Maminkou s emimi už pár let - Prázdninám zdar!

Rodičovství

Začala jsem psát příspěvek do našeho deníčku, ale nějak jsem se rozjela, tak jsem se rozhodla dát to jako deníček, ať se neztrácíme v dáli. J  Tomík mi právě usnul (aby ne, když zas vstával v pět a od sedmi prudil, že se mu chce spát), tak jsem si uvařila kafíčko, dala nanuka, sedla k PC a relaxuju! Sice je v domě nepořádek jak po výbuchu, ale „prdím na to. J)) Je poslední den školního roku, Luky je poslední dopoledne v školce a pak mi to začne!!! Takže si chci ty poslední volné chvilky trošku vychutnat a né pobíhat a uklízet. Už to asi stejně nezachráním.

Přiznávám, že mi ten klídek poněkud ruší neodbytný pocit nervozity, který mi nějak začal rozechvívat tělo. Docela se těch prázdnin děsím. 62 dní budu mít na krku obě děti! :-O To bude fičák. Babičky a dědečci u nás moc nefungují, takže to budu muset zvládnout sama s občasnou výpomocí manžela. Abych mamce nekřivdila, tak mi snad občas Lukáška na chvíli vezme k nim, ale déle jak 3 hodinky to určitě nebudou. Ještě pracuje a chodí z práce dost pozdě, kromě toho jezdí 3× týdně za svým otcem, takže toho času moc nemá. 

Ale na jednu věc se fakt těším! A to, že nám odpadne ranní vypravování do školky. To byla vždycky naprostá hrůza. Tomík sice vstává v pět a Luky kolem šesté, ale ani přesto jsme nebyli téměř nikdy schopni se vypravit do školky dřív než na půl devátou. To byl nejpozdější čas příchodu! To se Luky musel vždycky ještě podívat na pohádku, pak chtěl kakat, což mu v případě, kdy se mu nechtělo vypravovat zabralo klidně 20 minut, v nejméně vhodný okamžik si vzpomněl, že dnes bude snídat, ačkoliv většinou snídat nechce a jí až ve školce atd.! Poslední dobou se taky nechtěl sám oblékat a končilo to mým řevem a urychleným „naházením" na něj oblečení, jen ať už můžem konečně vyrazit. Dnes jsem dokonce v duchu jednou zvolala: Hurááá, prázdniny. Čemuž jsem ani sama nemohla uvěřit, že mě tohle vůbec nepadlo - takové jásání. Jenže vypravování mě fakt děsně vysilovalo. 

Na druhou stranu těch pár hodin, kdy byl pak Luky ve školce mě zas trošku regenerovalo. V poledne mě pak obvykle deptalo, že se musím s Tomíkem zase vypravit pro Lukáška do školky v době, kdy bych ho potřebovala ukládat k spaní. To se asi v březnu trošku zlepšilo, protože Luky si najednou sám usmyslel, že by chtěl ve školce občas spát!!! Huráááá! To jsem opravdu jásala. Sama jsem tomu nemohla uvěřit, že se k tomu rozhodl a to bez jakéhokoliv mého nátlaku nebo žádání. A tak Luky začal přibližně 2× týdně ve školce spát a já ho vyzvedávala až po třetí. To byla parádička. Vždycky to fungovalo tak, že si Luky ráno řekl, jestli chce spát nebo ne. Občas se tak stalo, že spal ve školce třeba jen 1× týdně a vyjímečně to bylo i 3× týdně. Bylo to pro mě opravdu velkým přínosem a já si ty dny konečně trošku oddychla. A tento měsíc to bylo ještě lepší, protože jsem odstavila Tomíka a následkem toho začal vstávat pravidelně kolem 5-té hodinny ranní, což byla sice hrůza, ale na druhou stranu se mu chtělo spát už kolem 10.-10.30 hod. a spává asi 2,5 hodiny, takže i přes poledne. Díky tomu jsem v dny, kdy jsem šla pro Lukyho po „O" vyrážela bez něj a Tomíka nechala spát doma v postýlce. Z domu jsem byla pryč obvykle asi 8 min., takže to nebyl problém. Ani jednou se mi nestalo, že bych přijela a Tom řval v postýlce. Sice jsem trnula, aby se nevzbudil, ale měla jsem sebou vysílačku, takže jsem ho „hlídala" a pro mě bylo perfekt, že jsem se s ním nemusela vláčet.   

Z příštího školního roku mám trošku strach. Z Lukyho třídy přejde asi 16 dětí do „velčáku" a to převážně jeho kamarádi. Bojím se, jak to Luky ponese, že zůstal bez nich. Klidně bych ho nechala přeřadit do velčáku, ale na druhou stranu vím, že v jeho třídě jsou bezkonkurenčně nejlepší učitelky. Tak co s tím. Ve velčáku je pak jedna paní učitelka nepříliš oblíbená a tak se bojím, aby mi pak do školky neodmítal chodit. Ale to nechám až na září. Uvidím, jaké budou mít nové děti v Lukáškově třídě a podle toho rozhodnu. 

A co plánujem na prázdniny? Moc toho není. Dovolená asi nebude žádná. Mám docela strach se s klukama někam vypravovat. Jsou to opravdu divočáci a asi bychom se s manželem vrátili naprosto vyřízení z jejich hlídání v cizím prostředí. Ale to ještě není zcela rozhodnuté, protože jsme si původně dali s manžou na Nový rok předsevzetí, že kluky vezmem k moři. Lukášek byl v minulém školním roce hodně často nemocný a Tomík má dispozice k atop. ekzému, tak by jim moře jen prospělo. Na druhou stranu od prosince loňského roku už Lukášek téměř nemarodil (asi prostě loni teprve získával imunitu proti těm školkovým bacilům a teď si už tělo zvyklo) a Tomíkův ekzém docela zvládám, takže fakt nevím. Uvidíme.
Navíc nás čeká fůra práce na domě a kolem zahrady. Už včera přišel poprvé zedník a začal obkládat schody. Takže léto bude asi hodně pracovní. 

Určitě bychom ale rádi s manželem podnikli výlet do Prahy. Jezdí vcelku často služebně, mají tam i služební byt, tak bychom měli i místo k přespání. Tak snad to klapne. Taky budu podnikat s klukama nějaké výlety, občas s námi možná pojede i moje maminka. Ráda bych s klukama do Aquaparku, který u nás loni otevřeli. A pokud bude teplo, tak nejčastěji budem asi na zahradě u bazénku, na písku a na zahradě. Lukymu dám dřevo, hřebíky a kladivo a bude šťastnej! J)) Takže **prázdninám HURÁÁÁ!!!! **

Všem přeju krásné prázdninové zážitky a snad se zde občas potkáme i když vím, že budete mít všichni napilno!  ****
Ivče a Blance přeju krásnou dovolenou v Turecku a těšíme se na dovolenkový deníček, který pak snad Ivča sepíše!  ****
Katcho - vy si to zas užijte na chatě a vlastně celé tvé „poslední" prázdniny!  ****
Jiři - ty si oddechni od dětí, pokud tedy někam s manžou vyrazí a přeji úspěšné zvládnutí reportu. 
Všechny ostatní zdravím a těším se na zážitky z prázdnin. A tomu, kdo dočetl až sem, moc gratuluju a děkuju. J 

Ahoj
Monča a Luky 4 a 3 měsíce a Tomík 1,5 roku

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 29.06.07 11:44

No to byla rychlost!!!! Lesino, děkuji!  

Ještě jsem po odeslání zapomněla popřát bezva dovču Peťce u Balatonu! A to jsem se přitom chtěla zrovna zeptat, jak to tam vypadá, jaké je moře (nebo teda vlastně voda :-) , jaké jsou služby, kde máte ubytování apod. Moc by mě to zajímalo.  Adámek ať je v pořádku a můžete si dovču v klidu užít! Poslední dovča ve 3! :-)  

M.  

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 29.06.07 11:44

Ahoj!

Nepatrim k vam do denicku, ale mluvis mi z duse. Mame podobne stare deti. Taky s nimi budu o prazdninach vice mene sama. Ba taky moc nefunguje, jen tise zavidim maminam, co deti odlozi na tyden k jedne a pak na tyden k ruhe ba.

My k mori asi pojedeme , ale az v zari. Se starsi dcerou jsme byli v jejim roce a dvou letech. Pak byla pauza kvuli brasskovi. Uz se tesi na more. Mame oblibenou Italii, hlavne kvuli piscitym plazim. Ja se taky desne tesim!!

Hezky prazdniny a at to s temi nasemi dracaty dobre zvladneme!

Diblik

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 29.06.07 12:05

Ahoj holky,
loučím se taky, protože zítra jedeme na týden do Adršpachu. Mám hlavu,jak to všechno zvládnu dodělat tady v práci, ale tak snad nehoří! a doma nabalit.
Tomík měl na vyzo jednu 2 z vlastivědy, takže spokojenost. Myslím, že na 4tř. dobrý.
Tak všem moc hezkou dovolenou, nespalte se a užijte si plno zážitků.
Zdravím
Dana a kluci  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.06.07 12:22

Ahoj Mončo,  

no jo, to je fakt, poslední dovča ve 3! Já jsem si to takhle vůůůůůbec neuvědomila.
Tak hele, můj subjektivní názor na Balaton:
Celkový dojem - bezva, měli jsme vloni kliku i na počasí. Jedeme až na jižní stranu Balatonu, takže ho vlastně jakoby celý objíždíme. Městečko je Balatonlelle. Ubytování - vloni na blind a absolutně bez problémů, letos už tam, kde jsme byli vloni: je to asi 2 minuty od vody, 10 minut od centra, krásná, velká zahrada, terasa, 4-lůžkový apartmán rozdělený na 2 místnosti po 2, TV, kuchyňka, WC+sprcha, terasa s plast. nábytkem.
Voda - to víš, moře v Chorvatsku to není, přirovnala bych to k severu Itálie - dno tvoří temný písek, tak je to proto zkalené. Ale jinak čisté. Pláž travnatá, služby jako WC, restaurace, dětské hřiště jsou v těsné blízkosti.
Městečko krásné, spousta krámečků, dětský park s atrakcemi (formule, nafukovací hrady apod.), jezdí tam i takovýten výletní vláček, který vyveze až na vyhlídku nad Balaton, takže ho vidíš pod sebou (je to tam hodně kopcovité).
Nejvíc je to závislé na počasí, ale to asi každá dovolená, viď. Jinak tam je i Lidl, McDonald atd., ceny v krámech jako u nás, možná i levnější a v restauracích buď jako u nás nebo levnější, ale porce tak jednou takové! Třeba kuřecí cordon bleu stojí s hranolkama cca na naše 140 a dostaneš 3 kusy masa a hranolky padají téměř z talíře. Jejich dětská porce odpovídá dobré dospělácké u nás. Všichni jsou tam ochotní, všechno je upravené, žádný bordel, žádní sprejeři.  

Tak snad zítra odjedeme, Adámek má dobrat ATB, jenže se asi po nich osypal, tak má ještě Fenistil kapky, ale sedimentaci má dobrou. Držte nám prosím pěsti.  

Pa, PetraK      

 
Uživatel je onlineKatcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 29.06.07 14:40

Ahoj!
Mončo, to teda nezávidím mít oba kluky v kuse celé prázdniny „na krku“. Z toho bych taky měla hrůzu. Ale zas je super, že jste v baráčku se zahradou a Luky může být už i sám venku. To nám v panelákovém sídlišti ještě pár let nehrozí… Takže sláva babičkám, které tráví svoji dovolenou s vnoučaty!!!!! Tobě i všem ostatním maminkám přeju pevné nervy, hezké počasí, aby si děti vyhrály venku a moc nezlobily! Luky už je koukám velký pomocník, když si poradí s kladivem a hřebíky!

Holky, tak jsem to týdenní miminko fakt viděla!!! Princeznička slaďoučká, hodňoučká, děti se na ní ve školce sesypaly, byla jak panenka, ale společnými silami s její maminkou a učitelkami jsme ji zachránily :-))) Pak už se rozplakala, ale ani se jí nedivím, když tam ti rošťáci melou jeden přes druhého, taky bych kolikrát brečela ;-) Venku málem vzniknul pořadník na kočárek, protože všichni chtěli vozit.
Dneska musím zabalit, protože vyrážíme zítra ráno, nejpozději v 8 musíme opouštět parkoviště. A stejně mám hrůzu jak Prahu přejedeme, musíme přes několik kritických míst jako např. Barrandovský most a Jižní spojka.
Tak hezké léto všem!!!
Katka, Míša 5 let a 4 m, Vítek 2 a 3/4 roku

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 30.06.07 13:13

Ahoj holčiny,
Moni, díky za deníček, musím přiznat, že jsem měla podobný nápad, ale byla jsi rychlejší :o)) no vůbec nevadí, tak napíšu tady.  

Děti už pár dní trápí rýma (Jíra má hustou zelenou, že jsem dnes na:,–(ila kapky do nosu a kapky bromhexin), jsou hodně ukňouraný, Háňa měla včera teplotu, ale možná to je dlouhodobá únava, večer pozdě usínají, nespí po obědě a brzy vstávají do školky. Květen i červen odchodili s nulovou absencí. Včera byli naposledy, ale nijak to neprožívají, ale odpočinout si potřebujou určitě. Teď jsme jim pustili pohádku a ležej natažený na gauči, tak jsem zvědavá, jestli někdo usne. Ve čtvrtek měli loučení se školkou, předškoláci hráli divadlo o šípkové Růžence - tradičně velmi veselé hlavně pro rodiče. Pak nějaké soutěže, spousta bonbonů, krátký déšť, buřtíky na grilu … hezky si to užili. Mluvila jsem s ředitelkou, Jíra půjde od září do předškoláků, sice z nich bude nejmenší, ale i ona říkala, že je třeba je s Haničkou rozdělit. Z kamarádů většina půjde s ním, ale jsou starší, takže do školy asi půjdou dřív. Jeden jeho kamarád je až v únoru a jeho maminka to taky řešila, jestli ho nechat ještě v „malých“ a rozhodla se, že ano, takže s Jírou příští rok chodit nebude. Zato Haničce nastoupí spousta nových holčiček, hlavně kamarádky holčička Kačka, takže ta si bez Jíry vystačí určitě.  

V práci je teď honička, kromě toho, že jsem všechno předelala, se teď honí pololetní výsledky, takže spousta věcí se bude dělat nestandartně, třeba se spočítají výsledky a podle toho, jak to dopadne, se bude někde něco krátit a pak počítat výsledky znova … no blázinec, tak doufám, že to všechno nějak dopadne, každopádně ve středu ve 12 se posílají výsledky a tím to musí skončit. V pondělí a úterý tam asi budu dlouho, ale dva dny v měsíci v klidu vydržím, že?  

Náš tatínek (a spousta dalších Petrů a Pavlů v našem okolí) měl včera svátek, tak jsme si udělali k večeři jednohubečky, k tomu jsem mu udělala sýrový dortík, otevřeli jsme lahvinku vína … Pak jsem šla s kámoškou na dvě hoďky do venkovní hospůdky na pivčo, dala jsem si dvě a docela mě ráno bolela hlava, až jsem si musela vzít prášek (naštěstí zabral). Včera jsem byla v práci na masáži (jo, fakt, máme tam přímo masérnu a dvakrát týdně maséra, takže mezi všema kolegy se k němu člověk dostane tak jednou za dva týdny, fakt celou hodinu mě masírovala a říkala, že mi rozmasíruje spasma okolo krku a že by mě mohla trochu bolet hlava, ale myslím spíš, že to bylo po tom pivu :o)) Zpět k tomu spátku, dnes odpol jdeme k našim, upekla jsem piškotový dort s borůvkama a želé, vypadá nádherně, tak se na něj moc těšíme :o))  

Zítra jsme se rozhodli jet na výlet, tentokrát ne moc daleko - v Praze ve Stodůlkách je prý středověké městečko, jmenuje se to Řepora, našla jsem to v novinách náhodou jako tip na výlet, tak jen doufám, že si to nepřečetla celá Praha :o)) tak jsem docela zvědavá.  

Zatím pa, Jiřina a dvě zlobidla

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 30.06.07 13:26

Ahoj ještě jednou,  

slíbila jsem popsat zkušenosti s mo­oncupem. To jsem právě chtěla psát jako nové téma deníčku, ale zase si říkám, že je to přece jen diskrétní záležitost, tak to nemusí číst celé emimino, že jo :o))  

Nejdřív jsem měla docela strach, jak se to vlastně zavádí, ale šlo to úplně snadno. V popisu píšou, že se nestrká tak hluboko jako tampon, ale dno toho mooncupu je až na samém kraji poševního vchodu. Tu tyčinku, která má pomáhat s vytažením, jsem musela ustříhnout hned úplně celou, protože mi prostě koukala ven. Jako se vším novým jsem se nejdřív hrozně pozorovala a pořád jsem měla pocit, že to někde tlačí a že to musí vytéct ven, ale šlo to úplně v pohodě. I vyndavání šlo snadno, vylití a následné umytí. Doma máme na WC malé umyvadlo přímo na dosah z mísy, takže vůbec žádný problém. Přesto doporučuju mooncup vyndavat hlavně ve sprše, taky z toho důvodu, že té krve je přece jen dost a rovnou se můžu vypláchnout i „zevnitř“, na rozdíl od tamponů nenasákne, takže toho vevnitř zůstává dost. Ale na všechno jsem si velmi rychle zvykla. V práci je to trošku krkolomnější, tam umyvadlo v kabině není, ale vzala jsem si láhev s vodou a prostě to polila a vypláchla do mísy. Jednou za den to není problém, i když jsem si připadala divně, že jdu na WC s flaškou, tak jsem číhala, až kolegyně nebude v kanceláři, aby mě neviděla :o))) Žádná nehoda s umazaným prádlem se nekonala (čekala jsem, že se umažu při nešikovném vyndavání), prostě nádhera. Jen jednou mi to skoro „přeteklo“, to když jsem ráno po nejsilnější noci byla líná jít na WC hned po probuzení a málem se mi to nevyplatilo, ale to jsem s tamponem řešívávala taky.
Takže bilance - 0 tamponů, 0 vložek, nemusím s sebou nic nosit, vyhazovat, prostě vyndám, vyleju, umyju a jedu dál. Já jsem zvyklá se sprchovat i ráno než jdu do práce, takže myju 2× denně ve sprše a k tomu tak ještě 2×, z toho jednou v práci a jde to hladce.  

Závěr - doporučuju. Zvlášť k tomu, kdo nenávidí vložky jako já a tampony ho zevnitř vysušujou a nechce být nikde ničím omezován.
Konec reklamy :o)))))  

Jiřina

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.06.07 18:59

Ahojky,

hlásím se po delší době. Byli jsme na chatě, tak jsme si to tam užívali. Přece jen je tam o moc lépe než v Praze. Ale zimu si tam představit nedovedu.

Já už mám rovnátka. Týden jsem to teda cítila docela dost, mohla jsem kousat jen na jednu stranu, ale teď už je to dobrý. Holt pro krásu musím něco vydržet.

Děti jsou taky OK. Jen Adámek už delší dobu kašle, tak jsem s ním pro jistotu zašla k dr., aby ho poslechla. Na poslech OK, tak je to asi něco alergického. Vyfásli jsme Aerius a uvidíme, prý do 2 dnů by to mělo polevit, pokud je to alergický.

Děti jedou příští týden od pondělí do čtvrtka na Moravu s T. Já jedu na svatbu, tak se šíleně těším, že tu „zvěř“ nebudu mít na starost. už v pondělí jsem sama doma. Jupíííííííííí­ííííííííííí.

JIŘI, tak to je bezva, že se Ti mooncup tak osvědčil. Mě vložky naprosto vyhovují, ale moje MS je opravdu tak zanedbatelná, že mě vůbec neobtěžuje.

Mějte se a papa VABE

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.07 10:48

Ahoj všichni,
vidím, že je tu dovolenkově a vskutku prázdninově!
My hlásíme v sobotu návrat z Adršpachu. Bylo to v podstatě super. Počasí bylo teda dost nestálé, ale když se to tak vezme, taky nám mohlo celý týden propršet. Měli jsme to i s polopenzí, takže po této stránce jsem odpočatá. Ovšem ještě ráno, kdybych psala komentář, tak Vám napíšu, jak mám depku z toho, jak od soboty peru, žehlím, třídím prádlo a pořád dokola, jak je doma binec z těch všech věcí z dovolené a děcka dokázala zabordelovat svoje i jiné pokoje hračkama. Ovšem dnes v práci jsem se dozvěděla, že jedna bývalá kolegyně velice vážně onemocněla, tak si nebudu stěžovat. Ještěže můžu prát a žehlit a třídit, že kluci zlobí jako čerti - že jsem k smrti unavená, ale ať jsme všichni zdraví.
V práci je to jako po dovolené. Nemůžu se dostat do tempa, ale jsem zde dnes úplně sama, tak mám čas se nějak probrat. Je toho zde dost, ale nějak se tím prokoušu.
Jinak nevím, jestli jsem psala, musíme vyměnit podlahu v obýváku. Sundali jsme koberec a parkety nám sežral červotoč! Docela šok. Jsem celá nadšená z toho, jak budeme vystěhovávat nábytek do celého bytu a jak bude všude binec a ty děti mezi tím. Tomík jede v sobotu na tábor, tak ho musím nachystat. Ještě musím pokoupit spoustu věcí, které potřebuje s sebou. Musím si napsat seznam. Ve středu nám mají přivézt sedačku, tak naštěstí ji můžeme dát k sousedům do garáže.
Mějte se všichni moc hezky a po dovolené pište!!!
PS: Jiři s tím monocupem jsi dobrá, že jsi to vyzkoušela. Četla jsem o tom článek v ekologických novinách Veronica, a musím přiznat, že mně to dost vyděsilo. Já bych do toho nešla. Ale patří ti řád za to, jak ekologicky se chováš.
Ivi, ani nevíš kolikrát jsem na tebe o dovolené myslela, když kluci zlobili a vůbec neposlouchali. Je to na budku. Jo jinak u nás postavili nový dům a před něj dali tři větší kameny (asi jako meloun), všichni psi z okolí nečůrají na ten dům - jako na ostatní - ale na ty kameny. Už máte něco na zahrádce?

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 09.07.07 11:00

Ahóóóóój!!!

Tak už jsme z prázdnin doma. Proběhly v klídku a pohodě. Děti jsou celé, nikomu se nic nestalo!!! Já jsme si trochu dáchla, to víte " u maminky " !

A už jsem zase v reálu, takže mám tady kopec prádla, ale venku je nic moc počasí, takže se bojím, aby mi to nezmoklo.

Přivezli jsme si malého papouška Aymaru. Daneček je z něho unešený, pojmenoval ho Honzík. Takže mám opět o zábavu postaráno,ale zvířátka všicni milujeme, takže mi to nevadí.

To by bylo ode mne prozatím všechno, určitě se zase ozvu.
Všechny moc zdravím, budu dočítat později.
Užívejte si prázdnin a doufám, že  sem tam o sobě dáte vědět.

 
Uživatel je onlineKatcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 09.07.07 13:46

Ahoj!!
Taky se poslušně hlásím :-) Včera jsme se vrátili z chalupy a zároveň předali děti našim takže jsem bezdětná! A to ještě od čtvrtka do neděle byli u tchánů, mě se snad po nich bude stýskat :-O
Na chalupě jsme si to užili bezva, když ještě bylo teplo dali jsme výlety do ZOO Ohrada, Míša se vycachtala u známých v bazénu. Manžel si pořídil GPS navigaci takže hlavním programem byl Geocasching (nevím jestli píšu správně) - na netu si najdete souřadnice určitého místa kde je ukrytý „poklad“ a pomocí GPS ho hledáte. Některé jsou vícekrokové, pár jsme jich taky zdolali. Děti to bavilo, museli jsme teda vybírat takové, kde se dalo zajet blízko autem, několikakilometrové trasy by nedali. A hlavně manžel přece mapu nepotřebuje, že jo, takže určí směr a přes pařezy, paseky, borůvčí jede jak tank. Já, bývalý orientační běžec trochu bez mapy v ruce trpěla, ale když jsem pak „poklad“ objevila, radost byla náramná :-)))
Tento týden mám nabitý, dnes dopoledne jsem obíhala zdrav. pojišťovny. Od 1.7. jsem já a děti měnili, ale ztratila jsem ty dočasné doklady takže jsem tam musela znovu. A vrátit kartičky na VZP, tam fronta jako blázen, naštěstí jsem tam byla naposled :-) Zítra jdu ke kadeřnici, večer snad půjdeme do kina, další večer s kámoškou a mám tu spoustu šití, měla bych umýt okna atd. atd..... Teď dopiju kafčo a jdu vyrábět rybízovo-jahodovou šťávu.

Jiřko, to je fajn, že se investice do Moocupu vyplatí, že ti to vyhovuje! Mě na MS nejvíc obtěžují moje nálady před ní a v tom mi nepomůže nic. A ta chuť na cokoliv…

Veru, ty budeš kočka a pro krásu se holt musí trpět ;-) Užívejte si na chatě dokud můžete!

Dano, to balení a vybalování a praní je děsné, taky mě tu starší jedna slušná hromada. Ale za to užívání si to stojí, že :-)

Kleo, u maminky je prostě nejlíp!

Mončo, jak zvládáš s klukama prázdniny?

Ivča a Petra se asi ještě koupou, snad tam mají lepší počasí než je tady.

Kafe vypité, jdu na tu šťávu.
Katka sama samička

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.07.07 15:44

Ahoj holky,  

hlásím se taky po dovolené. Přijeli jsme včera odpoledne a jak to tak bývá - doma je to teď jak po výbuchu, od rána makám v kanceláři … prostě klasika. Jen co se vzpamatuju z návratu, určitě se rozepíšu víc. Teď jen snad to, že počasí nám přálo tak přiměřeně, ve středu a čtvrtek to bylo na kalhoty, krápalo, byl vítr a cca 22 stupňů. Jinak to bylo na každý den k vodě. Adámek tam teda nevlezl ani jednou, ze začátku to bylo teplý, typuju cca 26 stupňů, já tam vlezla v neděli i v pondělí, jenže pak Zdeněk odjel a Adámek tam se mnou nechtěl, pak se ochladilo a vystydla i voda, to už jsem tam nelezla ani já. Ale slunění (i když s mírou) jsem si tedy neodepřela…
Celkový dojem je ale fajn, odpočinula jsem si, i když jsem dost prožívala „osamocení“ od Zdeňka - nikdy jsem nebyla na dovolené bez něj a hodně jsem se bála, když jel autem sám do Čech a pak nazpět za námi.  

Jdu makat, pa, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.07.07 10:18

Ahoooooj!  

Jsme doma z neplánované dovolené!!! Hned jak se trošku vzpamatuju, tak podám info! Tímto se také omlouvám za dlouhodobou absenci, ale bylo to zcela náhlé a impulzivní rozhodnutí, tak jsem ani nestihla informovat.
Zatím ahoj!  

M.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.07.07 07:09

Krásné ráno všem!

U nás už konečně vykukuje sluníče, tak doufám, že to vydrží, páč potřebuju aby mi uschlo prádlo!!!

Dáda je doma v pohodě, lítá kolem papouška anebo je venku.
Adélka má zase nějaké kostrbaté spaní. Na moravě spávala ukázkově. Budila se až nad ránem na kojení. Co jsme přijely tak je třeba 3× za noc vzhůru.
Možná je to taky tím, že na moravě spávala na velké posteli a měla dost místa aby se mohla pohodlně obracet, jak to má ve zvyku.
Spává totiž hrozným způsobem, každou chvilku leží nějak jinak.

Letím pro čerstvé pečivo, ještě jsem nakouknu.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 12:41

Ahoj holky!  

Asi všechny dovolenkujete, co?! To je teda bída s těmi příspěvky.  

Tak trošku o naší dovče.  

V pondělí manža nadhodil, že pojedem od středy na výlet do Prahy. Brala jsem to jedním uchem dovnitř a druhým ven, protože jsme se už jednou chystali a nevyšlo to. Teď jsme měli navíc objednané zedníky a obkládali nám schody a spravovali strop v herně. Takže jsme doma v těžkém provizoriu. Nábytek vystěhovaný všude možně, všude prach a špína (zdravím Danu, kterou něco podobného čeká teď s obývákem, že?! :-((( ) Takže jsem to vůbec neřešila. No a v úterý manža přišel, že jedem. Bylo to náročné, protože zde byli do devíti zedníci, já neměla nic nachystané, jen kupy nevyžehleného prádla. Do půlnoci jsem žehlila, pak do jedné balila a chystala. Po čtvrté se vzbudil Tom a už nechtěl spát. Já mrtvá, otrávená a čekala nás cesta! Po šesté jsme vyrazili. Mamě jsem ještě říkala, že mě to děsí, vůbec se netěším a mám strach, jak to s klukama zvládnem. Myslela jsem, že tam ani ty plánované 3 dny nevydržíme a druhý den jsme doma!! A jak to dopadlo?!
V Praze bylo suprově. Vůbec se nám nechtělo domů. Nakonec se nám to protáhlo pomalu na týden a teď ještě tak smutně vzpomínám, jak jsme se parádně měli. Kluci byli vcelku „hodní“, tak se to dalo. Tomík v noci hezky spal, tak jsem se i vyspala.
Vstával tak kolem půl sedmé, což je doma spíš vyjímkou. Včera to teda bylo ještě o čtvrt na sedm, dnes už před šestou a bojím se, že se brzo zase ustálí na svých obvyklých pěti hodinách ráno. :-(
Každý den jsme vyráželi ven a za ten skoro týden jsme toho zvládli neuvěřitelně moc a bezva jsme si užívali. Taky nám to udělalo pořádný vítr v peněžence přesně podle hesla : V Praze je blaze, ale draze. :-))) Výborný bylo, že jsme nemuseli platit žádné ubytování a přitom jsme měli fakt komfortní bydleníčko. Služební byt je rekonstruovaný 3+kk a tak to bylo super. Nová koupelna, záchod, kuchyňský kout a celkem bezva. Taky jsme si fantsticky užívala, že jsem měla všechno vlastně „po ruce“ a nemusela furt lítat do schodů a ze schodů jak doma na baráku. A úklid byl taky pohodička. Za chviličku jsem měla vždycky všechno poklizené a byl klid. Tady vždycky jen než postírám, povysávám, tak je to fuška. Je to docela znát, že máme několikanásobně větší užívanou plochu. A ta paráda, že když po obědě Tom spal, tak jsem nemusela po té, co jsem pouklízela byt letět ještě makat na zahradu a uklízet kolem baráku. No supeeer. Teď už je vše při starém, doma fůra práce, do toho zedníci, navíc spravujeme ten strop, takže žijem v jistém provizoriu a pořád se zde práší a kutá. :-(  

A kde jsme všude byli?  

Tak první den jsme vyrazili metrem na Hradčany, pak jsme šli na Kampu, přes Karlův most na Staromák, tam jsme se s klukama nechali povozit kolem v takovém šlapacím vozíčku a nakonec jsme končili na Václaváku.  

Druhý den znovu Václavák. Tentokrát jsme chtěli do Národního muzea na výstavu Lovci mamutů, ale přijeli jsme brzo (už po deváté) a otvírali do deseti! Tak jsem šla mrknout, jestli není už v Lucerně otevřená ta výstava Bodies, kam jsem se chtěla každopádně zajít podívat. Byla a tak jsem šla tam a kluci čekali venku. Manža na to není a kluky jsem tam brát nechtěla. Bylo to fantastické. Strašně mě tohle všechno zajímá (uvažovala jsem dřív, že půjdu na medicínu) a tak jsem si to užívala! Jen mi moc neprospěl ten vzduch tam. Bylo tam horko a dusno a začala se mi z toho rozjíždět migréna. Pak jsme šli do toho národního muzea. Tam byla děsná fronta, tak jsme dlouho čekali a výstava sama o sobě nás dost zklamala. Bylo to poněkud malé a skromné. Očekávali jsme to trošku lepší. Pak jsme trošku prošli ještě muzum. Odpoledne lanovka na Petřín, rozhledna a bludiště. Tam už jsem trpěla jak „kůň“, protože jsem měla šílenou migrénu. Chtěla jsem to tam víc projít, ale nezvládala jsem. Museli jsme honem do města do nějaké lékárny pro léky. Vyrazili jsme na Nový Smíchov a to bylo „maso“! To jsem ještě nezažila! Při vjezdu do podzemních garáží se mi udělalo tak zle, že jsem mysela, že bude „po mě“. Měla jsem naprostej záchvat a nemohla dýchat, dusila se jak při astma (teda aspoň si to tak představuju). Neorientovala se v místě, čase ani prostoru. Manža mě musel brečící vyvést nahoru do obchodu. Tam se mi udělalo líp, ale okamžitě jsem musela do lékárny. Hned jsem slupla dva Ibalginy a zdálo se to kapku lepší. Pak jsme ještě nakoupili a chystali se k odchodu. Měla jsem strach jít zase dolů do garáží, ale zdálo se mi, že už je mi líp. Ještě když jsme dolů sešli, tak to bylo dobrý, ještě si pamatuju, jak chtěl Luky před nastoupením do auta sníst čokoládu z jeho zmrzliny a já se k němu nahla, že mu ji okoušu a jak jsem se nahla, tak se mi udělalo zase tak strašně zle (asi ten náklon), že jsem se jen zřítila na sedadlo (byla jsem už u svého místa) a dál nevnímala. Zase jsem nemohla dýchat a hlava mi třeštěla a třeštěla a třeštěla. Manžel honem napakoval děti a vyrazil ven co nejrychleji to šlo. Venku se to trošku zlepšilo. Hlava už tak moc nebolela, ale pořád mi bylo dost špatně od žaludku. A dopadlo to pořádným zvracením. Ještě jsem si stihla vytáhnout nějaký sáček, takže auto jakžtakž přežilo. Moje oblečení hůř, ale to se „na bytě“ vypralo, takže dobrý. Doma už mi bylo líp a po třetím prášku už jsem byla zas vcelku OK. Ale zážitek to byl šílenej. Ono bylo ten den dost dusno, chvílemi pršelo, pak zas peklo slunce a tlak byl asi dost šílenej a v tom podzemí zvlášť.  Musím přiznat, že jsem pak měla strach z dalších podzemních parkovišť, ale už se mi to pak nestalo.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 12:52

Pokračuju:  

Třetí den - bylo hodně deštivo. Chtěli jsme jet na Vyšehrad, ale to se nedalo. Tak jsme zkončili na Zličíně v Človíčkově, pak malý nákup a odpoledne se vcelku vyčasilo, tak jsme jeli na Ruzyň mrknout na letiště a na letadla. To bylo parádní! Klukům se to líbilo a manžel byl taky nadšenej. Čtvrtý den - parníkem do Tróje, prohlídka ZOO. Trošku zklamání, protože nebyly vidět venku šelmy, pavilón byl uzavřen, že se narodila 2 malá koťátka, tak aby nebyla rušena. Ke gorilám vedla šílená fronta a LUky tam odmítl stát, s Tomíkem jsme se tam trošku prodrali, já je i viděla, ale Tom přes ty lidi moc ne. Bylo tam fakt šílených lidí. Ale Luky viděl slona, tak byl spokojený. VOzili jsme je v těch dřevěných vozíčcích, což se jim taky líbilo, jezdili dětskou tramvají, užívali si v dětském koutku, takže děti spokojené a to je nejdůležitější. Měli jsme strach, jestli stihnem parník, ale nakonec to dobře dopadlo. Bylo tam sice tak narváno, že to vypadalo, že se tam ani nedostatnem, ale vše dopadlo dobře a tak to byl bezva výlet.
Pátý den - dopoledne jsme si užívali poklidu na bytě a odpoledne vyrazili na Prosek na bobovou dráhu!!! A to byla boooomba! Tam se nám fakt líbilo. Já vyzkoušela i tu lanovou skluzavku a lanové centrum a byla z toho totálně unešená. Manželovi se to taky líbilo a prý až bude zase v Praze, tak tam taky zajede. Lukymu se to samozřejmě taky strašně moc líbilo. Hřišťátko pro děti bylo taky bezva. Šestý den - Žluté lázně (ale nic moc počasí, takže to nestálo za moc), Vyšehrad, Žižkov. Ten už spíš jen tak pracovně, protože tam měl manžel nějakou zakázku.
A pak už domů!  

Takže letošní dovču máme za sebou. Teď už jen pár menších výletů. Ale tahle dovolená se nám fakt líbila a budem se těšit zase za rok!  

Ahoj
Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 12:56

Kleo, v sedm pro čerstvé pečivo?! Ty jsi obětavá! To budou mít doma dobrou snídani.
Mňam.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 13:28

Katko, tak vy si užíváte takové dobrodružství s GPS?! To musí být docela zábava!

Takže děti jsou teď pryč? Tak si chvilku aspoň odpočineš, to je určitě taky bezva!  

A jak zvládám s klukama prázdniny? No zatím to díky naší dovče šlo! Teď se teprv uvidí! :-)
Dnes teda nic moc. Ráno svítilo sluníčko, teď začíná pršet. :-(  

M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 13:41

Peti, taky vám to počasí trošku komplikovalo, co?! Ale i tak dovča vyšla a to je hlavní! Teď ještě to vybalování, uklízení a najetí na normální režim. Tohle na cestování nemám ráda.
A jak jsi to zvládla s bříškem? Dobrý?
 M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 13:44

Dibliku, tak přeji, ať se dovolená u moře vydaří a hlavně ať děti zvládnou cestu. Jak jedete, autem, busem nebo letíte? Nám docela stačily ty 3 hoďky v autě při cestě z Prahy. Kluci se pak budili (jeli jsme v noci) a pofňukávali, protože byli přeležení. Tak jsem nakonec plánování jakékoliv delší cesty do zahraničí zcela odložila. Min. na příští rok. Nejlepší by bylo ale určitě letadlo.
Ahoj
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 13:46

Jiři, tak díky za info ohledně používání mooncupu. No obdivuju tě, že jsi do toho šla. Nedokážu si to v reálu moc dobře představit, ale asi je to o zvyku. Každopádně zatím zůstávám u klasiky. :-) I když jsem ze své MS poslední dobou čím dál víc rozladěná. Hlavně z toho, že se mi to pořád nějak prodlužuje a to mě nesmírně otravuje. Ale tento měsíc jsem začala zobat HA, tak se mi to snad upraví.
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.07.07 13:49

Veru, tak ty už máš rovnátka? Takže na rok? Tak ať to rychle uteče a máš krásné zoubky a pokoj od rovnátek. Teď je to taková dietka, ne?! Nebo aspoň než si zvykneš. Nebo jak se s nima jí? Normálně?  

A co svatba, jak bylo? Co nějakou fotečku?!  

M.  

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.07.07 20:48

Ahojky Mončo,
tak to je bezva, že jste si v Praze užily. Až na ten zážitek s podzemní garáží!!!
I když od Prahy bydlím cca 30km, jezdí tam od nás MHD, stejně je pořád co objevovat.
Praha je prostě opravdu krásná! Ale svatá pravda je, že když si to chce člověk náležitě vychutnat, tak má průvan v peněžence!

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.07.07 07:31

Ahoj všichni,

to jsem ráda, že jste se všichni v pořádku vrátili, už jsem se bála, že tu jsem sama!

Mončo, ani nevíš, jak jsi ode mne byla blízko, pracuju na Novém Smíchově za rohem od toho Tesca! Tak jsme se při troše štěstí mohly potkat - i když chápu, že při tvém tehdejším stavu nic moc!

Já jsem v práci a nějak nemám myšlenku co psát, tak co abych o víkendu sepsala nový deníček? Něco málo zážitků máme, byli jsme na výletech, jen si nejsem jistá, jestli bych nelezla do zelí Ivče, až bude popisovat cestování do teplých krajů.

Zatím ahoj
Jiřina

 
Uživatel je onlineKatcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 12.07.07 09:36

Ahoj!

Mončo, migréna mě občas taky přepadne, v pubertě jsem k ní taky zvracela, ale na tvůj zážitek z podzemních garáží nemám ani náhodou :-O Ale jinak jste si Prahu užili náramně!

Petro, koukám, že ani u Balatonu nebylo kdovíjak teplo. Hlavně, že jste byli spolu a moře si Adámek ještě užije s tátou :-)

Jiřino, ty pracuješ blízko Anděla? Měla jsem zato, že někde na okraji Prahy, to byla ale ta předchozí práce, že? A jak jezdíš do práce? Autem??? Jestli jo, tak máš můj obdiv. Ale to všechny ženské - řidičky… Já předminulý týden poprvé řídila Berlingo! Ale svojí obligátní trasu z Jindřicháče na chalupu, asi 10 km. Široká silnice, aut pomálu takže dobrý. Odhodlávám se, že bych zkusila i cestu do Loun, to je taky celkem v pohodě pokud teda není moc provoz. Ale ze sídliště bych se určitě nevykroutila…

Možná už zítra večer jedeme za dětmi a pak v sobotu ne sever takže příští týden nebudu. Možná o víkendu nakouknu, ale to bychom zas hned měli odjet na 2 týdny na jih. A na sever… a na jih… ne to už fakt ne :-)))) Kafe vypitý, měla bych si vařit větší kotel, teď už musím jít makat, čekají mě okna přes která už fakt není vidět :-/
 Katka

 
Uživatel je onlineKatcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 12.07.07 09:44

Kleo, Vítek se mi loni takhle odnaučil spát v malé postýlce. Pořád jsme někde jezdili, většinou jsem spala s dětmi na velkém letišti a když jsem ho pak doma strčila do postýlky, div se mi tam neumlátil :-/ Palandu už jsme  měli tak holt Míša putovala nahoru a Vítek dolů. Bylo mu rok a 3/4. Zábranu tam měl takže nepadal, ale když se v noci vzbudil tak si došel do ložnice za námi a to byl začátek našich nočních honiček. On se děsně roztahuje a tulí tak já vždycky odešla do jeho postele a on jak se probral tak opět za mnou… Teď už jsou i noci, kdy nepřijde vůbec, ale max. 2× týdně takže většinou se ráno budím v dětském pokoji :-)))
Míša spala v dětské postýlce asi do 3 let a z velké pak vůbec nevstávala. Zato ale když se v noci vzbudila (což bylo naštěstí vyjímečně) tak řvala dokud jsem k ní nepřišla. Tak nevím co je lepší ;-)
 Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 12.07.07 11:10

Ahoj holky,   Mončo, teda koukám, že jste si Prahu náramně užili :-). Muselo být strašné, jak se Ti udělalo zle, hlavně, že jsi se z toho rychle dostala.  

My jsme si to u Balatonu taky užili, s bříškem jsem to zvládla obstojně - a že už panečku narostlo, asi šoupnu nějakou fotku, abyste viděli, jak přibírám :-( . Loni, když jsme tam byli, tak tam měli vystoupení zpívající indiáni. Adámkovi i nám se to moc líbilo. Pak se nám v Říčanech na trhu podařilo koupit 2 CD s indiánskými písničkami a musím říct, že jsme si je dost oblíbili. Když jsme jeli letos k Balatonu, Adámek říkal, že tam třeba zase budou. Snažila jsem se mu vysvětlit, že kdo ví, kde jim je konec..... A ve čtvrtek jdeme po městě a oni zase tam! To bylo překvápko. Tak jsme chvíli poslouchali a pak jsem se dala do hovoru s jejich manažerkou, která tam prodávala další CD (dokonce i ty, které jsme koupili v Říčanech). Naštěstí mluvila anglicky, s němčinou bych si tak neporadila. Slovo dalo slovo a máme z toho dokonce fotky společně s těmi indiány, podepsané CD, vyměněné vizitky … prostě super. Adámek byl tak nadšený,  že jsme mu museli druhý den koupit i indiánský řetízek na krk :-)
No, jinak jak jsem už psala, bez manžela jsem tam trochu trpěla, naštěstí tou dobou bylo pěkné počasí, tak jsme chodili k vodě. Švára mi došel 2× nakoupit a 15letý synovec mi nosil bez řečí tašku na pláž a zpět. Horší bylo neustále reagovat na Adámkovi otázky o tatínkovi a komentovat to, že „je mu po tatínkovi smutno“. Trochu se děsím toho, jak bude Adámek reagovat na to, až pojede beze mě do Itálie - na mě je totiž ještě víc fixovaný než na Zdeňka. Ale zase to bude jen na víkend, tak to není nijak dlouho.  

Musím jít účtovat, DPH se opět kvapem blíží. Ach jo.  

Pa, PetraK      

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 12.07.07 15:08

Čau holky!

Huráááá! Konečně jste se ozvaly! Už jsem měla strach, že se pomalu rozpadnem. Nevím, kolik toho stihnu napsat. Teď jsem dostírala zeme a za chvíli se mi vzbudí Tomík. Usnul i Luky, tak jsem měla chvilku klidu. Dopoledne jsme byli v mateřském centru, tak jsou oba unavení. Já se pak asi hoďku po jejich usnutí zaobírala svým novým telefonem. Nemohla jsem se ho dočkat a dnes dorazil. Ale pořádně mě prodejci naštvali, protože mi přišel telefon ologovaný logem Vodafone. Je to vepředu i vzadu na telefonu. Já mám T-mobile, ale ani to bych nechtěla na telefonu. CHtěla jsem čistý a teď holt nemám. Tak nevím, jestli ho nemám vrátit. Je kupovaný přes net, tak mám na to 14 dní. Každopádně už jsem jim psala naštvaný mail. Štve mě to o to víc, že byly problémy i s dodáním. Měl být už minulý týden a myslela jsem, že do Prahy už ho budu mít. S tím mým starým bylo o strach jakékoliv vzdálení od zbytku rodiny, protože by hrozilo, že se „nespojíme“. Tak ještě nevím, jestli ho vrátím nebo ne. Koupila jsem si Nokii 6070. Jinak se mi ale mooooc líbí.   Jiři - tak to jsi byla oooopravdu kousíček. No ale protože to byl svátek, tak bych tě v práci stejně asi nezastihla, co?!  A nový deníček klidně napiš. Ivča se asi stejně bude chvíli vzpamatovávat, tak to akorát tak výjde.   Katko - znáš kapelu Priesnitz? Ti měli písničku - Třeba na sevér, na západ, na východ či na jih?! Tak mi to tvé notování - kam že to všude pojedete  - trošku připomělo!  A ať ti jde řízení a brzo si troufneš všude.   Peti - to vám to s indiánama teda vyšlo! U nás někdy podobná skupina vystupuje před Priorem. To pak zní celým náměstím. Je to takové příjemné osvěžení! A většinou v sobotu zas naše náměstí „osvěžují“ svým hudebním vystoupením stoupenci „Háre Krišna“, takže máme často ve městě nějakou hudbu. :-)
A neboj Adámek to se Zdeňkem určitě v pohodě zvládne. TO si vždycky jen my matky říkáme - jak to to naše dítě bez nás vydrží - a ono je pak víc v pohodě než my! Navíc si musí zvykat. Za nedlouho ho zas na chvíli opustíš - až pošupajdíš do porodnice. Tak se začne trošku osamostatňovat už teď.  

Jinak vám musím ještě napsat, že jsem usoudila, že nám přes dům musí vést snad nějaké geopatogenní zóny! Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Dnes v noci si zas Tomík střihl asi 1,5 hodinový mejdan, kdy nemohl spát a pořád fňukal, já ho pak vzala k nám do postele, tak pořád slízal, točil se a vrtěl. No hrůza! Pak se mi ho podařilo „unosit“ a usnul. Záhy na to přišel do ložnice Luky, že má škaredé sny. Uložil se na mé místo. Já ležela mezi LUkym a manželem v prostřed, kde jsou spojené matrace. Každá je dělaná na jinou hmotnost, takže jedna byla výš a jedna níž a já se fáááák „ohromně“ vyspala. Děs!!! Musím pozvat někoho, kdo ty geopatogenní zóny přeměří. To přece není normální! V Praze Tom náááádherně spal a já se krásně vyspala!  

táááák. Luky je vzhůru, tak musím.
Ahoj
M.        

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.07 00:32

Ahoj Veroniko, ráda tě tu vidím! Auerius máme jako stabilní součást lékárničky, jelikož má Mojda sklon k astmatu. Mimochodem to je ten lék, který náš Tomík vypil a pak nás hospitalizovali na JIPce, takže bacha na to, dát to z dosahu!!!!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.07 00:37

Ahoj holky!!!
Včera jsme se vrátili  z dovči, tak vás všechny zdravím.
Jiři, klidně sepiš deníček, ať se zase vyhoupnem někam dopředu, mě to chvilku potrvá, než to sesmolím. Přece jen se musíme zase doma „zabydlet“ :) a tak nemám zatím moc čas sedět u pc.
Aspoň budeme mít teď každý týden nový deníček a budeme „na očích“.  

Přiznám se, že vaše komentáře jsem vzala letem-světem, přece jen se mi už zavírají oči.  

Krásné léto všem přeje Ivča a spící kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.07 00:41

Moni, na migreny trpím téměř každý měsíc, tuším, že za to mohou „mé kouzelné dny“, u kterých se dívky v televizní reklamě  usmívají jako by nic lepšího neexistovalo :). Zatím mi skoro nic nezabíralo, tak jsem se vybavila na dovču novými prášky, abych vyzkoušela něco jiného. V lékárně mi poradili SARIDON a zatím to musím zaťukat, do půl hodiny výrazný ústup bolesti. Vůči Ibalginu, Valetolu atd. jsem absolutně imunní, to mi nezabírá v tom rozjetém stavu vůbec.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.07 00:47

Dano,
přiznám se, že jsem si několikrát na dovče - i když jinak to bylo fakt super - říkala, že bych po návratu potřebovala dát na týden děti k babičce na prázdniny, abych zregenerovala :). A to musím říct, že manžel fakt pomáhal dost, nebo bych spíš řekla,že je měl víceméně na krku on. Ale stejně - když třeba hulákali u večeře na celou jídelnu, tak bych se propadla :). Tomáš je nezdolná studnice energie, připadá mi, že když už nemůže, nahodí náhradní zdroj :) :) :). Takže ještě v půl desáté večer, kdy se mi zavíraly skoro oči, tak řádil na podiu a hulákal „tanyny, tanyny, nejdu pinkat“. Rozuměj: chci tancovat, nejdu spinkat. Uf.  

Kameny na zahradu chystáme, plánuji takový ostrůvek, kde bude japonská vrba na kmínku a kolem ní ty šutráky. Ale dělat to budem zřejmě až na podzim.
Docela jsem se děsila, jak to tady pes po dobu dovolené zřídí, ale zařvalo jen pár skalniček,ty hol­t oželím…

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 13.07.07 07:43

Ahojky,
tak jo, já večer nebo zítra něco sepíšu.

Katko, opravdu pracuju u Anděla, dobře si pamatuješ tu předchozí práci na okraji Prahy :o)) Možná jsem to tolik nezdůrazňovala, kam jsem vlastně nastoupila.
No a cesta - samozřejmě autem, jelikož od nás nejezdí MHD, na nejbližší bus to mám půl hodiny cesty pěšky. Když jedu autem, jsem tu za 25 minut a tak ušetřím denně skoro dvě hodiny času. Autem je to 17 km jedna cesta, hromadnou dopravou 2 km pěšky, přívozem přes řeku, 25 min. autobusem, 10 min tramvají a ještě kus pěšky.

To víš že jsem se ze začátku bála, ale hodně jsem se otrkala těch 5 měsíců, co jsem jezdila do těch Modletic. Ze začátku to bylo náročný myslet včas, do kterýho pruhu se zařadit, ale když to člověk jezdí denně tak se brzy otrká. Já mám přitom řidičák od 18 a nikdy jsem moc neřídila, za první měsíc ježdění do práce jsem zajezdila víc než za předchozí život dohromady. Věděla jsem, že když nezačnu jezdit do práce, jezdit se nenaučím nikdy. Parkuju ve firemních garážích, zpočátku to taky byla maturita, ale už jsem si zvykla. V podstatě vyjedu z práce ven a pak mám jen asi patery semafory a jinak jedu pořád rovně, jen dvakrát musím přejíždět do jiného pruhu.
Já říkám že když jsem se to naučila já, naučil by se to každý, jen mít svoje autíčko a příležitost.

Ivčo, vítej od moře, budu se těšit na tvé zážitky.

Jdu pracovat, ať můžu brzy domů, tak pa
Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 13.07.07 09:24

Ahoj Jiři,
Ty jsi jezdila do Modletic? To mi nějak uniklo… to jsi byla kousek ode mě. Škoda, mohly jsme si dát někde „nablízku“ spicha.  

Pa, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 13.07.07 11:29

Ahoj holky,
konečně pátek!!! Vítám zpátky všechny dovolenkáře. Těším se na zážitky, hlavně ty mořové!
Tomík jede zítra na tábor, tak dnes budeme balit. Mám z toho trošku hlavu, je to poprvé, tak snad zítra u odjezdu budu hrdina. Jsem docela zvědavá, jak si poradí. (teple se oblíct na noc, nedávat ve stanu nic na zem - bylo by mokré apod.)
Doma pokračuje „debordelizace“ obýváku. Už je vystěhováno a zítra se vytrhají parkety. Teď jsem si z internetu stáhla, že kousek od nás máme podlahové studio, tak se tam půjdeme zeptat. Holky nemáte někdo zkušenost s děláním dřevěné podlahy??Doma je takový binec, docela mě to zlomilo. Já bych tak ráda už měla někdy hotovo. Nejvíc mě rozčílí, když mně naši řeknou, jo na baráku je pořád co dělat. Jenomže, ale to je na dlouhý vyprávění. Barák je otce, pořád nám tam chodí, všechno co se děje, je pod jeho kontrolou. Kdybych to věděla na začátku, když nám řekli, že se tam můžeme nastěhovat (byl prázdný), tak bych do toho nešla. Omlouvám se za chmurku!!! Jinak nová sedačka je moc pěkná, je schovaná u známých v garáži.
V neděli má být krásně. Asi půjdeme s Matýskem na koupák, ať jim tam nezavazíme. Píchli jsme madračku, tak mám dnes za úkol koupit malý člun, taky kinedril a živočišné uhlí a domestos a .....pořád domů něco tahám.
Včera jsem si spravila náladu, byla jsem v CaA a odložila jsem si tam nějaké oblečky. Už mají slevy. I Tomíkovi za 250 kalhoty - maskáče - do školy. Na těch 10 let už je všechno dost drahé, tak jsem neváhala. Jen musím v pondělí přijít, měla jsem vyčerpaný limit na kartě, tak aby mi to někdo nevzal.
Moc zdravím.
Dana a kluci

 

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 13.07.07 12:17

Ahoj Petro,
já jsem věděla, že jsi kousek, na Říčany jsem viděla z okna :o))Asi jsem trochu mlžila nebo sis toho nevšimla, vím, že jsem psala že dělám u dálnice na Brno u Průhonic. Do Říčan jsem odtamtud jednou dokonce jela za kámoškou …

No neva, třeba se někdy uvidíme jinde.

Teď jsem absolvovala v práci masáž, tak jsem taková přeležená, dlabu tu u klávesnice oběd. Tatínek jel dneska s dětma na houby, tak jsem zvědavá, co přivezou - docela bych si dala smažený hříbečky :o))

Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 13.07.07 13:54

Týýýý joooo! Já chci taky hříbečkyyy!Hned bych vyrazila do lesa! Jenže je mi jasný, že na to teď nikoho neukecám. Doma práce jak „na kostele“ a navíc je prý teď nejhorší období pro chycení klíštěte a z toho má manža panickej strach, tak ho do lesa určitě nedostanu! :-(

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 13.07.07 13:55

Vítej zpět! Už se těšíme na Tvé zážitky!
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 13.07.07 13:59

Tak vy budete mít od zítřka „táborníka“?! Tak ať se to Tomovi moc líbí a příští rok chce jet zas. :-)  

S tou podlahou vám to nezávidím. My to teď máme s tím stropem! A na podzim nás čeká pravděpodobně podlaha v obýváku, kde máme sice 2,5 roku nový koberec, ale je tak hnusný, že ho prostě musíme vyhodit. Částečně úspěšně jsem ho reklamovala a dostali jsme nějaké slevy, tak to nebude tak hrozný. Teď jen přemýšlíme, jestli zase koberec nebo lamino, lino nebo dřevěnou podlahu a na to pak koberec, který už nebude po celé ploše. Bez koberce si to nedovedu představit. Mám ráda teplo od noh a na to mi vyhovuje koberec nebo vyhřívaná podlaha. Tu máme v kuchyni, koupelně a na chodbě, ale v obýváku jsme s ní nepočítali.   áááá, slyším, že si dole někdo bere příbory či nůž, tak tam letím.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.07.07 09:27

Máme dřevěnou podlahu v obýváku, ale nepřišlo mi, že by u toho nadělali bůhvíjaký binec - byla to nějaká skládačka, takže to šlo i docela rychle. Jenže je fakt, že nám vše dělali, když jsme tam ještě nebydleli, tak to člověk vnímá trochu jinak…
a že je na (a hlavně kolem) baráku pořád co dělat, to je bohužel pravda. Lidi z paneláku to maj v tomhle určitě jednodušší, u nás víkend padne  na sekání trávy, pletí záhonů, občas je potřeba vyčistit bazén, žádná nuda no. A to nás ještě čeká postavit zahradní domek, ale jelikož jsme finance rozfofrovali za dovču, tak to zřejmě hrozí až za rok.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.07.07 09:28

tý jo, to už fakt budou růst houby????

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.07.07 23:01

Nový deníček spáchán a poslán.
Jiřina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama