Perte, sušte, neplýtvejte: Bosch radí, jak na to

Víte, že se při péči o prádlo často zbytečně plýtvá? Nejde přitom jen o vodu nebo energii, ale například také prací prostředek. A ušetřit lze také spoustu času. Podívejte se na několik následujících tipů a omezte plýtvání při praní a sušení.

Perte, sušte, neplýtvejte: Bosch radí, jak na to

Ušetřete s automatickým dávkovačem

Proč je vůbec správné dávkování pracího prostředku tak důležité? Pokud ho používáte málo, škodí to prádlu i pračce. Bílé oblečení postupně šedne, barevné ztrácí jas a sytost a skvrny se úplně nevyperou. V pračce se navíc postupně usazuje vodní kámen.

Používat více pracího prostředku také není řešením. Nadměrná dávka totiž vytvoří příliš mnoho pěny, prádlo je třeba více máchat a zvyšuje se spotřeba vody. Na prádle většinou zůstávají zbytky pracího prostředku, což může vyvolat alergie a různé kožní reakce. Na tmavém oblečení mohou být zbytky pracího prostředku dokonce vidět.

Co s tím? Nechte dávkování na pračce. Moderní pračky si umí prací prostředek nadávkovat samy dle aktuální potřeby, a to na mililitr přesně – jako například pračky Bosch se systémem i-DOS™. Stačí naplnit zásobník. Integrovaná čidla rozpoznají druh látky, množství prádla v bubnu i stupeň jeho znečištění. Podle toho a nastavené tvrdosti vody pračka automaticky přizpůsobí dávku pracího prostředku.

Zásobník vydrží na přibližně dvacet cyklů praní, po které se nemusíte vůbec o nic starat. Jednoduše vložíte prádlo do bubnu, spustíte program a můžete jít odpočívat. Pračka se postará o vynikající výsledky a ještě vám ušetří peníze. Díky automatickému dávkování pracího prostředku i-DOS™ můžete totiž ušetřit až 38 % detergentu.(1) Navíc pračka spotřebuje o několik tisíc litrů vody za rok méně. Šetříte tak nejen svoji peněženku ale i životní prostředí.

Perte prádlo #likeabosch

Sušičku už může mít opravdu každý

Díky sušičce ušetříte spoustu času, práce, místa i finančních prostředků. Nebudete muset přemýšlet, kam umístit sušák na prádlo, aby nepřekážel, ani ztrácet čas věšením. Prádlo jednoduše přemístíte z pračky rovnou do sušičky a poté ihned uklidíte do skříně nebo si obléknete. V naprosté většině už prádlo není potřeba žehlit. Jen na jednu důležitou věc je potřeba dát pozor. Pokud se kondenzátor sušičky pravidelně nečistí, zanáší se, snižuje se účinnost sušení a rychle narůstá spotřeba.

S moderními sušičkami už ale nemusíte po každém cyklu sušení odstraňovat zbytky tkanin z filtru. Sušičky s unikátním systémem AutoClean nemají filtry ve dvířkách, ale před kondenzátorem. Kondenzátor i filtr se automaticky několikrát propláchnou během sušicího cyklu a nečistoty a vlákna z oblečení se shromažďují v nádobce ve spodní části spotřebiče. Inteligentní senzory vás upozorní, až bude třeba nádobku vyčistit. Jednou za přibližně dvacet cyklů ji jednoduše vyjmete a opláchnete. Spotřeba zůstává nízká a výkon perfektní.

Výhod sušení prádla v sušičce mohou nyní využívat i domácnosti, do kterých se dva spotřebiče pro péči o prádlo nevejdou. Řešením je kombinace pračky se sušičkou, která se dokonale postará o prádlo a zároveň ušetří místo v domácnosti. Moderní kombinované pračky se sušičkou navíc nabízejí přizpůsobené programy praní a sušení pro různé druhy tkanin a poskytují vždy perfektní výsledky.

Objevte svou pračku a sušičku značky Bosch »

(1) Průměrná úspora tekutého pracího prostředku při srovnání technologie automatického dávkování oproti ručnímu dávkování. (International Journal of Consumer Studies 38 (2014), 265 f.)

Přečtěte si také