Štěstíčka mají 25 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 14.03.04

Ahoj holky, Tak teď nevim, odkud začít. Trochu se nám na dnešek (sobota) změnil program, tak jsem nestihla reagovat na nějaké komentáře z minulého deníčku, i když, bych ráda. Tak to hlavní ? Ed ? s tím deníčkem tě docela chápu, je to fakt docela časově náročný, ale fakt by to byla škoooda, takže, co kdyby nás psalo ještě víc?? Holky, že byste se do toho určitě nějaká ráda pustila?????

Simunko ? klobouk dolů s výpiskama z knihy. Fakt se bavim, já jsem se takhle bavila nad knihou o těhotenství.Třeba na téma sex v těhotenství. To fakt stálo za to :-)) Z tvojí knihy mě dostalo opalování dítěte do hněda :-))

Co u nás nového??????? Mám golfky a máme židličku!!! Původně jsme dneska měli jet na návštěvu ke známým, co mají o měsíc starší miminko, ale nějak to nevyšlo, tak jsme jeli k našim a cestou jsem chtěla omrknout golfky, který jsem si později chtěla objednat po internetu. Ale dopadlo to tak, že v Babystaru je měli za bezkonkurenční cenu, tak jsme je hned koupili. ABC Design, Handy plus a mají všechno co jsem chtěla aby měly. A už jsme je i vyzkoušeli a jezdí se s nima docela dobře. Stály 230O (já byla rozhodnutá investovat 3300), takže jsem si hned vyžadonila židličku, nakonec vyhrála trochu dražší, než jsem původně zamýšlela, ale líbí se mi, že se sní dá jednoduše sjíždět i s mimčem nahoru a dolu a má 5 bodové upínání, takže mimčo z ní fakt nevypadne. Jo a dají se polohovat i záda. Prostě supeeeer.

Zuby ještě nic, každej den hledám a marně a marně. Ale Petr prej měl až v 9 měsících a prý se to dědí. Dneska jsem na mamce vyzvídala, kdy já a ONA NEVÍ :-((

A taky už papáme něco jinýho než mlíko (holky, já ho dneska prvně ochutnala a strašně moc moc mi to nechutnalo, až tak, že jsem se otřásla a šla to zajíst čokoládou :-)). Matíkovi šmakuje mrkev s jablíčkem, samotná moc ne. Taky jsem objevila od Milupy takový míň sladký kašičky, tak večer mu jí trochu dávám a vliv na spaní (ťuk ťuk) je docela dobrej, ale nebojím se, že by si chlapeček zase nevymyslel buzení po 2 hodinách.

V pátek jsme poprvý vyrazili společně s Petrem ven, konkrétně na oslavu kámošky narozek. Chlapeček byl ukázkovej, takže Petrovu maminku kterážto hlídala nijak neodradil, tak snad si to brzy zopakujeme. Dala jsem si 3 malý piva a dneska je mi jak kdybych vypila sud. To je ale nespravedlivý. Matík dostal odstříkaný mlíko, takže on si neužil :-)).

V minulém deníčku psala myslím Lucka, že jí padaj vlasy, tak já jsem na tom stejně. Nejvíc mi vadí, že se válejí všude po bytě, po Matýskovi, no děs. A taky mi na čele začaly razit takový nový, tak jsem si musela ušmiknout ofinu, protože to vypadalo tak divně ? nahoře na čele i trčely takový krátký nový vlasy a nešly ničim uplácnout. Zato mi ty vlasy docel rychle rostou, ale bohužel ne moc kvalitní, tak zkracuju a zkracuju (tedy kadeřnice, já si troufnu tak na tu ofinu a stejně je nějaká křivá).

Tak se mějte, pište, pozdravujte mimísky

Martina a Matěj (za týden půl roku)

Kačkač, jste nemocný??? Ve čtvrtek jsme v Ačku byly jen 2 :-)) Tak to bylo hooodně komorní :-))

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.03.04 00:36

Jé než jsem sesmolila komentář, vyšel nový deníček, tak vám ho opíšu sem, pro jistotu :

Ahoj holky z naší školky,

tak dnes jsem prosím pěkně spinkala až do 13.00 hod !!!!!! :oD
Manžílek chodí do práce kolem 10.00 hod, takže s malou ráno vstává on a já až do těch 10. 00 dospávám.
Dnes jak má volno, tak mi jí doneslo kolem té desáté na kojení a ona vedle mě při tom usla, takže jsem ještě zavřela očka, říkalal jsem si, že tu půlhodinku co většinou ráno spinká ještě v posteli pospím a co to nevidí mé oči, když se opět rozlepily - 13.00 hod he he he. A já i Daisy vyspinkané do růžova chichi.
Když jsme sešly dolů do obýváku tak Polinka volá: Dobré ráné :o)))

Simunko - já nevím jak poděkovat za tu knihu, vážně jsem ti mooc vděčná. Už se těším !!! Musím ti poslat adresku !

Psaní deníčku - já si to taky nějak nedokážu bez něj představit, je mi úplně úzko, když si představím, že deníček není a že nevím kde si budu zase s váma vyměňovat rady a zkušenosti. Hrozně mi Emimi za dobu mého těhotenství přirostlo k srdci a parta co se tu utvořila ať už v našem deníčku nebo těch dalších je super.
Já si jen myslím, že není fér pokračovat, když nestíhám tím pádem i deníček ochuzuju - někdy se mi zdá, že díky toho nedostatku času napíšu jen „něco“ a ikdyž podstata je asi jiná, a jde hlavně o to, abychom se měly kde scházet, tak mě to mrzí.

Proto si myslím, že pokud nebudu pokračovat v psaní já, bylo by super, kdyby psávala některá z vás. Já třeba taky občas pisnu, ale prostě né tak často jako teď.
Ikdyž taky je docela možné, že až bude mít malá rok, vše bude lehčí, že si holky spolu více vyhrají a jak ty píšeš, že ta starší zabaví tu mladší a já budu mít více času. A jak píšeš, že až budu mít třetí dítě, že toho času bude víc - nepřepsala jsi se???? :o)

Takže holky, nesmutněte, deníček určitě pokračovat bude, alespoň doufám, ale musíte se domluvit, která z vás bude v něm pokračovat. Já samozřejmě budu navštěvovat nadále…ikdyž fakt nevím, kde je limit - kdy takový deníček skončí - až odejdou děti z domu??? :o))))

MaK - Kameňák II. neznáju, je to český film? Taky bych chodila do kina týdně, kdyby to šlo, hlavně proto, že do kina chodím hrozně ráda, to velké plátno, 3D zvuk, prostě paráda - ikdyž teď co máme DVD přehrávač je celkem požitek koukat na filmy i doma, ale kino je kino že jo??

Třetí štístko - tak plánujeme - kéž by se to dalo naplánovat - tak nějak za tři roky. Až budou Daisy 3 ročky, že bychom začli zadělávat… Ale člověk míní..... ono mě to může chytnout dřív a nebo později, prostě až budeme na to třetí připraveni, tak bude, zatím se na to necítíme ani jeden, ale po bříšku a miminku v něm se mi stýská. Kéž by to šlo si zatěhotnět na dva týdny, jen kvůli tomu pocitu :o))
Navíc teď pořád uvažujeme o tom, že bychom se měli přestěhovat. Zatím nám to tady stačí, i ty tři dětičky bychom tu nějak vměstnali, ale baráček není náš. A není nic lepšího, než vlastnit SVOJE a moct si to celé předělat tak jak se nám to líbí.
Takže v pondělí jde manža do banky vysondovat, jestli bychom dostali hypotéku a kolik a pak se můžeme poohlédnout co si za to můžeme dovolit. Jedno je jisté, a to že se budeme muset odstěhovat pryč ze Surrey - je to nejdražší oblast v Anglii a domy jsou tady strašně drahé. Ale to mě neva, já jsem zvyklá se stěhovat, u:,–(ím se kdekoliv a tam kam chceme my, tam je stejně krásně, blíže k moři, čistý vzdoušek, poklidnější život !!!

No a až budeme bydlet ve svém tak je vše zase o nečem jiném, pak budeme vědět definitivně, jestli si můžeme ještě dovolit i štístko č. 4 :o))

Očička jsou mnohem lepší - kapala jsem jí ten solný roztok, jak poradila Sluníček a funguje to!!!! Dnes jsme už očinka zalepené neměly !! Tak to zkus.

LaBouche - gratuluju k zoubkům !!! To je super, že už se taky zubíte, my pořád nic, a to dnes večer plakala tak, že jsem málem volali Dr. Byly to jasné zuby :o(

Nechuť k jídlu je při růstu zoubků známá, snad je to i ta bolest dásní, která to způsobuje, proto neboj, určitě se mu apetýt zase navrátí.

Dej pak vědět jaký úspěch slaví ta dřevěná ohrádka. Taky o jedné uvužujem !

Jidnřiško - „chodítko“ máme taky :o) Ono to není ani tak chodítko, spíše sedátko, nemá to kolečka a jediné co to dělá je, že se v tom může otočit o 360 stupňů a různě dokola jsou hračky. Fotka je v albu na Rodině.
Daisy v tom moc rada sedí a sama se už dokolečka umí otočit. Takže zase alespoň na 15 minut můžu být k dispozici Apolence :o)

Prskání jídla - momentálně Daisynky oblíbená činnost - musím dávát už „bryndák“ i na sebe, a podložku pod sedátko, jídlo je vždy všude.

Tak ja padim do hajan.
Dobrou nocenku
Ed

Marti V - gratulace k novým golfkám a židličce - člověk to moc potěší, když se podaří koupit za míň než počítal a hlavně, že mimís má zase něco nového žejo??

Vlasy - joo, to bude asi všude stejné. Taky mi z hlavy trčí štětinky tam, kde to dřív vypadalo :o) Mít ještě další mimi, tak jsem asi plešatá :D

I tak cítím jak mi loupe v kostích, už několikrát jsem si zvrtla kotník, když jdu se ze schodů a to jsem dřív takové problémy neměla… To jsou ty dětičky - vycucnu z nás vše potřebné a my jsme pak dobré tak akorát do starého železa :o)

Ed x

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.03.04 00:45

Mooc se omlouvám za chyby. Ikdyž to po sobě čtu, tak je vidět, že ne nejlíp. Ach jo.

Ed

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 14.03.04 14:37

Ahojte.
Dakujeme za privitanie. Simonka sa narodila 5,9,2003 Vyska 51cm a vaha 3600g Za polrok sme narastli nieco cez 16cm a vazime teraz mozno cca 6800g.
Nase ocicka…ach jaaj. Boli sme nemocnici na amb.,kde Simi znova preplachovali kanaliky a tentokrat sa im to podarlo. Mala v oboch kanalikoch zrasty a dva dni jej po tom zakroku tiekli krvave slzicky:-(( . Ed v ambulancii som nebola ani predtym ani teraz a som velmi vdacna ze ma tam nepustili.Aj tak som si to odtrpela a odplakala vonku. Asi by som jej to nenechala urobit, keby som tam bola. Chuda moje tak plakala ze bola den zachripnuta.Hned po zakroku mi dali volnu ambulanciu a tam som ju nakojila. Teraz jej kvapkam do asi 8-9× rozne kvapky a co je dolezite treba to masirovat ako tu uz niekto pisal. Na tom mieste kde je vlaste kutik oka. Inak by sa to znova pozliepalo a upchalo. a tak kojim a masirujem:-) Najlepsie bolo, ked som este tej prvej doktorke vravela ze jej uz neviem kvapkat do oci. Napisala do tej nemocnice listok a do zatvorky pripisala( matka nevie osetrit?) Tak… a vyzerala som ako blbec. Ona sa ma pytala, ze ako to, ze oni vedia. No preto, ze Simi nieje ich dcera. Ved ked kvapkate babetku 7× denne 14dni… Iba ju lahnem a uz ma hystericke zachvaty.No teraz verim ze uz to bude lepsie. Som rada ze sa vam to polepsuje.
simi v noci velmi zle spava. Budi sa s hrozitanskym placom, asi sa jej nieco desne sniva a nepomoze ani ked si ju vezmem na ruky a utisujem. Pomoze az ked tatino zacne s nou robit tie blbosticky pri ktorych sa cez den smeju. No a potom sa mierne rozblazni a je to. Uz sme dospali.Najlepsie su dve hodinky od 2,00-4,00 kedy si hodi rozpravaci a chechotaci monolog v tme:-))
Sme uz riadne unaveni ale to vam ani pisat nemusim. viacere to poznate. Ked somju ulozila teraz tak som si pozehlila a poupratovala a navarila…Ach a spanok zase nikde. No a teraz ked mam klud namiesto poobednajsej siesty si lapnem za pc. nO som normalna???. Chodim okolo nej potichu nech sa nezobudi a nezapnem o hrazdicku na zemi? No nastastie sa iba zamrvila.
Este som rozmyslala, ze ci nemoze varena mrkvicka naduvat. Aj to mame ze zaspi a zobudi sa za 5min na prdik. A znovu zaspinka a o par minut zase. V den ked som jej prikrm nedala tak nic.
Zase som si tu popisala monolog … postazovala som sa:-( No snad vam to tak nevadi.
Verim ze raz sa vsetky vyspinkame. No NIe?
Zelam vam prijemny zbytok nedele a pekny tyzden.
Miriam a Simonka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.04 18:02

Ahoj holčinky,
tak taky gratulujem LaBouche k zubum. My nic, ale Terezka měla až v 8 měsících, tak Evičce zatím ani moc nehledám.
Simunko - s tou knihou- to prostě nemám slov, je to super!!! Půjdu dát děcku trochu citrónu :)) Ačkoli - co myslíte - taky jsme vyrostli. Já mám jinou perličku - mamka mi říkala, že když jsme byli s bráchou mimina, doktorka předepisovala, když dítě v noci brečelo lék Histeps /Hysteps?/ - to je na nervy!!! co dodat?
Martino - připojuju se k nářkům na vlasy - já jsem to vyřešila ostříháním. Měla jsem dlouhé, byla jsem u kadeřnice před dvěma týdny, a řekla mi, že mi to padá v hrstech a jsou hrozně slabé, tak jsem teď na kluka :) docela jsem si na to zvykla a už se mi to i líbí.
Miriam - to buzení máme taky tak - tuhle jsem si to tři noci po sobě psala, protože jsem měla pocit - že furt vstávám, ale nebyla jsem schopná si vzpomenout v té rozespalosti, kdy jsem kojila naposled - a hádejte kolikrát jsem vstávala? 10× ! A to byly takové průměrné noci. Tolikrát vstanu cca od 23 do 6 kdy vstáváme. Několikrát jí stačí dudlík, když řve za 5 až 10 min. zas, zkusím jí dát cucnout čaje, když to nepémůže, kojím. Pomalu bych ráda to noční kojení omezila/odbourala, Terezka /uměle živená/ mi touto dobou už spala do rána, ale nějak se mi to nedaří. Vůbec jsem byla na Terezku chudinku nějak větší pes, teď Evinu dost rozmazluju, je mi líto ji nechat brečet - furt si říkám, že jiné miminko už mít asi nebudu… No, co vám budu povídat.
Tukožroutskou polívku jsem po třech dnech vylila a dala si polárkovej dort..:)
Evička papá jabko s banánem (díky, Ed), polévku - blemc s kuřecím masem, bílý jogurt s ovocem a zavařeninou, kaši, pije trochu dětského čaje - v noci.
Přetáčí se teď tak, že dělá sudy po celém bytě, takže už dost těžko reguluju, kde se zrovna nachází a co jí přijde pod ruku - ale neleze.
A dost kňourá až řve a chce se chovat.
Koupeme se už ve velké vaně, protože do malé se nevejdeme.
S těma nemocema cítím s Ed, u nás to je furt dokola. Došlo to tak daleko, že nás doktorka poslala s Evičkou na imunologii-alergologii, kam chodím už s Terezkou /té žádnou alergii ani nemoc nenašli - prý jen méně zralá imunita, bere na to nějaké léky/. Evičce tam ve čtvrtek brali krev /hrůza, hledat žílu v té tlusťoučké ručičce/ a ve čtvrtek teď budou výsledky- tak na nás myslete.
Konečně je aspoň hezky, tak snad už bude líp.
Jo, dávno jsem se chtěla zeptat Ed, kde se vlastně vzala v Anglii, jestli jste to tu ještě neřešili. Zajímá mě to, protože mám sama k této zemi velmi vřelý vztah, svého času jsem tam často jezdila a pobývala a pracovala v Norfolku, dokonce jsem se tam zamilovala a moc nechybělo a chtěla jsem tam zůstat taky, ale pak to všechno dopadlo jinak, čemuž jsem dnes moc ráda /tehdy ale ne :)/. Tak mě napadlo - jaké to je, když to tak pro někoho nakonec opravdu dopadne - kontakt s rodinou doma, mluví děti česky, atd. Jestli se ti chce, tak o tom něco napiš,prosím.
Tak já už budu muset letět, přeju všem hodně sluníčka a už jen samé zdraví, zatím ahoj Uši

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.03.04 18:55

Ahojte holky,

mám velice radostnou novinu. Naše zlatíčko se včera ve 2.30 v noci vzbudilo, a že jako se spát už nebude. Já byla opravdu příšerně naštvaná a místo mého obvyklého chování, jsem ho vrazila do košíku, ať si tam dělá co chce, a šla jsem si zapnout počítač,(jsem už opravdu absolutní závislák) abych se koukla co je zde nového. Asi 2 minutky tak slaboučce hučel a pak bylo ticho. Tak jsem se na něj šla kouknout, co se jako stalo, že neřve jako obvykle. On si leží a kouká. Pomaličku jsem se vytratila že si ještě pročtu komentář Ed a nový deníček a pak ho půjdu trošku přidusit (to jsem teda matka, co?). No a když jsem přišla do ložnice. Co mé oči nevidí? On usnul!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poprvé co je na světě usnul jinak než při kojení nebo v kočárku. To je krása. Nedělám si naděje, že bude teď usínat sám, ale je to taková první vlaštovka. Měla jsem se co držet abych ho samou radostí nezačala mazlinkovat a nevzbudila ho.

Musím letět, více napíšu večer. Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 14.03.04 20:00

Ahojky!
Tak vás zdravím na konci víkendu, doufám, že jste si ho všechny bezva užily. My jsme sobotu i neděli odpoledne strávili na písečku v parku, už se tam sešli všichni Sofinčini kamarádi a kamarádky, takže byla nadšená. Řádila jak černá ruka, po klouzačce jezdí hlavou dolů, zkusila si i kolo (s těmi podpůrnými kolečky) a docela jí to šlo, ale taky jí to unavilo, takže cestou domů se zcela výjimečně na chvilku po:,–(ila na golfky. Matýsek se učí zvládat svoje chodítko, je na něj moc hezký pohled, ale musím se přiznat, že ty pískátka a muziku mu z pultíku vždycky po chvilce seberu a chvilku ho tam nechám s něčím, co nedělá hluk, ono to toiž hraje pořád dokolaˇ´Odu na radost, ale nám už z toho bylo tak nějak do breku, protože to nejde vůbec ztlumit.
MartinaV: Martino, my máme pro Sofinku úplně stejné golfky (už přes rok) a pořád jsem s nimi moc spokojená, mají úžasnou výdrž.
Simunka: Nic si z toho nedělej, ze mě je taky závislák, vždycky když překládám, tak mám otevřené emimino a občas mrkám, co přibylo.
No, teď jdu překládat nebo skončím o půlnoci a ráno nebudu k ničemu. Mějte se krásně,
Jindra + šelmičky

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 14.03.04 21:14

Ahojky holky,
dneska teda bylo krásně,co?Třeba už konečně bude to jaro…
Ed-tak to je nádhera,to jste teda musely být vyspinkaný:o)
Kameňák je český fim-od Zdeňka Trošky.Je to film složený z nejznámějších a nejlepších vtipů-kameňáků.
S tim bydlením je to složitý,co?My se v úterý dozvíme,jestli nám přidělí státní byt.Tak nám držte palce.
MartiV-ty golfky jsou fakt za skvělou cenu,asi taky vyrazíme do babystaru.Jsou ty Handy plus polohovací?
Lmiri-chudinka Simonka…snad už to bude mít v pořádku.S tim kapáním je to fakt děs,Kity taky už pozná,že bude mučení a pak jsou kapky všude jinde,než v oku.
Jindřiško-tak to znám-Kristýnka má natahovací sovu a ta hraje hrozně splašeně Pro Elišku.Jeden čas ji měla hrozně ráda,divim se,že si sova nestrhla pérko:o)
Tak papa,mějte se krásně.
Monika a Kristýnka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 15.03.04 20:23

Ahoj holky,

Že by přišlo jaro??? Dneska jsem byla na Vyšehradě na projdě a konečně bylo možno posedět venku na zahrádce. A poobědvat mnam :-))

Ed, to je supr se takhle vyspat, co? My to tak taky děláme, že si ráno Petr než odejde do práce Matíka vezme vedle do pokoje a většinou když kolem 9. odchází, tak si dá Máťa ještě ta půlhoďku, takže dobrý. Ale dny, kdy musí nejt v páci už v 8 ráno :-((( S tím deníčkem (do kdy vlastně psát), dneska jsem se tomu s Luckou smála, že bysme třeba psaly: tak mi dneska Matěj přišel domů poprvý opilej :-)) Hehe. Třeba by byl konečně v něčem první :-)))).

Miriam, jen si postěžuj, od toho tady jsme :-)). S tím spaním a únavou tě zcela chápu, já už raději na téma spánek našeho chlapečka psát moc nebudu. I když poslední dny se to lepší, ale ono zase určitě bude hůř. Jsem připravená :-)) Jo a to, že místo odpočívání nebo vaření, uklízení internetim je u mně na denním pořádu, takže v tom nejseš sama :-))

Uši, ten spánek ten spánek. To si člověk neuvědomí, jak by si měl vážit toho, že se vyspí třeba 6 hodin v kuse, co? Noční kojení bych taky ráda omezila (zrušila :-)), ale asi to jen tak nepůjde. Jsem zvědavá jak se bude dařit tobě, tak piš!!

Simunko, no vidíš jaký máš zlatíčko!! Ůplně tě chápu, že jsi chtěla to spící broučátko probudit. To znám.

Jindro, díy za info s těma golfkama, to mě potěšilo. Já o ně mám už teď strach, že přestanou jezdit :-)) Sofinka je tedy ďáblík :-)

Moniko, ty golfky jsou polohovací, skoro do lehu, mají sundavací stříšku s okýnkem, 5 bodový upínání, polohovací i nožičy, hezkej design. Teď jsem si na ně objednala ještě pláštěnku a pak bez obav vyrazím do ulic a do metra.

Tak holky ahojtě, já jdu spát, jsem nějaká unavená (minulej tejden jsem byla 2× v posilovně a nejak mě to zmáhá).

Martina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.03.04 21:35

Ahojte maminy mimiknovský,

včera už jsem to bohužel nestihla, tak píšu dnes. Zajímalo by mě jestli jste jako já, pořád poblinkané a poslintané. Ale asi jó, že jó!!!!!!!!! Nebo máte nějaká čisťoučké miminko, které vás neustále nepokrývá vrstvou slin a blinděníčka? Já dnes měla pocit, že mě nahodil nějaký uslintaný bernardýn, bohužel, to o mě to naše čisťounce vypadající zlatíčko, pouze otřelo svou roztomilou ručičku.

Martijakou máte židličku pro Matýska a kolikpak že stála? A jakou jsi měla knihu o těhotenství, že byla tak vtipná? A poslední otázka: jaká je to kašička co ji dáváš Matějovi (mimichodem Matěje jsme chtěli taky, jenže babička byla hrozně proti, tak jsme zvolili kompromis)
V tý knize je ještě popis opalování. Já to teda zatím nečetla, ale u toho opalování bylo napsané, že popis jak děcko opalovat je na straně .....
Co se deníčků týče, když takhle pročítám jiné, střídají se tam autorky třeba i 4. To by sice bylo super, jenže já nechápu jak vás vůbec může něco napadnou, když průběžně píšete co je u vás nového. Taky je v těch ostatních deníčcích víc holek, takže je tam i víc psacích talentů. Ale nesmíte s tím skončit, prosím. Protože já to hrozně prožívám, už nikdy nic takového nezažiju. Už nikdy nebudu mít miminko!!!! Navíc teď zrovna nemá žádná moje bližší kamarádka mimčo, tak nemám s kým drbat.
Jo, Marti mlíčko jsem taky chutnala a to moje je teda taky opravdu hnusný.

Ed, ha, ha, teď jsem zapoměla co ti chci napsat. Tak příště. Musím si přečíst ten tvůj komentář. A bohužel pokud si komentář shodím na lištu, že bych se koukla, tak mi vždycky zmizí.

Lmiri, doufám že to píšu dobře, ale je to pro tebe slovensky píšící. Holka já si na základce dopisovala se Slovenkou, tak bych asi měla trošku umět, ale opravdu musím někdy přemýšlet co některé výrazy znamenají. A to jsem nechápala, proč minule v televizi říkali, že dnešní děti slovensky nerozumějí vůbec. Přeci je to tak podobné češtině. No tak hlavně hodně piš, ať si trošku namáhám makovičku.
Tvá zkušenost s lékaři mě moc mrzí, ale holt někdy se snaží z člověka udělat naprostého idiota. To už znám také. Naštěstí nejsou všichni stejní. Ale pokud na nějakou takovou doktorku zas narazíš nic si z toho nedělej, hlavně aby se nám ty naše děti uzdravili, na nepříjemnosti lékařů se můžeme, né?
Jinak si holka taky zatím užíváš samé problémy. Ach jo. Tak ti přeji jen a jen zdravé miminko. Napiš jestli je to tvoje první, nebo jestli máš ještě nějaké starší dítko.

Holky já zkoušela tučné písmo, jako že vás jen oslovím a ono mi to píše teď tučně pořád, takže končím. Zbytek napíšu snad ještě dnes.

Simunka****

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 15.03.04 22:05

Ahoj holky,
Tak i my si kooonečně užíváme trochu jarního sluníčka. Sníh začal tát a všude u nás na vesnici jsou děsný kaluže a bláto. Ještě že Daník zatím sedí způsobně v kočárku, příští rok to nechci vidět jak bude ty kaluže objevovat z blízka.
Dneska zkusil poprvé cumlat mandarinku a docela mu chutnala. Jinak ale s jídlem bojujem.Stále bez zubů ale stisk v dásních má pořádný ten náš chlapík.
Taky dneska objevil, že se dá plazit pozadu a nejlépe po parketách - tam to totiž krásně klouže. Takže mám čím dál mobilnější miminko.
Zítra jdeme na to očkování proti obrně ( na lžičku) tak doufám že to bude OK. Ještě se ozvu.
Mějte se moc krásně a užívejte jara.
Ahojky
Pomněnka a Daník

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 15.03.04 22:26

Ahoj Simunko, židlička je prima papa od Peg Perego a stála 3500, chtěla jsem CAM futura za 2500, ale mně se líbily ty 5 bodový pásy. Hehe, Matíkovi taky, děsně je študuje. Kaše je rýžová a banánová od Milupy. A ta kniha, už nevím, jak se jmenovala, možná že byla spíš než o těhotenství o partnerství, teď nevim, mám jí na chalupě. Těhotná žena tam byla něco ošklivýho, nemocnýho, nemohoucího a měla by být doma a nikde se neukazovat, nějak prostě těch 0 měsíců přežít a pochopit, že se manželovi její břicho hnusí :-)))

tak pa
Martina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.03.04 23:03

Ahojte holky,
tak jsem se k tomu pokračování dostala. Já tedy nevím jak na vás, ale na mě jaro působí tak, že jsem plná energie. Co to je jarní únava naštěstí nevím a doufám, že to ani nepoznám, protože být unavená, pro mě v nejlepším ročním období, mě opravdu neláká.

Přečetla jsem si poctivě co jste psaly a už vím co chci napsat já. Navíc jsem si postěžovala tomu mému zlatíčku manžílkovi a on mi zítra ukáže jak si komentář napíšu v textovém editoru a pak dám sem. Kdybych ho neměla nevím co bych dělala. Ho, ho, ho, to jaro.

Takže Ed, s těmi dětmi jsem se nepřepsala. Nesmíš si je ale pořizovat tak po sobě. Já mám teď naprostou pohodu. Když se mi narodil Tobča, tak jsem většinou nestíhala a nechávala jsem si hodně práce na večer. Prostě děti usnuly a já začla makat. Teď ale mám už 9letou dceru. Večer někdy přečte Tobískovi pohádku. Když máme jen studenou večeři ( teď skoro pořád), tak děti umyjou a utřou nádobí. O jejich pokojíček se už téměř vůbec nestarám. Prostě už automaticky mají vždy v pondělí a ve čtvrtek velký úklid. Musí si všude utřit prach a vysát. Já tam jen občas nakouknu, protože jinak by Kíťa uklízela sama a ten náš vykuk by si hrál. No je to spousta starostí které mi odpadly. Prostě teď když si jdou večer děti lehnout je už vše uděláno a já si můžu dělat jen co chci. A bude líp. Už se vidím jak v sobotu a v neděli po obědě lehnu na gauč, děti umyjí nádobí a uklidí kuchyň, jak nám, třeba za pár let, Kytuška i uvaří. Jé to se budu mít. Já mám totiž hrozně hodný děti, takže doufám že je to nepřejde a zůstanou takové pořád.

Domeček ti závidim. My se už asi tři roky pokoušíme nějaký sehnat, ale marně. Máme moc velké nároky. Hlavně se totiž nemůžeme stěhovat někam daleko a bydlíme na malém městě. Co je slušné za odpovídající peníze, to si zde lidé prodávají mezi sebou. A to co nabízejí realitky to je tedy síla. To by jste nevěřily v čem ti lidé ještě dnes žijí a kolik jich má třeba suchý záchod.

K tomu do kdy psat deníček, jsem ti chtěla napsat něco podobného jako Martina. Dnes máme problémy s miminkovskou kůžičkou a pak by to bylo: holky ten náš kluk je samý beďar, nevíte co s tím? Já si myslím, že to prostě jednou skončí, nevím kdy, ale prostě nás to přejde, tím jak ty naše děti budou na nás čím dál měně závislé a budou se osamostatňovat. Navíc nevím jak dlouho kdo chce být doma s mimčem, ale postupně se začnem vracet do práce, a pak budem mít úplně jiné myšlenky.

Ed a Marti vy se teda máte, že ti vaši manželé chodí do práce tak pozdě. To ten můj dělá už od půl šesté. Já spím jenom v sobotu a v neděli.

Uši a kolik že je Terezce? Jak to vlastně zvládáš, když tak často vstáváš? Chtěla jsem ti ještě napsat něco k tomu, tvému pocitu jak Evičku rozmazluješ, ale když vidím kolik jsem toho už napsala, tak to nechám na zítra.

Jindřiško, vy se máte! U nás je ještě na pískovištích sníh.
To jsem ti původně chtěla napsat včera.
Tak dneska už tam není, už roztál.

Mějte se Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.03.04 23:31

Ahojte holky,
jak vidíte, ano, jsem to opravdu ještě já. Zapoměla jsem vám totiž napsat, že jdeme zitra na očkování. Tak nám prosím držte palečky. Pokud možno všechny, protože minule byl Matyášek hrozně uplakaný. A jdeme teprve na druhé. Protože minule nám to doktorka posunula nejdříve protože byl nemocný šmudlik, pak protože jsem byla nemocná já. Takže první dávku dostal později a teď když měl jít na přeočkování tak byl nemocný Tobča. Tak aby to nechyt tak nám to také raději posunula. Takže zítra dostane dvě včeličky plus lžičku. Jsem z toho dost nervózní. Doufám že reakce žádná nebude, ale moc tomu nevěřím.

Tak ahojte Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.03.04 01:00

Ahoj holky,

tak a máme rybičky :o) Dvě :o) Zatím … hi hi.
Jedna je taková stříbrno oranžová a druhá celá černá s velikýma očima. Až se u nás zabydlí a nebudou se tak moc stydět, tak vám je vyfotím :o)
Ta černá se jmenuje Marcus (po jednom černochovi, co známe hi hi) a ta druhá jak jinak než Nemo :o)

Byla jsem je vybírat s Apolenkou a ta vám byla šťastná, jen nechápala, proč jen dvě, když ona je chtěla všech 20 co tam plavalo :o) Ukazovala " a tuto a tamtu a tu taky" chi chi.
No akvárko je dost velké na 6 rybiček, tak brzy dokoupíme další.
Tyto dvě máme zatím jako „testovací“ aby se ukázalo, zda u nás vůbec něco dožije rána a taky přežije Apolenčinu zvědavost.
Chudáčci rybičky, ona je strašně chtěla v tom sáčku nést a natřásala s nima - možná proto jim po propuštění do akvárka trvalo dobrou půl hodinu, než se vzpamatovali :o)))

Takže držte palečky, ať je ráno najdem plavající a pokud možno bříškem dolů ne nahoru ;o)

Do sebe teď láduju čokoládové bombonky od Guylian, takové ty mušličky s oříškovou náplní, mňam. Momentálně moje oblíbené čoko a dostala jsem je od kamarádky předčasně k narozeninám. Zase se blíží velikonoce, tak to bude taky spousta čokolády - kdy já začnu konečně hubnout??? .o)

Jo a stala se dnes dost nepříjemná věc :o( Moc mě to rozesmutnělo… Polinka chodí v pondělí do školky, takže i dnešek nebyl vyjímkou. Jak víte, je už to více než měsíc, co je bez pleneček a suchá. Nemáme už měsíc přes den nehody (kromě těch, kdy jí zapomenu při posazení na záchod sdělat kalhotky a zjistím to až když jí chci utřít prdýlku :o)))) - tak trochu "S tebou mě baví svět).
Ale protože v té školce asi neví koho se zeptat, tak jsem je už několikrát prosila, ať jí preventivně na záchod vezmou. No úplně ten první den se tam počůrala, ale to byl teprve týden od doby, co byla bez plen a nějak jsem to spíš přikládala tomu, že se zabrala do hry a pak bylo pozdě.
Poté jsem vždy ráno opakovala ať jí na ten záchod alespoň 1× do hodiny po:,–(í, protože si asi sama neřekne.
No vždy když jsem si pro ni odpoledne šla a ptala se, zda čůrala, tak že prý ne, že ani moc nepila - oni jim dávají na pití vodu a ona je zvyklá na ředěný jablíčkový džus.
Takže vždy po příchodu domů letěla na záchod, asi jak to celé tři hodiny držela.

No a dnes se prý zase počůrala… to už jsem byla dooost naštvaná a ptám se, zda ji na ten záchod po:,–(ily, prý ne :o( Tak jsem řekla, že už je suchá měsíc a tím pádem to nebyla nehoda, ale čistě nevědomost, koho a jak se zeptat a že to chuděra držela celou tu dobu až to prostě nevydržela :o((( Celkem jsem se při tom mračila a zvýšila hlas, tak snad mě konečně budou brát vážně !!!!
Taky mi vadí, že když jí vyzvedávám, tak jí většinou padají vlásky do očí. Ona musí nosit sponečku, jinak jí to prostě padá a přece jim nic nebrání v tom, jí to občas spravit, když to začne sjíždět. Tak jsem jim taky řekla, že by bylo fajn, kdyby jí to připnuly, když jí to začne do těch očiček padat…

Apolenka se nezdála být touto počůrací příhodou nějak traumatizovaná, ale já i mužíček ano :o( Já víc, dokonce jsem uronila i nějakou tu slzu :o((( Buď jsem prdlá a přecitlivělá a neměla bych se vzrušovat, nebo ta školka není nic moc a měla bych se podívat po jiné. Co myslíte???

Už jsem se o tom bavila s jednou maminou, jejíž názoru si vážím a ona si myslí, že by malou měl příště zavést manža a pořádně si s něma promluvit - v dobrém, ale přísném tonu, protože prý není dobré dělat ze sebe problematickou matku - jenže já raději budu problematická matka, než aby to odnášelo dítě. Guz se zase bojí, že právě tím že si postěžuju, tak by mohly by se k Polince mohly chovat odměřěně a ona chuděrka nám to nemůže ani požalovat, když moc nemluví :o( Jsem z toho všeho moc smutná. Jí se ve školce líbí, nechci jí to odepírat, dnes když jsem jí tam zavedla, už u dveří shodila kabát a frrrrrnk, byla v tahu.
Dokonce po velikonocích začíná ve vedlejší místnosti, pro děti od 3 - 5 let, kde je to zase o něčem jiném, dělají trochu jiné věci a bude tam asi i holčička od kamarádky, s kterou se vídáme dost často, takže tam bude i někoho znát.
Ale na druhou stranu, jí by se líbilo i jinde, kde jsou hračky a děti. Naštěstí je to strašná pohodářka, takže si vážně nemyslím, že to dnes vzala nějak tragicky, možná že jen má přecitlivělou mámu......

Takže jsme se rozhodli, že tomu dáme ještě šanci, ale pokud se to bude opakovat, tak jí prostě dáme jinde…

Daisy dnes ráno vstávala v 6.30 hod - bůůůůů. Je to čím dál tím dřív. Bývalo to 8.00 hod pak 7.00 a teď tohle. Myslím, že to bude i tím, že je ráno dřív světlo a to jí definitivně budí, protože ve tmě spí krásně a ráda. Tak budeme muset dát na okno ještě závěsi, roleta tam je, ale celkem průsvitná…a snad to pomůže.
Taky se v postýlce všelijak kroutí a kdyby nebyla ve spacáčku pod dekou, tak asi spí na bříšku.
Už se některá vaše miminka takto v postýlce obracejí?

No to jsem se rozepsala a aby to nebylo moc dlouhé, tak ještě na vaše komentáře budu reagovat v dalším komentáři :o)

Zatím x
ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.03.04 02:08

Tak jsem tu zas. Omlovám se za nějakaké ty chybičky v předešlém komentáři, jako závěsy a ne závěsi :o) apod !!! Někdy si říkám, jak je to možné, že napíšu takové chyby, protože když to po sobě po odeslání čtu, tak mě takové chyby přímo praští do očí !

Lmiri - děkuju moc za ty údaje, připsala jsem si tě do seznámku a otisknu ho celý v novém deníčku pro všechny, kdo ho ještě nemají.
Musím říct, že když jsem si četla o těch očkách Simonky, tak mě bylo dost úzko a je mi jí i tebe moc líto, že si něčím takovým procházíte. Už budu mlčet, protože to naše trápení je oproti tomu vašemu prkotina.

S tou mrkvičkou a nadýváním je to docela možná souvislost. Daisy teď moc nejí, nějak jí přechází chuť a dá se říct, že jí tolik bříško netrápí. Takže buď to bude určité jídlo, nebo prostě jídlo jako takové, co jí zase způsobuje větříky. Teď poslední dobou i kadí v noci, to už dlouho nedělala a většinou tak, že se prokadí skrz a já ji musím celou převlíkat i přebalovat :o( )

Uši - koukám koukám, že tě nemám v seznámku, tak mi prosím napiš data i míry tvých holčiček, ať si tě můžu připsat !!!

Vidím, že máš s dietou podobnou zkušenost a výdrž jako já :o) Pár dnů jsem hrozně odhodlaná nemlsat a pak bum bác a sním celou čokoládu na posezení :o)))

Ve čtvrtek na tebe budu moc myslet, teda na Evičku, ať jsou ty výsledky z imunologie příznivé.

Jen ve zkratce k tvé otázce, protože jsem už o tom párkrát psala. Do Anglie jsem se vydala před 8 lety jako au-pair, abych se zdokonalila v angličtině, která mě vždy hrozně bavila. Taky bylo mým snem hodně cestovat a měla jsem naplánovanou po Anglii Ameriku, potom Egypt atd. No a stihla jsem akorát na pár měsíců Francii :o) Když jsem se vrátila do Anglie, tak jsem poznala svého muže a bylo po cestování :o)
Rozhodli jsme se tady zůstat natrvalo, ikdyž někdy mě přepadne touha se vrátit do ČR. Už jsem si tady zvykla, řekla bych že se mi tu i líbí - ale to bude hlavně tím, že máme děti. Ty hodně změnily a poznala jsem díky nim i spoustu nových kamarádek.
Do ČR se dostaneme tak 1× do roka a česky bych sice děti ráda učila, jenže momentálně Apolenka moc nemluví, tak se zaměřuju hlavně na to, aby vůbec mluvila a z 90% na ni mluvím anglicky… ale snad se brzy rozpovídá a já zase začnu s češtinou. Ani ne tak kvůli sobě, ale kvůli mé rodině, když nikdo anglicky neumí, tak aby se s něma domluvily. No uvidíme, je to těžké na ně mluvit jen česky, obzvlášť když je vidět, že anglicky mi rozumí mnohem více…

Simunko - tak to jsem zvědavá, jestli to včera byla jen premiéra nebo se to bude opakovat a Matyášek pěkně usne zase sám.
Já jsem zjistila, že někdy se Daisy zavrtí, zamrčí a já si říkám, no ještě chvilku poležím, než jí nakojím a za 10 minut mrčení zase usne :o) Takže teď jí nekojím hned jak se ozve, ale až když je poznat, že to myslí vážně :o)

S psaním tučného textu ti poradím, ikdyž já to taky nedávno zvorala :o)
když píšeš něco tučně tak musíš napsat slovo (b)takto(/b) ale s tím rozdílem že místo kulatých závorek dáš tyto. Takže potom to slovo takto bude tučně.

Uslintaná a pobryndaná jsem taky každou chvilku, převlíkám se i několikrát denně. Poslední dobou teda spíš poblinkaná a poprskaná. Teď při papání vše prská a mám to pak všude, i ve vlasech.

Mateřské mlíčko mi taky moc nechutnalo a nechutná a dokonce mi někdy i smrdí, když mi prosákne na pyžamo a já to pak ráno cítím, tak je to taková nepříjemná „vůně“. Ale miminkům to očividně neva .o)

Řeknu ti, že to je super, když už si Kristýnka a Tobísek takto po sobě uklidí. Já k tomu pomalinku začínám vést Apolenku, ona je hrozný bordelář - ráda vše vytáhne, roztáhne, vysype a pokud možno vše na jednu hromadu, takže já pak hodinu večer třídím, co kam patří. Teď když něco vyháže a nehraje si s tím, tak jí řeknu, ať to po sobě posbírá a ona to bez odmlouvání udělá. Teda nějaká extra pomoc to není, ale alespoň jí vedu k tomu, že pokud si s něčím nehraje, tak nemá cenu to nechávat celý den na podlaze - a že ona těch hraček má !!!

Držím palce při očkování ! Nás to čeká příští pondělí, už poslední. Bude jí půl roku a to tady většinou už děti mají ve 4. měsících po všech třech . Podařilo se mi jí to trochu posunout, ale hlavně za to může stejně to, že je málokdy zdravá a fit aby tu vakcínu obstála.

Jo a ve čtvrtek jdeme k fotografovi, tak snad do té doby neonemocní a nechá se krásně vyblísknout :o)

MaK - jé jaro - už? Tak tady teda pořád ani známka, ale snad se taky brzy dočkáme.
Je ten Kameňák dobrý film?? Asi ano, když jste na něj šli do kina že? Já jen, že bych se mohla zeptat ségry, třeby by mi to mohli nahrát na video.

Zítra je pro vás den D a mooooc držím palečky s tím bytem.
My nejsme po dnešku o nic moudřejší, ta poradkyně na hypotéku tam nebyla, takže nevíme zda máme nárok a na kolik. Zhruba jsem si to ale spočítali podle letáků že to pořád není dost na větší baráček, který budeme pro ty naše mláďátka potřebovat… Tak fakt nevím co s tím bydlením vymyslíme. Zatím naštěstí není kam spěchat, ale jednou ..... Je to dost smutné, že ceny nemovitostí jsou tak vysoké. Možná kdyby měl manža nějaké super placené místo a nebyl kuchař a spíš nějaký říďa, tak není co řešit, ale takto…Budeme rádi, když si nějaký ten baráček budeme moct dovolit. Možná to vidím moc černě a manžílek mě dnes chlácholil, že bude dobře, tak snad má pravdu. Konec konců jsou na tom lidi hůř jak my a svůj baráček mají. Jen je dost síla, kolik si banky úrokují. Za hypotéku o částce 70.000 liber zaplatíte za 25 let úrok dalších 70.000 liber !!!! Taky je to tak nemožné v ČR???

Marti V - s tím psaním deníčků to prostě potáhneme do roku štěstíček a pak se uvidí. Snad se najde další dobrá duše (SIMUNKO???) co by psala a tak se to krásně mezi nás rozdělí. Ale do puberty našich štístek tu snad nebudeme :o) Si to představ - nadpis - Štěstíčko má 16 let :o)))))

Tak a já pádím, jsem se dnes trhla a píšu a píšu :o)
Je jedna hodina ráno, takže do postele se zase dostanu až ve dvě, ještě mě čeká mytí nádobí :o(

Mějte se krásně !!

Ed

Hehe, musím na sebe bonznout, že jsem nakrmila Marcuse a Nemo. Ony by ty rybičky neměly nic papat až do zítřka, když jsou u nás nové, ale když ony se tak smutně koukaly a pořád somrujou u hladiny a čekají na jídlo, tak jsem jim tam pár rybích corn flakesů nasypala a sežraly to chuděry hned :o) Ani nevím proč mají obě „chlapecká“ jména, když podle mě to jsou „ty ženy“ ty rybky :o)
No tak snad jsem si je právě nepřiotrávila a přežijí tu dnešní noc v pohodě :o))))

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.03.04 02:17

Simunko,

nevím proč, ale ty závorky se nezobrazily. Mají tam být ty špičaté. Jako je znaménko „menší než“ a „větší než“.

Zkusím to znova ".

tak snad na podruhé…
ed":[]

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.03.04 02:18

tak to nejde, ale však ty mě chápeš :o)

Dobrou noc !

Ed :o)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.03.04 19:22

Ahojky Edi!

Dnes jsem se u tvého „rybičkového“ příspěvku řechtala nahlas:) Představovala jsem si, jak Polinka kráčí s tím sáčkem s rybkama a natřásá je:))))
A taky bylo dobrý tvý „bonzování“, že jsi rybky nakrmila načerno /> Přeji, ať rybky dožijí rána a ne jen dnešního:))))

Měj se pohádkově a pusinku všem

Pá Monťule

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 16.03.04 21:06

Ahoooj holky,
tak máme byt!!!!JUPÍ!!!
Ed,díky za držení palečků:o).S tim bydlením je to fakt těžký,my jsme taky chtěli baráček,ale na to bohužel nemáme ani náhodou.Navíc nechceme moc daleko od Prahy,ideální by byla nějaká okrajová část,jenže to jsou ceny…Z hypotéky bysme zaplatili tak pozemek.
Takže si berem hypotéku na ten byt a časem ho vyměníme za větší nebo prodáme a pak se uvidí.Je to totiž jen 2+1,ale je docela velkej,takže z něj uděláme 3+kk.
S tou školkou-fakt nevim,co ti poradit.Je hrozný,že jim svěříš dítě a oni ho nechají počurat,zvlášť když víš,že to nebyla žádná nehoda.Třeba na to už dají pozor,když jsi je na to opakovaně upozornila a když vidí,že si Polinka opravdu neřekne.Já bych jim asi taky dala „druhou šanci“,zvlášť když se tam Polince líbí.
A přeju hodně akvaristických úspěchů:o).Naše rybičky jsou pěkný bestie.Jsou dravý,samec musí mít 5 ženských a když na jednu doráží,tak jí ožírá ploutve:o((.A prý s tim nejde nic dělat.Jednu už ožral úplně,tak jsme ji dali švagrově přítelkyni(ona ji chtěla,abyste si nemyslely,že jsme jí třeba k svátku dali ožranou rybku:o))).Už jí zbývala jen poslední ploutev:o(.No a do další se včera pustil.
Ještě k tomu Kameňáku-zas až tolik mě nenadchnul,ale ten první díl docela jde.
Simunko,tak to je skvělý,že ti děti takhle pomáhaj.Kolik let je prosim tě Tobčovi?Abych věděla,jaká věková kombinace je výhodná:o).
Marti-tak na golfky jsem se dneska byla podívat a čekaj tam na mě:o)
Tak já se jdu zeptat Kity,jestli by už nechtěla jít spát.
Papa,
Monika a Kristýnka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 16.03.04 21:35

Ahoj holky,

tak jsem zase nahlídla. To se nám to udělalo venku krásně, co? Já jsem z toho naprosto nadšená, sluníčko mě totiž nabíjí energií. Dokonce teď zvládnu strašně moc práce jak jsem aktivní. Dopoledne uspím Klárku, šoupnu ji na balkon do kočárku, tak se jí spí líp a stihnu za hodinku co spí spoustu práce (už se mi to daří druhý den), zítra si plánuji mytí oken (nebo aspoň jednoho, už přes ně není vidět). Pořád jsem strašně nestíhala, co se narodila Klára tak jsem snad nešáhla na nádobí, pořád to dělal manžílek. Teď ale opět začal chodit do práce, protože začala sezóna, a tak mi nastaly kruté časy ? poraď si sama. Zkouším uklízet i s Klárou a zapojit ji do toho. Např. umývám nádobí nebo vařím a po:,–(ím si ji k sobě do sedačky, naskládám před ni nějaké věci z kuchyně (třeba vařečky, nebo misky z umělé hmoty) a povídám jí. Nesmí to teda trvat moc dlouho, zvládne si hrát tak půl hodiny, pak už chce změnu. Občas si i docela přidělám práci, jako když jsem jí dala na hraní krabičku z umělé hmoty, ve které mám párátka. Myslela jsem si, že nemá šanci to otevřít, ale ouha. Deset minut jsem sbírala párátka po celé kuchyni.
Dneska mi opět zdrhnul pes za zajícem a v tu chvíli mi začala strašně řvát Klára, tak jsem ji poprvé po:,–(ila v kočárku, abych se mohla soustředit na hledání čokla po lese. Čumí kolem sebe a je z té nové perspektivy úplně nadšená. I doma už sedí skvěle bez opěry. Vím, že spousta lidí říká, že se má nechat dítě až si sedne samo, ale ta naše aktivka by se asi zbláznila, takže to moc neřeším. Většinou ji mám na bříšku, různě se plazí, ale když už ji to přestane bavit, tak ji po:,–(ím, ať má změnu. Dokonce se nám i staví. Dneska stála sama pět minut ve vaně (opřená o okraj samozřejmě). A nevymluvím jí to a nevymluvím.
S tím psaním deníčku ? máte pravdu, že v šestnácti už ho psát asi nebudem, ale myslím si, že ten konec nějak přijde sám. Jak psala Simunka, až půjdeme do práce, asi budeme mít jiné starosti. Ale teď prosím, prosím, holky nekončete, to je takový můj relax. Mně by to bylo hrozně líto, kdyby nebyl deníček. Jsem tak trošku závislák. Mimochodem ? přišel mi účet za minulý měsíc a za internet je tam 1200,–Kč. Pokusila jsem se to schovat před manželem, ale nepodařilo se. Ale neřádil, jenom po mně hodil vyčítavý pohled. Já mám totiž asi ještě jednou tolik za telefon (pevnou linku), a to pouze pražské hovory ? s kamarádkou. Manža nadává, že mám radši sednout do auta a jet jí to říct osobně, prý to vyjde levněji. Ale nevyjde, je to třicet kiláků a naše auto strašně žere :-), takže to vyjde nastejno.
MartiV ? nejsme nějak moc nemocní, jenom má Klára příšernou rýmu ? teda spíš měla, už se to lepší. Ale přesto jsem nechtěla, aby tam někoho nakazila. To jste to teda měli opravdu komorní ve dvou lidech. Co jste se učili masírovat??? Já nevím, jestli mám jít na tu třetí část a na tu druhou až někdy v dalším kurzu nebo jestli to mám přesunout do dalšího kurzu všechno. Taky jsem se chtěla zeptat jestli už jsi byla na těch světýlkách. Koukala jsem na to na netu a docela se mi to líbí, přemýšlím, že by jsme to zkusili.
Jindro ? psala jsi, že používáš chodítko. Používala jsi ho i u Sofinky? Jestli jo, má teď nějaké problémy s páteří? Já ho totiž mám taky. Občas tam Kláru dám, hlavně když chci něco rychle udělat. Řádí v tom jak blázen, moc se jí to líbí, ale spousta lidí mě od toho odrazuje. Dokonce se někteří tváří, jako bych dítěti pálila prsty na plotně. Náš zmámej doktor říkal, že v případě Kláry by to mělo být v pohodě, protože prý je pěkný pořízek, takže ji hned tak něco nezlomí.
Simunko ? to usínání ti závidím. Doufám, že to Matyášovi vydrží. Já stále uspávám u prsu, snad ji to přejde než půjde do školy.
Ed ? ty rybičky jsi chtěla ty nebo jste je koupili kvůli Polince? Ptám se, protože moje sousedka takhle kupuje zvířátka svým dvěma dcerám, které jsem úplně šílené do zvířat. Nedávno se odstěhovali, takže už to vlastně sousedka není, ale potkala jsem Áju (jedna z dcer) a říkám, tak co máte doma nového. Prý skoro nic jenom : dvě vodní želvy, dvě žabičky do akvária, místo jednoho akvária mají tři a papouška + staré osazenstvo tzn. : dva psy, dvě kočky, dva papoušci a tři vodní želvy (ty želvy jsou všechny jinak velké, takže nemůžou být spolu, poněvadž by se sežraly, takže na ně má tři akvária). Tak se ptám, jestli jsou ty dvě rybička začátkem něčeho takového :-). Ale je to fajn mít akvárko, mně se to moc líbí, možná si ho taky někdy pořídíme. S tou školkou je to fakt hrůza. Já si ani nedovedu představit, co bude, až budu muset Kláru svěřit někomu jinému. Dřív jsem si vždycky říkala, že si brzo najmu nějaké hlídání a půjdu do práce ? co bych dělala doma, ale teď jsem svůj názor přehodnotila. Určitě doma ty tři roky mateřské dovolené zůstanu. Ale radila bych ti, zkusit to s nimi po dobrém. Mohli by se opravdu hojit na Polince, a to by bylo horší než jedno počůrání.
Ještě jsem chtěla napsat k jídlu. Tak stále nepřikrmujeme. Teda já se snažím ji to naučit, ale nedaří se. Na všechno se tváří úplně příšerně a jediné co se zlepšuje, je způsob jakým umí vyplivovat všechno z pusy. Rozhodla jsem se (myslím, že to tady radila Ed), že budu zkoušet jenom jeden druh jídla až než si na něj zvykne, a pak přidám něco jiného, takže dávám mrkev. Od mrkve je všechno, sedačka, kuchyň, Klára ? i na těch nejneobvyklejších místech, jako je zátylek, atd. Jenom do pusinky toho moc nedostanu. Asi toho nechám. Já si pořád říkám, že ji to už musím pomalu učit, ale asi jí to nutím předčasně. Ale měli by jste vidět, jak do sebe cpe pomeranč. Jedla jsem pomeranč a naše dítko mi kus sebralo. Vypadá u toho jako, že týden nejedla a cpe to do sebe. Dneska do sebe stejným způsobem cpala jahodu, ani nevím jestli to už může. Asi jste to už někde v deníčku psali, ale nepamatuji si to a nechce se mi to hledat.
jéj, koukám, že jsem to nějak přehnala s obsahem. Píšu tu ve wordu a už je to více jak stránka (kdyby mi šla stejně rychle bakalářská práce :-)).

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům, a jestli u vás není sluníčko, tak vám kousek posílám

Kačka + Klára (25t+4dny)

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 16.03.04 21:42

Ahojky,
Ed, taky jsem se u rybickovy pasaze moc moc nasmala. Prislo mi to takovy roztomile legracni :-)). Hypoteky jsou des des, porad se vsude v reklamach banky chvastaji s nizkejma urokama, ale ten dostanou paradoxne jen ty nejsolventnejsi zakaznici. My hypoteku na milion a kousek preplatime asi o 400 tisic. A to ji mame „jen“ na 10 let. jeste nas ceka 6a pul roku a az to splatime, tak to bude paraaaaaada. Uz s Petrem planujeme nejakou bajo dovolenou (Mata a jeho sestricka :)) budou u babicky, to uz je taky naplanovany, to jsme ale osklivy, co??)

Moniko, tak jsem rada ze sis ty golfky vybrala, ja dneska drandila samostatne MHD, vysla nekolikery schody, vynesla je do autobusu, no parada. Koupila jsem Matikovi zase nejaky oblecky, uz i na leto, akorat doufam, ze velikost 80 bude stacit :-)). Akorat jsem si k tem golfacum koupila jeste slunecnik, pac jsem zjistila, ze slunicko do ocicek je matuv nepritel cislo 1.

Tak pa
Martina a chlapecek :-))

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 16.03.04 22:13

Ahoj Kacko!!!

Tedy ta Klárka je fakt zivel.
Na svetylkach jsme nebyly, nebot ten termin streda od 15:15 zacne az od dubna a zo vlastne jeste neni upolne jisty. Na masazich jsme delali bricho a rucicky. Brisko se Matikovi strasne libi, zato ruce ne. Na ne si skoro nenecha sahnout. No a v te 3. casti pojedeme miminci zadni cast.

Na choditka uz jsem slysela ledasco, ale ja bych to nedramatizovala. Ani s tim sezenim a tak. No nas Matik zatim jen lezi a obcas se otoci na brisko. Kamoska ma o 2 dnystarsiho chlapecka (rodila taky v Podoli, 19.9 03 :-)) a ten uz leze…

Tak ahoj
m

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.03.04 22:30

Ahoj všem,

tak se hrdě hlásíme mezi zubajdy a zubáče :o))) Máme prvního zuba !!!

DOLE VLEVO !!!! :o))))

Je ho zatím vidět jen kousínek, ale je tam a cítit už jde prstem taky krásně a hádejte kdo ho objevil ?

Samozřejmě tatínek. A to jí tu tlamičku kontroluju každý den, jen dnes byla protivná, tak jsem jí tam ten prst strkat nechtěla a když čtu Polince pohádku slyším z ložnice velmi pyšným pokřikem volat mužíčka : Éééééd - máme zub :o)
Apolence ten první taky objevil on, zrádce.

Tak alespoň se konečně objasnila ta naše měsíční nevrlost a uplakanost a poslední dva dny i nechuť k jídlu (vidíš LaBouche, i u nás se to tak projevuje).

No není to senzace? Moje miminko má zub :o) Aáááách , roste moje holčička, roste .....

Dnes tu bylo krásně - krásný jarní den, snad to tak vydrží, máte pravdu, že je člověk hned veselejší a má více energie. Bylo to bomba.

Děkuju za rady ohledně školky - dáme jim ještě šanci, ale jde o mé dítě, takže pokud se to bude opakovat, budu nekompromisní a dáme ji jinam. Nemůžu se přece strachovat po dobu těch tří hodin, zda je o ni dobře postaráno pokaždé, když půjde do školky.

A málem bych zapomněla - rybičky přežily jak včerejší transport, tak mé tajné půlnoční krmení a dnes už dokonce vypadají i veseleji a kdyby to bylo možné, tak bych i řekla, že se usmívají :o)))) Asi se jim u nás líbí :o)

Tak já se jdu mrknout na chat, zda tam třeba na některou z vás nenatrefím.
Můžeme se jinak domluvit na tento víkend večer, což?

vaše
Ed a zubatka Daisynka xx

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 16.03.04 22:39

Je to senzace!!!!!
No tak gratulujeme!!!!!!

Tak a tedˇuž se štěstíčko může na svět zubit :-))

Tak snad si to prvenství vychutnáš u dalšího miminka :-)
Martina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.03.04 22:41

Ahoj Editko,

gratuluji k zoubku. Máš pravdu, rostou nám ty děti jak z vody.

Dnes jsem tu jen na skok, Matyášek po tom očkování celý den pobrekával, tak jsem utahaná jak kotě. Snad něco sesmolím zítra.

Měj se Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.03.04 12:07

Ahojte holky,
tak tu máme asi opravdu to jaro. To je žůžo!!! Jestli dneska manžílek příjde brzo domů, tak pojedeme na výlet. Pokaždé když se udělá po zimě takhle hezky, tak jezdíme na takovou zříceninu. Auto necháme dole pod kopcem a uděláme si výšlap, pokocháme se rozhledem a cestou zpět se stavíme někde na večeři. Už se těším. Včera jsme taky poprvé mohli jít ven i když Matiášek nespinkal, protože jsem mu otevřela stříšku a trošku jsem ho nadzvedla, aby viděl ven. Koukal na stromy a na domy celkem se mu to líbilo. Jsem s toho nadšená, protože poslední dobou jakmile se v kočárku vzbudil začal okamžitě řvát. Už ho to v něm vůbec nebavilo jak nic neviděl.
To očkování to byla tedy síla!!! Musela jsem vzít sebou i Tobču a on jak to viděl začal brečet taky. Sice se snažil aby ho nikdo neviděl ale byl z toho hodně na měkko. On je to takový můj machřík. Minule když jsme stály před školou a vyšel takový chlapeček, tak 5. třída, spolu s nějakou paní, tak to moje zlato prohlásilo: Takový chlapák a jde s maminkou. A já mu povídám: To jako až vyrosteš tak už se mnou nebudeš chodit? Tak se tak dlouze zamyslel a nakonec z něho vypadlo, že tedy jo. No tak jsem zvědavá. Večer měl smudlik celkem vysokou teplotu, ale dneska už vypadá dobře, tak snad se to ještě nepokazí.

Uši
k tomu rozmazlování. Já měla taky pocit, že jsem Kristýnku ochuzovala, ale přemýšlela jsem nad tím a není to pravda. Ona byla také uměle živená a ve dvou měsících se už budila jen jednou za noc, ve třech měsících spala od 8 do půl šesté, pak se napila a spala dál do 10hodin. Navíc byla hrozně hodná a vůbec nebyla nemocná. Na očkovvání nikdy nijak nereagovala, na růst zoubků také ne. Ona vlastně ani vůbec neslintala. Takže jsem jí ani nemusela nijak chovat. Byla prostě naprosto spokojené miminko. Zato Tobča všechno hrozně prožíval. Růst zubů, očkování a do toho mu opravdu tak 2-3 měsíčně píchali ouška, což moje mamka, které to naposledy dělali když jí bylo 25, popisuje jako šílenou bolest. Takže jsem se neustále točila jen kolem něho a připadalo mi že ho proti Kíťě šíleně rozmazluji. Jenže, když si vzpomenu na porodnici, kde Kristýnka, nevím jestli měla nějaké poporodní trauma, či co, pravidelně v 22:35 (to se narodila) začala šíleně plakat a brečela vždy asi 4 hodiny, tak vím že jsem ji taky pořád chovala a bylo mi jí hrozně líto. Byla jsem v porodnici po císaři a s teplotama asi 3 týdny. Jakmile nás však pustily domů přešlo jí to. Proto vím, že kdyby byly nějaké problémy i s ní, rozmazlovala bych jí naprosto stejně. Tak si z toho nic nedělej. Bohužel prostě dětem se kterými jsou větší problémy věnujeme více péče. Ono to asi jinak asi ani nejde.

Marti Až pojedete na chalupu koukni jak se ta knížka jmenuje. Prosím!!!! Já se v takových věcech vyžívám, třeba se mi povede ji někde sehnat, abych si také početla. Nebo nám sem můžeš taky něco vypsat.
Tu kaši dáváš se svý mlékem, nebo je mléčná. Já už o tom také uvažuji, ale mám strach, že to naše mimčo jen tak něco neskousne.

Ed To mi to jde, co! Dík za rady.
Ty rybičky jsou skvělé. Přidávám se k těm co se jak idioti usmívaly při čtení tvého vyprávění: Jak jste kupovaly rybičky. Manžel na mě občas, když se tu u čtení některých příspěvků tlemím nebo usmívám, kouká jak na blázna. Skvělé je, že se jedna, asi ta černá, jmenuje po černochovi kterého znáte.

Na seznámek už se těším. Alespoň budu přesně vědět, jak staré, to které dítko vlastně je. Ono totiž jen měsíc znamená ve vývoji těch miminek hodně velký skok. A já občas koukám, že vy už děláte to či ono, nebo dáváte to či ono, a ani mi nedojde že ten náš drobek je o měsíc nebo o dva mladší.

S tou školkou je to opravdu škoda. Já si někdy říkám, že bych ty učitelky vyházela a zaměstnala úplně jiné. Nějaké které by dokázaly nedělat mezi dětmi rozdíly a opravdu se o ně starat. Ta naše školka taky stojí za starou belu. Obě děti chodily do stejné i do stejného oddělení. A představ si že pokaždé se mi zdá lepší jiná učitelka. Je to podle toho, která si zrovna, které dítě oblíbila. Učitelku která mi seděla u Kristýnky teď vůbec nemám ráda a naopak. Jednou se mi také stalo, že jsem pro Tobču přišla po obědě trošku dřív a co nevidím. Učitelky tam sedí po obídku rozvalené na židlích a jedna z té své polohy ležo-seďo buzeruje Tobču ať ten ubrus srovná pořádně. To mu byly tři roky.
Navíc mě taky štve , že za nás byli předškoláci a malé děti zvlášť. Teď to mají smíchané a ty větší děti oblékají ty mladší, když se jde ven. Asi aby se paní učitelky nenamohly. No a myslíš že má Tobča zastrčené rukavice do bundy, když jdou v zimě ven? Těžko. On sám už mi minule říkal, že je nemocný protože mu paní učitelka nechce zastrčit rukavice a že tam má pak sníh a je mu zima. Je to síla, kdybych nevěděla že je dětem lépe mezi jinými dětmi než se mnou, tak je ani nikam nedávám. Jenže oni potřebují mezi děti, aby pak lépe snášely školu a aby se naučily přizpůsobit v kolektivu. Je to prý dobré i pro dítě které moc nemluví. Mělo by se lépe rozmluvit.

K tomu uklízení: Kristýnka měla na hračky dvě krabice na které jsem jí našila látku se zvířátky. Každý večer a než jsme šly ven jsme to sezbíraly. Nejdříve spolu a pak ona sama. Pokud se jí nechtělo, tak jsem jí vždy řekla že až ty hračky pozbírá budeme mít hodně místa a můžeme tancovat a lumpačit. To teda vždy zabralo. Uklidíla během chviličky. Nevím jak máte uložené hračky, ale pro tak malé děti je asi nejlepší nějaká krabice kam to jen nahází a až postupně přejít k nějakému třídění a rovnání na poličky.

S tím deníčkem to tedy nevím. Já když čtu ty vaše příspěvky tak k tomu mám vždycky hodně co říci. Dokonce se musím krotit. Ale takhle, že bych napsala něco bez nějakého podmětu? No nevím. Ale pro zachování deníčku, udělám vše. Akorát se mi pak nesmíte smát a napsat tam alespň pár komentářů.

K těm chybám. Já píšu většinou ve spěchu a moc to po sobě nečtu. Prostě chyba nechyba. Myslím že nejde o to kolik máš překlepů a chyb. Nejsme ve škole ani v práci. Píšeme snad proto, že nás to baví. Já taky hrozně ráda lyžuji a opravdu mi to vůbec nejde. No a co! Jestli se to někomu nelíbí tak ať to nečte.
A víš co ještě dělám? Když už to pošlu, tak to nikdy nečtu. Musela bych se asi stydět.

Teda holky, já si tady do sešitu napsala o čem všem chci psát a je toho ještě opravdu moc. Takže pokračování, jestli to vyjde, večer.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.04 20:58

ahojte maminy,holčiny
já Vás teda obdivuju!…Všechny… Nejvíce ty co mají 2 i 3 děti! (viď E, Simunko?:))..Kde berete ten čas, psat komentáře?…Já mám jen 1 cvrčka a mám jen čas deníčky číst, ale abych něco napsala, to je fakt skoro nemožné-musela bych asi něco obětovat (asi večeřu), protože ten můj rarášek je nezmar a nenechá mě občas ani vydechnout! :)))
A za psaní deníčku se taky strašně moc přimlouvám!!!!!Ne­končete, prosím!..Nejenom, že od Vás chytám „rady k nezaplacení“, ale můžu si i postěžovat a i krásně relaxovat!:)))) Prosím, prosím......

MarťulaR-2

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 17.03.04 21:45

Ahoj Simunko,
na tu knihu se mrknu, ale pojedu tam asi až v letě :-( No možná, že bude znát název mamka, neb kniha je po ní.

Ta kaše je mléčná, já bych se s e svym mlíkem moc nechytla. Už to neni co to bejvalo :-)) Když chci nadojit něco do zásoby na dobu mojí nepřítomnosti, tak je to horor a spíš už spoléham na sunar, kterej Matíkovi tedy jede. No vždyť už je to velkej chlapík, v neděli mu bude půl roku.

Chyby - dříve jsem to po sobě četla, ale teďˇjsem fakt ráda, že napíšu a pošlu - tak se budem prostě tolerovat ne? Já jsem schopná udělat hrubku, za kterou by mě tata provrtal pohledem (je lingvista). Ha, tedˇsi vzpomínám, že nemohl kousnout, že máme na svatebnim oznámení špatně přechodník a udělal nám tenkrát přednášku na téma používání přechovnů.

Já myslím, že na deníče jseš ten pravý adept.

Jo, z toho, jak jsem tahala golfky do autobusu a po schodech mám děsný modřiny.

Tak ahot
martina

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 17.03.04 21:47

Ahoj holčiny,
teda to teplíčko je super,co?My jsme dneska jely na návštěvu za mamčou,vyzvedly jsme ji v práci a pak jsme až do pěti byly venku.Bylo fakt nádherně.
Už se těšim na víkend,pojedem se kouknout do IKEI(nevim,jak se to skloňuje,pokud vůbec…)po nábytku do našeho budoucího obýváku.

Ed,obrovská gratulace k zoubku!!!
Simunko,fakt jsou děti ve školce smíchané?To jsem vůbec netušila.To teda vůbec nechápu,k čemu je to dobrý.Asi vážně proto,aby učitelky neměly tolik práce

Holky,co ten víkendový chatík?
Monika a Kity

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 17.03.04 21:58

Ahoj holky a štěstíčka,
tedy omlouvám se že tak často nepřispívám do deníčku, ale nemáme pevnou linku a ono to je taky občas na tom účtu vidět. Ale strašně ráda si počtu a mám alespoň pocit, že vás znám a že mám víc kamarádek a tak… Nikoho tady u nás na vesnici s podobně starým miminkem neznám, tak alespoň sbírám rozumy z netu…
Tak se spinkáním jsem se rozhodla pro nový tréningový plán - konzultovala jsem to se dvěma kamarádkama co už mají starší děti a tak zkoušíme - večer vykoupat , nakrmit , zazpívat písničku na dobrou noc , uložit do postýlky a zavřít dveře od ložnice. Včera Daník vydržel křičet skoro půl hodiny ale pak usnul a div divoucí, spal celých 6.5 hodin v kuse… Dneska jsem postupovali stejně a křičel jen 3 minuty apak dalších 5 minut brblal a pak bylo ticho. Když jsem nevěřícně nakoukla do ložnice, zvednul hlavičku a zase ji položil a než jsem došla k postýlce už spokojeně chrupkal. Jsem zvědavá jak dlouho mu to dnes vydrží.
Tedy včerejšek ta půl hodina zoufalého křiku byla prpo mě děs ale zavřela jsem se do koupelny, pustila sprchu a to trochu tlumilo ten zoufalý zvuk. A zdá se že to pomohlo… No, uvidíme jak bude náš tréningový program " jak usnout bez máminy prsa" pokračovat a dám vám průběžně vědet. Ale hrozně ráda bych se po půl roce konečně vyspala.
Gratulujem Daisy k prvnímu zoubku - my jsem zatím bezzubí :-)
Pěkný zbytek týdne všem
Pomněnka a Daník

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.03.04 22:01

Ahojte holky,

já jsem táááák krásně unavená!!!!! Výlet byl fain, ale po tom zimním sezení doma mě to docela zmohlo. Takhle zdravě ospalá jsem už dlouho nebyla. Matyášek byl celý den v pohodě, až k večeru začal zlobit, takže to i s ním šlo. Už se těším v sobotu do Brna na ten veletrh. Nejedete tam některá? Já jedu se sestrou. Ona čeká mimčo v létě a chce se kouknout po kočárcích. U nás není největší výběr a spousta dražších kočárů je jen na objednávku, takže skouknem a pak si něco zde v obchodě objedná. Je to lepší kvůli reklamaci.

Ed kdypak máš ty narozeniny? Jestli to není tajemství. Ať můžu poblahopřát alespoň na dálku.

Také ještě jednou hurá, že má Daisy zoubek. Asi se ti v noci proeávala i z tohoto důvodu.

MaK Tobískovi bude za necelé dva měsíce bé, bé 5 roků. Děti jsou od sebe 4,5 roku plus mínus měsíc. Ale ideální věkový odstup asi neexistuje. Hodně vše záleží na dětech, jejich povahách a na tom na co se cítíš ty. My jsme to ani nijak neplánovali. Krystýnka s Tobiáškem přišli nečekaně a Matyášek se nám povedl na třetí pokus. Ale ty roky nám vyšly jen náhodou.

Kačkač ten účet za telefon a za internet je celkem slušný. Jakpak jsi to chtěla před manželem schovat? Já občas také ze srandy schovávám. Manžel by mi nikdy nic neřekl. Oni ty chlapi ale občas moc nechápou, že člověk je tvor společenský, tedy musí s někým mluvit. Ale on už to za ty roky pochopil a ví že pokud jsem na mateřské tak prostě víc provolám. Já totiž taky volám skoro každý den i jemu do práce. Většinou je rád, ale někdy mu lezu na nervy. Vždy se ho nejdřív optám co jako v té práci dělá a pak mu zděluji jak jsem se vyspala, co jsme dělali a co budeme dělat. Někdy se mi nechce ani přestat tak mi to položí. Sprosťák. K tomu internetu. Jaké máte připojení? My jsme to teď vyřešili. Máme internet za 800 a je to neomezené. Ve dne v noci. Můžeš stáhnout kolik chceš, což vyhovuje hlavně manžílkovi a platíš jen těch 800. Ani pořízení nás nestálo moc, protože když jsme podepsali smlouvu na jeden a půl roku, tak nám 3000 slevili. Myslím že pokud člověk internet využívá často tak se to vyplatí. Ale záleží také na tom jaké máte možnosti připojení.

Chodítko jsme měli také a žádné zdravotní problémy nepozoruji. Teď už také přemýšlím kdy ho vytáhnu.

Tak holky já letím spát. Sice stejně asi neusnu (nějak jsem si zvykla s tím naším sluníčkem ponocovat), ale alespoň to půjdu zkusit.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.04 22:25

Ahojky holčinky,
děkuju moc za všechny reakce a moc gratuluju Daisy k zubu. My pořád nic :)
Evička už zase trochu kašle a má ucpanej nos - už je mi z toho vážně nanic - pojedem třetí kolo? Teď si vyčítám, že ji třeba málo oblíkám, ale když je 20 stupňů, tak ji přece musím vyndat z fusaku, ne? Tak nevím, dávám jí teď na ty dupačky a body co má doma svetřík a takové ty pletené kalhoty a lehkou bundu a přes ni deku a bavlněnou tenkou čepičku, to na spaní do stínu. Když jedem kočárem po sluníčku, tak má jen ten svetřík a čepičku - myslíte, že je to málo? Přece ji nemůžu uvařit, co? Občas ji teď v kočárku chvilku opřu o staženou boudu a ona „sedí“ a to je nadšená - směje se a rozhlíží. Vím, že bych neměla, dokud sama neumí sedět, nechala jsem ji asi jen 10 minut, ale ona z toho měla takovou radost.
Vždycky když čtu komentáře, zapomínám si dělat poznámky, kdo co napsal, a pak nevím, co jsem chtěla komu vzkázat…blbec,co?
Jak jste psaly, že s více dětma nemusí být tolik práce - souhlasím, Terezce je teď 5 a už pomáhá třeba utírat prach a luxovat, no, neudělá to úplně super, ale zato to dělá ráda, tak co. Taky rovná prádlo - skládá kalhotky a slipy, to nežehlím, a ponožky k sobě, a pak to roznese všem do prádelníků - je na to pyšná a mě to pomůže. A úplně nejlepší je na zabavení už protivné Evičky, když si potřebuju něco udělat, třeba pověsit prádlo, vyndat nádobí z myčky… Tak kolem ní blbne, a Evička se jí směje jako nikomu z nás, úplně se zalyká, a Terezce to samozřejmě hrozně lichotí a jsme všichni spokojeni. Když tu má Terezka třeba nějakou kamarádku a hrajou si, tak stačí Evinu položit na koberec u ní v pokoji a oni se o ni nestarají, ale ona na ně obdivně kouká a je spokojená. Jen nechci Terezku zas příliš nutit, aby se s ní zabývala, abych ji neotrávila. Teď jak se oteplilo lítá plno dětí venku a ona taky přijde ze školky, drapne kolo a do tmy lítá venku. Už docela zná hodiny, tak jí vždy půjčím moje hodiny a ona se chodí hlásit, abych o ni neměla strach.
To s tou školkou - je asi třeba mít trochu štěstí - my máme školku báječnou, dělají tam s dětma plno věcí, jezdí na školu v přírodě i s těma úplně malýma /já bych nejela! :))) /, berou je na výlety, nebo jen tak sednou na vlak, jedou do vedlejší obce, tam sní svačinu a jedou zpět, jen dojít na to nádraží je ostrou chůzí 25 min a oni tam jdou s těmi prcky … musím je fakt obdivovat. Docela to u nás funguje - vždycky napíšou na nástěnku, co je potřeba, a rodiče podle potřeby pomůžou, někdo může přinést třeba papíry na kreslení, kytky na skalku, společně na podzim hrabem listí… Fakt z toho mám docela radost a doufám, že mi tam jednou vezmou i Evinu. Už jsem to z legrace paní ředitelce říkala, a ona mi povídala, že jí maminky chodí zapisovat málem i fotky z ultrazvuku :)))))
K tomu nočnímu spaní - zahájila jsem akci „v noci se spí a nekojí“ a již 2 dny jsem tedy kojila až po 6 ráno, kdy vstáváme. Neznamená to ale, že bychom spaly celou noc, ba naopak. Vždy, když jí během 15 minut dávám poosmé dudlíka či cucnout čaje z lahve, říkám si, kdybys ji nakojila, teď už obě spíte… Ale pokusím se vytrvat, u Terezky se mi tento postup taky poměrně brzy vyplatil, tak uvidíme, budu vás informovat.
Ed se ptala na holky, jak jsou staré a nějaké další parametry - asi jsem natvrdlá, ale úplně jsem to nepochopila - co mám, prosím, napsat? Ještě tu nejsem tak dlouho, tak to asi všechno neznám.
Jinak ještě jednou dík moc, jsem moc ráda, že vás tu mám a vždycky je kam se obrátit.
Díky a užívejte jara!!! Ahoj,
 Uši

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.03.04 12:26

Ahojky všem!
Tak jsem konečně urvala chvilku a po:,–(ila jsem se k počítači. Obvykle mi to vychází lépe, ale tenhle týden mám nějaký rozlítaný. V pondělí jsem byla se Sofinkou na cvičení a odpoledne byl na programu opět park, domů jsem přišli těsně před šestou, Sofinka čilá, Matýsek hladovej a já zralá tak na dvanáct hodin spánku. Nevím, kde ta holka bere tolik energie. V úterý jsem odevzdávala překlady a se Sofinkou jsem šla prvně k zubaři. Myslela jsem, že je všechno v pohodě, ale doktorka nám řekla, že se jí kazí zadní strana všech horních zubů a že by jí to měli v celkové narkóze všechno dovrtat, aby měa pokoj. Naše děckařka a další zubařka (k té jdeme příští týden) se kloní ke konzervativní tj. udržovací metodě, říkají, že vzhledem k tomu, že Sofinka nemá žádné potíže, tak by bylo lepší tak drastický zákrok co nejdéle odkládat, že někdy se podaří ty zoubky udržet bezproblémové až do pátého, šestého roku, kdy začnou vypadávat. Nevědí proč to má, asi to bude dědičné, maminky tvrdí, že já měla první zuby taky mizerné (nepamatuji si to a se druhými jsem nikdy problémy neměla), protože sladké nejí prakticky vůbec, zuby si čistí třikrát denně (resp. čistíme jí je) a fluor jí dáváme tak, jak řekla paní doktorka. No, uvidíme, co nám řeknou příští týden, tak nám další čtvrtek držte palce. Matýsek dál baští za tři a nádherně spí, občas 19:00-:24:00:5:30 občas dokonce 7:00-5:30. Na chodítko ho dávám jen na chvilinku, ale i tak už ovládá chodojízdu skvěle a „courá“ za mnou po celém bytě, nemáme prahy, takže tenhle problém mu odpadl, musí jen dobře vyměřit šířku dveří. Včera jsem navíc vezla do opravy naše DVD, Sofinka mu úspěšně zlikvidovala motorek když usoudila, že její plastiková cédéčka do toho budou pasovat taky. Také jsem tenhle týden byla se Sofinkou prvně v mateřské školce. Je to dva bloky od nás a jednou týdně tam pořádají takovou „předškolku“ pro děti, které by se tam třeba později přihlásily. Nadšení bylo opět veliké, naučila se tancovat tři nové tanečky, za kamrádku si našla tu nejstarší a nejzlobivější holčičku, na jakou mohla narazit, takže spolu řádily a navíc zkusila čůrat do skutečného (byť o něco menšího) školkovního záchůdku. Myslím, že tohle předčilo všechny ostatní dojmy, sdělovala to i všem doma. No a dneska jdeme plavat. Doufám, že zítřek už bude klidnější.
KačKač: Já jsem pro Sofinku chodítko neměla, nějak mi nepřišlo, že bych ho potřebovala, teď jsem naopak měla pocit, že občas trošku potřebuji „uvolnit“ ruce. Měla ho ale kamarádka i moje sestřenice, dětem je dneska mezi třemi a pěti lety a záda mají v naprostém pořádku. Ovšem jako se vším, nic se nemá přehánět, takže Matýska opravdu nechávám „chodit“ jen chviličku.
ED: K těm jazykům. Sofinka má o něco silnější aktivní češtinu, ale pasivní slovní zásobu a porozumění má stejné v obou jazycích. Nezkoušela jsi Polince povídat pohádky v češtině? Luis Sofince vždycky vypráví před spaním a o víkendech a myslím, že tu španělštinu čerpá potom hlavně z toho. Taky jí někdy pouštíme pohádky ve španělštině.
MartinaV: Tak jak drandíte na golfkách? Hlavně v metru a v autobusech je to úplně o něčem jiném než muset nastupovat s hlubokým kočárem. Na Sofinku jsem měla Deltim Skippy, pro ní byl sice úžasně pohodlný, protože ty jsou skutečně veliké, ale já vždycky trnula hrůzou, jestli se objeví někdo, kdo mi pomůže, protože tíha to byla neskutečná.
Tak jsem se nějak rozepsala, asi jsem měla absťák po těch několika dnech bez psaní příspěvků. Teď jdu ovšem mixovat zeleninovou delikatesu pro Matýska, už se jí dost hlučně dožaduje. Mějte se krásně jarně a ahoj,

Jindra + šelmičky

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.03.04 20:16

Ahojky! Tak to jsem ještě jednou já. Zítřek asi klidnější nebude, Matýsek má 38,5. Buď chytnul ode mně rýmu nebo je to zub, protože strašně slintá a pořád si tak cpe jazyk na jedno místo a hryže a hryže a hryže vše, co se namane. Zatím mu teplotu úspěšně srazil Panadol, ráno se stejně stavím u paní doktorky a pak poreferuji, zda jsme zubatí nebo chřipkoví. Mějte se, pápá,

Jindra + šelmičky

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.03.04 20:29

Ahoj holky,
tak manžílek cosi slaví někde v hospůdce, chlapeček usnul jako polínko a já mám klídek (sice jsem ještě neulidila věci po koupání, ale ro počká, občas to dělá ráno manžel nebo já až dopoledne, kdy je klídek, neb matík chrupká). Zítra se s Petrem vystřídáme a já jdu s Luckou (co má Matýska staršího :-))do hodpůdky. Poprvý bez našich společnosti našich Matějů :)). Tak se těším. Matíovo spaní je v posledních dnech lepší a lepší, v půl 8 večer ho dám do postýlky a on usne, pak je buzení kolem 23., pak kolem 3 a pak v 6. Na to, že ještě nedávno jsem vstávala co 2 hodiny.....

Pomněnko, tak držím palec, ať vám to usínámí vyjde, vypadá to, že u vás tahle metoda funguje.

Simunko, my máme taky internet za paušál a já si surfuju jak chci a je to bezva. Kolikrát mam čas spíš dopoledne, tak mi vyhovuje, že zasednu kdy chci. A to když to Petr zařídil, tak jsem na něj prudila, že je to zbytečný:-)) To jsem celá já :-((

Uši, oblíání mi taky dělalo starost, ale pak jsem si řekla, že když bude v červenci 20 (a může bejt i míň), tak taky dít nebudu rvát do fusaku, ne? Je sice pravda, že tyhle přechody počasí jsou nebezpečný, ale to co vidim - dítě v zimnim fusaku a v kombinéze… Nevim, jak ty mamky oblíkaly děti v mrazech. Já celou zimu neměla zimní fusak a matík je zdravej jako řípa. ted oblíkám trio s dlouhym rukávem, jarní bundičku a kalhoty, ponožky, capáčky. V pohotovosti mamlehkou deku, třeba v lese, když fouká. A ješte jsem dostranila v kočáru zadní část boudy, páč se mi zdálo, že tam má jak ve skleníku…no, ono se zasejc ochladí. Tu školku vám závidim, my máme školku hned před barákem, chodíme tam plavat a líbí se mi tam. No ale to nic neznamená.

Jindro, golfky jsou bááájo věc, teď už mi k nim poslali i pláštěnku, tak můžu bez obav drandit. Já mám spor'ták dost těžkej, vypadá, že je lehkej, tak se vždycky nějaký babči hrnou, že mi pomůžou, tak je musim odhánět a čekat na silný chlapky. Ale do lesa a do sněhu - super poježděníčko.

Tak holky, čaues, já jdu koukat na Marečka (co podává pero), i když to znám nazpamět, tak vím, že se zasměju (možná s ařdou reprízou víc a víc :-))

Martina

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.03.04 20:30

Tak ať to Matýsek zvládne, chudáček chlapeček, ty horečky!!!

m

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 18.03.04 21:45

Ahoj holky,
tak to naše mimčo už chrupe-super.
V neděli jedem přát dědečkovi a švárovi-oba jsou Pepíci-a při té příležitosti nám teta píchne poslední včeličku.A budem to mít za sebou.
Pomněnko,tuhle metodu jsme zkoušeli taky,jenže já jsem hrozná měkotka,po pár dnech jsem to vzdala.Tak ať jste úspěšný,dej vědět,jaký dělá Daník spací pokroky

Simunko,my máme připojení od Telecomu,ale somruju od mužíčka nějaký výhodnější,tak doufám,že mé prosby budou vyslyšeny:o).Ty účty jsou hrozný,a to sem chodim jen večer.Ale je pravda,že ten můj miláček si nikdy nestěžoval:o)

Uši,já dávám Kristýnce přes to,co nosí doma tepláčky a teplejší mikču a bavlněnou čepičku.A s sebou vozim deku.

Jindřiško,to je teda smůla,když se Sofince o zoubky pečlivě staráte a stejně je nemá vpořádku.Tak snad ty druhý budou zdravý.
Držim palečky k tomu zubaři.

Marti,s tim kočárkem jsem na tom podobně-mám čtyřkombinaci,ne­můžu si ho vynachválit,ale je dost těžkej.A na zastávce jsou nejochotnější stařenky:o(.I když občas s nim má co dělat leckterá mladice:o/

Holky,kdy myslíte,že je nejvhodnější přestěhovat mimčo do pokojíčku?Pokud už vám děťátka nespěj odděleně.My totiž,až budem dělat pokojíček,musíme přepažit kuchyň.Nechtěli bysme to dělat,kdyby malá stejně spala u nás,protože pak by pokojíček určitě skončil jako skladiště a to mi přijde zbytečný,ubírat si jednu místnost,kdyby to nebylo potřeba.
Píšu to asi dost zmateně,ale koukám u toho na Marečka.Tak se omlouvám:o).
Tak papa a užívejte sluníčka,má se zase ochlazovat.
Monika a Kristýnka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.03.04 22:11

Moniko,
my jsme chtěli dát Matika do samostatnýho poojíku v půl roce, ale nakoknec jsme ho udělali dřív a šel tam v 5 měsících. Od tý doby je to trochu lepší. Budil se „jen“ na jídlo (i když třeba často), ale odpadlo, 10× podávání dudlíu. Přišlo mi, že když jsme byli s ním, tak si občas jen tak zaprudil :-)) Nedovedla jsem si představit, že místo 1 kroku a zalovení v postýlce budu běhar vedle do místnosti, ale je to lepší. Pro všechny 3. Aorát se m i stejská po tom jeho usměvu - kdy já jsem na něj jukla z naší postele a on se krááásně usmál. Ted si por ten usměv musim chodit :-))

Martina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.03.04 23:00

Ahojte holky,

Marťulo R2, že nestíháš psát přeci nevadí. Já stíhám psát hlavně díky tomu, že jsem si zvykla ponocovat, a teď se nějak nedokážu donutit usnout před půlnocí. Navíc po 4 měsících kdy jsem opravdu neviděla celý film mě televize absolutně neláká a ani nevydržím na nic koukat. Sleduji jen Přátelé a ti naštěstí netrvají tak dlouho. Hlavně že dáš občas o sobě vědět a pošleš nějakou fotečku Kubíka ať vidíme jak roste.

Mončo to se máš, že si zařizuješ byteček. To byla opravdu krásná doba. Pamatuji si jak jsme byli šťastní, když jsme si zařizovali naše hnízdečko. Tak si to holka hezky užijte.

Marti Jsem opravdu moc ráda, že ti Matýsek lépe spinká. Už to opravdu chtělo, že! Já jsem zatím zkoušela sunar, nutrilon, a různé čaje a šmudlik nee. On se u všeho tváří jako kdybych mu dávala nějaký jed, nebo co. Tak uvidím.

Poměnko to uspávání se ti vede tímto způsobem dále? Mě tedy Matyášek usnul zatím jen 3×. Zkouším ho dávat každý večer spinkat, ale jeho pláč vydržím maximálně 2-3 minutky. Pak pro něj letím a nastává uspávací klasika u prsa. Četla jsem ale že některá miminka nedokážou sami usnou a prý by se to mělo samo srovnat do 1 roku. Tak hlavně nezapomeň informovat jak pokračujete, třeba se překonám a zkusím to také.

Uši já to s tím oblékáním také nepřeháním. Když jsme šli na to očkování tak jsem si připadala jako krkavčí matka. Všechny děti nabalené, v kočárcích fusaky a moje bez fusaku jen v kombinéze. Jedno dítě mělo dokonce takové šíleně tlusté rukavice. Bylo ještě dopoledne, čili chladněji, ale odpoledne už jsem mu kombinézu také nedávala. Dnes byl venku jen ve svetříku a já v tričku s krátkým rukávem. Kdyby mě viděla moje mamka!!
Máš se, že máte takovou dobrou školku. U nás jsou tři a co jsem od koho slyšela tak nic moc ani jedna. Na obranu Tobčových učitelek ale musím dodat že ta scéna s rovnáním ubrusu se stala když byly nemocné tudíž byl v jiném oddělení. No jinak by tam už ani nechodil.

Jindřiško chudák Sofinka. Doufám, že ji ty zoubky nechají. Asi by bez nich měla i problémy s kousáním, nebo myslíš že by to nevadilo? Bude ještě přeci trvat dlouho než ji narostou nové. No celkem jsi mě vystrašila. Já totiž s Tobčou u zubaře ještě nebyla. Fakt se hrozně stydím, ale je to bohužel pravda. Byl už asi 3× objednaný, ale vždy z toho z nějakého důvodu sešlo. Já nikdy nevěděla proč s dvouletým dítětem k zubaři. Nikdy by mě totiž nenapadlo že může mít tak malé dítě problémy se zoubky. No budu se muset polepšit a hned zítra ho objednám.
A jak je na tom Mateo? Doufám, že to jsou ty zoubky. Ale máš pravdu doktorce s ním raději běž, někdy je teplota a nemoc se projeví až později. Jestli jsou to ale zoubky tak vám přeji rychlé prořezávání a ať to moc nebolí.

Holky já jsem dneska táááák hrozitánsky smutná. Potkala jsem totiž na procházce známou se 7mi týdenním miminkem. Krásná panenka, ale já vedle jejího kočárku postavila ten můj a Matyášek vedle ní vypadal jak veliké dítě a ne to moje slaďuočké malinkaté miminečko. Bylo mi tak líto , že už není maličký. Pak jsem šla na druhou procházku a ta mě dorazila. Potkala jsem jednu paní a ona mi tak nakoukla do kočárku a povídá TO UŽ JE DACAN VELIKEJ. Šla jsem domů a měla jsem co dělat abych nezačala brečet. Mě je to opravdu tak hróóóóóóózně moc líto. Mamina budu už napořád, ale nikdy už nebudu mít miminko. Já vím že to není taková tragédie. Někdo nemá a nemůže mít dítě žádné, ale právě proto, že vím jaký je to pocit, když se člověku to miminko narodí a pak mu před očima roste a vyvíjí se, proto je mi líto že bude tato část života už za mnou.
Tak já si jdu smutnit, ale doufám že se z toho vyspím.
Mějte se krásně a běžte pohladit dětičky, dlouho takhle malinké nebudou a jednou nám odejdou.
Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.03.04 23:28

Ahoj Moniko,

když se narodila Kíťa tak jsme bydleli u tchýně a stěhovali jsme se do našeho až když jí byly 4 měsíce. To šla rovnou do svého pokojíčku. Ona se ale v noci nebudila, tekže nevím kde by spala pokud by nespala. Tobiáška jsem odstěhovala z ložnice až když se přestal v noci budit, tedy v 1 roce. Záleží to ale na tobě, jak se ti chce v noci chodit po bytě. Jak vidíš Martině to nevadí. A asi je lepší odstěhovat dítě co nejdříve pokud z toho ještě nemá rozum. Mohlo by se stát, že by potom přestěhování špatně snášelo a měla by jsi jenom zbytečné problémy.

Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.03.04 23:50

Simunko,
já taky ponocuju a nedokážu usnout před půl nocí. A vyspi se z toho smutku!!!! Já tě docela chápu, moje kámoška má půlroční miminko a to vypadá pořád jako miminko. A ten muj obřík… každej ho typuje na 10 měsíců. Akorát tedy k tomu nějak nesedí to, že jen pasivně hajá :-)

S tím spaním jsem to tay četla, že je normální, že s tím děti potřebují do cca 1 roku pomoct. Nám pomáhá dudlíkl, bez toho usne fat vyjímečně,

Tak paaaaa a dobrou nesmutnou noc

martina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.03.04 00:02

Marti,
díky. Jsem asi blázen, ale mě je fakt tak smutno. Jsem ale ráda že se můžu někomu svěřit a on to pochopí, protože když něco podobného začnu vykládat někomu známému, tak nevím jestli se třeba špatně vyjadřuji, ale většinou na mě čumí jak na blázna.

Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.03.04 00:10

… tak jak pak se máme.
Dnes byl pro Nema a Marcuse významný den - přišla jim návštěva - dvě nové rybičky. Jedna celá oranžová, kterou Polinka pojmenovala „Pomeranč“ a druhá celkem velká, podobná na Nema, kterou jsme díky její velikosti (2× tolik větší než ty ostatní) pojmenovali Bruce.

S lítostí ovšem musím oznámit, že zatímco Pomeranč se zabydlel raz dva a s Nemem i Marcusem si potřásl ploutví, tak Bruce jeden si hrál na machra a Konan jeden ničitel začal napadat a okousávat našeho nebohého Nema. Normálně si na něho zasednul tyran jeden!!!
Což jsme si nemohli nechat líbit, takže Bruce je momentálně v sáčku a zítra poputuje tam odkud přišel - do zverinexu.

Takže nyní naše akvaristické trio spokojeno jest a příště jim musíme vybírat kamarády obezřetněji :o)))

Pá pá zdraví
Marcus, Nemo a Pomeranč :o))))

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.03.04 00:18

Čauky Simi,

nemáš čas na chat???? Počkám tam na tebe tak 15 minut, jestli se třeba nezastavíš jo??

Ed

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.03.04 00:20

Ahoj Ed,
tak jsem se konečně zasmála. Kam na to chodíš?
Tak ať se vám obyvatelé akvária rozrůstají a už se neožírají.
Simunka

PS. Už jdu opravdu spát.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.03.04 02:43

Ahoj holky,

zdrbrly jsme se Simunkou na chatu, takže už jsem neměla čas psát komentář. Zkusím to dohnat zítra - vlastně dnes :o) Když už je ten pátek.
Daisy asi roste ten druhý zoubek, je zase hrozně mrzutá a každou chvilku slyším, jak se v postýlce mele a stěžuje si.

Zatím pááá

Ed + pricnezny xx

Ps. Simunko - rybí příběhy, toť píše život sám :o)

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 19.03.04 04:33

Ahojky,
tak píšu další zprávu o Daníkově usínání - a našem tréningovém plánu.
Včera - tj. třetí den usínání samostatně v postýlce jsem chlapečka nakojila a nespícího ale unaveného v dobré náladě položila do postýlky a zavřela dveře ložnice a on vám už vůbec neplakal, jen si chvíli mrmlal a za chvíli bylo ticho. O hodinu později jsem vlezla do postele i já a ještě jsem si pochvalovala jak zázračně dobře spící miminko máme ale ouha… Za půl hodiny se ozval první pláč. Ani já ani manžel jsem ještě nespali, ale zůstali jsme tiše v posteli - teda já se pokusila o nějaké to pšššt a šla jsem se jen mrknout k postýlce jestli je vše v pořádku. Můj příchod k postýlce, ale jen vyvolal větší pláč… Byla jsem ale rozhodnuta to vydržet - přeci pokazit to třetí den by bylo trochu škoda. Zalezla jsem tedy zpátky do své postele a čekala - pláč pomalinku ustával a za chvíli bylo ticho ( celé to trvalo necelých 10 minut - ale v oci se to může zdát velmi dlouho). Usli jsem a za chvíli zase uáááááááááá. Mrkla jsem se potmě na hodinky a ono půl dvanácé v noci - tedy zase po hodině a půl. Znovu probudil se i manžel a ptal se mě jestli malej nemá hlad- Tedy pole té chytré knížky podle které se nažím toto praktikovat by ještě hlad neměl po takové krátké době přijít ( naposled jsem kojila v 9 večer) ale řekla jsem si budiž, doposud jsem kojila několikrát za noc tam mu dám cucnout ale do své postele ho nevezmu - prostě napije se a půjde zpátky od své postýlky. A taky že jo, za deset minut jsem ho polospícího položila zpátky, ozval se krátký protest a bylo ticho. No a o půl gruhé ráno . další uáááááá. To už jsem se zařekla že hlad to určitě není, to mě spíš ten můj brouček zkouší jestli tam jsem a jestli ho vezmu. VYdržela jsem to a nevstala jsem. Po pětiminutách protestu a vrtění se v postýlce nastalo ticho, a tak jsem usla i já. Teď jsou čtyři ráno a já místo spaní sedím u počítače - jak jsem zvyklá celou noc vstávat tak mi to ani nepříjde, ale musím vám říct, že brouček sladce spí. Akorát jsem ho byla potichoučku zkonrolovat a on asi ve dvě ráno při tom svém vrtění se se v postýlce úplně otočil - už není na zádech ale na bříšku a tam kde měl předtím hlavičku tam má nožičky.
Uvidíme jak bude vypadat další noc.
Přejeme Vám pěkný zbytek týdne.
Pomněnka a Daník

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 19.03.04 04:36

PS. Omlouvám se moc za chyby a překlepy, je vidět, že je brzo ráno… Chtěla jsem si to po sobě přečíst a nějak se povedlo to dříve odeslat… Příště se polepším :-)
Pomněnka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 19.03.04 11:55

Ahojky!
Tak Matýskovu teplotu srážíme Panadolem a podle paní doktorky je to zub, opravdu je tam dole taková mini-mini bílá tečka, tak uvidíme, během víkendu by mělo být jasno. Jinak Matýsek je i přes teplotu veselý, čilý a žravý, takže to snad tak zlé nebude.
Simunka: Ty zoubky by Sofince netrhali, jenom by jí ovrtali sklovinu a něčím je zezadu „obalili“, zatím ale nepadlo poslední slovo, takže uvidíme. Já jsem k tomu zubaři šla proto, že moje kamarádka má kluka o půl roku staršího a ve dvou letech mu taky jeden nebo dva zuby museli vrtat. Byla jsem úplně klidná, protože samozřejmě na zadní stranu zubů bez zrcátka není vidět a zepředu jsou v pořádku. Navíc všechny strašně překvapuje, že to postihlo jen horní zuby, ty dolní jsou úplně výstavní.
MartinaV: Našemu Mateovi taky všichni hádají víc než mu je, ve srovnání se Sofinkou je to vážně obřík, to, co on váží teď, vážila ona v deseti měsících. Včera jsem viděla holčičku té nebyly ani čtyři měsíce a už vážila skoro osm kilo, to už mi přišlo nějak moc, protože nebyla tak dlouhá, takže byla opravdu hodně kulaťoučká. Mates má přes 70 cm, takže vedle ní vypadal jako „hubený“ čahoun.
No jo, využiju toho, že šelmičky po obědě odpadly obě najednou a půjdu se taky najíst, nepoštěstí se mi často, abych obědvala v klidu a dokonce si i přečetla noviny. Ahojky všem,

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.04 11:57

ahoj Simunko,
obětovala jsem oběd:)(ale mě to jen prospěje:)),abych napsala komentář (…protože musím zareagovat na to tvůj smutek, že už nemáme „miminka“ ale uz velky mimina-skoro batolata:))…ja jsem na tom stejne jak ty, vzdycky me to nejak „vezme“ a ted jsem se přistihla že závidím i těhotným!!!:)…no jsem já normální?:))) Takže si z toho nic nedělej, já jsem na tom „ještě hůř“:))

Omlouvám se že něco píšu s háčkama a něco bez, ale mám na klíně Kubíčka a ten mi tady tříská do klávesnice, tak jsem ¨úplně zmatená:))

MarťulaR-2

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »