Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

  • Komerční sdělení
  • 21.05.18

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle jednoho krásného dne sedíte u bezkofeinové kávičky, k tomu doplňujete energii dortíkem, funíte a probíráte s kámoškou, jak máte ještě 3 týdny do porodu, takže jste naprosto, ale NAPROSTO v klidu.

Čekáte přeci už druhé miminko, takže nějakou tašku do porodnice zvládnete nabalit levou zadní. No a v tomto nerušeném okamžiku najednou někdo v restauraci rozleje vodu. Podívám se na číšníka, on vyděšeně pod mou židli, já s hrůzou na kámošku a je vymalováno. Praskla mi voda a já jsem totálně v pytli!

Porodní taška alá Ledové království

Tříletá dcera Sára je zrovna u mé mámy, která však nemá auto, a táta by mě do porodnice zavezl tak akorát rikšou. Kamarádka mi volá taxíka, protože Adam je zrovna na cestě ze služebky v Krkonoších, a ona sama odchází na, cituji: UX MEETING se SEO CEO. Neptejte se…

Mám s sebou kabelku ve stylu plesového psaníčka, kde mám řasenku, stírací los s výhrou 20 Kč, piškoty pro psa a růžový hřebínek s Annou a Elzou. Zkrátka taška do porodnice pár excelánc! V taxíku si tu kabelku prohlížím a dostávám záchvaty smíchu. Tečou mi slzy i plodová voda. Přesně vím, kde mám doma tu velkou tašku a jak jsem do ní hodila Rajec a Sára tam pohodila poslední vydání časopisu Trollové, a že zbytek nakoupíme a nachystáme jindy. CO JSEM SI JAKO MYSLELA??!!

Kutil Adam na nákupech

No nic. Zrovna mi volá nic netušící Adam a já okamžitě řvu do telefonu: „Kup vložky, praskla voda!“ Signál se přeruší. Asi byl v šoku a ihned jede do drogerie. V tom si tu informaci v hlavě přehrávám – řekla jsem chlapovi, ať koupí vložky, že praskla voda…Panebože! On jede určitě do Hornbachu. Taxikář neví, jestli brečím nebo se hystericky směju. Já už to taky nevím. Zavolám Radce!! Ta mě přece vždycky zásobovala věcmi z Canpol babies! Boží! Naštěstí platí – co se u prvního porodu naučíš, to u druhého jak najdeš! Seznam se zjeví v hlavě:

Raduš, vem prosím:

  • jednorázové kalhotky , takové ty sexy, pružné, vem klidně několik balení!
  • ty obrovské poporodní vložky, dva balíky, ju? V Hornbachu prý na ně mají slevu (opět záchvat smíchu, jak jsem vtipná, a Radka nechápe)
  • tampóny do podprsenky s tím Aloe, jestli to ještě máte!
  • takové ty silikonové kloboučky na bradavky, přes které miminko pije, u Sáry jsem je hned využila,
  • a kojící podprsenku! Aspoň „déčka“, protože přes ta prsa už skoro nevidím (taxikář si mě hned přeměří ve zpětném zrcátku).“

Zbytek doveze Adam! Přečešu si vlasy hřebínkem od Sáry a už se vidím, jak rozrazím dveře porodnice, na neoholených nohách žabky, tričko s nápisem I´m sexy and I know it! a zahulákám: „Tramtadadaáááá! Já a mé porodní psaníčko jsme zde!“ Do hodiny dojela Radka s věcmi. Já jí prostě miluju, protože mi tam vždy přihodí něco navíc, protože dudlíků se zvířátky není nikdy dost, příruční odsávačku mi budou všechny matky závidět a nějakou novou hypermoderní a funkční sci-fi lahvičku prý ocení Matýsek, protože ho nebudou trápit prdíky. Adam je tady a s ním i zbytek věcí a dokladů a Rajec a Trollové. A teď už jen v klidu, ale NAPROSTO v klidu porodit! Vaše Laura.

Pomohli jsme Lauře a pomůžeme i vám, protože těhotné a kojící maminky jsou náš svět. Děkujeme za úžasnou story… již 25 let jsme s vámi. Canpol babies.