Útěk z Ruska

O životě
  • melliska
  • 11.10.12

Nelituji toho, že jsem odešla, ale toho, že jsem v cizí zemi sama. Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh ze života, který není procházkou růžovým sadem.

Měla jsem docela dobré dětství. Matka byla dětská doktorka a otec byl učitel na jedné místí střední škole. Rodiče byli, jsou a budou toho názoru, že jejich jediná dcera bude stejného postavení jako oni. Měla jsem všechno, co jsem chtěla. Ale o nějaké lásce jsem se ani zmínit nemohla. Do svých 19 let jsem byla panna. A moje matka se mnou každý měsíc chodila k doktorce a chtěla to mít černé na bílém.

Jednou jsem přišla domů a rodiče mě posadili před hotovou věc. Vezmeš si Iwana. To je syn jednoho tátova přítele, taky dost vysoce postaveného. Takže tam šlo jen o majetky. Zůstala jsem stát jako opařená a nezmohla jsem se ani na slovo. Toho večera měli přijít na večeři. Já jsem si nedokázala představit, že budu žít s člověkem, kterého neznám, nemiluji, prostě ne. Z večeře jsem se nakonec dopotácela do svého pokoje, chtěla jsem úplně přejít na jiné myšlenky.

Z toho mě vyrušilo matčino klepání na dveře. Že Iwan se mnou bude trávit týden, abych poznala svého budoucího chotě. Jenže já jsem nechtěla. Celý týden jsem přetrpěla. A potom se mi ulevilo, že už je to za mnou. Následující týden jsem šla po městě a rovnou do parku, je tam takové moje místečko, na kterém dokážu relaxovat klidně i celé hodiny. A nakonec mě z rozjímání vyrušil mužský hlas, doprovázený docela špatnou ruštinou. Sjela jsem ho pohledem a zjistila, že je hodně pohledný a větší asi o 4 hlavy než sem já. Vlasy černé a ty oči, no zjistila jsem, že hledá letiště. Lámanou češtinou jsem mu řekla, kde to je a on odešel. Ale celou noc jsem na něj musela myslet. Samozřejmě že jsem věděla, že už ho nikdy nepotkám.

Čas plynul a já jsem zase navštívila ono moje místo. Sedím a přemýšlím o mém tak nepochopitelném životě. Když najednou slyším znova ten jeho hlas. Opravdu to byl on. Čech jak poleno. Zjistila jsem, že pracuje jako pilot. Že do Moskvy jezdí pravidelně. Scházeli jsme se potom dost často. On říkal, že je vdovec. Manželka mu zemřela na leukémii. A zůstala mu po ní dcerka Valentýna. Sedmiletá holčička. Já mu zase řekla, že mě rodiče chtějí provdat za muže, kterého ani neznám. Trvalo necelý rok, než jsem zjistila, že ho miluji. Volal, psal, posílal pohledy. Ale nikdy mi žádný pohled nedošel. Ale o tom později.

Na jedné schůzce jsem se mu vrhla do náruče, cítila jsem se u něj v bezpečí. Prožila jsem s ním krásnou noc. Ráno mě doprovodil k našemu domu. Ale tak, aby to rodiče neviděli. Sotva jsem zaklapla dveře, tak na mě matka uhodila, co to má znamenat, hodila po mě ohledy a dopisy. A vláčela mě na gyndu. Ale moje doktorka je hodná paní a matce řekla, že jsem panna, i když věděla, že ne. Mezi dveřmi mi strčila psaní, že si musím najít jinou lékařku, protože si nechce zahrávat s mým otcem. Jenže moje matka není hloupá. Zašla semnou do nemocnice, a tam se potvrdilo, že panna rozhodně nejsem.

Následovalo hrozné období. Matka to tátovi tajila 14 dní. Jenže i on chtěl vidět potvrzení, že jsem panna. Prasklo to. Otec okamžitě začal jednat s přítelem a se synem, kterého jsem si já měla vzít. On řekl, že mě nechce, že jsem pošpiněná, protože jsem měla jiného muže. Otec mnou začal pohrdat a dával mi to dost najevo. Matka měla oči pro pláč a říkala, že jsem si zničila celý život. Otec přede mě hodil kufr, že si mám sbalit věci a táhnout za svým Čechem, že už nejsem jeho dcera. Matka se na mě ani nepodívala. Jen mi hodila do kufru dopis s kartou.

Odešla jsem, šla do hotelu a přemýšlela, co budu dělat. Rozbalila jsem dopis a přečetla jsem si, co matka píše. Přiložila kartu do bankomatu na moje jméno, kde byly docela slušné peníze. Volala jsem do Čech Honzovi. Vše jsem mu řekla a on neváhal a přijel si pro mě. Na úřadech jsem si vše zařídila. Ale vůbec jsem nečekala, že jsem těhotná. Když přišel přítel domů, našel mě schoulenou v peřinách a na stole test. Řekl, že je hodně rád a že Vája bude mít bratra nebo sestru. Tak jsem celé těhotenství prožila v slzách, protože jsem vždy snila o tom, že můj otec a matka budou pyšní prarodiče.

Je tomu bezmála skoro 3 roky. Rodiče ví, že mají vnučku, ale nikdy se o ni nezajímali. S dnes už manželem společně vychováváme naše dvě dcerky a ty si rozumí. Nelituji ničeho, ale jsem tady tak sama. Moc děkuji, že jste dočetli můj deníček až sem.

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 11.10.12 08:14

Je mi to moc líto, kdyby jsi byla jen trošku blízko, tak bych tě hned pozvala na kafíčko. :hug:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 11.10.12 08:28

Zní to jako pohádka, znám několik cizinek z ruska či ukrajiny, co jsou tady taky samy a šťastné. Možná tě mrzí, že tvoje dcera nezná prarodiče a prarodiče svoji vnučku, ale můžu tě ujistit, že v mnoha českých rodinách je tomu taky tak. Když se nám narodila dcera, tak nás rozdělila s rodiči „žabo-myší“ vojna mezi mnou a moji sestrou (sestra vymýšlela pomluvy atd., rodiče ji bránili), takže i naše dcera byla dost dlouho bez prarodičů a z manž. strany, ji prarodiče viděli ač bydleli 30km od nás, až bylo Elišce něco přes rok.
Buď šťastná z harmonické rodiny, je to to nejcenější, co máš, kdoví, jak by to s tebou bylo dnes, kdyby tě opravdu provdali za Iwana (znělo to šíleně, domluvit svatbu z rozumu-pro peníze), přeji všem, moc moc štěstí, lásky a pohody.

 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 11.10.12 08:35

Melliska… možná to tak necítíš, ale myslím že to dopadlo dobře, nedovedu si sama představit že bych si vzala kluka nebo muže co mi vybrali rodiče… to je strašná představa, žít s člověkem kterýho nemiluju celý život :roll:
Vím že je to bez rodičů určitě těžké a nikdy ti je nikdo nenahradí, zkus jim napsat dopis a poslat pár fotek… možná se nad tím vším zamyslí a vezmou tě zpět a kdyby ne budeš vědět že jsi to aspoň zkusila ;)
Asi jsem se nějak rozepsala, ale celkem se mě ten tvůj deníček dotkl.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 11.10.12 08:38

Kdyby ti tohle dělali rodiče u nás, tak je asi zavřou do blázince :nevim: Jsi moc šikovná a věř, že i je musí hodně bolet, že jsi pryč, jen vlastní tvrdohlavost jim brání si to přiznat. Být tebou, snažím se jim uvnitř odpustit a myslet na ně často a s láskou…ona ta dobrá energie dopotuje až k nim a pomůže změně :kytka:

Příspěvek upraven 11.10.12 v 08:39

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 11.10.12 08:45

To je hrozné, ale máš děti a manžela..tzn. novou rodinu, vím že se ztrátou rodičů se těžko vyrovnáš, ale když oni se k tomu postavili takhle…držím palce :hug:

 
lyžařka
Kecalka 362 příspěvků 11.10.12 09:19

Nenašla jsem v denicku jednu jedinou pravopisnou chybu ..je to ubec možne po 3 letech? 8o

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 11.10.12 09:45

Připadá mi to jak pohádka z jiného světa. Hrozné jak se rodiče chovají a jak se ochuzují o kus svého života babičky a dědečka. Snad jim to jednou dojde, ale škoda času, ten se vrátit nedá.

 
melliska  11.10.12 09:54

@lyžařka protože dnka,, mi ty chyby opravila. jinak normálně je tam chyb jak máku :(

 
Miš-El
Závislačka 3068 příspěvků 11.10.12 09:58

Neskutečný, že i v dnešní době něco jako smluvené sňatky s movitými existuje. Divím se, že si neodešla sama. Už jen ty prohlídky na gyndě… Každopádně jsem ráda že si našla štěstí a máš spokoenou rodinu :kytka:

 
brisco
Závislačka 2890 příspěvků 11.10.12 10:15

To je šílený. To je v Rusku normální, nechat si gynekologa potvrdit panennství dcery? 8o
Do budoucna přeju hodně štěstí. Neumím si představit, že bych takhle vykopla svou dceru!
Máš ještě sourozence?

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 11.10.12 10:38

Ty jo, to mi připadá jako před nějakými 200 lety, kdyby se to odehrálo. Dneska je fakt v Rusku zvykem domlouvat sňatek dětem, nebo rodiče jsou nějací věřící, nebo v nějaké sektě? 8o :nevim: A ten gynekolog - taky hustý. 8o to je taky normální? Tady, pokud bylo pacientce 18, tak maj rodič smolíka, doktor jim nic říct nesmí a buhví jestli náhodou nemusí dodržovat lékařské tajemství v tomto směru i od těch 15 let. :nevim:
Pak mi přijde divné, že ač je manžel pilot, tudíž pracoviště předpokládám Praha, že bydlíte na druhým konci republiky. Ale jestli se cítíš sama, určitě najdeš kamarádky i tam, třeba pomocí emimina ;)

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 11.10.12 10:47

Achjo, tohle je prostě jiná mentalita, já to nechápu. :nevim:
Podívej se, v Čechách je celkem hodně Rusů a Rusek, myslím, že si určitě najdeš přátele. Zkus rozhodit sítě, nějaké internetové stránky, určitě na někoho narazíš a seznámíš se. Třeba i tady na emiminu určitě najdeš spřízněnou duši ;) Kdepak bydlíš?

 
melliska  11.10.12 10:55

Děkuji moc moc za příspěvky, bohužel jsem jedináček. Přítel už pylot není, měl nehodu.Tak proto jsme se odsěhovali jinam. Dopis jsem už napsala, a né jeden.Ale pokadé se vrátil nazpátek. Rodiče pro mě chtěli to nejlepší, ale neptali se jestli jsem já štastná. Moje matka i otec mají kontakty, tudíš jim pokaždé všechno prošlo.

 
melliska  11.10.12 10:58

Ano, nák kamaráky mám, ale vubec netuším jak dcerce jednou budu vyprávět že moje matk a otec se ke mě tak zachovali. Že jsem ruska.Tady to o mě lidi neví, protože jsme se přstěhovli nedávno

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 11.10.12 11:03

Ale jo, hrubka tam je rodiče byly - píše se měkké i, ale to neva. Jen mě zarazilo, cos psala - já myslela, že tohle se může stát někde v muslimských zemích, ale ne v Rusku. A kontrola zda jsi panna? Šílenost. Myslím, že to pro tebe dopadlo jak nelépe mohlo.

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 11.10.12 11:17

Tak pokud je to někde z Kavkazu - Čečna, Dagestán, Ingušsko, tak bych tomu i věřila.

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 11.10.12 11:35

Melliska píše: lze obejít embargo
CHt jsělaem se zeptat.Jde o mého nevlastního bratra.Moje matka porodila mého bratra který byl umístěn do kojeneckého ustavu roku 1978.Protože manžel mé matky a otec bratra ho surově zmlátil měl 6m.Moje matka nebyla toho dne doma. A v kojeneckém ustavu bez matčiného souhlasu podepsali papír k adopci. Matka mi to řekla před pul rokem.Ale řekla že je na to uvalené embargo. pÁTRALA JSEM PO TOM .iNA UŘÁDĚ ŘEKLI ŽE JE UVALENO EMBARGO ALE I TAK JSEM HO NAŠLA. Je oční lékař. CHtělA JSEM ho poznat, a tak jsem se kněmu obědnala. A zustala jsem v šoku je uplně stejný jako muj starší bratr.Tak moc bych chtěla mu říct že je to muj bratr. Myslíte že to lze nák obejít

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 11.10.12 11:36

Melliska píše: Děkuji moc moc za příspěvky, bohužel jsem jedináček. Přítel už pylot není, měl nehodu.Tak proto jsme se odsěhovali jinam. Dopis jsem už napsala, a né jeden.Ale pokadé se vrátil nazpátek. Rodiče pro mě chtěli to nejlepší, ale neptali se jestli jsem já štastná. Moje matka i otec mají kontakty, tudíš jim pokaždé všechno prošlo.

 
melliska  11.10.12 11:58

@eva valoi psala kamarádka která zamnou přiša jistě pochopíte…nemám proč bych lhala

 
melliska  11.10.12 12:00

Psala to přes muj nicky, protože nemá internet, A CHTĚLA JSE NA TO ZEPTAT JÁ STÍM NEMÁM NIC SPOLEČNÉHO…))

 
cilly
Generální žvanilka 20496 příspěvků 11.10.12 13:33

Čichám, čichám jednu růžovou slečnu čivavu. :mrgreen:

 
twix-ka
Stálice 91 příspěvků 11.10.12 13:44

Taky do mě můj otec neustále hučel, že musím zůstat pannou až do svatby. Že pouze neposkvrněné si najdou pořádného ženicha a že děvky zůstanou děvkami a tak s nimi budou muži i jednat. Dokonce mi řekl, že se mne zřekne, až se něco dozví. O panenství jsem přišla ještě před svatbou, ve svých 20 letech, a toho „prostopášníka“ jsem si pak vzala. :lol:
Sice jsem otce neměla ráda za ty jeho kecy, v jednom ale měl pravdu. Holky z mýho okolí s „divokou“ minulostí si nemůžou najít normálního partnera, jsou jen rohožkou, o kterou si chlapi otírají nohy (jak by řekl otec).

 
LaBaM
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 11.10.12 14:23

Příběh děsný, ale… trochu nerozumím tomu, že tady píšeš, jak se otec tvojí dcery o holčičku ani tebe nezajímá atd. (viz https://www.emimino.cz/…ankovani/13/ ), tady je zase vylíčený jako téměř dokonalý… 8o

 
melliska  11.10.12 14:27

@LaBaM tak jnak. Kamarádka si bohužel nemuže dovolit internet… a tak ona příjde a jde sem na emimino… já ji sem pustím, ale nedívám se co píše. to až pak.. vím moje chyba trošku zmatené napravím..

 
Uživatel je onlineasha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 11.10.12 14:28

@LaBaM Hm, asi zas nejaka kamaradka… By mne zajimalo, jak dopadl ten soud.

 
Uživatel je onlineasha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 11.10.12 14:31

@melliska Ale urcite chapes, ze to dvakrat duveryhodne nevypada. Clovek ani nevi, s kym si vlastne pise.

 
melliska  11.10.12 14:31

Až sem příjde.. tak napíše…ale asi si založí nick

 
LaBaM
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 11.10.12 14:31

@melliska Hm… já si tě pamatuju podle popisu, že na tebe docela často narážím, jak čtu skoro všechno (při velmi častém ležení trávím čas tady, no :oops: ), a tak právě vím, že máš hodně příspěvky jiné, než tenhle deníček…

Hm, ta kamarádka je docela chudák! Chlap děs, bratr cizí… :?: 8o

 
LaBaM
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 11.10.12 14:31

@asha :pankac:

 
melliska  11.10.12 14:32

Já vím nedomyslela jsem to. A za to se omlouvám…

 
melliska  11.10.12 14:35

Já sama za sebe založila jen jednu diskusi.. a to je ohledně bytu…

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 11.10.12 14:35

To bude určitě ta kamarádka, co má tu sestru a šplhala v noci ze třetího patra… :mrgreen:

Melliska píše: Ahoj tak to je docela mazec. Poradím ti jedn zajdi k psychologovy. Opravdu já jsem byla taky náměsičná. A to tak že jsem utíkala oknem ze 3patra ani nevím jak jsem zešplhala dolu ven. A to celé 4roky… párkrád mě dovedla policie. Když spala semnou v postely sestra tak jsem jí poškrábala ruce a to do krve. Už jsem nevěděla co stím mám dělat tak jsem zašla za obvodní doktorkou a ta mi poradila..

A také ta, co má ty problémy s obecním bytem… Aha, tak teď čtu, že tu založila sama autorka, no vida, tak aspoň něco…

Nějak se v tom ale stejně přestávám orientovat :think:

Příspěvek upraven 11.10.12 v 14:36

 
LaBaM
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 11.10.12 14:37

@Alani Zajímavé, že obdobné chyby jsou skoro v každém příspěvku… kamarádka asi taky češtinu nemá jako rodnou řeč ;-)

Ale co, deníček je to i tak zajímavý…

Příspěvek upraven 11.10.12 v 14:38

 
Uživatel je onlineasha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 11.10.12 14:58

@melliska A koukam, ze kamaradka ma nachlup stejne starou holcicku, to mate fajn…

Nezlob se, ale obcas se tu objevi podvodnice a je to docela zabavny… A u tebe je tech otazek vic, pises, ze poustis jednu kamaradku, ta ale je jednou jedinacek, podruhy ma sestru, pak zas bratry… :think: Hmm hmmm…

 
Uživatel je onlineasha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 11.10.12 15:18

@LaBaM Tak bezpochyby zajimavy je. Prekvapuje mne jen, kolik je tu prekvapenych, jak to v Rusku chodi… V Rusku je mozny vsechno, tohle mi prijde jeste jako to nejmensi. Sjednavani snatku se tam deje odjakziva, v urcitych spol. vrstvach.

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 11.10.12 16:20

Že se tohle děje v Rusku bych i věřila. Ale můžete mi prosím někdo pomoct se zorientovat? Pochopila jsem, že autorka odešla z Ruska se svým přítelem sem do Čech. Její rodina jsou Češi žijící v Rusku, nebo jsou dtamtud? Na Rusku mi přijde, že i když s hrubkama, tak píše česky docela dobře. Tak jak to je? :lol:

 
becky87  11.10.12 16:52

Jen ruzova to muze byt, tyryruruityry­rurutyptypytyp. v
v
Uz ses trapna.

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 11.10.12 17:17

Ha, Iwan, přišel nečekán, nezván, chaloupku otočil a mě tím probudil…

 
cilly
Generální žvanilka 20496 příspěvků 11.10.12 17:20

@Verda73 Spíš to vypadá, že záměrně dělá hrubky. Jako cizinka by jinak skládala např. slovosled ve větách. :think:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 11.10.12 17:26

@cilly no abych se přiznala, jsem z toho zmatená :mrgreen:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 11.10.12 17:30

Větná stavba se až na pár maličkostí neliší.. ale Ivan se nepíše ani v ruštině w navíc já tedy nevím v jaké oblasti zakladatelka žila, ale já studovala ve Vladimiru na univerzitě půl roku a tam holky samy skákaly do postelí každýmu cizinci co prošel okolo.. cestovali jsme po Rusku celkem hodně, od vesnic až po velkoměsta, ale o domluvený sňatek jsme teda nezavadili nidke :nevim: ale kdo ví :nevim: :nevim:

Příspěvek upraven 11.10.12 v 17:33

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 11.10.12 17:32

Schizofrenie?

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 11.10.12 17:37

@evick2 Domluvené sňatky do určité míry existují na Kavkaze - někteří tamní obyvatelé tam žijí poměrně tradičním způsobem života. Jenže to nejsou Rusové, jejich státy (v rámci federace) mají vlastní parlament apod. Takže s domluveným sňatkem by se člověk v rámci RF mohl setkat, ale spíš ne, protože do těch oblastí se moc nejezdí.
Jenomže ty dívky tam jsou součástí té mentality a samy chtějí vstupovat do manželství jako panny, měsíční kontroly u gynekologa fakt běžné nejsou.

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 11.10.12 17:47

Tak je autorka češka, nebo ne? :mrgreen:

 
Uživatel je onlineasha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 11.10.12 18:08

@Verda73 Ceska? Ve svetle toho vseho se ptam, odkud sem byla seslana a s jakym zamerem?!? :think: :mrgreen: :mrgreen: (ale porad ji jeste davam sanci, mne to bavi :mrgreen: )

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 11.10.12 18:10

No ty bláho… zajímavej deníček, ale ještě zajímavější komenty :think: :think: :think:

Příspěvek upraven 11.10.12 v 18:14

 
LaBaM
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 11.10.12 18:23

@blorchi @eva valoi Jáká růžová 8o Jako, chápu správně, že je to nějaká klasika slečna/paní, co se baví, mění nicky a píše pohádky? 8o :roll: :mrgreen:

Ale jo, taky mě to baví, jen tu postrádám nějaké další vyjádření od pisatelky deníčku :lol: A jo, podle mého je to češka - nedělá ruské chyby, jen „dementní“… :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 11.10.12 18:31

Давай Меп пог­оворим немного порусскы, но извини мои ошибkи. Где в России Вы жили? что делает роzовая собаkа?

 
LaBaM
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 11.10.12 18:37

@Gina108 Rusky neumím, hodila jsem to do překladače do googlu a vyšel mi vtipně napolo přeložený text :mrgreen: :mrgreen:

Každopádně dobrý nápad :palec: Jen nevím, jestli pisatelka deníčku ještě něčím přispěje ;-)

 
rozumbrada
Extra třída :D 13513 příspěvků 11.10.12 19:04

Byl pilot a hledal letiště jo? :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama