Porodnice Mělník

, http://www.nemocnice-melnik.cz/rubrika/804-Zdra...

porodnice tel.: 315 639 365
porodní sál tel.: 315 639 368
registrační poradna tel.: 315 639 370
ultrazvuk tel.: 315 639 357
gynekologie a rizikové těhotenství tel.: 315 639 359
JIP tel.: 315 639 362
předporodní kurzy: 739 264 657

Primář: MUDr. Radek Havlas

Vyhlášená porodnice v Mělníku disponuje moderním vybavením. Je zde možnost připlatit si za nadstandardní služby. Mimo jiné najdete v porodnici i laparoskopické vybavení, urogynekologická operativa a komplexní péči o riziková těhotenství.

V porodnici naleznete tři samostatné porodní boxy, které prošly rekonstrukcí v r. 2010. Všechny obsahují masážní sprchy a samostatné a i jinak vše potřebné pro soukromí a pohodlí rodičky. Ke zmírnění porodních bolestí si rodičky mohou zvolit buď epidurální analgezii, či lokální tzv. paracervikální blok. Předporodní příprava formou holení, YAL gelu a klystýru je pouze dobrovolná, nikoli nutně vyžadovaná. K samotnému porodu si můžete s sebou vzít až dvě osoby.

Doporučují maminky porodnici Mělník?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Mělník

Rodila jste v porodnici Mělník?
doporučuje
Porodnice Mělník - DenyDark 13.05.19 napsala :

Většina personálu nemocnice je velice příjemná, sestry jsou ochotné, rády poradí, pomohou, co se týče kojení nabízí, ať si přijdete říct o pomoc, prostě perfektní přístup k práci a pacientům.
Náš porod byl komplikovaný, neotvírala jsem se, malý se ve finále nalokal plodovky a musel rychle ven. Přesto na mě byli všichni příjemní a nikdo nedělal nic, dokud jsem to nedovolila.
Ráda bych ještě jednou poděkovala paní primářce z dětského, která u nás byla ještě před tím, než se malý narodil a zachránila nám ho. Dále paní doktorce i paní porodní asistentce, které mě o všem informovaly, reagovaly pohotově a nedělaly nic bez našeho souhlasu. Navíc byly všechny velice příjemné po celou dobu a zacházely s námi perfektně.
Bonding jsem bohužel nemohla mít, protože malý měl komplikace a musel na poporodní vyšetření, i tak mi ho ale alespoň na chvíli přiložily. Manžel byl celou dobu se mnou, už na nadstandartu před porodem, během porodu na boxe, s malým na dětském a potom zase s námi. Mělník nám dopřál dostatek klidu po porodu, abychom naše první dny prožili v klidu a pohodě i s tatínkem. Děkujeme.

Personál: Chumová, Minaříková, Holakovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Standardní seznam věcí do porodnice, nic extra jsem nepotřebovala, pokud ano, sestřičky z dětského oddělení zapůjčily různé pomůcky - polštář, kloboučky ke kojení apod.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - 123_Pavla 123 29.01.19 napsala :

Byla jsem registrovaná v jiné porodnici, v Mělníku byli ochotní mě vzít, když mě v domluvené porodnici nevzali. Na příjmu byli milí, papíry mohl vyplňovat muž (opisoval je z dokumentů, které jsem vyplnila pro tu domluvenou porodnici) a já je pak podepisovala. Za což jsem při probíhající první době porodní byla ráda.

Dokud Vás nevezmou na sál (mě říkali až budu otevřená alespoň na 5 cm), tak jste v pokoji pro ženy na šestinedělí - takže tam není soukromí. Vedle mne byla paní co právě porodila a její muž, co jí zrovna navštěvoval. Několikrát tam něco řešila uklízečka. Záchod a sprcha byli společné s vedlejším pokojem.

Sál mají pěkný, se sprchou a záchodem. Není tam žíněnka nebo jakékoliv jiné místo k porodu než polohovací postel (ta je moderní). Když si můj muž sedl za mne, aby mě masíroval, tak musel zase slézt - prý to není hygienické (a to byl převlečený do nemocničního oblečku, který vyfasoval). Měla jsem s sebou muže a vlastní porodní asistentku - je fajn, že to porodnice umožňuje. Chtěla jsem rodit přirozeně, pokud možno bez zásahů, což jsem měla napsané i v porodním přání. Když jsem to říkala místní porodní asistentce a zmiňovala jsem, že kupříkladu nechci nástřih hráze, zeptala se mě: „A to se chcete natrhnout až po prdel?“ Takže dost uklidňující přístup.

Cítila jsem se pod tlakem kvůli času - 12hod. po prasknutí plodové vody mi chtěli preventivně dát antibiotika a podepsání reverzu byla dost konfliktní situace. Následovala výhružka, že se pomalu otevírám (za 2 hodiny jsem se neotevřela víc), a že pokud to bude stejné za další dvě hodiny, tak mi buď dají oxitocin a nebo udělají císařský řez. A to jsem měla často až dvouminutové kontrakce po pěti minutách a nedělo se nic patologického!

Celkově jsem ze strany porodnice necítila potřebný pocit klidu a bezpečí. Pravda, rušili mě i maličkosti, jako zmínky o času a neúprosně hodiny na stěně, nebo když mi sestra nakoukla do sprchy, abych vylezla a ona mě mohla zkontrolovat. To, že při vstupu do porodního sálu nikdo neklepal a to, že když jsem se uchýlila na jediné privátní místo, kde jsem se sama ve tmě mohla uvolňovat do intenzivních kontrakcí - ano mluvím o toaletě - tak mě bez varování někdo z personálu rozsvítil.

V rámci druhé doby porodní mě paní doktorka dala asi hodinu bez vnějších zásahů. Rodila jsem na čtyřech a už jsem při kontrakcích nahmatala hlavičku. Do toho přišla paní doktorka s tím že, „takhle byste nám tu rodila ještě dvě hodiny. Jste prvorodička? To musíte změnit polohu.“ A ačkoliv se mi v dané poloze rodilo dobře a přála jsem si jen klid na to ve vlastním tempu porodit, trvala na tom, že mne musí vyšetřit a že musím rodit na zádech na porodním křesle a provozovat řízené tlačení. Navíc mi vyhrožovala, že pokud neporodím během následujících dvou kontrakcí, tak mne nastřihne a použije kleště. Pro kontext dodám, že dítě mělo během kontrakcí horší ozvy, mezi kontrakcemi je však mělo naprosto v pořádku. Já jsem měla pocit, že je vše v pořádku, paní doktorka však měla strach.

Z tlaku, jež vyvíjela jsem byla ve velkém stresu, takže jsem nakonec dítě vytlačila při daleko slabších a kratších kontrakcích, než jaké jsem měla před příchodem paní doktorky. Navíc jsem si, pravděpodobně díky spěchu, poměrně dost potrhala vnější rodidla. Jinak použití kleští a nástřih jsem odmítala a paní doktorka to nakonec respektovala a jen mi rukou chránila hráz před natržením (ke kterému tedy nedošlo). Později mi paní doktorka říkala, že je dobře, že spěchala, neboť dítě mělo omotanou pupeční šňůru kolem krku. Dle moderních studií však neexistuje vztah mezi pupečníkem kolem krku a špatným zdravotním stavem dítěte (vysvětleno např: http://www.prirozeny-porod.eu/…-kolem-krku/), spíše než o něco patologického jde o běžný stav, který nezpůsobuje ohrožení. Navíc mělo po narození dítě apgar skóre 10, což žádné akutní tísni nenasvědčuje.

Jako pozitivní hodnotím přístup doktorky a sestry z neonatologie, které na mou prosbu přišli až těsně po porodu (už tak mne množství přítomných lidí znervózňovalo). A umožnění klidného bondingu, při němž mě paní doktorka velice citlivě šila porodní poranění. Dále byl personál z novorozeneckého milý a s dítětem nedělal žádné úkony bez mého svolení. Milým překvapením bylo, že ač jsem ze sálu odešla až někdy v deset večer, dostala jsem večeři.

Druhý den doktoři zkontrolovali mě i dítě a na reverz jsme odjeli domů. Pan doktor mi mile vysvětlil rizika a umožnil mi v klidu odjet.

Personál: MUDr. Anzirat Amrillaeva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kromě běžně zmiňovaného zahřívací polštářek na břicho (může se hodit při porodu, zejména pokud zrovna není k dispozici sprcha a pak také po porodu, když se zavinuje děloha) a absolvovat kurz asertivního jednání ve fyzicky a psychicky vypjatých situacích.

A také se informovat o možných zásazích do porodu a jejich přínosech a rizicích. Dobrým zdrojem jsou například doporučení WHO.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Kristyna Emma 26.11.18 napsala :

Naprosto vynikající. Rozhodovala jsem se mezi Podolím a Mělníkem a ačkoliv jsme z Prahy a Podolí je “hezčí, prestižnější, blíž atd.”,tak pocitově vyhrál Mělník. Personál milý - od lékařů po porodní asitentky, sestry na šestinedělí i dětské sestřičky.
Rodila nás porodní asistentka Katka Opočenská - úžasná žena s velkým srdcem a empatií. Nic mi netlačila, pouze říkala svoje zkušenosti a zkušenosti s jinýma maminkama. Poradila mi na změlčení branky injekci a oxytocin(dlouho jsem se neotevírala) a bylo to výborné rozhodnutí. Byla milá a klidná, i když jsem občas nechtěla poslechnout :-). Paní doktorka Barbora Špačková - vynikající, milá, lidská. Všichni nám pogratulovali k miminku a i se přišli podívat na pokoj. Měla jsem tu krásný porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si balzám na bradavky - Bepanthernje super a hodně vložek po porodu a jednorázové kalhotky síťované a velké - kvůli pohodlí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Lotyxx 27.10.18 napsala :

Rodila jsem v červenci 2018 a jsem velmi spokojená, rodila bych tam zase. Co se týká předporodní péče, tak doktoři jsou pečliví, nic nezanedbají. Měli jsme domluvenou porodní asistentku a bylo to moc fajn. Opravdu respektují porodní plán a přání. Vše vysvětlí, co se týká toho. Samotný porod byl super vše šlo moc dobře a jelikož jsem trénovala s anibalem nástřih hráze žádný. Porodní asistentka skoro vše zvládla sama a pak akorát přišla paní doktorka takže jsme tam měli klid. Porodní asistentka nám zařídila nadstandart, za což jsme byli velmi vděční a pokoj krásný i toalety a sprcha a hlavně ten pocit, takové domácké prostředí, člověk je díky tomu hrozně uvolněný narozdíl od pražských porodnic a nemocnic, do kterých člověk vleze a už je nervózní. Akorát tam hodně hrotí kojení a jelikož já měla mléko až když jsem odešla s porodnice, tak si myslím že to byl zbytečný stres.

Personál: Porodni asistentka: Jana Festova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nestresovat a nebát se a být v klidu :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

No na internetu je seznam věcí, co si vzít do porodnice, ale za mě hlavně pohodlnou košilku na porod a tak čtyři balíky poporodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Wayan18 09.10.18 napsala :

Rodila jsem v červenci 2018. Jako prvorodička jsem měla krásný a rychlý porod, od příjmu až po opuštění porodnice byl přístup personálu skvělý, profesionální, ale i přátelský. Nemohu si na nic stěžovat. Vybavenost porodnice velmi dobrá, jediné horší byla strava, ale s tím jsem tak nějak počítala. Za sebe rozhodně doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní jídlo, ovoce, zeleninu…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Silkyska 12.09.18 napsala :

Porodnici v Mělníku vřele doporučuji. Rodila jsem poprvé a to 31.8. syna Eliáška. Celý proces tím byl pro mě velkou neznámou. Personál - jeho přístup i vybavení porodnice mě velmi mile překvapil. Během porodu se mi všichni plně věnovali, vždy byl někdo na blízku připraven poradit a pomoci, i když měla porodnice téměř plno. Bonding, který není v porodnicích ničím automatickým, je zde základ. Byl to nezapomenutelný zážitek.

Nástřih hráze proběhl jen „kosmeticky“, paní doktorka dbala na to, aby byl co nejmenší. Při porodu jsme střídali polohu tak, aby mi co nejlépe vyhovovala. Naštěstí se na mě v oddělení šestinedělí dostal nadstandardní pokoj, takže pobyt byl velmi příjemný a měla jsem prostor k zotavení i péči o miminko. Jediný slabší článek je strava, ale to je skoro v každé nemocnici. :)

Moc děkuju paní doktorce Egyedové a porodní asistentce Kubíčkové, dále paní doktorce Chumové a sestře paní Oškerové.

Personál: Mudr. Egyedová, por. asist. Kubíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

čerstvé ovoce, zeleninu a jiné zdravé potraviny

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - Anonymní 10.05.18 napsala :

Co se týká samotného porodu, nemohu si na nic stěžovat. Vše mi bylo vysvětleno, milý přístup, velká podpora. Tím mé nadšení končí. Pobyt na oddělení šestinedělí byl pro mne horor. Po příchodu domů jsem si nesmírně oddechla. Jako prvorodička jsem neměla žádné zkušenosti. Prosila jsem sestry, zda mi mohou ukázat péči o miminko. Odbyly mne, že nemají čas, protože dorazilo hodně rodiček. Ani po delší době nikdo nedorazil. Jediné, co ukázaly, bylo koupání. Často jsem se na něco ptala a bylo mi velice líto, když jsem viděla ve tvářích sester pohrdání, úšklebky a výsměch. Měly by si uvědomit, že je mnohá novopečená maminka citlivá, a pokud nemá zkušenosti, tak se holt ptá! Podotýkám, že se nejednalo o žádné nesmyslné dotazy. Jen dvě mladé sestřičky byly moc milé, bohužel nevím, jak se jmenovaly.

K lékařům nemám žádné výhrady. Oběd byl většinou vlažný. Žádala jsem o nadstandard, ale bylo to bez šance, prý jsem byla pátá v pořadí! Raději se ani nezkoušejte sester ptát, zda můžete dát dítěti dudlík.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou jídlo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 27.04.18 napsala :

Porod jsem měla vyvolávaný, příjem do porodnice proběhl v pořádku, všichni příjemní. V příjmové ambulanci se vyplnily papíry, poté mě odvedli na pokoj, ubytovala jsem se, šla na monitor a kontrolní prohlídku. Porod začali hned vyvolávat pomocí čípků. Vždy mi vše vysvětlili a zodpověděli mé otázky.

Všechny sestry na předporodním oddělení, které se o mě staraly, byli příjemné, pořád se ptaly, zda něco nepotřebuji a jak se cítím.

Co se týká porodu, byla to rychlovka, když to přišlo, běžela jsem na sál za 5 minut 12, nedokázala jsem odhadnout, kdy už je ta bolest finální a je to samotný porod a ne jen bolesti při otevírání. Na sále už čekal celý tým profesionálů, paní doktorka a porodní asistentky, pediatr a sestry. Celkem asi 6 lidí, což mě překvapilo ale byla jsem klidnější, protože jsem věděla, že očekávaný syn by měl mít větší porodní váhu a mohli by nastat komplikace. Žádné nenastaly, za 10 minut byl syn venku. Paní doktorka byla fantastická, říkala mi, co se děje, a vše proběhlo v pořádku.

Po porodu jsem byla vyčerpaná, a tak mě odvezli na lehátku na pokoj, pomohli mi zdravotní sestry cca 4× do koupelny, než jsem se cítila dojít si tam sama.

Novorozenecká péče byla super, vše mi ukázali - jak koupat, přebalovat a jak se o co starat. Dvakrát denně chodil doktor na kontroly, vždy mi zodpověděli všechny mé otázky.

Co se týká jídla, byla jsem spokojená. Snídaně a večeře byly studené. Obědy teplé. Jsem celkem dost vybíravý člověk, ale jídlo mi tam chutnalo. Vždy jsem vše s chutí snědla.

Personál: MUDr. Hemalová, sestřičky si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velkou zásobu poporodních vložek a síťových kalhotek. Super byl i mycí gel s dubovou kůrou pro péči po porodu. Určitě doporučuji hroznový cukr, dodá energie během kontrakcí i po porodu, když jste vyčerpaná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si s sebou nějaké jídlo. Ačkoliv mi jídlo chutnalo, třikrát denně je to málo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Leo44 28.03.18 napsala :

Vřele doporučuji každému, kdo chce mít kolem sebe ochotné a usměvavé sestry a doktory. Nemám co vytknout. Můj první porod a úžasný.

Personál: MUDr. Krátká, Evička, Magda...

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, usmívat se a ptát se, sestry vše vysvětlují

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Úsměv, partnera, pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Zuzka26 28.02.18 napsala :

Jednoznačně kladná zkušenost. Příjemný a ochotný personál. Příjemné prostředí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Kolokolomlynsky123 12.05.17 napsala :

Ráda bych také připojila svou zkušenost s porodnicí na Mělníku. Rodila jsem v polovině února 2017.

Registrace:
Registrace do porodnice probíhá docela pozdě, tuším až v 36. týdnu těhotenství. Nicméně vše probíhá v klidu a bez nervů. Nedá se srovnat s pražskými nemocnicemi, kde se kolikrát musíte hlásit již v 13. týdnu těhotenství. Ptala jsem se a prý se jim prakticky nestává, že by registrovanou maminku posílali kvůli stop stavu pryč. To byl také důvod, proč jsem nechtěla do Neratovic (často stop stav a pak stejně posílají na Mělník).

Poradna:
Do nemocnice jsem měsíc před porodem docházela do poradny, kterou opravdu chválím. Mají zde ordinaci pouze pro těhotné. Chodíte objednané na konkrétní čas. Vše probíhá v klidu a bez zbytečného čekání. Ve srovnání s Neratovickou porodnicí veliký rozdíl. Maminky v Neratovicích chodí do klasické gyn. ordinace a v čekárně se setkávají s ostatními pacientkami čekajícími na gyndu. Navíc mám pocit, že je v Neratovicích vždy několik maminek objednáno do poradny na stejný čas a kdo dřív přijde. Mělník určitě pohodlnější. Navíc zde pracuje úžasná porodní asistentka Helenka, na tu se člověk vyloženě těší.

Porod
Porod jsem měla hezký, ve 40+4 týdnu těhotenství. Slabé kontrakce mi začaly v šest ráno, nicméně nebyly moc pravidelné, chodily cca po 15 - 20 minutách. Někdy v 9 jsem si dala onu slavnou koupel, že se tedy ukáže. Po ní se vše zastavilo. Chtěla jsem manžela poslat do práce, ale asi půl hodiny po koupeli se kontrakce rozjely znovu, silněji a přibližně po 10 minutách.

Funěla jsem ještě asi hodinu na gymnastickém míči (vřele doporučuji, když na něm sedíte a kroutíte pánví sem tam, uleví se vám a zároveň se miminko snáze dostává tam, kam má). V 10 hodin se intervaly zkrátily na +- pět minut a rozhodli jsme se, že tedy vyrazíme, že to už je možná ono. Jako prvorodička jsem se bála, že přijedu moc brzo a budu pak někde 12 hodin hekat… Navíc mi to stále přišlo nějak málo bolestivé. V 10:30 jsme dorazili na příjem, tam už jsem si nedokázala sednout na židli, a tak jsme rovnou pokračovali o patro výš do porodnice.

Natočili mi monitor a prohlídla mě paní doktorka Beblavá. Ta konstatovala, že miminko drží už jen na plodovém vaku a že tedy rovnou na sál. Mno a za hodinu, v pravé poledne, bylo dítě venku. Ačkoli jsem rodila opravdu krátce, PA ani doktorka se s tím moc nemazaly. Hned mi píchli plodovou vodu. PA mě pak nutila do fakt nepříjemných poloh při kontrakcích, pak jsem dvakrát zatlačila (prý jsem blbě dýchala, ale stane se) a při třetím zatlačení bylo mimčo venku. Pak mi řekli, že půjde ven placenta… Tak jsem zeptala, jestli mám tlačit, a doktorka jen řekla: „Nemusíte, už je venku.“

Až když mi dali holčičku na prsa, tak mi doktorka řekla, že mě nastřihla a že ještě bude šít. To mi bylo v první chvíli trochu líto, nevím, jestli ten nástřih nebyl po dvou zatlačeních ukvapený a ani mi dopředu neřekla, že nástřih provede (takže odpověď na to, zda nastřižení bolí). Nicméně nejsem doktor a bohudík jsem se zahojila rychle a dobře.

Celkově jsem měla pocit, že jsou to příjemní profíci, kteří vás efektivně a přátelsky dovedou k narození miminka, ale budou rádi, že jim do toho moc nekecáte a vehementně se nedožadujete přirozeného porodu. Píchnutí vody a nastřižení jde zde i podle ostatních „spolurodiček“ zcela běžná věc. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak mi to vyhovuje. Nevidím důvod, proč si porod prodlužovat. Není to nic extra hrozného, ale co si budeme povídat, přeci jen to bolí.

Oddělení šestinedělí:
Strašně moc různých sestřiček, jejich zařazení se mi celou dobu pletlo. Nicméně milé byly úplně všechny. Po porodu jsem dostala nakázáno, že když budu chtít na záchod, mám si vždycky zazvonit, ať v prvních hodinách nechodím sama a někde sebou nešvihnu. Zcela ochotně a s úsměvem se mnou sestřičky chodily i v noci. Na první noc nám bylo nabídnuto, že si ještě můžeme odpočinout a že pokud chceme, tak si přes noc miminka nechají u sebe, což jsme s kolegyní rády přijaly. Je to naposledy. Sestry pak celé následující 3 dny hlídaly, že se snažíme kojit, velmi ochotně nám pomáhaly se správnou technikou, když jsme se chtěly osprchovat, miminka nám pohlídaly.

Vybavení, servis:
Zvenčí je porodnice dost otřesná, vypadá trochu jako nějaká oprýskaná ubytovna. Sály jsou ale pěkně nově vybavené (stejně mi to bylo jedno, při tom všem člověk opravdu nestuduje, jak staré má sprchový kout obložení). Pokoje už jsou trochu slabší, ale zase na druhou stranu potřebujete postel a noční stolek. Pokoje jsou po dvou, vždy dva pokoje mají společný záchod a koupelnu (nové, čisté, příjemné). Ačkoli jsme chodily často, málokdy byla „fronta“.

Jídlo klasicky strašné. Nechápu to, ale asi na nemocniční kuchaře probíhá nějaké speciální výběrové řízení, kterým projde jen ten, kdo nemá chuťové pohárky. A prostě tohle není o penězích. Suroviny zcela v pořádku (špenát, brambory, kotleta), ale udělat z toho takový blaf, to už je svým způsobem umění. Ale třeba snídaně a večeře dobré (bílá káva, kakao, jogurt, ovoce, sýr a chléb) proč ne. V porovnání např. s Motolem špička.

Celkově porodnici doporučuji a pokud Bůh dá, příště chci na Mělník určitě znovu.

Personál: MUDr. Beblavá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to bude jen trochu možné úsměv a respekt k personálu. Ačkoli je pro nás porod v životě jedinečnou záležitostí, doktorky a sestry to prožívají x-krát denně. I když jsou na Mělníku profíci, jistě bude i pro ně příjemnější směna s nehysterickou a nebo alespoň spolupracující matkou. Smířit se s tím, že to bolí, ale dá se to zvládnout a vy to prostě dáte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Starou nebo alespoň tmavou košili na porodní sál. Oproti mému očekávání jsem nedostala erár a nakonec jsem v tom spěchu rodila v šatech, ve kterých jsem přišla. Možná jsem si jen měla říct, nevím. Paradoxně nám dali erár až po porodu. Dále: hodně porodnických vložek (klidně 3 balení), alespoň čtvery poporodní síťové kalhoty - s nohavičkami, oblečení a plenky pro mimi na cestu domů, během pobytu vám půjčí jejich, což je příjemné, jídlo - sladkosti, ovoce, jogurty… hroznového cukru klidně dvě balení, jedla jsem ještě druhý den po porodu. Ovoce, jogurty a sladké jsem měla místo obědů.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Brošovka6 06.05.17 napsala :

Chtěla jsem napsat celý můj příběh, ale je to osm dní od porodu (akutní císař) a stále nejsem psychicky v pohodě. Rozhodně tuto porodnici nedoporučují, a pokud máte možnost rodit jinde, rozhodně běžte jinam.

Poradny byly super, bez čekání a všichni ochotní. Za zmínku stojí, že díky PA Cudové, Suché, Erbenové a Majzlerové jsem to jakž takž dala. Tyto sestry jsou lidské a opravdu svoji práci dělají spíš srdíčkem a umí pomoct (byla jsem tam týden).

Co se týče dětských sester: nejhnusnější jednání, co jsem kdy zažila… Obzvlášť jedna stará sestra, kterou kdybych teď potkala, tak bych ji plivla do tváře. Každá sestra mi říkala něco jiného, každou chvíli bylo vše jinak a vůbec jsem ve finále nevěděla, co je tedy správné a co ne, komu věřit.

Příšerný a pro prvorodičku, která měla velké komplikace a vyvolávány porod, zážitek, který
byl opravdu velice vážný a obě s dcerou jsme byly v ohrožení života. Toto chování a jednání moc nepřidalo .Místo psychické podpory a alespoň trošky lidského chování jsem probrečela dva dny.

Opravdu se vyhněte obloukem této „přátelské“ porodnici.

Personál: PA Cudová, Suchá, Erbenová a Majzlerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Bez tatínka či jiné osoby blízké nemá cenu ani tam chodit. Je přesně vidět ten přístup, když tam s sebou někoho máte…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Mirunkad 05.01.17 napsala :

Velmi doporučuji, zvenku sice budova nevypadá lákavě, ale vnitřní prostory jsou velmi příjemné. U prvního porodu byl nutný akutní císařský řez (rodila jsem v Hořovicích).

Až do konce druhého těhotenství jsem si nebyla jistá, zda zkusím rodit spontánně. Do poradny jsem chodila jinam, takže první návštěvu u lékaře jsem v Mělníku absolvovala myslím že ve 34 týdnu těhotenství, přímo u pana primáře Havlase. Do ničeho mě netlačil a řekl mi, ať se rozhodnu tak, abych byla vnitřně smířená s touto variantou a měla to tak v hlavě nastavené.

Takže jsem se rozhodla pro sekci. Nelituji toho a musím říct, že mám na druhý porod hezké vzpomínky. Oceňuji především pozitivní naladění anesteziologického personálu (paní doktorka Burdová a bezva sestřička, jejíž jméno si bohužel nepamatuji), dále možnost přítomnosti partnera přímo na sále a hlavně po výkonu na „pooperační“ místnosti. Malého mu přivezli a přiložili na hrudník, mě po zašití břicha převezli okamžitě za nimi (odhad 15 min, i když těžko říct po koktejlu od anestezioložky). Malého mi přiložili k prsu, pak mě odvezli na JIP. Zde velice ochotné a příjemné sestřičky, které mi umožnili mít miminko (potom co jsem se vzpamatovala z oblbováků) tak dlouho jak jsem vydržela a hlavně byly velmi aktivní, aby mi pomohli s nastartováním kojení. Nosily mi odsávačku a mléko potom na dětské miminku.

Po jednom dni na JIP mi pomohly vstát, umýt se a byla jsem přeložena na klasické oddělení. Kladně hodnotím také přístup k podání tlumících léků, nepřipadala jsem si blbě, když jsem si o lék na bolest řekla, vždy mi personál vyšel ochotně vstříc. Možná má někdo názor, že to miminku může přes mléko škodit, ale podle mě je horší stres z bolesti a neodpočinutá maminka.

Byla jsem na klasickém pokoji (pro 2), trošku mi vadilo, že i když jsou pokoje v patře, nejsou zde žaluzie - kvůli pocitu soukromí a v létě při vyšších teplotách musí být v pokojích velké teplo (což zase asi ocení miminka). Návštěvy bez problémů na pokoj, ale je zde i velmi hezká návštěvní místnost.

Děkuji personálu a doporučuji nastávajícím maminkám!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - kalamajka7 22.11.16 napsala :

Velmi lidský a profesionální přístup. Bála jsem se velkých porodnic v Praze, takže zde jsem ocenila zejména klid a osobní přístup - výhody menší porodnice.

Porod nepostupoval dále, malému začaly padat ozvy a tak jsem rodila nakonec císařským řezem. Důvodem byl velmi krátký pupečník, a tak jsem lékařům vděčná za včasné a hlavně správné rozhodnutí. Přestože u porodu nastaly nepředvídatelné okolnosti, které byly vzdálené původním představám, nemohu nic namítat. Jsem vděčná, že se vše obešlo bez následků a mám zdravéhu kluka!

Pokud bude možnost, zvolím si tuto porodnici i příště.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit profesionálům, kteří svoji práci dělají s co nejlepším vědomím a svědomím. Pokud budete pokorní a usměvaví, bohatě se vám to vrátí a i přes případné nepředvídatelné komplikace budete v pohodě a vděčné, že máte zdravé dítě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 15.11.16 napsala :

Porodila jsem 12.5.2016

Moje kritéria na porodnici byla: příjemné prostředí, přátelský přístup, profesionalita, loajalita a blízkost domova. Zvažovala jsem Bulovku, Neratovice, Mělník a Kladno. Vyhrál Mělník a díky bohu za to.

Předporodní kurz, který vede paní Kubáčová a setkala jsem se tam i s paní Fastovou, což jsou porodní asistentky. Velice doporučuji. Paní Kubáčová maminky motivuje k tomu, aby porod braly jako tu nejkrásnější část života. Celý kurz je v přátelském duchu a po získání informací si můžete zacvičit a zaplavat ve výřivce pod dohledem šikovné fyzioterapeutky. Na porod jsem se těšila, jako malé dítě.

AMBULANCE: 2 týdny jsem přenášela, nakonec jsme vyvolávali. Takže jsem na ambulanci byla velmi často. Příjemná sestřička, paní doktorky byly také moc fajn. Příjem - opět super. Přátelské přivítání, seznámení s porodnicí, a začalo se vyvolávat.

POROD: Průběh popisovat nebudu, každá jsme jiná a nejsem lékařka, tak nemohu posoudit, jak má být vše správně. Celému týmu jsem plně důvěřovala a respektovala jejich pokyny. Za moje vyvolávání - dávky jsem poznala snad všechny. Všichni byli milí, hodní, pomáhali, uklidňovali mě, motivovali jít dál. Moc ráda na všechny vzpomínám. Porodili jsem společně zdravého chlapečka.

PO PORODU: Já si ty dny v nemocnici užila. Lékaři a porodní asistentky nás stále kontrolovali, stále byli super. Dětské sestřičky - pomáhaly s kojením a vše nám ukázaly. Takový servis jinde opravdu není. Moje kamarádky, co rodily v jiných porodnicích toto neznají. Vše bylo spojeno s dobrou náladou.

PROPUŠTĚNÍ: Schůzka odcházejících maminek, seznámení s tím co nás doma čeká, rady, tipy.

PERSONÁL JSEM LEPŠÍ MÍT NEMOHLA. Když jsem pozorovala chování některých maminek, jsou opravdu laskaví a hodně trpěliví. Já už se těším na 2. porod opět v Mělníku.

Personál: MUDr. Krátká, MUDr. Ahrialleva, PA Čudová, Majzlerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já se do porodnice stěhovala, takže jsem postupně věci dávala manželovi domů. Takže vzít jen to nutné dle seznamu. Jinak hlavně dobrou náladu a hodně sil. S úsměvem jde vše lépe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - BáraKapalínová 12.11.16 napsala :

Porod 7.11.2016.

Poradna super, příjemná a ochotná sestřička, doktorky taky (i když jsou to cizinky, občas problém s komunikací, že jsem něco nerozuměla, ale vždycky jsme se domluvili).

Na ultrazvuku jsem byla dvakrát, tak jsou taky fajn.

Příjem v poklidu, nestresovali mě. Jediná chyba je, že těhule jsou na pokoji s odrozenými maminkami. Bylo mi nepříjemné ufuňovat a pokňourávat, když vedle mě bylo miminko s maminkou, které jsem tím rušila.

Porodní sál jsem si moc neužila, dvě hodiny jsem byla ve stavu hadrové panenky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, jak to dopadne, ven to musí. Pokud to partnerovi nedělá problém, tak si ho vemte k porodu, nedokážu si to bez něj představit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na sál menší lahev pití s brčkem nebo s cucíkem, zvednout litr a půl láhev je fakt fuška.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - Anonymní 10.11.16 napsala :

Mělník jsem si vybrala po smíšené zkušenosti s prvním porodem 2014 v Neratovicích (hlavně s kvalitou pokojů, soukromí a po návštěvě poradny). Před porodem v srpnu 2016 mi bylo jasné, že pokud si služby a porodní asistentky nezaplatím, bude to velká bída.

Do Mělníka jsem nastoupila po příjemných pár nutných poradnách (většinu jsem měla v Neratovicích) na plánovaného císaře ve 41+0. Na lůžkovém na gynekologii, kde jsem ležela, mi sestra v noci dlouho nechtěla věřit, že se něco děje, i když jsem tak dlouho přenášela. Ani po pravidelných kontrakcích a odchodu zátky se dle přivolané lékařky zatím nic nedělo, tak jsem se šla kroutit sama v noci na pokoj, po další hodině a půl, kdy už byly kontrakce i po 2 minutách jsem v 1:30 ráno ukecala sestru, že se ale fakt něco děje a jiná doktorka konstatovala při vyšetření, že ano, že mi odtéká voda a otvírám se.

Pěšky jsem se sestrou odešla a odjela výtahem o patro výše do porodnice. Tam jsem o 4 hodiny později porodila po šílených křížových kontrakcích svou dcerku. Porodní zde byla minimálně, na mé volání přišla i po minutě (asi odpočívala), já byla celou dobu sama. Bohužel nenabidla žádné úlevové možnosti (mimo sprchy), jen se chodila ptát, jaké mám bolesti, vyšetřila mě a dala monitor a zas odešla. Nezapomenu na její vnitřní vyšetření při kontrakci!

Manžela jsem chtěla zavolat až na finále (jel z Neratovic). Vzhledem k tomu, že se asistentka vůbec nevyjadřovala, jak porod postupuje, jen, že je to dobré, tak jsem otálela se zavoláním manžela, až přijel pozdě. Lékařka, která mi na gynekologii konstatovala to prasknutí vody, mě ve finále i rodila, nastřihla a za sakrování, že hrozně krvácím, mě i křivě zašila (což jsem po komplikacích s hojením zjistila u svého gynekologa). Vše probíhalo vlastně dost vlažně, prakticky, nikdo se moc nestaral, jak se cítím, neporadil nic nápomocného. Asi už k ránu byli všichni unavení z porodů přede mnou. Také mě překvapilo, že po bondingu a sprše, kterou jsem sama hned vykonala, jsem odešla desítky metrů po svých k výtahu a sjela o patro níže a odešla zase na gynekologický pokoj, protože na porodnici nebylo místo.

Naopak pobyt, kvalitu pokojů (byla jsem i na nadstandardu), stravu, přístup lékařů, vážení dcerky, bonding po porodu, vizity, sestry hodnotím kladně.

Obecně jsem si ale v době porodu přišla dost sama, pro personál nedůležitá.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Silné nervy, nebát se ozvat, mít doprovod po celou dobu porodu, nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky a kalhotky, vlhčené ubrousky na mimi, raději i pár plínek pro mimi, až dojde erár, něco na mlsání a dodání energie, kojící čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 27.10.16 napsala :

S porodnicí Mělník mám jen dobrou zkušenost a na svůj první porod hezké vzpomínky.

Zázemí poradny sice nic moc, ale dá se přežít. Porodní sál si moc nepamatuji, protože z několika hodinových bolestí, které jsem si v tichosti vytrpěla na pokoji, to byl na sále takový fofr, že jsem se nestačila ani rozkoukat. Ale je nový, moderní, čistý.

Co se týká oddělení šestinedělí - původně jsem měla zájem o nadstandartní pokoj, ale nebyl k dispozici. Nakonec to ale vůbec nevadilo. Strava sice nemocniční, ale ke snídani i večeři byly porce na můj vkus až moc velké, takže hlady trpět nebudete.

Primář, lékaři i zdravotní sestřičky také v pohodě. Akorát úklidový personál v den našeho odchodu z porodnice stál nastoupený před dveřmi a netrpělivě čekal až se sbalíme a vypadnem. To nebylo zas tak příjemné, ale to je maličkost.

Porodnici s klidným svědomím doporucuju na 100%.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 13.10.16 napsala :

Před dvěma lety jsem v této porodnici porodila prvního syna. S veškerou péčí a přístupem, jak k miminku, tak ke mně, jsem byla nadmíru spokojená. Když jsem se rozhodovala, kde porodím druhého syna, tato porodnice byla jasnou volbou, přesto jsem si nové recenze přečetla a byla jsem překvapená počtem těch negativních. Za sebe mohu říct, že podruhé byl pobyt v porodnici ještě lepší.

Poradna:
Vždy velká ochota. Milá sestra. Časově velmi flexibilní, žádná dlouhá čekání, ani na ultrazvuku, ani na monitoru, či vyšetření.

Před porodem:
Rodila jsem v noci, přesto hned na příjmu se mi věnovaly dvě porodní asistentky a následně paní doktorka. Všechny velmi ochotné a milé. Respektovaly mé přání, například neležet při monitoru, ale stát.

Porodní sál:
Po celou dobu byla přítomna porodní asistentka a můj partner, sprcha, míč, milá atmosféra. Měla jsem velmi rychlý porod, v závěru jsem již měla větší bolesti, asistentka mi okamžitě pomáhala masáží zad, ulevila a na mé přání mi také v závěru první doby porodní píchla medikamenty. Ihned mě informovala, co to bylo a k čemu to slouží.

II. doba porodní, přítomna doktorka, porodní a dětská sestra. Trvala 6 minut. Doktorka respektovala mé přání, že nástřih jen v nezbytně nutných případech. Nebyl potřeba. (trénovala jsem s balónkem Aniball, vřele doporučuji, zcela bez zranění). Malý tam před dotočením ramínek strčil ruku, doktorka mu ji šikovně podržela, správně se dorotoval, oba jsme byli bez zranění.

Malého mi dali okamžitě na břicho, na docela dlouhou dobu. Veškeré ošetření proběhlo vedle mě.

Pak následovaly dvě hodiny bondingu, přítmí, teplo, slabé světlo.

Šestínedělí:
Rodila jsem v noci. Myslela jsem si, že se trochu vyspím, ale malého mi sestra z dětského přivezla cca po 20 minutách, naštěstí spal. Myslím, že mi ho chtěla předat ještě noční směna. Kdyby ale nespal, nebála bych se požádat sestru, že se potřebuji vyspat. Sestra mi hned chtěla vše předvést, tak jsem ji poprosila, že si pro ni přijdu, až se malý vzbudí. Nebojte se s personálem vykomunikovávat svá přání.

Celý pobyt na šestinedělí proběhl v pohodě. Vstřícný přístup sester i lékařů. Pomohli mi s nastartováním laktace.

Jídlo:
Jediná vada na kráse celé porodnice a to dost velká. Jídlo je děsné. Doporučuji vzít si s sebou jogurty, ovoce atd.

Personál: MUDr. Shishkina, PA Suchá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se komunikovat s personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, jídlo, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 11.10.16 napsala :

Měla jsem rodit v Neratovicích, bohužel odtamtud posílají maminky docela často do jiných porodnic, protože nemají sály a doktory, takže jsme si vybrali Mělník.

Přijali nás s úsměvem a nikdy jsem nepocítila to, že bychom tam nebyli vítaní, když jsme byli registrovaní někde jinde. Personál moc milý, obětavý, usměvavý, vše vysvětlující, na pokoji jsme byly jen dvě, vedle byl pokoj po třech. Jídla nebylo moc, ale dalo se nějak v rámci možností sníst - prostě normální nemocniční. Když jsem třeba zapomněla na těhotenské vložky, tak mi dali erární a manžel stačil přivézt pak už pro mne. Vůbec mi to z personálu nikdo nevyčetl.

Jediné, co mi vadilo bylo to, že vážili miminka jen 1× za 2 dny, takže u naší malé zjistili až o další den později, že 3 dny ode mne nedostala zrovna dostatek mléka, protože 4. den znovu ubrala na váze oproti 2. dni po porodu, i když jsem je upozorňovala na to, že mi stále brečí a chce sát.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 31.08.16 napsala :

Rodila jsem v červenci 2016.

Příjem - konal se v noci, sestra příjemná, vstřícná, milá.

Porod - moderní, dobře vybavený sál, dostatek soukromí, na sále k dispozici sprcha, WC, míče apod. Přítomnost partnera po celou dobu samozřejmostí. V těsné blízkosti sekční sál. PA i MUDr. - obě příjemné, trpělivé, za což jsem v tu chvíli byla opravdu vděčná.

JIP - opět super personál, poradí, komunikuje, všímá si, návštěvy jsou umožněny.

Oddělení šestinedělí - lékaři i sestry perfektní, usměvaví, nic nebyl problém, dětské sestry ochotně vše vysvětlí, poradí, pomůžou, nebyl problém se na všem domluvit, super spolupráce.

Pokoje - po dvou, nově zařízené, každý pokoj má vlastní sprchu, WC, k dispozici lednice. Na normálních pokojích není TV - nevadí, celou dobu jsem se stejně kochala miminkem.

Strava - nemocniční, ale s tím člověk počítá, návštěvy na těch pár dní mohou cokoliv přinést.

Soukromí - porodní sály jsou od oddělení sice blízko, ale zároveň dobře oddělené a izolované, na pokojích rodící ženy vůbec nejsou slyšet a pokud vám nepláče mimčo, je na pokojích absolutní ticho a klid, což se například o Neratovicích, kde slyšíte všechno, říct nedá.

Za mě Mělník super a jsem ráda, že jsem nakonec rodila tady, i když to původně nebylo v plánu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic zásadního, personál je super, téměř vše je k dispozici, není problém se na čemkoliv dohodnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si dostatek poporodních vložek a vložek do podprsenky, plenky pro miminko dávají, ale pouze omezený počet, návštěva může tedy dodatečně přinést.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 08.08.16 napsala :

Na nemocnici v Mělníce máme v tuto chvíli podanou žalobu pro zanedbání péče.

Velká nespokojenost, sestry neochotné, otrávené, celkově chybí personál i lékaři, porodnice absolutně nestíhá a je to o život matky i dítěte. Nechci tu nikoho konkrétně jmenovat, to si povíme s účastníky u Okresního soudu, ale radím všem maminkám, aby raději rodili v pražské porodnici.

Vyberte si takovou, kde má personál dostatek zkušeností a neodbudou vás při každém oprávněném dotazu otáčením očí v sloup a posměšnými postranními pohledy. Nestojí to za to vám ani dítěti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se porodnici obloukem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Především vložky, dostatek plenek pro dítě, ubrousky, manžela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Nevedka 22.04.16 napsala :

Rodila jsem 14.4.2016.

Ubytování - ležela jsem na nadstandardu a tam se mnou byl celou dobu i manžel. Což bylo super, protože jsem mela problémy s tlakem a nesměla sem po porodu opustit postel bez doprovodu sestřičky, takže se manžel staral o malou a ta mohla byt tím pádem celou dobu s námi.

Strava - no nemocniční klasika, jedla sem i horší. :-) Snídaně a večeře byly na studeno a porce byly jak pro koně. Obědy jak kdy, někdy dobrý, někdy horší. Co mi ale překvapivě moc chutnalo, byl jejich čaj. ;-)

Personál - všechny dámy z oddělení šestinedělí byly moc příjemné a málokdy bez úsměvu, stejně tak personál z neonatologie.

Porod - i když nebyl úplně podle mých představ, byla jsem spokojena, :-) ale podrobněji bych to chtěla popsat samostatně v deníčku. Veškeré zákroky se mnou personál konzultoval a vysvětloval, k čemu jsou potřebné.

Porodní sály - jsou nové a dobře zařízené s vlastni sociálkou, příjemné prostředí. Celkově je porodnice pěkně a podle mě i moderně zařízena.

Celkově jsem byla s Mělnickou porodnicí moc spokojená a vše pozitivní, co jsem o této porodnici slyšela, se potvrdilo. Vím, jaké tam byly čachry s doktory, ale ostatní personál je pořád ten stejný, suprový. Jediné, co bych vytkla, je nemožnost porodu do vody, který by se mi asi líbil nejvíce.

Personál: PA Festová a MUDr. Shishkina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se seznámit s personálem a zjistit, zda vaše představy o porodu nejsou pro ně běžné. Já ani nesepisovala porodní plán, protože všechno, co jsem chtěla, dělají. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě porodnické vložky a síťové kalhotky, dostatek ručníku a oblečení pro budoucí maminku. Základní potřeby pro mimi dostanete a vyjdete s nimi cca první dva dny, pak jsou potřeba vlastní plyny a věci na přebalování. Oblečení dostanou mimča od porodnice. Takže pak stačí jen přivézt to, v čem pojede mimi domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - ŠRD 13.04.16 napsala :

Porodnici mohu jen doporučit. Všichni jsou velmi milí, ochotni a rádi pořadí.

Porodnice je rodinného typu, pokoje jsou po dvou plus je možné zařídit nadstandard (jedno lůžko plus postel pro doprovod). Porodní sál je úplně nový, útulný. Oproti Neratovicím (kde jsem byla původně registrována, ale byl stop stav), je na oddělení naprostý klid a pohoda.

Jediné mínus bych dala za stravu, ale ta je dána asi dietou… Za sebe dávám 100 %.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady, občanský průkaz atd. Vložky, oblečení na sebe, na miminko není potřeba (půjčí vlastní).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - AlibabaA8 15.03.16 napsala :

V Mělníku jsem sice nerodila, ale převezli nám sem dvojčátka 14 dní po porodu (V UL) na neonatologii, abych mohla konečně být s nimi,protože v ul nebylo pro mě místo. Máme to z ruky cca 60 km, ale jiná šance nebyla. Po 10 dnech jsme doma, pustili nás v 37+1 a nelituji toho.

Je tam perfektní přístup sestřiček a všechno vysvětlí. Holčičky byly hned 2 den bez sondy a 6. den mi je dali na pokoj. Co se týče gynekologie, to bohužel nevím, jen že tam jsou buď Ukrajinky nebo Rusky. Jen byl ze začátku problém, když mi došly prášky na žíly, aby je sehnali… Neustále mi tvrdili, že je mám mít sebou z domova, já měla ale jen na 5 dní. Nevěděla jsem, že dvojčátka budou překládat do horoucích pekel a v UL s tím problém neměli. Nakonec se vše vyřešilo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, jídlo. Některý den se to fakt nedalo, chtělo by to výměnu kuchaře.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 03.03.16 napsala :

Je moc hezké číst pozitivní ohlasy na porodinci Mělník. Pokusila jsem se tam podívat a zvažovala jsem porod v této porodnici. Ale bohužel, pokud by tam chtěl někdo rodit teď, nikoho z personálu o kterém je v předchozích zkušenostech a reakcích řeč tam nenajde. Všichni jsou pryč. V současné době naprostý nedostatek lékařů, obrovské procento císařských řezů… :-( Gynekologie a převážná část provozu ambulancí zavřená už od prosince.
Všechno jinak a škoda jedné fungující porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hledejte jinde.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - olíímečíř 10.02.16 napsala :

Rodila jsem CS 2.2.2016. Příjem byl velmi rychlý, CS byl akutní kvůli špatným průtokům a monitoru. Během hodiny bylo „odrozeno“, poté jsem byla převezena na JIP a malý do inkubátoru.

Co oceňuji, že mi malého alespoň na malou chvilku přinesli na porodní sál, ale poté jsem prcka viděla až za 2 dny (ani jednou mi ho na JIP nepřivezli). Rodili mě Dragounovi, vše probíhalo dobře, poporodní péče byla na jedničku, co se týče péče o malého na JIP byla také bravurní. Za mě doporučuji..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojicí noční košile, hygienické potřeby, vlastní jídlo - alespoň nějaké ovoce, zelenina.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - En.Joy 13.11.15 napsala :

Ačkoli jsem z Prahy, tuto porodnici jsem si vybrala hlavně proto, že mojí prioritou bylo naprosté soukromí a intimita. Využila jsem možnosti zaplatit si balíček „Komfort“, a i když mě tak (spolu s platbou za nadstandardní pokoj) vyšel mělnický porod skoro na deset tisíc, vůbec nelituji. Prožila jsem tam snad nejšťastnější chvíle svého života.

V rámci balíčku jsem měla předem domluvenou PA z této porodnice, se kterou jsem se měla možnost potkat vždy během poradny a která také měla být u mého porodu. Probraly jsme spolu detailně porodní plán, vyplnili všechny dokumenty, pokaždé mi natočila monitor a popovídali jsme… takže jsem se tam po těch dvou týdnech cítila příjemně a skoro „jako doma“. Předem jsem věděla o tom, že tato PA má přímo v mém termínu dovolenou v zahraničí, takže jsem se seznámila s její zástupkyní (na kterou můj porod nakonec také připadl).

Příjem byl v noci po té, co mi praskla voda. Velmi milá sestřička mi na moje upozornění, že mi stále odtéká voda a tudíž jim asi promáčím lehátko, s úsměvem odpověděla, že od této chvíle se o takové věci nemám starat, protože teď tu jde jen o to, abych se JÁ cítila dobře. Měla jsem pozitivního streptokoka, proto jsme celou noc čekali, zda se porod rozeběhne a když se nic nestalo, ráno začali vyvolávat.

MUDr. Šenkýřová mi dala první tabletu v sedm ráno, druhou zavedla MUDr. Janušová v deset dopoledne. Kontrakce po druhé tabletě zesílely, ale nic co bych v pohodě neprodýchala. Celou dobu jsem byla na pokoji - sama, v klidu, ulevovala jsem si, jak jsem potřebovala. PA doporučila, poradila, ale nic mi nenutila.

Ve 12 hod. jsme šly s PA na sál. Jak jsem si přála, měla jsem své soukromí, jen vždy přišla - tu dát klystýr, tu podat antibiotika, jinak klídek. V jednu hodinu mi řekla, že se podívá jak to vypadá a prý už je vše krásně připraveno a můžu „zkusit“ zatlačit. „Zkusila“ jsem to tedy tak, že mi nadšeně řekla, že už vidí vlásky a honem volala doktorku. Ta přiběhla a ve 13,20 byl můj krásný zdravý chlapeček na světe.

Bohužel se skoro hodinu čekalo na placentu a protože neodešla, dohodli jsme se, že mě na chviličku uspí a placentu rukou odstraní. V ten moment se to všechno pokazilo, protože jsem ze sliznice silně krvácela a přišla jsem při tom zákroku o litr krve. Následovalo tedy nepříjemné probuzení na JIP, kde to měla na povel další dobrá duše - lékařka, jejíž jméno bohužel neznám (poznávací znamení je, že nosí na hlavě šátek „na piráta“.)

Druhý den jsem je uprosila a pustili mě na normální pokoj. Chlapečka mi ale na krmení na JIP pravidelně nosili. Možná kvůli silnému krvácení, nevím, nebyla děloha dobře dočištěná a po placentě tam něco zůstalo. Musela jsem tedy na revizi dělohy.

Operační sál je oproti těm útulným porodním pokojíčkům hotový masokombinát, ale na druhou stranu, personál slušný.

S personálem jak na JIP (úžasné „baby“, i jsme pokecaly :-)), tak v porodnici jsem byla spokojená, ale pokud jde o dětské lékařky a sestry, tam je to trochu o štěstí, na koho zrovna narazíte, když něco potřebujete.. Tady nemocnice své rezervy určitě má.

Celkově jsem byla s touto nemocnicí spokojená. Dokonce ani ta strava nebyla vůbec špatná, srovnám-li s pražskou Bulovkou… Pokud ještě někdy bude nějaké příště, půjdu ráda zase na Mělník. Myslím, že velké uznání patří zejména vrchní sestře Lence Cimlerové, která se porodnici opravdu velmi věnuje.

Personál: poradna: PA Lenka Cimlerová, příjem: MUDr. Šenkýřová, u porodu PA Minaříková Eva, MUDr. Janušová Eva, dětská: MUDr. Chimonidesová, revize dělohy MUDr. Řezáčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a věřit si, že to zvládnete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodních vložek není nikdy dost. Protože mi celou noc odtékala plodová voda a porod se nerozeběhl, vyplácala jsem je všechny právě na tu plodovku…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - čápata 09.11.15 napsala :

Jsem z Odolene Vody. Když jsem se rozhodovala kam do porodnice mezi Neratovicemi, Prahou a Mělníkem, vybrala jsem si Mělník a byla to pro mě asi ta nejlepší volba. Registrace proběhla v 36. týdnu a vyplnila jsem zde všechny papíry. Při příjmu po prasknutí plodové vody, jsem se žádnými papíry už nemusela zabývat.

Porod přišel skoro po 24 hodinách, kdy musím vyzdvihnout mladou MUDr. Ettlerovou a starší por. as. Kubáčovou. Byly prostě super a porod mi hodně ulehčily. Jediným negativem byla vysoká cena za nadstandart, ale na drouhou stranu jsem měla hodně klidu a návštěvy mohli přijít kdykoli.

Celý personál porodnice byl naprosto skvělý a až se příště budu rozhodovat kam do porodnice, Mělník bude jasná volba.

Personál: MUDr. Tereza Ettlerová, PA. Jaroslava Kubáčová, MUDr. Markéta Kraková, sest. Eva Lahovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si hodně poporodních vložek a síťové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Terezie Mlyje 12.10.15 napsala :

Rodila jsem v Mělnické porodnici 23.9.2015 - z důvodu polohy dítěte to bylo plánovaně císařským řezem. Jsem sice z Prahy, ale pražská pitomá politika registrací už ve třetím měsíci mi jaksi vzala vítr z plachet, takže jsem si musela vyhlídnout porodnici mimo Prahu. Do Mělníka je to jak autem, tak MHD kolem hodiny cesty, což je pohoda, pokud nejde o akutní porod. V tomhle ohledu jsem měla kliku. A - krátce řečeno - Mělník byl skvělá volba.

Od první chvíle, co jsem začala s porodnicí komunikovat, bylo vše super. Zavolala jsem do registrační kanceláře a tam mi sestra všechno velmi srozumitelně vysvětlila, pak při první prohlídce to bylo zrovna tak, jak doktorka, tak sestra byly milé a ochotné. Doktorka mi sdělila, že moje dítě je špatně otočené (věděla jsem) a že není moc pravděpodobné, že by se otočilo. Vysvětlila mi, že by teoreticky bylo možné rodit i přirozeně, kdybych chtěla, a že se mám do příští kontroly rozhodnout. Vyzvala mě, abych se ptala, jestli čemukoli nerozumím.

Na příští kontrole jsme se tedy dohodly na císaři a pak už to šlo ráz na ráz, týden na to jsem nastupovala. Nástup den předem, během toho dne jsem ležela na pokoji, četla si a spala (doporučuju spát, co to dá) a průběžně za mnou chodili doktoři a sestry, podávali mi informace, ptali se, nosili důležité papíry, odváděli na vyšetření apod. VŽDYCKY, když tam někdo přišel, napřed se představil, podal ruku, vysvětlil, kdo je a co po mě teď chce. To bylo pro mě jako zjevení, to ze špitálů neznám. Všichni mě vyzývali, ať se ptám a ujišťovali se, že opravdu všemu rozumím.

Co se týká „porodu“ samotného, nemůžu si stěžovat, samozřejmě je to docela divný zážitek, ale cítila jsem se v bezpečí, v rukou profesionálů, strach jsem neměla. A zejména sálové sestry byly fakt báječné, milé, živé, nápomocné, veselé. Za půl hodiny bylo hotovo. Skvělé bylo, že mohl být manžel u toho, i když šlo o SC. Čekal připravený ve vedlejší místnosti, když začali tahat dítě ven, přivolali ho a on tak mohl být při tom a nevidět nic nežádoucího. Dítě odnesli, provedli nejnutnější a pak mi ho přinesli na chvíli na sál, přiložili, a chvíli nás nechali všechny tři pohromadě, pak dítě zase odnesli a zatímco ve mě se ještě hrabali a zašívali, ve vedlejší místnosti dostal manžel dítě skin-to-skin. Když jsem byla zašitá, převezli mě taky vedle a ještě nás chvíli takhle nechali. No a potom mě hodili na JIPku a tam mi dítě pravidelně přinášeli.

Absolutně nejhorší zážitek bylo první vstávání po 24 hodinách a při té příležitosti sprcha. Jak byly všechny ostatní sestry milé, na tohle jsem vychytala zřejmě tu jedinou z gyn. oddělení, která byla taková strohá. Ale zase - ne, že by byla přímo nepříjemná, spíš to byl prostě ostrý kontrast s těmi ostatními. Nějak nechtěla chápat, že je normální brečet bolestí a že nemá smysl mi říkat, že pláčem si nepomůžu (tím mě vysloveně popudila, ale což, to je fakt jenom detail).

Šestinedělí - pohoda. Standardní pokoje jsou po dvou, což je absolutně v pohodě, navíc jsem až na první noc byla v tom pokoji sama. Dítě v postýlce hned u postele, přebalovací pult a umyvadlo v pokoji… Záchod se sprchou společný pro dva takové pokoje, takže taky poměrně soukromí a hlavně blízko. Žádné zbytečné chození po chodbách. Sestry - jak dětské, tak ty „moje“, byly všechny zlaté, vždycky poradily, ukázaly, pomohly, když bylo třeba, dalo se jim tam dítě na chvíli odložit a v klidu se osprchovat… Návštěvy standardně probíhaly na pokoji, přičemž se dala využít i návštěvní místnost, abychom se se „spolubydlící“ nerušily. Milý bonus lednička v pokoji, takže si klidně vemte s sebou jogurty. ;)

Jídlo bylo - prostě nemocniční jídlo. Co k tomu víc říkat, kvůli rozdílným dietám prostě neslané, nemastné, skoro nekořeněné… Ale sníst to šlo, žádný blivajzy to zase nebyly.

Celkově musím říct, že se mi v téhle porodnici líbilo. Přístup všeho personálu mi přišel úžasný, něco, co by mělo být běžné, ale bůhvíproč není. Nemít to tak z ruky, příště bych tam šla klidně zas.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostanete seznam věcí, co si máte zabalit, ale když je to poprvé, tak ten seznam moc nedává smysl. Takže je opravdu potřeba: noční košilka - ne tričko a legíny nebo pyžamo. Je potřeba, aby nic netlačilo na břiše a aby se k oblékání člověk nemusel ohýbat. A aby se snadno vyndavala prsa na kojení. ;) Poporodní vložky, velký pytel nebo dva. Zvlášť v prvních dnech budete měnit furt. Elastické poporodní síťové kalhotky - zvlášť v případě císařského řezu naprostá nutnost! (zase to tlačení na břiše). Několik ručníků. Počítejte, že budete po porodu krvácet a ručník tak můžete vyřadit i po prvním použití… Toaletní papír. Notoricky chyběl (a mě se osvědčily místo něj vlhčené ubrousky). Pantofle. Takové, ve kterých nebudete zakopávat, nepadají, mokré nekloužou atd. Lahev vody. Pak je možno dotáčet, na chodbě je nádoba s čistou vodou (a nebo z kohoutku), každopádně se lahev hodí jako nádoba, abyste nemusely furt chodit pro pití. Kratochvíle - třeba knížka, časopisy, samozřejmě mobil a nabíječku jako pojítko se světem. Všechny věci pro dítě vám dají nebo půjčí, jen malý balík plen si vezměte a oblečení, ve kterém pak dítě odvezete domů. Oblečení pro sebe při návratu - nejlépe těhotenské nebo jiné volné. Počítejte s tím, že furt budete mít břicho a v případě SC taky v břiše pořádnou díru, která nesnese tlačení zipu džínů. A samozřejmě ty kojící podprsenky a vložky do nich.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - Anonymní 26.07.15 napsala :

V roce 1987 jsem zde rodila své druhé dítko a chci jen říci, že i když to bylo za totalitního režimu a porodnice nebyla vybavená jako dnes, přesto musím říci, že to není dobou, ale lidmi, kteří tuto práci vykonávají.

Dnes už již má 28letá dcera rodila též na Mělnice své druhé dítko a já jako matka jsem byla krajně nespokojená s péči o svého vnoučka. Jak jsem četla na jejich stránkách, jak je o miminka a matky postaráno, tak to vůbec není pravda. Rozdíly mezi nadstandardem a standardem je dost veliká a nechápu proč. Je to vše o penězích? Může za to to malé, že jeho rodiče nejsou movití? Každé mimčo má nárok, aby se mu sestry věnovaly. Obzvlášť, když maminky nemají mléko. Proč je týrají hladem, od čeho jsou příkrmy? Za mne sice nebyl komfort, ale byly příkrmy a děti byly klidné a maminky též.

Má dcera je trpělivá a nechtěla sestru rozčilovat, neboť ji řekla, že na přikrm nemá ještě nárok, tak kde to jsme? Proto to tu píši, aby se maminy nebály říci si o přikrm, neboť se tam najdou i hodné sestřičky, které pomůžou. Sama mám zkušenost, když jsem tam rodila. S personálem to bylo to samé. Také se tam střídaly hodné i ty nepříjemné.

Jinak co se týče porodu, dcera byla celkem spokojená. Není to špatná porodnice, jen někteří lidé by se měli nad sebou zamyslet a nebo tuto práci nevykonávat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pití, žiletky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - ojlova 18.07.15 napsala :

Po výběru porodnice Neratovice, která měla, když mě praskla ve 23h voda, plno, jsme jeli z Pha do Mělníka. Chtěla jsem trochu alternativnější a klidnější porodnici. Přijeli jsme s partnerem v 1h ráno s kontrakcemi po 3 min. Sólo pokoj neměli. Šla jsem na pokoj, kde měli přivézt maminku po porodu. Přítel tam se mnou byl asi 1h a pak ho poslali domů. Já silné kontrakce a křížové bolesti, zimnice. Bylo mi sděleno, že jsem málo otevřena a budu rodit asi až někdy v poledne. Nikdo se mnou nic nedělal, jen jsem dostala injekce proti bolesti, které jsem nechtěla ,ale bylo to vzhledem k neblížícímu porodu doporučeno.

Žádné dýchání se mnou moc neřešili. Chodila jsem jen přes noc na monitor a kontroly. Mamince po porodu jsem tam asi udělala velmi příjemnou noc. :-( V 8 h ráno na mě koukla primářka. Měla jsem prý nějaké velké břicho. V 10h jsem šla na sál, měla jsem po celou dobu k dispozici míč a na sále po klystýru i sprchu. Bohužel nic neulevovalo, vysílení a bolesti byly už strašné. Chtělo se mi zvracet.

Navíc z okolních sálu už jsem slyšela maminky a miminka, a to mě asi dodělalo, že já stále nic. Přítel tam byl se mnou asi od 10h na sále. Ale stejně jsme ani vysílením nemohla mluvit a každý jeho dotek byl jak 10 kg cihel. Musela jsem chodit, když jsem si lehla hned se mi chtělo zvracet, byla jsem jak zombie. Stále pouze monitor a kontrola otevření pořád jen na 5 cm. Začala jsem brečet a už jsem to vzdala, byla jsem totálně k.o. Doporučili mi oxytocin, který jsem nechtěla, ale kapačku mi dali.

Kolem 12h se rozhodl císař. Po doporučení jsem dostala jen částečně umrtvení a malá se narodila 1.11.2014 ve 12:47h. Primářka byla příjemná (po celou dobu, co jsem s ní byla v kontaktu), jinak sestry neutrální. Anestezioložka příjemná. Po zašití mi dali malou na chvilku na hruď a já putovala na JIP. Dceru jsem viděla až večer, ale stejně jsem byla k.o. Druhý den mi dali na JIP odsávačku. Tak jsem to chvilku zkoušela. První pokus o kojení asi 2 dny po porodu se sestrami. Příšerná bolest, malá řvala, já šok z toho, že to tak bolí. Několik poloh ale snaha marná.

Nastoupila odsávačka, kloboučky, příkrmy. Malá jedla až 2 dny po porodu, kdy strašně plakala a já dostala vynadáno, že jsem si nebyla pro příkrm. Nějak sem si mylně myslela, že když se mi nerozjelo kojení, že miminka dokrmují. Mléko pár mililitrů z odsávačky poctivě každé 3h. Tlak od sester na kojení enormní. Byla jsem totálně rozhozená. V porodnici jsem byla 6 dní, malá zhubla a nepřibírala. Jen jsem tam brečela. Chodila jsem jsem pořád na vázání před a po krmení a byla jsem z toho rozhozená.

Pak mi vzali dceru, ať si trochu odpočinu, ale stejně jsem neusnula, tak jsem si pro ní přišla a řekla setře, že místo toho, abych se radovala z miminka, byla jsem čím dál tím víc v háji. Sestra mi na to odpověděla, že mi přece dceru nebere. Připadalo mi, že čím víc mi kojení nešlo, tím na mě víc nasazovali některé sestry. Jak se střídaly na službě, tak poprvé byly v pohodě, pak už bylo vidět, že už není tolik čas. Jinak koupání ukázaly.

Oblečky, plenky, Perlan k dispozici. Vložky na pokoji nikoliv. Celkově pokud se na to kouknu zpětně, pokud bych někdy rodila, doporučila bych porodní asistentku, kterou jsem neměla. Pokud má někdo porod rychlý, tak asi ok. Ale 15h kontrakcí stálo za to. Nikdo mi nic neřekl, jen jsem se tam tak plácala sama v bolestech a ztrácela na psychice. A dostávala akorát medikamenty, to jsem našla až ve zprávě o rodičce, tak jsem jen koukala, co do mě napumpovali. Ani o tom nevím. Za mě spíš neutrální. Mám z toho stále takový horší pocit.

Celkově jsem byla zklamaná z císaře, ale nemůžu hodnotit, zda to pro mě nebylo nakonec lepší pro zdraví dítěte. A to co se dělo ohledně kojení, hrůza. Asi u mě zapůsobily i hormony, nevyrovnání se císařským řezem a hororové kojení. Čekala jsem daleko jiný přístup personálu jak při celé době před porodem, tak po (mluvím o sestrách).

Nečekala jsem,že tam okolo mě budou skákat celou dobu, ale domů jsem byla propuštěna jen s příslibem, že budu kojit a přikrmovat. Celé jsem si to představovala celé nějak jinak a na porod se těšila. Možná by to bylo jiné, kdybych měla rychlý porod a zažila bych krásný
zážitek z porodu. Celkově se vzpamatovávám ještě dnes. :-) Ještě bych dodala, že jídlo absolutně nevhodné. Samé pečivo a sladké kakao.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě porodní asistentku, která vám snad pomůže lépe přežít dobu předporodní a
trochu se o vás postará.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Brendb 10.06.15 napsala :

V Mělníku přišel na svět náš chlapeček koncem března 2015 plánovaným císařským řezem. Tuto porodnici bych chtěla vřele doporučit. Hlavně všem, komu záleží na kvalitní komunikaci stran personálu. Konečně nemocnice, kde se starají i o psychickou stránku, nejen o tu tvrdě medicínskou. Vsadím se, že být jinde, tak bych nekojila. Věnovali se mi přes den a každou noc podle potřeby alespoň jedno kojení proběhlo pod dohledem, zapůjčili různé pomůcky, léčili jsme ragády i náběh na mastitidu a když jsem hystericky brečela, tak uklidnili. Opravdu se velmi dobře starají, ochotně radí a ta nejmíň příjemná sestřička by byla v jiné nemocnici nadprůměrně hodná. :D

Také si dobře předávají směny, takže noční sestry vědí, co se s vámi dělo přes den a naopak. A nejen sestry jsou fajn, ale i porodní asistentky a lékaři, paní primářka mi jednou při vizitě asi půl hodiny vysvětlovala, jak správně masírovat prsa a další věci, které byly potřeba. Docela jsem se před porodem vykašlala na přípravu, ale během těch pěti dní mě naučili všechno potřebné. :-) Ještě že tak, jinak bych toho kluka dočista zahubila. :)

Jinak za zmínku stojí, že u plánovaného cs můžou být přítomny až dvě osoby, přímo na sále nebo v místnosti vedle, kde se miminko váží, popisuje a jinak uvádí do světa (s tímhle pomáhal můj muž a za ruku mě na sále držela máma, pak byli chvíli na sále oba a máma pak odešla). Zákrok jsem měla ve spinální anestezii, k miminku jsem hned po vybavení dostala čuchnout (sestřička mi ho podržela chvíli u hlavy) a po zašití jsem ho dostala na prsa.

První den po operaci je člověk na JIPce, kam miminko nosí na kojení. Sice mi bylo hrozně líto, že jsem od něj odloučená, ale fakticky člověk není ve stavu, kdy by se mohl nějak postarat nebo vůbec cokoli dělat. Ale hned od druhého dne jste na novorozeneckém odd. a tam už je rooming in, takže se s miminkem hojasáte dle libosti (sestry vždy pomůžou nebo pohlídají, když chcete). A léků na bolest dostatek, takže to člověk zvládá.

Tak nevím, jestli jsem na něco důležitého nezapomněla, protože se toho tam tolik dělo. :-) Prostě sice je Mělník trochu z ruky, ale dojet si tam z Prahy se sakra vyplatí.
A ať už budete rodit kdekoli, ať jste zdrávi vy i vaše miminko a mějte se krásně! :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - Anonymní 06.06.15 napsala :

V mělnické porodnici jsem rodila v říjnu 2014. Předtím jsem tam docházela do rizikové poradny a protože jsem byla celkem spokojená, rozhodla jsem se svoje první dítě porodit v Mělníku, také s ohledem na vzdálenost od bydliště. Vlastně jsem plynule z rizikové poradny přešla do registrační poradny. Tam byly příjemné mladé doktorky.

Malému se ven nechtělo, přenášela jsem asi 4 dny. Nevím, proč se tady řídili termínem podle menstruace a ne termínem podle velkého ultrazvuku. Marně jsem vysvětlovala, že nemám pravidelnou menstruaci…

Myslela jsem, že mělnická nemocnice podporuje „přirozené“ porody. Můj porodní plán vůbec nikoho nezajímal, ani ho se mnou nikdo neprošel, i když jsem doktorce v poradně říkala, že jsem si přinesla porodní plán, jen něco zamumlala a psala si dál do počítače. Takový přístup mě velmi zklamal.

Chtěla jsem, aby se mimčo narodilo přirozeně, bála jsem se vyvolávání. Doktorka usoudila, že jsem riziková a nebudou čekat. Poslala mě na ultrazvuk, kde měl službu zrovna doktor Krch. Divil se, že ještě nerodím a po prohlídce usoudil, že se jedná o nepoměr a mimčo neprojde. Mladá doktorka mě ale ujišťovala, že jí to tak nepřipadá, že hlavičku cítí.

Druhý den jsem měla nástup. Prohlédla mě mladá doktorka - MUDr. Šenkýřová, které připadalo, že by mimčo mohlo projít, ale ještě se na mě prý podívá starší lékař a potom rozhodnou, kdy a jestli vyvolávat. Nemocnice měla v té době plno, skončila jsem tedy na pokoji na gynekologickém oddělení. Po prohlídce starším lékařem - MUDr. Krátká s údivem zjistila, že se opravdu jedná o nepoměr a nebudou mě tedy trápit vyvoláváním, ale půjdu druhý den na císaře, kdybych nenatrefila na MUDr. Krcha, pravděpodobně by nasadili vyvolávací tablety a nakonec bych stejně skončila na císaři.

Při samotné operaci byly nejpříjemnější lékařky z anesteziologie. Chtěla jsem pouze částečnou anestezii, ne celkovou. Na císaře mě připravovala PA Minaříková, byla trochu odměřená, ale jinak hodná. Malého hned odnesli, jen mi ho na mžik ukázali, po dobu, co mě šili, tak jej měl u sebe manžel. Potom mi ho mladičká sestřička, možná ještě studentka, přiložila k prsu na chvíli, na druhý prs již nedošlo, protože museli rychle připravit sál na další operaci. To bylo dopoledne.

Pak mě odvezli na JIP, malého mi přivezli až kolem 17h, flákli ho na mě zabaleného v zavinovačce, na obě ruce jsem měla přitom omezený pohyb, na jedné infuzi a na druhé tlakoměr, bála jsem se, že ho neudržím, ale než jsem stihla něco říct, sestra odešla.

Čekala jsem, že když tak propagují kojení, že se budou snažit mimčo co nejdříve přiložit k prsu, abych se rozkojila… Na dotaz, kdy zase mimča uvidíme, nám řekli, že neví, že je nemá kdo přivézt. Teprve druhý den ráno kolem 5h se sestra pokusila mi mimčo přiložit k prsu. Malý měl poškrábaný obličejík, rukavičky mu dali až ráno. Ani nikdo nepřišel, aby mě případně informoval, jak se malému daří.

Druhý den dopoledne měli akutní císaře, tak nás rychle vypakovali, ani mi nenechali dokapat oxytocin, že mi ho dají dokapat na porodnici, ale tam to již nikoho nezajímalo. Přivezli malého a šup, starej se. Malý hodně brečel. S pláčem mi žádná sestřička neporadila a malý probrečel celou noc, nakonec jsem s ním usnula vyčerpáním v posteli.

Při přednášce o kojení, kterou jsem v poradně před porodem absolvovala, nám sestra říkala, že chodí maminky kontrolovat třeba i v noci, ale to se mi nikdy nestalo. Přišla jsem na pokoj a tam nějaká paní malého měřila, ani se nepředstavila, jen řekla, že malý má vysoké hodnoty čehosi a odešla. Netušila jsem, co to má znamenat… Až druhý den, v pátek ráno, jiná doktorka - Chimonidesová řekla, že má malý žloutenku a půjde na „opalování“.

Sestra mi ho pak vozila každé 3h na krmení, pravidelně i v noci, byla velice nepříjemná, když jsem byla třeba na záchodě, jen zakřičela, máte tady malého a odešla. Nic mi neřekla a když jsem malého před kojením přebalila, tak mě strašně seřvala, že ho má zváženého a teď jí to nebude souhlasit. Pak si pokaždé neodpustila mi zopakovat, že ho mám jen nakojit a hned jim ho tam přivézt, maximálně do půlhodiny, běda jak jsem ho u sebe měla déle. Žádný doktor z dětského nepřišel, aby mi řekl, jak na tom malý je. Nevím tedy, jestli za dětské oddělení vůbec nějaká vizita chodila. Pravidelně chodila jen doktorka z gynekologie.

V sobotu po obědě mi malého sestra přivezla a prohlásila, že u mě už zůstane. Naštěstí nás v neděli již pustili domů.

Možná jsem jako prvorodička byla ze všeho vyplašená a přecitlivělá, podle recenzí a prezentace nemocnice jsem ale čekala jiný přístup a chování. Ano, všichni jsme jenom lidi, ale připadala jsem si chvílemi jako nesvéprávná osoba, která nemá skoro žádná práva a nechtěla jsem obtěžovat.

S kojením mi nikdo neradil, ani se nikdo nepřišel podívat, jestli jako prvorodička dělám vše správně. A jak se koupe miminko, mi také nikdo neukázal.

V propouštěcí zprávě jsem měla napsáno, že malý byl dokrmován a že doporučují dokrmovat. Nikdo mi to neřekl, vím jen, že v pátek jsem mu pod dohledem doktorky Chimonidesové dávala injekcí 20 ml Nutrilonu, protože měl nízký glykemický index, o jiném dokrmování, pokud bylo, mě nikdo neinformoval. Byla jsem tak ráda, že jdeme konečně domů, že jsem zprávu jen přelétla očima a tohohle jsem si nevšimla. Když se mě naše dětská doktorka při první návštěvě na to ptala, koukala jsem na ni jak zjara.

Při zpětném pohledu mi pobyt v mělnické porodnici již nepřipadá tak nepříjemný, moje očekávání ale nenaplnil.

Personál: MUDr. Krch, MUDr. Krátká, MUDr. Šenkýřová, PA Minaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manžela u porodu. Dobrou duši, která by nosila jídlo, nemocniční jídlo potřebám kojící matky moc neodpovídalo. A i když jsem měla v záznamech, že mám nesnášenlivost laktózy, nosili mi normální mléko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Helena R. 03.06.15 napsala :

Porodnici Mělník můžu jedině doporučit. Rodila jsem zde 25.5. A odcházela se slzou v oku.

K příjmu jsem se s manželem dostavila přibližně o půlnoci, poté co mi odtekla voda. V porodnici si mě nechali a manžela poslali domů, z čehož jsem zprvu byla vyděšená, ale zpětně hodnotím pozitivně vzhledem k tomu, že porod trval 19 hodin. Manžel šel ten den ještě do práce a přijel znovu až na návštěvní hodiny a už zůstal. :-)

Byla jsem umístěna na standardní pokoj a velkým štěstím bylo, že spolubydlící prožívala také 1. dobu porodní a celkově jsme si sedly. Nedokážu si představit, že bych hekala v pokoji mamince s miminkem.

Na porodní sál jsem šla okolo 18 h. Porod samotný nebyl úplně bez komplikací, ale po celou dobu jsem si byla jista, že jsem v nejlepších rukou.

To samé na šestinedělí - sestřičky chodí pravidelně na pokoj a projevují zájem jak o miminko, tak o rodičku. Neustále se ptají, zda je něco třeba, ale zároveň jsem neměla pocit, že by nějak nadměrně otravovaly. Nechávají prostor k tomu, aby si matka a miminko na sebe zvykli. Ochotně pomůžou s kojením a celkově mi přišlo, že nic nebyl problém. Takže za mě spokojenost a rozhodně bych tu chtěla rodit znovu.

Jediná věc, kterou bych zpětně ocenila, je rada během první doby porodní ohledně toho, jak dýchat a jakou zaujmout pozici. Já jsem až těsně před odchodem na porodním sále zjistila, že obojí dělám špatně. :-) A jídlo mi taky chutnalo. :-)

Personál: Porodník MUDr. Janušová, PA Eva Minaříková, dětský lékař MUDr. Chimonidesová. Dětská sestra Veronika Medková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaregistrovat se. Pozitivně se naladit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je na seznamu. Určitě minimálně 6 lahví neperlivé vody. Látkovou plenu - po nástřihu nelze kojit v sedě a je dobré dát něco pod miminko. Porodní plán je podle mě zbytečnost - věřte, že všichni dělají vše ve vašem nejlepším zájmu. Např pokud nedojde k bondingu, jako v mém případě, tak k tomu bude asi nějaký důvod. Pravděpodobně miminko nebude v nejlepší kondici.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 01.06.15 napsala :

Do porodnice jsem byla přijata s poslíčky, nechali mě trpět s křížovými bolestmi, dostala jsem pouze čípek Spasmosan po příjmu, říkali, že mám pořád čekat na vizitu, až málem nestihl přijet přítel.

Celou otevírací dobu jsem strávila na pokoji s jedinou možností úlevy - sprchou, na krásný sál jsem šla skutečně jen porodit. Pro urychlení jsem dostala oxytocin a buscopan. Samotný porod vedla doktorka Tutková-Svobodová, která byla velmi příjemná, milá a hodně pomohla. Nenastříhávala.

Na standardním pokoji jsme byly dvě, hodně zvláštní je nerozdělení rodících a šestinedělek (byla jsem v obou pozicích), zázemí je poměrně pěkné, akorát nepraktické (měly jsme mít děti na světle a kvůli tomu jsme neustále stěhovaly stůl, abychom projely postýlkami). Hygiena nic moc (po upozornění sestřičky, že jsem potřísnila záchod očistkami, mi řekla, že neví co s tím, ať to utřu papírem).

Na novorozeneckém jsou velmi znát rozdíly mezi standardem a nadstandardem. Standart dostane převážně starší oblečky, obyčejné zavinovačky a erární dečku, oproti nadstandardu jsou děti jak trhánci. Nic, co by se nedalo přežít, ale nepůsobí to nic moc.

Jídlo naprosto nevhodné pro kojící matky, diety neodpovídají skutečnosti (při diabetické dietě dostanete klidně hromadu knedlíků nebo brambor).

Kojení nikdo moc nekontroloval, pouze až když byl problém a v podstatě si o pomoc musíte opravdu žádat. Jak je psáno, že každý den 2× kontrolují techniku kojení a zanáší do dokumentace, tak to není pravda.

V přístupu personálu a informacích jsou ohromné, ale ohromné rozdíly! Jak na novorozeneckém, tak na gynekologickém. Od 3 sester dostanete 3 informace. Nedostaly jsme 6 plen na den (dle internetových stránek), ale 15 celkem. Za 5denní pobyt jsem téměř spotřebovala celé další moje balení.

Ve výsledku samotný porod fajn, mít ho klasický s pravidelnými kontrakcemi, jedu do porodnice co nejdéle, protože to nebylo úplně příjemné sténat mamince s miminkem a nedostat vůbec žádné možnosti. Šestinedělí jako na houpačce podle směn na novorozeneckém.

Personál: MUDr. Ivana Tutková-Svobodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat vše o kojení (jak nebudete kojit, nepustí vás domů), připravit partnery a příbuzné, aby vám nosili normální jídlo (ovoce, zelenina, jogurty,…), doufat, že narazíte na dobrou kolegyni na pokoj, nebo si ušetřit nervy a starosti a zaplatit nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, porodnické vložky (víc jak dvě balení), kojící podprsenku, omyvatelné přezůvky, kapesníčky (díky hormonům jsem brečela snad dva dny v kuse), plenky navíc. Zbytečné pro mne byly vložky do podprsenky, hroznový cukr a vše, co jsem měla nachystáno k porodu (kromě flašky vody).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Kvetina76 29.05.15 napsala :

V lednu 2015 jsem byla přijata do porodnice Mělník na plánovaný císař. Primářka odd MUDr. Maria Procházková, PhD. MPH., která mě vyšetřovala, slibovala bonding, že dítě uvidím vždy, když se probudí. Skutečnost byla opačná.

Bonding neproběhl se mnou ani s otcem dítěte, ač jsme o to žádali. Během 24 hod. na JIPce, kdy jsem nesměla po svodové anestezii zvedat hlavu, mi malou přinesli 3×. Když jsem ji chtěla vidět znovu a žádala sestru, aby zavolala na dětské odd., odbyla mě, že nemá čas. Opakovaně jsem ji prosila, ale telefonát, který by jí trval max. 1 min., neuskutečnila. Nakonec jsem jí našla telefon na webu a zavolal tam sama. Sestra na telefonu mě ošklivě odbyla, že nemá čas. Nakonec mi dítě přinesli a nechali mi ji 3 hod. Když jsem tam volala po čase znovu, řekli mi, že jsem měla své dítě příliš dlouho a že ho nepřinesou!

Jediné pozitivum na této porodnici je to, že nenutí kojit každé 3 hodiny. Personál jak na dětském, tak na porodním odd. byl příšerný. Chovají se k vám jak ke kusu hadru. S dětskou setrou jsem se přetahovala o své dítě, rvala mi jej z rukou.

Co mají napsáno na stránkách neplatí, realita je naprosto opačná. A k tomu se k vám chovají jak za totáče. Rozhodně před touto porodnicí VARUJI!

Chtěla bych dodat, že na svět v Mělníku přišla má druhá dcera.

Personál: MUDr. Květina, MUDr. Maria Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se porodnici Mělník!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - MarianaP 26.05.15 napsala :

Rodila jsem zde císařem, vzhledem k tomu, že šlo o třetí sekci, mě neustále nutili do sterilizace, dokonce ještě na sále těsně před doděláním operace. I když další dítě nechci, tak nechápu proč to dělat.

Druhý den po sekci mě z JIPu dali na norm. pokoj a rovnou i malou. Byla jsem dost zrasovaná a malá furt plakala, tak jsem sestru poprosila, zda bych nemohla mít malou ještě chvíli u nich. No a to sem narazila, prostě jsem na normálu, tak se mám starat. Malá měla vyšetření krve, a zjistili že má krev B-, což mě zarazilo, ale nejsem odborník nehádám se, obzvlášť když obtěžuji.

Po týdnu jsme šly domů, aby dětská dr. zjistla, že má malá skafocefalii a okamžitě to začala řešit - nutná operace hlavy, remodelace lebky. Jsme týden po operaci, kde malá potřebovala transfuze a zjistilo se, že má sice skupinu B, ale Rh faktor + ne -, jak máme ve zprávě z Mělníka. Takže nám tam zanedbali hned dvě celkem zásadní věci.

Chtěla jsem rodit v Neratovicích, ale bohužel po Vánocích opravovali, tak jsem jako náhradu nezvolila to nejlepší. A péče? Máš tři děti, tak už víš ne! Vím, tak nekojím, ale odstříkávám, jizvu mám nehezkou a v návaznosti na zdravotní trable doufám, že Mělníku se už vyhnu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velkou chuť na bramboračku, 4 dny za sebou… To už nebylo ani vtipný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Netušila jsem, že vložky nedostanu. Potřetí v porodnici a předtím jsem se nesetkala s jejich absencí. Jo plínky a ubrousky, to je klasika, ale tohle…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 05.05.15 napsala :

Rodila jsem v 34. týdnu. Tři dny mi odtékala plodovka. Byla jsem jednou v nemocnici, kde mi testy neprokázaly, že je to plodovka, i když mi dělali dva. Jeden negativní, jelikož jsem neměla plodovku na blízce, a druhy přímo odběrem vzorku, který vyšel pozitivně, ale paní doktorka to špatně vyhodnotila. Plodovka mi tekla jen večer, když jsem ležela. Tak jsem jela domů. Naštěstí třetí den jsem jela na běžnou kontrolu k mojí doktorce, která mě hned poslala do nemocnice. Opět do Mělníka. Tam už byla jiná lékařka - MUDr. Janušová, která mi potvrdila plodovou vodu. Druhý den ráno jsem porodila. Porod byl díky personálu a doktorce super (když opomenu samotnou bolest). Perfektní přístup personálu.

Oddělení šestinedělí bylo vsak horší. Sestřičky čili laktační poradkyně byly bezva. Bez nich bych se už asi houpala na provaze. Maličký špatně přibýval a paní primářka mi ne a ne dát Nutrilon, aby malý nabral sílu. Měla jsem dost slušné šestinedělí: nervy totálně v tahu a hormony jak rozjetý vlak, takže jsem nebyla schopná moc primářce oponovat. Teď chápu, že chtěla jen to nejlepší, ale za každou cenu. Já jsem během třech týdnů v porodnici dvakrát přišla o mléko. Nutrilon jsem dostala pro malého až po dvou týdnech, kdy paní primářce asi už došly experimentátorské nápady. Nemyslím to ve zlém, je to báječná lékařka, ale kojení bere jako dogma.

Bohužel u mě to dopadlo tak, že jsem malého kojila do konce šestinedělí a skončila jsem s tím. Pokaždé, když jsem ho přiložila k prsu, měla jsem děsnou úzkost. Škoda. Ale kdo mohl vědět, že porodím dřív… :(

Personál: MUDr. Janušová, PA Kubáčová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 01.04.15 napsala :

Po dlouhém přemýšlení sem se rozhodla porodit své druhé dítě v porodnici Mělník. Od 37. týdne jsem docházela na ultrazvuk a monitor do porodnice Mělník. Vše bylo v pořádku, personál celkem milý, říkala jsem si že všechno bude v pořádku a mužů se těšit na porod, ale to jsem se dost spletla.

Termín porodu jsem měla 3. 1. 2015, ale malé se nechtělo na svět, tak se narodila až 7. 1. 2015. Při dalším monitoru jsme se domluvily s doktorkou, že 6. 1. přijdu na indukci porodu (vyvolání porodu). Vzhledem k tomu, že jsem měla pozitivní GBS streptokoka, bylo nutné podat antibiotika, aby se miminko nenakazilo. Na to jsem upozorňovala několikrát, ale asi málo.

Ráno jsem v 10h nastoupila do porodnice, byla mi dána antibiotika do žíly a zároveň i tabletka na vyvolání kontrakcí. Antibiotika se musí podat 3× během 4 hodin aby byla léčba dostačující. Bohužel tableta zabrala během hodiny ani ne a já byla otevřena už na 10 prstů, což znamenalo přerušení antibiotik a šlo se rodit. Porodní asistentka Svobodová byla strašně nepříjemná a arogantní a doktorka mladá pořád pobíhala sem a tam. Nechaly nás s manželem na sále samotné i přesto, že jsem už rodila. Měla jsem hrozný tlak,
manžel mě skoro musel odrodit. :-) Nakonec vše dopadlo dobře a 2 hodiny na sále malou jsem dostala ještě na sále.

Co se týče šestinedělí, vážně jsem měla pocit, že obtěžuji. Vzhledem k tomu, že mám už doma jedno dítě, nemusela jsem se moc vyptávat. Po 3 dnech domů. A teď ten hlavní problém. Jak jsem psala, protože jsem neměla dostatečnou léčbu antibiotik, malá se nakazila strptokokem, a když jí bylo 14 dní, dostala zápal plic, takže jsme v skončily na antibiotikách a nemocnici a doktoři nevěděli, jak to s ní bude bylo to 50/50. Takže úžasné, jen si říkám, proč s tou tabletou nepočkali, když měli pořádně zaléčit streptokoka.

V současné době porodnici Mělník žalujeme, takže určitě tuto porodnici nedoporučuji. A že by byla porodnice přátelská, si nemyslím. Není to sice jak na běžícím pásu, ale v Praze by asi takovou zásadní chybu neudělali.

Personál: MUDr. Svobodová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jídlo a manžela k porodu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 01.04.15 napsala :

Porodnici Mělník jsem si vybrala na základě recenzí od známých i recenzí na internetu - na základě zkušeností jiných maminek. Především mě zaujal přístup baby friendly, který nemocnice udává mezi její priority. Jednalo se o můj první porod a bylo pro mě důležité rodit v příjemném, rodinném prostředí, kde je se člověk necítí jako na výrobní lince… Přála jsem si pokoj s nadstandardním vybavením, abych si mohla po porodu dítě užívat plnými doušky a nechtěla jsem, aby nás rušily ostatní maminky s dětmi a naopak (původně jsem chtěla rodit doma, ale to mi manžel nedovolil).

Přichystala jsem si pečlivě porodní plán, dle kterého jsem si nepřála jakoukoli chemii do těla (včetně jakékoli anestezie). Dále jsem lpěla na tom, aby u porodu nebyli přítomni medici (chápu, že někde se mladí lékaři musejí naučit novým zkušenostem, ale jednalo se o můj první porod a chtěla jsem si jej užít co nejvíce na pohodu, takže čím méně lidí, tím lépe).

Bohužel, nevyšlo nic z toho co jsem si přála a dopředu dlouho plánovala.

Na příjem jsem přišla v požadovaný den a hodinu. Po klasickém vyšetření (mladým lékařem) jsem byla odkázána do vedlejší ordinace k jiné mladé lékařce, která mi bez předchozího upozornění provedla Hamiltonův hmat. Až na základě mého dotazu, co lékařka provádí (hodně to bolelo), mi slečna sdělila, že jde o Hamiltonův hmat, který porod urychlí. Následně mě lékařka odkázala na příjem na porodní, kde mi sdělili, že nadstandardní pokoj není k dispozici.

Po uskutečněném vyšetření, které mě lehce šokovalo, jsem začala být dosti ve stresu. Naštěstí jsem dostala pokoj, kde byla pouze jedna maminka s malým novorozencem. Čekala jsem, co se bude dít dále. Upozorňuji, že můj porodní plán byl k dispozici v mé složce již několik dní a já se o něm několikrát nemocničnímu personálu zmiňovala.

Protože jsem přenášela „již“ týden, rozhodli se mi lékaři aplikovat čípek, který měl za úkol zvýšit intenzitu porodních stahů a pravděpodobně mě více otevřít, což se nevím proč nestalo. Takže noc jsem probděla v šílených stazích a ráno v 8 jsem šla znovu na prohlídku, kde zjistili, že jsem stále málo otevřená. Došlo k aplikaci dalšího čípku a následně injekce. Kolem 10h. jsem šla na porodní sál, přičemž mě v mezičase několikrát vyšetřoval pokaždé jiný lékař. Připadala jsem si jako na výrobní lince. Potěšení z nově se rodícího života šlo úplně stranou. :(

Na porodním sále jsme bojovali několik vyčerpávajících hodin, než se malá narodila. DÍKY BOHU ZA BEZVADNÉ PORODNÍ ASISTENTKY, KTERÉ MĚ NEUSTÁLE POVZBUZOVALY. DALA BYCH JIM COKOLI ZA JEJICH NEUVĚŘITELNOU PODPORU. Mladá doktorka si v průběhu nevěděla příliš rady a nechávala většinu práce na porodních asistentkách. Zároveň v průběhu porodu neustále chodili další a další mladí lékaři a strkali do mě ruce v rámci vyšetření, „aby zjistili jak to vypadá“

Od 10h. do odpoledních hodin jsem se podle názoru mladé lékařky otevřela i po aplikaci všech moderních prostředků pouze na „5 prstů“. Když jsem tohle slyšela, okamžitě jsem požadovala císaře, protože jsem věděla, že další, takhle vyčerpávající hodiny na porodním sále už nejsem schopna zvládnout. V průběhu porodu jsem několikrát vyčerpáním usnula a nevzbudily mě ani porodní stahy. Lékařka konstatovala, že na císaře je pozdě, protože dítě už sestoupilo do porodních cest. Zavolala tedy nějakého dalšího lékaře (pán v letech), který mě vyšetřil a zjistil, že jsem otevřena na 10 prstů, takže to musíme dokončit, ať se děje co se děje (kleště na vyndání dítěte byly již připraveny - naštěstí nakonec nedošlo k jejich použití).

S pomocí porodních asistentek jsme nakonec porod zvládli, ale malá musela zůstat několik dní v inkubátoru kvůli špatnému apgar score a porodní asfixii. Dítě mi hned po porodu (vzhledem k jeho stavu) vzali a následujících 24h nebylo jisté, zda přežije, což mi sdělila opět jiná lékařka, kterou jsem předtím neviděla (dodnes „závidím“ matkám, které měly možnost si vychutnat ten pocit po porodu, kdy jim bylo novorozeně přiloženo na prsa).

Když shrnu celou moji zkušenost, velký dík porodním asistentkám - jsou to ženy, které vědí co dělají a také velký dík sestřičkám, které mě učily kojit. Také je fajn mít u sebe manžela, který v případě potřeby zasáhne do průběhu porodu, pokud se mu něco nezdá a nenechá porod na nezkušených, mladých lékařích. Je možné, že moje „špatná“ zkušenost by mohla být lepší, pokud by paní primářka nebyla zrovna na dovolené. Byla to souhra náhod, ze které vznikly pak konečné důsledky.

Pokud bych ještě někdy rodila, určitě ne v nemocnici. A pokud by se stalo, že v nemocnici ano, tak určitě ne Mělník. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s mladým personálem a zjištění, zda bude v době porodu přítomna primářka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr k porodu - lepší než voda (při porodu je strašné sucho v ústech).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Urtica-dioica 27.03.15 napsala :

V porodnici jsem rodila neplánovaně, protože porodnice v Neratovicích, kde jsem byla registrovaná, měla stop stav.

Zpětně nelituji. Za největší plus považuji velmi příjemný a laskavý personál nemocnice (je pravda, že srovnávám s Bulovkou:) ). Během příjmu a porodu jsem prošla pod rukama třem lékařkám a několika sestřičkám - všechny byly velmi laskavé, vyšetřovaly citlivě, snažily se mi vysvětlit, co se bude dít, nabídnout mi různé varianty a do ničeho mě nenutily.

Porod byl poměrně dlouhý a s komplikacemi, ale tento přístup alespoň trochu zmírnil jeho dlouhý a bolestivý průběh. Zpětně také oceňuji možnost si „svobodně zařvat“, což jsem slyšela, že je v některých porodnicích problém a mně to značně pomohlo - hlavně v 2. době porodní. Zaznamenala jsem i snahu respektovat porodní plán - až na jednu věc, a tou byl výběr porodní polohy. V osudnou hodinku mi bylo řečeno (navzdory na webových stránkách proklamovanému „možnost výběru porodní polohy“), že musím rodit na zádech s nohama přitaženýma k tělu (což byla asi ta poslední poloha, kterou bych si k porodu sama vybrala). Přesto bych porodnici - z hlediska oddělení gynekologie a porodnice - doporučila.

Poněkud rozporuplné pocity jsem měla z oddělení šestinedělí. Ihned po porodu za mnou přišla sestřička, aby mi vysvětlila vše k péči o miminko. Bohužel po osmadvacetihodinovém porodu jsem byla tak vyčerpaná, že jsem ji stěží vnímala. Také se tu vyskytl zvláštní paradox, kdy za mnou přišla sestra z porodnice s tím, že - vzhledem k mému stavu - ji mám přivolat kdykoliv si budu chtít dojít na WC, aby mi pomohla a abych nezkolabovala. Zároveň mi bylo z novorozeneckého oddělení svěřeno miminko, které potřebovalo co dvě a půl hodiny kojit a přebalovat. Překvapilo mě, že oddělení šestinedělí nenabízí možnost postarat se o miminko po porodu (možnost, kterou bych původně odmítla, ale když jsem roztřesenýma a nezkušenýma rukama vyčerpané prvorodičky nosila a přebalovala miminko, zvažovala jsem, zda by pro nás obě nebylo lepší, abych se vyspala a sebrala síly k následné péči o malou).

Jinak hodně záleží na jakou sestru na oddělení zrovna padnete - je tam spousta milých a vstřícných sestřiček. Já měla v tomto ohledu smůlu na jednu konkrétní sestru, kterou zjevně obtěžoval každý můj dotaz, takže jsem se snažila většinu věcí ohledně péče o miminko pořešit se „spolubydlící“, jež byla druhorodičkou. Vrcholem bylo, když tato konkrétní sestra testovala sluch malé a suše mi sdělila, že přístroj nic neukázal. Na můj dotaz, zda to znamená, že malá neslyší, pouze odpověděla, že to ještě nemusí nic znamenat. Půl dne jsem vyšilovala, než mi noční sestra laskavě vysvětlila, že to je běžná praxe a že v 99% to nic neznamená a vše je v pořádku (což opravdu bylo).

Z důvodů výše popsaných bych porodnici asi doporučila spíše druhorodičkám, které už mají s péčí o miminko zkušenost.

Personál: MUDr. Šenkýřová, PA Kubáčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaregistrovat se předem - v den porodu bych opravdu oželela odpovídání na dotazy typu „Jaké nemoci měla Vaše babička“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko navíc. Poporodní vložky - nemocnice je neposkytuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Kera1 13.02.15 napsala :

Ahoj holky, přidávám svojí zkušenost. Rodila jsem zde podruhé.

První porod v září 2012 a pod vedením MUDr. Šenkýřové a PA Vášové naprostá katastrofa. Doktorka mi např. řekla, když dcera nechtěla ani po několika zatlačení ven: „Hmm, ona je na vás asi moc velká.“ Porodní asistentka hrubá, vyloženě mi skákala po břiše. Nakonec jsem o vlásek unikla kleštím a to proto, že přišla jiná dr., řekla mi zatlačte (malá byla zaháklá nějak o rameno), nějak mi tam pomohla a dítě bylo venku. Pak mě ještě hodinu šili a nakonec se neodloučila placenta, a tak celková narkóza. No prostě hrůza.

Už jsem nikdy rodit nechtěla, ale znáte to. :) Takže nyní 6. 2. 2015 opět na Mělníku (máme to nejblíž a modlila jsem se, aby tam tyhle dámy nebyly) a paráda. Úžasná porodní asistentka, skvělá dr. Na sále byla pohoda a dcera na první kontrakci a dvě zatlačení byla venku. Úplně jiný, krásný zážitek. :)Nutno tedy říct, že jsem trénovala s aniballem, jehož zásluhou nemám nástřih a hned po porodu jsem si seděla jako královna. :)

Sestry na šestinedělí - no jak která, ale většina z nich je moc milá a ochotná. Co mě ale překvapilo, že vůbec nekontrolovaly, jak se dítě přisává a řešily to, až když byl problém (ale když se člověk zeptal, tak pomohly).

Pokoje jsou po dvou, což je fajn, ale stejně se tam člověk nevyspí, každé dítě se budí jinak, šrumec na chodbě, ale s tím člověk také počítá.

Jídlo docela šlo. :)

Personál: MUDr. Šišajová, PA J. Cimlerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poporodní kalhotky, vložky, určitě tři košile, ručníky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 30.01.15 napsala :

V mělnické porodnici jsem rodila podruhé. Poprvé před šesti lety a byla jsem tu spokojena se vším všudy. Má druhá zkušenost je aktuální. V porodnici jsem právě teď. :D

Porod dlouhý a naproti prvnímu velmi bolestivý. Ale díky PA Festové a jejímu přístupu to bylo snesitelné. Řekla jsem si o paracervikalni blok, který mi byl poskytnut. Bolesti, ze kterých jsem lezla po zdi, se změnily na tupé bolesti. Během deseti minut jsem se otevřela ze šesti prstů na deset cm a šlo se rodit.

Veškerý personál na porodnici musím pochválit, ale sestry a ukrajinská dětská
MUDr. jsou odměřeně s chladným přístupem. Naštěstí jejich chování vyrovná fajn personál z porodnického oddělení. :)

Jinak mohu Mělník jen doporučit. Na pokoji jsem měla TV, v pokoji jsou zabudované lednice a krásné koupelny. :)

Personál: MUDr. Petra Šišajová, PA Jana Festová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 28.01.15 napsala :

Mělník mohu jen doporučit. Původně jsem měla rodit v Neratovicích, kam jsem i od 36. týdne docházela na kontroly a monitory do ambulance. Bohužel se nikdo před Vánoci nezmínil, že bude porodnice zavřená, a to až do 12. 1. 2015 (kdybych se nepodívala na internet, tak mi to nikdo ani slůvkem nezmínil).

TP jsem měla 10. 1.2015. Říkala jsem si, miminko si řekne samo, kdy bude chtít na svět, v Neratovicích mě ujišťovali, že v pondělí otevřou. Plodová voda mi praskla ráno z neděle na pondělí, takže jsem hned volala do Neratovic, kde to nikdo nezvedal. Následoval telefon do mělnické porodnice, kde mi milá sestřička řekla, ať přijedeme, i když není místo na pokoji v porodnickém oddělení a umístí mě na gynekologii.

Celou dobu kontrakcí a porodu byl manžel se mnou. Dopoledne nás přijali na sál, kde jsme byli sami, mohla jsme do sprchy, na míč. PA docházela kontrolovat, zda je vše ok a něco nepotřebujeme. Což bylo super, protože to nebylo stresující, na rozdíl od křiku ostatních rodiček, za což však porodnice nemůže. :) Po dvanácti hodinách od prasknutí vody byl náš malý na světě. Šití i porod prováděl MUDr. Krch a já mu tím moc děkuji za milý přístup (dokonce i občasné vtipkování, které mi moc pomohlo).

Určitě bych chtěla tímto všem budoucím rodičkám mělnickou porodnici doporučit, pokud příroda dá, druhé dítě bych rodila opět tam. Co se týká pokoje, měla jsem nadstandard, což bylo velmi příjemné. Byl tam klid, manžel mohl dorazit kdykoliv, všechny sestřičky byly strašně milé, dokonce i paní uklízečka by zasloužila velikou pochvalu.

Druhý den byl vyhlášen stop stav, takže jsme měli velké štěstí, že jsme „to stihli“ právě tam. Tímto bych chtěla celému personálu moc poděkovat!

Personál: MUDr. Krch

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se být v klidu, nestresovat se s porodním plánem a nečíst články na internetu. :) Vzít si s sebou psychickou podporu, mne moc pomohl manžel, stačilo mi vědět, že je vedle mě a nejsem v tom sama. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (to jediné porodnice neposkytuje) a větší počet spodních kalhotek, nejlépe síťovaných z lékárny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Tydruška 31.12.14 napsala :

Maximální spokojenost ve všech směrech. Obrovsky příjemný, usměvavý, empatický, obětavý personál jak porodnice, tak neonatologie. Pro konec pánevní jsem rodila císařským řezem a jizvu mám úplně miniaturní, krásnou.

Bylo mi zde jako v pohádce a všem maminkám mohu jen a jen doporučit, nic bych neměnila. Standardní pokoje po 2 a koupelna pro 2 pokoje. Odcházela jsem se slzou v oku. :)

Personál: MUDr. Janušová, MUDr. Řezáčová, PA Majznerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chodit sem od 37.(?) týdne do poradny - seznámíte se s personálem a prostředím.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Brala jsem si jen to, co píší na stránkách porodnice, a nic mi nechybělo. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - kopejka 27.12.14 napsala :

Kompletně velká spokojenost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Lední medvědice 12.12.14 napsala :

Naprostá spokojenost. Příjem do porodnice (36. týden): krátké čekání v čekárně, příjemné sestřičky i lékařky. Porod rychlý s maximem informací, dokonce jsme se i zasmáli. :)

Porodní box: příjemné prostředí, zrekonstruované. Sprcha, záchod i pohodlné porodní křeslo. Pohodlné křeslo i pro partnera - respektují a velmi dobře instruují i jeho.

Oddělení: byla jsem na nadstandardním pokoji, takže nemohu hodnotit ostatní pokoje. Ale maximální péče, klid na seznamování s miminkem, pomoc při kojení i koupání. Nikdy jsem neměla pocit, že bych někoho otravovala.

Personál: Prim. MUDr. Procházková, PA Suchá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a těšit se na miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky - min. 2 balení, pleny pro miminko, vlhčené ubrousky, 2 noční košile, prsní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 05.11.14 napsala :

Já jsem rodila v mělnické porodnice již dvakrát poprvé v roce 2011, to jsem přijela do porodnice a všechno bylo tak jak mělo. Chlapeček se narodil za 20 minut od příjezdu, krása.

Při druhém porodu v roce 2013 také příjezd a hned na sál. Paní doktorka asi spala nebo nevím, volaly ji asi 4× a přišla, až když kluk byl na světě. Ale jinak si nemohu stěžovat. Sestřičky byly moc hodné všechno vysvětlily, pomohly.

Teď jsem ve 21. tt a moc se těším na svůj třetí a poslední porod.

Personál: MUDr. Šenkýřová, PA Suchá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, není to tak hrozné, jak některé popisují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, co nejměkčí toaletní papír a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 15.09.14 napsala :

Minulý týden - 7. 9. 2014 - jsem porodila na Mělníku. Dlouho jsem zvažovala, kterou porodnici zvolit. Mám to půl hodiny do Prahy i na Mělník. V Praze jsem na doporučení svého gynekologa měla napsanou porodnici v Motole, kdyby se náhodou dělo něco jinak nebo dříve, ale od začátku jsem preferovala Mělník.

Určitě doporučuji před porodem porodnici navštívit a na vše se optat osobně. Již při této návštěvě všichni působili velmi mile a zodpověděli všechny mé dotazy. Dále bych doporučovala navštěvovat zde i poradnu před porodem (monitor). Vše bylo dobře logisticky zvládnuté. Když bylo v poradně plno, chodila jsem na monitor do porodnice. Nikdy jsem nebyla na těchto kontrolách dále než 45 minut i s čekáním, vlastním monitorem (30 minut) a vyšetřením. Navíc se seznámíte s personálem a chodem porodnice.

Jen upozornění pro maminky, které zvažují použití epiduralu, zde to není moc možné, jen v akutních případech. Porodnické oddělení nemá svého vlastního anesteziologa.

Vlastní porod:
Do porodnice jsme přijeli v 00.15, měla jsem kontrakce do kyčlí po 4 minutách, cestou mi praskla plodová voda. Přijati jsme byli okamžitě. Nejprve mě vyšetřila PA a řekla, že to na porod nevypadá, ale že mě vyšetří ještě lékařka. Ta konstatovala to samé, ani test na plodovou vodu nepotvrdil, že je to PV, ale i lékařka si myslela, že to voda je (a byla, jiná už neodtekla :-)), a tak mě hospitalizovali. Jinak by mě poslali domů pro ranou fázi porodu. Běžná praxe ve všech porodnicích.

Šla jsem na pokoj, kde jsem ve sprše rozdýchávala kontrakce. Po hodině už byly velmi silné a bolestivé, šla jsem opět na vyšetření, během hodiny jsem se otevřela ze 2 cm na 6 cm. Při příjmu jsem žádala o parc. blok, ale byla jsem ještě málo otevřená a na 6 cm už zase moc, anesteziolog nebyl, takže ani epidural nebyl. Okamžitě jsem šla na porodní sál, kde se mnou po celou dobu byla PA i můj partner. Byly cca 2 hodiny ráno. Žádala jsem o entonox, ale jelikož jsem stále měla bolest jen v kyčlích a trochu v zádech, celou první dobu porodní jsem byla ve sprše a tam se entonox brát nesmí. V půl třetí už jsem cítila tlaky na tlačení, sestra mi už ani nestihla dát klystýr, pouze doběhla pro doktorku a šlo se tlačit.

Trénovala jsem poctivě s balónkem epino, takže jsem měla jediné přání - bez nástřihu, když to nebude nutné. Paní doktorka říkala, že tomuto balónku věří a že s ním má dobré zkušenosti, tudíž mé přání respektovala. Porodila jsem během 25 minut bez nástřihu a jediného poranění. Vlastní porod byl tedy rychlý. Všichni byli stále milí a snažili se mi pomoct. Úplně mi odezněly kontrakce ke konci, takže jsem tlačila naprázdno, ale díku epinu jsem věděla, jak tlačit. PA mi při posledních tlačení pomohla tím, že mi tlačila na břicho směrem dolů.

Během toho přišla na sál dětská lékařka a sestra a pak to byl fofr. Slyším plakat miminko. :-) Zázrak. Vše v pořádku. Miminko jsem u sebe v náručí měla během minutek. Byla jsem prvorodička, porodu jsem se trochu bála, ale byl to (až na ty kontrakce do kyčlí) hezký zážitek. I díky gynekoložce, která respektovala mé přání.

Pobyt v porodnici:
Cca hodinu jsem byla na pokoji sama, pak mi přivezli Honzíka a už se mnou byl stále. Ale jak jsem vypozorovala, není problém, když je maminka unavená, dát miminko pohlídat na sesternu a odpočinout si. Jelikož jsem byla bez poranění a jiných obtíží, mohla jsem se o miminko hned starat na 100 %.

Malý se nechtěl přisát, dva dny. Zkoušeli jsme vše možné i nemožné. Zde mé velké díky patří sestrám z dětského oddělení, stále za námi někdo chodil a kontroloval, jak papáme a snažili se vymyslet, proč to nejde. Zřejmě mám malý dvorec a Honzík se dobře nemůže přisát. Vyřešil to klobouček. Plně kojíme, i když s kloboučkem, ale lepší než Nutrilon.
To byl právě důvod, proč jsem si tuto porodnici vybrala, chtěla jsem hlavně péči o miminko po porodu, aby se nám personál věnoval a vše nám v klidu ukázal i několikrát. To vše naplnilo mé představy. Když někdo řekl, že přijde, tak doopravdy dorazil a s čímkoli pomohl. Celému personálu z dětského oddělení moc děkuji.

Výhrady bych měla k jídlu, asi jako všechny maminky v recenzích. Určitě nevhodné pro kojící ženy, ale je to jen pár dní.

Personál: MUDr. Sergejeva Petra - porodník, Majzlerová - PA, Kraková - dětská MUDr., Goldšmídová - dětská sestra

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se odbýt na příjmu. V případě, že máte pocit, že už se to blíží, chtít zůstat v porodnici. Partnera u porodu, moc mi to pomohlo psychicky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu jsem nakonec nepotřebovala nic, ale chápu, že když někdo rodí dlouho, využije vše běžně doporučované. Pro miminko není potřeba vůbec nic, kromě plenek. Dostali jsme jich 15 a pak vlastní zásoby. Mně se osvědčilo mít vlastní odsávačku, i když samozřejmě i v porodnic půjčují, a kojící polštář. Už v porodnici jsem si našli vhodnou polohu, kterou praktikujeme i doma. Nějakou malou svačinku, kdyby vám nechutnal oběd:-) A samozřejmě dobrou náladu a trpělivost, hlavně s tím maličkým človíčkem. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - yv001 11.09.14 napsala :

Rodila jsem v mělnické porodnici v polovině srpna 2014 a mohu tuto porodnici jen doporučit.

Veškerý personál, se kterým jsem se během svého 4denního pobytu setkala, byl profesionální, vstřícný a ochotný pomoci ve dne v noci.

Ačkoliv to vnější stav budovy porodnice nenapovídá, vnitřní vybavení porodnice - pokoje standardní i nadstandardní - jsou na velmi dobře úrovni.

Porodní asistentky i lékaři plně respektovali nás porodní plán. Tam, kde bylo potřeba se od něj odchýlit (např. oxytocin na konci porodu, kdy kontrakce zeslábly), vysvětlili a konzultovali změnu.

Velmi jsem ocenila možnost nadstandardu, kde mohl za poplatek také přespat můj partner a mohl mi tak pomoct v péči o miminko v prvních několika dnech.

Abych řekla pravdu, tak mi vcelku chutnala i strava, i když jsem ji místy doplňovala z donesených zásob.

Personál: PA Cimlerová, MUDr. Sergejeva

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Aspoň 3 balení porodnických vložek, 3× noční košile s rozepínáním vepředu, podložky na přebalování a plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 30.08.14 napsala :

Jsem z Prahy a rozhodla jsem se rodit díky dobrým referencím v Mělníku. Nelituji, i když nějaké výhrady jsem měla.

Cesta z Prahy Vršovic byla naprosto bezproblémová (jeli jsme v noci). Personál milý a ochotný. Porodní boxy velice příjemné, je tam soukromí, partner tam mohl být se mnou po celou dobu. Porodní asistentka, co mě měla na starosti, byla příjemná, ale ne moc komunikativní. To samé lékaři. Na co se člověk nezeptal, to mu nikdo neřekl. Porod proběhl rychle a bez komplikací. Jediné, co mi velmi vadilo, byly komentáře lékařky, která mne ošetřovala bezprostředně po porodu. Měla nevhodné komentáře. Ani nevím, kdo to byl, na seznamu lékařů mělnické porodnice není.

Šestinedělí jsem trávila na nadstandardním pokoji, ten byl velmi slušně vybavený, prostorný, příjemný, mohl tam za poplatek přespat kdokoliv z rodiny. Většina sester ze šestinedělí byla velmi ochotných a milých, pár výjimek se ale našlo. Nemám s čím srovnávat, ale mohu doporučit jako dobrý standard. Po 3 dnech se mi domů ani nechtělo. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - misasa1 24.07.14 napsala :

Rodila jsem 1.5. 2014, dle UZ 40+3. tt.

Těhotenská poradna - všichni milí, jen se tam vždycky neuvěřitelně dlouho čeká, asi i proto, že tam dle mých zkušeností trochu vázne organizace práce a rozdělení úkolů mezi poradnu a lůžkové oddělení. Jinak s přístupem veskrze spokojenost.

Příjem - šlo by to zvládnout s lidštějším přístupem. Sestra, která mě přijímala, byla velmi neosobní a nepříjemná, a to jsem byla ještě naprosto v pohodě, jen jsem během kontrakce potřebovala zaujmout nějakou lepší polohu a představa 20 minut na monitoru vleže mě trochu děsila. A potom mě trochu zarazilo, že paní doktorka se mě při sepisování příjmového protokolu neustále vyptávala na věci, které byly naspány v TP, ačkoli to bylo naprosto zřejmé a několikrát jsme ji na to s manželem upozorňovali (např. moje míry, jméno ošetřujícího gynekologa atd.). Moc jsem to nepochopila a přišlo mi to zbytečné - umím si představit, že být víc ve stresu, na polovinu z toho bych si ani nevzpomněla.

Porod - přijela jsem otevřená asi na 4 cm, takže jsme po prohlídce a monitoru šli rovnou na sál. Sál krásný, strávila jsem další 2 hodiny ve sprše. Každých cca 20 minut se tam chodila dívat PA, občas poradila s dýcháním, několikrát se ptala, jestli nechci klystýr. Nebyla jsem předem rozhodnutá, spíš jsem se klonila k tomu, že ne, na druhou stranu jsem se trochu bála poporodní zácpy, takže jsem se nakonec rozhodla pro přípravu - nic nepříjemného a vzhledem k následnému nástřihu jsem byla asi docela ráda.

Po cca 2 hodiny se prý standardně dělá kontrolní monitor. Myslela jsem, že ho udělají a pak budu moct zase změnit polohu, ale během natáčení se miminku zhoršily ozvy a mě přestaly pravidelné kontrakce, takže jsem nakonec byla na monitoru až do narození holčičky. Prosila jsem o změnu polohy, protože jsem věděla, že se mi v klasické špatně tlačí (trénovala jsem s EpiNo balonkem), ale prý kvůli monitoru mi nebylo vyhověno.

Zbytek mám trochu v mlze. Byla jsem neuvěřitelně vyčerpaná (bolesti jsem měla 16 hodin a moc jsem ten den nejedla), nedokázala jsem dobře prodýchávat, protože mimčo se dralo na svět, když jsem byla otevřena asi na 7 cm. Rodily jsme ve stejnou dobu tři, takže paní doktorka a asistentky pobíhaly od jednoho boxu k druhému, a když jsme některá hodně zakřičela bolestí, tak přiběhly zkontrolovat. Nakonec mi oteklo děložní hrdlo, takže jsem dostala něco na uvolnění. Následně mi přestaly kontrakce (nevím, jestli to mělo příčinnou souvislost), proto mi dali ještě oxytocin, ale bolesti se neobnovily, takže jsem tlačila „naslepo“ a byla jsem z toho příšerně vyčerpaná.

Nakonec to skončilo nástřihem, protože malá šla napřed ručičkou, měla omotaný pupečník a já jsem bez kontrakcí nedokázala dost rychle dostat miminko ven. Nástřih jsem původně nechtěla (kdo by chtěl), ale v tu chvíli jsem se hrozně bála o mimi a byla jsem příšerně vyčerpaná, takže jsem kývla - podle doktorky mám navíc extrémně pevnou a vysokou hráz, takže by to trvalo dlouho.

Malou hned po porodu ošetřovali a pak ji asi na hodinu odnesli na novorozenecké oddělení, protože měla chvilku problémy s dýcháním. Mezitím mě zašili a uklidňovali - po porodu jsem byla mírně hysterická, protože jsem neslyšela malou plakat, bylo tam najednou spousta dalších sester a v tu chvíli mi nikdo nic nevysvětloval, protože se starali o holčičku.

Celkově asi pokud by nebyly žádné komplikace, tak by to možná šlo i bez nástřihu (určitě by se na tom dalo domluvit, MUDr. i PA byly vstřícné), víc v klidu a víc podle mého přání. Během porodu mi oznamovali, co budou dělat a proč, že by bylo dobré udělat tohle, protože… Všichni, až na sestru z příjmu, která byla i u porodu a dávala mi kyslík, byli moc milí a nápomocní, nejvíc PA, která mi říkala, jak dýchat, kdy tlačit, že ještě tlačit, namáčela mi kapesník atd.

Po porodu na sále - chodila mě kontrolovat PA, nosila mi led na jizvu a otok. Sestra z neo mi asi hodinu po porodu přinesla malou - to nebylo úplně příjemné, protože jsem se nemohla vůbec hýbat a ona mi ji flákla (omlouvám se, ale opravdu se v tomhle případě nedá použít slovo položila nebo přiložila) na břicho se slovy: „Ta je Vaše, že jo!“, a cpala mi podepsat formulář, že jsem převzala svoje dítě - no viděla jsem ho prvně, tak těžko říct, že jo. :) Pak hned odešla, manžel byl zrovna na záchodě a já jsem vůbec nevěděla, co mám s malou dělat, protože v té poloze jsem ji nedokázala ani posunout k prsu. Manžel došel pro jinou sestru, která nám poradila s prvním přiložením, potom mi pomohli do sprchy a s umytím, manžel měl mezitím malou v náručí a pak už s námi bylo miminko pořád.

Poporodní péče na pokoji - byla jsem na nadstandardu, především proto, že normální dvoulůžkový pokoj nebyl volný a musela bych být první noc na gynekologii bez mimi. První noc nás obě kontrolovali velmi často, další dny vždycky ráno a večer. Když jsem si nebyla jistá s technikou kojení, zazvonila jsem na sestru a vždycky mi ochotně pomohly. Malá měla novorozeneckou žloutenku, tak mi PA ukazovaly, jak ji budit na krmení, aby přibírala a neměly jsme problém s propuštěním.

Obrovská výhoda nadstandardního pokoje je naprosté soukromí, možnost návštěv kdykoli a sociální zařízení jen pro vás - což ve chvíli, kdy z vás teče krev a kdovíco, není vůbec k zahození. Nicméně cena za tohle pohodí je astronomická! Nevím, jak moc je tohle v režii nemocnice, nebo jestli to udává nějaká vyhláška, ale 1000 Kč na noc je podle mě až moc. Je tam přistýlka pro druhou osobu, ale přespání na ní se platí zvlášť, dalších 700 Kč na noc.

Celkově:
Prostředí - bez chyby, nemůžu si stěžovat, byla jsem na nadstandardním pokoji.
Personál - lidé jsou lidé a všude se najde někdo, kdo by zasloužil vyměnit, ale drtivá většina lidí byla velice milá a nápomocná, takže já si nemohu stěžovat!
Jídlo - chuťově to nebyla až taková tragédie, ale výběr jídla pro kojící matky byl skoro trestuhodný. :) Čerstvé rohlíky z bílé mouky vám nadýmání moc neomezí, spíš naopak, zeleninu nebo ovoce nečekejte.

Personál: MUDr. Eva Janušová a PA Anna Kubíčková, dětská lékařka MUDr. Lenka Doležalová a sestra Eva Maršíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Psychickou pohodu a někoho, kdo vás po porodu podpoří. Já jsem byla na dně - fyzicky, ale i psychicky, a na to jsem nebyla moc připravená. Když budete mít pocit, že už nemůžete, dejte miminko na chvíli sestřičkám - jsou na to připravené a není (!) to ostuda. Vy musíte hlavně udržet sebe v pohodě, abyste se potom mohly o miminko starat a opravdu důležité je se pořádně vyspat! Já jsem to neudělala a zpětně vím, že by mi to hodně pomohlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek, nočních košil a ručníků.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - luccik81 25.06.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila koncem května a musím říct, že jsem dost zklamaná. Nejenže jsem celé porodní bolesti prožívala na pokoji ještě před další nastávající maminkou, ale jako prvorodičky se mě tam vůbec nikdo nevšímal. :-( Že by někdo přišel a poradil, jak dýchat nebo se jen tak zeptat, jestli něco nepotřebuji, toho jsem se nedočkala.

Měla jsem porod vyvolávaný a o to větší jsem měla bolesti. Zážitek z porodu je ještě teď pro mě noční můrou. :-( Jsem opravdu zklamaná, a to hlavně kvůli tomu přístupu. :-( Také si myslím, že hodně záleží na tom, jaký doktor a PA zrovna slouží a jaký oni k tomu mají přístup. Bohužel já jsem zrovna narazila na takové, kteří by tuto práci dělat neměli. :-(

Nevím, jestli bych znovu šla do této porodnice.

Personál: MUDr. Vyoral, PA Skladalová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Kytka32 21.06.14 napsala :

Je to nejlepší porodnice, kterou si dokážu pro svůj porod představit.

Po celou dobu porodu se o nás starala porodní asistenka, nic nebyl problém, byla velice ohleduplná a citlivá. Doktorka chodila průběh porodu pravidelně kontrolovat a chovala se úplně stejně. Všechno nám trpělivě vysvětlovaly, na všechny dotazy ochotně odpovídaly a i díky nim měl porod hladký průběh.

Po porodu se nám dostalo skvělé péče od sester i doktorů. Až jsem si s úsměvem stěžovala manželovi, že se mně pořád chodí někdo ptát, jestli něco nepotřebuji. :) Všechny sestry byly velice vstřícné, snažily se pomáhat a co nejvíc mi usnadnit první dny s prckem.

Porodnici Mělník mohu vřele všem doporučit.

Personál: MUDr. Sergejeva, porodní asistenka Suchá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Matylda2010 30.05.14 napsala :

Ráda bych se podělila o svou zkušenost jednak s gynekologií a rovněž s porodnicí na Mělníku.

Celé těhotenství jsem chodila do porodny právě do nemocnice, naprostá spokojenost! Každá návštěva buď malý ultrazvuk a kontrola srdíčka nebo pěkný velký ultrazvuk, kde mi lékaři vždy vše ochotně vysvětlili.

Cca od 7. měsíce vypadala hlavička malého o dost větší, takže jsem měla kontroly častěji. Vyšetření neprokázala žádnou vadu, takže jsme si říkali, že holt malý bude mít „starostovskou“ hlavu. Nicméně z toho důvodu mě nechtěli nechat rodit v termínu, jsem celkem hubená a miminko mělo být velké. V den, kdy se mělo rozhodnou o vedení porodu, mi v noci začala odtékat voda. Ráno v poradně to potvrdili a já už tam zůstala. Byla jsem ráda, že si to malý rozhodl nakonec sám, byly to 2 týdny před termínem.

Chtěla jsem nadstandard, na šestinedělí byly všechny 4 obsazené, tak mi nabídli pokoj na gynekologii. Bylo fajn mít své soukromí, i když jsem ještě žádné bolesti neměla. Odpoledne jsem dostala antibiotika a každou hodinu chodily milé sestřičky kontrolovat srdíčko miminka.

K večeru jsem začala cítit slabší kontrakce, zhruba po 6 - 7 minutách. A od 21 hodin jsem měla kontrakce po 2 minutách. Po půlnoci nás s manželem přesunuli na porodní box, kde se nás ujala PA Festová. Chodila každou chvíli, kontrolovala, pomáhala a nabízela, co se dalo. Kontrakce stále po 2 minutách, ale nebyly dlouhotrvající, tudíž na vytlačení to nebylo. Po 24 hodinách od prasknutí vody, zhruba ve 3 hodiny ráno jsem dostala injekci, která to buď měla rozjet, nebo uklidnit úplně, což se stalo a já mohla aspoň 3 hodiny spát. Manželovi přinesli peřinu a nechali ho tam se mnou.

O půl 8 ráno jsem dostala PA Minaříkovou a tabletku na vyvolání, která už tedy začala něco dělat a začala jsem trávit více času na míči. Byly 2, jeden v boxu a druhý ve sprše. Malý sestupoval. V 11 hodin mi napíchli oxytocin a začala jedna velká kontrakce a já nechtěla ze sprchy. Poté se přidala MUDr. Prázová, píchla paracervikální blok - velká úleva pro mě. Během tlačení mi umrtvila i místo nástřihu. Jizva malá, není vůbec vidět a šití jsem díky umrtvení necítila. Ještě ten den jsem normálně mohla sedět. Obě mě během samotného porodu velmi podporovaly.

Na šestinedělí také skvělá péče o mě i o malého. Jen slabá stránka je jídlo, což je nejspíš v každé nemocnici.

Nemohu říct na porodnici jediné špatné slovo. Příští porod opět Mělník.

Personál: MUDr. Prázová, PA Festová, PA Minaříková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Ivana J. 28.05.14 napsala :

1.5. v porodnici Mělník rodila moje dcera a já si dovoluji napsat svůj názor z pozice jak matky, tak z pozice zdravotníka s dlouholetou praxí v oboru pediatrie.

Dceřin výběr porodnice byl ovlivněn dobrou prezentací porodnice samé, kladným hodnocením maminek a dostupností. Před porodem se byla v porodnici podívat na dni otevřených dveří, ze kterého měla rozporuplné pocity spíše vlivem ostatních zúčastněných, nebyl to však důvod změnit názor a rozhodnutí rodit zde.

Bohužel se někde stala chyba. Po celou dobu přípravy na porod a samotném porodu se dcera nesetkala se vstřícným, trpělivým personálem, který je prezentován na webu a už vůbec s ní nikdo příliš nekomunikoval a nic nevysvětloval. Personál působil spíše přepracovaně a laxně. Není typ člověka, který by na sebe upozorňoval a hystericky si vyžadoval pozornost. Partnera u porodu nechtěla, což byla možná chyba.

Zarazilo mne také při návštěvě samostudium kojení z brožury laktační ligy, která jí byla předána proti podpisu s tím, že ji musí vrátit. Všechno dobře dopadlo, techniku kojení jsme naštěstí bez problémů zvládly a ona sama na nepříjemné zážitky velmi rychle zapomněla.

Setkávám se s názory maminek na porodnice dnes a denně. Každá je jinak vnímavá a vyhovuje jí něco jiného. Samotnou mě dceřina zkušenost mrzí. Všichni bychom si měli uvědomovat, i když je to mnohdy hodně náročné, že ač je to rodící maminka či člověk se zdravotním problémem, má zcela odlišné vnímání a je potřeba s nimi podle toho jednat a zacházet.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Jasněna16 08.05.14 napsala :

Rodila jsem v Mělníku před 14 dny a tuto porodnici mohu jen doporučit. Předtím jsem 2× rodila v Olomouci, kde to bylo taky ok, ne sice všechno, ale spokojena jsem byla, ale Mělník je lepší. Ani jedna nepříjemná osoba, všichni milí, sestry i doktoři, obě uvedené paní doktorky byly u mého porodu a moc mi pomohly. Všichni naprosto profi a vstřícní, stálá péče a zájem i v době, kdy měli naprosto plno.

Personál: MUDr. Šenkýřová, MUDr. Prázová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - aPetula 11.04.14 napsala :

Spokojenost veliká.

Personál: PA Petra Sergejeva Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Juliisek 20.02.14 napsala :

V Mělníku jsem rodila v červenci 2013 a rozhodně tuto porodnici nedoporučuji!!

Nastupovala jsem v neděli 40+3 tt, večer jsem dostala první vyvolávací tabletu a myslela si, že v noci porodím. Celou noc se nic nedělo, tak mi v pondělí ráno dali další tabletu, do oběda pořád nic, cítila jsem se v rámci možností dobře. Kvůli tabletám mi nechtěli dát najíst, takže oběd jsem si musela skoro vydupat a večer jsem dostala další tabletu. Stejně jako předešlé vůbec nezabrala, tak mi v úterý asi v půl 7 ráno dali další.

Kolem půl 8 jsem začala mít slabé kontrakce po 10 - 15 minutách. Udělali mi monitor, který jsem vůbec nechtěla, protože před nástupem do porodnice jsem si sepsala porodní plán, na který se zřejmě nikdo ani nepodíval. Když jsem si monitor nepřála, bylo mi odseknuto, že je to standardní postup a už mě sestra připravovala.

Kolem 12. hodiny jsem volala příteli, ať přijede, že už je to tady. :) Přijel kolem 13. hodiny, a to už jsem měla kontrakce po 2 - 3 minutách. V půl 2 mi praskla voda, udělali mi další monitor a poslali na porodní sál. Sály mají dobře a moderně zařízené, což je jediné, co můžu pochválit. Na sále mi PA nutila klystýr a holení, i když jsem měla v porodním plánu jasně napsáno, že si to nepřeji. Nenechala jsem se, i když se to PA moc nelíbilo. Pak mi PA strčila míč do sprchy a odešla.

Chodila mě kontrolovat žákyně 3. ročníku zdravotnické školy, i když jsem si to opět nepřála, ale nakonec byla jediná, kdo na mě byl hodný a milý. :) Sprchování a skákání na míči bylo fajn, i volný pohyb. Jednou za dvě hodiny se na mě přišel někdo podívat, že jen otevřeli, nakoukli a zase šli! Večer přišla doktorka a řekla, že se nějak neotvírám, že mi na noc utlumí bolesti a ráno porodím. Místo toho mě v noci dali kapačku s oxytocinem a žádné bolesti mě nepřešly.

Ráno přišel další praktikant, který se díval na píchání paracervikálního bloku, který by měl uvolnit děložní hrdlo. U mě se tak nestalo, a to jsem dostala dva za sebou s odstupem asi dvou hodin. Už jsem byla strašně vyčerpaná a prosila o císaře, odpověď zněla, že to není tak jednoduché! Kolem středečního poledne jsem myslela, že je moje poslední hodinka, celé tělo se začalo klepat únavou a vyčerpáním, byla jsem připojená na kapačce a na monitoru, takže jsem se nemohla ani hnout, i když jsem ustavičně prosila, ať mě pustí alespoň do sprchy.

Vysvobodil mě primář neonatologického oddělení s tím, že miminku se u mě už nelíbí, což se nebylo do divit, tak mi navrhl císařský řez. Byla jsem ve stavu, že bych souhlasila se vším. Sestra dala příteli podkolenky, aby mi je navlékl, zavedla mi cévku, strčila mi ji do ruky a řekla, ať si na sál dojdu sama! Neměla jsem sílu ji ani nic říct a nějak tam dopajdala, vylezla na stůl a pomalu usínala. Malá se narodila v půl 2. Po zákroku jsem se probrala a nemohla dýchat, zjistili mi alergii na celkovou narkózu!

Na JIP to bylo celkem fajn, krásně jsem se prospala a druhý den po sprše šla za tou mojí princeznou. :) Sestra mi jí švihla a „starej se“. Nikdo mi nic neukázal, ani mi nedali plínku, mastičku, prostě nic. Kojení mi taky nikdo neukázal. Kdybych měla opravdu všechno popisovat, tak by to bylo ještě hodně dlouhé. :) Strava pro kojící matky naprosto nevyhovující. Nikoho jsme tam absolutně nezajímaly, malá mi plakala celou noc a sestry mi jen řekly, ať s ní něco udělám!

Jediná z celého mělnického personálu, která stojí za zmínku je MUDr. Sergejeva, nejlepší a nejhodnější paní doktorka, ta mi vždycky zvedla náladu. Po 4 dnech jsem si vydupala odchod domu, protože se to tam opravdu nedalo vydržet!

Do mělnické porodnice už bych nikdy rodit nešla!

Personál: MUDr. Řezáčová, MUDr. Sergejeva, MUDr. Chimonidesova, MUDr. Krch

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Především pevné nervy a stát si za tím, co chcete a nechcete!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vody, plenky a oblečení na miminko, látkové pleny a pomůcky ke kojení.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - dvorakovav 13.02.14 napsala :

Rodila jsem v dubnu 2013. Bohužel nemohu v žádném případě napsat pozitiva. Snad jen na pana doktora, co mi provedl perfektně císařský řez (jizva úplně bez problému) a také neonatologii nemohu napsat nejmenší křivé slovo.

Ale co se týče samotného porodu - děs a hrůza. Porod jsem měla vyvolávaný. Plodová voda mi praskla kolem 10. hodiny ráno, kontrakce jsem měla opravdu silné až do cca 10 hodin večer, dokud jsem byla na pokoji a měla jsem bolesti, ale vše jinak ok, občas monitor. Sestřička mě chodila pravidelně kontrolovat (aniž bych ji volala), otevřela jsem se na 5 - 6 cm.

Ale na porodním sále hrůza, rodilo se na všech sálech, nikdo nepřišel. 1,5 hodin měla jsem bolesti, ale nezájem. Napojili mě permanentně na monitor a nazdar, dělej si co chceš. Porod se mi úplně zastavil, teda až na kontrakce, ty jsem měla po 4 minutách. Když jsem chtěla epidurál, řekli, že nemají anesteziologa. :-) Po 6 - 7 hodinách, co jsem tam tak strávila, přišla doktorka (poprvé), udělala mi pár. blok. Vůbec jsem nezaregistrovala nějaký rozdíl, měla jsem stále stejné bolesti, ale prý jsem se otevřela o 1 cm, dál pak nic.

Okolo sedmé se dokonce objevil i personál, asi si řekli, že to sama (a s mužem) asi nedám, ale to už jsem začínala zvracet. V půl osmé přišla primářka, že mi dají kapačku a pak se mi uleví. Měla jsem takové bolesti, že jsem myslela, že ji snad vyrvu. Nastala hodinová soustavná bolest, pak jsem začala vidět dvojitě a nemohla jsem to už ani udýchat, takže začaly klesat ozvy. Pak najednou bylo personálu dost a šupem na sál, děs a hrůza (o císaře jsem už prosila a byl pro mě vysvobození).

Nedoporučuji! Nechápu, proč tam někdo nebyl, dokud se možná i něco dalo dělat. Na porodním sále byl absolutní nezájem, dokud jsem nezačala být K.O.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevím, asi záleží na lidech a na tom, jak jsou vytížení, já už bych zde nerodila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Adlita 06.02.14 napsala :

1. Porodní plán: V těhotenské průkazce jsem měla založený pěkně sepsány porodní plán, ale nevím, zda ho někdo četl. Každopádně si myslím, že to bylo zbytečně. Cokoliv se se mnou mělo dít, bylo mi napřed řečeno. Měla jsem tudíž možnost říct, co chci a co ne. Bohužel pro mě, můj porod neprobíhal tak, jak jsem si představovala. Naplánovat si to bez komplikací je parádní, ale realita pak bývá jiná. I když se můj porodní plán sesypal jak domeček z karet, nikdo nedělal nic proti mě vůli.

Nechtěla jsem žádnou medikaci a nakonec jsem nafasovala preventivně antibiotika, vyvolávací tablety, oxytocin, analgetika, spasmolitika. Nechtěla jsem epidural a jak jsem o něj v nejhorších bolestech prosila (nebyla jsem ale vyslyšena). Dostála jsem jen paracervikální blok. Nedokážu ale posoudit, jestli od bolesti nějak pomohl. Byla jsem tak vysílená, že tohle nedokážu říct. To píchnutí trochu bolelo a pak to možná bylo o něco tupější, ale spíš jsem moc nevnímala rozdíl. Možná to jen pomohlo k rychlejšímu otevírání. Bohužel také nedovedu porovnat, jestli to bolí více či méně, než porod přirozený, nevyvolávaný.

Trochu si myslím, že když je na to tělo připravené a jde vše, jak má, že to taková hrůza není. Možná je, fakt nevím, dozvím se snad příště. Druhé miminko snad půjde ven lépe. :-) Každopádně MUDr. Prázová a porodní asistentka Minaříková byly obě skvělé. :-) Paní doktorka je upovídaná a všechno vysvětlí do detailů.

2. Personál: jsou to jen lidé, takže některé sestřičky byly super, některé děs. Jedna mě strašně moc pomohla s kojením. Malá mi nepřibývala na váze a proto nás MUDr. Chimonidesova nepodepsala odchod, i když mě z gyn. hlediska již propustili. Brečela jsem tam vysílením a jedna sestřička (bohužel už nevím jméno) mi přivezla odsávačku a nakrmila mi mimčo přes prst že stříkačky. Vysvětlila mi, jak si mám odsávat a jak malou krmit, když špatně saje, aby začala přibývat a mohly jsme domů. Zpětně je mi dost líto, že jiné sestry moji prosbu o pomoc neřešili, možná jsem tam nemusela být tak dlouho (6 dní). :-/

3. Jídlo: no co čekáte. Je to nemocnice, takže to bylo tak 50:50, jestli se to bude nebo nebude dát jíst. Připojují fotky několika jídel. Vrcholná večeře pro mě byl telecí párek (studený) s plátkem suchého chleba. Tohle jsem jedla naposledy asi na dětském táboře a nepovažuji to za stravu vhodnou pro kojící matky. Některé obědy ale byly fajn a taky tvarohový šáteček k snídani byl ňamka. Jinak večeře převážně suchý rohlík a paštika nebo suchý rohlík a sýr.

4. Potřeby pro miminko: plenky si vezměte určitě svoje, dostanete na den 3 nebo 6 ks (3 ráno a 3 odpoledne a někdy je prostě zapomenout dát) a možná i nějaké vlastní oblečení, protože to nemocniční bylo dost velké, i když moje miminko žádné prťátko není (53 cm). Přebalovací podložku a mycí potřeby vám zapůjčí. Vlastní potřebujete už asi jen kartáček na vlásky. Místo vlhčených ubrousku se na utírání prdelky používá Perlan (nebo tak nějak se to jmenuje), který se jen namáčí ve vodě a je to super, bohaté to stačí.

5. Ubytování: Kdyby se mě někdo zeptal, jestli znova Mělník, tak řeknu, že ano. Asi bych ale někoho podplatila, abych dostala samostatný pokoj, protože 6 dní bez trosky klidu, to se vážně nedá. Žádala jsem o samostatný nadstandardní pokoj, ale měla jsem smůlu. Byla jsem už pátá čekatelka v pořadí, všechny pokoje byly obsaženy. Na první den před porodem (odtekla mi plodová voda a už jsem tam musela zůstat) jsem dostala nadstandard, ale o patro níže, na gynekologickém odd., kde již nelze zůstat po porodu, protože vám tam nedovolí mít miminko u sebe. :-/

Po porodu jsem tedy šla na klasický dvoulůžák. Moje spolubydlící byla supr ženská, bohužel prostě trochu chrupkala + měla každý den x hodinové návštěvy a naše miminka se střídala v pláči, takže o nějakém spaním moc řeč být nemohla. Ještě jako na potvoru jsem nafasovala první pokoj přesně naproti sesterně, a to byl asi poslední kámen úrazu. Lídě, kteří byli v návštěvní místnosti na začátku chodby neměli kam chodit na toaletu, takže chodili k nám! Vzhledem k tomu, že dveře na záchod nedoléhaly a muselo se s nimi hodně buchnout, aby se zavřeli, třískal tam s dveřmi každou chvíli někdo. :-/

O koupelnu jsme se dělily 4 ženy. Ve vedlejším pokoji bydlelo bohužel nějaké prase. Klidně nechala ve sprše krev. Proboha to si po sobě neumí spláchnout vlastní nečistoty?! Krev je po porodu přirozená, ale nemusím potkávat nějakou cizí. Koho nafasujete, si bohužel nevyberete. :-/ V jiných pokojích si běžné nechávali věci v koupelně, my je raději nosily pokaždé z pokoje (a to myslím i mýdlo na ruce, což byl trochu opruz, já sama sotva lezla ještě 2 dny po porodu a pořád jsem tahala tašku s věcmi). Když ale víte, že vedle bydlí čuně, tak nechcete, aby na vaše věci někdo sahal. Jinak pokojík byl docela malý a skříňka taky prťavá, takže jsem měla téměř vše po celou dobu pobytu v kufru pod posteli (na nadstandardu je pořádná skříň, kam si můžete vybalit).

Shrnutí: jsem z Prahy a do Mělníka jsem chtěla, protože podporují přirozený porod. Kdybych věděla, jak ten můj dopadne, tak jsem nemusela dojíždět měsíc před porodem tak daleko. Jenže tohle se dopředu prostě odhadnout nedá, takže jsem s volbou porodnice spokojena :-)

Personál: MUDr. Prázová, porodní asistentka Minaříková, MUDr. Chimonidesova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jděte se tam podívat a zjistěte si informace, jak porod probíhá, ať víte, co vás čeká. Pokud budete mít nějaká přání, určitě tam není problém se domluvit. Jinak jsem nevěděla, že mi těhotenskou průkazku seberou, tak jsem ji neměla okopírovanou, což mě do teď mrzí. Jestli tedy stojíte o uchování údajů v ní (např. pro porovnání s dalším vaším těhotenstvím), tak si ji ofoťte, než tam vyrazíte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2 noční košile určitě nestačí. Potila jsem se po porodu až hrůza a klidně bych se převlékla 2× denně. Na nečekaných 6 dní pobytu jsem nebyla připravena a manžel mi musel rychle dovést další čistě prádlo a košile. Župan nebyl potřeba, bylo tam horko (konec srpna/začátek září 2013). Ponožky se hodí, nožky je lepší mít v teplé. Pak určitě balzám na rty, větší porodní vložky (ty malé jsou na prd a protečou ráz dva), nabíječku na mobil. :-D Jediné spojení se světem, pokud jste z Prahy a nikdo za Vámi „takovou dálku“ nechce moc přijet na návštěvu. Pak určitě nějaké plenky pro miminko, mazání na zadeček (dostanete nějakou mast z lékárny, nám vyhovovala, ale sousedce se po ní miminko osypalo), tak pro jistotu mít náhradní vlastní. A určitě nějaké jídlo na svačinky - měla jsem malé kompoty, cereální tyčinky, jablka, jogurty a tvrdý plátkový sýr. Někdy jsem si také nechala dovést celý oběd, když ten nemocniční nebyl vůbec poživatelný.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Dasenka.svc 22.01.14 napsala :

Mělnickou porodnici mohu jedině doporučit. Personál byl skvělý a díky tomu jsem měla super porod, i když bolestivý. :-) Všichni byli vstřícní, milí, všechno mi vysvětlovali, snažili se mi pomoct a ulevit.

Než jsem byla dostatečně otevřená, což trvalo 12 hodin, byla jsem na pokoji, kde jsem měla k dispozici sprchu, míč ve sprše a míč na pokoji. Prohlídky a monitory dělali každé 2 hodiny, ale když jsem cítila, že se něco „změnilo“ vyšli mi vstříc a vyšetřili mě hned.

Porod jsem nakonec měla rychlý, málem jsem porodila ve sprše, ale díky rychlému zásahu personálu vše proběhlo profesionálně a já nemůžu nic vytknout. Sice jsem se těšila na luxus porodního boxu, ale bohužel jsem nevyužila. Hned po porodu mi malého dali na břicho, nechali dotepat pupečník a „sebrali“ mi ho jen na vážení a měření, u kterého asistoval manžel.

Poporodní péče byla skvělá, všichni se o mě hezky starali a během dne se mě vždycky chodili ptát, jestli něco nepotřebuji. Někdo píše, že je tu hrozné jídlo, ale myslím, že nijak hrozné nebylo.

Personál: MUDr. Šenkýřová, MUDr. Sergejeva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup a pokud máte nějaké přání, tak si za ním stát - já nechtěla nastřihnout, jelikož jsem cvičila s Epi-no balonkem a nastřižená nejsem. A nemám ani žádné poranění.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 13.01.14 napsala :

Porodnici mohu jen doporučit.

Můj porod začal zcela nečekaně. Při příjezdu do porodnice, někdy okolo páté hodiny ranní, jsem byla teprve ve 32+6 tt a s domněním, že mám pouze poslíčky. Sestra na příjmu byla velmi milá, zavolala lékaře, který mě prohlédl a konstatoval, že s největší pravděpodobností rodím, ale že se to budou snažit zastavit. Oznámil mi, že jsem otevřena na dva prsty, že mě musí hospitalizovat na gynekologickém oddělení, dát kapačku abych ještě pár dnů vydržela a neporodila.
Po první vykapané kapačce jsem cítila úlevu mohlo být okolo deváté hodiny, bolesti odezněly, tak jako kontrakce. Řekla jsem si, že je to asi za mnou a mě pustí domů. Opak byl pravdou, každou půl hodinu jsem chodila na vyšetření. Doktorka mi okolo poledne řekla, že to nevypadá moc dobře, že porodu se v daný okamžik neubráníme a že budeme doufat, aby bylo miminko nad 1,5kg jinak mi ho převezou do PRAŽSKÉ nemocnice. Okamžitě mi nasadili kortikody kvůli plicím miminka. Ty jsem ani nedobrala a odtekla mi plodová voda. Začala jsem pociťovat ještě větší bolest a kontrakce zesilovali. Když jsem měla kontrakce po 2-3 minutách bylo půl čtvrté odpoledne, okamžitě mě sestřička z gynekologie odvezla na porodní sál.
Tam mi už po několikáté natočili monitor, abychom měli jistotu, že ten drobeček v bříšku je v pořádku. Paní doktorka, která mě měla na starost byla velmi hodná, nebojím se použít slovo přátelská. Sama mi řekla, že bude nutný nástřih, né kvůli tomu, že bych byla málo otevřená, ani kvůli tomu, že má miminko velkou hlavičku, ale kvůli tomu, že je miminko nedonošené, abych ho „neskřípla“ a neublížila mu, souhlasila jsem, pro miminko cokoliv.
Paní doktorka mi sama řekla, až budu mít kontrakci a budu se cítit abych zatlačila, tak ať zatlačím, že mi nebude říkat teď, ale ať já sama. Kývla jsem a šli jsme na to. Raz dva tři a malý Alešek byl na světě.
Bylo mi jedno co semnou budou dál dělat, moje oči mířili na malého Aleška, jestli je v pořádku, jestli se rozdýchal a tak dále. Doktorka z dětského oddělení byla rychlá šup šup. Tatínek stál celou dobu u mě, pak samozřejmně u miminka a dával na všechno pozor. Aleška mi z porodního sálu během dvou minut odnesli do inkubátoru. Nevěděla jsem, kolik vážil, kolik měřil nic.. Byla jsem v nejistotě, jestli mi ho neodvezou do Prahy.
Po pár minutách přišla osobně paní doktorka z dětského a uklidnila mě, že ho nikam nepřevezou, že je to silný chlapík, že dýchá sám, váží 2230g a je 43cm dlouhý. Ulevilo se mi.
Dalších čtrnáct dní jsem chodila každé dvě-tři hodinky za synem na dětské oddělení, kojila jsem, i když nám to moc nechtělo jít. Sestřičky na dětském byly úžasné pomohly mi úplně se vším.
Daších čtrnáct dní jsem byla se synem na pokoji, bylo to hrozně dlouhé, tak mi i dovolili jít na noc domů a o syna se mi postarali.
Myslím si, že lepší porodnice nemůže být.
Hlavně můj názor je takový, když se chovám já slušně a vstřícně, je mi to oplaceno.

Personál: MUDr. Šenkýřová J, PA Havlínová J., neon.: Prim. MUDr. Doležalová, MUDr. Koubková B.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se ničeho nebály.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile, kojící podprsenku, plenky pro miminko, jídlo, neperlivé vody a veselou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 17.11.13 napsala :

Z porodnice jsem byla nadšená. Plně respektovali můj porodní plán, pomohli mi s kojením. Jediný, kdo mi nesedl, byla fyzioterapeutka, ta byla fakt divná.

Přijeli jsme akorát, po vyšetření jsem šla hned na porodní box, PA se mi plně věnovala, když jsme to potřebovali. Nechtěla jsem monitor, pouze poslouchala a ani medikaci proti bolesti či oxytocin nebo nástřih, což také plně respektovali.

Bydlela jsem na jednolůžkovém pokoji, jídlo mi chutnalo. Jediné, co mi vadilo, byl režim - neustále někdo chodil na pokoj - vizita gynekologická, vizita PA, vizita dětská sestra, vizita pediatr, uklízečka, sanitářka. Takže jsem nikdy nemohla dospat probdělou noc - no, ale to tak v našich nemocnicích je.

Personál: MUDr. Hrabálková, PA Cimlerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Chce to hodně ručníků a nočních košil. Na sál pití, hroznový cukr, porodní plán. Kosmetiku na dítě, plenky i oblečení bylo k dispozici. Vložku dají jenom jednu po porodu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 03.11.13 napsala :

Nemocnici NEDOPORUČUJI!!!!
Nastupovala jsem do porodnice v 40+1 tt. Kontrakce už od 9 hodin ráno. Absolutně žádný zájem ze strany sester a lékařů. Žádná vyvolávačka, ani čípky ani nic proti bolesti. Ležela jsem na porodním sále a nikdo se ani neobtěžoval za mnou chodit. Několik hodin jsem tam ležela pouze s manželem, a když jsem něco potřebovala, musel jít přítel za nimi. Po 12 hodinách v bolestech se konečně něco začalo dít. Já byla bolestma úplně mimo a tak se rozhodli mě vzít na císaře. Punčochy mi musel nandat manžel, protože sestry neměli sílu. Do dnes mam na noze jizvu od punčoch, které byli tak o 2 čísla malé (byla jsem šíleně nateklá), tak se mi zařezali do nohy a jizva 9cm dlouhá. Tak když mi punčochy nejsou, tak dam stahovací obvaz přeci.
Dna dny po JIP mě poslali na normální pokoj a šoupli mi tam mého syna, i když jsem moc nemohla chodit (natož vstát z postele). Donesli mi pleny, ubrousky, podložky a starej se. Nikdo mi ani neukázal koupání malého, přebalování, kojení, prostě nic. Po převozu domů jsem si koupila odsávačku a 3 dny na to jsem přišla o mléko. Domů mě z JIP propustili po 3 dnech, protože bylo plno a potřebovali místa.

Personál: MUDr. Krch, MUDr. Řezáčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, oblečení, odsávačku mléka, vložky, já měla i podložky, kdybych náhodou protekla, vlhčený toaletní papír (neskutečně dobrej pomocník), košili na spaní, kojící podprsenku a vložky no ní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - savoy 03.11.13 napsala :

V Mělníku jsem rodila letos v září a jsem vesměs spokojená. Hodně mi záleželo na tom rodit právě tady, a to hlavně na základě velmi dobrých zkušeností maminek.

Porod jako takový vedla MUDr. Šenkýřová. Náš mladý šel s ručkou napřed, takže nakonec ještě musela pomoct MUDr. Řezáčová a všechno dopadlo velmi dobře. Jednu noc jsem byla na dvoulůžkovém pokoji a poté dvě noci na jednolůžkovém.

Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo to, že ačkoliv si tato nemocnice zakládá na kojení, tak jsem několikrát žádala, zda by mi někdo mohl zkontrolovat správnou techniku, ale nedočkala jsem se. Nicméně personál je velmi příjemný a dotazy zodpovídají ochotně. Ale prostě je vidět, že když je plno, mají toho opravdu hodně, takže se s vámi zas tolik zabývat nebudou.

Každopádně ale můžu doporučit! :) Ačkoliv nemocnice vypadá zvenku děsně, uvnitř je vše na jedničku! Krásné porodní sály, pěkné pokoje, nové koupelny atd.

Personál: MUDr. Řezáčová, MUDr. Šenkýřová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít úsměv na rtech a pohodu. Personál ani prostředí vám to určitě nezkazí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní jídlo - místní je téměř nepoživatelné. Na jednolůžkovém pokoji je rychlovarná konvice, takže jsem si mohla vařit své čaje (např. fenyklový proti prdíkům nebo laktační), případně si je nechat připravit do termosky od návštěvy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - pájik84 13.10.13 napsala :

Porodnici mohu hodnotit na jedničku. Jen kdo jste vybíravá v jídle, tak doporučuji zásoby s sebou, jelikož to není nic moc, ale sníst se to dá, když je hlad. Personál je ochotný pro Vás udělat vše. Jelikož jsem tam ležela 14 dní, tak jsem čekala ponorkovou nemoc, ale všichni mi moc pomohli. Tímto bych jim chtěla moc poděkovat za péči o mě i prcka.

Personál: MUDr. Šenkýřová, MUDr. Krátká, PA Kubíčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papání, něco na čtení, jednorázové kalhotky, vložky, prsní vložky, 3 noční košile, pantofle, ručník (2-3), toaletní potřeby, mýdlo na pokoj k umyvadlu, dostatek neperlivého pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - gina76 08.08.13 napsala :

Po porodu jsem měla velké komplikace, díky včasnému a pohotovému zásahu lékařky jsem nezemřela! Takže všem, co nevědí, kde rodit, doporučuji.

Personál: MUDr. Coufalová Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - Anonymní 07.06.13 napsala :

Moje zkušenost s mělnickou porodnicí byla velmi rozporuplná a tak se nedokáži rozhodnout, zda ji doporučit či ne.

Vše začalo v předporodní poradně, kdy jsem přenášela teprve asi necelý týden a nějaký pan doktor na ultrazvuku naměřil, že můj chlapeček má téměř 4 kila (když se narodil, tak měl 3,34). Tím mě zbytečně vystresoval - a nejenom mě (mám relativně útlou pánev), ale především paní doktorku, která rozhodla, že hned druhý den nastoupím na vyvolávání porodu a možná mi naordinují i císařský řez. Večer jsem břečela, nervovala se, chtěla jsem, aby porod byl co nejpřirozenější.

Druhý den jsem se strachem nastoupila do porodnice. Zachránil mě doktor Krch, který řekl, že si myslí, že mimčo má šanci projít a pustil mě ještě na propustku na pár dnů domů. V den, kdy jsem měla večer opět nastoupit na vyvolávání, mi odpoledne praskla voda a já šťastná naklusala do porodnice, že už se mimčo hlásí samo. Na vyvolání kontrakcí (stále nepřicházely) jsem však stejně musela dostat jakési čípky.

O porodu samotném se snad ani moc raději rozepisovat nebudu. Byla jsem prvorodička, vyčerpaná (téměř dva dny jsem nespala) a bolesti trvaly 16 hodin. Bylo to hodně náročné a ke konci už jsem opravdu mlela z posledního. Do toho mě rozčilovaly porodní asistentky probírající kávu, zatímco já omdlévala bolestí a potřebovala trochu pochopení a taktu (přítel kvůli práci dorazil doslova na poslední chvíli). Nicméně mimčo se na svět dostalo přirozenou cestou, bez umělého oxytocinu či epiduralu.

Jenže malý měl omotanou šňůru kolem krku, tak jej šli hned křísit. To bych pochopila, ale proč jej pak už rovnou umyli, zvážili, změřili, dali mu plenku atd. místo toho, by mi ho co nejdříve podali? Marně jsem se svého synáčka snad patnáct minut dožadovala, tohle mě dodnes moc mrzí! :-( Po chvíli jej šli obléct a když jej přinesla sestra na přiložení k prsu, nechutně smrděla cigaretami a tou smradlavou prackou mu cpala mé prso do pusy a divila se, že se malý brání a nechce přisát.

Zároveň mě však doktorka skvěle zašila a ostatní dětské sestry byly moc milé. Měla jsem první dny problémy s kojením (malý se stále nechtěl přisávat) a ony mi moc pomohly. Ty tři dny po porodu jsem si pak v porodnici naprosto užívala. Naštěstí jsem nebyla na nadstandardu, a tak jsem měla možnost se na svém pokoji seznámit s výbornou paní, se kterou od té doby kamarádíme.

Jen bych jim ještě vytkla třískání dveřmi bez ohledu na spící maminky a miminka. A porodnicové jídlo bylo děsné - česnekové nevakuované pomazánky, játrové paštiky, junior, UHO. Brrr, přítel mi tam musel nosit nákupy něčeho stravitelnějšího.

Personál: MUDr. Krch

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně si zkuste dopředu sepsat porodní plán, již dopředu trvat na tom, aby vám dítě přiložili ihned po porodu a na všech ostatních věcech, na kterých Vám záleží. Já byla mladá vyjukaná prvorodička a nejprve jsem měla pocit, že se mnou doktoři smýkají sem tam a já nemám šanci se bránit. Přineslo mi to spoustu zbytečného strachu a stresu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo! Jinak plenky, foťák, pantofle, porodní plán, hudbu a tak podobně dle vlastního uvážení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 05.06.13 napsala :

Rodila jsem před pár dny v této porodnici své druhé dítě. Bydlela jsem jak na standardním, tak na nadstandardním pokoji a obojí mi vyhovovalo. Personál byl naprosto skvělý jak při porodu samotném, tak po porodu Vás rovněž nikdo nezanedbává ani neignoruje. Pokaždé zaťukají, usmívají se, ptají se jestli něco nepotřebujete. Není problém poprosit i dětskou sestřičku o něco pro Vás (i naopak). Mohu srovnávat s jinou porodnicí a je to opravdu nesrovnatelný rozdíl v přístupu k člověku samotnému. To Vás raději dvakrát vyšetří než jednou zanedbají.

Je fakt, že předporodní poradna je pro silné nervy, ale v okamžiku, kdy se nahoře akutně operuje, dá se čekání na lékaře pochopit. Myslím, že se to snaží urychlit, co se dá a občas je prostě potřeba se trochu vetřít, abyste nebyli zapomenuti, eventuálně neodloženi někam na dno hromady všech těch karet.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odvahu a partnera - eventuálně jiný doprovod k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír, vlhčené ubrousky a nějaké rezervní plínky pro mimčo - na den se dostávají, ale mohou dojít nebo nevyhovovat miminku, dostatek neperlivého pití a sem tam něco dobrého na zub.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 23.05.13 napsala :

Ačkoli většina maminek má s touto porodnicí skvělé zkušenosti, já mám bohužel opačný zážitek.

V porodnici (konkrétně na gynekologickém odd.) jsem strávila měsíc před porodem a zde byla skvělá péče. Rodila jsem 6.3.2013 císařským řezem své první dítě, jehož průběh byl také naprosto brilantní. Jediné, co bych vytkla, bylo čekání na samotný zákrok. Na stránkách se dočtete, že samozřejmostí je soukromí a intimita, skutečnost je taková, že sedíte v předsálí s několika sestrami a doktory, kteří se vesele baví a vtipkují, zatímco vy jste vystrašená z toho, co bude následovat. Takto jsem strávila téměř hodinu, po celou dobu s vámi však může být partner.

Problém nastal po porodu samotném. Nemocnice byla přetížena porody a tak maminky byli umisťovány na gynekologické odd., tedy o dvě patra níže než miminka. Pokud bych rodila spontánně a miminko bylo v pořádku, pravděpodobně bych měla pozitivní zkušenost jako naprostá většina ostatních. Já bohužel musela být na JIP (standardní postup po sekci) oddělena od dítěte, které bylo na neonatalogii v inkubátoru.

Pár hodin po porodu mi MUDr. Řezáčová velmi netaktně sdělila, že dítě mělo být mrtvé, ať jsem ráda, že žije. To byla jediná informace od porodu, další pak přišla až po 13:00, kdy jsem personál o informace neustále žádala. Nikdo na mě neměl čas a následně se na mě jaksi pozapomnělo. Sestra na JIP mi odmítla dát jiný lék, ačkoli jsem ji mnohokrát prosila, že stávající nezabírá. Po stížnosti mi bylo řečeno, že stačilo se se sestrou domluvit a vyšla by mi vstříc. :-) Opravdu nedalo, sestra mi řekla, že mi to stačí.

Dalším zklamáním byl přístup primářky neonatalogie. Každá maminka, která je na pokoji spolu s miminkem, je běžně přítomna dětské vizitě. Můj syn byl dále na JIP a já na gynekologii, za celou dobu nikdo z dětských lékařů sám od sebe nepřišel, aby mě o jeho zdravotním stavu informoval. Musela jsem se neustále po někom shánět a dožadovat.

Přítel si musel stěžovat na vedení už během mého pobytu v porodnici, aby si vůbec někdo udělal čas a za synem mě druhý den po porodu dovedl a abych byla umístěna na pokoj, kde bych měla klid na zotavenou po zákroku. Následně jsem si já stěžovala po propuštění domů. Postoj pana ředitele k celé věci však byl více než chladný, odpovědi se mi dostalo téměř po 2 měsících.

MUDR. Prázová odvedla dle mého názoru skvělou práci, jizva tenká a krásně se hojila. Stejně tak báječné sestry sálové, gynekologické i dětské a anestezioložka.

Personál: MUDr. Prázová, MUDr. Řezáčová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní mýdlo, nejlépe 1 s pumpičkou pro umístění k umyvadlu na pokoji, nemocniční došlo a nikdo ho nedoplnil. Donést vlastní plenky, k dispozici jsou pouze myslím 3 dny a určitý počet kusů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - tery111 30.03.13 napsala :

Já rodila na Mělníku v květnu 2012 a tuto porodnici mohu vřele doporučit.

Před porodem jsem absolvovala předporodní kurz - určitě doporučuji. Ani ne tak kvůli tomu, že by vás ten kurz na vše 100% připravil, ale vede jej jedna starší sestra (omlouvám se, ale jméno jsem už zapomněla). Ta na vás během kurzu bude působit tak, že vám přijde, že ten porod vlastně nic není a vše bude v pořádku.

Měla jsem štěstí a byl volný nadstandard - určitě doporučuji. I když porodnice z venku vypadá na rozpadnutí, uvnitř budete mít zcela jiný dojem a pokoje jsou zde opravdu hezké, útulné a hlavně čisté.

Můj porod trval 23 hodin a velkou část jsem strávila na pokoji, kam jsem byla přijata. Musím říct, že jsem byla opravdu ráda, že jsem tam skučela a hekala sama. Porod probíhal v pohodě a personál jak paní doktorka Sergejevna (doufám, že jsem napsala správně - buď je to Češka s ruskými předky a nebo mluví tak super, že to nepoznáte), tak sestřičky byly moc příjemné. Nikdo nebyl nervózní, nikdo na vás nikam nespěchal a dá se říct, že atmosféra téměř rodinná. Přítomnost tatínka při porodu je samozřejmostí a nechají jej i přestřihnout pupeční šňůru (když tatínek chce).

S poporodní péčí jsem byla taky spokojená. Musím říct, že i po prvním dni s malou, kdy jsem toho měla dost, jsem byla vděčná sestřičce, když přišla a nabídla mi, že se o malou na 20 minut postará, ať se v klidu umyji, najím, atd.

Vybavení: samozřejmostí je monitor dechu, postýlky na kolečkách pro mimča, vše můžete vzít, půjčí vám oblečení na mimčo (někdy ovšem trošku větší velikost, takže jsem ke konci raději používala vlastní), dají vám vše na koupání a přebalovaní miminka. Pozor na pleny, nejsou to žádné Pampersky a ač asi u většiny dětí jsou OK, tak malé nesedly a udělala se jí vyrážka - stačilo dát Pampersky, které jsem si vzala sebou a jednou namazat Sudocremem (ten se dostává v takovém balíčku pro maminku) a byla hned pryč.

Jediné, co bych vytkla bylo stravování - asi je to i tím, že jsem mlsná, ale přišlo mi dost hrozné. Když vás celý předporodní kurz masírují, jak je důležité, abyste dobře jedla, když kojíte a pak dostanete k večeři suchý bílý rohlík a párek nebo k obědu francouzské brambory opět s uzeninou, tak se divíte. Naštěstí jsem měla nadstandard a ledničku zásobenou návštěvami.

Ale jídlo není hlavní, pro mě byl důležitý personál + prostředí a oboje bylo perfektní. Měla jsem srovnání s Podolím (cca 4 měsíce po mě tam rodila švagrová) a musím říct, že jsem byla ráda za Mělník.

Personál: MUDr. Sergejevna

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: dost ručníků na výměnu, super jsou i těhotenské kalhotky + vložky po porodu (jejich vysoká spotřeba mě překvapila - spotřebovala jsem za pobyt 3 balení - od nemocnice dostanete jen pár). Pro mimčo: pár svých plenek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - tyna.andilek 27.03.13 napsala :

Rodila jsem na Mělníce dne 20.3.2013 první dítě plánovaným císařským řezem (kvůli poloze miminka KP) v 38 a 5 tt.

Nastupovala jsem k plánovanému porodu den předem ráno, proběhla ještě kontrola, podepisování papírů k porodu atd. Uložili mě na oddělení gynekologie. Od půlnoci jsem nesměla nic jíst a měla hodně pít.

V půl 7 ráno mě sestřičky vzaly na přípravu na porodní box, přítel mohl být celou dobu se mnou. Přípravu dělala studentka pod dozorem sestry, ale moc šikovná holčina. Oholila mě, napíchla kanilu a zavedla cévku do močové trubice, převlékne mě. V 8:00 mě odvedli na sál. Domluvili jsme částečnou anestezii, která se píchá do kanálků u páteře. Anestezioložka mi ji napichovala 5×, nemohla se trefit. Musí se u toho ležet na boku a udělat kočičí hřbet, což je s tím břichem fakt problém. Pak se to povedlo a začala jsem cítit, jak mi tvrdnou nohy odspodu nahoru. Hodily mi na břicho plachtu, přišla primářka s doktorkou a další sestry. Dostala jsem na obličej kyslík a dovedli i přítele, který mě celou dobu držel za ruku. Primářka začala operovat, a to byl nejhorší zážitek. Měla jsem pocit, že nemám břicho umrtvené, bylo to hodně nepříjemné, hlavně když už mimi tahali ven. Anestezioložka na mě celou dobu mluvila a uklidňovala mě. Malá hned paní primářku počůrala a pokakala, ještě žertovali. :-)

Malou hned odnesli, jen jsem ji zahlédla, neplakala. Přítel odešel s ní vedle, kde ji zkontrolovali, zvážili, dali do zavinovačky a už mi anestezioložka hlásila, že se malá rozkřičela. Pak mi ji přinesli ukázat k obličeji a já začala brečet a celá se klepat. Odnesli ji tedy vedle přítelovi do náručí. Dostala jsem nějakou injekci, že jsem o sobě nějakou dobu nevěděla, aby mě mohli dočistit a zašít. Pak mě už při vědomí odvezli vedle na box za přítelem, kde mi hned malou dali k prsu.

Mě pak odvezli na JIP a malou zatím vykoupali a přítel mi ji pak hned přinesl. Celý císař trval asi hodinu, v 10:00 už jsem měla malou zase u sebe na JIP. Hned jsme zkoušeli sát. Na JIP jsem byla 1,5 dne, kdy malá byla u sester na dětském oddělení a nosili mi ji asi 3× za den přiložit k prsu. Na JIP jsem se nemohla hýbat, večer mě omývali a druhý den v poledne mi sestra pomohla do sprchy. Na JIP podávají jen čaj, druhý den čirý vývar. Přítel za mnou mohl přijít kdykoliv a za malou chodil na dětské. Druhý den večer po porodu mě propustili na normální pokoj na šestinedělí. Malou jsem dostala k sobě hned ráno (pátek) a až do neděle, než mě propustili, byla už se mnou na pokoji.

Sestry na šestinedělí jsou úžasné, nesetkala jsem se s nikým protivným, supr péče, často za námi chodily a ptaly se zda něco nepotřebujeme. Poprvé mi ukázaly přebalení i koupání a poradily s kojením, půjčily i na zkoušku odsávačku. Jídlo žádný zázrak, ale čekala jsem to horší, první normální jídlo jsem směla až v sobotu 3.den po porodu.

Návštěvy mohou na pokoj v podstatě kdykoliv, nikdo to neřeší.

Myslím, že standardní pokoj po dvou je plně vyhovující, občas byl problém s WC, protože to mají dohromady dva pokoje, celkem tedy 4 maminky. Výhodou je, že si s druhou maminkou můžete vypomoci, pohlídat mimča, když se jdete umýt apod. Nadstandard bych vzala asi jen v případě, kdybych na normálním pokoji trefila na „divnou“ maminku.

Péče doktorů a sester je zde opravdu na vysoké úrovni, příště bych opět zvolila pro porod Mělník!

Personál: prim. MUDr. Mária Procházková, MUDr. Coufalová, as. Tomečková, s. Skálová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou dobrou náladu a nebát se porodu, doktoři i sestry jsou profesionálové a se vším pomohou - při problémech se nebát zeptat, poprosit o pomoc - vše ukážou, poradí!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Min 3 ks nočních košilí s rozepínáním a 2 - 3 ks osušek, prsní vložky, poporodní vložky 20 ks, omyvatelné přezuvky, župan, pro mimčo nejmenší plenky (porodnice dává jen 6 ks na den a některá mimi po nich mají vyrážku), oblečení a ostatní věci na miminko d

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 17.03.13 napsala :

Porodnici v Mělníku hodnotím na výbornou.

Personál (a to včetně paní uklízečky) hodnotím jako perfektní. Tyto ženy evidentně vědí, jak se cítí maminky při porodu a v prvních dnech po něm.

Všechny tam byly velice příjemné, což jsem zvláště ocenila při porodu na poslední chvíli (paní doktorka se usmívá a silně motivuje), kdy jsem ztratila hlavu, že mi nenastoupila včas laktace a v momentě, kdy mi nešlo kojení a trpělivě mě dokola učily správné technice, aby mě prsa už tak nebolela. Vše kolem porodu je především o lidech, pokud jsou na vás příjemní a chovají se lidsky, je porod snazší.

A nezapomenu na výbornou koprovku, kterou jsem tam měla k obědu! Ani se mi nechtělo domů.

Personál: MUDr. Prázová, sestřička Havlínová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě klasických věcí (vložky, kalhotky, navíc plínky atd.) vzít s sebou propisku (zápis frekvence vyprazdňování/kojení miminka).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - aja81 24.02.13 napsala :

Rodila jsem 8.2., porod byl dlouhý a bolestivý, ale sestřička byla úžasná a podporovala mě, jak jen mohla. Dokonce zůstala i přesčas, aby se mnou dokončila ona. ;-)

Využila jsem možnosti paracervikálního bloku. Jediné, co byla škoda, že mi ho nemohli udělat hned, ale až v jisté fázi porodu.

Bohužel jsem nemohla víc jak 24 hodin po porodu vstát z postele, tak jsem malého neměla u sebe, ale nosili mi ho. Dělají vše pro to, aby se maminky rozkojily. Několikrát denně se kontrolují maminky i děti a když se člověk obrátil s žádosti ve čtyři ráno, laskavě vyšli vstříc.

Negativně ale musím hodnotit čekací dobu v pořádně. I přes objednání není výjimkou čekání tři hodiny, a to opravdu unaví, kór těhotnou pár dní před termínem.

Personál: stanicni sestra Cimlerova a Dr. Burdova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a kalhotky, krém na bradavky, vodu, nafukovací kruh.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Tomat 14.02.13 napsala :

Porodnici Mělník mohu jen doporučit.

Personál (jak z oddělení šestinedělí, tak i z neonatologického) se o pacientky a i o miminka opravdu zajímá a stará. I když jsem se samozřejmě setkala s personálem, který se „dobře nevyspal“. Ale tak to je normální asi všude.

Nejvíce spokojena jsem byla s vedením porodu a hlavně s paní porodní asistentkou Festovou. Tu opravdu doporučuji!

V Mělníku jsem rodila své druhé dítě (první dítě jsem rodila v Praze na Bulovce) a pokud bych někdy rodila i potřetí, vybrala bych si zase Mělník.

Personál: MUDr. Senkyrova, por.asistentka Festova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (v nemocnici je nedávají).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - lenkq 07.01.13 napsala :

V Mělníce jsem rodila 11.12.2012 své první dítě a byla jsem spokojená. Nastoupila jsem k plánovanému příjmu ve 40+4, ale nechtěla jsem porod vyvolávat, protože se už rozbíhal, i když dost pomalu. Personál ze mě nebyl nadšený, ale vyhověli mi a byli zdvořilí. Porodila jsem následující den.

Byla jsem moc spokojená s péčí o mě i o miminko. Na porodní plán se mě přímo ptali a odevzdala jsem ho při vstupním vyšetření doktorce. Při příchodu na sál ho PA neměla, někam se zatoulal, ale nakonec ho našli. Některé věci se bohužel nepovedly úplně podle mých představ, ale vždy se mě zeptali, zda s navrhovaným postupem souhlasím. PA Horáková byla skvělá. MUDr. Řezáčová je dost rázná a myslím, že při poporodním ošetření a šití mohla být trochu něžnější, ale byla taky milá.

Personál neonatologického oddělení byl skvělý. Na požádání se vším poradili a pomohli, ale nevnucovali nám nic rutinně - koupali jsme například až 4. den po porodu.

Byla jsem na nadstandardním pokoji s manželem a byli jsme moc spokojení.

Personál: PA Lucie Horáková, MUDr. Eva Řezáčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dětský kruh na plavání (na sezení po porodu), nahřívací polštářek do mikrovlnky (úleva při kontrakcích), lahev na vodu se sportovním uzávěrem (improvizovaný bidet), utěrky Perlan ze zdravotnické textilie (na utírání po WC).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Martina Koutská 28.10.12 napsala :

Ráda bych se s vámi podělila o velmi příjemnou zkušenost s porodnící v Mělníku.

Po absolvování dne otevřených dveří na porodnickém oddělení a prvních dvou kontrol od 36.týdne, jsem věřila, že se zde o mě budou starat jen samí příjemní lidé.

Po příjmu v pátek 12.10.12 jsem byla ubytována dle mého přání, na nadstandardním pokoji - velmi hezký!!

V průběhu porodu pro mě bylo velmi příjemné, že jsem byla stále na svém pokoji a jen v pravidelných intervalech chodila na kontrolu ozev miminka. Ráda bych podotkla, že se v průběhu mého porodu vystřídaly dvě směny paní doktorek i sester a všechny byly naprosto milé a empatické!

U porodu jako takového se mnou byla porodní asistentka paní Minaříková Eva. Na okraj musím podotknout, že nepatřím ani k typu hysterka, ale taky žádná velká hrdinka :). Paní Eva se o mě starala naprosto bravurně a já se cítila příjemně.
Na samotném konci přišla paní doktorka Jarmila Šenkýřová. Budu se opakovat (jsem za to ráda), ale prostě příjemná mladá ženská, se kterou jsme to pak všichni společně zvládli :)(i s manželem :).

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat veškerému personálu na porodnickém oddělení, ale i neonatologickém!!
Všichni byli (i jeden pan doktor:) velmi příjemní, několikrát mi opakovali, že pokud bych měla jakékoliv dotazy, nejasnosti, ať se určitě ptám. A já je měla, hlavně ohledně kojení. Za to, že dnes naprosto bez problémů kojím, patří velký dík všem na neonat.odd., ale hlavně laktační poradkyni paní Lence Cimlerové!:)

Je toho spousta, co jsem zde nenapsala a co mi teď běží hlavou, ale vězte, že má zkušenost byla opravdu velmi pozitivní a pokud se zadaří a já budu znovu těhotná, ohledně výběru porodnice, MÁM JASNO :).

Personál: Mudr.Šenkýřová Jarmila a por.as. Minaříková Eva

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Žínku na otírání čela a ovlažování rtů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Mimisss 12.10.12 napsala :

Rodila jsem na Mělníku na popud mamky, která tu rodila bráchu. Byla naprosto spokojená a to ještě nebylo po rekonstrukci.

7.8. jsem přijela na devátou s tím, že mi praskla voda a celou noc chodila na monitor a rozdýchávala kontrakce. Druhý den mě v deset odvedli na sál. Sice mě tam nechali ve sprše samotnou, na sále jsem skoro spala. Místo podpory jsem od PA slyšela, že se vůbec nesnažím (Byla jsem hladová, nespala jsem a prcek šel pravou ručičkou napřed), paní doktorka se snažila mi pomoct. Pořád to nějak nešlo a tak mě pan doktor postrašil kleštěmi a už to bylo. Nastřihly mě, ale stejně jsem praskla.
Po tom co jsme se zvedla z křesla, jsem byla hluchá a nemohla dýchat.

Spala jsem asi tři hodinky a hned si řekla o malého. Nemohla jsme ještě skoro chodit, ale zvládla jsme ho mít u sebe už první noc. V sobotu jsme šla domů s tím, že se mi děloha úplně tak dobře nestahuje, takže jsem se ještě vracela na kontrolu. Jezdila jsem tam dva týdny, protože mě paní doktorka špatně vyčistila. V den kdy mě měli znovu hospitalizovat mi naštěstí zabraly injekce a mohla jsem domů. Až na komplikace byl personál apod. super.

Personál: Procházková, Krch

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, plenky - dávají omezené množství na den, vlhčené ubrousky, vodu, nějakou sváču a nafukovací kruh.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sbalenou tašku :-))))).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - marllen 31.08.12 napsala :

Rodila jsem zde 28. března 2012 akutní sekcí.

Na vyžádání jsem měla u porodu primářku, paní Procházkovou a byla jsem velmi spokojená. Porod probíhal přirozeně do poslední chvíle, ale po zhodnocení aktuálního stavu se rozhodla provést sekci. Malá byla do deseti minut na světě. Manžel by po celou dobu se mnou a po porodu měl Marušku hned v náručí.

Byla to má první zkušenost s porodnicí a nemocnicí vůbec. Personál pomáhal s kojením, laskavý přístup od sestřiček až po doktory.

S druhým miminkem půjdu opět na Mělník.

Personál: MUDr. Mária Procházková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - polli 24.07.12 napsala :

Ahoj vsem maminkam.

Ja jsem porodila v Melnicke nemocnici vsechny 3 deti, ale az u toho posledniho me to tam bylo prijemne.

Porodnice zrekonstruovana, personal na jednicku moc jsem si to uzila u porodu jsem mela pani primarku Prochazkovou, moc bajecny clovek.

Zmenilo se to od te doby co jsem porodila holky a vsem maminkam, ktere se chystaji prave do teto nemocnice mohu jen vrele doporucit poradi vam uplne ve vsem a se vsim, tak nevahejte, je to opravdu nejvyhledavanejsi porodnice :).

Personál: Dr. Krch, Dr. camborova , Dr. Prochazkova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavne hygienicke potreby, vlozky, toaletni papir.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - hannachm 14.07.12 napsala :

V Mělníku jsem rodila své první dítě - jelikož bylo v poloze KP, hledala jsem porodnici, kde budou ochotni nechat porod proběhnout přirozeně, s co nejmenším možným zasahováním. Přístup paní primářky Procházkové byl velice vstřícný a z porodního plánu, který jsem měla připravený, jsme se domluvily na maximu, kde mi mohla porodnice vyjít vstříc.

Při příjmu mi sice bylo „vyhrožováno“ císařským řezem, ale jelikož jsme se s manželem nedali a trvali na svém, že máme s paní primářkou domluveno dát miminku šanci narodit se přirozeně, po vyšetření sloužící lékařkou bylo toto potvrzeno, přestože jsem do porodnice odjížděla „pouze“ s prasklou vodou, bez bolestí.

Celkově byl porod úžasným zážitkem - měla jsem k dispozici porodní box, kde mi dělal společnost pouze manžel, vyšetření personálem byla pouze krátká a tak málo častá, jak jen to bylo možné. Dostala jsem dostatek času k tomu, aby se porod rozběhl přirozeně. Využití gymnastického míče a teplé sprchy nebo masáže od manžela pro úlevu bylo samozřejmostí.

Jelikož se jednalo o polohu KP, bylo bohužel nutné souhlasit s urychlením posledních kontrakcí oxytocinem a s nástřihem, čemuž bych se raději vyhnula. Také byl miminku oproti mému původnímu přání ihned po porodu přerušen pupečník, který jsem původně požadovala nechat dotepat. Toto si určitě při dalším porodu více ohlídám.

Velice oceňuji, že během celého mého pobytu v porodnici, od příjmu, přes porod, až po ubytování, jsem přišla do styku pouze se ženami, zpětně si uvědomuji, že přítomnost muže-lékaře by mě dost rušila. Nevím, zda jsem měla jen štěstí, ale tato skutečnost měla veliký vliv na mou celkovou spokojenost.

Ačkoli jsem i s dítětem během pobytu „prošla rukama“ velkého množství personálu, v drtivé většině šlo o velice příjemné slečny a paní. Ochotně poradily a pomohly s péčí o miminko i s dotazy ohledně kojení, když byly požádány. Měla jsem velkou svobodu a spoustu prostoru na seznámení se s miminkem bez nadměrného zasahování ze strany personálu nemocnice.

Využila jsem možnosti ubytování v nadstandardním pokoji (vlastní koupelna s WC, připojení na internet, tv) a měla tak veškerý komfort a soukromí, jaké jen bylo vzhledem k provozu nemocnice možné.

Jídlo bylo celkem dobré, přinášeli ho na pokoj 3× denně - doporučuji nakoupit si něco na svačiny (v pokoji jsem měla k dispozici ledničku).

Jediným nepříjemným faktem bylo vedro, které v pokoji během dne panovalo, miminko se pak lehce přehřívalo. Pokud bych měla k dispozici např. větrák, bylo by to příjemnější.

Celkově musím vyjádřit s pobytem v porodnici velikou spokojenost, porod jsem si opravdu užila, jak jen to šlo.

Personál: MUDr. Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji připravit si porodní plán, personál je velice vstřícný při plnění vašich přání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vzít si s sebou porodnické vložky, toaletní papír, dostatek tekutin a něčeho na zub na svačiny pro pobyt po porodu, ostatního jsem měla dostatek od porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - hany18 07.07.12 napsala :

Musím psát jen samou chválu na porodnici Mělník. Rodila jsem 26.6.2012. Porod jsem měla vyvolávaný a péče, které se mi dostalo, byla naprosto fantastická.

Od rána se o mě „starala“ PA Festová, dělala mi monitory, podporovala mě a já se na porod vážně těšila. Přímo u porodu jsem měla PA Čudovou, ta je hrozný zlatíčko, byla moc milá a hodná a rodila mě MUDr. Prázová, naprosto úžasná doktorka, moc mi pomáhala, vše mi vysvětlila, co a proč zrovna dělá a nakonec mě pochválila, jak jsem to pěkně zvládla.

PA Festová se přišla podívat, jak mi to jde, poradila mi, jak dýchat a když už tam byla, tak jsme se domluvily, že porodím hned, aby naše zlatíčko viděla, než půjde domů :-) a povedlo se :-).

Jinak péče na standardu i nadstandardu skvělá, prádlo vyměnili, když bylo třeba, čaj uvařili, oblečky pro malou měnili také dle potřeby, prostě za mě mohu doporučit na 1000%.

Personál: MUDr. Prázová, PA Čudová, PA Festová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, pozitivní přístup a víru, že vše dobře dopadne. A když budete chtít cokoli vědět, tak se nebát zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jediné, co mě napadá, jsou vložky. Dávají po porodu jedno balení, ale je to málo. Vodu jsem pila z kohoutku a čaj mi uvařili, kdy jsem si řekla. No a něco k snědku :-). Jídlo je 3× denně a i když ne vše bylo hnusné, bylo toho málo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Kamilka13 24.05.12 napsala :

Rodila jsem v Mělnické porodnici a musím pochválit veškerý personál - doktory/ky, sestry, laktační poradkyně i ostatní personál. Všichni byli moc milí, vlídní a hlavně vstřícní! Ležela jsem na normálním pokoji a nemůžu si stěžovat - jediné, co trošku snižovalo dobrý pocit byla společná toaleta ještě s druhým pokojem - na jeden záchod + koupelnu jsme byly 4 ženy a to bylo celkem nepříjemné.
Jinak i jídlo se dalo přežít :)

Rodila jsem 21 hodin a za celou dobu se u mě vystřídalo hodně lékařů/ek a sestřiček a všechny musím jen pochválit :)

Bohužel malej měl žloutenku, takže jsme si v porodnici pobyli déle, ale nakonec jsme to zvládli a ten týden tam přežili :)

Personál: Dr. Svobodová, por.asist. Majzlerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminkám chystajícím se do porodnice doporučuju se obrnit trpělivostí, vzít si sebou nějakou oporu (nejlépe manžela/přítele) a při všech kontrakcích si říkat, že je to další krůček k narození malého prcíka/prcindy :) vše pak jde snáze :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji si vzít s sebou hodně neperlivé vody (případně i šťávu na spestření), jogurty a něco, co vás zaručeně prožene - bude se vám to hodit po porodu (na mě i spolubydlící jejich projímadlo vůbec nezabralo). Určo i něco na zub. Více toaletního papíru.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Pettulle 20.05.12 napsala :

V Mělnické porodnici jsem rodila i své druhé dítko, tentokrát ale plánovanou sekcí. Musím říct, že za těch 2,5 roku tam došlo k mnoha příjemným změnám! Nejen nově zařízené a hezky vypadající pokoje, ale i priorita kojení. Takže jsem poznala, že i po sekci se dá krásně kojit a tímto jim jsem za to vděčná. U prvního mě jejich laxní přístup o mléko připravil a už v porodnici jsme byli na UM. Vystřídal se tam i personál a byl strašně příjemný, usměvavý a s pevnými nervy :)! O porodu se rozepisovat nebudu, to už jsem udělala v deníčku.

Takže porodnici v Mělníku jen vřele doporučuji!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se toho :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě aspoň balík vody, i když jsem si říkala i o čaj a rozhodně i něco k snědku, 3 jídla mi přišly málo a večer už jsem mívala docela hlad.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - petulaaa87 15.05.12 napsala :

Rodila jsem zde podruhé a nemůžu zase jinak než jen chválit. 28.12.2011 jsem tu porodila svého syna a porodnici Mělník vděčím za jeho život! Když jsem byla v 10tt, tak ačkoliv to vypadalo na probíhající potrat, dokázali mi malého v bříšku zachránit. Několikrát jsem si musela v nemocnici poležet a vždy opravdu maximální spokojenost. Po všech stránkách.

Samotný porod super, ve 4h ráno mi odtekla voda, do 8h se nic moc nedělo a tak mi dr.Dorňáková zavedla tabletku na pošoupnutí a během chvilky to začlo, bolesti jako blázen, myslela jsem že u to nevydržím. Pár minut před 9h odchod na porodní sál, na sále naprosté soukromí, po celou dobu tam se mnou byla dr.Kudryavsteva s paní Kubíčkovou a v 9.31 se malý narodil. Bolestivé, ale nakonec rychlé a to tak, že ani tatínek nestačil dojet včas a přijel až když už jsem měla malého v náručí.

Co bylo ještě nové(před 3lety to tak ještě nebylo), tak to, že po porodu hned přiloží malého nahého mamince a celé 2hodiny na sále dopřejí soukromí jen rodičům s miminkem. Opravdu celé 2hodinky jsme měli malého u sebe, přiložili ho hned k prsu a kojíme krásně dodnes.

Co je ještě super, že se opravdu snaží, aby každá maminka odcházela domů s tím, že bude kojit.

Mělník tedy opravdu vřele doporučuji!!!

Personál: Dr.Kudryavsteva, porodní asistentka Kubíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se a neváhat:-D.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, jednorázové kalhotky , min.balík vody :-D.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - little.adventure 23.04.12 napsala :

Rodila jsem na Mělníku 7.4.2011 a jsem ráda, že jsem si po dlouhém rozhodování vybrala porodnici Mělník. Porod probíhal sice dobře, ale pak se syn začal dusit, takže bylo potřeba, to popohnat - měl pupeční šňůru kolem krku. Během porodu jsem neměla sebemenší podezření, že by něco probíhalo špatně. Sice mi řekli, že mi porod urychlí, obeznámili mě se vším, ale řekli to takovým způsobem, že mě zbytečně nevyplašili a já skutečně měla pocit, že to není nic „hrozného“ a že všechno v pohodě zvládnem. A zvládli - bez zbytečného stresu. Porodní sál byl hezký, vypadal spíš jako pokoj než sál, byla jsem tam cca od 8.30 hodin a porodila v 15.02 a cítila jsem se tam dobře. Personál byl skvělý - doktorce Dorňákové nemůžu nic vytknout a porodní asistentka Festová je prostě zlatá ženská. Během porodu byli všichni ohleduplní a laskaví, říkali mi, co se chystají udělat a proč a u většiny věcí je zajímal můj názor, na všem se dalo domluvit. Po porodu, kdy jsem ztratila dost krve, mi všichni moc pomáhali a bylo vidět, že nejsem jenom další položka v kartotéce, ale že chápou, že jsem prostě vyklepaná a unavená žena, co právě porodila svoje první dítě a taky se tak ke mě chovali. Je to malá porodnice a proto je tam takové rodinné prostředí. Maminek tam není takové kvantum, takže vás hned znají jménem a občas se najde i nějaký čas na pokec nad rámec práce sester. Druhou noc po porodu se mi začal syn z ničeho nic dusit. Pohotovost a profesionalitu sestřiček oceňuji ještě dnes - byly úžasné. Takže za mě, milé maminky, pokud váháte, tak už neváhejte. Pokud má být porod blbý, bude blbý všude, ale jsem si 100% jistá, že na Mělníce udělají vše pro to, aby to proběhlo co nejhladšeji a abyste měla na porod i pobyt v porodnici jen ty nejlepší vzpomínky.

Personál: lékařka Dr. Dorňáková, por. asistentka Festová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuju nemějte strach, vybrali jste si dobře a bude o vás taky dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na sál určitě pití, ruční a omyvatelné přezůvky - v seznamu mají i noč. košili, ale já dostala jejich prádlo i když jsem měla vlastní se slovy „přeci si nebudete ničit svoje :-)“ Tatínek měl taky s sebou své přezůvky, ale dostal komplet oblečení i s botam

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 07.04.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici na melniku tam opravdu …nemuzu si stezovat…as na gynekologii mnela jsem bolesty brycha tvrdlo my pbycho a kdys sem to rekla sestricce …tak se ke mne otocila zady nebudu any rikat jak se zachovala hrozny nechala mne trpet celou noc

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

At nechodi na gynekologii sem na melnik …ale do porodnice urcite sem na melnik

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - JanaSm 26.03.12 napsala :

Rodila jsem tam 5.3.2012 a absolutně si nemohu na nic stěžovat. Rozhodovala jsem se mezi Neratovicema a Mělníkem a vůbec nelituji mého rozhodnutí. I když jsem byla na standartním pokoji, tak se onás straly jako kdyby jsem byla na nadstandartu.Měla jsem docela těžký porod a mohu říct, že jak sestry tak doktorky provedly úžasnou práci celých 19hodin mi moc pomáhaly a snažily se i co nejvíce zapojit přítele, což sme uvítaly oba. Jednoznačně příště tam budu rodit znovu :)))

Personál: Dr. Šenkýřová, Dr.Sčanborová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, pití, jinak vše ostatní dostanete

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - SidiS 21.01.12 napsala :

Rozhodovala jsem se mezi porodnicí Mělník a Apolinářem a jsem ráda,že vyhrál Apolinář.Už když jsem začla docházet do poradny a na monitor,vždy jsem šla v tolik v kolik jsem byla objednaná,nikdy jsem nečekala a všechny sestřičky co se střídali hrozně fajn,usměvavé i lékařky.
Do porodnice jsme přijeli na poslední chvíli,příjem a papíry jsme sepisovali až po.Na sále všichni úžasní,boxy jsou po rekonstrukci a jsou luxusní.
na oddělení šestinedělí jsem byla na dvoulůžkovém pokoji skoro celý pobyt sama.
Sestřičky jak z oddělení tak dětské usměvavé ochotné.Nemůžu nic vytknout a jestli bude druhé mimčo,tak jedině Mělník.
Co se týká stravy je to prostě nemocnice,ale znám i horší,takže ty 4 dny se to dá vydržet a i sníst.
Jinak jsem zde rodila 11.1.12

Personál: MUDR Sergejeva sestra Suchá M.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manžela sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky,síťové kalhotky,plenky pro miminko,vodu a něco k zakousnutí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - miri88 14.01.12 napsala :

Moje zkušenost je super, rodila jsem tam v srpnu 2011, jela jsem tam s planým polachem, ale na monitoru doktor zjistil že to plané není:) vypsali jsem papíry a šla jsem na pěkný porodní sál samozřejmě se mnou byl manžel ( 1000.- otec u porodu - kdo má OZP tak mu to vrátí) chodila jsem do sprchy, na míč, asistenstka se na mě chodila dívat často, velice ochotný personál. porod trval cca 4 hodiny. nemohu si na nic ztěžovat, malou jsem dostala ihned po očištění k příložení. manžel fotil a napsal malé na nožku jméno:)byla jsem v porodnici asi 3 dny.jen to jídlo nic moc( ale to je uplně všude) takže něco k jídlu sebou:) na každém pokoji je lednice. doporučuji - jogurty, ovoce a hodně pití

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete nadstandart, tak to určitě říct předem, je o ně dost zájem,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, jednorázové vložky, jednorázové kalhotky stačí dvoje, župan(v zimě), něco na čtení, třeba i notebook:), toaletní papír,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Lenika 12.01.12 napsala :

Porodnici Mělník jsem si vybrala po předchozí špatné zkušenosti u Apolináře. I druhá dcera byla koncem pánevním, tak jsem měla plánovanou sekci.
Paní primářka byla velmi milá a vstřícná, sledovala mě, aby se porod nerozjel dřív. Sekce nakonec proběhla dva týdny před termínem - na mé přání 30.12.

Musím moc pochválit všechna oddělení - JIP, neonatologické i ženské sestry. Velice dobře se o nás staraly, zajímaly se a byly nápomocné.
Zvláštní poděkování patří laktační poradkyni Lence Cmíralové! Dcera se nemohla rozkojit a za velké pomoci a psychické podpory paní Cmíralové jsme to obě zvládly a ted plně kojím a dcera krásně přibývá.
Týden po sekci jsem již byla doma, vařila jsem polévku starší dceři a divila se, jak dobře se cítím oproti minulému hororovému stavu od Apolináře.

Porodnici v Mělníce rozhodně doporučuji, pokud chcete téměř rodinné, klidné prostředí s pochopením.

Personál: Prim.Mudr. Procházková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní potřeby, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - LucaSpal 26.11.11 napsala :

V porodnici na Mělníku jsem poprvé rodila v březnu r.2000 a už tehdy jsem byla spokojená jak s lékaři,tak i s ostatním personálem.
Po rekonstrukci v r.2010 jsem si prohlédla fotky nových sálů a věděla,že podruhé chci rodit opět zde.Porod jsem si zopakovala letos v červnu a musím říct,že jsem byla 100% spokojená.Porodní boxy jsou moderně vybavené a moc pěkné.Do porodnice jsem přijela ve středu odpoledne s rozbíhajícím se porodem a po příjmu a vyšetření(včetně monitoru)jsem šla rovnou do boxu.Ještě ten večer před 20h jsem porodila za přítomnosti manžela a porodní asistentky Ivety Majzlerové,která byla přímo úžasná a celý porod vedla tak,aby nebyl nutný nástřih hráze.Dcera po porodu vážila 3620g.Porodní asistentce patří mé velké poděkování,protože jsem se po porodu cítila přímo skvěle.Mohla jsem krásně sedět,vstávat z postele,chodit a hlavně jsem mohla i s dcerou jít v neděli dopoledne domů.Všechny sestřičky z novorozeneckého oddělení byly milé,vstřícné a vždy ochotné poradit.Několik maminek si stěžovalo na stravu,ale já jsem byla celkem spokojená.Možná bych uvítala více zeleniny a mléčných výrobků.S pitným režimem také nebyl problém,sestřičky mi denně nosily termosku s čajem.Cokoli jsem potřebovala,stačilo se jen zmínit.Opravdu jsem byla max.spokojená.

Personál: MUDr.Alevtina Kudryavtseva,Iveta Majzlerová,MUDr.Vladimír Divecký,sestřičky z novorozeneckého odd.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neperlivou vodu,toaletní papír,jednorázové kalhotky,poporodní vložky,k porodu omyvatelnou obuv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - helvan 25.11.11 napsala :

Rodila jsem v Mělníku ke konci října 2011. Rozhodovala jsem se mezi Podolím a Mělníkem a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Mělník. Měli jsme složitější porod, jelikož jsme rodili koncem pánevním. Musím maximálně pochválit veškerý personál v této porodnici, jelikož vše zvládli na jedničku s hvězdičkou. Nic nenechali náhodě a vše bylo připravené pro možné komplikace - neonatologové, lékaři i sestřičky. Porodní boxy jsou nové, pokoje taktéž. Personál velice ochotný a vstřícný. Trochu složitější je to při těhotenských poradnách než nastoupíte k porodu. Dost často jsem čekala i 2 hodiny na ultrazvuk, kde byla stále fronta.

Jedinou věc, kterou bych nehodnotila úplně kladně je jídlo. Již jsem četla, že strava tam není úplně ideální, ale bylo to horší než jsem čekala. Holt, není to hotel, ale nemocnice a tak jsem poprosila příbuzenstvo, aby mě zásobilo:-)

Stručně řečeno - příjemné domácí prostředí s profesionálním přístupem od začátku do konce.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo sebou :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Vero1478 24.11.11 napsala :

Veliká čerstvá spokojenost, již v poradně moc ochotné a milé sestry i lékařky a nezklamali ani kolem porodu - trpělivé s mou nervozitou kolem vyvolávání spontánního porodu po císaři před 5 lety, i následně během porodu velká empatie, pomoc, povzbuzení - ne jako „masokombinát Podolí“.. Důvěřovala jsem jim od počátku a vyplatilo se to, nesetkala jsem se s nepříjemnou lékařkou anebo sestrou. Po porodu se nám neustále někdo věnoval: sestry, laktační poradkyně, rehabilitační sestry, dětské, i kontroly po porodu UTZ atd, připadala jsem si opečovávaná ale tohle chování je tam běžné!! Krásné zacházení s miminky, perfektně nás naučily kojení takže nyní plně kojím a mám šťastého chlapečka, zkušenost po císaři v Podolí s dcerou v r.2006 je naprosto opačná - ve všech směrech!!! Všem doporučuji Mělnickou porodnici 100% ! Osobně doporučuju zaplatit si nadstandardní pokoj pokud je to trochu ve vašich možnostech, soukromí a klid pro vás i mimi, pohodlí polohovatelné postele, klid na návštěvy, byla jsem tam bez jedné noci týden a za 5400Kč se to rozhodně vyplatilo. Navíc si moc vážím jak sledovali pečlivě stav po minulém císaři a udělali vše pro to, abych teď porodila spontánně což se povedlo a jsem moc šťastná. Někde hned řežou a nebaví se s vámi když jste jednou už po sekci.Jinak nebojte se věcí jako je klystýr není to tragedie:)Jo a nehrozí že by vám v případě nutnosti dokrmovali mimi flaškou, což mi provedli v Podolí. Když na to došlo (malý zhubl víc jak 10% váhy a já jsem se tam ještě nerozkojila) dokrmovali jsme stříkačkou přes prst a pohodička, teď už žádné dokrmy a plně kojím :-)(rozjelo se to asi 5 dnů po porodu takže klid když to nejde hned..)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stačilo nám co bylo psané v letáku. Snad teda strava je klasika z nemocnic nevhodná při kojení tak doporučuju ovoce, jogurty, biokysy.(neperlivé vody).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nebojte se vzít partnera a on ať se taky nebojí - všichni mu vše ochotně vysvětlí a zapojí ho a hlídají, aby byl taky v pořádku :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Girly 07.08.11 napsala :

Porodnici Mělník mohu jenom vřele doporučit, byla jsem velmi příjemně ne překvapená, ale přímo šokovaná lidským přístupem v této nemocnici. V porodnici jsem rodila 22.7.2011 císařským řezem, který byl původně plánovaný na 26.7. Přijímala mě 21.7. se subjektivními pocity křečí v podbřišku MUDr. Šenkýřová, vstřícná, profesionální, velmi milá. Když viděla, jak jsem zbědovaná, sama iniciativně projednala s paní primářkou přesun císařského řezu na druhý den ráno. Byla a jsem jí vděčná. Během večera jsem byla třemi různými sestřičkami dotazována, zda mám všechny informace, zda se chci na něco zeptat, všechny mé dotazy byly zodpovězeny. Na samotný císařský řez mám zásluhou personálu dobré vzpomínky. Chci touto cestou poděkovat paní anestezioložce, která byla prostě anděl. Mě i manžela celou dobu informovala, povzbuzovala, bylo to velmi osobní, celou dobu jsem se cítila jako člověk, se kterým má personál soucit a ne jako číslo nebo pacient. MUDr. Kudryatseva je milá, usměvavá a šikovná - mám díky ní na bříšku vyšívání :-) Celý průběh zákroku hodnotím jako profesionální a perfektně organizačně i lidsky zvládnutý. Paní doktorce tímto také děkuji. Miminko mi přinesli ihned po došití na porodní box na přisátí. Na JIP se o mě starala sestřička Anna a poté sestřička Monika, které byly obě bezvadné, udělaly všechno pro to, abych zbytečně netrpěla a bezchybně a mile se o mě staraly, moc jim oběma děkuji. Dětské sestřičky mi malého nosily i na JIP vždy, když jsem si řekla. Miminko jsem mohla i druhou noc nechat u sestřiček a prospat se. Protože jsem se nemohla rozkojit, trávily se mnou celé hodiny polohováním, raděním atd. atp. Nic je neobtěžovalo, nic nebyl problém. Bohužel se mi potvrdilo, že jednotlivé sestřičky podávají vzájemně odlišné informace. Konečně ženské sestry byly také moc příjemné a ochotné. K porodnici: ohledně jídla - mně chutnalo, sestřičky mi jej i přihřáli, pokud mi např. kvůli kojení vystydlo, stačí si říct. Nadstandartní pokoj je skutečně velký a může přes noc přespat i např. manžel. Na pokoji č. 12 je jako na jediném nadstandardu polohovací postel - po CS neskutečná výhoda, protože se dá při vstávání zvednout do sedu. Prostory porodnice byly zrekonstruované v r. 2010, jsou nové, čisté a vkusné, jedinou nevýhodou jsou nevyměněná okna (zůstala stará paneláková a v pokoji bylo v noci díky nim chladno).

Personál: MUDr. Kudryatseva, MUDr. Šenkýřová, sestřičky Anna a Monika z JIP, dětská sestřička Martina Kadlecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandart pokoj č. 12 (je na něm slyšet monitor z vyšetřovny, krásně optimistické a hezky se u toho spí :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozdvojka do zásuvky, aspoň 3× neperlivou vodu, jogurtové nápoje Activia (po CS je 24 hodin o hladu, jen bujón, ale řídký jogurt je povolený a tyto nápoje i zasytí), toaletní papír, propiska, vlastní plenky (dávají Happy, děti na ně mají alergie), ponožky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - MILUK 30.07.11 napsala :

Naprostá spokojenost s přístupem veškerého personálu, měla jsem ubytování na nadstandardu, pokud je možné doporučuji, stálo to za to. Platí se sice 700kč za den, ale máte soukromí a vlastní sprchu s toaletou jen pro sebe. Výhodou je i v ceně nadstandardu připojení k internetu, vlastní varná konev a televize. Rodila jsem v 03/2011 a porodní boxy jsou zrekonstruované, nové, klimatizované. Velký dík patří paní primářce Procházkové a por.asistentce pí. Kubáčové, které vedly můj porod. Vše proběhlo rychle a bez problémů. Přítomnost otce u porodu je bez problémů. Dále chci poděkovat dětské lékařce pí. Kučerové a velký dík patří také dětským sestřičkám pí.Zahrádkové, Pokorné a pí.Kotkové za jejich cenné rady ohledně kojení a péče o miminko. Jídlo je 3× denně, dobré, ochotně vám donesou čaje kolik chcete - klidně 4 konvice denně.

Personál: prim. MUDr. Procházková, por.asistentka J.Kubáčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud není něco jasné ptát se, všichni mi ochotně a to i několikrát všechny mé dotazy vysvětlily - zejména dětské sestřičky. Doporučila bych i absolvování předporodního kurzu, který nemocnice pořádá - zejména prvorodičkám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír, neperlivou vodu, jednoráz.kalhotky, mě pomohla i žínka na omývání čela na por.sále

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 10.07.11 napsala :

Porodnici mohu jedině doporučit, porodila jsem tam v roce 2009 první mimčo a opět se tam letos chystám. Jediný problém jsem zažila s dětskými sestrami, ochota poradit moc nebyla (u některých), ale nakonec jsem problémy překonala a rozkojila se doma, v klidu.
Jídlo je kapitola sama pro sebe, ale to ve většině nemocnic, takže neřeším. Návštěvy se postaraly, abych nestrádala:-)

Personál: Dr. Dorňáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimčo, vložky, jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Píďula 23.02.11 napsala :

V porodnici jsem byla den před porodem a odcházela jsem 4 dny po porodu a musím říct, že jsem byla opravdu spokojená. Personál byl úžasný, skvěle se o nás staral. Jak již někdo podotkl, jediná chyba byla v kojení, kdy se názory sestřiček rozcházeli, tudíž jsme se pořádně rozkojili až doma, ale jinak bylo vše opravdu skvělé. Vizita byla každý den, oba dva nás pořádně hlídali. Jen bylo zajímavé, že paní, která se mnou byla na pokoji a měla druhé miminko, tak té ukazovali přebalování a koupání dvakrát a mě jako prvorodičce nic, takže pokud někdo něco neví, je potřeba se zeptat, každá sestra ráda zodpoví a ukáže. Ale jinak jsem byla opravdu se vším spokojená. Porod byl super díky dr. i as. takže jim oběma děkuji :-)

Personál: Dr. Hrabálková, as. Klímová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní vložky, pleny pro miminko, neperlivou vodu, toaletní papír.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mělník - mmila 02.02.11 napsala :

Na Mělníku jsem rodila 6/2004 a vše bylo super. Hlavně dr. Dorňáková její přístup byl úžasný. V Květnu budu rodit podruhé a chtěla bych zase na Mělníku. Jen mě teď trochu odradila kamarádka. Rodila tu nedávno také a u porodu měla dr. Lavriněnko a říkala „hrůza“ Máte s ní některá zkušenost? :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - petulaaa87 23.01.11 napsala :

Maximální spokojenost, doporučuji! V této porodnici jsem rodila naší holčičku v dubnu 2009 a v nemocnici jsem ležela už týden před porodem a týden po porodu, opravdu rodinné prostředí, personál naprosto úžasný, mám jen ty nejhezčí vzpomínky..TÍMTO BYCH CHTĚLA PODĚKOVAT OPRAVDU NAPROSTO VŠEM!!!Jak paní doktorce Dorňákové, která se o mě a mojí holčičku starala v době ještě před porodem, tak paní doktorce Lavrinenko, která mi jí pomohla přivést na svět, a taky všem sestřičkám z oddělení…Druhé miminko bych chtěla porodit zase v této porodnici, porodnice Mělník je zkrátka ta nejlepší!

Personál: Dr.Dorňáková, Dr.Lavrinenko, všechny sestřičky z oddělení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, toaletní papír, neperlivou vodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Majdinka 07.01.11 napsala :

V porodnici jsem ležela 2 dny před porodem a od první chvíle jsem se cítila skvěle. Personál je velice obětavý, lidský a je pravda, že je to malá rodinná porodnice, takže Vás během 2-3 dní znají sestřičky i doktorky jménem. Když přišel den D, celý den se o mě sestřičky i doktorky staraly - bolesti jsem měla od 4hodin ráno, na sál jsem šla v 11 večer. Celý den se za mnou chodily sestřičky i doktorky se ptát, jak se cítím, kdykoliv bych něco potřebovala, byly tam pro mě. Na sále jsem byla s partnerem sama v příjemném přítmí, PA(Jana Festová, která byla naprosto skvělá) mě pouze chodila kontrolovat jak vše pokračuje, ale kdybych si řekla, určitě by tam se mnou byla, chtěla nám jen nechat si „užít“ zrození našeho miminka hezky intimně, což velmi oceňuji. Bohužel porod se nevyvýjel dobře a nakonec jsem musela jen ležet na porodním křesle na monitoru - křeslo moderní a velice pohodlné a nikdo mi nenutil polohu, ležela jsem jak mi vyhovovalo, v klubíčku na boku a doktorka(MuDr. Alevtina Kudryavtseva, strašně hodná a opravdu skvělá i když jsem ke konci byla dost hysterická :-D ) si holt musela poradit, když mě chtěla kontrolovat, což bylo také fajn. Nakonec jsem skončila akutním císařem, ale personál super, vše vysvětlili, partnerovi hned ukázali miminko a za pomoci sestřiček si ho šel ošetřit. Mě odvezli na JIP, řekli mi, že miminko je v pořádku, nechali mě dospat a hned jak jsem se probrala, miminko mi přinesli a ochotně mi ho nosili na kojení na JIP několikrát denně i v noci, než jsem mohla být pořád s ním na porodnici. Tudíž když nepočítám, že porod skončil císařem, za což nikdo nemohl, naopak, miminko mi zachránili, protože komplikace, kterou jsem měla, naprosto znemožňovala přirozený porod a nedala se předem zjistit, tak porod hodnotím jako skvělý.
Personál, doktorky úžasné, sestřičky na JIP naprosto nejlepší, na porodnici skvělé, stejně tak novorozenecké.
Vybavení porodnice - sály jsou po rekonstrukci naprosto skvělé, příjemné, moderní. Pokoj klasický - okny táhne,postele jsou strašné, A 4 ženské na jednu koupelnu mě taky štvaly ale bohužel nadstandard nebyl volný, ale to je jen maličký detail.
Návštěvy povoleny celý den, také moc fajn.
Jedinné co mohu říct jako - je nemožnost epidurálu. Ten se podává pouze při předem plánovaném císařském řezu, ne při přirozeném porodu.
Shrnutí : porodnici DOPORUČUJU, jinam bych nešla, kdyby ještě začali dávat epidurál, bylo by to bez chyby.

Personál: MuDr. Alevtina Kudryavtseva, PA Jana Festová, MuDr. Řezáčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptát se, ptát se a ptát se, ne vše vám automaticky sestřičky řeknou, ale když se zeptáte vždy ochotně vysvětlí ukáží a klidně několikrát trpělivě zopakují - u mě kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, toaletního papíru a vody. U mě plínky pro prcka, dávají Happy -nepamatuji si celý název a prcek je nesnesl + 8ks denně by nám také nestačilo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Hanina22 03.01.11 napsala :

V mělnické porodnici se mi 26.12. narodil chlapeček Míša. Strávili jsme zde spolu týden a ještě týden před porodem jsem byla na dva dny hospitalizována. Chci poděkovat celému týmu gynekologicko-porodnického oddělení za skvělou péči od návštěv těhotenské poradny přes porod až po poporodní péči. Nebudu jmenovat všechny, protože pokud bych na někoho zapomněla, velmi by mě to mrzelo. Míšovi na svět pomohla MUDr. Hrabálková a PA Suchá, obě byly fantastické, jak mě podporovaly. Za předporodní péči děkuji převážně MUDr. Kudryavtsevě, která je velmi zkušená a lidská. Děkuji i lékařům a sestrám z novorozeneckého oddělení, které se ve dne v noci obětavě o starají o miminka. Za dobu zde strávenou jsem si připadala jak VIP, všichni milí, příjemní, ochotní a zároveň maximálně profesionální - lidé na svých místech. Přeji všem maminkám, aby mohly svá miminka přivést na svět v tak skvělých podmínkách.

Personál: všichni naprosto úžasní - lékařky, porodní asistenstky, sestry, i uklízečky Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - romaniova 29.12.10 napsala :

V porodnici jsem jako prvorodička strávila téměř celý poslední měsíc těhotenství, tj. listopad 2010. Musím říct, že už od první chvíle, kdy mě přijali na oddělení, se ke mě chovali perfekně, ani jsem nedoufala, po svých zkušenostech s českým zdravotnictvím, že to tak ještě někde může být. Jak sestřičky tak lékaři byli velice vstřícní, příjemní a milí, chovali se ke mě ne jako k pacientce, ale jako k člověku. Dokázali zodpovědět všechny moje otázky a přišlo mi, že oni všichni dělají ještě něco víc, než musí :-). Dokonce paní doktorka, která mě přijímala, po dvou dnech za mnou jen tak přišla, aby se zeptala zda je všechno v pořádku, jak se mi daří apod. Podotýkám, že jinak dvakrát denně chodí vizita. Můj největší dík ale patří paní doktorce Alevtině Kudryavtseva, která na mě celou dobu pobytu působila nejpříjemněji, tím ovšem nechci říct, že ostatní lékaři příjemní nebyli, ale ona mi zkrátka tak nějak sedla. Moc jsem si přála, až to na mě přijde, aby paní doktorka měla službu a já mohla rodit s ní. Před porodem jsem ještě týden strávila doma a když to na mě přišlo, přijela jsem na příjem a sluřbu skutečně paní doktorka měla. Chtěla bych jí nejen touto cestou ještě jednou velice poděkovat a mým přáním je, pokud mi bude dopřáno a já si půjdu ještě pro druhé miminko, aby to byla opět ona, kdo mě odrodí. je velice milá, vstřícná, příjemná, a přesto velice profesionální, po celou dobu porodu mi dodávala sílu a odvahu a i když jsem si na konci porodu trošku zahysterčila, všechno brala s úsměvem. Dnes už nedokážu pojmenovat všechny sestřičky a lékaře z oddělení porodnice, ale i jim patří můj obrovský dík, protože jsou velice milým a příjemným personálem a pokud ještě někdy, tak JEDINĚ PORODNICE MĚLNÍK!!! Děkuju Vám za sebe i za naší krásnou Marianku… nemohu si však ztěžovat ani na dětské oddělení, kde jsem sice tolik lékařů a sestřiček nepoznala, ale i tak i oni byli velmi milý, příjemní, vstřícní a snažili se seč mohli, i jim patří náš dík..myslím, že dělali vše co bylo v jejich silách a i jako laktační poradci se skvěle osvědčili, byť mě jako mamince bohužel nebylo dopřáno svoje dětátko kojit…nicméně JEDINĚ PORODNICE MĚLNÍK..:-)

Personál: MUDr. Kudryavtseva Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 16.11.10 napsala :

V porodnici Mělník jsem rodila v říjnu a zda zde rodit případně druhé dítě zvažuji. Výhodou je rodinné prostředí, během pár dnů znáte sestřičky i lékaře a oni vás, i když komunikace směrem k pacientkám se mi občas zdála nedostatečná. Zejména v otázce kojení mám pocit, že každá sestřička má jiný názor a prvorodička tak z těch rozdílných názorů může být (a v mém případě je) zmatená. Rozhodně v případě problémů doporučuji po propuštění navštívit laktačního poradce, protože informace z porodnice mi přišly nedostatečné. Každopádně u všech sestřiček jsem měla pocit, že by rády pomohly, možná by to chtělo jen prosadit jednotný koncept. Na lékařskou péči a vedení porodu si nemohu stěžovat.Rozhodně se nebojte mladých lékařů! :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

obrnit se trpělivostí a ptát se a ptát se a ptát se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové kalhotky, dostatek toaletního papíru, neperlivou vodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Pettulle 21.09.10 napsala :

Strávila jsem v nemocnici celých 14 dlouhých dní. Týden před porodem a týden po. Sestřičky na JIPu byly vynikající a skvělé. Rodila jsem akutním císařem a rodila mě dr. Krátká a dr. Martan. Dr. Krátká byla zezačátku nepříjemná, ale pak to bylo v pohodě, na ostatní doktory si nemůžu stěžovat. Sestřičky byly taky milé až na jednu z dětského. Naštěstí jsem ji „chytla“ jen jednou a pak na pár hodin při odchodu z porodnice. Druhé dítko bych tam také chtěla porodit a vzhledem k tomu, že jsem rodila když byla půlka oddělení zavřená kvůli rekonstrukci, tak jsem na novou porodku zvědavá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 19.05.10 napsala :

V porodnivi Mělník jsem rodila poprvé své první děťátko. Přechod od mé gynekoložky do nemocnice proběhl v pořádku, personál je milý a vstřícný. Příjem do porodnice a následná péče byla úžasná, a i když nemám s čím porovnat, myslím, že je vše v naprostém pořádku, jak přístup sestřiček, doktorů tak i samotného pana primáře. Těhotenství a porod proběhl v pořádku, menší problém nastal s placentou. ale i to se rychle vyřešilo. Rodila jsem v půlce března, to již byla porodnice v novém kabátku a moc jí to sluší. Taťka byl s námi u porodu, a i kněmu se chovali velice hezky. Takže já můžu doporučit.

Personál: Dr. Stanislav Martan, všechny sestřičky na oddělení Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - DENÍÍSEK 28.04.10 napsala :

Jájsem v porodnici ležela 3 týdny až do porodu na personál a porodnici nikdy nezapomenu personál na jipu kde jsem ležela je neskutečně obětavý a hodný porodnice je super hlavně sestřičky a Mudr.Dornáková na tu nikdy nezapomenu

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vůbec nic každá na to přijde

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové kalhotky zásobu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - Anonymní 18.03.10 napsala :

Úvodem musím napsat, že Mělník Všem maminkám jen doporučuju!!!!! Ležela jsem tu cca 14 dní z důvodu hrozícího předčasného porodu v době, kdy byla porodnice ještě zavřená, maminky ležely na gynekologii a přestože některé věci museli doktoři a sestřičky řešit provizorně, nenašel se jediný důvod, na co si stěžovat. Všichni doktoři byli milí, zejména oceňuju lidský přístup (paní dokotrka Hrabálková by měla dostat vyznamenání za trpělivost s pacientkama a za její úžasný milý přístup!) byli ochotní cokoliv vysvětlit a člověk měl pocit, že pro něj dělají maximum. Nově zrekonstruovaná porodnice se otevírala 20.2. v 18 hod a já bohužel začala rodit v 6 ráno. Po dlouhých dohadech se rozhodli převézt mě do Roudnice, že na Mělníku by to ještě nešlo. Byla jsem z toho dost vynervovaná, ale v Roudnici musím všechnu péči při porodu jen chválit, paní doktorka Procházková byla úžasná a porodní asistentka, která s ní měla službu taky. Vše proběhlo bez nejmenších problémů, na cokoliv jsem si postěžovala hned řešili, dostala jsem úžasnou injekci proti bolesti (snad se to jmenuje blok děložního hrdla?) a za cca 5 hodin byla dcera na světě. Bohužel, tady pozitiva končí. Nemůžu říct, že by snad některé sestřičky byly neochotné, ale porodnice byla přeplněná a tak nestíhaly a dcera dostala hned žloutenku, byla apatická, nesála a za celou dobu jen dvě sestřičky byly ochotné a pomáhaly mi s kojením, které jsem prostě s tím spícím dítětem nezvládala (jim patří můj dík, že mám vůbec mlíko) a bez ohledu na to, že jsem za celou dobu nenakojila vůbec nic, nás 4.den pustili - na Nutrilonu. Odjeli jsme po obědě a večer už byla dcera tak apatická, že ani nepolykala ze stříkačky a žlutá jak citron. Tady se vrací můj vděk doktorům na Mělníku, zejména novému panu primáři z novorozeneckého, který byl tak hodný, že nás sem přijal, dceru hned dali do boxu na fototerapii a mě celé 4 dny všechny sestřičky ochotně pomáhaly s kojením, takže jsem se nakonec rozkojila. Opravdu můžu jen chválit, přestože mě naprosto vypověděly službu nervy a celé 4 dny jsem jim tam probrečela, všichni byli úžasně milí, utěšovali mě a povzbuzovali a pan primář je opravdu úžasný, vždycky už jsem chtěla všechno vzdát a krmit a on mě dokázal povzbudit a uklidnit. Jen je vidět, že zřejmě ještě nění úplně sehraný se setřičkama, protože občas říkaly něco jiného než on, ale to se určitě brzo upraví. Takže Mělník vřele doporučuji!!! navíc po rekonstrukci je tam vše úžasné, moderní a skvěle zařízené.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pro miminko vlhčené ubrousky, ostatní dostanete

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mělník - nebik 05.03.10 napsala :

Já mám z porodnicí zkušenost kladnou, personál pečující o maminky byl naprosto v pohodě, trošku vázla komunikace u sester dětských a to mě trošku mrzelo.
Jinak vše v pořádku. Za měsíc se tam chystám znovu porodit své druhé dítě a jsem zvědavá jak to tam vypadá, protože porodnice proběhla rekonstrukcí a je otevřena teprve od konce února.

Personál: Dr. Valha Nahlásit

Fotky z porodnice

NADSTANDARDNI POKOJ - koupelna na GYN. ODD.

NADSTANDARDNI POKOJ - koupelna na GYN. ODD.

NADSTANDARDNI POKOJ na GYN. ODD.

NADSTANDARDNI POKOJ na GYN. ODD.

NADSTANDARDNI POKOJ na GYN. ODD.


2 komentáře

Nadstandartní pokoj.

naše ubytování v porodnici

nadstandardní pokojíček naměl chybu

inkubátor
1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Mělník.>

Děti z porodnice Mělník

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Mělník
lucie1994 Všetaty Miminko neznámé 10.06.2019
EK10 No name neznámé 20.06.2019
Payus Liběchov Agáta nebo Jakub neznámé 20.12.2019
Vladka Terezka, 50 cm, 3500g 05.07.2021
Děti narozené v porodnici Mělník
Snowdonia Jan neznámé 30.04.2019
Kait Rozárie 50 cm, 3550g 23.03.2019
Dasenka.svc Mělník Miriam neznámé 15.11.2018
karol96x Amálie 48 cm, 3170g 18.10.2018
Kača222 Vendula 48 cm, 2980g 06.10.2018
Kristy1na Nová ves Honzík
50 cm, 3050g 28.08.2018
saristeh Mělnické Vtelno Eva 48 cm, 2830g 14.08.2018
Lilien telvakova LIlien Telvakova
51 cm, 3740g 03.08.2018
Kristínka18 Kristina
50 cm, 3200g 31.07.2018
pikachu9 René 51 cm, 3470g 26.07.2018
MikiAnabel Mikuláš
52 cm, 3280g 07.07.2018
Ančulča Petr
48 cm, 2740g 22.06.2018
Katiesimek Alexis Vesper 50 cm, 3820g 12.06.2018
ZdendaaZdenda Kralupy nad Vltavou Zdenda
53 cm, 3440g 02.06.2018
Vicktorka Victoria
59 cm, 3500g 31.05.2018
Ema95 Ema
52 cm, 4330g 09.05.2018
Pajuskaalex Alex
51 cm, 3g 30.04.2018
Martinad123 Šarlotka 46 cm, 3000g 10.04.2018
MamaLucka Matyáš
52 cm, 4000g 08.04.2018
SarahJohn Sarah
49 cm, 3256g 08.04.2018

Rodily v porodnici Mělník

Chystají se rodit v porodnici Mělník

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Mělník?