Slezská nemocnice v Opavě, p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice je určena nikoli pouze fyziologickým porodům a těhotenstvím, ale i patologickým a rizikovým těhotenstvím.

Slezská nemocnice v Opavě je nakloněna alternativním porodům, snaží se respektovat porodní plán, podporuje přítomnost doprovodu u porodu (včetně duly) a nabízí dokonce možnost ambulantního porodu.

Samozřejmostí jsou různé kurzy pro těhotné - cvičením počínaje, plaváním konče. Porodnice v této oblasti spolupracuje s Baby klubem Kačka.

Předporodní kurzy a prohlídky porodnice probíhají každé liché úterý od 14:00 hodin.

Prohlédněte si, jak to v porodnici vypadá, na virtuální prohlídce.

Doporučují maminky porodnici Slezskou nemocnici v Opavě, p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 65x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Alfréd Dörr, CSc.

Porodnické oddělení: +420 553 766 284

Oddělení šestinedělí: +420 553 766 291

Porodní sál: +420 553 766 285

Adresa: Olomoucká 86, Opava 746 01

URL: http://www.nemocnice.opava.cz/index.php?menu=4&id=15

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Opava

08.08.20

M.Fabián je zřízenec z jatek, ne doktor. Zanedbal péči - přípravu a postup při výkonu. Velmi mně i mému dítěti ublížil. Kvůli němu a jeho lhostejnému a odbitému přístupu nastaly komplikace a já i dítě jsme se dostali do kritického stavu.. Zavinil to on. Odnesli jsme to.. jsem ráda, že jsme pod rukama tohoto tvora vůbec přežili.. Byl arogantní, povýšený a sprostý . Dokonce se na mne obořil a hulákal když jsem ležela na operačním stole.. Ve snaze zbavit se zodpovědnosti za to co udělal… Nevěřila jsem svým uším…Člověk se svěřuje do rukou lékaře a věří, že ví, co dělá… Je to hulvát toho nejhrubšího zrna, bez svědomí, empatie.. Lékařská etika je pro něj španělská vesnice.

Personál:

M. Fabian

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat jinou porodnici.

22.04.20

Poprvé a naposledy. Jedná jediná doktorka kazí pověst celého oddělení. Paní Hyklová vyšetřuje jako by kuchala králíka, opravdu bolest neskutečná a hrozný přístup k pacientce. Její vyšetření jsem nezvládla, tak mi řekla, jak chci rodit, když nevydržím „běžné“ vyšetření. Musím podotknout, že mě během kontrol i porodu vyšetřoval doktor Szwarc, dvě porodní asistentky a opravdu od všech to bylo naprosto v pořádku, takže asi přece jen něco vydržím. Porod vyvolaný 10 dní po termínu, nepostupující, já absolutně vyčerpaná rodička po 8 hodinách kontrakcí co dvě minuty. Ve dvě ráno mi opět paní doktorka Hyklová řekla, že málo tlačím. :D

Porod ukončen nástřihem a Vexem. Nástřih proveden paní doktorkou stylem jakým čtvrtím kuře. Následně v porodopisu je zapsán úplně jiný nástřih než jaký byl proveden. Nyní musím na plastiku hráze, jelikož mě i po půl roce bolest stále omezuje a jizva praská. Po prožitém stresu jsem se nerozkojila a musela začít užívat antidepresiva.

Co musím pochválit? Pana doktora Szwarce, hrozně milý, citlivý doktor, k tomuto povolání se přímo hodí.:) Dále všechny mladé sestry z novorozeneckého oddělení, jsou moc hodné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se obloukem paní doktorce Hyklové.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a spoustu vložek.

24.12.19

Tak moje zkušenost není nikterak uspokojivá! Zážitek na celý život se vším všudy. Přenášela jsem svoje první miminko 8 dní, takže jsem jela do Opavy na plánovaný vyvolávaný porod. Opavskou nemocnici jsem si vybrala hlavně kvůli kladným recenzím a posléze i prohlídce. Spousta známých to tam vychvalovala a tak jsem si řekla „ano rozhodla ses správně, rodit budu v Opavě“. Jelikož, co si budem povídat, každá z nás si dnes vybírá podle standardů, péče, personálu a vzhledu celkového prostředí.
Abych se dostala k věci, ráno jsem měla nástup na půl 8, tuším, no tak paní doktorka „velice příjemná doktorka“ PAVLÍNA HYKLOVÁ se mě ráno ujala s tím, že mi teda zavede vyvolávací tabletu. Měla jsem už poslední měsíc opravdu dost silné bolesti a takový tlak v rozkroku, protože hlavička miminka mi už hodně tlačila na pánev, prostě se to těžko popisuje, ale to je jedno. Doktorka i teda řekla, ať si vylezu na kozu, zavedla mi tabletu, teda příšerným způsobem, že jsem myslela, že jí po té ruce plesknu a udělám jí snad to samé, aby si tu příšernou bolest taky užila …měla jsem slzy v očích a ještě ke všemu byla nepříjemná a na mě působila velice arogantně! K ní už bych se v životě nikdy nechtěla dostat, vejít ještě jednou do ordinace a vidět ji ve vteřině se otočím a odcházím …Takže už jsem přímo na porodní box odcházela vyděšená a ve stresu co dalšího mě bude čekat.
Tam už byla PA Hrubá, která byla taková dá se říct v klidu, ale taky jsem z ní neměla příjemný dojem. Zavedení epiduralu špičkové, na to nemůžu říct ani půl slova. Za to moc děkuji, byla to jediná příjemná věc kolem porodní doby. Chodíval mě kontrolovat Pan doktor Schwarz, který byl opravdu moc hodný a uměl člověka v těch bolestivých chvílích aspoň rozesmát a uklidnit. Toho si cením, takových empatických lidí by tam mělo být více:). No a až se to chýlilo ke konci, PA mi řekla, ať si lehnu na bok, že už budem každou chvíli rodit, mě to bylo strašně nepříjemné na tom boku, kdybych mohla, rodím snad ve stoje, či kleče, ale to už je jedno. Během porodu se vystřídala směna a přišel doktor Smetansky…to taky nebylo vůbec nic příjemného …člověk už byl vyčerpaný a čekal, že lékař bude povzbuzovat a ne strašit zvonem a podobně a říkat, že jste vysoká, to musí jít samo atd atd…katastrofa. Prostě šlo vidět, že chování k prvorodičce je hnusné a dávají najevo akorát to, že si o nás myslí, že jsme fňukny, co rodíme poprvé. Nebýt u porodu přítel a píseň, která v ten osudný moment hrála (Lewis Capaldi Simeone you loves ) a já ty dvě věci nevnímala, miminko by na svět přišlo asi hůř, s pomocí zvonu a nevím čeho všeho ještě, ale z posledních sil, hlasu přítele a hudby se to zvládlo nakonec. Říká se, že člověk brzy na porod zapomene až bude v náručí držet to miminko, ale na tak hrozný zážitek určitě nezapomenu!
A odd šestinedělí katastrofa, po porodu jsem byla vyděšená, slabá, bolavá, sešitá a sestry mi tam přivezli dítě, řekly, kde je zvonek a ať se najím a toť vše. Jako absolutně jsem nevěděla, jak miminko správně držet, kojit, přebalovat, ať mu neublížím, než si zvyknu …škoda slov. Myslím, že už jsem napsala vše a kdo chce obrázek si udělá sám.

Personál:

MUDr.Vitalij Smetansky, PA M.Hruba,MUDr.Pavlina Hyklová, MUDr. Marek Szwarc

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Spoustu vložek a kalhotek!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a papíry veškeré i pro miminko, vlastní oblečky.

07.07.19

Rodila jsem tam 3×, pokaždé s jinými porodními asistentkami a jinými doktory. Všechny porody byly jiné a zároveň měly jedno společné a to že jsem byla s personálem maximálně spokojená.

1
05.11.18

Porodnici v Opavě mohu jen a jen doporučit. Byla jsem maximálně spokojená s předporodní i poporodní péčí. Samotný porod byl ze strany porodní asistentky a přítomného lékaře veden velmi profesionálně, byly mi podávány jasné instrukce a snad díky jejich péči, přístupu a vzájemné spolupráce nebyl nutný nástřih, což jsem po porodu velmi ocenila. A hlavně – výsledkem bylo ZDRAVÉ a krásné miminko. I přestože jsem neměla žádný porodní plán, vše bylo dle mých představ. Na porodním sále bylo příjemné přítmí, nesvítila žádná zbytečná ostrá osvětlení. PA nechala po porodu dotepat pupečník, můj doporovod přestřihl pupeční sňůru a novorozenecká sestřička se postarala o bonding a první přisátí miminka k prsu, které proběhlo do půl hodiny po porodu, tak jak je to doporučováno. To vše dělají v opavské porodnici automaticky a není třeba na to nijak upozorňovat a žádat o to. Dvě hodiny po porodu jsme byli s tatínkem a miminkem ponecháni v klidu na porodním boxu a až poté převezeni na pokoj.
Poporodní péče na oddělení šestinedělí byla taktéž velmi profesionální. Sestřičky se pravidělne ptají, zda je vše vpořádku. Nabídnou vám také rosalginové oplachy, které jsem sice nevyužila, ale věřím, že maminkám s nástřihem uleví.
Velice si cením také práce novorozeneckých sestřiček. Dalo by se říct, že „rozkojí“ snad každou maminku :D. Jsou velmi vstřícné a milé, ochotné pomáhat s kojením, kontrolovat přisátí miminka a podávat cenné rady. Prvorodičkám vysvětlí a pomůžou s prvním oblékáním, přebalováním a koupáním miminka.
Touto cestou bych ráda všem, které jsem měla v opavské porodnici možnost potkat, poděkovala!

Personál:

MUDr. Fabián Marek, PA Labancová Lenka, novoroz. sestřičky Veronika Suchánková, Jana Šostková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zúčastnit se prohlídky porodnice před porodem (termíny vždy sdílí na FB stránkách)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mast na ošetření bradavek

58
02.09.18

Porodní asistentka úžasná, lékaři profesionální. Bonding podporují a dělají, ale u nás bohužel kvůli komplikacím nebyl možný. Sestry na novorozeneckém některé ráznější, ale výborné. Sestry na šestinedělí už horší, ale dalo se to.

Personál:

PA Zuzana Schneidrová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové plínky, ubrousky, Bepanthen, porodnické vložky

274
21.03.18

Dobrý den, 19.12.2017 jsem v opavské porodnici porodila chlapečka. Tímto bych chtěla porodnici velmi doporučit všem maminkám. S predporodní péči jsem byla velmi spokojená, stejne tak i s péčí v průběhu vyvolávaného porodu a maximální spokojenost byla i v průběhu celého porodu a stejně tak jsem byla spokojená i s poporodní péčí! Celý personál byl příjemný a vstřícný a ve všem mi pomáhali a vyhověli všem mým požadavkům. Lékaři i sestry jsou převážně mladší lidé a všichni byli velmi profesionální. Děkuji jim tímto a přeji jen to nejlepší!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, plenky pro dítě

86
10.01.18

Ráda bych tímto příspěvkem napravila mé předchozí hodnocení z 21.03.2017.

Na první porod opravdu nemám hezké vzpomínky, to už bohužel nevymažu, ale zato mohu říct, že na druhý porod, který proběhl v opavské porodnici plánovaným císařským řezem dne 29.5. 2017, vzpomínám opravdu ráda. Velké díky patří panu Primáři Dörovi, za ochotu řešit věci, které se mi zdály neřešitelné, panu doktorovi Fabiánovi za bezchybnou operaci a především panu doktorovi Nevludovi za pooperační péči.

Nejvíce musím poděkovat celému týmu sestřiček na odd. Šestinedělí které jsou neustále usměvavé a vlídné a které jsou psychickou podporou v období “slzavého údolí”. :) Opravdu by všechny zasloužily metál!

Vyzdvihnout také musím sestřičky z novorozeneckeho oddělení, které poradily, vyšly ve všem vstříc a byly celou dobu příjemné a milé. Díky pak patří paní doktorce Krejčí, která je neskutečně empatická a já jsem opravdu vděčná za všechny její rady.

Personál:

MUDr. Fabián, MUDr. Nevlud

IlM
2
31.12.17

Touto cestou bych chtěla velice moc poděkovat personálu opavské porodnice. Rodila jsem zde 14.12. 2017 poprvé a máme krásného syna. Už při příjmu na mě a manžela byla sestřička milá a vstřícná, a trpělivě se mnou vyplňovala papíry. To už jsem měla velmi silné kontrakce. Pak jsem šla na vyšetřovnu, kde mě převzal pan doktor a vysvětlil mi, co bude dál. Vše šlo pak velice rychle, doma jsem si totiž odstukala první dobu porodní, na sále se mi představila skvělá porodní asistentka a druhý pan doktor a byli strašně milí, hodní a stále mě povzbuzovali. Přála jsem si dostat klystýr a epidural, ale bohužel jsem byla už tak daleko, že ani jedno nebylo možné. Ani rajský plyn (žádal manžel, ať jsem klidnější a uvolním se), neboť jsem před tím dost zvracela. Tak jsem odrodila naprosto přirozeně na zádech na klasickém lehátku, a ač jsem byla nastřižená, vůbec to nebolelo.

Byla jsem pak sice dost šitá, to trvalo možná déle než celý porod, ale doktoři a porodní asistentka mi moc pomohli. Poté mě porodní asistentka pomohla se osprchovat a pak mě dopravili vozíčkem na pokoj.

Sestřičky na oddělení šestinedělí jsou zlatíčka - hrozně moc hodné a ochotné. Až na pár výjimek, a to jsou starší ročníky. Syn měl žloutenku, museli jsme zůstat déle, než je obvyklé, a všichni nám fandili a povzbuzovali.

Jsem šťastná, že jsme si vybrali Opavu a zase bych se vrátila. Ze srdce děkuji. :)

Personál:

PA Horníčková, MUDr. Lapka, MUDr. Malaník

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky, vlhčené ubrousky, poporodní vložky, síťované kalhotky

10.09.17

Rodila jsem tam minulý rok. Super personál, chovají se k vám slušně a letos tam jdu rodit podruhé. Vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Že se nemají čeho bát, je to tam super.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, věci pro miminko, plínky atd. a pro sebe hygienu.

11
16.06.17

Chtěla bych poděkovat touto cestou celému týmu gynekologicko-porodního oddělení za přivedení na svět mého syna. Opravdu milý, příjemný a nadmíru obětavý personál. Doporučuji.

09.05.17

Před dvěma týdny jsem na svět přivedla svého syna v Opavě. Ještě v zimě jsem uvažovala nad možností porodu v Krnově, ale po prohlídce opavské porodnice mne bylo jasné, že naší volbou bude Opava.

Jelikož jsem musela na vyvolání porodu, byla jsem nejdříve přijata na operační část gynekologie, kde byl velmi vstřícný a milý personál. V 23 hodin večer mne postihly první silné kontrakce, kdy jsem následně po kontrole panem primářem byla přeložena na porodní sál, kde za mnou posléze dorazil manžel.

Celou dobu mě pečlivě kontrola PA a stále se ptala, jestli je vše v pořádku a něco nepotřebujeme. Jelikož se mne bolestivost kontrakcí stále stupňovala, zažádala jsem o epidurální anestezii, který mne byl do 10 minut aplikován moc sympatickým panem doktorem a sestřičkou, kteří se mě v těchto momentech snažily rozesmát.

Epidurál mne měl zabrat do 10 minut, místo toho mne však rozběhl porod. V tu chvíli tam již byla paní PA Klapuchová a MUDr. Nevlud a byly naprosto úžasní, velmi empatičtí a lidští. V tu chvíli jsem myslela, že to již nezvládnu, ale oba mě velmi podporovali a chválili. Během chvilky byl syn venku a sestřička ho jen zabalila do dečky a ihned došlo k bondingu, za což jsem také velmi vděčná. Měli jsme možnost tak být spolu s manželem a synem a užívat si první společné chvíle, za což děkujeme.

Také velké dík patří sestřičkám z novorozeneckého oddělení, které nám vždy ochotně pomáhaly a staraly se o nás.

Personál:

MUDr. Nevlud, PA Klapuchová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat na cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a kalhotky, Bepanthen, kojící podprsenku.

86
21.03.17

Své první dítě jsem rodila v květnu 2016. Dlouho jsem se rozhodovala mezi Opavou, Krnovem a nebo ostravskými Vítkovicemi. Všechny porodnice měly skvělé hodnocení, všechny uváděly, že je jejich prioritou přirozený porod a všechny mám v bezproblémovém dojezdu od domova. Nakonec jsem se i díky prohlídce porodnice rozhodla pro Opavu. PA na prohlídce vychvalovala lékaře, sály, vybavenost porodnice, certifikát baby friendly, důraz na přirozené porody, na možnost zvolit si polohu, ve které chci rodit a na nově zřízenou laktační poradnu, takže jsem se po prohlídce začala na porod dokonce těšit.

Před porodem jsem samozřejmě absolvovala několik monitorů a prohlídek přímo v porodnici a všechen personál mi přišel neskutečně milý, takže jsem vůbec neměla obavy. Prcka jsem přenášela, takže jsme se s doktorem dohodli na vyvolání desátý den po termínu. Na vyvolání jsem nastoupila uvolněná, natěšená a bez obav. V 8:00 mi primář zavedl tabletu a čekalo se. Neotvírala jsem se, kontrakce žádné, ve 20:00 mi tedy sloužící lékař řekl, že další tabletu dostanu zase druhý den v 8 ráno a že mám jít spát.

Začínala jsem být mírně nervózní a už jsem pomalu začínala pociťovat bolesti. Doktor mě tedy vyšetřil a se slovy, že nejsem otevřená ani na půl prstu a že tedy rozhodně do rána rodit nebudu, mi nabídl injekci abych se vyspala. Sestřička mi injekci aplikovala kolem 22 hodiny večerní a já se v klidu uložila ke spánku. V půl 1 mě vzbudilo vlhko. Připadala jsem si jako ve snu, protože jsem byla oblbnutá uspávací injekcí, nemohla jsem ani vstát z postele, dokonce si ani sednout, byla jsem jak hadrová panenka. Naštěstí přišla sestra, která mi sdělila, že mi teda praskla voda a jedeme na sál. Naložila mě chuděra na vozík, protože jsem se nezmohla ani na krok, a vezla mě na monitor. Začínaly kontrakce, ale stále jsem byla zavřená na sto západů.

Do půl hodiny jsem byla na sále, stále bezvládná, PA informaci o tom, že mám sepsaný porodní plán zcela ignorovala, žádný můj požadavek nebyl vyslyšen, připadala jsem si fakt jako ve zlém filmu. Dostala jsem klystýr, sestra mě dotáhla na záchod a nechala mě tam, nevím jak dlouho jsem tam seděla, ale byla jsem tak oblbnutá, že mi to přišlo jako věčnost. Kontrakce sílily, sestra mě přesunula zpět na lůžko, přetočila mě na bok, píchla mi oxytocin (v porodním plánu jsem měla napsáno že ho odmítám), abych se začala otvírat. Epidurál, o který jsem prosila, jsem nedostala, polohu jsem si zvolit nemohla, protože podle PA se nejlíp rodí na boku, a já jen ležela a nemohla nic dělat. Pan doktor Smetansky, který měl zrovna službu, vypadal, že ho můj porod vyloženě otravuje, po prohlédnutí mi jen píchl zbývající vodu (což jsem v porodním plánu taky odmítala), dostala jsem další oxytocin a doktor odešel.

Porodila jsem kolem 4:30 ráno, z porodu si pamatuju jen tu šílenou bolest a bezmoc. Pupečník dotepat nenechali, malého mi hned odnesli a teprve potom mi ho položili na břicho a násilím mu otvírali pusu a rvali mi ho na prso. Já byla pořád jako ve snách. Doktor ke konci porodu přišel zpět, aby se podíval jak to jde, stál tam opřený o skříňku a pořád pozoroval hodinky, asi už měl na stole snídani. Třetí doba porodní trvala 45 minut, píchli mi další dvě injekce nějakého svinstva a aby placenta vyšla ven, ale byla přirostlá, což PA zjistila až po pořádném zatáhnutí za šňůru, kdy došlo k ruptuře placenty.

Najednou jsem všechny začala zajímat. Seběhlo se ke mě asi 5 doktorů, 5 sester, anestezioložka a rychle mě uspávali, aby mohli provést revizi. Na sále jsem prý byla hodinu a půl. Když jsem se vzbudila, už u mě naštěstí seděl MUDr. Fabian, který mi sdělil, že revize nebyla provedena pořádně a pořád mám v děloze zbytky, které snad ale odejdou samy.

Při porodu jsem přišla o víc jak litr krve a dva dny jsem ležela na transfúzích, než jsem se mohla začít starat o syna. Sestřičky z oddělení šestinedělí byly úžasné, a díky nim nemám na porodnici jen negativní vzpomínky. Sestry z dětského naopak byly postrach jedna vedle druhé. Mám prý blbé bradavky, neumím kojit, narvaly mi kloboučky a poraď si. Laktační poradkyně taky nemůže přijít, mám si za ní dojít sama. Úžasný přístup fakt…

Jediné díky patří panu Fabiánovi, který mě vyšetřoval i posléze a který jako jediný byl opravdu lidský, a také patří díky sestrám z odd. šestinedělí. Jinak pro mě byl porod a celkový přístup personálu jeden velký horor a už nikdy se do opavské porodnice nechci vrátit. Nejsem odborník, ale myslím si, že přirozený porod není o tom, že rodím vaginálně, ale především o tom, že se do něj nezasahuje medikamenty, takže se u mě nedá hovořit o přirozeném porodu. Příště si radši zajedu o něco dál do Krnova.

Personál:

MUDr. Smetansky, sestra Dvořáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tuny poporodních vložek, toaletní papír, jednorázové kalhotky.

02.02.17

V této nemocnice jsem porodila všechny své čtyři děti, a i když to nebylo mnohdy jednoduché, vždy jsem se setkala s ochotou a vstřícným přístupem. Velký dík patří Mudr. Antonínu Šustkovi, který byl u všech mých porodů a vždy vše proběhlo v pohodě a s úsměvem na tváři. První dítě jsem rodila přirozeně, druhé akutním císařským řezem a poslední dvojčata plánovaným císařským řezem. Vždy jsem se setkala s profesionálním přístupem, jak na porodních sálech tak i na operačním sálech.

V neposlední řadě je třeba upozornit na trpělivou práci sester a lékařů z novorozeneckého oddělení, kteří o nás vždy trpělivě pečovali a pomohli mi s kojením. Tuto porodnici budu všem doporučovat, mám na ni jen dobré vzpomínky.

Personál:

Mudr.A.Šustek

02.02.17

V této nemocnice jsem porodila všechny své čtyři děti, a i když to nebylo mnohdy jednoduché, vždy jsem se setkala s ochotou a vstřícným přístupem. Velký dík patří Mudr. Antonínu Šustkovi, který byl u všech mých porodů a vždy vše proběhlo v pohodě a s úsměvem na tváři. První dítě jsem rodila přirozeně, druhé akutním císařským řezem a poslední dvojčata plánovaným císařským řezem. Vždy jsem se setkala s profesionálním přístupem, jak na porodních sálech, tak i na operačním sálech.
V neposlední řadě je třeba upozornit na trpělivou práci sester a lékařů z novorozeneckého oddělení, kteří o nás vždy trpělivě pečovali a pomohli mi s kojením. Tuto porodnici budu všem doporučovat, mám na ni jen dobré vzpomínky.

Personál:

Mudr.A.Šustek

22.12.16

Dlouho jsem zvažovala, zda zvolit Opavu nebo ne. Nakonec jsem se rozhodla, že to tedy zkusím.

Co se týkalo doktorů a porodních asistentek, byla sem spokojena. Zastoupení anestezie bylo špičkové.

První zádrhel: Místo dvou hodin po porodu, kdy jsme s přítelem a synem mohli zůstat sami, byla necelá hodina a už nás lifrovali pryč.

Druhý zádrhel: Absolutně nevhodné a neprofesionální chování novorozeneckých sester. Spiš mi přišlo, že je obtěžuji, když jsem po nich něco chtěla či potřebovala. Jsem sice mladá maminka, ale nemyslím si, že by se ke mně měli chovat jako ke spratkovi.

Třetí zádrhel: Nepřipadá mi normální, aby mi mi v 5 ráno mohla přijít uklízečka na pokoj a dělat tam kravál. To ani nemluvím o tom, že ten úklid nestál vůbec za nic. Všude přilepené octomilky. Asi se řídili tím, že co je mokré, je čisté.

1581
13.10.16

V Opavě jsem rodila 6.10.2016 svého třetího syna Toníčka. Musím přiznat, že naše první volba byl Krnov, kvůli alternativnímu přístupu k porodům a kam jsem také chvíli docházela do poradny. Bohužel (nebo tedy bohudík) jsme nebyli absolutně spokojeni s tamějším přístupem, který je ve skutečnosti úplně jiný a to nás zavedlo do Opavy. A ještě že tak.
Otřesni přístupem v Krnově jsme od prvního vyšetření v Opavě paní doktorkou, která byla naprosto citlivá a milá, jsme si byli jisti, že toto je ta pravá porodnice pro nás.

Při porodu jsme měli vše, oč jsme si požádali - přítmí, aromalampu, relaxační hudbu, nerušené prostředí, mohla jsem se volně pohybovat, neomezeně pít, monitor se točil v polohách, které mi vyhovovaly, balon, matraci, sprchu, kombitrack, mohla jsem si vybrat polohu při porodu (rodila jsem ve stoje s nohou na židli), dotepání pupečníku, 2 hodiny bonding, nekoupání miminka, vitamin K v kapičkách. Na vše se nás ptali, jestli to tak chceme a jestli s tím takto souhlasíme, případně navrhli jiné alternativy. Nepřála jsem si nástřih, což mi bylo řečeno, že u nich ani preventivně nedělají. Malý byl přeměřen a zvážen až po bondingu na porodním boxu v naší přítomnosti a poté jsme spolu byli převezeni na pokoj.

Opavská porodnice se snaží jít hodně dopředu v kombinaci kvalitní lékařské péče a alternativního přístupu k rodičkám. Porodnici navštěvují duly, nedávno personál podstoupil seminář o hypnoporodech, porodní plány jsou pro ně velmi důležité a závazné. Mají perfektně zařízené porodní místnosti i pokoje šestinedělí, které jsou max po 2 s vlastním sociálním zařizením, kvalitní lékařské vybavení a mladé doktory i sestry, kteří se snaží se neustále zlepšovat a hrozně moc pomáhat maminkám.

Za nás tedy musím Opavskou porodnici vychválit do nebes, protože všichni, se kterými jsme se tam potkali byli skvělí, dělali bezvadně svou práci a díky všem těmto lidem si odnášíme, kromě našeho úžasného Toníčka, krásné vzpomínky na porod i na dny po něm. Tímto děkujeme veškerému personálu, který se o nás staral.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vypracovat si důkladně porodní plán pro porod, novorozenecké i šestinedělí, mluvit s personálem o svých přáních a potřebách.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše pro sebe včetně vložek a toaletního papíru, věci po miminko na cestu domů, Bepanthen, plenky a vlhčené ubrousky.
Oblečení a kosmetika pro miminko je v porodnici k dispozici.

07.10.16

Byla jsem velmi spokojená, veškerý personál byl moc příjemný, starali se o vše a i když se rodilo na všech boxech, tak kdykoliv jsme zazvonili, setra přišla během chvilky a pomohla.

Personál z anesteziologie byl také velice příjemný. Celý postup zavádění epiduralu mi popsali a vše proběhlo v pořádku tak, jak mělo.

Porodnici doporučuji!

Personál:

MUDr. Nevlud, sestra Hradilíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a poslouchat své tělo. Vykašlete se na rady zda ležet, sedět či chodit. Tělo si samo řekne, co je lepší. A pokud nebudete mít předporodní rýmu, snažte se v klidu dýchat nos/pusa.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázovky, hodně vložek, kojící podprsenku a vše pro miminko na přebalení také ve větším množství :)

389
20.09.16

Rodila jsem v listopadu 2015 a porodnici mohu jen doporučit!
Doktor Smetansky NO 1- pro mě bezkonkurenční! Porodní asistentky, dětští lékaři, sestry na šestinedělí - všichni senzační. Pomáhají, jak se dá, starají se, radí. Opravdu nemám, co vytknout!

Jen jsem tedy čekala docela dlouho na epidural, a když mi ho anestezioložka píchla, tak jsem měla jen tři kontrakce a už jsem tlačila (řekla bych, že mi ho píchla pozdě, ale to už je jedno).

Personál:

MUDr. Smetansky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně bez stresu!:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní potřeby (+toaletní papír), ručník, vložky a jednorázové kalhotky, prezůvky, občanský průkaz + potřebné papíry.
Pro mimi stačí: plenky, krém na zadeček, plínky a věci na odchod domů.

4
22.07.16

Porodnici v Opavě doporučuji. Rodila jsem v prosinci 2015.

Po celou dobu porodu byl personál neskutečně vstřícný, ochotný. Porodní asistentky byly úžasné! Novorozenecké oddělení blízko, žádné dlouhé čekání, sestřičky připravené v čemkoli poradit, na šestinedělí byly také moc hodné.

Nemohu si na nic stěžovat, další porod určitě znovu v Opavě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a ručníky.

13
28.01.16

Z Opavou jsem byla spokojená. Rodila jsem poprvé a jak lékařka, tak i porodní asistentka byly moc hodné a ochotné. Měly se mnou trpělivost. Akorát jsem nebyla spokojena s podáním epidurálu.

Na anesteziologa jsem čekala skoro hodinu, než konečně přišel. Byl to mladý anesteziolog, bohužel nevím jméno. Měl samý vtípek o porodech, že to nic není atd.. Zničehonic se mi přitížilo a byla jsem asi hodinku mimo, když mi na to úplně v klidu řekl, že mi píchl epidurál špatně, ale naštěstí si toho všiml včas, tak mi nepíchl celou dávku. Kdyby jo, tak jsem ochrnula na obě nohy. Naštěstí si toho aspoň všiml a já částečně ochrnula na polovinu těla jen na par hodin. Ale i tak to nebylo moc příjemné. Potom si mě vzala na starosti lékařka a ta mě dala do pořádku, dokonce jsem odrodila přirozenou cestou a jsme obě s dcerou v pořádku!

Rodit v Opavě podruhé budu, ale už bez epidurálu. Tohle pokoušet podruhé nebudu!

Personál:

MUDr. L. Šimková, PA V. Tomečková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně si rozmyslet koho k porodu. Já měla jak přítele, tak i svoji maminku a byla jsem za to moc rada!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír. =)

08.12.15

Porodnici v Opavě můžu doporučit. Porod proběhl úplně bez problémů, a to zejména díky porodní asistence paní Barčové. Byla velice milá, příjemná, říkala mi, jak spolupracovat, aby vše proběhlo, co nejlépe, takže díky ní jsem byla bez jakéhokoli poranění. Paní doktorka Hyklová byla také velmi milá, vše vysvětlí.

Novorozenecká péče je úplně super, vše na jedné chodbě, vyšetření miminek mají spád, personál je velmi milý a obvykle také ochotný. Jediné, co mi velmi vadilo, byl hluk na chodbě novorozeneckého oddělení v noci a časté vyrušování na pokoji od pěti hodin ráno, ať už uklízeček nebo personálu, co vyměňuje prádlo, nosí čaj atd., takže do pokoje asi co hodinu někdo přicházel, a vyčerpaná maminka tak nemá nejmenší šanci si odpočinout a třeba se na chvíli vyspat.

Chtělo by to více sesynchronizovat, aby personál nemusel na pokoj tak často. Ale jinak super a doporučuji.

Personál:

MUDr. Hyklová, as. Barčová

PHM
137
18.11.15

Po přečtení předcházejícího příspěvku nemohu nereagovat. Rodila jsem v této porodnici před dvěma lety, byla jsem velice spokojená s vedením porodu i s personálem.

I přesto, že jsem rodila v noci, tak jak lékař tak porodní asistentky byli milí a ochotní, vše vysvětlili a snažili se vyhovět mým představám a požadavkům, do ničeho mě nenutili. Pro tuto porodnici bych se rozhodla znova.

15.11.15

Nedoporučuji.

Chystají se rodit v porodnici Opava

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici