vstát, umýt se a byla jsem přeložena na klasické oddělení. Kladně hodnotím také přístup k podání tlumících léků, nepřipadala jsem si blbě, když jsem si o lék na bolest řekla, vždy mi personál vyšel ochotně vstříc. Možná má někdo názor, že to miminku může přes mléko škodit, ale podle mě je horší stres z bolesti a neodpočinutá maminka.

Byla jsem na klasickém pokoji (pro 2), trošku mi vadilo, že i když jsou pokoje v patře, nejsou zde žaluzie - kvůli pocitu soukromí a v létě při vyšších teplotách musí být v pokojích velké teplo (což zase asi ocení miminka). Návštěvy bez problémů na pokoj, ale je zde i velmi hezká návštěvní místnost.

Děkuji personálu a doporučuji nastávajícím maminkám!

22.11.16

Velmi lidský a profesionální přístup. Bála jsem se velkých porodnic v Praze, takže zde jsem ocenila zejména klid a osobní přístup - výhody menší porodnice.

Porod nepostupoval dále, malému začaly padat ozvy a tak jsem rodila nakonec císařským řezem. Důvodem byl velmi krátký pupečník, a tak jsem lékařům vděčná za včasné a hlavně správné rozhodnutí. Přestože u porodu nastaly nepředvídatelné okolnosti, které byly vzdálené původním představám, nemohu nic namítat. Jsem vděčná, že se vše obešlo bez následků a mám zdravéhu kluka!

Pokud bude možnost, zvolím si tuto porodnici i příště.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit profesionálům, kteří svoji práci dělají s co nejlepším vědomím a svědomím. Pokud budete pokorní a usměvaví, bohatě se vám to vrátí a i přes případné nepředvídatelné komplikace budete v pohodě a vděčné, že máte zdravé dítě.

15.11.16

Porodila jsem 12.5.2016

Moje kritéria na porodnici byla: příjemné prostředí, přátelský přístup, profesionalita, loajalita a blízkost domova. Zvažovala jsem Bulovku, Neratovice, Mělník a Kladno. Vyhrál Mělník a díky bohu za to.

Předporodní kurz, který vede paní Kubáčová a setkala jsem se tam i s paní Fastovou, což jsou porodní asistentky. Velice doporučuji. Paní Kubáčová maminky motivuje k tomu, aby porod braly jako tu nejkrásnější část života. Celý kurz je v přátelském duchu a po získání informací si můžete zacvičit a zaplavat ve výřivce pod dohledem šikovné fyzioterapeutky. Na porod jsem se těšila, jako malé dítě.

AMBULANCE: 2 týdny jsem přenášela, nakonec jsme vyvolávali. Takže jsem na ambulanci byla velmi často. Příjemná sestřička, paní doktorky byly také moc fajn. Příjem - opět super. Přátelské přivítání, seznámení s porodnicí, a začalo se vyvolávat.

POROD: Průběh popisovat nebudu, každá jsme jiná a nejsem lékařka, tak nemohu posoudit, jak má být vše správně. Celému týmu jsem plně důvěřovala a respektovala jejich pokyny. Za moje vyvolávání - dávky jsem poznala snad všechny. Všichni byli milí, hodní, pomáhali, uklidňovali mě, motivovali jít dál. Moc ráda na všechny vzpomínám. Porodili jsem společně zdravého chlapečka.

PO PORODU: Já si ty dny v nemocnici užila. Lékaři a porodní asistentky nás stále kontrolovali, stále byli super. Dětské sestřičky - pomáhaly s kojením a vše nám ukázaly. Takový servis jinde opravdu není. Moje kamarádky, co rodily v jiných porodnicích toto neznají. Vše bylo spojeno s dobrou náladou.

PROPUŠTĚNÍ: Schůzka odcházejících maminek, seznámení s tím co nás doma čeká, rady, tipy.

PERSONÁL JSEM LEPŠÍ MÍT NEMOHLA. Když jsem pozorovala chování některých maminek, jsou opravdu laskaví a hodně trpěliví. Já už se těším na 2. porod opět v Mělníku.

Personál:

MUDr. Krátká, MUDr. Ahrialleva, PA Čudová, Majzlerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já se do porodnice stěhovala, takže jsem postupně věci dávala manželovi domů. Takže vzít jen to nutné dle seznamu. Jinak hlavně dobrou náladu a hodně sil. S úsměvem jde vše lépe.

12.11.16

Porod 7.11.2016.

Poradna super, příjemná a ochotná sestřička, doktorky taky (i když jsou to cizinky, občas problém s komunikací, že jsem něco nerozuměla, ale vždycky jsme se domluvili).

Na ultrazvuku jsem byla dvakrát, tak jsou taky fajn.

Příjem v poklidu, nestresovali mě. Jediná chyba je, že těhule jsou na pokoji s odrozenými maminkami. Bylo mi nepříjemné ufuňovat a pokňourávat, když vedle mě bylo miminko s maminkou, které jsem tím rušila.

Porodní sál jsem si moc neužila, dvě hodiny jsem byla ve stavu hadrové panenky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, jak to dopadne, ven to musí. Pokud to partnerovi nedělá problém, tak si ho vemte k porodu, nedokážu si to bez něj představit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na sál menší lahev pití s brčkem nebo s cucíkem, zvednout litr a půl láhev je fakt fuška.

10.11.16

Mělník jsem si vybrala po smíšené zkušenosti s prvním porodem 2014 v Neratovicích (hlavně s kvalitou pokojů, soukromí a po návštěvě poradny). Před porodem v srpnu 2016 mi bylo jasné, že pokud si služby a porodní asistentky nezaplatím, bude to velká bída.

Do Mělníka jsem nastoupila po příjemných pár nutných poradnách (většinu jsem měla v Neratovicích) na plánovaného císaře ve 41+0. Na lůžkovém na gynekologii, kde jsem ležela, mi sestra v noci dlouho nechtěla věřit, že se něco děje, i když jsem tak dlouho přenášela. Ani po pravidelných kontrakcích a odchodu zátky se dle přivolané lékařky zatím nic nedělo, tak jsem se šla kroutit sama v noci na pokoj, po další hodině a půl, kdy už byly kontrakce i po 2 minutách jsem v 1:30 ráno ukecala sestru, že se ale fakt něco děje a jiná doktorka konstatovala při vyšetření, že ano, že mi odtéká voda a otvírám se.

Pěšky jsem se sestrou odešla a odjela výtahem o patro výše do porodnice. Tam jsem o 4 hodiny později porodila po šílených křížových kontrakcích svou dcerku. Porodní zde byla minimálně, na mé volání přišla i po minutě (asi odpočívala), já byla celou dobu sama. Bohužel nenabidla žádné úlevové možnosti (mimo sprchy), jen se chodila ptát, jaké mám bolesti, vyšetřila mě a dala monitor a zas odešla. Nezapomenu na její vnitřní vyšetření při kontrakci!

Manžela jsem chtěla zavolat až na finále (jel z Neratovic). Vzhledem k tomu, že se asistentka vůbec nevyjadřovala, jak porod postupuje, jen, že je to dobré, tak jsem otálela se zavoláním manžela, až přijel pozdě. Lékařka, která mi na gynekologii konstatovala to prasknutí vody, mě ve finále i rodila, nastřihla a za sakrování, že hrozně krvácím, mě i křivě zašila (což jsem po komplikacích s hojením zjistila u svého gynekologa). Vše probíhalo vlastně dost vlažně, prakticky, nikdo se moc nestaral, jak se cítím, neporadil nic nápomocného. Asi už k ránu byli všichni unavení z porodů přede mnou. Také mě překvapilo, že po bondingu a sprše, kterou jsem sama hned vykonala, jsem odešla desítky metrů po svých k výtahu a sjela o patro níže a odešla zase na gynekologický pokoj, protože na porodnici nebylo místo.

Naopak pobyt, kvalitu pokojů (byla jsem i na nadstandardu), stravu, přístup lékařů, vážení dcerky, bonding po porodu, vizity, sestry hodnotím kladně.

Obecně jsem si ale v době porodu přišla dost sama, pro personál nedůležitá.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Silné nervy, nebát se ozvat, mít doprovod po celou dobu porodu, nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky a kalhotky, vlhčené ubrousky na mimi, raději i pár plínek pro mimi, až dojde erár, něco na mlsání a dodání energie, kojící čaj.

27.10.16

S porodnicí Mělník mám jen dobrou zkušenost a na svůj první porod hezké vzpomínky.

Zázemí poradny sice nic moc, ale dá se přežít. Porodní sál si moc nepamatuji, protože z několika hodinových bolestí, které jsem si v tichosti vytrpěla na pokoji, to byl na sále takový fofr, že jsem se nestačila ani rozkoukat. Ale je nový, moderní, čistý.

Co se týká oddělení šestinedělí - původně jsem měla zájem o nadstandartní pokoj, ale nebyl k dispozici. Nakonec to ale vůbec nevadilo. Strava sice nemocniční, ale ke snídani i večeři byly porce na můj vkus až moc velké, takže hlady trpět nebudete.

Primář, lékaři i zdravotní sestřičky také v pohodě. Akorát úklidový personál v den našeho odchodu z porodnice stál nastoupený před dveřmi a netrpělivě čekal až se sbalíme a vypadnem. To nebylo zas tak příjemné, ale to je maličkost.

Porodnici s klidným svědomím doporucuju na 100%.

13.10.16

Před dvěma lety jsem v této porodnici porodila prvního syna. S veškerou péčí a přístupem, jak k miminku, tak ke mně, jsem byla nadmíru spokojená. Když jsem se rozhodovala, kde porodím druhého syna, tato porodnice byla jasnou volbou, přesto jsem si nové recenze přečetla a byla jsem překvapená počtem těch negativních. Za sebe mohu říct, že podruhé byl pobyt v porodnici ještě lepší.

Poradna:
Vždy velká ochota. Milá sestra. Časově velmi flexibilní, žádná dlouhá čekání, ani na ultrazvuku, ani na monitoru, či vyšetření.

Před porodem:
Rodila jsem v noci, přesto hned na příjmu se mi věnovaly dvě porodní asistentky a následně paní doktorka. Všechny velmi ochotné a milé. Respektovaly mé přání, například neležet při monitoru, ale stát.

Porodní sál:
Po celou dobu byla přítomna porodní asistentka a můj partner, sprcha, míč, milá atmosféra. Měla jsem velmi rychlý porod, v závěru jsem již měla větší bolesti, asistentka mi okamžitě pomáhala masáží zad, ulevila a na mé přání mi také v závěru první doby porodní píchla medikamenty. Ihned mě informovala, co to bylo a k čemu to slouží.

II. doba porodní, přítomna doktorka, porodní a dětská sestra. Trvala 6 minut. Doktorka respektovala mé přání, že nástřih jen v nezbytně nutných případech. Nebyl potřeba. (trénovala jsem s balónkem Aniball, vřele doporučuji, zcela bez zranění). Malý tam před dotočením ramínek strčil ruku, doktorka mu ji šikovně podržela, správně se dorotoval, oba jsme byli bez zranění.

Malého mi dali okamžitě na břicho, na docela dlouhou dobu. Veškeré ošetření proběhlo vedle mě.

Pak následovaly dvě hodiny bondingu, přítmí, teplo, slabé světlo.

Šestínedělí:
Rodila jsem v noci. Myslela jsem si, že se trochu vyspím, ale malého mi sestra z dětského přivezla cca po 20 minutách, naštěstí spal. Myslím, že mi ho chtěla předat ještě noční směna. Kdyby ale nespal, nebála bych se požádat sestru, že se potřebuji vyspat. Sestra mi hned chtěla vše předvést, tak jsem ji poprosila, že si pro ni přijdu, až se malý vzbudí. Nebojte se s personálem vykomunikovávat svá přání.

Celý pobyt na šestinedělí proběhl v pohodě. Vstřícný přístup sester i lékařů. Pomohli mi s nastartováním laktace.

Jídlo:
Jediná vada na kráse celé porodnice a to dost velká. Jídlo je děsné. Doporučuji vzít si s sebou jogurty, ovoce atd.

Personál:

MUDr. Shishkina, PA Suchá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se komunikovat s personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, jídlo, pití.

11.10.16

Měla jsem rodit v Neratovicích, bohužel odtamtud posílají maminky docela často do jiných porodnic, protože nemají sály a doktory, takže jsme si vybrali Mělník.

Přijali nás s úsměvem a nikdy jsem nepocítila to, že bychom tam nebyli vítaní, když jsme byli registrovaní někde jinde. Personál moc milý, obětavý, usměvavý, vše vysvětlující, na pokoji jsme byly jen dvě, vedle byl pokoj po třech. Jídla nebylo moc, ale dalo se nějak v rámci možností sníst - prostě normální nemocniční. Když jsem třeba zapomněla na těhotenské vložky, tak mi dali erární a manžel stačil přivézt pak už pro mne. Vůbec mi to z personálu nikdo nevyčetl.

Jediné, co mi vadilo bylo to, že vážili miminka jen 1× za 2 dny, takže u naší malé zjistili až o další den později, že 3 dny ode mne nedostala zrovna dostatek mléka, protože 4. den znovu ubrala na váze oproti 2. dni po porodu, i když jsem je upozorňovala na to, že mi stále brečí a chce sát.

31.08.16

Rodila jsem v červenci 2016.

Příjem - konal se v noci, sestra příjemná, vstřícná, milá.

Porod - moderní, dobře vybavený sál, dostatek soukromí, na sále k dispozici sprcha, WC, míče apod. Přítomnost partnera po celou dobu samozřejmostí. V těsné blízkosti sekční sál. PA i MUDr. - obě příjemné, trpělivé, za což jsem v tu chvíli byla opravdu vděčná.

JIP - opět super personál, poradí, komunikuje, všímá si, návštěvy jsou umožněny.

Oddělení šestinedělí - lékaři i sestry perfektní, usměvaví, nic nebyl problém, dětské sestry ochotně vše vysvětlí, poradí, pomůžou, nebyl problém se na všem domluvit, super spolupráce.

Pokoje - po dvou, nově zařízené, každý pokoj má vlastní sprchu, WC, k dispozici lednice. Na normálních pokojích není TV - nevadí, celou dobu jsem se stejně kochala miminkem.

Strava - nemocniční, ale s tím člověk počítá, návštěvy na těch pár dní mohou cokoliv přinést.

Soukromí - porodní sály jsou od oddělení sice blízko, ale zároveň dobře oddělené a izolované, na pokojích rodící ženy vůbec nejsou slyšet a pokud vám nepláče mimčo, je na pokojích absolutní ticho a klid, což se například o Neratovicích, kde slyšíte všechno, říct nedá.

Za mě Mělník super a jsem ráda, že jsem nakonec rodila tady, i když to původně nebylo v plánu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic zásadního, personál je super, téměř vše je k dispozici, není problém se na čemkoliv dohodnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si dostatek poporodních vložek a vložek do podprsenky, plenky pro miminko dávají, ale pouze omezený počet, návštěva může tedy dodatečně přinést.