Můj krásný porod

Porod
  • janiis
  • 19.07.11

V životě jsou zážitky, na které se nezapomíná a porod je určitě jedním z nich. Maminky, nebojte se porodu, je to bezpochyby to nejkrásnější co v životě prožijete. Asi jako většina maminek tady na eMiminu jsem v těhotenství pročítala deník za deníkem, a v duchu se snažila přenést do dne D, do dne mého vlastního porodu. Tak jdeme na to.

Termín jsem měla 26. 6. 2011, ale už dva týdny předem jsem chtěla porod přivolat, protože nosit 17 kg navíc bylo velmi vysilující, alespoň ta kila kupodivu skoro všechny šla jen do bříška. Den termínu byla neděle a ještě v sobotu večer jsme si s manželem řekli, že tomu zase zkusíme pomoct manželskými povinnostmi :-) V neděli ráno v půl 2. mě vzbudila zvláštní bolest, velmi mírná, jako menstruační, ale zato pravidelná po 5 minutách. Začala jsem tušit, že je to tu. Čekala jsem asi hodinu co bude, a mezitím se kontrakce zkracovaly i na 3 minuty, ale průběžně byly i po 6, 5 a 4 minutách.

V hlavě zavládly pocity všeho druhu. Strach z porodu samotného, strach z péče o miminko, z toho velkého neznáma, a zároveň veliká radost, že konečně budu mít v náručí naši dceru, kterou jsem 9 měsíců nosila v bříšku. Opatrně jsem vzbudila manžela a jeli jsme do porodnice. V půl 4 jsem ležela na monitoru, krásné kontrakce po 5 minutách, bolelo to trošku víc než doma, ale nic hrozného, pořád asi jako při menstruaci. Já i manžel jsme chtěli být u porodu spolu, tak šel zaplatit poplatek a šli jsme na pokoj, byli jsme tam sami, a čekali jsme, jak to bude pokračovat. Kontrakce zesilovaly a mně pořád nedocházelo, že za pár hodin budu maminkou.

Asi kolem půl 9 přišla PA s pojizdným monitorem, připojila mě, a šla pryč, to už kontrakce bolely víc, podle mě se to nejvíc podobá tomu, když dostáváte křeč do nohy, cítíte jak to přichází a nemůžete to zastavit, dosáhne vrcholu, a rychle odeznívá. Musím říct, že to nebylo nic, co by se nedalo vydržet. Občas jsem si zakňourala, ulevilo mi to :-) Pak přišla PA a říká: To jste si prodýchávala kontrakci? Řkala jsem, že jo, a ona koukla na graf a říká: Ale tohle ještě nejsou pravé kontrakce, to je jen takové lechtání. Já teda bolest snáším dobře, ale tohle mě vyděsilo, protože už to bolelo docela dost a jestliže tohle mělo být lechtání, tak jsem si říkala, jaké to asi bude později. Bolest byla víceméně stejná, jen lehce sílila, ale pořád jsem čekala tu šílenou, kterou někdo popisuje, a na kterou mě svým výrokem připravila PA :-) Mezitím jsem lítala na velkou, klystýr nebyl, byla jsem asi 8×. Na úlevu při kontrakci hodně pomáhalo ohnout se přes postel. Mezi kontrakcemi jsem usínala.

V 10:20 jsem šla na wc, opět, a cítila jsem že něco prasklo a teče. Zachytilo se to na vložku, tak jsem šla za PA, že mi asi praskla voda, udělala test a opravdu! Vyšetřila mě, vykulila oči a říká: jdeme pro tatínka a na sál :-) Ještě mi praskl vak blan, bezbolestně. Došli jsme na sál a už jsem začínala mít neodolatelnou chuť tlačit, což už jsem mohla :-) Najednou to skoro úplně přestalo bolet, jen tlak a chuť tlačit, přitlačila jsem chvíli v podřepu tu naší prdelku, pak šup zase na kozu, manžel mi držel hlavu na prsou při tlačení, byl obrovská opora! Tlačila jsem jak vzteklá :-) Trochu jsem si zakřičela, ale ne proto že by to bolelo, pomáhalo mi to psychicky :-) No a v 11:19 spatřila první světlo světa naše dcera :-) Bez nástřihu, ale pár stehů jsem měla, možná pomohl maliník, který jsem poctivě pila. Šití bolelo, ale opět nic nesnesitelného, jen jsem drtila rukama polštářek, co jsem měla pod hlavou :-) Placenta vyšla asi po minutě. Abych nezapomněla, dostala jsem krátce infúzi na zesílení kontrakcí a doktora třikrát ohodila moje krev a jednou přes brýle, při odchodu mumlal, že ho někdo nahoře nemá rád :-D

Takže shrnuto… na porodu nejvíc bolelo otevírání, porod samotný skoro vůbec, a opravdu se nebojte, protože je to bolest snesitelná, a tělo ví, jak si poradit, je to úplně přirozený proces. Držet v náručí svoje dítě je nepopsatelně krásný zážitek! Když se na vás dívá velikýma očima a v jeho výrazu vidíte tu bezbranost, najednou vám dojde, že jste tu pro něj.
Těhotenství a porod si užijte maminky, protože šestinedělí je mazec, ale to už by bylo na jiný deníček ;-) Přeji vám tak krásný skoro bezbolestný porod jako jsem měla já, věřte si a nebojte se.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 19.07.11 06:31

Moooc krásně napsaný deníček, porod ukázkový co víc si přát přeji to nejspokojenější miminko a hlavně zdravé :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 19.07.11 07:32

Gratuluju k holčičce, je slaďounká :kytka:

Taky jsem byla ta šťastná co se porodu týká, ale to šestinedělí, to byl opravdu mazec :lol: U nás spíš 3 měsíce, ale už je to taky pryč…

Přeju, ať jste zdravé a dobře prospíváte :)

 
Katka_LEE
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 5 inzerátů 19.07.11 08:13

Gratuluji k holčičce :kytka:
Jo a taky jsem měla super porod, na to, jak byl Honzík velkej :-) ale to šití, děs :pocitac: .
A když do mě doktor píchl jehlou, že mě zašije, měl moji krev taky na brýlích :mrgreen: :mrgreen: a taky s úsměvem nadával, že to je ten den už po druhé :mrgreen: :lol:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 19.07.11 09:03

Gratuluji k berušce :kytka:
Krásně napsané, vždycky bych nejraději líbala ruce za takové deníčky :-D

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 19.07.11 09:49

ahojky hezký deníček, gratuluji k mimískovi. Hlavně přeji hodně zdraví a ať vám dělá jen samou radost. Pro mě bylo lepší šestinedělí než porod :-D

Příspěvek upraven 19.07.11 v 09:50

 
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 19.07.11 10:21

Moc hezký deníček, pro mě opět moc povzbudivý. Moc ráda čtu takovéhle deníčky. Moc gratuluji k holčičce, je opravdu nádherná!!! Přeju hlavně hodně zdravíčka!!! :kytka: :kytka: :kytka:

 
kacusek
Závislačka 3389 příspěvků 19.07.11 10:27

marně hledám plačíciho smajlíka dojetím… :-D já měla porod dlouhej ale bolesti hodně mírný , ale bohužel nakonec to skončilo císařem, ale už drzhý den jsem řákala že bych do druhého miminka šla, že to vubec nebylo tak hrozné jak jsem si myslela :palec:
Gratuluji k miminku a ať Vám hezky roste a dělá Vám samou radost :kytka:

 
kirvi
Povídálka 15 příspěvků 19.07.11 10:37

Jé, to jsi napsala moc hezky! Hned se cítím před nadcházejícím porodem trošku lépe :-). Taky gratuluji nádherné holčičce a budeme se těšit na ten další deníček o šestinedělí :-D

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 19.07.11 11:12

gratuluji ke krásné holčičce :kytka:

 
Monika123  19.07.11 14:29

Gratulujem. Aj ja som mala krasny takmer bezpolestny porod - odporucam epiduralku :-) a sestinedeli som mala v pohode - mala stale spinkala. To teraz ked ma 3 mesiace sa jej treba viac venovat :mavam:

 
Saryna
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.07.11 19:28

Moc hezký a pozitivní deníček :-D Díky za něj. I já mám za sebou dva nejhezčí zážitky v životě a brzy mě čeká třetí :srdce: Tak se už moc těším.

 
Katerinula
Stálice 88 příspěvků 19.07.11 22:29

Gratuluji!!!Fakt pohodovy porod,ja teda mela bolesto fakt hrozny…Sotva jsem je prodychavala,dali mi kyslik…Ale fakt u toho tlaceni to prestavalo bolet..Kazda to mame jinak :-) Telo a priroda vi..Takze i kdyz me to bolelo hooodne,tak se porodu nebat :wink:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.07.11 16:45

Krááásnééé :palec: Moc grauluju :hug: :hug: :hug:

 
janiis  21.07.11 06:42

děkujeme za gratulace :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama