Od Ježíška chceme jedině krávu!

Náš poslední prázdninový výlet.

Od Ježíška chceme jedině krávu!

Když jsem ještě byla tvor nedospělý, držící se zuby nehty lemu máminy sukně, trávila jsem každoročně minimálně čtrnáct dnů o letních prázdninách v jižních Čechách. Mám na tyto dovolené krásné vzpomínky. Rybník přímo před karavanem, okolo spousta lesů a zajímavých výletních cílů.

Zámek Hluboká, ZOO Ohrada, Český Krumlov nebo také například Kleť. Za krásami této hory jsme vyrazili lanovkou, mně bylo asi osm, bráchovi skoro šest. Cesta nahoru se značně protáhla, bratr měl totiž velký strach. Nechtěl se za žádnou cenu vzdát pevné půdy pod nohama, a to ani když mu bylo slibováno bezpečí mámina klína. Po hodně dlouhém přemlouvání se ho mamce podařilo nějakým zázrakem přesvědčit. Vyjeli jsme vzhůru a můj mladší sourozenec začal vykřikovat, že je rád, že je jízda za ním, a teď musí nutně na záchod. Chudák, celý vynervovaný z adrenalinového zážitku, nekoukal nalevo ani napravo, vykonal malou potřebu přímo na ponožku našeho milovaného tatínka. Tomu v tu chvíli moc nechybělo a ranila by ho mrtvice. Tichými hvozdy Blanského lesa se do dáli neslo „Ježkovy voči, má tu celej les a zdojí zrovna mojí fusekli.“ Vehementně ji sundával z nohy a následně jako prapor zavěsil do větvoví nejbližšího stromu.

Od opakovaných dovolených na onom místě nás nemohlo odradit ani to, že karavan už měl svá nejlepší léta dávno za sebou, a tak kdykoliv přišel déšť, nepotřebovali jsme žádného budíka, neboť tím nejlepším, a opravdu účinným, se staly kapky pleskající do našich rozespalých obličejů.

Nejvíce jsem se však každoročně těšila na návštěvu Země Živitelky. Už tenkrát se ve mně zřejmě ozýval jakýsi rádoby zemědělec. Při návštěvě pavilonů se zvířaty si spousta lidí zacpávala nosy, ne tak já. Mně ten smrádek přišel jako opojná vůně a naprosto stejné pocity mívám i dnes. Manžel několikrát naznačoval, že mu budu muset brzy ukázat diplomy, protože nechápe, jak někdo, kdo vystudoval dvě vysoké a jednu vyšší odbornou, může mít za koníčka přehrabování se v hnoji od slepic, křepelek a jiné podobné havěti.

Děti konečně povyrostly, a tak jsem už od června taktně a v jinotajích manželovi naznačovala, že letos by ty Budějovice mohly konečně klapnout. Manžel je naštěstí tvor mající pochopení pro splnitelné rozmary své drahé polovičky, takže z drobných náznaků mou tužbu záhy pochopil, měl jen jednu podmínku „Musíme vyjet opravdu brzy, nechci stát v kolonách. Nejpozději v půl sedmé práskneme do koní.“

Bohužel, vyráželi jsme zhruba o hodinu později. Dětem se z pelechů prostě dříve nechtělo. Cesta ale i tak probíhala bezproblémově. V neděli brzy ráno zely silnice prázdnotou. Situace se začala přiostřovat až těsně před cílem. Jakmile jsem dosáhli cedule České Budějovice, přivítala nás kolona nepohybující se ani o píď. Jelikož manžel toto statutární město naštěstí dobře zná, podařilo se mu roj automobilů objet jinudy a po chvíli už jsme parkovali přímo u Vltavy.

Děti, znavené po dlouhé cestě, začaly pokukovat po vlnkách líně se plazící řeky, zřejmě by ocenily nějakou tu koupel, musela jsem je však zklamat „Ve Vltavě dnes určitě plavat nebudeme, to spíše ve vlastním potu.“

Stačilo pár minut a už jsme vstupovali do areálu. Chlapci hned vzápětí spatřili skákací kombajn. Ani nevíte, jak mě potěšila slova slečny, která atrakci hlídala „Každý se může ze skluzavky svézt jen pětkrát, aby se dostalo na všechny.“ Jsem si téměř jistá, že jinak bychom většinu času strávili u této bezesporu zajímavé vychytávky.

Děti pozorovaly hromadu stánků a mně přišlo, že se z výstavy stal „dobrý“ bleší trh. Konečně jsme se přes davy lidí dostali až ke zvířatům, mé chřípí začalo neomylně nasávat onu známou vůni plnými doušky. Záhy jsem byla tvrdě konfrontována s krutou realitou. Děti se v tomto směru zřejmě nepomamily. Hned začaly sypat z rukávu hlášky typu: „Fuj, co je to za smrad! Ble, tam nejdu.“

Roztomilost kraviček ale nakonec zvítězila, už po chvíli se éterem nesly věty úplně jiného typu. Všichni potomci spekulovali, zdali bychom si nemohli nějakou tu krasavici zakoupit, jestli by se nám vůbec vešla do auta. Když pak došli k modelu krávy, který se dal i podojit, proměnili se ve statné ošetřovatele, a měli jasno „Od Ježíška chceme letos jedině krávu.“ Takže nakonec po mně asi přece jen trochu budou.

Zdaleka vše jsme na výstavě neprošli, neboť jak přibývalo hodin, sílila i intenzita slunečního svitu a úměrně tomu i otrávenost dětí. Po zakoupení nových modelů do automobilové sbírky (jo, opravdu ten tahač s návěsy nutně potřebovaly, protože doma žádné hračky nemají) jsme se začali za zvuku nářků „Bolej mě nožičky, je mi horko, už tam nedojdu…“ pomalu ubírat k autu.

Cesta domů už tak skvělá nebyla, provoz značně zhoustl a hlavně jsme zvolili špatnou trasu. Po zapnutí rádia se totiž ozvalo, že D4 je kvůli hromadné nehodě uzavřená a objízdné trasy se ucpávají, tuto optimistickou zprávu jsme se dozvěděli právě ve chvíli, kdy naše auto ukrojilo z D4 prvních pár metrů. To opravdu potěší. Jala jsem se zjišťovat další informace, nakonec mi přes nos klepla zpráva, že na dálnici havarovala dodávka hudební skupiny Mirai, což manžel, s vidinou prodloužení cesty o několik hodin lakonicky komentoval slovy „No jo, když nemůžeš tak přidej víc, skončíš v pangejtu jako nic.“

A teď co, vracet se zpátky a jet jinudy, zaflákat se na objízdné trase, nebo risknout jízdu po dálnici a doufat, že uzavírka, která trvala již několik hodin, zmizí dříve, než se k ní přiblížíme? Zvolili jsme poslední možnost a ukázala se být tou nejlepší, z rozhlasu se při dalším dopravním hlášení ozvalo, že uzavírka byla odstraněna a kolony se zvolna rozjíždějí.

Zpáteční cesta se nám poněkud protáhla, když jsme ono inkriminované místo projížděli a viděla jsem, kde auto skončilo, přejel mi mráz po zádech, říkala jsem si, jak neskutečné štěstí posádka měla, když všichni vyvázli živí. Jen jsem si znovu připomněla, že spěchat se v určitých situacích opravdu nevyplácí. Raději přijet o pár minut déle, než nepřijet už nikdy.

A proto nezapomenu manželovi a autu poděkovat pokaždé, když bezpečně zaparkujeme pod okny našeho domu.

Vám přeji spoustu krásných, dechberoucích a nezapomenutelných zážitků na výletech a dovolených, ale hlavně a především bezpečný návrat domů k vašim blízkým.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1829
13.9.19 08:43

Musím říct, že víc než kráva mne tentokrát zaujal ten skákací kombajn :mrgreen:.

Moc hezké vyprávění, jsem ráda, že Ti do soutěže nakonec nějaký ten zážitek vyzbyl ;). A ano, jako dítě jsem to tolik nevnímala, jako spolujezdec už ano - taky jsem vždy ráda, když v pořádku a bezpečí dorazíme domů.

P. S.: Zjišťovali jste, kolik stojí kráva? Alespoň ta umělá? :P

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
13.9.19 08:55

@PenelopaW skákací kombajn byl vlastně skákací hrad, ale ve tvaru kombajnu, něco takového jsem viděla poprvé v životě.

Ceny živých krav do dražby začínaly cca na 25-30 tisících, model oceněn nebyl. Ale neboj stoprocentně vím, že tenhle dárek Ježíšek určitě nedonese a taky vím, že si děti na tento nápad o Vánocích už ani nevzpomenu.

Teď začaly pro změnu otravovat s agapornisem. :zed:

Hezký den :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2088
13.9.19 08:59

Na Zemi Živitelce jsme párkrát byli, ale popravdě si toho moc nepamatuju, vybavuju si hlavně třeskutě dlouho frontu k pokladnám a stánek se žlutýma kuřátkama.. a pak samozřejmě výstavu krásných, voňavých kraviček :dance: v tomhle jsem podobně postižená, klidně strávím hodinu čučením, jak slepice chodí kolem plotu a na chatě prožiju dopoledne vyložená v okně, protože naproti je pastvina pro krávy :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
13.9.19 09:08

@sinapis.alba to jsem opravdu moc ráda, že v tom nejsem sama :lol:
Fronty nějakým zázrakem naštěstí nebyly a na kuřátka jsem kluky také lákala, leč bohužel, buď jsme je minuli, nebo tam nebyla :nevim: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9041
13.9.19 10:09

Super zazitkovy denicek jako vzdy :potlesk: ;) Mas uzasnyho manzela, ze je ochotny tohleto vsechno absolvovat… Ale ono se dneska pro deti najde asi vsude neco, bo prilakat rodinky s detma slibuje dobrej „vejvar“, viz tahace :lol: Plus samozřejmě obcerstveni atd. Toho myho a vlastne ani me by ve vedru takovy flak cesty nikdo na akci takovehleho typu nedostal, davy moc nemusim. My dali poslední prazdninovy vikend teda prednost koupani opravdovemu, v prehrade nedaleko Plzne, kterou taky z detstvi moc dobre znam, mivali jsme pobliz chatu a pro zpestreni travili vzdy min.2 tydny i v kempu v jine casti pod stanem. Tata tam za nami po praci mohl jezdit vlakem, mamina mela coby ucitelka prazdniny, takze převážnou cast leta jsme byli na te chate, nekdy tyden i na horách. Ja zase vzdy chtela psa nebo kone. A co je to agapornis prosimte, to zni docela exoticky :D? :mavam: A jak jste zvladli zacatek skoly, nas mladej už stihl v jidelne vyklopit obed z tacu ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
13.9.19 10:21

@Jahudka82 mě tam táhly nostalgické vzpomínky, jsem ráda, že jsem se tam podívala.

Agapornis je papoušek.

Začátek školy mě překvapil hlavně množstvím věcí, které jsem musela zařizovat. Školák je nadmíru spokojen, zřejmě proto, že to s učením zatím příliš nepřehánějí. Dnes ráno byl nešťastný, že už je pátek.
To mladší syn ve školce, to je jiná liga. :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9041
13.9.19 10:22

@Jadala Skakaci nafukovaci kombajn musel byt fakt zazitek, to by se tem nasim akcnakum taky libilo :lol: My zase byli minuly vikend na akci Den s hrdiny - ukazky zasahu slozek IZS, malej chodi na hasice (letos uz ho preradili z pripravky do mladych, to sem koukala, podle puv. domluvy mel byt ještě v tech malych, ale pry je tam nejak rozdelovali podle „vykonnosti“ rikal manzel, bo ho zrovna vezl na 1. schůzku), takze nejvetsi zážitek pro něj bylo svezení se v clunu vodni zachranne sluzby (jel s tatou a i ja s malou hned po nich), lanovka pres reku a samozřejmě obrovske nafukovací hasicske auto se skluzavkou a možnost vylezt na ruzna auta a zkusit si „ridit“. Vsechno jsme teda kvuli desti nestihli/nevideli (ukazky zachrany osob z vrtulníku apod.), ale ještě se chystame tamtéž na interaktivní vystavu o hasicich, ta je az do konce roku. A na Sportmanii v srpnu byla zas nafukovaci klouzacka piratska lod i skak.hrad. Jojo, hlavne kdyz se deticky vyblbnou co :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
13.9.19 10:26

@Jahudka82 a hlavně unaví :mrgreen: manžel byl minulý víkend s kluky v Praze na Regionálním dnu železnice, přijeli nadšení, vaše akce by ta naše zlobidla určitě také zaujala. :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9041
13.9.19 11:40

@Jadala Copak, porad odmítá změnit svoje stanovisko „Ja tam nepujdu?“ :mrgreen: To uz je v predskolakach, ne? Takže stejně musi…a slečna tedy pujde az za rok? No s 1 ditetem uz je to doma o necem jinym co:), pokud se teda madame nenudi, kdyz nemuze zlobit brachu :D To ta nase taky rada, a ted vzdycky hlasi:„Ada ko koly“, dneska dokonce „Ado tavat, ko koly“, no uplne jako moje segra, kdyz jsem chodila do skoly ja :lol: Ta me budila se slovy „Ajoj Aťo tavej kokoly“ (asi nemusim prekladat ze… :lol:) Jj naseho malyho to nadseni zatim taky drzi, ukol uz maji kazdy den, ale nic slozityho :lol: Spis skloubit dohled nad jejich zpracováním s tou nasi nicivou silou tornada… No vetsinou to resim tak (v nepritomnosti manzela), ze mala dostane taky pastelky, papiry a cmara si kola, prip. vyzaduje ode mne „mami mauat mnau“ a „mimi dudu tady mauat“ (bud musim kreslit kocky, psy nebo mimina s dudlikem v kocarku, prip. kocici mimino s dudlikem) nebo vykrikuje „kokej mami bauon tady“, protoze vse ve tvaru kruhu co maluje je balón. Coz se jeste celkem da, horší je, kdyz chce pomahat při inventure penalu a aktovky :mrgreen: K svatku dostala blok s kocickama, na ktery je totalne ujeta, tak to je ted 1.pomoc :lol: Akorat kdyz jsme sami, musi kluk delat ukoly u stolu v kuchyni, k tomu v pokojicku bysme se všichni nevesli. Chodi vas malej do druziny? Nas tam vylozene chtel, ale Po a Pa chodi po obede. Jinak ma krouzky, 1 mimo ty hasice a 2 ve skole, ale pry pojedou az od rijna. Tak aspoň se neplatí vse najednou, druzinove jsou zadarmo, ale prihlasili jsme ho na anglictinu a ta je placená. V ramci druziny ma Klub zabavne logiky a jeste tvrdi, ze by se mu libil florbal, ale nechci ho zas pretezovat… :think: Uvidim, jak ho co bude bavit, vzdyt ve 2. pol. muzeme dat jinou kombinaci. S druzinou chodi taky ven, pohybu ma snad dost a rika se, ze na tyhle jednostranny sporty je casu dost…

Příspěvek upraven 13.09.19 v 11:45

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
13.9.19 14:28

@Jahudka82 přesně tak, „Já tam nepudu,“ stále přetrvává, ve školce je prý děsná nuda. Mohl by jít až příští rok, ale chtěla jsem, ať se promoří bacily dříve, než půjdu do práce. Taky že jo odchodil týden a tenhle týden už ho mám doma s rýmou a kašlem. Starší do družiny nechodí, nechtěl, po obědě odchází domů, prostě nemám děti zrovna společenské :lol: co se týče kroužků, tak nám učitelka doporučila v prvním pololetí max. dva, tudíž jasná je keramika, kterou zbožňuje a moc se na ní těší, a dále se rozhoduji mezi něčím pohybovým a angličtinou, s tou by pokračoval ze školky.

Slečna si zatím nepřítomnost obou bratrů užívá, i když si ji vlastně užila jen jeden týden.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9041
13.9.19 15:38
 • Zmínit
 • Nahlásit
9041
13.9.19 15:58

@Jadala Tak u nas je taky keramika, bohuzel pohybovy aktivity moc ne, i pocitace tam byly v nabidce, v pondeli od 7 rano, urcite :mrgreen: Nejsme sebevrazi :lol: Uvazovala jsem jeste z tech externich o atletice, nedavno byly vsude reklamy na nabor děti do nedalekeho oddilu, ale to bych se ulitala a bez auta? Odmitam v zime trávit v MHD vic casu, nez je nutné… :roll: Jeste nam nabízeli flétnu, možná by mu to i z logopedickeho hlediska prospelo, ma problem ze vydechuje vic nosem nez pusou, ale zcela jiste by ho to nebavilo :mrgreen: Jako ono by bylo fajn, kdyby mohl chodit na pohybovky v sokolovne (ale od soukrome organizace) kam uz chodil od 3 let, jenze pro deti od 6 let jsou vyhrazene casy az od 18h, takze v 7 bysme se odtamtud vyhrabali a tak v pul 8 dorazili teprv domu, to je sileny, kdy by sli spát… Kdyby mu to navazovalo na skolu, jakoze to neni daleko ani, tak ok, třeba od 16h, trenéri jsou tam fakt skvely a chtela jsem tam chodit i s malou na cviceni od 2 let, ale zvoleny termin zrusili, ze bylo malo deti a nabidli nam jiny, ovsem uz ne tak vyhovující, a i celkove jsme z toho s malou byly zklamaný, hned po cviceni nas pakovala ven, ze jde do práce, maji tam i hernu a ani si tam nemůžou chvili pohrat, jak byla zvykla ze cviceni brachy, uz to tam znala. Nakonec jsme objevily jine, co ji i vic bavilo, vic se zapojovala, a hlavne se plati jednotlivé hodiny, ne cely kurz tj.pri nemoci se proste nejde a nemusim resit nahrady, ktere ani na tamtom nebyly mozne, a ani na tom pro miminka, kam jsem s ni chodila predtim od 5 do 16 mes. Dochodime do rijna jeste plavani, ktery skoncilo v pulce z technic. duvodu, prostě od května zavreli bazén a pry ze bude kompenzace slevou z dalšího kurzu. Jo, to tak, zaplatim dalsi kurz, pulku stejně pak promarodime nebo se jim tam zas neco po…

 • Zmínit
 • Nahlásit
352
13.9.19 16:39

Na zemi zivitelce jsem nikdy nebyla, ale pred par lety jsme vyrazili s rok a pul starym synem na expo do milana. Nejprve let do milana, pak dva dny v jednom z nejlevnejsich hotelu co jsme sehnali, protoze v dobe konani expa byly ceny dvojnasobne. Listky na expo jsme si koupili na dva dny. Syn byl narocne mimino a batole, takze jsme si to skutecne uzili. Rval na letisti, v tramvaji i v metru. V den expa cely den lilo jak z konve. Nektere pavilony kvuli desti dokonce zavrely. U kazdeho pavilonu byly fronty. Ceny jidla silene a syna to samozrejme vubec nebavilo a rval. Me zklamalo, ze i kdyz bylo tema vystavy jidlo, nikde jedina ochutnavka, nikde nenabizeli prospekty. Druhy den se prozmenu udelalo vedro. My jsme ale nechali listky na vystavu propadnout a misto toho se vydali do mistniho parku :-) nastesti jsme meli v planu nasledujici den jet do benatek a tyden stravit v kempu u more, kde se nam moc libilo a pocasi bylo super po celou dobu, i kdyz byl jen zacatek cervna.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
13.9.19 20:31

@Jahudka82 jo, ta logistika je krapet složitější, ještě k tomu když já jsem nejen bez auta, ale také bez řidičáku, ale zatím jsem si vždy poradila. Všechny kroužky, o které má syn zájem jsou ve škole, o to to budu mít v tomto školním roce snazší, protože loňské dojíždění za kroužky mimo naši čtvrt bylo občas lehce na palici, ale zvládli jsme to, takže když nebude zbytí, zvládneme to zase.

Mám obrovskou výhodu, že moje děti milují jízdu vlaky a autobusy, nikde nejsou tak zlaté, jako v těchto dopravních prostředcích.

Tak to jste měli opravdu „dobrý“ kurz plavání, s takovou pěknou přestávkou. :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
13.9.19 20:35

@lisatka to jste odvážní :palec: já jsem zatím s výjezdy do ciziny stále ještě tak trochu váhala, i když nejspíš zbytečně. :think:

Na Zemi Živitelce byla spousta ochutnávek a hodně potravin bych i ráda ochutnala, ale vzhledem k tomu, že v pavilonu, kde ochutnávky probíhaly, se překvapivě vyskytovaly největší davy lidí, neochutnali jsme zhola nic. :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
352
14.9.19 08:41

@Jadala
My se synem jeli poprve k mori kdyz mu bylo 10 mesicu, neni se ceho bat ;-) vzdycky jsme vybrali odpoledni lety, aby se syn v letadle prospal. Naopak kdyz jsme v cr, sedime doma, protoze je v lete vsude moc lidi a klistat, na ktere jsem jako magnet. No a navic pomer cena/kvalita je v cr hodne bidny, takze treba i kempovat jsme jezdili do nemecka/rakouska.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
14.9.19 09:41

@lisatka nás naštěstí klíšťata nevyhledávají, když si vezmu kudy jsme se letos všude plazili a nechytli jsme ani jedno, tak je to asi zázrak, (snad to nezakřiknu) ale komáři, ti nás milují.

Jelikož mám po jednom hodně adrenalinovém letu k cestovaní letadlem obrovský respekt, tak pokud pojedeme k moři, pak jedině autem, tak dlouhou cestu budu raději absolvovat s jedním školákem a dvěma předškoláky, než s kojencem a dvěma batolaty, i když cestuji moc ráda, tak odvahu na tak dalekou cestu s naší skvadrou jsem dříve nesebrala.

Letos jsme ale během čtyř dnů dovolené bez problémů zdolali 1400 km, takže už vím, že to jde :dance:

 • Zmínit
 • Nahlásit
352
14.9.19 19:21

@Jadala tak to my jsme se synem do jeho 3 let jezdili jen letadlem, autem max hodinu a pul v dobe jeho, spanku, jinak to proste neslo, nudil se a knucel. Take se bojim letat, a to dost, vzdycky to ale nejak preziju, musim, protoze miluji more. Nakonec jsme to vyresili tak, ze jsme se k nemu prestehovali a od te doby nejezdime na dovolenou a v cr jsem rok nebyla, protoze se mi nechce trpet 5 hodin v letadle.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
14.9.19 19:33

@lisatka :palec: :) tak to jste to vyřešili úplně dokonale, moře je pro mě také srdcovka a už mi chybí, obavám se však, že k tak radikálnímu kroku bych manžela, který nemá rád horko, určitě nepřesvědčila :think: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
352
15.9.19 00:31

@Jadala taky to nebylo jednoduche partnera presvedcit, ted ale uznal, ze se sem se synem hodime vic. Vzdycky rikal, ze me jednou more omrzi, ted uznal ze se pletl-jsem u nej porad i po roce. Jo a vedro tu na kanarech neni, letos jsme meli teploty pres tricet asi tri dny, navic stale fouka, takze je prijemne.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9041
15.9.19 12:24

@Jadala @lisatka :palec: Muj muz by se zase nejraději přestěhoval nekam do Alp, nejlip do Slovinska, to je zase nase srdcova záležitost :) Na Kanary lítá kamaradka s muzem a malou uz taky nekolik let, prvně s ni byli snad v roce, a vlastne si ji odtamtud i privezli ;) :mavam: A hrozne si to tam chvali, bo tam pro prcky není problem sehnat jidlo, prikrmy, mliko, plenky…ja bych letela ještě nekdy hrozne rada, kluk letel letos poprve s babi a dedou k mori, ale s tou naší neposedou, ktera na kline ani jinde sedet nevydrzi ani 5 minut, si to zatim neumím moc predstavit. Litala by v ulicce nebo skakala po sedadlech, to uz bych jela snad radsi pres noc vlakem:) Staci mi s ni cesta MHD po městě! :D

Příspěvek upraven 15.09.19 v 12:26

 • Zmínit
 • Nahlásit
352
15.9.19 23:36

@Jahudka82 ja jsem tu take moc spokojena, super pocasi, super lidi. A nikdo tu nespecha…akorat slusna prace tu fakt neni, takze pokud to tu nevyjde s podnikanim, tak nevim nevim, vidim to blede. No a jidlo tady v supermarketech nestoji za nic, vsechno krome veci z lidlu je plne ecek. Jsou tu ale dobre farmarske trhy.

Jinak nejlepsi dovolena s neposednym ditetem je najit si nejaky odpoledni let po evrope s ryan air nebo easyjet napr. Benatky, sicilie, spanelsko…na letisti v praze je velikanska herna. pohraje si, bude unaveny a v letadle ti odpoledne usne behem chvilky. Az se vzbudi, das mu tablet s pohadkou a za chvili pristavate!

 • Zmínit
 • Nahlásit
1134
16.9.19 13:48

@lisatka jo Kanáry by se mi asi také líbily, před pár lety jsem už už chtěla objednávat dovolenou, pak jsem si ale přečetla dobu letu a vrátila jsem ze zpět k původnímu plánu - dvě a půl hodiny na Mallorcu pro mě jsou strop a dnes už bych asi nedala ani to :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit