CIPÍSKOVA PARTA - 40. DÍL

Rodičovství

Ahooooooooooj holky cipísačky a všichni ostatní! Dneska by měl být deníček tak nějak svátečnější a velikonočnější, ale asi to nechám spíš na vás a vaše komentáře. Výzdoba u nás rovná se nule, naopak, pomalu začínám odstěhovávat pěkné věci pryč, protože Ondrovo pole působnosti se radikálně den ze dne zvětšuje. Je to měsíc, co jsem psala svůj první deníček a taky měsíc, co začal válet sudy. No a teď můžu konečně napsat, že se začal plazit. A styl má teda vybroušený, to musím říct. Na přebalováku se začal přitahovat k těm zvedlým okrajům, dělá takový srandovní pohyby tam a zpět, a stejnou techniku používá i na plazení. Předloktí vpřed a přitáhnout.

Ještě včera to bylo tak v okruhu metru do puclíků, dneska rejdil jak blesk po celém obýváků (25m2). Takže Fikus putoval na poličku, Cédčka musím taky nějak ukrýt, včera je vytáhl postupně všechny ze stojanu a ten na sebe pak shodil…no prostě, už je to tady. :D))))))))

Jinak závidím všem, kdo píše, aže se jim děti zlepšily v jídle, nebo baští stále stejně dobře, u nás je skoro hůř a hůř. Včera a dneska Ondra pohrdl dříve vcelku oblíbeným kuřetem s rýží a zeleninou od Hami tím stylem, že pro jistotu ani nezavřel pusinku a začal dělat, že se tím dáví. A dneska, když jsem mu tam přistříkla moje mlíko, tak se tvářil úplně stejně - prostě místo aby začínal jíst víc, tak je čím dál kojený kojenec. Nicméně mu to jde evidentně k duhu, přibírá a paní doktorka si jenom tak pro sebe zkonstatovala: ?Problémy s jídlem nemáte, že?? Tak jsem jí to odsouhlasila, jednou jíst začne, tak mu to nebudu teďka nějak zhnusovat, stejně bych asi neuspěla, že.

Ale musím ho, myšáčka, taky pochválit, dneska na požádání třikrát předvedl paci paci, jednou dokonce tatínkovi. Když mu chci totiž vyměnit plínku, tak mu musím něčím zabavit ruce, většinou je to nějaká tuba s krémem, nebo obzvláště oblíbená je pasta na zuby. Tu čmajzl v koupelně asi před týdnem, a když se každý večer ozývalo něco jako ?Ondrášu, ty opičáku? apod., tak jsem mu jednu vyčlenila a Petrovi dala novou. No a tak prostě mu vždycky něco vrazím do tlapek. Dneska jedna tuba nestačila, tak jsem mu přidala druhou do druhé ruky a řekla, ať s nimi dělá paci paci ? holky ? on vážně začal. A pak i s ručičkama a má je konečně rozevřené, doteďka dělal taková ta neslušná gesta ? jednu ruku v pěst a druhou bušil o ni. No a večer pro Petra už to bylo prostě suveréní.
Kromě pasty taky ještě stále zbožňuje hadičkovou odsávačku plus se přidala cestovní krabička na ubrousky Pampers, tu vydrží otevírat a zavírat i deset minut. A bohužel stále trvá jeho nadšení pro šňůry, šňůrky, kabely…musela jsem zrušit lampičky na nočních stolcích, stejně jsme je teď ale nepoužívali.

A taky už se se mnou chlapec hádá!!!! Právě u zmíněných kabelů od lampiček ? chytl je do ruky, já řekla ne, on na to něco jako abe nebo ade, uličnický výraz v očičkách a tak to šlo dokola asi pět minut. Měla jsem co dělat, abych zachovala kamennou tvář a nezačala se chechtat. No nakonec jsem mu to samo sebrala.
Na kolínka se taky snaží, ale spíš na měkkým, to bude asi ještě chvilku trvat, ale já nespěchám. I tak je to děs běs, jak to tady musím všechno ohlídat a zlikvidovat.

Tak to tak nějak v kostce o nás......holky, ale co o vás, o vás, hlavně o vás z Prahy nějak poslední dobou nevíme vůbec nic. Skoro to vypadá jako kdyby jste se rozhodly, že když není Zuzka, nebudete ani vy…:o( Ale to je strašná škoda, Zuzka se nám určitě vrátí a tipla bych, že si nás i čte (že jo Zuzi?) A co si přečte…nic, leda tak jaké je zrovna v Brně počasí a nebo že si tady dopisujem samy se sebou.

No nic, chtěla jsem původně taky napsat něco v tom smyslu, že tohle je čtyřicátý jubilejní deníček, že to uteklo strááááášně rychle ve srovnání s nekonečným těhotenstvím a tak…ale to asi prožíváme všechny stejně. Potkala jsem dneska souseda, prý, že se musí na Ondráška mrknout, jaký je to miminko, ale když ho viděl, tak říká, to už není vůbec žádný miminko…tak mi to přišlo líto. I když - každé období má své ? musíme si užívat přítomnost a ne se hrabat v minulosti, jak říká můj manžel.

Takže si to hezky s těma miminkama nemiminkama užívejte, ať vás kluci v pondělí moc nezmydlí ? mimochodem, Ondrovi dopoledne děda přivezl novou mrskačku, z čerstvýho proutí, tak ji napřed ochutnával a pak s ní děsně mával, až málem vymával Petrovi oko. Prostě krásný první maminkovský velikonoce a prosím vás PIŠTE!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mějte se pohádkově
Sylva a Ondrášek, příští neděli třičtvrtě roční

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  10.04.04 14:15

ahoj holky,

moc pěkný deníček hezky jsem si početla !

Emily si s Martinem hodila odpoledního šlofíka a zase přesazuju rajčata a poslouchám jejich spokojenému odfukování.

Taky u nás žádná domácí velikonoční výzdoba nebude, nestíhám, ale spíš, abych pravdu řekla nechce se mi.
Chystám se na zítřek, dělám od rána pořádek, zítra přijedou mí rodiče a zůstavají až do pondělka a to mi připomíná, že musím koupit něco malého pro dědu až Emi vypráská, teda, když dneska volal tak říkál, že jen maličko.
Emily od včerejška trénuje kolínka a já jsem z toho paf, dosud jen pásla koně a od včerejška mi připadá jak ve startovacím boxu „na kolínka, na bříško a pořád dokola“.Čím víc ji chválím tím víc se snaží, ale na lezení to zatím není, spíš na válení sudu.
Co se týče jídla pozdravujem Ondru a hlásíme do klubu „závisláků na mamčiném prsu“.

Jó a Emčina nejoblíbenější hračka poslední doby je odsávačka a ty hadičky od ní, no prostě úžasné mám pocit, že si stím vypíchne oko, potom si to strčí do krku, tak ji zas natáhne a málem se pozvrací…

Budu končit asi jste všichni venku je tam nádherně.
Krásné prožití svátků jara přejí
Quatro+Em/za 7 dní 8 měsíců/

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 10.04.04 14:19

Zase jsem nebyla přihlášená a těch chyb to je tak, když člověk pospíchá.
 Quatro

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 10.04.04 21:03

Ahojky holky,
tak jsem dneska úplně ucaprtaná…podnikla jsem výlet za našima na chatu. holky byly naprostý berušky. smály se a chrupčily a zase se smály a povídaly..takže si jich hlavně babička moooc užila. vlastně i prababička..
když jsem šla zpátky koupila jsem si výýýýbornou vanilkovou zmrzlinu takže prostě bááájo.

Teda já klepu na všechno co máme kolem, holky zatím baští ukázkově..někdy je to pravda trochu kaskadérské číslo, ale v celku je musím jen pochválit. asi tuší, že by jinak byly hladem ;-)))))))))))))))))))))))))

a mám novinu: Jaňula na posteli ukázala dva náramné přísuny vpřed. takže tuším, že tak za týden to vypiluje. snaží se na kolena ale ruce má nějaký slabý…

jo a babi s tetou se málem popraly o to kdo Jaňulce strčí prst do pusy, že tam je určitě zub..cha cha cha prý cinkl…cha cha chechty chechty..a co tam Jaňulka má?? ještě pořád nic!
začínám si říkat, že nám ty zuby naskáčou rovnou druhý a s osmičkama ;-)))

Sylvi moc pěkně si to napsala, a přemisťování je nový druh zábavy i u nás…a opravdu to utíká až hrůza…

Quatro - teda Em je šikula, trénuje co to dá co?..a odsávačka..užasný nástroj..a vypichování očí? a co takhle do ucha..u nás to jde navzájem!! ;-))))) a samozřejmě s náležitým přetahováním..

mno utíkám zkontrolovat dobroty v kuchyni a jdu si lehnout..

mějte se velikonočně

Zdenik a bambule

 
Anonymní  10.04.04 21:43

ája:

Ahoj holky,
taky jsem teď trošku odmlčela, protože jsme s Haničkou byly na výletě v Poděbradech za tetou. Výlet začal báječně srazíkem v Praze - nejdřív v dětském koutku kojení a rozhlížení po větších dětech a hračkách, já zatím Háňu přemlouvala, aby použila plenku - no splněno nebylo, zato se pak totálně poprděla v mekáči, že došlo na výměnu bondíra :-)). Setkání s virtuálníma cipískama bylo super, děti si zařádili, mamky smlsli a popovídali, no prostě příjemý.
Odpoledne jsme potom už všichni tři i s tátou dojeli do Poděbrad. Handa poprvé spala mimo domov, první noc byla horší , ale pak už byla naprosto spokojená. V jídle je pořád na úrovni tak půl té nejmenší skleničky, za to syrové mrkve s jablkem a banánem může téměř neomezené množství, stejně jako mlíčka. Vlastně pořád je nejvíc kojená. S pohybem udělala nepatrnný posun - dokáže si sama sednout a staví se na čtyři, ovšem pohyb vpřed žádný. Paci a podobně se nekoná. Asi se soustředí na zuby, protože těch už má pět a klube se druhá horní dvojka. Teď když při kojení kousne, tak už to stojí za to.
Velikonoce se u nás letos nekonají, nemám čas a ani náladu, starostí přibývá, chjo. Příští týden tady nebudu, protože zase ojíždíme pryč. Tak všem přeju příjemný týden a mimískům pokroky.
Sylvy, deníček je pěkný! Pa ája

 
Anonymní  10.04.04 22:55

Ahoj,

SYLVI, mooooc pekny denicek. Jak popisujes Ondruv zpusob plazeni, tak to je presne to, co dela dcerka od kamaradky. Je to dost dobry zpusob pohybu :-).
S jidlem je to u nas divne - dneska Iva snedla trochu mrkve a vecer trosku ryzove kase, ale pro zmenu odmitla sve oblibene jabko. Asi uz se ho prejedla, no nedivim se ji, prece jen uz se jim zivi 2 mesice ;-).
Paci paci je u nas na urovni placani do maminy dlane, nic dalsiho se nekona. Akorat se Ive moc libi varila mysicka - teda myslim, ze se ji libi jen ten lechtaci zaver ;-). A taky umi strcit mensi kelimek do vetsiho. Dneska jsem po dloooouhe dobe vytahla hrazdicku - jsou na ni teda uz jen spagatky bez hracek - a Iva byla nadsena. Vydrzelo ji to tak pul hodiny.
Vcera jsme vyzkouseli uspavani tatkou. Skoncilo to totalnim fiaskem, Ivka z toho chudak mela sok, priserne rvala a cela se u toho klepala. U me pak usla behem chvilky. Takze dalsi pokusy na nejakou dobu odlozime. Ja jsem z toho byla taky hotova, musela jsem si pak dat trochu vina, abych to rozchodila ;-(. Asi nam zacina fixiskove obdobi - dneska si ani moc nechtela hrat s tatkou a kdyz ji koupal, porad po mne pokukovala, jestli tam jsem a kdyz jsem na chvilku zmizla, hned byl rev. No tak si sebe navzajem budem uzivat a nebudem to lamat pres koleno. Za chvili budu nostalgicky vzpominat, jak na mne to mrne bylo zavisle. To mi pripomina - dneska jsem byla v malym Tescu, vlezla jsem - jak jinak - do kojeneckeho oddeleni a zjistila jsem, ze uz tam ani nepatrim, mely tam samy veci pro uplne maly miminka, to nase uz tomu nejak rychle odrostlo ;-(.
Cetla jsem denicek mischicky o tom, ze Barborka uz ma rok a tak me napadlo, ze dalsi oslavenci uz budou od nas, od Cipisku, no hruza!!!
Na konci minuleho denicku jsem se vas jeste ptala na hrnicky, ale mozna jste to uz necetly - takze jake pouzivate? Pry existuji takove, ktere dokazi po nejakou dobu udrzet cajik teply, ale zatim jsem na takovy nenarazila. Docela by se hodil - ted je ten caj venku hned studeny a tudiz nepouzitelny.
No nic, koncim, jo jeste vlastne SYLVO, co ty brusle? Vyrazime nekdy?

Pekny vecer
Pavlina a Iva (9m a 4dny ;-))

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 11.04.04 18:51

ahoooooj,
vidíš, paci paci Ondra umí, ale zato vařila myšička si nenechá ani udělat…:o))))
z uspávacího fiaska si nic nedělej - přesně tohle probíhalo u nás taky, tak jsme to na pár týdnů odložili a teď už to je paráda, Petr uspává daleko líp a rychleji než já. Včera například usnul dřív než Ondrášek :o)))))))
Hrníček - my používáme Magic cup od Aventu, ten menší s bílou hubičkou. Dlouho dlouho Ondra flignil, že z něho pít neumí, že neumí ani když mu tam dám dudlík, ale f nmn traxqěčř,híí - to byl pozdrav od Ondráška - takže ale teď jsem ho odhalila a hezky z něho pije. Pravda za den tak dvacku, ale zbytek on si odpije ode mně. Jestli jsou i nějaký hrníčky - termohrníčky, to netuším. Jenom asi takový ty obaly na flašku.
Na brusle vyrazíme, jen co se trošku umoudří počásko. Předpokládám, že vyrazíme s kočárkama, já bych asi Ondru neměla kam dát. Ale aspoň třeba nebudu padat - brždění mi moc nejde.
Ahooojky Sylva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 11.04.04 20:05

Ahojky holky,
tak jsme se opět vrátili z návštěvy…ufff jsem totálně ale totálně přecpaná…

Pavli-my máme jakýsi divný hrníčky nevím od koho, dostala jsme je..a jsou dost nepoužitelný..takže zatím flaškuju, marně doufám že opět narazím na hrníček W.Disney s (teď jak se to nazývá) no aby to nekapalo když s tím děcka mávají všude kolem..;-))))¨…no sakriš..a nenaskočí a nenaskočí....­.....ta záklopka…fuj to je vyčerpávající..;-)))))..jsem fakt nějaká vygumovaná..;-)))
byl totiž docela levný a v tescu už ho nemají…ale o termohrnku pro děti nic nevím..ale neexistuje na to nějaký obal??

holky u nás je paci paci fakt akorát k smíchu a vařila kašičku? hmmm tak to taky nic…

zítra jdem na výlet..tak doufám, že nebude pršet..dělám sváču a obídek pro holky, protože budem pryč celý den..HURÁÁÁÁ

tak ať vás ten zítřejší mrskut moc nebolí..

Zdeník a M+J

ps. barvila jsem vajíčka, vytvářela ornamenty a vylezlo mi z toho takové strakaté čudo…že já jsem chtěla barvičky!! vždycky barvím v cibuli a teď mám takovou avantgardu!! mno nic bude pomazánka ;-))))))))

 
Anonymní  11.04.04 20:19

Ahojky holky zdravím vás při neděli.
První Velikonoce s miminkem už jsou tady jsem zvědavá jestli Alenka taky dostane na prdýlek. Dneska jsme byli na dlouhé procházce. Chtěli jsme se podívat na ovečky, ale byly zahnané. Alenka udělala další pokrok umí paci,paci, jak je veliká, ale jen když chce. Už se postavila v postýlce, kterou jednou obešla. Teď má trohcu rýmu, snad jí to brzo přejde.
Veselé Velikonoce přeje Mahi a Alenka (za 14 dní osmiměsíční)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.04.04 22:58

Ahoj holky,
Večerní usínání u nás probíhá tak, že Emily položím do postýlky, do pusy dám dudlík, do ruky plínku ona si ještě chvilku povídá a usne ve většině případů úplně sama občas u prsa. Takže s tím problém nemáme teda ťuk, ťuk.., včera přijela na kafe má teta a sestřenice a to co následovalo mě dost překvapilo, jakmile se objevily a chtěli si jí pochovat následoval nekontrolovatelný řev, Emily vřískala jak by jí na nože bral a natahovala po mě ruce, takže až do doby než odešli k nim nechtěla.

Teď by mě zajímalo jak to vypadá u Zdeníka s večerním usínáním, když má prcky dva.
My zatím čaj flaškujeme a dáváme do termo obalu, ale některé dny jen kojím a čaj vůbec nedávám, v tomto směru nejsem dobrý rádce.

S paci paci si vůbec hlavu nelámu ani jsem to s Em nezkoušela připadá mi na to ještě malinká a musím se podělit, že jsem dneska úplně poprvé Em uvařila těstoviny a mohla se po nich ubít což mě mile překvapilo obědům moc nedá.

Dneska přijeli mí rodiče a zůstávají do zítřka, kdyby jste holky viděly ten jalovec co si na mě dovezl taťka?.au ?au to není větvička, ale celý strom.

Jsem zvědavá kdo postoupí v superstar, takže se letím koukat na telku.
Sladké sny a přežijte to zítra bez úhony !
Quatro+Emily/za 6 dní 8 měsíců/

 
Anonymní  12.04.04 03:26

Ája:
Ahoj holky, zítra frčíme zaše pryč, tak ještě dodělávám resty, ale už končím. Nezapomeňte, že letos je přestupný rok a to máme tu vý:,–(u vzít pomlazku do ruky my!!!!!
Hance budou brzo devět měsíců a odmítá pít cokoliv jiného než moje mlíko, jen občas si cucne obyč vody (ze sportu všude tahám flačku s vodou, od Janis jsme dostaly tu menší od aventu, moc díky -konečně nám to neteče :-). Takže kdykoliv a kdekoliv teplý nápoj, tak jsem zatím termoláhev neřešila. Změny v pohybu žádné, ale definitivně má ŠEST zubů. Hrůza na kojení. A právě se probudila, tak já letím, to je noční,v pořadí čtvrté kojení :-))). Doufám, že obě zaberem rychle :-))). Tak nazdárek a pěkny týden a nenechte se zmydlit. (Já to manžílka pěkně rychle odnaučila) Pa ája

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 12.04.04 20:21

Ahojky,
tak někde došlo k nějakému šumu na drátech asi, aby nám to nebylo líto, že minule bylo méně příspěvků, tak máme dneska pro změnu deníček ještě jednou. :o))))))
Jenom bychom se měli sjednotit, kam teda budem psát??? Navrhuju asi do toho původního, protože už je tam pár komentářů.
Jinak máme po velikonocích, hezky se nám ten den vydařil, bylo krásně…protože dneska je podle věřících den zjevení, tak mně se zjevila naše šílená špína na podlaze. Takže Petr s Ondráškem šli mrskat a já jsem hupla na kolena a po dlouhé době jsem zase vytřela kuchyň a koupelnu ručně a ne mopem. Ten lidský faktor hraje opravdu velikou roli, rozdíl je obrovský. A já jsem to konečně mohla udělat, když mám Ondru já, tak to prostě nejde. Jo občas se ti manžílci hodí :o))))
Ach jo, vedle je ooooooooooooo­ooooooobrovitý řev, myslím, že Ondrovi asi lezou dolní dvojky nebo co, včera to tady bylo taky a pomohl až paralenový čípek. Doufám teda, že jsou to zuby, protože jinak přes den je Ondra v pohodě a v noci pije tak normálně.
Ale jinak jsme toho dneska zvádli hodně - pomlázka, úklid, oběd s kamarádama v hospodě, vycházka, oslava osmnáctin mojí sestřenice…hezký den, jenom jsme se zase dost namlsali, tatínek s náma byl tři dny doma, to zas bude odvykání…:O(((
Nevím, asi se budu muset kouknout, co můžu pro myšáčka udělat, pláče chudáček dost usedavě.
Takže ahojky, pište raději sem.
papapa
Sylva a uplakánek

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 13.04.04 14:23

Ahoj holky,
tak jsem tu mela absenci zpusobenou vyletem do Cech. Hezky jsme si to uzili, babicky a dedeckove byli nalezite poprdeny z mimise:-)) Aby ne.
Na sraziku to bylo taky super, jsem rada, ze jsem videla nazivo i jiny maminky a mimina.

JInak co se tyce pokroku, tak u nas nic noveho pod sluncem, stale se Keri tak max. plazi po obyvaku.
S prikrmama jsme se propracovali na tretinu az pulku 190 g sklenicky, vic ji chutnaji ovocny. Jinak kojim jak o zivot. :-)) K piti jsem vzdycky delala neslazeny cajiky, ale v Cechach ji nejak potvurce zachutnal Kubik - ta mrkvova stava, redila jsme ji to s 2/3 vody a vypila toho i skoro celou sklenicku. Mam ted kouzelnej hrnek od Aventu a zda se, ze je to konecne system, ktery pochopila. Nebo je to tim Kubikem:-)))) Holky, co myslite, jak casto deti tyhle stavicky muzou?

Pomlazkou jsem nedostala, alebrz jsme odjizdeli uz v pondeli rano a manzel na pomlazku zapomnel a tata me nesupe, protoze jsem mu to pred par lety zatrhla. Vubec tenhle svatek u me nepatri diky biti pomlazkou k nejoblibenejsim, min uz mam rada snad jenom Silvestr:-)) Ale vajickama vyzdobit byt, to jo. Letos jsem delala vyzdobu do truhliku u baracku, ale vsechny macesky mi sezrali ty protivni vrabcaci, co jich tam mame spoustu. Pes se je snazi sice odhanet, ale oni na nej prdej:-))
Tak tady uz je zase hnusno a zima, doufam, ze uz konecne prijde poradny jaro, vsechny zimni veci uz jsem nechala v Cechach. Aspon, ze to kvete.
mejte se hezky
Slunicek+Keri

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 13.04.04 14:25

Jo, jeste jsem zapomnela napsat, ze se nam klube horni jednicka. Uz se prorezava, tak si Keri brousi zuby na vsem, co je v dosahu. Ted momentalne utrhla panence ruku. Vypada jak malej kanibal:-))
Takze celkovy pocet zubu 3 (nic moc):-)
Slunicek

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 13.04.04 14:53

Ahoj maminy a cipisci,

taky vas zdravime, uz jsme konecne prestehovani do brna, byla to skvela „zabava“ ale nastesti uz sme se dobavili huraa, uz jen dovybalit par drobnosti, ale to uz je pohoda. Takze velikonocni vyzdoba ehm ehm tak nejak nebyla. Byli sme ale na navsteve u znamych vcera dopoledne, takze sme si velikonocni vyzdobu uzili tam. Radim tam sel s kamaradem navstivit par sousedek a vymrskat je a my sme s anickou pokecali s manzelkou toho kamarada - mimochodem tehulkou, no tak chtela vedet vsechno do nejmensich podrobnosti, tak jsem si krasne zavzpominala jaky to bylo :-) a ty „nejlepsi“ speky o porodu vynechala, at ji zbytecne nedesim…taky je mozny ze bude z tech, co udelaji uf uf a mimco bude venku (tak si to ja predstavuju u sebe u druhyho miminka:-)

Jinak u nas je noveho ze anicka porad stoji ale uz teda bez drzeni, vydrzi stat i par minut…vypada to asi tak, ze leze, najde neco zajimavyho, asi si rekne no panejo, musim to prozkoumat ve stoje, tak si s tou veci stoupne a prehazuje z ruky do ruky, zahodi a vali za dalsi…jo a taky rada stoji s kosikem, kde ma drevene ovoce a zeleninu a ruzne s nim gigla (vypada jak ten chlap z majora zemana s tou sekerou, jestli vite o cem mluvim)

Jo a rika uz regulerni mama tak mam radost…ale nerika to teda kdyz je v pohode, to kdepak, ale kdyz se ji neco nelibi, nebo treba kdyz odejdu na chvili pryc a zustane s nekym jinym, na koho neni moc zvykla, tak „mamuje“.

Vcera odpoledne sme meli jeste jednu navstevu u nas, tak sme resili, jak dela ktery zviratko, pze radim si s anickou porad prohlizi knizecky, ona chce porad ukazovat prstikem na zviratka a on dela zvuky :-) no a vcera sme zjistili, ze vlastne kacenka nedela „gagaga“ ale „kač kač“ (u nas doslo k zamene s husickou), jo a jeste rikala kamoska, ze podle ni dela kralicek „mic mic“, no to sme meli zachvat smichu, ja myslim teda ze kralicek maximalne striha usima, no nic :-)

Tak ja zase prilepim nejakou fotos a koncim prozatim, musim si docist minule denicky, jeste nemam docteny ani 38.dil.

Jo a nahore se anicce rysuji 4 bile carky, takze zrejme misto dvou zubu bude mit brzo 6 :-)

ahojte Martina+Anicka

 
Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 13.04.04 14:57

Ahoj holky,
tak se hlásíme po velikonocích. Prožili jsme je celkem v pohodě. Ráno tu bylo na Sáru pár malých koledníků, takže vajíčka a sladkosti zmizely závratným tempem, už jsem měla strach co dám těm dalším co ještě příjdou, ale naštěstí se to uklidnilo a už nikdo nepřišel. Sára to taky zvládla v pohodě, ale je zase nějaká nemocná, asi ji to vypráskání moc nepomohlo. Má zase chycené průdušky odmala na to trpí, takže jenom kašle a sípá. Johanka je zatím v pohodě, ale taky čekám že to chytne.

Náš malý skřítek si teď piluje vztávání a to všude a o cokoli, to je její nejoblíbenější zábava. V postýlce a ohrádce už jenom stojí, mám strach, aby si nezkazila nožky, je to přeci jenom trochu brzo. U nás má úspěch na hraní koš s hračkama ve kterém se může přehrabovat, to vydrží i půl hoďky. Lezou jí další zuby jednička dole a jedna nahoře. V noci se pořád budí a vyžaduje kojení jinak nespí, mám pocit, že už kojím skoro naprázdno, moc už z toho neteče. Dneska v noci pila 5krát, to už ty prsa ani nemůžu najít. Jsem zvědavá jak dlouho to ještě vydržíme. Jídlo u nás stále v pohodě.

Sylvo, napsala jsi moc hezký deníček pěkně jsem si o Ondráškovi početla, Johanka se taky snaží jít na čtyři, ale lezení pořád nic, ale říkám si dobře, že ještě neleze, pak to už bude síla to hlídání.

No mám tu šílenou hromadu prádla na žehlení, tak se jdu na to vrhnout, jak to chvíli zameškám tak to stojí zato, vidím to tak na 2 hodiny ach jo.

Mějte se krásně a pozdravujte mimča a holky pražské pište.

Lenka a Johanka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.04.04 15:08

Ahoj holky zdravíme všechny lezce vstavače a zubejdy,
my zatím žádný zub, aspoň si říkám, že mě nekouše do prsa.

Doufám, že jste ve zdraví přežily velikonoce.
U nás doma to přece jen nebylo stejné jak předešlé roky máme Emily a to je ta velká změna mimochodem nejprve se zakousla do Martinova karabáče a na dědův jalovec se křenila.

My dneska dopoledne měli o zábavu postaráno, ráno jsem šla opět s Em k Dr. V pátek jsme vy:,–(ili mast na oči a od soboty to začalo nanovo teď jeto horší i hračkami ty oči tře a taky jsem si všimla, že ze spaní si cpe celé pěstičky do očiček.
Dr. nás poslala na oční do nemocnice a jak na potvoru jsem dneska neměla auto, takže jsme cestovali tramvají. Na očním bylo hodně lidí, naštěstí nás vzali do 20 minut. Dr koukla na Em a prý to je opět zánět spojivek dostali jsme antib. Kapky a pokud to nebude lepší tak v pátek na kontrolu.
Domů jsme dojeli, akorát na oběd byla jsem tak unavená, že jsem na si na hodinu schrupla s Emily.
Mějte se a pište co u Vás nového.
Quatro +Emily/za 4 dny 8 měsíců/

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.04.04 17:43

Slunicku,
já taky na tu šťavu Kubík už koukala, není tam od, kterého měsíce ani nějaké dávkování,ale zatím jsem ji nekoupila, taky by mě zajímalo jak často ty šťavičky můžou, i když ředěná by podle mě neměla dělat problém, ale fakt nevím.

Celkem si mě s Kubíkem navnadila asi ho taky koupím.
Měj se
 Quatro

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 13.04.04 20:02

Ahojky holky,
tak jsem si úspěšně smazala komentář, na chatu zatím taky nikdo…

tak co jsem vám vlastně psala??

Sluníčku,Quatro - já holkám občas Kubíka koupím, dost ho ředím. někdy ho šupnu i do umixovaných jablek…

Marti - Aník je šikula. U nás holky na obrázku zbožňují vosu za mého mohutného bzzzzzzzzzzzzzzzz a slepici s mým velkolepým kokokokodáááák..no hádejte co na to říká manžel…;-))))

jinak Jaňula trénuje se stále větším zápalem posun vpřed..máme první výsledky plazo-nataho-skrčonožmo si podala odsávačku..ovšem při oddechu se přiblížila Marťa a zmizela i s odsávačkou…

holky, taky se chtějí vaše ratolesti nejlépe plazit po vás? když si sednu na zem jsem naprosto v obležení a už se prostě nezvednu aniž by to nevzbudilo zanačnou nelibost… někdy je to fakt vyčerpávající… jak dlouho je to může bavit??

jo a to uspávání je u nás docela zajímavý…dáme večeřu a pak si jdem jako hrát a přitom je přebalím dám do spacího, pomazlíme se a pak šupajdí holky do postele, čteme pohádku…ovšem u toho holky dostávají přímo hysterický záchvat smíchu, úplně jim tečou slzy nevím proč ale pak se začnu řehtat taky takže je po klidném usínání tuplem… takže pak se snažíme vyklízet pole působnosti…holky někdy strašně brečí jindy je to naprostá paráda. poslední dobou Marťa nechce usínat, stoupá, sedá,padá, vzteká se až do úplného vyčerpání…no jo snad ji to přejde..

mno jdu zkusit ještě ten chat

zatím se mějte

Zdeník a M+J (zítra 9měsíců)

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 14.04.04 13:51

ahoj holky,

tak jsme byly s anickou na 10ti mes.prohlidce+oc­kovani, tak uz jsme zdolali magickou hranici 8 kil a mame 8,22kg! :-)

Pani doktorka naznala, ze je s anickou asi doma veselo, ze je dost cila a ze ma velky svaly na stehynkach, aby ne, kdyz dela porad drepy, mela bych si z ni vzit priklad :-)

Anicka kontrolu prorvala, zaclo to, kdyz si sestricka dovolila ji zmerit hlavku a pani doktorka ji poslouchala srdicko, no to uz byla velka drzost a ockovani opravdu vrchol, takhle vyvadet uz jsem ji dlouho nevidela. Taky mame doporucenku na kozni do bilyho domu, pze ma anicka porad trochu exem kolem kotniku a chvili to je dobry a zmizne to, pak se ji to zase vrati (pouzivali sme petrovu mast a ted endiaron a ten mi pripadlo ji to jeste zhorsil), navic se ji o velikonocich udelaly potnicky na brisku a dr. mi rekla, ze at jdeme radsi na kozni, ze ma anicka dost citlivou plet hmmm.

Jeste jsem tam nebyla, ale vim, ze psala myslim zdenik, ze tam musela s princeznama na ocni (nebo byla jste tam nektera na koznim primo?) …tak jsem se chtela zeptat, to je na zerotinove namesti ze? rikala mi dr. ze je nejlepsi tam jit co nejdrive rano, to nebude problem, anik vstava kolem seste…

Jak bylo vcera na chatu?
Jo a vsimla jsem si, ze nekdo psal i do druheho 40.denicku, to je zmatek:-)

To je dneska naadherne zase, mejte se,
Martina+Anicka (zitra 10 mesicu)

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 14.04.04 13:58

Jeste jsem se chtela zeptat, pouzivate uz detatkum na tvaricky nejake opalovaci ochranne kremy s faktorem? zjistila jsem ze na anicku v tom golfaci kolikrat dost sviti a dneska ma pekne cerveny tvaricky, asi uz bych mela neco koupit…mate nejaky typ? a kolik faktor?
paa M+A

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.04.04 16:50

Ahoj Marti,

nam byl doporucen DayLong 24, ale do roku by pry deti nemely na slunicko vubec.

Pavlina

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.04.04 19:29

Ahojky holky,
tak dneska máme nějaký líný počítač…něž se někam dostanu..můžu si dát kafe!

Marti - já mám opalovací krém zn. Bio derma (photoderm mineral) a má faktor 20. už jsem namázla, holky se začly v kočáře mimoděk opalovat. takže mají pěknou barvičku na tvářích a čelo bílý…;-)))

holky tak Marťa na mě tak nějak pořád visí..už jsem před ní začala utíkat a Jaňulka pořád vytrvale trénuje a těším se jak se na mě pověsí obě!! každá bude viset u jedné nohy..to bude labůžo! chicht

a dneska jsem holkám jen tak dala v kočáře kousíček rohlíku…mno vyjela jsem s reklamními dětmi a vracela jsem se s čímsi obaleným v ulepených drobcích..a ještě u toho mlaskaly,hltaly tak to bylo jak kdybych jim nedávala ani najíst…natož je někdy myla.....;-))

mějte se

Zdenik a dvě hltalky-slintalky

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.04.04 20:02

Ahooooj holky!!!!
Jsem dneska nějak zmožená, nevím, jestli mě budou napadat nějaké zá:,–(ní myšléénky :-)))
ZDENIKU, PAVLI - my máme taky koupeny Photoderm mineral, když nezapomenu, tak myšáka mažu. Doporučila mi to kamarádka kožařka, Daylong taky dávala na výběr. Optimální jsou krémy s faktorem max - t.j. už spíš sunblockery. ale doufám, že ta dvacítka budou taky dost, brala jsem to proto, že to není chemická ale fyzikální ochrana.
SLUNICKU - Kubiky mi naše dr. moc nedoporučovala, říkala, že je lepší naředit stoprocentní džus - třeba jablečný.
Jinak Ondra už je bravurní plazivec, už nedělám nic jiného, než že ho od někud tahám a pořád mu vysvětuju, že ne znamená opravdu ne a ne srandu. Rozumíte, že. :o))))
Holky, poraďte, prosím. Ondra vůbec nejí. Občas, když má dobrý den, tak sní tak půl ovocné přesnídávky a tím to končí. Dřív jedl aspoň mrkev, ale teď už ani to ne. Mně to nevadilo, všichni říkají, že po desátém měsíci se to spraví, ale na velikonoce mě viděl po delsí době švagr a prý se zhrozil, že jsem vychrtlá a ztrhaná, a že se sebou mám něco dělat. No má pravdu. Prostě potřebuju to nynější plné kojení nějak stáhnout, ale přestat nechci, to rozhodně v žádném případě ne.
Dneska jsem mu zkusila dát večer kaši, ale odmítl jako všechno. Ale byl teda dost unavený, zítra to zkusíme dřív.
Dokud nebyl před měsícem nemocný, tak jedl celkem dobře. A pít už taky umí, to jo.
Vyhladovět taky moc nefunguje, to pak dělá, že je unavený a ospalý a tak. Možná leda víc dní :o)))))
Tak to jsem zvědavá, co mi poradíte???? :o))))))))))))))))))
No možná (doufám) se to časem poddá samo.
Ale Ondrášek teda na to rozhodně nevypadá, že nejí, to akorát já se ztrácím…
Tak ahojky
 Sylva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.04.04 20:47

Ahoj Sylvi,

neee, ze bych byla skodoliba, ale vitejte v parte nejedliku ;-). Jak jiste vis, Iva taky 2.5 mesice nejedla nic, krome jogurtu a jabka. Ted se to - tuk, tuk, tuk - zacina trosku zlepsovat. Podle me to chce zkouset a zkouset. Ja jsem treba zjistila, ze ji fakt nechutna rozmixovane kure, tak jsem ji ho davala po pidikouscich a ji to docela zachutnalo. Jeste teda jsem ji krmila prstem, ze lzicky to odmitala. Tento tyden jsem vyzkousela vyvar z kureciho kridla, mrkve a kousicek petrzele - ten samotny vyvar teda nechce, ale mrkev z nej i maso ji. Mrkev nemixuju, ale pasiruju.
Taky jsem minuly tyden zacala „kasickovat“ - delam ryzovou kasi s Hamilonem a pridavam ji tam trochu toho jablecneho protlaku od Devy. A taky na to parkrat tu pusu otevre.
Mno, tak uvidime, snad se to bude zlepsovat. Jo a jeste u nas obcas zaberou kukuricne krupky namocene do cehokoliv (mrkev, kase, …). Ale ze by se mi podarilo odbourat aspon jedno kojeni, tak to teda ne - Ivka si dava moc dobry pozor, aby se neprejedla a aby ji zbylo misto na mliko ;-).
Jeste prosimte dotaz k tem opalovacim kremum - rozumim tomu dobre, ze ten Daylong jsi nechtela proto, ze je chemicky a ten druhy pripravek ne nebo je to o necem jinem? Ja zatim nic nekoupila, ale uz to mam taky v planu.

Pavlina

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 14.04.04 20:49

Hoj, ahoj,
zdravíme Vás s Vilíkem při úterku. Včera večer jsme se teprve vrátili od našich a ze stavby, takže se k PC dostávám až dnes.

Svátky u nás proběhly normoš, my to nějak neprožíváme, ale pár vajec a nějaký čokiny pro koledníky samozřejmě taky byly.

Co je u nás nového? Vilda se už opravdu staví uplně všude, nejraději se zavěšuje o kalhoty. taky už ujde pár krůčků jen za jednu ruku. Takže čekám, kdy začnu z našeho hnízdečka dělat holobyt:o((( Je ale pravda, že Vilík ví, co nesmí brát do ruky(kabely, televize, video, kytky, ubrus), ale samo, že se na to nespoléhám. Ale většinou to ignoruje a nebo stačí jen lehce zahrozit prsten a jde pryč. Zuby máme zatim taky jen ty dva spodní, ale tušim, že se brzo dočkáme i horních.
Co je ale naprostá hrůza, je přebalování, svlékání a oblékání. Nikdy jsme s tim problém neměli, ale posledních pár dní to opravdu nemá chybu! Zabírá pouze flaška od Johnsonova oleje s heřmánkem, žádná jiná.a jen na chvilku. Takže úprk s pokaděnym zadkem po koberci(když jsme u našich) je opravdu vzrušující.
Jídlo je taky OK. Vilík dlabe prakticky vše, k snídani mazanec, k obědu svíčkovou…
Na zahrádce už mám vyseto plno kytiček, tak už to chodím vytahovat očima ze země a plánuju zajet do OBI a ještě něco přikoupit. Dle předpovědi má být už krásně, tak hurá, hurá.
Jo, taky se někdo ptal na hrníček. My používáme od Aventu se zelenou hubičkou a vyhovuje. Vilda ovšem pije i chladné nápoje, takže to moc nezkoumám, jak dlouho to vydrží teplé.
no nic, musim končit, mějte se krásně a já zase přijdu…
janice+Vilík - zítra 10 měsíční)

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 14.04.04 21:18

Ahoj holky,
SYLVO - tos me teda s tim Kubikem nepotesila:-((( ja myslela, ze jsem objevila aspon neco, co ty nasi prisavce bude chutnat misto myho prsa:-(((
Taky se diky tomu Kubikovi rozjedla - my byli taky nezravci-pullzickari a pak jsem zjistila, ze nechce moc jist, protoze ma zizen. A kdyz ji zazenu zizen prsem, tak se zasyti a nechce uz jist. Takze ted jsem to delala tak, ze jsem ji na stridacku soupala lzicku blivajzku a hrnek s Kubikem a dosahla rekordu 2× denne pul sklenicky blivajzku.:-)
Jinak ja asi taky vypadam po 9 mesicich kojeni desne, protoze mi vsichni pribuzni v Cechach rikali, jak jsem zhubla a je fakt, ze ztracim za pochodu dziny (jsou to bokovky):-)) Ale taky jeste nechci prestat uplne kojit.
No zkusim teda koupit jablickovej dzus, ale myslim, ze uz jsem to jednou zkousela a Keri se tvarila, ze je to kysely.

Zatim se mejte
Slunicek+Keri

 
Anonymní  14.04.04 21:40

Holky,
Em je taky nejedlík, zjistila jsem, že třeba nesnáší najemno strouhané syrové jabko tak jí ho podusím a to si dá hned celé, ale obědy to je hrůza, trochu se to zlepšilo poté co mi známá poradila ať do obídků přimíchám trochu kaše.

je fakt, že poté co tam cítí tu kaši víc toho sní, ale i tak to žádný jedlík není.

Na večeři jsem začala dělat- pohanku/rýži/ s jabkem nebo banánem a přidám opět 2-3 lžičky kaše tak, aby to mělo řídkou.
konzistenci dám to do flašky a opět sklízím úspěch.

Zítra jedu k rodičům a vracíme se v neděli.
Mějte se krásně.
Pa Quatr+Emily

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.04.04 21:47

ahoj Pavli,
je to přesně o tom, že Photoderm mineral neobsahuje chemické UV filtry, ale laicky řečeno namleté kamínky, které odrážejí UV záření - tak jsem to alespoň pochopila. Tak proto jsem jej vybrala, že je o trošičku méně chemický. Ale na úplné léto stejně asi koupím Photoderm max - a ten je s chemií samozřejmě, protože by měl mít faktor kolem stovky. Taky se mrkni na ceny, jestli třeba nebude ten Daylong levnější. Ale myslím,že asi ani ne.
Zitra chci taky zkusit kaši s výživou v poledne a taky jsem si teď večer vzpomněla na prst - možností je asi spoustu, jenom musím přijít na to, co zrovna Ondráš bude chtít.
Ahojky
 S.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.04.04 21:55

Ahojky,
to jsem ráda, že tady kojením ještě někdo hubne :D)))))
já taky nechci přestat kojit úplně, jenom by možná nebylo špatný přestat aspoň trošku, třeba jednou nebo dvakrát denně to nahradit těma blivajzíkama…stejně ještě zbyde aspoň deset dalších kojení…prostě Ondra je horňák, má jasné preference již od mládí :D))))
Kojit hodlám, pokud to půjde, tak do roku a půl - dvou - ale nesmím u toho vypadat jak smrtka :o)
Džus zkus třeba hruškovej, ten nebude tak kyselej…myslím
Ahojky Sylva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.04.04 21:56

Ahojky,

tak mam konecne trochu casu si sednout a neco napsat. Teda doufam, ze Ivka si to mysli taky ;-). Velikonoce byly fajn, nejlepsi bylo pondeli, to jsme stravili v Marianskem udoli, ja po dlouhe dobe na bruslich, uz po 2km jsem toho mela dost ;-). Manzel ridil kocarek, Iva chrupkala, na zaver jsme se stavili na obed do Eldorada, no proste parada. Ani tech lidi tam zas tolik nebylo.
Ten den volna me natolik rozhodil, ze jsem vcera uplne zapomnela na chat, dokonce me netrkla ani poznamka Zdenika, ze na chatu nikdo neni, doslo mi to az tak v 11, kdy uz jsem sla spat, proste matka na materske…
Vcera jsme poprve byly plavat - no to byla akce: zacalo to tim, ze Iva zacla desne vriskat, protoze v satnach hucely feny a ona se chuderka bala. No jo, ale ono to nejde prevlikat se do plavek a u toho drzet mrne. Takze sedela v sedacce a rvala a rvala. Pak to pokracovalo i v mistnosti u bazenu, kde uz teda nic nehucelo, ale uz byla holt rozhozena. Desila jsem se, co bude provadet v bazenu, ale tam to bylo v pohode. Byla teda dost vykulena, najednou spousta lidi a kdyz jsme zpivali, pekne se to rozlehalo, akustika je tam fakt dobra ;-). Hlavicku si nechala pekne polit kelimkem, tvarila se u toho, ze se vubec nic nestalo - ostatni deti se aspon sklebily nebo smaly, ale Iva ne, ta to uplne prehlizela. Instruktorka z ni byla hotova ;-). Vubec se celou dobu tvarila, ze se ji to netyka, spis takovy ten vyraz „no kdyz myslis, mami, tak ja to tu nejak pretrpim“, az nakonec ji zaujalo poskakovani a to se konecne zacala smat. Jinak ji to asi dost unavilo, po prijezdu domu spala jeste skoro hodinu v autosedacce, to normalne nedela, pak se docela dost najedla, chvili si hrala a odpoledni prochazku taky celou prospala, dokonce i navstevu obchodu (normalne se budi hned pri vjezdu do nej). Zato noc byla nejaka divoka - vzbudila se, kdyz jsem sla spat a pak se asi hodinu budila po 10ti minutach. A pak celou noc tak po 2 hodinach, uz ani nevim. Chvili spala v postylce, chvili u me, no rano jsem byla jak prastena.
Co se zalib poslednich dnu tyka, Iva s radosti okusuje knofliky a patentky na obleceni - vzdycky, kdyz nejaky kousek ulovi, neomylne najde knoflik ci patentku a sup s ni do pusy. No mam z toho desnou radost. Nejhorsi je, ze okusuje i knofliky u mikin, ktere maji zapinani vpredu, tudiz na ne dosahne. Asi je budeme muset na nejaky cas vypustit ze satniku ;-(. Dale pilujeme davani malych predmetu do velkych - to ji jde, ale musi dosahnout na dno, neumi jeste predmet jen tak cilene upustit, jen polozit na neco jineho. Taky se ji posledni dobou libi noseni „na miminko“, ma u toho takovy blazeny vyraz ;-). Dneska jsem ji vyrobila novou hracku - takovou tu pevnejsi papirovou tasku na darky jsem oblepila izolepou, at to muze zkoumat i pusinkou - je z toho nadsena, na tasce jsou totiz obrazky a hlavne jsou tam taky spagatky ;-). Knizky ze zviratkama taky prohlizime, ale neukazuje na ne, jen si necha vysvetlit, co tam je a samozrejme ji nejvic bavi zvuky - vede piskani delfina, zjevne si neni jista, jestli zvuk vydavam ja nebo delfin, vzdycky totiz, kdyz se na me podiva tak prestanu a tvrdim, ze to byl delfin.
Pohadky na dobrou noc radsi nectu, asi by moc nespala - staci, kdyz zacnu s nejakou ukolebavkou a hned vykuli oci a strka mi prsty do pusy ;-).
Jeste k jidlu - nechat vyhladovet nefunguje, to je pak Ivka protivka a nesni vubec nic. A pokud ji dam mezi jidlem napit, tak uz v jidle nepokracuje ;-). Ale jinak mam taky pocit, ze ma zizen, ted, co aspon trochu vypije, tak zacina casteji kadit. Ja zatim davam jenom cistou vodu nebo detsky caj od Lerosu. Jednou jsem vyzkousela stavu (jabko+mrkev) naredenou a to nechtela.
LENKO, Johanka je teda sikulka, jeste pamatuju, jak sis stezovala, ze se neotaci a vidis, uz stoji ;-).
MARTI - to je fajn, ze uz mate stehovani za sebou, to uz se muzete ucastnit brnenskych vychazek. Bily dum je na Zerotinove namesti, kocarky se tam davaji do klece (zamek proti zaloze dostanes na vratnici). My tam byli na ocnim a mrnata tam mely prednost, nikdy jsme necekali.
ZDENIKU - gratulace k dvojcecim mesicninam ;-).

Tak jsem se vykecala, klidny zbytek vecera (a hlavne noci) vsem

Pavlina + Iva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.04.04 21:57

Precist zbytek komentare… toho jsem se bala ;-).

P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.04.04 22:19

Jéňa byl taky na bruslích, když tlačil ten kočárek? Já jenom, jestli je to technicky možné, jestli mám vůbec nějakou šanci na nich někdy vyjet :o))))
 Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.04.04 22:24

Nazdár,
ještě než upadnu, tak uděluju všem pochvalu, konečně to začíná vypadat, že deníček začíná zase trošku žít. :o)))))
Jen tak dál, ať je co číst.
Dobrou noc
Sylva a Ondrášek myšáček
P.S. gratulujem všem tříčtvrtěročků a všem dalším oslavencům

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.04.04 23:26

Jéňa na bruslích nebyl (žádné nemá), ale já jsem zkoušela kousek jet s kočárem - jde to, ale chteělo by to rovnou cestu bez záludností :-), jinak se bojím, že bych ten kočár mohla taky převrhnout :-(.

P.

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 15.04.04 07:24

Sylvo - ja bydlim na rovince a jsem naruzivy bruslar - jenom cekam, az se otepli - coz je mozna uz tenhle tyden, vytahnu brusle, kocar a tradaaa jedeme. Potom napisu, jestli jsem Keri vyklopila nebo ne:-))
Tady tak jezdi spousta maminek - jeste nez jsem otehotnela jsem potkavala hodne holek na bruslich s kocarem:-)
Slunicek

 
bazalka
Stálice 90 příspěvků 15.04.04 13:44

Ahojky,
tak od pondělí,kdy jsem se vrátila po prodlouženém víkendu domů si slibuju, že písnu komentář k Cipískům a nakonec se k tomu dostávám až dnes a to mám tak 10 minut času, protože Ondra vyje v postýlce jako postřelený šakal a musíme mazat na poštu a po dalších pochůzkách, protože odpoledne odjíždíme na víkend ke známým do Prahy, tak budu bez připojení. Velikonoční víkend na chalupě byl úžasný - Ondru měl neustále někdo v péči, takže byl spokojený a já jsem měla klid a byla jsem taky spokojená, když byl unavený tak šup do kočáru a během chvilky spánek na čerstvém vzduchu :o) Horší to ovšem bylo v noci - v dovezené přenosné postýlce samozřejmě spát nechtěl, po večerním uložení vydržel řvát hodinu než usnul /vyčerpáním/ přesně na na dvě hodinky, kdy už jsem byla v posteli i já a tak jsem ho vzala k sobě, takže všechny 3 noci nakonec Ondra strávil více méně se mnou v posteli, pochopitelně přicucnutý k prsu, takže „tankoval“ jak se mu zlíbilo. Doufala jsem, že se doma vrátí zase k předchozímu celonočnímu spánku, ale zatím se v noci tak 1-2× budí a teď na návštěvě počítám, že zase budu spát s přísavkou. O víkendu Ondra konečně natrénoval „papapa“ a na požádání teď skoro vždy předvádí a konečně taky regulérní slovo „máma“ /teď ho používá pořád a na všechno/. Taky jsem zjistila, že Ondra je ochotný pít jiné tekutiny než mléko pokud je má v nějakém jiném hrnečku než v tom netekoucím od NUKu, který je prostě nemožně těžký na sání - zkoušela jsem to sama a taky bych se nenapila :o) Tak si od toho slibuju částečné omezení kojení. Bašta je zatím /ťuky ťuky/ v pohodě, Ondrovi chutná tedy kupodivu spíš zelenina, kupované ovocné přesnídávky nebo doma rozpatlané ovoce ho do příliš velkého nadšení nepřivádí. Momentálně největší úspěch slaví cuketa s bramborem a krůtím masem. Ale houby platné - mléko od mámy je „the best!“ Ondra teď pije opravdu zajímavým způsobem - on to prso loví: jsem zvyklá kojit většinou v leže na boku, Ondra se z téhle polohy převrátí na všechny čtyři, rukama se opře o mne, rozhoupe se a pusou uloví prs a provádí nadále různé prostocviky - dělá dřepy, šplhá po mně, rotuje kolem dokola, prs vždycky na chvíli pustí, prozkoumá ho rukou a prohlédne a zase šup a uloví ho… Je to vždycky dost k popukání, ale jeho 9,5 kg je už docela znát, když mi například šlape na krk nebo na břicho.
No, decibely z vedlejšího pokoje dosahují znepokojivé hladiny, takže nechám toho ťukání a jdu ho vysvobodit.
Jo, ještě jsem chtěla vznést dotaz ohledně DOVOLENÝCH: chystáte se někdo s prckem někam letecky? Já jsem dostala nečekaně nabídku letět v červnu s Ondrou na 14 dní na Kanáry a pořád váhám, protože si vůbec nejsem jistá jak to asi tak může probíhat s živým prckem v letadle, nemáte někdo zkušenost?
Tak se zatím mějte krásně, užívejte sluníčka a papa po víkendu!
Bazalka a šakal Ondra

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.04.04 20:18

Achoj holky,

diky za info o tech kremech, chtela jsem se na to puvodne zeptat doktorky, kdyz jsme u ni byly, jenze jak mela anicka ten uplakanej zachvat, tak jsem na to zapomnela. dneska jsem byla v lekarne, ze koupim ten photoderm mineral a rekli mi ze ho musi objednat, ze je drahy a ze ho berou jen proti zaloze na objednavku, tak bych ho mela mit zitra - ptala jsem se kolik to je „drahy“ a pry neco mezi 200-300,– tak to jeste jde.

Dneska jsem byla s anickou na srazu s dvema kamoskama co bydli kousek a jedna ma o 4 mesice a druha o 8 mesicu starsi holky, tak aspon mam kde se vyptavat :-) a zase prilepim fotos … bylo to fajn, probihalo to tak ze evicka (18mes) porad neco brala vendulce (14mes) a ta plakala a anicka je pozorovala a u toho si spokojene hrala :-)

Ale hlavni novinka je, ze anicka dneska vecer udelala prvni samostatny krok…udelala ho smerem k radimovi, no mozna spise k tomu nanukovi, co mel, pze se na nej sapala…tak jsme zustali zirat…bylo to tak ze si najednou bez opory z cupu stoupla a nakrocila..no uplne jsme se dojimali:-) a radim tak opet zavedl tema, ze kdyz je to uz takova velka slecna, tak bysme meli zacit delat dalsi miminko, ffftipalek

Zitra jdeme na to kozni, tak jsem zvedava, co se dozvime, snad dostanem nejakou radu co zabere, aby mela anicka od tech flicku na kotnikach pokoj.

Jo a jak ste rozebirali jidlo, tak anicka taky asi nepatri zrovna mezi jedliky…dopoledne par lzicek jogurtu a uzmoula si bebe susenku, v poledne tak cca pul sklenicky zelenina nebo ovoce nebo masicko a vecer 150ml ryzove kase s Omneem2.....jinak porad kojim podle potreby, ale uz chci zavest nejaky pravidlo, kdy budu kojit v urcite hodiny plus minus..vidim to tak cca 5× denne a aspon jedno kojeni vynechat a nahradit jinou tekutinou, pze anicka je porad zvykla, ze kdyz si toho caje jen cucne, ze ji to prso stejne dam, pze mam strach aby nemela zizen.....tak snad nam to nejak pomalu pujde.

Mejte se krasne, Martina+Anyzek s prvnim kruckem

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 15.04.04 20:41

Tyjo, Anicka chodec - nekdo to tu predpovidal spravne. Tak gratulujeme!!!
BAZALKO - popis vaseho kojeni me fakt pobavil :-))).

Pavlina

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.04.04 21:16

Jo vlastne, k tomu jsem taky chtela napsat, ze me bazalcin popis fascinoval :-)…u nas to taky vypada s kojenim nekdy zajimave, anicka pres den pije i tak ze si na me sedne obkrocmo a jen se k prsu nahne a sosa, semtam udela prestavku a chce me cvrnkat do bradavek…fakt uz to neni miminko :-)
A Pavli dik za gratulaci, vyridim :-)
ahoj M+A

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 16.04.04 11:51

Ahojky, jdu sem jeste jednou pro radu. byla jsem ted s anickou na koznim a ma atopicky exem na tech kotnickach, dostali jsme na to nejakou mast, ale teprve se stavim do lekarny, tak jeste netusim, jak se jmenuje…z tech receptu to nevyctu. Mame dojit na kontrolu za tyden. dostala jsem samozrejme plno informaci co ano a co ne pri exemu, vetsinu si snad pamatuju. ale nikdy jsem se o to nezajimala, pze v rodine nic nemame, anicka bude prvni s exemem :-/, ale vim, ze ste se tady o tom hodne bavily, tak jsem se chtela zeptat, jestli nevite o nejakych info na internetu co a jak pri AE, popriapade jestli vite o nejakych diskusich. Az bude vice casu, pohledam si i v historii denicku, co jste tu psaly vy.
Diky, pekny den a vikend, Martina+Anicka

 
Anonymní  16.04.04 11:52

Ahojky holky,
ach jo stávkuje nám pc a jede tak přřřřřííííííš­ššššeeerněěěě­ěěěě pomalu, že to je děs běs

holky to nějak záhadně zalomily a já od škrábání brambor utíkala a žhavila..jojo

Marti - dyť to povídám že Anik je šikula..už máte aktovku??? ;-))))))))))))) ty jo teda chodec..no kdeže jsou ty naše křehká malá miminka co?

Sylvi a holky - teda přeju vám ať se vám ti nejedlíci rozjedí…teda já nevim co bych dělala ťuk ťuk na dřevo holky baští až se mi zdá, že moc.. kojím je ještě tak 2-3, někdy i 4 za den. myslím, že tohle jsme zmákly..a pořád doufám, že se nám to ničím nepokazí..třeba těma stále očekávanýma zubama ;-)))

s tím bazalčiným kojením..to jsem se nasmála to u nás je to podobný..někdy si připadám jak čerpací stanice..zn.zas­tavíme, natankujem a jedem dál ;-)))

jinak Marťa neustále visí na mých gatích..a když nevisí a já prchám tak je mi v patách a křičí u toho mamamamamamama
Jaňula to jak jinak pozoruje brouká si něco pod fousy a sveřepě trénuje..vždycky posune jedno kolínko, chvíli péruje a pak bum…no dlouho jí to nebavi takže si zase lehne a spokojeně si hraje…

ještě jedno ach jo: asi mě začíná rýma…včera jsem se necítila tak jsem si na noc dala paralen a úplně jsem se potila celou noc…ani nevím, že holky prý řádily…hmhmhmhmmm já to prostě prospala chudák taťka si to asi užil!
teď už jsem docela dobrá akorát se mi chce spát a kape mi z nosu..takže ještě 6,5 dne…;-))))))

jestli nám tatoš neodjede příští týden pryč..tak jdem na to propláchnutí oka…ble.

mno nic jdu doškrábat ty erteple a ohřát si polívku (uzenou) mňam..

jo a nabídku na kanáry bych teda brala..sice si ten let taky nedovedu představit ale přece to nemůže být nic hroznýho ne?? ;-))))) já bych do toho teda šla..;-)))))

Zdenik a dvě chrupčice

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 16.04.04 19:43

Ahojky všichni!!!!
Tak máme první jarní bouřku, aspoň tady v Brně. A prší teda fest.
A u nás taky bouřka - snad se dokonce už i vyjasní - Ondrášek snědl dneska k večeři bez tří lžiček celý bílý jogurt Activii!!!!!
Klepu na dřevo, čelo na všechno kolem, snad to bude aspoň něco co bude jíst. Otvíral pusinku, docela se dožadoval dalších soust…no snad to už konečně zlomíme.
V poledne totiž opět nic nejedl - a to ho krmila teta Jana, já jsem šla uspávat Verču, takže věděl, že prso nebude. Měl brambory s brokolicí - dvě sousta přes prst snědl, pak jednu lžičku omylem a pak už nic, jenom měl otevřenou pusu, jídlo v ní a řval. Vydrželo mu to celkem dost dlouho.Tak už jsme si s Janou myslely, že má snad nějaký psychický blok nebo co, protože bylo vidět, že mu to jídlo evidentně chutnalo, ale přesto to nechtěl. Mně včera pokusnou kaši nechtěl stejně - sice se zatvářil překvapeně a potěšeně, jakože to je docela dobrý, ale pak si vzpomněl, že vlastně přece nejí.
No a ten jogurt dneska zkusila Jana jenom tak cvičně na písku, když krmila Verču, jestli si Ondra nevezme. Tak napřed nee, uhýbal hlavou a tak, ale ona mu to tam v nestřeženém okamžiku strčila a Ondráš zjistil, že se to vlastně dá. Tak ho Verunce (za jejího nesouhlasu samozřejmě) snědl asi třetinu, hned jsme po cestě domů koupily další a dál už jsem to popsala nahoře.
A ještě vám musím napsat, jak jsem se včera skvěle vyspala - měla jsem migrénu, tak jsem šla spinkat hned v osm zároveň s Ondrou, kterého ale uspával Petr. Myslela jsem, že se tak za dvě hoďky vzbudím a půjdu ještě na net, ale vzbudila jsem se až v jednu, když přišel Petr z nějaké pracovní schůzky. Ale co já - Ondra se vzbudil taky až v tu jednu!!!!! Pak teda ještě ve dvě a pak až ráno. A to až ve tři čtvrtě na sedm. Takže jsem byla skoro až přespaná.
Tak, další doufám už v novém deníčku.
Ahojky Sylva a Ondráš

Vložit nový komentář