Opičáci, 18 měsíců - 6. deníček

Rodičovství
  • 13.10.04

Milí opičáci, je tu další týden, je tu další deníček. Podzim se nám předvádí v plné parádě, Vojta vyfasoval punčocháče, čepici a dnes ráno jsem uvažovala i o rukavicích.

Zima mě zaskočila a tak jsem spočítala týdny zbývající do Vánoc a trochu jsem se zděsila, že to už není zase za tak dlouho a že vůbec nemám nápady, co koukat. Docela bych uvítala, kdybyste sem popsaly, co plánuje Ježíšek pro Vaše dětičky. Kamarádka mi popisovala, jak si její holčička ?psala? dopis Ježíškovi. Maminka napsala text ( něco ve smyslu, že prosí Ježíška, aby jí donesl toto) a holčička s maminkou vystříhala obrázky z magazínů typu Quelle těch hraček, které by si představovala. Já to ( samozřejmě po úpravě ? Vojta je mladší ) hodlám praktikovat taky, přijde mi to docela dobrá zábava na nějaké deštivé dopoledne ? takže tip pro Vás :-)
A když už jsme u těch rukodělných činností, tak Vám ještě napíšu, co jsme dělali s dětma na plaveckém kursu v sekci ? výtvarka?. Na procházce jsme nasbírali listy stromů a potom z nich na čtvrtku lepili panáčka, děti ho dokreslovali. Vojtu to neuvěřitelně bavilo, ukazovali jsme si přitom části lidského těla, takový opakování na něčem novém.

Nic jiného mě nenapadá, deníček jsem psala narychlo, protože jsem počítala až s příštím týdnem, tak snad prominete.

Příště víc :-)

Jolka a Vojta

Váš příspěvek
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.10.04 22:39

Haló, kde jsou všichni opičáci.
Slzete už z těch stromů a pojďte zpátky do deníčku.
Nazdárek opičáci,
Tak jsme tady opět s novinkami ze Šimonova. I když vlastně nic zas tak ukrutně nového se neděje. Šimon už se vymarodil, přesně co bylo to hezké počasí jsme venku pobývali tak hodinku a pak zase doma zalezlí. No teď už je hnusácká zima a já denně řeším do čeho ho mám obléci, když mu nechci narvat oteplováky a zimní bundu. Co by nosil v mrazech???
Začal předvádět pěkné scény když se mu něco nelíbí a nebo není po jeho. Dokonale se naučil po mně opakovat NE, takže když něco chce a ví že to nesmí nebo nedostane, tak začne hlasitě a zuřivě NENOVAT. Úplně se slyším, protože přesně v té intonaci moje NE k Šimonovi směřovalo a teď se mi to vrací!!!! Jen nevím kde pochytil ty vztekací manévry???? A toje teda hustota. Jaké zkušenosti s tím máte vy? Když pátrám po zkušenostech u svých kamarádek ? zasloužilých matek, tak většina mi doporučuje a) nechat být ? což uprostřed nákupního centra, nebo na chodníku nelze, b) studenou sprchu ? toho jsem absolutní odpůrce. Mně samotné běhá mráz po zádech jenom pomyšlením na to.
Líbí se mi výchova dětí v zahraničí. Absolutní svoboda dětí, absolutní bezvládí rodičů, naprostý klid a pohoda v rodině, žádné stresy. Výsledkem jsou pohodové děti i rodiče. Proto si neváhají pořídit potomky v rozmezí jednoho roku třeba hned tři najednou!!!! Och ta hrůza. Na druhou stranu nevím jestli bych toho byla schopná. Asi bych neunesla aby mi svobodné dítě poslalo za pár let kamsi.
Na téma vánoční mám takový plán. Za týden vyrážím do ulic ? sama ? přesně dle chytrého seznámku nakoupím vše a pak hurááá budu se těšit na vánoce. Jsem zvědavá na Šimonovo reakci na to jak pověsíme vánoční stromeček od stropu dolů a ozdobíme ho vzhůru nohama na výzdobu na vánoční Prahu atd. Docela se těším i na pečení což mně baví. Ovšem co v mém seznám stále chybí je NĚCO pro Šimona. V tomhle směru nemám jasno, protože jediné co mu udělá radost je AUTO. To bych mohla kupovat denně, protože delší trvanlivost to auto ani nemá!!!! Snad nás něco napadne. Už to vidím jak 24 dopoledne vyrážíme na HON něčeho pro Šimona a mně klepne pepka.!!!!!
Jolko co to máte za prima plavecké kurzy? S takovou výbavou? To je paráda. To my jenom plaveme, plaveme a plaveme. Taky bych ráda něco tvořila ale já jsem na tohle tupá. Nevíte o nějaké knížce na tohle téma?
Tak se mějte moc a moc hezky a zase někdy AHOJKY
Fialka a Šimon

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.10.04 14:08

Ahoj opičáci!
Jdu jen na skok,protože mě děsně bolí hlava.
Tomášek nelenil a musel od Lukyna tu angínu chytit taky,takže mám teď doma marody dva,včera jsem s ním letěla k doktorce,tak mjí oba antibiotika,ale už jsem nebyla tak blbá,jako posledně a nechala jsem si napsat antibiotika,který se berou až po dvanácti hodinách.Takže kluky nemusím v noci budit a Tomášek přes den ten sirup slupne,jako nic.Jenom se bojím,abysme to s taťkou nechytli taky,ještě je tak hnusně venku a my musíme v té zimě být ve sklepě(teda hlavně taťka)a pracovat,už aby to bylo všechno hotový a my se mohli těšit z konečně vlastně vyrobeného vínečka(zatím jsme kupovali,ale teď už bude naše).

dneska jsem zanesla nějaký věci po tomáškovi na burzu,zítra se to bude prodávat a můžu říct,že mi toho bylo tak strašně líto,měl takový krásný košile a všechno možný.No jo,ale je to už kus chlapa,tak ty malý věci musí pryč.
Tak už se mi brouček vbudil a řve mi tu na klíně,tak budu končit,asi mu zrovna dobře není,ale horečky už snad nepřijdou.

Co se týká těch vánoc,tak já teda vůbec nevím,co koupit.taky nemám peníze,tak to budou hodně chudý vánoce,ale aspoň jednu hračku vymyslet musím,jenže mě nic nenapadá.Babička mu koupí motorku a druhá babička ten plastový stůl na hraní,jak jsou k tomu různý blbosti,tabule a písmenka a tak,ale co koupím já,to mě fakt nenapadá.Jo a se stromečkem jak to uděláme,to nevím vůbec,míváme ho na zemi,ale to tam nevydrží letos ani dvě minuty,tak fakt nevím,kam ho dáme,aby se k němu náš likvidátor nedostal.

Tak já už musím končit,řvoun si mě vyžaduje,tak zatím ahoj a nenastydněte v té zimě!Zizi a Tomášek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 16.10.04 12:52

Ahoj holčiny,

Tak koukám že nikde nikdo? halooooooooo?vždyt je venku tak ošklivě? aspon u nás už dva dny prší, je to příšerný. Včera jsme byli aspon u Kubíčka, sice doma, ale i tak je Kačka spokojená, že je někde a s někým. Ta zima asi bude opravdu děsná. Máme v Český Lípě nějaký dětský koutek tak ho musím omrknout a když to opravdu nebude na ven, tak aspon jed tam. No uvidime. Zase mě štve, že už v 17 hodin bude tma a všechno se to krátí. Snad to přežijeme.

Vánoce? tak to se u nás neřeší zatím, jak nás znám tak budeme lítat opět na poslední chvíli. Tchanovci už pro Kačku dárek mají, koupili tu velkou tatru? Kačka je totiž autová? panenky nás moc neberou, ale někdy má taky takové to maminkovské období. Chtěli koupit tříkolku, ale rozmluvila jsem jim to at to nechají spíš na druhé narozeniny? co v zimě, když bude sníh s tříkolkou. Takže už mají vymyšleno co i k narozeninám?

Nemoce se nám zatím vyhýbají a doufám, že snad i vyhnou? jedeme totiž příští týden ještě na chatu s Barbánkem a Matýskem.Má být pěkné počasí tak vyrazíme na 3 dny. Jen tak.
Tak už se těším. Kačka bude opět všechny mlátit, já budu z toho na nervy?. Mlátí taky vaše děti ostatní děti, nebo jen já mám :,-(istu???

A jak to máte s jídlem v noci??? Kačka mi ted opravdu spí i do 8,30 ale cca kolem 4-5 hod má flašku mlíka? už bych chtěla aby spala celou noc? Dušan mi pořád tvrdí že musí mít hlad, že pořádně nevečeří, ale to není pravda, i když sní talíř polívky, hustý polívky, nebo kolena s omáčkou tak stejně vstává na mlíko.

No a nočník? to je zatím tabu, ale bylo mi doporučeno počkat do 20 měsíce? tak já budu čekat? stejně ted bude na ven nabalená a slíkat jí v zimě nebo v mrazu že chce čůrat si neumím představit? tak budu ještě chvíli pohodlná :D

Poslední tři dny se nějak rozlobila?ani ne rozlobila, ale jen knourá, chce se chovat a nenechá mě pořádně nic udělat? hned začne řvát a dělá jen věci, který nesmí nebo jsou nebezpečný?tak jsem z toho taková na prášky a hlídám hodiny kdy už dorazí tatínek a tatínek má zrovna tak nabitej den, že přijede večer v 6 nebo v 7 hod kdy už se Kačka chystá na kute :D? no takovej ten zákon schválnosti, ještě štěstí, že vím, že to nedělá schválně.

Tak já jdu?jsem nějak ukecaná dneska :D

Tak ahoj Jarča a Kačenka?. Zítra 18 měsíců?.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.04 19:57

Fialko - plavání máme taky jen o plavání, potápění se, ta výtvarka byla na týden. plaveckým pobytu, tak se neděs, že jsi investovala do nějakýho míň kreativního plaveckýho kursu. My plaveme s Plaváčkem.

Zizi - doufám, že ve vaší rodině bacily nekolují, že aspoň Ty jsi zdravá. Tomíkovi i Lukáškovi brzké uzdravení !

Jarčo - se spaním jsme na tom stejně , Vojta usíná po 19. hodině, spí do 4-5, vypije si lahev Beby a spí tak do 6,30. Ale oproti dřívějšímu nočnímu vstávání po hodině si pískám radostí! S nočníkem jsme doma úspěšní, na ven a noc dávám plínky, myslím, že je blbost mu v zimě vystrkovat nahej zadek na mráz. U nás zafungovalo, že příklady táhnou - máme v okolí starší dětičky, které čurají do nočníku, tak se Vojta inspiroval.

Hlásím první úspěšné vánoční nákupy - stavebnice typu LEGO ( ale české výroby ), ze kterých se dá postavit ledacos a dají se k tomu přidat i kolečka, takže z toho ve finále bude určitě auto, a dál jeden malej bagr, to je velká hitovka. Všude bylo lidí jako máku!

Kde všichni jste? Pište, pište !

Hezkou neděli, Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.04 19:58

… Kačence všechno nej! k osmnáctinám !:-)
Jolka a Vojta

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.04 10:57

Ahojky,
tak jsme tak nějak rozlítané, že ani nestíhám psát. Začala jsem navíc dělat nové barbánkovy stránky, takže když už sedím u počítače, přidělávám obrázky a tak. Jde mi to pomalu, ale vzhledem k tomu, že jsem v tomto oboru úplný začátečník to zas není tak hrozný :D Jestli chcete můžete se mrknout na www.barbanek.cz … zatím tam toho moc není, ale pracuju na tom.
U nás největší novinky jsou stále spíše na poli mluvení. Bára je ve stadiu, kdy opakuje všechno, co slyší, spoustu slov odchytá ani nevím jak a ani nevím kde :D Docela jí je dobře rozumět. Ovšem poměrně často se dostáváme do situací, kdy ona něco vehementně vykládá a já vůbec nemám šajn, co to je. A ona mi to 5× zopakuje a pak se rozčílí a někdy i vzteky rozbrečí - připomíná mi to mě, když jí něco po pátý opakuju a ona nereaguje :D :D :D
Taťka jí naučil říkat básničky … tedy neříká je celé, jen doplňuje určitá slova … Vypadá to asi takhle: Ten náš Pavel, to je kos, ztratil boty, chodí bos - z toho Bára říká: Pauel, kos, boty, bos
Je to docela roztomilé, ale samozřejmě to Bára říká vzorně jen doma, na návštěvě se nechá přemlouvat a schválně (podle mě) to plete :D Nebude přeci dělat cvičenou opičku :D :D :D A je moc pěkný, když od někud přijedeme, jak se snaží vyprávět, co tam dělala a co tam bylo za lidi a za zvířátka a tak. Takže taťka je vždy o všem našem konání dokonale zpraven :D
Byli jsme zase tenhle týden několikrát na srazíkách a poprvé se stalo, že si Bára hrála kolo kolo mlýnský (kouokouo) i s ostatníma dětma. Nikdy nechtěla do kola pustit nikoho jinýho, než mě, dokonce ani Aničku - největší kamarádku. Asi je to tím, že to byly holčičky starší (i když tak o půl roku) … viděla, jak se točí spolu a pak se teda nechala zapojit. Bylo to moc roztomilý. Řešíme teď problém se spaním. Kolem půlnoci má Bára krizi a děsně se mele v postýlce. A to tak, že se z toho nakonec probudí a je nešťastná. A my taky :( Končí nakonec u nás v posteli a to pak spí až do rána. Jde o to, že jak se v tý postýlce mele, tak narází o šprušle a je jí to prostě malé. Uvažujeme o tom, pořídit jí normální postel a tu přirazit k naší a zdruhé strany zahradit. Jakmile spí jinde, než v omezeném prostoru postýlky, tak je to dobrý … ale zas mám strach, aby místo spaní z tý normální postele neodcházela. Spinkají vám děti v postýlkách bez problému?
Jdu ještě chvilku kouknout do pošty a pak vzbudím taťku … stejně je to nespravedlivý - on si spí a Bára je u něj a nechá ho být. To když chci takhle spát já tak mám smůlu, Barča po mě leze a zvedá mi hlavu, stahuje peřinu a piští távat távat :D
Mishicka + Barbánek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 17.10.04 21:56

Ahoj!
Tak já jsem naštěstí zdravá,ale zato pořád ve sklepě,takže se sem moc nedostávám.Musíme toho taťku aspoň při té práci povzbuzovat,když už mu nemůžu pomáhat,lítám za Tomem a hlídám,aby se nám v tom burčáku netopil:-))).

Luky jde zítra na kontrolu,tak pomaže v úterý do školy a Tomášek jde na kontrolu ve čtvrtek a ještě by měl mít očkování a rok a půlroční prohlídku,to se ale obávám,žejim tam nic nepředvevde,protože když na něj paní doktorka promluví,tak se rozeřve.vlastně se rozeřve až,když si ho chce poslechnout stetoskopem.No je to zážitek,Luky mi nikdy u doktora neřval,tak jsem z toho vždycky vydřená.

Až nám skončí kolotoč kolem vinobraní,tak už tu budu zase častěji,ale te´d to fakt nestíhám a to mám ještě dávat dohromady zahradu(zeleninu mám ještě v zemi,asi jako jediná na světě,snad mi to tam neshnije) a taky to porýt,ale to doufám udělá babička,ona se prý na to těší,tak a´t si zaryje ne?No a k tomu náš obrdvorek by taky potřeboval uklidit na zimu,fuj samá práce.

Malej se vzbudil,taky se pořád mlátí o ty pitomý šprušle,takže je mu to asi taky malý,hlavně v té postýlce pořád mění polohu,takže jednou leží normálně a pak zase úplně obráceně,taky nesnese,když je zakrytej,tak spí odkopanej a pak je jak zmrzlina,nevím co s tím mám dělat,ikdyž ho přikreju,tak se odkope a lehne si na peřinu a ráno končí taky u nás v posteli.

Tak já zas končím,mějte se zatím pěkně a ahooooj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.04 12:58

Mishicko,
já to mlácení o šprusle vyřešila koupí rozkládací postýlky v IKEE - VIKARE, dali jsme jí do ložnice místo té s mřížema a Vojta je v ní spokojenej. Blby je, že z ní uteče :-))))), ale zase poměrně roztomilý, když si po spaní přišupitá do kuchyně a řekne mi AOJ :-)
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 18.10.04 21:54

Ahoj všem,
tak na nás vykukuje pár posledních hezkých slunečných dnů. Kačenka si jede zase užívat s jiným chlapákem na chatku.
No a já dneska v naději pořízení nových „akčních“ fotek vyrazila se Šimonem do terénu. Nemusím vám popisovat že jsem ho hezky oblékla, vybrala hezkou lokalitu u Vltavy, vláčela s sebou spousty rekvizit a výsledek? Nádherné krajinky a sem tam foto uřvaného Šimona. Tak opruzeného a vzteklého Šimana jsem už opravdu dlouho nezažila. A pak si něco plánujte. Jeho největší snahou bylo hodit autíčko do řeky, lézt trávou v psích ..... a hrabat se v bahínku. Ach jo. Domů jsem přišla totálně vyřízená, špinavá já i Šimon.
Z romantické nálady - nervy v kýblu. Jo ještě jsem si cestou NA procházku natrhala větvičky do vázy a cestou Z procházky hodila to zbylé koště do kontejneru!!!!
Mishicko - Šimon spí na normální posteli od osmi měsíců. Právě to jeho mrskání se v postýlce bylo příčinou proč nespal, budil se a byl neklidný. Od té doby co je na posteli je v noci klid a spí celou noc dodnes. Má to jedinou nevýhodu. Musím ho uspat, protože jinak bere roha a utíká pořád pryč. A bohužel se tím baví. Takže po uspání spí až do rána což je poslední dobou tak půl osmé - osmá hodina.
Dělala jsem si taky nerva s nočníkem, ale našla jsem rok starou diskusi na toto téma a nočník jsem zase odložila. Jak jste na tom vy? Já si myslím, že on moc dobře ví co po něm chci, ale nebere to na vědomí a dělá si to po svém. Slyšela jsem radu od známých rodičů. " Po:,–(it dítě v postýlce do rohu na nočník a přivázat ho k postýlce dokud nevykoná potřebu." To je docela dobrý ne? Ale my už bohužel postýlku nemáme tak nevím jak to provedu.
Teda Zizi, jak dlouho už máčíte Tomáška ve víně? Jak dlouho tam u vás trvají tyto „vínové slavnosti“? To je docela záhul co?
No tak my vyrážíme ve čtvrtek na osmnáctiměsíční prohlídku tak jsem zvědavá na přírůstky. Bojím se že to bude celé se řvaním, protože jsme tam půl roku nebyli.
Tak se mějte hezky a zase někdy ahoj
Fialka a Šimonek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 12:13

Ahoj opičáci,
nevim jak u Vás, ale u nás dnes svítí krásně sluníčko už od rána. Vyrazili jsme ven na procházku, Kuba se proběhnul a zpátky jsem ho naložila do kočáru a on mi usnul! Před obědem. Absolutně mu nevadilo svlíkání kombinézy, šály, čepice, ani jízda výtahem atd. Prostě když chci, aby se vzbudil, tak se nevzbudí a opačně že? Doufám, že mě teda nechá něco napsat, když už mi přehodil plány. Po obědě chci vyrazit do města.
Konečně už máme jiný připojení, teď budu strašit na emiminu pořád.
Nenování je u nás taky velice oblíbené, už asi 5 měsíců, takže jsem si stačila zvyknout. Momentálně bojujem o moc. Kuba naschvál dělá, to co nesmí a dívá se, jak budu reagovat. Takže, Jarčo, v klidu, jsme na tom úplně stejně. Musím si hrát s Kubou nebo on mi musí nutně pomáhat se vším a když je odmítnut, řádí jak tornádo. Včera zjistil, že už dosáhne na kliku, takže jeho oblíbená zábava je vší silou strčit do dveří, aby se zabouchly a pak je otvírá. A pořád dokola. Bylo by mi to jedno, kdyby ty dveře neměly skleněnou výplň.
Nebo zapíná a vypíná televizi, taky výborná věc. Dostane přes prsty, což je zatím nejvyšší trest, ale je to naprosto k ničemu. Občas se mi osvědčí vzít ho pevně za ruku a prostě mu to velice důrazně vysvětlit. Na chvíli to zabírá.
Já myslela, že už to mám s dárkem pro Kubu vymyšlený, ale teď jsem na vážkách. Chtěli jsme mu koupit tu dobíjecí motorku, moc se mu líbí. Jenže je fakt, že jí použije až na jaře a tak je to vlastně o Vánocích dárek nedárek.
Už jsme vzhůru, tak se mějte hezky a brzo se uzdravte.
Katule a Kubík

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 19.10.04 17:45

Jolko,
tak jsem včera koukala na netu na tu postýlku a docela se mi líbí. Uvažuju o ní, jen by mohla být o kousek levnější. Ale zase věci z Ikey jsou většinou fakt dobrý a vydržej, tak do toho možná půjdem. Zkusili jsme nechat Báru spát pár nocí v cestovní postýlce, že se nebude mlátit o tyčky, jenže to bylo na nic. Šprušlema aspoň mohla prostrčit nohy a jakž takž spát napříč, v cestovní postýlce to nejde, takže se budila stejně i když se o nic nemlátila :( Ještě vyzkouším, jestli jde z normální postýlky odmontovat bočnice, to by stačilo … jenže mám obavy, aby se postýlka nerozpadla, je jí už hodně přes 20 let :D
Ale musíme to nějak vyřešit, takhle se to nedá. Dneska zase byla vzhůru od 5,30 do 7,30, probudila se a nemohla pak usnout. A jak se furt mlela a lezla mi pod peřinu a zas ven, tak jsem byla na mrtvici. Vstávačka byla pak až po 10h a to je rozhozený celý den. Teď spí a musím jí jít vzbudit, nebo by nechtěla večer spát :( Ach jo, tenhle víkend to fakt musíme vymyslet.
Pá M.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 19.10.04 22:29

Tak znovu já.
Tu bočnici z postýlky jsem odmontovala a poprvé Bára spí víceméně volně. Zatím je v postýlce, v noci možná přeleze. Nicméně z nějakého záhadného důvodu nevypila večerní mlíčko a tak čekám, že se stejně v noci vzbudí :D
Mishicka

Vložit nový komentář