Porodnicko-gynekologická klinika Fakultní nemocnice Ostrava

Tato ostravská porodnice je jedním ze 12 perinatologických center v Čechách, a tudíž je plně vybavena pro péči o pacientky s rizikovým či patologickým těhotenstvím, nebo o předčasně narozené děti. Transportují se sem také pacientky z okolních porodnic v případě, že se vyskytnou komplikace. V porodnici se narodí ročně kolem 2000 dětí. Součástí centra je i Oddělení neonatologie s dokonale vybavenou jednotkou intenzivní péče, které je okamžitě připraveno poskytnout novorozenému dítěti potřebnou a především odpovídající poporodní péči.

V porodnici vnímají porod jako jednu z nejdůležitějších událostí v životě ženy. Můžete tedy počítat s individuálním, lidským a intimním přístupem.

Na porodním pokoji lze využít gymnastické míče, masážní pomůcky, křesla, CD přehrávače, aroma-lampy, tvarovací vaky, po domluvě žíněnku a porodní stoličku.

Ve zdejší porodnici se snaží respektovat porodní plán.

Ostravská porodnice pořádá kurzy předporodní přípravy, a to každý čtvrtek v měsíci. Objednat se na ně můžete na tel. čísle 597 371 818 nebo osobně na porodním sále FN Ostrava.

Seznam věcí, které si přibalit do porodnice naleznete na webových stránkách porodnice.

Doporučují maminky porodnici Porodnicko-gynekologickou kliniku Fakultní nemocnice Ostrava?

Hodnoceno 112x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA

Porodní sál: +420 597 371 818

Oddělení šestinedělí: +420 597 371 815

Objednání k vyšetření: +420 597 371 810

Adresa: 17. listopadu 1790, Ostrava 708 52

URL: http://www.fno.cz/porodnicko-gynekologicka-klinika

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Poruba

20.06.20

Jenom za nejlepší. Empatický a lidský přístup při porodu. A veškerý personální na oddělení šestinedělí byl senzační, vstřícný a vždy ochotný poradit a pomoct. Děkuji

Personál:

Jana Kudlová, oddělení šestinedělí

19.03.20

Gynekologicko porodní oddělení - VELMI DOPORUČUJI

Ve FNO jsem ležela necelý měsíc před porodem, protože mi předčasně odtekla plodová voda. Chtěla bych pochválit veškerý personál, a to především na porodním oddělení. Za měsíc, co jsem tam strávila, si troufám tvrdit, že jsem stihla poznat snad všechny porodní asistentky a lékaře, kteří zde slouží a všichni do jednoho byli skvělí.

Vyzdvihla bych především lidsky přístup porodních asistentek a velmi pozitivní náladu, která na oddělení panovala, díky čemuž byl můj měsíční pobyt zde, což není zrovna málo, velmi pohodový, a to jak pro mě, tak pro moje miminko. Moje dcerka se pak díky snaze a profesionální péči lékařů narodila namísto ve 32tt, kdy mi odtekla plodová voda, až v 36tt s váhou 2.880g a je naprosto zdravá.

Vzhledem k tomu, že jsem se dostatečně neotevírala a miminko již bylo zesláblé kontrakcemi, rozhodli se lékaři pro císařský řez. Na operačním sále vše fungovalo perfektně. Operující lékař mi popsal a vysvětlil, co přesně se bude dít a anesteziolog dal na výběr a popsal možnosti analgetizace.

Ihned po zákroku mi miminko přiložili na prsa a pak mi odstříkali pro malou mlíčko. Ještě ten večer mi miminko přivezli na kojení. Kojení se rozběhlo úplně perfektně. Po 5 dnech od porodu jsme šly obě domů.

13.01.20

Byla jsem prvorodička. Přivezl mě do porodnice manžel kolem 1h ráno s šílenými bolestmi. Vypadalo to, že sestru, která měla zrovna noční, jsme probudili - takže byla celou dobu protivná jak ****.
Po přesunu na porodní box další hrůza, až na PA která byla opravdu milá, ochotná a příjemná.
Sestře, která do pokoje často chodila jsem řekla, že si nepřeji aby byl manžel u porodu. Ani nevím, jak se vedle mě objevil i s mojí mamkou, oba v civilu po celou dobu. Na odd šestinedělí další hnus. Několikrát jsem žádala, aby mě dali na soukromý pokoj. Přesto jsem skončila na pokoji s maminkou, která měla strašně uřvané dítě. Křičelo minimálně 18h denně. Před odchodem z porodnice za mnou přišla sestra, že mám zaplatit 300 kč za druhou osobu u porodu. Wtf? Obě osoby tam byly bez mého svolení a navíc ještě v civilu! Za co jsem tedy platila?
Tohle je ve zkratce, kdybych to měla rozepsat, napíšu tak tři A4. Za mě prostě hrozná porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat jinou!

26.12.19

Rodila jsem v této porodnici po 2. v prosinci 2019. Po prvním porodu v této nemocnici jsem byla moc spokojená. Proto byla jasná volba, že zde budu rodit i tentokrát.
Rodila jsem překotným porodem, takže vše, co jsem měla nachystané k porodu - masážní oleje a ostatní věci jsem nevyužila, ani vybavení pokoje- sprchu, balón a pod. Nemohu tedy soudit, jaký by byl přístup personálu.
1. Problém, na který narazíte při příjezdu do porodnice je ten, že nemáte kde zaparkovat auto - zvlášť, pokud hodně spěcháte jako my. Takže musíte riskovat stání tam, kde se stát nesmí.....
Po příchodu jsme zazvonili na příjem a hned vyšla sestra, když mě viděla, na nic se neptala a už s námi jela výtahem na porodní sál a hned mě předala PA. Papíry jsem měla všechny předem vypsané, ale i tak musím říci, že všechen personál byl úžasný. Věnovali se mi hned bez zbytečných řečí a papíry řešili s manželem během 1 min., kdy jim je předal a mě nechávali v klidu rodit. PA byla trochu starší, takže nechtěla žádné alternativní polohy při porodu. Ale v té chvíli mi to už bylo jedno. Nikdo zbytečně nezasahoval do porodu a nic neurychloval (nebylo třeba - od příjezdu do porodnice trvalo vše pouhých 15 min.)
Bohužel dceru museli po porodu kvůli infekci převézt na JIRP- musím říci, že péče na tomto oddělení je na tak vysoké úrovni, ani jsem to nečekala. Jak přístup k dětem, tak i rodičům je naprosto špičkový a profesionální. Sestry a lékaři jsou naprosto úžasní ve svém oboru i v komunikaci s rodiči, i co se týče psychické podpory, laktační poradkyně naprosto perfektní… opravdu jim patří velký dík za to, co dělají - jsou to lidé na správném místě.
Co se týče šestinedělí - tam jsem ležela 3 dny já, než jsem se mohla s dcerou přestěhovat na intermediální péči (dětské sestry na šestinedělí hodnotit tedy nemohu), tak přístup ženských sester i doktorů byl příjemný, se vším poradili, pomohli a vždy s úsměvem. Noční košile a povlečení je k dispozici na chodbě a můžete si ho libovolně brát. Tak samo i oblečení pro miminka, když se zašpiní.
Na IMP to bylo fajn. Celé oddělení je nově vybudované, přístup personálu taky moc fajn. Jen o víkendu, pokud chcete mluvit s lékařem, tak je to problém, protože je pouze jeden dětský lékař na 2 oddělení - takže na vizitu a propuštění čekáte třeba až do 3 hod odpoledne. Ale je to nic oproti tomu, jaká je péče o děti. I tomuto oddělení patří díky.
2. A to dle mě celkem podstatný problém je jídlo. Když jsem v této porodnici rodila poprvé, jídlo bylo dobré. Nyní se ale opravdu nedalo jíst. Takže žena po porodu, co chce kojit a mít sílu starat se o miminko, je odkázaná na jídlo, co ji přinese rodina - já vždy alespoň něco pojedla, protože jsem měla opravdu hlad, ale jiní si raději počkali, než jim přinesou něco z domu.
Za mě je tato porodnice perfektní, hlavně co se týče miminek a to, že rodiče mohou být se svým miminkem pořád, i když jsem byla na šestinedělí, dcera ležela na JIRP patro nade mnou a já u ní mohla být, kdy jsem chtěla a jak dlouho jsem chtěla, což v jiných porodnicích není. A péče je zde opravdu prvotřídní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplnit předem papíry, nic pak nemusíte už řešit a můžete v klidu rodit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek

400
15.12.19

Jsem sice z Třince, ale jelikož jsem měla předčasný porod, převezli mě do FNO. Péče o všechny maminky je jedna z nejlepších. Já jsem tam byla dlouhý čas s miminkem a všechny sestry byly moc hodné, doktoři nás zachránili, takže pro mě je to úžasná nemocnice a rodila bych tu i příště.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít sbalenou tašku už po 25 tt. Sice jsem rodila o něco později, ale stát se může cokoli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky, vložky a vložky do kojící podprsenky, to ví asi každá, ale vemte si i čisté, látko-plenky. Když máte bolavá prsa pomáhají obklady, mě to zachránilo před zánětem.

10.10.19

Rodila jsem v červnu 2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava císařským řezem. Moje zkušenosti s odd. porodních sálů je velmi dobrá, skvělé sestry i doktoři, včetně péče, i samotný porod plánovaným CS.
O to horší zážitek mě ovšem čekal na oddělení šestinedělí FNO. Nedoporučuji!!! Byla jsem přidělena na pokoj po 3 lidech, dítě mi předali za méně než 48hodin po CS, že stěží zvládnu vstát z postele a dojít do koupelny se nikdo nestaral, to nebudu raději komentovat.
Stejně jako s kojením, sestra mi dala k prsu dítě a odešla, jestli saje nebo ne, také nikoho nezajímalo, na moje denně opakované dotazy ohledně kojení jsem slyšela pouze odpověď “nemám čas, musím oběhnout i jiné maminky” takže vhodnou pozici pro kojení po CS jsem si musela hledat na internetu, i když jsem ležela v nemocnici!
Jako prvorodička s nulovými zkušenostmi ohledně péče o miminko, jsem požádala sestry aby mi někdo ukázal manipulaci s dítětem, tentokrát mi bylo řečeno, že už mi vše ukazovali, dle jejich papírů. Trvala jsem na tom, že opravdu ne, tak ve 4minutové průpravě mi alespoň ukázali, jak se dítě přebaluje. Opět nikdo nemá čas na nic, natož na pacientky.
Bohužel mi laktace začínala pomalu a neměla jsem mléko, každé vážení před a po kojení se zapisovalo, dítě šlo s váhou rapidně dolů, ale sestry zajímalo jen zda doplňuji tabulku. Chodila jsem doslova žebrat o příkrmy k sestrám, evidentně je to velmi obtěžovalo, jak mi dávaly otevřeně najevo. Byla jsem opravdu ve velkém stresu, v noci i ve dne sama plačící se strachem, že stále nemám mléko (dle sester nejsem normální, jelikož nekojím) a s neustále křičícím dítětem evidentně hladem, jsem už byla opravdu na zhroucení. Ale koho by to z personálu zajímalo že?
Konečně po víkendu přišla dětská doktorka která se zhrozila při info jak dítě ubývá na váze, přikázala sestrám mi příkrmy dávat.
Jsem přesvědčená o tom, že také díky tomuto neskutečnému stresu těsně po porodu jsem o mléko přišla, kojení se bohužel nerozjelo.
Měla jsem za to, že jedna z nejlepších nemocnic bude mít i standardy co se personálu a jejich práce týká, hlavně když pracují v tak citlivé oblasti jako je práce s novorozenými miminky. Bohužel.

5
26.06.19

Rodila jsem ve 30.tt po předčasném odtoku plodové vody. Přístup byl naprosto profesionální a navíc i lidský. Cítila jsem se tam velmi dobře a naprosto důvěřovala lékařům i sestrám. Jinde bych už nerodila.

31.05.19

Tuto porodnici rozhodně nedoporučuji! Moc jsem si přála zde porodit naši první dceru, protože jsem předpokládala maximální profesionalitu a vysokou úroveň péče. Moje zklamání bylo ovšem obrovské. Manžel mě sem přivezl s bodavými bolestmi břicha 39+4, lékař zhodnotil, že nerodím, ale pro jistotu si mě tam nechají, ale protože byla sobota ráno, tak se mnou nikdo nic dělat nebude. Dostala jsem léky proti bolesti, které nezabíraly, tak jen zvýšili dávku, kupodivu to opět nezabralo. Lékař se neustále vymlouval na to, že je víkend a že mi nic jiného dát nemůže. Moje námitky stran toho, že konkrétně tyto léky mohou poškodit placentu a vyvolat hypoxii plodu (jsem lékař) absolutně nebyly brány v potaz, tak jsem radši trpěla. V pondělí si na mě konečně našli čas… diagnóza ledvinová kolika způsobena útlakem z dělohy… ptala jsem se na řešení. Bylo mi řečeno, že děložní hrdlo se neotvírá, takže mi dají ty stejné léky poškozující placentu a musím vydržet. Prosila jsem v zájmu dcery o vyvolání porodu, císařský řez… dočkala jsem se jen opovržení. Nakonec jsem (chodící pouze s oporou, vyčerpaná bolestí) podepsala reverz a manžel mě okamžitě odvezl do porodnice v Havířově. Tam byl přístup úplně jiný. Dostala jsem správné léky, které mi umožnily si odpočinout a nabrat sílu, zároveň jsem dostala vyvolávačku. Za pár hodin přišly kontrakce… nebýt toho, že dceři klesly ozvy v důsledku zkažené placenty, tak jsem porodila normálně. Takže tímto děkuji nemocnici Havířov za záchranu mě i dcery a vzkazuji odborníkům porodnice FNO, buďte lidští a zkuste svůj zaslepený postoj a pocit jedinečnosti, neomylnosti a geniality potlačit v zájmu pacienta. Mě váš přístup mohl stát život dcery.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou, pokud nezapadáte do tabulek.

02.05.19

Má zkušenost je víc než dobrá. Porodní plán jsem měla sepsaný a ani ho nevytáhla.. Přišlo mi, že v dnešní době by to mělo jít i bez něj.. A ono opravdu ano! Již na příjmu se mě paní doktorka ptala, jestli mám nějaké přání či požadavek… Totéž PA.. Oběma jsem odpověděla, že ideálně přirozený porod, bez medikace s plným bondingem… A obě mi odpověděl, že to už je standart.. A taky že ano.. Samozřejmě nevím, jak by se zachovali v případě komplikací… Ale pro normálně probíhající porod bylo vše k naší spokojenosti.. Vč. Plného bondingu, dotepání pupečníku, ošetření na těle matky… A vše automaticky…super! Během porodu jsem mohla střídat polohy, monitor v kleče nebyl problém… kdyby to tak nebolelo, byla bych absolutně spokojená. Šestinedělí též spokojenost, ale měla jsem štěstí na nadstandard, takže jsme měli klid. Sestřičky milé. Jsem ale druhorodička, tudíž bez problémů…

1351
19.03.19

V porubské porodnici jsem rodila letos v lednu, ale hospitalizovaná jsem byla už od 20. prosince pro odtok plodové vody. Prošla jsem si napřed JIPem porodních sálů, potom šestinedělím a nakonec nově otevřenou klinikou neonatologie, kde byl syn 10 dní po porodu. Musím říct, že jen díky pečlivosti lékařů této nemocnice jsem syna donosila aspoň do 36. týdnu, kdy se mi samovolně rozběhl porod. Na JIPu porodních sálů jsem narazila za ty 3 týdny na samé hodné a ochotné sestřičky, i když jsem tam musela ležet tak dlouho, tak se mi snažili zpříjemnit pobyt. Poté jsem byla přeložena na šestinedělí. Musí se počítat s tím, že prostě v Porubě je fofr a rodí se tam jako na běžicím páse, ale i přesto se sestřičky snažily být milé a příjemné, neměla jsem s ničím problém, co se jejich přístupu týče. Samotný porod byl pro mě krásným zážitkem díky úžasné porodní asistentce. Škoda, že jsem si nezjistila její jméno, ráda bych jí poděkovala. Také moc děkuji panu doktorovi Palečkovi, který mi vše ochotně vysvětlil a pak byl i u porodu. Poté mi syna odvezli na nově otevřené oddělení dětské neonatologie, kde byl nejprve na boxe a potom se mnou na pokoji. Tam je péče o děti špičková, těžko by se mi někde o syna postarali lépe. Když jsem něco nevěděla nebo si jako prvorodička nebyla jistá manipulací s dítětem, sestřičky mi ochotně pomohly a poradily.
Strávila jsem v nemocnici celkem přes měsíc a už jsem z toho šílela, ale teď vím, že jen díky tomu, že lékaři udělali vše proto, abych syna donosila co nejdéle, se syn narodil zdravý. Chtěla bych moc poděkovat celému týmu lékařů i sestřiček, kteří se o mě a malého starali. Pokud chcete pro sebe a své dítě tu nejlepší péči, pak je FNO ta nejlepší volba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky, hygienické potřeby, poporodní kalhotky

20.02.19

Doporučuju! Porodila jsem zde 2. dítě a nemůžu si stěžovat. Doktorky i sestřičky jsou hodné a usměvavé. Pan primář mi aji císař spravil. Vykrmují si nás tady různýma dobrůtkama.

29.01.19

Nikdy v životě bych ve fakultce nerodila dobrovolně. Chovaji se k člověku jako stroje a kdo nezapadá do jejich tabulek, tak má velký problém. Navic maminky, je tam nulová podpora kojeni. Kvuli tomu, že nikdo neměl čas proběhlo přisátí až po několika dnech a špatně - kvůli nim nekojim. Nechoďte do Fakultky, pokud opravdu nemusíte!

28.01.19

V červnu jsem nastoupila pro komplikace ke sledování do porodnice. K plánovanému SC jsem nastoupila o 2 týdny později. Už při prvním pobytu byly na pokoji pro dva vždy tři rodičky. Třetí postel umístěná pod televizí. Což je velmi nepříjemné, neboť zvuk z televize je o to víc slyšet! V kombinaci s netolerantními rodičkami na pokoji dokáže pobyt pěkně znepříjemnit. Pokud se uvolnila postel a pacientka požádala o přesunutí z pod televize na standardní místo, byla odmítnuta, neboť by se to muselo změnit i v dokumentaci. Měla jsem pocit, že na mnoho pacientů je nejen málo místa, ale také málo personálu. Vše se odehrává jako na běžícím páse. Přístup sester na šestinedělí byl vstřícný. Vždy ochotně pomohly a poradily. Jídlo bylo dobré. Noční košile k dispozici na chodbě dle libosti a oblečení pro miminko na požádání, kdykoli čisté. Návštěvy na pokoji od 15-18 hod. Když dvěma maminkám přijde najednou 5 členů rodiny už vás je na pokoji pro dva 13 + 3 miminka. V pokoji není klimatizace a nedá se pořádně vyvětrat. Mrzí mě, že návštěvy nejsou ze strany porodnice omezeny počtem, či alespoň není pro ně vyhrazená místnost. Opravdu není příjemné, když se na Vás při kojení dívají cizí lidé a vy nemáte možnost jít jinam. Návštěvy na pokoji si nevyzují boty, používají společné soc. zařízení - proč malá miminka vystavovat zbytečně riziku?! Nadstandardní pokoj i přes zamluvení 14 dní předem nešlo získat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, toaletní papír

16.01.19

Musela jsem rodit ve FNO Ostrava, protože jsem 19.9.2017 měla autonehodu (28tt) a teda … absolutně nedoporučuji… jen proto, že jsem měla úraz hlavy (krvácení do mozku), tak se celý personál ke mě choval jak k nějakému odpadu! Arogantní sestry a porodní asistentky a doktoři to samé… nic mi neřekli, epidurál mě byl zaveden JEN TAK, BEZ mého požádání… můj závěr je, že jsou opravdu odporní … jen proto, že měli dojem, že jsem méněcenná a mimo(a přitom ne!), tak se chovali jako … no nic nebudu vulgární :) nešla bych tam nikdy více a opravdu mě to velice zklamalo … neboť FNO je špičková a výborná nemocnice :) asi ale ne porodnice

05.11.18

Malá se mi narodila bohužel mrtvá na gynekologicko-porodnickém oddělení, ne přímo v porodnici, ale v rámci možností Ok

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, Pyžamo

1350
26.09.18

S porodnicí jsem byla maximálně spokojená. Vybrala jsem si FNO kvůli tomu, že jsem díky svým nemocem riziková pacientka. Nestihla jsem si připravit porodní plán do psané podoby (porod 38+6), takže jsem po příchodu na porodní box informovala o nejdůležitějších bodech porodní asistentu. Všichni byli velmi milí a má přání měli již jako standardní postup - přirozený porod, neurychlovat, bonding, dotepání pupečníku, informovat mě, co se právě děje atp. Porodí asistentka udělala maximum pro přirozený a neurychlovaný porod, po porodu mi malého hned dali na břicho, pomáhali k samopřisátí a potom nás nechali společně odpočívat.

Na oddělení šestinedělí nebyl sice volný nadstandard, ale na pokoji jsme byly dvě, všechen personál byl moc milý. Sestřičky mi vše ukázaly a vysvětlily, a když jsem před odchodem poprosila sestru, aby mi ještě jednou ukázala úchop miminka při koupání a mytí zadečku, tak nebyl problém.:) Na pokoj chodila min. 3× denně sestřička na „kontrolu“, což mi jako prvorodičce vyhovovalo, a když jsem potřebovala, vždy mi ochotně pomohly a poradily. Byla jsem nesmírně spokojená se všemi (až na ortopeda, co kontroloval dětem kyčle, ten byl vyloženě ,„nadšen“ svou prací a ani se neobtěžoval informovat matku, zda jsou kyčle v pořádku nebo ne). Porodní asistentka, která mě rodila se na nás přišla na šestinedělí podívat a popovídat.:)

Určitě pokud budu rodit, budu rodit, znova ve FNO… Ani jsem nečekala, že budu tak spokojená, nemocnice vesměs nesnáším.:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlastní toaletní papír už na porodní box

2
14.09.18

Tuto porodnici jsem si vybrala po dlouhém přemýšlení a jsem ráda, že jsem se právě takto rozhodla. Na oddělení jsem byla přijata 6. 8. 2018 kvůli vyvolávání porodu.

Personál byl příjemný, zajímal se, jak se mi daří apod. Dokonce mi nabídli na večer něco proti bolesti, protože vypadalo, že budu rodit až další den. Nakonec jsem porodila ve 3 ráno. Měla jsem sepsaný porodní plán, který jsem předala na sále porodní asistence, a ta se vším, co jsem měla napsáno, řídila. Porodní asistentka byla úžasná, ve všem mi vyšla vstříc dokonce i ve chvíli, kdy jsem dostala něco proti bolesti a musela bych opětně točit záznam jak se daří miminku a já jsem už nechtěla, tak mě nenutila. Pouze mi na chvíli sondu přiložila, aby věděla jak se miminku daří.

Personál jak šestinedělí tak novorozeneckého oddělení byl velmi příjemný, když člověk potřeboval poradit při kojení, mohl si zazvonit, kdy potřeboval. Jen jedna sestra byla trochu nepříjemná, ale to se dalo vydržet.

Zatím jsem prvorodička a trochu jsem měla po přečtení recenzí obavu, ale příště půjdu určitě zase rodit sem.

Na oddělení mají doopravdy plno, takže se snaží najít místo kde můžou (ostatně, komu vadí, že bude na pokoji ve třech, tak ten může jít rodit jinam).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučuji zajít na prohlídku sálu a informovat se o tom, kolik mají rodiček apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky (možná člověk i nějaké dostane, ale já jsem měla svoje), toaletní papír. Noční košile není potřeba, na oddělení mají erární a člověk si ji může kdykoliv vyměnit.

40
26.08.18

Byla jsem tam hospitalizována nedávno na rizikovém a přemýšlím, že půjdu rodit do Nového Jičína. Po tom, co jsem byla na pokoji s 3 dalšími , kterým vyvolávali porod, se můj strach z porodu vystupňoval. Na sále nemají místo, maminy rodí pomalu na chodbě, víc empatie ze strany sester a lékařů by opravdu neuškodilo a to nemluvím o tom, že jsem byla hospitalizována dvakrát za sebou a pořád ten samý přístup a o polovinu míň pacientek.

Sestry nic nevědí a doktor chodí jen ráno kolem 7. hodiny. Než výplní propouštěcí papíry, trvá jim to i 24hodin! Neustále jim musíte vše připomínát a sestra vám stále tvrdí, že nemá vyplněnou propouštěcí zprávu, že na vás lékař nemá prostě čas, tak ať se uklidníte.

Navíc mi přijde i neetické nechat pacientku na pokoji v porodních bolestech, měla by snad mít soukromí a říci, že není místo, je nevhodné, tak nemaji pacientku přece příjímat. Nyní tam navštěvuji i rizikovou poradnu, jsem v 36. týdnu těhotenství a po těchto zkušenostech se mi chce brečet z představy, že bych tam měla jít rodit. Bohužel nevím, jestli mě teď na poslední chvíli vůbec jinam vezmou, když se tam vlastně léčím v rizikové…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvážit, jestli jít zrovna sem…

699
10.07.18

Dne 27.6.2018 jsem v této porodnici porodila našeho druhého syna. Do porodnice jsem chodila do rizikové poradny, kvůli těhotenske hepatopatii. Tam mě už 26. 6. doktorka Piegzová nepustila domů, kvůli elevaci jaterních testů a žlučových kyselin a nechala hospitalizovat na indukci v 38. týdnu těhotenství. Porod celkově trval hodinu a personál byl úžasný a rychlý, nebýt jejich rychlosti, porodím si syna do náruče na pokoji, jelikož se z „nic se neděje“ vyloupl překotny porod.

Velké díky patří ale porodní asistentce Verunce, která byla celou tu půlhodinu, kdy jsem byla přesunuta na porodní sál, úžasná a velká opora pro mě, jelikož to tatínek nestihl. Zvládli jsme to jen ve dvou a lékařka přišla až jen zkontrolovat poranění, kde díky klidnému přístupu porodní asistentky byla jen malá trhlinka na jeden steh.

Dále pak musím vyzdvihnout celkově mladý personál novorozenckého oddělení, jak sestry, tak lékařky, velmi příjemné, ochotné a hlavně empatické. Teď s odstupem času po prvním porodu můžu říct, že jsem ráda, že jsem si tuhle porodnici vybrala pro druhý porod. Musím pochválit i sestry na šestinedělí, které byly také příjemné, také sestry dole na ambulanci i lékaře. Osobně jsem se tam setkala s MUDr. Piegzovou, MUDr. Špačkem a MUDr. Šimetkou a pár dalšími lékaři, nejspíš začínajícími, a můžu říct, že zde dělají svou práci opravdu dobře.

Personál:

PA Veronika Gřesová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně doprovod k porodu a dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní toaletní papír, hygienické potřeby. Porodnické vložky a noční košile porodnice poskytuje, což je velké plus.

26
09.06.18

V porodnici Poruba jsem musela nečekaně rodit, když přítel musel odjet na služební cestu. A nemohla sem si porodnici vynachválit. Péče byla úžasná. O proti Kladnu jsem si i péči nemohla vynachválit a občas jsem se i divila. Pomohli mi i s kojením. Mohla jsem kdykoliv zavolat telefonem a sestřičky pomohly. Jídlo bylo i chutné. Na pokoji jsme byly dvě a bylo to fajn…
Porodní sály byly krásné. Jen já neměla syna po porodu u sebe, jelikož jsem byla na sále sama. Ale vstávala jsem po porodu 2 hodiny a syna po domluvení sestrou z dětského přivezli až ráno, abych se vyspala. Oblečení pro miminko bylo u dětských sester.

Mohu porodnici doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, plenky pro miminko, kloboučky na kojení, kdyby byly potřeba.

16.05.18

V Porubské porodnici jsem rodila nečekaně během návštěvy svých rodičů, takže jsem neměla zjištěny všechny informace. Přesto jsem byla velmi spokojená s přístupem a ochotou personálu a to především na porodních sálech. Ty jsou dle mého názoru srovnatelné s mnohými nadstandardy v jiných porodnicích /sprcha, WC, balon, křeslo, radio, box pro novorozence/. Navíc možnost partnera u porodu byl zdarma, což mě také velmi (mile) překvapilo.

Všichni na porodnici se chovali velmi profesionálně. Po porodu přiložení dítěte na tělo matky, poté ošetření a po celou dobu (2 hodiny) na boxu s námi. Až potom odneseno k adaptaci na novorozencké oddělení a přivezeno zpět ke mně asi po 3 hodinách (což jsem sama byla ráda, protože jsem měla čas si chvíli odpočinout, osprchovat se a dát se dohromady).

Na oddělení šestinedělí bohužel možnost nadstandardu nebyla (obsazeno jinými rodičkami), ale přesto pokoje byly vybaveny slušně, rooming in byl samozřejmostí.

Vzhledem k tomu, že jsem neměla žádné potíže, nevyžadovala jsem péči gynekologických sester, ale tam přesto vidím drobné negativa ve smyslu většího zájmu o rodičku (poporodní poranění, rady ohledně poporodní péče atd.) - to chybělo.

U novorozeneckých sester zase odlišnosti názorů stran kojení a další péče o novorozence, kojení a obecně manipulace s miminkem vzaty dost v rychlosti. Oblečení pro miminko je zajištěno na oddělení.

Obecně ale porodnici doporučuji, byla jsem moc spokojená.

Personál:

PA Mgr. Jahnová, MUDr. Netomová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko, vlhčené ubrousky, poporodní vložky. K porodu sladkou neperlivou vodu.

19.01.18

Personál byl velice příjemný, pohotový a ochotný. Měla jsem akutní císařský řez a nebylo mi zrovna dvakrát nejlépe. Naštěstí se o mě starali hezky a malou mi dávali jen na kojení, tak jsem byla ráda. Akorát mě mrzelo, že si nedali tu práci, aby mě naučili kojit. Vyřešili to kloboučky, díky kterým měli usnadněnou práci. Jinak jsem byla velmi spokojená.

36
11.12.17

Porodní sál - porodní asistentky - naprosto super, milé,pohotové, super odvedená práce. Ovšem gynekologicko-porodnické oddělení v 8.patře? Hrůza! Nikdy více!

27.08.17

Porodní oddělení - vše na jedničku, i přes dočasné přestěhování do náhradních prostor kvůli rekonstrukci. Na porodním sále jsme měli s partnerem soukromí, porodní asistentka chodila jen na občasnou kontrolu. Celý porod pak probíhal jen s ní, její zásluhou jsem dokonce jako prvorodička vyvázla bez jakéhokoliv poranění.

Doktorka byla v druhé době porodní přítomna, ale nijak nezasahovala, pouze mě zkontrolovala když bylo po všem. Prostě vše super! Oddělení šestinedělí v náhradních prostorách bohužel špatné, teplá voda tekla až tak po 10 minutách upouštění, takže nějaká hygiena se udržovala celkem obtížně. Nemožnost zaplatit si nadstandard. Ale to se spraví, až se oddělení vrátí zpět do původní budovy. Personál na obou odděleních perfektní. Rozhodně doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se žádných zbytečných zásahů - personál nikdy nic nenutil, pouze doporučoval a veškerá má rozhodnutí a odmítnutí respektoval.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek toaletního papíru, vložek, ručníků.

Diskuze o této porodnici