Mimizemšťánkový deníček č. 13

Těhotenství

Ahojdáááá všichni! Včera se u nás doma na skok stavila kamarádka, kterou už jsem dlouho neviděla. Udělala mi obrovskou radost:) Pořád mi hladila bříško a mě to přišlo úplně normální.

Od ní mi to vůbec nevadilo a přišlo mi to naprosto přirozené:) Domluvily jsme se, že kdyby náhodou manžel nebyl doma, až to na mě příjde, tak ji mám v pohotovosti a jde k porodu se mnou. Vůbec neváhala a hned řekla „jasně, budu na telefonu“. Já jsem hned klidnější, že mám nějaký „zadní vrátka“, kdyby byl manžel někde na služebce. Ale snad se to nestane a nepříjde o narození našeho vytouženého uzlíčku štěstí:)

Mám poslední dva dny takovou nějakou vzpomínkovou náladu:) Prohlížím si starý fotky, četla jsem si v denících, co jsem si vedla, když jsem chodila do jednoho oddílu a brečela jsem u toho jak želva:) Ach ty hormony.

Už máme nejvyšší čas jít si obkouknout porodní sály. Příště už ve cvičení začneme probírat porod a první dobu porodní. Příjde porodní asistentka z Bohunické nemocnice. Mám čím dál tím větší pocit, že vůbec nevím, do čeho jdu:) Snad nám to v těch kurzech aspoň malilinkato přiblíží:)

29. týden těhotenství(27. týden stáří plodu)

Miminko
Váha miminka se pohybuje kolem 1100g a jeho délka je přibližně 38 centimetrů (od hlavy po paty).

Mozek miminka roste a prodělává závažné změny. Povrch získává charakteristický zvrásněný tvar, aby se do hlavičky poskládal. Hlavička se zároveň prodlužuje, zvětšuje se tak prostor pro mozek.

U chlapců se přesunují varlata z blízkosti ledvin ? kdy zatím byly - do třísel, aby se připravily na sestoupení do šourku. U děvčat je zatím výrazně vidět klitoris, protože jej ještě nepřekryly stydké pysky (to se děje až v posledních týdnech před porodem).

Miminko s vámi komunikuje ? kope a vrtí se. Pokud se po:,–(íte tak, že je mu to nepohodlné, rozhodně vám to dá najevo.

Maminka
V některých případech může dítě začít pomalu sestupovat. Většinou jde o prvorodičky. I když se tak vlastně připravuje k porodu, ještě nemusíte mít strach, že už budete brzy rodit. Má to své výhody i nevýhody. Dítě, které doteď tlačilo na bránici je níže a vám se tak lépe dýchá. Také tlak na žaludek se zmenšil a mizí pálení žáhy a podobné problémy. Nevýhodou je, že dítě naopak začíná tlačit na močový měchýř a vrací se tak problémy s častým močením, tak známé z prvního trimestru. Zhoršuje se chůze (stále více si připadáte jako valící se koule ? nic si z toho nedělejte ? nejbližší okolí vás tak nevnímá ? všichni se totiž těší na miminko).

Než se tyto příznaky ještě zhorší, měli byste si s partnerem užívat společenského života ? v nejbližší době už to rozhodně nepůjde. Zajděte si do kina, do divadla, na koncert, nebo na společnou romantickou večeři ? podle toho, co vám vyhovuje.

Průměrný přírůstek váhy je 8 kilogramů, ale může se pohybovat od 4 do 13 kilo.

Tak ať nám miminka krásně rostou! Užijte si krásný víkendík

pá Montička + mimizemšťánek 28+0

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.04 14:36

Milá Montičko,to je neuvěřitelné jak to letí!
Je to jako včera když jsme měly všechny holky z éčka slzy na krajíčku z tvé zprávy o úspěšném otěhotnění a ty jdeš pomalu rodit!
Ještě to chvilku potrvá,ale uteče to jako voda a budeme se radovat z tvého novorozeňátka­.Porodu se neboj,určitě vše zvládnete a budeš mít nádherný zážitek.Pravda je,že dost důležitý je přístup personálu.
U mých dvou porodů mě pomáhala představa,že to vydržely daleko větší citlivky a tak to vydržím taky,myslím tím ty kontrakce.Zase znám ale i holky co by šly radši znovu rodit než k zubaři.Mezi ně já tedy rozhodně nepatřím,ale třeba to bude tvůj případ.
Přeji celé vaší rodině hodně zdraví a krásné miminko.NIKA od Sulánka a Veroniky

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 12.09.04 18:48

Ahoj.
Tak v pátek jsme s mamčou udělaly „velké prádlo“a teď už to musíme jen naskládat do přebalováku,který snad přivezou příští týden.Zjistila jsem že nám už ani nechybí moc věciček,jen nějaké drobnosti.Vyprané věcičky tak krásně voněji,že bych v nich mohla mít zaraženej rypáček pořád.Jen ty hadrové plýny jsou děsný.Stojí to tolik peněz a po prvním vyprání vypadají jak hadr na zem.Doufám že je nebudeme muset moc používat.
hezky se opatrujte a my se zase ozveme-
Binky+Eliška31tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.09.04 13:17

Ahojte!

Slyšíte jak funím? Dnes se mi nějak špatně dýchá a tak jsem jak lokomotiva a to při tom sedím:) Celý víkend mi taky nebylo nejlíp. V sobotu dopoledne jsem se ségrou a neteřinkama vyrazila do města koupit něco naší babičce k svátku a asi jsem to kapku přehnala, protože do města to máme trošku dál. Cestou zpátky jsem se opírala o kočár a byla ráda, že jsem došla domů. Pak už jsem jen ležela a nebo seděla a nechala si vozit zadeček autem:)

U našich ve Šternberku se konalo Ecce Homo veteránů, takže jsem stihla i okouknout hezká autíčka. Pak jsme celá rodina zašla na výstavu hadů, pavouků a dalšího zvířectva. Škoda, že jsem nevzala foťák, protože nám jednoho hada paní vytáhla a i Klárka s Barunkou si ho hladily. Ségra pak chtěla vytáhnout pavouka. Toho už si Klárka nehladila, ale Barunka s přehledem chi chi. No a všechno dovršila ségra se štírem v ruce. Já radši stála opodál a vše pozorovala z bezpečné vzdálenosti:)

BINKY: tak ty už máš nachystáno, všecičko voňavoučké… jůůůů:) Za chvilinku už budeme netrpělivě očekávat zprávičku, že Eliška je na světě! Doufám, že dáš přes někoho vědět SMS! Jestli chceš, klidně ti pisnu můj telefon.

NIKO: já si pořád nějak neuvědomuju, že to moje těhulkovství sleduje tolik lidiček:) Nikdy nezapomenu, kolik gratulací mi od vás všech přišlo k těm vytouženým dvoum čárkám. Děkuji za povzbuzení „k porodu“. Máš pravdu, že já budu asi ten případ, že radši půjdu znovu rodit, než k zubaři chi chi. Ale kdo ví:) Chytřejší budu za dva a půl měsíce:)))

Mějte se všichni mooooooooc krásně

pá Vaše Montička + mimizemšťánek 28+3

P.S: hlásím váhový přírůstek 8 kg:)

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 13.09.04 13:45

Ahoj holky, :-)

tak se zase po delší době hlásím :-) Chci Vás všechny pozdravit :-)

MONTICKO : tak co ? Kočárek je už vybraný ???? Vyhrál to JANÉ nebo HOCO ??? :-) To jsem teda zvědavá :-) Na výstevě hadů bych já asi zkolabovala :-D Nmůžu tyto tvory ani vidět natož na ně šahat ! :-)))) byla by to moje jistá smrt ! :-) A s tím cestováním to moc nepřeháněj. Je správné, že Ti to Mimižemštánek takhle vrátil :-) Musí Ti přece dát najevo, že se jeho maminka musí šetřit na porod :-) Tak SI POŘÁDNĚ ODPOČIN !!!! Jasné :-) Jinak jsem zase jukala k Tobě do albíčka :-) Ty se tak nádherně zakulacuješ a NOVY UCES je prostě super !!!!!!! :-)

BINKY : koukám, že se Ti to pomalu blíží, co ? :-)) Brzo budeš mít Elišku u sebe :-) Moc držím palečky :-)

PUSINKO : tak jak to vypadá s Tomáškem ? Moc Vám držím palečky, aby bylo malému lépe a ty jsi měla o starost méně ! :-(

tak se mějte krásně a já se Vám zase ozvu :-)

zatím papa

Kačka

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 13.09.04 15:45

Teda Kačko,
a jsi přichycena při činu:) Už jsem si říkala, kdepak jsi, jestli je vše OK…Tak by ses nám taky mohla občas ozvat…:)

Jinak Montičko, koukám jak blázen, jak to letí…tak ty už si saháš na 30tt…moc gratuluju, užívej si poslední přípravičky a už se těším na zprávičku, že se Mimizemšťánek vykuklil (vím, ještě chvilku to trvat bude, ale uteče to:))))
Gabča a Barča 38tt od PSTM

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 13.09.04 20:07

Ahojky holky,

tak jäk se máte? U mně nic moc nového, mimoušek krásně kope, tak jsem spokojená:o)). Ve čtvrtek jdu po měsíci do poradny, tak už se s Maru těšíme na utz :o)))))

Jinak jsme se rozhodli, že se přestěhujem, když už se nám ta rodinka rozrůstá :o))) a taky se u nás nedá vůbec parkovat. Uvažujem o tom už delší dobu, vždycky chvíli něco hledáme, skoukneme, pak se nám nic nelíbí, tak ¨to zase trošku odložíme, tak to jde už pár měsíců :O))) U nás byl i trošku problém, že jsme dlouho nevěděli, co vlastně chceme - byt (já), domeček (manžel) :o)))))) Tak jsem zvědavá, nic nás nehoní, tak uvidíme. No vlastně trochu honí - Maruška půjde příští rok do školy, tak už musíme vědět, kde budem bydlet, abysme se po nějaké dobré škole poohlédli.

Montičko - super výstava :o)), no asi bych si jí nechala ujít :o)))

Binky - jé, ty už máš nachystáno, no však už se ti to pěkně blíží :o))))))

Pusinko - tak co Tomášek, doufám, že už ho máš doma

Tak zatím čau.
Lipka, Maruška a mimoušek 24+5tt

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 14.09.04 18:12

Ahoj.
Včera bohužel umřela manželovi babička,bez 2 měsíců 93let!!!!!!!!Umřela 13.a to je taky jeden z datumů narození našeho broučka,ono se přece ríká že někdo musí umřít aby se mohl narodit nový človíček.Ve finále ješetě zjistili že babička měla salmonelu,naštěstí to vypadá že nás minula,alespoň podle inkubační doby.
Dneska jsem koupila novou konzoli do ložnice a ségra mi ušila závěs,je modrý a jsou na něm medvídci,Eliška zatím nebude mít svůj pokoj tak jsem chtěla aby to měla alespoň v ložnici veselejší.Dokonce jsem si tu konzoli přidělala sama,tedy pak mi to na jedné straně vypadlo ze zdi:-),ale tatínek to opravil.A vsobotu jsme koupili podložku na přebalovák a do vany.Všechno je to tak úžasně barevný.Víte že prodávají pleny s medvídkem,myslím hadrové?Když jsem ale viděla cenu tak jsem koupila ještě 10 normálních.Jsou lepší kvality než ty co jsem koupila minule.
Montičko:Určitě se domluvíme,já si vezmu tvoje číslo a dám vědět až Eliška vykoukne.

Jo a 6.10.jdu na trhání osmičky.Už se fakt moc těším:-(
Binky+Eliška32tt

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 16.09.04 11:55

Ahoj děvčátka, omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla, ale měli jsme teď náročné dny abychom udrželi Tomáška od všech laskomin co nesměl. Teď už to snad bude ok. Dnes jedem na chalupu a v pondělí Tomík pádí zase do školičky. Už se moc těší.

Jinak včera jsem byla na tom UTZ v Gennetu a i přes to, že jsem měla doporučení od dr. jsem si musela vyšetření uhradit. Prý dr. nemá smlouvu s mojí pojišťovnou. Ale jsem ráda, že mimíska dr. Marek zkouknul.
Takže teď podrobnosti. Nejprve úžasná zprávička hned na začátek, nosánek je v pořádku a vyloučil veškeré zjistitelné vady. Srdíčko ťuká jako zvon 149/min.BPD (hlavička) 52,1mm, FL (stehenní kost) 39,1, AC (obvod bříška) 177mm, placenta na zadní stěně, 22+2, TP dle UTZ 17.1.2005. Celková délka včetně nožiček 24-26cm a váha cca 420-500g :o). Ledvinky, močáček, žaludeček i bránice fungují jak mají. Spočítali jsme i prstíčky a kdybych prý teď chtěla kupovat botičky tak vel 41 :o). Chodidlo má 41mm. A je to prý ukázkový kluk. Jeho vybavení se prý nedá přehlédnout ani zaměnit za nic jiného. Prý mu můžu věřit, prý se neplete. Mám být prý naprosto v klidu, prý je klučíček u mě spokojenej. TP mi odpovídá přesně početí jen o den dřív, ale Lukášek si prý stejně vybere den sám kdy se narodí.

Pusinka, Tomášek a Lukášek MS 23+1 (UTZ 22+2)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.09.04 19:13

Ahojky!

Toho funění už se asi nevzbudím:( :))))) Kupodivu se mi dnes ve cvičení cvičilo bez problémů. Pak jsme probírali porodní bolesti a tak. No teorie je hezká, uvidíme, jaká bude praxe:)))

BINKY: je mi moc líto manželovi babičky:( Ale těch 93 je nádhera!
Teda pleny s medvídkem jsem ještě neviděla. Prozradíš mi to cenu? Já ještě nekoukala ani po těch normálních, jejich nákup si dobrovolně vzala za úkol mamka:)

KACULINKO: kočárek vyhrál HOCO Tornado. Každý měl něco pro a proti a rozdíl v ceně byl 5000, takže to asi rozhodlo:)

LIPKO: takže vás čeká velké stěhování? Nás asi taky, ale tak za rok… No kdo ví, třeba i za dva:) Ale s mimískem v 2+kk to nebude moc ideál a až povyroste, bude to chtít už něco většího

PUSINKO: koukám, že UTZ jste si krásně užili. Nás čeká 24.9. UTZ v 31tt, takže už se taky těším, až se s mimískem zase uvidíme:)

Mějte se krásně a pohlaďte pupíky

Montička + mimizemšťánek 28+6

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.09.04 20:44

Ahoj Montičko,

jééé to to ale utíká!!!!! Ty už máš v bříšku tak velké miminko. Já ti tak moc závidím!!! Vždy když jsem těhotná tak se moc těším na miminko ale těhotenství samo o sobě je tak krásné a škoda že trvá tak krátce(to si ale bohužel v těhotenství a hlavně ke konci nemyslím, zdá se mi to jak věčnost). Tak si to užij jak nejlépe umíš.

Všimla jsem si dnes když jsem četla tvůj komentář ve Štěstíčkách že máš fotoalbum a jestli ti to nevadí tak jsem si zažádala o přátelství.

Pá Simunka

Vložit nový komentář