Až když něco ztratíš, zjistíš, co jsi měl

O životě
  • Michaelakkk
  • 15.01.11

Musím se vypsat z toho jak někteří přistupují k životu a nedokáží si vážit sebe samých. Jak jsou někteří vševědoucí a přitom nevědí nic a jak si myslí, že pomůžou s čímkoliv, ale ve skutečnosti je přitahuje jen zvědavost a lidské neštěstí. Naštěstí v nouzi poznáš přítele.

To že mi zemřel přítel už asi psát ani nemusím, ale do té doby jsem si také neuvědomovala jaká je hodnota lidského života. A může to vědět ten, kdo někoho neztratil? Po svých zkušenostech mohu říct, že to vědět nemůže. Z jednání mnoha lidí cítím takovou sobeckost, až mě zaráží jaké malichernosti jsou pro ně tragédií, s jak velkým sebevědomím jsou schopni říkat velmi silná slova druhým, aniž by si uvědomovali, že by je to mohlo někdy mrzet. Proč by si to taky měli uvědomovat, že? Vždyť žít je „samozřejmost“.

Za ten rok a půl od smrti přítele jsem si vyslechla spoustu doporučení, chlácholení, přesvědčování od lidí, co dřív byli moji přátelé. Z nějakých 50 mi zbyli 3 a já si říkám, proč? Proč jsem se s nimi přestala stýkat po Pavlově smrti? Proč se oni vykašlali na mě?

Protože jsem polovinu poslala do háje, když mi říkali: „To přejde, život jde dál, já moc dobře vím, jak se cítíš, něco podobného se stalo tomu a tomu, a toho já dobře znám, a ten udělal to a to a pomohlo mu to, tak to udělej taky a za chvíli zapomeneš. To já to mám teď taky blbé, ten můj chodí pozdě z práce a když přijde sedne si na gauč, dostane večeři a kouká na TV, kytku mi nepřinese, nikam se mnou nezajde, už mě to s ním štve…!“

V tomhle okamžiku už jsem odcházela a přinejhorším toho člověka poslala do háje. Byla to přehnaná reakce? Ale zase díky tomu, co se mi přihodilo vím, na koho se opravdu mohu spolehnout, kdo je doopravdy ten, komu můžu věřit a nejsem (snad) obklopená pokrytci a sobci, kteří dokáží myslet jen sami na sebe.

Zrovna dneska jsem koukala na zprávy a bylo tam o porodní asistentce, kterou obžalovali za postižení dítěte při komplikovaném porodu doma. Samozřejmě nemůžu znát všechny okolnosti zrovna ohledně tohoto případu, ale s rizikem domácího porodu je matka dobře obeznámena. Při komplikacích se nemusí dostat včasné pomoci.

Ale přesto do toho jdou, i když to všechno vědí a tento případ je důkazem toho, že až když se člověku opravdu něco stane uvědomí si, co se stalo, předtím si ale řekl: „Porod doma bude super, nějaké komplikace? To mně se nemůže přece nikdy stát, procento komplikací je mizivé“. A bůhví co ještě. To samé si myslím o maminkách, co nenechají očkovat své děti, nikdy totiž neví, jaká nemoc je může postihnout a co kdyby jí šlo zabránit. Ale to se nechci nikoho dotknout, je to jen můj názor.

Další, kteří mi dokáží neuvěřitelně pít krev jsou bezohlední řidiči, kterých je na silnicích u nás strašlivě moc. Přítel se zabil při autonehodě, za kterou mohl jeden namachrovaný chlápek, co předjížděl na plné čáře. Už když jsem si dělala řidičák, jsem měla hrůzu ze všech aut a nakonec jsem ho zvládla a po měsíci řízení se nabourala, mohla jsem za to já, naštěstí se nikomu nic nestalo a teď mám hrůzu jezdit, i když už zase jezdím, ale co potkávám za řidiče?!

Jezdím podle předpisů, nestydím se za to, kde je 30 jedu 30, kde je 50 jedu 50. S těmi dalšími rychlostmi je to horší, jo, na rychlostní jedu MAX 70 a na dálnici MAX 100, víc si netroufnu, ale to že mě budou předjíždět tam kde je 50 tak 60, budou mi dělat kličky, jen aby byly na semaforu jako první?

Předjedou mě dříve než odbočím já? Předjedou mě na plné čáře? Proč to ty lidi dělají? Neváží si vlastního života nebo co? Viz agresivní řidiči, co ohrožují jedoucí auta úmyslně? Proč to dělají? To je to uspokojuje nebo co? Těmhle lidem bych přála zažít nějakou ztrátu (i když to nepřeju nikomu, je to hrozná věc), ale uvědomili by si, co dělali za voloviny a že lidský život není samozřejmostí a že jen málo chybí k tomu, aby člověk odešel a už nikdy se nemohl vrátit zpět…

Doufám, že se tímto deníčkem nikoho nedotknu, nic není myšleno proti nikomu konrétnímu, tak snad vás to nenudilo a třeba si někteří něco uvědomí.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 15.01.11 17:28

Míšo souhlasím.Člověk to nedokáže pochopit.Často sem slýchávala to je neštěstí,ale taky znám rodinu co jim zemřelo 6leté dítě a mají se už fajn-to byla asi nejhorší věta co sem za ten rok slyšela :zed: :cert:
Většina lidí ale neví co říci a někdy prostě plácne něco aby nebylo ticho a nebo projevili svojí učast,bolest a pak je to něco jiného,prostě se snaží,ale jak říkáš nezažili tak neví jak s člověkem o tom mluvit.
Je hodně lidí co si života neváží ale jim se nic nestane a většinou to odnese ten hodný člověk ,dítě atd.. :zed:
Taky už se bojim jezdit,ale musim a tak se aspon snažím jezdit tak abych mohla včas reagovat a předvídám a na nějaké delší trasy už nejezdim proto že mám strach že nějakej blbec nás smete :cert:
Vim jak je život krutej a jak se všem z minuty na minutu změní život a snažím se se všema trávit co nejvíc času :hug:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 15.01.11 18:14

Ahoj,souhlasím s tebou úplně ve všem,co jsi napsala,protože i já mám na stejné věci podobný názor…co se týče domácího porodu,myslím,že je to hazard matky se životem obou,a co se týče řízení auta,i já stále potkávám na silnici střelce,kteří se chovají jak hovada.Bohužel,od té doby,co mám vzádu malého mám větší strach,že se něco stane,že to nepřežije on,nebo manžel.Osobně bych raději umřela sama,než vidět umřít jednoho z nich…ale to ti asi nemusím říkat…se strachem bojuju při každé cestě,ale snažím se jezdit,a doufám,že se mi to snad povede aspoň trochu utlumit…

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 15.01.11 18:24

Ahoj Míšo,
s článkem naprosto souhlasím, jen jsem chtěla napsat, že věřím tomu, že většina lidí se takto snaží projevit svou účast. Že je fakt trápí, že jejich přátelé trpí a snaží se je nějak povzbudit, říct jim, že bude líp (což jsou právě ty příklady- znám toho a toho, tomu se stalo také to a to- a vidíš, dneska už je v pohodě) Ono asi není úplně lehké najít vhodná slova, která povzbudí, bůhví jestli taková jsou…doufám, že pokud bude někdy v podobné situaci některá moje kamarádka, že se mi povede formulovat, že stojím při ní nějak vhodněji…

 
shadowgirll  15.01.11 18:33

Já teda taky občas jezdím jinak než se má ale pouze v nutných případech když opravdu spěchám, vím co se říká LEPŠÍ DOJED POZDĚ NEŽ NIKDY :nevim: ale když člověk v tu chvíli nemyslí na smrt ale na to aby dojel tam kam má včas :zed: taky mě mrzí že někdo jezdí fakt šíleně ale pokud je to nutné chápu to ale pokud je to 20letej debil namachrovanej tak to opravdu nenávidím ale jinak s nadpisem tvého deníčku 100% souhlas :palec:

 
Michaelakkk  15.01.11 18:41

shadowgirl : pokud je nutné ohrožovat jiné řidiče tím, že nepojedeš přesně tak jak máš když někam spěcháš tak to chápeš?? :roll: :roll: Díky takovým se ty nehody stávají… na smrt v autě nemyslí nikdo pokud ho to osobně nějak nezasáhlo a pochybuju, že ten člověk, který v životě neboural předpokládá, že se nabourá… Až zkušenostmi se získávají ty dobré zkšušenosti, se kterými se dá dál naložit… A ještě něco : myslíš, že 20 letej namachrovanej debil je něco jinýho ne 40 letej podnikatel v kvádru?????

Příspěvek upraven 15.01.11 v 18:46

 
JanaTadeáš
Kecalka 127 příspěvků 15.01.11 19:47

Je to přesné..dokud člověk nebourá,nepřed­pokládá že nabourá..
já měla nehodu,kterou jsem zavinila a měla jsem v autě i syna ,tenkrát mu byly necelé 2 roky..Byla to dost těžká nehoda,malému se naštěstí nic nestalo/asi při nás stáli všicchni svatí/,já byla jen trochu omlácená,naštěstí mi vylít aerbag,ale kdyby tam nebyl,už tu asi nejsem nebo nevím auto bylo na odpis.. dodnes se mi to vrací je to víc než rok, mám to každý den před očima a hrozně si to pořád vyčítám,že jsem ohrozila malého..už jezdím ale přesně jako ty..na dálnici nejedu víc než sto a když se mi před očima rosvítí brzdová světla auta předemnou skoro pokaždé se dost leknu ..bezohledných lidí je všude čím dál víc.
Nedivím se ,že tě tohle všechno zlobí,že si lidé neuvědomují jakou cenu má lidský život :andel: Nedovedu si vůbec představit jak to musí být těžké.

 
Jeva
Závislačka 3377 příspěvků 15.01.11 19:55

Naprosto souhlasím jak s názorem na domácí porod, na neočkováním tak na bezohledné řidiče. A to poslední jmenované mě opravdu hodně točí a proto jsem přestala řídit auto a už asi nenajdu odvahu. A to jsem nikdy nebourala. Prostě nemám nervy na to, že ikdyž já pojedu v pohodě, sestřelí mě nějaký „borec“ co spěchá aby mě předjel, získal 2 vteřiny náskok a na dalších světlech stejně stál na červené. Jak někdo vůbec může sednout za volant nalitej nikdy nepochopim. A fakt nevím co lidi vede k tomu hazardovat takhle se životem.Co je to za poddruh člověka? :zed:

 
Michaelakkk  15.01.11 19:58

Jana Tadeáš : já právě taky zavinila nehodu a měla jsem malýho v autě :cry: a to jsem jezdila opatrně nebo jsem si to říkala že jezdím opatrně :-( Ale ten řidič, který jel po hlavní jel více než podle předpisů a vůbec nebrzdil auto taky bylo na odpis. A i po své zkušenosti před nehodou jsem jezdila mnohem mín opatrně než ted po té nehodě, ted předpokládám, že každý i když jedu po hlavní mi může do silnice vjet, že předjíždět není potřeba i když spěchám a že je lepší si počkat při vjíždění na hlavní z vedlejší dýl než abych riskovala… V autě se ted bojím strašně, ale nezbývá mi nic jiného než jezdit, když byl malej miminko tak mi jízda v Buse nevadila, alee jak je větší a nechodí je to s kočárem těžký a jezdit někam 2h je o nervy…

 
shadowgirll  15.01.11 20:03

Michaelakkktak rozhodně myslím že bourá mnohem víc mladých než starých přeci jen 40letý má už mnohem víc naježděno než 20letý a psala jsem že to chápu z důvodu pošty o vánocích a různých expresních dopravců(když nerozvezete to co máte příjdete o práci)(dále když manžel např.jede do porodnice,nebo někdo veze zraněného do nemocnice)v těchto případech to chápu.Kdyby měli tihle jmenovaní jezdit 50 a 30 tam kde je to psané tak to dopadne asi hodně špatně 8-o

 
Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 15.01.11 20:11

Ahoj Míšo,

v některých věcech s tebou nesouhlasím - porody a očkování. Ono je totiž někdy hodně rizikové se svěřit do péče i nějakému „odborníkovi“ v nemocnici.
I když sama nejsem domorodka ani odpůrkyně očkování, v mnoha těchto věcech jsem se postupně stala velmi tolerantní. Většina má pro určité jednání své důvody a ač někomu můžou přijít nepochopitelné a nesmyslné, přesto mohou být pádné a důležité.

Naprosto s tebou souhlasím v tom, že člověk si často neuvědomuje hodnotu života, až do té doby než se to dotkne jeho samotného.
Nesnáším frajírky za volantem jakéhokoliv věku, kteří si myslí, že jim se přece nemůže nic stát.

Souhlasím s Kamčou, že spousta lidí neví, jak mají mluvit v takových citlivých situacích.
Ono to není lehké. Někdy můžou plácnout nějakou hloupost, při tom to ale nemyslí zle.
Já sama mám vždycky strach s někým o takových věcech mluvit. Bojím se, abych se někoho nějak nedotkla.

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 15.01.11 20:11

Já nesouhlasím s názorem na domácí porody a neočkování - to se dopouštíš úplně té samé věci jako tví expřátelé - hodnotíš něco, o čem nejspíš moc nevíš. Představ si, že já jsem byla ohrožena na zdraví tím že jsem rodila právě v porodnici (příliš spěchali na porod placenty a došlo k jejímu potrhání a následným revizím - naprosto zbytečně). To by se zas při domácím porodu stát nemohlo.

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 15.01.11 20:12

Michaelakkk- cítím z Tvého deníčku velkou bolest a smutek :hug:
Moc často sem nepíšu, ale nedalo mi to…

 
JanaTadeáš
Kecalka 127 příspěvků 15.01.11 20:14

Já se bojím jezdit i mhd…Týden po té nehodě jsem jela opět s malým v tramvaji a ta bourala byla jsem celá zelená ,nebylo to nic strašného,ale já po tom zážitku byla na mrtvici a chtělo se mi brečet…taky si dávám pozor,ale to člověk může a stejně ho někdo smete a pokaždé když dojedu domů ,říkám si ,že to bylo štěstí ,že se nám dnes v autě nic nestalo,protože když poslouchám v televizi kolik je za den dopr.nehod a všeho..hrůza..

 
shadowgirll  15.01.11 20:16

já si osobně myslím že co se má stát ,stane se a i když budeš jezdit sebevíc ohleduplně nebo dle předpisů jsi stále ohrožena všema okolo.Takže podle mého si na silnici stejně nevybereš.Když už sedneš za volant nese to sebou vždy skoro stejná rizika a když se člověk bojí tak nemá rači jezdit kolikrát je to pak ještě horší když se neumí zachovat v některých situacích z toho je také mnoho bouraček.Mě řízená moc baví už 6let jezdím bez nehody což se o mé mamince říct nedá potratila protože do ní nabourali pak byla měsíc v komatu atd..ale to je prostě silnice a jízda v autě=časova­ná bomba

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 15.01.11 20:16

SOuhlas souhlas souhlas!!! Perfektní deníček!!!!!  :potlesk:

porody doma? Tůhle jsme to řešili s přítelem, jak neuvěřitelně nezodpovědné ty matky jsou. Jak hazardují se životem a zdravím človíčka, který hold nemá na výběr, když je jeho matka lehkomyslná a dovolí si ohrozit jiný lidský život. Možná bych teď mohla napsat, že nikoho kdo se rozhodne pro porod doma, neodsuzuju. Odsuzuju a odsuzovat vždycky budu! Rozčiluje mě ta neuvěřitelná lidská nezodpovědnost! :pocitac:

Očkování dětí nechám bez komentáře. Opět hazardování se životem dítěte.

A řidiči? No tak to je kapitola sama pro sebe!!! Dneska mě jeden kretén předjížděl na dálnici zprava!!! :pocitac: Vpravo jely kamiony…ve velkém odstupu, ale fakt mě nabaví sez prostředního stále dokola zařazovat do pravého a vyjíždět do prostředního a hlavně mi to přijde riskantnější, něž si jet prostřednímAť si mě rychlejší auta předjedou. 50 nejezdim, tak proč nejet prostředním. Podotýkám, že jsem jela 110. V levém jely rychleji auta, ale tenhle zmrdeček mě prostě musel okamžitě předjet, na autě mám ceduli jako kráva !dítě v autě", svítí to snad na dva kilometry, ale néééé, musel tam bejt první. Ať se klidně zabije idiot, ale ať neohrožuje mě a moje dítě a jiné nevinné v ostatních autech. :pocitac:

Tvé rozhořčení naprosto sdílím!!! :palec:

Gino holka, já bych doma i s malou umřela. Beze srandy! jo, většina porodů doma vychází v pohodě, ale riziko tam je a velké. To je samo i v porodnici, ale tam jsou zase odborníci s přístrojema, který ti i miminku můžou zachránit život. Nesoudím nikdy nikoho ale v tomhle ano. Odsuzuju to!

Příspěvek upraven 15.01.11 v 20:23

 
Charlot
Kecalka 259 příspěvků 15.01.11 20:56

Našla sem kus pravdy ale taky s lesčím nesouhlasím.Sama píšeš o tom jak lidé riskujou a jinde píšeš že monitor dechu je k ničemu že dítě stejně nemusí zachránit,tak nevím zda ti přijde jiné zemřít při autonehodě a nebo ve spánku? :nevim: :roll:

Domporod sem skoro zažila :lol: ,ale raději se svěřím do péče lékaře.

 
Michaelakkk  15.01.11 21:05

Charlot : čekám kdy někdo nařkne monitory dechu :D :mrgreen: já jen hájím názor, že nepomůžou při SIDS při všem jiném ano :-) já jsem monitor dechu taky měla, ale moc jsem ho nezapínala a když už jsem ho zapnula tak jsem ho pak v noci při krmení zapoměla vypnout a celej barák byl v pohotovosti a pro nic…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 15.01.11 21:08

Míšo já vim že sem další prudič :lol: :lol: ,ale do autosedačky dítě taky dáš a také muže zemřít a ba naopak jako u nás za to že dítě zemře muže právě autosedačka,tak to přece nemužeš takle brát :wink: a znovu sids je zapomenutí dechu v hlubokém spánku.Kdyby to bylo jak říkáš tak dítě neumře jen ve spánku,ale i přes den :nevim:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 15.01.11 21:23

V něčem s tebou souhlasim, v něčem ne. Opravdu si myslíš, že by všem pomohlo, kdyby zažili něco ošklivýho? Někomu je bohužel i to putna a dělá si co chce dál. Uvedu příklad: můj jel jednou večer z práce domů - nedorazil, protože ho nějakej blb naboural, úmyslně? Nevím. Možná. Naštěstí to bylo pár metrů od domu, ale vše se táhlo než přijela policie, i když ten můj měl 2 možnosti, vybral si tu správnou? Ano, aby v tom nezůstal sám a možná udělal ještě líp než kdyby si zvolil tu druhou možnost. Naštěstí se mu nic nestalo, jen (jak je velkej) ho bolely kolena od volantu. Tou jednou z možností bylo - napálit to rovnou do stromu, aby ten druhej co to zavinil z toho vyvázl. Vybral si narazit do něho, protože to byla jeho chyba, tak proč by on měl nést sám následky a být označen za někoho, kdo nezvládl řízení a podílet se sám na pojištění. Ten kluk, bylo mu 21, vše musel zaplatit naštěstí, protože škoda byla větší než 80 tisíc a z něho vylezlo, že týden předtím měl taky autonehodu, kterou zavinil. Bylo to v zatáčce a prý mu nefungoval volant (haha, nebyla nalezená ani jeho brzdná dráha!). Zřejmě z toho měl srandu a nebo se auta potřeboval zbavit. Nevím, asi jim to činí potěšení, ale řidiči blbci tu vždy byli, jsou a budou. Já už řídim 8 let, zatím ani jednu nehodu jsem nezavinila, ale ty řidiče co potkávám, těm bych zakroutila krkem, zvlášť když jedu ještě se synem!

 
Křupka1
Závislačka 3643 příspěvků 15.01.11 21:29

Ahoj, naprosto souhlasím.

Člověk až když někoho blízkého ztratí, tak si uvědomí, jak je život vzácnej. V takových situacích se těžko hledají spravná slova, jestli vůbec existují (z vlastní zkušenosti o tom pochybuji). Život se změní, ale člověk si na to časem asi „zvykne“ (nevím, jestli je to to správné slovo), ale to prázdno je tam pořád.

Porod doma - ani za zlaté prase. Já bych se strašně bála, že se něco stane ať s miminkem nebo se mnou. Některá očkování si myslím jsou nezbytně nutná, např. TBC, tetanus apod. Nejsem např. zastáncem očkování proti chřipce.

Jízda autem je děs. Včera zrovna jsem odbočovala na semaforech doleva, přede mnou dodávka, která zastavila na přechodu před chodci, kteří měli zelonou a zleva to tam střihl nějaký debil ve velkým autě. To fakt nechápu. Říkám, že pospíchaj do hrobu, ale bohužel většinou tam pošlou někoho jiného :-( .

 
Michaelakkk  15.01.11 22:06

Petulle : ne nemyslím si, že by to pomohlo všem také to tam nepšu, píšu tam, že by to pomohlo těm kdo úmyslně jezdí jak prasata… Ale kdo ví… To co si pak psala potom mi vůbec nedává smysl co si tím chtěla říct… :think:

 
lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 15.01.11 22:31

Řidiči tady opravdu jezdí hrozně… a neohleduplně. A neustále zjišťuji, že neznají pravidla !!! Např. na dálnici místo vpravo, jezdí v levém jídzním pruhu a nemíní se odtud hnout, nechtějí pustit rychleji jedoucí řidiče. Ti potom musejí porušit předpisy a předjíždět zprava. Atd atd. Ale nejen podle mě, ale i podle odborníků na dopravu jsou takhle příšerní řidiči převážně v ČR ! Proč ?!

Já jsem naštěstí nikoho neztratila a života si vážím. Také si říkám, že lidé se nervují zbytečně, kvůli malichernostem… Ale má blízká příbuzná ztratila přítele a ani já sama jsem nevěděla, jak se k ní mám chovat. Co a jak jí mám říct… Každý jsme jiný, každý svou bolest prožívá jinak. Někdo to nechce připomínat, někdo naopak o tom mluvit potřebuje, někdo chce slyšet soucit, někdo ne… Je to těžké.. Naštěstí mě do háje neposlala, když jsem se s ní o tom bavila a snažila se jí pomoct..

 
jizvíková
Extra třída :D 12491 příspěvků 15.01.11 23:00

Miso, to jsi dobra, ze dokazes ridit 100 :) ja kde je 50, tam jedu 30 a kde muzu vic jedu 60 :) jsem brzda, vsichni me predjizdeji a mne to nevadi :) jsem hrda, sice zdrzuju, ale vim, z ekdyz pojedu rychleji, bude ridit auto a ne ja

 
Michaelakkk  15.01.11 23:05

Jizvíková : jo jedu 100 protože bych na dálnici stejně mín jak 80 jet nemohla a ono jet pomalu může na dálnici ohrozit úplně stejně jako jet rychle…

Lumáťa a ostatní : jak jste tu někteří psali o tom jak je težké se bavit s člověkem co prožije ztrátu atd. to samozřejmě vím a respektovala jsem ty co mi říkali buhví co nakonec jsem jim řekla jak to chci řešit já atd… Spíš mě štvalo jak mi všichni navykládaly, že kdybych cokoli potřebovala at se jim ozvu a když jsem se ozvala neměli na mě čas, nebo se jim prostě nechtělo… :roll:

 
Myškita  15.01.11 23:31

Trochu silná slova Miruše nemyslíš!!!! Odsuzuju!!!! Možná s přibývajícím věkem přijdeš na to, že nic není pouze černé nebo bílé!!!Ono je jednoduchý brát porod jako něco o co se postarají doktoři v nemocnici, nechat veškerou zodpovědnost na těch druhých, ale ani oni nejsou všemocní…samoz­řejmě, že je tu riziko rodit doma, ale i v nemocnici se může něco přihodit a může to být právě proto, že jsi v nemocnici…jelikož porod je z velké části otázkou psychiky. Takže já naopak, ženy, které mají tu odvahu přivést své dítě na svět tou nejpřirozenější cestou obdivuju :potlesk:

 
Anonymní  16.01.11 01:28

Nikdo se nedokáže vžít do kůže toho, kdo právě zažívá ztrátu.. To prostě nejde.. Ani když už to zažil.. maximálně si může připomenout ten pocit bolesti a bezmocnosti.. Každý to totiž prožívá jinak.. Jinak se s tím smiřuje.. Vidím to u sebe a jiných členů rodiny.. Já jsem ten typ co nechce sedět doma a brečet - pak mě to bolí ještě víc!! Chci ven a mezi lidi, kteří nebudou brečet a nejlíp aby nic netušili.. A že už jsem to zažila nejednou.. Prostě .. nechci se cítit ještě hůř.. (A nechci zkončit na antidepresivech apod. ) Ale timhle chováním, ač si to ostatní myslí, nechci zapomenout na TOHO člověka, jen na tu BOLEST.. :nevim:
Neočkování - je to každého věc - já osobně děti očkovat NECHÁM! Myslím že následky nemoci by mohli mít větší dopad než když se něco pokazí při naočkování.. Pro mě je neočkovat větší riziko.. Řidiči - PRASATA! A můj přítel = prase! On teda nepředjíždí - má oči, ale lepí se na PRDEL!! :cert: A já mám po dvou bouračkách strach a on to nechápe, že se bojim .. :lol: :nevim:
Porody doma - nikdy!!! Pokud nebudu mít extra prdy rychlej porod - doma nikdy a dobrovolně už vubec. Podle mě je to velké riziko, nejen se svým životem.. A ano, komplikace nastanou i při porodu vedeném Dr., ale raději budu v nemocnici, kde se mi rychleji dotane pomoci, než ztrácet čas převozem do nemocnice.. :nevim: Je to můj názor - hazard..
a Myškita - mě zase přijdou ostrá tvoje slova.. :lol: Každej má prostě svuj nazpr a myslím, že není vhodné „soudit“ někoho podle věku.. Kolikrát mladší lidé mají víc rozumu než starší.. :-) ;-) Jsem taky mladá, nikdy jsem ještě nerodila a pár let ještě nebudu, ale ani s věkem si asi nerozmyslim to že „dobrovolně budu rodit v nemocnici“.. A přirozený porod mít lze i v nemocnici.. si myslim.. Záleží na domluvě s Dr. popř. si najít místo, kde k porodu nepřistupují jako k lékařskému zákroku.. (Doufám, že až já budu jednou rodit, bude fungovat Vrchlabí.. :lol: a to bydlím přes 200 km daleko :lol: )
 Kačka

 
Anonymní  16.01.11 07:13

věřím tomu, že spousta lidí, co ti říkala, že bude líp, tě chtěla povzbudit, pomoc ti, ale jen Bůh ví, že je to vlastně nemožný..když mi při autonehodě mladej kluk zabil tatínka, měla jsem pocit, že jsem úplně jinde, než zbytek všech lidí kolem mě..já tě strašně obdivuju, žes dokázala jít dál..jasně, spousta matek řekne, že jsi musela, čekala jsi miminko a to je nejvíc co může být..ale já vím, že jsem tenkrát neměla chuť žít a všechno mi bylo jedno..přeju ti, abys už nikdy, nikdy nezažila nic takovýho co by otřáslo tvým životem..hodně štěstí tobě, tvému synovi a tvým nejbližším :srdce: :srdce: :srdce:

 
SkyNet  16.01.11 08:20

Milá Míšo, ať se nám to líbí nebo ne, smrt patří k životu a lidé budou umírat stále. Někteří na své chyby, jiní na nemoci, zlé náhody či proto, že jsou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. nedá se to změnit a věř, že riskování na silnicích k tomuto spektru prostě patří. Příroda prostě některým z nás nadělila větší odvahu, menší práh bolestivosti a asi rychlejší a silnější reakci nadledvinek, které s adrenalinem za tím stojí právě proto, abychom riskovali. Jsme tím schopni posouvat hranice nám možných a dostupných výkonů a zároveň nám tím dala příroda možnost učit se, kam až můžeme ve svých schopnostech zajít. Samozřejmě, že příroda počítala s tím, že někteří své schopnosti přecení a zaplatí za to třeba životem či zdravím, nebo a to je smutnější, zaplatí de facto za to životem někoho jiného. Jde prostě o přirozenou selekci a té podléháme stejně jako třeba rostliny či zvířata. To jen člověk ve své pýše si občas myslí, že svými, podotýkám na přírodu nemalými, rozumovými schopnostmi se z tohoto cyklu vymaní, že mu nepodléhá a že prostě bude umírat tehdy, až bude chtít. Že stejně nikdy chtít nebude a že mu každá jeho smrt či smrt jeho blízkých přijde předčasná, byť by umřeli ve sto deseti, nemusím snad ani dodávat. Jedinou útěchou v situaci, která Tě potkala je asi fakt, že si můžeš říct, že příteli to, že umřel, nijak nevadí. Živé bytosti mají totiž zakódován v pudech zvláštní paradox a sice, že se bojí smrti a dělají vše pro to, aby se jí vyhnuly, když ale přijde, resp. přichází, cítí úlevu. Tak zase někdy nashledanou.

 
SkyNet  16.01.11 08:33

V ČR lidé jezdí po D1 vlevo proto, jelikož v pravém pruhu se pro otřesnou kvalitu povrchu jet nedá.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 16.01.11 11:05

Dámy co mají potřebu komentovat můj příspěvek o porodech doma, nechť laskavě zanechají nadávek zde, pod deníčkem Michaely a jdou mi to nandat sem! https://www.emimino.cz/…lasim-59762/ Jo a ještě poznámečka: Nejsem patnáctiletej parchant, kterej je ještě pod taktovkou těch „dospělejších“ a „rozumnějších.“. je mi 28 let a nevidim důvod, proč bych nemohla vyjádřit svůj názor. Vyjadřují ho všichni!

Michaele se omlouvám za přípěvek mimo téma deníčku. :hug:

 
nonina
Závislačka 3831 příspěvků 16.01.11 11:40

Ahoj Míšo,

přemýšlela jsem, zda na tvůj deníček reagovat.

Víš, docela mne mrzí, že si opravdu myslíš, že lidé, kteří se Ti nabídly s tím, že když budeš potřebovat, tak se máš ozvat, tak jsou jenom hyeny, které touží po detailech a nechtějí pomoct. Jsem jednou z těch, která se Ti přes SZ nabídla a pár dnů na to, jsem se dočetla(myslím v reakci v jedné diskuzi), co si v podstatě i o mně myslíš :-( - a bolelo to.Určitě jsem neměla zájem o podrobnosti - nejsem sběračkou drbů a lidských neštěstí, jenom prostě patřím k těm, co se snaží lidem kolem sebe pomoct.

To, že člověk neprožije stejné trápení jako Ty totiž neznamená, že ho úplně stejně nemůže trápit něco jiného. Chápu, že se cítíš zraněná a zrazená svými , jak píšeš, přáteli, kteří se nezachovali dle Tebe a Tvých přání. Ono je totiž hrozně těžké říct něco povzbuzujícího - v některých situacích jsou prostě slova hrozně málo a pak člověk v zoufalství, že neví co říct, tak plácne něco, co si ten druhý vysvětlí jako nezájem .

Chci Ti říct, že úplně souhlasím z názvem deníčku. Z některými postoji (ne názory) ovšem nesouhlasím.Protože se chováš přesně tak, jak to nechceš od svých přátel.
Nejsem domporodka a taky díky lékařům jsem já i dcerka v pořádku, ale maminky, které se rozhodnou rodit doma a jít do toho obrovského rizika, sice nechápu, ale RESPEKTUJU.

Co se týká očkování - tak já nejsem pro všechna ta očkování, i ta NAVÍC. Zrovna u nás je totiž bohužel problém - a to takový, co si většina prostě nechce připustit - asi nemusím rozepisovat, ale podezření na autismus a zastavení, či ohromné zpoždění vývoje dcerky nastalo zřejmě po prvním Priorixu - tak teď babo raď. Další očkování nemáme povoleno - a řeknu Ti, že i když mi ho jednou povolí, tak JÁ to nedovolím!!! Nebudu zbytečně riskovat, že sice mé dítě nedostane tu či onu nemoc (a od koho by ji dostalo, když jsou kolem jenom oočkovaní?)než aby bylo jednou mentálně zaostalé? Co si pak na kom vezmu???

Řidiči a to co se děje na cestách - v tom s Tebou naprosto souhlasím . I v tom, že člověk se zkušeností se chová zodpovědněji - já bourala z vlastní viny před skoro 17 lety - ještě v době, kde zdaleka nebyl takový provoz - a rozhodlo to o tom, že raději řídit nebudu. Ano, mám řidičák, který si mohu zarámovat, ale aspoň neohrožuju okolí. Všude jezdí autobusy a vlaky, tak co. No, přiznávám, hlavně manžel je jako řidič k dispozici kdykoliv, což je příjemné vědomí.

Přeju Ti, aby ses přes všechny svá trápení dostala co nejdříve . :hug:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 16.01.11 13:18

Míšo,souhlasím s tebou… :wink: Sama jsem zažila ztrátu přítele(příčina-plicní embolie) -byla jsem ale hodně mladá (19),děti jsme neměli…a já bývala dost silný člověk na to,abych to zvládla.Bolela mě reakce mého otce -přítele neměl rád,se vztahem nesouhlasil -po jeho smrti prohlásil:„Konečně ten parchant chcípnul ,bude klid“.Nechápala jsem to…už vůbec ne ,jak něco takového může říct vlastní rodič :nevim:
Někdy je těžké přijímat „dobře míněné“ rady od lidí,ze kterých necítíš tu upřímnost a empatii,spoléhat se na pomoc,kterou nabízí,ale ona pak nepřijde,protože ve chvíli,kdy ji potřebuješ,tak mají spoustu výmluv a jiných starostí…tak jsem se postupem času naučila spoléhat hlavně na sebe,nebýt pak zbytečně zklamaná.
Porody doma -dobrovolně ??? Já osobně považuji za nezodpovědné hazardování se životy-matky i dítěte.Můj názor…
Neočkování ??? Neuznávám.Pro děti doplatím i další,pokud tomu nebudou bránit vážné zdravotní důvody.
Hovada (omlouvám se za ten výraz,ale nic mírnějšího mě nenapadá) na silnicích: pozavírat! Zabavit řidičáky navždy! Nejvíc mě dostává,když někdo způsobí těžkou nehodu v opilosti a je to bráno jako „polehčující okolnost“ (…byl pod vlivem…neuvědomoval si…) proboha,kde to žijeme????
Jezdím 17 let,nehodu jsem neměla,jezdím dost a můžu tvrdit,že dobře,snažím se být opatrná… O machrech ,kteří se sami zabijí při nehodě si vždycky pomyslím: dobře jim tak…
Nevcítím se do tvé kůže,ale přeju ti,ať je vaše bolest menší a menší… ať můžete zase prožívat radost ze života. :wink:

 
Michaelakkk  16.01.11 13:48

Nonino : promin, že jsem se tě někdy dotkla, ale já prostě nejsem ten typ člověka co se bude svěřovat po internetu nějaké neznámé mamině co mi napíše SZ… Po svých zkušenostech lidem prostě jen tak nevěřím kór když jsem je v životě neviděla. Svými přáteli myslím ty lidi, které znám osobně se kterými jsem toho dost žažila známe se dlouho chodili jsme spolu do školy… prostě ne na internetu a to ty jsi pro mě ta neznámá z internetu… Většina tady napsala jak je těžké pro toho druhého se zachovat jak už jsem psaala jednou vím to, také jsem respektovala to co mi všichni říkali ze začátku......... Ale těžko pak vysvětlovat podrobnosti to by bylo nadlouho čím ten konkrétní člověk ublížil naštval nechtěl mi pomoct to bych tady ani nerozebírala… jestli si o mě myslíš, že se chovám přesně tak jak nechci aby se chovali mí přátelé tak si to mysli, ale já vím, že to tak není, protože ty nemůžeš vědět jak se ke mě mí přátelé zachovaly v deníčku je to hoooodně zobecněné…

 
Lena F.  16.01.11 17:42

Mišo z Tvého deníčku je cítit obrovská bolest :cry: . Na bolesti srdce je jediny lek - čas. Ten vše vyleči. Života si velice vážim, každy den je plný nádhernych maličkosti i posvátnych okamžiku. Káždý dětský usměv, první krůčky i vzteklé sceny se snažim prožit do hloubky.
Tvé názory na porody a očkování nesdílím. Zastávám jiny životní styl pravě proto že si velíce vážim života, svého i svých děti. Ale taky rozumím tomu proč pro mnohé je to těžké pochopit.
No nic, čas letí, vše se mění, kdo ví jaký názor budeš mit za par let.
Mějse krásně, a užívej si káždé chvílky života, nikdo z nas neví kolik nám jich zbyvá :kytka:

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 16.01.11 20:19

Jak uz tu někdo psal, ty si stěžuješ jak ostatní posuzují a mluvi o tom, co vůbec neznají a přitom ty to děláš taky, přinejmenším u těch domácích porodů a rovnou ty ženy odsuzuješ. Já též nejsem domorodka, ale naopak toto rozhodnutí obdivuju a je vidět, že ty ženy o tom opravdu přemýšlí , protože i po tom co se něco stane si zatím stojí a říkají , že by znova rodili doma. Mmch často to jsou konce , které by se tak odehráli i v nemocnici, nemocnice neznamená záchranu všeho , někdy právě naopak , a to by zase jiné maminky asi mohli vyprávět. A na západě nemají větší úmrtnost, přestože se tam doma rodí doma celkem běžně atd. , ale ono by jen stačilo neodsuzovat někoho za jeho rozhodnutí, za jeho životní názor , prostě být tolerantní

 
Michaelakkk  16.01.11 22:10

Zuzko84 já jsem nikdy domácí porod neodsuzovala neumíš číst?? chceš mě házet do jednoho pytle s miruší??? já mluvila jen o tom konkrétním případě Takže važ prosímtě slova až začneš někoho zase takhle osočovat a co se týče domácích porodů běž si své srdce vylít do tý pitomí diskuse co založila Miruše!!!
Můj deníček není o porodech doma, ale o něčem úplně jiném!

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 16.01.11 22:25

Souhlas…jsem 3 týdny po operaci páteře, nechodím…mám 3 měsíčního syna, prvních 14 dní v nemocnici jsem ho neviděla…přehod­notila jsem svůj život a modlím se, abych zase mohla chodit a starat se o svoje dítě. Když tady vidím spolupacienty po nehodách apod., chce se mi brečet…každý mi říká, že to bude dobrý, ale špatně se tomu věří…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 16.01.11 23:20

Zuzka84 a Michaelakkk. Ani já jsem nikdy neřekla že Michaelakkk odsuzuje domácí porody. Ano tento deníček není o tom, ale o něčem úplně jiném!

Myslím že nadpis je vševypovídající. Znova opakuju že se mi deníček hrozně líbil, a též znova opakuji, že kdo mě chce setřít za můj názor na domácí porody, nechť se odebere do diskuse co jsem založila (výše je na ní odkaz).

Nemusíte stírat Michaelukkk za to, co jsem napsala já!!! :cert:

 
zdenulina
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 27.01.11 20:14

je to strašně smutné! :cry: I já se bojím jezdit sama s dětmi, ale holt nouze mě donutila. Pokaždé, když jezdím od rodičů asi 50 km, se najde nějaký namachrovanec, co se mi lepí na auto. A to mám 2 nálepky „děti v autě“. Zrovna minulý týden se na mě neuvěřitelně lepilo auto v minimální hodnotě milion a půl, blikal na mě,odstup snad na metr, provokoval, přitom cesta byla zatáčka za zatáčkou, namrzlo a doprotivky jela houkající sanitka. Já děcko v autě.Hlavně jsem se modlila, abych neudělala nějakou chybu a nezazmatkovala. Stačilo by jen trošku přibrzdit, a ten blázen s mega autem by to do mě napral. On by to přežil,jeho auto taky, ale co mé dítě vzadu. No hrůza. Bohužel takových řidičů je u nás neskutečné množství. Nevím, kde se ta agrese a sprostota v lidech bere. Žili jsme před rokem rok v Německu a toto se nám nikdy nestávalo, přestože jsme jezdili co 2 měsíce 2 000km.Strašně nám chybí slušnost a skromnost. Pak to většinou odnáší ti nevinní.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama