Porodnice Poruba

, http://www.fno.cz/porodnicko-gynekologicka-klinika

porodní sál: 597 371 818
oddělení rizikového a patologického těhotenství: 597 371 810, 597 371 808
objednání k vyšetření: 597 371 810
oddělení šestinedělí: 597 371 815
laktační poradkyně: 739 249 800

Primář: doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA

Tato ostravská porodnice je jedním ze 12 perinatologických center v rámci ČR, a tudíž je plně vybavena pro péči o pacientky s rizikovým či patologickým těhotenstvím, nebo o předčasně narozené děti. Transportují se sem také pacientky z okolních porodnic v případě, že se vyskytnou komplikace. V porodnici se narodí ročně kolem 2000 dětí. Součástí centra je i Oddělení neonatologie s dokonale vybavenou jednotkou intenzivní péče, které je okamžitě připraveno poskytnout novorozenému dítěti potřebnou a především odpovídající poporodní péči.

Doporučují maminky porodnici Poruba?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Poruba

Rodila jste v porodnici Poruba?
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 02.05.19 napsala :

Má zkušenost je víc než dobrá. Porodní plán jsem měla sepsaný a ani ho nevytáhla.. Přišlo mi, že v dnešní době by to mělo jít i bez něj.. A ono opravdu ano! Již na příjmu se mě paní doktorka ptala, jestli mám nějaké přání či požadavek… Totéž PA.. Oběma jsem odpověděla, že ideálně přirozený porod, bez medikace s plným bondingem… A obě mi odpověděl, že to už je standart.. A taky že ano.. Samozřejmě nevím, jak by se zachovali v případě komplikací… Ale pro normálně probíhající porod bylo vše k naší spokojenosti.. Vč. Plného bondingu, dotepání pupečníku, ošetření na těle matky… A vše automaticky…super! Během porodu jsem mohla střídat polohy, monitor v kleče nebyl problém… kdyby to tak nebolelo, byla bych absolutně spokojená. Šestinedělí též spokojenost, ale měla jsem štěstí na nadstandard, takže jsme měli klid. Sestřičky milé. Jsem ale druhorodička, tudíž bez problémů…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - mipiro 19.03.19 napsala :

V porubské porodnici jsem rodila letos v lednu, ale hospitalizovaná jsem byla už od 20. prosince pro odtok plodové vody. Prošla jsem si napřed JIPem porodních sálů, potom šestinedělím a nakonec nově otevřenou klinikou neonatologie, kde byl syn 10 dní po porodu. Musím říct, že jen díky pečlivosti lékařů této nemocnice jsem syna donosila aspoň do 36. týdnu, kdy se mi samovolně rozběhl porod. Na JIPu porodních sálů jsem narazila za ty 3 týdny na samé hodné a ochotné sestřičky, i když jsem tam musela ležet tak dlouho, tak se mi snažili zpříjemnit pobyt. Poté jsem byla přeložena na šestinedělí. Musí se počítat s tím, že prostě v Porubě je fofr a rodí se tam jako na běžicím páse, ale i přesto se sestřičky snažily být milé a příjemné, neměla jsem s ničím problém, co se jejich přístupu týče. Samotný porod byl pro mě krásným zážitkem díky úžasné porodní asistentce. Škoda, že jsem si nezjistila její jméno, ráda bych jí poděkovala. Také moc děkuji panu doktorovi Palečkovi, který mi vše ochotně vysvětlil a pak byl i u porodu. Poté mi syna odvezli na nově otevřené oddělení dětské neonatologie, kde byl nejprve na boxe a potom se mnou na pokoji. Tam je péče o děti špičková, těžko by se mi někde o syna postarali lépe. Když jsem něco nevěděla nebo si jako prvorodička nebyla jistá manipulací s dítětem, sestřičky mi ochotně pomohly a poradily.
Strávila jsem v nemocnici celkem přes měsíc a už jsem z toho šílela, ale teď vím, že jen díky tomu, že lékaři udělali vše proto, abych syna donosila co nejdéle, se syn narodil zdravý. Chtěla bych moc poděkovat celému týmu lékařů i sestřiček, kteří se o mě a malého starali. Pokud chcete pro sebe a své dítě tu nejlepší péči, pak je FNO ta nejlepší volba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky, hygienické potřeby, poporodní kalhotky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - cancorka10 20.02.19 napsala :

Doporučuju! Porodila jsem zde 2. dítě a nemůžu si stěžovat. Doktorky i sestřičky jsou hodné a usměvavé. Pan primář mi aji císař spravil. Vykrmují si nás tady různýma dobrůtkama.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 29.01.19 napsala :

Nikdy v životě bych ve fakultce nerodila dobrovolně. Chovaji se k člověku jako stroje a kdo nezapadá do jejich tabulek, tak má velký problém. Navic maminky, je tam nulová podpora kojeni. Kvuli tomu, že nikdo neměl čas proběhlo přisátí až po několika dnech a špatně - kvůli nim nekojim. Nechoďte do Fakultky, pokud opravdu nemusíte!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 28.01.19 napsala :

V červnu jsem nastoupila pro komplikace ke sledování do porodnice. K plánovanému SC jsem nastoupila o 2 týdny později. Už při prvním pobytu byly na pokoji pro dva vždy tři rodičky. Třetí postel umístěná pod televizí. Což je velmi nepříjemné, neboť zvuk z televize je o to víc slyšet! V kombinaci s netolerantními rodičkami na pokoji dokáže pobyt pěkně znepříjemnit. Pokud se uvolnila postel a pacientka požádala o přesunutí z pod televize na standardní místo, byla odmítnuta, neboť by se to muselo změnit i v dokumentaci. Měla jsem pocit, že na mnoho pacientů je nejen málo místa, ale také málo personálu. Vše se odehrává jako na běžícím páse. Přístup sester na šestinedělí byl vstřícný. Vždy ochotně pomohly a poradily. Jídlo bylo dobré. Noční košile k dispozici na chodbě dle libosti a oblečení pro miminko na požádání, kdykoli čisté. Návštěvy na pokoji od 15-18 hod. Když dvěma maminkám přijde najednou 5 členů rodiny už vás je na pokoji pro dva 13 + 3 miminka. V pokoji není klimatizace a nedá se pořádně vyvětrat. Mrzí mě, že návštěvy nejsou ze strany porodnice omezeny počtem, či alespoň není pro ně vyhrazená místnost. Opravdu není příjemné, když se na Vás při kojení dívají cizí lidé a vy nemáte možnost jít jinam. Návštěvy na pokoji si nevyzují boty, používají společné soc. zařízení - proč malá miminka vystavovat zbytečně riziku?! Nadstandardní pokoj i přes zamluvení 14 dní předem nešlo získat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, toaletní papír

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Viktorka2017 16.01.19 napsala :

Musela jsem rodit ve FNO Ostrava, protože jsem 19.9.2017 měla autonehodu (28tt) a teda … absolutně nedoporučuji… jen proto, že jsem měla úraz hlavy (krvácení do mozku), tak se celý personál ke mě choval jak k nějakému odpadu! Arogantní sestry a porodní asistentky a doktoři to samé… nic mi neřekli, epidurál mě byl zaveden JEN TAK, BEZ mého požádání… můj závěr je, že jsou opravdu odporní … jen proto, že měli dojem, že jsem méněcenná a mimo(a přitom ne!), tak se chovali jako … no nic nebudu vulgární :) nešla bych tam nikdy více a opravdu mě to velice zklamalo … neboť FNO je špičková a výborná nemocnice :) asi ale ne porodnice

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anibas24 05.11.18 napsala :

Malá se mi narodila bohužel mrtvá na gynekologicko-porodnickém oddělení, ne přímo v porodnici, ale v rámci možností Ok

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, Pyžamo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - lednova17 26.09.18 napsala :

S porodnicí jsem byla maximálně spokojená. Vybrala jsem si FNO kvůli tomu, že jsem díky svým nemocem riziková pacientka. Nestihla jsem si připravit porodní plán do psané podoby (porod 38+6), takže jsem po příchodu na porodní box informovala o nejdůležitějších bodech porodní asistentu. Všichni byli velmi milí a má přání měli již jako standardní postup - přirozený porod, neurychlovat, bonding, dotepání pupečníku, informovat mě, co se právě děje atp. Porodí asistentka udělala maximum pro přirozený a neurychlovaný porod, po porodu mi malého hned dali na břicho, pomáhali k samopřisátí a potom nás nechali společně odpočívat.

Na oddělení šestinedělí nebyl sice volný nadstandard, ale na pokoji jsme byly dvě, všechen personál byl moc milý. Sestřičky mi vše ukázaly a vysvětlily, a když jsem před odchodem poprosila sestru, aby mi ještě jednou ukázala úchop miminka při koupání a mytí zadečku, tak nebyl problém.:) Na pokoj chodila min. 3× denně sestřička na „kontrolu“, což mi jako prvorodičce vyhovovalo, a když jsem potřebovala, vždy mi ochotně pomohly a poradily. Byla jsem nesmírně spokojená se všemi (až na ortopeda, co kontroloval dětem kyčle, ten byl vyloženě ,„nadšen“ svou prací a ani se neobtěžoval informovat matku, zda jsou kyčle v pořádku nebo ne). Porodní asistentka, která mě rodila se na nás přišla na šestinedělí podívat a popovídat.:)

Určitě pokud budu rodit, budu rodit, znova ve FNO… Ani jsem nečekala, že budu tak spokojená, nemocnice vesměs nesnáším.:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlastní toaletní papír už na porodní box

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Vendula91 14.09.18 napsala :

Tuto porodnici jsem si vybrala po dlouhém přemýšlení a jsem ráda, že jsem se právě takto rozhodla. Na oddělení jsem byla přijata 6. 8. 2018 kvůli vyvolávání porodu.

Personál byl příjemný, zajímal se, jak se mi daří apod. Dokonce mi nabídli na večer něco proti bolesti, protože vypadalo, že budu rodit až další den. Nakonec jsem porodila ve 3 ráno. Měla jsem sepsaný porodní plán, který jsem předala na sále porodní asistence, a ta se vším, co jsem měla napsáno, řídila. Porodní asistentka byla úžasná, ve všem mi vyšla vstříc dokonce i ve chvíli, kdy jsem dostala něco proti bolesti a musela bych opětně točit záznam jak se daří miminku a já jsem už nechtěla, tak mě nenutila. Pouze mi na chvíli sondu přiložila, aby věděla jak se miminku daří.

Personál jak šestinedělí tak novorozeneckého oddělení byl velmi příjemný, když člověk potřeboval poradit při kojení, mohl si zazvonit, kdy potřeboval. Jen jedna sestra byla trochu nepříjemná, ale to se dalo vydržet.

Zatím jsem prvorodička a trochu jsem měla po přečtení recenzí obavu, ale příště půjdu určitě zase rodit sem.

Na oddělení mají doopravdy plno, takže se snaží najít místo kde můžou (ostatně, komu vadí, že bude na pokoji ve třech, tak ten může jít rodit jinam).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučuji zajít na prohlídku sálu a informovat se o tom, kolik mají rodiček apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky (možná člověk i nějaké dostane, ale já jsem měla svoje), toaletní papír. Noční košile není potřeba, na oddělení mají erární a člověk si ji může kdykoliv vyměnit.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Mráček1 26.08.18 napsala :

Byla jsem tam hospitalizována nedávno na rizikovém a přemýšlím, že půjdu rodit do Nového Jičína. Po tom, co jsem byla na pokoji s 3 dalšími , kterým vyvolávali porod, se můj strach z porodu vystupňoval. Na sále nemají místo, maminy rodí pomalu na chodbě, víc empatie ze strany sester a lékařů by opravdu neuškodilo a to nemluvím o tom, že jsem byla hospitalizována dvakrát za sebou a pořád ten samý přístup a o polovinu míň pacientek.

Sestry nic nevědí a doktor chodí jen ráno kolem 7. hodiny. Než výplní propouštěcí papíry, trvá jim to i 24hodin! Neustále jim musíte vše připomínát a sestra vám stále tvrdí, že nemá vyplněnou propouštěcí zprávu, že na vás lékař nemá prostě čas, tak ať se uklidníte.

Navíc mi přijde i neetické nechat pacientku na pokoji v porodních bolestech, měla by snad mít soukromí a říci, že není místo, je nevhodné, tak nemaji pacientku přece příjímat. Nyní tam navštěvuji i rizikovou poradnu, jsem v 36. týdnu těhotenství a po těchto zkušenostech se mi chce brečet z představy, že bych tam měla jít rodit. Bohužel nevím, jestli mě teď na poslední chvíli vůbec jinam vezmou, když se tam vlastně léčím v rizikové…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvážit, jestli jít zrovna sem…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - PM94 10.07.18 napsala :

Dne 27.6.2018 jsem v této porodnici porodila našeho druhého syna. Do porodnice jsem chodila do rizikové poradny, kvůli těhotenske hepatopatii. Tam mě už 26. 6. doktorka Piegzová nepustila domů, kvůli elevaci jaterních testů a žlučových kyselin a nechala hospitalizovat na indukci v 38. týdnu těhotenství. Porod celkově trval hodinu a personál byl úžasný a rychlý, nebýt jejich rychlosti, porodím si syna do náruče na pokoji, jelikož se z „nic se neděje“ vyloupl překotny porod.

Velké díky patří ale porodní asistentce Verunce, která byla celou tu půlhodinu, kdy jsem byla přesunuta na porodní sál, úžasná a velká opora pro mě, jelikož to tatínek nestihl. Zvládli jsme to jen ve dvou a lékařka přišla až jen zkontrolovat poranění, kde díky klidnému přístupu porodní asistentky byla jen malá trhlinka na jeden steh.

Dále pak musím vyzdvihnout celkově mladý personál novorozenckého oddělení, jak sestry, tak lékařky, velmi příjemné, ochotné a hlavně empatické. Teď s odstupem času po prvním porodu můžu říct, že jsem ráda, že jsem si tuhle porodnici vybrala pro druhý porod. Musím pochválit i sestry na šestinedělí, které byly také příjemné, také sestry dole na ambulanci i lékaře. Osobně jsem se tam setkala s MUDr. Piegzovou, MUDr. Špačkem a MUDr. Šimetkou a pár dalšími lékaři, nejspíš začínajícími, a můžu říct, že zde dělají svou práci opravdu dobře.

Personál: PA Veronika Gřesová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně doprovod k porodu a dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní toaletní papír, hygienické potřeby. Porodnické vložky a noční košile porodnice poskytuje, což je velké plus.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Sab.inQa93 09.06.18 napsala :

V porodnici Poruba jsem musela nečekaně rodit, když přítel musel odjet na služební cestu. A nemohla sem si porodnici vynachválit. Péče byla úžasná. O proti Kladnu jsem si i péči nemohla vynachválit a občas jsem se i divila. Pomohli mi i s kojením. Mohla jsem kdykoliv zavolat telefonem a sestřičky pomohly. Jídlo bylo i chutné. Na pokoji jsme byly dvě a bylo to fajn…
Porodní sály byly krásné. Jen já neměla syna po porodu u sebe, jelikož jsem byla na sále sama. Ale vstávala jsem po porodu 2 hodiny a syna po domluvení sestrou z dětského přivezli až ráno, abych se vyspala. Oblečení pro miminko bylo u dětských sester.

Mohu porodnici doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, plenky pro miminko, kloboučky na kojení, kdyby byly potřeba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - janunulenka 16.05.18 napsala :

V Porubské porodnici jsem rodila nečekaně během návštěvy svých rodičů, takže jsem neměla zjištěny všechny informace. Přesto jsem byla velmi spokojená s přístupem a ochotou personálu a to především na porodních sálech. Ty jsou dle mého názoru srovnatelné s mnohými nadstandardy v jiných porodnicích /sprcha, WC, balon, křeslo, radio, box pro novorozence/. Navíc možnost partnera u porodu byl zdarma, což mě také velmi (mile) překvapilo.

Všichni na porodnici se chovali velmi profesionálně. Po porodu přiložení dítěte na tělo matky, poté ošetření a po celou dobu (2 hodiny) na boxu s námi. Až potom odneseno k adaptaci na novorozencké oddělení a přivezeno zpět ke mně asi po 3 hodinách (což jsem sama byla ráda, protože jsem měla čas si chvíli odpočinout, osprchovat se a dát se dohromady).

Na oddělení šestinedělí bohužel možnost nadstandardu nebyla (obsazeno jinými rodičkami), ale přesto pokoje byly vybaveny slušně, rooming in byl samozřejmostí.

Vzhledem k tomu, že jsem neměla žádné potíže, nevyžadovala jsem péči gynekologických sester, ale tam přesto vidím drobné negativa ve smyslu většího zájmu o rodičku (poporodní poranění, rady ohledně poporodní péče atd.) - to chybělo.

U novorozeneckých sester zase odlišnosti názorů stran kojení a další péče o novorozence, kojení a obecně manipulace s miminkem vzaty dost v rychlosti. Oblečení pro miminko je zajištěno na oddělení.

Obecně ale porodnici doporučuji, byla jsem moc spokojená.

Personál: PA Mgr. Jahnová, MUDr. Netomová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko, vlhčené ubrousky, poporodní vložky. K porodu sladkou neperlivou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Boženka23 19.01.18 napsala :

Personál byl velice příjemný, pohotový a ochotný. Měla jsem akutní císařský řez a nebylo mi zrovna dvakrát nejlépe. Naštěstí se o mě starali hezky a malou mi dávali jen na kojení, tak jsem byla ráda. Akorát mě mrzelo, že si nedali tu práci, aby mě naučili kojit. Vyřešili to kloboučky, díky kterým měli usnadněnou práci. Jinak jsem byla velmi spokojená.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - adevoj 11.12.17 napsala :

Porodní sál - porodní asistentky - naprosto super, milé,pohotové, super odvedená práce. Ovšem gynekologicko-porodnické oddělení v 8.patře? Hrůza! Nikdy více!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 27.08.17 napsala :

Porodní oddělení - vše na jedničku, i přes dočasné přestěhování do náhradních prostor kvůli rekonstrukci. Na porodním sále jsme měli s partnerem soukromí, porodní asistentka chodila jen na občasnou kontrolu. Celý porod pak probíhal jen s ní, její zásluhou jsem dokonce jako prvorodička vyvázla bez jakéhokoliv poranění.

Doktorka byla v druhé době porodní přítomna, ale nijak nezasahovala, pouze mě zkontrolovala když bylo po všem. Prostě vše super! Oddělení šestinedělí v náhradních prostorách bohužel špatné, teplá voda tekla až tak po 10 minutách upouštění, takže nějaká hygiena se udržovala celkem obtížně. Nemožnost zaplatit si nadstandard. Ale to se spraví, až se oddělení vrátí zpět do původní budovy. Personál na obou odděleních perfektní. Rozhodně doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se žádných zbytečných zásahů - personál nikdy nic nenutil, pouze doporučoval a veškerá má rozhodnutí a odmítnutí respektoval.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek toaletního papíru, vložek, ručníků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - endyss 03.08.17 napsala :

Rodila jsem zde už dvakrát. Poprvé jsem zde v roce 2013 porodila přirozeně syna a byla jsem maximálně spokojená. V březnu jsem zde porodila mé dvojčátka císařským řezem a byla jsem stejně spokojená jako předtím. Sestřičky příjemné, pomohly mi se vším, s čím jsem chtěla. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Miri10 28.07.17 napsala :

Ahoj, 6.5.2017 jsem rodila na fakultce své 1. mimi. Porodnici mohu rozhodně doporučit! Příjem je přehledný a rychlý, žádné zmatky a stresy (dokonce nás sestřička doprovodila na porodní, ať nebloudíme).

Porodní pokoje jsou super vybavené, možnost sprchy, skákání na balónu, neomezeného pohybu, volby polohy aj. Přípravu jsem bohužel nestihla (holení, klystýr), ale byla mi nabídnuta. Do ničeho jsem nebyla nucena a za normálních okolností bych ji rozhodně absolvovala.
Během 1. doby porodní se o mě starala porodní asistentka, občas proběhla kontrola MUDr. Oceňuji tak soukromí a klid během kontrakcí.

Během 2. doby porodní bylo přítomno více lékařů a sester, kteří vynaložili maximální snahu, aby byla má holčička co nejdřív venku. Opravdu skvělý přístup! Malou jsem pak měla celou dobu vedle sebe v boxu.

MUDr. Janáčková mě na konci ještě cévkovala a zašila. Vyhověla mi s prosbou umrtvení, postupovala opatrně a s citem. Je to opravdu odborník a já děkuji za to,že jsem ji tam měla!
Následovaly 2 hodiny odpočinku, které jsme strávili s manželem a princeznou na pokoji o samotě a v klidu, bylo to dokonalé!

Oddělení šestinedělí hodnotím taktéž pozitivně. Milý personál, dobré jídlo. příjemné prostředí a skvělý přístup. Měla jsem problémy s kojením, sestřičky se mi ochotně věnovaly a snažily se mi opravdu pomoct!

Personál: MUDr. Lucie Panáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Natrénovat dýchání při kontrakcích, v krajním případě se nebát nástřihu, poslouchat a spolupracovat s doktorem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více neperlivých minerálek, více ručníků, toaleťák.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Blaster01 22.05.17 napsala :

Kromě sestry, která mě na příjmu bez konzultace s lékařem v noci posílala domů s poslíčky (byla jsem otevřená na 7cm!), si na personální nemůžu stěžovat. Zejména obrovská pochvala porodním asistentkám! Jako vystrašená prvorodička jsem empatický přístup velmi potřebovala a taky se mi dostal.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Andvejka 18.04.17 napsala :

Rodila jsem v noci. Na příjem přišla sestřička, které jsem dala předem vyplněné papíry, napojila mě na ozvy miminka, doptávala se a kontrolovala údaje, zda je vše správně zapsáno.

Z příjmu mě sestřička doprovodila do druhého patra, kde jsou porodní boxy, avšak mě předala porodní asistentce a lékařce. Ty se mě znovu dotázaly na pár věcí, aby se nic nepodcenilo. Lékařka mě na vyšetřovně ještě prohlédla, jak je porod daleko, a PA odvedla na porodní box, kde byla se mnou kamarádka.

Porodní box byl dostatečně vytopen a přišel mi jako pokoj, působilo to na mě příjemně.

Jelikož jsem chtěla něco na bolest, lékařka po konzultaci s anesteziologem mi epidurál nepovolili, neboť jsem byla dost nachlazená, tudíž jsem dostala jiný oblbovák, který mi pomohl.

Celou dobu porodu byly miminku točený ozvy, byla jsem kontrolovaná PA průběžně, jak moc jsem otevřená, a kamarádka byla nejlepší opora, kterou jsem mohla mít, aniž bych jí cokoliv říkala, vše dělala automaticky!

Když už se blížil konec porodu, tedy tlačení, byly na porodním boxu už s PA lékařka, pediatrička a ještě někdo z personálu. Pomáhaly mi s miminkem ven, jelikož byl vysoko, a když jsem začala po tlačení lapat po dechu, dostala jsem hned kyslík, abych se mohla mezi kontrakcemi rozdýchat a nadechnout pořádně na další tlačení.

Nebyla jsem dostatečně otevřená, musela lékařka trochu nastřihnout, aby se syn mohl dostat ven, ale to jsem necítila. Nepamatuji si kolikrát jsem tlačila, aby se dostal ven, ale potom posledním zatlačení, když se malý dostal ven, přišla velká úleva od bolestí, a spatřila jsem své dítě. Nejkrásnější okamžik mého života!

Mezitím, co ho kontrolovala pediatrička, vytlačila jsem placentu a lékařka mě zašila. Po zkontrolování malého, přiložily mi ho na hruď a já se ho mohla konečně dotknout, emoce v tu chvíli jsou nepopsatelné.

Po nějaké chvíli mi malého vzali a odvezli. Zůstala jsem ležet ještě dvě hodiny na porodním boxu, kde jsem dostala kapačku, jelikož jsem byla hodně vyčerpaná. Po celou dobu, co jsem tam ležela, mě chodila kontrolovat PA, zda jsem v pořádku.

Po uplynutí dvou hodin jsem byla přemístěná na oddělení šestinedělí.

Na oddělení šestinedělí byly všechny sestřičky ochotné, ať to byly sestřičky pro maminky či miminka nebo laktační poradkyně.

Průběhu pobytu na tomhle oddělení procházejí miminka různými vyšetřeními, takže jsem po nich byla vždycky klidnější, že je syn v pořádku.

Měla jsem problém s kojením, na hrdinku jsem si nehrála, a tak jsem si skoro ke každému kojení volala laktační poradkyni, aby mi s malým pomohla, vždy ochotně přišla.

Celý pobyt v téhle porodnici byl pozitivní, přístup personálu úžasný! I když se samozřejmě našla sestřička, která náladu neměla, ale řekla jsem si, že já taky nemám dobrou náladu každý den, a mávla jsem rukou, proto hodnotím tuhle porodnici za špičkovou!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Minálky, když nechcete pořád pít nemocniční čaj, dostatek poporodních vložek, vlhčené ubrousky a plenky. Tohle mi už chybělo v poslední den, co jsme tam byli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je napsáno na webovkách porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Maiiia 27.12.16 napsala :

Původně jsem do této porodnice nechtěla a poprvé rodila jinde. V druhém těhotenství jsem se rozhodla pro fakultku, jen kvůli vzdálenosti a dost se bála, jak to celé bude probíhat. Nakonec jsem byla s porodnicí na 100 % spokojená, s šestinedlím tak na 98%.

Všichni od sestřičky na příjmu, všechny porodní i doktorku byly neskutečně příjemní a milí. Po vyplnění papírů se sestřičkou dole na příjmu nás odvedla nahoru. Na vyšetřovně jsme vyplnili další papíry s PA (měla jsem vyplněný dotazník stáhnutý z webu FNO a stejně jsme odpovídali znovu na ty samé otázky, ale co už). Pak jsme čekali na doktorku, zrovna probíhalo předání služby. Všichni se omlouvali, donesli mi čaj.

Protože se to ještě protáhlo, poslali nás už na porodní box. Tam jsem se procházela, povídala si s manželem, sem tam nakoukla PA, jestli je vše v pořádku. Kolem 9 jsem si zase došla na vyšetřovnu za lékařkou, vyšetřila mě, poptala se na pár věcí a prošla se mnou můj porodní plán. Při porodu se opravdu drželi plánu a pro jistotu se zeptali (nakonec byl porod opravdu rychlý, v 9:48 už byl malý na světě, PA si ten plán ani nestihla přečíst). Opět všichni úžasní, velká podpora ze strany personálu. Přála sem si bonding, což dodrželi, jen mě překvapilo, že za půjčení přenosného oxymetru chtějí 500,– (na webu ani slovo), jinak musí být dítě na vyhřívaném lůžku a vy si ho nesmíte vzít k sobě. Po 2 hodinách si miminko odvezla sestřička, nepřála jsem si umývat sprchovým gelem, což tedy nedodrželi. Já dostala oběd a pak mě převezli na šestinedělí.

Na oddělení šestinedělí jsem musela čekat, až budou mít sestřičky čas, dovézt mi dítě. Po půl hodině přišla sestřička vyplnit s námi další papíry (byly jsme tam 2 co zrovna porodily) a pak nám teprve přivezla děti. Ukázala nám, jak se přebaluje dítě (vtipné, když jsme obě s paní byly druhorodičky) a pak kojení (opět vtipné). Pak už nás nechala. Jinak oddělení hodnotím kladně, až na výjimky byly všechny sestřičky milé, pomáhaly, podporovaly. Kladně hodnotím i přítomnost laktační poradkyně, která pravidelně docházela a pomáhala, když byl nějaký problém. Nakonec jsem na oddělení strávila skoro týden, malý měl žloutenku a musel se svítit. Za malým jsem mohla zajít kdykoli, i návštěvy, vozili mi ho cca co 3-4 hodiny, hned jak se vzbudil na jídlo. Jedna milá sestřička mi vždy na noční dovolila si po odvezení malého zpátky na oddělení malého dokrmit, přebalit, trochu se poňufat, hodně mi to pomáhalo.

Návštěvy se moc nehrotí, nikdo nehlídal přesný čas a množství lidí na pokoji. A když návštěva došla dopoledne, dalo se posedět před oddělení u automatu (pokud vám mimčo pohlídala spolubydlící).

V této nemocnici stříhají pahýlky pupíku, ale když jsem to odmítla, tak nebyl problém.

Na oddělení máte volně k dispozici čaj, odpoledne pečivo na svačinu i mléko nebo kávu. Ostatní jídlo nosí až na pokoj a je dost času se najíst. Dále jsou k dispozici noční košile a podložky, můžete měnit dle potřeby. Oblečení pro miminko dávají čisté každý den, jinak na vyžádání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nachystat si porodní plán, opravdu se snaží vyjít vstříc, pokud je to možné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzala jsem si vše, co je napsané na webu nemocnice. Stačila mi malá taška, zbytek věcí donesla návštěva. Netahejte s sebou kufry a hromady tašek. Zamykali to k nám do skříní a když sem viděla ty chudáky sanitářky, jak ses tím tahaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - barbulenka 14.10.16 napsala :

Musím tuto porodnici vychválit. Zažila jsem tu krásný porod (srpen 2016) bez jakýchkoli zásahů (žádné medikamenty, urychlování, dokonce ani nástřih) v příjemném prostředí. Samotný porodní pokoj, přítmí, klid, libovolné střídání poloh, jen za občasné kontroly porodní asistentkou. Pokud jde všechno jak má, nic vám nutit nebudou a nechají rodit podle sebe.

Oddělení šestinedělí rovněž super, milé a ochotné sestry, doktorky, laktační poradkyně a nevím kdo ještě. I v jídle tu vychází vstříc - není problém bezlepková, diabetická strava, navíc i chutná. Velmi dobře poradili jak s kojením, tak péčí o dítě.

Za mě spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Něvěřit negativním příspěvkům v diskuzích, nic z toho, co jsem o Porubě četla nebo slyšela nebyla vůbec pravda.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hodně porodních vložek. Nějaké vám do startu dají, ale je dobré mít zásoby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 13.10.16 napsala :

Dlouho jsem zvažovala kde rodit, vyhrála Poruba, že je přece jen nejblíže.

Porod:
Papíry jsem měla předem vyplněné, personál byl milý, prošli si porodní plán a respektovali ho, chodili kontrolovat a ptát se, zda něco nepotřebujeme. Vnitřní vyšetření bylo na můj vkus prováděno velice často a hodně bolestivě, jinak vše bylo profesionální a dle mých přání. Porodní sály špičkově vybaveny.

Menší nedostatky - nabídnou vám klystýr, ale na záchodě není toaletní papír - ten už vám nedají, naštěstí jsem měla vše své.

Šestinedělí:
Sestry se celkem snažily, každá radila kojit jinak, vždy se ale jen podívaly a řekly - je přisátý hezky. Syn pořád plakal hlady, a sestra mi řekla že je to normální, že děti pláčou. Po 2 dnech nám teprve dali příkrm. Pouze jedna sestra se tím zabývala více a zjistila, že syn neumí tahat z prsu a snažila se pomoci.

Z porodnice jsme odcházeli s umělým mlékem. Doma se to trochu zlepšilo, ale i tak bylo umělé hlavním jídlem.

V jídle jsem vybíravá, ale musím říct, že mi vše chutnalo. Jen je pravda, že pro ženu po porodu, by mohla být třeba ještě pozdější večeře než v 5 hodin.

Když hodnotím, jsem spokojená, nikdy není nic perfektní, ale vždy je co zlepšovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyslechnout si rady, ale nezapomenout poslouchat svou intuici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plno vložek, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 09.10.16 napsala :

V této porodnici jsem skončila neplánovaně, začala mi odtékat plodová voda na začátku 36.týdne těhotenství a Poruba byla nejblíže.

Byla jsem ale velmi příjemně překvapená přístupem jak v porodnici, tak na oddělení šestinedělí. Už na příjmu byla velmi milá a veselá sestřička. Personál porodního oddělení mám trochu v „mlze“, díky kombinaci antibiotik, oxytocinu a tramalu, nicméně pocit z nich mám dobrý.

Je pravda, že jsem měla na prvorodičku velmi krátký porod (kontrakce začaly o půlnoci a dcerka byla ráno v 6.30 na světě). Chodila jsem na předporodní kurz, cvičila s Aniballem a díky mnohaletému sportování mám docela kondičku, tudíž se mnou nebylo moc práce.

Jediné co musím vytknout, že mi sestřička píchla injekci oxytocinu a řekla mi, že je to proti bolesti, což se docela bilo s tím, jaký poté začal fičák. Že to byl oxytocin jsem se dozvěděla až z propouštěcí zprávy.

Na oddělení šestinedělí se druhý den uvolnil nadstandard, o který jsem měla požádáno. Pokoj byl moc hezký, spíše hotel než špitál. V porodnici jsem strávila celkem 10 dní, protože dcera měla žloutenku a byla několik dní na fototerapii. Sestřičky velmi příjemné, nápomocné, moc se snažily pomoci s kojením - malá byla velmi spavá a nechtěla sát. Byla jsem zde ale v době, kdy nebyla porodnice plně vytížená, většinou tam mívají plno a to věřím, že se nemohou maminkám tak věnovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Projít si v rámci exkurze více porodnic a vybrat si podle pocitu. Předporodní kurz, cvičení s Aniballem/Epino.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost těch příšerných poporodních vložek, svoji noční košili (jsou tam k dispozici nemocniční, jenže všechny jak na slona a svoje je svoje), toaletní papír (jemný), kosmetiku, hygienu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Niccollett 07.08.16 napsala :

Porodnici ve fakultní nemocnici mohu jen doporučit. Porodní boxy jsou moderně zařízené s vlastním WC, je zde možnost cvičení na balónu či žíněnce.

Porodní asistentky mi vyšly ve všem vstříc. I když se střídaly směny, tak obě asistentky byly milé, vstřícné a vždy k dispozici.

Využila jsem i možnost epiduralu, který je bezbolestný a v této porodnici i zdarma (jak jsme poté zjistili). Nechali nám dostatek soukromí a paní doktorka nás chodila častokrát kontrolovat, vždy s úsměvem a s povzbuzujícími slovy.

Na oddělení šestinedělí jsem byla taktéž spokojená (až na jídlo, to jsem si
musela nechat dovážet z domova). S malým mi vždy poradili a pomohli mi s
rozkojením. Naučili mě různé polohy kojení a i když mi to že začátku nešlo, vždy
s úsměvem na zavolanou sestřička přišla a vše vysvětlila a ukázala znovu. Domů
už jsem odcházela s tím, že jsem plně kojila.

Na všechna vyšetření jsem s malým jezdila, takže se nestalo, že by mi malého odvezli samotného.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat a to i opakovaně. Z mé zkušenosti mohu říct, že mi vždy vše znova sestřičky vysvětlily a ukázaly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, plenek a něco dobrého na zub.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Kvicalaa 21.07.16 napsala :

Porodní sál nelze nazývat sálem a ani tady nemají žádnou „hekárnu“. Každá rodička má svůj pokoj, kam ji z příjmů odvezou a zůstává tam po celou dobu porodu. Odchází až dvě hodiny po něm. Kromě porodní postele je zde k dispozici také WC, sprcha s balónem, žíněnka, křeslo po porod v sedě, veškeré vybavení pro miminko a také posezení pro doprovázející.

Porodní asistentky jsem díky střídání směn měla dvě a obě byly nesmírně laskavé, chodily mě pravidelně kontrolovat, ale také dopřály soukromí mne a partnerovi.

Když jsem požádala o Epidural, asistentka vše zkontrolovala a zavolala anesteziologa. Ten byl samá legrace, takže tím trochu uvolnil atmosféru očekávání. Samotný Epidural nebolí a úleva je nesmírná. Nevím, jak je to letos, ale v loňském roce se v této porodnici nedoplácel.

Porodní lékař mě chodil pravidelně kontrolovat, mnoho slov jsme spolu nevyměnili, ale po samotném porodu už jsme i vtipkovali. Na oddělení šestinedělí se mě hned ujala sestřička, která mi vše vysvětlila a hlavně mi poradila s kojením. V následujících dnech mi sestřičky ukázaly, jak dítě koupat a několikrát ho odvezly na různá vyšetření (uši, oči, imunita, kyčle, sono ledvin).

S kojením jsem měla docela potíž, ale když jsem poprosila sestřičku o pomoc, přišla a všechno se mnou znovu probrala, zkontrolovala, zapůjčila odsávačku, následně mi nosila ohřáté mléko. Prostě super péče. Z porodnice jsem odešla kojící a o všem důkladně poučena (například jsem chtěla vědět, co dělat, když monitor dechu ohlásí, že dítě nedýchá a lékařka mi ochotně vše do detailů vysvětlila).

Takže za mě jasná jednička!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně cvičte s balonkem, ať jste bez šití. To si to pak mnohem více užijete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthen, dostatek vložek, odzkoušené mýdlo pro citlivou pleť, pokud je třeba, kojící klobouček ověřené značky (Medela, Ardo)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Poruba - Anonymní 27.06.16 napsala :

Šlo o můj první porod. Během celého těhotenství jsem si vše pečlivě nastudovávala a měla jsem jasnou představu, co chci a co ne. Rodila jsem zde jen proto, že náš maličký se rozhodl přijít na svět o 5 týdnů dříve (jinak jsme chtěli jet rodit do Krnova).

Jelikož je zdejší porodnice spíše fabrikou na porody avšak s výborným neonatologickým zázemím, očekávala jsem, že se budu muset bít za všechna svá porodní přání a že nebudu moci porodit tak, jak jsem si vysnila. Ano, nebyl to zde ideální přirozený porod, jak jsem chtěla, ale vzhledem k situaci (nedonošenost miminka) to nakonec dopadlo nadmíru dobře a se svým porodem zde jsem spokojena.

Po příjezdu, příjmu s monitory a prvotním vyšetření na koze nás odvedli na porodní sál, kde se nás ujala porodní asistentka, která s námi prošla porodní plán (PA mi nebyla moc sympatická, ale naštěstí mi pak při porodu asistovala jiná, střídaly se směny), přišel za námi také hlavní porodník MUDr. Segeťa, který byl velmi vstřícný s rozumným lidským přístupem, nic nám nenutil a vyhověl našemu přání rodit jen s asistentkou. Také za námi přišla lékařka z novorozeneckého a prošla s námi porodní plán, co se týče dítěte. Tam jsme samozřejmě museli udělat největší ústupky, vzhledem k dané situaci…

Ačkoliv šlo o předčasný porod, vše probíhalo zcela spontánně a v porodnici jsem strávila všehovšudy čtyři hodiny a náš cvrček byl na světě. Abych to tedy shrnula vypíšu pozitiva a negativa zdejší péče:

POZITIVA: projednání porodního plánu, vcelku vstřícný přístup většiny personálu, soukromí na porodním sále během první doby porodní, doporučení jak prodýchávat kontrakce, přítomnost manžela po celou dobu, monitorování v libovolné poloze (avšak v dosahu přístroje), dvouhodinový bonding.

NEGATIVA: příchod lékařky na závěr vypuzovací fáze a její komentáře („No ale teď už musíme porodit na další kontrakci, protože děťátku už se tam moc nelíbí…“), řízené tlačení při závěru porodu dítěte a placenty, vnitřní vyšetřování v poloze na zádech, tahání za pupečník v třetí době porodní.

Personál: MUDr. Segeťa, MUDr. Matejková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete plně kojit, nastudujte si správné pozice, jak se chovat k dítěti atd… personál vám moc neporadí. Podporu plného kojení zde moc nečekejte. Odstříkávání a dokrmy UM jsou zde zcela běžné… Nebojte se dělat si věci trochu po svém (kojení v kontaktu kůže na kůži v intervalech a množství vyhovujících dítěti).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - wera28 21.03.16 napsala :

Dorazila jsem do nemocnice s mírnými stahy a úsměvem na rtech v očekávání druhé dcerky. Porod se však vyvinul v rizikový s ohrožením naší malé hypoxií. 15 hodin se mnou personál „rodil“ a tolik podpory a pocitu, že se o mě starají profíci, jsem snad ještě nikdy nezažila.

Porod byl zakončen vaxem a my dnes máme doma naprosto zdravou, krásnou holčičku, která se má úžasně k světu. Děkuji celému týmu.

Personál: MUDr. Segeťa, MUDr. Matejková Eva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchejte, co vám tamní doktoři a sestry radí a nebuďte ufňukané víc než je nutné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - evkrla 18.03.16 napsala :

Rodila jsem ve FN Ostrava 4.3.2016. Jednalo se o druhý porod. První porod jsem absolvovala v 5/2014 na Fifejdách. Má zkušenost s FN Ostrava je velmi pozitivní. Měla jsem porodní plán, který jsem si prošla s lékařkou a posléze i s PA. Porod byl fyziologicky vedený a spontánní po odtoku plodové vody.

Po celou dobu porodu se o mě starala porodní asistentka Hanka. Příjmení si bohužel nepamatuji. Mohu vřele doporučit. Řídila jsem se jejími pokyny a syn byl po dvou hodinách strávených na sále na světě. Lehčí kontrakce jsem prožila na observatoři. Bez nástřihu, epiduralu nebo podávání jiných léků. Péče na oddělení šestinedělí hodnotím také pozitivně. I když jako druhorodička jsem nepotřebovala zvláštní péči. Jediný nešvar byl, že nadstandardních pokojů mají málo a byly jsme nakonec na pokoji tři. „Naštěstí“ pouze já s miminkem. V plném obsazení včetně miminek si to ale moc nedokážu představit.

Také mě překvapilo, že rodička je prohlédnuta naposledy na sále a pak již vizity probíhají bez vyšetření. Ultrazvuk před propouštěním se taktéž nekoná, prý již toto vyšetření není povinné. Co jsem si přála a o co si řekla, bylo splněno. Na porodním sále jsem si syna nechala tak dlouho, jak jsem si přála. Odmítla jsem používat vlhčené ubrousky a myla syna pod tekoucí vodou. Taktéž jsem odmítla ustřižení zaschlého pupečníku s tím, že mu odpadne. Nikdo s tím neměl problém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napsat si porodní plán, být informovaná a říci si o to, co chci. Nezmatkovat a nechat se vést zkušeným personálem. Uvědomit si, že porod bolí, ale pozitivní na tom je, že jednou to skončit musí. A ten poklad v náručí za to trápení určitě stojí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, toaletní papír, alespoň tři ručníky, vlhčené ubrousky, chcete-li používat nebo látkové pleny, buď jednorázové přebalovací podložky nebo opět látkové pleny na přebalovací pult, pleny pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - LucaP87 23.02.16 napsala :

Do poslední chvíle jsem doufala v přirozený porod. Bohužel v poslední poradně bylo vyhodnoceno, že už mi odchází placenta a není na co čekat, což v kombinaci s polohou koncem pánevním a nízkou váhu miminka znamenalo jasný císařský řez (37 + 6 tt). Zajela jsem si jen pro věci, odpoledne proběhl příjem a ráno na sál.

Za sebe musím říct, že porodní asistentky na porodních boxech i všechen personál na oddělení šestinedělí byl skvělý. Všichni na mě byli strašně milí, snažili se mi ve všem vyjít vstříc. Partner byl se mnou celou dobu před operací na porodním boxu, na sále i po operaci. Samotná operace sice nebyla nic příjemného, byla jsem ráda že můžu držet partnera za ruku a modlila se ať už to skončí. Malý neměl ideální apgar skóre, takže mi ho ze sálu odnesly odnesly na pozorování a krevní testy. Po třech hodinách jsem ho měla u sebe a malý se mohl poprvé přisát. Byli jsme spolu všichni tři v klidu, nerušeni další tři hodiny. Pak už partner musel odjet tak malého odnesli.

Porodní asistentka za mnou za dvě hodinky přišla (asi 8 hodin od operace) a pomohla mi do sprchy. Oběma porodním asistentkám, které se o mě staraly, bych dala metál za jejich přístup a péči. Paní Jana, která mě převzala na noční směnu a pomáhala mi do sprchy, mě dokázala „postavit na nohy“, i když jsem si před tím myslela, že to nezvládnu ani za tři dny. Jde vidět, že to prostě s lidma umí. Dávala mi jednoduché úkoly typu „teď si budete čistit zuby“, „teď se namydlíte“ neměla jsem čas myslet na bolest, prostě jsem jen dělala, co po mě chtěla.

Hned po sprše jsem se začala cítit mnohem lépe a mohli mě přesunout dolů na šestinedělí za malým. Celou noc mi ho dětská sestřička nosila na kojení, takže se mi hezky rozjela laktace - hned druhý den, což neměli ani některé maminky po přirozeném porodu.
Bohužel kvůli hypoglykemii mi ráno bylo sděleno, že museli malého přeložit na oddělení intermediální péče, kde to pro nás bylo peklo, ale to není předmětem tohoto hodnocení.

Kdybychom nemuseli na intermediálku, tak jsem 100% spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Předporodní kurz na FN - poznáte prostředí i PA. Cítila jsem se lépe, když se o mě starali „známé tváře“. A taky mít v hlavě srovnané, co chcete, a vstřícně to komunikovat s personálem. Pokud je to v jejich silách, tak vám vyjdou ve všem vstříc.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Vitorie 03.02.16 napsala :

Pokud si vybíráte porodnici, opravdu si pečlivě přečtěte veškeré dostupné informace, protože ošklivá zkušenost s příchodem vašeho drobečka na svět vám může ovlivnit celý život a vztah k miminku.

Já bohužel zvolila porodnici Ostrava-Poruba. A opravdu tím ovlivnili to, že už další dítě po této zkušenosti nechci a dlouho jsem si hledala i tu neuvěřitelnou lásku k miminku. Lékaři vás nutí cpát do sebe oxytocin a další chemikálie, jak jim to přijde vhod. Jeden to do vás nacpe, další už zase mele něco jiného… a pak tělo poraď si, natož drobeček, který se snaží už být na světě je z toho úplně zblblý. A pak dopadnete tak, že dalších 14 dní si nemůžete ještě sednout a jste potrhaná jak hrom.

A oddělení šestinedělí je úplně konečná. My se učili kojit, koupat, brát miminko do náruče z Youtube. V porodnici vás fakt nic nenaučí. A taky jakákoli kontrola po porodu zde neprobíhá, že by se podívali jestli je dole vše v pořádku. Miminko furt jen váží před po, ale vůbec neberou, když jim řeknete, že včera jej vážily ještě s plnýma střívky, nyní už s prázdnýma, ne vidí čísla, tabulku a mají jasno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napište si vlastní porodní plán. Opravdu si doma v klidu sedněte a zamyslete se, jak chcete své miminko přivést na svět a co všechno si necháte líbit a připravte se na to, že musíte někdy za to co chcete hodně bojovat. Nenechte se zviklat jejich kecama „tak co mamčo, je pro vás důležité zdraví vašeho miminka“ nebo toto… Strašně rádi to totiž používají, tuto formuli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy, pevné rozhodnutí a vědomí, že je to váš porod, vaše miminko a VY jen VY o všem rozhodujete, nenechte je s vámi experimentovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - axlpol 09.01.16 napsala :

Vedena jsem byla v rizikovce. Čekali jsme první jednovaječná dvojčata. Ve 32.týdnů mě chtěli mít raději pod dohledem, tak jsem byla pár dní na rizikovém oddělení, kde byl parádní servis. Všichni milí, pohoda, klid. Na pokoji klimatizace, což v létě byla paráda.

Za pár týdnů jsme rodila taky tam. Personál stejný, takže už jsme se z různých vyšetření znali. Staraly se o mě doktorky (Slovenky) a jedna vedla i císaře. Opět parádní přístup, maximální spokojenost. Na JIPku za mnou postupně došli snad všichni, co se účastnili porodu, zeptat se, jak se mám. Došla i sestra, která byla u dětí, říct mi, jak na tom jsou.

Byla jsem nadmíru spokojená a stejně tak i s oddělením neonatologie, kde jsme poté nastoupili. Dostalo se mi plno rad a pomoci, hodně jsem se naučila, takže i s dvojčaty mám doma dovolenou, protože všechno klape.

Jen mi chybělo plno věcí (manžel potom dovezl), protože jsem čekala, že dostanu nějaký seznam věcí co sebou. Počítají, že si to člověk najde na netu na jejich stránkách.

Na rizikovém oddělení bylo vše: koupelna plná věcí a na šestinedělí už musí mít maminky svoje.
Hodit za hlavu přecitlivělost a mít na paměti,že jim rukama prošlo více miminek(a někdy hodně nemocných)jak Vám.Za tři týdny tam strávené jsem viděla i plno druho rodiček co špatně držely děti při koupání,při nošení,nedodržovaly pravidelné krmení…a nedaly si poradit.To že jsou pokoje přeplněné a snaží se maminky"dostat rychle pryč"je pravda,ale člověk to musí chápat,je tam nával(hodně maminek tam chce rodit) a nějak to řešit musí.Až postaví nový pavilon gynekologie(co se chystá)bude i místa víc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to jde, jít rodit do Poruby. Poslouchat personál, nedělat jim to těžší, protože svoji práci tam umí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kdo je zvyklý hodně jíst,tak si vemte něco na svačinky,hygienické potřeby,toaletní papír…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Amálie20 01.12.15 napsala :

Rodila jsem zde neplánovaně (ve Vítkovicích byla zrovna havárka) na konci října. Ačkoliv jsem byla z toho nenadálého přesunu trochu ve stresu, mohu říct, že všichni se chovali mile. Na příjem jsem dorazila kolem jedenácté otevřená na 4 prsty, všichni mi tvrdili, že jako druhorodička porodím hnedle a taky se podle toho chovali. Každou chvilku byl někdo u mě na porodním pokoji a ptal se mě jestli už necítím tlak na konečník a podobně, :) jenže nic.

Bolesti fest, ale otevírání pomalé, alespoň podle porodníků. Takže jsem byla opět „ukecaná“, aby se trochu popohnalo. Takže jsem dostala něco na křeče asi Tramal, pak píchli vodu, dali trochu oxytocinu a malá byla po šesté večer na světě. Naštěstí bez nástřihu. Hned jsem ji dostala nahou břicho, pak při drobném šití hráze mi ji zabalili a pak byla zase u mě. Téměř dvě hodiny.

Na šestinedělí byli všichni milí, ochotní nebo přinejmenším snesitelní. Je fakt, že jsem neměla žádný problém s kojením, ale když jsem potřebovala v noci půjčit odsávačku. Během pěti minut mi ji sestřička donesla.

Celkově jsem byla s porodnicí opravdu spokojená. Malé minusy: jako téměř všude i zde porodníci přemlouvají rodičku k zásahům do porodu (píchnutí vody, oxytocin apod.), jídlo nestojí za moc, kontroly (vizity) na šestinedělí probíhají stylem: „Bolí Vás něco? Ne, tak nashle.“ To se naštěstí netýká miminka. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera nebo osobu blízkou, odvahu stát si za svým.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Ogiho 28.11.15 napsala :

Dcerka se narodila v pátek brzy ráno. Ve středu (teda asi 2 dny předtím) ze mě ráno cosi vyteklo. Jela jsem teda do porodnice, pro jistotu… Bylo mi sděleno, že to plodová voda nebyla, nejspíš hlenová zátka. Čtvrtek už jsem měla bolesti, ale přičítala jsem to poslíčkům. V noci to však zesílilo, takže v noci ze čtvrtku na pátek jsme jeli.

V porodnici jsem dostala kartáč, proč jsme nepřijeli dříve, že mi vytékala plodová voda… Čert se v tom vyznej, když mě ve středu poslali domů s tím, že to plodová voda nebyla! Porodní asistentka nás na porodním pokoji s manželem přivítala otázkou, jestli za sebou máme nějaký předporodní kurz. Na odpověď, že ne, jen poznamenala: „No to zase bude!“ Pak byla v pohodě, ale jen proto, že jsem ji poslouchala a dělala vše, co mi říkala. Porod byl naštěstí rychlý, tak jsme je tam dlouho „neotravovali“. Ale i tak… malá se narodila v 5.33 hod., takže jak to tak bývá, v 6 hodin se předávala služba a i manžel mi říkal, že to na všech šlo vidět…Ještě dvakrát zatlačíte a malá je venku… Zatlačila jsem jednou, fik a malá byla venku. Tak jsem si pak říkala, jestli ten nástřih nebyl zbytečný… Honem honem, protože v 6 hodin je padla.

Malou mi narychlo přiložili, pak konstatování, že mám stejně vpáčené bradavky (což nemám), ji vzali, zabalili a nechali ležet v boxu kousek ode mě. Že mám aspoň 2 hodiny ještě ležet, manžel tam byl se mnou. Všichni zmizeli a nechali nás tam. Nikdo nám neřekl, že si malou můžeme vzít k sobě, teda jestli vůbec!

Na oddělení šestinedělí byl celkem mazec. Dvoulůžkový pokoj byl najednou z důvodu mnoha porodů třílůžkový. Já byla tzv. na přistýlce a u mé postele nebyla zásuvka, takže malá byla ve postýlce kus ode mě, protože museli zapojit vyhřívací podložku. Naštěstí byla hodná a neplakala. Jak tak čtu, tak plno tam mají pořád, takže přeplněné pokoje jsou asi běžné. Některé sestřičky celkem fajn, ale na to, že jsem byla prvorodička, bych si představovala větší pomoc a podporu.

Kojení nešlo a nepřišlo mi, že by mě někdo extra podpořil nebo mi pomohl. Prostě tam bylo hodně rodiček, to byl údajně ten důvod. Domů jsme odcházeli asi o den později, než se běžně chodí, protože malá nepřibírala. Nepřibrala jak měla ani ten den, který jsme odcházeli domů, takže podle mě, nás ještě propustit neměli, ale možná dobře, doma bylo lépe. Na manžela jsem čekala s malou v náručí málem na chodbě, protože uklízečky už musely připravovat postel pro další maminku. Celkem mazec, takže jsem vlastně byla ráda, že už jedu pryč. Domů jsem odjela bez toho, aniž bych věděla, co mám malé dávat a v jakém množství, protože pak už jí dávali příkrmy. :-(

Nikdo mi nic neřekl, nikdo neporadil, tady máte propouštěcí zprávu a ať už jste pryč… Nemít švagrovou na telefonu, asi se totálně sesypu. :-( Je fakt, že fakultka je údajně nejvíce specializovaná porodnice v Ostravě a okolí, ale já jen doufám, že případné další těhotenství bude bez komplikací a nebudu muset rodit tam! Jediné, co mě těší, že mi to příroda zařídila dobře, a porod byl rychlý a bez komplikací.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Dermabion 27.11.15 napsala :

S porodnicí jsem byla moc spokojená i s personálem jak na porodním sále (až na to že lékař, měl vadu řeči, takže jsem mu nic nerozuměla), tak i na šestinedělí.

Vše ukázali od přebalování, koupání a kojení až po polohy na utěšení. Pravidelně mě i miminko kontrolovali, a když v noci moc plakalo a já už nevěděla, co dělat, sestřička přišla a pomohla mi. Měla jsem nadstandard a taky super. Měla jsem klid a taťka mohl být s námi.

Na pokoji byly porodnické vložky a k dispozici byly stále košile lůžkoviny i čisté oblečení pro mimi. Na chodbě čaj, melta i svačinka plus kdykoli možnost se poradit o stavu miminka či svém. Pokud budu znovu rodit, půjdu jedině sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít sbalenou tašku :) a hlavně klid a rozvahu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka a nafukovací kruh.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Majda0 07.10.15 napsala :

Ve FNO jsem rodila 23.9. 2015 a mám velmi dobré zkušenosti. Byla jsem přijata na základě mého vysokého tlaku a týdenního přenášení. Po vyřízení papírů mě sestřička odvedla na pokoj. Byl to sice pokoj na šestinedělí (v té době bylo hodně rodiček), ale pak v průběhu noci jsem byla přesunuta na porodní pokoj, kde jsem byla monitorována a vyšetřována.

Bohužel pro nepostupující porod jsem musela podstoupit císařský řez. Ale vše dopadlo na výbornou. Po operaci mě převezli na pooperační pokoj, kde mě sledovali, jestli je vše v pořádku.

Dceru odvezli na novorozenecké oddělení, a tam ji ošetřili a sledovali. Kolem druhé hodiny odpoledne mi dceru přivezli na první kojení a pak kolem půl sedmé mě přesunuli na oddělení šestinedělí, kde mi pak večer přijela dcera na kojení a hned další den ráno jsem ji už měla u sebe celý den.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně vložek, síťované kalhotky více kusů, intimní gel, mýdlo na mytí rukou, tmavé ručníky na utíraní spodku, plenky pro miminko, čistící ubrousky. Jinak vám vše půjčí! :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, dohodu o jménech a určení otcovství.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Peczka 29.09.15 napsala :

V porodnici jsem byla nadmíru spokojená. Jak při čekání při vyvolávaní porodu, tak potom na šestinedělí. Měla jsem štěstí na milý a vstřícný personál. Se vším pomohli, poradili a to tam měli ty dny fakt frmol a plno (2.9.-8.9.).

Při druhém porodu jdu určitě rodit zase do Poruby. Měla jsem štěstí na suprovou doktorku MUDr. Doležálkovou a bohužel jméno PA neznám, ale díky nim mám na můj zdlouhavý porod (od prasknutí vody po vytažení malého 43 hod.) hezké vzpomínky a opravdu mi moc pomohly.

Jediné, co mi na šestinedělí vadilo, bylo určitý čas na oběd. Když bylo potřeba kojit, pak byla paní nepříjemná, že to musí odnést atd. Měli by na to dát více času a ne říkat např. za 30 min. odnášíme. Když jsem byla na pokoji, kde jsem čekala na rozjetí porodu, tak tam mi to pán nechal i několik hodin. Krom toho nemám co vytknout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz. seznam na jejich stránkách.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Nikcule2015 29.09.15 napsala :

Chodila jsem zde do předporodní péče a jako jakžtakž to ušlo. Tři doktoři mi tvrdili, jak miminko neroste, že už má 3 týdny stejnou váhu a že už prostě nepřibere, že budou vyvolávat porod.

Objednali mě tedy na vyvolání, na které jsem přišla. Natočili mě, sepsali všechny papíry potřebné k příjmu a poslali mě do čekárny. Všechno hrozně trvalo, sestry nepříjemné. Pomalu se jich člověk bál vůbec na cokoliv zeptat, protože oni už tam jsou od 6 hodin a mají toho dost, a to bylo sotva 9 hodin.

Ve finále jsem po 2 hodinách čekání šla ještě na kontrolu k doktorce, která ani neměla být, a ta mi řekla, že mě přijímat nebude, že se jí to zdá zbytečné. Že nevidí důvod proč by to dělala. Na mou otázku, když tři doktoři před ní tvrdí, že se musí porod vyvolat a ona tvrdí opak, proč tomu tak je, mi jen řekla, že názory jsou objektivní a nikdo nedokáže s přesností určit váhu miminka. A její verdikt byl, že vlastně miminko ani hlavičkou nenaléhá, přitom na všech předchozích kontrolách už bylo mimi připravené a porodní cesty taky. A že si prý mám přijít za týden na kontrolu, ale že tašku si mám nechat doma, že rodit nebudu.

Takže akorát naštvaná a vystresovaná jsem mohla jít zase domů. A to nemluvím o tom, že si přítel bral zbytečně volno. Mrzí mě, že jsem volila mezi dvěma porodnicemi. Věřím, že kdybych si vybrala jinou, bylo by vše úplně jinak a já se nemusela zbytečně stresovat. Takže za mě Poruba skončila!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Brát doktory s nadhledem a vůbec se nestresovat a nejspíš jim ani nevěřit.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - xxxbla 24.09.15 napsala :

Do této porodnice jsem již začala docházet během těhotenství na ultazvuková vyšetření. A musím říci, že se ke mě personál (sestry i doktoři) choval velmi slušně, zodpověděl dotazy a byl příjemný. Proto jsem se také rozhodla v této porodnici i rodit. A musím říct, že to byla obrovská chyba!

Při převzetí do péče jsem měla zvýšený krevní tlak, tak proto jsem byla okamžitě přijata. To se ještě ke mě personál choval dobře. Následovalo několik vyšetření a bylo rozhodnuto, že mi začnou porod vyvolávat. Vyvolání porodu začalo ve čtvrtek 14.5.2015, hned po zavedení prášku k čípku jsem měla kontrakce co 5 minut a do toho jsem začala zvracet, poté jsem dostala injekci, abych alespoň nezvracela.

Tento stav trval do pátku cca 3 hodin rána. Kontrakce jsem tedy měla 19 hodin a byly opravdu velmi silné, i samotné sestry na oddělení říkaly, že už dlouho neměly rodičku s tak silnými kontrakcemi. Nechali mě cca 1,5 hodiny odpočinout a opět mi začali vyvolávat porod. Zase se opakovalo zvracení a kontakce co 5 minut. Zhruha ve 12 hodin odpoledne mi praskla plodová voda. To řekli, že jde porod rychle a začali mi jej zpomalovat. A raději řekli, že mi píchnou epidural. A co se nestalo, porod se opravdu zpomalil, jenže epidural mi zvýšil a zintenzivnil kontrakce a nezabral, tak jsem dostala další, poté jsem dostala další, takže jsem dostala celkem 3 injekce od bolesti, ale jedna nezabrala.

Ošetřující lékařka mě už ve 4 hodiny odpoledne chtěla brát na císař, jelikož jsem se přestala úplně otevírat díky zpomalovací infuzi. Ale zástupce primáře odmítl císař, takže jsem dostala další infuzi na urychlení. Celou dobu jsem musela ležet, díky tomu, co všechno do mě píchali - neustále mi monitorovali miminko. Porodní asistentka mi nepomáhala, prostě nic. Ještě, že jsem tam měla přítele, který byl úžasný. Takhle to trvalo do cca do 21 hodin, kdy jsem už začala ztrácet vědomí mezi kontrakcemi a každá kontrakce mě přivedla zpět k sobě.

Po té 9 hodině večer se uráčil zástupce primáře ke mně jít. Začal po mě řvát, že jsem hysterka, že mám malé děcko, a že ještě zvládnu klidně rodit dalších 28 hodin. Podotýkám, že to jsem už měla kontrakce 34 hodin. Paní doktorka tam brečela se mnou a mým přítelem a prosila ho, ať mě vezme na ten císař. Opravdu jsem měla chuť vyskočit z okna a zabít se. Tak se tedy „pan doktor“ uráčil mě vzít na císař. Ale další jobovka. Na zákrok jsem byla umrtvena od pasu dolů, jenže já to cítila. Když jsem několikrát upozornila na to, že cítím píchání, a opravdu šlo vidět, že to cítím, pan doktor se podíval na anestezioložku, a ta nechápavě a nevěřícně pokrčila rameny a pan doktor říznul. Celkem jsem vydávala dost hlasité zvuky, poté jsem byla velmi důrazně upozorněna a seřvána, že pan doktor tyto zvuky nemá rád. Přítel i doktorka mě museli držet za ruce. Taková úžasná a kvalifikovaná nemocnice to je!

Na pooperačním jsem měla být 24 hodin, máte rozum, po 12 hodinách mě poslali na pokoj. Pak to bylo celkem normální a akorát sestry byly občas protivné a neochotné. Ale co už. Už to nemohlo být horší než ten porod a já se šíleně těšila domů. Miminko bylo v pořádku. Z nemocnice nás propustili úterý 19.5.2015, ale po měsíci, kdy jsem po své pojišťovně uplatňovala hospitalizaci, tak jsem zjistila, že do propouštěcích papírů nám napsali, že nás pustili 20.5.2015, takže z toho usuzuji, že nás prostě poslali domů dřív než měli.

Taková úžasná nemocnice to je. Pacientky berou jak na běžím páse a přístup a péče je na nic. Připadala jsem si jako dobytek. Hlavně, aby měli prachy. Díky tomuto zážitku a přístupu se den narození mé dcery pro mě stal jeden z nejhorších dnů v životě. Závidím maminkám ten pocit štěstí a úlevy po narození vytouženého miminka. Když si vzpomenu na ty otřesné chvíle, tak brečím. Občas se mi tenhle otřesný zážitek vrací ve snech. A jsem rozhodnuta, že další dítě nechci, už nechci zažít ani minutu z toho co jsem zažila. Porod se pro mě stal traumatem na celý život a někdy vážně uvažuji, že navštívím odbornou pomoc.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Janka prvorodička 17.09.15 napsala :

Rodila jsem 7.7.2015. Dokumenty k příjmu jsme měli již vyplněné předem, což je super, vše si v klidu doma vypsat. U příjmu jsem mohla být i s manželem, kdy já jsem odpočívala na vyšetřovacím lůžku a manžel zodpovídal dodatečné informace. Poté se jde k lékaři, který vás vyšetří a ptá se na úplně stejné věci jako u příjmu sestřička.

Mně odtekla plodová voda, ale měla jsem nepravidelné kontrakce a byla málo otevřená a dr. měl poslední volný porodní sál, tak rozhodl, že já musím do rána (bylo cca 2h v noci) na klasický pokoj s ostatními pacientkami a manžel domů. Já ale přijela rodit a chtěla jsem mít svého manžela celou dobu u sebe. Po zdlouhavém rozhovoru s lékařem a našem rozhodnutí, že tedy jedeme rodit do jiné porodnice, mě tedy s řečmi poslal na porodní sál.

Tam se nás ujala velmi hodná a sympatická porodní asistentka, a tam jsem v 10h ráno porodila své první miminko. Na pokoji jsem využívala především balón ve sprše, který mi hodně pomáhal, křeslo a velmi mi pomohlo, že jsem se mohla v klidu, bez rušení, procházet s manželem po celém pokoji. Nevím, jak bych vše zvládla sama s cizími lidmi v pokoji, kde tyto pomůcky nejsou, tak jak chtěl lékař u příjmu. V 6h ráno byla změna směn, kdy pana doktora vystřídala skvělá paní lékařka. Bohužel si nepamatuji jméno, jen, že byla ze Slovenska a nová porodní asistentka. Obě byly naprosto úžasné a pomohly mi s mým miminkem na svět.

Měly jsme sepsaný porodní plán, podle kterého se porodní asistentka řídila, ale přesto se vždy na všechno ještě 5× zeptala, jestli mě asi neukecá. :-) Nechtěla jsem kanylu preventivně do žíly, ne epidurál, nechtěla jsem nastřihnout, protože jsem cvičila, nechtěla jsem píchnout umělý oxytocin na porod placenty aj. Takže pokud chcete porod přirozený s rychlostí, jakou si zvolí miminko, bez zbytečného urychlování a chemického dopování, jde to tu. :-) Takže porod super.

Horor bylo oddělení šestinedělí. Byly zde bílé/gynekologické sestřičky - ty byly super a růžové/dětské sestry - hydry, které bych až na jednu vyházela do jedné. Co sestra, to jiný názor. Sestra s jiným názorem vám ještě nadá, jak to děláte špatně. S kojením absolutně nepomohly. Pustily jen video, když jsem chtěla radu, protože malý furt plakal, zda se mohou přijít podívat, zda dobře kojím, tak jsem dostala odpověď, tak buď kojím nebo ne, nic jiného není. Sestra se teda asi za hodinu přišla podívat, a tak z ní táhl cigaretový kouř, že to byla hrůza. Když jsem vyloženě chtěla, ať my jdou ukázat jak kojit, nějakou polohu, sestra řekla, ať přebalím malého a přijde, po 10 min jsem volala a sestra přišla po hodině, což malého nenechám hodinu plakat hlady.

Když jsem chtěla radu, zda je normální, že malý zvrací, tak mi sestra řekla, že ho přecpávám, že ho nemám tak krmit a dodržovat interval co 3h, tak jsem mu přes svůj postoj narvala cumel, ať nepláče celou noc a ejha ráno na vizitě mi řekli, že má mimi od včera malý váhový přírůstek, že nás nemohou pustit domů a proč jsem ho nekojila? Tak to už bylo opravdu moc… Když jsem vše probírala se staniční sestrou, tak ta mi na to akorát řekla, že ten den bylo hodně porodů a že ani ona nestíhá svou práci. Takže pokud jste prvorodička, která čeká, že ji v prvních hodinách někdo poradí, tak zde, jen když bude málo porodů. :-)

Na obranu staniční sestry - ta mi ukázala polohu v leže pro kojení. :-) Oddělení šestinedělí mě ale opravdu psychicky rozhodilo a dohnalo k pláči. Taky mě velmi překvapilo, že se na mě nikdo po celou dobu nepodíval. Manžel mi přikázal, že než půjdu domů, mám to vyžadovat. Lékař se sice strašně divil, co po něm chci, když už mám jít domů, ale nakonec mě vyšetřil. Jinak jídlo za mě super, bylo ho dostatek a dobré. Oblečení příjemně bavlněné dostanete a můžete si jej vyměnit kolikrát za den chcete, totéž oblečení pro miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka s sebou, je to velká opora a pomoc. Porodní asistentka s námi byla na pokoji jen vždy tak 5 min.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, zásobu porodních vložek, hodně pití, dobrůtky, boty do sprchy, ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - PetkaT 24.08.15 napsala :

Rodila jsem v Porubě v 23.7.2015 a musím říct, že nemám jedinou výčitku.

Rodila jsem císařem, malý byl koncem pánevním a já jako prvorodička se bála rodit přirozeně. Nicméně musím říct, že všechno proběhlo, jak mělo, a profesionalita veškerého personálu byla znát - ať už se jednalo o lékaře nebo o sestry. Před císařem mi vše vysvětlili, přesně mi řekli, co se bude dít. Samotný císař proběhl bez komplikací a malý byl během 30 minut venku.

Pak jsem byla na JIP a klobouk dolů, sestřičky naprosto úžasné a to všechny do jedné. Na oddělení šestinedělí si taky nemůžu stěžovat, cokoliv jsem potřebovala, nebyl problém.

Sestry z novorozeneckého byly perfektní, chodily se samy od sebe ptát, jestli kojím, ať jim ukážu, jak přikládám malého, jestli chci s kojením pomoct, jestli je vše v pořádku. Kojení nám nešlo, protože mám ploché bradavky a jedna úžasná starší sestřička mě upozornila, že to asi nepůjde a sehnala mi klobouček, se kterým kojím doteď a bez problémů. Nebyl problém se zapůjčením odsávačky a následné podání mého odstříkaného mléka malému. Prostě paráda. A co mi velmi pomohlo, bylo, že jsem měla 2 noci manžela u sebe, spal se mnou na pokoji na pohovce. Nemám jedinou výtku, jenom toho jídla by mohlo být trochu víc, ale jinak perfektní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, jsou to opravdoví profesionálové.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky, poporodní vložky, hodně ručníků, kojící podprsenku a vložky do podprsenky a taky nějaké dobroty na jídlo. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - misa5504 22.06.15 napsala :

Já zde rodila v dubnu a jinam bych nešla. Úžasní lékaři, měli jsme těžký porod, malý kříšený, já hodinu šitá v narkóze. Díky MUDr. Segeťovi jsem já bez následků a malý snad taky. Opravdu zodpovědný přístup.

Trošku horší je pomoc s kojením. Sestřiček je málo a nemají čas se věnovat každému tak, jak by bylo potřeba. Jinak ale příjemný personál. jediný problém: jídlo. já měla celý pobyt hlad. měla jsem sice kvůli nástřihu dietu, ale i tak. Doporučuji vzít si svačinky. :)

Personál: MUDr. Segeť

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si jídlo, toaletní potřeby pro sebe i mimi. Oblečení pro mimi dostanete, takže jen na cestu domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - zuzkru 09.04.15 napsala :

Dlouho jsem se rozhodovala mezi Porubou a Fifejdy. Nakonec jsem zvolila Porubu a opravdu jsem nelitovala. Rodila jsem zde poprvé a naprostá spokojenost.

Hned jsme s přítelem byli na porodním sále, kde jsme měli naprosté soukromí. Personál velmi příjemný, ochotný. Když došlo na samotný porod (měla jsem strašně dlouho kontrakce), tak mi radili, co přesně mám dělat, uklidňovali, chválili. Pokud budeme ještě bydlet v Ostravě, tak Poruba je jasná volba pro další porod.

Na šestinedělí byly sestřičky milé, ochotné. Po porodu se mi hodně motala hlava, takže když jsem chtěla do sprchy, zavolala jsem na sestřičky a pomohly mi. Vše mi ohledně miminka vysvětlily. Když jsem měla nějaký dotaz, tak mi odpověděly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přítele/manžela… je to obrovská opora a pomoc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vlhčené ubrousky, toaletní papír, vložky a poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - 22041985 03.03.15 napsala :

Dobrý den v porodnici Ostrava Poruba jsem rodila dvakrát. Poprvé jsem rodila normální cestou, byla jsem velmi spokojená se vším, co k tomu patří.

Podruhé už to nebylo tak lehké. Musela jsem jít po dlouhém trápení na akutní císařský řez, který dopadl nakonec dobře vzhledem k některým komplikacím a dalším věcem, co se staly, kdo za co mohl atd. Ale šla bych zase do stejné nemocnice. Do jiné bych nešla. V jiné nemocnici bych už nebyla já, ani moje holčička.

Velmi doporučuji tuto nemocnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně tatínka - to je nejdůležitější pro podporu a pro rozhodování při komplikacích.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, proutěné kalhotky,hygienické potřeby-šampon, sprchový gel atp., plenky a ubrousky, oblečení pro miminko, jak půjde domů, papuče.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - linkalina 02.10.14 napsala :

V porubské porodnici jsem rodila akutním císařským řezem v 32. tt. Přivezla mě tam záchranka a samozřejmě jsem se strašně bála, ale personál byl moc milý, uklidňovali mě. Když došlo na řez, byli opět moc milí a uklidňující, ale přitom profesionální.

Malý byl po porodu pár dní v inkubátoru a tady opět musím říct, že sestřičky i lékaři kolem inkubátorů byli v pohodě, uměli uklidnit a vše srozumitelně vysvětlit. Poučili mě o odstříkávání mateřského mléka, a i když jsem tomu moc nevěřila, nakonec bylo mléka pro malého dost. Zpočátku ho dostával stříkačkou a nakonec jsme začali trénovat i kojení, které jsme nakonec doma dopilovali a teď nám to v pohodě funguje.

Pobyt na JIPce byl klidný, jen mi trochu vadilo, že celkem trvalo, než jsem se dozvěděla, jak to s malým vypadá. Ale chápu, že když tam mají víc případů najednou, tak to holt trvá.

Na oddělení šestinedělí byl pobyt také v pohodě, jen kdo by chtěl nadstandard, může mít problém, protože je tam většinou plno. Ale i na běžném pokoji se to dá vydržet. :-) Sestřičky i lékařky byly sympatické, nesetkala jsem se tam s nikým vyloženě protivným nebo neochotným. Jídlo se také dalo vydržet, někdy to bylo lepší, někdy horší, ale to záleží i na chuti každé pacientky. Občas byl ale trochu hlad, takže jsem vítala návštěvy, které přinášely všelijaké laskominy a hlavně vodu, protože nemocniční čajíček nebo melta už mi lezly krkem.

Na oddělení OPN, kde jsem už měla malého u sebe na pokoji to bylo také v klidu. Sestřičky byly opět milé a ochotné. Nebyl problém se ptát na všelijaké věci, naučila jsem se zvládat vše potřebné kolem miminka. Jsem tomu ráda, protože je to moje první a občas jsem fakt nevěděla co a jak dělat, obzvlášť když malý byl takový droboučký, že jsem se bála, abych mu nějak neublížila. Také se mi líbil přístup sestřiček k miminkům - bylo vidět, že mají děti rády.

Celkově bych porubskou porodnici doporučila, protože jsem tam byla spokojená (i když samozřejmě nemůžu porodnice srovnávat, protože jsem byla pouze v této jedné).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Samozřejmě si s sebou vezměte takové ty typické věci jako vložky, síťové kalhotky, toaletní papír. A doporučila bych vzít s sebou i jídlo, alespoň nějaké tyčinky nebo oplatky, protože může být hlad.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - martina.se 06.09.14 napsala :

Musím říct, že mě tato porodnice dost překvapila, kupodivu příjemně.

Porod tedy vyvolávaný, takže na počátku pobyt na šestinedělí - nepříjemná doktorka, která mi nevěřila atd. Ale potom přesun na porodní a tam už to bylo moc fajn. Porodní box pěkný, útulný, včetně nového porodního křesla. De facto celou dobu jsem tam s partnerem strávili sami, zároveň personál vždy dostupný. Pocit soukromí byl moc fajn. Díky zlaté doktorce a PA (snad jsem ta jména napsala dobře) jsme vše zvládli a porod nakonec dopadl dobře, byť byl s většími komplikacemi. Péče na porodním super, přístup doktorky i porodní asistentky moc fajn - člověk z nich cítil maximální oporu i v těžkých chvílích.

Horší už to bylo na oddělení šestinedělí - co sestra, to názor. Musím říct, že jsem měla kolikrát 100 chutí odsud zmizet, protože člověka akorát zblbnou. Na druhou stranu - když jsem požádala o pomoc, dostalo se mi jí, co se týče kojení, koupání atd. Vše člověku ukáží, předvedou, byť je tam velký frmol, tak si na takové věci dávají pozor.

Personál: MUDr. Martina Navrátilová, PA Jana Seidlerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na šestinedělí - někdy je to fakt na hlavu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické blbinky a jídlo. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Blanch89 31.07.14 napsala :

Do FNO jsem byla dovezená ve 33. tt na podezření prasklé vody, která byla následně potvrzena. Byla jsem 4 dny na porodnici, kde, musím říct, o mě krásné pečovali až do doby vyvolání porodu.

Po celou dobu mě PA a lékaři podporovali. Marné pokusy skončily císařem. Vše probíhalo profesionálně, bez zanedbání nebo vyčkávaní, až se něco stane.

Z JIP jsem byla propuštěna na šestinedělí. Na můj vkus chladné oddělení, ale našel se i milý personál, který měl vždy úsměv na tváří. Malá byla na JIP a následně na OPN, takže jsem byla bez ní. Personál se výborně stará o rizikové a nedonošené pacienty.

Po 5 dnech jsem byla propuštěna a přijata jako doprovod na OPN. Tam už se nezajímal nikdo o mě, když jsem potřebovala poradit jak se rozkojit a odstříkávat. 10 sester, 10 názorů. Když už jsem něco málo odstříkala (cca 5 ml), musela jsem se prosit o nádobky, kam dám mléko. To byly obličeje. „Kolik máte mléka, pořiďte si sáčky na mléko.“ Prostě nesprávné otázky pro někoho, kdo je rád i za 5 ml.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte tatínka! V těch bolestech už moc nekomunikujete s personálem a hlavně dokáže zakročit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodnici a šestinedělí košile, povlečení dostanete, což bylo fajn. Na porodnici máte k dispozici i vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - 198016 11.07.14 napsala :

Pro tuto porodnici jsem se rozhodla, protože v nemocnici již 13 let pracuji a také proto, že pokud by miminko mělo problémy, tak se nemusí řešit žádné převozy a vše potřebné je po ruce.

Rodila jsem v únoru 2014. Trošku jsem se obávala - zaměstnanec a ještě zdravotník, to se mi určitě něco pokazí, ale všechno dopadlo dobře, i když jsem nakonec porodila císařským řezem, a to po celodenním trápení, kdy porod nepostupoval.

Personál byl v pohodě jak na porodních sálech, kde už mě přijali den předem, doktoři i sestry příjemní. Oddělení šestinedělí taktéž v pohodě, všichni vstřícní. Sestřičky i lékaři z dětského taktéž. Prostě nemohu říct, že bych narazila na někoho neochotného nebo nepříjemného. A určitě to neříkám z toho důvodu, že tam pracuji. Dokonce jsem slyšela od několika kolegyň, které tam také rodily negativní zkušenosti, takže jsem se i obávala - avšak zcela zbytečně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se zbytečně nestresují a jdou do porodnice s myšlenkou, že si domů odnesou ten největší zázrak na světě - miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro mamču i mimčo nepotřebujete, jen na cestu domů, všeho je dostatek, Akorát nezapomeňte dostatek vložek a hlavně toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Martisek79 17.06.14 napsala :

Pro mě ta nejlepší porodnice!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Olga F. 13.06.14 napsala :

Porodnici jsem si vybrala, protože má sestra je lékařka a její kamarádka tam pracuje jako doktorka přímo na porodním a tudíž jsem chtěla, aby mě rodila jako předtím rodila moji sestru. Jako prvorodička to pro mě byla hotová věc. Komu jinému se svěřit než kamarádce mé úžasné sestřičky. Paní doktorku Zuzku jsem znala osobně.

17.7.2013 jsem byla přijata do porodnice v Ostravě-Porubě. Miminku se nechtělo na svět, já jsem měla špatný tlak a byla u něho zjištěna vyšší porodní hmotnost (předpokládala se). Ráno, když jsem do porodnice přijela, si mě vyzvedla paní doktroka Zuzana na příjmu a starala se o mě. Zavedla mě na hekárnu, kde jsem ležela skoro celý den, protože synovi se moc nechtělo ven. Než se mi porod trošku rozeběhl, dali mi 2 vyvolávací tabletky. Konečně jsem začala mít slabé kontrakce v 10 večer. Od 11 večera jsem měla skoro po celou dobu u sebe manžela, který mi byl velkou oporou. Bohužel dítěti se ale stále nechtělo na svět a ráno mi začaly kontrakce zase odeznívat. Poněvadž už jsem na tom byla psichicky špatně, píchli mi epidural na roztáhnutí a pak i urychlovačku, aby se porod nezpomaloval. Můj tlak byl šílený.

Nakonec musela moje kamarádka jít na ambulanci a převzala mě do parády jiná moc hodná paní doktorka. Nakonec mi museli píchnout i vodu - bylo to asi v 9 hodin - ale dítě stále nic. Nakonec jsem dostala ještě jednu urychlovačku a ve 12:04 18.7.2013 jsem porodila krásného čtyřkilového chlapečka. Nakonec mě ještě odrodila moje (sestřina) kamarádka, za což jsem byla moc vděčná. Syn přišel na svět úplně fialový a zmrzlý, byl dlouho bez vody, ale jinak mu nic nebylo.

Bohužel já jsem po porodu začala mít komplikace. Neodloučila se mi placenta a nešla ven. Já jsem tlačila a paní doktorka tahala, nakonec jsme ji ven za šílených mých bolestí ven dostaly. Tlačení placenty pro mě bylo horší než celý ten porod. Bolest byla šílená. Bohužel se mi ale nestáhla děloha a já jsem do ní začala krvácet z břišní dutiny. Všude byla krev, teklo to ze mě jako z Niagárských vodopádu. Zuzka nám řekla, že nastaly komplikace. Ještě než tatínek i syn byli vyhozeni, tak jsem manželovi sdělila, že kdybych to nepřežila, ať se postará o syna a že ho moc miluji.

Paní doktorka (Zuzka) rychle zjistila, že je velký problém a zalarmovala celé oddělení. Bylo u mě spoustu doktorů, sestřiček a stousta velkého a dlouhého nářadí. Ještě než přišel anesteziolog, tak už se dali do práce a snažili se mi zachránit život i moji dělohu. Byla to šílená bolest a pak už konečně přišel anesteziolog a uspal mě se slovy „Dobrou noc, maminko.“ V tu chvíli jsem si uvědomila, že už jsem konečně matkou.

Jakmile jsem se probudila, byl u mé postele uplakaný manžel, který se bál, že mu umřu a vedle v takové nízké postýlce ležel muj syn. Zuzka mi sdělila, že jsem přišla o hodně krve, ale že to všechno dali do pořádku a že budu moct mít i další děti. Byla jsem jí neskonale vděčná. V ruce jsem měla hodně hadiček a nad hlavou spoustu vaků s různými tekutinami. Museli mi dát plazmu, nějaký života budič a také nakonec i krev, protože se mi nová netvořila (zjistili, že jsem chudokrevná :-)).

V životě nepřestanu být vděčná za to, že jsem rodila právě v této porodnici a že mě rodila sestřina i moje kamarádka Zuzka Hotová, kdo ví, jak by to jinde dopadlo. A nyní už bude mít syn rok a já už plánuji zplození dalšího prcka. :-) A určitě tušíte, kde budu zase příště rodit. :-)

Personál: MUDr. Zuzana Hotová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nikdy nezapomeňte, že při porodu se může stát cokoliv - jak vám, tak i dítěti. Nejsme dokonalí a všichni jsme jen lidé, a proto roďte tam, kde vám můžou dát i v případě velkých komplikací celkovou péči a nemusejí vás převážet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, vložky, toaletní papír, pleny a větší oblečení pro miminko, já jsem vzala moc malé. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - martinkamoje 24.05.14 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v dubnu 2014 plánovaným císařským řezem v 39. tt.

Den před operací mě přijali, provedli vyšetření a dali na pokoj, kde jsme byly celkem 3. Další den ráno v 9 hodin jsem přišla na řadu. Manžel byl u porodu za poplatek, nafotil spoustu fotek. Personál byl velice vstřícný, milý.

Po císaři jsem ležela 24 hodin na porodním pokoji s dalšími dvěma rodičkami - JIP byla plná. Sestry chodily, ptaly se jak se cítíme, 2× nám přivezly miminka na rozkojení. Další den ráno jsme šly poprvé do sprchy, první vstávání je hrozné, velmi bolí, ale dá se zvládnout.

Dopoledne jsme již šly na šestinedělí, kde jsem už dostala dítě k sobě. Na žádost by si jej ještě vzaly sestry k sobě a vozily jen na kojení, ale nechtěla jsem, chtěla jsem být s miminkem už pořád i přes bolest. Byla jsem 24 hodin po císaři a byla jsem plně schopna se postarat o dítě, bolí to, ale stojí to za tu přítomnost miminka u vás. Nabízeli mi se druhou noc vyspat bez dítěte a odpočinou si, ale odmítla jsem. Každý další den po císaři je lepší a lepší. Propouštěli mě 5. den. Kdo jdete na císaře, nebojte, dá se to určitě zvládnout a další den po operaci jsem byla schopna se plně postarat o dítě, i když s bolestmi.

Na chodbě je k dispozici celý den mléko, bílá káva. Jinak jsem měla hlad, doporučuji s sebou drobné oplatky a pití. Pro mě 3× denně jídlo je málo. Hloupé je, že na nadstandard se jednoduše nedostanete, zájem je obrovský.

Co mi vadilo - návštěvy od 15 do 18 jsou moc dlouhé, pokud za spolubydlící chodí hodně lidí a využívají celou dobu návštěvní, je to po porodu nepříjemné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejdete do lázní a na dovolenou, ale rodit. Některé sestry jsou nepříjemné, jiné by se ochotou přetrhly, jsou to přece jen lidi, berte je s rezervou, těch pár dní diskomfortu za tu jistotu okamžité pomoci a péče stojí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co je napsáno na netu, hlavně vložky, toaletní papír, ručník, pití, oplatky, piškoty - jídla je málo (3× denně), měla jsem hlad. Pro miminko oblečení dávají, noční košile pro maminku také k dispozici volně na chodbě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 02.05.14 napsala :

V porodnici jsem byla maximálně spokojená - od nástupu na plánovaný císařský řez až po odchod s miminkem domů. Personál byl neuvěřitelně milý, až mě překvapilo, jak při takové koncentraci osob, se kterými jsme se setkali, je možné, že byli všichni tak hodní.

Celý pobyt jsme absolvovali i s tatínkem na nadstandardním pokoji. O miminko zpočátku pečoval tatínek, nikdo nám do ničeho zbytečně nemluvil, ale ochotně ukázali a vysvětlili, co bylo potřeba.

Příště bych se určitě rozhodla pro stejnou porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 30.04.14 napsala :

Nemůžu si stěžovat. Byla jsem zde převezena s rozjetým porodem z nemocnice z NJ, protože jsem ještě neměla ukončený 34. tt. Vše proběhlo hrozně rychle.

Mezi kontrakcemi, které nebyly moc silné, mě akorát vytáčel fakt, že se mě 2 sestry, které zakládaly kartotéku, ptaly na tytéž věci. Bylo to protivné, i když asi nutné, jen si neumím představit dolovat rodné číslo manžela z hlavy v nějakých prudkých bolestech.

Měla jsem za sebou již jeden CS a žádala druhý. Dle nynějších předpisů má na to žena právo, rozhodnout si, jak bude po CS rodit a pokud chce rodit normálně, je nutný informovaný souhlas - podpis, kdy se souhlasí s veškerým rizikem na sebe vzatým. No, to jsem si jen myslela, prý se krásně otvírám, byla by to škoda, nemohla bych se postarat o miminko, že se jedná o předčasný porod, čili váha miminka bude menší apod.

I přes mé neustálé naléhání jsem nedošla k nějakému jinému závěru, že budu rodit normálně. Strach jsem měla, to ano, ale po zkušenosti s prvním porodem, kdy se den před ním sekli ultrazvukovým odhadem miminka o rovný 1 kg a dcera se narodila 4kilová, jsem se skutečně bála ruptury dělohy a podobných pikantností.

Nicméně porod se rozbíhal tak rychle, že mi mladá paní doktorka dala „půlhodinku“ na rozmyšlenou, jakoby tušila, že do té doby už bude přestříhávat pupeční šňůru. Po přesunu na pokoj už to šlo ráz naráz a přirozeně, bez nástřihu, jen lehké natržení, nebolestivé šití a naprostá euforie, že jsem to zvládla. Teď jsem za to všechno vděčná a zpětně jsem se styděla za svoje hysterické obavy. Porod byl vskutku téměř bezbolestný a pořád jsem se milé porodní asistentky ptala, kdy tedy začnou ty pořádné bolesti a nevěřila jí před samotným tlačením, že ty už mám mít dávno za sebou a že teď už to bolet nebude, a měla pravdu. Takže porod paráda.

Oddělení šestinedělí, JIP, intermediár - samá chvála, nemám ve zvyku si stěžovat, myslím si, že vždy je to hlavně o pohledu pacientky a tom, jak se i ona chová. Sestřičky jsou také jen zaměstnanci s nějakou pracovní dobou a svými problémy. Nikdy se vůči mně nikdo neohradil, byli vždy laskaví, příjemní, ochotni vysvětlit, jedním slovem bezva.

Rodit bych tam už ale nechtěla. Pro mě Poruba = předčasný porod a těch stresů před tím jsem si užila až až. Jediné, za co samozřejmě nemocnice nemůže, bylo to těžké odloučení od rodiny a starší dcery, dojíždění 60 km denně tam a zpět nepřipadalo v úvahu. Na JIP nebo intermediár může jen tatínek, syna jsem zbytku rodiny ukazovala přes sklo jak za „totáče“. :-) Ale chápu to, především jde o zdraví miminek, jen jsem to jako matka snažíc se vysvětlit staršímu dítěti, proč si nemůže pohladit brášku, brala hodně těžce.

Za mě ale Poruba jednička s hvězdičkou, lékaři empatičtí, sestry milé, jídlo dobré.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela. :-) Dále toaletní papír, kuchyňské utěrky, možná vlastní odsávačku - bylo mi trapné odsávat „ve dvojici“ se spolubydlící na té jejich elektrické, MP3 a špunty do uší, pokud není miminko na pokoji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Juterka 20.01.14 napsala :

FNO doporučuji. Až na malé výjimky jsem se setkala s příjemným profesionálem. Ale nikdo vyloženě nepříjemný nebyl.

Na příjmu i porodním sále personál velice milý, ačkoliv mají opravdu práce dost. Jako velkou výhodu označuji možnost trávit celý porod na jenom pokoji a po narození miminka jej mít vedle sebe i během ošetřování (nikam jej neodnáší). Hlavně je dobré vědět, že kdyby byl nějaký problém, tak je o malé nejlépe postaráno.

Na šestinedělí jsem také s nikým neměla problém. Nedivte se ale, když dětská sestra nepřijde hned za minutu. Opravdu mají dost práce a musí si určovat priority. Příjemné jsou také pravidelné obchůzky dětských sester (i v noci), takže člověk nemusí zvonit kvůli blbostem, ale prostě se pak zeptá. Jídlo dobré - podávané na pokoji. Asi mají smlouvu s jablečným sadem a téměř ke každému jídlo bylo jablko (teda loni). Nočních košil k dispozici mraky. :-)

Doufám, že bych stejnou zkušenost měla, i kdybychom museli řešit nějaký problém. Ale naštěstí bylo vše v pořádku (až na nespavé dítě :-)), takže jsem personál nijak zvlášť nepotřebovala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se. :-) A uvědomit si, že personál jsou také jenom lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše dle instrukcí nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Alchris 18.01.14 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí? Doporučuji!

Doktoři velcí pohodáři (ačkoli je to už téměř 8 let), takže porod byl klidný, i když to bylo císařem. Po porodu bylo dle mého názoru vše v pořádku.

Sice mne docela překvapilo, že se o mne sestry nijak nezajímaly a svou pozornost věnovaly dalším dvěma maminám na pokoji, které rodily normálně. Ale mně to bylo celkem jedno, měla jsem alespoň klid. Kojení ze začátku moc nešlo, měla jsem malé bradavky. Sestra mi dala hned klobouček a bylo vyřešeno. Když mne bolela záda, poprosila jsem o čípek a také bylo vyřešeno. A jídlo? Když jsem konečně měla dovoleno po dvou dnech bez jídla jist, byla jsem nadšená a moc mi chutnalo.

Celkový dojem - moc ráda bych tam rodila i letos, bohužel už to mám poněkud dost z ruky, což mne mrzí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nevím, co se za tu dobu změnilo, tak asi klasiku, která má být automaticky sbalena do porodnice. A knížku. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 17.01.14 napsala :

Personál super. Když bylo potřeba poradit, pomoct s péči o mimi, kojením a čímkoli, tak pomohli a poradili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Liskapes 26.11.13 napsala :

V této porodnice jsem rodila 17.11.2013.

Porod jsem měla rychlý. Na porodním sále to bylo super, sestřičky i doktoři byli strašně hodní a se vším poradili a uklidňovali.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená jak s prostředím, tak s přístupem personálu. Jsem ráda, že jsem si tuto porodnice zvolila. Jídlo bylo také dobré. Druhý den jsem měla pokoj pro sebe. Pokud je místo, snaží se dávat maminky po jedné, max. po dvou. Sociální zařízení na pokojích je samozřejmostí. Nočních košilí je tam spoustu, taktéž povlečení a oblečení na miminko. Čaje kolik vypijete a i něco mimo hlavní jídla na zub se tam vždycky najde. Jablíčko ke každému chodu samozřejmostí. Personál velice ochotný, strašně moc se starali a se vším pomohli, ale zas příliš neobtěžovali.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou pozitivní přístup a dobrou náladu. Nezapomenout se ptát, kdo se neptá nic se nedozví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, papírové utěrky (dobré pro osobní hygienu poporodních poranění, lepší než ručník), porodnické vložky a samozřejmě věci ze seznamu. Jinak vše k dispozici v porodnici, půjčí i odsávačky, takže žádný strach.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Evulinka 25 18.09.13 napsala :

Já sem rodila před týdnem v Porubě a jsem opravdu se vším spokojená. :) Porod byl sice dlouhý, ale porodní sestry byly milé a poradili si se vším.

Porodní pokoj máte jen pro sebe se sprchou, WC i rádiem. Pokoje na šestinedělí s TV. Sestry jsou také v pohodě, akorát mínus dávám za jídlo. :) Bohužel mám malou teď na JIP, narodila se v 36+4 tt a měla vrozený zánět plic. Ale je tam o ni hodně dobře postaráno a výsledky jsou vidět. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte si všechny doklady, zásobu vložek a toaletního papíru.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - jannies 25.08.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila před měsícem svého syna. Byl to můj druhý porod, dcera se narodila v Krnově, takže mohu srovnat tyto dvě porodnice jak co se týká přístupu personálu na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí.

Co se týká porodnice v Ostravě-Porubě, tak jsem byla nadmíru spokojena s péči, přístupem jak na sále, tak na oddělení šestinedělí i novorozeneckém oddělení. Za mě rozhodně doporučuji. :)

Personál: MUDr. Michalec Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Nelinka2013 14.08.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila na konci července. Já jsem byla s přístupem doktorů maximálně spokojená, sestra na příjmu poměrně příjemná, dětské sestry také skvělé. Zato sestry na šestinedělí - je mi jasné, že takové nejsou všechny, ale směny, které se u mě občas střídaly, to byl vážně zážitek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Heřmanka88 29.07.13 napsala :

Já rodila v Porubě 16.6. 2013.

Co se týče porodu, myslím si, že o mě bylo postaráno dobře, asistentka byla super a pak i paní doktorka. Měly pochopení pro vyděšenou prvorodičku, za což děkuji. :)

Pokud jde o zbytek pobytu - neměla jsem mléko, takže jsme museli přikrmovat. Jen mě štvalo, že mě neustále nutili to zkoušet, což chápu, ale na druhou stranu mě to dost bolelo. Stejně z toho pořádně nic nebylo - jsme stejně na umělém mlíčku, ale spokojení. :)

Co bych vytkla je jen jedna věc a sice ta, že s jednou sestrou se domluvím na způsobu přikrmování a druhá, byť ji informuji, ze už jsem na něčem domluvena od rána s jinou sestřičkou, mě odbude a stejně dělá úplně něco jiného. A pak mě ještě osočí, že jsem jí nic takového neřekla. A ještě jsem se jí prý měla jít omluvit. Nešla jsem, jelikož jsem jí jasně na chodbě řekla, že nepijeme ze stříkačky, ale z lahvičky a 30 ml, protože doma logicky asi budu krmit také z lavičky. No prostě si mlela svoje. Ale jinak celkem v pohodě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít dostatek vložek a toaletního papíru. A možná takovou hloupost, ale mě pomohla, protože jsem nemohla sedět - kupte si nafukovací dětský kruh na plavání - opravdu k nezaplacení, aspoň pro mě. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - lenii82 24.06.13 napsala :

Rodila v Ostravě - Porubě přirozenou cestou s komplikacemi. Malá se po porodu trvajícím 36 hodin narodila ve 2:12, v 5:20 mě převezli na pokoj šestinedělí (cestou jsem 2× omdlela), 5:40 mi donesli malou a starejte se. Což o to, že jsem nebyla schopná se zvednout z postele, jak se mi motala hlava.

Takže k oddělení šestinedělí bych kritikou nešetřila! Hlavní bylo ke všemu podepsat edukační záznam. Ukázka koupání trvala 2 minuty se vším všudy (uprostřed návštěvní doby), to že nemám mléko, jsem jim musela názorně ukázat. Pokaždé mi sestra tak zmáčkla bradavku, že jsem bolestí skoro brečela a pak teprve konstatovala, že fakt není a můžu malou dokrmit UM, o které jsem musela co 2 hodiny doslova(!) prosit a navíc ještě odpověď „Kolik toho zase chcete!“.

V žádném případě nesouhlasím s tím, že úsměv a prosím na ně platí, jsem zdravotní sestra ve stejné nemocnici a ke zdravotníkům mám úctu a chovám se nadmíru slušně, ale toto nemělo celkově obdoby, tak zhnusená přístupem sester jsem ještě nebyla! Na obranu těch asi 2, které byly zlaté, musím napsat, že ne všechny byly protivné a neochotné. Personál porodních sálů skvělý, lékaři odborně na úrovni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a zásobu vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Hozinka 18.06.13 napsala :

Rodila jsem tady na konci května a musím říct, že jsem byla velmi spokojená jak s příjmem, porodem, tak i po porodu. Lékaři i sestřičky se chodili ptát jak na náš stav, tak i na stav prcka. U porodu se o mě starali velmi hezky.

Sestřičky radily se vším, odpovídaly na veškeré otázky. Možná se někdo může podivovat, že každá sestřička vám poradí jinak, ale aspoň si můžete vybrat způsob, který vám nejvíce vyhovuje a můžete zkusit více možností. Kdykoliv potřebujete prcka pohlídat na noc, abyste si odpočinuly nebo potřebujete pro prcka čisté věcičky, můžete se obrátit na sestřičky, které jsou pro vás vždy k dispozici. Poradí vám s koupáním, kojením, no prostě se vším. Odcházela jsem z porodnice s tím, že jsem základy věděla. :) A jak jsem se bála, že to nezvládnu, šlo to samo. ;)

Kdybych šla rodit podruhé, šla bych určitě zase sem. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile vůbec nepotřebujete, dostanete jich, kolik budete potřebovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - michee 15.04.13 napsala :

V Ostravě jsem rodila 5.4.2013 a musím jen chválit.

Porodnici jsem si vybrala prvně jako místo ke konzultaci s panem primářem a následně jsem se rozhodla tam rodit. Jednak díky zkušenostem ostatních, jednak proto, že jsem tam šla s určitým problémem a pan doktor mě řádně vyšetřil. Vše vysvětlil, jak se bude postupovat u porodu, co se bude dít, pokud to nepůjde atd.
V porodnici jsem byla od večera 4.4. a nad ránem jsem byla přesunuta na porodní pokoj, kde jsem strávila další den, což bylo fajn, žádné další přesouvání. Porodní asistentka se mi maximálně věnovala, měla se mnou svatou trpělivost a díky jejím radám jsem to zvládla.

Maličkého mi hned po narození nechali cca 10 minut na břiše, po kratičkém ošetření mi ho přiložili k prsu. Pak ho přesunuli na vyhřívané lůžko a nechali nám ho další dvě hodinky, než si pro něho došli sestřičky z novorozeneckého. Takže prvotní sblížení jak se mnou, tak s manželem bylo prakticky hned po porodu.

Na oddělení šestinedělí byly sestry příjemné. Sestry na novorozeneckém taky, měla jsem velké problémy s kojením, takže nebyl problém, aby u mne vysedávaly 5× denně na půl hodinky a pomáhaly mi. Sice každá měla krapet jiný přístup, ale v zásadě základ měly všechny stejný a snažily se pomoci, takže nemůžu říct jediné špatné slovo.

Rozhodně doporučuji využít pobytu na nadstandardu, je to na konci chodby, takže tam není takový hluk a navíc návštěva může být u vás téměř pořád. Na klasickém pokoji jsem strávila dvě noci. Nebylo to špatné, ale moje miminko spinkalo celou noc a miminko od spoluležící prokřičelo celou noc, takže už jen z toho důvodů je to lepší - nerušíte a nejste rušení. :)

Personál: MUDr. Ondřej Šimetka, PA Kamila Bulawová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se hodit do klidu. Pokud máte s sebou partnera, tak je dobře, aby i on byl v klidu. :) Do porodnice stres nepatří!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Poruba - Miche-elle 03.04.13 napsala :

Velice spokojená jsem byla s optimistickým přístupem mojí gynekoložky MUDr. Michaely Jurákové. :-) Při mých komplikacích (inkompetence děložního hrdla, malý plod) se mě snažila uklidnit a zbytečně nestrašit. Nakonec to s námi i docela dobře dopadlo. :-) Dále jsem ocenila pečlivost a mužský nadhled MUDr. Jana Segeti z šestinedělí, MUDr. Richarda Špačka z UTZ a MUDr. Davida Matury.

Méně spokojená jsem byla s MUDr. Janou Pannovou. Až příliš profesionální a chladný přístup. A MUDr. David Matlák. Arogantní chladný přístup, bez pozdravu, bez emoce. Měl mě vyšetřovat UTZ, ale doslova se na to vybodl a smiloval se nad mnou MUDr. Špaček, kterému kvůli tomu ujel autobus.

Jako zdravotník s vysokoškolským diplomem hodnotím své kolegy velice podrobně, takže jsem byla vesměs nespokojená. :( Sestry byly jak kde a jak se vyspaly. Při porodu mě porodní asistentka nakrkávala laxním přístupem, že je to porod a ten přece bolí a hotovo. Mluvila na mě trochu jak na retarda, ale v konečném důsledku jsem z toho všeho byla tak nastartovaná, že jsem porod zvládla. :)

Sestry na oddělení šestinedělí převážně příjemné. :-) Odulé ksichty měly vždycky jen ošetřovatelky, když člověk nedojedl do 12.00, kdy sbírají nádobí, tak byl počastován pohrdavým pohledem. :D

Sestry na intermediálním oddělení - lepší oddělení, víc nos nahoru. Od začátku jednání jak s nesvéprávnou osobou. Člověk si připadal jako chodící práce a problém. O víkendu zalezly do sesterny a nebylo po nich ani vidu ani slechu a dětičky vesele vyřvávaly na celé oddělení. Moc práce, nedostatek času, takže sestry tam umí přebalovat, krmit, koupat nedonošenečky bleskurychle. Koukala jsem jak s nimi manipulují až moc rychle a necitlivě.

Neměly ani moc pochopení pro vystrašenou maminku prvorodičku. V podstatě mi šouply malou na pokoj, nepodaly žádné informace, nepřišly, nebyly k sehnání. Zkoušeli jsme sami bojovat a kojit, ale nešlo to, malá mi prořvala noc a ještě mě sjely, že málo pije. O mléko jsem pak šmahem přišla. Pro matku prvorodičku ronící krokodýlí slzy a visící polomrtvou přes postýlku neměly čas ani vlídné slovo. Jsou tam na to asi zvyklí. Doktory ale hodnotím naopak velice kladně. :-) Milí, profesionální, hodní k dětem.

Na šestinedělí chytnete i wifi síť Pacient, čím víc na vlevo, tím lepší signál. :-) Na intermediálu, který je vpravo nechytnete nic. :( Wifi je vlastně jenom na nadstandardu, že to chytáme všichni „načerno“ nám bylo sděleno až po 14 dnech.

Celkově hodnotím tak 50 na 50. Mohlo by to být i horší.

Personál: MUDr. Michaela Juráková, MUDr. Jan Segeti, MUDr. Richard Špaček, MUDr. David Matura

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus, trpělivost, nadhled.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Zdenulka_x 04.03.13 napsala :

V lednu 2013 jsme rodila v Porubě.

Příjem byl relativně rychlý, byla jsme tam sama, bylo to o půl 7 ráno. Sestry i doktorka příjemné.

Na sále mi byla přidělena sestřička, která mně pořád nutila ležet a divila se, že kontrakce jsou pořád co 5 minut. Sestry jsem se ptala, jestli můžu na balon nebo do sprchy. To ne, protože prý když jsem přijela, ozvy byly špatné - to mi na přijmu neřekli, tak nevím, kde byla pravda. Každopádně když přišla lékařka, tak ta mi balon a sprchu povolila. :-) Na samotný porod přišla naštěstí jiná sestra, ta byla velmi příjemná, porod byl rychlý.

Malou mi hned po porodu dali asi na 10 min na bříško. Byla maličká tak šla na nahřívací lůžečko. Přisát mi ji nedali, protože jsem měla krátké bradavky a měla jsem si pořídit kloboučky. Škoda, mohli učinit pokus, malá pak měla problém s přisátím.

Na novorozeneckém to bylo fajn. Uvítala bych individuálnější přístup ke kojení, každá sestra nám řekla trošku něco jiného - např. o vhodných polohách při kojení.

Jídlo bylo velmi chutné, ostatní personál také velmi příjemný.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trošku té asertivity, která mi samotné bohužel v té chvíli chyběla. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Januli5 24.01.13 napsala :

Mé zkušenosti s porodnicí v Porubě jsou vesměs pozitivní. Lékaři i sestry na porodním i šestinedělí příjemní, profesionální, kdykoliv jsem cokoliv potřebovala, pomohli mi ochotně nebo dali radu. Co mě překvapilo bylo to, že nikde není toaletní papír. Jídlo mi taky příliš taky nechutnalo. Jinak vše v pořádku a doporučuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír s sebou, kojící podrprsenky a vložky do nich také + poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Genni1985 22.01.13 napsala :

Spokojenost se vším. Na porodním sále super přístup, doktorka, která mě rodila, bylavelmi úžásná, příjemná. Vše proběhlo, jak má.

Na pokoji v šestinedělích taky příjemní až na jednu sestru, ale tomu nezabráníte nikde. Druhý den už se změnila o 360 stupňů a dokonce se i ptala, jestli je vše v pořádku. Bylo tam hodně rodiček, takže se nemohly věnovat všem a pořád - ale líná pusa, hotové neštěstí, jak se říká.K dyž jsem něco potřebovala, tak jsem se ozvala a bez problému mi bylo vyhověno.

Takže vřele doporučuji a nebát se zeptat. Teď čekám druhé dítko a rodit budu zase v Porubě. Jde mi hlavně o péči, kterou dají dítětí v případě problému!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat a zeptat!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Poruba - simoneta.k 10.12.12 napsala :

Personál milý ,ale…Měla jsem silnou těhotenskou cukrovku, píchala jsem si 47 jednotek, chodila do rizikové poradny a stejně mě nechali 4 dny trápit vyvoláváním porodu (ládovali mě tabletami), který nakonec skončil císařem. Po porodu nastaly silné komplikace, kvůli kterým jsem ležela 5 dnů na JIP se silným zánětem, na který hledaly správné kombinace léků. Zauzlily se mi střeva, takže jsem ležela s nasogastrickou sondu a malou jsem ani neviděla. :-( Když viděli, že je to se mnou zlé, opravdu kolem mě nonstop poletovali a starali se.

Opravdu mě však zklamali přístupem „proč rodit císařským řezem“? Nebýt toho, určitě to nedopadlo takto, protože i moje diabetoložka se divila, že podstupují takovéto riziko, když mám takové zdravotní problémy.

Personál: MUDr. Šimetka Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Markolina 29.11.12 napsala :

V Porubě jsem rodila 18.11.2012. Byla jsem přijata s odtékající plodovou vodou. Co se týče přístupu personálu, tak všichni byli velmi vstřícní a chovali se velmi mile.

Co se však týče profesionality, kvůli které jsem si tuto porodnici zvolila, tak to bylo pro mě jedno velké zklamání. Měla totiž za následek 30hodinový velmi boletivý porod, který nakonec skončil císařem. Neměla jsem vůbec připravené porodní cesty, a tak z neděle na pondělí mi byly zavedeny 2 tabletky na vyvolání, kromě bolesti zad se nic nedělo. Střídal se u mě jeden mladý doktor za druhým, ráno byl nález stále stejný, otevřená na 1 prst, tak se pokračovalo s tabletkama a bolesti se stupňovaly. Ve 14:00 otevřená na 4 prsty, změna lékářu opět velmi mladincí, sice velmi milí, ale to Vám je v tu chvíli k ničemu. Ani jeden z těchto doktorů nezkontroloval lebeční švy miminka, zda rotuje správně, a to ani v případě, kdy jsem se otevřela na 7 prstů.

Nebyla jsem nijak polohována, abych mohla miminku pomoct ve správné rotaci. To, že měli tyto úkony udělat, jsem se dozvěděla až posléze od moji známé PA. Nechali mě ve sprše, kde jsem většinu času prostála, což byla taky hloupost, protože miminko nerotovalo dobře a zaklínilo se mi mezi pánevní kosti.

Bolesti již byly nesnesitelné a já věděla, že je něco špatně, mladá doktorka do mě pumpovala oxytocyn o 106 a nakonec si samozřejmě nevěděla rady. Tak šla pro staršího lékaře, který ihned zavelil císařský řez. Syn byl natolik zaklíněný, že šel těžce vytáhnout i císařem. Jako památku na toto má zdeformovanou hlavičku a já se jen každý den modlím, aby se mu spravila a nemělo to žádné další následky.

V této nemocnici je sice milí personál, ale chybí praxe. O císaře jsem prosila už v pondělí odpoledne, ale byl mi mladou doktorkou zamítnut s tím, že maminky po císaři jsou bolavé a nedokažou se rychle starat o své miminko! Kdyby mi vyhověli, tak syn ani já si tolik neprotrpíme a hlavička je také v pořádku. Nehledě na to, že již na druhý den po císaři jsem se o malého starala na 100%.

Oddělení šestinedělí je dobré, máte všeho dostatek. Dětské sestřičky jsou moc hodné a milé, a to i doktorky. Jen dejte velký pozor na své věci! Když jsem byla převezena na pokoj z JIP, tak mě sestřička ukázala věci na chodbě a jak to tam chodí. Ale na pokoji mi nebylo řečeno již ani slovo, ale byl mi dán papír na podepsaní, kde bylo napsáno, že mi byla ukázána uzamykatelná skříňka a že mi bylo sděleno, že mohu použít i trezor. Nic takového mi řečeno nebylo a jen mi byla ukázána kolonka, kde to mám podepsat, navíc jsem byla v takovém stavu, že bych jim asi podepsala cokoliv.

Pokoj byl ještě plně obsazen, jedna maminka se teprve chystala domů, takže nebyly skříně volné a já si všechny věci dala k sobě za noční stolek. V době náštěv nás všechny z pokoje odvolali na vyšetření kyčlí u miminka a vzhledem k tomu, že se vůbec nekontroluje, kdo na oddělení šestinedělí chodí, tak jsem přišla o celou kabelku včetně peněženky a foťáku. Tam se prostě ve 15:00 otevřou dveře a kdyby si tam šel někdo ukrást miminko, tak mu sestřičky řeknou ještě dobrý den a nashledanou, prostě tam může kdokoliv. Na jednu stranu je to moje chyba, ale nenapadlo by mě, že se něco takového může stát. V tu chvíli jsem nepřemýšlela nad tím, kde jsem položila kabelku, ale myslela jen na své miminko, aby bylo v pořádku a zdravé.

Závěr asi takový, že kdyby to šlo vzít zpět, tak se pro Porubu již nikdy nerozhodnu. Paradoxně jsem ji zvolila kvůli odbornosti, na kterou jsem nakonec doplatila. Stálo mě to hodně bolesti a přišla jsem o všechny doklady a peníze. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ihned si žádat klíček od skříně a zamknout si všechny věci na oddělení šestinedělí.
Pokud se Vám nebude něco zdát, tak si volejte ihned staršího lékaře, Ti mladí toho moc neví.
Dětské sestřičky neberte moc vážně, jedna Vám něco řekne a pak přijde druhá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky a porodnické vložky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Lucmic 22.07.12 napsala :

Rodila jsem v pátek 13.7.2012 :)

Všichni absolutně respektovali má přání! Byla jsem hospitalizována v den termínu se špatným monitorem, v noci mi začly kontrakce, ráno byl monitor v pořádku a kontrakce stále stejné. Na mou žádost a po konzultaci s přednostou mě dr. propustil ještě domů! Nemusela jsem tam trávit dva dny! Dalo se domluvit, za což jsem vděčná!

Večer jsem byla zpět s tím, že rodím :) Ikdyž jsme v tom zmatku zapomněli s manželem předat porodní plán, PA si ho sama všimla na porodním boxu a vzala si ho! Nic jsem jim k tomu neříkala a všechen personál ho měl nastudovaný a dokonale vše respektovali a to i jinou porodní polohu, čekání na sestoupení hlavičky a neprovádění nástřihu, vše probíhalo dle mě a nikomu jsem nemusela nic říkat ani se mě na nic neptali! Jsem okouzlená jak to probíhalo! Nakonec se vyskytly komplikace a muselo se pár věcí změnit, ale personál fungoval úžasně, malého oživovali, neměla jsem bonding (museli ho odvést). Ale došel za mnou jak můj porodník tak i dětská dr. a vše mi vysvětlili, omlouvali se, že mě nakonec nastřihli (v zájmu dítěte) apod. Prostě jsem si připadala, že to byl můj porod a personál tam byl pro mě!

Ani na šestinedělí jsem se nesetkala ani s jednou neochotnou osobou, všichni byli vstřícní a milí a to i v noci!

Děkuji a za sebe jedině DOPORUČUJI !

Personál: Mudr. Petr Vašek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Říct si: nejedu na dovolenou, jedu přivést bezpečně své dítě (děti) na svět! Jdu tam, kde je nevyšší úroveň poskytované péče v okolí!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Řeknou vám při prohlídce, na pokojích šestinedělí není toaleťák.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Naďuška13 09.06.12 napsala :

Kdybych nerodila v Porubě, syn pokud by vůbec přežil, byl by postižen. Během ukázkového porodu mi praskla jizva z prvního císařského řezu a syn se utrhl od placenty. Došlo ke snižené saturaci kyslíku… Díky rychlému císaři a přenesení syna na neonatologii je dnes krásný a zdravý chlapec. Má sice jen půl roku ale je vidět, jak je úžasně vnímavý a čiperný. Doufám že vývoj půjde stejně úžasně jako doteď a syn bude bez následků.

Rodit jinde, bez hypotermického vybavení, je jeho záchrana zdlouhavější a podle mě by výsledek nebyl zdaleka tak úžasný. Osobně jsem razila teorii, že do porodnice nejdu na dovolenou, tudíž kašlu na to jestli jsou sestry milé nebo jiné kraviny, jdu tam rodit to nejcenější co mám a tak hledám absolutní komfort a zázemí pro něj. Jsem vděčná za svou volbu, protože mi zachránili život a syna. Neštěstí totiž nechodí po horách ale po lidech a je třeba brát v úvahu, že posrat se může cokoliv a kdykoliv… a neonatologie v Porubě je to nejdůležitější na celém porodu. A že ji třeba nevyužijete?? Buďte jen šťastní… já viděla jaké děti tam zachraňují a nikomu bych tu zkušenost nepřála. Ale mít je za zády jako záchranou brzdu doporučuji všem!

Personál: MUDr. Mláděnka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvážit všechna rizika, která můžou při porodu nastat a podle toho vybírat porodnici, ne podle toho jestli jsou sestry milé, nebo mám výběr z jídelníčku… řešit to podstatné…zdraví dítěte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - daniela.p 09.04.12 napsala :

Naše dcera má už skoro 10 měsíců, ale to snad nevadí. Rodila jsem v Porubě ze dvou důvodu 1. plně duvěřuju zdejšímu personálu a 2.je zde neonatologie, nikdy nevíš co se může stát…

Příjem byl v poho, přijeli jsme něco po 8 večer, jen odtekla voda, takže po příjmů mě hodili na JIP a čekala jsem, kolem 23 hod jsem začala něco cítit, šla jsem za sestrou, ta úplné bez problémů natočila monitor a nechala mě už na porodním pokoji, na požádání jsem dostala nějakou látku proti bolesti, ale ta nezabrala, ale to jsem čekala. Ráno za mnou už přišla PO co mě rodila, byla to studentka, ale nebýt jí neužila bych si to tak. Na další požádání jsem si nechala zavést EPI a došel za mnou manžel, protože měla malá nějaký problém musela jsem ležet a byla jsme trvale na monitoru. Když se to už začalo rozbihat si jen pamatuju, že mi řekli vy jen tlacte a zavřete oči, tatínek bude držet hlavu a zbytek je na nás. Ani nevim jak byla malá venku.

Co se týče šestinedélí - je pravda, že jsem si hodně nastudovala i co se kojeni týče, ale kdykoli jsme se zeptala odpověděli mi. Ono to video zase není tak úplné o ničem, pomůže vám. Taky jsme chodila na predporodni kurz a tam byla přednáška o kojeni. Ptejte se nic se vám nestane, jen si uvědomte, ze jste nadopovane hormonama a tak se Vas všechno dotkne.
Jídlo je prostě nemocniční.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Běžte tam s tím, že to zvladnete a bude to podle vašich představ.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Když nezvladnete predporodni kurz jdete aspoň na prohlídku porodnice a tam pořadí, nic víc ani min nebudete potřebovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - martas22 08.04.12 napsala :

I já bych rada ohodnotila nemocnici v Porubě a to jednoznačně kladně…

Do porodnice jsem nastoupila na vyvolaní pro těhu cukrovku…asi v 11 mi zavedli první tabletu nic moc se nedělo a v 18 hodin další davka po te jsem během 15 minut začala něco citit ale přikladala jsem to podraždění…malá měla špatne ozvy tak mě šouply hned na porodni pokoj vybaven perfektnim nabytkem a to křeslo super… no nebudu prodlužovat jelikož jsem čekala 3 dítko vše vzalo rychly spád a během hodinky a pul jsem malou měla na světě… rodila mě PA která mě jen podporovala nikdo mi neříkal ,, Ale to ještě nerodite apodobně, ale věřily mi a snažily se mi byt oporou..nedali mi klystyr takže jsem se tam po..la, ale to bylo v klidu prej ho nedaly žadne mamině hi…pan doktor Vašek byl taky velice příjemný a všichni okolo mě chvalily a jen mě nechali si přirozeně porodit .. samozřejmě mi radily jak dychat ja poslouchala a o to to bylo krasnější…každy porod bolí a jelikož už mužu srovnavat tady ten byl nejlepší i díky podpoře personalu…všem moc děkuji…co se tyče šestinedělky tak taky velice vstřícné sestry až na jednu mlaďošku, která se absolutně neuměla chovat k miminkum, takže jakmile jsme ji viděli nic jsme nechtěli , ale všude se najde někdo…takže za mě jedině doporučuji..a přeji tak krasne porody jako jsem měla já

PS : už po 2 jsem tam rodila a 2× bez nastřihu nic ani šitá jsem nebyla

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, brát rady PA k srdci vyplatí se to a podporu manžela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Lena007 27.02.12 napsala :

Rada bych se podelila o svou zkusnost s touto porodnici a na uvod rikam, ze jsem byla maximalne spokojena.
Rodila jsem cisarskym rezem, nastupovala jsem den predem. Vse, co se tykalo zakroku mi bylo podrobne a beze spechu vysvetleno, mela jsem neomezeny prostor pro dotazy. Lekari i sestry byli mili a citlivi, zakrok absolutne v pohode, bezbolestny, trval asi 30-40 minut. Po zakroku jsem byla umistena na JIP, resp. protoze bylo ten den mnoho akutnich cisarskych rezu, byla jsem pozorovana na porodnim pokoji. Cca kazdou hodinu nas chodila kontrolovat sestra, zda je vse ok, popr. nabizela leky od bolesti, bylo-li to mozne. Ten den mi dovezli malou 3× na kojeni (narodila se tesne pred polednem) a druhy den ji dovezli jeste rano pred vizitou, novorozenecke sestry poradily, pomohly prilozit, nikam se nespechalo. Druhy den rano po vizite, sprse a vytazeni cevky jsem byla prelozena zpet na sestinedeli.
Novorozenecka sestra se prisla zeptat, zda jsem schopna se o malou starat, nebo chci jen vozit na kojeni. Nechala jsem si ji tedy dovezt na pokoj, kde jsem ji mela az cca do 23hod. Pak jsem ji predala zpet sestram, protoze se mi s jizvou jeste spatne vstavalo z lehu. Rano v 5 mi ji opet privezly a od te doby se mnou byla neustale na pokoji.
S novorozeneckymi sestrickami jsem byla moc spokojena, chodily se nekolikrat denne ptat, zda je vse OK, zda nam jde kojeni atd. Take prekontrolovali miminka, zda jsou v poradku (ta chodily kontrolovat i v noci). Kdykoli nebyl problem jim zavolat a na cokoli se zeptat. Nesetkala jsem se nikdy s zadnym negativnim pristupem, opravdu maximalne hodne a ochotne. Predvedli jak manipulaci s ditetem, tak i koupani apod.
Totez mohu rict o sestrach na sestinedeli, hodne, ochotne, poradily a denne se chodily ptat, zda mame nejake problemy.
Co se tyce ostatnich veci „kolem“. Cely den je k dispozici horky caj a mleko, neomezene mnozstvi erarnich nocnich kosil a oblecku na mimi (vcetne vybaveni do postylky). Odpoledne je k dispozici bila kava, chleb, rohliky. Strava chutove OK. Pokoje pro dve s vlastni sprchou, WC, prebalovacim stolem, TV. Pokud je naval, je na pokoji jeste jedna pristylka. Nocni stolky a skrine jsou uzamykatelne. Rano chodi sestinedelni a pote novorozenecka vizita, kde detsky dr. opravdu peclive kontroluje kazde miminko a opet je zde prostor na dotazy maminek a opet trpelivost a ochota ze strany detskych dr. (zadne honem, honem, spechame, nejste tady sama). 3. den po porodu se striha pupecnik, je-li vse ok. Mala prosla temito vysetrenimi (za coz jsem vdecna, clovek je hned klidnejsi, kdyz je vse v poradku a pokud nahodou neni, tak se na problem prijde rychle a muze se zacit okamzite resit): sono kycli, ledvin, vysetreni sluchu, oci, zloutenky (snad jsem na nic nezapomnela).
Navstevy na pokojich od 15 do 18, mnozstvi osob neomezene (ale je doporuceno tolik lidi, aby to neobtezovalo ostatni maminky).
Propustena jsem po cisari byla v nedeli, operace probehla ve stredu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit v Porube :) dalsi dite budu rodit jedine tady

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletni papir, poporodni vlozky a kalhotky, alespon 3 rucniky, dostatek napoju, pokud nerady horky caj; pro miminko dostatek plenek (Kacka byla kakaci a rozhodne spotrebovala vic nez 8 plen denne), vlhcene ubrousky, 3 latkove pleny na podlozeni pri preba

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - majki29 01.02.12 napsala :

Za sebe můžu říct, že jsem byla s touto porodnicí velmi spokojena..nebydlím sice v Ostravě, ale vybrala jsem si ji na základě vybavenosti a profesionality a jsem ráda. jako prvorodička jsem samozřejmě nevěděla do čeho jdu, všechno sice nastudované, ale nic vás nepřipraví na porod samotný a vše kolem. Voda mi praskla v pátek ve 12,30 a malá Terezka se narodila až následující den ve 13,29, takže jsem si užila svoje. Musím ale říct, že přístup personálu byl přímo perfektní! Všechno mi komentovali, když jsem potřebovala cokoli, tak ihned přiběhla sestra nebo lékař. Nakonec mi malou brali vakuextraktorem, takže jsem byla moc ráda, že tam byl i primář a vše dopadlo dobře..sestřičky poradily i s kojením. Je ale fakt, že záleží na lidech..kromě jedné sestřičky na šestinedělí, která asi zrovna neměla svůj den (to má občas každý) bylo vše fajn. Pokud se zadaří určitě tady budu rodit zase :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nebojte se cokoli říct nahlas..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Katuskka 22.01.12 napsala :

Za mně absolutně kladné hodnocení. Byla jsem spokojená od první chvíle, kdy jsem začala chodit do rizikové poradny až do chvíle, kdy jsem z porodnice odcházela. Poté, co jsem si tady přečetla názory některých maminek jsem měla trochu strach, hlavně z chování personálu a nemůžu si absolutně na nic stěžovat, nikdy na mě nikdo nebyl nepříjemný, nebo neochotný. V pár nemocnicích už jsem ležela, ale s tak kladným přístupem jsem se ještě nesetkala. Na jídlo si taky nemůžu stěžovat, opravdu bych přála některým maminkám, aby mohly porovnat s jinými nemocnicemi, třeba by potom byly méně kritické. Takže bych chtěla poděkovat všem, kdo se o nás ty 4 dny starali a za mě můžu porodnici v OV Porubě jen doporučit!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Petra2104 19.01.12 napsala :

V porodnici v Porubě jsem rodila loni v srpnu. Jako prvorodička jsem byla docela vyplašená. Voda mi praskla týden před termínem, o půlnoci.Chlapeček přišel na svět až další den v osm večer. Co se týče porodu, byl přístup personálu naprosto profesionální, porodní asistentka mi moc pomohla a byla jsem šťastná, že se mnou byla u porodu moje maminka, byla zlatá :-) Na oddělení šestinedělí to už bylo o něco horší, alevětší problémy jsem neměla. Jedna sestra byla velmi nepříjemná, ale řekla jsem jí svoje a dala mi pokoj. Jídlo bylo opravdu příšerné, ale to prostě v nemocnicích bývá. S kojením pravda moc neporadili, ale miminko si poradilo samo:-) Lékaři byli všichni v naprosté pohodě. Myslím, že některé maminky to přehání a myslí si, že sestra a asistentky jsou tam jen pro ně a taky se tak chovají. Zažila jsem to na vlastní kůži,. Pak se nemohou divit, že se na ně škaredě tváří. Pokud se člověk chová slušně, nemá problém. Vždy, když jsem cokoliv potřebovala, bylo mi ochotně vyhověno. Nemůžu si absolutně stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se být klidná a řídit se vlastním rozumem

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spoustu vložek a kalhotek:-), jinak nebrat zbytečně moc věcí, např. župan jsem nevyužila vůbec a zabral mi půl kufru

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Kajuli 09.01.12 napsala :

Tak konečně po půl roce od porodu jsem se odhodlala zhodnotit tuhle porodnici (vždycky jsem se rozepsala a pak jsem se tak naštvala, že jsem to radši smazala:)). Docházela jsem do rizikové poradny skoro od zjištění těhotenství a musím říci, že tam na mne byli zlatí, zvláště sestřička, co měla černé mikádo a pronikavě modré oči (bohužel si nevzpomenu na jméno). Jelikož jsem diabetička, nastoupila jsem v 38.tt na vyvolávání na oddělení šestinedělí. Porod jsem měla rychlý, od prasknutí vody necelé tři hodiny, ale i přesto na mne byla PA protivná, jako bych ji zdržovala od práce. Lékařům nemůžu vytknout nic, rodil mne pan Šimetka s lékařkou, která vypadala, že právě udělala školu (ale byla moc šikovná a příjemná):), ale na šestinedělí to byla hrůza. S kojením jsme docela bojovaly, Eli měla žloutenku a v noci se vzbudila jednou a tím to haslo. Přes den ale pila krásně, takže jsem v noci odsávala a miminko zbytečně nebudila, tak jak mi to první den poradila dětská lékařka (shodou okolností má kamarádka z dětství:) ). Od sester jsem ale samozřejmě dostala seřváno a nakázáno, že ji mám budit co tři hodiny, jinak nebudu mít mléko, Eli nebude přibírat a další kecy. Samozřejmě když jsem ji vzbudila tak se akorát rozplakala a pít stejně nechtěla…
Když jsem chtěla pomoci s kojením, sestra přišla až napočtvrté, co jsem ji o to žádala, řekla mi, že to stejně dělám blbě, že se mám podívat na video a odešla. Pak jsem dostala seřváno od další sestry, když jsem v noci dcerku nezvážila (a člověk nevysvětlí, že mimino v noci u prsu usne a přenášet ho na studenou váhu má za výsledek to, že se vzbudí jak mimino vaše, tak miminka sousedek a celý pokoj má o zábavu postaráno) a ráno, že jsem si dovolila kojit, když za deset minut měla být vizita.

Hodně mi vadilo, že sotva jsem Elišku uspala, už mi ji zase někam vezli a místo spícího miminka se mi vrátil uřvaný uzel (chápu, že odběry a podobně se dělat musí, ale to je takový problém to říct ráno při té vizitě, že za hodinu bude to a to?).

Strava sice nebyla nejhorší (ale dát kojící mamině hrachovou polévku…), zato ji donesli o půl dvanácté s tím, že za půl hodiny se jídlo sbírá. To, že se miminko vzbudilo, sotva jsem se došourala s příborem ke stolečku taky nikoho nezajímalo. To jsem si ale dupla, že já obědvat prostě budu a hotovo a když jim to vadí, klidně si to po sobě odnesu sama. (nejsem žrout, ale potřebuji pravidelně jíst, kvůli diabetu)

No a nejhorší byly návštěvní hodiny. Klid je sice fajn, ale když za člověkem můžou přijít maximálně dva lidi na 1 hodinu a pak tu další hodinu můžete být venku bez miminka, je to na palici. Připadala jsem si jako ve vězení, zvláště když jsem byla první den na pokoji sama.

Takže abych to shrnula, kdyby záleželo jenom na mně, už bych sem nešla, jenže bohužel tahle nemocnice je nejlépe vybavena pro případ, že se něco zvrtne, takže s největší pravděpodobností tady budu rodit zase, tentokrát si ale vydupu nadstandard a slušné vychování nechám doma, protože s tím tady člověk bohužel nedosáhne ničeho.

Personál: Sylva Květenská, Šimetka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všechno si nastudujte dopředu a hlavně pevné nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, pleny a ubrousky na miminko (i látkové na utírání), toaletní papír (to mne fakt překvapilo, že neměli)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - renattka 01.01.12 napsala :

Nemuzu jsi vubec stezovat superr porodnice jak pobyt pred porodem i po porodu byl super az na jip,bylo tam hnus.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Dany82 15.12.11 napsala :

Tak já tam rodila v březnu 2011 a jsem jedině ráda,že jsem si tuto porodnici vybrala ikdyž jsem z větší dálky! Porod proběhl docela v pohodě,porodní asistentka byla super! Hned po porodu mi vzali malou na JIPku - infekce z plodovky a přidušená pupeční šňůrou. Takže na šestinedělí,jako bych pro sestřičky nebyla - což bylo taky fajn,protože jsem si odpočinula až až. Čtvrtý den mě i s malou převezli na neonatologii,kde jsme byly ještě 5 dnů a nemůžu si stěžovat. Sestřičky byly perfektní,všechno mi ukázaly,pohlídaly malou,když jsem někam potřebovala odskočit.
Nový Jičín mám rozhodně blíž,ale ani jsem nad ním neuvažovala - jasná volba byla Poruba a jsem tomu ráda,protože malá měla po porodu opravdu na mále a díky novorozenecké JIPce se to stihlo včas zachytit a vyléčit! Takže za mě ano!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v co možná největším klidu a nebát se říct své požadavky!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady,poporodní vložky a kalhotky,plínky + vlhčené ubrousky,časopisy,knížky,…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - kermi 21.11.11 napsala :

Do porodnice jsme dojeli před 16:00. Na příjmu byla sestřička velmi milá,udělala ozvy,sepsala se mnou papíry a předala mě na porodní sály. To bylo něco kolem 16:15.Porodní asistentka i doktorka (p.Doležálková) byly velmi příjemné,usměvavé.Porod byl rychlý,v 17:30 mi praskla voda a v 18:08 byl Vojtíšek na světě. Akorát jsem ztratila více krve,ale zvládli jsme to.Co se týče sestřiček na šestinedělí a novorozeneckém,už taková sláva to nebyla,ale naštěstí jsem je viděla jen u vizity a když mi donesly železo.Byla jsem druhorodička,takže jsem po nich nic nechtěla,ale kolegyně měla smůlu,že když se na něco ptala,většinou ji hnusně odpověděly (až na jednu starší,ta byla suprová),tak pak jsem jí raději radila já. :-)

Jinak co se týče jídla-bez jednoho dne se to nedalo ani jíst.
Vizity byly vždycky v jednu dobu,takže člověk věděl,kdy se nachystat.Akorát se mi nelíbilo,že návštěvy na pokoji mohly být jen hodinu a pak jedině jít na chodbu,ale bez dítěte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Sorini2 16.10.11 napsala :

K nástupu do porodnice jsem se dostavila odpoledne po 13hod.den před plánovaným císařem dvojčatek, kvůli poloze KP. Na příjmu byla moc hodná sestřička natočila ozvy,vypsala jsem nějaké formuláře a zavedli mě na pokoj. Na pokoji jsme leželi 4 a skvěle jsme si rozuměli, to odpoledne uteklo rychle, nahlásit jména, menší debata s dr. co a jak bude probíhat, další ozvy a spát.. samozřejmě ani jedna z nás neusla, nervy pracovali.
Samostatný císař probíhal úplně úžasně na to jak mě každý strašil že vše ucítím (měla jsem pouze spinal)a já se celou noc trápila tak bylo vše nad moje očekávání na jedničku, až do dneška lituji že jsem si ho neužila, personál na sále skvěle komunikoval, povídal si se mnou, vyptávali se na různé věci jestli máme nějaké zvířatko a jak se jmenuje, kde jsem pracovala atd.. prostě jsem vůbec nic nevnímala dokonce jsme se i zasmáli. Až na mě hukla sestřička a držela Adélku v náručí a pak Šimonka.
Na JIPce byl úžasný personál 2× do hodiny se chodili ptát jestli je vše v pořádku jestli něco nepotřebuji. Dr. se byli na mě podívat do večera 3× a děti na první přisátí jsem za ten den měla 3×
Na druhý den mě převezli na pokoj šestinedělí a zeptali se jestli chci děti už u sebe a nebo vozit jen na kojení a na návštěvní hodiny, jelikož mě jizva ještě bolela byla jsem ráda, že si děti ještě nechali u sebe.
Další 2dny než nás propustili probíhali úplně v pohodě, příjemný personál jak sestřičky na šestinedělí tak dětské sestry cokoli vysvětlili a pořád se ptali jestli je vše v pořádku atd..
Každodenní návštěvy dr. jak gynekologů tak dětských byla bezproblémové, vše vysvětlili, chovali se příjemně.
Já osobně jsem byla s touto porodnici velice spokojena a lituji že už nikdy nevyzkouším.. dvě děti jsme chtěli a máme.
Slyšela jsem od svých kamarádek a známých nepěkné recenze na tuto porodnici a personál, ale já nemohu říct jediné křivé slovo a za sebe mohu jen doporučit..:-)

Personál: MUDr Igor Michalec, primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si porod a pobyt v nemocnici užili tak jako já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - s-l-u-n-í-č-k-o 27.09.11 napsala :

Já jsem v Porubě rodila 15.9.a byla jsem spokojená.
Fakultní nemocnici jsem si vybrala proto, že v případě kompikací , je to nejlépe vybavená porodnice v okolí. přečetla jsem různé recenze, a řekla jsem si, že jdu rodit a né na hotel :-) Z mých zkušeností musím napsat, že ohledně jídla měly recenze pravdu. jídlo teda nic moc. Dát kojícím maminkám rizoto s hráškem… chudák malá prděla celou noc :-(

ale co se týká péče, byla jsem spokojená jak na porodním oddělení,bohužel si nepamatuji jména, ale por. asistentka byla výborná.Nemocnice se chlubí omezením nástřihů hráze na polovinu - můžu potvrdit, sama jsem nebyla nastřižená.. Na poporodním oddělení také spokojenost, sestřičky ochotné, cokoli jsem potřebovala vědět, stačilo se zeptat… jediné co mi vadilo , že jsme byly na pokoji 3 s miminkama, a v noci se budilo jedno po druhém, takže jsem moc nenaspaly… ale nadstandard stál 1000 kč na noc takže…

celkově když to shrnu byla jsem spokojená, a jela bych tam rodit zase

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, výsledek stojí za to :o)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Poruba - Katuska26 07.09.11 napsala :

I když byl můj porod prvorodičky rychlý - 4 hodiny, musím zde přidat mé hodnocení. Jako prvorodička jsem se obávala spíše kojení a přístupu na šestinedělí, ale neměla jsem jediný problém, naopak mě velice zklamal přístup doktorů a porodní asistentky. Do porodnice jsem přijela s kontrakcemi co 4 minuty, na příjmu nebyla žádná pacientka, tak mě okamžitě vzala sestřička na monitor, pak příjem na porodním oddělení a okamžité umístění na porodní pokoj. Až doposud bylo vše v naprostém pořádku. Na příjmu jsem ještě upozornila na mou alergii na Mesocain, který se nejčastěji používá při porodu a lokální anestesii a domluvili jsme se s paní doktorkou na klystýru a podání epidurálu. Přidělená porodní asistentka ovšem nejspíš na klystýr zapoměla a na epidurál jsem musela dlouho čekat, protože měli akutní císařský řez. Po hodině čekání přišel doktor s tím, že mi epiduál nedají, protože mám alergii na mesocain a že se bojí mé reakce. Porod postupoval hodně rychle, najednou se přiřítila porodní asistentka, která mě oslovila úplně jiným příjmením s tím, že každou chvilku porodíme. Začala jsem tedy tlačit, upozorňuji, že úplně sama s PA bez lékaře a za přítomnosti manžela. Při tlačení jsem začala kolabovat a už si moc věcí nepamatuju, jen z vyprávění manžela. Miminko mi uvízlo v porodních cestách tím, že jsem kolabovala a PA začala zmatkovat a okamžitě volat doktory, že je na to sama a má problém. Najednou kolem mě bylo asi 6 lidí, začali mi tlačit na břicho a dávat oxytocyn, monitorovali miminko a najednou ozvy přestaly být slyšet. Okamžitě nástřih a miminko jsem vytlačila a nedýchalo. Malá dostala kyslík a rozdýchavali ji, poté byla asi 2 hodiny na JIP. Naštěstí to dopadlo dobře a malá se rychle vzpamatovala, všechna vyšetření má zatím v pořádku a já se modlím, aby neměla žádné následky. Další věc, která mě šokovala, bylo šití. Přišel doktor, který mě a manžela seřval, že jsem před porodem a během něj pila, že když mám tu alergii, tak mě musí šít v celkové anestezii a před ní jsem měla pít. Jak jsem to mohla asi vědět, sama PA mi během porodu pití nabízela!!! Poslední věc je, že jsem malou viděla asi až 4 hodiny po porodu, a to jsem si o to musela vyloženě říct, aby mi ji ukázali. Tím končí mé negativní zážitky z porodu. Jinak na oddělení šestinedělí bez jediného problému, všechny sestřičky i doktoři byli moc hodní a ochodní, já jsem neměla problémy s kojením, ale ostatní holky na pokoji ano, sestřičky jim ochotně radily a pomáhaly s kojením. Jídlo taky moc dobré,nemůžu si na nic stěžovat.
Celkové hodnotím porod jako velice rychlý na prvorodičku, ale zklamal mě přístup PA a doktrorů a jsem šťastná, že vše dopadlo dobře, protože určitě nemuselo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - PavlaaAmálka 30.07.11 napsala :

V porodnici ve FN Ostrava jsem rodila své první dítko 5.7.2011. Kromě sestřičky na příjmu, která mě s odteklou vodou (a kompletně promočenými kalhotami) nechala sedět v čekárně přijmové ambulance mezi ostatními pacienty, jsem s ostatním personálem byla velmi spokojená. Při tom množství porodů jsou všichni ještě nadmíru vstřícní a ochotní vám sdělit jakékoliv informace, ale samozřejmě pokud se zeptáte. Líná huba, však to znáte.Na por. odd. jsem v důsledku nedostatku místa ležela mezi rizikovými pacientkami a poté co přicházely kontrakce jsem se snažila ovládat, abych ostatní maminky příliš nestresovala svým úpěním. Ale byly skvělé a pomáhaly mi. Když byly kontrakce co 2,5 min., zavolala jsem manžela a přidělili nám porodní sál. Porod byl poměrně rychlý,ty nejhorší kontrakce trvaly cca 6 hodin. Jelikož jsem podepsala souhlas s přítomností studentů u porodu, rodila mě por. asistentka žákyňka - byla výborná. Jedinou špatnou zkušenost mám s nástřihem hráze.Po 3 dnech po porodu mě šili znova, jelikož se mi stehy díky zánětu uvolnily. To bylo opravdu nepříjemné. Na odd. šestinedělí jsme s malou strávily 10 dní na nadstandardu (měla novor. žloutenku) a musím uznat, že to soukromí a neomezené návštěvy byly k nezaplacení. Všem vřele doporučuji a dodatečně chci poděkovat všem na por. odd. i 6tinedělí za profesionální přístup.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se - přežilo to tolik žen, přežijete i Vy:-).Připravit se, že možná před Vámi budou rodit i jiné maminky a budete si muset vyslechnout bolestné úpění ještě před vlastním porodem. To mě děsilo asi nejvíc :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady,jednorázové kalhotky a dostatek porodnických vložek, toaletní papír,župan.Pokud bude nástřih hráze, nafukovací dětský kruh k sezení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 21.07.11 napsala :

V porodnici v Ostravě Porubě jsem rodila 15.5.2011 a byla jsem se vším moc spokojená. Sestřička na příjmu byla velice milá, stejně tak porodní asistenky i doktoři. Můj porod byl bleskový, takže pobyt na předporodním pokoji nemůžu hodnotit, na porodním sále jsem taky dlouho nepobyla:-)Na oddělení šestinedělí jsme byli na pokoji 3maminy a bylo to super, všechny sestřičky byly moc milé a poradily se vším,co jsme potřebovaly, bohužel jména jsem nezaznamenala, takže nemůžu chválit individuálně. Jediné,co se dá nemocnici vytknout bylo jednak jídlo, které teda opravdu za moc nestálo, ale těch pár dnů se to dalo vydržet, a pak taky personál, který jídlo vozil, paní byly docela protivné. Před porodem jsem si pročítala jednotlivé recenze, kde většinou tuto nemocnici hodnotily maminy jako ne příliš vhodnou pro prvorodičky, ale já jsem byla se vším spokojená a určitě bych při dalším porodu zvolila tuto porodnici. Touto cestou děkuji celému personálu, který se o nás hezky staral. Přeju všem nastávajícím maminkám poud možno pohodový porod!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - opolka 05.06.11 napsala :

Dobry den preji. V Porube jsem rodila 22.5. 2011 a nemohu jinak nez chvalit a doporucovat. Jako prvorodicku me prekvapil porod rychly (od prijmu po narozeni 3,5hod) a bez komplikaci ukonceny odmenou v podobe jak jinak nez uzasneho miminka. Dlouho jsem vahala jestli Vitkovice nebo Poruba, nakonec jsem se priklonila k Porube vzhledem k nasledujicimu: Vytvorila jsem si porodni plan a nechala jej predem schvalit panem prednostou a pani primarkou novorozeneckeho odd. Tak jsem ziskala alespon nejakou predstavu o tom co je nebo neni mozne. Nebranili se bondingu hned po porodu, nevyzadovali oddeleni ditete od matky (samozrejme jen v pripade, ze vse probehne bez jakychkoliv potizi). U porodu jsem mela planovany 2 osoby - manzela a dulu - take nebyl problem, naopak, porodni asistentka nas navstevovala jen v pripade potreby, takze cela 1. doba porodni probehla ve velmi intimnim duchu bez zasahu neznamych osob. Rodila me mladinka, velmi sympaticka lekarka, do porodu nezasahovala, prihlizela, radila, pri osetreni poraneni pred kazdym ukonem vysvetlila co a proc dela. Po 2 hodinach po porodu jsem byla schopna chodit, nic me nebolelo, prevezli me tedy na odd. sestinedeli, kde jsem pockala na miminko, ktere bylo v mezicase s manzelem. Mohli jsme byt pritomni u osetreni novorozeneckou sestrou, opet pred kazdym ukonem nam vysvetlila co a proc dela, kdyz jsme odmitli kanavit injekcne, nemela nic proti peroralnimu podani. Od te doby jsem s ditetem byla porad. Personal se pravidelne chodil ptat jestli neco nepotrebujeme, kdyz jsem potrebovala poradit nebo vymenit obleceni, vsichni byli velmi ochotni (i pozde v noci). Na posledni 2 dni pobytu se uvolnil nadstandard, diky nemuz mohl byt manzel s nami 24hod. Pripadali jsme si jako na dovolene. Suma sumarum - porodnici FNO doporucuji a smekam pred panem prednostou Simetkou, ktery z tohoto zarizeni vybudoval dle meho nazoru kvalitni centrum se spickovou peci a pristupem k rodickam i detem. Dekujeme, odnesli jsme si krome miminka take velice hezky zazitek.

Personál: nestihala jsem bohuzel cist jmenovky :(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pripravit se - popremyslet jak by jste chtela, aby vypadal fyziologicky porod, ale i porod sekci (v pripade nutnosti), ujasnit si co chci, co nechci a co je z pohledu porodnice akceptovatelne, avsak nelpet na nem a nebat se zmenit porodni plan po konzulta

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

neco k piti, mela jsem porad zizen, caj moc nemusim, takze mineralky. Poporodni vlozky. Pokud uvazujete o tesnem zavinovani na „burito“, tak vhodnou zavinovacku, jinak seznam viz odkaz na strankach FNO

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - lucsk 14.05.11 napsala :

Tuhle porodnici můžu jen doporučit, skvělý přístup už od příjmu, na porodním sále vše vysvětlila porodní asistentka a paní doktorka, moc mi pomohli a podporovaly až do úplného konce porodu. Na novorozeneckém oddělení taky vše ok. Nemám co téhle porodnici vytknout, můžu jen doporučit jako prvorodička, protože jsem vůbec nevěděla do čeho jdu :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - leni155 28.04.11 napsala :

Všem nastávajícím maminkám porodnici ve Fakultní nemocnici Ostrava - Poruba vřele doporučuji. Po přečtení hodnocení tady jsem z ní měla strach, ale vše se změnilo ihned po příjmu. Už při převzetí do péče jsem se tam cítila dobře - sestřičky i lékaři jsou velmi laskaví a vše vysvětlí, dají prostor pro dotazy a netváří se nerudně, když se ptáte třeba vícekrát nebo hloupě. Absolvovala jsem tam předporodní kurz - cvičení mě moc nebavilo, ale to v bazénu se slanou vodou bylo naprosto báječné! Vedly ho dvě zkušené sestřičky, které se nám snažily předat maximum informací, které se nám mohou hodit.
Porod - máte samostatný pokoj, kde si prožijete, třeba i s nastávajícím tatínkem porod úplně celý včetně první doby porodní. Když začnete rodit, jen přestaví lůžko a jde se na věc. Celý personál - od lékařů až po uklízečky - je laskavý, ochotný! Jediné, co mi moc chybělo, bylo přiložení miminka ihned k prsu. Toho jsem se musela domáhat až po dvou hodinách, kdy nechávají maminku odpočinout. Po celou dobu je ale miminko s vámi ve vyhřívaném boxu, takže na něj vidíte!
Oddělení šestinedělí - tady je to trochu náročnější, protože sestřičky mají opravdu moc a moc práce. Vím, že maminka po porodu je citlivá a může být nejistá, ale vřele doporučuji - ptejte se na vše třeba i několikrát, nechte si několikrát ukázat techniku kojení a manipulace s miminkem! Pokud se nezeptáte a nepůjdete do hloubky všeho, co vás zajímá, projdete jen krátkým „kurzem“, podepíšete, že jste byla poučená a to je vše. Nedivte se ale, že vám každá sestřička radí něco jiného např. co se kojení týče. Co člověk, to jiné zkušenosti a nikde jinde to jinačí nebude! Měla jsem doma i laktační poradkyni (pánbůh za ně zaplať) a ta mi to potvrdila.
Shrnuto podtrženo: nebojte se do této nemocnice jít porodit i své první miminko. Postarají se o vás poctivě, profesionálně a s láskou.
Ráda bych poděkovala hlavně sestřičce, která se o mně a mou spolutrpící maminku starala po nocích a naučila nás kojit! :-)
Držím palce všem nastávajícím maminkám, aby jejich porod i první dny s miminkem proběhly v pořádku.
 Lenka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz vedený personálem té porodnice, do které se chystáte - dají vám všechny potřebné informace.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Kacenka88 20.04.11 napsala :

Dobrý den, celou dobu jsem se dušovala, že v Porubě nechci rodit, každý nadával na personál atd. Ale po přesvědčení přítelem, jsem byla opravdu nadšená. Šla jsem na plánované vyvolání porodu, všichni byli moc hodní, vše mi vysvětlili.
Malý se narodil 8 hodin po podání tablety…Opravdu mohu porubskou porodnici jen doporučit :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať si hezky užijí příchod jejich miminka :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

foťák k porodu, plínky, vložky, hyg. potřeby

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Tera:)1 15.04.11 napsala :

Tak já bych taky chtěla přispět
V Porubě jsem rodila letos v únoru, nevím teda kde děvčata berou ty negativní skušnosti ale já jsem byla úplně spkojená teda až na to jídlo ale to je detail.
Byla jsem prvorodička a všichni se mi tam snažili pomoct takže všem tuto porodnici moc doporučuju a příště rodím zase tam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - lobrastka 13.04.11 napsala :

Mám čerstvé zážitky z této porodnice, tak pár slovíček napíšu. Asi měsíc před porodem jsem chodila do ambulance na kontroly. Takový slušný, ohleduplný a příjemný přístup lékařů k pacientovi jsem zažila snad poprvé v životě. Protože se porod nerozjel v termínu, tak mi ho museli vyvolávat. Byla jsem objednaná, po vyšetření jsem dostala tabletu a do 2 hodin bylo miminko na světě. Před každým vyšetřením jsem byla upozorněna, že to bude nepříjemné, nebo že to bude bolet apod. Prostě vždy mi všechno popsali dopředu. Všechno proběhlo v absolutním klidu. Na oddělení 6tinedělí byly všechny sestřičky super, vždy poradily, pomohly. Nikdy mě neodmítly. Nemůžu vytknout nic. Absolutně doporučuju. Před pár lety jsem rodila ve Zlíně, takže můžu srovnávat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nabalit si svačinu, jídlo je tam katastrofální:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Zuzana. k 28.03.11 napsala :

Ahoj, chtěla bych se podělit o svůj zážitek z porodu ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Musím pět jen a jen samou chválu. Od příjmu, přes porodnici, šestinedělí i novorozenecké oddělení. Byla jsem opravdu maximálně spokojená. Nedokážu si ani představit, že může být někde příjemnější personál. Mám z porodu nádherný zážitek, takový bych přála opravdu všem maminkám čekatelkám.
Všichni byli ochotni, vždy vysvětlit co se zrovna bude dít, sestřičky pomohly ve dne v noci s kojením, opravdu za mě spokojenost maximální.
Tuto porodnici mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

optimismus

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

těhotenská průkaz :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - pokoj č.14 03.03.11 napsala :

Dobrý den,chci vyjádřit mou zkušenost s personálem,doktory aj sestřičkama na JIP i na šestinedělí, a také na JIP pro miminka a předčasně narozené.Rodila jsem sice ve Frýdku ale pro akutní stav ,převezena do Poruby.A musím říct,že tak úžasný personál,sestřičky a doktory jsem nezažila.Byli na mně opravdu hodní!!!!Smekám…Profesionální a srdečný přístup k pacientovi,a to jsem tam ležela 12dnů…ale pozor ,jídlo si nabalte sebou…to jediné co vytýkám a možná aj špunty do uší:-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Karinkaaa 01.03.11 napsala :

Tak porod vcelku dobrý.Akorát mě nechali zbytečně dlouho trápit.A to sem ji několikrát říkala že cítím malého dole že potřebuji tlačit že už to nevydržím.Pořád jen chodili a říkali ještě chviličku.Já už to nevydržela lehla sem si a zatlačila anajednou to šlo za 10 minut malý venku.Ten porod se vcelku dal.Ale až na to šestinedělí!Jsem prvorodička a pokud po sestrách nic nepotřebujete je to jen dobře.Kojení tam hrůza!!!Jsem jednou poprosila sestru ať mi pomůže myslela sem že mi utrhne bradavku.No síla opravdu.Mě tam už nikdo neuvidí.A ještě k tomu malý měl od neděle žloutenku tak ho pořád píchali a já jim říkám ať ho dají pod tu lapmu a oni nenene.A pak v úterý sme měli jít domů a vzali mi ho :(.Samozřejmě pod tu lampu a nosili mi ho na kojení na 30 min a jednou sem ho měla 35minut a ta sestra řvala jak by to dítě nebylo moje.Takže v žádném případě nedoporučuji!!!Ale koncem listopadu jsem byla na jipce a tam byli strašně hodní to ano.Ale šestinedělí katastrofa.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je to tam na bednu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky pro mimi, ubrousky,a vložky porodnické.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - proxa 29.11.10 napsala :

Zdravím,
a chci se taky připojit a napsat na hodnocení Poruby pár slov.Metos v srpnu jsem zde nejprve pár týdný před porodem ležela na pozorování a pak i porodila dcerku.
Vlastě souhlasím se vším co se tu řeklo..

Porodnice a doktoři tam super-rodila jsem císařem,všichni moc milý a hodní,i na Jipce následně.
Odělení šestinedělí je už horší..Ne že bych narazila na protivné sestřičky-a to jsem tam pobývala celkem cca 3týdny,ae fakt to chce aby si člověk předem nastudoval všechno o kojení a miminku sám.Tam nemá nikdo čas nic vysvětlovat..Já kdybych nebyla na pokoji s holkama co mě radili,tak bych vůbec nevěděla že mám chodit odstříkávat aby se mlíčko spustilo a co a jak…(malá sama nepila -byla na OPN)Takže pokud po pesonálu nic nechcete tak jsou super..Na jedu stranu se nedivím-je tam fakt pořád dost plno..i když zase na druhou stranu tam sestry často seděli u PC a jen tak tlachali..

Na OPN asi 3sestřičky byli uplně úžasné,hrozně hodné a ochotné,ale některé zase děs..
Nejhůř vzpomínám na to jak se mě podařilo konečně za pár dní nastříkat trošku mlíčka po dlouhém snažení a donesla jsem lahvičku na OPN pro malou a sestra se na to podívala a říká s posměchem..Jen tak málo,jo?Člověk byl rád se že mu povedlo alespoň troška..
Když jsem pobývala pak s malou na pokoji na OPN,tak mě všichni nutili kojit,ale aby mi někdo poradil co a jak když jsem měla málo mlíka,to ne..jen prostě „kojte..“

Jinak nesmím zapomenout na super paní uklízečky,které často člověku zvedli náladu více než všechny sestry dohromady.:-)

Takže myslím že Poruba je super pro malé nedonošenečky svým zázemím a super doktory,al předem vše nastudujte ať si pak už poradíte se vším sama.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

předem si vše nastudovat a načíst

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír a poporodní vložky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 26.10.10 napsala :

Nedoporučuji! Pokud čekáte nějaký zájem o vás a vaše miminko, tak se nedočkáte ani po 2,5hodinách co mi malý řval tak, že byl až filaový.3× jsem volala sestru a odpověď zněla..nejste tu sama maminko… takže 6ti nedělí pné matek, personál nestíhá … chaoz. Moje silná povaha, která se obejde tento přístup nezvládla a to nemluvím ani o tom, že se člověk nic nedozví.

Personál: Slováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vítkovice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

do Poruby všechno…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 26.10.10 napsala :

Z hlediska lékařů je Poruba super. Takhle kmitat doktory jsem ještě neviděla. Sestry a porodní asistentky na porodním sále taky. Ovšem šestinedělí hrůza. Dětské sestřičky neochotné, protivné. Pustily nám DVD o kojení a toď bylo vše. Na stejnou otázku každá sestra odpovídá něco jiného. Základní věci nepoví a ještě vás pak seřvou, že jste to přece měla vědět. Naštěstí jsem byla na pokoji s paní, která měla 5. dítě, tak mi hodně pomohla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Poruba - Anonymní 20.09.10 napsala :

No- jsem druhorodička a musím říct, že pro druhorodičky je Poruba super. Nikdo mi do ničeho nekafral, vše jsem si dělala, jak sama jsem uznala za vhodné. Což ovšem neoceńí prvorodičky. Pro ty doporučuju Fifejdy!!! Sestřenice prvorodička rodila v Porubě a byla NEŠťASTNÁ!!! Nikdo jí nic neporadil, o miminku nevěděla nic.
A navíc- jedna sestra na odd. šestineděli je vyloženě odporná!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Budete mít všechno ve vlastní reźii.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - mavis 13.05.10 napsala :

Nebudu vše dlouze rozepisovat, ale málo kdy mohu napsat, že něco bylo bez chyby. V této nemocnici bylo vše dle mého názoru ukázkové. Profesionálové, kteří vás nedrží za ruku, ale co je třeba ukáží a vysvětlí. Mají toho hodně na práci, proto musíte počítat s tím, že pokud porodíte a jste i s dítětem v pořádku, nebude tam nikdo stát a pečovat jen o vás. Jsou tam jiní co to potřebují více a každá chvíle kterou ušetří u vás mohou věnovat jim. A pokud pomoc opravdu potřebujete, rozhodně vás neodmítnou. Já jsem si dotazy sepsala a když měla některá sestřička čas, poprosila jsem ji zda se na to koukne. Nikdy mě neodmítly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zkusit si zajistit nadstandart a první noc manžela na pokoji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - Káčátko3 07.04.10 napsala :

Díky svým problémům u prvního porodu v Ostravě-Zábřehu jsem u druhého těhotenství neměla možnost výběru porodnice a od počátku jsem věděla, že musím porodit někde, kde se o mě i o dítě dobře postarají při případných komplikacích. Tato nemocnice se postarala na jedničku a přežily jsme díky nim obě-já i Martinka. Nejvíce péče nám bylo věnováno samozřejmě na oddělení JIP, kde jsme obě strávily většinu svého času a proto nám tyhle oddělení zůstaly co se týká péče nejvíce v paměti. Úžasní lékaři, sestřičky i ostatní personál včetně uklízeček, kteří nám všichni dodávali síly… Prostě na JIPkách je opravdu nemocný-jak dospělý, tak dítě- středem všeho dění a zájmu. Všem moc děkujeme!!! Můžeme posoudit ale také přechod na jiné oddělení, kde to už nebylo tak růžové. Ale v žádném případě to nebylo strašné. Spíše JINÉ… Popsala bych to jako přestupní centrum do stanice DOMOV a to člověk snese všechno. Oddělení šestinedělí bych zde mohla trošku i kritizovat a to, že po překladu z JIPky, kde jsem strávila týden mě hned brali jako normální pacientku po porodu, i když jsem byla po dvou revizích a až po tom, co jim sám pan přednosta dal příkaz přečíst si mou x-stránkovou dokumentaci se přístup změnil. Možná by bylo lepší číst hned a nestresovat už tak vyděšeného človíčka, který utekl hrobníkovi z lopaty. Ještě jednu výtku bych měla a to, že není vyhrazený pokoj pro maminky, které nemůžou mít dítě u sebe, ale jsou na pokoji s čerstvými šťastnými maminkami a jejich miminky. Bolí to, když chováte plačící dítě maminky která je třeba ve sprše a při tom někde o patro výš možná pláče vaše dítě… Takže tolik z pohledu mého. No a přestup z novorozenecké JIPky na oddělení OPN jde také poznat. Nepanuje tam jako na JIPce zájem o dítě především, ale je to vidět, že tam jsou sestry jen v práci a pokud není interval na přebalování, krmení, či koupání, tak se dětem až tolik nevěnují. A maminky, které čekají na přijetí to vidí, protože tam docházejí krmit a chovat si své dítě. Pravdou je, že dětí tam je hromada, sester a pokojů pro maminky málo a když už k dítěti konečně nastoupíte, tak vydržíte všechno, protože jste rádi, že jste konečně spolu. Takže já jsem využila ty služby, které né každý má možnost poznat, protože naštěstí je ještě pořád více bezproblémových porodů, než těch problémových… Ze svého pohledu tedy hodnotím oddělení JIP a NJIP pouze prstíkem nahoru a 1*. Ostatní oddělení bez hvězdičky, ale taky to jde…A i kdybych ale věděla, že porod bude pohodový a nebude třeba žádných přístrojů, tak bych asi nevolila jinou nemocnici. Je pravda, že jinde není tak přeplněno a je i příjemnější domáčtějšího prostředí, jenže nikdy nikdo dopředu bohužel neví, co ho u porodu může potkat… Děkuji za to, že tahle nemocnice má skvělé lékaře, a přístroje, které jsme my k přežití potřebovali.

Personál: všichni, kteří nám zachránily životy v čele s přednostou gyn.-por.kliniky MUDr Šimetkou

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nikdy nevíte, co se u porodu může stát, proto opravdu zvažte, zda mít pohodlí pro sebe a dítě v nějaké soukromé porodnici, nebo zda být připraven i na případné komplikace a vybrat nemocnici, kde vše zvládnou a jsou na to vybaveni…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já neměla nic, protože jsem nepředpokládala tak brzký porod, ale vše mi postupem času manžel přivezl, takže já radím vzít si sebou víru, že vše dobře dopadne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - zuzanasinova 15.02.10 napsala :

Rodila jsem zde obě své děti. Dost dlouho jsem se rozhodovala, jakou porodnici zvolit. Jelikož mám Porubu nejblíž, volba vyhrála. Hodně lidí mě od Fakultní nemocnice odrazovalo, ale na Fifejdy jsem 100% nechtěla a Vítkovice byly neustále nacvaknuté.
Nakonec jsem byla moc spokojená. Oba doktoři, kteří mě rodili - toho u Terezky si nepamatuju, Kubíka rodil Mudr. Přichystal a ten byl naprosto úžasný - oab dr. byli naprosto profesionální, milí, vstřícní, pomohli mi skoro stejně jako přítomnost manžela…
K porodním sálům, od sestřiček na příjmu, PA, doktorů - nemám jedinou výtku…

Na oddělení šestinedělí to bylo už horší, ale pořád se to dalo vydržet, těch pár dní-. Sestry byly mnohdy dost nepříjemné, ale možná jsem měla jen smůlu - jsou to přece jen taky lidi. Kojit jsem se musela naučit sama a poradit jsem si taky musela sama. Sestry byly vesměs docela neochotné, nervózní, unavené. Já ale taky a pomoc jsem potřebovala. Tam to bylo jako na běžícím pase. Jídlo neodpovídá požadavkům a hlavně požadavkům kojících maminek. Jídla typu hrášek, fazole, apod., k večeři paštika a čerstvé pečivo - není asi nejlepší pro začínající kojící maminku. Další výtka by byla k návštěvám: jen jedna hodina návštěv na pokoj - max. 2 osoby na každou maminku, další hodina možnost návštěvy na chodbě před lůžkovým oddělením, samozřejmě bez miminka - necháte snad někdo miminko samotné na pokoji? To je opravdu pravěk.
Organizace docela špatná, nikdo nikdy nevěděl, co se bude dít- kdy kdo jde na sono ledvin, kyčle, kontrolu utz po porodu apod.
Poslední výtka - když mě propouštěli, logicky jsem musela počkat, až mě někdo odveze. O propuštění jsem se dozvěděla ten den ráno - bylo to nejisté kvůli Kubově žloutence - (ale i u Terezky) - okamžitě opustit postel i postýlku - kam dát miminko se neřeší - hned se převléká a připravuje pro další maminku. Čekání na studené chodbě, nejdřív na papíry miminka, potom vaše.
I tak jsem ale sečteno podtrženo byla spokojená… a šla bych tam zase ;-)

Personál: MUDr.Jakub Přichystal, Ondřej Šimetka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kojící polštář - dobrá věc buď na spaní po porodu vás, i na kojení miminka, někdo ho nevyužije, ale hodí se. Dále nějakou chytrou knížku o kojení - video co hodily sestry na pokoj stylem dívejte se a naučte se - nestačí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Poruba - stanulik 08.02.10 napsala :

Jsem s porubou maximalně spokojena nemam si nač stežovat. Než jsem šla rodit tak jsem se rozmyšlela do ktere porodnice v Ostravě mam jit a prochazela jsem internetove stranky atd. Na Porubu jsem nachazela spiš negativni nazora,ale nedalo mi to a rozhodla jsem se i přesto pro Porubu a myslim že jsem udělala dobře. Prostředi super,personal parada no kdybych šla znovu rodit tak jedině tam. Ale to je muj nazor rodial jsem dvakrat a oba porody jsem měla za 30min. za sebou. ¨Myslim si že pokud ma někdo komplikace a mooc těžky porod tak mu je uplně jedno kde rodi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně sil

Nahlásit

Fotky z porodnice


1 komentář

Mé fialové miminko

Před porodem...poslechy ozvěn

tady leží miminko vedle vás po porodu dvě hodinky na hřející podložce

porodní sál

část porodního sálu

Přebalovací pultík na pokoji i na porodním sále stejný

Bohužel i takto může dopadnout pohodový porod... můj syn na JIPce... :(

misto na prebalovani a koupani

pokoj

A mám vas.:D
1 komentář

nemocnice PORUBA-OSTRAVA cisarsky rez

nemocnice PORUBA-OSTRAVA-2minuty po porodu

nemocnice PORUBA-OSTRAVA
1 komentář

Moje kočička

Malá asi druhý den po porodu na OPN

S maminkou

Čas oběda JIP

Klokankovaní s tatínke na JIP

Na pokoji Oddělení OPN

OPN

Ošetření novorozence

pokoj maminek na OPN

Hlavní pomůcka VÁHA na OPN

OPN - oddělení patologických novorozenců
2 komentáře

Na OPN s panenkama chouchou mých sestřiček Haničky a Lucinky, které mě dnes...

první zkouška kojení už při váze 1500g

vyhřívaná postýlka

hezké gesto z inkubátoru (o:

maminčino první pohlazen-pátý den života...

Tohle jsou tři z mnoha skvělých, kteří v nemocnici působí. Na první je...

Takto vypadají nástěnky u NJIP - vždy je potěší, když za nima příjdete...

Přidejte Vaše fotky k porodnici Poruba.>

Děti z porodnice Poruba

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Poruba
PequenaLola Lola neznámé 14.07.2019
N91 Ostrava Editka neznámé 22.07.2019
DeniOVA Jakub neznámé 11.08.2019
Děti narozené v porodnici Poruba
Jana Mazan Karel
neznámé 29.04.2019
Verunka 211 Davídek 37g 16.04.2019
P-aulin-a Alexander 48 cm, 2740g 05.04.2019
jaaaninda Ostrava Lukáš 50 cm, 3220g 11.03.2019
cancorka10 Tobias
52 cm, 3g 17.02.2019
Hanča92 Šimonek neznámé 27.01.2019
gryndavec Ostrava - Zábřeh Amálie 49 cm, 3700g 28.12.2018
Carionka Ústí nad Labem Zatím nevíme :) neznámé 19.11.2018
LucBed Frýdlant nad Ostravicí Karolínka
49 cm, 2900g 04.11.2018
lucie.lencikova Melissa Melanie
49 cm, 3460g 02.11.2018
Lea2610 Lea
49 cm, 3430g 26.10.2018
Petra Bajgerová Olbramice Matyáš
45 cm, 1840g 12.10.2018
Anibas24 Ostrava Emma neznámé 05.10.2018
cancorka10 Terezka
49 cm, 3300g 23.09.2018
Nikol98 Karviná Emmička
45 cm, 2430g 13.09.2018
lednova17 Štěpánek 50 cm, 3360g 26.08.2018
NIKOLATRUNDOVA Marek neznámé 26.08.2018
Sangria89 Ostrava Štěpán
45 cm, 2490g 21.08.2018
BabyEma Ema 47 cm, 2880g 24.07.2018
Veselka94 Jakub
50 cm, 3440g 16.07.2018

Rodily v porodnici Poruba

Chystají se rodit v porodnici Poruba

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Poruba?