Adámek a Veronika - ROK A ČTVRT!!! - střídačka Verunka a Šul

Rodičovství
  • euka2
  • 12.03.04

Ahojky holčiny, poslední 2 deníčky se nám tak hezky rozjely, i vlivem anonymů či podepsaných kritiků, tak doufám, že už je s nimi aspoň na nějakou dobu konec?.To jsem si nemohla odpustit. Jak jsme na tom? Adámek mi pravidelně když odcházím do práce mává. Je u toho kouzelný. Babi ho naučila, jak lítá letadlo, že roztáhne ručičky a krouží kolem dokola. V mluvení žádný pokrok, ale neustále do něj hučím, jak se čemu říká, takže rozumí čím dál lépe. Jen ten důraz, když nechci, aby něco dělal?Tom na něho houkne a přestane to dělat, jen mamka se může ?uhoukat? :))), ale co, i on se jednou naučí poslouchat.

Oblíbil si nové křesílko, takže na něj věčně leze, pije ve stoje, až mám z toho strach, kouká z něj na krtka. Při svlékání říkáme ?ruce nahoru?, aby svlékání bylo jednodušší a taky je poslušně vzpaží a přetáhneme celý vršek. Babi říkala, že by jí to ani nenapadlo, že je na to ještě malý. Nicméně je to taťky nápad, takže ?gratulace? patří jemu. Pomáhá i když natahujeme kalhoty, tak říkáme ?narovnat nohy? a on je propne a natáhneme kalhoty v cukuletu :-))) Rád by si oblékl ponožky a bačkůrky, ale to mu nejde, je to dost těžké :-) Nicméně neustále vede v kramaření. Tu otevře troubu, dá do ní magnety, hned zase zavře a otevře kontejner s nádobím, vytáhne mixer, pařák na knedlíky a dává nám ho na hlavu, odběhne se napít, vysype kostičky?.a tak je to celý den. Řekla bych, že se začal víc tulit, čemuž se rooozzzhhhooo­oddddnnněěěě nebráním. Je to prostě čím dál tím lepší.

Taky jsem vám ještě chtěla napsat jednu zkušenost z našeho jednoho víkendu s Adámkem…

…Adámek si tak trajdal po Petříně a já dávala pozor, jestli tam není nějaké psí nadělení. Chvilku jsem si sedla, když byl na písku a vlastně jsem mu neviděla „pod ručičky“, ale pak ve mě hrklo a hned jsem běžela k němu. Napadlo mě totiž nějak, že stejně na něj musím dávat pořád pozor, co kdyby byla v písku nebo kdekoliv jinde v trávě ZAPÍCHNUTÁ JEHLA OD NĚJAKÉHO FEŤÁKA. Úplně mě to vylekalo, ale říkala jsem si, že vlastně klidné odpočinutí kdekoliv na veřejně přístupných místech s Adámkem vlastně už nebudu mít. Nemůžu napsat naštěstí nebo samozřejmě se nic nestalo, protože to byla jen moje nějaká tucha :-), protože žádnou jehlu jsem nikde neviděla. Když jsme chodili vloni na Vyšehrad, většinou se jen batolil a seděl na dece a ani mě to ani nenapadlo, ale teď? S příchodem jara? Ani nechci pomyslet na důsledky.

Další co vám chci napsat je naše cestování autem. Když jedeme spolu, Adámek MUSÍ něco držet v ručičce?no prostě MUSÍ :-), a tak je to většinou v jedné ruce deštník a ve druhé nějaký plyšák nebo obrázek (tuhle vytrhnul Tomovi přední stránku z knížky o retrívrech a měli jsme ji přibalenou v batůžku, tak ji objevil a vzal si ji s sebou na procházku :-) Když cestují s babi, tak Adámek drží škrabku na sníh v jedné a ve druhé třeba košťátko. Nejsladší je, že když neusne, tak to drží celou cestu a je jak král na trůně s jablkem a žezlem :-))))))). No vlastně i když usne, tak si to pořád drží v ručičkách. Šmudla moje malá. Tuhle si od bratrance přivezl velký kopací míč ? červený a čekali na mě s babi před barákem a když jsem zaparkovala, držel si míč pyšně v ručičkách a když jsem ho vyndávala ze sedačky, nechtěl se ho pustit, tak to šlo ztuha :-))))))

A teď trošku z mého oboru, aneb jak jsem trubka jazzová. Téma Rodičovský příspěvek. Všude jsem slyšela a myslela, že nárok mají jen ti (musím napsat ti, protože se to týká i druhé poloviny lidstva, tj. mužů :-) ?a píšu záměrně druhá polovina, protože my jsme ta první :-)))), takže nárok mají ti, kteří jsou na další rodičovské dovolené, tj. ?pokračovací? ?dovolená? po uplynutí 28 týdnů (nebo 37 jako to bylo u mě) a přivydělávají si. O víkendu mi volala máma, že mluvila s jednou kamarádkou, která dělá účetnictví a že prý nárok mám i já, tj. nejsem na další mateřské, tj. rodičovské dovolené a pracující na plný úvazek. Hned zatepla jsem to smsskla Šulánkovi, že teda budeme ?bohaté? :-))), ale pro jistotu jsem si to ověřila v příslušném zákoně, tj. zák.č. 117/1995 Sb. v platném znění o státní sociální podpoře, konkrétně § 30. Takže pokud někdo tápete v této problematice, zde je odpověď v krátkosti:

Nárok na rodičovský příspěvek (RP) má rodič, který po celý kalendářní měsíc osobně celodenně a řádně pečuje alespoň o jedno dítě do 4 let věku nebo 7 let věku, jde-li o dítě dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě těžce zdravotně postižené.
RP náleží, jestliže dítě navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení max. 5 dnů v měsíci. Čili pokud je navštěvuje častěji, není šance na příspěvek.
Nicméně nejdůležitější je tato skutečnost, že osobní celodenní péčí se rozumí i jestliže rodič zajistil péči o dítě jinou zletilou osobou v době, kdy je výdělečně činný nebo žákem ? studentem soustavně se připravujícím na budoucí povolání, přičemž nesmí být v té školce a jeslích. Jsou tam ještě nějaké výjimky, ale tohle je pro nás ?pracující? matky na plný úvazek důležité. Pokud to již víte, tak se omlouvám, že jsem za chytrušku :-), ale říkala jsem si, že by to mohlo někoho zajímat.
Dotazem na mě místně příslušný úřad městské části jsem zjistila, že jsou na to speciální formuláře (můžete si je stáhnout z internetu na http://forms.mpsv.cz/sspforms/ (díky Šulánku), jejichž součástí je i potvrzení od zaměstnavatele, do kdy jste pobíraly dávky na MD. Z osobní zkušenosti jsem se přesvědčila, že žádné takové potvrzení po mě nechtěli, ale je to úřad od úřadu jiné (po Šulánkovi ho chtěli a teď se v tom vyznejte :-) Musíte mít ještě rodný list dítěte a svou občanku, tu ve finále po mě také nechtěli. ?Příslušným úřadem? jsou úřady práce (což mi přijde divný, ale budiž) a v Praze jsou to úřady městských částí. Žádat můžete max. 3 měsíce zpětně, nicméně od 1.1.2004 je neomezená výše výdělku.

Tak mě napadlo, jestli už byly vaše dětičky hlídány někým jiným než např. příbuznými. Tahle otázka mě napadla v souvislosti s tím, že jdeme v neděli do divadla a Tom může hlídat. Kdyby nemohl, poslala bych mámu se ségrou nebo to nějak vyřešila, ale hlídat někým cizím? Agenturou? Vůbec nemám představu a ani odvahu. V porodnici na oddělení, kde Adámka svítili, se mi nabízela jedna dětská sestřička, že i hlídá. Ale i tak ji Adámek nezná a nemyslím, že by to proběhlo v pohodě. Takže prozatím řešíme hlídání v podstatě mámou nebo Tomem :-) Asi bych prozatím nesvěřila hlídání Tomově mámě, nic pro ní, jen ji Adámek zas moc nezná a nevím, jestli ?kdyby mu došlo, že tam já nebo Tom nejsme?, by tam neplakal.

V seznámku mám jako poslední oslavence z našeho deníčku Ríšu od Kokiny a Adinku od Markie, ale vůbec se nám neozývají, ale i tak jim přejeme vše NEJ? k 1. roku. Pokud jsem na někoho zapomněla, moc a moc se omlouvám a až dojde updatovaný seznámek, napravím to.

Doufám, že jaro nám už definitivně propukne a všem se ještě zlepší o kousek nálada.

Papa Veronika a Adámek 15 měsíční

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.03.04 01:25

Ahoj Veroniko,

moc hezky jsi to napsala. Adámek je veliký šikula, jak si oblíbil nové křesílko. Karolínka má židličku, ale sedět na ní nechce.
Když jsem žádala o rodičovský příspěvek, tak jsem musela doložit komplet všechno.
Karolínku ještě nehlídal nikdo jiný než příbuzní (babička, děda, teta, strejda), dokonce ani s prababičkou nechce být. I když uvažuju, že občas poprosím sousedku. Ode dneška bude 1 hodinu týdně učit na základce němčinu (bohužel je to neplacené, ale on by to nebyl žádný zázrak), ale protože je to za poledne, bude hlídat děda a pokud by se necítil nebo se mu to nebude hodit, poprosím sousedku. Pravda je, že to vlastně není nikdo cizí.

Všem nespavcům přeji dobrou noc (že Esterko) a ostatním dobré ráno

Jana a spinkající Karolínka (taky u nás v posteli)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.03.04 08:43

Ahoj holčiny a dětičky,

Jani, koukám, to je ochota pomoci našemu školství a ještě zadarmo. Je fakt, že až by Ti to spočítali, dalo by to nula nula nic :-)

Esterko, Kája je bombovej s tou babičkou. Dětičky jsou neskutečně vnímavé. Tak pevné nervy při návštěvě.

Adámek mě taky včera překvapil. Když si dávám džus a Adámek chce ochutnat, vezmu utěrku, kterou mu dám pod bradičku, aby se při pítí ze skleničky nepobryndal. Včera piju vodu z láhve a Adámek se toho taky dožadoval. Už jsme to několikrát praktikovali, že jsem mu pod bradu dávala svou dlaň. Včera si doběhnul pro utěrku a podává mi ji, že teda budeme takhle pít. No koukala jsem jak puk. Ty děti vnímají tolik věcí, které nám absolutně unikají.

Jdu něco dělat.

papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 11:13

Ahoj holky a batolátka,
chci se vás zeptat, jak se přihlašujete? Vždycky když jsem si spustila e-mimino tak jsem byla automaticky přihlášená. Včera i dnes jsem jako anonym a nechápu jak se mám přihlásit. Když klepnu na join? a zadám správné jméno a heslo tak se mi objeví 10 článků které jsem prohlédla a 10 článků, které jsem poslala, ovšem já si takové články nikdy nenačítala a už vůbec do nich nepřizpívala, a napíše mi to že Lolinka je offine. Jinak s tím už už nejde nic dělat. poradíte? Help, já nechci být anonym!
Verčo, děkuji za hezký deníček, adámek je šikulka.
Adu jěště nikdy nehlídal nikdo cizí. Za prvé :Ada by s ním hrozně řval, bojí se všech cizích lidí a za druhé:já beru adu všude s sebou tak nepotřebuji hlídání. Buď je se mnou, nebo s manželem,vý­jimečně s tetou nebo bábi-tchýní, ale to opravdu jen když moooc potřebujeme, maximálně jednou za 2 měsíce.
V autě musí mít také něco v ručičce, nejčastěji jsou to piškotky, dám dětem dozadu balíček, a pokud jedeme dál tak balíček zmizí v jejich nenasytných žaludcích.
Mějte se všichni hezky, venku je náááádherně tak jdeme na procházku a pak do školky.
Lola (anonym) +Ada 14m+dva dny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 11:14

přispívala ne přizpívala, i když možná jsem si přitom zpívala:-))
 Lola

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.03.04 11:55

Ahoj Lolo,

já se přihlašuju stejně jako Ty, ale takový problém nemám. Tak to jsem Ti neporadila :-))

pa Veronika

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 12.03.04 12:09

Ahojky,

tak dneska mám pocit, že je tu trochu klidněji než jindy, ale aspoň si stihnu všechno přečíst a netápu ve všech komentářích.
Lolo, taky ti neporadím, mně přihlašování nezlobí, tak fakt nevim čím to může být. Ale vím, že Ivča s tím taky měla problémy.

Dneska je tam zase tak krásně, že bych hned vyrazila na procházku, ale sedím u PC v práci.

Ondrášek před chvílí absolvoval očkování proti obrně. Lžičku od paní doktorky nechtěl, tak mu jí musel šoupnout taťka a to mu už nevadilo. Tak to ti moji šikulové pěkně zvládli. Ondru taky nehlídá nikdo cizí. Je buď se mnou, s Davidem nebo s babičkama, u cizích by určo řval, on je takový stydlínek a nenechá se od nikoho jiného pochovat. a agenturu bych asi psychicky nerozdýchala, hrozně bych se bála svěřit Ondráška někomu cizímu, to bych mu neudělala.

V neděli odjíždíme na týden na hory, takže budu zase mimo až se vrátím, to bude horor než všechno zase přečtu, ale i tak se těším, že vypadneme na čerstvý vzdoušek:-)

papa
Irena

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 12.03.04 12:34

Ahojky

Teda holky, klobouk dolů před Vámi. Já se trhám smíchy u toho Vašeho minulého deníčku. Jste fakt skvěléééééééé!!!!!!!!!. U vás anonym prostě nemá šanci. Jste príma parta. Moc vám fandím.

Evula a Matyášek od Brusinky

P.s. Verunko dej za nás Beredámkovi pusinku. Vlastně všem mimískům tady posíláme pusinku.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.03.04 12:42

Ahoj holčiny,

Iren přeju nádherné hory, hned bych taky vypadla. Já mám dovču příští čtvrtek a pátek, tak se těším, že budeme s Adámkem spolu. Navíc se má oteplit, tak to bude žůžo :-)))

Dnes musím udělat důležitou práci, která se má rozjet od 1.4., ale pořád mi k tomu chybí další vyjádření od jiných lidí, tak jen čekám a čekám a už vidím, že tu ztvrdnu do bůhvíkolika :-(((((( Jinou práci nechci začínat dělat, protože bych ji stejně nedodělala a navíc mám vlastně všechno ostatní hotovo. Jak já to dělám ?!?! :-)))))))) hahahahahaha

Zítra jedeme koupit jarní botičky do Spektra do Průhonic - do Stivala. Do zimních Adámkovi teče a když má být příští týden 11 stupňů, tak by se v nich upekl. Asi už pomalu vyperu kombinézku a uklidím ji na příští rok. Jak mě máma vyblbla, tak ji máme samozřejmě větší - velikosst 96 tak počítám, že o tolik zas Adámek do příští zimy nevyroste a vejde se do ní. A taky by to chtělo nějakou jarní čepici, nemyslíte? Máme jen zimní a letní pirátské šátky, tak s tím budeme muset něco udělat…a tak mě napadá i jarní bundička…WHOWWWWW, to bude zase nákup. Kalhot a svetrů máme dostatek a bodýčka s krátkým rukávem a šorťáče ještě řešit nebudu :-)))))

Jééééé, já mám skvělou jarnííííí náladu…sluníčko svítí, víkend před náma, škoda, že ještě „meze jsou studený“, hned bychom se šli plácnout na Vyšehrad nebo na Petřín.

Zatím papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.03.04 12:46

Ahoj Evulo a Matyášku,

to není možný, že si ještě někdo z dalších - mladších deníčků pamatuje Beredámka. Tos mě opravdu potěšila.

Nápodobně i Matyáškovi.

papa Veronika a Adámek

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 12.03.04 13:02

Ahoj holky a deticky,
tak se zda, ze jaro uz se snad konecne umoudrilo a rozhodlo se dorazit :))) Je tam tak kraaaasne - netrpelive uz cekam az se Luky probudi a vyrazime na dlouhou prochajdu. Mozna se pujdeme podivat na Zofin nebo Kampu…

Veroniko, Adamek je sikulka - Luky tedy nohy rozhodne nenatahuje :)) Ale sundava si cepici a jde si ji uklidit. Taky mi pomaha - kdyz prineseme nakup tak nosi tasky do kuchyne - vcera chudak vlacel pytel brambor, ale tvaril se desne pysne, tak jsem mu to nemohla vzit.

Jinak, Lukyho novinky jsou takove, ze se konecne naucil jezdit na lokomotive - driv s ni jenom chodil. Ted uz na ni jezdi, a to dokonce i pozadu :) Taky pozadu chodi, tvari se u toho dulezite a kouka co na to budeme rikat - je moc legracni :)) Jinak se vetsinou snazi jist sam - docela mu to i jde (i kdyz se v tom ruzne vrta, haze jidlo, strka do talire cely oblicej, takze ma pak omacku i na vlasech). Kasi ani jogurt ho ale nenecham a to se potom vzteka a vetsinou uplne odmitne jist.

Vcera mel bezva den - jen za dopoledne tady stihnul napachat hromadu neplech - vytahal obsah svych supliku, vcetne supliku samotnych, postylku si prestehoval na druhou stranu loznice, vymachal se v kybliku medu co mame ve spajzu, ukradl otocny talir z mikrovlnky…atd, atd. Odpoledne na prochazce byl ale uzasnej, chodil za ruku, maval vsem kolemjdoucim, tahal nejakou pani za snurky u bundy… :)) Nakonec jsme se stavili na Smichove nakoupit, nahore u jidla jezdil na takove te male klouzacce a radil tam jak cerna ruka, az jsem ho musela odvelct, protoze jsem mela hruzu, ze si ublizi.

Zubu ma Luka 15 - cekam ze mu jeste vyleze jedna trojka a pak jeste jedny stolicky - nevite kdy tak rostou?

U nas jeste nikdo cizi nehlidal - nejak nemam nervy na agenturu - asi bych z toho byla nervozni tak, ze bych si ten duvod proc nejsem doma asi moc neuzila. Luky by stejne asi nechtel byt s nikym cizim - i kdyz nevim - tuhle na prochazce chtel odejit s nejakou cizi pani…ona mu rekla at s ni jde za ruku a tak se ji chytil a sel…jeste nam udelal „pa pa“ : )))

Vcera jsem konecne zakoupila WC barvicky, tak myslim, ze dnes vecer tady propukne silenstvi. Asi s nima vyzdobim i balkon, Luky tam rad chodi a stoji na kybliku a kouka na auta :)) Tak se tesim, co na to bude rikat.

Ted koukam, ze pani naproti v baraku vyuziva prvni prilezitosti hezkeho pocasi k tomu aby myla okna - no, sice me to taky ceka, ale dneska radsi pujdu na prochazku :))

Mejte se moc hezky a uzivejte si slunicka, a pozdravujte vase bubmrlicky,
Kristyna a Luka

P.S. Holky, kamaradce se vcera narodila dvojcatka - klucici, tak uz se tesime, ze se za nima pujdeme podivat :))) Ale narodili se driv, tak doufam, ze nejsou moc malickaty - miry totiz uz kamaradka neposlala. Moc ji to preju - nez se jim s manzelem zadarilo na mimisky, trvalo to vic nez 5 let.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.03.04 14:08

Ahojky,

tak musím uvést na pravou míru počet zubů. Šulánku, pochopitelně, že jich nemáme 18, jsem to ale trubka, ale 14. Chybí nám horní trojky a pak zadní stoličky. Ale stejně si myslím, že je to dost. Však jsem začaly a ještě nám nebyly 3 měsíce. Kristýnko, myslím, že zadní stoličky rostou kolem 1,5 - 2 let. A co vím, bývají nejbolestivější, tak se máme na co těšit. Štěstí je, že jsou poslední.

Teď jsem se právě vrátila z mé první vyučovací hodiny, dětičky byly moc fajn (je jich jenom 6) a doufám, že si do příště něco zapamatují. Děda zvládnul hlídání na jedničku, dostal Karolínku do kočárku, během 10 minut usnula a ještě pod okýnkem spinká.

Irčo, ty hory závidím. Pěkně si to tam užijte.

Veroniko, botky jsme už koupily, bundičky a kalhotky máme, čepičky taky ), navím k narozenimám dostala Kajka pirátský šátek z fleesu, tak jaro už může začít. V neděli jdeme na karneval, už se moc těším, doufám, že Karolínka taky.

Venku je moc krásně, jen je škoda, že na hřišti je hromada sněhu, hned bych zkusila, zda se Karolínce bude líbit kolotoč. Zato prádlo schne venku úžasně.

Mějte se všichni krásně, užívejte jarního počasí a volných víkendů se svými zlatíčky.

Jana a Karolínka (1 rok a 13 dní)

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.03.04 14:10

Ahojky!
Týjo,to už je zase pátek?????Poznám to hlavně podle nového deníčku,jinak mám kolikrát problém vědět,jaký je den.

Adámek je šikula,to,že moc nemluví vůbec neva,on si to určitě vynahradí,až Tě z toho bude bolet hlava.Hlavně až přijdou na řadu ty všetečné oatázky,o kterých jsi tuhle psala.Mě se hrozně líbila ta o slunečnicovém a dětském oleji,zaručeně pobaví mé známé,takymamin­ky:o).

Lolo,taky mi někdy blbne registrace.Normálně se musím přihlašovat jen když Mates vyndá hard disk nebo přeinstalovává počítač.Ale už párkrát se mi stalo,že i bez těchto procedur jsem se musela přihlašovat.Zkus napsat Zdeňkovi,třeba poradí.Já hned zpočátku,když jsem začala navštěvovat emimino,měla problém s přihlášením.Pak mi někdo poradil,že si musím povolit jakési cookies,protože máme nastavenou vysokou ochranu internetu.Po povolení už to šlo.

Kristýno,Luky umí pěkně řádit,co?To zvládl všechny ty lumpárny během jednoho dne?Je to číslo.I když…moje ségra má už dospělou dceru,bylo to pěkný éro,když byla malá,ale sama říká,že Klára řádí snad ještě víc.Někdy si říkám,jestli není trošku hyperaktivní…Ne­posedí a neposedí.Pořád někam musí lízt,kramařit,chví­li si nevyhraje sama,a když,je to vzácný okamžik.

A jsem u našeho děťátka…Jak jsem tuhle psala,že znovu objevila tahací myš s xylofonem(viz Adámek:o)),zrovna tak ji baví Cirkus Chicco.Možná to některé vaše děti taky mají…Jsou to 4 vozíčky se zvířátky,která se dají zastrčit do toho vozíku.Klárku to moc baví zvířátka schovávat a už přišla i na to,jak je vyndat zase ven.Navíc je cirkus na provázku,takže ho někam pořád tahá.A říká tomu š-š,jako mašinka.
Dnes máme celkem úspěch s nočníkem.2× malý e-e a jednou velký e-e.To je co říct,už několik dní zlobí,nechce na něm sedět,takže se nic nepovede a vzápětí po tom,co ji oblíknu,je nadělíno.Tak jí dávám ještě tu počuranou plenu,a funguje to,během chvilku je „to“ venku.
V noci zlobí se spaním,od té doby,co na horách usínala se mnou nebo s Matesem v posteli,vyžaduje spaní s námi.Ale já se nedám…Na dnešek řvala ve 2 h.ráno,dudlíka vehementně odmítala,lehnout si nechtěla.Tak si pořvala,pak to vzdala,lehla si a spala až do 7 hodin.A pak,že to nejde.

Co se týče hlídání,nejvíc využíváme moji mamču.Klárka ji dobře zná,tak není problém.Nedávno pohlídala i druhá babi,bylo to taky v poho.Jen je to horší,když po obědě usne,vzbudí se a je u ní někdo jiný než já a Mates,tak brečí,ale jen chvilku.
Zubů má 10 venku a 2 klubající se,lezou jen špičky stoliček.Už ať jsou venku všechny.

Holky,abych nezapomněla.Pampers má akci,u každého balíku je CD s názvem „Tancovala žížala“,jsou tam moc hezké písničky.Jen tak namátkou…Kolo,kolo mlýnský…Pec nám spadla…Travička zelená…Maličká su(to je spešl pro Veunku Šulánkovic),a spousta dalších.Už jsem to slyšela,je to povedené.

Jaro už asi vypuklo,za oknem svítí sluníčko,hurá­ááááááááááááá­áááá.Já už se táááák moc těšila.

Papa Hanka a Klárka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.03.04 14:50

Hani,

ty CD Tancovala žížala jsou 3. Jedno takové dětské písničky jako píšeš, další jsou písničky pro větší děti a do třetice písničky z pohádek. Máme je všechny. Klidně vypálím. JO, Karolínce se moc líbí, pěkně u nich tancuje.

Papa

Jana a stále spinkající Karolínka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.03.04 15:53

Ahoj holčiny,

tak já dodělala tu hrůzu hrůzovou a jsem totál hotová.

No úplně koukám, kolik mají vaše děti zoubků. 18 nebo 13 :-) je úplně jedno, my máme jen 8!!!!

Jani, díky za tip. Fleesový - myšákovský pirátský šátek je super nápad. Tak už vím, co musím koupit.

Hanko, přesně tak, otázka, slunečnicový olej ze slunečnic a z čeho se dělá dětský olej????? uaaaaaaaaaaaa­ahhhhhhhh, to budou otázečky :-)

Všem přejeme pohodový víkend plný sluníčka (snad už konečně bude) a hlavně žádné „zdravotní nehody“.

papa Veronika a Adámek

PS: Už se těším taky na pondělí na nové komentáře.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.04 16:29

Ahojky holky a holatka,

to byl zase den …jeste ze je tady uz JARO!!! HURA!!!! … tak mne ani nic moc nerozhazelo:-) A k tomu je tady novy krasny denicek a slunicko sluni … hnedka je lepe!

Rano jsme vyrazily k MUDr. na ockovani proti obrne a jeste doma se mi zdalo, ze Verunka kasle … teplotku vsak nemela, tak jsme jely. Slapala jsem na autobus na hlavni (asi 10min) a kdyz jsem ho videla, rozbehla jsem se …prebehla silnici a kdyz uz jsem byla u autobusu, ridic (ktery mne videl!!!) klidne zavrel dvere a ujel … to je opravdu nehoraznost!!! Pekne mne to nastvalo, predevsim kdyz vidi ze bezi maminka s kocarkem … no nic, nastesti ten autobus jezdi kazdou chvili. Ten dalsi byl ok, akurat ze se stala malem nehoda, predjizdel nas nejaky osobak a malem byla srazka … mne to vymrsklo ze sedadla a malem jsem preletela pres kocar … a jeste jsem se u toho snazila golface drzet, at se se spinkajici Verunkou neprevrati … ufffff … srdce jsem mela az nekde!!! MUDr. Verunku pro jistotu kvuli tomu kasli poslechla, nic nenasla a tak jsme do ni vpravily lzicku s ockovaci latkou … branila se potvurka mala, musely jsme ji to v leze nalit do krku a dat hnedka lahvicku s cajikem a bylo dobre. Uz to mam z domova nacvicene, jak kdysi polkla cokoliv, ted uz NENE, klido si to vyplivne a je to! MUDr. rikala, ze se ani nedivi protoze jsme do ni nalevaly sirupky antibiotikove a proti kasli a ze si to dobre vsechno pamatuje…no to je mi jasne!
Pak jsem si sla sednou do cukrosky na medovnik (maji tam snad nejlepsi z cele Prahy) a dat Verunce svacu, pote supky do naseho stareho pribytku pro postu, do drogerky pro pudr (to byla smula, prijde jim az odpo) a pak uz jsem se chystala jet za kamoskou do mesta, kdyz jsem si vzpomela, ze jsem trubka obecna, nebot jsem uuuuplne zapomela na socialku! Tak supajdi opet zpet a co myslite, uredni dny po a st! No to jsou nase urady, pritom na netu mely pracovni dobu a byl tam i patek 7-15! Vratny byl neurvaly a vylozene mne vyhodil ze se mam laskave kouknout na dvere a prijit v uredni den …ach jo! Stejne v pondeli mam volno a chci zajet s tim kocarkem do opravny, tak se tam zastavim i na socialce kvuli jiz tady zminovanemu rodicovskemu prispevku!

Do centra uz jsem tedy nejela, vydala jsem se domu a v autobuse se seznamila s maminkou s o 3 mesice mladsi holcickou, ktera bydli kousek od nas … od autobusu jsme se spolu prosly a nakonec si vymenily telefony, nejak jsme si padly do oka! Jeji holcicka je zrejme pekne ero, trochu si stezovala, ze je mala hyperaktivni a ze se od porodu jeste nevyspala, nebot mala vstava tak 15× za noc. Dokonce ji pred nedavnem MUDr. predepsala na tu nespavost Diazepam …a pry se to zlepsilo, uz nevstava 15× ale jenom 7× za noc … ufff! Vim ze tady v denicku jsme mely taky takove deti, minimalne Kajik od Esterky … tak asi vite jak se pani citila:-) Nicmene je mala Lucinka pekna sikulka, vcera pry ji spadla do zachodu .. ano, do misy! … a pry ani neplakala, jenom se tomu smala:-) No pekne ero to je!:-)

Pozitivni na celem dni je to, ze jsme byly venku, slunicko nam svitilo a ja se i pres veskere trable usmivala … a stale se usmivam!

Papa

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.04 16:57

Ahojky kocky a kotatka,

aby muj komentar nebyl moc dlouhy, nechala jsem si reakce na dalsi:-)))

Veroniko, denickem je moc hezky a Adamek sikovnejsi cim dal vice … uz umi letadlo … tak to mame dalsiho pilota v denicku:-)))
Taky by mne zajimalo, jak to ti tatinkove delaji, ze maji u deticek respekt, vid?
Svlekani i oblekani u nas taky funguje skvele, ani nemusim rikat a Verunka vytahuje ruce pri svlekani nahoru a naopak kdyz oblekame triko ci body, uz mi hnedka chysta rucicky do rukavku … rozhodne je to velka pomoc, uz to neni mala chobotnice:-) Taky se snazi cokoliv si i sama oblekat vcetne ponozek, botou apod. … samozrejme ji to nejde, ale je u toho taaaaak roztomila!
Adamek musi byt sladky, kdyz si drzi v aute za jizdy smetak a skrabku … vzdy pripraven!!!:-)

Kristyno, teeeeda Luka je eeeeero, tolik lumpacin za jeden den????:-))) A jak ti pomaha s nakupem, to je bozske, gentelman kazdym coulem uz od malicka … uplne ho chudacka maleho vidim s tim pytlem brambor:-) Ja se takhle vzdycky pobavim, kdyz Verunka radi v koupelne a snazi se naplnit pracku spinavym pradlem … vytahuje ho z kose na pradlo a rve to do pracky a pak zase zpet, obcas si prislapne nejaky kousek a rozciluje se, ze ji to nejde potahnout:-))) Akurat nemam radost, ze se v te spine prohrabuje, ovsem kdyz jsem ve vane, stejne s tim nic nenadelam … a ona se tvari taaaak dulezite a jeste si zatleska, ze je sikovna:-)
Zrovna jsem ji musela odtahnout od myti plovouci podlahy cajem … byla za mnou radna kaluz a milacek to rucickami roztiral … opravdu pomocnice kazdym coulem!

Teeedy holky, kde ty vase deti berou tolik zubu????? Opravdu je jedno zda 18 nebo 14:-))) kdyz mi mame 6 … to je Veroniko divne, ze ty nase deti jsou malozubci, ze?

Jinak Kristy, gratulace kamaradce k dvojcatkum … vzdycky mne dojima, kdyz se narodi male mimi!

Pampersky s CD, jak o nich psala Hanka, jsem dneska videla taky a za hoooodne slusnou cenu 349 Kc v PEMI na Palmovce, kdybych je mela jak odtahnout, hnedka bych si je vzala. Veroniko, meli tam mimochodem za tu samou cenu i Huggies Freedom.

Irus, hezky si to uzijte na horach, pri tomhle pocasi se urcite vratite i s krasne opalenymi tvarickami!!!

A jeste hlidani cizimi lidmi … tak to u nas nehrozi, Verunka zatim byla pouze s pribuznymi a to blizkymi (babi a moje segra), nejsem si jista, zda by to s jinymi ustala … casem asi jo, zatim na to neni pripravena. A hlidaci agentura u mne nepripada v uvahu, to bych fakt nezkousla!!! A pritom jako studentka jsem uvazovala sama o hlidani deti…

Venku je jeste krasne, tak to balim a jdu s Verunkou jeste ven, at se trochu probehne!

Papa a nadherny vikend vsem preje

Sulanek a Verunka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 12.03.04 18:01

Ahoj holky,

moc pekny denicek, zatim nemam cas, ale chci jen reagovat na to hlidani.
Ja nemam zadne babicky, dedecky, sestry ci jine pribuzne, takze Lukaska nehlidal nikdo jiny nez ja a asi 3× za rok tatka, kdyz jsem potrebovala k zubari. Pisete, ze by jste nezkously hlidani nejakou agenturou a tak. Ja uz jsem i uvazovala, ze bych Lukaska dala na chvilku hlidat nekomu takovemu, protoze jsem jednodusse bez neho nebyla jeste dele nez 2h za cely jeho zivot. Zatim jsme to jeste neudelali, ale uz jsem o tom proste uvazala. Zajit si s manzelem po roce na veceri nebo do divadla. Tady takove agentury jsou taky a opravdu to hlidani nemuze delat kazdy. Vsechny jsou peclive „testovany“, jak s detmi zachazeji, umi si poradit v nedejboze krizovych situacich atd. Samozrejme jsou to cizi lide, ale aspon bych vedela, ze se nemusim bat o jeho bezpecnost.
To bylo jen tak, muj nazor.
Zatim cauky, vyrazime do mesta.

Petrus a Lukasek

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.03.04 19:44

Ahoj holky,
tady je Jana od Verunky zrzečky a Filutů z Chytrálkova.
Hlásím, že už od září - Verunčiných 11 měs - mi hlídá obě děti 19letá studentka. Začala jsem chodit na francouzštinu, manžel má trénink, babička jógu a děda nějaký pravidelný schůzování. Hlídání probíhá v pohodě, i když v tu nejhorší dobu - 17.45 - 20.00. Takže jí Jana musí udělat kaši a uspat ji a pak se ještě postarat o Filipa (5). Vždycky, když Verča Janu uvidí, rozeřve se. První dvě hlídání brečela 20 min, teď už je to jen pro formu - abych to slyšela. Utichá, jen co zapadnou dveře a usíná prý jako andílek i bez kojení.
Je pravda, že už jsem tu slečnu znala, protože učím na stejným gymplu a měla jsem na ni ta nejlepší doporučení.
Agenturu zkoušela kamarádka. Našla tam skvělou holku a pak se s ní domluvila soukromě (Agentuře totiž dávala 130 na hod. a ta slečna z toho dostala 30 Kč. Teď jí dává 80 a jsou obě spokojené). Já platím 60/hod, což je v Brně asi nejnižší sazba - navíc hlídá 2 děti, ale pro studentku jsou to velké peníze.
Posílám pusinku vašim bobečkům
Mějte se
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 20:35

Ahoj holky,
Verčo, hezký deníček, a Adámek je šikulka. Jak Ti pomáhá s oblíkáním.

Hlídání- u nás hlídá bud´ manžel nebo babička. Ta je pracující, tak se jí snažim moc nazatěžovat.

Dneska jsem koupila Káje první botky. Má doma zatím jen bačkorky. Tak se moc těším, až vyrazíme na první procházku bez kočárku. Holky, ale ty ceny??? Hrůza.

Právě ted´ ke mě přišla Karolínka, v ruce drží krabku s vlhkýma ubrouskama a říká E-E. A smrdí na sto honů. Je to miláček, tak já jí jdu přebalit.

Zoubky– 6 venku a 2 se klubou.

Se spaním ted´ taky mám problémy. Karolínka se vzbudí, řve a řve dudlík nechce, pít taky ne, natahuje ruce a chce za mnou. Tak k ránu končí v mojí postýlce. Doufám, že jí to zas přejde.

Holky, v kolik hodin vám vztávají dítka ???? Karolínka se budí už asi týden v půl sedmý. nic moc. Dřív spala do osmi nebo do půl devátý.

Tak se mějte, krásný jarní víkend přeje Gabča s karolínkou

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.04 21:37

Ahojky Petrus,

s tim hlidanim je to u tebe uuuuplne jina situace, byt nekde bez pribuznych a blizkych lidi, tak o hlidani cizimi asi urcite taky uvazuju. Uz nekolikrat jsem si rikala, co bych delala, kdybych byla opravdu svobodna matka bez takove skvele babicky … kdybych musela do prace a nemel by se o Verunku kdo postarat … asi s tezkym srdcem, ale musela bych ji dat do jeslicek nebo nekomu na hlidani, to je bez debat. Myslim ze deti si nakonec v poho zvyknout, nakonec Niky tady psala, ze ma oba chlapecky v jeslickach a jsou tam spokojeni. Hnedka tady nasleduje komentar od Janky od Verunky zrzecky, ze taky vyuziva hlidaci sluzbu a taky to funguje, tak proc ne. Ale samozrejme se kazdy z nas kouka na tuto problematiku ze sveho pohledu a snazi se nejdrive vyuzit ty nejblizsi…

Tak jsem zvedava az nam napises, kdy se to stalo poprve a jak jsi se citila ty a co na to Luky.

A jen tak mimochodem … zitra ma byt u nas v CR 11-15 stupnu … huraaaaa, jaro je tady! … no jo, ja vim ze u vas uz je vlastne leto… tak si ho uzijte!

Papa

Sulanek a Verunka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 12.03.04 22:04

Cauky Sulanku,
ja si taky myslim, ze si deti zvyknou. Jde jen o to, aby jsme tomu cloveku, co hlida, naprosto duverovali i my. To je asi na zacatku to nejtezsi. Je jasny, ze kdyz je po ruce babicka nebo nekdo blizky, tak je to prima a taky bych takovou osubku vyuzila radeji nez nejakou agenturu, to je bez debat.
Uzijte si krasne jarni teploty. Lukasek ted odmita byt doma, nejradeji by se ven uplne odstehoval. Takze na obed a vecer ho domu doslova tahnu a on i breci, nastesti ho to hned prejde.

Petrus
PS. Splnilo se ti to nevyslovene prani, co jsi posilala vcera emailem? Ze jsem tak zvedava…

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 12.03.04 22:11

Cau,

teda Kajka je sikulka, kdyz si sama prijde, ze chce prebalit.
Nas Luky si v tom lebedi a ani ho nenapadne me nejak upozornit (az na tu linouci se vuni:)))).

My mame zubu 7 uz od 11M a zadny dalsi na obzoru neni.

Vstava mezi 6.30-7h, taky z toho nejsem nadsena. Ale zase se budi jen jednou na mliko.

Dudlik si nevzal vzivote ani jednou a ja mu ho nijak nenutila.

Cauky,
Petrus a Lukasek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 22:22

Ahoj holky a prďátka,
teda 30 Kč za hodinu za hlídání dětí, to je pěkná vydřidušina. Chudáci studentky. Myslím, že těch 80 je opravdu zasloužená práce.
Zubů máme pouze 4. Takže jsme tu asi nejmenší zubajdíci. Zato mně teď večer vypadla plomba ze 4. Ach jo. To je určitě tou věčnou zimou. Teď zase zorganizovat akci - kdo pohlídá, aby maminka mohla jít k zubařovi. Tomíkovi a vlastně i Matýskovi jsem koupila v IKEA takový ten dětský stan (teď je v akci). Sklidil náramný úspěch. Tomík si do něho nastěhoval plyšáky a zbraně a v nestřežené chvíli tam zavřel Matěje a pak hlásil „mamko, aby sis odpočala, tak jsem Matýska zavřel do stanu!“ No řeknu vám - není to špatný nápad! Jo a Matýsek vstává o čtvrt na šest. Je to síla. Ale já ležím a vstanu až o třičtvrte na 7. Do té doby si tam brouká a hraje. Nejsem sebevrah. To bych vydržela tak maximálně týden. Aspoň taťka nezaspí do práce.
Ještě se musím pochlubit, že jsme včera po roce byli sami s manželem a bez dětí!!! Byli jsme na koncertě Žalman a spol. Bylo to moc pěkné. Hned bych jela někam do přírody. Mimochodem, jste tu holky některá, která posloucháte stejnou muziku!
tak pa pa hezký víkend
Dana a spol.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.04 23:33

Cauky holky,

hruza, Verunka blije a blije a blije … nevim z ceho a je mi ji chudacka maleho strasne lito. Ted zrovna spinka tady v obyvaku na gauci, je zcela vycerpana!

Ani nevim v kolik to zacalo, zrovna jsem sla psat prispevek o tom, jak si dneska vymyslela a nechtela mlicko z lahve k veceri. Nekdy ji davam kasi, nekdy mlicko … dle toho co pred tim sni. A dneska k veceru zblazla cely jogurt, tak jsem si rikala, ze ji dam mliko, ale vice nez obycejne at nema brzo hlad. Preci jenom dneska odpo vse plivala, porucila si piskot, ukousla a vyplivla a znovu ukousla a vyplivla, pak jsem ji nabidla banan a to same, zkusila jsem to s pomerancem, ten v posledni dobe uplne zboznuje, ale taky plivala, az jogurt zabral. Jenze to mliko z lahve, na ktere se normalne trese a i dneska si lokla na zacatku s chuti, po male chvilicce zacala hazet na zem a po mne, jak jsem ji polozila do postylky, zacala se vztekat a to mliko nechtela a nechtela. Tak jsem ji vzala hnedka k sobe do postele, ze si ho vypije a ja u ni budu lezet, ale brecela a vztekala se a nechtela ho, tak jsem nabidla prso a v polospanku ho nahradila tou lahvickou, protoze mliko z prsa uz davno neni plnohodnotna vecere … a temer cele ho vypila, nechala akurat to, co mela navic oproti normalu a samozrejme u toho krasne usla. Jenze asi tak za hodku zacala brecet, sla jsem k ni, ale vypadalo to ze breci spise ze spanku … nicmene se kroutila jako hade a prdela k tomu a neprestavala narikat, tak jsem ji chtela dat prso aby se uklidnila, ona se vsak sprajcla, stacila se otocit na 4 a vylitlo to z ni. Jesteze je segra doma, ppmohla mi to uklidit a ja prevlekla Verunku a sebe, misto do postele jsme sly do obyvaku a tam se zblila jeste nekolikrat, prevlikala jsem asi 4×. Uplne se chudinka mala trasla a porad narikala, ale teplotu nema, spise se mi zda podchlazena. Pak vycerpanim usla na mne a po pul hodce se probrala a rekla si o cajik (ten predtim vehementne odmitala) a pri pocucavani a mem hlazeni zase usla … tak nevim zda je bezpecne jit do postele ci zda pockat tady co se bude dit dal … ach jo, nejhorsi je, ze tem drobkum v teto situaci neni jak pomoci:-(

Jenom by mne zajimalo, co se deje, snad to neni reakce na to ockovani proti obrne … to snad melo byt bez reakce!!! Taky dneska dostala 2× kapicky proti suchemu kasli Sinecod, tak ze by z toho? AAAAch jo, jsem zvedava co se z toho vyklube.

Chtela jsem jeste neco napsat, ale uz nemam naladu …

Dobrou noc a pekne sny

Sulanek a vycerpana VErunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.04 23:35

Prd se mi splnilo:-))) … pravda moje prani se ani nemohlo splnit do 20 min…:-))) A co tvoje?????

Papa

Sulanek

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.03.04 23:42

Ahoj holky!
Chuděrka Veru,copak ji trápí?????To nevypadá na reakci na obrnu,ssetřička mi říkala,že na tu žádné reakce nejsou.....Ale co člověk ví,že?
Třeba ji jen bolelo bříško,neměla chuť k jídlu a mlíčko jí to všechno mohlo rozdráždit.Dávej jí po troškách pít,ale jen po trošičkách a spíš chladné nápoje,hlavně ne teplé,to rozdráždí žaludek ještě víc.A spíš dětský čaj s bylinkami,ne ovocný nebo džusy,to by mohlo jen zhoršit blindění.
Posíláme veliiiiiiiiiiiiikou pusu,ať má Verunka brzo po trápení a v klidu se vyspinká.
Papa Hanka
PS:Posílala jsem Ti(a Veronice a Esterce) mejlíka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 00:02

Ahojky Hani,

ach jo, copak ja vim co to je…:-( To mlicko ji urcite dorazilo, ale vypadala vecer uplne normalne a taky uplne normalne zlobinkovala a vyvadela, tak mne to ani nenapadlo … spise jsem si myslela, ze je nastvana, ze to neni kase, ale mliko … i kdyz to jeste nikdy predtim neudelala.

Taaaak, znovu se poblinkala ze spani, prevlikla jsem ji a hnedka spinka … jeste jsem zmerila teplotku pro zajimavost a namerila v podpazi 36,1 … spise nic nez moc, tak alespon tak, treba to bude jenom od zaludku a rano bude zase hej, ach jo.

Diky moc Hanko za rady, napadlo mne nedavat nic tepleho, tak nabizim vlazny bylinkovy detsky cajik, vypila vsak tak 30, tot je vse. Ja ji dzusy a ovocne caje nedavam ani normalne, spise vyjimecne.

Papa

Sulanek bdici

PS: Ted mi nejdou mailiky, hnedka rano si te stahnu!

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.03.04 00:06

Ahoj holky a mrňata.
Dano, teda Tomík je bourák. Úplně jsem řičela smíchy. A jak se o Tebe hezky stará :). Já tenhle týden řekla Honzíkovi, aby šel zvednout „upadlého“ Káju, on ho chudák chvíli vší silou rval na nohy. A pak povídá " Já s tebou snad ani nehnu ty jedna Tlustá Berto".

S tou muzikou jsi mi připomněla, že jsem se vás chtěla zeptat jestli náhodou některá z dob pionýrských táborů neznáte písničku, která se snad jmenuje Vatanai nebo Indiánská ukolébavka. Já to zpívám Kájovi, protože to jediné v mém podání snese. ALe neznám dobře slova. Pokud to někdo znáte, tak mi to pls napište.

Zubů máme 12 a 4 se klubou. To by bylo abychom to prvenství nezískali zpět. Teprve Karolínka nás o něj připravila. Ale tedy pokud se do toho pustila tak brzy, pak není divu, že vede.

Hlídání od cizích lidí už jsem taky zvažovala, protože jinak to u nás ani nelze. I kdyby ho někdy nějakým nedopatřením byla matka ochotná hlídat, tak by to stejně bylo jako od cizího.
Agenturu ale nechci, protože si chci vybrat sama po předchozím výběru. Už jsem to dělala 3×. Vždycky jsem dala inzerát na netu do Annonce (nevím jak se to píše správně, mám v těch „en“ zmatek). Pak jsem se postupně téměř se všemi sešla. Ale byl to tedy občas při každém z pokusů děs a běs. Úplně poprvé přišla první holka, která mi sdělila, že nebude dělat za méně než 120 na hodinu, nikdy žádné děti nehlídala, studovala ještě gympl, takže měla čas tak od 4 odpo a max. dvě hodiny. Na závěr prohlásila, že její babička jí řekla, že všechny děti jsou za trest a cizí obzvlášť. Při odchodu se zeptala, v jakém jsem se narodila znamení, což okomentovala se soucitným výrazem, že jsem třeba výjimka a nemám si z toho dělat hlavu, protož přeci nemůžu za to, kdy jsem se narodila. Taky se mi ozval jeden frajer, který se urazil, když jsem odmítla se s ním sejít v hospodě v centru. Další nádhera přijela v autě plném ožralých kamarádů a sama sotva stála na nohou, ale měla fůru času, protože ji právě vyrazili od závěreček na učňáku. Nakonec jsem našla moc milou holku, která dělávala na JIPce a tehdy se vrátila do školy a dělala pedagogiku na fildě. Honzík ji miloval. Stejně jsem nebyla docela spokojená, protože jsem občas byla svědkem toho, jak jí Honzík trumfoval ve vědomostech. A ona ho ještě opravovala, že to tak není. Ach jo. Jenže pak přišly povodně a ona bydlela na druhém břehu a navíc neměl v novém semestru už tolik času. Tak jsem začala pátrat potřetí a našla jsem skvělou holku, která několik let pracovala jako au-pair v Anglii. V té době tady dala výpověď a čekala jestli jí vyjde nějaká práce v zahraničí. Byla naprosto skvělá. Jenže pak se narodil Kája a ona si našla nové místo. Občas si ještě chodila s Honzíkem hrát po práci, ale to pro mě už nemělo cenu, protože to už byl doma stejně Tomáš. Ale jsme pořád v kontaktu, a kdybych potřebovala, tak přijde. Nechce se mi dávat další inzerát, už proto, že se ozvou lidi, kteří hledají práci, aby jim přinesla pravidelný zisk. A mě je trapný říct jim, jste super, ale chci vás mít jen jako rezervu a využiju vás jednou za měsíc na dvě hodiny. Káju 2× hlídala moje teta u ní doma. Poprvé tam byl sám (plus její dvě malé vnučky) a to byla asi velká tragédie. Podruhé tam byl s Honzíkem a to si poplakal až když zjistil, že tam nejsem a hned ho to zase přešlo. Kdyby to hlídání probíhalo tady doma a navíc i s Honzíkem, tak bych to neviděla tak tragicky. Nebo kdyby to probíhalo třeba venku s kočárem. Vzhledem k tomu, že jinou možnost stejně nemám, budu to muset nějak schroupnout a on(i) taky (pokud k tomu bude muset odejít).

K tématu odpočinek u pískoviště. No tam si tedy odpočinu ze všeho nejmíň. Hlavní, kdo musí mít na sobě ušpinitelné oblečení, nejsou ani tak děti jako já. Sedím totiž přímo s nimi (tedy zatím to bylo s Honzíkem) v písku. Protože jsou tam psí … a všelijaké jiné nechutnosti. Taky to většinou nebývá jen samotné pískoviště, ale i klouzačky atp. A to je teprve makačka.

Luka, je pěkný číslo. I když „kramář“ Adámek ho dohání. Celkově si myslím, že jsou všechny naše dětičky jako ti kosí bratři. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Myšleno tedy pozitivně :).

Jdu mrknout na co jsem ještě zapoměla reagovat. čau Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 00:06

A jeste neco jsem vam chtela napsat … reagovala jsem na vyzvu Sarky a Zdenka ohledne moznosti mazani neprijemnych anonymu, myslim ze tu moznost s Veronikou urcite vyuzijeme, ted cekam na odpoved a instrukce … takze brzy bude konec vsem sprostakum v denicku … jakmile se objevi, budou vymazani a my se jimi uz nebudeme muset zabyvat.

Kdyz uz bdim, jdu neco delat … stejne bych strachem neusla.

Papa

Sulanek

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.03.04 00:27

Šulánku,

právě jsem dožehlila částečně to hrozné množství prádla, nakojila Karolínku (ještě že, prso bylo tak nalitý, že bych se ani nevyspala) a říkám si, že se sem ještě juknu. A tady taková pohroma. Přejeme Verunce, aby jí to blinkáníčko už netrápilo, pěkně se vyspinkala a ráno začala zase zlobit.

Dobou noc

Jana a Karolínka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 13.03.04 00:29

Ach jo Sulanku, vy mate nejakej extra smulovej tyden..... :(((
Ja nemam moc radu na to co delat - snad jen souhlasit s tim cajem - ani mlicko bych mozna moc nedavala (myslim to tvoje)…ale nevim, jen si pamatuji, ze pokazdy kdyz Luka zvracel, tak to bylo pokazdy po mliku (at po materskym nebo po umelym).
Jako reakce na obrnu se mi to taky nezda - spis me napada, jestli jak jste dneska cestovaly MHD, jestli nemohla Verunka nekde smatnout a pak si treba oliznout prstik… :((
Snad uz to bude lepsi - kdyz tolik blinka, tak to snad vsechno vyblinka a bude lip. Chuderka mala - moc na ni myslim.
Zkuste se trosku vyspinkat, aby vam bylo zitra lip :))
Dobry (snad) zbytek noci,
Kristyna

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 00:43

Holky, diky za podporu, opravdu tyden jak vysity ze smolneho kalendare!!! Verunka stale blinka … a uz nema ani z ceho … spinka, najednou zachrochta, vyleti z ni neco, zaknuci, prevleceme a temer okamzite usina … to uz ted bylo po treti od te doby, co spinka v obyvaku na gauci pod mym dohledem … to snad opravdu nemohu jit spat abyc se mi neudusila, ach jo!
Diky nocni sovicky a bezte se vyhajat at mate silu zitra na ten krasny den!!! My jsme domluvene s Veronikou na pakupkach, ale jak to tak vidim, nic z toho nebude …:-(

Papa

Sulanek ustarany

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.03.04 01:02

Týýýý brďo, co se to děje u Sulanků?! Chudink Verunka. Tohle nepřestávající blinkání je příšerný. Jsem z toho vždycky na mrtvici. S tím čajem dej bacha, ať v tom není heřmánek, protože ten projímá, což by se teď asi nehodilo :(. Teď to tedy bude znít děsivě, ale nejlepší je ledově vychlazená obyčejná kola podávaná po lžičkách (na poprvé tak max. 1 - 3). Tohle my máme nařízeno od MUDr. (a to je to dáma v letech) pro Honzíka. A nebo ledově vychlazený obyčejný černý čaj podávaný taktéž. Ta kola ovšem zabírá líp. Hlavně, ať to rychle přejde!

Já mám den na hlavu postavený. Protože jsem ráno, pro mě z nepochopitelného důvodu, začala špinit. Zmizelo to sice stejně rychle jak to přišlo. Ale mám celý den taaaak příšerné bolesti.

Sláva Šárce a Zdeňkovi, že se sprosťáren budem moct zbavit bez jejich pomoci!
Ahoj Esterka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 13.03.04 05:58

Ahojky holciny,

Sulanku, snad uz je Verunce touhle dobou dobre, teprve ted vas ctu. Jinak mne doktorka radila, kdyz Luky jednou - na stedry vecer zvracel v 10 min intervalech vic jak hodinu, ze mu nemame davat nic pit 2h. Teprve po tech 2h davat po malych davkach tekutiny.

Esterko, pisnicku Vatanaj znam a slova mas napsana tady na emiminu pod detskyma ukolebavkama (tato, mamo, pojd si hrat ) :)))

Dano, to je fakt bomba, jak Tomik uklidil Matese do stanu, aby jsi mela klid, naramne jsem se rechtala a tlusty Berte taky. Jsou ty deti koumaci.

Sulanku, jestli moje prani vyslo, zjistim pristi tyden, ale ten email uz nikomu neforwadovala, tak nevim, nevim… :)))

My jsme dneska vecer sami, tatka si klido odesel na pivko, pry pracovni, hahaha.

Tak se loucim a doufam, ze zitra tu bude zpravicka, ze Verunka uz je vporadku a zase lumpaci.

Petrus a Lukasek

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 13.03.04 10:07

Ahoj Sulanku,
jsem od Cipisku, nechci te strasit, ale to zvraceni vypada vazne jako reakce na ockovani proti poliu. Asi bys to mela radsi ukazat Verunku vasi doktorce.
V Cechach se pouziva na ockovani proti obrne jeste porad ziva vakcina na lzicku. Tahle vakcina je tady v Nemecku uz par let zakazana, prave kvuli vedlejsim priznakum, v nejhorsim pripade ta vakcina muze i obrnu vyvolat (ale to je strasne vzacny, a stava se to u deti s poruchou imunity). Proto se tady ockuje obrna injekcne inaktivovanou (mrtve viry) vakcinou.
Doufam, ze jsem te moc nevydesila, drzim palce, aby bylo Verunce uz lip a nakonec to byla jenom nejaka banalita. Ale doktorce bych to radsi rekla.

Mej se hezky
Slunicek + Keri od Cipisku

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 10:20

Ahojky Slunicku,

teeeda ty jsi mne vydesila a to docela dost … ted uz je Verunka relativne v pohode, ze zvraceni se stava pomalu ale jiste prujem a tak jsem si rikala, ze to muze byt treba zoubkama, nebot nema teplotu. Nasi doktorce mam v planu zavolat v pondeli do ordinace, jinak ji ted o vikendu sotva sezenu … myslis ze bych mela zavolat treba na pohotovost? AAAAch jo! Kazdopadne diky za upozorneni!!!!

Papa a mejte se s Keri bajo

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 10:37

Cauky holky a batolatka,

tak noc jsme prezily, kdyz uz se zdalo, ze klidne spinka a uz hodku neblinkala, prenesla jsem Verunku do nasi postele, preci jenom uz jsem byla docela dost unavena … a pak uz byl klid … tedy mlela sebou, to jo, ale uz neblinkala a rano uz jsem ji dala prso, ozuzlavala mne z kazde strany asi 2 hodky, zaplatpanbuh ze jeste kojim jinak nevim, nevim. Colu co radila Esterka doma nemame, kdyby byla, lakala by mne samotnou a pro kojeni to neni nejlepsi napoj, i kdyz ji obcas piju kdyz jsem v terenu. Cerny caj jsem nakonec nevarila, bez slazeni by ho stejne nepila, ale budu vedet pro priste. A s temi napoji po zvraceni jak psala Petrus na tom asi neco bude, Verunka stejne pit nechtela a pak vypila trosicku a vyblila to, ranni caj uz ustala, jeste jsem ho pro jistotu neohrala a davam ji do lahvicku tak pulku, at to ma davkovane postupne, i kdyz vim, ze nutne potrebuje doplnit tekutiny … vubec necura, nema z ceho … pliny jsou ted spinave kvuli prujmu, je cim dal ridsi, tak uvidime co bude dal. Jinak nema teplotu, barvicku ve tvarich uz ma normalnejsi, cervenouckou … v noci byla bila jak zed.

Tedy Dani a Esterko, to vase starsi potomstvo ma skvely smysl pro humor … Mates ve stanu a Honzikuv tlusty Bert mne i pres vaznou situaci u nas rozchechtal.

A co ty Esterko a bolesti briska po spineni, doufam ze uz jsi ok a pokud to pretrvava, supky k doktorovi aby to nebyl taky nejaky zanet.

Z pakupek s Veronikou samozrejme seslo, mrzi mne to ale neda se nic delat …ted jsem i rada, ze jsem nakonec nejela, nevim co bychom delaly … neustale bychom hledaly zachod na prebalovani, to prdo male neni preci jenom ve sve kuzi. Mimo jine samozrejme nic neji, dala jsem ji ke snidani piskotky s cajem … vsechny ohlodala, ale nespolkla nic, ukousla a plivla … a tak to bylo se vsim po ranu, tak ji ani nenutim, celkem chapu ze nema na nic chut, ja po blinkani nejim i 2-3 dny jak mi je nanic. Jenom doufam, ze to jsou pouze strevni potize a ne reakce na obrnu jak pise tady Slunicek … jdu popatrat na netu neco o obrne a ockovani.

Prejeme vsem krasnou a slunecni sobotu

Papa

Sulanek a Verunka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.03.04 10:58

Ahoj Šulánku,

jsem moc ráda, že je Verunce už líp. Sluníček mě taky docela vyděsil. Já bych určitě nečekala do pondělí, až bude Vaše Mudr. v ordinaci. Nevolala bych na pohotovost, ale na dětské oddělení v některé nemocnici. Tak Ti určitě poradí kvalifikovaněji. Nechci strašit, ale jistota je jistota. Smůla je, že nemáš auti.
Taky bych měla strach, aby to očkování učinkovalo, když to tak rychle vyzvracela.

Přejeme Verunce, ať už je jí líp.

Jana a právě se vztekající Karolínka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.03.04 11:01

Ahoj Šulánku,

jsem moc ráda, že je Verunce už líp. Sluníček mě taky docela vyděsil. Já bych určitě nečekala do pondělí, až bude Vaše Mudr. v ordinaci. Nevolala bych na pohotovost, ale na dětské oddělení v některé nemocnici. Tak Ti určitě poradí kvalifikovaněji. Nechci strašit, ale jistota je jistota. Smůla je, že nemáš auti.
Taky bych měla strach, aby to očkování učinkovalo, když to tak rychle vyzvracela.

Přejeme Verunce, ať už je jí líp.

Jana a právě se vztekající Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.04 11:35

Ahoj Sulanku,

nejdriv posilame pohlazeni Verunce a doufame, ze uz je ji trosku lepe.

Ohledne toho ockovani proti obrne se muzes podivat na stranky www. ockovani.com. Jsou tam uvedeny i alternativni ockovaci latky a jejich orientacni ceny. Nase Kacenka mela loni po prvni davce ockovani proti obrne (ziva ockovaci latka na lzicku) taky spatnou reakci - blinkala, ale mela i horecku. Druhou davku v kvetnu uz nedostala, mame to odlozene a az letos na jare bude naockovana nezivou vakcinou. Jsou to tri injekcni davky, ale pak uz nemusi na preockovani.

Petra a Kacenka (22 mesicu)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 11:39

Ahojky Petro,

na tu stranku se urcite ihned podivam a moc diky. Jenom se chci zeptat, co vam na to rekla tehdy doktorka a za jak dlouho to vse preslo. Verunka uz neblinka, ma vsak prujem, od rana uz 5×, nic neji a jenom pije. Byly jste hnedka u doktorky s tou reakci? A potvrdili vam ze to je z te obrny? Diky moc za odpoved … opravdu tapu a tapu a tapu … nevim zda mam jet nekam do nemocnice at se na ni podivaji, ach jo!

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 11:54

Ahojky Petro,

tak jsem na ty stranky vlitla, ale zadne alternativni ockovaci latky jsem tam nenasla, pouze vseobecny prehled o ockovani, mozna spatne hledam, ale proklikla jsem tam snad vse co prokliknout slo.

Sulanek

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.03.04 12:00

Ahoj Šulánku!
Jsem moc ráda,že už je Verunce líp.
Já se na tu obrnu ptala minulý týden mé známé - sestřičky na dětském obvodě a říkala,že nikdy o reakci na obrnu neslyšela.Dost mě to uklidnilo,je to fundovaná osoba.
Jenže.....právě vloni měla Klárka po očkování reakci,2 dny po něm měla teploty,jinak nezvracela,neměla průjem.Tehdy jí ďobli 4-kombinaci,hepa­titidu B a obrnu na lžičku.Náhodou jsem pár dní na to potkala mou bývalo šéfovou z RZP a říkala,že obrna je živá vakcína a mohlo to být po ní.
Tak si vyber…
Rozhodně nic nezkazíš,když zavoláš na nějaké dětské odd. v nemocnic a zeptáš se,jestli to z toho může být.Ale myslím,že s tím stejně nic nenadělají.Tím spíš,kldyž je Veru už líp.
Zkus do ní pomaloučku dostat nějaké ty studené tekutiny,do jídla ji nenuť,jen pokud bude sama chtít.Máš výhodu,že jí můžeš nabídnout prso.
Držím palec,ať jste v pohodě.
Ahoj Hanka a Klárka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.03.04 12:23

Ahoj Sulanku,
Honzík míval reakci na všechna očkování - živá neživá. Dej bacha na ty piškoty, vím, že jsme tím byly v takových případech léčeny všechny, ale radši by se měl akorát dávat strarý rohlík. Ty piškoty mají hrozně cukru, což prý napomáhá průjmu ještě víc, plus heřmánek v dětských čajových směsích.

Jestli se rozhodneš jet na pohotovost nebo do nemocnice, tak mi klidně zavolej a já vás tam hodím. Protože je doma T., tak můžu kdykoli. A pokud dobře chápu, kde bydlíte, tak jsem u vás z pár minut.
Ahoj Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.03.04 12:57

Ahojky Esterko,

no jo, piskoty mne napadly prave kvuli tomu, ze mi je podavali kdysi v detstvi i v nemocnici, kdyz jsem mela problem strevniho razu, ale ona je stejne nejedla, nejedla vubec nic, opravdu vsechno vyplivla okamzite ven. Ted jsem volala do Krce, maji tam nepretrzitou pediatrickou ambulanci (dokonce jsme tam jednou byly kvuli tem vyrazkam na pipince) a MUDr. rikala, ze se ji nezda, ze by to byla reakce na ockovani, pry to spise bude strevni infekce, ktera docela ted radi … tak nevim. Rikala, at ji k jidlu nic nedavam, pokud kojim tak at ji nakojim jak bude chtit a piti pry radsi taky moc ne … a kdyby se pritizilo, mame radsi prijet.
Musim rici ze se prospala a vypada zase lepe, ale v brichu se ji to stale mele, po:,–(ila jsem ji na nocnik a prdi tak strasne smradlave, ze se u ni temer neda ani sedet:-))) … ja matka jsem to tedy vydrzela, to zase jo:-) A samozrejme to uprdnuti neni nikdy ciste, vzdycky je to s necim.

Esterko, diky moc za nabidku, pokud to bude potreba, tentokrat nereknu ze te nevyuziju … a daleko k nam fakt nemas … zrovna vstala z nocniku, to neni jenom uprdnuti … aaaach jo!

Zatim papa

Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.04 13:05

Ahoj Šulánku,
přejeme Verunce, at´ je brzo zdravá, chudinka.
Esterko, já mám doma heřmánkový čaj, a tam píšou, že působí uklidnujícím účinkem při žaludečních a střevních potížích. Tak nevím, když měla průjem Karolínka, tak jsem jí ho dávala. Nám pomohla až Smecta. Hylakové kapky nepomohly.

Taky si myslím, že to z toho očkování snad nebude, třeba Verunce něco nesedlo.

Pa Gabča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.04 13:21

Ahoj Sulanku,

Kacce bylo spatne asi 2 dny, vzdy to rpichazelo jakoby ve vlnach, najednou ji vylitla teplota a bylo ji spatne a pak to behem tak 2-3 hodin odeznelo samo a bylo ji zase lip. Doktorka mi doporucovala co nejvice kojit, na obnoveni strevni mikroflory jsme meli Hylak forte.
Kacka mela problemy po vsech zivych vakcinach, nase Mudr. to pak i konzultovala v Narodnim ockovacim centru v Motole, takze ted ma upravene veskere ockovani.

Jo, promin, alternativni vakciny jsou na www.vakciny.net. Uz se mi ty stranky melou dohromady.

Preju at je Verunka zase brzy slunicko.

Petra

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.03.04 13:50

Mě to s tím heřmánkem pokaždé důrazně připomíná MUDr. A jednou, když jsem šla do lékárny pro Hylak, tak mi to řekla i lékárnice. Tak jsem to vzala jako fakt a dodržovala jsem to. Já na žaludeční (a střevní) potíže piju mátový čaj, ale jsem si vědomá toho, co je napsaný na heřmánkovým. Tak nevím.
Ahoj Esterka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 13.03.04 15:18

Ahoj Sulanku,
jukni sem: http://www.vakciny.net/…vani/OPV.htm
tam jsou popsany i nezadouci ucinky.
A jeste se koukni sem: http://www.ockovanideti.cz/…e/detail.htm#obr
tam je to ockovani proti obrne taky popsany.
Ona i kdyby to reakce opravdu byla, tak se zas tak moc nedeje, proste imunitni system bojuje proti tem virum obrny… Ty vazny reakce jsou opravdu hoodne vzacny.

Doufam, ze uz je Verunce lip.
Papa
Slunicek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 13.03.04 15:36

ahoj Sulanku
dtzim palce,at uz je tenhle smolny tyden za vami a hlavne,at se Verunce udela co nejdrive lip a uz ji nic netrapi.Tobe momentalne preji hoodne sily
pa magrata a krystufek z jarnatek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »