Mishicka a Barborka - 39 týdnů

Rodičovství

Vítám vás všechny poprvé v roce 2004. Přes svátky to tady trošku vázlo, ale doufám, že už jste všichni zase v normálních kolejích a budete mít víc času povyprávět nám ostatním, co se nového děje.

Tak já tedy začnu největší novinou u nás. Hádejte co? :-) Barborka se zcela bez varování a bez viditelných příprav v sobotu 3.1.2004 ve 20,00h rozhodla začít s lezením a během pouhé hodiny to zmákla bravurně a před 21,00h už bez problémů přelezla celou kuchyň! Koukali jsme jak blázni, žádný velký pokusy do té doby neprovozovala, na kolínka jen vyjímečně ráno v posteli, jinak seděla a seděla. O to víc nás překvapila, hlavně tou urputnou snahou z ničeho nic. Jako kdyby to někde viděla a řekla si, že to musí zkusit taky :-) Takže jak si usmyslela, tak taky udělala, ostatně jako vždycky, když se do něčeho pustí, tak to jde dost rychle, jen musí chtít sama od sebe. A leze teda předpisově, opravdu na kolínka, jedna ruka, druhá ruka, jedno koleno, druhý koleno. Ještě je taková nahrbená, jako pejsek, když má staženej ocásek, ale je to opravdický lezení. Od toho večera to provozuje denně, což ovšem neznamená, že by zavrhla sezení, to tedy ne. Sranda je, že leze i ve vaně, tak to pro nás začíná být občas dost perný, ale jsme na ní tak hrdí, to určitě znáte. Zatím se jí daří na koberci, jak se dostane na dlažbu nebo plovoucí podlahu, tak jí to nejde, nožičky kloužou a válí se na břiše. To ještě nějakou dobu potrvá, ale zatím myslím, ten kousek koberce na to trénování postačí.
Hodně se rozpovídala, ne že by přibyly nějaký nový slabiky, to ne, ale teď brebentí nepřetržitě a chvílema to vypadá, jako by opravdu říkala nějaké věty a různě manipuluje s hlasem, takže si člověk chvílema může myslet, že mluví nějakou cizí řečí :-) A moc jí baví, když může vyprávět někomu a ten jí poslouchá a taky breptá po jejím. Takže já už skoro zvládám tu její barunštinu :-) Hezky už říká máma, táta a přidala etě … myslíme si, že to znamená ještě, protože to používá jenom při hře a řádění :-) Stále dokáže ukázat kde je máma, kde táta a na povel hophop skáče jak žába. V chodítku, nebo když jí držíme a má to moc ráda.
Stále má svou ukazováčkovou mánii a pořád šťourá prstíčkem do očí, teď nejradši panenky a zvířátka. A taky lidi na obrázcích. Vyvěsili jsme si na lednici kalendář, co jsme vyrobili příbuzenstvu k Vánocům. Je na něm samá Barča, teda spíš jen její obličeje. No a to je hromada očí, což Barču fascinuje. Jak se octne u lednice, tak na kalendář ukazuje, a nadšeně vykřikuje a pozoruje, jestli jsme taky tak unešení, jako ona. Konečně taky objevila, že to autíčko, co dostala k vánocům, má kolečka a ty se dají prstíkama úchvatně točit. Rozhodla se, že autem jezdit po zemi je nuda, tak radši sedí, auto koly vzůru a točí a točí. Taky objevuje čím dál menší věci, takovej drobek jí dokáže zaujmout natolik, že přestane jíst a snad i dýchat :-) Honí ho ukazováčkem a snaží se ho zvednout za pomoci palečku, ale jsou to opravdu takový mrňavý kousky, že se jí to nemůže podařit. Ale to jí neodradí, zkouší to neúnavně dokola. Aby to nebylo tak fádní, tak současně má v oblibě obrovské předměty, hlavně krabice, velké mísy apod., které sotva udrží, ale o to víc ráda s nima mává a různě jinak manipuluje. Baví jí prapodivné hry, které by nás ani nenapadly nabízet. Třeba tuhle seděla tátovi na klíně a otevírala a zavírala dveře od mikrovlnky. No koho by to napadlo, že se takhle zabaví na dobrou čtvrthodinu. A to jste měly vidět, jak u toho byla soustředěná.
Začala opravdu milovat hru s někým, teď je v oblibě přetahovaná a když jí něco jako beru. Taky cokoli zavěšenýho na šňůře, co se bimbá a utíká před jejíma rukama. Takže máme všechny možný části bytu ověšený prapodivnýma předmětama na šňůrách.
Taky konečně pořádně natrénovala horizontální pohyb rukama, dosud hlavně „bubnovala“, rukama nahoru dolu. Tak teď už pár dní „diriguje“ a je to děsná legrace.
Jinak s rozvojem pohybu se z ní stává permanentní ocásek. Kam se hneme, tam je v cuku letu za námi a tahá za nohavice, nebo se snaží ukořistit bačkoru. Cokoli, co beru do rukou já, vyžaduje vyzkoušet taky, takže když něco dělám nožem, musím mít připravenou bezpečnou náhražku pro Barču. Jinak se snažím cokoli jde, jí opravdu dát na vyzkoušení, i když občas mě to zdržuje, ale co, hlavní je spokojené dítě.
Taky jsme objevili jednu zajímavou věc. Barča na nás asi žárlí. Jakmile se k sobě přiblížíme blíž než na půl metru, tak zbystří, i kdyby byla zády, tak to ví a hned nás pozorně sleduje. Nedej bože, abychom si dali pusu, stačí i když si jen sednu Jirkovi na klín a hned je řev a slzy. Nechápeme to, ale opravdu to tak je, ani namasírovat za krkem mě Jirka nesmí. Jednou jsme se pošťuchovali, Jirka mě lochtal a já se se smíchem bránila, to jste měly slyšet ten zoufalej brekot. Je to prostě naše malá žárlivka, případně se obává, že přílišné sblížení by mohlo vést až ke konkurenčnímu sourozenci :-)))))))))))))
Naštěstí se u nás nic katastrofálního neudálo, tedy nepočítám přiražené prsty do šuplíku, sem tam boule od věčnýho bouchání se o cokoliv zejména do hlavy, to je dobrý. Ale přeci jen … Sedí si tak pod sušákem na prádlo (takový ten stojací, rozkládací). A jak tak nadšeně škubá za pověšené prádlo, tak šup, sušák se složil. Nevěřila bych, že se může složit tak nešikovně, že ho Barča měla skříplej kolem krku a kdybych nestála hned vedle, tak jí to asi uškrtilo. Takže sušák brzy poletí a koupíme jinej, kterej se takhle blbě nesloží.
A taky jedna veselejší historka … jednou ráno jsem byla hodně ospalá a Barču po přebalení jako obvykle vzala ještě k nám do postele, že si bude hrát. A ona si opravdu hrála a tentokrát k tomu nutně nepotřebovala naše oči, uši, vlasy ani jiné části těla. No musela jsem na chvíli usnout, protože mám okno až najednou mě probraly takové divné zvuky, co Barča vydávala. Šmátla jsem po ní, že jí přitáhnu k sobě a nahmátla jsem patlavo na peřinách. Tak budím Jirku, že se Barča poblinkala a budeme muset rychle převlíct postele. A jak jsem si sedla, tak koukám a hele … žádný blinkoše, jen všude včetně komplet celého dítěte rozmazanej krém :-) Ona potvora na přebalováku čmajzla tubu krému na zadeček a proto byla tak klidná a hrála si. Podařilo se jí ten krém rozšroubovat (nemám tušení jak, bylo to hodně utažený) a vesele ho pojídala. Ani nevím, kolik toho snědla a kolik jen rozpatlala, typuju půl na půl. Ale tuba byla vzorně vymačkaná do posledního kousku :-))))
Tak myslím, že pro dnešek toho už bylo dost, těším se na vaše povídání a už žádné ulejvání :-)
Příští týden se sejdeme v deníčku u Aničky a Tedýska, tak už se těšte, co pro nás Ethel připravuje.
Papa Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 07.01.04 19:57

Ahoj Holčiny,

No koukám že nám to tady opravdu zamrzá :D
Ale my to doženeme ne???

Kačenka dneska poprvé spinká v postýlce utopený dole? už si začala klekat a nakláněla se na nás nad postel tak už jsme to raději sesunuli, tatka to teda sliboval od vánoc, ale naštěstí se to u nás obešlo bez úrazu.
Jsem zvědavá co udělá zítra po ránu. To hned ručkovala do kleku tak jestli se postaví. To už taky umí. Když sedím vedle ní tak se chytne trika a už si stoupá. Začíná to být pěkně náročný. Někdy je tak protivná že fakt přemýšlím jestli to druhý mímo bude :D jo bude? :D
Chce jenom stát. Nejvíc se jí líbí u okna a koukat ven.Okno je pěkně umatlaný. Ale budu ho mýt až se tu udělá ta přestavba v kuchyni? dřív to nemá cenu.

Jinak zoubek žádný, ale už snad brzo bude, dásničky má hrbolatý, ted ta protiva tomu a občas se stane, že když baštíme tak začne brečet, jestli jí to už bolí, no uvidíme.
Zítra jdeme na osmiměsíční prohlídku tak se paní doktorka na to jukne.Jsem zvědavá kolik vážíme, ted jsem jí tak trocha uspávala na ruce, protože byla z tý postýlky tak vyjukaná, že by snad neusnula nikdy a pěkně se pronese? takže vás upřímně lituji kdo máte cvalíky. Odhaduju to u nás tak na 8 kg. No zítra vás poinformuju.

Naučila se posouvat i když sedí. Opře se o ručičky, nadzvedne zadeček, posune ho a je to. Máme taky dřevenou podlahu takže to není pro ní nějaká práce. Pěkně jí to kouže.
Puzzle taky rozebíráme, dala jsem fotečky do alba asi předevčírem. Tak se můžete juknout.

Zizi Tomášek je opravdu krasavec. Sluší Vám to.

Pavlíno měla Renátka štěstí, musím se přiznat že díky tvému komentáři se to u nás urychlilo a dala se postýlka dolů? jinak nevim kdy bych se toho dočkala? řekla jsem to manžílkovi, pak jsem ho scháněla kde je a on už to montoval. To byla rychlost.

Tak ted nevim jestli dát deníček do starýho nebo počkat na zítra? možná počkám a ještě zítra připíšu míry.
Tak zatím ahoj

Tak jsem tu zas?. Tak vážíme 7,80 kg a měříme 71 cm.
Spustili jsme u paní doktorky takovej křik, že jsem jí snad takhle plakat ještě neslyšela. Kačka se drásala úplně po, chytla mě za vlasy a už nepustila? no bylo to veselý? očkování se nekonalo, já myslela že bude ta žloutenka ale prej až v březnu.

Tak si představte, že jsem poslala Dušana pro ten gel na dásničky a dala mu jinej v lékárně, tak ho šel jako vrátit, že koupí ten fialovej co jsem minule koupila já a řekla mu že je na předpis. Tak jednou mi ho prodaj a pak ne?. Ale že prý je tenhle stejný? jen je asi o 50 dražší :D

Ještě se musím pochlubit, že tady měla dneska Kačenka opět Michalku, kamarádku z porodnice a ona vždycky Kačka ležela jak buchta a koukala jak si Michalka hraje a dneska né. Hned jak jí viděla tak se rozpovídala a jásala a tak bylo veselo. Dokonce se pak Michala Kačky bala a plakala. Tak mám radost že není pořád jak ta bublina? holky si brali navzájem hračky, šahali po sobě, baštili piškoty? no jen je Michalka o dva dny mladší a leze.. a mají dva zuby?. Tak snad to Kačenka všechno okoukala a uvídíme jak to bude u nás pokračovat.

Tak už končím, dítko spinká? huráááá tak jdu odpočívat :D

Ahoj Jarča a Kačenka

Ethel
Stálice 71 příspěvků 07.01.04 22:00

Ahoj,
Mishicko, ty Tvoje články jsou čím dál vtipnější, čteme si je před spaním na dobrou noc :).
Kačenko, Ty šikulko malá, máme radost, že si tak pěkně hraješ s kamarády a taky ukážeš, co v Tobě je.

Naše dvojčata už krém rozšroubovala dvakrát, ale nikde nebyl rozpatlaný, tak buď ho vzorně snědla a nic nenechala :) nebo jsem včas zakročila.

Naše děti teď vzorně rozebírají pěnový puzzle, Aninka se zvláště soustředí na ty malý kolečka uprostřed O, dá si je vždycky celý do pusinky a snaží se je sníst a ono to nejde… a tváří se hrozně žalostně, když jí je bereme.

Docela mě fascinuje ta vynalézavost vašich dětí, naše děti mají pár míst, která okupují a nic nového „nerozjížději“, tedy zatím a naštěstí - i tak to stačí. Např. je zatím moc neberou skříně, zvědavě se po nich dívají, ale nesnaží se je otevřít, šuplíky taky ne (ale fakt je, že my ještě stále bydlíme v krabicích, takže není moc co otevírat).
Anka chce být psíčkem, takže leze Grahamovi na místečko, krade mu pískátko a kostičky a snaží se to sníst (je to hrozné, ale psovi to vzít nemůžeme - je to vůči němu nefér - už takhle je dost utlačovaný), vylévá mu mističku s vodou (na sebe) a pak si s ním „hraje“. Po chvíli hraní se Graham s tichým, vyčítavým pohledem zdekuje někam pryč.
Tedýsek se snaží vytáhnout cokoli ze zásuvky, resetovat počítač, ztišit jeho hlasitost (máme k bedničkám u počítače takové malé ovládání hlasitosti, které leží na té počítačové kysně), atd… zkrátka bere ho počítač a elektřina. Oba se snaží dělat to co ten druhý (čili Ted taky občas vleze ke Grahamovi a Anka se taky občas snaží pracovat na PC), ale jejich priority jsou jasné :).
Aninka chce jíst dospělé jídlo. Když jím, doleze ke mně, otravuje dokud ji nezvednu a pak mě chytá za ruce a diriguje lákavé kousky jídla do své tlamičky. Většinou neúspěšně, dávám jí ochutnat jen to, co může, ale neumí rozkousat (někdy malinko zhřeším). Pak se tváří dospěle, inteligentně a zaujatě a samozřejmě mi to chce celé sníst. Ještě že má jen dva zuby.
Oba čtou velmi rádi. Zvláště noviny, ty hodně šustí.
Ale nejraději si hrajou se mnou - berany berany duc, na kukanou (vykukuju na ně a oni kukají), dělají na mě papa (občas a zatím dost nesměle, ale smějí se, když to dělám já), ale hlavně spolu blbneme, vyhazuju je, věším hlavou dolů (umíme už s Ankou takový kotoul, ale neumím ho moc popsat). Taky si oba zamilovali tanec - když najdeme na počítači nebo v rozhlase nějakou taneční melodii, zvednu jednoho a chytím ho do takové té „taneční pozice“ a tancujeme. To milují. Oba rádi zpívají a dneska jsem přistihla Anku, že když se mnou poslouchala písničku z muzikálu Sound of Music a seděla mi na klíně, hýbala do rytmu zadečkem.

Aninka ráda vytahuje vlhké kapesníčky na zadeček a pojídá je.
Tedýsek rád rozkládá věci (takové ty kalíšky, které se do sebe dají složit). Tedýsek hrozně rád stojí a ukazuje, že se může a umí sám postavit. Taky si už umí kecnout na zadeček a tak už sebou zdaleka nemlátí tolik co Aninka. Je hodně soustředěný a s jednou hračkou už si umí hrát trochu déle, když ho zaujme.
Už je to celé nějak dlouhé, budu radši končit a ještě se ozvu.
Zatím ahoj,
Ethel Ted a Anka

Kromě toho lezou za mnou a oba najednou chtějí chovat.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 07.01.04 23:25

Ahoj holky,
svátky byly pěkný, ale trošku náročný na čas. Ostatně to asi u všech, jak je vidět na deníčku:-)))

Holky, to je sranda s těma našema dětičkama. Teda, někdy je to trošku o nervy, viď Pavlíno, ale jsou to stejně krásný starosti.

Ethel, moc tě obdivuju s tim psaním deníčku. Přemýšlela jsem nad tím, když Mikiska napsala, že nestíhá a řekla jsem si, že přeci jenom jednou za čtrnáct dní bych si snad čas našla, takže kdyby Ti to náhodou časově nevycházelo, můžu vypomoct. Bylo by mi moc líto, kdyby se náš deníček měl rozpadnout.

Miky, chodítko už zdatně používáme, ale snažim se, ne moc často, protože, jak jsem se dočetla, spíš to brzdí učení se chodit. Je to jen další druh nějaké zábavy. Hračky vymýšlíme neustále. Máme jich spoustu nakoupených, brzo jsou samozřejmě okoukané, tak vždycky jednu bednu schovám a obměňuju s druhou. Nejoblíbenější hračka je pro Kubíka obyčejná čistá PET lahev naplněná asi dvaceti knoflíkama nebo kroupama. Kubík má taky rád hračky, který jsou pomalu větší než on. Pak máme jestě umělohmotnou šroubovací lahvičku s vitamínama, ta je taky velice oblíbená. Ovšem jednou mi jí taky Kuba záhadně rošrouboval, naštěstí ho mám většinou někde blízko sebe, tak jsem mu to hned sebrala. Nebo je šikovná plechovka od instantního dětskýho čaje s něčím chrastivým uvnitř. PET lahev je ale nejlepší, tu nemusim nikam schovávat, je v kurzu pořád.

Mishicko, ještě jsem si vzpomněla, zajímala ses o nějaké hry nebo výchovu dětí. Můžu Ti poradit jednu chytrou knihu. Je sice stará, ale rozhodně to není ten typ knihy, která by zestárla dobou. Napsal ji Doc.PhDr. Jaroslav Koch a jmenuje se Výchova kojence v rodině. Je tam spoustu návodů na hry, které rozvíjejí psychický vývoj, hrubou a jemnou motoriku, myšlení, řeč, emoce, návyky a ještě jiný šikovný věci.

My tak trošku zaostáváme ve žvatlání, teda kromě doby vztekání. To se Kubíkovi ta pusa nezavře. Ale aby si nějak často žvatlal u hraní, to ne. Na Štědrý den nám předvedl vzorné pápá na babičku a později i paci, paci. A přešlapování do stran u nábytku a okolo postýlky mu jde dokonale. Konečně se naučil jakžtakž si sednout ze stoje.

Jinak s mojí MS jsem nepokročila nikam. Nekojim už měsíc a půl nejmíň a pořád nic. Včera jsem byla na injekci, tak se prý uvidí, do deseti dnů by se ta potvora měla dostavit. No, rozhodně mi nechyběla.

Blíží se půlnoc, nejvyšší čas skočit do postele. Jsem moc ráda, že tady, holky, jste a doufám, že si budem vyprávět ještě aspoň o příštích Vánocích.
Káťa a Kubík (40. týden)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.01.04 10:21

Ahoj hloky!
Včera u nás nešel net,tak jsem nemohla napat ani jít na chat z čehož jsem byla značně na nervy.
Byla jsem s Tomáškem na té osmiměsíční prohlídce,ale prohlídly ho úplně normálně jako vždycky,camfourka stahovat nemám a jenom se mě zeptaly jestli se snaží na kolínka,tak jsem řekla že jo a abylo,na očkování na žloutenku máme přijít až v únoru.
Ovšem když přišlo na vážení,málem mě klepla pepka,skoro jsme jim strhli váhu,ten můj macík boubelatej má 11,180kg,to jsem se málem vyvrátila a doktorka taky,s úsměvem se mě zeptala jestli pořád kojím ,já řekla ano a tak se smála,že mám místo mlíka smetanu a kolik asi bude Tom vážit v roce.No mě teda moc do smíchu nebylo,ale on to brouček vyběhá až začne něco dělat,je fakt že pořád sedí a neleze.A taky mu přestanu dávat banán,prý se z něho tloustne a vitamínů stejně moc nemá.
Takže naše míry v 8.měsících:11,180kg
72 cm
obvod hlavy- 46 cm
zubů- 8
No tak to je zatím vše,dneska nemám čas,půjdem na procházku.

A já bych Liliano chtěla vědět tu říkanku na středeční mimina,tak se prosím podívej,díky.
Tak ahoj Zizi a Tomášek(8měsíců a 9 dnů)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.01.04 13:40

Ahojky,
tak mám chvilku, Barča spinká … musím jí teď hlídat režim, protože se zase má tendenci přes den vyspinkat a pak tady straší skoro do půlnoci. A zajímavý je, že pak je schopná vstávat kolem 6h, což je šílený. Takže zase nasazuju metodu v 8 vstávačka ve 20 spinkačka … teda spíš to vychází na 21h, ale i to je lepší. Přes den jí nechám 2× půl až třičtvrtě hodiny, dýl to nejde. Snad se brzy zase srovná a budem trochu normálněji fungovat.
Trošku se nám zlepšilo to jídlo, už i tu zeleninku občas sní ve větším množství. Největší úspěch slavil špenát - teda když jsem tu skleničku otvírala, tak jsem si říkala, že to rovnou můžu vyhodit, nějak mi to nechutnalo. Ale opět překvapení, Barča se olizovala až za ušima. Kombinovala jsem jí to s mrkví a snědla toho hodně.
Teď jsem pro inspiraci zakoupila knížku s recepty na různý kašičky, polívčičky a dobroty pro mimina. Často tam zmiňujou v zeleninových jídlech „černý kořen“. Nevíte, co to je? Vůbec nemám představu. A představte si, že jsou tam i recepisy na dětské čaje :-) S tím se asi dělat nebudu, ale je to zajímavý.
Liliano, já bych se taky přimlouvala, aby ses po té knížečce ještě koukla, my středeční chceme taky vědět, jaký jsme … podle popisu teda zatím vypadáme na čtvrteční :-) A s těma Barčinýma kudrnama … to víš, prácička to je, každej večer natáčky, dítě chvíli neposedí, ale co bych neuděla pro krásu :-))))))) Kdepak, kdepak, budu se vytahovat, fakt ty kudrny má po mně. Dětským kartáčkem to už dávno nejde česat, ten jsme používali jen asi první 2 měsíce, pak už normální hustej hřebínek. A česat se samozřejmě nechce, ani náhodou, to je vždycky boj. A to jsme jí už 2× museli ostříhat ofinu, protože jí měla až pod oči a hrozně jí to lochtalo. Culík už jí učesat jde, ale jen takovej ten nahoře na šošulce, vzádu ty vlásky zatím stávkujou a jen houstnou a do dýlky nerostou. Někde culíkovou fotku vyštráchnu a přidám do galerie i pro Zizi, aby se mohla pokochat, když už si to holt neužije, tak třeba se může pomalu natěšovat na vnučky :-)
Zizi, teda to Tomík překonal všechny představy … ale on to fakt vyběhá, navíc to nemá ze sunaru, takže je to neškodné :-) Chovací návštěvníci by u vás mohli platit za posilování :-) Nemáš nějak nově udělaný vlasy? Na těch vánočních fotkách ti to taky sluší.
Káťo, jsem ráda, že se hlásíš jako možný náhradník v deníčku, může se stát, že bude třeba se střídat, tak na to budeme pamatovat. To povídání vás stejně nemine, Kubík asi spíš vyvíjí energii na pohyb, je to pěknej šikula, když už zvládá i slušný pohyb dolů. Barča se sice taky staví, ale vůbec jí nenapadne, že by se měla držet a klidně se otočí a vykročí do prostoru bez držení … zatím jí většinou chytnu, protože se staví nejvíc o mě, ale už taky zbuchla a to byl řev. K PET lahvi se připojuju, máme i menší, půllitrovou a moc to Barču baví.
Ethel, taky jsem se pobavila při líčení dvojčecích zkušeností, teda chudinka pejsánek, ten ještě bude mít pár krušných chvilek, občas mu zkontroluj pelíšek, jestli náhodou nemá tajně sbalenej raneček a nechystá útěk :-) Ale maj to dobře rozdělený, Anička zvěrolékařka, Tedýsek počítačový technik :-))) Musí být pro ně fajn, že mohou od toho druhého okoukávat, to mají víc motivace. Když se náhodou setkáme s jiným mrňousem, tak mám pocit, že se pak Barča po něm opičí … ne hned, ale až doma najednou začne dělat něco, co do tý doby ne. To víš, lezoucí maminka u ní evokuje akorát záchvaty smíchu, ale když se snaží jinej mrňous, tak to už jí asi dojde, že to může taky zkusit.
Když jsem u toho lezení, tak se Barča neuvěřitelně rychle zlepšuje, leze už celkem normálně, ale když nemá nejlepší náladu, tak stejně sedí a řve, mámo zvednis si mě. A včera předvedla perfetkní lezení i na tý klouzavý plovoucí podlaze, to jsem nečekala, že jí to tak brzy půjde. Pak se ale majzla o roh skříně do hlavy a bylo po lezení a po mém klidném popíjení kávičky. Často teď vyžaduje mou přítomnost na zemi. Je to divný, třeba si se mnou ani nehraje, můžu jí úplně ignorovat, stačí, že tam sedím, nebo ležím. Jak se zvednu, tak začne pokňourávat a furt vocáskuje a já nevím, co vlastně chce. No vím, chce, abych se okamžitě sesunula na její úroveň :-) Ale je to pěkný, občas si ke mně přileze, pošťourá mi oči, nos, uši, zakráká za vlasy, oslintá a něco důležitýho mi povykládá a pak si jde zas po svým. Taky jsme včera vyzkoušeli poprvý indiána a byla to legrace. Dělala jsem to nejdřív na svou pusu a pak na Barčinu a za chvíli se chytla a už houkala a hrozně jsme se pak smály. No paráda.
Tak jdu budit, ještě se sem snad dostanu.
Papa Mishicka + Bára

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.01.04 13:57

Barča si vzorně hraje s tou knížkou o vaření, na titulní straně je obrovská hlava mimina, tak si něco povídají. Měla jsem čas a tak jsem lupla pár fotek do galerie, i tu culíčkovou :-) Začala jsem pravidelně doplňovat naše fotoalbum na rodině, tak se kdyžtak můžete juknout tam na víc divošky Barborky :-)
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.04 22:03

ahoj holky, tak jsem se konečně dostala k psaní. tak sednout k chatu, to by mi slo…
to je paráda číst, jak všechny ty naše mimina řádí a vymýšlí každý den něco nového a každý den dělají další pokroky.
vítek od té doby, co jsem psala naposled někdy před vánocema, začal o poznání víc jíst. zjistila jsem, že nemá rád kašičky. radši všechno normálně jako velký. dokáže si to zpracovat sám. schválně neříkám rozkousat, protože to sice žvýká, ale stejně pak vychází kusy nestravené, tak doufám, že to nevadí. se spaním, už je to taky o fousek lepší, ale jen o fousek. a to ještě jen tehdy, když se zadaří.
mishicko, strašně obdivuju báru, jak je komunikativní. a vůbec všechny, kteří už opakují a i něco mluví. vítek v tomto směru nic. jednu dobu, asi před měsícem, dělal pápá. teď už se mu nechce. nevím proč, když jsem zkoušela indiána nebo, když děláme paci paci, tak se smějě, ale zopakovat něco, to ani náhodou. neříká ani slabiky, neříká prostě nic. je to tichý, nemluvný chlap, který se ozve, jen když se vzteká. jinak s tím žárlením je to u nás podobné. může si hrát, být zabraný do čehokoliv, jak se k sobě přiblížíme, hned o tom ví a dožaduje se svých práv.
zizi, teda tomasek je kus chlapa. ale muzu te uklidnit. nase sousedka ma chlapecka. ma dva roky a tři měsíce a váží už přes 20 kg. není vůbec tlustý. jen vypadá jako čtyřletý.
jo, chtěla jsem se zeptat, opravdu si myslíte, že se některé děti zaměřují víc na rozvoj pohybu a některé na sociální a komunikační dovednosti???
co se u nás týká pohybu, tak to je víteček šikovný hrozně moc. leze už přes dva měsíce a strašně rychle. chodí kolem postele, ještě rychleji :-) a občas se mu zadaří chvilku vydržet stát. to když se zapomene. nebo když děláme pán, pán. to ho postavím, nechám stát a pak ho chytám, když se kácí. moc ho to baví a směje se u toho. tak zatím tolik. mějte se a přijďte někdy na chat :) Chillie+Vítek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.01.04 23:38

Ahoj Chillie,
právě jsem se vrátila z chatu :-) Se Zizi jsme to tam dneska rozjeli, jen chodím teď trochu později až tak po 22h.
Myslím, že opravdu se dítko může specializovat buď na komunikaci, nebo na pohyb - laicky řečeno. Těžko může být výborné v obojím, takže když jedno zvládá skvěle, tak druhé trošku šidí. Ale všechno má svůj čas a jednou se to srovná. A Vítek podle popisu je neskutečně šikovnej, to se musí nechat, kam se hrabeme :-) A navíc, jak píšeš sama, je to chlap, tak co se bude vykecávat, že jo? :-)))))))
Jdu do hajan, tak papa.
Mishicka

lenca3
Stálice 55 příspěvků 08.01.04 23:56

Ahojky,
tak už jsme zpátky ve škole a je po klidu. Ty Vánoce byly bezvadný, když nepočítám ty shony před tím, užívali jsme si to všichni, že nemusíme ráno brzy vstávat, psát úkoly a tak. Stromeček se taky moc líbil oběma dětem, Lucinka se držela za hlavu a říkala: to není možný a Davídek zase chtěl otrhat ty svíčky a baňky. Oba byli spokojení, Davídkovi stačily ty barevné papíry a asi dvě hračky a byl nejspokojenější ze všech.
A na Silvestra jsme byli u nás doma, přišli ještě známí, tak nás byl plný barák, jak dospělých tak i dětí. Davča si zdříml asi hodinku do půlnoci a pak šli spát společně s Luckou po půl druhé, takže jsme si to poprvé letos vychutnali všichni společně.
Taky jsme byli ve svátky lyžovat, samozřejmě bez Davče, no třikrát jsem sebou sekla, jednou až někam do příkopy skoro do lesa, ale i tak jsem byla spokojená a moc se mi to líbilo. Pak jsem zase jela s Luckou na Hostýn a jeli jsme dolů na sáňkách a to bylo skoro o život. Byla strašně zledovaťělá cesta, chvílemi jsme museli jít po svých a skoro i po čtyřech, pak jsme najeli na kořeny stromů a vysypaly se a tak už Lucka se mnou ani jet nechtěla. Ale fakt se to nedalo ubrzdit, takový tam byl led. Tak jsem se poučila a ty horší úseky jsme obcházeli velkým obloukem. Jinak Lucka nastoupila o víkendu do lyžařské školy, tak za chvíli bude umět (možná už umí), lyžovat líp než já, protože já jsem lyžař, po 10-ti letech od ekonomky, tak si to asi umíte představit.
Tak teď trochu ke komentářím. Je bezva, že jste se tak ujaly deníčku za Mikysku, kdyby to mělo být na mě, při mé schopnosti, tak by vyšel asi jednou za půl roku.
Renčo, taky hned zítra snižujeme postýlku, dnes jsem ani nemohla nachystat kašičku, jak se mi Davídek začal sápat po šprušlích, tak preventivní opatření. Ještě že se to u vás obešlo bez následků. Když už jsme u těch úrazů, kamarádka mi říkala, že jí chlapec spadl na obyčejnou kostku a pichl se tím rožkem nějak do očka, až to měl krvavé. Naštěstí to taky po všech možných vyšetřeních dobře dopadlo, tak já jen aby jste věděly, že i kostky jsou nebezpečné. Aspoň mě by to teda vůbec nenapadlo.
Liliano, dík za básničku, náš Davča je TAKY ČTVRTEČNÍ a ta básnička na něj sedí teda bezvadně.
O té Pet-ce jsem vám taky chtěla napsat, protože to jsem jednou vynalezla při psaní úkolů, když už jsem nevěděla, čím Davču zabavit, tak jsem vzala flašku od Jupíka a nasypala do ní trochu rýže - no a do dnes je to nejoblíbenější hračka, taky krabičky od vitamínů jsou bezva a všechny možný kelímky apod.
Lozíme už taky po zemi, zvládne přecouvat celý obývák, párkrát se otočí, takže to zvládne tam i zpátky. Jednou nacouval ke stromku a začal pinkat do baňky, hned jsem se divila, proč je tak potichu, tak hned jsem mu to zatrhla, aby se nepopichal od jehličí, protože máme stříbrný smrček.
Mishicko, jak jsi psala o té mastičce, tak mě Lucinka kdysi posypala kořením. Našla si v kuchyni ve skříňce a přišla mi to ukázat do ložnice. Bylo to bezva, okamžitě jsem byla vzhůru na nohou a musela jsem pak přeslíct celý postele, protože to ani vysát nešlo. To jen abys věděla, že bude hůř. Ale zase jsem se poučila. Tak asi budu končit, než ten náš škrček začne zase řvát. Teď si mě tak strašně hlídá, že nemůžu od něj v noci ani odejít na záchod. Spí se mnou v posteli a je horší, jak žárlivý manžel. Teď se nějak naučil ve spánku otočit a slízat z postele, tak celou noc spím v polospánku a pořád šmátrám kolem sebe. Už mi manžel říkal, proč po něm pořád šmátrám. Mám ho totiž u kraje nebo spíš půl metru od kraje, protože kojím jen z jednoho prsu, tak abych nemusela v noci přelézat a já spím uprostřed. Hned jak přestanu kojit, tak se s Davčou přehodíme. S tím jídlem se taky trošku polepšil dokonce začal pomalu akceptovat sunar /přes den už nekojím vůbec/ ale zase mi začal jídlo potláčet ručičkama, takže když jí třeba špenát nebo omáčku, tak je od hlavy až po paty od jídla. Do toho si udělá brrrrrm rtíčkama a pak ze dvakrát pšikne a jsem označkovaná taky. No prostě veselo.
V úterý jsme byli na očkování žloutenky, váží 9 kg a cm nevím, tipuju tak 73, zuby samozřejmě žádný.
Ještě nám Ježíšek přinesl digiťák , tak konečně budu moct posílat taky fotečky. Možná ještě dneska, jestli se škrček neozve. Tak zatím vás všecky mooooc pozdravujeme, posíláme zmrzlé pusinky a držte se daleko od všech bacilů.
Pápá Lenka, Davča 7,5 m a Lucka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.01.04 10:49

Ahoj,teda to s mě neuklidnila,doufám že Tom nebude ve dvou letech vážit dvacet kilo,nemá být po kom tak veliký,já jsem trpaslík a manžel má tak 183.On je lenoch,až se začne pořádně hýbat ,tak tak přibírat nebude.No tak jsem se zase sama utěšila a ahoj Zizi a Tomášek

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 09.01.04 20:16

Ahojky všem v novém roce,

mám chvilku čas a tak také něco npíši. Připojuji se k PET hravým mimískům.Elišk, když někde vidí Petku, tak je schopná za ní skočit i po hlavě. Tak strašně ji fascinuje a strká si uzávěr do pusinky a dělá že pije. Jo kdyby ji to takhle šlo s čajíčkem:-((, Jinak jsme si v novém roce prodělaly 6.dětskou nemoc. Začalo to hned 2.ledna, kdy měla malá 38,5 a 39,0 teplotu a tak jsme v sobotu šupajdili na pohotovost. Eliška brečela a byla mrzutá.No otrava. Naštěstí teploty brzy ustoupily, ale vyrazilo se to takovou tou vyrážkou a asi ji to svědělo, takže byla opět protivná a noci byly dosti záživné.Ven jsme nesměly a tak jsme se otravovaly doma a bylo to opravdu náročné!!! Tak ale teď ťuk ťuk ťuk, už je to za námi doufíám, že se nám vyhne heslo !Jak na Nový rok, tak po celý rok", to by se mi moc nelíbilo. Tak nám držte pěstičky, prosím.
S papáníčkšm jsme se taky zlepšily. Zeleninka k obědu nám chutná a večerní kašičku milujeme. Nejraději bychom ponořily hlavu do misky a najednou to zbaštily:-)). A už jsme zase pomalu začaly s jogurtíkem a jablíčkem. Taky jsem Elišce koupila takový ty dětský piškotový sušenky v lékarně, jmenují se PLASMON. Je sranda ji pozorovat jak sedí v židličce a tento tvarem podlouhlý piškotek okusuje. nejdřív ožužlá jeden konec, pak si piškotek v ručičkách přehodí a okusuje druhý konec a ten ji taky už nechutná, tak se vrátí k tomu prvnímu a tak stále dokola. Tak strašně se na to soustředí a je u toho kouzelná!!
Jinak Mishicko i my závidíme ty vlásky, takový háro my nebudeme mít ani v roce. Stále máme vlásků pomálu, ale začínají růst!! I malého kohoutka už vytvoříme:-))Jinak Barborka je opravdu šikulka!!
Také mě už, zrovn, když bylo Elišce nejhůře, navštívila ta rudá mrcha, takže se nám vyskytly ještě problémy s kojením. Elišák měl Mishicko nám dobře známé ámoky!! to bylo řevu.
Ale teď vážně, myslím, že už Eliška přes den nestojí o kojení, což mi tak ani nevadí, ale vadí mi fakt, že mi nechce nic jiného pít a to se to pak tlačí s obtížema a s řevem!!!

Tak já jdu nabírat síly a zase se ozvu. Mějte se všichni krásně!!
Jo a Káťo, jsem ráda, že chodítko našlo svého pána ať Kubíkovi slouží!!

Miki a Eliška za 6 dní UŽ 8.měsíců!! páni to to letí!!

Terka
Kecalka 380 příspěvků 09.01.04 21:55

Ahoj holky,
u nás doufám taky nebude platit přísloví „Jak na Nový rok, tak po celý rok“..Klarča poprvé ve svém životě onemocněla (1.1. začala kašlat a v noci se budila po půl hodinách). Za tři dny se z toho vyvinula rýma a horší kašel a doteď se toho nemůžem zbavit…
Z Klarčíka se nám stává hrozný lumpík, který se směje každé kravince, ale na druhou stranu začala být mazlivá a neustále píďalí za mýma nohama a tahá mi za nohavice :)). Píšu píďalí, protože pořád se pohybuje po bříšku a hrozně se při tom chudinka nadře. Na kolena už si kleká často, ale neví jak dál..
Taky vám miminka čučí do pusy když jíte? U nás už to došlo tak daleko, že když jím rohlík, pádí za mnou, motá se mi u noh a vyžaduje kousnout.. Musím se přiznat, že jí kousek dám, i když podle mé doktorky se může lepek až od 8. měsíce. No to bych ji ani nemohla říct, jak mi ji za 4 dny, co jsme o svátcích byli u rodičů, někteří ládovali…Např. tchýně strčila Klarči do pusy celý vanilkový rohlíček a babička lžičku pařížské šlehačky.Já myslela,že špatně vidím… Někdy jsem fakt ráda,že bydlíme jinde :))) Nemáte někdo radu, jak mít autoritu u rodičů a prarodičů (největší problém je u tchýně) a neposlouchat : „ale prosím tě…“ a stejně všechno udělají po svém?
tak se zatím mějte a holky pište, ať je co číst :)))
papa
Tereza a Klárka 7.m

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.01.04 11:06

Ahojky holky,
tak jsem projela galerii a koukám, jak blázen. Ty naše děti jsou už tak velký!
Zlatko, koukám, že Kubík roste jak z vody, moc vám to na fotkách sluší a jak se vlastně máte?
Terko, recept na autoritu u rodičů a prarodičů a příbuzných vůbec, bych taky potřebovala jako sůl. Nějak se nám to nedaří, i když teda naštěstí se ještě nikdo neodvážil strkat Barče nějaký pamlsky. Není to jednoduchý, i když vím, že to všechno myslí dobře, tak stejně bych si přála, aby mě víc respektovali. No, snad se někdo vytasí s nějakou radou, já bych to taky uvítala. Teda ale pařířská šlehačka, to je síla, to ti povim. Taky se mi nechce poslouchat … naše děti jedly od mala s námi naše jídla a nijak jim to neublížilo … já na nočník vysazovala už od sedmi měsíců, začni taky … apod. No jo, ale obávám se, že se to nezmění a tak se jen snažím si to pamatovat, abych jednou takhle nezlobila Barču - i když je mi jasný, že se mi to nemůže povést stoprocentně :-) Doufám, že Klárku brzy kašlík přejde a bude zase jako řípa, v tomle počasí se bohužel není čemu divit.
Miki, na plasmon už jsem se taky ptala, objednali mi ho u nás v lékárně, tak ho půjdu vyzvednout. Jsem zvědavá, jestli se nad tím nebude Barča ošklíbat, ale myslím, že ne, cokoli může držet sama, tak okusuje s chutí. Určitě bude u vás tenhle rok dobrý, už jste si to vybrali, takže já bych na hesla tak moc nedala. Zajímalo by mě, jestli tu 6. nemoc prodělají všechny děti? Nevíš o tom víc? Je príma, že už se Eli rozpapala, akorát to pití je blbý, to jsou pak hodně tvrdý bobky, to známe. Barča taky zlobila s pitím, ale Ťukťuk už je schopná vylupnout i malou lahvičku čaje. Ale trvalo to dlouho. Stejně nemám jasno, kolik těch tekutin by měla za den mít, budu se muset poptat doktorky.
Lenko, konečně fotečky!!! Davča je kouzelnej, hlavně to jeho mazleníčko, to mám taky ráda, takhle přitulené miminko :-) Tak si aspoň konečně můžu představit, s kým a o kom tady brebentíme, ať žijou digifoťáky :-) Jak jsi psala o tom chlapečkovi, jak spadnul tak nešťastně na tu kostku, tak mě taky někdy napadá, že vlastně všechno je vlastně nebezpečné. Ale nejvíc momentálně mi přijde nebezpečný taková ta tyčka, co se na ní navlíkají kroužky. Barča nenavlíká, spíš svlíká a rozhazuje a nejradši si hraje právě s tou tyčkou. A jak se tu placatí a různě leze, tak mě právě napadlo, že se na to může pěkně napíchnout, nemluvě o tom, že je ještě blbísek a klidně je schopná si to píchnout do oka sama při manipulaci s tím. Asi jí to zabavím, abych měla klid. Napadá mě, jestli by pro Tvoje klidnější spaní a Davčovu lepší bezpečnost nebylo lepší si s manželem dočasně vyměnit půlky postele. Mě totiž takhle Barča tenkrát z tý postele ze spaní sbuchla. Teď by navíc asi taky už slízala a bude hůř, ještě, že spí ve svý postýlce.
Zatím papa, jdu uložit Barču a vrátím se.

Mishicka + Bára 39t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.01.04 11:31

Ahojky,
tak ukládání je teď nějaký složitější, kňouralka kňourá, očička žmoulá, ale v postýlce během chvilky řve jak tygr. Nic nepomůže, takže jsem zas musela po dlouhý době uhoupat, ach jo, snad jí to do první třídy přejde :-) Je to totiž teď problém, ona si v tý postýlce sedá a já si třeba myslim, že spí, jenže pak začne řvát a když tam přijdu a vidim tu sedící ospalou obludku, tak vím, že oka nezamhouřila. A uložit se jen tak nedá. No to ještě budou boje. Holky, když se Vám už děcka stavějí jak je ukládáte? Nestojí uřvané v postýlce místo usínání? Mě stačí to sezení, nějaký uspávací/uřvávací metody tímto přestaly fungovat. Navíc jsem teda dneska už dost utahaná, noc byla nějaká prokňouraná, nidko neví proč, pak jsme byli vzhůru od 3,15 do 4h a pak zas ráno nás budila kňouračka. Barča ještě ze spaní kňučí a heká, ale prdíky ani hovínko to není, na zlý sny to taky nevypadá, nevím, co to je. A do toho má teď hrozně ráda chození za ruce, tak mě ještě bolí záda, jak jsem furt ohnutá. Kam se hrabe chodítko na držáka mámu :-) Kdyby aspoň jen tak chodila, jenže ona vysloveně běhá a furt tam a pak zpátky a pak se chce pustit a jít sama, pak zas řve, když jí teda pustim a ona spadne, no furt jsem ohnutá, auau.

Ethel, představ si, že Barča začala taky tancovat! Asi si to přečetla a hned se musela po Aničce začít opičit :-) Včera jsme měli puštěnou nějakou hitparádu v televizi a najednou koukám a Barča soustředěně hleděla před sebe a v sedě se kolíbala dopředu dozadu do rytmu. Jak písnička skončila, tak přestala a zas začala, až když hrála jiná. Ale zjistila jsem, že jen tak nějaká hudba jí nebere, musí tam být hodně výrazný basy a žádnej ploužák :-)
Jarčo, tak co, už konečně nějakej zoubek? Teda co ta Vaše doktorka v těch 4 měsících viděla :-) A jak to postupuje s lezením? Už?
Pavlíno, jak to pokračuje s tím sunarem, už Renatce kousalce chutná? Koukala jsem na to odrážedlo - auťák, co dostala Renča k vánocům. Jak se jí to líbí, už to na něm umí? My jsme to zkoušeli v obchodě, protože je Barča prťousek, tak zatím moc nedosáhla nohama na zem a jediný, co jí na tom zaujalo, že když mydlí do volantu, tak to troubilo. Pak to chtěla okousat a pak teda nesměle zkusila hopsat a trošku popojela, jenže jsme jí museli držet, protože by spadla na čumák. Zatím je na to ještě asi malá. Ale Renča je vytáhlejší, tak možná už drandí?
Káťo, jak jsi se ptala na to, kolik kdy dětem dáváme mlíka, tak u nás je to takhle. Ráno po probuzení dostává Barča 240ml (to je z dávky 210ml vody + sunar), pak přes den, většinou po poledním jídle - což je u nás tak ve 14h, dostane někdy 100-120ml, ale jen když nesní moc ostatního jídla a řve hlady a je protivka. A před spaním dostává 270ml (to je z dávky 240ml vody + sunar) a to celý vypije. Takže má asi tak 500-600ml denně - někdy i o kousek víc. Kaše se u nás vůbec nechytla, ale do toho množství mlíka za den se započítává i jogurt, jen nevím, kolik to jako má být mlíka - myslím, že Jarča? o tom psala. V noci už Barča nedostává nic, jen velmi vyjímečně, když se úplně probudí a pak vyloženě řve hlady, tak jí dám trošku mlíčka, čaj totiž v noci vždycky odmítla. Ale to je tak jednou do měsíce. Spíš mě u ní překvapuje, že vypije takové množství mlíka najednou, hlavně večer, to je jak bezedná - ale snad jí to neublíží, ani neublinkává. Kdybyste o tom někdo něco věděl, jestli je nějaký omezení, kolik najednou toho můžou vypít, budu ráda za info.
Zizi, jak to vypadá s Tomíkovým jezením? U nás je to jak na houpačce, jeden den dobrý, druhej zas nic moc. Jen jsem objevila, že Barče nechutnaj ty kupovaný mixy s masem, a pro změnu jen ty zeleninový zase nechce domácí. Tak jsem jí včera dala kupovanou mrkev+rýže a k tomu doma uvařenou rozmixovanou krůtu a jedla to dobře. Nezamíchala jsem to dohromady, ale vždycky na lžičku nabrala trochu masa a zbytek zeleniny a pak jednu lžičku dostala jen zeleninu. No, možná to byla náhoda, dnes se zas nechám překvapit.
Tak ahojky, jdu rychle něco pojíst a pak zas budit, ať dodržujem nějaký ten režim.

Mishicka + Bára****

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.01.04 11:32

Jé, Zizi, tak to máš tučně, já zapomněla uzavřít tag :-)
 M.

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 10.01.04 14:43

Ahoj Mishicko,

ta 6.dětská nemoc je způsebena virama, ale nepíše se jaká je inkubační doba ani jak se to přenáší.U dospělého se to projeví maximálně zánětem nosohltanu. Má to většina miminek, ale nemusí to mít!! Sousedovic obě děti ji mely, ale malá Amálka od kamarádky z Děčína ji neměla. Myslím, že je i Barča dost „stará“ na tuto nemoc, ale neber mě za slovo!!! Všichni, co jejich děti toto prodělaly, to měly okolo 6.-8.měsíce. Prakticky ti nic jinýho doktor nedá, než čípky či sirup na sražení teploty, teplota trvá tak 2 dny a pak 2-3 dny ta vyrážka.
Plasmon jsou sladké sušenkoidní piškotky, které Barče budou určitě chutnat.

A my se hlásíme k silné partě čtvrtečních miminek!!:-))

tak zatím pa Miki

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.04 20:58

Ahoj holky!
Mám rozbitý PC,tak je to v pytli,manžílek mě teď teda pustil na svý,ale jak to bude dál nevím.
Mishičko,Tomášek jí tak všelijak,dopoledne mu zkouším dávat jablíčko s trochou jogurtu místo banánu,ale Tomáškovi to jabko nechutná,jaký jiný ovoce v zimní sezoně dáváte????
S zeleninou na oběd je to pořád hrůza,dneska jsem mu uvařila špenát s bramborou a žloutek a nesnědl sám ani lžičku,tak jsem mu rukou podržela pusu a nacpala do něj aspoň kousek,já vím že se to nemá dělat,ale už nevím jak to do něj dostat,když nechce dobrovolně.Potom ho vždycky nakojím,jinak by byl hladem.Odpoledne mu dám přesnídávku,večer kojím a pak kojím celou noc,zkusila jsem ho ošálit čajem,ale to jsem si za rámeček nedala,jak začal řvát,takže jenom mlíko.

Holky co to je ty piškoty plasmon,vůbec to neznám.??
Jo,taky jsem si uvědomila(pozdě),že Tomáškovi dávám i domácí přesnídávky,ve kterých je pudinkový prášek.Nějak mi to vůbec nedošlo,ale snad to nevadí,nevíte?
Končím,doufám že mi táta brzy spraví PC,snad to bude v pohodě.Tak ahoj Zizi a Tomášek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.01.04 13:10

Ahoj Zizi,
tak koukám, že s tím jídlem válčíte víc než my. U nás jsou jablíčka oblíbený, banán ne, takže je to obráceně. Můžeš mu taky ten jogurt smíchat s přesnídávkou a ty jsou i meruňkový nebo jahodový, taky borůvkový, ty jsem ale zatím nevyzkoušela.
O pudinku myslím, že by se neměl dávat, ale když už ho Tomík pozřel a je v pohodě, tak se asi nic neděje. Nepamatuju si ale, proč se nemá dávat. S tím nacpáváním násilím asi ničemu nepomůžeš, ale to jistě víš sama a já zas vím, jak můžou nervy někdy pracovat :-) Co se zkusit poradit s doktorkou? Jestli nemá nějaký fígle a hlavně, čím nahradit Tomíkovi případný chybějící vitamíny. Kamarádky mimčo taky nechtělo jíst, tak jí do flašky s mlíkem postupně přidávala zeleninu, nejdřív jen trošičku a pak pomalu přidávala, až to byla hustá zeleninová kaše. Tak si holčička na zeleninu zvykla a pak už jí jedla normálně. Jenže Tomík je kojenej a nevím, jestli vůbec z flašky pije, tak je to možná u vás nepoužitelný.
Ty Plasmony jsou speciální piškoty, vyrábí to Heinz výrobce Sunaru a hlavní je, že jsou bezlepkový, narozdíl od normálních piškotů. Barča už teda normální piškot dostala a moc jí chutnal, aby ne, když je tak slaďoučkej. Ale nechci jí na sladký moc zvykat, tak snad ten Plasmon není tak sladkej a něco na ohryzávání potřebujeme, a ta věčná chlebová kůrka je trochu fádní.
U nás dneska opět probíhalo noční kňourání a kvílení a pak vstávačka, tentokrát ve 4,30, hodinku jsem se snažila udržet Báru v posteli, nakonec si dala trochu mlíka a pak usnula uprostřed snahy vylézt z pod peřiny. No, jsem jak mátoha a musím jí jít zas vzbudit, nebo už snad v noci nebude spát vůbec. To se nám to nějak kazí :-(
Papa Mishicka + Bára

chillie
Kecalka 167 příspěvků 11.01.04 13:49

ahoj holky, tak se zase hlásíme i my s vítkem. všechno je tak nějak při starém. jen spaní je ve starých kolejích. usínáme kolem 21.30 /včera dokonce v 22.30/ a v noci jsme vzhůru každé 2-3 hodiny. ale já ted ráno spávám asi do 9.30 /vítek asi 7.30, ale to s ním naštěstí vstává tata/. tak se vyspím. taky má víteček novou zábavu. máme točící židle. vítek se k jedné postaví a točí si židlí. případně kolem ní pochoduje kolem dokola, je to docela sranda. jsem se bála, ze mu to bude ujíždět a on mě tak překvapil. vydrží si tak hrát až 20 minut. a za chvíli znova.
jinak nám začalo zkouškové období. tak se budu snažit udělat nějaké zkoušky, aby mě aspon pustili příští rok dál. Zatím se mi teda moc nedaří vyšetřit néjaký čas na učení. No, uvidíme, jak to dopadne.
mishicko, my máme taky to odrážedlo.prý se ale na ně děti nemají posazovat, dokud dobře nechodí, tak zatím si vítek hraje s kolečkama nebo se ho pokouší zvedat a mlátit s ním o zem, to ho taky ohramně baví. samozdřejmě jsme ho na to už po:,–(ili. udrří se na něm docela v pohodě, i nohama dosáhne, ale ještě mu nedochází, co má dělat. ale když ho vozíme, tak se mu to líbí a občas udělá nožičkama pohyb, jakoby se odrážel.
joo, ted jsem si vzpomněla, s jídlem se rozjíždíme docela velkým tempem. včera snědl skoro celou přesnídavku se čtyřma piškotama /my je dáváme/, a pak ještě asi dva brambory, které jsme měli k večeři my. no, ale sranda /ted už/ byla v tom, že asi uprostřed jídla se radim dívá a říká, že má vítek v puse něco fialového. tak se mu vrhám do pusy a on tam celou dobu jídla měl malý kousek z puzzle. naštěstí to nepolykal. nevím, jak to vítek dělá, ale on prostě velké věci nepolyká. no, nechcu to zakřiknout. doufám, ze se brzy naučí věci, které v puse nechce vyplouvat. otázka je, jestli je tam opravdu nechce :). někdy mám pocit, že si z takových věcí dělá žvýkačku.
no, nic, mám ted chvilku klid, pokusím se ještě zasednout k učení. ahoj chillie a vítek

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 11.01.04 14:12

Ahoj holky,

dlouho jsem se neozývala, protože nám nefungoval internet, snad už to zase poběží.

Mishicko, to odrážedlo je opravdu pro větší děti, Renča taky nedosáhne na zem, i když je to „Frenky Dlouhán“. Zatím ji na tom vozíme po bytě a taky to má úspěch.

Renča je poslední tejden hrozně hodná, hraje si sama. Je to určitě tím, že se konečně dostane kam potřebuje a sedne si tam a hraje si. Ani mě nepotřebuje. Včera byla celej den u našich a naprosto spokojená, oni taky.
Musím končit, manžel tady nervózně stepuje, protože máme jít s Renčou ven. Večer se stavím a ráda bych pokecala na chatu. Kdy tam chodíte???
Ahoj Pavlína

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.01.04 14:21

Ahoj holčiny,

Tak se k vám na chviličku dostávám. U nás se opět pracuje a tak jen uklízím a uklízím. Včera tatka sekal elektriku a dneska pokračuje. Kačka se trocha bála vrtačky, ale už si zvykla. Jen jí trocha vadí flexa když se řezali radiátory.

Mishicko zuby žádny :D no mám ted v lednu narozeniny tak to svádím na ně? že dostanu dáreček, když s ena vánoce na nás vydprdla :D
A dneska se u nás taky papalo ve 4 hod a usnula dokonce az v 5,30 do 8,30? že by něco ve vzduchu ??? :D:D:D
Ještě prosím tě k těm piškotům?? Kde se dají koupit?
K přesnídávce. U nás borůvková vede. My už snad měli všechny. I s přesnídávky s jogurtem nebo ovesnýma vločkami. Merunkový přesnídávky nechávámkdyž máme tuhý bobky, jak tadyněkdo psal že pomáhají merunky. Pak ještě máme radi malinovou.. i když, Kačka mi vlastně ještě nic neodmítla. Ach jo, asi nás brzo sní :D

Holčiny chci vám říst co jsem se dočetla k tomu špenátu. V betynce v prosincový píšou že by se neměl dávat do dvou let kvůli velkému množství kyseliny štavelvé. Kdo má Betynku tak si to přečte na straně 33. Takže cp jsem měla navařeno se špenátem a zamrazeno tak jsem vyhodila. Určitě nám to neuškodilo, ale když to píšou :D

U nás tak celkem nic nového. Baštíme jak o závod, řekla bych jednu denně ? od rána až do večera ? a není to na nás znát. Už jsem začala dávát i rohlík a nesmíme jí ho vzít, to je pak křiku :D .
Lezení je u nás jako lezení i nelezení? řekla bych že tu naší mršku máme pěkně rozmazlenou a chce se jen chovat. Ale to je ta babička? pššš nic jsem neřekla, ale je to tak, Kačka zaknourá a prababi už chová?

Terezo s tím koukáním do pusy je to u nás stejný. Máme ji v židličce když jíme a ona se ještě tak naklání aby dobře viděla co to máme. Někdy si i tak chutí, že jako hýbe pusinou. Asi by si taky dala :D

No nic. Tatka zase začal vrtat tak tak poslouchám tak běžím ke Kačce je u prababičky zase sama? pak se ozvu a hlavně musím pořádně přečíst vaše komentáře, jen jsem tak nahlídla.

Ahoj Jarča a Kačenka 38 t

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 11.01.04 16:56

Ahoj holky, jak je patrno z názvu, chtěla bych vás o něco poprosit:-) Chodím na emimčo už několik týdnů, ale až dneska jsem si spočítala, že věkově patříme k vám:-) Já trubka počítala už na měsíce, a tak až teď vím, že Tadýskovi včera bylo 37 týdnů:-) A tak se chcu zeptat, jestli mě nevyženete, když si s váma budu chtít vyměňovat zkušenosti a zážitky, týkající se našich ďáblíků…
Ještě něco o nás: já se jmenuju Šárka, je mi 27 a jak jsem už psala, Tadeáškovi je 37 týdnů. Jinak patří taky do skupiny nijak upovídaných, ale o to pohyblivějších čertů. jo, říkat ňáký slabiky, to ho ani nenapadne! Ovšem poprvé lezl 19. září (no fakt, ještě mu nebylo pět měsíců, v týdnech vám to nepovim:-))), sedí tak od půlky října, a od Vánoc už stojí i sám bez držení, a snaží se udělat krok… Je to šílený, vždycky se radím v poradně s doktorem, ale ten jen potměšile říká, že bude v deseti měsících běhat maraton:-) Jo, a mluvit bude v deseti letech, co?:-)
Ještě jsem vás chtěla poprosit, jestli nemáte radu na to, jak se v noci trošku vyspat, my totiž sice usínáme bez problému přesně v 19:00, ale tak od devíti po hodině, maximálně dvou, máme kojící dýchánky… Už mám pod očima kruhy jak olympijský:-(
Tak hezkej zbytek neděle! Šárka a Tadeášek 37 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.04 19:12

Ahoj!
Vítám tě i s Tadeáškem v našem deníčku,taky usínáme v 19.00h a budíme se kolem půlnoci a pak pořád,takže ti teda neporadím,taky jsem jak mátoha.Kdy se Tadeášek narodil,mámpocit že budou tak nějak s Tomáškem stejně,Tom je nar.30.4.
Tak ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.04 19:16

Ahoj Zizi,
to jsem ráda, že v tom aspoň nejsem sama:-) Je po sedmý, tak si užívám klídek:-)) Doufám, že se to nějak samo upraví, a třeba tak za patnáct let se vyspím:-)) Jo, tadeášek se narodil 26.4., takže jsou s Tomáškem skoro nastejno. šárka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.01.04 20:47

Ahojky,
já jdu na chat zrovna teď a chvilku tam pobudu, jen nevím, jak dlouho, jsem dost unavená. Tak třeba se potkáme.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.01.04 20:55

Čau Jarčo,
ten Plasmon u nás mají v lékárně, jinde jsem ho zatím neviděla.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.01.04 20:55

Ahojky Šárko,
jasně, že Tě nevyženem, naopak, každý nový dopisovatel je vítán :-) Krásně jsi Tadeáška zařadila, to si se Zizi opravdu můžete s tím spinkáním - nespinkáním podat ruce :-) Já bohužel taky neporadím, protože mě zas ta Barča od malička docela spí, ale ono to nějak dopadne, třeba za těch patnáct let :-) Jinak s těmi Tadeáškovými dovednostmi jsi mi vyrazila dech. Teda o takovým šikovným prckovi jsem ještě neslyšela, co by povídal, asi jde radši rovnou k činům :-) To bude zas hodně podobný Kubíkovi od Káti, Vítkovi od Chillie a taky Šimonovi od Fialky (mimochodem Fialko!!!!!!!!, máš nějakou dlouhou absenci). Jestli máš nějaký fotečky, tak je můžeš dát k nám do galerie, ať vás taky líp poznáme (galerie tady na emiminu se jmenuje Filípek, Barborka a kamarádi).
Tak já pádím na ten chat, ať mi všichni neutečou.
Papa Mishicka + Bára

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 12.01.04 09:10

Ahoj Mishicko,
děkuju za přivítání, to je od vás pěkný, že mě nevyženete:-) Fotky určitě pošlu, včera jsem skoukla ty vaše pokládky a jsou fakt nádherný, zejména oculíčkovaná Barborka je k sežrání! To víš, Tedýsek se svým vlasovým porostem-neporostem aspiruje spíš na Kojaka:-)
Musím se podívat, co tu mám za fotky, ale asi až večer, musím běžet, Ted to tady začíná demolovat, tak jdu zachránit aspoň kytky.-) Šárka + Tadeášek 37 t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 11:11

Ahoj všichni !

Zdravím a vítám Šárku s Tadeáškem, naši kluci jsou na den stejně staří ( Vojta 26.4.v 18,30) !
S nočním kojením máme ten samý problém, usíná kolem 19,00, poprvé spí max.3,5 hod. potom pravidelně po 2,5 hodinách kojím,… takovej maraton to je.
Byli jsme o víkendu na horách, holky, doporučuju, bezvadný. Vojta je pohodář, celou dobu seděl v sáňkách, koukal, jak lidi lyžujou, dětičky sáňkujou a když se mu chtělo spinkat, tak jsem ho v těch sáňkách položila a usnul si. Jen mu trochu vadil padající sníh, ale byli jsme připravení, měli s sebou deštník a ten jsme připevnili k ohrádce…
Zítra jdeme na předčasnou prohlídku v 9 měsicích, tak napíšu akt. míry, myslím, že přes 10 kg má stoprocentně !
Mějte se moc hezky,
Jolana + Vojtíšek

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 12.01.04 11:14

Ahojik,
to jsem zase já, Tadýsek si dal předobědovýho šlofíčka (celkem pravidelně to dělá už druhý týden, milej zvyk, snad mu to vydrží:-), takže jsem toho využila a naházela do galerie pár fotek, abysme se představili se vším všudy…
Mějte se! Šárka + Tadýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 11:16

Ahoj děvčata a děťátka-batolátka,
nezapomněla jsem na Vás, ale já tu knížku, kde jsou ty říkanky na každý den zatím nemůžu najít. Musím se podívat ještě u mé maminky.
Taky jsem se chtěla zapojit do diskuze o tom, jak „staříci“ - tedy prarodiče zasahují do výchovy a jsou nejzkušenější a nejchytřejší. nevím, jaký názor by měla Judy, ale já se myslím, že se snažím vyvarovat toho, abych říkala své rozumy, jak se co má a jak a co jsem dělala já a navíc, že to bylo zaručeně správné. Někdy mám sice taky pocit, že bych něco dělala jinak, možná bych byla spíš přísnější, či jak bych to správně nazvala, ale nepřísluší mi role vychovávací, tu už jsem měla využít před lety. Teď bych podle nepsaných pravidel měla spíše rozmazlovat - jako babička. Dokonce jsem byla svou snachou tázána, jak jsem dosáhla toho, že mi děti od malinkata usínaly bez problémů, ale já fakt nevím, byly asi od přírody tak moc hodné, že s usínáním nebyl žádný problém, nebo si takové drobné nedostatky už nepamatuju. Ve své mysli mám jen takovou vzpomínku, že jsem je uložila, pohladila, řekla pššš,pššš, dala pusinku a když jsem se za chvilku přišla kouknout - spinkaly. To jsem se měla,co? Ani na noční buzení si nevzpomínám - krom toho, když byly úplně malinkatí, ale od tří až čtyř měsíců byly i v noci bez buzení na jídlo. Šlo to tak samo, tak jak mám radit, jak jsem to dělala, nevím. Mám ale pocit, že teď jsou děti citově bohatší o to, že se nestydí i tatínkové navenek projevit, jak své potomky milují a víc se zapojují do péče o třeba i malinké miminko tak, že dovedou zastat i maminku, to si myslím, že za mého mládí nebylo, alespoň ne v mém okolí - kamarádek a známých. Škoda.
Skáču a melu páté přes deváté, ale ještě musím taky dodat, že to, že se nemám míchat do výchovy svých vnoučat mi poučují nejen kolegyně v práci, ale když si čtu e-mimino, tak si taky říkám nesmíš to dělat, vidíš, jak se to děvčatům nelíbí, tobě by se to taky nelíbilo, tak se toho vyvaruj! Jak se mi to daří, by mohla napsat Judy, ale ta asi nestíhá, co?
Moc Vás všechny zdraví Liliana

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 12.01.04 11:19

Ahoj Jolano,
to je fajn, že budou mít naši chlapáci narozky ve stejnej den:-) Tadýsek je teda o pár hodin starší, narodil se v 0:20, takže to stihnul na tu sobotu tak tak, ráno v osm jsem totiž měla nastoupit na vyvolání:-)
Taky se teď o víkendu chystáme na lyže, snad si vezme tadeášek z Vojtíška příklad a bude se chovat slušně a mravně:-) Šárka+Tadýsek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.01.04 14:00

Ahojky holky,
tak jsem něco hledala na internetu a zase, jako obvykle, jsem našla něco úplně jiného, ale docela důležitého, a tak jsem se začetla, že jsem tu původní hledanou věc zatím odložila. Našla jsem totiž článek na rodině o botičkách pro děti, napsaný přednostou ortopedické kliniky. Je to dost zajímavý a myslím, že pro nás v nejbližších měsících vysoce aktuální!!! Věděly jste třeba, že je nesmysl to, že by děti měly chodit doma bosé? To totiž není zdravé, zdravé je to pouze v „přírodním prostředí“ (písek, tráva …), ale ne doma - ani na koberci. Je to hezky napsaný, ale šíleně dlouhý, tak sem jenom vložím odkaz, doporučuju si to přečíst. Je to fakt dobře napsaný.
Barča mi podtrhává židli, tak jdu radši k ní na zem.
Zatím papa Mishicka

Jo a ten odkaz: http://www.rodina.cz/clanek855.htm

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.01.04 21:39

ahoj holky!
Tak pc už mám spravený,tak si můžu užívat,on taťka hrozně trpěl,protože já byla každý den(vlastně noc)u něj na pc a on nemohl nic dělat hi.
dneska jsem sháněla ten Plasmon,ale jak jsem správně tušila,tak na mě čuměli jak na vola,co to jako po nich chci,že to nikdy neslyšeli.Pak mě jedna paní poslala do racionální výživy,že to tam mají,já tam přišla a nic,taky na mě s údivem čuměli,jako bych spadla z marsu.

Tak teď něco pro Lilianu.Myslím že Judy má úžasnou maminku,která se jí do výchovy určitě neplete,už proto že tu čte ,co si o tom myslíme.
Moje drahá maminka je opačného názoru a posledně mě seřvala,že Tomáškovi ani tu zeleninu neosolím,tak bodejď by to jedl a že ona nám to solila od tří měsíců a ani to nerozmixovala a jedli jsme jak diví.No když jsem se pokřižovala,že jsme teda byli chudáčci,protože dnes už každý ví,že nejsou zralé ledviny až do jednoho roku,tudíš solit se nesmí,tak začala nadávat,že moc čtu a jsem z toho úplně pitomá,že si každej vymýšlí takový nesmysli apod.No prostě ať se bráním,jak se bráním,je to jedno,tahle její generace dělala asi všechno nejlíp,že a my jsme blbý.Ještě kdyby věděla,že sháním ty bezlepkový piškoty,tak ji asi klepne,protože do nás cpali krupičnou kaši snad hned po porodu a taky žijem.
No děsím se toho až začne řeč o nočníku,asi budu marně vysvětlovat,že nemají miminka vyvinutý svěrače do 18.měsíce,takže jakékoliv trápení dětí na nočníku je zbytečné.Tchýně už mi říkala,že mám Tomáška zkoušet dávat,on totiž když tlačí,tak vydává strašný zvuky a my přesně víme,že dělá bobana,ale přece ho chudáčka nebudu nutit sedět na blbým nočníku,když má teprv 8.měsíců,ne?Tak už mě to nebaví se pořád před nima obhajovat,proč to tak dělám a tak dále.
Jo,kdyby aspoň polovina babiček četlo na internetu jako ty Liliano,to by se nám maminkám ulevilo.To by se dočetly proč to tak děláme a byl by pokoj.
To jsem se zas vykecala a jdu na chat,někdo ze mě totiž udělal závisláka a já,která chodila spinkat v půl desáté teď každý den strašně ponocuju,hrůza.
Tak ahoj Zizi a Tomášek

lenca3
Stálice 55 příspěvků 12.01.04 22:40

Ahojky,
jak já vám závidím to večerní usínání už !!! v 19 hodin. Náš škrček se stále drží kolem desáté až jedenácté večer a samozřejmě neusne sám v klidu. Musíme stále chovat a teď si trošku zvykl na houpací křeslo. Aspoň nemusím pořád chodit, těch 9 kilo už je taky dost náročných na záda. Lucinka už se odstěhovala z ložnice, prý ju Davča budí mlaskáním, vyřvat jsme zkoušeli jednou přes vánoce, když Lucka měla prázdniny a nakonec to nevydržel taťka, Davču z postýlky zachránil a když mu zpíval, tak usnul. Já to říkám pořád že někdo má 2 hodné děti a někdo dva neřády. Já mám to druhé samozřejmě, ale i tak jsou to naši miláčci. Tak se Jarčo neboj, ty budeš mít určitě ty hodný. Teď je to docela náročný, Davídek si zvykl že o Vánocích měl pořád plno lidí kolem sebe a teď, když jsme spolu sami, tak jenom mrčí a hudruje do té doby, než mu zacpu pusu jídlem, nebo jde ven do kočárku a tam taky brble dokud neusne. Takže chodíme a uspáváme s bručením. Ještě si sám nesedl, ale docela zvládá držet rovnováhu, ale ještě se bojím ho nechat jen tak na zemi. Když je na bříšku, tak hned nacouvá pod postýlku a dnes to skončilo řevem, když sedí v postýlce, tak se zase začne sápat nahoru, ale ještě nemá tak silný ručky a většinou skončí opět řevem pusinkou mezi šprušlama. A do toho to večerní usínání, už toho mám docela dost. Cítím se psychicky unavená, protože manžel je pořád pryč a já jsem pozdě do večera s oběma dětma sama. To je to slavný podnikání, ale kdo to nezná, tak to asi nepochopí.
Tak jsem si postěžovala, ještě že mám komu. Jak jste psaly o těch babičkách, tak já mám mamku o patro níž a s výživou mám od tří měsíců s ní spory. Mamka samozřejmě jede po starým, kůrku od tří měsíců, pak mu strčila lžičku bramborové kaše s oškvarkama a to jsem myslela, že mě trefí šlak. Pak se docela uklidnila a teď když je Davídek starší, tak jsem zase malinko ustoupila i já. Akorát teď v sobotu jsem se opět rozčílila, protože děda se neustále snažil nabídnout Davídkovi kus uzeného masa, to už byl docela vrchol a pak ještě řekl že mu nedám najest. Tak jsem mu řekla svoje, což běžně z úcty nedělám a konečně ztichl.
Naše doktorka je taky z těch tolerantnějších, takže co mi radila při Lucince, používá i teď. Třeba mi říkala, že můžu začít malinko dochucovat, protože když mima ochutnají ty slané a sladké věci (rohlík, chleba apod.), tak už ty neochucené moc nechtějí. Dnes jsem poprvé vařila Davčovi rajskou, moc nevěděl jak se má na to tvářit, protože to byla úplně nová chuť, ale snědl skoro všecko. Někdy se mi zdá, že sní toho hodně, mám co dělat, abych ho zasytila. Ráno pije sunar, do zbytku co nevypije mu nadrobím asi půl rohlíku a někdy chce ještě na to jogurt. Pak má oběd - plnou misku zeleniny, už měl i napodobeninu svíčkové - ta mu chutná strašně moc, pak opět jogurt plus mlíko, před koupáním ještě nějaké ovoce, někdy i sunar a pak večer misku kaše /bramborové, nebo nějaké mléčné/ a na to sunar. Musela jsem začít ten sunar nabízet po každým jídle, protože za den nevypil to předepsané množství a už jsme to docela vypilovali. Jinak by Davídek jedl cokoliv, když vidí někoho pohnout pusou a to nejen koštuje, ale spustí většinou řev, že mu musím tu pusu zacpat aspoň piškotem. Dnes se dokonce hned po obědě sápal mamce po řízku, doufám že mu ho nedala, protože jsem nebyla doma a radši jsem se neptala. Tak vidíte, taky to nemám jednoduchý. Ja píše vždycky Jarča, asi bych měla končit, protože jsem dnes pěkně hnusná. No celkově se mi zdá, že jsem čím dál protivnější, kéž by už bylo aspoň jaro.
Tak se mějte hezky, papa Lenka.
Jak se z toho vyspím, tak se ozvu snad s lepší náladou.
P.S. Ještě jsem vám chtěla napsat, že jsem konečně viděla fotečky a že všecky jsou moc moc hezoučké. Ještě se omlouvám za ty nespisovný výrazy a chyby, ale nechce se mi už ani přemýšlet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.04 08:15

Ahoj Zizi, díky Ti za poklonu, ale i já mám své chyby - jako každý. Máš ale pravdu asi v tom, že i tím, jak čtu tady i jinde různé názory, tak mi to vychovává k tomu, abych se chovala trochu jinak. A určitě je pravda v tom, že ne všechno co jsme dělaly (my matky dříve narozené) s Vámi bylo správné, ale tehdy to podle knížek a doktorek správné bylo. Je dobře, že vývoj jde kupředu a přišlo se na spoustu nových poznatků. A až budou mít děti Vaše děti, tak to, co se uplatňuje dnes, už s největší pravděpodobností zase nebude tak docela všechno stejné. Ale tak to je. Hi,hi to jsem mudrc,co?
Já mám ale Zizi zase jiné problémy, můj muž mi vyčítá, že když se jdu podívat na děťátka ( a to jdu maximálně 1× za týden), že courám a nač je potřebuju tak často vidět. atd. atd., ale to sem nepatří.
Tak moc pozdravů na Moravu od Liliany

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.01.04 10:46

Ahoj holky!!!

Moc vás všechny zdravím v novém roce, doufám, že se vám všem daří dobře a máte se tak výborně jako my.
Tak Verunka už má taky první zub!!!! Stihl se objevit ještě ve starém roce, bez problémů??.
Plazí se už dlouho, teď tráví skoro všechen čas na kolínkách a zkouší přijít na to, jak se střídají ruce a nohy při lezení, ale ještě na to nepřišla, takže prostě plazoleze, to znamená, že když zmerčí nějaký zajímavý a nejlépe zakázaný předmět, tak vyrazí plazením rychle vpřed, aby u něj byla co nejdříve a něž k němu dorazí tak se asi tak 10× zhoupe na kolínkách, propéruje je a já aspoň stihnu odklidit všechny potenciálně nebezpečné předměty, které jí stojí v cestě?
Jo a u toho nezavře pusu, neustále jenom tatatata, někdy babababa, gagaga nebo ďaďa, ale mamama ani náhodou.
Jinak stále ještě nesedí, když to vypadá, když je na všech 4, že už tu prdýlku chce hodit na stranu a sednout si, ale ještě to neumí.

Jo a baštění, tak to máme doma asi otesánka.Po třítýdenním bojkotu začala najednou baštit o 106, tak jsem ráda, že jí ty moje zeleninový blivajzky jedou, babičky mě strašily, že když je tak dlouho jenom kojená, že to nebude chtít, ale už jí to jede v pohodě. Odpoledne jsme začaly dávat jablko s banánem (dáváte i nějaké jiné ovoce?), jinak jenom kojíme, kojíme, prso miluje, to je jasný. (a mně se teda kojení taky moc líbí, čím dál víc, jak se na mně zpoza prsa vždycky zamilovaně hahahaha dívá ? a já na ní a směje se na mně, no to je k sežrání???..

Taky končíme prvních 10 lekcí v plavání , potápí se, tak bude chodit dál, protože se nám to moc líbí???

No a já už musím končit, tak se mějte moc pěkně, hlavně zdravě
A moc na vás myslíme, často si vzpomenu, co zrovna si dělají ti vaši mrňousové, no chybíte mi, to je jasný, chceme jet teď někdy na víkend do Prahy, kamarád se odstěhoval od rodičů do vlastního bytu, tak jsme zváni, tak bychom mohli spáchat nějaký srazík, já se kdyžtak ozvu, tak ahoj
Eržika a Verunka, 8 a půl měsíce

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.01.04 10:48

Ahoj Liliano!
To chlapi nikdy nepochopí,že si člověk potřebuje ty broučky pořádně užít a oňufat.Tak ahoj Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.04 17:30

Ahojky vespolek
Tak jsem se konečně dostala k tomu něco napsat.První naší velkou novinou je že jsem v neděli našla první zub.No taky nám to dalo zabrat, Kubajs přestal v noci spát.Je to hrůza já byla zvyklá na to že v noci dobře spal a teď se budí každou hodinu.Pořád máme rýmu a tak odsávám asi 5× za den za šíleného řevu.Nevím jestli takhle řvou všechny děti ale Kuba vyvádí děsně a tak si říkám jestli si nepamatuje jak ho pořád v nemocnici sondovali.

Byli jsme na desetiměsíční kontrole a tak čerstvě váží 8 kilo a měří 69,5cm.Taky jsme měli očkování teprve druhé a ještě nás jedno čeká.Je to lepší a zatím nevypadá že by byla nějaká reakce.Nevím jestli jsem to psala ale máme na to nárok zdarma tak alespoň něco.

Sedět sám nesedí ani neleze a tak pořád vymýšlím jak ho zabavit. Vánoce proběhli v pohodě ,byli jsme u mé maminy aby jsme jí trochu pomohli nemyslet na tátu.Jak jsem tu psala tak se táta odstěhoval před vánocmi ke své milence .Vypadá to že se máma rozvede tak kdoví jak to bude.Mě už se to tak netýká ale mám desetiletý bráchy a ty to určitě poznamená.Mamča je fakt dost mimo , vypadá to že táta chce ulejt peníze aby jí nemusel nic dát.Malýho mi nehlídá a ani to nechci když vidím jak je mimo.

Jo pekelně mi bolí záda malej pořád pořvává a tak nosím a někdy už toho mám plný kecky . Když to tak vezmu tak dobré dva měsíce jsem neměla hlídání.Dneska jsme Kubovi dala prvně rybu s bramborovou kaší k obědu a moc mu chutnalo. V pátek půjdem na bál ani nevím jestli se těšit hlídat bude tchýně u nás doma takže půjdem jen do půlnoci já bych stejně dýl nevydržela a ta představa jestli malej nebude pak spát.
Musím končít malej se tu vzteká a už na to nemám nerva kouknu se sem večer jestli bude spát zatim Zlata

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 13.01.04 20:31

Ahoj

Mishicko dala jsem konecne ty fotky svetru. Je to v galerii v albumu vytvory rodicu nebo jak se to jmenuje… a prosim no coment :-)

jarca

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.01.04 22:27

Ahojky Lenko,
doufám, že už je ti líp, takovýhle stavy znám moooooooc dobře, fuj s nima pryč.
Hele, nebylas v den psaní tohohle příspěvku na chviličku tady na chatu? Mě se zdálo, že jsem tam nějakou Lencu zaregistrovala, ale nez jsem stihla pozdravit, tak zmizla.
Kdybys někdy měla náladu, tak se tam zkus zastavit, tam se tak božsky dá vykecat z přesně takových ošklivých stavů :-)

Tak papa zítra v novém deníčku u Ethel

Mishicka + Bára

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.01.04 22:40

Ahojky holky,
tak to tu zas trošku zanedbávám, ale snad mi odpustíte. Mám další novinku … Barborka se včera poprvé sama postavila!!! Okamžitě ovšem následoval šílenej držkopád, protože jak byla nadšená, že se jí to povedlo, tak se otočila od gauče, o který byla opřená, a rozběhla se mi to povědět :-)))) No je to trdýlko, ona si myslí, že když stojí, tak rovnou může i chodit a nějak jí nedochází, že se musí držet :-) Je to naše šikulka, před 14-ti dny začla s lezením a teď rovnou šup na nožičky :-) No, od tý doby je obezřetnější a už se mockrát nepokusila, ale určitě jí to dlouho nevydrží a zase se do toho pustí s vervou jí vlastní.
Jsem unavená, už aby bylo to jaro, taky tyhle tmavé pršavé dny nemám ráda, pořád ještě jsem ve stavu zimního spánku.
Mějte se moc hezky a zítra nashle u Ethel
Mishicka + Bára

Vložit nový komentář