štěstíčka mají 17 týdnu

Rodičovství
  • martinav
  • 18.01.04

Ahoj holky, Tak jsem měla v pátek vážný rozhovor se svým synem :) Vysvětlovala jsem mu, že je štěstí, že nemáme doma žádné koníčky, protože kdyby je pásl náš chlapeček, tak by se mo nenajedli a měli by hlad. Matýsek se tomu moc smál, Petr taky, ale po otočení na bříško zas ten samý scénář. 2x heknutí, že je to jako fuška, hlava padá dolu, Matýsek se připlácne obličejem na plenku a začne tzv. žalovat (neboť se chudáček trošku dusí), takže ho jdu otočit zpátky.... No, zato se na sebe staršně směje do zrcadla, asi se mu hrozně líbí ten chlapeček sympaťák v mámině náruči :))

Pořád nám krásně slintá a prská, musim ho neustále utírat a občas i převlíknout. No hlavně že ho to baví, je to pro něj strašná sranda, hlavně když se pak „zlobim“. Taky se naučil bezva věc, a to stočit si v postýlce nožky na stranu, občas mu uvíézne mezi příčkama a já ho pak musím vysvobozovat. No v noci spinká v cestovní, tam se mu to naštěstí nestane (v té cestovní máme normální zdrav. matraci).

Se spinkáním je to malinko lepší, ale od půlnoci mě ta moje potvůrka stejně budí po 2 hodinách. No, už jsem si zvykla a připadám si báječně vyspaně, aspoň se můžu uklidňovat, že hotší to (snad!!!) už nebude a že mě čekají i lepší zítřky :-) Tedy noci!!!

Jo, byli jsme prvně plavat, jen v takové té vaničce, Máťa byl děsněj hrdina a nechal se, abych ho tam já i instruktorka ráchala. Půjdem ještě párkrát a pak plánuju větší bazenek. Od půl roku. Já vím, že bych tohle mohla dělat i sama a zadarmo (tedy za vodu :-)) v naší vaně, ale já jsem si taková jistější, když se mnou je někdo zlušený a poradí různý fígle, hmaty, něco o vývoji miminka, pokecám s mamkama, okouknu jiný dětičky a Matěj se dostaně do jiného prostředí. Taky potom krááásně spinkal, to plavání máme přes ulici, usnul už tam a spinkal ještě doma 2 hodiny, ani ho nevzbudilo vysypání z babyvaku a svlíkání. Příště si musím vzít foťák (on bude určitě jako na potvoru řvát).

V pátek jsme vyrazili všichni na hory, já procházkovat, Petr lyžovat (už byl celej nervózní, že ještě tuhle sezonu nebyl). Bylo to všechno jedním slovem SUPEEER. Nakonec jsem si i zalyžovala společně s Petrem, Matýsek spinkal v kočárku u vleku, kde nám ho vždycky někdo hodný z oddílu (jezdíme do Krkonoš, Petr je člen lyžařského oddílu, který tam má vlastní chatu ? trochu polní podmínky, ale zase jsou tam samí dobří lidé :-)) pohlídal a pohoupal. Máťovi se tam strašně líbilo, pořád rozdával úsměvy a snad tam krom neděle při odjezdu ani nezaplakal. Jsem hrozně ráda, že se i když máme miminko, tak se dá podnikat spousta dobrodrůža. No a že to s tím miminkem dobrodružnější je :-)). Ještě jsme narychlo koupili na střechu takový ten autobox, abychom se vůbec zabalili. Kočár, postýlka, lyže, přeskáče...... Chtělo by to jiný auto (Jindro, trochu vám závidím :-)). Takže doufam, že brzy vyrazíme zase, když už jsme si „zvětšili“ zavazadlové prostory.

Deníček má trochu zpoždění, ač jsem ho chtěla poslat z Krkonoš (a i by byl čas, páč tam přes den Máťa krááásně spinkal), tak se nakonec nepovedlo, protože jsme sebou nebrali notebook. Měli jsme tolik tolik krámů, že jsem byla vděčná za každou maličkost, co jsme mohla oželet a nechat doma. Když si vzpomenu, co jsme sebou tahávala ještě jako bezmatýsková za zbytečnosti......

Tak holky, mějte se, pozdravujte miminka, piště, já utíkám vybalovat (moje velmi neoblíbená činnost)

Ahoooooooj
Martina a Matěj

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 18.01.04 20:48

Ahojky holčiny,

tak jak se Vám daří?
u nás nic nového. Krom toho, že jsem Matýskovi začala od minulé neděle dávat na noc Hamilon. Do půlnoci vydrží spinkat,ale pak se budí co hodinu, někdy hodinku a půl. Takže mi dneska kamarádka odsypala dvě dávky Nutrilonu Forte, abych prý to zkusila, že je silnější než Hamilon. Tak jsem zvědavá, jaká bude noc. Po ránu už se raději ani nekoukám do zrcadla, abych se nelekla těch pytlů pod očima. A stále a stále bojujeme s usínáním, které se stále ještě neobejde bez pláče.
Jinak náš brouček už si hravě přendavá chrastítko z ručky do ručky a včera objevil, že má taky nožičky. Stále je zvedá do vzduchu a prohlíží si je a já s napětím pozoruji, kdy objeví palečky a šup s nima do pusinky. Taky už by asi nejradši seděl a možná i chodil ? ale nějak nechápe, když mu vysvětluju, že je ještě maličkej.
Jinak nám přibylo pár nových foteček, tak která budete mít zájem, mrkněte se (http:rodina.cz(lzi­carovi).
Mějte se krásně a pozdravujte Vaše poklady.
PS: MartinaV-tak jak bojujete s nočním spánkem Vy?
Lucka + Matýsek 15t.

 
Anonymní  18.01.04 21:09

Ahoj Lucko! Jen nakukuju a chci Ti jen napsat, že já jsem taky dávala svému Matýskovi Hamilon a na noc existuje taky Hamilon Forte. Takže jestli mu jinak chutná, tak i Hamilonu je toto noční vylepšení. U nás zabral a Matýsek mi spal krásně celé noce. Na fotky se určitě kouknu. Kdysi jsi mi psala vzkaz do našich fotek, tak mrkni jak nás Mates vyrostl.
Ahoj Matlásek

 
Anonymní  18.01.04 21:10

Já hlava děravá zapoměla napsat adresu:) http://rodina.cz/…milan-matyas

 
TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 18.01.04 21:42

Ahoj holky a štěstíčka
Podařilo se mi nakouknout sem už podruhé během tohoto víkendu.Musím se přiznat,že je to hlavně kvůli tomu,že Kevča zaměstnává babičku a dědu.Vymýšlejí spoustu lumpáren a děda chodí na procházky s kočárkem,takže mám najednou tolik času,že se mi o tom ani nesnilo.No,ale jsem taky pěkně lenivá,protože se nedokážu pořádně donutit k nějaké užitečné práci.Je ze mě tak trochu „povaleč“ :)))
Těšila jsem se,že bude padat sníh a zase tady bude krásně jako v pohádce,ale sněhu jen tak,aby se neřeklo.No a pak když jsem četla,jak si Martina s Matějem užívali na horách,tak jen tak tiše závidím.To je pro nás taková neskutečná představa,naše zkušenosti a možnosti jsou téměř mizivé.
Ale pak jsem si přečetla v deníčku od Marťuly,jaké má starosti a hlavně co jí potkalo a hned jsem se zase vzpamatovala a říkám si na co si tady stěžuju.Já se svojí povahou bych to asi takhle nezvládla.Sice nějakou tu bolest vydržím,ale problém je v tom,že jak na mě sedne lítost,tak mi pak není pomoci.
Myslím na Tebe a na Filípka,doufám že budeš mít brzo po trápení a budete si společně užívat všechny volné chvíle a hlavně ty pokroky.Držím Ti palce a posíláme s Kevčou pusu na bolístko.
Taky jsem si tak zoufala jak to všechno strašně letí,Kevčovi bylo 13.1. už půl roku a mám pocit,že za chvíli budeme muset nějak nově uspořádat naše bydlení.Máme dost malý byteček a takové ty prostory,kde si malej hrál začínají nějak nestačit,stále něco přesouváme a měníme,ale už to nějak nestačí.Zrovna tak u babičky,Kevča ob:,–(il polovinu pokoje,tam se převaluje a loupežničí,takže všechno co bylo na dosah muselo někam dál apod.Měla jsem slíbenou od kamarádky takovou tu sítovou ohrádku,ale ještě jí potřebuje,tak se po ní budeme muset ohlédnout někde po obchodech,je to jediná možnost,jak na chvíli odložit Kevču a něco udělat.Jinak stále běhám, vymotávám ho ze žbrdlinek u postýlky,nebo ho dávám zpět na deku,protože se někam odkutálel.Taky se chystáme kupovat novou autosedačku a krosničku na nošení.Trochu se nám na rukou pronese a v klokance ho to přímo nebaví. A pořád spoustu dalších věcí.
Ale jsem vlastně strašně štastná,že všechny tahle starosti máme.Že nás tohle štěstí potkalo, a že jsem poznala taky vás všechny tady ve štěstíčkách.
A abych nezapoměla jednu velkou novinu.Kevča přidal ke všem svým vyluzovaným zvukům,taky slovo Táááátááá.Takže kromě nejoblíbenějšího HELE,hůůů,ágr,blu,blu­e,blá a jiných podivných slovíček si láme jazyk a nakonec je slyšet táááátáá.
Příští týden nás čeká kontrola v 6. měsících.taky kyčle na orttopedii a konzultace co s tím neprůchodným kanálkem levého očíčka.Tak nám držte palce.
Kevča vstává asi prdíky:((((((( TAkže běžím.Zase jsem to tady nějak zahltila,tak se zároveň omlouvám.Všem papa ,štěstíčkům hodně dalších pokroků a lumpáren.Pusu a papa Tailor

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.01.04 01:10

Achoj cholky,

už jsem nestihla pisnout do starého deníčku, tak na něco z toho starého budu reagovat tady.
Nejdříve co my -
tak kontrola v nemocnici dopadla dobře a mám dobré zprávy, mé břišní svaly se zatahují a poctivé cvičení se oplatilo. Celkem se divím, že by došlo k takovému pokroku po týdnu cvíča, ale paní physioterapeutka ze mě měla radost, tak asi jo :o)

Velká novinka je, že se naší princezně podařilo dnes POPRVÉ přetočit z bříška na záda, ale opačně jí to pořád nejde, ikdyž tedy usilovně se o to snaží, to jo. Přetočí se na bok, zakloní hlavičku, takže je prohnutá jak luk a snaží se tu pravou nožičku přehodit tak, aby se dostala na bříško, ale nejde jí to chuděrce, což jí dohání k šílenství a kňourá a stěžuje si :o) Ale z ničeho nic už pase koníčky, takže Marti V, my vám ty vaše klidně pohlídáme :o)

V pátek večer si přijeli vyzvednout kupci kolíbku, už jí totiž nepotřebujeme a na další mimi si pořídíme pouze košík, který se nám oplatil více než ta kolébka.
Byla jsem tak trochu v šoku. Po telefonu mi paní říkala, že čekají první mimi a zněla celkem mladě.
Ale přijela i s manželem a holky nekecám, dohromady mohli mít tak 100 let ! Ona nejméně 45 a on už šedivý, vrásčitý, 55 let určitě. Nejdříve jsem si myslela, že to přijeli vyzvednout třeba pro svou dceru, ale ba nééééé, je to pro ně :o)
No nic proti, ale obdivuji jejich odvahu mít dítě takto pozdě ! Třeba se jim mimi nedařilo, ale stejně, já se těším ve 45 na vnoučátka a na vlastní, to už bych byla si moc zdechlá :o)

Daisy už je zdravá, sice teď poslední dobou hodně pláče, nechce být sama a chce se nosit, ale to může být také tím, že holka už pochopila, že když kvikne, tak někdo vždy přiběhne .
Zítra jí objednám znova na to očkování, tak asi tento týden dojde na druhé včeličky :o(

Ale podařilo se mi prosím odstříkat 90 ml, takže ještě alespoň 2× tolik a můžu jít do kina :o)

Ve čtvrtek nám přišel kominík vyčistit komín a teď si po večerech užíváme v obýváku praskajícího ohně. Je to super. Nejlepší je, když je venku zataženo a pochmurno, tak ten ohínek prozáří celý pokoj a zvedne to náladu.

LaBouche - mě ta naše princezna umělé mlíko pořád nechce. Začala se nám taky budit častěji, ikdyž ne po hodině, takže si nestěžuju. Ale spávala celou noc, a teď se budí i 3× za noc, tak nevím jestli má víc hlad. Napapá se a zase usne, takže nevím co ti poradit.
Zkus ten Nutrilon Forte a uvidíš.
Na vaše fotečky se určitě mrknu.

TailorTalilor - ahojdá. No to se tátááááá má, že už po něm Kevinek volá :o) je to šikulka.
Palečky držíme, ať u doktora proběhne vše v pořádku a ať do Kevinka nikdo moc nešťourá.
Taky bych chtěla vyjádřit rozhořčení, že ti nebylo dovoleno kojit u včeliček, nějak jsem nepochopila proč !!! To je hrůza.

Marťulo1 - co to vidí mě unavené oči??? Božínku, hlavně ať jsi brzy zdravá !!! Takové trápení, tak brzy po porodu… je mi to líto a moc na tebe budeme myslet. Na jakou operaci to teď musíš jít? Držíme palečky !!!

Simunko :oD - tak ty taky nostalgicky vzpomínáš na doby minulé :o)? Já si taky dnes četla pár těhu deníčků, to je náhodička :o) Mám to celé živě před očima a je fajn, že si to můžu sem tam i takto přečíst. Člověk si připomene spoustu věcí, na které by jinak zapomněl. Popis porodu si také ráda sem tam přečtu a máš pravdu, porodu si opravdu vážím už jen proto, že první byl císařem. Bylo to celé hrozně krásné a dojemné. A taky se musím smát tomu, jak jsem pořád nevěřila, že rodím a pořád jsem čekala že to bude bolet jinak :o) Taky někdy lituju mužů, že nikdy nezažijí co to je cítit pohyby, porodit dítě a pak také kojit - o hodně přicházejí :o)

Na mlíčko zkusit meltu? Vážně? Nebude to spíš tím, že piješ litr a půl mléka (s meltou) denně?? :o) Já toho mléka moc nevypiju, ale jím hodně jogurtů a cereálií ke snídani, které mají calcium přidané…
Ptala jsi se jak starší dětičky snášejí mladší, tak u nás tak, že nijak. Polinka Daisy pořád celkem ignoruje a chodí kolem ní, jako by měla prašivku či co :o) A nejlepší bylo, když jsem Daisy držela v náručí a naklonila se s ní nad Polly, že jí jako dá pusinku, tak se o ni trošku otřela a Polly si důležitě to místo začala drhnout a dělala, že se nakazila smrtelným bacilem :o)))))
Ale - jsou chvíle, jako dnes, kdy mě mile překvapí, jako že na chvíli odskočím z obýváku a když se vrátím, tak Polinka hladí Daisy po hlavičce a dává jí do ťapinky hračku a taky se jí dnes zase snažila nakojit :o)
Takže se už moc těším, až si holky budou moct spolu hrát a Polinka pochopí, že s miminkem může být i legrace.
Co se týče toho oblékání, co tu holky probíraly minule, tak mi ani nemluvte. Oblékání dítěte do tří různých vrstev volá po „pos…í“ v nevhodnu chvíli nejlépe když za sebou zavřete hlavní dveře.
Stává se nám to dost často a nekecám - nám trvá vypravení se ven nejméně hodinu. Nejdříve obleču Apolenku, pak sebe a nakonec Daisy.

Simunko, ještě jak píšeš o škole, už jsem nad tím taky přemýšlela, jak bude kruté, až bude Polinka a vůbec obě holky ve škole a už nebudeme moct jen tak přes týden něco podniknout, a že budeme muset čekat na víkend či prázdniny, aby jsme mohli jet někam na výlet či dovolenou :o(((( Tady tě ve škole prý vůbec neomluví, pokud chceš vzít děti na dovolenou mimo školní prázdniny.....
Kdybych si věřila, tak holky učím doma :oD Tady se to může, stačí si pořídit osnovy a materiál a děti pak chodí na do školy jen na zkoušky. Znám spoustu maminek, co učí své děti doma a celkem těm dětem závidím. Takové znalosti a tolik pozornosti jako dostanou od rodičů se jim ve škole nedostane.

Ještě k tomu spaní. Nechceš zkusit malému dát do postýlky třeba tvou noční košili? Nebo něco v čem chodíš a má to tvou vůni? Třeba by to Matyáškovi pomohlo se večer uklidnit ?

Emcaca - aháááá, tak už vím co to je mamánek :o) Malé maminčeno klíšťátko :o) To máš tak,některé děti se na maminku více upnou a cítí se tam v bezpečí. Nikdy nevíš, co takové malé děťátko může vystrašit a nemyslím si, že by to bylo zaviněno nějakým stresem v těhotenství, když navíc píšeš, že jsi nic takového nezažila.

Já jsem zjistila, že Daisy má šíííílený strach z toho, že by jí mohl někdo upustit. Když jdu rychleji ze schodů a držím jí tak, že se dívá dopředu, tak pokud jdu rychleji, tak roztáhne ručičky a má pocit, že není dost podpíraná a začne plakat jako by jí šlo o život. To samé když jí chci položit na zem, pokud tak udělám moc rychle, rozáthne ručičky, přestane dýchat, zrudne a pak pláče a pláče a pláče… zvláštní.

Jindřiško - pokud by vám to vyšlo a navštívily bychom se, to by bylo moc fajn. Určitě mi dej vědět !

Marti V - ty hory zní suprově. Krásně jste si to užili a zase jen suše závidím!

A nakonec všem moc děkuju za rady ohledně kojení a odstříkávání mlíčka. Zkoušíme co se dá a něco přece zabrat musí !!

Mějte se moc krásně
Vaše
Ed

 
Anonymní  19.01.04 11:38

Ahojte holky,
mám na Vás dotaz…chtěla jsem do fotogalerie připsat komentáře k Vašim nádherným miminkám, ale asi jsem v domácnosti „zakrněla“ a nepovedlo se:(…Může mi někdo poradit?

Ed, chtěla jsem ti poděkovat za nabídku dudlíků-seš moc hodná, ale já si je koupím…zatím žádnej úspěch pití z lahvičky Avent ani z normální:(…ale doufám, že se to poddá…

Myslím, že to psala Blanka, že má mamánka..tak tě můžu potěšit, že nejsi sama…já ho mám doma taky…a nejhorší je, že nechce ani tatínka:(..takže jsem uvázaná jak pes u boudy…ale už se mi 2× večer podařilo proplížit se na bazén, heč:)…Já doufám, že se to změní, protože pokud je mamině náručí, tak se řechce, a brblá a prostě rozdává úsměvy na všechny strany…ale pozor, pokud mamka jen na půl minutky odejde, řve jak tygr.....
recept na to bohužel asi není

Mějte se hezky, brzo se zase ozvu

MarťulaR-2

 
Anonymní  19.01.04 21:06

Ahojda maminy,
děsně dlouho jsem se neozvala, ale počítač je teď pro mě bohužel věcí zapovězenou. Naše Sára se totiž rozhodla, že je velká slečna a velké slečny přes den přece nespinkají. Když jí ukecám na dvě až tři hodinky denně (ovšem rozložené do dvacetiminutovek), tak to považuji za kardinální úspěch. Zbytek času zvesela bdí a jelikož je po tatínkovi tvor společenský, tak si sama vydrží hrát asi tak deset minut, potom musím nastoupit já a dělat blbiny, zpívat, šišlat (já vím, že se to nemá, jenže když ona se tomu tak řehní), nechat se ošmatlávat, oštípávat, případně okusovat. Večer neusínám, ale upadávám do kómatu a o netu si nechávám jen tak akorát zdát. Jinak máme za sebou první dávku očkování a nebylo to nic moc. Tatin byl s námi a skoro jsme oba v ordinaci buleli. Samozřejmě se to neobešlo bez reakce, takže druhý den po očkování jsme měli uplakánka s horečkou. Pak nastalo několik dní naprosté ignorace jídla (to prý nebyla reakce na očkování, ale nevím nevím) a musela jsem přistoupit i na podávání čaje po lžičkách, což byl boj. Teď už je to zase v pohodě až na to, že moje prsa v tom mají zmatek a i když jsem se snažila odstříkávat aby si té snížené poptávky nevšimly (nebo nevšimla? - už mi měkne mozek), tak si stejně všimly a teď máme zase pro změnu nedostatek. Bude trvat tak týden než se to zase srovná a pak nás čeká další dávka očkování.:o(( Jinak absolutně in je teď u nás ožírání naprosto všeho co je v dosahu, schválně píšu ožírání, protože se nám nejspíš klubou zuby na svět a tak Sára všechno doslova vší silou hryže a příšerně u toho nadává. Pak je taky oblíbenou činností sezení, na které je sice podle všech brzy, ale vymluvte miminku, které se přišmrdolí k postranici u postýlky, chytne se za vršek a už sedí, že se to fakt ještě nemá. Ne že by se jí to povedlo pokaždé, ale když jsem poprvé v noci viděla sedící miminko v postýlce, tak jsem si myslela, že u nás straší. Naprosto out je jakékoliv přetáčení. Umí to, to jo, ale proč se namáhat. Když dám hračky z dosahu aby se musela hnout, tak si klíďo vystačí s ručičkama.Když ji na bříško položím, tak si strčí kolínka pod sebe, zvedne zadeček, odrazí se vpřed a nabije si čumáček, protože tam zapomene ručičky, ale děsně jí to baví. Tak to jsou novinky z naší rodinky a teď mám jedno téma do diskuze. Minulý týden přiběhla moje babička s tím, že slyšela v televizi a rádiu, že kdesi v Americe vyzkoumali, že rakovinu prsu způsobují také deodoranty a antiperspiranty.Při pitvání vyoperovaných nádorů totiže zjistili, že obsahují velké množství látek, ze kterých se deodoranty vyrábějí. A tak mě napadlo, jelikož tyhle věcičky používám dnes a denně několikrát, nemůžou se ty jedůvky dostat do mateřského mléka? Když jsem po porodu dostala nějakou šílenou vyrážku (alergie na podané léky), tak si mě kožaři přehazovali jako žhavý brambor, protože nikdo nevěděl co mi napsat, protože všechno co na sebe člověk naplácá, tak se v menším či větším množství do mléka vždy dostane.A tak si říkám kolik toho asi miminko za ty měsíce kojení musí napolykat. Co vy na to? Jinak se mějte moc a moc fajn, hlavně ať jsou mimísci zdraví.
Pa Miguelka a Sára (20. týden)

 
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 19.01.04 22:07

Ahoj holky a miminka!!!

Tak hlásím, že ten náš skoro čtyřměsíční chlapeček konečně pase koníčky. Dokonce bych řekla, že se mu na bříšku líbí :-)) Huráá. Jen co jsem ho zady pomluvila, tak jsem ho zkusila dát na bříško a hele, náhlá změna. Taky konečně začal chytat hračky a zkoumat ručičky, no je to muj šikula :-)). No Daisy nám zase se svym přetáčením nastavila laťku, ale my jí jednoho dne doženem :)) Už jsem si zvykla, že když Ed ohlásí pokrok, tak Máťa za nějakou dobu následuje. Budou to dny? Týdny?? Asi je to jedno, že?

LaBouche ? my jsme na tom se spinkáním mizerně. Tedy do půlnoci spinká (tak od 20:00), ale pak to je stále stejné, jak jsem psala, tedy to stojí za nic :-( Buzení po hodině a půl, v lepším případě po dvou hodkách. Zase jsme v sobotu dávali odstříkaný mlíko (vesměs to bylo po kojení, takže to tučný, zadní) a zase ? spinkal do půl šestý. Takže se asi fakt budí hlady. Ale odstříkávat na každý den nějakých 120 ml, na to nemam… Možná taky zkusim to umělý mlíko a kdyby mělo úspěch… Pokud ne, tak to do něj cpát nebudu a vydržím. Ale kolikrát už k ránu nevím která bije ? kojila jsem? Nekojila? Napil se? Spala jsem??? Vůbec nemám představu kolik toho naspím. Zkoukla jsemty vaše fotečky, Matýsek je fakt kus, strašně mu sluší proužky :-). A má pěkný kakance :-) Na některých fotkách má takovej dospěláckej výraz a na někteých, kde je podobně starej je to takový miminko. To znam i z našich fotek. Občas se až leknu ? tohle že je moje malinký miminko???? :-))

Tailor - jen si zapovalečuj :-) Si to zasloužíš, ne? Já kdybych měla takovou možnost, tak bych taky asi nedělala nic užitečného. Maximálně bych navařila kotel rajský a zmrazila ho. Krosničku do budoucna taky plánujem tak dej vědět, ajkou jste pořídili a jak jste spokojení. Tip na sedačku uvítam taky a taky by mě zajímalo jak se bude Kevčovi líbit v ohrádce. To jsme náročná, co :-)) ??

Ed? no vidíš, jak si svaly daly říct :-) Chtěla jsem se tě optat na tu kolíbku ? že jí chceš nahradit košíkem. Já měla košík a říkala jsem si, že zase kolíbka je asi lepší. Hlavně na uspávání mi přijde jednudušší pohoupat (teda jestli to zabírá????). Nám vždycky pomohlo k uspání s tím košíkem jezdit sem tam, klidně jen kousíček, jezdila jsem v sedě, jen nohou (popisuju to dost blbě, vím…) a snila jsem nad kolíbkou. Tak nevím, si mi na:,–(ila brouka. Já bych si na dítě taky tak pozdě netroufla, taky bych chtěla být mladá babička :-)) ale asi si budu muset počkat do dýl než 45 :-( To by musel bejt Matěj hooooodně mladej taťka… No ale kdyby se mi to miminko nepodařilo a přišlo později, tak kdo ví...... Jo a díky za tip s olivovym olejem na loupající se hlavičku. Narozdíl od toho od doktorky trochu zabral a je to lepší.

MarťuloR ? na ty komentáře k fotkám se musíš přihlásit a pak se ti tam už objeví takovej rámeček na přidání komentáře. S lahvičkou to zkoušejte, nám to taky trvalo.....

Miuguelko ? s těmi antiperspiranty, no nestraš, já taky patlám a patlám. To se toho určitě brzy nějaký výrobce chytí a bude mít reklamu, že ten jeho je děsně bezpečnej. Sebe mažu miminčíma olejíčkama, které dostal Máta darem a já mu je nedávám, páč máme oblíbený slunečnicový z lekárny.

Tak holky, ahoooooj

Martina

 
Anonymní  20.01.04 09:19

Hurá! tak jsem konečně vyšetřila chvilku, abych se také ozvala. Z Matýska je rovněž nespací miminko, vždycky dvacet minut a dost, takže opravdu volné chvilky hledám těžko. Navíc jsem tenhle týden musela přeložit dva díly seriálu místo jednoho, takže jsem měla docela fofr. Jinak jsme konečně zaznamenali úspěch s džusíky, Mateovi CHUTNAL jablečný s mrkví!!! Napil se, když mu to vnucoval děda a já byla zrovna se Sofinkou na cvičení, takže nemohl čekat nic lepšího, no a teď už se napije ať mu to nabídne kdokoli. Sedět by chtěl taky, ale zatím přepadává dopředu, takže má smůlu. Sofinka nás teď každý den překvapuje novými slovy a dokonce i větami a oboje vždy v obou jazycích najednou, je to úžasné sledovat, jak se najednou rozjela. Jen začínám mít pocit, že s Luisem budeme muset začít dávat pozor o čem mluvíme, aby někde něco nevhod nepronesla.
MARTINAV: Neboj, ať budeš mít jakkoli velké auto, těch věcí bude vždycky víc než kolik pojme. Posledně když jsme jeli na chalupu Luis mrmlal, že abych si příště koupila autobus. Pak se tam vešlo všechno, ale stejně se budu muset krotit a nestěhovat vždycky celý byt. A nedělej si starosti s tím, jestli se malý už otáčí nebo ne, ten náš se zase pořád točí přes levou ruku a pravou stranu zcela ignoruje, ovšem zuřivě se snaží plazit, na což má ještě tak dva měsíce čas, takže oni si to prostě stejně dělají tak, jak uznají za vhodné.
ED: Hned jak budu vědět kdy a kde přesně budeme, napíšu ti to. Bylo by fajn se vidět.
BLANKA: Všechno na co se ptáš ti podrobně napíšu hned, jak vyšetřím zase dalších pět minut.
Ahoj všem a mějte se krásně,

Jindra + Sofinka (23m) + Mateo (20t)

 
Lea
Kecalka 207 příspěvků 20.01.04 12:59

Holky, nezlobte se, že se k vam vloupávám do deníčku, ja jen na 2 řádečky.

Edíku, díky moc za krásnou gratulaci. Poslala jsem ti osobní zprávičku.

Lea

 
aduna
Povídálka 37 příspěvků 20.01.04 21:25

Ahoj,

tak čtu, jak Vám ta štěstíčka rostou a vyvíjejí se…to je tak pěkný:D. Náš chlapeček se rozhodl, že je z něj veliký chlap a přes den nespí už ani chviličku…tak alespoň máme co dělat :D. Po večerech si čtu starý deníček (mám ho vytisklý a založený ve složkách - profesionální deformace) a právě několik z Vás tipuje, koho to vlastně v bříšku mají:). Většinou se pletly:D:D

Simunko- děkuji za pochvalu Peťánka. Je opravdu andílek…Na rotopedu nám budulínek jezdí jen jednou noženkou, protože oběma zatím nedosáhne. Protože se snaží být „celej“ táta, poslouchá i walkmana a až povyroste, navlíkne si i tu tepovku :)).
Já celkem pravidelně vzdychám nad těmi tvými krásnými dětmi - a strašně moc Ti je závidím :)

Marťulo - já si říkala, co s Tebou je. Tak držím palce, aby všechno bylo v pořádku!!

Blani - trošku mě mrzí, že jsme nebyli zahrnuti do seznamu případných ženichů:). Takový klidný, hodný, tichý a nenáročný klučina! Nechceš si to ještě rozmyslet???

Editko - gratujuju! Ono to hezky půjde samo, a za chvíli můžeš chodit na mejdany častěji a častěji…pokud tě teda Guz pustí :)

Aduna

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.01.04 19:24

Ahojte holky,
dneska jen na moment. Matyášek byl na vážení a máme ve 12 týdnech 6780g a 64cm. Paní doktorka ho ohodnotila jako pěkné šídlo a jelikož mám rýmu tak ho ještě neočkovala.

Mějte se krásně, příště napíšu více Simunka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.04 00:58

Ahojky!!!!

Už jsem chtěla napsat včera, ale manža mi přinesl od jednoho kamaráda počítačovou hru - jmenuje se to Riven, the sequel to the Myst, pokud to některá znáte a ztvrdla jsem u toho až do dvou do rána !!!! Mě počítačové hry nějak nelákají, ale řekla jsem si že to zkusím no a zkoušela jsem a zkoušela až jsem málem zapomněla jít spát :o)))

Novinka č. 1 - Daisy vypila formuli a to 2× po sobě takže se nejedná o zázrak či náhodu. Zkusila jsem jí to dát z jiné láhve a hurá, vyzunkla 150 ml a pak ještě i kojila. Je fakt, že to byl poslední vzorek ze tří různých formulí, co jsem se rozhodla zkusit, tak to možná bylo i tou chutí, v každém případě nebude problém si sem tam vyrazit, protože můžu být klidná, že si vezme nejen láhev ale i náhradní mlíčko :oD Říkala jsem si, jestli třeba nebude po té formuli déle spát, když vlastně vypila více než obvykle, ale houbec. Vzbudila se na nášup přesně ve 2.30 hod - mohla bych si podle ní někdy štelovat hodinky !!!

Novinka č.2 - nic moc, jdeme zítra na druhé očkování :o(((((((((((((­((((((((((((((((((((((((­((((((((((((((((((((((((­((((((((((((((((((((((((­((((((((((((((((((((((((­(((((((((
Držte nám palečky.

Miguelko - to jsem ráda, že jsi se na chvilinku před upadnutím do komatu ukázala :oD To je nemoc zvaná mateřství :oD
Naše štěstí už taky přes den spí velmi málo, řekla bych 3 - 4× za den po 20 minutách. Asi to bude tím věkem, více toho teď vidí a dovedou a asi se bojí něco důležitého zaspat :oD
Navíc si také vyžaduje nonstopovou pozornost a někdy si bez ní ani na záchod nezajdu, když to musím tak napsat. Buť to, nebo poslouchat jak si stěžuje, že jsem ji nechala samotnou.

Deodoranty - tak tady to bylo ve zprávách taky a není to poprvé. Upřímně řečeno mi to nahnalo dost velký strach a od teď budu používat deodoranty jen na přírodní bázi! Uvažovala jsem zda se to může dostat mlíčkem k miminku a odpověď neznám - doufám že ne!!!!

MartiV - huráááááááá - tak koníčky předáváme, bylo to pěkné stádo, však měla Daisy co dělat, aby to sama uhlídala :oD Na fotečkách je Matýsek čím dál tím kouzelnější a krásnější, ta líčka jen zlíbat.

Ta kolíbka se nám vážně moc neoplatila. Malé se to kolébání nelíbilo a navíc když povyrostla, tak se bouchala ručičkama do stran. Myslím že košík úplně stačí a navíc košík můžeš přenášet z pokoje do pokoje, kolíbku jaksi těžko. Vypadá to hezky, to jo, ale praktická moc není, jak jsme na vlastní kůži zakusili a ještě že se nám jí podařilo prodat za jakž takž slušný peníz :oD

Taky by mě zajímalo jak to je s tou ohrádkou, tak jestli jí někdo máte, nebo budete pořizovat, tak sem s vašimi názory. Uvažuji totiž o její koupi, hlavně když začne malá lozit a já budu muset uvařit, tak aby byla v bezepčí.
Pro Polinku jsme to neměli, to jsem stačila uhlídat, teď s jedním párem rukou a očí ale s jedním dítkem navíc budu muset zpřehodnotit situaci :oD

Jsem ráda, že olivový olejík zabral ! My mazali minulý týden a zase má kráááásnou hlavičku bez stroupků.

Holky pááádím
Dobrou noc a sladké sny
Ed
 xxx

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.01.04 19:27

Ahojdá maminky!

Edíku: zítra na očkování držíme palečky!!!! A co se týče ohrádky - já bezdětná ti napíšu:)))) Mamka jí koupila ségře a Klárka v ní byla cca 2× venku na zahradě, když nebyl hotový plot a Barunku jsem v ní asi ještě neviděla:))) Ale já už ji mám zamluvenou. Je krásná - s medvídkama chi chi a já zatím žiju v tom, že ji využiju:)))))) No uvidíme

Mějte se krásně a posílám hubana princeznám

pá Montička

 
Anonymní  22.01.04 22:54

Ahoj holky, tak hlásím že s našim spaním v noci je to čím dál horší. Matěj nejen že se budí po půl hodině, ake budí se s šílenym řevem. Někdy ho ani nemusim kojit, jen ho Petr vezme do náruče a on usne. Klasická noc u nás vypadá: 20:00 Matěje po koupání položíme bdělého do postýlky a on bez „řečí“ usíná. 23:00 - první probuzení a kojení do 23:30, 1:00 - probuzení a kojení do 1:30, usne, ale ve 2:00 se budí. To nekojim, jen utišíme, usne, ale po půl hoďce se budí a to až do 4 do rána, kdy zase kojíme a pak už to nestojí za nic. Někdy v sedum ráno zabere a spí třeba do půl desátý, ale to já už nějak nemohu zabrat. Jojo. No, ani se ale necítím nevyspale. Tělo si holt zvykne na všechno :-))

Taky teď dělá Máťa pořád pusinkou jako kdyby tam měl žvejkačku. Nevíte co to může znamenat?

Holky, který zoubky rostou většinou mimčům jako první? Nebo to je pokaždý jinak? Já jsem v tomhle děsně nevzdělaná.....

Ed, no, ty argumenty pro košík jsou docela rozumný. Vidíš a já pořád básnila o kolíbce. No, my ten koš měli půjčenej, ale snad ho kámoška zase půjčí. Byl na kolečkách a je fakt že to je děsně praktický. My jdeme na očkován v pondělí a moc se nětěšim :-(

Jindro, je fakt, že kdybych měla k dispozici autobus, tak bych ho anplnila :-)) celkem tě obdivuju jak zvládáš to překládání. Já tedy ne že bych neměla čas, ale při představě ještě jednoho prcka už to moc nevidim. No vícedětné mamky, jste dobrý. Snad to i já jednou zvládnu. Moc jsem se pobavila (promiňte) při popisech vašich výprav v zimě a oblékání. Já taky navleču nejdřív sebe, připravim kočár, připravim boty, obleču Máťu a čepici nandavám az ve výtahu, protože u toho je děsněj řev. Nějak mi tam nezbývá čásek na oblékání dalšího prcka :-)

Tak ahojtě, já jdu do postele čekat na Máťovo první dostaveníčko.

Martinav

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.04 23:33

..... no a neobešlo se to bez pláče, chceteli řevu :o(

Nemusím vám vůbec popisovat jak mi opět bylo, kdo by více znal tu bezmocnost než vy maminky, co se svými zlatíčky na to očkování taky musíte.

Moc hodná Adunka nám poslala paralenové čípky do prdelky, tak jsem dnes dala Daisý půlečku a asi to pomohlo, protože potom alespoň klidněji spinkala.
Když jsem jí dala totiž sirupek, tak to mi hned vyzvrací.

Usnula krásně při kojení a teď si vrní v postýlce, tak snad zítra už bude zase fit.

Marťo V - to je hrůza, to buzení po půl hodině !!!! Na něco takového se dá opravdu zvyknout????
Nechceš zkusit společné spaní??? Třeba alespoň do doby, než začneš přikrmovat. Pak snad vydrží spinkat malý déle…?

U nás to taky vypadá, jakoby rostly zoubky, ale nic tam nevidím, zdá se mi to i brzy. Ale první by měly růst ty dolní „zaječí“ jak já jim říkám :D Ikdyž Polince první vyrostl jeden zaječí a pak vedle něj úplně jiný než co měl a až jako třetí se klubal ten druhý zaječí :oD Doufám že mi rozumíš :oD

Abych pravdu řekla, máš můj obdiv, že i přes tvůj naprostý nedostatek spánku dokážeš uvažovat o druhém dítěti :oD To mě první rok případné druhé těhotenství přímo děsilo a kolikrát jsem se probudila zpocená, jelikož se mi zdálo, že jsem těhotná!!!

Montíku - děkuju za názor ohledně ohrádky. Ještě mám chvilku čas, než jí koupím, koukám se po nějakých z druhé ruky, abych té koupě pak třeba nemusela litovat.
Tobě mmch drzím pěstičky !!!!! Hned dej vědět kdyby něco v podobě dvou // potvůrek.

Utíkám něco dělat, dokud mám energii.
Pááá ženský

Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.04 23:36

Tím „něco“ myslím např. umývat nádobí, kdyby si to někdo chtěl vysvětlovat jinak :D :D :D

Ed

Ps. na to další „něco“ mi už moc energie dnes nezbývá :D :D :D

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 23.01.04 01:10

V práci v kancelárii ako vždy nuda, keď zazvoní mobil. Chlápek ho zoberie a jeho odpovede sú:

  • ahoj miláčik
  • čo si to objavila? norkový kožuch za 50 000,–?
  • jasne, že ho môžeš kúpit veď norka za 50 000,– sa oplatí
  • a diamantový náhrdelník s perlami za 70 000,–?
  • samozrejme, aj ten si kúp. To je predsa úplne zadara
  • a este červené večerné saty za 20 000,–?
  • Môžeš. Samozrejme, že si ich môžeš kúpit. Budeš v nich vyzerať super keď pôjdeme večer von.
  • pa, aj ja ťa mám rád

Keď telefonát skončí nahlas sa spýta
„chlapi koho je to mobil?“

 
Anonymní  23.01.04 09:20

Ahojky Ed,
tak mám za sebou další příšernou noc, naštětsí pomáhal Petr. Měla jsem ais od tří Matěje u sebe, bylo to sice lepší, ale stejně se budí a řve. Já myslela že hlady, ale u nabídnuté stravy se rozeřval ještě víc a - on toužil po dudlíku. Tohle dřív prostě nedělal, potřeboval ho na usnutí, pak ho vypliv a spinkal vesele dál. No jo no, je to muj závislák. teď se tady na mě culí z postýlky, jako že to večer zase byla děsná sranda. Chjo.

Očkování - fuj fuj, netěším se na pondělí. No to první zvlád Máťa bez následků, tak snad zas. Akorát ten srdceryvný pláč při bodnutí.....No „akorát“.

Tak ahoj.
Martina

(S tou ohrádkou taky nevim, my to máme v bytě dost pro lezoucího šmějdila nevhodný, takže buď koupíme, nebo přestavíme nábytek, schováme kabely - máme je všude. Uvažuješ o síťový nebo dřevěný? petr někde vyhlídl dřevěnou 2×2 m :-)) ta by nám zabrala půl místnosti)

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 23.01.04 19:48

Ahojky Marti,
tak mám pocit, že máme společené dítko. U nás jsou noci úplně stejné, už nevím pořádně, čí jsem. Stále ale žiju v optimismu, že to bude lepší a lepší.
S tím špuléním pusinky si představ, že náš Matěj to dělá od včera až jsme vždycky popukaný smíchy.....
Měj se krásně, držím palce, ať se NÁM to spaní zlepší.
Papa Lucka

 
Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 23.01.04 20:29

Ahojda maminy,
tak moje sluníčko padlo za vlast a tak mám zase chvilku abych mrkla co je tu nového.
Ed-pořád jsem tu četla o tom jak si kdo poplakal u čtení popisu tvého porodu a tak mi to nedalo, dala jsem si práci, tvůj porod si našla a co myslíš? Bulila jsem jako želvička. Móóc krásný a dodatečně ti k takovému porodu gratuluju. Já vím, dost pozdě, ale před tím mi to nějak ve víru událostí uniklo. Dala jsem to přečíst manželovi a ten pak tvrdil, že se mu potí oči (je to taková cíťa, teda na chlapa) a ptal se, jestli si toho bratříčka pro Sáru nepořídíme už trošku dřív abychom si taky takhle užili porod. Teda, že bych si musela pořizovat hned teď druhé miminko jen proto abych si užila porod, tak taková masochistka zase nejsem, ale musím uznat, že jsi mi dala obrovskou naději a dodala odvahu, že to jde lépe a radostněji. Teď už se mi při pomyšlení na otěhotnění nedělá fyzicky špatně. Jinak Daisy foukám na bolítku a ať je zase brzy ve své kůži. Chjo, proč se musí miminka takhle trápit.

Marťulo 1 - páni, taková patálie brzy po porodu, to je mi moc líto. Drž se, ať to moc nebolí a jsi zase co nejdřív fit. Jo a nejlepší meducína bude Filípkův úsměv, to je dozkoušený.

Jindro - Mám dotázek, jak vidím, tak Mateovi je 20 týdnů stejně jako Sáře a už frajer zvládá ovocné džusíky. Teď nevím jestli ještě plně kojíš nebo ne? Já jo a zatím Sáře nic jiného nedávám. Občas mudrlantuju nad tím jestli by taky neměla dostat něco málo tekutin na zapití mlíčka, protože už je to přece jen kus ženský, ale naše dr. tvrdí, že nic, tak nic. Ale svádí mě to, mám strach aby měla dost tekutin a neblbly jí ledviny. Teď si mezi kojením dává dost dlouhý pauzy a to i přes den, tak nevím. Jo jinak, jakékoliv otáčení je u nás naprosto mimo zájem, ale lezeme už znamenitě. Vypadá to tak, že jakmile dám Sáru na bříško, strčí si nožičky pod sebe, odrazí se a padne na čumáček, protože tam zapomene ručičky, ale vůbec jí to neva, protože takhle urazí už dost slušnou vzdálenost.Jen má pak červený nos, jak s ním ryje o podložku a vypadá jako zasloužilý pijan.:o))

Jinak všem co máte nespavá miminka přeju ať se to co nejdřív zlepší, miminka hezky nejdéle v osm usnou a neprobudí se dřív než ve čtyři. Mám vyzkoušeno, je to ideální. Jen nesmíte chodit spát ve dvě jako někdo.:o))

Mějte se moc a moc krásně.
Pa Miguelka a Sára (20.týden)

 
aduna
Povídálka 37 příspěvků 23.01.04 21:33

Miguelko,

já jsem plně kojila šet měsíců bez dodávání jakýchkoliv dalších tekutin - tedy malému, samozřejmě :D:D. Po začátku příkrmů jsem se pokušela Peťovi nabídnout i něco jiného (dětský čaj, ovocno-zeleninové šťávy), ale nic nechtěl. Teprve asi za měsíc mi milostivě začal brmbat vodu, a to mu taky zůstalo:D:D. Takže si hlavu nedělej, pokud miminko prospívá, tak jsou ostatní tekutiny zbytečné. Důvěřuj své paní doktorce, někdy se stává, že lékařka donutí maminku přikrmovat již od dvou měsíců…aby dítě lépe spalo. Máš pravděpodobně štěstí, že Vaše paní doktorka má takové názory, a další štěstí v tom, že můžeš kojit!!

Ostatní maminky nespících tvorečků - můžu Vás uklidnit, bude to lepší!!!!…a potom zase někdy horší. Mně se Peťa budí v noci tak 5×, ale to je známka kojených dětí:D. Jak cítí mlíčko (nebo mlíčkonosku), tak se přisají:D:D. Každopádně to ale všechno stojí za to, protože ta vrnící babulátka jsou nádherná. Teď právě sháním někoho, kdo mi dá malé miminko alespoň pochovat:D:D. Ten náš budulín se chovat už moc nechce, ach jo!

Aduna

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.01.04 21:58

Ahojte holčiny,
tak se hlásím po celkem rušném týdnu. Málem jsme koupili dům (opravdu jen málem, protože mě se pořád nic nelíbí). Naše zlatíčko taky začalo hrozně zlobit, takže také sleduju pusinku jestli to nejsou zoubky, ale nic nevidím a dětem rostli zoubky až v 6 měsících. Podle knih vždycky nejdříve ty uprostřed dole. A naše holčička dostane asi poprvé dvojku. Mají ve škole nějakou mladou učitelku hned po škole a je to asi pěkná jalovice. Příští týden si na ní vyšlápnu. Ve čtvrtletí měla Kristýnka z prvouky 1-2. Měla jen jednu známku a to jedničku, ale nebyla prý při hodinách aktivní. Tak jsem se s ní učila jak blázen, můžu říci že umí opravdu vše co se učili, dostala další dvě jedničky z prověrky a za aktivitu. No a jalovice dětem teď řekla, že kdo měl ve čtvrtletí 1-2 nebo 2-3 dostane tu horší známku.
Takže podle mě je to krá… blbá, protože jsme se nemusely učit a jak k tomu příjdou ty děti, některý se snažejí a dopadnou stejně jako ty co na to kašlou. A té naší berušce je to tak líto, ona za celé pololetí dostala do žákajdy dvě dvojky: jednu z matematiky a jednu z českého jazyka a vždy to hrozně obrečela.

KOŠÍK jsem měla na všechny tři děti u prvních dvou byl půjčený a bezva, a teď jsem si koupila nový a máme ho na ozdobu, vození nezabralo ani jednou.

OHRÁDKA: na Kristýnku jsem měla půjčenou dřevěnou a nechtěla v ní být, na Tobiáška jsem si koupila siťovanou a byl v ní taky jen párkrát, ale chodila k nám známá se stejně starou holčičkou a ta v ní byla spokojená, takže asi jak které dítě.
Někde jsem taky četla že je to o pocitu rodičů, že pokud to dítě dáváš do ohrádky s pocitem, že ho někam zavíráš, tak se to pak ani tomu dítěti nelíbí.

Marti já myslím, že první dítě je nejhorší. Hrozně se ti změní život a máš velkou zodpovědnost. Taky ten strach je něco nového. Další děti jsou tak víc v pohodě alespoň u mě to tak je, i když je daleko víc práce a starostí.

Ed díky za rady s uspáváním ono to naše zlatíčko ale stejně na nic nereaguje. Teď budeme zkoušet: večer tak po deváté prostě všechno vypneme a všude zhasneme, aby ho nic nerozptylovalo a uvidí se kdo to déle vydrží. Doufám že to zabere, protože už mě to začína ničit. Dneska mě např. hrozně bolí hlava.

Takže se mějte, tak za 14 dní se ozvu jak jsme dopadli.
Simunka+včera 3 měsíční Matyášek

 
Anonymní  23.01.04 22:17

Tak nám se ty zuby ne a ne pořádně prorazit! Jsou už dost jasně vidět - jedničky dole, jen proříznout! Terině (1.10.2003) od známé vylezla trojka dole. Simonka stále brečí a strká prsty do pusy. Aktuální míry k 22.1. - 67 cm a 7 050 g. Obvod hlavy 42 cm, fontanela pro špičku. Děkuji za ohlasy na fotku, vůbec nestíhám komentovat, stále ječí. Už aby vylezly. Nabídla jsem jí výživu, nechtěla. Holky já mám odkojené tři roky! U Michala 2 roky a 8 m. a u Sisiny 4 m. Hrozné. Michal taky štávy ani čaje nechtěl velmi dlouho. Ale jel mu puding a Danisimo - asi od 6 - měsíců. Noci jsou strašné, zuby bolí, přes den taky nenaspí. Teda Simonka, samozřejmě.Zatím pá Renča

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 24.01.04 07:26

Ahoj Miguelko!
On Mateo ty šťávičky nepije nijak ve velkém, vždycky jen pár kapek a to hlavně proto, že poslední dobou kakal tak jednou za týden a víc ho kvůli tomu trápily větříky, takže mu paní doktorka „předepsala“ trošku ovocných šťáv, aby se stolička víc zpravidelnila. Jinak jediné co doopravdy „jí“ je mlíčko od maminky. teď se budí, takže letím. Ahojky,
 Jindra

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama