V bříšku bylo líp

Porod
  • bara 1
  • 15.07.13

Nastal den D a pořád se nic nedělo. Nemít 22 kg navrch, ani nevím, že mě za chvíli čekal porod...

Termín byl daný podle MS 18.6.2013 a UTZ 21.6.2013. 20.6.2013 jsem šla na kontrolu na gyndu, byla to poslední kontrola, abych se dozvěděla, jak jsem pokročila. U gyndy to bylo jasné, otevřená na půl prstu a stále se nic neděje. Doktorka mě předala do rukou porodnice a já se měla dostavit na natáčení za dva dny.

Přišla jsem tedy do porodnice, kde ozvy byly v pořádku a stále se nic nedělo. Nabídli mi vyvolání, odmítla jsem. Za další dva dny se to opakovalo, znovu jsem odmítla. Třetí termín natáčení zněl jasně: není na co čekat, 27.6.2013 nástup i s věcma na vyvolání. Měla jsem strach a nevěděla, co mě čeká. Ten den se jim už natáčení nelíbilo a rozhodli se, že mě vyvolají okamžitě. Zavedli tabletku, taťka se oblíknul a já čekala na sále, co se bude dít. NEDĚLO SE NIC…taťku poslali domů, mě převezli na pokoj. V noci jsem chytla křížové bolesti, a tak mi sestřička píchla injekci.

Ráno vše začalo na novo. V osm už mi dávali zase tabletku a já slyšela, jak tam ženský roděj o sto šest. Začaly se dostavovat křížové bolesti, a tak se volal taťka a dali mi injkci na utlumení. Poté jsem byla jak zdrogovaná a bylo mi fajn. A pak to začalo…bolesti jako hrom a já jsem nevylezla ze sprchy. Šílené bolesti byly k nevydržení a já měla potřebu tlačit. Myslela jsem, že je to nekonečný, ale sestřička řekla, že už to půjde.

Zavolala dr a šlo se tlačit. Pavlínka se nám narodila 28.6.2013 v 16:25 hodin. Byl to krásný a ulevující pocit. Převezli mě na šestinadělí a holčičku mi nedali. Za chvíli přišli dr s tím, že malá měla neprůchozí střeva a že se uvidí, co s ní. Nechali si jí na noc, že mi jí dají ráno na kojení. Ráno nikdo nikde, šla jsem si teda zaťukat, co se děje. Že malá jim problinkala celý večer. Naštěstí se to umoudřilo a odpoledne mi jí donesli, dokonce i střívka nakonec v pořádku.

Co se dělo pak, nepřeju žádné mamince! Miminko stále plakalo a já už nevěděla proč, stále opakovali „Musíte kojit!“ Kojila jsem o sto šest, malá se pouštěla. Na večer měla plný nosánek,, a tak jsem zazvonila na sestřičku, jestli mi pomůže jí ho vyčistit, že se pouští od prsa, protože nemůže dýchat. Zlá sestřička narvala Pavlínce vatovou tyčinku, až jí tekla krev. Pak mi řekla „Ukažte jak kojíte.“ Tak jsem jí to ukázala a ona malou chytla a tak mi jí drtila k prsu, že řvala jako tur a ještě se poblinkala. Malou mi vzala s tím, že je to hrozné dítě. Říkala jsem „Dejte mi jí.“ Tak mi jí dala a práskla dveřma.

Moje hormony udělali hodně, probrečela jsem celý večer, přestala jíst a bála se miminka. Malá stále brečela celou noc a pak vlastně do doby, než jsme jeli domů.

V den, kdy jsme měli jet, říkám sestříčkám, že malá má hlad, že jí prostě moje mléko nestačí a až ten den mi pro ní trošku daly. Pavlínka šla hodně s váhou dolů a nás nechtěli pustit. Já bych tam nevydržela ani o minutu déle a tak jsem opustila nemocnici i přes tohle riziko.

Doma jsem samozřejmě nejedla a byla vystresovaná a přišla o mlíko. Malá Pavlínka na tom je daleko lépe, má teda umělé mléko a trápí jí zácpa, ale jinak je to 100 % lepší než v porodnici.

Moje malá Pavlínka je to nekrásnější, co mě potkalo. Jen mě mrzí, jak přišla na svět a jak zažila už tolik zla a hrubého zacházení. Teď jí dáváme tolik lásky, co to jde!

Chci poděkovat holkám na eMiminu za podporu. A všem maminkám, co se chystají rodit, přeji hodně sil. Nebojte se porodu, já jsem největší posera a přežila jsem.

Bohužel píši deníček v rychlosti, protože malá není moc spavá:)

Hodnotilo 13 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
teta 278
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 15.07.13 00:41

Ahoj :mavam:. No, začátek nebyl zcela nejlepší, co dodat… Snad už bude jen líp a líp. Doufám, že ten Nutroš zabral a už tolik nebrečí a je spokojenější. Posílám hodně sil do dalších dní :hug:.

Příspěvek upraven 15.07.13 v 00:42

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30721 příspěvků 15.07.13 01:34

Jáu staršího v porodce taky zažila jednu „velice příjemnou“ směnu sester..a rozkojila sjem se až doma. podruhý už jsem rodila ambulantně, a bylo to super :palec:

 
Anonymní  15.07.13 02:06

Ahoj podobné zacházení jsem zažila i já brečela jsem a vyčítala si jaká jsem to matka když se neumím postarat o dětátko ale časem jsem se vše naučila a vše v naprostém pořádku :-)a jak jsem si poradila se zlýma sestrami? chovala jsem se k nim tak jak oni se chovali ke mě a pak už si to nedovolily.Co se týče hrubého zacházení s miminkem zažila jsem to také a na sestru si stěžovala :cert: :cert: řekla jsem jí ještě jednou se jen špatně podíváš na mé dítě a neručím za sebe ty zakomplexovaná k…o :-D měla jsem od té doby klid :potlesk: jinak přeji mnoho zdravý

 
bara 1  15.07.13 08:17

@teta 278 už je to lepší, ale stále to namá srovnané a neprdí nám. @slavuska1 no já už nemám ani kapku mlíka:( bohuž @slavuska1 l, což o ty peníze, ale určitě by teď netrpěla na prdíky, zácpy a podobný…anonym: no je to vážně děsný, jak s těma dětma některé zachází, už je to jen zlí sen. V tu chvíli jse nebyla schopná nic dělat, teď bych zpětně reagovala jinak a babu poslala někam. Hold horony dělají svoje a já jako mladá nezkušená mamina měla strach si tu pusu otevřít…

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 15.07.13 08:31

@bara 1 Malá taky trpěla na zácpu a prdy z UM, ale pak mi doktorka doporučila kupovat HA mléka a moooooc se to zlepšilo. Ta bílkovina je tam už naštěpená a lépe se jim to prý tráví. Tak to třeba zkus pokud už to nepoužíváš :lol:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 15.07.13 08:32

@bara 1 ježkovy zraky kde jsi rodila?
Některý sestry jsou fakt hrozný proč tuhle práci dělaj je mi fakt záhadou…
Já se setkala s protivnou PA a ta mě taky parádně rozhodila takže první dny s miminkem byly fakt echtovní. Zrovna byl v porodnici hrozně nával takže sestry na nás neměly čas akorát.. musíte kojit aby neřval.. hm když nic neteklo mohl mi žužlat třeba palec u nohy a byl to stejný výsledek.. takže řval dva dny hlady než jsem si vydupala příkrm.. ani nechci vzpomínat.. no za týden mě to čeká zas a jsem „předna. raná“ dopředu což sice taky není ideální ale hodlám se rvát jak lvice jak za sebe tak za to nové miminko co příjde ;)

 
04021987
Kecalka 417 příspěvků 15.07.13 08:33

Ahoj… je o strašné, pokud má být sestra na neonatoligii, tak taková která jeochotná a milá… taky jsem po poklesu všech hormonů stále brečela.77
Jo a k tomu bolení a zácpě, dáváš Nutrilon? Ten nám to dělal taky…pak jsem začala dávat hipp bio combiotik, ten obsahje jak probiotika i prebiotik a male už neá problémy:o)))

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 15.07.13 08:38

Na mě taky sestra řvala proč nekojim.. asi co bych tak měla kojit, když jsem tam měla leda tak Saharu. Druhej den co mi malej řval jak tur a pak mi ho hodili na pokoj (byla jsem po sekci), že už ho u dětí nechtěj (ale bez mlíka) a já nespala, brečela a pak mě dorazila sestra, že jsem neschopná malýho nakojit, jsem si k ránu šla mlíko doslova vyřvat a dostala jsem. Malej spucnul 40ml a pak jsem o něm nevěděla. Miluju tuhle laktační masírku. Když jsme odcházeli, tak v papírech napsáno plně kojeno. Samozřejmě ani prd, malej zůstal na UM.

Příspěvek upraven 15.07.13 v 08:40

 
bara 1  15.07.13 08:49
Ba

@angellik23 NÁM TY MLÍKA STŘÍDAJ JAKO PONOŽKY, TEĎ NÁM POSLEDNÍ DALI NEOCATE, KTEREJ NECHCE JÍST. Tak zůstanu u Nutrilonu, ten jí aspoň chutná a teď už kadí, jen ty prdíky a po šestinedělí přejdeme na ten Babylove, prý si ho hodně chválí. @evick2 V Jablonci nad Nisou. :? no některý by tuhle práci dělat neměli, když neumí pomoct. :kytka: Přeju hodně štěstí u dlašího mimi. @04021987 jj Nutrilon Comfort, ale docela to jde, i když teď zrovna ječí jak když jí tu vraždím :,( :mrgreen:. @mejdylko Oni jsou jak prdlý s tím kojením, uplně mě odradili od kojení jak mi to vyloženě cpali, ale saozřejmě je to lepší jak umělá mléka, já mám taky napsáno plně kojeno :mrgreen: :mrgreen:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 15.07.13 09:06

@bara 1 bože to je strašný tady. Přitom na západě maminky spíš používají UM, protože musí do práce. Nevim proč se to tu tak hrotí. Mě to teda vůbec neva. Potom co tam na mě řvali, jsem si vypěstovala ke kojení odpor. Doma jsem to ještě zkoušela, ale nakonec jsem to vzdala. Jinak prcek byl od začátku nu Nutrilonu, ale na č. 2 má už Sunar. Je levnější a hlavně nesmrdí a je sytější. :) ale jestli máte problémy s těma střevama, tak je jasný, že to bude chtít něco „lepšího“

 
Zuzkolarik  15.07.13 09:17

Tak samozřejmě po porodu hned mlíko není, ale sestry radí stále přikládat (i když nic neteče) protože tím se právě začne tvořit. Já začala mít míko u obou dětí až dva dny po porodu, už jsem z toho byla také nervozní, že nic už tak dlouho nejedly, ale sestry mě stále uklidňovaly že má dítě zásobu…
Na sestru si určo stěžuj, taková nána tam nemá co dělat. Tak ať už je to jen lepší a Pavlínka vám hezky prospívá!

 
lasicce
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 15.07.13 09:21

Prosím tě, co to bylo za porodnici? Do té bych opravdu nešla :(

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 15.07.13 09:22

@bara 1 ahoj to teda cumim ze uz i v jbc se najdou takovyhle zly sestry ja rodila lbc ale tam uz je to znamy ze tam jsou taky svne jedna ze sester brala myho broucka za snurky u erarni zavinovacky jak kdyby to byl balik nebo co :pocitac: tak jsem si stezovala u vrchni sestry a uz jsem ji od ty doby nevidela a byl klid jinak preju zdravi miminko a uzivej ty prvni mesice jsou nejlepsi :

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 15.07.13 10:02

Blahopreju k Pavlince a teda jsi statecna, jak jsi to vsechno zvladla. I ten sileny personal v nemocnici… preju at je mala hodna, zacne hezky spinkat a at je hlavne vsechno v poradku! :hug:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 15.07.13 10:33

Ježišmarjá a já si myslela, že tenhle pocit jsem měla jen já a že jsem blázen. Naprosto to samý. Malej měl nízkou porodní váhu, takže nemohl sát. Nešlo mu to. Dva dny prořval. A pořád: musíte kojit…ale co???!!!pak nám milostivě dali příkrm a bylo mi malýho až líto, jak to rychle vyžunkl. No prostě horor!!! Ale musíte KOJIT!!! Díky nim nesnášim kojení. No nesnášim, zkoušela jsem to dva týdny za vydatných depresí, jak jsem neschopná matka a hodila jsem na to bobek. Malýmu je 10 měsíců a žádný vady na něm nepozoruju!!!

 
bara 1  15.07.13 10:54

@angellik23 je dost malinká na střídání mlík, ale jak píšu, když kadí zatím jí ho nechám aspoň do šestinedělí. zuzkolarik: já chápu, že jsem se měla rozkojit, ale pět dní nechat dítě o hladu jen síla. @lasicce Jablonec nad Nisou, tak chválená nemocnice. Musim ale říct, že u porodu se o mě starali špičkově, to jen šestinedělí bylo děsný! @aspagi No já jsem z Liberce, ale nechtělo se mi jít k nám, protože jsem slyšela samou hrůzu, ale příště bych raději tam. 8o Taky neskutečný jak s miminkem zacházeli. :kytka: Děkujeme, také přeju hodně štěstí. @tanik1912 děkujeme :kytka:, já si nepřipadám statečná, spíš že jsem zklamala své dítě. @mamca87 :? taky jsem myslela, že jsem jediná komu se tohle dělo… :? v dnešní době opravdu hrůza!

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 15.07.13 11:22

Jinak gratulace k holcicce :potlesk:

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 15.07.13 11:24

@bara 1 proc zklamala? krasne se o ni staras a milujes ji. co vic bys pro ni mohla udelat??? :*

 
bara 1  15.07.13 11:40

@tanik1912 mrzí mě, že jsem dovolila té sestře s ní tak zacházet…:( ale co..je to už pryč..

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 15.07.13 11:42

Gratulujink holcicce :kytka:,je hrozny ze si zrovna natrefila na tak hnusnou sestricku :pocitac:,nechapu to, stezovala bych si na ni.
Jinak zkus koupit Sunar, je dobry a neni tak drahy jako Nutrilon

Příspěvek upraven 15.07.13 v 12:01

 
bara 1  15.07.13 11:51

@lucka83 sunar jí právě vyvolal tu zácpu… :kytka: děkuji…

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 15.07.13 12:01

@bara 1 tak to je mi lito ze to ma ze Sunaru :roll:

 
balestra
Závislačka 4665 příspěvků 15.07.13 12:39

Kde jsi rodila?

 
bara 1  15.07.13 12:41

@balestra V Jablonci

 
Elessar  15.07.13 12:51

No, zažila jsem si v porodnici něco podobnýho a na ty poblázněný hormony je to fakt pecka…probrečela jsem spousty kapesníčků :roll: :? a nakonec jsme taky skončili na UM, ale jsme spokojený a o to přece jde :) edit: a rodila jsem v Liberci..

Příspěvek upraven 15.07.13 v 12:51

 
Elessar  15.07.13 12:52

@bara 1 a jinak gratuluju, koukám, že jsme rodily ve stejný den :kytka: :palec:

 
bara 1  15.07.13 13:40

@Acinore :? si asi člověk nevybere, stačí narazit na nějakou k…u a je to v prčičích. :kytka: Tak hlavně že je to za námi že..

 
Gremlin  15.07.13 13:57

Zkus na ty střevíčka BIOGAIA kapičky, jsou to probiotika. Pomáhají k dozrávání miminkovských střev. To je ten důvod, proč mají obvykle miminka problémy, jejich střeva nejsou ještě úplně vyvinutá. Do 14 dnů, by se to trávení mělo maličké upravit. Nezkazíš jí tím opravdu nic, naopak jí posílíš i imunitu.

 
bara 1  15.07.13 14:15

Gremlin: kolik to stojí?

 
lucka2092
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 3 inzeráty 15.07.13 15:02

Opravdu nechápu proč takový lidi jsou na oddělení s kde jsou miminka když se neumějí chovat. my jsem si taky něco takového zažily a vím že je to hrozný pocit. když je berou jako nějaký věci. přejí Pavlínce jen to nejlepší

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 15.07.13 16:18

Ke zdravotní sestře (sestřička se k ní nehodí) nemám slov a takoví lidi by neměli ve zdravotnictví vůbec pracovat :cert:. Jinak jsem ráda, že už je líp a neboj, miminko si z porodnice naštěstí nic pamatovat nebude a ty mu dáš potřebnou péči a lásku :kytka:.

 
Anonymní  15.07.13 17:13

A mojí kamarádce na novorozeneckém sestra řekla, ať kouká kojit, pokud nechce, aby jí dítě chcíplo hlady. Prostě hnus :zed:

 
Mišanila  15.07.13 17:14

Tak to mě mrzí, že jsi narazila na špatnou sestru a přístup. Ale dcerce to nahradíš a bude jen líp!

A napiš jim to na stránky, mají tam prostor na stížnosti. Nebo ještě lépe přímo na porodnické oddělení. Já to tady píšu furt, že pokud si ženy nezačnou stěžovat, tak taková fůrie to příště osladí zas další nezkušené mamince. Já už jsem si taky stěžovala na jednoho lékaře z dětského odd. a mám dobrý pocit, že se třeba chytne za nos a propříště si to k dalším rodičům nedovolí…

Já jsem rodila v Jilemnici (o Jbc jsem taky chvíli uvažovala) a přestože mi poprvé kojení nešlo vůbec, tak jsem nezažila žádný špatný přístup a to za mnou chodilo snad celé oddělení. Pokud to opravdu nešlo, dali nutrilon a byl klid…

 
Pajkax
Závislačka 4068 příspěvků 15.07.13 17:16

Ahoj, hezký deníček, doufám, že už se Vám daří líp… bohužel, po CS jsem měla problémy s rozkojením, sestry byly strašně nepříjemné, brečela jsem manželovi do telefonu, na rameno když tam byl pořád, už jsem říkala, že snad podepíši revers, u mě zase malému nasadili nutroš aniž by mi to řekli a nenosili mi ho, nakonec jsem se rozkojila až doma v klidu, kde na mě nikdo nekřičel, že ho špatně přikldám a tak.
Hodně sil a hodně štěstíčka… :kytka:

 
bara 1  15.07.13 18:05

@lucka2092 :,( ani jako k věci se nechovali, to bylo snad ještě horší…házeli tam s ní jako s kusem hadru..Nebo aspoň ta jedna baba a při propouštění mi řekla, že stejně skončí malá na pohotovosti s mým přístupem. @Ivča78 děkujeme :kytka: moc! @Mišanila našla jsem pouze tuhle stránku, myslíš, že můžu napsat sem?http://ww­w.nemjbc.cz/cs/na­piste-nam.html. Jinak děkujeme za podporu @Pajkax :? je hrozný číst kolik maminek tenhle přístup zažilo, děkujeme a Vám přejeme také hodně sil a štěstí :kytka:

 
Mišanila  15.07.13 18:18

@bara 1 Můžeš to hodit klidně na ten mail, to se dostane i na porodnické oddělení. Nejlepší by bylo, kdybys věděla jméno sestry, nebo aspoň jaká směna to byla a napsat jim, co ti na jejich přístupu vadilo…

Já jsem na jejich stránkách nedávno viděla odkaz, kde byly přímo stížnosti a pochvaly a dalo se v tom číst, ale teď to nemůžu najít, možná to zrušili.

Já jsem psala přímo na dětské oddělení a kopii na ředitelství, chvíli jsem si dopisovala i s ředitelem nemocnice :). Pak chtěli přímé setkání, ale to jsem odmítla. Stačilo mi dát jim zpětnou vazbu na chování konkrétního doktora a vědět, že to nějak na oddělení řeší a že vědí, co některým rodičům vadí.

 
bara 1  15.07.13 18:47

@Mišanila já její jméno znám, měli tam tabuli se jménama a fotografie u toho, ten její ksicht poznám na míle daleko. Dobře, zkusím jim napsat.

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 15.07.13 19:07

Téda, tak to je hrozný, co to bylo za sestřičku? Vždyť to miminko teprve vylezlo na svět a neumí hned všechno ;( a to s tou tyčinkou je teda hrůza :,( vytrpěla sis teda dost tak doufám ze vám ted bude dělat samou radost :* jinak moje beruška byla taky uplakaná. Ne teda moc ale každy den v 17:35 ( mimochodem se narodila 17:38) zacala plakat a usnula az kolem 9-10. A to sem ji musela uspavat na rukach a nesmela sem ji vubec polozit ani si s ni sednout :zed: mela koliku. Byla uz sem fakt vyčerpaná ale kolem 3 měsíce jako by utlo a od te doby je zlata :) neumi teda usnout sama ale stačí jí dat jen prso, sednout do křesla a spinká :) promiň ze sem se tak rozepsala ale chtěla sem tím jen říct at se nebojíš ze to bude určitě dobré :) přeji hodne sil a hlavne zdravíčko obe i Pavlínce :) :hug:

 
Ya-ya  15.07.13 19:32

@bara 1 ahoj, která to byla? já tam byla velmi spokojená a nikdo se ke mně hnusně nechoval ani k malému. A to nám kojení ze začátku taky nešlo. :think:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 15.07.13 20:25

@bara 1 Až teď čtu, že jsi rodila v Jablonci. Já už vím, která to byla :cert:. Ostatní sestřičky na mě byly zlatý, ale ta jedna teda byla šílená taky. Zvonila jsem totiž taky jednou v noci o příkrm (neměla jsem ještě mlíko), když mi malá brečela a já už měla po x-hodinách, kdy byla jen u prsu, rozkousanou bradavku a ona mě sjela už do telefonu, že mi stejně nic dát nemůže, jedině glukózu. Tak jí říkám, ať mi ji tedy přinese, tak zase mě seřvala, že mimino nemá hlad, že to mi garantuje, a že mu to teda dá, ale ať počítám s tím, že ho bude bolet břicho a bude mu ještě hůř a spát stejně nebude. No a vida, malá spala až do rána. A vedle mě maminku sjela, protože jí večer řekla, ať malého nepřebaluje a jí v noci plakal a pokakal se, tak ho přebalila, ale plenu nechala, aby jí to mohla ukázat (asi chtěla kontrolovat, zda odešla smolka), a tu sjela tak, že potom chudák brečela.

 
lucka2092
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 3 inzeráty 15.07.13 20:26

@bara 1 no to už je fakt moc :( nevím co na to má říct být tebou šla bych si stěžovat ale nevím kam, protože už je to fakt moc, tohle si nemůžou přece dovolit :(

 
chatwenna  15.07.13 20:56

Holky, to je mazec, co jste si nektere zazily… Mrzi me to :srdce:

Ale na obranu sestricek, musim rict, ze ono to prikladani, i kdyz nic netece, ma svuj vyznam… Ja mela mleko, az pri prichodu domu :) Mamka mi udelala palacinky s tvarohem a cokoskou :mrgreen: S malym jsme zalehli, vzbudili se za tri hodiny a ja mela prsa k prasknuti… A tri dny ve spitale ani tuk :roll:
Ja rodila ve Valasskem Mezirici a tam jsou na novosich same mlade a hezke sestricky :srdce: A samy mi nabidly na noc glukozu a byly hrozne mile a fajn :)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 15.07.13 20:59

Ahojík teď mám rodit po třetí a opět zvažuji kam jít :-) A když si vzpomenu na nemocnici v Jihlavě tak se mě tam teda nechce. A to sem teď četla že mají nové pokoje atd.. ale k čemu tohle všechno, když přístup některých sester je příšerný :-( Zažila sem u obou mých holčiček :-(
Drž se a jak píšou holky pomůže asi jen stížnost a příště si to nenechat líbit :-(
Ať malou přestane brzo bolet bříško a uleví se jí :-)

Peta

 
Gremlin  15.07.13 21:04

Biogaia kapky kupuju na mimibazaru od ženských, co je dovážejí z Polska z lékáren. 10 ml teďka nabízí kolem 320,– a vystačí Ti to na cca 2 měsíce. Pokud bys,,polským,, nevěřila, mají je určo v každé lékarně i u nás, ale dražší. Mně se osvědčily. Teďka se nemusí ani nechávat v lednici. Denně se dává 5 kapiček - nejlépe na lžičku a před jídlem. Malá se nám narodila sekcí o měsíc dřív a díky kapkám ji bříško natrápilo. Škoda, že dětské obvoďačky tuhle možnost málo kdy nabídnou a cpou miminkům samou chemii.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 15.07.13 21:27

@chatwenna máš pravdu, přikládání je důležitý :kytka:, mám druhé dítě, první jsem kojila a kojím i druhé, ale když vidíš, jak dítě půl noci tahá a tahá a pláče hlady, tak jsem mimču i sobě chtěla na chvíli ulevit. Chápu, že musí mamince vysvětlit, že to nejde řešit neustálým dokrmováním, ale jednou dát trošku, aby se mimčo i maminka trošku vyspali, to mi přijde i ku prospěchu. Každopádně takováhle sestřička laktaci spíš zarazí a vůbec se nedivím, že se díky takovým sestrám někomu ztratí mlíko.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 15.07.13 21:29

@bara 1 na tý tabuli jsem ji taky hned poznala a kamarádky, co za mnou byly v porodnici a taky tam rodily a já jím popisovala, jak byla hnusná, tak hned věděly, o koho kráčí. A víš co bylo „nejlepší“? Že při odchodu přišla s doktorkou na vizitu a samý úsměv, žertovala na oko před doktorkou a ještě mi podala ruku. Docela jsem váhala :cert:.

 
JitkaBrno  15.07.13 23:10

To mě mrzí, ale teď už bude jenom dobře. Doufám, že jestli se takhle budou chovat ke mě a prckovi, že nebudu jak paralyzovaná a že se dokážu ozvat… Budu žalovat i mému chlapovi, aby jim když tak domluvil. :cert:

Příspěvek upraven 15.07.13 v 23:18

 
Sasha001
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 15.07.13 23:42

@bara 1 Tedy tak tohle mi vyrazilo dech. Teď už chápu, proč jste skončili na UM :zed: Ta sestřička musela být snad padlá na hlavu nebo co… :pocitac: :cert: Chudák Pavlínka, tohle si začít hned ze začátku… :( A to jsme si říkaly, jak bychom do Liberce nešly. No po tom, co jsi tu napsala začínám uvažovat, že vážně na poslední chvíli půjdu radši do Liberce…

 
bara 1  16.07.13 08:06

@Emmicka2012 já už jsem jim napsala na stránku a stěžovala si aspoň přes mail. Sestřička se jmenovala Hana Benešová. Taková stará rašple.

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 16.07.13 09:09

@bara 1 to mi bylo hned jasny ze to byla stara rašple. Ja to říkám furt ze ty mladý holky sestřičky sou lepší a mají i víc pochopení nez ty starý :pocitac:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama