Ostravský deníček č.2

Rodičovství
  • slysil
  • 02.09.04

Ahoj Ostravačky! Mám teď chvíli času a tak jsem se ujala nového deníčku, doufám, že vám to nebude vadit. Sice mě moc nenapadá jaké téma by bylo pro všechny zajímavé a tak jen ve zkratce napíšu pár řádku jak došlo k mému prvnímu kontaktu s emiminem :)))).

V té době jsme ještě doma internet neměly, takže jsem využívala každé volné chvíle v práci a obsazovala počítač. Přes den to nebylo moc možné, ale na nočních se to občas i docela dalo. Musela jsem, ale využít situace kdy budu v sesterně sama, protože jsem zrovna netoužila po tom, aby mi někdo přes rameno hleděl jak zjišťuji veškeré dostupné informace o těhotenství. Hned by to každému došlo a dokážete se představit jak to chodí v babském kolektivu :-)) No a tak jsem narazila na emimčo. Pročítala jsem zajímavé články a diskuze, byla neustále ve střehu no a samozřejmě jsem nesměla zapomenout vymazat historii :))
Pak jsme si nakonec s přítelem řekly, že ještě počkáme, že pojezdíme po světě atp., hodila jsem to za hlavu a ejhle už bylo pozdě :-)) Takže vlastně z plánovaného miminka se stalo miminko neplánované, ale chtěné! No a teď už nm výsledek spinká v postýlce :)) Nastoupila jsem od 6. týdne na nemocenskou, odříznuta od emimča, ale co se nestalo:-))  Asi po čtyřech týdnech se ve schránce objevil leták s nabídkou internetu, tak jsme neváhaly. No a stala jsem se taky konečně on-line :-), emimčo bylo po celou dobu mého těhotenství zdrojem informací, odpověď na mé nezodpovězené otázky, zdrojem mé zábavy a prostředníkem mezi navázáním nových přátelství! A za to mu děkuji!
A jak to bylo u vás?

Radka+Románek (6+3)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 02.09.04 19:46

Ahojky, že bych byla první? Já jsem se s e-Miminem seznámila taky v těhotenství. V tu dobu jsme měli připojení přes Telecom, takže jsem jen vždy rychle prolítla co mě nejvíce zajímalo a honem pryč. Asi před rokem se v baráku budovala společná anténa a od té doby jsem také on-line a pravidelnou čtenářkou e-mimina. Ale pisatelkou až teď v našem deníčku. :-)
Dneska jsme byly s Anni utrácet ve městě, nakoupily jsme broučkům krásný bodyčka (pak taky nějakou parádu pro sebe), daly si kafíčko a až na jednu kyselou paní prodavačku to byl super den…

Slysil - ty jsi také zdravotní sestra? Kde jsi pracovala? Já ve fakultce u Závodních lékařů…

Doufám, že nepřijde žádná katastrofa a všechny se zítra sejdeme. Těším se.
Pa a hezký večer M.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 02.09.04 19:49

Ahojky, ja jen v rychlosti, dneska u nas panije pani jmenem KOLIKA, nenavidim ji :-)))
Pracovala jsem taky ve FNsP na kardiochire :-)

Tesim se na zitra!!!

Packo musim jit zase bojovat :-(

R+R

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 02.09.04 19:50

Ahoj holky'!
Popravdě řečeno mě překvapilo, že už máme Deníček č. 2. Chtěli jsme ho založit po zítřku, až bude po srazíku a dozvíme se další novinky od nás všech Ostravaček. Ale nevadí.
Co se zítřka týká, tak se pokusím přijet. Vezmu s sebou děti, pejska a asi i manžílka, protože bych ta všechna zlobidla asi sama neuhlídala. Přece jen to je celkem daleko od našeho domu.
Už několik měsíců chystáme webové stránky naší rodinky. Dělám to po večerech, kdy je klid a čas a malí spí. A mám dobrou zprávu - dneska večer už to bude hotovo. Už přidám jen 10 fotek, co mám připravené a hned vám pošlu odkaz, jestli se budete chtít na naši rodinku podívat. Jsem zvědavá, jak se stránečky budou líbit.
Na e-mimino jsem se dostala taky už v době těhotenství, ale to jsem jen občas zašla do internetové kavárny, přečetla si pár rad, inzerci a zašla na chat. Ale nikdo tam v tu dobu, co jsem přišla, nebýval. A pak nic. Porodila jsem, pár měsíců jsem byla bez internetu a pak jsme se s manželem rozhodli, že si jej pořídíme. A díky bohu za to. Bez něj bych už nedokázala žít. Nejsem tak odříznuta od světa. Našla jsem přes internet spoustu dobrých přátel, a nejen to. I cenné rady. Co se výchovy a krmení děťátek týče, účastníme se pár internetových soutěží, našla jsem si i práci.
Prostě řeknu vám, že je fajn, že ten internet existuje!
Mějte se fajn a doufám, že se zítra uvidíme!!!!!
Pa
Rachel a Ninuš a Honzuš

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.09.04 20:27

Ahoj Radko,

teda ty jsi ale šikulka :-). Románek musí být asi strašlivě hodné miminko, že tak všechno stíháš!
U mě to bylo tak:
jakožto absolventka SZŠ v Ostravě ještě v době takzvaného „komunismu“, jsem se během školních let k PC vůbec nedostala. Přestože, ve výkazech bylo, že jsme nějakou tu lekci absolvovaly, nebyla to pravda. Možná to bylo i tím, že samotní profesoři ještě nevěděli, která bije.
Potom jsem nastoupila do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, ale jak říkám. Byla ještě jiná doba a počítače se ještě neužívaly. Pak jsem strávila 10let v zahraničí, a když jsem se vrátila, dost dobře jsem si uvědomovala tento můj handicap a zanedlouho se rozhoupala ke koupi PC domů. Samozřejmě ihned s on-line netem :-).
No a na emimčo jsem taky kápla úplně náhodou, stejně jako Radka, při vyhledávání info o nečekaně změněném stavu. No to ale asi všechny, co?

Jo, dnes se vyřešila ta dramatická historka s kyblíkem tím, že jsme kyblík vrátili :-))).
No a teď mě to štve, že ho zas nemáme. Ale co, stejně bych se hned ze začátku to malé myšátko (vepříka) bála koupat v tak velkém kýblu a pak, když tak koupíme obyč škopek, který určo splní stejný účel. Nebo ho budem koupat v té Viledě, co máme doma, hi hi..

A ještě musím napsat, že jsem strašně zpruzená z dnešní poradny. Neřekl mi vůbec nic. Asi je vše ok, ale stejně. Myslím, že každá těhule kousek před porodem má právo na info a můj dr z nejrizikovější poradny na Severní Moravě si to evidentně nemyslí.
Když jsem se ho zeptála na velikost mimíse, neodpověděl. Prý je to nepřesné. (To já přece vím, ale aspoň kdyby něco plácl :-))) Když jsem se zeptala na CS, odpověděl, že se nedíval, že se čípek sleduje jen těsně před a v průběhu porodu. Když jsem namítla, že ostatní těhule to ví, odvětil, že jestliže jejich dr nemají nic důležitějšího na práci, ať jim klidně měří děložní čípky :-(((. Když jsem se ho zeptala, kdy teda přesně mám termín, jestli 24, 25, nebo 26.9., odpověděl, že v termínu jsem od 38. do 42.tt. Tak si vyber.
Takže zítra začínám 38.týden, doufám, že neporodím na srazíku :-). Já smolař, chi chi.. budu šťastná, když mi ve 43.tt nebudou vyvolávat porod osmi kilového miminečka :-).
Dneska jsem koupila digi foťák, tak si jdu trošičku hrát a studovat.

Mějte se pěkně a doufám, že se uvidíme zítra.

Shirin, nevím, jak se ta hospoda jmenuje, každý ji zná jako školku. Není vůbec problém to najít!

Kdoví co Budulínek? Třeba už chová miminko, co?

Rachel, doufám, že dorazíte, ať neberu Majdu zbytečně a holky nemusí kvůli ní skákat na stůl, chi chi..

Vidím, že zdravotních sester z Ovy na emimču je fakt požehnaně. :-))

Dobrou.

Lucie + Slimák (36+6)

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.09.04 07:52

Ahojky Lucy a všechny holky,

kdepak, Budulínek miminečko ještě nechová. Nějak se té naši potvůrce nechce ven.
Ale něco se děje, ale já nevím co. Nahoře pod žebry mám místečko, které bolí, bolí a bolí. Dokonce i na dotek. Dneska jdu do poradny tak se hned musím zeptat. Poreferuju vám dneska na srazíku.

Páá Radka s Kubískem (už zítra)

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.09.04 07:55

Ahoj těhulky a maminky Ostravačky!
Dneska na srazík dorazím, ale škoda, že je už ve 3 hodky. Budu tam asi po 4. hodce. No, uvidím, jak se s těma svýma zlatíčkama vypravím.
Máme už hotové stránky. Sice je tam třeba ještě nějakých úprav, ale pokud chcete, můžete se mrknout. Adresa je: http://family.vaclavek.com
Mějte se hezky!
Pa
 Rachel

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 03.09.04 11:26

LUCY my jsme vaničku ani kyblík nekupovali,nechci další krám do pidikoupelny.Kou­pila jsem vkauflandu škopek na prádlo a koupala v něm.Teď už je jí malý a koupem a plaveme ve velké vaně.
Na srazík snad přijdu,pořád váhám jestli mám dát hošíkům důvěru a nechat je doma samotné,tatínek dorazí z práce až večer.
RACHEL fotka „objeven hnědý problém“ mě pobavila,taky ho často objevujem.
 Dáša

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.09.04 11:51

Dášo, my taky koupili takový set- trochu větší lavor ve tvaru pidi vaničky a s košem na prádlo za 129,–. Určitě ho využijem, i když se vepřík už nevleze.
To jsem zvědavá, kolik se nás dnes sejde!
Už se těším!
Rachel, neboj, my s Majdou na vás počkáme :-).

Lucie + Slimák (37+0)

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.09.04 12:06

Luci,
zastávka, kde máme vystoupit se jmenuje „Poliklinika“, že? A ta hospůdka? Stačí název, zkusíme to najít. KDyž tak se poptáme kolemjdoucích.
 Rachel

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.09.04 12:16

Já fakt nevím jak se to jmenuje, ale je to další budova hned za Venuší. Projdeš kolem Venuše, dál pořád takovým tím „podloubím“ kolem obchodu (tuším Hruška), pak je parkoviště a na něm bouda s občerstvením (hamburgry, vajíčka nebo ani nevím co) a hned je brána a vstup na zahradu (za rohem).
Je to bývalá mateřská školka. A všichni ji pod tímto názvem znají. Zastávka je Poliklinika a je to na druhé straně cesty, jak jsme měly posledně spicha. Když tak mě prozvoň, já pro vás skočím. Je to kousek.
Pa. Těším se.

L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 19:15

Ahoj holčiny,jsem tady nová a to nejen v deníčku,ale i na Ostravsku. Zatím se tady rozkoukávám a potřebovala bych poradit.Začínám sedmý měsíc a chtěla bych se přihlásit na kurz předporod.přípravy do porodnice.Protože mám docela špatnou osobní zkušenost s fakultkou tak se rozhoduju mezi Vítkovicema a Fifejdama.Jde mi o to,že bych ve stejné nemocnici i ráda rodila když už budu znát por.asistentky, takže bych si fakt ráda dobře vybrala.Podle doporučení na netu se mi docela líbí Vítkovice,hlavně proto,že můžu rodit na stoličce a ne v leže, ale ted tam byla kamarádka na prohlídce porodnice a řekly jí ,že dítě jí dají na pokoj až třetí den, že přikrmují z lahve a v případě špatného stavu dítěte ho převážejí bez matky na falkultku nebo na fifejdy a to se mi fakt nelíbí. Já se taky půjdu podívat do obou porodnic, ale raději bych měla i nějaké osobní zkušenosti a doporučení přímo od maminek, přeci jen některá doporoučení na netu jsou už opravdu staršího data.Můžete mi teda poradit?Předem děkuje stále nerozhodná Barča

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.09.04 20:05

Ahoj Barčo,

já ti nemůžu moc radit, s porodnicema žádné zkušenosti zatím nemám, jen tu jedinou- z prohlídky.
Můžu ti říct, že mám úplně odporné zkušenosti z pobytu na gynekologickém oddělení ve FN, kde jsem si pobyla něco přes měsíc a půl, ale naopak na porodnici jsem neslyšela jediné křivé slůvko a z exkurze jsem byla úplně euforická. PA jsou tam téměř všechny mladé, přístupné různým alternatiovám, je tam taky porodní stolička, je málo využívaná, prý je vhodnější pro druho a více rodičky, ale když si umaneš a bude vše ok, můžeš prý rodit i ve stoje.

Pro mě je ovšem úplně nejdůležitější argument EPIDURÁL. Na fakultce je gratis a všem rodičkám přístupný. Ve Vítkovicích ho prý nedávají vůbec a v jiných porodnicích stojí 1200,–. Říkala nám PA, že spousta mamin přijde s tím, že EPI nechce a po chvíli si to rozmyslí. A právě na fakultce to jde.

Asi uděláš nejlíp, když si obejdeš všechny 3 porodnice a rozhodneš se až potom.

Šťastný výběr přeju!

Lucie (37+0)

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 03.09.04 20:38

Ahoj Barco!!!

dnes bych si vybrala asi Fakultku.
Kazdopadne pred 2,5 lety jsem rodila ve Vitkovicich.byl to komplikovany porod ukonceny cisarem.prostredi se s fakultkou neda srovnat, ale doktori a sestricky fajn.To se mi zda poradna blbost, ze mimi maji maminky az treti den.Pokud rodis normalne, tak ho mas porad, pokud si chces odpocinout a pozadas sestry, tak ti ho pohlidaji treba pres noc.ale pokud nechces, mimi je s tebou porad.naopak, byla tam mamca, co rodila normalne a chtela jim malou davat porad, tak to sestry moc nebraly.
Po cisari toho clovek moc nezvladne a je pravda, ze jsem maleho mela pres noc asi az po trech dnech.ale kdybych chtela drive, tak mi ho daji drive.
Taky myslim, ze dokrmuji strikackou.Nejsem si jista.a kurzy ve Vitkovcich byly super.
Ja bych nejela na fifejdy.
A jak uz psala Lucka, stoji za to zvazit epidural.Taky jsem byla 100% rozhodnuta ho nemit a pak nastala chvile, kdy bych ho brala vsemi 10.Jenze smula, oni ho ve V.nedavaji…

pa a hodne stesti pri vybirani!!!

Shirin, Sammy a sarinka(26tt)

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 03.09.04 20:44

Ahoj holky!!§

Tak Sammy mi dal opet zabrat.Ve skolce a okoli jsme zustali az do 19:30.Nakonec jsem s nim litala i po tom kopci, co byl za skolkou.Ja nevim.zacinam mit pocit, ze uz se v zivote s nikym nepobavim.clovek rekne pul vety a pak, aby za nim letel.Taky to hlidani, aby nekomu neco neprovedl.Holt, to je ta nevyhoda, pokud mate zahradu.decka na sidlisti jsou na sebe zvykla odmalicka a vi jak se chovat.Ach jo, ja jsem vyrizena.Zitra budu odpocivat.Dr.mi naordinoval klidovy rezim, ale to se nekdy neda… ¨Kdyz jsme dorazili domu, tak rikal dedovi, ze sypal holcicce pisek na hlavu, jeee…
jo a ze tam jedna teta(LUcka)me­la mysku.

Pa!!!

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.09.04 20:55

Shirin, hi hi, ještě si stěžuj, že máte zahradu :-))))
No vidíš, jak máš hodného synáčka, když se přizná :-).
Jo jo, myška…štěstíčko za 25,–korun:-). Nebo 35??? Už si to nepamatuju, tak abych ji nepodceňovala!!!

Fárám tady nad tím foťákem a fotkama a šílím z toho! Sakra, jsem fakt antitalent :-(.
Holky, já se tak těším, až budem pleskat fotky na toho našeho mimíska:-)))

No nic, asi se na to vybodnu a půjdu spát. Zívám a jsem úplně KO.

Pa.L.

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.09.04 21:09

Ahoj holky,
dneska bylo takové vedro, že jsem to ani nečekala. Ta hospůdka byla pěkně plná, co? Podle toho, co píše Shirin, nevím, jestli si mám už přát, aby byli mí bobci už větší, aby si hráli i s ostatníma děckama nebo je lepší, když je mám jen u sebe a nikomu nic nevyvedou… chi chi Zatím si ubližujou teda navzájem. Ještě, že byl se mnou Jirka. Dneska byli oba děsní.

Luci - Majda je skvělá! Jak se krásně uvelebila v té taštičce! Úplně jsem se do ní zamilovala! Jenom Becky asi moc ne.

Shirin - doufám, že se ještě uvidíme na srazíku než odletíš anebo že se aspoň stavíš k nám na návštěvu se rozloučit!

Mayaa - Adélka Ti už tak krásně chodí! Budu se muset poohlídnout po těch papučkách.

Monina - co Hanča? Jak se jí a Tobě líbilo poprvé na srazíku?

Holky Ostravačky, mějte se krásně, jdu spát, protože jsem na umření. Zase mě bolí v krku a hlava. Potřebovala bych tak týden někde na horách v klídku, sama. Možná se dočkám v důchodě.
Pa
 Rachel

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.09.04 21:15

Jé, holky!!! Vůbec nevím, jak jsem to udělala, ale přihrála jsem do galerky 1 a půl fotky, hi hi. Fakt jsem to jen zkoušela a ono se to tam objevilo :-).
Jdu to zkoušet dále. Doufám, že se na mě nebudete moc zlobit, když to budu trochu ze začátku konit.

Lucie

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 03.09.04 21:22

No, všimla jsem si, že v galerce už jsou fotky… ale Luci! Prosím prosím neměla jsi tam dávat fotku se mnou! Já se strašně nerada fotím.
Já byla digitálem tak posedlá, že jsem plácala jedno foto za druhým no a pak bylo vždy těžší vybírat ty nej fotečky do alba.
Popřemýšlím o místě v Mariánkách, kde by šlo udělat nějaký srazík. Hlavně aby ještě vydrželo pěkné počasí.
Tak dobrou noc.
 Rachel

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.09.04 21:30

Nevím, jak se to dělá. Teď jsem tam dala dvojčátka i s popisem, ale neobjevilo se to tam :-( a fotka je zas jen do poloviny. Někdo mi budete muset poradit.
Taky už raději vypínám PC.
Dobrou všem!
 L.

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 03.09.04 22:19

Čau Barčo,rodila jsem va Vítkovicích a byla moc spokojená.Malá se narodila v 19h večer a druhý den v 9 ráno mi ji dali a už jsme se od sebe nehly.Takže to je nějaký plk že by dávali mimča až 3 den,samo že je to jinak je-li mamča po císaři,anebo je mimi v inkubátoru.
Dokrm lahví-nevím a netrápila bych se tím,malou krmili asi tu první noc a potom jednou třetí den protože nepřibírala a nijak nám to kojení nenarušilo,4 den se mi prsa nalily a malá je kojená doteď.Sestry na šestinedělí ochotně pomohou při problémech s kojením.
Dneska už snad není problém trvat si na tom že chceš být se svým dítětem,má-li nějaký problém,ale tím bych se být tebou nestresovala.
A další bod pro Vítkovice-dobře tam vaří. Čau Dáša + Sára 10týdnů.

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 03.09.04 22:49

Lucy aspoň půl fotky se ti tam objevilo,já zkouším přidat foto ratolestí a nejde to,pořád mě to píše,že obrázek nebyl uplaudován,co zas dělám blbě.
Malá potvůrka si celý srazík hrála na vzornou a spinkala,teď už vím že sbírala síly na večer,skoro 2 hodiny trvalo než usnula,mlékárny mi vypila až do dna,předvedla svůj hlasový rozsah,znehodnotila pár plín a pak milostivě usnula,uff.
 Dáša

mayaa
Povídálka 18 příspěvků 03.09.04 23:00

Ahojky,
dneska bylo opravdu moc pěkně a dost vedro, asi to byl jeden z posledních teplých dnů. Tak si to myslím dětičky užily. Adélka určitě, byla úplně vyřízená :-). A zatím spinká, tak doufám, že jí to vydrží (ťuky ťuk na dřevo). Už se těším až bude chodit sama, sice se uběhám, jak už bylo řečeno :-), ale nemůžu si pomoct, těším se těším.
Ještě se vrátím k tomu řešení bazárků v minulém deníčku a přidávám svou trošku do mlýna. Já chodím ráda do Poruby na Alšovo náměstí (nevím jak se to tam jmenuje), vždycky jsem tam něco koupila.
Takže přeju všem dobrou a klidnou noc.
Zdraví Mayaa s Adélkou
Rachel: děkuju za pochvalu a to si představ až budou ťapat spolu všichni tři :-)

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.09.04 08:26

Ahoj Barčo, mě čeká porod každým dnem a jasně vyhrály Vítkovice. Není tam jenom porodní stolička, ale také porodní vakm který mi připadá úplně úžasný. My máme na porod vybraný právě ten vak nebo ještě dřep. Jsou tam přístupni úplně všemu co si vymyslíš. My třeba budeme rodit bez klystýru, bez nástřihu hráze (pokud to půjde), necháme dotepat pupeční šňůru, tatínek stříhat nechce (proto, že mu budu ležet v náručí a musel by mě pustit a to on v žádném případě nechce…). Miminko ti dají v okamžiku, kdy si o ně řekneš, ale nejdříve po prvním vysprchování - za jak dlouho to zvládněš (hodina, dvě, tři po porodu??). S kojením si hlavu nedělej je to Baby friendly. Pokud si pojištěná u OZP proplatí ti 4dny na nadstandartu - porodnice si to vyřídí sama s pojišťouvnou.
Ten EPI tam fakt nedávají, volí raději jiné formy tlumení bolesti.

Holky to tady o mě ví, jsem pro Vítkovice úplně nadšená (podle toho vypadá asi i můj příspěvek).

Asi by sis měla projít všechny porodnice, pro každou z nás je důležité něco jiného.

Vítkovice je stará nemocnice (a jde to poznat, i když nadstandardy jsou krásné ).

Napiš jak ses rozhodla

Radka - dneska termínková

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.09.04 08:39

Ahojte holky,
koukám, že jste si to včera krásně užily.
Strašně moc jsem chtěla přijít, ale neměla jsem na to.
V poradně se to hrozně protáhlo, potom jsem jěště letěla do práce, zase plno problémů, takže domů jsem dorazila až kolem druhé, zplavená a úplně vyřízená.
A po obědě jsem prostě odpadla. Je mi to tak líto.

U mě se aspoň něco hnulo kupředu, jsem už otevřená na jeden prst. Doktor mi, ale řekl, že mi není schopen říct, jestli budeme rodit teď nebo až ze 14dní. Prý nikdo na světě nezná spouštěcí mechanismus. Tipuje to tak na příští týden.

Dneska ráno jsem si krásně pobrečela (hormony se mnou fakt mávají). Dolehl na mě ohromný strach, jestli všechno zvládnu. Jestli jsem se neunáhlila s rozhodnutím mít rodinu ( podotýkám, že mi je 29 ). Ještě, že mám tak úžasného chlapa, krásně mě utěšoval, spolu to zvládneme.

Tak jsem se vypovídala, omlouvám se, nechci vás zatěžovat svýma bolístkama.

Páá Radka a Kubíček (dneska termínková - ale asi nic)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 09:37

Dobré ráno, mně se pořád nedaří zaregistrovat. Připadám si mezi vámi stále jako návštěvník :-(. Zato fotky do galerky mi to bere. Holky posílejte více fotek - sebe s bříšky, mimísky - já si strašně ráda prohlížím fotky.
Mějte se zatím fajn - já doufám, že taky dorazím na srazík.
Luci - možná jsi to vyřešila nejlíp, ve škopku by to taky šlo.
Slysil - posílala jsem ti krátký mail, ale nevím, zda došel, víc napíšu zítra večer.
 Denča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 09:47

Radko, držím palce - a neboj. Já měla podobné pocity a jsem stejně stará jako ty. Všechno dobře dopadne.
 Denča

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 04.09.04 10:53

ahojky,

vcera bylo fajn. Zatim si sraziky uzivam v klidu vsede :-)))
Radus (BUDULINEK) : tu SMS jsem ti vcera psala ja, ty mas asi furt to moje stare cislo (Oskar). Dej vedet v pondeli aspon do denicku jestli jsi jeste 2v1 a jestli jdes vytrasat, urcie bych prisla i s prckem :-)))

DENCO: mail mi neprisel :-(( mozna jeste dorazi. Mozna taky dneska pojedem na Przno, opect si na chaticku parecky :-)
Tak zitra napis z domu, budu se tesit.

Radka+Romanek

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 04.09.04 15:01

Cau holky!!!
Kdeze jsou ty fotky???Nejak jsem ten odkaz musela prehlidnout.
 Diky

Shirin a SS

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.09.04 20:13

Ahoj Shirin, jakto, že ses neozvala nebo rovnou nepřijela?
Ty fotky jsou v Nové Fotogalerii, ale nejde mi to, nevím, kde dělám chybu.
Lucie + Slimák (37+1)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.09.04 20:19

Raduš,
já mám pocity identické a to mi brzy bude 33 :-))))
Držím palce, ať to máš rychle za sebou a Kubíček na sebe nenechá dlouho čekat.
Včera mi bylo líto, žes nedorazila!
Tak doufám příště!
Ach jo, mi zbývají ještě 3 týdny do termínu :-(.

Lucie + Slimáček (37+1)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.09.04 21:28

Je mi to opravdu moc líto, ale s těma fotkama mám opravdu problém. Nejde mi je natáhnout do galerky. Omlouvám se.

Lucie

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 05.09.04 19:39

Ahoj Luci, ja to asi blbe napsala.Ja byla po tom patku tak vyrizena, ze jsem potrebovala v sobotu spocnout.Porad mi tvrdne bricho a v patek vecer me bricho i dost bolelo.tak proto jsem nedorazila.

No, to jsi mi vic nepomohla, ja potrebuji tu adresu, kde fotky najit.Myslim tim nazev:)))
 Diky.

pa!!!
Shirin, sammy a sara(26tt)

Jaky problem s fotkama mas presne???Ja si fotky nejdrive ulozim do pocitace(kde je pripadne zmensim) a pote davam na rodinku.Nekdy se to ale podari az na 5.pokus......

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 05.09.04 22:44

Ahoj holky,
konečně jsem se dostala k PC.
Srazík byl fajn, ale na příště budu uvažovat, jestli nedám Haňulu na hlídání, abych si mohla taky trošku „posedět a poklábosit“.
Tak jsem si myslela, že když tu budu mít rodiče, tak že si odpočinu. Ale to byl pěkný omlyl! Byl z toho nakonec maraton po obchodech s nábytkem, což se H. zrovna moc nelíbilo - teda pokud zrovna neob:,–(ila nějakou postel - ty se jí líbily nejvíc :-))))
Zítra dopoledne mě čeká rande s mým „oblíbeným“ opravářem koupelny, doufám, že mi čekání na něj zpříjemní Andrea s Adámkem. No a odpoledne frčíme k zubaři. Tak mi prosím dřžte palečky. Nebo jak vytáhne vrtačku, tak uteču :-((((

Dášo - tvé informace mi nepřišly…

Přeju dobrou noc a hezký začátek týdne.
Pa M+H

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.09.04 10:13

Ahojky Slysil,
pořád se nic neděje, takže vytřást jdu. Uvidíme se?

Lucy, moc díky.

Radka

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.09.04 12:08

Ahoj holky,

Radko (Budulínku), ty ještě chodíš do práce????
Jinak není vůbec zač. Když tak nad těma lidma přemýšlím, tak to asi fakt budou nějací smrádci. I když na to vůbec nevypadají. Působí velice příjemně a sympaticky.
Víte, holky, přihrála jsem Budulínkovi číslo na ty lidi s kyblíkem a i jí tvrdili, že prodávají Tummy Tub. No fakt zvláštní. Jen se tedy divím, že nám ho vzali zpět.
Víš co, řekni jim, že to ode mě víš, že mají Shantalu, tak ať nelžou. A dej jím 200,– a basta fidli. Nebo já nevím. Když to koupíš za 350, za 250 to vždy udáš, si myslím :-)

Shirin, jak jste se rozhodli s tím stěhováním?
Galerka Ostravského deníčku je tady přímo na emimču v hlavním menu v Nové fotogalerii. No ale já to vidím tak, že někdo ke mě budu muset přijít a natvrdlíka to naučit. Bojím se, že samotné by se mi to asi nepodřilo. Anebo časem podařilo, ale zhybrydila bych celou galerku.

Jéé, víte, že podle UTZ mám zítra termín? Dr ho ale vůbec nebere v potaz, i když je vepřík dost přerostlý (je zkrátka celý po mě:-)), takže se dál řídím podle PM.
(Podle mailu, který mi chodí každý den s Rodiny mi zbývá ještě 18dní. To je doba… I když to je MÁLO doby :-)))! Pomóóóc!!! :-)
No zkrátka, stříhám metr :-)

Tak vás zdravím.
Lucie s dnes obzvlášť se slimačícím Slímou ve 37+3. (A obzvlášť tvrdnoucím airbagem)

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.09.04 12:44

Ahoj Lucy,
jsem už na mateřské, ale je to dosti formální. Mám hodně zajímavou práci a naučit se ji trvá tak 2 roky. Takže jsem svého zástupce naučila jenom to nejnutnější a zbytek prostě řešíme za pochodu. A ještě ten človíček není zrovna vhodný typ na řešení problémů a rozvoje systému. Prostě se mu do toho nechce. Mám udělaný SMS systém, který mi posíla SMS-ku pokaždé, když se cokoli děje a poslední dobou chodí jedna za druhou. Do práce mám přístup z domu, takže makám, makám a makám. Na jedné straně jsem ráda, že mě pořád potřebují a mám se kam vrátit, na druhou stranu mám strach jestli jsem si toho nevzala moc a jak budu zvládat až bude Kubíček na světě.

S tím kyblíkem pořád nevím. Uvidíme až přijde manžel domů a domluvíme se.

Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.04 17:18

Ahoj,

já jsem rodila loni ve Fakultce. Vybrala jsem si ji ze všech ostravských porodnic proto, že celý porod se uskutečňuje na jednom porodním pokoji… nemusíš se stěhovat z hekárny na por. sál, máš tam sprchu (ve které jsem strávila snad 3 hodiny…) i wc. Por. asistentka byla super, pomáhala jak mohla, prostředí bylo velmi příjemné., oddělení šestinedělí taky v pohodě. Epidurál mi nabízeli a když jsem ho odmítla, velice se divili. Jediné, co mi kazí ten nejlepší dojem z této porodnice, je trochu drsný přístup porodníka, zejména při šití… Jmenoval se SNAD! Bošuta - ale moc nerada bych kritizovala nesprávnou osobu. Ale taky je pravda, že dceři pomohl velmi rychle se dostat na svět a tak ji zachránil před udušením - za což jsem mu velmi vděčná.

Vyber si kterou porodnici chceš… bolení bude všude stejné a ale radost z miminka taky! Ono hodně záleží na přístupu personálu a jak se zrovna ten den kdo „vyspí“. Přeji Ti rychlý a bezproblémový porod a hodně radosti z miminka.

Hanka + Eliška (13 měsíců)

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 06.09.04 18:46

Ahoj holky!!!§

Luci"tak to vypada prozatim tak, ze do Statu stejne odletime a pokud pujde vse jak chceme, tak budeme do mesice zpatky.No, a potom bych pravdepodobne rodila u nas, zustala tady tak ty prvni 2-3mesice a pak bychom jeli do toho Recka.Mas uplnou pravdu, urcite to bude lepsi nez zasmradeny Pittsburgh.Tak snad to vyjde.uz se docela tesim. Tak nakonec i mala bude cestovatelka jako Sammik…
Ja netusila, ze ty fotky jsou na emimcu, diky.

Mony:plne chapu, ze chces priste nechat malou doma:)))Taky to tak provedu a pak pokecame.a to jeste Hanicka neprovadi to co Sammik…:)))
Ja byla u zubare dneska a vrtala mi jeden zub, co se mi znej odloupla plomba, ael vuuuubec to nebolelo.Neboj:))

Jo, jeli jsme vcera kolem Hrabuvky a Sammik v aute vola, ze chce jet za tetama co maji tu mysku(Lucka) a tam kde je pisek.Hi, to mu v hlave zustalo opravdu hodne…
Asi ho tam zitra dopoledne vezmu.To by tam ani nemelo byt tak narvano…no uvidime.

Dneska jsem mela narozky, ale zadna oslava.uz to moc neresim.Dopoledne ale pristavil u branky nejaky chlapek a hledal me.A pak mi dal kytici kraaasnych ruzi,ze jsou od manzela.Hi, Johnny je az v Cine a mysli i na takove malickosti, no neni zlaty..:)))?
Vraci se uz v sobotu,tak se nemuzu dockat.

Jo a Luci, ULZ termin je preci presnejsi,tak treba.....drzim pesticky at uz mas prdolu u sebe.

shirin, sammy a sara(26tt)

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 06.09.04 18:56

konecne jsem nasla ty nase fotecky!!Luci, to teda vubec netusim, proc se tam treba ukaze jen pulka, kdyz nektere jsou v poradku.Jen tak dal!!!!

Shirin

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.09.04 19:09

Shirin, jestli ještě příjmáš gratulace, tak ti jednu posílám :-)!
Jéé, ty růže od manži by mě asi hóóódně rozněžnily :-).
S tím UTZ termínem, nevím nevím, ptala jsem se na to několika dr a všichni to popřeli, protože každé dítko má jiné genetické předpoklady atd. Teda v tom 10-12 týdnu je to celkem přesné, ale pak už ne. Já s tím teda moc nepočítám :-(.
Dnes se ale vůbec nešetřím. Dělám generální úklid v kuchyni a postupně ho chci udělat v celém kvartýru, aby malý přišel do čistého :-).
Možná mi i trochu hrabe, protože myčkuju i včera vymyčkované nádobí :-)))

Dnes jsem se chytla s Radkem a mojí máti. Kvůli jména prďoli. Dohodli jsme se s R, že to bude tajemství a on to tak blbě proflákl a zrovna před ní.
Moje máti je dost drsná, řekla, že se jí to jméno vůbec ale vůbec nelíbí, a že mu bude říkat Vilušu. To je něco na mě… Postaví se mi chlupy na hlavě a propukám v hysterák! Takže : Jestli ty mu jedinkrát přede mnou řekneš Vilušu, nikdy víc už MÉHO syna neuvidíš!!! (Blesky ze mě lítají ještě teď :-( )
No jsem jakási nervní a neurvalá a všechno mi vadí. Časovaná bomba.

No nic, jdu pokračovat v úklidu.

Jo, zjistila jsem, že vůbec nemám nic do kočárku. Mám na mysli ty plyma, nebo jak se to jmenuje. To ho jen tak položím do kočárku a basta? V zavinovačce a přikryju ho dekou? Na co ho vlastně položím?
Babo raď :-))

Lucie

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.09.04 19:11

Shirin, to já taky netuším, ale už to nedělá, musím to zaklepat. Kdoví, kde dělám, nebo jsem dělala chybu.
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.04 21:23

Ahoj Luci,
připomínáš mi sebe před necelým půl rokem (i s tím kyblíkem).:-)
Plyma jsou na nic - já dávám skutečně jen zavinovačku a přikryju dekou a je to v poho. Nemám ty „klasické“ peřinky s krajkama - to jsem měla jen půjčené na cestu z porodnice (haha - cca 10 min.), ale 3 rychlozavino­vačky, které jsou praktické - slouží i jako deky - ať už na položení (velice praktické u doktorky) či na přikrytí (navíc mívají hezký potisk, jsou veselejší). Hlavně se nenechej nalákat - v obchodě číhají na prvorodičky jako vosy na sladké - vnutí ti i nesmysly. Spousta věcí se dá koupit až pak - dle situace.
Zdraví
 Denča

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 06.09.04 21:47

Lucy a nechceš do kočárku fusáček jaký mám já,jsem s ním moc spokojená.Sára v něm je v kočáru pořád,v létě byl většinou rozepnutý ale až se ochladí bude v něm hezky zachumlaná a v teploučku.Ten můj je šitý,ale dá se koupit na www.mimix.cz pod názvem dvojzipá zavinovačka.

Dneska jsme zamotali hlavu úřadům,žádala jsem o přídavkya protože můj přítel pracuje a má trvalé bydliště na Slovensku,nemůžou nám přídavky přiznat,paní na soc byla příjemná ,ale prostě zákon je takový.Bude se sem muset přihlásit aspoň k přechodnému pobytu,my na to kašlali,myslíce že jsme-li v EU budou tyhle věci jednodušší,ale bohužel úřední šiml řehtá stále silně.
 Dáša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.04 21:51

No na podzim a zimu fusáček, to je jasné - to už je „plymo“ úplně na nic…
 Denča

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 06.09.04 21:56

Ahojda,
tak máme zubaře úspěšně za sebou. Ani nevíte, jakou mám radost!!! Já totiž každou návštěvu u zubaře hrozně prožívám. Celé dopoledne mě bolelo břicho a byla jsem děsně nervózní… Ale nakonec jsme to zvládly na jedničku. Haňula byla super - ukázala pí doktorce všechny zoubky (sice jí trošku okousala zrcátko, ale jí to nevadilo), povozila se na křesle a pak uznala, že už se jí v ordinaci nelíbí, zavelela „babí“ a řítila se do čekárny kde na ni čekala babička. No a já jsem potom s doktorkou ještě poklábosila (byla jsem u ní poprvé a má doma skoro dvouletou dceru), tak jsme si postěžovaly. Naštěstí žádný kaz nenašla, tak mě propustila bez trápení. Teď si říkám, jestli ta nervozita stála za to… Holt jsem hrozně zbabělá…

Lucko - už se ti to krátí :-))). Ten pracovní elán ti závidím. U nás to potřebuje taky generální údržbu, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. Ale v pátek a v sobotu budeme dělat přestavbu obýváku, tak alespoň něco bude…

Shirin - nemůžu se zbavit dojmu, že tě znám. Ale asi je to nesmysl. Ale tvůj oblyčej je mi strašně povědomý… No mě v ten pátek stačilo když Haňula „horolezila“ po žebřících a srazila ji houpačka a já nevím co dál… Příště to tchýně jistí… :-))) (teda alespoň doufám)

Dobrou noc a sladké sny
M+H

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.09.04 10:33

Holky co to je plymo? Nesmějte se a vysvětlete. Díky RAdka

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 07.09.04 10:54

nazdarek,

plymo je polstarek a perinka do kocarku, byvaji vetsinou s krajkama teda aspon kdysi to tak bylo moderni, ja to doma mam, ale ani jednou jsme to nepouzily. Ja na takove veci moc nejsem :-))) Ja to kdysi akurat myvala v kocarku pro panenky :-)
Tak co vytrani? Nezabralo? Tak jsem si vcera zavzpominala na casy s briskem,… :-)

R+R

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.09.04 11:32

Ahojky,

tak plymo mám taky, saténové a s krajkama. Hmm, ale nepoužiju to ani na cestu z porodnice. Dostala jsem to od kluků v práci, je to moc pěkné, ale ne pro mě. No, uděláme pár foteček a schováme to do skříně.

Vytřásání teda nepomohlo. Kubíček fakt chce ještě pár dní zůstat u mámy. Dneska jsem mu vysvětlila, ať zůstane jak dlouho chce, že mamka ho chce už móóc venku, ale nejvíce si přeje to nejnejlepší pro něj. A pokud si myslí, že musí zůstat ještě vevnitř, tak ať zůstane.

Letím si udělat baštu. Mám švestkové knedlíky, mňam.

Románek je hezounké mimi, obrovské vykulené očička, povedl se ti,

Radka

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.09.04 14:21

Ahoj holky,

jen v rychlosti, abych se zbytečně nezdržovala od úklidu, když mě to tak pořád drží (a dokonce i baví!!!).
Díky za rady ohledně plyma, měla jsem na mysli prostě „něco“ do kočárku, takové ty klasické plyma se dle mého názoru do dnešní doby už vůbec nehodí. Možná nějaké mako, decentní, ale takové ty krajkové… No proti gustu žádný dišputát, ale… přijde mi to víceméně legrační, když vidím nějaký Deltim sport, nebo něco podobného a v něm nažehlené kraječky :-))) A to jsem obrovský milovník kýčů! :-)

Dášo, bohužel jsem si nevšimla tvého fusačku, ale jukla jsem na ten mimix a hned jsem si vynadala, protože jsem ho minulý týden (myslím, když jsem byla s Rachel) viděla v jednom dětském bazaru a stál nějakých 30,–Kč, nebo něco málo navíc a vůbec nebyl zničený. Už jsem tam dlouho nebyla, tak tam asi zítra vlezu.
Víte, co mě ale holky zajímá? Na ČEM ty miminka v kočárku leží??? To ho hodím jen tak do kočárku na dno korbičky, nebo tam mám dát ještě deku a na ní plenu, nebo jak?

A co říkáte? Kdy a kde a kdo se srazí? Zase v pátek?????
Chtěla bych ještě vidět bříško Budulínka :-)!

LLucie+ Viluš (hi hi hi) (37+4)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 07.09.04 14:54

Cusky Luci,

ja davam do kocarku deku a na ni plenu, nebo zavinovacku a kraje pak sroluju, no a kdyz je chladneji, tak mame takovy fusacek a pod nej nedavam nic. S tim plymem, docela me pobavila predstava jak v tom mem kocarku mam narasene plymo a v nem Romanek s botaskama, mikinu a pres hlavu kapuci :-))) to by byl docela ulet.
Me by patek vyhovoval, dopoledne jdeme zase s Dencou projet ty nase fara s detickama. A kde a v kolik?

R+R

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »