Brusinčata 99. díl - Hančiny druhé narozeniny

Rodičovství

Ahoj všichni na emiminu, ale tentokrát hlavně děťátka brusinčátka. Moc děkuji za gratulace k narozeninám, já přeji taktéž vše nejlepší Amálce, Kubíkovi, Kristýnce a dopředu Janičce a Melice (snad jsem nezapomněla na nikoho, kdo nás ještě čte). Hlavně zdravíčko a trpělivé rodiče! A jaké byly ty moje druhé narozeniny? Poslední dobou pořád v televizi říkají, že Večerníček má narozeniny. Já dodávám: „Večerníček má narozeniny a etě Haninka má narozeniny taky. Oslavu jsem měla přímo v den narozenin netradičně ve středu, jen jsem musela počkat na večer, až přijdou děda s babičkou z práce, abych měla hodně dárečků najednou a aby nám pomohli sníst dort :o)

Dva dny jsme s mamkou chystali dobrůtky (Darčino sýrové pečivo, špenátovou roládičku, pomazánky a dort). Dortíčky jsem měla dva - velký pro všechny a maličký jen pro mě ozdobený lentilkama. Jíra totiž kdysi dostal jen velký dort a mínil si ho sníst sám a nechtěl ostatním dát, proto nám od té doby vždy mamka peče maličký dort osobně pro oslavence. Ozdobili jsme ho už dopoledne a až do večera jsem musela vydržet. Mamka mi už předem slíbila, aby to čekání na dárečky nebylo tak dlouhé, že dostanu jeden dáreček už ráno do postýlky. Tatínek měl zrovna volno a ráno nám nesl mlíčko - hned jsem na něj vybalila „Hanince dáeček do potýuky". Tak jsem ho tedy dostala, byla to panenka Zlobilka, kterou mi mamka upletla. Odpoledne už jsem se nemohla dočkat a hodinu jsem zlobila, než jsem po obědě usnula. Následkem toho jsem málem prošvihla dárečky od tety, která nemohla být na večerní oslavě a stavila se za mnou odpoledne. Naštěstí jsem se vzbudila deset minut před tím, než musela odcházet, takže jsem si stihla vybalit nový talířek, moje první pastelky a krabičku čokoládových bonbonků. Bonbonky jsem vysypala na talířek a všechny jsme je hned spořádali (náhodou, spravedlivě jsem se se všema rozdělila). Pastelky jsem taky vyzkoušela, jsou docela prima, ovšem už to není taková bžunda, jako když jsem Jírovi kradla ty jeho. Díky našemu malování mohla mamka připravit chlebíčky a dodělat dobrůtky a pak už jsem se k o n e č n ě dočkala.

Babička přinesla velikou krabici („dáeček babička pinešla véikej") a když jsme ji rozbalili, měla jsem ohromnou radost („jé, je tam panenka, panenka je tam, Haninka dotaua panenku od babičky"). Babička mi ji pomohla vyprostit z krabice včetně veškerých krmících propriet (lahvička, hrneček, miska, vidlička, lžička a židlička). Panenku mám hrozně moc ráda, říkám, že se jmenuje Haninka jako já a všude ji beru s sebou, samozřejmě hlavně na spaní, dokonce se mnou chodí i čůrat. Při jídle ji i s židličkou postavím na stůl a mamka ji musí krmit stejně jako mě. A ráno, když nám nese do postýlky láhev s mlíčkem, musí ji přinést i pro panenku:o)
Kromě panenky jsem ještě dostala další dárečky od rodičů - oranžové autíčko s otvíracíma dvířkama (Jíra má stejné v červeném a vždycky se nepříčetně vztekal, když jsem mu ho brala a strkala dovnitř maličké kočičky, teď si je můžu strkat do svého, kdy chci). Ještě „véikou kížku" pohádek na celý rok a dvě malé knížky, dodatečně mi ještě v pátek přinesla druhá teta „véikou kížku" o Makové panence (stejně jí říkám Amálka, protože tu už z Večerníčku znám) a další malou knížku. Knížky já si moc ráda prohlížím, zvlášť ty pohádkové, které mi mamka nechce moc půjčit do ruky. Pořád s nima listuju (a občas nechtěně pomačkám) a oblíbím si nějaký obrázek a pak ho hledám a nemůžu najít.

Mamka mě nechala, ať si s dárečky pohraju a přinesla občerstvení - už byli všichni hladoví. Já jsem však pořád připomínala, že ještě dort, takže dorty přinesla a zapálila svíčky na velkém i malém a já jsem je sfoukla a zase je chtěla ještě několikrát zapálit. Ještě jsme se museli vyfotit s dortem, no znáte to jak to na takových oslavách chodí, a už jsem konečně dostala malý dortíček pro sebe. Jenže v té euforii jsem na jídlo neměla ani pomyšlení, jen jsem opapala lentilky a víc mě nezajímal a nechala jsem si ho na ráno. Byl moc dobrý, na několikrát jsem ho celý spořádala a ještě dojedla i kousek toho velkého.

Ještě jsem dostala maličkou pokladničku. Já jsem totiž ujetá na korunky a jakmile vidím někoho s peněženkou, nějakou korunku vydyndám. Minule jsem s nima pořád zlobila, nosila je a ztrácela a zase se vztekala a hledala je, až mamka rozhodla, že je doneseme do krámu a vyměnili jsme je za čokoládové korunky a byl chvíli pokoj - než jsem na tatínkovi a babičce vyžebrala další :o))

Při příležitosti narozenin bych si trochu zaporovnávala. Ve srovnání s Jírou v mém věku měřím o 3 cm méně - mám 88 (přitom ještě v roce a půl jsem měla úplně stejně jako on). Vážím míň určitě, ale nemáme přesné údaje o kolik, já teď mám asi tak 11 až 11,5 kg. Zubů mám taky míň, pořád mi chybí všechny trojky a pětky, Jíra byl ve dvou letech šestnáctizubák. O velikosti chodidla ani nemluvím, stačí mi botičky velikosti 21, které Jíra nosil v roce, takže boty po něm nosím ve dvouletém skluzu (kupodivu sezónně to zatím sedí a navíc jeho boty z roku nejsou skoro vůbec obnošené, zato já jim dávám zabrat). Aspoň v délce vlásků vedu, už je mám zase docela dlouhé a babička mi slíbila, že mě ostříhá, uvidíme, jak u toho budu zlobit.

Naopak co se týká dovedností, skoro ve všem vítězím a to na celé čáře. Podstatně lépe mluvím (plynně, v celých větách), v plínkování jsem ho trumfla o celý rok a půl a určitě to ještě bude o víc, protože jsem už plně „bez" a Jíra, i když o rok a čtvrt starší, pořád v noci čůrá do plínky, nekňuba.

Ještě vám chci napsat o jedné své úchylce, a to jsou polštářky. Mám maličký polštářek a peřinku s mašličkama do kočárku pro panenky a ty zbožňuju a nikdo se jich nesmí ani dotknout. Ještě velký žlutý polštářek v obýváku, o který se dělím s tatínkem (nikdo jiný nemá nárok). Nejradši si je všechny navrším na gauč, lehnu si a piju z lahvičky a tím nejmenším se snažím přikrýt. V posteli mám kromě velkého polštáře ještě malý, pak polštářek s medvídkama ze zavinovačky a ještě plyšové sluníčko a na odpolední spaní si to všechno stěhuju do malé postýlky (včetně všech plyšáků) a běda, jak to nemám v přesně stanovené poloze!

Toť poslední deníček z Vrabčího hnízda. Mějte se moc hezky, oslavujte narozeniny, užívejte si předvánočního těšení na Ježíška, buďte zdrávi a hlavně nedejte ani na chvilku rodičům zapomenout, že vás mají!

Vaše Hanička s mamkou Jiřinou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 29.11.05 17:09

Haničko, i když k vám do deníčku nepatříme, stejně ti chceme moc popřát k 2. narozeninám, jak tak čteme, tak jsi už opravdu velká holka a hlavně velká šikulka:) Jen koukáme na nočníček i na tvé povídání, opravdu jsi to bráškovi teda natřela:))) Ale počkej, až trošku vyrostete, jak se ti ještě bude starší bráška hodit, jak tě ochrání a takový svaly, jako bude mít on…:))

Vyřiď mamince, že jak si jednoho času s mou mamkou psala a pak od nás miminko, které se mělo narodit po 17-ti měsících ode mě…odešlo…tak že po půl roce k nám zase cestu našlo a tak čekám ségru nebo bráchu, budeme teda od sebe dva roky a měsíc, ale to taky jde, ne? Určitě bude u nás veselo jako u vás, hihi:))) No a když to bude holčička, tak chce mamka taky Haničku, to je co?:)))

Posílám ti pusinku a pozdravuj Jíru a mamku:)

Davča od tety Diny z Jarních miminek (t.č. ve 12tt:)

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 02.12.05 14:18

Ahojte holčiny,

že vy jste se všechny pustily do přípravy vánoc, pečení a nakupování, že sem nikdo nepíše? Tak pište a chlubte se, co už všechno máte hotového a nakoupeného:-)
Já přiznám, že úklid nic moc, kromě těch oken, věnec jsem tedy stihla, ale tak pěkný jak Darka ho nemám, nějaké dárky už jsou pokoupené, většina ještě čeká… Dnes se chystám upéct pár perníčků.

Haničko, pěkně sis užila narozeniny. Ať mamka nezapomene na nějakou tu fotečku.

Darko, dort byl docela velký, ale nezkazil se. Něco dostali hosti, většinu jsme snědli my tři a kousek skončil v mrazáku. Po vánocích přijde k chuti, nedávno jsme takhle dojídali dort z Pavlínčiných narozenin, má je v červnu.

Mám teď s Pavlíkem trošku trápení - tenhle týden kaká pravidelně každý den do plen :-( A to si skoro půl roku spolehlivě říkal. o nočníku ani záchodu nechce ani slyšet. Samozřejmě ho za to nijak netrestám, možná jsem začínala s tím nočníkem předčasně a tak se mi to vymstilo. Ani nehlásí, že kakal a zadeček už má celý opruzený. No dost naříkání, snad to období nebude dlouhé.

Jak se vašim dětičkám líbí světýlka v oknech? Pavlíkovi ještě tak doma, venku je mu to jedno, spíš sleduje, která pouliční lampa nesvítí a hned mi to hlásí - dokonce potom i ve dne, když si to pamatuje :-)

Mějte se krásně, užijte víkendu i slavení dvouročátek - JANIČKO, posíláme velikou gratulaci :-)

A pište

Hana a Pavlík

 
Jirina
Extra třída :D 13545 příspěvků 02.12.05 16:50

Hanko, s tím nočníkem - s těma klukama je potíž. Jíra se mi poslední dny přes den připočůrává, pořád má času dost jít na nočník a pak to nestíhá. Chce to s nima mnohem víc trpělivosti - jako ostatně s každým chlapem :o)))

Ahoj Jiřina

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 02.12.05 21:50

Ahoj brusínci,

jako vždy zase nestíháme, škola je neúprosná a termíny zkoušek ještě víc, ale Janičce nesmíme zapomenout popřát k jejím druhým narozeninám, ať si je hezky užije a moc netrápí mamku, která už to lomí k poslední třetině - těším se na porod v přímém přenosu. Mějte se krásně a já zase mizím, ozveme se

Bára a kikouš

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 02.12.05 22:34

Ahoj při pozdním večeru:-)

Jiřko, Marty - asi na tom, že jsou holky šikovnější, fakt něco bude. Ale s tím učůráváním-neteřinka tím trpěla snad do 4 let, pořád se jí muselo připomínat, ať se jde vyčůrat, a kolikrát to ani nestihla, jak měla pořád co na práci:-)

Marty, držím palce, ať to zlobení tchynku brzo omrzí a vy vydržíte a nedáte se vyprovokovat ke zbytečným hádkám :-)

Báro, taky na tebe myslím, ať máš už zkoušky úspěšně za sebou

Nakonec jsem dnes na perníčky jen zadělala a upekla to mrkvové od Jiřky - je to vynikající a taky se to dobře vyvaluje.

A teď už dobrou

Hana

 
Hanulka1
Kecalka 184 příspěvků 03.12.05 12:42

Ahoj všem.

Všichni kdo v nejbližších dnech slavíte nebo jste už oslavili, jako my, druhé narozeniny Všechno nejlepší.

Pořád vás čtu, ale mám problémy s odepsáním, pořád mi to tu padá. Chtěla jsem vám vložit fotku, ale nemám program na zmenšení.
Máme se dobře. Kubík se jen kapku vzteká, ale nic nového. Jo musím se pochlubit. Měli jsme první noc bez dudlíku. Včera ho prokousl a to dost, tak jsem ho přesvědčila, aby ho sám vyhodil. Trvalo mu to dlouho, ale vyhodil ho. Večer ho po mě chtěl, tak jsem mu připomněla, že ho odpoledne vyhodil a byl klid. Pak to občas zkoušel, ale neplakal. Měla jsem nachystanej jinej kdyby brečel, ale nebrečel, tak měl smůlu. Usínání sice trvalo dýl, ale hlavně, že jsme to zvládli. Jen vydržet. Jsem zvědavá co večer.

Tak zatím papa a pusu robátkám a těm v bříšku pohlazení. Jo Kuba vidí mimčo a hned hlásí: „Mamíí mamíí miminko. Domů, jo??“

Hanka a Kubík dva roky

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 05.12.05 21:06

Ahojky,

dnes je sice Mikuláše, ale u nás preventivně žádný nebyl, neměla jsem odvahu je k nám pustit, aby z toho nebylo nějaký divoký spaní. Navíc byla Kristýna celé odpoledne nějaká nesvá a taky se to usínání neobešlo bez slziček, kvůli tomu kraválu co dělali v baráku. Tak to vyzkoušíme snad příští rok a snad nám Mikuláš nadělí do punčošky, kterou si pověsili na okno a ráno bude zase trochu radosti. Jinak je u nás tak hnusný počasí, že jsme nebyly ani venku, lilo jako z konve a byly asi 4°C, takže to ani na vycházku nebylo. Jinak šrotím, takže jsem byla i ráda.

Abych nezapomněla, přejeme všechno nejlepší Melice k dnešním narozeninám, ať si jich řádně užije a je zdravá jako rybička a může řádit v bazénu jako chobotnice. Dodatečně také přejeme Kubíčkovi, sice se 14 denním zpožděním, ale přece, ať je hodný a dělá rodičům jen samou radost.

Tak holky kde jste? pište, přehánějte, bonzujte na sebe co jste udělaly nebo naopak neudělaly, kolik máte nakoupeno, napečeno, zabaleno, vygruntováno? nebo se u Vás svátky neslaví?

mějte se a ozvěte se

Bára a kikouš

Vložit nový komentář