Hříšná Angelika XIII

Prsty ji bolely od těžkých tašek s nákupem, které táhla domů dlouhou chodbou a do druhého patra po schodech.

Hříšná Angelika XIII

Předchozí díly Hříšná Angelika I, Hříšná Angelika II, Hříšná Angelika III, Hříšná Angelika IV, Hříšná Angelika V, Hříšná Angelika VI, Hříšná Angelika VII, Hříšná Angelika VIII, Hříšná Angelika IX, Hříšná Angelika X
Hříšná Angelika XI
Hříšná Angelika XII

Odemkla dveře od bytu, tašky položila na zem a odfrkla si. Sundala kabát, boty pečlivě uložila na své místo a uložila i manželovy, které byly, jako vždy, uprostřed předsíně. Popadla tašky a nesla je do kuchyně. Všimla si otevřeného manželova notebooku, kde byl očividně přihlášen na sociální síť.

„Zlatooo?!“zkusila Lucie, jestli je doma.

Nikdo se ale neozval. Prošla všechny místnosti v bytě, dokonce se podívala i do skříně. Proč to všechno? Jindy by ho takhle nehledala. Musela si přiznat, že přihlášený facebook jí poskytoval příležitost a chtěla se přesvědčit, že manžel skutečně není doma a vzduch je čistý.

Chci to vůbec udělat? Chci se podívat? Sama mám máslo na hlavě, taky bych nechtěla, aby se mi tohle stalo a manžel měl tu možnost. „Ne, neudělám to…“ řekla si Lucie a usedla k notebooku, že manžela odhlásí. Kurzor, směřující k nápisu ODHLÁSIT si byl ale svou trasou poměrně nejistý a pohyboval se velice pomalu. Klik – Lucie otevřela manželův messenger.

Petra, Jana, Tereza, Pavla, Jitka… do háje… nestačila se divit.

Pavlu znala, byla to mladá kolegyně z jeho práce. Věděla, že se vídají, občas zašli do hospody s dalšími lidmi. Ona měla již dlouho přítele. Lucie rozklikla konverzaci s Pavlou, ruce se jí třásly, potily se jí dlaně. Věděla, co hledá, důkazy o manželově nevěře.

„Ta moje jede na víkend někam s holkama, tak bychom mohli strávit víkend spolu a taky vyrazit. Dítě udám babičce,“ psal manžel Pavle.

„No jasně, zajistím ubytko třeba v Jihlavě, tam se nám posledně líbilo, jsi pro?“

V Lucii by se krve nedořezal. Ten víkend už totiž proběhl. Byla s kamarádkami na chatě a když se po návratu ptala manžela, co celý víkend bez ní dělal, tak tvrdil, že občas zašel do hospody s Honzou B., což jí bylo divné, jelikož to byl kluk, se kterým se běžně nevídal. Teď to najednou dávalo smysl. Lucie ho znala jen od vidění a neměla na něj kontakt, takže bylo jisté, že se s ním nepotká ani ho nebude kontaktovat, aby si pravdivost manželova tvrzení ověřila.

Lucii bylo najednou tak zle. Slzy se jí hrnuly do očí. Už jen tak letmo projížděla konverzace s ostatními holkami, a kde se jí zdálo něco podezřelé, udělala si kopie. Musela toho stihnout co nejvíc, než se manžel vrátí domů. Celá se třásla, když uklízela nákup a zaslechla klíč v zámku.

„Ahoj, zlato,“ zaslechla manžela

„Ahoj,“ odpověděla úplně normálně, nechtěla na sobě dát cokoli znát.

„Čau, mamíííí. My jsme jeli s tátou výtahem až do sedmého patra a pak zase dolů,“ smála se na ni dcerka.

„No to je paráda, tak jste se svezli,“ objala ji Lucie a cítila jak se jí opět ženou do očí slzy. Rychle odešla do koupelny, opláchla si obličej, opřela ruce o umyvadlo a dívala se na svůj odraz v zrcadle. Lucie – buď silná. Dnes ne. Nesmím s ním ale být, dívat se na něj. Musím ven.

„Zlato? Psal mi Václav, že bysme zašli na jedno,“ ozval se manžel z obýváku. Lucii se ulevilo.

„Jasně, jen jdi, pozdravuj ho,“ odpověděla mu z koupelny.

„Tak já jdu,“ ozval se přímo za jejími zády a dal jí letmou pusu na tvář, tak jako to dělal vždy, když odcházel.

„Jojo, pa,“ odpověděla Lucie a zabořila svou hlavu do ručníku, aby neviděl její zvlhlé oči.

Ten večer Lucie uložila dceru do postele a otevřela si lahev vína. V hlavě se jí honilo tolik věcí. Jak to bude řešit? A bude vůbec? Jak dlouho to trvá? Miluje Pavlu? Nebo je to jen sex? Ale o sexu tam nic psáno nebylo, jen spolu strávili víkend. Evidentně tedy již několikátý, ale… o sexu ani zmínka. Že by? Ale to je blbost.

„Jano… manžel mě podvádí.“

„Jaj, mno… to je mi líto. Jak jsi na to přišla?“

Lucie povyprávěla Janě do telefonu všechno, co se stalo. Povídaly si asi hodinu a u toho popíjela víno a brečela.

„A jak je to dlouho?“ zeptala se Jana

„Nevím, jestli to trvá už déle, ale na víkendu s holkama jsme byly před půl rokem.“

„A doma se chová jak? Úplně normálně? Pavla má taky přítele, ne? Tak… asi spolu nechtějí žít, to už by asi rozlouskli, ne?“

„Já nevím, nemám ani tušení. Ale manžel je spíš citový člověk, určitě to není z jeho strany jen sex, určitě ji má minimálně rád.“

„Řekneš mu, že to víš?“

„Jano… asi ne. Já nevím. Momentálně jsem zhroucená, nejradši bych ho zabila. Na druhou stranu se snažím uvažovat racionálně. Pokud ji miluje, tak odejde sám. Pokud je to jen sex – sama mám máslo na hlavě. Doma nám to sexuálně neklape už hodně dlouho, vlastně ho chápu. Chová se ke mně normálně, někdy hůř, někdy lépe. Máme dceru, kterou miluje, a je skvělý otec. Pokud je to jen sex, rozbíjet rodinu?“

„Tak to jsi hustá, já bych to nedala. Přetvařovat se po zbytek života.“

„Jano, já nevím, jestli to dám, na to je to moc čerstvé. Každopádně – všechno bude pochopitelně jinak. Už mu nevěřím.“

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
7543
14.1.19 06:23

Super. Konečně se jí to vrátilo :potlesk:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7203
14.1.19 07:46

No a co teď :think: na další díl nevydržim čekat tak dlouho. Prosiiiiim pokračování

 • Zmínit
 • Nahlásit
1366
14.1.19 08:43

Uff…no sama si vykukává kolem, tak nemůže manželovi nic vyčítat, že jo…jsem zvědavá, co bude dál.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5605
14.1.19 11:44

@Aotearoa Přesně :mrgreen: čekala jsem, že se to vyvine tímhle směrem, že její „veselost v rozkroku“ bude omluvena tím, že manžel taky zanáší a nakonec je ten haj*l vlastně on, neb si začal :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
14972
14.1.19 13:03

@Aotearoa ne to je jen alibi, aby nebyla za ku… sama ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
892
14.1.19 18:53

Omlouvám se,ale první,co mě napadlo bylo,proč se táhla chudinka s taškami do druhého patra,když mají evidentně výtah :D A už vůbec nechápu,kde vzala dojem že ji manžel podvadi. No nic,bohužel jsem se do toho příběhu nedokázala vžít,tak si všímám „blbosti“ :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6326
14.1.19 20:54

Mne se to moooc libilo. Zase super. A chapu, ze ji nevera manzela boli, i kdyz je sama neverna. Tesim se na damsi dil :palec: :palec: :palec: .

 • Zmínit
 • Nahlásit
14.1.19 20:59

Nejlepsi je se kur.vit a hroutit se z toho kdyz to stejnem delam ja :roll: .

 • Zmínit
 • Nahlásit
14972
14.1.19 21:54

@Citronkalekninka ale kuš, máslo na hlavě se tomu říká :P jo a taky pochop, že ona to dělá jednorázove a sado maso nebo co to bylo, ale manžel je evidentně angažovaný citove. Tady těm tleskačkam…bych je chtěla vidět, kdyby to tady psal chlap, že manželka doma v teplákách a tuhle si uprdla a tak musí chodit vykukavat do hotylku a nejradši by vojel svoji nejlepší kámošku. Já prostě beru nevěru jako ubohost, ať už je to chlap nebo ženská…

 • Zmínit
 • Nahlásit
14.1.19 22:17

@Bubla_Bučková presne tak.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1674
14.1.19 23:27

Panejo, zírám kolik je tu odsuzujících komentářů a silných výrazů :roll:. Jako jo, nevěra je fuj, jedno kdo z páru se jí dopouští, ale aniž bych ji chtěla hájit, nic není černobílé a dokážu pochopit, že dlouhodobě frustrovaný člověk dělá chyby. Navíc pokud člověk není vyloženě patologický či zmetek, nebývá chyba jen na jedné straně… Říkám si, že pohádky končívají svatbou právě proto, že nikdo nechce číst o tom, jak princ s Popelkou řešili únavu z kralování, odlišnou frekvenci chuti na sex či její ztrátu po narození následníka, popř. banality typu špinavých princových fuseklí na podlaze… ;) U tohohle příběhu hrdince nezávidím dilema, před kterým už delší dobu stojí: Rozum vs cit. Dokud je člověk svobodný, tak rozchod kvůli někomu lepšímu nemusí být tak těžký. Ale jak jsou ve hře děti a majetkové poměry, tak už sranda končí… A rozhodovat se mezi tím, kam mne srdce táhne, co cítím, že by mohlo být ono, a vším, co se budovalo doposud, společnou minulostí, nějakými stabilními jistotami, společným dítětem… Třeba se manželství ještě spraví, třeba by bylo lepší se rozvést už dávno… Člověk nikdy v tu chvíli neví, zda volí dobře… Proto u tohohle deníčku, kde jsem tak nějak pochopila, že vykazuje autobiografické prvky??, doufám v happy end. A abych byla spravedlivá, nejen pro Lucii, ale i pro ostatní zúčastněné strany… Jakožto čtenář pak očekávám nějaké šokující zvraty s Milanem, skandální odhalení ve stylu jeho identiry apod. Stále čekám na větší propojení s příběhy kamarádek, kterým byla věnovaná taková pozornost :).

Příspěvek upraven 14.01.19 v 23:28

 • Zmínit
 • Nahlásit
7592
24.1.19 01:40

Mají výtah a manžel nechal boty uprostřed předsíně, takže s dcerou přišel nejspíš v ponožkách ;-).

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.1.19 11:07

Stalo se mi podobné, otevřený fb, který jsem napoprvé poctivě zavřela, ale napodruhé zase. Tak jsem to brala jako „znamení“ a podívala se. No… nevím, jestli byl nevěrný, ale povídal si s „kamarádkou“ detailně o našem vztahu, o mně, flirtoval, psal jak je úžasná, měl s ní virtuální sex a zval ji k nám domů v době, kdy jsem měla být pryč… S druhou to podobné, za tou dokonec jel (i když asi ve vší počestnosti, ona ho myslím nechtěla). Nikdy jsem mu to neřekla. Možná to vytáhnu časem… ale byla to poslední kapka, že s ním už ne. (pro úplnost - já byla narozdíl od hlavní hrdinky věrná)
Prosím anonym nebo smazat.

 • Nahlásit
Anonymní
24.1.19 11:34

@Lucie_Sx

 1. Výtah je až na druhém konci dlouhé chodby a jeho využití by znamenalo projít s taškami celou chodbu, vyjet výtahem do druhého patra a následně jít tu samou chodbu celou opět zpět do místa kde je byt. Praktičtější, rychlejší a mnohem kratší je jít do druhého po schodech.
 2. Manžel má vícero bot a v průběhu dne se několikrát přezouvá.

Všechno má své vysvětlení… nicméně máš pravdu v tom, že takto v deníčku to není nijak vysvětleno a tyto detaily by měly být tedy úplně vynechány a nebo nějak vysvětleny. Pokusím se těchto niancí příště vyvarovat - díky za upozornění :kytka:

autorka Lucie :kytka:

 • Nahlásit
7592
26.1.19 15:27

…tyto detaily by měly být tedy úplně vynechány a nebo nějak vysvětleny…
To nemá být vysvětleno ;-). Spíš tak lehce nakousnuto, aby si to čtenář mohl domyslet.

 • Zmínit
 • Nahlásit
26.1.19 15:28

Teda holky… :)
První jste to všechny tak strašně žraly, jak je to super. Doslova z některých komentářů šlo vidět „závist“, jak má Lucie pestrý život a najednou dobře jí tak?
Nestačím se divit. :)

 • Zmínit
 • Nahlásit