Jak se narodila Klárka Samira

Porod

Ahoj holky, protože se blíží vánoce, rozhodla jsem se trochu zavzpomínat a podělit se s vámi o to smutné i veselé, co mně potkalo. V roce 2003 jsem na Štědrý den potratila svoje první dítě. Paní doktorka v nemocnici nebyla příliš citlivá a na moji otázku: „Proč? odpověděla velmi nemilosrdně: „Byl to zmetek.. Strávila jsem Štědrý večer na nemocniční posteli a brečela a brečela.

Všechny, které toto postihlo, znáte ten pocit beznaděje, smutku a vzteku současně. Určitě jste všechny, jako já, přemýšlely, proč se to stalo, co jste udělaly špatně, kde se stala chyba.
Za rok na Štědrý den jsem byla znovu těhotná. I druhé těhotenství bylo udržované, od druhého měsíce jsem ležela. A strašně jsem se bála, že i o druhé dítě přijdu, že opět něco nebude v pořádku. Věřím, že i tento pocit strachu znáte. Podruhé se to podařilo a 29. května 2005, v neděli, ve 12:03 hodin se narodila Klárka Samira.
Porod jsem měla velmi těžký. A zmíním k němu jen to, že jsem si opravdu vytrpěla svoje. Ale, když pan doktor Pavlišta v porodnici v Praze, U Apolináře, držel ten malinkatý uzlíček v ruce, cítila jsem to největší štěstí na světě. Štěstí, že jsem to všechno zvládla, že mám svoji Klárku, a že je krásná. A potom, když ji odnášeli, jsem měla na starosti jenom to, jestli je v pořádku a kam mi ji nesou. Všechna bolest, vyčerpání a utrpení z porodu byly ty tam, necítila jsem v tu chvíli nic jiného, než to, že chci mít svoje dítě u sebe a nikomu jej nedám.
A tak všechny snažilky a těhulky věřte, že i vy to zvládnete. Že i vám se podaří otěhotnět, donosit a porodit krásné a zdravé děťátko. A je potom úplně jedno, jestli je to chlapeček nebo holčička. Od samého začátku jsem si přála chlapečka, ale když jsem Klárku držela, byla mi to úúúúúúúúúplně fuk. Hlavně, že byla tady, a že byla zdravá a krásná. A nejkrásnější dítě je vždycky to vaše. A věřte, že i když budete mít sebetěžší porod, tak jej zvládnete. A na všechno to utrpení, které prožijete, velmi brzy zapomenete. Vaše miminko vám totiž nedovolí myslet na bolest. Nutí vás žít a myslet na to, jak je na světě krásně. Neposlouchejte děsivé příběhy o tom, kdo jak rodil, jak dlouho, co prožil a přetrpěl. Každý porod je jiný, některý je rychlý, jiný pomalý, některý víc bolestivý, jiný méně. Každá z nás snáší bolest jinak. Ale tahle bolest je jiná, než všechny ostatní bolesti hlavy, zubů, zad. Bolest u porodu totiž vede k něčemu velmi krásnému - k malinkému miminku. Víte, že když ji přetrpíte, budete odměněny svým miminkem, které si tolik přejete.
A tak přeji všem jen to nejlepší, krásné vánoce a v příštím roce jenom samá krásná a zdravá miminka. A pamatujte, svět je báječné místo k narození ...... .
 Ivča_K


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 15.12.05 15:41

Ivčo, děkuji za krásný deníček a přeju tobě i Klárce hodně štěstí… jsi dalším důkazem toho, že i po potratu to jde.....

Zuzka z těhotenství po potratu…

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 15.12.05 19:01

Ivčo, nemám hledám slova, a hlavně hledám skrze slzy ta správná písmena na klávesnici …
V porodnici jsme se těsně minuly, já u Apolináře přivedla na svět Jaromírka 5. června a i když jsem byla ušetřená předporodních trápení, které popisuješ, tak u porodu jsem si to vybrala. Ale vše je zapomenuto a můj přenádherný chlapeček mi nedovolí na bolest ani pomyslet.

Vše nejlepší do života Tobě i Klárce přeje Iruša

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 15.12.05 19:30

krásně a pravdivě jsi to napsala..
R.

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 15.12.05 19:59

Ahoj Ivco,
opravdu krasny a dojemny clanek! Moc zdravim Klarku, cirou nahodou se narodila primo na moje narozeniny. :o)
My cekame narozeni naseho drobecka Deniska kazdym dnem, v nedeli mame termin a i kdyz jsem si zase naopak moc prala holcicku,jsem ted moc rada,ze je to chlapecek. Holcicku si snad udelame priste. :o) Stejne jako vam se snad priste podari ten chlapecek. Moc drzim pesti a preji krasne vanoce

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 15.12.05 20:20

ahoj Ivčo,k tomu není co dodat.Snad jen,jak si může lékař-profesionál dovolit říct takovou větu pacientce?Nad tím mi zůstává rozum stát.Jinak o zázraku narození našich uzlíčků jsme si napsaly.Mně se stalo na začátku těhu,že mi lékařka velmi stroze sdělila „to je nějaký malý, z toho nejspíš nic nebude“. Okamžitě jsem změnila lékařku a to nic je můj milovaný Vojta.Měj se krásně,prožijte s Klárčou a taťkou nádherný vánoce.Salecka

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 16.12.05 07:28

:-O ŠOKING :-((((((((((( TOHLE ŘÍCT LÉKAŘ, TAK HO ASI NEVÍM :-((((

HLAVNĚ ŽE UŽ MÁŠ SVOJE KRÁSNÉ MIMINKO - KLÁRKU!!! AŤ JSTE OBA ZDRAVÍ A ŠŤASTNÍ!!!

WERINKA 31tt

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 16.12.05 09:30

Ahoj Ivčo…

Fakt moc pěkný. Určitě jsi si prožila své a jsem ráda, že na všechno to zlé jsi se dokázala povznést a napsat stejné o porodu to hejhezčí, co šlo, fakt se mi to moc líbilo. A je pravda, že za toho malého andílka, to všechno stojí. Jde vidět, že jsi opravdu správná máma, na správném místě a je mi jasné, že jsi plná lásky a dává svému dítku to nelepší, co můžeš. My Vám přejem hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka a ať Vás potkávají jen samé dobré věci.

Oluška a Martínek

Vložit nový komentář