Maminkou s emimi už pár let: Pátek - lampiónů svátek :-)

Rodičovství

Děti mi spí!!!! Obě dvě!!! Zázrak, kterého je třeba využít. Nejlíp prací, ale jsem po víkendu nějaká utahaná, tak se mi do ničeho moc nechce. Tak to využiju k sezení u PC. JPo dohodě s Ivčou svůj komentář změním na deníček, ať nemusíme listovat až až až...  

V pátek jsem vás informovala, že se chystáme na průvod bludiček a broučků. Byl to lampiónový průvod pořádaný u nás na vesnici místní školou a školkou. Letos jsme už na jednom lampioňáku byli a Luky hlásil, že na další už nejdem (přitom jsem měla pocit, že se mu to líbilo), ale když se dozvěděl, že tam bude hoooodně moc dětí od nich ze školky, tak se táááák těšil. Takže jsme v pátek vyrazili. Lampión vysel v zádveří na skříni od minulého průvodu a čekal na své použití. Tatínek nám do něj nainstaloval speciálně vyrobené světlo - z rozebrané svítící baterky, vypínače z počítače a nalezené „ploché baterky". Světlo bylo obrovské a zářilo o106! Což mělo řadu výhod - Lukyho jsem hned viděla a krásně jsme si svítili, ale i nevýhod - baterka připevněná na tyčce se dost pronesla (poučeni na lampioňáku už víme, že příště bude baterka v kapse a od ní povedou po tyčce jen drátky), spešl vypínač z PC od půli cesty nedržel v poloze zapnuto a pořád se vypínal a do třetice ta silná žárovka zanedlouho baterku vybila a konec průvodu jsme docházeli neosvětleni.JAle chybama se člověk učí a pomalu průvody zdokonalujem - vždyť jsme začínali loni tak, že nám papírový lampión chytl jak pochodeň.JTakže tohle byl vlastně docela úspěch.  

Předpokládali jsme (i pořadatelé), že průvod bude malý, s decentním počtem zůčastněných a brzo budem doma. Jak jsme se spletli!!!JSešlo se tak obrovské množství bludiček a broučků, že se s tím městský lampioňák nedal porovnávat. Někteří přišli i v maskách a byly fakt vydařené. V masce dorazil i Lukáškův kamarád ze školky! Ale v jaké!!! Vypadal opravdu příšerně! Sama jsem se lekla. Malej měl dlouhou černovlasou paruku, strašidelnou masku ďábla, černý hábit, hrb na zádech a k tomu vyrobený stašidelný lampión! Jeho maminka si s tím opravdu pohrála a náš Lukášek stál jak opařenej a snad poprvé uvěřil na strašidla!JByli z toho všichni „spolužáci" poprdění!JKlučina si musel sundat aspoň masku, protože jinak  s ním nikdo nechtěl chodit, jak se báli. Pak se průvod vydal na cestu. Cesta byla dlouhá a prošli jsme tři vesnice! Kdybych chtěla jít s Lukym na takovou procházku, tak by mi v půlce cesty fňukal, že ho bolí nohy a chce jít domů, ale teď to zvládl a ještě mi neustále utíkal za tamtím kámošem pak zas za tím a za tím. No ještěže jsem ho poznávala podle lampiónu a neztratil se. Kamarádky malej to zvládl a s úspěchem se ztratil! Já si lampioňák taky užila. Potkala jsem spoustu známých a trošku pokecala. Bezva společenská událost!JNávrat byl opět k místní škole a tam se ještě konala výstavka vydlabaných dýní a adventních věnečků. Pak jsme se vydali domů. Vlastně nejdřív k babičce pro Tomíka, který začal na začátku průvodu brečet a tak ho mamka vzala k nim domů. Přitom lampión se mu mooooc líbil, ale ta tma už tak ne!JLukymu se průvod taky líbil a chce jít zase. No ale teď bude muset rok počkat.  

I když za nedlouho bude zase další společenská událost - karneval.J  

Víkend byl pak hodně náročný. Celý jsem ho vlastně „promakala"! Malovala jsem verandu, umývala okna, odmražovala ledničku a podobné záživné práce. Luky se zase trošku rozkašlal. Ze soboty na neděli nemohl usnout, protože ho chytl záchvat kašle a poblinkal se. V neděli už byl v pohodě. I bezproblémů usnul. Ale pak nastala noc hrůzy! O čtvrt na dvě brečel, tak jsem běžela k němu a on blinkal a kašlal. Myslela jsem, že je to zase z kašle. To se opakovalo ještě jednou. Takže jsem dvakrát musela komplet převlíkat postele i Lukyho, drhnout koberec a pak si stlát u Lukyho, protože pofňukával. Teplotu neměl. No ale pak mi pořád říkal, že chce kakat, pořád jsme chodili na záchod a nic a v mezičase se mi dvakrát zvládl pokakat do pyžama! To se mi už moc nezdálo. Ráno byl takový unavený (aby ne, když 2 hodiny v noci nespal) a polehával. Opět chtěl kakat a nic a pak se zase pokakal. Když jsem to ráno říkala manželovi, tak mi říkal - že mi zapomněl říct, že když ho včera utíral, tak měl průjem! Taky jsme si vzpoměli, že si včera „uprdl" do trenek. Tak jsem ho nechala doma. V poledne jsem jela do školky pro oběd a tam jsem se dozvěděla, že mají ve školce děti nějakou jednodenní střevní virózu! Tak už víme, „vo co gou"!JPro jistotu jsem ho nechala ještě zítra doma, ale ve středu už jde! Manža bude v Praze a tak na ně bude zase celé dny sama a to by mě už fakt kleplo!  

Tak to je můj komentář -deníček!

 

Na závěr jen - všem marodům rychlé uzdravení. Niku ať už nebolí ouško a Erinka ať se z toho „vylíže"!  

A holky tulačky, ozvěte se - Lolo, Monáčku, Esterko, Johanko, Zuzko (vynechala jsem někoho?) - písněte! Zuzka má omluvenku - má tohu určitě víc než dost!J  

Ahoj

Monča a Tomík (10,5 měsíce) a Luky 3 r. 8m.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 13.11.06 18:05

Hurá jsem první!!!!!!!!­!!!!!!!  

Erinka byla dneska na tý kontrole, prý si to pěkně rozrejpala - potvora
jedna. Takže máme nějakou dezinfekci a musíme jí to denně otírat. Tím pádem
se jí to uzdravování prodlouží. Na druhou stranu prý MOŽNÁ právě proto
neotekla ta noha, protože to stihlo odtýct tou „otevřenou“ ránou. Takže
pořád za ní lítám s mopem, ale tolik už to neteče. Dala jsem jí vlastní
kalhotky, co jsem měla po porodu - takovýty dírkovaný. Fakt parádnice. No a
nezbývá než jí hlídat jak ostříž, aby si to nelízala. Což je ten nejtěžší úkol. Přes den u ní prostě pořád někdo musí být, ale v noci je to horší. Ona
si to dokáže olizovat tak potichu, že to není při spánku vůbec slyšet. Na
další kontrolu jde ve čtvrtek. Tak se uvidí. Budeme doufat.

Tak pa, PetraK

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 13.11.06 19:07

Na nocni lizani doporucuji limec, cokoli jineho se nam vubec neosvedcilo… Ja vim, ze to na prvni pohled vypada jrute, ale je to nejlepsi, co muzete pro psiho potomka udelat.
Prejeme brzke uzdraveni!!!!  

Lesina  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.11.06 22:43

Lesi,
myslím, že Petra v minulém deníčku psala, že Erinka límec nesnáší :(.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.11.06 22:44

Mončo,
díky za deníček, jdu se začíst :)!!!!
P.S. Takový dlouhý psaní - toho by fakt bylo „jen“ na komentář škoda :) :)!!!
 Ivča

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.11.06 08:55

Ahoj!
Tak si představte, že Lukymu včera po tom spaní vyletěla teplota na 38. Od té doby střídám po 4 hodinách Nurofen a Paralen. Celou noc pořád hořel. Teď už to budou zase 4 hodiny od poslední dávky Nurofenu a zase má k 38! Tak mám trošku obavy, jestli je to fakt od střevní chřipky. Stěžuje si, že ho bolí hlava. A aby toho nebylo málo, tak to včera skolilo i manžela. Po návratu z práce už byl takový všelijaký a večer už zvracel a měl zimnici. Ráno šel do práce, ale měl 37,3, tak čekám, jestli nedorazí domů, že mu bude hůř a hůř.  

Ivčo - vy jste měli teď někdy taky střevní virózu, viď?! Měli jste teploty? A jak dlouho vás to drželo?  

Peti - Erinka v poporodních kalhotkách musí být fešanda! :-))) No ale hlavně, aby jí to zabránilo v tom lízání. Ale aspoň, že to mělo něco dobrého a ta noha jí neotekla. Myslím, že to vypadá nadějně a dostane se z toho. Tak mopu zdar! :-)))  

Ahoj
Monča a kluci  

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 14.11.06 11:13

Mončo, my jsme měli střevní virozu v červnu, Leňa měla dva dny teplotu, ale asi jen 38, ničím jsem ji ani nesrážela, Radek ji pak chytil taky, nejdříve zvracel a kadil a druhý den už ne ale zase mu vyskočila teplota před 39 ale po jedné dávce panadolu klesla a už se nevrátila…Doufám že brzo bude Luky ok, jinak bych asi vyrazila k doktorce

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.06 14:29

Mončo,
tady jsem měli tu střevní potvoru snad všichni v ulici :(. Horečka, zimnice, pak zvracení nebo průjem, u dětí většinou už druhý den nic, dospěláci se v tom potáceli ještě druhý den a taky dobrý. tak snad to bude u vás stejně krátkodobé a zas bude vše o.k.
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.06 14:30

Na bölest hlavy si Mojda taky stěžoval, tak jsem mu dávala studené obklady na čelo, myslím, že na sražení teploty jsem ani nic nedávala. Náš dr. radí dávat léky až nad 38,5, a to Mojda neměl. Spíš to bylo kolem těch třicetiosmi.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.11.06 14:45

Ahoj!
Díky za podporu! Trochu mě to uklidnilo,ž e ta horečka může být fakt z té virózy. Luky si pořád stěžuje, že ho bolí hlava a to v jednom konkrétním místě nad uchem. Horečky stále nad 38, stále střídám Paralen a Nurofen po 4 hodinách. Náš doktor říká dávat léky nad 38, takže asi jak který. No mě se to ale nezdálo a měla jsem strach, aby to nebyl zánět středního ucha, tak jsem s ním jela na ORL. Doktor se díval a prý to má zarudlé, ale není si jistý, jestli to má píchnout. Že až tak hrozné to není. Tak jsme dostali kapky, dávat 2× denně panadol a uvidíme zítra. Tak snad to nebude muset píchat. Ale co mě poněkud děsí je to, že Luky, když mu vyletí teplota, tak hodně naříká, pláče a z toho se rozkašle (i když jinak už skoro nekašlal) a úplně se zalyká až dusí a říká, že potřebuje kašlat, ale nejde mu to. Docela se děsím, aby to nebyl zápal plic, co Peti?! :-O Ty máš zkušenosti!  

No stále doufám, že je to jen ta střevní chřipka a zítra bude OK. Taky mu zkusím dát Bromexin, třeba se mu pak bude dařit si odkašlat.  

Zatím ahoj. M.
PS: Tomík se mi při dopoledním spaní vzbudil po půlhodině, když jsme se chystali odjet k doktorovi a Luky brečel, že tam nechce. Hlídal ho manžel a už se mu ho asi nepodařilo uspat a ten je teď nějakej přetaženej a sice mi hoďku spal, ale pořád se budil a brečel a teď prudí a asi by spal, ale nejde mu to! :-( No jako tradičně - hrůůůůza den!  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.11.06 18:50

To je právě problém, protože dobrman má stejně tlustý krk jak hlavu a ona si to prostě sundá :-(
 PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.11.06 18:59

Ahoj Mončo,
to je líto, že Vás ty nemoci takhle trápí. Foukám na dálku, aby to bylo lepší :-)
Adámkův zápal plic se projevoval tak, že měl horečky až ke 40, kašlal a nic mu na to nezabíralo. Strašně se mu zhoršilo dýchání, a to poznáš tak - na krku dole  (uprostřed mezi klíčními kostmi) má každý takový dolíček (jakoby díru potaženou kůží - hergot, to je teda popis, promiň, líp to nedokážu) a když se dýchá moc ztěžka, tak se ta kůže hodně propadá jakoby do krku. Navíc je dýchání takové ztěžklé, je hodně hlasité. To jsem tenkrát právě musela hlídat, kdyby se mu to ještě zhoršilo, tak jsme museli do nemocnice. Naštěstí k tomu nedošlo.  

Doufám, že už u Vás bude dobře.
Pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.11.06 09:35

Mončo,
je mi líto Lukáška i tebe :(, ty nemoci nám dávaj… Ať se z toho co nejdříve dostane!!!! Myslíme na vás.
 Ivča

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 15.11.06 11:03

Ahoj Mončo,
Moc na vás myslím aby už vám konečně dali nemoci pokoj a šli do pryč!!!
Bacily řádí teď všude, kamarádka byla přes víkend s dvou letou dcerou v nemocnici s podezřením na zápal plic, naštěstí se z toho vyklubal jen pořádný zánět průdušek. U nás byly obě děti nakašlaný, ale jen dva dny intenzivně kašlali a pak už jim bylo líp, jen sem tam zakašlali tak mohli do školy a školky…už jsou asi odolný po těch letech co chytili každý bacil. Dnes ráno jsem mluvila s leninou p.učitelkou, Lena prý trpí zkříženou lateralitou, má dominantní pravou ruku a levé oko a díky tomu píše některá písmenka obráceně, existují na to cviky, některé s ní bude cvičit p.učitelka a další nám ukáže psycholog…Díky tomu jsme se pohádali s manželem, on tvrdí že za to mohu já, že když Lena začínala psát tak jsem ji nutila psát pravou rukou, ale já ji nenutila, jen jsem jí ukazovala ve které ruce se drží pastelka, myslím že kdyby byla levačka tak že si ji stejně dá do levé ručky a nebude mě poslouchat…ale červík hlodá, musím se na to zeptat toho psychologa.
Mějte se
Lola a spol.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 16.11.06 09:27

Ahoj holky,
v pondělí jsem byla první, kdo si otevřel nový deníček. Když jsem měla napsanou půlku komentáře, tak nám v práci a v půlce města vypla elektřina, takže nic. Ozývám se teda až teď a to z toho důvodu, že jsem přišla večer z práce domů a Matýsek měl 38. Už jsem z toho šílená. Byl ve školce celý jeden jediný den! Šli jsme teda v úterý k paní doktorce a má zase angínu. Takže opět antibiotika. Od července už pátá. V pondělí jdeme na krev - sama jsem chtěla a na výtěry - jestli nemá nějaké potvůrky na která mu ta atb nezaírají. Mám z toho trošku obavy - nedovedu si to představit, jak mu to budou brat, ale nedá se nic dělat. V noci když spí, tak je tak spocený, že by se dala postel ždímat. Holky, máte taky některá takového opakovaného maroda? Co děláte, aby to tak nebylo? Dneska mu ještě chci v lékárně koupit nějaké laktobacily, abychom posílili imunitu.
Takže sice mám OČR, ale jsem v práci. Pondělí až středa budeme doma. Ohlásím se zase ve čtvrtek.
Má být takový pěkný víkend a my budeme trčet doma. Tak se všichni opatrujte.
Erinku pozdravujeme a myslíme na ni.
ahoj Dana (Tom a Matěj)  

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.11.06 11:52

Holky nevim, jestli to víte, ale Katcha je s Michalkou v nemocnici - má zánět  kyčelního kloubu, leží v Motole. Má to od nedávné virozy. Prý jim řekli, že tam budou týden, ale Míša řádí, tak je snad pustí dřív. Operace mandlí se odkládá na neurčito…

Gabča

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.11.06 14:05

Jejda Gabčo, díky za info! Asi to od nás nikdo neví. Netuším jestli si Katcha uložila do mobilu na někoho z nás kontakt. Tak jsme rádi, žes dala vědět.
Chuděrka Michalka - zánět kyčelního kloubu a v takovém věku?! To jsem teda ještě neslyšela. Tak ať je babulka brzo OK a hlavně ať je pustí domů. Vítkovi musí být doma určitě smutno. Jakpak to asi s taťkou zvládají? Moc je od nás pozdravuj.
M.  

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.11.06 14:32

Taky jsem se divila, kde k tomu přišli - podle dr to je k té viroze, co malá měla. No snad budou doma brzy.....a já myslela, že jsou na těch mandlích:(

G

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.11.06 14:37

Dani, jak možná vidíš, tak mám doma taky zrovna maroda. A musím bohužel říct, že stejně jako u vás se nám stále nemoci opakují a od nástupu do školky je Luky co chvíli „na hromadě“! Teď máme momentálně střevní chřipku.  

Jak jsem už psala výš, tak jsem dokonce měla podezření, jestli k tomu nemá přidružený třeba zánět středního ucha, protože má fakt horečky a bolí ho hlava a stále na jednom místě nad uchem. Ale podle doktora to není tak hrozné, aby to píchal nebo dával ATB. Včera se to už zdálo trošku lepší, tak jsem s ním znovu k dr. nejela. Ale stále horečkoval. Ale už mu léky vydržely působit i těch 6 hodin, tak když to šlo, tak jsem dávala jen Nurofen. No a včera jsem dala naposled v jedenáct v noci (měl k 39) a zatím jsem dnes ještě nedávala. Sice teď kolem poledne měl už opět k 38, ale je na něm vidět, že už to není tak hrozné a tak zatím nic nedávám. Uvidíme co z toho bude. Jestli se to už zlomí, nebo zas na:,–(íme Nurofen. Teď se zdá, že usnul. Je v dětském pokoji ticho. Po spaní se ukáže. Obvykle mu po odpoledním spaní teplota paradoxně vyletí ještě výš než aby spánek pomohl a teplota klesla.  

No a abych tě tedy víc informovala, tak do března letošního roku byl Luky nemocnej jen občas nějaké to nachlazení a ve 2,5 měsících 6-tá dětská nemoc. V březnu nastoupil do školky a od dubna byl každé 2-3 týdny marod! Stále měl (údajně) zánět středního ucha (dle obvoďáka - nikdy nás neposlal na ORL) a dostal nejprve 2× po sobě Augmentin Duo, pak Klacid a pak v druhé polovině července (po asi týdnu horeček 39-41 st.) skončil v nemocnici s původně podezřením na slepé střevo na chirurgii. Odtama je (ležel tam s tatínkem - já měla doma 6-ti měsíční mimčo) přeložili na dětské, že je to buď mononukleóza nebo zánět uzlin (ve slabinách měl velmi zvětšené uzliny ). Testovali ho na mononukleózu, ale naštěstí to nebyla. Tak nám pak tvrdili, že má silnou hnisavou angínu a zánět uzlin. Píchali mu penicilín. Ten dobíral ještě doma v tabletkách. Pak byl OK. V nemocnici nám doporučili PROTEXIN VITALITY na úpravu střevní mikroflóry a posílení imunity. Dobrali jsme balení na začátku září. Jak v září nastoupil do školky, tak dostal trošičku rýmu a pokašlával. Tak jsem ho pro jistotu nechala doma (bylo to od pátku před státním svátkem v září) a různě jsme s tím bojovali. Asi 3×  jsme byli u doktora a pokaždé nám řekl - nikde nic nemá, jen prostě kašle. Poprvé nám dal Ambrobene na vlhký kašel (což jsem tehdy ale netušila) i když jsem mu říkala, že má suchý kašel. No a tím jsem mu to jen zhoršila. Začal se zlepšovat po té, co jsem mu zkusila tři dny dát bromexin a opět na:,–(ila PROTEXIN. Pak šel do školky znovu. A byl tam asi 2,5 týdne a teď tam mají tu již zmiňovanou střevní virózu. A zas ho to sebralo. Takže nepomáhá asi nic. Snad jen vůbec ho nedávat do školky, ale sejně to pak musí jednou pochytat a projít si všema těma bacilama.  

Když jsem byla v poradně s Tomíkem, tak jsem se ptala na Ribomunyl. Doporučila mi to sestřenice manžela, která je lékařka. Má to být něco jako by „naočkování“ nejrůznějšími viry tady takových těch běžných nemocí a pomoci tělu vytvořit si proti tomu protilátky. Jsou to teda tablety. U dr. mi ale řekli, že když mu to teď budu dávat, tak sice posílím jeho imunitu, ale to tělo si na tyto viry samo ty protilátky nevytvoří, jen je má jako by dodané a až to přestane brát, tak ho to může skolit ještě víc a taky když dostane něco jiného horšího, tak ho to „prý“ sebere ještě víc. Tak fakt nevím, co si mám o tom myslet. Prý snad je běžné, pokud je dítě nemocné 10× za rok!!! Což mě teda doooost vyděsilo, protože mi to vychází pomalu na marodění každý měsíc! A o to teda upřímně nestojím. No zkus se třeba na ten ribomunyl zeptat a třeba ti ho doktorka doporučí. Případně pokud máš zájem o nějaké info o preparátu, tak mám před sebou leták a můžu ho naskenovat a poslat. Každopádně jsem zvědavá na Matýskovi výsledky! S odběrem krve neboj - určitě to zvládne. Luky to v létě v nemocnici absolvoval snad denně (kvůli té mononukleóze). Chudák si užil. Navíc mu denně píchali ten penicilín.  

Hlavně ať jste brzo zdraví! A to přeju i všem ostatním!   Lolo - o té zkřížené lateralitě jsem ještě neslyšela (no jak vidím, neslyšela jsem toho ještě hodně  :-))), ale já myslím, že na tom nemáš vůbec žádnou vinu. Buď v klidu! Můj tatínek je levák a protože se za jeho mládí nesmělo psát levou, tak ho ve škole i doma nutili psát pravou! A sice škráááábe šíleně, ale jinak mu nic není! :-))) A já škrááábu ještě hůř a přitom mě nikdo nijak „nepředělával“. :-D   Peti - co Erinka? A co Adámek? A co Tvůj krk, už je to lepší?   Ivčo - blíží se víkend, tak jestlipak se chystáš na něco do kina. :-)))) Poslední dobou jsi náš pravidelný kinematografický zpravodaj, tak se těším na další info! Ráda bych si zašla do půjčovny půjčit nějaké filmy, tak čekám na doporučení.  

Tak si holky užíjte prodloužený víkend a zítřejší státní svátek pořádně oslavte! Já to budu mít trošku pokažené. Manžel jede od neděle do Prahy, tak budu do středy na rarachy zase sama. Ale aspoň, že si to dokázal přeložit a nemusel tam jet už včera, jak bylo původně v plánu. To bych s tím marodem doma asi těžko zvládala. Takhle se to dalo. Jinak bych nemohla ani nakoupit a pomřeli bychom tu hlady.  

Ahoj
Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.11.06 14:40

To je teda pech!!! Tak se na ty mandle dlouho připravovali a teď taková „jobovka“. To je vždycky zákon schválnosti!
Ale že může taková viróza způsobit takovou neplechu jsem fakt nečekala. Mišku to asi musí docela bolet, co?! Hlavně aby jí to nenechalo nějaké následky. Jsem zvědavá, co nám o tom pak Katcha napíše.
ahoj
 m.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.11.06 14:52

My malá poupata, stojíme tu v kouťata, my přejeme MOJÁNKOVI VŠE NEJ NEJ NEJ.....k jeho ČTVRTÝM NAROZENINÁM!!!!!

Holky, to je fofr, tak Mojánek je čtyřročák. To je síla.....už máme tak velké děti!!!
papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.11.06 14:53

Jéje, no chudinky holky. Obě dvě. Posíláme virtuální uzdravenííííí­ííííííííííííí­í.
papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.11.06 22:17

***Mojánku, kluku náš,   ***
***dneska čtyři roky máš,   ***
***jsi šikulka veliká   ***
***a často se usmívášJ

 

*** ***

***Máma s tátou hrdí jsou,

 

***že tě prostě mají,   ***
***EMIMI ti gratuluje,   ***
***bo tě všichni znajíJ

 

*** ***

***Buď veselý jako dosud,   ***
***zábava je s tebou,   ***
***posíláme pusu odsud,   ***
***gratulace sebou!

 

*** ***

teta ŠULÁNEK a kámoška Nika  

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.11.06 22:31

Cauky kocky a kotatka,  

no tady se to taky nemocnemi jen hemzi, co? Ach jo!  

Moni, doufam, ze je Luky uz v poradku … ta bolest hlavy pro bliti a prujmu je normalni, telo je odvodnene a nekde se to proste projevi …ja mivam silene bolesti. Teplotka muze byt taky, ale pres 38 by to jit nemelo … kdyby horeckoval a dal blindil ci prujmikoval, muze to byt neco jineho jako salmona ci campylobakter ci jina potvora… No, prichazim trochu pozde a verim, ze uz je ok!  

Erinka chudinka si taky pekne vytrpela, tak se snad umoudri a prestane si lizat rany, at se tam nedostane nejaka infekce…  

Gabi, diky za info o Katche a Mise … chudinka Misa, tohle neni bezne:-( Snad se z toho brzy vylize a bohuzel mandle prijdou na radu nekdy priste…  

Vice uz nevim co jsem chtela …omluva za ten format basnicky, nechapu, proc se to tak roztahlo:-(  

Jo, Nika uz je lepsi, nema teploty, ale kasle jako tuberak stale a nudli taky. Pry ma zustat tak tyden jeste doma … no to nevim, v pondeli mozna doma zustane, ale v utery bych ji rada do skolky poslala kvuli anglictine, uvidime, zda bude bez kasle ci ne…  

Dani, vlastne u vas taky nemoce obchazeji, co? Proste z tech skolek si deticky privlecou cokoliv a jak to zmutuje, je to humac!!! Tak at jste taky rychle zdravi!  

My vlastne na vikend ani nikam nejedeme, kvuli nemocim (i babi a deda chrchlaji) seslo z Moravy i Vychodnich Cech:-( Nejvice mne stve to stejne jako vsechny maminky nemocnych deti …ze se prdelime jenom doma…  

Tak uz vazne dobra nocka a uzijte si prodlouzeny vikend  

Sulda

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.11.06 20:34

Ahooooj!

Jejda jejda, včera jsem se nějak nezvládla připojit a propásla tak Mojánkův velký den!
Takže dodatečně moc a moc štěstíčka, zdraví, lásky a hlavně fůru bezva hraček ke krásným čtvrtým narozeninám!

To snad ani není možný! 4 roky?! To fakt táááák strašně letí. Za chvíli nám děti půjdou do školy.
Tak Ivčo, copak Mojánek dostal a jaká byla oslava? Těšíme se na info!   Šulánku - básnička je hezká a to formátování je dobré. Aspoň se to bezva čte!  

Hooooolky - kde všechny jste?! Jediná Veru se Šulánkem to zde zachraňují. Ozvěte se někdo.  

U nás se to zdá všechno už na lepší cestě. Včerejšem jsme zvládli vcelku v pohodě a hlavně bez léků. Sice občas to Lukymu vyskočilo k přes 37,5 ale většinou se to drželo pod! Dnes už dokonce odpoledne ani nespal. Přitom od pondělí, kdy ho to skolilo spával zase každý den. Taky už jsme vyšli na chviličku ven na malou procházku. Sice má pořád kolem 37,5, ale protože pořád říká, že ho pobolívá hlava, tak jsme usoudili, že by mu snad troška čerstvého vzduchu prospěla. Po návratu byl docela utahanej (přitom jsme nebyli venku ani hodinu a byli jen kousíček od domu) a polehával u TV, ale teplota mu nestoupala a cítil se vcelku dobře. Tak snad bude zítra dobrej. S tou bolestí hlavy to nechápu - ale nejspíš to bude tím „virem“, protože manžela taky pořád ještě pobolívá hlava! Luky zvracel jen z té neděle na pondělí a průjmoval ještě v pondělí a pak už né, tak snad to nemůže být dehydratací. Doufám, že ho to brzy přejde. CHtěla bych ho v pondělí dát do školky.
Jinak jsem dnes intenzivně pracovala  a už mám vymalovanou verandu! Ještě jsem ji pořádně neviděla uschlou za světla, tak se těším na zítra!
Ahoj
Monča a kluci  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 18.11.06 23:11

Teda holky, kde jste?! TO si zde mám psát sama? Fakt nekázeň! :-(
M.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.11.06 16:08

Ahoj všem!  

Moc děkujeme za přání k narozeninám!
Nestíhám číst, natož psát, do včerejška jsme byli ve víru oslav, tak jsem buď něco chystala nebo po někom uklízela…
No a dneska dopolko na Mojdu koukáme, že je samej puntík, takže tuším, že máme neštovice!!!  

Nejvíc mě na tom děsí, že údajně nesmí ven, takže se ubijou buď ty dva navzájem nebo já je. Chodíme ven nejmíň dvakrát denně a když budou celej den doma, bude to k nepřežití!!! stačí, když je pár dní venku hnusně a už se mydlej ostošest, jak jsou nevybouřený - a to chodí Mojda třeba aspoň na dopo do školky. Teď spolu budou celej den, zavřený v baráku, no mě z toho klepne!!!!:(  

Největší dárek k narozkám byla vláčkodráha Brio, už dva dny v kuse Mojda jezdí s mašinou :). Jediný, z čeho jsem „nadšená“ je to, že si dráhu postavil v ložnici, aby mu to Tom nebořil, takže teď už máme hračky v obýváku, dvou dětských pokojích a ještě v ložnici. Obávám se dne, kdy expandujou ještě do koupelny…  

Všechny vás zdravím, jdu psát reklamaci - od tchánových dostal Mojda lokomotivu Brio na dálkové ovládání a vypadává jí kolečko, tak to bylo pro Mojdu veliké zklamání z dárku. Tak to musíme poslat zpátky, to je holt riziko nákupu přes internet, že si teď chudák malej počká, než to vyříděj. A doufám, že to vyříděj a nebudem čekat měsíc a nakonec to nezamítnou :(, to bych je asi osobně jela zaškrtit :(.  

Mějte se všichni fajn, ať vás netrápěj nemoci a jestli bude večer trochu času, mrknu, co píšete. Nic jsem nestihla přečíst.  

Ivča a kluci, z toho jeden puntíkatej :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.11.06 16:09

Mončo, přišla jsem to trochu vytrhnout, ale nijak výrazně - vzhledem k okolnostem, které píšu níže… čus!

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.11.06 09:33

Ahoj holky,
sorry, ale u nás je to na Chocholouška…  

Adámek šel dnes po měsíci do školky, takže si určitě umíte představit to slzavé údolí, který mi hned v šatně předvedl. Musela si ho odvést paní učitelka. V šatně je napsané upozornění pro rodiče, aby kontrolovali dětem vlasy, že se ve třídě vyskytly vši. Mě vážně klepne. No, já už to vyřešila dopředu, jak kdybych to tušila, nechala jsem se v úterý ostříhat. Sbohem moje dlouhé vlasy, už je nemám ani na ramena. Prostě jsem si řekla, že to chce změnu a potřebovaly taky trochu zesílit.
Erinka zlobí jak čert, do víkendu vždy zlobila (rozumněj: kňučí a štěká) navečer a v noci, takže se Zdenda od její operace ještě pořádně nevyspal. Od pátku zlobí 24 hodin téměř nepřetržitě, mně i Zdeňkovi už tečou nervy… Dneska jde k doktorovi, to jsem zvědavá, co řekne. Tu díru v břiše už má lepší, už jí ani neteče krev, jen taková narůžovělá voda, a to ještě jen tak trochu, takže se to evidentně zatahuje. Ale o víkendu se začala zase hůř zvedat a furt kňučí (píská), popř. štěká. Teď taky. Napíšu vždycky větu a řvu na ní, ať je ticho. Už z toho ztrácím hlas. Je to fakt psycho.
Mončo, doufám, že Luky už bude ok a že hned tak něco nechytí!
Katcho, je mi moc líto, že jste skončily s Míšou v nemocnici. Držím pěsti, abyste byly brzy doma.
Ivčo, dodatečně Mojdovi vše nejlepší k narozeninám, hlavně hodně zdraví! To snad ani nemůže být pravda, jak ten čas strašně rychle letí. Pamatuju si, jak si psala coby těhu, pak porod a najednou 4. narozeniny. Síla, viď? Šuldo, doufám, že Nika je a bude taky ok, tak jí vyřiď prosím pozdravení.  

Musím končit, Erina řve jak magor, nejradši bych si dala klapky na uši. Kdybych aspoň tušila proč! Z venku na ní nic vidět není, jizva se hojí. Jestli zase neroste něco uvnitř…
Jdu nebo mě z ní klepne.
Pa, PetraK      

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.11.06 14:15

Ahojda!
Koukám, že to žádná z nás nějak nemá jednoduchý :(. Doufejme, že po novém roce bude líp.
Já už jsem dneska hotová a to jsou kluci spolu pohromadě první den!!!! :(, skutečně nevím,jak zvládnu ty dva týdny, nedejbože více… Tom mi pro jistotu ani dopolko nespal, jak když cejtí, že je doma Mojda a on přece nebude chrnět! Takže ani ta hodinka, kterou mívám pro sebe - kafe, časopis, lakování nehtů, mytí hlavy a tak… - se dneska nekonala. To budu večer asi mrtvá :(. A asi hodně nervozní. Teď si k Tomášovi vlezl Mojda do ohrádky a jen na sebe ječej, jak se jim ani jednomu nelíbí, že si ten druhej vzal nějakou hračku… A ted mu Mojda rozšrouboval flašku s pitím a naházel do toho kostičky z Lega - a diví se, že se zlobím - dyť to přece neva, když to mě Tom dopitý. No, co by vadilo - jen máme x kostek z Lega pěkně ulepených a Tom se čertí, že místo pití mu tam hází nesmysly. Ufff! :( Jsu se jim radši věnovat, když tam nejsem, je ještě větší spoušť… A dr mi do telefonu řekl, že stejně nechápe,proč Mojdu dávám do školky, když jsem doma s mladším, že tam pak zbytečně přijde k takovým nemocem… No, měla jsem chuť mu říct, že minimálně proto, abych si uchovala zdravej rozum :) :).  

Mějte se a hlavně nepište, že se chystáte na vánoce! To mi fakt nehro…  

Ivča  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.11.06 17:41

Ahoj Ivčo,
drž se! Nic jinýho mě nenapadá, co bych k tomu mohla dodat. Nevím proč, ale dokážu si představit, že by mě taky podobní 2 rarášci nenechávali v klidu :-). Hlavně ať se Mojda brzy uzdraví a Tomík to od něj nechytne. S vánočním úklidem Tě rozčilovat nebudu, já mám uklizený asi jenom 3 skříňky v pokojíčku. Jinak jsem se do ničeho nepustila, protože se psem, který za sebou nechával krvavou cestičku se moc uklízet na Vánoce nedá. Navíc mám spoustu zařizování s nábytkem do kanceláře, tak jak jsem to chtěla to bohužel prostorově nejde, takže jsem musela zase vymýšlet něco nového. Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne.  

Erinka byla na kontrole, dostala injekci na uklidnění, máme opět sirup proti bolesti a jako SOS prášek, po kterým prý bude jako ožralá (dává se pejskům třeba na silvestra, aby se z těch rachejtlí nezbláznili). Jizva je ok, pooperační stav taky, od toho prý by to být nemělo. Ale poměrně hodně pije, což se doktor zděsil, protože by to mohlo indikovat, že se děje něco „uvnitř“. Stehy jí ještě nechal, aby se nerozjela ta 5 cm díra, kterou tam má otevřenou. V pátek jdeme opět na kontrolu a když to nebude lepší, vezme jí krev a udělají se testy, aby se zjistilo, jestli v ní zase něco neroste. Pokud ano, tak ...... konec. Jsem už z toho tak zmagořená, že ani nevím, jak tu zprávu přijmout. Prostě tomu nějak nevěřím…  

Pa, PetraK

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.06 19:04

Ahojky Ivi,
už jsem si říkala, co se děje, že ses tak dlouho neozvala. Oslavy  byly asi náročné…a s 2 dětma zavřená doma…znám to, je to děsný. Nedávno jsme 3 dny přežili relativně v klidu, ale ty další 2 už byly příšernýýýýýýýý. O víkendu jsem nutně potřebovala vypadnout mezi lidi. Nějak mi chyběli.

Prosím Tě, proč bys Mojdu nedávala do školky? Ten dr. je chlap a neví, že jedno dítě je luxus…2 už je na palici. Adámka miluju, ale když je ve školce, je víc klidu. Pořád se nemastěj…no prostě pohodaaaaaaaaaa.

PETRO…držíme pěstičky, ať je Erince lépe…a Tobě taky, abys to psychicky přežila.

papa VABE

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 21.11.06 08:34

Ahoj holky!
Jsme domaaaaaa!!!! Bohužel jsem neměla uložené číslo v mobilu na žádnou z vás takže jsem nemohla dát vědět. Díky Gabčo! A seběhlo se to hodně rychle a nečekaně. Ještě v pátek jsem s ní byla na předoperačním odběru krve, o víkendu jsme byli u tchánů, ale fakt jsem ji hlídala, aby byla venku pořádně oblečená a moc nelítala. V neděli večer si začala stěžovat, že ji bolí v třísle. V noci když se jí chtělo čůrat tak se už nepostavila a v pondělí ráno naříkala při sebemenším pohybu. Tak jsem volala doktorce a ta nás hned odeslala do Motola s tím, že si jí tam možná na 2-3 dny nechají na pozorování. Tam jsme strávily asi 2 hodiny v čekárně a pak rovnou na oddělení :-( Nohy do závěsů, 3× denně Brufen a Priznitzové obklady. A týden určitě :-(((( Naštěstí měli místo takže jsem tam s ní mohla být přijatá, manžel měl ještě dovolenou tak byl doma s Vítkem. Tomu to náramně vyhovovalo, celý den blbnout s tátou, vše podle něj, režim veškerý žádný :-/ Prý si na mě skoro nevzpomněl, rošťák!!!! Každý den za námi kluci chodili, myslela jsem, že bude při odchodu plakat, ale vždycky se se mnou rozloučil, zamával a odkráčel :-O
Míšu noha bolela asi 2 dny, ani nechtěla moc pít, protože přendavání na nočník bylo utrpením :-( Pak se to ale rychle zlepšilo a bylo těžší udržet ji v klidu. Je to prý coxitida- zánět kyčelního kloubu, postihuje 3-5 % dětí, může to být takhle po viróze jako v Míšině případě nebo v tom horším to způsobí nějaký streptokok či jaká potvora a jsou nutná ATB. Byla tam stejně stará holčička s tím stejným případem takže až taková výjimka to není :-( V kloubu má nějakou tekutinu, která se musí postupně vstřebat, naštěstí jí nebylo moc, aby museli dělat punkci. Doteď se teda nevstřebala, ale už ji to nebolí tak nás pustili. Kontrola za týden a do té doby klidový režim a obklady a léky. Dokážete si představit, jak je Míša v klidu ve společnosti Vítka..... Mě už bolí záda jak ji přenáším sem tam jak si poroučí takže už ji i nechávám, aby si chodila sama. Jsem zvědavá na kontrole…
Mandle odložena nejspíš až na jaro, protože v Motole se čile rekonstruuje, zrovna ORL má tím pádem omezenou kapacitu a i na ortopedii nám byla věčnou kulisou sbíječka.

Tady se to koukám nemocemi jen hemží :-O Horečky, zvracení, průjem, kašel, neštovice! A Erinka taky asi nemá ještě vyhráno :-( Takže nezbývá než popřát nám všem HODNĚ PEVNÉ NERVY.
Děti se pro změnu rvou, jdu zasáhnout.

Katka a Míša a Vítek rváči kokrháči

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.06 09:32

Katko,
teeedda, no hlavně, že už jste doma a Míšu to už nebolí. Teď to bude extra náročné, viď? 2 děti, jedno nechodící…olala. Držíme pěstičky, ať to zvládneš a „nehrábne“ Ti z toho. Hlavně, že už je Míša lepší.

No kdyby tam musela zůstat sama…to bych taky nepřežila.

papa VABE

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 21.11.06 22:23

Ahoj!
Já jen velmi krátce!
Katcho - ahooooj! No to je paráda, že už jste doma! Míša si užila, co?! Chuderka. Snad už to bude všechno v pořádku a nemocnice bude zas až na jaře s těma mandlema.
Ivi - ježííííš, jak já ti rozumím!!! Jako bych četla o naší domácnosti. Taky jsem z toho vždycky totálně na nervy, když mi některý marodí a mám s nima vydržet celý den (týden, měsíc atd. :-(((( doma. Každého bacila se děsně bojím, protože už mám noční můry z další nemoci. To je teda fakt nanic s neštovicema. Nechci tě strašit, ale jak naschvál, sotva skončí Mojdovi inkubační doba a bude moct ven, tak to lapne TOm. :-((( Ivi, pevné nervy! A přijď se vyplakat, až budeš hotová.
Peti - co Erinka?! A co nový účes, přihodíš nám foto? Určitě ti to moc sluší, tak se pochlub. A vši ať se vám vyhnou obloukem.
Veru - tak Adámek už je ve školce?
Jééééé, TOmík pláče. Musím tam.
AHoj
Monča  

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.11.06 07:43

Ahojky,
do školky chodíme…ale říkal, že ho bolí v krku,tak uvidí0me…Em mi leze na klín, musím.

papa VABE

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 22.11.06 09:22

Ahoj holky,   Katcho, jsem taky moc ráda, že jste zase doma.
Veru, doufám, že Adámka už v krku nebolí :-).  

Erinka jde na krev už dneska, nedá se to vydržet. Furt kňučí nebo žalostně štěká. Už mě začíná opět bolet žlučník. Je to fakt psycho. Nemůžu být pomalu ani na PC, štěká a štěká, tak na ní řvu, moje hlasivky už toho mají dost.
Jdu ji vyrazit ven, nevím co s ní.
Pa, PetraK    

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.11.06 17:42

Ahojky,
my jsme zatím Ok, ale stejně to na tu operaci nevidím…pořád v něm chrčí…no není OK 100%. A jestli by se to ukázalo i na testech......­....... ještě uvidíme.

papa VABE

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 23.11.06 08:24

Ahoj holky,
tak se hlásím po návratu z lazaretu opět z práce.
Teď jsem posílala Esterce SMS, ať nám dá vědět co a jak s ní je, že se neozývá. Tak kdyby náhodou dala vědět, tak Vám i já dám hned vědět.
Stav marodění u nás: Matěj dnes dobírá druhou dávku ATB, onemocněl i Tomík - pravděpodobně zánětem dutin. Taky má ATB. Odpoledne jdou na kontrolu a na ORL s doporučením na rentgen hlavy - tedy dutin. Pak k naší MUDr. na kontrolu. Matýsek v pondělí ještě na krev a na výtěry, zda tam není nějaká potvůrka, která se stále vrací. Teď jsou docela v pohodě, ale znáte to. Já jsem na nervy - kéž by Matěj vydržel aspoň měsíc bez nemocí. Na podporu imunity jim dávám bifido tabletky, echinaceový sirup a Marťánky. Víc fakt dělat nemůžu. Překvapuje mě, že hodně lidí kolem mě mi říká, že by ty atb nena:,–(ili, že je doktorka blbá, co mu to stále dává a že mám zkusit nějakou jinou „medicínu“. Já jsem ale spíš zastánce klasické medicíny a taky si myslím, že když má někdo čepy na mandlích, tak to ničím jiným nejde. Zkusila jsem to jednou mu je nedat a pak měl týden 40cítky. Jsem už trochu paranoidní. 3× denně je měřím v noci pořád ošahávám jestli nejsou horcí!!! Ještě mám jeden postřeh. Měli jsme už dva digitální teploměry a musím říct, že jsou úplně na houby. Měří minimálně o 7 dílků míň. Asi máme smůlu nebo nevím.
Jinak souhlasím s Váma se všema, že být s dětmi doma je nářez. Obdivuju všechny maminky na MD. Já sice na práci nadávám, ale je fakt, že si tu od nich „odpočnu“. Neustálý řev a bitky - je i u nás na denním pořádku.
Ale zase je fakt, že jsem si doma uklidila takové ty kostlivce - spíž, Tomíkův pokoj, šuplíky, oblečení, boty. Tak mám aspoň z toho dobrý pocit.
Ivi - neštovice to je i moje noční můra. Kluci to ještě ani jeden neměli, představa, že to dostanou po sobě mě děsí. Už jsem uvažovala i o očkování! Jinak Mojánkovi jsme ani nepřáli. Promiň. Posíláme moc pusinek a přejeme hodně zdravíčka!
Katcho - jsem ráda, že jste s Míšenkou doma. Každý zážitek z nemocnice je hrůza. Jak zvládala mít ty nožičky v závěsu a být v klidu? Hlavně, že je OK.
PetroK- Erinka je chuděra, ale nekřičte na ni. Ona to neumí dát jinak najevo, že ji to bolí. Dej nám prosím vědět výsledky té krve!!! A co Tvůj kašel?
Tak Vám všem přeji silné nervy. Ahoj a držte se!!!
Dana (Matěj a Tom)  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 23.11.06 08:31

holky teď psala Esterka.
„Díky za zájem. Moc se za absenci omlouvám. Mám éčko v plánu na dnešní večer, pokud se nestane nejaká nepředvídatelnost. Moc všechny zdravím. E.“
Tak doufám, že to bude aspoň komentář s „přečíst zbytek komentáře“!
pa Dana  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.11.06 13:47

Ahoj Peti!

 

Tak co, jak Erince dopadla ta krev? To musí být fakt náročné, jestli pořád tak „naříká“! Ať to Tvůj žlučník vydrží, abys nakonec neskončila u doktora i Ty.
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.11.06 13:58

Ahoj Dani!

Tak ať jsou už kluci OK a žádné potvůrky jim nikde nenajdou.  

S těma antibiotikama  - já jsem z toho byla taky docela dost rozladěná, že nám je teď doktor pořád dává. Do 3 let Luky neměl žádná a od 3 let je dostal 4× za sebou po cca 3 týdnech! Nejvíc mě štve, že jako první dostal Augmentin DUO, který se prý snad teď už ani nevyrábí a nedává, protože snad měl dost vedlejších účinků a ty mu dal doktor za 3 týdny znova ty samé. Což se „prý“nemá! Ale já tomu vůbec nerozumím. Jsem laik a tak lékaři důvěřuju. Jenže se mi to taky nelíbí. A to máme přitom doktora homeopata, ale letos nám cpe ATB horem dolem.  

A k digitálnímu teploměru - bohužel mám tu samu zkušenost!!!! Já už jsem si tak nějak zvykla, že všechny teploměry jsou spíš jen tak orientační. Nejvíc se dá důvěřovat obyčejnému skleněnému (ani rychloběžka se mi neosvědčila), jenže to si zas mnohdy nejsem jistá, jestli ho Luky držel pořádně.  

AHoj
M.    

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.11.06 13:59

Holky, kdo jste z MOravy - v Přerově je tento víkend výstava modelů vláčků. Kdo máte kluky, možná by to stálo za to. Já se tam s kamarádkou chystám, tak jsem zvědavá!  

Více info zde: http://kzm.prerov.cz/vystava  

Ahoj
M.    

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 23.11.06 17:49

Ahoj,
měla jsem rozepsaný dlouhý komentář, bohužel okolnosti mi nedovolily ho dokončit ani odeslat. Těsně před obědem Míša uklouzla v kuchyni a spadla hlavou na zem, cestou ještě zavadila o nohu stolu. Tak to tvrdí, já u toho nebyla. A pak brečela a brečela, že ji bolí hlava. Asi v půl 2 se poprvé pozvracela :-( pak ještě jednou a tak jsme mazali do našeho druhého bydliště - do Motola. RTG byl v pořádku, neuroložka ji prohlídla, taky v pořádku, akorát jí to tam opět ohodila :-( Chtěla ji tam přes noc nechat, aler ukecala jsem to, že bydlíme kousek. Takže budeme celou noc po 2 hodinách budit a kontrolovat a zítra na kontrolu. Letošní listopad se fakt vyvedl.

Ostuda ostudovatá jsem, dodatečně gratuluju Mojánkovike 4. narozeninám! A ť jsou neštovice rychle pryč a můžeš si pořádně užívat nové hračky. Ivčo, nechci strašit, ale bude to skoro zázrak jestli neštovice Tomík nechytí od bráchy. My jsme letos takhle trávili červen… Asi 10. den po Míše se začal osypávat Víťa.

Dano, přidávám se se stejnými zkušenostmi s digi teploměrem. používám spíše ten klasický a když to nejde tak k tomu digi připočítávám 5 dílků. S těma ATB je to blbý, ale já spíš taky doktorům důvěřuju a doufám, že když už je dávají tak je to nutné. A čepy na mandlích a vysoké teploty asi čaj nespraví. Ať jsou kluci brzy fit!

Esterko, těším se na tvůj obrkomentář! Ty umíš ty vaše peripetie popsat tak s humorem, že se mi pak daří i svoje starosti brát a nadhledem :-) Doufám, že ruka už bude v pořádku a budeš moct psát zase pravidelně! A nejen o problémech!!!

Mončo, užijte si výstavu o víkendu! Já mám jít v sobotu na sraz se základkou, úplně se to děsím napsat - po 20 letech!!! Ale podle toho jak bude Míše. Manžel tu s nimi nechce být sám skoro 2 dny a když ji bude ještě blbě tak ji nemůžeme tahat k našim.

Petro, taky čekám na zprávy o Erince. Na dobré zprávy!

Jdu to tu trochu dát do pořádku, dnešní den byl poněkud chaotický a podle toho to tu vypadá.

Katka z lazaretu

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 23.11.06 19:28

Ahoj holky,  

tak mám dobré zprávy - Erince krev dopadla dobře, jen má vyšší ALT, což může prý být od kortikoidových injekcí, které musela dostat kvůli operaci. Jinak vše ok, i cukr. Od včerejška se i ona sama uklidnila, už nekňučí, jen občas si „vyblafe“ pozornost, ale to jsem schopná tolerovat - a musím říct, že nadšeně. Doktor říkal, že neví, co se dělo, ale takhle různě zmatených psů prý do ordinace přišlo během týdne víc, tak možná bylo „něco ve vzduchu“. Ještě jí tu ránu musíme dál vyplachovat, na stehy máme přijít příští týden. Pomalu se vracíme do starých kolejí, KONEČNĚ. Děkuji všem za podporu, moc pro mě znamenala a moc mi pomohla. Doufám, že Erinka vydrží minimálně ještě rok!  

Zdeněk má rýmu, Adámek dnes taky trošku, ale může to být od toho očkování proti chřipce, tak z toho nedělám zatím závěry. Moje průdušky a plíce dopadly jakž takž - musím dělat dechovou rehabilitaci, v krvi už nic nemám, jen pravá strana průdušek a plic není ještě v kondici, proto kašlu. Mám přijít za 6 týdnů na kontrolu.  

Musím jít, zase se ozvu.
Pa, PetraK  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.11.06 20:33

Ahoj holky!
ráno jsem napsala dlouhý komentář a těsně před odesláním se mi smazal, což mě teda tak naštvalo, že jsem se zvládla jen vynadávat, ale už ne psát to znovu :) :).  

takže hlásím, že žijem, i když já už skoro napůl ne :), je to docela záhul. Všude máme opatlanej pudr, už z toho šílím a představa, že to dostane ještě Tom… no, když už by to mělo přijít, tak co nejdřív, dalších čtrnáct dnů bez vycházek, to už bych asi nevydr :(. Dneska přijela tchyně, aby vzala odpo ven aspoň Toma, manžel totiž jezdí za tmy a navíc se obávám,že zrovna na procházku s kočárem bych ho teda nenalákala :(, holt žádnej betynkáč, no :(.  

Včera u nás proběhl trochu konflikt ohledně trávení Štědrého večera, ostatně jako každý rok. Už jsem alergická na povinnou štědrovečerní návštěvu u tchánových, doslova mě obtěžuje večer odehnat dětiod dárků, strojit je, cestovat přes celý město a pak to samý zase zpět. Místo toho, abych si pak v klídku sedla, tak uklízím binec, z kterýho jsme odjeli a jdu uspávat děti. Ale manžel nechce přistoupit na variantu, že k nim pojedem druhý den, takže jsem včera, já kliďas, už hulákala na celej barák, že mě nebaví se v takovej sváteční den někomu pořád přizpůsobovat, že rodina je pro mě manžel a děti a ne tchánovi a že kdybych si měla vybrat, tak už jdu radši k vlastním rodičům a ne každý rok k jeho. No, nemluvíme spolu, ještěže jsem to téma nadhodila tak brzo, jinak by to asi byly „hustý“ vánoce.Možná budou i tak, já to totiž nevydejchám. Mamka mi dneska říkala, proč do toho pořád „jdu“, když vím, že oni ani manžel jinak nedaj, ale já se pořád snažím si pro:,–(it rodinný Štědrý den. Manžel mě v závěru uzemnil tím, že co bychom jako spolu my dva dělali, až děti usnou… No, napadá mě jediná odpověď a ta se na mimiserver nehodí :),. domyslete si, prosím :)!!! Tak jsem mu na to pak řekla,ž e bych se třeba ráda klidně v klidu podívala na pohádku, na což mi řekl, že jsem pecivál a že kvůli tomu bych byla takovej sobec, že bych nedopřála dětem Štědrý den v přítomnosti babičky a dědy a jeho dvou sester s rodinama - i tohle mě asi štve - že je tam pak na šesti metrech čtverečních 8 dospělých a 6 ječících dětí, já jsem spíš klidná povaha a toto mě ubíjí.
tak jsem si sem zas přišla postěžovat, omlouvám se, ale myslím na to celej den a mám to všechno zkažený už dopředu. Mohla bych to hodit za hlavu, ale nedá se to!!!  

Ivča a spící zbojníci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.11.06 20:37

Ráda čtu dobré zprávy o Erince!!!  

A kde máme tu ESTERKU????

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.11.06 08:59

nikdo nikde… kde se všechny flákáte :)????
Snad už nepečete? :)

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 24.11.06 11:37

Teda, holky kde jste všechny?   Ivčo, to je teda síla. Taky bych to nevydýchala. Jaké štěstí, že moji rodiče bydlí v patře nad námi, či-li po rozbalení našich dárků přijdou potom oni a udělá se nové „kolečko“ rozbalování - je to při jednom bordelu, při jednom nadšení. Když nás to všechny přestane bavit, tak se seberou a jdou zase nahoru. K tchánovým jezdíme druhý den, na což se netěším ani já ani Zdenda, takže v tom jsme taky zajedno.
Je mi to líto, že Tě v tomhle manžel nechce pochopit. Taky by mě to štvalo, kdybych byla na Tvém místě. Vánoce mají být svátky klidu a pohody a kdo jiný si ji zaslouží víc, než my maminy, které musíme všechno na ty „pohodové“ vánoce ve spěchu a nervech připravit!
Nedej se a držím pěsti.
Pa, PetraK  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.11.06 14:32

Petro,
kdyby to aspoň bylo tak, že by to někdo z našich známých měl stejně!!! tak by mě aspoň utěšovalo vědomí, že v tom nejsem sama!!! ale fakt to tak NIKDO nedělá - buď přijedou babičky na chvilku večer nebo se viděj druhý den. Moje kamarádky, které jako bezdětné třeba taky jezdili k rodičům, aby na štědrý večer nebyly s manželem sami dva, to po dětech utnuly a jsou si sami, jen s dětma. Jen my jak (nenapadá mě slušný výraz jako co :) )musíme furt plnit tenhle blbej zvyk. A manžel mě ještě naštval větou, že KVŮLI MĚ se teda jejich rodinná tradice určitě nezmění. Já ji měnit nechci, ať se tchánovi s dcerama a jejich rodinama klidně scházej takhle, ale MĚ se to tak prostě nelíbí a na manžela jsem fakt naštvaná, že je mu fuk, že jsem z toho nešťastná. Jenže on holt už takovej je… :(.
A ještě mě na tom žere to, že táta je tak vážně nemocnej a já si tenhle slavnostní večer s ním nepro:,–(ím, protože našim vysvětlím, že chceme bejt sami a k nim pak pojedu… No zas jsem vzteky bez sebe :(.  

Ivča

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.11.06 15:47

Cauky kocky,  

no Ivi, ja bych se taky prala jako lvice .. myslim, ze tohle po vas nikdo nemuze chtit tahat se  s malymi detmi pres mesto na Stedry den … deti si chteji pohrat s darecky a mit pohodicku a ne se nekam hnat!!! Davam ti fakt za pravdu!!!!  

Kdyz uz, at prijedou vsichni k vam … ale to by jsi nadsena taky nebyla, to vim!  

Vim ze kdyz mel bracha jenom Hanicku, taky chtely byt obe rodiny u toho, az bude rozbalovat darecky a tak se tahaly u koho mladi budou. Kdyz se dohodly na stridani, stejne ta strana od svagrove byla nastvana a chtela za kazdou cenu, at jsou i u nich … takze jeden rok mely veceri ve 3h u brachove tchyne a pak prisli k nam (meli to u nas domluveno predem) aby vyhoveli vsem … bracha si sel uvolnit zaludek a pokracoval v obzirstvi:-))) Traparna, fakt!!!
Nasi by samo nebyly urazeni a nedelali by nejake ksichty, ale samo by je mrzelo, ze kdyz jeden rok byli bez vnucky, tak ten dalsi taky jenom proto, ze si to tchyne brachova pro:,–(ila!  

TAkze ten dalsi rok jsme jim plne schvalili, at zustanou doma a udelaji si to uplne po svem a prijedou pak na obed na svatky … nasi v poho a dalsi strana urazena:-(  

Ja se tam pak jeste ten vecer samo vetrela, po veceri …ale jela jsem sama, vsechny jsem nechala doma … nebyla jsem na Morave v te dobe casto a chtela jsem si je uzit … takze jsme meli prima vecer u vinka a pokecem a rano jsem se s radosti starala o malou Hanicku a bracha se svagrovou radi vyspavali:-)))  

Jo a zeptej se manzela, zda tam budete jezdit i v duchodu:-))) Vzdyt preci neni nad to se po dobrem jidle a rozbalenych dareccich vyvalit na gauc a juknout na pohadku ci jen tak klabosit s nejblizsimi a radovat se s detmi … !!!  

Petro, super ze Erinciny vysledky jsou dobre a ze je lepsi a uz tolik neknuci … dle mne ji to proste bolelo … vzdyt byla na operaci!!!  

Katko, tak jak valcite doma s Misou a jejimi chorobami a urazy??? No opravdu bezva Listopad!!!:-( Uz ma ten zanet kycle dobry? Nebo stale jeste musi byt klidovy rezim! A co s tou hlavou a zvracenim, snad to vse dobre dopadlo a zaden otres mozku se nekonal … napis please!  

Dani, no  u vas to taky radilo jako o zivot, co? No nemoci v kazde domacnosti!!!  

Jo IVI, chtela jsem ti poradit na hojeni tech pupenu nestovicnich tea tree olej (cajovnikovy olej) a potirat misto pudru … mne se to osvedcilo paradne a nedelalo to zaden neporadek jako pudr … jeste ted si vzpominam, jak byl pudr i v posteli … brrrr!!!! Mozna to bude trochu stipat, ale hoji se to fakt rychleji a je to ciste!!! A drzim palecky, at to Tomik nedostane taky … bo to by bylo maso … je maly a spatne se mu vysvetluje, ze ma drzet pul hodiny, bo mu mazes pupinky!:-( Jinak Mojda nesmi ven jenom do doby, nez mu splaskne posledni natekly pupinek … pokud nebude vodovy, uz muze ven … do skolky vsak asi az po zahojeni, bo bude stejne vypadat jako kropenate vejce:-( Hlavne by se nemel potit, to je na to hnus!  

Takze nemocnicci, rychle uzdravit a radit … bo za chvili uz prijde i Mikulas!!!:-)))  

Pa  

Sulda, co se vratila v noci z Anglie a je desne unavena!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama