Fixísci - střídačka Mishicky a Barborky

Rodičovství

Jak už asi víte, dohodly jsme se s Mishickou, že se budeme střídat a že přesuneme deníček na středu. Jednak se nám oběma ve středu narodily děti, jednak je lepší deníček psát v pracovním dni, kdy naši velcí miláčkové pracují a malí právě spí. Přemýšlela jsem o tom, jak psát deníček, aby to pro vás bylo zajímavé a rozhodla jsem se, že se nechám mírně inspirovat jednou spolumaminkou na Emiminu, která má ale menší mimi než my. Pokusím se vám (kromě veselých historek a novinek z naší rodiny) popisovat, co o vývoji našich zvířáků (jak jim říká jeden náš kamarád) píší odborníci, ovšem tak, aby se to dalo číst. Taky si říkám, že jak naše děti rostou, jsem čím dále méně nervózní z toho, kolik váží a čím dál více řeším něco, čemu bych asi pro zkratku mohla říkat ?výchovné problémy? ? co jim zakázat a co ne, kdy mám být přísná a kdy ne atd.

Tyhle ?výchovné problémy? myslím docela často mohou souviset s tím, jak se dítě vyvíjí psychicky a i když je to na začátku hodně provázané s vývojem motorickým (kam dosáhne, kam dojde?), přece jen je to něco jiného a bude se to víc a víc lišit.

První příspěvky asi budou trochu ?s křížkem po funuse?, ale snad to postupně doženeme (Kdyby vám to přišlo úplně k ničemu, prosím, dejte to najevo. Dík).

Fixísci
Tedýsek a Aninka vstoupili do klubu fixísků. Tak jim říkáme proto, že definitivně začali rozlišovat, kdo se o ně stará a začali se fixovat na mateřskou pečovatelskou osobu, tedy mě. Odborníci se spokojí s konstatováním, že to tak je, že děti se okolo sedmého měsíce (tj. 6 ? 9 měsíců?) fixují na již zmíněnou mateřskou osobu (může to být kdokoli, kdo se o děti nejvíc stará, takže i táta, babička, chůva?) tu výrazně preferují před ostatními. Napsáno je to ovšem moc pěkně?

Doma: Naše děti se zkrátka jednoho rána probudily s přesvědčením, že nejlepší hra je mazlit se s mámou, blbnout s ní a uničovat ji. Nejlépe obě najednou. Takže i když už byly hodně samostatné a já byla zvyklá, že někdy můžu trochu pracovat i když oni nespí, teď svůj život řídí podle mě. V praxi to vypadá tak, že se podívají kde jsem a pak se za mnou vydají nejrychlejším lezacím tempem, jakého jsou schopni. Většinou dorazí víceméně současně, pověsí se mi na sukni / kalhoty (podle toho, co mám zrovna na sobě) a začnou si mírně stěžovat. Když nereaguji, stěžují si víc. Vždy to zatím skončilo tak, že jsem je pochovala. Umím je chovat i oba najednou, ale to pak nic moc neudělám (s jedním dítětem to je asi jednodušší ? člověk si ho po:,–(í na bok a má jednu ruku volnou, ale dvojčata zaberou obě ruce a ještě to někdy nestačí :)).
Samozřejmě nechci, aby naše děti měly pocit, že kníknou a já už letím, ale současně mám strach, aby nebyly frustrované (zklamané) příliš často a příliš silně, takže stejně vedou :). Někdy jim stačí to vědomí, že sedím s nimi na zemi, nebo aspoň jsem ve stejné místnosti nebo slyší můj hlas, ale běda jak zajdu za dveře a nic neříkám. Když sedím na zemi, často si mě moc nevšímají, nebo přese mě lezou, ale nějak nedávají najevo, že je pro ně důležité, že ta spodní je moje :). Ale jakmile odejdu, je zle. Takže poslední dobou hodně sedím na zemi a snažím se uklízet hračky, abych si připadala užitečná (je to ovšem zbytečné, protože děti je okamžitě zase rozházejí). Často se taky děti tváří, že chtějí pochovat, ale když je vezmu do náručí, nestačí jim to, různě se otáčejí a snaží se mi ukrást nějaké ty ?dospělé věci?. To mi dost vadí, ale nevím moc co s tím.
Pomáhá po:,–(it je do židličky a dát jim takové ty kukuřičné suchary (díky Mishicko, skvělý tip) nebo piškoty (dáváme jim takové ty ušlechtilé) nebo nějakou hračku.

Na návštěvách?: se to projevuje tak, že naše děti, miláčci společnosti, náhle začali být rezervovaní, někdy se i stydí a občas se dokonce bojí!!! Obzvláště nepříjemné to bývá na návštěvách u příbuzenstva (asi to znáte).
Zbaběle se vymlouváme na únavu dětí, špatně se vyspali, mají hlad? Někdy se přistihnu, že u mnou méně oblíbených lidí mám tendenci si v duchu mnout ruce a říkat si ?mají vkus, ty moje děti? J. Faktem ovšem je, že za ty scénky na návštěvách, kdy děti nechtějí pochovat, ani se usmát, ani si někdy vzít hračku od kohokoli jiného než rodičů, tak za tyhle nepříjemné věci může to, že dítě začalo potřebovat maminku víc než kohokoli jiného. Je dobře, když toto proběhne a nemá cenu se snažit za každou cenu dítě dávat do rukou jiných lidí, pokud to nevnímá dobře. Nám se vyplácí, když návštěva předstírá, že ji (ho) děti moc nezajímají, my chováme děti tak, aby viděli na návštěvu nebo je necháme hrát si jako by se nic nedělo a v klidu se bavíme. Děti po nějakém čase rozmrznou a pak už se chovají normálně. Taky je pak dobře, když při tom mazlení na mě vidí a já neodcházím jinam dokud se na mě nepřestanou dívat a nezaujme je hra s novým člověkem. Naopak nepříjemný zážitek máme z jedné vánoční návštěvy u příbuzenstva, kdy vše bylo OK, dokud děti spaly, ale jak se probudily, všichni se na ně vrhli, začali je fotit s bleskem (dva foťáky současně?) a chtěli je chovat a hrát si s nimi? Naše děti jsou poměrně otrlé, protože pokud je můžeme někomu dát pochovat či pohlídat, nikdy neváháme J. Ale tentokrát byly úplně vyděšené. Anka se nevzpamatovala až dokonce návštěvy, Tedýsek si hrál a povídal a nechal se pomazlit, ale měl při tom takový statečně ostražitý výraz.

Hry: protože je velmi důležité, aby toto proběhlo, aby dítě mělo na světě někoho nej, je dobré to podporovat. Doporučuje se hrát všechny mazlicí hry, které znáte ? to znamená líbat, lochtat, houpat, ?, dále hry na důvěru ? házení do vzduchu a spol., taky ?jedou jedou páni?, kdy dítě různě nakláníte nebo rychle rozevřete nohy (a pevně držíte dítě) a necháte ho jakoby propadnout mezi nimi. Určitě k tomu patří i všechny hry, kdy se dítěte různě dotýkáte (vařila myšička kašičku), nebo hra, kdy dítěti ?chodíte? rukou po paži a říkáte k tomu něco jako ?myšička šla nahoru nahoru nahoru a pak dolů dolů dolů?? (společné koupání). Zkrátka všechno, co mezi vámi a dítětem buduje vztah lásky a důvěry. Současně je ovšem dobré nevychovávat si skleníkovou květinu, chodit mezi lidi, bez negativních pocitů půjčovat dítě lidem, kteří vás i je mají rádi. Jaké takovéhle hry hrajete? Třeba se od vás taky nějakou hezkou naučíme.

Nakonec nelze nevzpomenout první příspěvek té spolumaminky (nevím, jestli jste to četly), kde psala, že jsme jakýsi přídavný orgán našich dětí: jejich ruka, která podává krmení, hračky a přebaluje, jejich postýlka a mazlení atd? Z toho vyplývá, že když vaše dítě není v klidu, uklidněte především sebe sami (to je rada jedné mojí kamarádky psycholožky a mockrát se mi osvědčila). Pokud vám vadí, že někdo dítě chová, dítěti to s velkou pravděpodobností bude vadit taky.

Váš příspěvek
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 14.01.04 08:36

Ahoj Ethel,
moc pěkný deníček, děkuju za zpříjemnění startu do dalšího (zřejmě deštivého:-) dne. Mám takovej pocit, jako bys snad byla u nás na návštěvě, protože Tadýsek se taky stal fixískem, takže si to poslední dobou opravdu dost užívá:-)
Už odmalička jsme ho brali co nejvíc mezi lidi, a zatím se nikdy nestalo, že by mu nějak vadila pozornost či přítomnost někoho jiného. Nebyl problém, aby ho kdokoli z rodiny pohlídal, a my jsme se tomu taky v žádným případě nebránili (nejsme blázni, že:-)). Ale teď dokonce odmítá, aby kočárek tlačil kdokoli jiný, než maminka nebo tatínek, případně to tedy třetí osoba být může, ale jen pod dohledem rodičů (což tedy, uznejte, zase nemám zapotřebí já, jít na procházku s tchýní, hrdě a důležitě tlačící kočarek:-).
Ale jak praví chytré knihy, je to v pořádku, a pokud fixáskování neproběhne, svědčí to o tom, že něco v rodině je špatně. No, takže bychom nakonec byli normální?:-) Tudíž nám nezbývá než počkat, až to přejde… Taky se uklidňuju tím, že některé děti projevují své city k maminkám ještě mnohem víc, na plavání s námi chodí chlapeček, který dostává hysterický záchvat i ve chvíli, kdy jeho maminka vleze pod sprchu - a to je od ní tak metr a vidí na ni… Tadýsek jak vidí vodu, tak by mě asi vyměnil:-) Okamžitě mastí do sprchy za mnou, chytne mě za nohu a staví se, což je na těch kluzkejch dlaždičkách opravdu príma:-)
Ovšem teď samozřejmě nutně potřebuje sedět u PC, to je jasné, takže budu pomalu končit.
Ještě vám musím napsat, že k nejoblíbenější zábavě patří mačkání čudlíků na věži, včera se mu povedlo nepozorovaně vysunout cédéčko a vzápětí se bleskurychle pokusil odhlodat ho:-) A ještě víc miluje odkousávání takových těch krytek rohů, přilepuju je tak dvakrát denně, když se s nimi předtím Tadeášek pokouší udávit:-)
Tak se mějte krásně, opatrujte se a pozdravujte mrňousky! Šárka + Tadýsek (v sobotu 38 týdnů)

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 14.01.04 10:13

Ahoj Ethel,
napsala jsi opravdu moc krásný deníček.
U nás zatím žádný fixování na rodiče nepozoruju, miluje oba dědečky a babičky, ale když si pro ni přijdu, má moc velkou radost. Šárko, ta závislost bude asi dost individuální, u neteře taky neproběhla a v rodině to klape!

Dneska je Renátce právě 9 měsíců a odpoledne jdeme na prohlídku. Jsem zvědavá, kolik jí navážej a naměřej, pak napíšu.
Se sunarem už jsme kamarádi, trvalo to 14 dní, než si zvykla na novou chuť. Ze začátku jsem byla nešťastná, protože mi vypila denně třeba jen 50ml, postupně se to zvyšovalo až na současných 600ml i víc. V jaký poloze vám děti pijou? Renča
v leže, nejlíp před spaním. V sedě to taky umí, ale je roztěkaná a vypije málo. Takže mlíko pije v leže a čaj v sedě:-)
Teď si vzala do hlavy, že nebude před spaním jíst kašičku, která jí vždycky chutnala a byla jejím prvním jídlem. Možná, že se jí to přejedlo, je to takový lepidlo. Co dáváte před spaním, že bych se inspirovala?

Spaní se nám, co nekojím, 100% zlepšilo.
Nevím, jestli to je tím nekojením nebo náhoda, ale dneska třeba spala celou noc až do 5 h. Pak dostala mlíko a zase si v klidu usnula a spala až do 8, kdy jsem ji vzbudila. Včera se Renče vyklubal 8. zub, dost možná už tam byl delší dobu, ale nechce si na tu svoji tlamku nechat šáhnout.

Mějte se, ahojda!
Pavlína a dnes 9 ti měsíční Renča

Ethel
Stálice 71 příspěvků 14.01.04 10:57

Pavlíno: já dávám dětem večer taky kaši, většinou ji rádi snědí, ale jako i my, dospělí, i naše dvojčata mají někdy svoje chutě a nechutě a tak se jim někdy do kaše nechce. Dávám jim místo toho mlíko.
Naše děti nejlépe pijí v leže.
Ethel Ted a Anka

Ethel
Stálice 71 příspěvků 14.01.04 11:01

jo, ještě míry po osmiměsíční prohlídce:
Tedýsek 8,40 kg, asi 74 cm
Anka 7,20 kg, asi 72 cm (je to žížala)
Na sluchovou zkoušku reagovala Anka vzorně, Tedýsek ji totálně igoroval :).
Ethel, Ted a Anka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.04 11:24

Pekný článok je na linke http://www.mamatata.sk/index.cfm?… o nosení detí na rukách. Mech vám detičky prospievajú a robia radosť. LuciaM

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 14.01.04 11:56

Asi máš pravdu, Pavlíno, teď jsem se shodou okolností bavila s kamarádkou, a její prcek prý taky žádnej fixík nebyl. Holt moudré knihy asi nejsou vševědoucí:-) Jinak zkus do kaše třeba přidat trošku rozmixovanýho banánu nebo jablka, inovuješ chuť a třeba se chytí… Já jsem to udělala a zabralo to. Jo, a tadýsek pije většinou v sedě. Šárka + Tadeášek

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 14.01.04 13:22

Ahoj!
Tak 9 ti měsíční se nekonala, protože tam dneska doktorka nebyla. Ještě, že máme doktorku hned v baráku, jinak by mě to naštvalo víc.

Jarčo, koukala jsem do galerie na ty svetříky, jsou bezvadný, zvlášť ten s krtečkem:-) Kolik jich máš? Stihne to vůbec Kačenka unosit?

Renča teď dělá fóry s jídlem, to je u nás novinka. Asi si řekla, když už piju sunar, tak zase vynechám všechno ostatní. Při obědě jsem zvyklá, že to do sebe hodí a chce přidat, dneska mě teda vytočila. Doufám, že ji to zase pustí.
Pavlína

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.01.04 14:55

Ahojky holčiny,
Ethel, je to opravdu moc hezkej deníček, budu se těšit na další. Teda musim se připojit k Fixískům, jak jsem si občas postěžoavala, že Barča není mazlící, tak už je :-) Akorát, že skoro pořád :-) No jo, člověk je pořád nespokojenej :-) Taky vyžaduje mojí přítomnost na zemi a taky se snažim aspoň uklízet ty hračky, nebo si třeba prádlo na složení beru sebou dolů :-) Je to trošku náročný, ale zas se Barča třeba naučí skládat ponožky :-) O těch návštěvách a jejich nájezdech na Barču ani nebudu psát, moc mě to štve a jak už jsme se bavily v minulým deníčku, neumím si zjednat autoritu, ach jo. Mrzí mě, že to pak má za následek to, že se mi na návštěvy moc nechce, tedy jen někam … to je přeci pro všechny blbý, ale když neposlouchaj a nerespektujou, tak holt to jinak asi nejde.
Jinak musím konstatovat, že se taky začínám zabývat tou výchovnou stránkou a že zatím asi tak v 90% případů vždycky ustoupím. Zjistila jsem, že Barča velmi dobře chápe význam slova NE, ale většinou stejně jde za svým, bez ohledu na moje zákazy. Lepší asi je - zatím - když něco nesmí, tak jí k tomu zamezit přístup, nebo rychle nabídnout něco jiného. Ale když už je opravdu hodně hodně zle, tak pořádně důrazný tytyty nenene dokáže respektovat, ale kdybyste viděly ten obličej, co vytvoří :-) Takovou skobičku z pusy zoufalou a výčitky v očích :-) Ale aspoň něco funguje. Šárko, to vysunutí a pokus o ožrání cédéčka je doooobrýýýýý :-)))))))) My to naštěstí máme dost vysoko, ale Barča se usilovně snaží na ty tlačítka dostat a navíc jí lákají ty svítící číslíčka (hodiny) … čekám, kdy něco naprogramuje a nás třeba o třetí ráno vzbudí video :-))))) Hele to je ale náhoda, Barča se taky neustále snaží urvat ty kryty z rohů a taky se jí daří … už se taky při tom výkonu párkrát pěkně majzla o ten odkrytej roh. Jak za to silou rve, tak když to povolí a ona se brání převážení, tak to hlavou napálila přímo na superostrej roh. Nic z toho nebylo, což mě překvapilo … teda myslím, že nebylo rozbitý čelo, řev samozřejmě ukrutnej :-)
Pavlíno, to je fajn, že už Renča akceptovala ten sunar a ještě lepší je, že tak krásně spinká, to blahopřejeme!!!!!!!!! Ale musim se přidat, jak Barča jsem přestala kojit, tak měla pak Barča taky najednou období, že přestala jíst a chtěla jen ten sunar. Bylo to na zabití, ale snad už se to spravilo. Dneska se mi konečně podařilo upatlat takovou věc, že to Barče chutnalo - brokolice, cuketa a krůtí maso. K tomu si přikusovala ty kukuřičný tyčky. Akorát jsem se nasmála, zlobila jsem se, že u toho jídla zase dělá blbárny, furt se válela po stolečku, až jsem zjistila, že normálně usíná :-))) Bylo to jako takový ty domácí videa, co lidi posílaj do televize, jak děti padaj obličejem do talíře s kaší. No chudinka :-) Barča v sedě moc pít neumí, to furt zaklání hlavu a padá, nebo zase naopak předklání a pak jí to neteče. Takže mlíčko baští v leže a čajík se jí snažím dávat v sedě, aby se to naučila. Včera jsem zkoušela jí učit, jak si má lahvičku držet, ale dopadlo to blbě, místo aby držela, tak si to z pusy vytahovala a pak řvala, že jí to NĚKDO bere :-)))

Mám dotázek k těstovinám, nějak se nemůžu dopátrat, od kdy se můžou? Jedna kniha říká to, druhá zas něco jiného, tak jsem z toho jelen. Hodilo by se mi ten jídelníček něčím zpestřit, to je šílený, nejen, že mám neustále pocit, že vařím to samý pro nás, teď už i pro Barču, takže furt jen vymýšlím, co budeme kdo jíst. Ještě, že aspoň Jirka jí to samý co já :-)

Holky taky si vaše děti uměj tak efektně stěžovat? My se někdy musíme smát, jakoby ta Barča žalovala. Jak se jí něco stane a brečí, tak když jí chovám a utěšuju, tak na tu ošklivou auau věc ukazuje a pak se na mě koukne a do toho pláče spustí lavinu babamamatytymeme … a zase ukáže na tu věc :-) A tuhle poprvý udělala, že žalovala na mě tátovi, protože mi moc dlouho trvalo, než jsem jí ohřála jídlo. Já myslela, že se uchechtám. Normálně na mě ukazovala, řvala a tátovi, co seděl proti ní, povídala ukňouraným naštvaným hláskem mamamamamama uááááá a ukazovala na mě.

Jdu rychle něco hodit na talíř, tak zatím mizím.

Mishicka + Bára dneska rovných 40t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.01.04 15:20

No já jsem úplně zapomněla, Barča už je taky 9-ti měsíční!!!!!! To to letí, ach jo.
 M.

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 14.01.04 15:23

Ahoj Mishicko,
taky jsem řešila ty těstoviny, asi na to neexistuje uspokojivá odpověď, ale co jsem se dočetla, převažuje většinou názor, že se můžou dávat od devátýho měsíce, ale samozřejmě jen ty bezvaječný. Tak nevím, asi to vyzkouším, ať má ty blivajzíky trošku pestřejší:-)
My máme zase dost problém s pitím, o lahvičce nechce Tadeášek ani slyšet, takže mu dávm pít z hrníčku, dřív z něj pil odstříkaný mlíčko, a teď krásně pije po každým jídle kojeneckou vodu, ovšem všechno ostatní tvrdě odmítá, zkoušela jsem čaje, ovocný šťávy, ale ani náhodou. Snad to nevadí, když pije jen tu vodu? A samozřejmě teda i mlíko, ale přes den už ho kojím jen tak 2×, myslíte, že to stačí? Šárka

Zvíře usnulo, jdu zase přilepit ty krytky na rohy, zbyla nám tu jedna:-)))

Terka
Kecalka 380 příspěvků 14.01.04 21:48

Ahoj holky,
teda Ethel, název Fixísci je super :)) U nás to „začalo“ přesně na sedmiměsíční narozky, teda na Vánoce a návštěva rodiny byl jeden velký horor, jelikož Klarča fňukala skoro u každého…A to je na společnost zvyklá, k příbuzným jezdíme teda jen jednou za měsíc a v šestém měsíci byla ještě v pohodě…No vymlouvala jsem se taky na všechno možný (změna prostředí, neznámí lidé..),ale teď už to budu říkat na rovinu..
Problém je ale v našich a tchýni, kteří si myslí, že je to tím, že jezdíme tak málo :( Holky jsem z toho fakt smutná, oni k nám nejezdí vůbec a jen buzerují, že jezdíme málo a co a jak jí dávám a dělám zkritizují :( Takže i za to, že Klárka s nimi nechce být můžu já, protože jim ji nevozím každý víkend..
Medulienko - kde se dají koupit ty chrániče? Třeba v Ikei?
Pavli - my jíme mlíko v leže..Naši se na mě sice dívají jak na exota, že nekrmím dítě v náručí, ale ona je přece zvyklá z kojení ležet rovně.Tak nevím..Vy dětem podkládáte hlavu třeba polštářem?
Mishicko - četla jsem, že těstoviny od osmého měsíce. Třeba ty bezvaječné jsou jen mouka a voda,ne? Takže pokud už může lepek, může podle mě i těstoviny…
Zatím papa, jdu zkontrolovat vrtící se dítě..
 Tereza

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.01.04 21:54

ahoj!
ty těstoviny se můžou od 9.měsíce,napřed ty malé nasekané(hvěz­dičky,písmenka).
Jo a na tom Plasmonu není napsaný,že je to bezlepkový,tak nevím,kdo si to vymyslel,je tam akorát hodně vitamínů,tak to je asi ten rozdíl mezi tím a obyčejným piškotem.ale moc mě i Tomáškovi chutná.Tak ahoj Zizi

PS:Zlatko,kdy se KUbík narodil(datum)???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.04 22:01

Ethel,

deníček - úžasnej !!! :-)
I my jsme byli na kontrole u doktorky, popíšu aktuální míry ( Vojtovi je přesně 8,5měsíce ):

 • 10,10 kg ( bydlíme ve 3.patře bez výtahu :-) )
 • 75cm
 • 4 zuby
 • sluchová zkouška v pořádku.
  Stěžovala jsem si paní doktorce, že mu nešmakuje žloutek, tak mi poradila ( k mýmu údivu nad rozporem se vším, co jsem četla ), že vajíčko ( tedy bez bílku) do něj můžu dopravit, pokud si dám tu práci a udělám doma nudle..( abych to moje dítě neochuzovala o železo - špenát jí od Hippu ), takže žádný bezvaječný těstoviny … pak se v tom vyznejte :-)
  Fixovaný je na mě dost, konečně z něj mám mazlivý miminko, zatím si to užívám a příliš mě to neobtěžuje :-)
  Ethel, my hrajeme různé hry s ručičkama, třeba mu tahám za prstíky a říkám u toho - to je táta, to je máma, to je dědek, to je bába, a tohle je klouček, malý Vojtíšek.
  U nohy se mu to líbí taky moc.
  Miluje šuškání do ucha, nejvíc se směje na „tiše, tiše ježek spí, at ho nikdo nevzbudí“.
  S nočním spaním je to o trochu lepší, nejvíc " zlobil" když mu rostly horní zuby, to mi ale samozřejmě došlo až ex post.
  S výchovou - taky chápe význam slova ne a moc dobře ví, že když řeknu tytyty s prstem výhružně vztyčeným, že bude zle, ale trochu to ignoruje, někdy mám dokonce pocit, že mě testuje, jak to tentokrát projde.
  Hrozně moc se mu líbí všechny dospělácké knihy, čím větší, tím lepší, třeba taková kronika lidstva ta je přímo rajcovní.
  Jinak příliš nepozoruji, že bych měla autoritu, připadám si, že jsem prozatím docela k smíchu, nebo mám prostě jen velmi veselé dítě :-)
  Taky se Vám zdá, že ty měsíce moc rychle letí?
   J+V
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.01.04 07:28

Ahoj Jolano,
pobavila jsi mě s těma knížkama, u nás je to úplně stejný, takový Dějiny umění, to je něco:-) Jinak Tadeášek teda význam slova NE chápe jako signál k smíchu, takže když stojí u svý oblíbený kytky, prstíky zabořený v hlíně, a já důrazně opakuju "ne, ne, nesmíš!ů, tak to ho pobaví jako máloco. Jenže já tu kytku už vážně nemám dát kam vejš, asi ji pošlu na letní byt k babičce:-)
A ty chrániče rohů mají skoro všude, já jsem je koupila v Intersparu, ale mají je i v obchodech s dětskýma potřebama… Jsou Chicco a stojí tak 150 korun, myslím, že by je mohla mít i Ikea. šárka + Tadýsek 38t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 08:18

V IKEE ty chrániče nemají, já je tam sháněla, a řekli mi, že je přestali vyrábět, dají se tam ale sehnat moje oblíbené pojistky k el. zastrčkám. Chrániče na rohy jsem koupila v obchodě s dětskýma potřebama ( třeba Babypark ), prodává se víc druhů, zkusili jsme dva a nedrží ani jeden z nich, poměrně lehce se dá odlepit a potom se jím dávit, jak už jste tady psaly. Takže to vidím na helmu na hlavu :-)
S kytkama jsem rezignovala, velký jsou odstěhovaný u babičky ( do doby než dostane rozum :-))) ) a malý jsou v min. výšce 1 m od země. Pořád jedl hlínu.
 J+V.

Ethel
Stálice 71 příspěvků 15.01.04 08:26

Jolano,
určitě ty Tvoje hry zkusíme, vypadají skvěle.
Co se týče výchovy, když dělám ty ty ty, Tedýsek se začne smát. Zatím mi nejlíp funguje (dámy prominou) plácnutí na zadeček (malé, ale většinou účinné). Jestli do ČR dojde zákaz všech fyzických trestů (jako na př .v Německu), jsem namydlená.

Knihy mají naše děti taky moc rádi, ale elektrické dráty a psí hračky zatím vítězí :)
Ethel, Ted a Anka

chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.01.04 11:46

Ahoj holky, zdravime v novém deníčku. Nám se taky moc líbí. Díky Ethel.
Já to nějak všechno nestíhám komentovat. Je toho tolik na co bych chtěla reagovat ještě z minulého deníčku… :-).
Je úžasné, jak jsou ty děti všechny hrozně podobné, přestože je každé úplně své. Mám na mysli fascinaci stejnými věcmi např. pet flašky, koho by to napadlo, že taková petlahev má takový úspěch u většiny dětí. U nás teda zá:,–(ně velká 1,5 l či 2l a to už od čtvrtého měsíce dodnes nebo dospělé knihy :), /že těch svých si potvůrky ani nevšimnou a tam mají obrázky/. Samozdrřejmě taky fixování. Já ho u Vítka pozoruju, ale docela v umírněné verzi. Už asi tak od sedmého měsíce si mě hlídá. Kontroluje si, jeslti jsem na dosah, či aspoň dohled. Ale jde ke každému. Občas se sice tváří vyděšeně, ale to ho brzy přechází. Jen, když jsme byli na Vánoce doma /jinak jsme v Brně na kolejích/, tak se bál bráchy, švagrové, dědy a plakal. Ale to si myslím, že bylo i změnou prostředí, protože to už se pak nikdy neopakovalo.
Holky, s těma příbuznýma to některé z vás nemají opravdu jednoduché. To já moc neznám. Moje maminka je sice až občas neštastná z mých postupů s jídlem, pěstováním, spaním, ale snaží se moc neradit /občas jí to teda nejde :)/ A „tchánovci“ se taky snaží nás respektovat. Zdá se mi to tak přirozené, takže mě občas zaráží, že někde to tak není.
Liliano, je zajímavé, že moje maminka mi taky říkala, že jsme všichni tři takto hezky spávali, jak to popisuješ ty. Okoupat, najíst, do postýlky, pšššt, pšššt a už se spalo :). Jak to, že většině nám to tu tak nefunguje :(?
Jinak to se týká výchovy a zákazů, tak abych pravdu řekla, moc jsem nad tím ještě nepřemýšlela. Néé, teda, že by Vítek byl takové vzorové mimino. Ale nejspíš se snažím mu, co nejvíc dopřát, co chce a když něco fakt nejde /hlava v odpadkáči apod./ tak odvádět pozornost jinam. Myslím, že tady ta otázka bude mnohem aktuálnější za pár měsíců, až se ta jejich pozornost bude odvádět hůř. Vítek se nechá většinou zaujmout okamitě něčím jiným. I když kecám… Výjimku tovoří kabely a šnůry od počítače a počítač samotný. To je pak horší.To pak dostane odpojenou lampičku nebo nabíječku, což ho uspokojí aspon dočasně.
Tak budu pomalu končit, dnes jdeme za chvíli na plavání, už se těšíme. Zatím Chillie+Vítek

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 15.01.04 13:23

Ahoj!

Jarčo, fotky máte moc pěkný. Včera jsi mě teda načapala při činu, haha. Pak jsem šla „náhodou kolem“ asi ve 22:15 a nikde nikdo!
Chillie, já myslela, že studuješ dálkově. To jsi fakt dobrá, s dítětem denní. O zkouškovým jsem měla dost práce sama se sebou, natož se pak starat o mimino. A jestli to není tajný, co studuješ?:-) Omlouvám se za svoji zvědavost. Mě taky mamka tvrdí, že jsem od 3 měsíců spala jako špalek celou noc a jak jsem byla hodná… Jen jestli ty babičky nemaj krátkou pamět a to horší radši vypustily.
Pavlína

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.01.04 14:20

Ahoj holčiny,

Tak já už musím taky něco napsat? jen kecám na chatu a tady nic. No jo když se tam ted tak všichni hezky scházíme :D
Tak pak co tady psát když si tam všechno řekneme :D

Pavlíno to jsou všechny svetříky který jsem napletla v těhotenství. No ještě je všechny neměla ale na fotce není vidět že jsou i větší? ty muchomůrky podle mě budeme mít asi až tuhle zimu co bude. Tak na tom roce a pul a jiny taky. Ten mašličkovej nosíme ale je taky velkej, uričtě snámi chvíli poroste, když mi dal takovou práci :D

Co u nás nového? Tak nějak nic, Kačka je pěkný klíště, jen po mě leze a nedá mi pokoj. JE prostě rozmazlená :D asi po mamince :D já prej jsem taky, no jo jsem třetí a nejmladší haha? doufám že ne.
Ale já si nemůžu pomoct ale asi jí rozmazluju i já. Já bychjí jen hubičkovala a mazlila se s ní, jsem hrozná. Kačka samo protestuje, pusu nám vůbec nechce dát. Dávají vám děti pusu? My když chcem pusu a přibližujeme se tak se Kačka odvrátí a uhne nám. Tak dostává pusy násilím :D

K zvukový zkoušce na 8 měsíci. Nám ji mudr nedělala. Nás pošle na nějaký speciálni vyšetření prý? protože Dušan na jedno ucho neslyší tak jestli jsme to nepodědili? ale vypadá to že ne, že slyší trávu růst. Tak to je dobře? i když taky by se s tím dalo žít. Nejdřív nám řikala tak na 10 měsíci a ted nám řekla že na roce pujdem. Jsem zvědavá jak to bude probíhat.

Takjá jdu na chat drbat? Kačulka spinká tak at něco stihnu? papa a mějte se

Jarča a Kačenka dneska 39 t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 16:25

Ahoj PAvlíno, já studuju technologii potravin /ani přesně nevím, jak seten obor jmenuje/. A dobrá nejsem :). K učení jsem se s Vítkem ještě nedostala. Ale nedělám si násilí. Já mám hotové bakalářské a tu jsem se letos přihlásila hlavně proto, abysme mohli být na kolejích všichni pohromadě. Samozdřejmě jsem měla tajný sen, že to zvládnu, ale zatím to tak nevypadá. Pokusm se udělat aspon minimální počet kreditů, aby mě pustili do dalšího roku, ale fakt nevím…

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 15.01.04 16:47

Ahoj holky!

Mohly byste mi prosím poradit? Zlatka psala příspěvek k nám do deníčku, chtěla jsem si počíst, jak přišel na svět Kubík, ale nemůžu to najít. Nevíte některá kdy rodila a do kterého deníčku o tom psala?

Díky moc!

Alice

P.S. Máte moc hezké fotky ve fotogalerii!

Jolka
Nováček 7 příspěvků 15.01.04 19:42

Jarčo, klobouk dolů, omrkla jsem Tvoje výtvory a nezbývá než Ti ty šikovný ruce závidět…
 J+V

Jolka
Nováček 7 příspěvků 15.01.04 19:43

Jarčo, klobouk dolů, omrkla jsem Tvoje výtvory a nezbývá než Ti ty šikovný ruce závidět…
 J+V

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.01.04 19:56

Teda Jarčo,
právě jsem se i já nechala nalákat do galerie na Tvoje výtvory, a máš můj neskonalej obdiv! Ty svetříčky jsou vážně absolutně nádherný, něco takovýho bych nevytvořila ani kdyby mě mučili:-)) Seš prostě šikulka šikovná, Kačka se má:-)
Jo, ještě k těm pusám, Tadýsek je velkej „líbač“, jakmile někdo leží na zemi, hned se na něj vrhá a líbá ho. Teda obvykle je to taková pusa, že si do tlamičky stčí tak půl hlavy dotyčného nešťastníka, a pocit je to jako když se Ti přes obličej přehnala armáda šílených slimáků, ale na druhou stranu je to milý:-) Abych mu nekřivdila, občas dává i hezký pusinky, a to mě fakt vždycky dostane… Šárka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.01.04 21:06

:-)))))))))))))))),
to je skvělej výraz „armáda šílených slimáků“ :-))))))). Takovýho líbače závidim, u nás zatím nic moc, Barča se na mě občas sápe s otevřenou pusou a „otírá“ si jí o mě, tak nevím, jestli to je nebo není pusa. V každém případě jakékoli pokusy o pusinkování z mé strany akceptuje pouze v případě, že se jedná o součást řádění a kouká z toho pro ní nějaký lochtání :-) Jinak zdatně uhýbá a odstrkuje mě rukou :D
Mishicka + Bára

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.01.04 21:16

Ahoj Alice,
Zlatka psávala do našeho deníčku, poprvé to bylo sem: https://www.emimino.cz/modules.php?…. Když si vydáš na stránce vyhledat „Zlata“, tak najdeš její první příspěvek.
Mishicka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 16.01.04 10:52

Díky moc!

Alice

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 16.01.04 11:09

Alice, tady je její porod přímo:

https://www.emimino.cz/modules.php?…
nevim jestli to není ten samý odkaz, je to dost podobný
Claudie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 13:48

Ahoj
Tak se probírám fotkama Kubíka a našla jsem tu dvě z inkubátoru kde měl asi 900gr a zkusim je dát do galerie abyste viděli jakej byl Kubajs prcek
Jo už má dva zuby venku
Zlata a Kubík dnes 10měsíců

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.01.04 20:39

Ahoj holky!
Ethel deníček je pěknej,povedl se ti.
Teda,co chodím na chat,tak to tu pěkně zanedbávám,budu toho chatování muset asi nechat nebo nic neudělám.

My jsme taky fixísci,ale mámpocit,že už snad od narození.Teď se mi to zdá trochu lepší,Tomášek si i vydrží chvilku hrát na dece a nemusím ho nosit,ale sedět u něj teda musím,jak se vzdálím,tak je řev.

teď ho musím trošku pochválit,uvařila jsem mu kukuřici a mrkev s kuřecím masem a brouček snědl celou misku,tak jsem to zkusila i dnes a zase,tak doufám že se mi rozjí a bude tu zeleninku baštit.Horší je to s tím pitím,šťávičky mu teda nejedou vůbec,radši má vodu a trochu čaje vypije taky,ale je to hrozně málo,tak ho radši po jídle trochu nakojím,ale děsím se,že z toho bude pořád přibírat.No ale už na to kašlu,lepší baculatý miminko než kdybych se trápila,že nepřibírá,že?Takže teď to vypadá asi takto:ráno kolem 6-7hodiny ho nakojím,pak kolem 9.dostane jogurt,banán nebo přesnídávku a zapije to čajem nebo vodou,kolem 12.h mu dám zeleninu a když toho sní hodně,tak mu dám čaj nebo trochu napít z prsa(když ho ale odtrhnu,tak to nechce pochopit a řve,tak mu musím dát trochu víc,jinak by se asi zbláznil),potom mu mezi 14-15h.dám jogurt nebo přesnídávku(podle toho,co měl dopoledne),tu zapije taky čajem,kolem 17h dostane taky něco malýho nebo ho nakojím a v19.h. je kojení a spinkačka,no a pak jedem od 23h. kojím po dvou hodinách,no maraton,ale třeba už ho to brzo přejde(zase se zbytečně uklidňuju).

Musím říct,že my taky nejsme líbací,ale už se ke mě aspoň tulí,když ho vezmu tak mě chytne kolem krku a přitiskne se,no dřív to moc nedělal.
Tak to by mohlo stačit,tak se mějte hezky a ahoj Zizi a Tomášek(37.t)

lenca3
Stálice 55 příspěvků 16.01.04 22:35

Ahojky,
taky chválím Ethel, hezká změna. A teď se začnu chlubit já, protože u nás je za tento týden strašná spousta nových věcí. Tak začnu popořádku - ve středu si Davídek sám sedl, ale dělal to jen před Lucinkou, tak jsem jí moc nevěřila a když jsem ho chtěla vyzkoušet sama, tak to přehnal a přepadl dozadu na záda a samozřejmě to skončilo řevem, ale fakt už to umí! Dále jsme ještě ten večer šrubovali postýlku,
zase zpátky o jedno výš, protože jsme to napoprvé přehnali a Davídek byl jako v kleci, nemohl došáhnout až nahoru, tak na druhý pokus jsme se trefili do správné polohy a Davča nám hned předvedl jak tajně trénoval a 2× zasebou se sám postavil a když jsme si ho chtěli zdokumentovat, tak nic. Od té doby trochu zvolnil a pomalu opět trénuje ručkování po šprušlích. A to hlavní je, že dneska jsem objevila PRVNÍ ZUB, hurá, bude na šaty - nebo spíš něco potřebnějšího. Taky to spaní podle toho vypadá, dokud nelehnu vedle Davídka. tak se každou chvilku budí. Dnes trhnul ale rekord v době usínání, asi tak od té svojí žloutenky, kdy pěkně spal, podruhé dnes usnul v půl deváté. Manžílek se šel provětrat, tak jsem mu řekla, až si uspí dítě a on to dokázal, asi dostane propustku častěji, ať si užiju klidný večer. Taky jsme zjistili, že Davča, když si stěžuje, tak začne kašlat, nevím jak se to naučil, ale fakt to umí bezvadně napodobit a nachlazený rozhodně není, prostě se asi naučil, že když zakašle, tak se mu věnuje víc pozornosti. Tak malý a už tak vykutálený. Jinak slova žádný, jen to ahóóóó vyměnil za haóóó a ještě má svoje „he, he“. To je asi celý jeho slovník.
To se mně líbilo, jak jste psali, co všechno se hodí na hraní, u nás je taky dost zakázaných věcí v dosahu, ale ještě je přitom couvání neobjevil, většinou se totiž zasekne o nohu stolu, nebo zajede pod křeslo a volá o pomoc. Úplně se hrozím, kam to všechno budu stěhovat až se naučí chodit kolem nábytku, už tak jsme tu jak sardinky, už aby jsme byli v novým, ale to tak na svatýho Dyndy asi.
Tulaně jedny, asi vám necháme zablokovat chat, nebo pak se touláte a já nemám co číst. Ale musím se pochválit, že jsem se trošku polepšila. Je fakt, že jak jsem byla protivná, tak už jsem se zbrchala, včera jsem si po dlouhé době zrelaxovala v Shoppingparku v Ostravě. Jééé to byl balzám, bez dětí a bez chlapa, nechali nás s kamarádkou samy a jeli si vyřizovat svoje, tak 2hoďky jen na nákupu, však jsem taky vyzkoušela věcí. Nakonec jsem si koupila jen 2 trika, ale bezvadný, jinak jsem si ve všem připadala tlustá, tak musím počkat až dokončím noční kojení, tak hned omezím tu svoji žravost. Sice ještě nevím jak, ale mám to v plánu, ještě mi přebývá 7 kilo do dokonalosti. Mamka hlídala a celých 5 hodin (hlídala tak dlouho poprvé) prý byl hodný - a to už mu nakukoval ten zoubek, protože já už jsem večer viděla, že je tam dírka ale byla jsem potichu, aby mi ho někdo nevyfoukl.
Jinak obdivuji Chilli (snad jsem to nespletla), taky za to studium, to jsem nevěděla, že můžete bydlet na kolejích i s mimčem. Ještě jsem se chtěla zeptat, když vám chodí děti spát v 7 hodin večer, jak spí přes den? Nám se to stále nedaří, ale já už jsem to zdůvodnila tím, že z nás dvou se lepší kombinace povést nemůže, tak budem to muset asi opět vydržet do čtyř let, snad né až do maturity. Ale teď taky jak krmíme sunarem, tak když už ležím vedle, tak spí hezky až do pěti. Tak už jsme se přehodili a taťkovi se moc líbí že mu funí do ucha, když spí uprostřed a nemusím co hodinu kojit.
Mishicko, na tom četu jsem tehdy byla, ale nebyla jsem stějně použitelná, tak jsem se radši sprchla a šla se z toho protivy vyspat.
Zizi, jakou tu kukuřici vaříš, kupuješ mraženou? Nikdy jsem ještě nic s kukuřicí nevařila, kupuji jenom plechovky do salátů, prosím poraď.
Jo, ještě k tomu pití, Davídek taky neveme nic do pusy kromě sunaru, když už mlíko, tak pořád. Tak dávám mlíko skoro po každém jídle a vypije za den asi těch předepsaných 500 - 600 ml a taky vleže, když pije v sedačce, tak za chvíli mě začne odhánět a když se snažím prokličkovat, tak začne mávat ručkama, dělá blbosti a směje se tomu. A mazlínek je Davča od malička, Lucka nebyla mazlící, až teď, tak si to oba užíváme. Dokonce i k cizím se přitulí, ale musím být v dohledu. Fíxísek je taky od malička, ale jednu dobu měl tak fíxískové období, že když jsme šli dolů k mamce na návštěvu a mamka si ho vzala na ruce, tak začal kňourat jak pejsek, úplně jako štěňátko, chudáček tak byl z toho nešťastnej a to jsem třeba seděla hned vedle. Jak říká kamarádka, prostě maminka je nejlepší, tak si to snažím užít, protože jsem si uvědomila, že už nikdy si to takhle nebudu moct vychutnat. Další dítě už nechci a cizí se už nikdy nebude tak tulinkat a potřebovat nás, jak ty naše, protože opět bude mít svoji nejlepší maminku. Zizi nemáš pocit, že ty druhé děti jsou ještě víc rozmazlené jako to první?
Já jsem měla takové předsevzetí, že nebude rozmazlený, bude řvát a spát až se uřve a tak, ale prakticky jsem to nezvládla ani u jednoho. A musím přiznat, že někdy mi to i vyhovuje, že nemůžu nic dělat a musím si hrát s Davídkem, protože si stěžuje a brble. Tak dost, mějte se krásně a jdu se taky mrknout na chat, jestli už všecky nespíte.
Papa Lenča a Davídek (za týden 8 měsíců).

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 17.01.04 21:02

Ahoj holky,
po dlouhé době se zase hlásíme už z normálního bytu. Teď už budu mít snad čas alespoň 1× týdně na vás mrknout. Manžílek chodí každý den z práce až mezi 19-20 h. a to už Filípka připravuji ke spánku a tak si klidu vůbec neužiju a když usne tak jsem grogy. Podotýkám, že s usínáním jsme na 4 jednou manžílek udělal jak on říká výjimku a Filípka uspal pěkně v naší posteli a od té doby co myslíte, kde spí Filípek ? No určitě jste to uhodly u nás v posteli. Dneska jsem se ale rázně rozhodla, že už to takhle dál nejde, protože se Fíla hrozně roztahuje a kope do mě takže jsem přestěhovala postýlku k posteli a usnul ve svý sice s protestama, ale usnul. Jinak teda musím ležet a dělat, že taky spím jinak je u nás rodeo.
Zuby už máme 4, umí se sám po:,–(it a to dělá i v noci, že si sedne a bulí asi má špatné sny. Pořád kojíme v noci po 2 hodinách, ale já už si tak zvykla, že snad až jednou (třeba v 18) bude spát celou noc tak to asi nedokážu pro změnu já.
Fíla oslavil 10 měsíců měří 75 cm a váží 9 kilo. Jídlo taky nic moc tak mi paní doktorka řekla, že se sním nemám párat a dát mu najevo, že se bude jíst když já řeknu a co řeknu a striktně mu nedat nakojit, protože Fíla si po 3 lžičkách jídla kojení vyřve. A tak jsem to vyzkoušela a nepochodila byl to děs Fíla ječel jako když mu trhám nohy nebo ruce a já byla na nervy takže jsem se vrátila k mému stylu a dělám všechno podle Filípka takže se můžu přihlásit do klubu rozmazlených dětí. Jenže co mám dělat když je tak slaďoučkej a mazlinkatej a taky Fixískovatej. Už je to s tím fixískem teda mnohem lepší bylo období, kdy jsem nemohla ani na záchod. Vypadá to, že už se to začne uvolňovat.
Filípek se zatím teda nerozlezl vždycky to jenom jako zkusí a zjistí, že ruce jdou a nohy ne tak si sedne a to mu stačí dokáže se všude natáčet a otáčet a pomocí couvání se dostane tam kam chce. Hrozně rád stojí, ale ještě to není nic moc. Dělá paci paci a jak je velikej a pápá a u paní doktorky to vzorně předvedl což jsem se divila, protože většinou když chci někomu ukázat co všechno už umí tak nic.
Jinak taky jako vy trávím čas na zemi s Fílou. Pusinky taky rozdává s otevřenou pusinou a někdy taky rozdává pěkný facáky.
Ethel taky už začínám řešit výchovu, protože se zdá, že Filípek už začíná pěkně vystrkovat růžky tuhle mi při mé snaze ho nakrmit vytrhl lžičku z ruky a zuřivě sní třísknul o stůl a pak letěla pěkně na zem. Koukala jsem jako blázen začíná se klubat osobnost budu muset přitvrdit, jenže jak ????????
Jsem moc ráda, že Ethel pomáhá (a to moc dobře) Mishičce s deníčkem. Je to fajn, že je pořád kam si chodit stěžovat a hlavně se dělit o zkušenosti a taky samozřejmě se chlubit pokroky našich drobečků. Tak se mějte mooooc krásně
Mikiska a Filípek 10 měs.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 17.01.04 21:34

To jsem ještě já taky jsem dala fotky do galerie z minulého měsíce z vánoc ještě nemáme.
Kubíček to byl ale malilinkatý miminečko a teď už je cvalík co ?
papa Mikiska

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.01.04 14:52

Ahoj Leni!
Teda u vás je změn!Davídek je ale šikulka,náš Tomášek se ještě sám nepo:,–(í,zato by chodil pořád,ale kdo ho má pořád držet,že?Gratu­lujeme k prvnímu zoubku,teď už to poroste jeden za druhým a za chvilku jich bude mít davča plnou ousu.

Tu kukuřici kupuju zmraženou a vařím to s mrkví a někdy přidám bramboru nebo rýži,no ještě není takový jedlík jako ostatní,ale přes půl skleničky od výživy toho sní,tak už ho po obědě nekojím,dám mu napít čaje(vypije toho tak 60ml - doufám,že mu to stačí po obědě.Kolik toho vypijí vaše děti,holky?)
S tím rozmazlením,tak to je Tomášek rozhodně rozmazlenej stokrát víc než Luky,toho jsem nechala klidně vyřvat,protože nebyl čas na nějaký nošení(praní plinek,žehlení atd.).Chudáčka Lukyho je mi teď hrozně líto,protože jsem se mu nevěnovala,tak jako Tomáškovi a nejradši bych ten čas vrátila,abych mu to mohla vynahradit(jenom když na to pomyslím,tak se mi chce brečet),navíc on té lásky a péče potřeboval mnohem víc a já mu to asi nedala,bú už mám z toho zase depku.Když já byla devatenáctiletý tele a ještě když se narodil tak brzo a já nemohla být s ním,tak to bylo takový blbý,dovezli jsme ho až po třech měsících domů,jako kdyby jsme ho dostali,no prostě to bylo o něčem jiným.Pořád jsme jezdili po doktorech,reha­bilitace,cviče­ní,no na mazlení nebyla chvilka a já bych se nejradši neviděla,ach jo kdyby to tak šlo vrátit,abych mu mohla dát ,to co dávám Tomáškovi,je mi to tak líto.Takže Tom bude rozmazlenej až až.Taky toho času,co zabraly ty plinky,to jsem si uvědomila až teď,co používám papírové,u Lukáška si pamatuju,že jsem pořád prala a žehlila(já měla ještě obyčejnou pračku,na automatickou nebyly peníze,tak to byla hrůza)a teď mám najednou tolik času na to,abych jezdila po venku s kočárem a hrála si s Tomáškem,to je fakt k nezaplacení.
Musím končit,Luky přijde za chvilku ze školy,teď jsem trochu vyplašená,má pod paží nějakou uzlinu,tak už několik dní sbírám odvahu,jít s ním k doktorce.
Nějak nám blbne internet,tak ani na chat jsem se nedostala,asi se nám do toho někdo napíchnul,tak to jede hrozně pomalu a někdy vůbec,hlavně večer.
Jo ještě ses ptala na to spaní,tak Tom usíná bez jakéhokoliv uspávání sám v 19.00hod,přes den spí v 9.00h hodinu i víc(jak kdy) a kolem 14.00h taky,no a vnoci se kojí po dvou hoďkách,tak to přes den asi dospává potvůrka.
Tak se mějte a ahoj Zizi a Tomášek(8 a půl měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 16:43

Ahojky
Tak už máme dva zoubky dole a jsou pěkně ostré.Teď leží kubík na zemi a ochutnává co je okolo tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží.Před chvilkou jsem volala manžílkovi a dala mu Kubíka k telefonu tak to je vždycky sranda.Malej ztuhne ,poslouchá a kouká kde tátu uvidí.

Jo chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak je to s těstovinama jestli už se můžou?Už nevím co mám vymýšlet za jídla.A jestli mi můžete napsat jak vaše mimča pijou myslím čaje a tak.Kubík vůbec nechce nic pít žádnej čaj ani štávy,jeden čas mu chutnali Kubíci ale to ho taky přešlo.No říkám si že kdyby měl žízeň tak se napije.

Na dnešek jsme po dlouhé době spali celou noc tak by to mohlo vydržet .Jsem pořád nevyspalá a to jsme ještě v pátek byli na bále a o víkendu jsme spali u tchýně a malej ponocoval nevím jestli to bylo změnou prostředí nebo co.

A je po klidu malej se rozčiluje a tak jdu udělat sváču Mějte se Zlata a Kubajs

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 20.01.04 11:33

Čau holky,
už jsem dlouho nepřispěla, tak to jdu napravit. Včera jsme byly na 9 ti měsíční a máme: 10,1 kg a 78cm!! To je dlouhán, co? Zizi má největšího macka a my asi největšího čahouna.

Zizi, nedělej si žádný výčitky, že se Tomíkovi věnuješ víc. To je jasný, teď odpadá řada prací (plíny, praní..) a máš proto víc času na malýho. A určitě i věk hraje roli. Já bych chtěla druhý kolem 30 ( je mi 24 ) a moc se těším, že si to pěkně užiju, určitě ho budu rozmazlovat víc než Renču. Renču jsme neplánovali a někdy zapochybuju, jestli to nebylo zbytečně brzo, když vidím, jak vrstevníci budujou kariéru. No samozřejmě si ihned odpovím, co mě to napadá za nesmysly, vždyť dítě je víc než kariéra…Tím chci jenom říct, že mě sem tam zamrzí, že jsem nestihla kvůli těhotenství nastoupit do práce, kterou jsem měla dohodnutou. Nejsme na tom špatně, ale byla jsem zvyklá, když jsem ještě bydlela doma a chodila do školy, že jsem si všechno koupila bez ohledu na to, jestli to nutně potřebuju nebo ne. Teď nejdřív nakoupíme všechno potřebný dítěti a sobě jen to nejnutnější. Manžel není škrt, ale mě je blbý si koupit za poslední prachy plesový šaty, no uznejte. Hodně jsem o tom přemejšlela a asi si vezmu nějakou práci na odpoledne, kdy manžel už je doma. Možná vám přijdu rozmařilá, ale to utrácení pro sebe sama mi fakt chybí.

Mikisko, to je dobře, že ses ozvala a nezanevřela na nás. Celý rodině vám to sluší, Fíla už je velkej chlap.

Tak pa, Pavlína a Renátka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 14:36

Ahoj!
Téda ta Renča je dlouháááá,jestli ty ji tajně nenatahuješ!To je velká baba.
S tím utrácením si taky kolikrát lámu hlavu,jestli smím nebo ne,vždycky je to ne.Dneska jsem si šla koupit Nějakou podprdu,protože v té kojící se mi ty obří rozměry nějak uvolnily,tak jsem vyplázla pětistovku za sportovní šprndu(teď můžu skákat tři metry vysoko a prsa se ani nehnou)ale jak vyjdu s tím zbytkem almužny,co nám dali to teda nevím,už teď mám poslední tisícovku a to jsem ty peníze dostala nedávno a chudák taťka za mě platí půjčku a celej barák,no tak na jídlo už není.Ale zase se mi nechce do práce,chtěla bych se malýmu co nejvíc věnovat,abych si to potom zase nevyčítala a manžel stejně na hlídání nemá čas a babičce bych ho nerada dávala.No nějak bude.Musím končit,malej se probudil tak pa Zizi a Tom

Vložit nový komentář