Už přemýšlím nad vším

Rodičovství

Nevím přesně, jak začít. Je zvláštní psát o tom, co bude, chtít to vědět. Je ale fakt, že já vlastně vím, co bude, vím, co je teď, jsem mámou. Za měsíc, za rok mi moje holčičky ale odejdou, co budu dělat? Jak budu žít?

Je to peklo. Přiznávám se, že jsem vždycky postižené děti odsuzovala. Říkala jsem si, že se mi to nestane, a teď mám dvě postižené děti, které mají smrtelné postižení. Víte, co bych dala za to, aby to byl třeba jen Dawnův syndrom nebo něco jiného? Vím, že všechno je peklo, ale už nevím, jak dál, už přemýšlím nad vším.

Bože, už to nedávám, poslední dobou tyhle chvilky přichází čím dál tím častěji, jako by moje tělo, moje mysl, moje srdce tušilo, že se něco stane, že už to přijde, že už nebudu celá máma, že už budu jen poloviční. Vím, že vzpomínky a holky mi ze srdce nikdo nevyrve, ale víte, jak hrozný je to pocit, když přijede moje sestra na návštěvu se svou devítiměsíční dcerou a chlubí se, jak mají zoubky a jak lezou a jak sedí?

Moje holčičky leží nehybně v nemocnici a jen koukají. Bože, omlouvám se, že takhle píši, ale už nevím, komu se vypovídat, nevím, jak dál, bojím se toho, že když budu mít jiné miminko, že ho budu brát jen jako náhradu holek. Jsou můj život a obávám se, že až odejdou, přestanu žít, že mě to zlomí. Nevím už, jak dál, poraďte. Život je opravdu nespravedlivý, je to boj, a krutý.

Tímhle deníčkem bych taky chtěla poděkovat všem rodinám, maminkám, tatínkům, a ostatním, kteří mě a mým holčičkám pomohly, ať už finančně, materiálně nebo psychicky. Hlavně chci také poděkovat Monči Nebojsové alias Makakelo, která vše zařizuje za mě, děkuji ti hrozně moc, Mony! :srdce:

Hodnotilo 12 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucie196
Kecalka 188 příspěvků 12.02.12 02:26

Mila Barunko,
Vas denicek me hodne zasahl, chtela jsem uz jit spat, ale jeste jsem si rekla, ze se podivam sem na emimino. Ted tu sedim a vim, ze i vy mozna jeste nespite, premyslite a trapite se. Nedokazu se jen tak odhlasit a jit spat. Clovek ve Vasi situaci asi hlavne potrebuje vedet, ze neni sam, ze na neho mysli rodina, pratele. Vubec Vas neznam, ale verte mi, ze kdybych mohla ted byt blizko Vas, vzala bych Vas treba za ruku a jen tak s Vami sedela, sdilela tu Vasi bolest s Vami a poslouchala cokoli by jste chtela rict. Lucie

 
elfans
Kelišová 5254 příspěvků 12.02.12 07:57

Mrazí mě z toho a nevím co říct, jsi úžasná a hrozně statečná máma :hug: Drž se Barunko!

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 12.02.12 08:34

Barunko :,( :,( :,( Jsi moc statečná, že to zvládáš. Neznám statečnějšího člověka než jsi ty. Přeji vám aby k vám byl čas milostivý a dopřál ti ještě spousty dní, měsíců i roků s tvými dcerkami :! :)

 
Alyss
Extra třída :D 10471 příspěvků 12.02.12 08:53

Barunko, :,( :,( :,( :,( .
Strašně moc tě obdivuju, jak si statečná a úžasná máma pro svoje nádherné holčičky :hug: :hug:

 
mmonica  12.02.12 09:03

Baru,myslim na vas kazdou chvilku,jsi moc silna a statecna :srdce: :srdce: :srdce:
Baru,hlavne v sobe nic nezadrzuj,brec a nestyd se za to,clovek nemuze vse ustat 24 hodin denne a brekem si ulevis ,dostanes ze sebe emoce a najdes dalsi silu

Příspěvek upraven 12.02.12 v 09:15

 
bell
Extra třída :D 12767 příspěvků 12.02.12 09:05

Barusko,ani si nedovedu predstavit jak ti musi byt,jsi moc statecna a skvela maminka! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29292 příspěvků 12.02.12 09:45

Barunko :hug: :hug: :hug:

A Maky je opravdu uzasna!

 
byron  12.02.12 10:01

Je mi to moc líto, musí to být šílený. Posílám objetí :hug:

 
renč  12.02.12 10:07

Baru, zase jsi mě rozbrečela. Pokaždé když se dívám na svoji 11-měsíční holčičku, pokaždé, když sedím tady na emiminu, pokaždé, když jdu kolem ledničky, kde mám tvoje přáníčko…není den, abych si na tebe a na holčičky nevzpomněla, neumím si ani představit, jak těžké to musí být, ta bezmoc, neznám vás osobně, ale hrozně se mě to dotýká, je to tak kruté, jsi tak mladá a už tě život takhle zkouší, hrozně moc držím palce, ať je holčinkám líp, ať aspoň ještě chvíli napňují tvůj život, já nevím, co říct, jen že jsem někde četla, že takové děti Bůh posílá těm silným ženám, takovým jako jsi ty. :hug:

 
Dankár
Kecalka 252 příspěvků 12.02.12 10:42

Ahoj Barunko,jsem Pavly P. sestra a něco mi o tvých holčičkách říkala.Jsou to takové princezny,tohle mě fakt moc mrzí.Na to nemám ani slov,hledám ta správná slova opravdu těžce…Si pro ně ta nejlepší maminka,drž se :srdce: :srdce: :srdce:

 
MarikaIna
Kecalka 344 příspěvků 12.02.12 10:50

Ahoj Barunko, také mi to nedá po přečtení Tvého deníčku jen tak odejít a číst si další články… Cítím s Tebou, je to strašné. Jen Ti chci říct, že budeš vždycky máma svých holčiček. Vždycky budou s Tebou a ve Tvém srdci. Přemýšlím co Ti napsat. Mám desti měsíčního chlapečka a také ho miluju až to bolí a bojím se o něj. Holčičky jsou určitě šťasné, že mají skvělou maminku, která jim dává spoustu lásky i když Ti to třeba nemou dát znát. Asi bych neztrácela energii myšlenkama (i když se tomu člověk neubrání) proč zrovna já a myslela jen na ně, užívala si je, dávala jim lásku a vše co potřebují. Protože to jsou Tvoje zlatíčka. Víš moje mamka porodila syna, rok před tím než jsem se narodila já, tenkrát nebyla žádná diagnostika UZ atd. takže až při porodu zjistili, že není něco v pořádku…vyprávěla mi, že nebrečel když se narodil, že jí ho nedali, neukázali, byl nějak těžce postižený (neslučitelné se životem) a teprve z úmrtního listu zjistila, že žil ještě dva dny…A mě na tom strašně bolí, že chudáček než zemřel, byl někde sám bez mámy a jediné co určitě chtěl být u ní. Mamču nadopovali práškama zastavili laktaci…Dnes je to jiné a já bych ho prostě nedala! Jestli by měl odejít, tak u mě v náručí…Musím říct, že na něj často myslím a je tu prostě s námi, můj starší brácha. Chápu Tvojí bolest. Jediné co děti chtějí je máma a ony Tě mají. Jestli píšu nesmysly, tak se omlouvám. Hodně sil pa

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 12.02.12 10:55

Holčičky mají moc velké štěstí, že mají Tebe, Barunko. Určitě cítí tu lásku a sílu, co jim dáváš. Proto mají velikou sílu bojovat. Přeji vám všem co nejvíc minut, hodin, dnů, měsíců a roků ve společné náruči. Až je budeš mít doma, určitě bude líp. Posílám objetí a myslím na vás.

 
Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 12.02.12 11:00
:hug: :hug: :hug:
 
1pipa
Kelišová 6043 příspěvků 12.02.12 11:10

Vše už tady bylo řečeno, tak jen posílám objetí, viděla jsem tvé holčičky na videu a jsou tak krásné a statečné, moc bych si přála, aby vám někdo uměl nějak pomoct. Drž se Barunko, jsi moc statečná a skvěláááá, kde se na tebe hrabeme…

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 12.02.12 11:21

barunko :hug: :hug: :hug: :hug: ty vis,ze jsme s tebou :hug: :hug:

 
Afrodité
Kecalka 215 příspěvků 12.02.12 11:37

Milá Barunko,
jsi moc statečná a přeji holčičkám, aby se jim dařilo pokud možno co nejlíp. :kytka: Zkus popřemýšlet, zda by Ti pomohlo, zajít třeba za psychologem, ať si o tom můžeš popovídat. :kytka:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 12.02.12 11:41

Barunko :,( :hug: :hug: :hug: :hug: posilm ti obeti a myslim na vas

Jak jsi napsala Maky je skvela, bajecna zenska :srdce:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.02.12 11:43

Je to tak smutné, že si to moc ani nechci představovat. Věřím, že každá dětská dušička si svoje rodiče vybírá tak, aby mohla naplnit svůj úkol tady a pomohla s tímtéž svým rodičům. Nemáte jednoduchý úkol, ale plníte ho statečně a to se prostě počítá. MOc toho o vás nevím, tak jen doufám, že holčičky příliš netrpí. Určitě cítí vaši lásku a vědí, že v tom nejsou samy. Nikdo neví, jak dlouho máte ještě čas vyměřený, ale je důležité, že se snažíte se srovnat s tím, že ten čas prostě omezený je. Myšlenky na další miminko se pomalu klubou. Ještě je moc brzy cítit to jinak, než to teď cítíte. Ale je to světlo na konci tunelu. Uvidíte, že jestli to přijde, nebude to jen náhrada za holčičky, protože ty nikdo nikdy nenahradí. Ta láska, kterou jim dáváte, to, co si teď prožíváte bude s vámi napořád. Bolest možná trochu časem ustoupí a zůstane jen to hezké, co si z toho odnesete, ta velká životní síla. Ony budou s vámi a budou vám i svému bratříčkovi nebo sestřičce vracet tu nekonečnou lásku, kterou teď dostávají od vás. Přeji hodně sil vám i holčičkám a mnoho takových „Nebojsů“, kteří vám pomáhají a budou při vás stát.

 
valtřinka
Neúnavná pisatelka 15882 příspěvků 12.02.12 12:04
:hug: :hug: :hug:
 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 12.02.12 12:09

Barunko to je hrozne je mi to strasne moc lito! Vubec nevim co na to dal rict jen mozna to, ze chapu ze se bojis mit nove miminko, ze ho budes citit jako nahradu, ale tak to nebude opravdu! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 12.02.12 12:23

Baruško :,( :,( :,( mě to tak strašně mrzí, tak moc na Vás myslím :,( jsi statečná a skvělá maminka… Posílám hooodně sil :hug: :hug: :hug: Tak strašně mě to mrzí :,(

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.02.12 12:33

Barunko právě jsem si dočetla tvůj deníček a hned jsem si dohledala i ty ostatní. To co musíš zažívat je něco nepředstavitelného. Holčičky jsou moooc krásné, jsou to sluníčka a já pevně doufám a věřím, že budou ještě hodně dlouho svítit a dělat ti radost.
Moooc vám držím palce, musíš být strašně statečný a silný človíček a myslím, že holky to budou mít po tobě…vy se s tím porvete, tak moc, jak jen to půjde!!!

Hodně štěstí a ZDRAVÍ!!!!!

 
Klarinetka1
Závislačka 2692 příspěvků 12.02.12 12:51

Baru, tvůj příběh sleduji už delší dobu a je mi to moc líto :hug: :hug: :hug:. Padla tady rada zajít za psychologem. Já myslím, že bys to měla zvážit. I když na všechno nejsi sama, je to všechno pro Tebe obrovská zátěž a možná by nebylo špatné se někomu jinému svěřit. Holky Tě potřebují, už kvůli nim to musíš zvládnout :(. Strašně ráda bych Ti napsala nějaká povzbuzující slova :srdce:. Makakela taky zaslouží můj obdiv, jak Ti pomáhá :potlesk:. Je fajn mít někoho takového při sobě.
Jsi pro holky ta nejlepší mamča, drž se, pořád na vás myslím…

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 12.02.12 13:11

Je mi to opravdu moc lito.. Zazila jsem neco hoodne podobneho.. Mam to stesti, ze mame dalsi dve zdrave deti. Take jsem mela strach, ze hlavne nase prostredni dcerka budu jako nahrada,ale neni. Nemam ani tendence je srovnavat.
Jste moc statecna a silna. Pokud bzste potrebovala nejakou pomoc, jakkokoli, nevahejte se na mne obratit :hug:

 
martinaaaaaaaaa7  12.02.12 13:15
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
VenJe
Stálice 75 příspěvků 12.02.12 14:18

Jsi Barunko statečná maminka a pro svoje holčičky jsi to nejvíc. :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 12.02.12 v 14:18

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 12.02.12 14:36

Baru, sleduju tebe i holčičky, dlouho jsi byla hrozně moc statečná a je naprosto normální, že máš teď pocit, že to nezvládneš a hroutíš se z toho. Klidně se vybreč, vypiš z toho, co tě trápí, hlavně to nedrž v sobě. Koukala jsem na holčičky, jsou nádherné a úžasně hodné a přijde mi až neskutečné, že jsou nemocné, jak krásné jsou. Budeš potřebovat hodně síly, abys holčičkám byla oporou. A já věřím, že to zvládneš. Posílám na dálku hodně síly!

 
mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 12.02.12 14:52

Barunko, jste silná a skvělá máma a máte krásné holčičky ! Vaši lásku cítí :srdce:
Pokud bych mohla nějak pomoci, i trochou financí,ozvěte se na SZ :hug:
Psycholog je určitě dobrý nápad, měla bych na jednu výbornou doktorku tip.

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 12.02.12 15:24

Barunko, je mi moc moc těžko. Včera jsme s :srdce: koukali na vidao holčiček a já to neustála. Z pohledu mámy je to zničující. Máme v rodině dvě postižení, bratránek DS a synovec mozková obrna - ležáček, tedy s pomocí kompenzačních pomůcek může i „sedět“, ale to sezení je pro něj spíše trápení. Vím jaký je to boj s pojišťovnama a úřadama, kolik je to papírování a handrkování kvůli každé maličkosti.
Barunko, přeji Ti moc síly.

 
kyblicek
Echt Kelišová 9654 příspěvků 12.02.12 15:50

Jsi moc statečná tvuj deniček me rozbrečel doufám že budeš s dceruškama co nejdyl jen to pujde přeju hodne sily :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Susanna
Generální žvanilka 21057 příspěvků 12.02.12 16:05

Baru, jsi moc statečná, posílám hodně sil :hug: :hug: :hug:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 12.02.12 16:22

Je to naprosto šílený, nepředstavitelné, zvlášt, když je to dvojnásob :,( Koukla jsem teď na videa a řvala tu jak ta krá…Barunko holčičky jsou nádherné, ty kukadla! :hug: Nevím, co říct.Držte se, hlavně že holčičky i za těma přístrojema vypadají spokojeně …
Sestra by si mohla nechat chlubení pro sebe mimochodem :cert:

 
makakela
Echt Kelišová 8010 příspěvků 1 inzerát 12.02.12 16:32

Barunka zlatíčko :hug: , drž se, si strašně silná ženská, málo kdo si dokáže představit co ty zrovna citíš, jaké máš pocity atd ale holččiky jsou pro tebe všechno a ty za ně bojuješ jak nejvíc můžeš a to je suprovy, krásny. Vždycky mám strašnou radost za každou tvou smsku že je :srdce: holčičkám líp a že se vyřizuje vše potřebné a prostě všechny dobré zprávy které mě od tebe přijdou.

Mě neděkuj, já děkuji tobě za to jaká jsi, co všechno pro ty :srdce: drobečky děláš a jak moooc je miluješ :srdce: oni to vydí a cítí s tebou a tebe takéé moc milujou. Víš že já udělám pro tebe cokoliv, mám vás všechny v :srdce:

 
angeela
Kecalka 144 příspěvků 12.02.12 17:29

přeju hodně síly..

 
misoule
Závislačka 4263 příspěvků 12.02.12 17:31

Barunko, jsi moc silná a úžasná maminka. Život byl k tvým holčičkám i tobě opravdu krutý. Hledám slov, ale nějak jich nenacházím. Osud zvrátit nejde, ale ty mu dokážeš stát čelem. Ať je holčičkám co možná nejlépe a můžeš s nimi být co nejdelší dobu to jen půjde. Jsou opravdu nádherné. :hug:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 12.02.12 17:42

Barunko, moc Vám přeju spoustu sil a ať to pto Vás všechny dopadne, co nejlíp to půjde … E. :hug:

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 12.02.12 18:58

Barunko, jsi hrozně statečná! Moc tě obdivuju! Přeju ti hodně síly, abys všechno zvládla :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 12.02.12 19:31

:hug: :hug: :hug: jsi moc silná :srdce: :hug: :hug: :hug:

 
Kaac
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 12.02.12 19:36

Barunko, obdivuju tě, jak to zatím zvládáš. Jsi statečná. Z tvého životního příběhu mě vždy mrazí a strašně ráda bych ti napsala něco pozitivního. Moc to neumím, naštěstí máš blízko Moniku.
Jsem jedináček, přesto, že naši měli dvě děti. Sestra mi umřela po tom, co ochrnula a vrátila se ve vývoji po očkování neštovic. Máma prý uvažovala i o sebevraždě, naštěstí už měla mě. Nikdy jsem necítila, že bych byla náhradou za sestru. Je to divné, teď na to myslet, ale další dítě si pořiďte, určitě. Jsi skvělá máma, držíme palečky!

 
liška
Echt Kelišová 7539 příspěvků 12.02.12 20:17

Barunko, jsi úžasná máma, silná, statečná, :hug: , video jsem shlédla a neubránila se slzám, holky jsou nádherné okaté! Přeju moc a moc sil! :hug:
Tu poradu s psychologem nezavrhuj, to co prožíváš nedus v sobě a říct o tom cizímu člověku strašně moc pomáhá.
Makakela je úžasná :palec:

 
grepik
Extra třída :D 13754 příspěvků 42 inzerátů 12.02.12 20:17

ahoj Baru, často na Tebe i holky myslím :hug: :hug: :hug: Drte se :hug: :hug: :hug:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 12.02.12 20:23

skláním se před Vámi, máte můj neskutečný obdiv. Snad Pán Bůh dá a dopřeje Vám ještě spoustu dní s Vašimi milovanými dětmi.. :hug: :hug: :hug:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 12.02.12 20:25

Barunko, u tvých deníčků bulím jak želva a je mi to tak strašně líto, kde je nějaká spravedlnost, když se tohle stává :( :? :,( :,( :hug: :hug: :hug:

 
Viktorie Vivien
Závislačka 4485 příspěvků 12.02.12 20:34

Baru, obdivuji Tvoji sílu, odvahu, trpělivost a láskyplnost. Doufám a přeji Ti, aby Ti holčičky dělaly ještě mnoho a mnoho dní, týdnů, měsíců, let velikou radost. Videa jsou krásná, holčičky vypadají spokojeně a já smekám před Tebou. Jsi opravdu silná ženská. Sama mám doma jednoho chlapečka a neumím si nic podobného představit. Posílám hodně sil Tobě i holčičkám. :kytka: :kytka: :kytka: :hug: :hug: :hug: :hug: M+Š

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 12.02.12 20:42

Milá Barunko, je mi moc líto, jaký je svět nespravedlivý… a chci ti říct, že jsi strašně odvážná maminka, holky jsou jistě už proto moc šťastné a vědí to, moc dobře! :srdce:
I tvůj přítel zaslouží odrovskou pochvalu, navíc, když jste oba dost mladí… jste výborní :hug:

Přeju hodně sil a co nejvíce času stráveného s Šarlotkou a Esterkou :srdce:

 
Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 12.02.12 21:38

Barunko, to co prožíváš je strašná lekce od života. Tak strašná, že bych ji nepřála zažít ani nejhoršímu nepříteli. Vůbec nevím, co ti říct, jak tě povzbudit… a k tomu všemu jsi tak mladá, tak mladá a osud ti toho už tolik naložil. :?

Ale ty to vydržíš! Musíš! A vyjdeš z toho všeho ještě silnější než už jsi! :kytka: Holkám jsi báječnou mámou, jsi pro ně sluncem v jejich životě. A jednou budeš skvělou mámou i dalším dětem. :srdce:

Všechny jsme tu s tebou. Není den, kdy bych si na vás nevzpomněla…

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 12.02.12 22:04

Barunko :hug: :hug: :hug:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 12.02.12 22:07

Baruš, málokdo nebo spíše nikdo netuší, jak se ted musíš cítit. Určitě je to těžké. Ale věř, že i kdyby holčičky odešly, zůstanou živé ve tvém srdci a kdybys měla další děťátko, určitě ho nebudeš brát jako náhradu ale jako sourozence tvým malým andílkům. a ten by ti možná i pomohl překonat tu největší bolest. Moc na tebe i tvé princezny myslím..

 
Dellynka  12.02.12 22:11

Co na to říct,vždyt slova samotná jsou nepodstatná a bezcenná… :,(
Držte se!!

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 12.02.12 22:51
:hug: :hug: :hug:
Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama