Sušička prádla: Proč ji potřebujete (a ještě o tom nevíte)

Má smysl investovat do sušičky prádla? Po přečtení článku vám bude jasné, proč si tento spotřebič zamilujete... a po pár týdnech jen zakroutíte hlavou, proč jste si ho nepořídili už dávno.

Sušička prádla: Proč ji potřebujete (a ještě o tom nevíte) Pračka a sušička v setu jsou stohovatelné. Zdroj: aeg.cz

„Od doby, co mám sušičku, se nám v obýváku přestal neustále povalovat sušák na prádlo a hromady vypraného prádla v koši, které čeká na vyžehlení,“ napsala v diskusi jedna z našich uživatelek. Něco podobného uslyšíte od každého, kdo doma sušičku má. Spotřebič doslova vykouzlí suché, čisté a voňavé prádlo, které se navíc nemusí žehlit. Proto se snadno stane součástí domácnosti, kterého se už nebudete chtít vzdát.

Proč pořídit sušičku prádla? Vybrali jsme ty nejdůležitější důvody

  • Sušička vám ušetří čas. Než uschne prádlo na šňůře nebo na sušáku u radiátoru, trvá to… Naproti tomu ze sušičky vyndáte prádlo připravené na uložení do skříně za méně než tři hodiny. Nemusíte navíc řešit počasí. Prádlo bude suché, i když venku prší.
  • Žádné zdlouhavé věšení prádla. Sbohem, kolíčky! Mokré, čerstvě vyprané prádlo vložíte do sušičky, ze které ho vyndáte suché a voňavé.
  • Zapomeňte na žehlení. Zní to až moc dobře? Je to pravda, prádlo se díky točivému bubnu a horkému vzduchu nemuchlá, takže žehličku můžete uklidit.
  • Ušetříte za aviváže a změkčovadla. Díky čechrání v sušičce prádlo změkne, je heboučké a neztrácí vůni čistoty.
  • Prodloužíte životnost svému oblečení. Prádlo se suší při nízkých teplotách a je po vyndání dokonale suché. Díky tomu si oblečení uchovává svůj tvar a velikost. Materiály nepřichází o své vlastnosti, pro které jste si daný kousek koupili. Filtr v sušičce navíc zachytí velmi jemná vlákna, která se uvolňují běžným nošením a opotřebením.
  • Co nezvládne pračka, dokončí sušička. Dokonale totiž odstraňuje z prádla žmolky či zvířecí chloupky.

Je náročná na místo, ničí prádlo, její provoz je drahý… těmto mýtům nevěřte

  • Sušička neničí prádlo. Oblečení spíše zničíte během nošení nebo při nevhodném praní.
  • Provoz sušičky není drahý. Máte pravdu, že šňůra na prádlo nespotřebuje žádnou elektrickou energii. Žehlička však ano. Při sušení prádla v sušičce rapidně klesá nutnost žehlení prádla. Moderní sušičky navíc fungují ve velmi úsporné energetické třídě.
  • Sušička není náročná na místo. Přiznejme si, že i sušák prádla zabere dost místa. Na rozdíl od sušičky ho ale nemůžete umístit nad pračku. Pomocí mezikusu sestavíte pračku a sušičku do věžového uspořádání a nikde nic nepřekáží.
  • Prádlo se v sušičce nesrazí. Když vyberete vhodný sušící program a dodržíte doporučení výrobce oblečení, nemusíte se sražení prádla obávat.

Set AEG BlackEdition: za 3 hodiny vypráno a usušeno

Cyklus MyDry sušičky prádla T8DEE68SC ABSOLUTECARE® ze série BlackEdition zajišťuje výjimečnou péči pro smíšené náplně. Když navíc pracuje v setu s pračkou prémiové edice BlackEdition, kompletní cyklus praní a sušení (tedy od suchého špinavého prádla až k suchému svěžímu a vypranému) trvá méně než 3 hodiny. Žádné třídění – jen optimální péče pro bavlnu a syntetiku v jednom cyklu.

Aplikace My AEG Care vám poradí i s vhodným programem. Zdroj: aeg.czAplikace My AEG Care vám poradí i s vhodným programem. Zdroj: aeg.cz

Perte a sušte inteligentně. Díky aplikaci baví prádlo i muže

Pračku a sušičku spárujete pomocí aplikace My AEG Care. V aplikaci vidíte, jaký je celkový čas praní i sušení. Po skončení cyklu praní vás notifikací upozorní na to, že je čas prádlo přemístit do sušičky a poradí vám i vhodný sušicí program.

Při sušení pak sušička monitoruje vlhkost v oděvech pomocí senzorů a upravuje tak čas cyklu, aby bylo prádlo naprosto precizně čisté a suché, a to dokonce i při sušení hrubého a vícevrstvého oblečení. Sušit můžete bez obav dokonce i péřové bundy, které si zachovávají svůj vzhled a dokonce mají pak až o 30 % větší tepelnou izolaci v porovnání se sušením na vzduchu.

Pračky a sušičky AEG:
ta nejlepší péče o prádlo šetrná k vašemu oblečení i k životnímu prostředí.

Článek vznikl ve spolupráci se značkou Electrolux.

Přečtěte si také