Veronika a Adámek (22.týdenní)

Rodičovství
  • euka2
  • 12.05.03

Ahojte holčiny a miminka, tak se nám konečně ochladilo a miminka můžou v klidu spát. Já vám teda povím, kdysi jsem chtěla pořád hezké počasí, abych to mohla hrotit rovná se opalovat na chatě :), ale teď jsem ráda, když ta vedra nejsou. Adámek byl večer vždycky uondaný a když se koupal, tak ještě rozpařený, takže se vzbouzel zpocený... :((( Vše se holt podřizuje miminku.

Tak holčiny, vy, které máte první miminko, oslavily jste poprvé svátek matek??? To jsme matičky :-))) Já jsem dostala od Adámka kalhoty a 2 trička, to je tak šikovnej chlapeček, že to umí koupit :-))) Ale obecně mě tenhle svátek nebere. Kdysi bylo MDŽ, a to mi přišlo úplně normální něco dát mamce (asi byl člověk naučenej ze školy, dělat přáníčka a tak), ale tenhle svátek… no mojí mamce jsem ani nepopřála. Snad mi to odpustí, sama to taky nehrotí.

To jsem tak ráda, že nejenom Adámek nechce pít z lahvičky. Ale koukám, je to obecně problém miminek plně kojených. Řeknu vám, maximální výhoda to kojení… v noci se Adámek vzbudí, nemusím nikam běhat a připravovat do lahvičky…, prostě to jen vytáhnu a je to. Pobavila jsem se u Vrabčáčků, jak se Jiřinka schovává a prostě máma není, tak holt se musí vzít lahvička. Myslím, že i my budeme muset něco takového aplikovat. Ta miminka jsou na prsech jako malí závisláci :-))) Holčiny, ta prsa už nejsou to, co bývala na začátku, když se Adámek narodil. Zdá se mi, že velikost je snad stejná jako před otěhotněním, taky už po dlouhém nočním spánku nejsou nalitá, ale mléka je pořád dostatek. Tuhle jsem byla na chatě a zase se opalovala nahá, Adámek dostal hlad, tak jsem ho začal kojit. A vlastně poprvé jsem viděla, jak z toho druhého prsu začalo odkapávat mléko!!!! Viděla jsem to u jedné holčiny v porodnici, ale teď se to stalo i mě. Většinou jsem při kojení oblečená (jak jinak) a ještě nosím ty vložky do podprsenky, takže jsem to neviděla, co se děje. I když jsem v tom druhém prsu cítila tlaky, tak tohle mě překvapilo. Říkala jsem si, že bych k tomu druhému prsu mohla připojit ještě jedno miminko, kterému by to rovnou kapalo do pusinky bez práce :-))))))))))

Takže my jsme „oslavili“ pátoměsíční (bože, co je to za výraz????) asi pětiměsíční, co? narozeniny. Co nevidět začneme s příkrmy. No už teď Adámek kouká, kdykoliv cokoliv strčím do pusy, že by si snad taky dal. Když piju z láhve vodu tak se dívá, jak to, že asi nepiju taky z prsu :-))) Kolikrát mám chuť mu dát ochutnat jogurt, protože mi do něj matlá ručičkou, ale říkám si, že ještě teda vydržím do 6. měsíce. Ale asi už teď (22.5.) se budu muset poradit s naší dr. o tom, co a jak, v jakých intervalech zavádět příkrmy, ty blivajzky :-))) Já nejsem zas tak sečtělá v těhle věcech. Mám knížku o Matce a dítěti, její recenzi jste určitě četly. Pak mám 3. díl sešitku Šťastná rodina nebo tak nějak se to jmenuje (1. jsem dostala od gynekoložky, 2. díl přišel poštou před porodem… je to od Fixies.. asi to taky máte) Tak v tom 3. dílu to píšou podle mě docela dobře. Teď jsem něco odkoukla od Vrabčáčků a Ivča už je zkušená od Mojánka, tak určitě taky poradí :-)))

Už to jednou docela vypadalo, že se Adámek převrátí z boku na bříško, měl tak hezky „našlápnuto“ :-))), ale ta ručička tam vadila, takže bez úspěchu. Snad nejvíc si vyhraje s čímkoliv, co šustí… např. prázdný obal od vlhčených ubrousků. Nedávno jsem ho nechala na zemi na terase a znenadání po něm chňapnul, sám si ho vzal a začal šustit. Takže hračky nepotřebujeme :-))) Ale jo, potřebujeme, ale takový časopisy, který si čte a po přečtení trhá :-)))), to je teda věc!!!!! Nebo papírový kapesníky, ještě v obalu, taky bezva zábava.
Když je na bříšku, tak hezky pase hříbátka, nebo jak se tomu říká, ale obecně na bříšku ho to moc nebaví. Po chvilce začne kníkat, tak ho dám zase na záda. No snad to není špatně, když si má postupně začít dávat nožičky pod zadeček a začít lézt nebo si sedat. Sama bych byla nejdradši, aby už seděl a mohli bychom pořád drantit venku ve sporťáku. Adámek totiž nechce být v kočárku jen takležet a koukat. Venku jsme jen chvíli, kdy má spát, to je cca 45 minut a pak většinou jdeme z procházky s pláčem. Ani nemá hlad, to má vždy dost času, ale prostě ležet nechce. Nic z toho kočárku nevidí. To když jedeme náhodou s autosedačkou po nákupech, to maximální pohoda. Vidí všude, kouká, kde co lítá :-))).

Ještě jednou se vrátím k výhodě kojení. Já se vám tak cpu, co všechno sladkýho sním a ještě večer večeřím a hubnu!!!!!!! BEZVA!!! Před těhotenstvím jsem se blbě stravovala, resp. ráno jen 2 jogurty, pak oběd a pak až do dalšího dne nic. Váhu jsem si teda pořád držela stejnou, ani hlad jsem večer neměla. Tělo bylo zvyklý nejíst. Maximálně nějaký salát večer, ale to taky ne pravidelně. Pořád jsem se bála, abych neztloustla a tak, ale teď je to prima. Ono se říká, že jakmile se málo jí, tělo si všechno uloží, protože ví, že nic dalšího nedostane. Teď jím víc, to rozhodně a hubnu. Je to daný i tím kojením, to jistě, ale myslím si, že když budu jíst takhle i po odstavení Adámka, teda pokud omezím to sladké, snad to taky půjde. Takže mi sice pořád zbývají ještě 2 kila, ale opětovně to neřeším.
Taky jsem si všimla, že pořád mám tu čáru na břiše, která se dělá v těhotenství. Sice už dost vybledla, ale pořád tam je. To by mě zajímalo, kdy vybledne úplně. Ale z toho problém nedělám.

Tak to jsem toho zase napsala…

…mějte se hezky, miminkům přeji, ať jsou hlavně zdravá, Kája Esterky ať už se uzdraví a Sulankovic Verunka přibírá.

Papa

Veronika a Adámek (22.týdenní)

Váš příspěvek
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 12.05.03 09:09

Ahoj holčiny,

tak jsem taky tak ráda, že už nejsou ty pařáky, hlavně kvůli Ondráškovi, byl z toho večer vždycky ukňouraný, v pokojíčku měl strašný horko a býval i v noci spocený, ale teď už je to lepší. Verčo, jak píšeš o těch prsech, tak já to už vypozorovala asi před 2 měsíci. vždycky, když jsem kojila, tak jsem cítila, jak mě v tom 2. prsu bodaj takový jehličky a tak jsem se koukla a ono z něj teklo samo mlíčko, ale vždycky jen chvilku, pak to přestane. Čáru na bříšku nemám, ale já jí tam neměla ani v těhotenství.

Jinak co se týká jídla, tak se taky cpu, toho sladkýho snim požehnaně a taky myslim furt hubnu, ale až kojit přestanu, myslim, že se budu muset začít hlídat. Ale u nás to neni ještě aktuální, Ondrovi budou teprve 4 měsíce a kojit budu určitě i po půl roce. Jó, s tim odstavenim to neni žádná bžunda.

Den matek taky „nehrotim“, poslala jsem teda mojí mamině sms přání, ale jak píšeš ty, když jsme chodily do školy, udělaly jsme vždycky maminkám přáníčko a tím to bylo daný. Moje mamina i říká, že na ten svátek matek si stejně nemůže zvyknout, že by spíš furt slavila MDŽ. No a mě je to popravdě zatim celkem fuk, možná až bude Ondra sarší a přinese mi kytičku, tak budu šťastná jako blecha:-)).

A co se týká našich pokroků-my se ještě nepřevalujeme ani ze zad na bříško ani z bříška na záda, za to se ale umíme točit jako ručičky na hodinkách pěkně dokolečka. nechám ho chvilku samotného pod hrazdičkou a když k němu přijdu za 5 minut, tak je úplně obráceně. Na bříšku krásně pase, ale taky nevydrží moc dlouho, začne pak kňourat a tak ho položím zase zpátky na záda. Nejradši je bez plínky, takže se pak ani nestačim divit, co kde zase počůral. No a koupání, to je naše oblíbené, včera jsem s ním vlezla do vany, a když ležel na bříšku, držím ho pod ramínkem a bradou, tak hrozně kopal nohama a rukama a plaval jakoby čubičku a byl úplně nejnadšenější miminko na světě:-)). Tak jsem zvědavá, jak nám půjde plavčo až začneme cca za měsíc chodit:-). Nevím v čem teda budu chodit já, protože podprda od plavek mi je těsná a celkový plavky nemám, ale zatim to neřešim.

A jéje, Ondrášek se budí, takže musim uhánět, mějte se krásně a papa

Irena a Ondrášek (16.týdenní)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.05.03 21:35

Ahojte holčiny,

máme nové fotečky (6) v Nové fotogalerii. Je to strana 6. Tak se taky pochlubte, jak vám ty drobečkové rostou :-))

papa a hezké sny

Veronika a Adámek

karla1
Stálice 83 příspěvků 13.05.03 07:43

Ahoj holky,

obracím se na vás jako na zkušené protřelé mamči, které mi už jednou dobře poradily. Momentálně řeším nákup babyvaku a chtěla jsem se zeptat, jestli s ním nemáte některá zkušenosti. Budu mít určitě vatanai, kt. mám půjčený od kamarádky, ale pro to nejmenší miminko mi příjde babyvak nejlepší- co myslíte, eventuelně máte tip na nějakou konkrétní značku?

Mějte se i s miminky prima a uživejte krásného počasí.

Karla, 35.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 07:47

Ahoj Verčo a ostatní......Tak jsem jukla na fotky Adámka. Ten je moc pěkný, moc mu to sluší, v tom námořnickým. A překvapilo mě jak je o proti Karolínce dlouhý. Nám bude v neděli 5měsíců, ale takhle veliká neni. Asi jste v rodině samí dlouháni vidˇ??? No a jak Adámek spinká, je kouzelnej..Taky ho nejvíc miluješ když spí??? Já Karolínku moc. Tedˇ jsem se nehlásila protože jezdíme na chalupu a je tam krásně, lepší než v králíkárně. Lítám po zahradě se sekačkou, zasela jsem si mrkev,petržel,řek­tvičky, tak pak bude mít Karolínka až budeme přikrmovat zeleninku a ovoce z naší zahrádky…No uvidíme. Jinak je Kája furt na boku, a to i ve vaně, a třeba přebalit jí je někdy hrůza. Otočím jí na záda a to je vztekání. Když jednou pásla koníky, tak se otočila na záda. Jinak má taky moc ráda vše co šustí a zabavit jí je někdy dost těžké…V postýlce se jí moc nelíbí tak jí mám na sedačce nebo na dece. Nejvíc je spokojená v náruči když s ní chodim po bytě a ukazuju jí věci. A taky v Kristýnčině pokojíku má tam samé plyšáky, tam je věcí na koukání…Tak já budu končit, fotku jak už jsem psala poslat nemůžu nemám na to propriety. Tak se mějte všichni moc fajn i s mimískama Pa Gabča s Karolínkou (skoro 5měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 09:40

Ahoj holky.

Minulý týden jsme byli celá rodinka u rodičů na Moravě a tak jsem měla teď co dělat, abych se prokousala všemi příspěvky. Cesta byla v tom vedru celkem náročná, ale Magda ji zvládla na výbornou. S tou plenou do autosedačky ti dávám Verčo za pravdu. Pití jsem Magdalénce z lahvičky nenabízela. M. si sama říkala častěji o kojení a pila méně. Řešila jsem to tak, že jsme jí vždycky nabídla i z druhého prsu, aby si vzala to přední mléko na žízeň ? a fungovalo to. Vzpomínám si, že stejně jako vy jsem zkoušela lahvičku u starší dcerky, když jsem si myslela, že musí mít v létě žízeň i když byla plně kojena, a neuspěla jsem:-). Takže tentokrát jsem už neexperimentovala. Přechodu na flašku bych se tak moc nebála. Chce to zavádět postupně příkrmy a pozvolna ubírat kojení. Hlavně moc nespěchat a nenervovat se. A pokud si nevezme hned dudlík, tak to lze celkem dobře řešit lžičkou nebo hrníčkem. U Dominiky jsem kojila plně 5měsíců a úplně jí odstavila v roce. Tak doufám, že s Magdou to půjde podobně.
Jo a máme velkou novinu. Magdalénka se už 2 týdny krásně otáčí ze zad na bříško. Takže teď to u nás vypadá tak, že jí položím na podložku a do pár sekund je na bříšku a po minutě volá o pomoc, protože chce zpátky. Takže paráda? Taky jí už nemůžu nechat spát na posteli nebo gauči. Přebalování je taky zážitek?Holky, máte se na co těšit. Krásně si taky už podává hračky, přendává je z ruky do ruky. Nejvíc jí fascinují nožičky, stále ji trčí ke stropu a snaží se je chytit. Zkoušela jsem jí dát paleček do pusy a jde to, ale sama to ještě nezvládne.
Moc se jí líbí, když jí říkám říkadla nebo zpívám /spíš krákorám/. Zkoušely jsem i paci, paci a vařila myšička?.moc oblíbené, doporučuji.
Já teď trochu lavíruju se zády. Následek cestování a hlavně spaní u rodičů. Mám tam šílenou válendu. Alespoň mě to donutilo cvičit. Váhu mám už původní ? ale tělíčko by potřebovalo zpevnit. Plavky jsem ještě nezkoušela ? raději.
A můj miláček se ozývá. Jdeme kojit.
Mějte se moc hezky a hodně rozmazlujte ty své zlatíčka.

Iveta s Madlenkou /bez 6 dnů 5měsíční/

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.05.03 14:51

Ahoj Gabči a Karolínko,

no já mám 172 cm a Tom přes 180. Sama nevím kolik. Adámek měl na minulé prohlídce 67 cm, takže možná už teď těch 70 bude mít. Tak akorát se vejde do kočárku. Taky myslím, že to bude čahoun :-)))

Když spinká, má nádherný klidný výraz, je to prostě zlatíčko milované. Jak jinak.

Jo, jo, to chození je teda záhul. Kolikrát už necítím ruce a říkám si A DOST a musím to omezit. Jenže zase slyšet Adámka plakat… to je taky síla…takže nosíme pořád.

Zatím papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 15:29

Ahoj Karlo, já jsem s babyvakem strašně moc spokojená, během chvilky v ní plačící miminko usne nebo se aspoň uklidní, taky se tím hodně šetří bolavá záda… Šátek Vatanai je stejně dobrý, možná lepší na léto, že nehřeje jako babyvak (ale i léto bývá chladnější a když mimi šupneš do vaku jen v bodýčku a zachumláš ho, bude v pohodě). Taky s miminkem v šátku nebo vaku uděláš doma spoustu věcí a nemusíš ho „odkládat“ do postýlky. Já používám babyvak hlavně na rychlé vyřizování například na poště nebo když si potřebuju MHD zajet někam na otočku do města (s kočárkem by to byla katastrofa).
Určitě si nepořizuj pro nejmenší mimi klasickou klokanku, není zdravá na zádíčka cca do 2-3 měsíců (i když výrobci tvrdí opak).
Ještě něco - když ti miminko v babyvaku usne, sundáš ho tak je uvnitř a položíš i s vakem třeba na postel… cítí se tam pohodlně a krásně zavřený v „hnízdečku“ a spinká dál.
Posuď sama, jestli využiješ oboje - vatanai i babyvak - možná je to zbytečné mít dvě podobné věci. Co se týče značky, nekupuj žádné napodobeniny, kvůli bezpečnosti (třeba aby se nepovolil pás), mrkni na www.babyvak.cz
Snad jsem ti trochu poradila, ahoj Johanka a Marcel 3 a půl měs.

karla1
Stálice 83 příspěvků 13.05.03 18:24

Ahoj Johanko a Marcelku,

díky za radu, koupím ten babyvak od fmy Pechovi (moc se mi líbí ten žlutej s kytičkama :-), Vatanai dostaneme od dědečka, takže ho budu moct používat, až mimi z babyvaku odroste.

Měj se i s chlapečkem moc prima a přeju ti, ať máš klidnější noci (s napětím sleduju vyprávění v tomhle deníčku a moc vám všem držím palečky.)

Karla

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.05.03 20:49

Ahojte holčiny a miminka,

tak Adámek to teď zalomil, já mám sice koš plenek, ale aspoň trochu si jdu „orazit“ a pak se do toho vrhnu.

Tak dnes ráno, když se Adámek vzbudil, byl pokadítkovanej, ale totálně!!! Pyžamko i plenka, kterou mu dávám pod hlavu, byla pokadítkovaná. Tak to nám začal ten den moc hezky :-)))

Dnes měl Adámek svoji premiéru v restauraci. Sama jsem na to byla moc zvědavá. Měla jsem sraz s bývalým přítelem a šli jsme na obídek. S kočárkem - autosedačkou jsme seděli u stolu, Adámek se zrovna probudil, tak jsem se chystala kojit. No bývalý přítel byl z toho na větvi a prý „Ty jako vytáhneš cecík a nakrmíš ho?“ A já na to „a jak asi jinak, když se pořád kojí“. On byl navíc děsně žárlivej, tak se tomu asi divil. No já být s ním, ani do restaurace nejdu, natož abych tam kojila. Já byla tak hlídaná, že když jsem chtěla jít někam s kamarádama nebo s lidma z práce, to byly teda muka a vysvětlování. Naštěstí už spolu nejsme, ale můžeme si spolu zajít na o., takže poho. Adámek byl vzorné miminko, byl v jiném prostředí, tak koukal na všechno kolem, po chvíli se mu už v kočárku nelíbilo, tak jsem si ho vzala na klín, šmatlal po příborech, cucal lžíci, kterou jsem předtím důkladně otřela, bušil s ní do stolu, prostě pohoda. Když nám přinesli jídlo, poprosila jsem bývalého přítele, jestli by mi to nenakrájel (jak malému dítěti hihihi) a jedla jsem jednou rukou, teda vidličkou :-). Šlo to taky, až na to, že teda na mě nic neskončilo, ale na židli ano. I tak docela slušný výkon. Prodebatili jsme páté přes deváté, vždyť to znáte, on je taky ublafanej, ale byla to příjemná změna. Kolikrát mi přijde už na palici ten koloběh…kojení, přebalení, hraní, spánek, kojení, přebalení, hraní, spánek.
Naštěstí když už to tam Adámka omrzelo, šli už jsme pryč.

Takže dnes trochu změna, fakticky si už kolikrát připadám jako stroj. Sem tam je to proložené chatou a odpoledními procházkami…ma­teřství je hezká věc, ale sem tam stereotyp. Naštěstí miminka nám to zpestřují dost a dost. Stačí úsměv a jedeme na novo!!!!!

Tak já se jdu pustit do těch plenek, ať můžu jít do hajan.

Papa a hezké sny Veronika a Adámek

PS: Ještě jsem zapomněla. Dost mě bolí záda, tak jsem si řekla dost s nošením. Když už nadešla nosící chvilka, sedla jsem si do křesla s Adámkem, já mu zpívala, on taky, ale trošku jinak :-), hráli jsme si s lahví Eviankou, kterou mu tajně upíjím, je moc dobrá :-))), nebo s hodinkama a ono to taky šlo. Po čase se upokojil, koukal na televizi, asi tam šlo něco děsně zajímavého a když začal zívat, šupla jsem ho do kočárku a skoro bez breku usnul. Takže to teď tak míním praktikovat. Fakticky těch 7 kilo živý váhy :-))) se už pronese.
Tak nejen bývalý přítel, ale i já jsem ublafaná. Ahojky V.

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 14.05.03 07:26

Ahoj holciny,

Lukasek uz taky usnul, dneska dokonce v 20.30h a skoro po ulozeni do postylky ani nebreknul, jen parkrat zaknikal a spal. Byl utahanej jako kote. Naposled spal pul hodky kolem 17h, tak uz mel dost. No jo, kdyz ten moulik proste musi porad nekde cumitkovat, aby mu neco neuteklo a pak pomalu usina i pri prebalovani.
Ted tu mame moc pekne kolem 22 stupnu a slunicko, takze akorat pocasko, zadne vedro, ale pritom pekne na tricko a sukni. Tak by mi to vyhovovalo cely rok. Nosime si do parku deku, kde se vzdycky spolu na chvili natahneme. Ja se snazim neco cist, ale vic jak dva odstavce nezvladnu, protoze mi do toho Lukasek povida o sto sest a samozrejme chce slyset ode mne taky odpoved. Jeste, ze kolem nas nejsou lidi, asi se podivovali nasi konverzaci.
Obcas mi to doma taky prijde trosku jako stereotyp, ale do prace se mi zatim nechce. Kdyz si vzpomenu, jak jsem litala jak hadr na holi, prisernej stres, pracovni vikendy,…Zlate casy, co mam ted s Lukaskem. Nemela jsem nikdy cas ani na obed, takze to jistil jen nejakej sendvic (u me navic typu ryzoveho polystyrenu, jelikoz mam tu bezlepkovou dietu) zato vecer jsem normalne vydatne vecerela. Takze uplny opak oproti Verce. Ted se cpu kdykoliv, klido v 22h, ale to uz jen ovoce. Zbyvaji asi 3-4 kg, presne nevim, naposledy jsem se vazila po 6 nedeli. Odhaduju to tak podle obleceni.
Caru na brise jsem nemela, takze brisko mam hladke i bez jedine jizvy, zato stale trochu vycuhuje :) No jo, ale cvicim, i kdyz to zatim neni videt.
Pak jste tu jeste probiraly to kapkajici mleko. Ja to zjistila a videla uz treti den po porodu, taky jsem na to koukala a rikala si, ze by se jeste jedno mimco uzivilo. Ted to mliko nekapka ale rovnou strika hned z nekolika kanalku najednou, takze ty vatove vlozky by mi jaksi nestacily. Kdyz kojim, strkam si na druhe prso takovy umely kloboucek nebo jak bych to nazvala. Dostala jsem to v porodnici, ohromne sikovna vec. Mliko to zachyti a pak ho jen vyleju. Venku zatim nekojim, tak to jde, ale nevim, jak to budu praktikovat, jestli nekdy budu. Snad toho mleka ubyde a budu moct taky pouzivat ty vlozky do podprdy.
V patek jdeme dat udelat Lukaskovi pas, aby s nami mohl odcestovat v lete do Cech. Je to legracni, protoze ho musime dat nejdriv vyfotit. Chteji vyplnit do formulare barvu vlasu a oci, jenze ty vlasky my jeste nemame a barva oci se nam muze jeste zmenit :) Taky ta jeho fotka v pase, no nevim, nevim jestli ho celnici jeste v lete poznaji :)
tak jsem se zase nejak rozepsala, jdu to asi zalomit do postylky.

Mejte se krasne, jdu jeste omrknout Adamka do fotogalerie. Taky tam pak pridam par fotecek, tak dam vedet.

Papa
Petrus a Lukasek 3,5 mesice

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.05.03 21:14

Ahojky holčiny a miminka,

jak se zmínila Petrus, i já jsem dnes zašla s Adámkem, abych si ho nechala zapsat do pasu. Tady v Praze to dělají na počkání. Takže vyzbrojená svým pasem a Adámkovým rodným listem, šla jsem na věc. Nicméně ouha, potřebují k tomu ještě i můj rodný list!!! Ten jsem samozřejmě neměla, takže až na druhý pokus. Sice jsem to mohla zkusit je umluvit, ale přede mnou byli lidi, takže bychom museli čekat. Teď už to mám připravené v batůžku vše a někdy se tam zase vypravím.
Ani nevím, jestli by takhle malému miminku udělali pas, jak psala Petrus. Synovec ho měl asi ve 4 - 5 letech, ale jen asi na rok, protože se tahle malé děti rychle mění. Už si dovedu představit tu komedii, kdybychom šli s Adámkem k foťákovi :-)))))))))))))))) Věčně ruka v puse.....

Dnes jsme trochu „výletovali“, tím myslím zapsání Adámka do pasu a taky koupit něco tchýni k narozeninám. Tom mě poslal ke své kamarádce do Vinohradského pavilonu, abych koupila nějakou kosmetiku. Tak ta holčina byla z Adámka nadšená, pořád na něj cukrblikovala a aby udělal rohlík, tj. jako úsměv. Jenže Adámek rohlík udělal, jenže opačnej!!! Začal plakat, takže jsem ho vysápla z kočárku a byl klid. Moc se mu to tam líbilo. Tolik krabiček, vůní, byl jako u vytržení. Koupili jsme 2 krémíky a bylo hotovo.

Po neúspěšném pokusu s pasem jsem se ještě stavila u kamarádky, která dělá v Nestlé v Modřanech. No ta taky byla nadšená, jaký je Adámek pohodové miminko. Pořád se na ni usmíval a culítkoval…Prostě vzorové mimi. Kamarádce je 31 tak jsem jí hecovala, ať už si taky nějaké mimi pořídí, že s přibývajícím věkem je to čím dál tím horší. Teď už je to sice výrazně lepší, ale ty začátky, věčná nevyspalost, jen sedět a kojit, kojit, kojit. ty začátky jsou prostě úmorný.

Když jsme přijeli domů, myslela jsem si, že hned bude chtít Adámek jíst. Na chvilku jsem ho dala k medvídkům, tj. do postýlky, na které má kolotoč s medvídky :-))) a šla jsem se převléknout. Jenže Adámek nějak zapomněl na hlad a asi si půl hoďky hrál a byl zticha. Takže jedl až po 3 hodinách. Maximálně to vydrží tak 2,5. No kdyby se mi to podařilo prodlužovat, byla bych moc ráda. Prý by měl vydržet bez jídla až 3,5 hoďky, ale trápit hlady ho nehodlám. Když to ustojí, ustojí, když ne, bude jíst po 2,5 hodinách.

Dnes jsem měla k obědu jahodové knedlíky a odpoledne ještě meloun. No a Adámek se decentně opupínkoval. Tak teď nevím, jestli to bylo z jahod, nebo z toho melouna. Spíš bych to tipovala na ty jahody, ale zase nebyly čerstvé, navíc „prohnané varem“. Tak nevím, ale i jahody i meloun prostě vylučuju z jídelníčku.

Tak já končím, hezké sny přeje

Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.05.03 23:27

Ahojky kocky a kotatka,

tak se opet hlasime z domova z Prahy, dorazily jsme vcera v sardinkoidnim stavu a autem se strejdou ve vecernich hodinach. Proc sardinky? No, jelo nas tam pet … tri z toho s nadmernymi rozmery, mala Verunka v sedacce a ja chudinka proti zbytku z tech normalnejsich na prostrednim sedadle vzadu:-)) Byla to lahudka, jesteze pocasi bylo rozumne a slunicko moc neslunilo. Verunka v podstate spinkala celou cestu, 2× dostala papanicko lahvicku a jak to drncalo, hezky se ji spinkalo a definitivne se probudila az tak 20min pred cilem a to se nechala mnou ukecat a uspivat. Protoze pred odjezdem spinkala asi tak 3 hodky, bala jsem se noci … ale pohoda. Doma jsem ji chtela trochu unavit a tak jsem ji na venovala rodine, osprchovala se a pak vykoupala robatko a opet nechala napospas rodine. Fakt ji to dokonale unavilo, nebot usinala segre na ruce mezitim co ja pripravovala jeste chutnou krmi. Papanickem se probrala a usla definitivne u prsa kolem pulnoci a spinkala az do 7.30h, vsichni uz byli vzhuru a nevericne kroutili hlavami. Zajimave vsak bylo, ze uz kolem 9h byla opet hotova a tak dostala papanicko a v 10h uz byla opet tuha a az ve 13h jsem ji tahala z postylky nebot jsem chtela jeste nakrmit a jit do poradny … taky jsme tam dorazily na posledni chvili … nastesti tam byli jeste lidi a tak nas dr. bez komentaru vzala. Co vam budu povidat, po poradne prcek opet usnul v kocarku a hodinku schrupnul, pak jeste 40min po 18h a definitivne na noc usla 10min po 21h … toz jsem zvedava v kolik bude budicek, v noci se uz totiz daaaaavno nebudime. Holky, to je fakt parada, jsem nadherne vyspinkana a jedine co mi vadi je, ze jsem od prirody sova a ranni vstavani mi nedela dobre a tak se z toho citim behem dne unavena … ale jinak vas nechci provokovat, zvlaste ty co vstavaji a koji i nekolikrat za noc. Fakt se to neda srovnat s tim zacatkem,konecne mi dochazi ze to 6tinedeli fakt nebylo jednoduche… jak rikas Veroniko, to bylo furd krmeni (u nas kombinovane … nutriton, pak prsa a pak lahvicka nutrilon), chvile spinkani a opet krmeni.

Taaaak, supky k vysledkum dnesniho mereni v poradne … 5,25kg a 62cm … proste parada!!!! Verunka pribrala za 3t 700g, takovy prirustek jeste nikdy nemela a tak jsme byly pochvaleny. Hned jak na ni MUDr. koukla rikala, ze je to uuuplne jine miminko a ze hnedka vypada lepe, pak zvazila a byla nadsena stejne jako ja, huraaaa! Vyrostla o 2 cm a je to uz velka holka, uz se dlouho do te tasky z kocarku asi nevejde:-))) Takze ryzova kasicka splnila svuj ucel a asi za par malo tydnu zacneme davat i neco jineho nez mlicko a kasicku … MUDr. rikala neco o zelenince, toz jsem mooocc zvedava. I to blinkani uz je o dost lepsi, uz neblinkame po kazdem jidle a taky uz ne tak moc. Jinak jak jsem minule psala o tom, ze se Verunka zdala MUDr. nejaka bleda, byly jsme na Morave na odberech a fakt zelezo chybi a tak nam byl napsan Aktiferin a tak nam pribyl dalsi chod jidla:-))) Pry je to dlouhodoba zalezitost a bere se to i nekolik mesicu.Navic to barvi pradlo pokud ukapne ci vytece z pusinky. Nastesti muj andilek papa vsechno z lzicky bez problemu, tudiz i kapicky papa vzorne a nehoda se nam stala pouze jednou a tudiz pouze jeden bryndak to odnesl. Jak jste psaly o vitaminu AD, tak ja to kapu taky primo do pusinky, 2 kapky se mi zdaji na lzicku divne. No, vetsinou ctu pribalove letaky ale tady se mi to priznavam zdalo zbytecne.Samozrejme kapky zapijime mleckem. Stejne si myslim ze je jedno jak se to do mimiska dopravi a zalezi na tom jak to ktere z nas vyhovuje.

Musime se taky pochlubit otacenim z briska na zadicka, minule jsem na to zapomela. Poprve se Verunka pretocila pred 2t na prebalovaku … jenomze na Morave mame jenom takovy provizorni uzoucky a ja to necekala a malem byla katastrofa … ufff … jesteze jsem pohotova. Podruhe se predvedla velkemu obecenstvu…byly jsme v parku na dece i s prateli a ty ji chteli vyzkouset jak pase hribatka … popasla skvele a prekulila se na zadicka. Od te doby uz to dela bez problemu temer pokazde, je to sikulka.

Veroniko, skoukla jsem fotky Adamka, je cim dal tim vice kouzelny a na te jedne fotce se mi zda ze ma kukadylka jako ty … je to jenom zdani ci to je realita? Ja ulozila jednu fotku Verunky v bryleckach do galerie 2 dny tomu, az bude chvilka, pridam dalsi. Uz je prispevek opet nejaky dlouhy a tak koncim a jdu hajinkat a snad se brzy zase ozveme.

PAPA vsem

Sulanek + Veronika 16t (zitra)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.05.03 09:16

Sulanku,

Verunka je báááááájjjjječ­náááááá v těch brýlečkách! Naprosto bombová a fantastická. To se Ti teda podařila, beruška jedna. Koukám, taky oblečky z Nextu, no hlavně že je mají malí broučkové a mamky mohou ostrouhat!!!! :-))))))))

Je pravda, že Adámek má kukadla jak zrcadla, ale pořád nevím, po kom. Celkově mi přijde, že se podobá Tomovi :-((((((, no snad se tam ta mamka taky někdy vyvrbí :-)))

Tak když už jste zase v Praze, že bychom se někdy příští týden sešli? Já mám auto, takže můžu kamkoliv dojet.

papa zatím Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 16.05.03 19:13

Ahoj holčiny,
Tak toho mám dneska celkem plný kecky. Právě jsem Ondráška uložila asi po hodinovým ródeu, kdy se neustále zmítal, šplhal po mě, kvičel, občas zvracel, no prostě hrůza. A on byl asi jenom hrozně unavený a už chtěl spinkat, protože jakmile jsem ho vykoupala a dala k prsu, tak vytuh, takže jsem ho pak rovnou šoupla do postýlky. No řeknu vám, že mě u toho občas utíkaj nervy a v duchu trochu nadávám?., ale pak zase vidim jak slaďounce usíná a jak je úžasný miminko a vrátí se mi dobrá nálada.

Teď je to s nim přes den trochu těžší, nejradši by už snad chodil nebo dělal cokoliv kromě ležení na zádech. Nemá totiž přehled co se děje a tomu vadí, takže se chce furt chovat, aby viděl. U toho sebou různě vrtí, hýká a plácá do mě rukama a vydatně mi trhá vlasy. No a to je moc spokojený. Jak jste na tom vy? Občas už nevím jak ho zabavit, myslim, že už o tom psala Veronika.

Dneska jsme byli na návštěvě u mojí babičky, ta je z něho celá paf. Strašně ho miluje a neustále mu kupuje nějaké dárečky, takže to je moc prima, hihi. Choval se tam ?slušně?, nechal se i od babičky, teda prababičky chovat, ale jakmile jsem mu zmizela z dohledu, hned začal pobrekávat, závisláček jeden. Akorát, když jsem mu sundala plínku, aby si trochu vyvětral pindíka, tak se nepozorovaně totálně počural a měl pak mokré všechno oblečení a já blbec jsem mu nevzala žádné náhradní, no ale zvládli jsme to.

Odpolko jsme vyrazili na procházku, bylo docela příjemně. U Rossmanna jsem pak utratila asi 300 korun za různé přípravky na vlasy, začaly mi totiž pěkně padat. Nevim čim to je, baštim stále vitamíny pro kojící maminy, tak by mi snad nic chybět nemělo a stejně jakmile si vjedu rukou do vlasů, tak vytáhnu slušný ?chomáček?. Asi budu plešatá. Nevíte některá co s tím?????

Příští středu jdeme k doktorce na přeočkování, tak to snad zvládneme už lépe, taky jsem zvědavá na Ondrášovi nové míry. Začal si teď dokonce přendavat hračky z jedné ručičky do druhé. Ne vždycky se mu to teda povede, ale i tak si myslim, že je to úspěch.

Esterko, chtěla jsem se tě zeptat, jak zvládáš 2 děcka dohromady? David by totiž chtěl za rok zkusit pořídit Ondrovi sourozence a já s tím souhlasila, nicméně si to zatím nedokážu moc představit v reálu. Já totiž třeba skoro nezvládám domácí práce, ještě tak vyžehlit plíny a Ondrovo oblečení, horší už je to ale s mým a Davidovým oblečením a o klasickém úklidu ani nemluvě. A ani skoro nevařim. Fuj já vim, že jsem ostuda, ale nějak mi prostě nevychází čas a síly. Nebo je tu ještě někdo, kdo už má 2 děcka? Iveta, myslim? Nebo se pletu?

Koukala jsem do fotogalerie a miminka jsou kouzelná, šoupnu tam dneska taky nové Ondrášovi fotky, snad se vám budeme líbit.

Nějak jsem se rozepsala, mějte se krásně a
papa

Irena + Ondrášek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 16.05.03 19:29

fotky jsou na straně 1 (jenom 3 nové, hrozně dlouho to trvá)

Irena

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 16.05.03 20:51

Čau holky,
tak Vás opět zdravím, zase se tu semlelo kde co. Šimůnek oslavil včera čtyřměsíční narozeniny. To je neskutečný, jak to utíká!
Taky jsme zaznamenali velký úspěch, Šimon se začal v úterý přetáčet ze zad na bříško. Obráceně z bříška na záda už to umí asi měsíc. Nechala jsem ho ležet na zádech, prozřetelně na zemi a odešla jsem na balkon věšet prádlo, no a když jsem se vrátila ležel na bříšku a hrozně se na mě chechtal. Já jsem z toho byla celá vedle! Na pravou stranu mu to jde bezvadně, na levou hůř, vždycky ho musím trošku postrčit. Na bříšku taky nevydrží moc dlouho. Je to legrace, nejdřív se hrozně snaží být na předloktí a za chvíli totálně odpadne, hlavu zaboří do deky a leží a funí.
V pondělí jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, co a jak.

Včera se nám na plavání stala tragická nehoda, mám totiž pravou ruku trochu chromou - zánět šlachy, takže nosím přes den ortézu, bolí to jako čert. Celý plavání proběhlo v klidu, až nakonec, když jsme přistoupili k abecedě plavání a já měla šimůnka vzít na ruku (stylem jako když chcete miminku mýt prdelku po vodou), tak jsem ho při přendavání z jedný ruky do druhý upustila do vody. Hlavou tam zahučel a nohy jsem mu držela, paní instruktorka ho pohotově vytáhla, řev byl, alel zase tak strašnej ne… Byla jsem z toho totálně rozklepaná, připadal jsem si jak nezodpovědná matka… fuj. Celý den jsem byla taková přejetá. Když jdeme plavat, manžel mi vždycky říká, hlavně ho tam neutop…

Jdu ještě přečíst vaše komentáře, mějte se fajn

čau katy a šimůnek 4 měsíce a 1 den

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.05.03 21:12

Ahojky kočky,

tak dnes jsem za velkou kočku já!!!! Když jsem kupovala tchýni dárek v té kosmetice, byla tam akce na nalíčení od Lancomu. Tak jsem si řekla, že to zkusím a objednala se na dnes na půl 6. Lancom používám, tak proč by ne. Sama se moc nelíčím, make up vůbec, jen šedou tužku na oči a řasenku. Sem tam když jdu ven, ale ne na procházku s Adámkem, lesk na rty a tím to končí. Tak jsem si nechala poradit co a jak.
Pleť mám prý hezkou, takže ani make up nemusím mít. No nicméně na mě napatlala jen lehce něco makeupového :-))) No nejdřív mě odlíčila… bylo to moc příjemné. Na kosmetice jsem nebyla ani nepamatuju, tak jsem si připadala „skoro“ jako na kosmetice. Po makeupování :-) mi nalíčila oči do hněda, uvnitř oka světlé a pak tmavší a pod obočím světloulince zeleně, ale opravdu to jako zelená nevypadalo. Pod očima taky tak, nejdříve světlé, které přechází do hnědého. Řasy mám dlouhé, takže s nima problém nebyl. Ale když mi je nalíčila, líčila je i shora, já se pak na sebe mrkla, normální mrkáček čiko jsem :-))) Na puse mám rtěnku taky do hněda a ještě na tvářích něco… to už nevím, jak se jmenuje, jo sluneční pudr prý. A to celé bylo přepudrováno. Ještě jsem zapomněla, že po odlíčení mě nakrémovali Lancom krémky. Ty jsou bezvadné. Drahé jak pes, ale URČITĚ :-) se to vyplatí (abych pravdu řekla, sama bych si je nekoupila, to mi je kupuje Tom… no možná koupila, nebýt na MD a neplatit hypotéku, stav.úvěr,stav­.spoření,živ.po­jištění.....)
Když jsem na sebe nakonec jukla do zrcadla, nevěřila jsem vlastním očím. Úplně jsem prokoukla. I Adámkovi jsem se líbila. Ten byl mezitím s taťkou, courali po Vinohradském pavilonu.
Takže celkový výsledek - maximální spokojenost. Jen škoda, že někam nemohu vyrazit, takže za chvíli to odlíčím a budu zase normoš mamka.

Iren, máš naprostou pravdu. Kolikrát vymyslet zabavení je síla. Většinou jsem to řešila chozením po bytě s Adámkem na ruce. Jenže už je těžký, k tomu mě z toho bolí záda, tak jsem si řekla dost a už nechodím. Když už to Adámka na zemi nebere, sedneme si do křesla a ukazuju mu vše možné, „čte“ noviny, tj. trhá je, hraje si s hodinkama a když už neví co by a začne plakat, tak si chvíli popláče, pak zaměří očička na televizi a chvíli taky vydrží. Ale to už je většinou čas k spánku, tak ho dám do kočárku a spinká jak andílek.

S těma vlasama máš Iren naprostou pravdu. Taky mi dost padají. Ale přičítám to jaru, mě se to před těhotenstvím stávalo (někdy i na podzim), takže to neřeším a neplaším. Aimy taky vyměnila srst, tak já taky :-)))))))))))

No Adámek už usnul, tak ho jdu následovat. Mějte se hezky a hezké sny přeje

Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.05.03 21:16

Ahojky Iren,

Ondrášek je nádherné mimi. Ty mimátka jsou všechna stejná. Adámek si ve vaničce taky věčně cucá ruku. To jim snad někdo napovídá????? :-)))))))))))

papa Veronika

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 16.05.03 21:16

Tak ještě jednou, vložila jsem pár fotek našeho šimůnka pro ilustraci. Jsou na straně 6. Tak dobrou noc

katy

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 17.05.03 06:04

Ahoj holciny,

Musim se s vama podelit o zazitky s Lukaskovym fotografovanim a podavanim zadosti o pas. Tak uz u fotografa to bylo neco. Nejdriv si pan fotgraf myslel, ze chci vyfotit ja a tak jsem ho vyvedla z omylu :) No koukal nevericne, pak se poptal, jak je Lukasek stary. Zjistil, ze teda sam asi sedet nebude a ze teda nevi, jak na to. Mel tam pripravenou zidlicku a hotovo. Tak manzel, ze ho bude drzet tak, aby byl videt jen Lukasek. Chytil ho pod rucickama a drzel ve vzduchu, jak stene. Jenze, Lukaskovi se tahle poloha zrovna nelibila a daval to najevo, Navic se mu jaksi vytratil uplne krcek a tvaricky rozestoupily do sire tak, ze vypadal jak maly budha. Opravdu to nebylo prilis realisticke a tak jsme museli trochu zmenit. Adam ho chytil niz skoro u pasu a drzel natazenyma rukama do strany od sebe. Sice uz nebyl prdolik tak zkroucenej, ale zase se trochu klatil. Nakonec to jakz takz ustal a vypadal docela normalne. Nevedel si akorat rady s rucickama a tak je soupnul do pusinky. No proste komedie, pan fotograf se zapotil aby se trefil do okamziku, kdy Lukasek neochutnaval nejaky ze svych prstiku nebo na nej zrovna nevyplazoval jazyk. Nakonec se povedlo a my obdrzeli dve fotografie.
Pak jsme se vydali na postu (tam se podava zadost o pas, taky jsem se tomu podivovala, no jina zeme, jine zvyky). Zadost jsme meli uz predvyplnenou, ale policka, kde chteli barvu oci a vlasu jsem vynechala. Nicmene pani za prepazkou trvala na tom, ze to musime taky vyplnit a tak jsme trochu zafantazirovali. Ocicka ma ted seda, jenze vime, ze barva oci se klidne muze jeste zmenit, ze. Ovsem barvu vlasku, tu jsme si museli uplne vymyslet, jelikoz Lukasek jeste zadne nema. To svetle chmiritko (Lukasku pardon) nepovazuju za vlasky. A tak jsme tam lupli hnedou, ta je takova univerzalni. Pani byla spokojena a my jsme teda odkraceli domu. Pas budeme mit do 6 tydnu a oficialne by mel mit platnost 5 let. No myslim, ze ho pouzijeme jen na jednu cestu a za rok dame udelat novy. V Cechach mu zazadame o ceske obcanstvi a dame zapsat do nasich pasu, to by taky mohlo fungovat. No prace je s tim, des.
Jinak Verca zahajila druhou vlnu vystavovavni miminek, tak jsem taky vlozila tri nove fotecky, strana 3 a jedna se nam nedopatrenim zatoulala mezi Sulankovic Verunku na stranu 9.
Vsechna miminka krasne vyrostla, faldicky jsou videt. Hlavne, ze zesilila Verunka, to mam radost. Srdickove bryle jsou primo bombasticke.
Holky mejte se o vikendu bajo,

Petrus a Lukasek 3,5 mesice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.03 21:33

Ahoj Ireno.

Skoro se mi chce začít tvými slovy…mám toho dneska plné kecky. Ono fakt zabavit ty naše kojeňátka, je celkem záhul. Magda je takový malý čertík a stále v pohybu. Nyní má v oblibě pořád plácat ručičkama /hlavně při kojení je to prima/ a všechno ve své blízkosti chytat, škrábat a tahat. Už objevila i mé brýle:-((. O škubání vlasů ani nemluvím. Naštěstí manžel je šikula a stále pro Magdalénku vymýšlí nové ,,hračky''… Naposledy jsem Magdě dala na hraní malou flaštičku s oušky a místo dudlíku má nástaveček jako hrníček. Madla z něj statečně sosá /to jsem zvědavá jestli bude sosat,až v něm něco bude hihi/, no a Jirka dal do něj několik korálků a flaštička teď vydává krásné rachocení. Má to velký úspěch, ale je to o uši. Jinak se nám taky líbí všechny jiné polohy než vleže. Ale přiznám se, že ji moc nenosím, spíš ji občas dám do sedačky nebo si s ní sednu nebo jí dám do jiného pokoje. Nejvíc se jí samozřejmě líbí u Dominiky. Tam může oči vykoukat.

Téma padání vlasů je aktuální. Mám sice pocit, že se to v posledních dnech u mě zlepšuje. Jinak v knížkách jsem se dočetla, že je to normální, protože … v těhotenství vlivem růstových hormonů nám vlasy lépe, více rostou a tím tolik nevypadávají. No a po poprodu se to pak projevím tím, že ty vlasy, které měly vypadnout dříve vypadnou až teď . Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně. Každopádně se to časem má upravit. Už se sama na to těším.

Na otázku, jak se zvládájí 2 děti, ti asi neodpovím tak, jak bys potřebovala. Já mám mezi holkami věkový rozdíl 7let. Takže je to asi o úplně něčem jiném, než když máš děti těsně po sobě. Ale každopádně starat se ,,jen" o miminko je jiné než starat se o děti dvě. Píšu jiné a ne jednoduší, protože u prvního dítěte se člověk všechno učí, je ze všecho vyjevený a často hledá problém tam, kde není. U dalšího dítěte jsi už mazák, ale máš toho zase na starost /ale i pro radost/ víc. Ale nyní vážně. Zpočátku to byl fakt velký záběr ..mimi, prvňák, domácnost. A to mi Jirka moc pomáhal. Domika je rozumná holčička, ale byla zvyklá, že se jí hodně věnuju a měly jsem své zaběhlé rituály a najednou bylo všechno jinak, protože tady byla Majda. Takže se objevilo vztekání, žárlení, slzičky… Ale už je to za námi.A holky jsou teď moc velké kámošky. Na nikoho se Magda tolik nesměje a nehečí jako na Dominiku… až teď žárlím já:-))).

Ondrášek je kouzelný. Má takový šibalský pohled… bude to asi pěkný čertík.

Krásný den.

Iveta + Magdalénka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.05.03 18:03

Ahoj, jen v krátkosti, nemám totiž tento týden moc času, už se pomalu chystáme na stěhování, takže uklízím, třídím věci, vyhazuju nepotřebné, dovedete si to představit… asi za týden začneme… tak budu asi chvíli „mimo“. Do fotolagerie pošlu snad taky pár foteček - raději hned než na to zapomenu. Při stěhování budu asi nějaký ten den nebo týden bez internetu, v novém domečku nemáme ještě zařízené připojení, Telecom prokrmovat nechceme, asi bude připoj.24 h denně po kabelu nebo něco jiného, tak kdybych se delší dobu nezývala, tak nemám techniku:))

Jinak ještě k našemu kakání - už třikrát M. kakal po 5 dnech, takže až 6.den, už to beru jako normální věc a nedělám z toho drama, aspoň vím přesně, kdy nálož čekat:)) Dneska to zrovna proběhlo… a hned dvakrát za sebou s hodinovým odstupem, nestačila jsem uklízet:) Uvidíme, jestli nám tahle frekvence vydrží nebo se to upraví, podle naší dr. by měl kakat v dohledné době častěji.
Nečetla jsem ještě vaše komentáře, tak nereaguju, mějte se krásně,
ahoj Johanka a Marcel 3 a půl měs.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.05.03 18:39

Ahoj mamči a mimča!
Moc vás všechny zdravím. Nestíhám přispívat ani číst vaše příspěvečky. Mojánka dávám střídavě babičkám a snažím se aspoň trochu pomáhat na stavbě.
Před chvílí jsem se tak rozčílila, že se o to s vámi musím podělit, aby to ze mě vyprchalo. Tchyně dneska měla Mojáska od oběda až skoro do šesti, kdy jsem si ho šla vyzvednout. Sjely se u ní i manželovy ségry. Jedna z nich jedla sušenku se šlehačkou a Mojík na ni hladově koukal (což teď děla pořád, když někdo ?klápne hubou? : - ))) ). Ona to nevydržela, namočila prst ve šlehačce a hodlala mu ho dát olíznout. Já vylítla ze židle jak střela, že to snad nemyslí vážně. Tak se zarazila, ostatní na mě taky divně koukali. Jak už jsem byla v ráži, tak jsem řekla: Mamka se ti patlá se zdravou stravou a teta by tě nacpala šlehačkou? Já jsem jinak fakt hroznej kliďas, manžel to chvílema hodnotí slovy, že jsem tak hodná, až si nechám s? na hlavu. Já prostě v zájmu klidu leccos snesu. Ale jak jde o Mojánka, neznám bratra ? v tomto případě ani sestru : - ))) ! Fakt mě to naštvalo (uznávám, že po kapce šlehačky Mojík neumře, ale nevidím důvod, proč mu to dávat.). Mojánek se chudák lekl, jak jsem houkla, tak začal brečet a oni ještě: Ta máma je na tebe teda zlá? Ponechávám bez komentáře. Já jsem s tou zdravou výživou asi fakt poděs, naši kamarádi se taky vždycky smějou, že jdem někam do restaurace, oni si daj bifteky a já bambusový výhonky! Ale já to nikomu jinýmu nevnucuju a mě to fakt chutná. Snad aspoň u Johanky najdu pochopení?
Zdravé výživě zdar!

P.S. Mojánek si tak intenzivně cucá dva prstíky, že je má úplně červený a má na nich hrozně suchou kůži. Nevím si s tím rady. Mazat to nepřipadá v úvahu, když si je pořád cpe do pusinky, ale mám strach, aby mu to nezačalo mokvat nebo hnisat nebo jánevímco. Nemáte někdo podobný problém? Asi s tím radši zajdem k doktorovi, než se mu z toho vyklube něco horšího.

Zdraví vás Ivča a Mojánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.03 11:20

Ahoj holky,
venku prší,to bude zase dlouhej den.Jak nejsme aspoň dvě hodiny s kočárkem venku,Alešek je rozmrzelej,nechce spinkat a den se nekonečně vleče.Někdy je fakt fuška něčím ho zabavit.
Ve čtvrtek jsme byli u naší Mudr.Alešek je otesánek-měří 64cm a váží 6,98kg-doktorka řekla,že je to v 3,5měsíci hodně,že je skoro překrmenej a taky došla k závěru,že je rozmazlenej a tak pronesla-„To ho musíte taky občas někomu půjčovat.“Tím mě teda dostala a malýho to asi taky naštvalo tak ji 2× počůral.
No asi se mu vůbec nelíbila,baba jedna,kdykoliv se k němu přiblížila,tak začal šíleně ječet.Jestli teda na základě tohoto přišla na to,že je rozmazlenej,tak já se asi picnu.
Jo,pěkně jsem se naštvala-dostala jsem menstruaci-hotový Niagáry.A to jsem doufala,že když plně kojím,budu mít ještě na čas pokoj.No,já fakt takový štěstí mít nemůžu.Už kupuju plenky,vložky do podprsenky a te'd ještě menstr.vložky.Já snad začnu vážně krást:-)))
Známé se minulý týden narodila holčička Michaelka,49cm a 2,95kg.Už se s Aleškem těšíme,až ji uvidíme.Nejlepší na tom je,že to měl být podle UTZ chlapeček nejmíň čtyřkilovej:-)))))Oni už doma kluka mají,takže to bylo super překvápko.
V pátek vyrážíme na koncert Lucie-juchůůůůů,už se nemůžu dočkat.Hlídat bude tchýně,tak snad to přežijí obě strany.
Mějte se bájo,jdu odstříkávat mlíčko do zásoby. Čauky
Baryna a Alešek (14.t.)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.05.03 13:22

Ahojte holčiny,

já už v neděli poslala nový příspěvek a pořád mi nevyšel. Tak nevím, kde se stala chyba. Teď ještě navíc má éčko dovolenou a já to tam dnes poslala znova. To jsem ale trubka jazzová. Asi to vyjde až v neděli.
Až Adámek usne, pošlu to znova a budeme pokračovat tady do příštího týdne.

Zatím to bylo telegraficky. Adámek mi rajtuje na klíně, tak je to složitý.

papa Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 20.05.03 19:40

Ahojte holčiny a mimča,
tak se mi zdá, že to tady trošičku vázne???? Kdepak jste všichni??

Děkuji Ivet za alespoň nějaké rady ohledně výchovy a zvládání dvou dětiček a doufám, že si s tím nějak poradím, až teda nastane ten správný čas.

Zítra slavíme 4 měsíční narozeniny a čeká nás kontrola u doktorky + očkování, brrr. Snad to půjde trošičku líp než posledně. Jsem ale hrozně zvědavá na nové míry a váhu. Příští pondělí nás taky čekají kyčle, takže jsme teď ?samý doktor?.

Já vim, že tu furt dokola opakujeme, jak ten čas letí, ale když si představim, že jsem před 4 měsíci ležela v porodnici a netušila co se bude dít a jen si přála, aby už ten porod začal, tak mi to přijde jako věčnost a že to snad už ani není možný.

Ondráš se pekelně snaží obrátit ze zad na bříško, už to skoro dokáže, ale na poslední chvíli se přeci jenom ještě skulí zpátky na zádíčka. Hrozně legračně vždycky zakloní (nebo spíš vyvrátí) hlavičku a rukou a nohou šermuje tak aby se převalil. A ještě u toho hrozně heká, asi jak je naštvaný, že mu to nejde. Musela jsem se mu dneska smát. To jsem ale potvora, hihi.

V neděli jsem jela na Nový Smíchov koupit cestovní postýlku, kde ji měli v akci za 1990,–. Budu ji totiž potřebovat na léto na chalupu a taky k našim, když tam pak bude Ondrášek zůstávat přes noc, aby měl kde spinkat. Zatím jsem ho měla vždycky v tašce z kočáru, ale je to hrozně malý a nepraktický. No a při té příležitosti jsem navštívila H+M a koupila jsem mu tam super tílko s kaťákama (lehoučké na léto) - béžovo bílý proužek. Byla jsem z toho nadšená, jo a ještě béžovou kšiltovku s modrou rybičkou. Všechno dohromady za 375,– Kč. To je super, no ne?? Maj tam fakt prďácký věci, i na sebe bych si tam toho vybrala spoustu, ale jsou tam děsný fronty ke kabinkám, takže jsem to vzdala.

O víkendu nás čeká rodinná oslava někde u Plzně, tak tu cestu a všechno okolo snad zvládneme, nemá být až zas tak velký horko. Bude tam i chlapeček od mojí se sestřenice a tomu je teprve 6 týdnů, takže poprvé nebudeme někde nejmladší. Jinak ona má už čtvrté dítě, to je výkon, co?? Docela ji obdivuju, je na všechno sama, manžel jí moc nepomáhá, teda řekla bych, že jí vůbec nepomáhá. Já bych na to neměla nervy. A nedokážu si to představit ani z finančního hlediska. My budeme rádi, když všechno poplatíme s Davidem jen s jedním dítětem. Ale kdo dneska neplatí různá stavební spoření a hypotéky, co? Bez toho by člověk ani nemohl bydlet. No nic, přestanu filozofovat.

Verčo, už jsi zkoušela nějaký příkrm pro Adámka nebo zatím ještě nic?? Jsem zvědavá, jak to bude u vás probíhat, tak dej určitě vědět.

Mějte se moc krásně a papa.

Irena a Ondrášek (zítra 4 měsíce)

PS: Teda Barčo, fakt zírám, co je to ta tvoje MUDr zač? Vůbec se nedivím, že tě naštvala a Alešek jí měl rovnou i pokadit!

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.05.03 20:56

TAK TOHLE JSEM NAPSALA A POSLALA UZ V NEDELI A ONO TO NEVYSLO. TAK NEVIM,CO SE STALO. PROTO TO POSILAM K TOMUTO MINULEMU PRISPEVKU. SNAD PRISTI UZ VYJDE V POHO :-)))

Ahojky holčiny a miminka,

tak už jsme zase tady s novým deníčkem.

A hned Vám musím vylíčit, jak jsme Adámka neplánovaně mučili usínáním v postýlce. Zrovna včera se to stalo. Adámek běžně usíná u prsu při kojení. Teď to nebylo jinak. Jenže po asi půl až 3/4 hoďce se probudil a protože si neodříhnul (což už večer nedělá, když u toho vytuhne), vzala jsem ho na ruku. Většinou si odříhne, chvíli ho hajcám na ruce, usne, dám ho do postýlky a spinká. Jenže tohle jsem udělala asi 3 x, protože jakmile jsem Adámka uložila do postýlky, oči jak baterky a pláč. Pak přišel na řadu Tom, a to samé asi taky 3 x. Já už teda nemohla, záda bolela jak čert a Tom teda prohlásil, že ho necháme vyplakat, aby vysílením chudinka moje malá usnula :-((((( Tak se taky stalo. Já se šla radši umýt, abych to moc neslyšela. No samozřejmě pláč jak nevímco. Takže když jsem byla umytá, nedalo mi to a šla jsem k postýlce. Naštěstí neřval jak tur a neklepal ručičkama a nožičkama, jako už jednou. Sedla jsem si k němu, stáhla postranici, hladila po hlavičce, držela za ručičku, nic nepomáhalo. Tom přišel 2 x, že ho teda vysápne, jenže už jsem si řekla, že to vydržíme, že se to přece musí naučit a my jednou konečně vydržet. No matka herodeska. Takže jsme pokračovali. Já mu zpívala a chtělo se mi u toho brečet. Ve finále jsem si řekla, že teda odejdu. Jenže nějak jsem mu dala ruku víc kolem hlavičky a ručičky, teď sama nevím jak, ale Adámek mě chytnul a jako by říkal, mámo, nenechávej mě tady samotného, buď tu se mnou, ať tu nejsem sám. Koukala jsem na to gesto jak blázen, tak jsem si zase sedla, dala svoji hlavu k té jeho, pšípala o 106 a Adámek se upokojil, začal si šmudlat očička a usnul. Pořád si mě i ve spánku držel, abych mu neodešla. Šmudla moje malá. Když zabral, vyprostila jsem se z objetí, utřela sobě slzičky a šla jsem i já spát. Vím, že některá miminka usínají v poho, teď taky vím, že ten náš způsob je od začátku špatný (holt prvorodička), protože když jsme si Adámka přinesli z porodnice, já ho večer nakojila, Adámek byl vyčumítkovaný, takže jsem si šla lehnout a Adámek si ležel na Tomovi, někdy usnul, někdy jen tak koukal a byl v klidu. Tom mi ho až potom přinesl na kojení…a až teprve potom putoval do postýlky. Jenže já na tohleto Adámkovo gesto nikdy nezapomenu. Byl to takový jeho první projev, nevím, jak to napsat, jako by si uvědomil, že jsem jeho mamka a nikdy ho nenechám na holičkách. Byl to pro mě strašně silný zážitek. Líčila jsem to své mamce a ta u toho plakala. No jako já teď, když to píšu.

Tak to jsem se rozněžnila na začátek.

Adámek si udělal změnu režimu. Mezi kojením byl tak hoďku a půl maximálně vzhůru a pak tak 3/4 hoďky spal. Kojení nám vycházelo po cca 2,5 hodinách. Jenže teď vydrží být vzhůru tak 2,5 hoďky a půl hoďky spí. Takže jí po 3 hodinách, ale to jeho zabavení během těch 2,5 hodin, to je kolikrát na palici. Samozřejmě sedíme a stojíme na nožičkách, pořád ležet??? Nezájem :-)))))
Když se mu něco nelíbí, začne se vlastně bouchat nataženýma ručičkama do nožiček a srandovně u toho hučí. Takže jsem mu začala říkat HUČÁLEK. Taky jsem si oblíbila říkat mu BROUČKU a taky BROUČÍ. Prostě je to můj malej brouček.

U nás zatím žádné pokroky co se týče přetáčení. Ale jak říkala jedna kamarádka, která je vlastně učitelka (ale školstvím nedotčená, protože neučí) a má 2 děti, HLAVNĚ NESROVNÁVAT. Každé dítko je jiné a „trápit“ se tím, že stejně staré se už přetáčí, a to třeba moje ne, nemá smysl. Takže si vždy řeknu HLAVNĚ NESROVNÁVAT a je to :-))) Přetočí se na oba boky, to jo a taky se točí dokolečka na zádíčkách. Jenže tohle dělá i v postýlce, takže ho většinou najdu na druhé straně, než jsem ho uložila. Navíc má nad postýlkou kolotoč s medvídky, takže poránu si s nimi hraje, a to nejen ručičkama, ale „kope“ do nich nožičkama!!!! A protože je to takový cestoval a kopálista, většinou ho najdu odkopaného. Teď jak bylo teplo, byl přikrytý jen dečkou - larisou. Deku mu teď zandavám mezi slamníček a šprušlinky. Někdy to vydrží, někdy ne. Máma mi radila, ať na konce deky nebo peřiny našiju tkalouny - mašle a těmi přivážu deku ke šprušlinkám. No ještě jsem se k tomu nedostala, ale jako tip je to dobrý, myslím. Taky to vypadá, že když nemá plenku, strčí si paleček u nožičky do pusinky. Zbývá už jen kousek, tak jsem zvědavá, kdy se mu to podaří úplně.

Příští týden máme „běhání“ po doktorech. Zítra jdeme na nožičky, tak snad už budeme mít i to druhé jadýrko a Adámek už bude dokonalá hruštička nebo jablíčko :-))). Ve čtvrtek máme poradnu spojenou s očkováním, jak proti obrně, tak i poslední třetí pigáro té čtyřkombinace nebo kolikakombinace to je :-))) Tak to budeme vědět i nové míry a váhy. Adámek je dlouhán, tak počítám s takovými 70 cm a tak do 7,5 kily.

To je z mých poznámek vše (celý týden si píšu, co Vám chci napsat, jsem zapomětlivka), mám vyžehlené plenky a hurá do hajan.

Hezké sny a hezký týden (bude prý deštivý)

přeje Veronika a Adámek (23.týdnů zítra…prostě 5 měsíců a něco, ty týdny jsou už děsivý :-)))

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.05.03 21:30

Ahojky kočky,

Iren, ještě jsem nezkoušela přikrmovat, čekám na úder 6.měsíce a začínám. Ve čtvrtek jdeme do poradny, tak se na vše vyptám. Sama jsem na to moc zvědavá. Jakmile se blíží doba kojení a dám si Adámka na klín, už se točí a sápe po prsu. To asi budou boje, kdo z koho :-))) Neboj, dám vědět. Zatím to testnu s těma kupovanejma blivajzkama. Hami má :,-(u první lžička a ta stojí kolem 17,–Kč. Už i moje dr. mi ji doporučovala, a to ji nepodezírám, že by z toho něco měla. Jen se musím podívat, v pár deníčcích jsem si všimla, že do těhle blivajzků dávají cukr, a to bych nechtěla prozatím do Adámka cpát. Jedna známá mi říkala, ale to asi neplatí o blivajzkách, že pokud dítě neokusí sladké do jednoho roku, pak už ho tolik nevyžaduje. Zkusím to vydržet, ale bojím, bojím, co babiny. Jejich styl Marska a Cola k snídani u synovce. No naštěstí to u ročního dítěte opravdu nehro.

Ondrášek je pašák, že se už skoro přetočí. Adámek to zkusil jen jednou a od té doby nic. Asi na to kašle :-)))

S tím H a M máš naprostou pravdu. Stal se z toho oblíbený obchůdek. Většinou tam ale jsme o víkendu a ty fronty u kabinek jsou děsné. Takže mamka má smůlu. No hlavně, že mají miminka, to je důležitější :-)))

Já se potkala v porodnici s jednou paní, která měla taky už 4.dítě. „Tenkrát“ :-))) jsem jí říkala, že jí hluboce obdivuji, že zvládla 4 porody. A vůbec, 4 děti, dokážete si to představit??? Jasně, dětí není nikdy dost, říká moje máma, ale myslím, že 2 stačí. No mě prozatím i to jedno.

Zatím papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.05.03 21:45

Ahojky,

jak jsem psala v předcházejícím komentáři, tj. původním příspěvku k 23. týdnu a líčila strastiplné usínání, dnes máme další poznatek.

Adámek klasicky vytuhnul u kojení, ale neodříhnul si. Dala jsem ho do postýlky, opět asi půl hoďky spal a pak se probudil. Takže jsem ho vzala, odříhnul si a byl tak vyčuměný, tj. výraz, že měl očička jak baterky a vůbec to nevypadalo na spánek, takže bych ho musela znova přikládat, aby se u prsu ududal. No, váhala jsem, protože to bylo jednoznačně pohodlnější, ale na druhou stranu jsem si říkala, že když jsme to zvládli jednou, zvládneme to i podruhé, a tak Adámek putoval do postýlky. Vychechtanej, protože zrovna přišel i Tom ze služebky a koukal na něj, no na spánek to nevypadalo, i když zíval. Sedla jsem si k němu, sundala postranici a pšípala. Když Adámek viděl, že ho nebudu vysápávat, zatrnulo mu a začal natahovat a hučátkovat. Už jsem se děsila toho pláče, co nás čeká, ale ouha. Jakmile jsem mu dala svoji dlaň na tvářičku, přestal, chytnul si mě oběma ručičkama, pšípala jsem o 106, zavíral očička a během chvilky usnul. Koukala jsem na něj, jak si mě drží a opětovně jako by říkal, nechoď nikam mámo, buď tu se mnou, budu tak lépe spinkat a chtěl si mě pojistit, že neodejdu. Já slzičky na krajíčku… Jsou to nádherná gesta těch našich miláčků. Pomalu upadal do hlubšího spánku, já vyprostila ruku a koukala jsem na to moje zlatíčko milované, jaký je to zázrak.

Ani nevíte, jak se mi ulevilo, že se to obešlo bez pláčea hlavně, že to proběhlo tak rychle. Takže usínat sami v postýlce už umíme :-))))

Už jsem málem zapomněla. Adámek je dokonalé jablíčko. MÁ UŽ OBĚ JADÝRKA!!! Takže směle pokračujeme ve stoupání na nožičky. Už si to bez nich ani nedovedu představit, ležení na zemi je pro Adámka dost nuda :-)) Dostali jsme závěrečnou zprávu a už tam nemusíme.

Zatím čusky křusky,

hezké sny

Veronika a Adámek

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.03 00:33

Ahoj holky,
tak my se hlásíme po delší odmlce. Ale četla jsem poctivě. Už jsme úplně zdraví. I to čůrání, co se nám podařilo mistrovsky odchytit, je OK. Jinak se ovšem nějak potácíme v nějakém ukrutném zmatku. V neděli přijela ségra s chlapečkem. V pondělí ráno jsem si skákla s Kájou na kyčle, které už máme stejne jako Adámek „dodělné“. Zřejmě jsme vás tam, Veroniko, myslím potkali. Potom jsme se celý den plácali po Ikei, cestou domů jsem v bazaru vyzvedla peníze za prodaný kočárek, v obchodě koupila lžičku a tak umolousaní z celého dne, jsme se stavili u MUDr. na očkování (obrna). Dneska jsme pro změnu jeli nakupovat. V H a M jsem si koupila 3 kalhoty a klukům v C a A nějaké kraťasy a trička.
Honzíkovi minulý týden vyvrtali zub. Já to nechápu sladkosti ho v podstatě nezajímají, zuby si čistí poctivě a takhle chudák malej dopadne.
Jinak, Irenko, dvě děti se dají zvládnout celkem normálně. Jasně, že některé dny se děje něco, na co nejsem úplně připravená. A všechno se tu muselo postupně srovnávat, ale jde to. Kluci jsou od sebe o 3 roky. Nevím, jak to vypadá, když je to méně, ale i to se dá jistě zařídit. My teď řešíme otázku adopce dalšího miminka, které já bych sice nechtěla teď hned, ale tak za rok, aby to bylo v době, kdybych ještě kojila Kájíka, abych mohla kojit i mnou neporozené mimčo. Ale to je předčasné. Ještě není ani jisté, že vůbec podáme tu žádost.
Zítra odjíždíme k rodičům, protože musím odpoledne k zubaři. Taky musím nechat zapsat Káju do pasu. Díky Veronice vím, jaké doklady si mám sbalit.
Taky mám pro vás výborný typ na hračku. Náš Kája stejně jako vaše miminka mám moc rád šustivé zvuky. Koupila jsem mu „chrastíko-šustítko“ od Lega. Je to zelená chrastící žabička s úžasně šustivými nožičkami.
Co se motoriky týče, tak jsme se minulý týden začali přetáčet na břísko.
Do školy jsem vzhledem ke Kájově nemoci nejela a čekají mě 4 zkoušky za 14 dnů. Ha ha ha.
Končím a jdu spát, i když to se mi zřejmě hned tak nepodaří, protože budu jistě v duchu balit.
Pa pa a dobrou noc.
Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.03 08:44

Jo, ještě jsem vám zapomněla napsat, že ze mne bude s největší pravděpodobností babička, protože moje nevlastní dcera v létě vy:,–(í antikoncepci!
Esterka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.05.03 21:16

Ahoj Esterko,

no to se divím, že jsem Tě nepoznala, protože Tobě ta svatozář musí zářit na dálku. Myslím to naprosto vážně. Teď narážím na adopci miminka. Já o něčem takovém vůbec neuvažovala. Určitě je to nádherné dát nějakému miminku domov, ale… Kolegyně mojí mamky si vzala taky malého chlapečka z dětského domova. Chlapeček - cikánek, když jsem ho poznala, mě udivoval. Když jsem se ho ptala, co by chtěl k Ježíšku pod stromeček, řekl, že něco pro maminku, už přesně nevím, co, něco pro tetu Kamilu (mojí mámu)…, ale pro sebe nic moc nechtěl. Spíš mě překvapilo, že na prvním místě chtěl něco pro svoji maminku a ne pro sebe, což podle mě udělá každé nebo aspoň většina dětí. Tak jsem si říkala, že rodinné zázemí může mít něco asi opravdu do sebe, že to všechno nejsou jen geny. Nechci je všechny házet do jednoho pytle, to ne. Čas plynul a z chlapečka vyrostl velký kluk, poté chlap, který jednoho krásného dne začal krást, ukradl i něco své mamince…Vzít si malé dítě, ať cikánské nebo ne, musí být obrovské rozhodnutí, ta odpovědnost s tím spojená, hodně tolerance, poznání, co vlastně z toho tvorečka vyroste, ale i asi taky zklamání, které se může dostavit, když se potom stane něco takového, jako se stalo mámimý kolegyni…já si to nedovedu u sebe představit.
Rozhodně mě nepřísluší vám do toho mluvit a ani jsem nechtěla, aby to tak vyznělo. Jen jsem uvedla případ ze svého blízkého okolí. Určitě i vy zvažujete veškerá pro a proti. Já bych na to odvahu asi neměla. Ty i Tvůj manžel máte mou hlubokou úctu a obdiv.

No vidíš, mohla jsem se mrknout na Káju. Když jsem tam přišla, nikdo tam nebyl, takže jsme šli hned na řadu. To jsem ještě Adámka musela budit, protože mi cestou usnul. Většinou jsme tam čekali, takže jsme omrkli i miminka a maminky taktéž. Vypadli jsme jak cukráři, že jsem ani nekoukala kolem sebe.

Výbornou „hračkou“ je prázdný obal od vlhčených ubrousků. Adámek si s tím dovede docela vyhrát.

Držím pěstičky u zkoušek, jestli se k nim odhodláš. Já jsem vejšku dělala dálkově, takže to byla pohoda. Myslím to opravdově, protože v noci jsem pracovala v baru, dopoledne se vyspala a odpoledne se mohla před zkouškama učit. V porodnici se mnou ležela holčina, která už měla druhé dítě. Při prvním vystudovala střední školu. Teď při druhém je na vejšce, taky dálkově. Říkala, že studovat při miminku docela jde. No já nevím, nedovedu si to představit při jednom, natož při druhém dítěti. Adámkovi se dost věnuji a čas na studium by opravdu nebyl. Ale asi kdybych byla v té situaci, Adámek by si asi zvyknul, že se musí zabavit sám a já bych se v mezidobí mohla učit. Jednoznačně smekám a budu držet pěstičky o 106.

papa zatím

Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.05.03 23:34

Ahojky kocky a kotatka,

tak se opet hlasime, odpoledne jsem se trochu prospala a tak jsem jeste vzhuru. Jsem v posledni dobe nejak unavena, jak prastena necim do hlavy a to se pritom vyspim celou noc, nevim, snad to je tim tlakem a pocasim.

Uz jsme v PH tyden a je to pohodicka. Moje mama byla 4 dny v Nemecku se strejdou a tak mi tady nechala misto sebe moji babicku, 75 let. Mam ji moc rada ale preci jenom jsem se bala, ze mi praci spise pridela nez pomuze, nastesti se tak nestalo a Verunku pohlidala kdyz jsem potrebovala do vany ci uvarit ci si nekam odskocit. Dokonce s ni chodila kazdy den na prochazku, prvni dny s mym nebo sestrinym doprovodem, pak uz se vydala i sama, fakt sikulka. Verunku si moc oblibila, chtela ji casto chovat a celkem si rozumely. Mama se v pondeli vratila a mela nejake zavrate, snad to bylo z te dlouhe cesty, nevim, uz je to pry OK. Taky ji priklepli lazne, takze nam na 3 tydny zmizne v Marianskych laznich a pak ji jeste ceka operace jedne ruky … no a snad v zari bude ready k vykonu sluzby:-))) Taky jeste nevim, zda si mam zkusit ty 3 tydny zustat s Verunkou sama ci odjet na Moravu (tam si vsak asi nepomuze, nebot tatka pomaha brachovi na stavbe a uz se asi pujde do finise a bude se stehovat a zvelebovat), ci zda si sem opet vpustit mou babicku … no uvidime.

Zitra, jestli vstaneme slusne a budu mit naladu, pujdeme taky na kontrolu kycli … snad uz se jaderka vyvinuly a bude to naposledy. No a odpoledne do poradny na 4mes prohlidku a taky na prvni vcelicku, au-au!!! Jsem zvedava jak to ta moje beruska malicka zvladne, uz ted mi je ji lito, budu muset koupit tvaroh na pripadne obkladky. Jinak furt blinkame ale je to fakt vyrazne lepsi. Nase MUDR. povidala neco o tom, ze zacneme brzy s nejakou zeleninkou misto jednoho mlicka, takze tady budu po Mojankove mamince odbornice na prikrmy:-) Moc se mi do toho nechce, neumim si predstavit blinkani te zeleninky…

Predstavte si, ze se Verunka v pohode pretacela z briska na zadicka, dokonce to predvadela i nekolikrat za sebou, sikulka … ale od vcerejska je konec … proste asi nasla zalibu byt na brisku a misto pretaceni si hraje, povida, cuminkuje po okoli na hracky, je to fakt legrace, … ale otaceni je konec? … no jsem zvedava kdy se to zase zvrtne. Jinak se taky na zadickach toci jako hodinky, dam ji pod hrazdicku na deku na zem a po chvilce je otocena o 180°. Z boku na bok se taky houpe ale na pretaceni ze zadicek na brisko to zatim nevypada. Je vsak legracni ve vane, objevila pred casem kouzlo splouchani ve vode a neustale to splouchanicko zdokonaluje … zvedne nohy co nejvyse a pak s nimi buch do vody … no mamka byva cela mokra a male se obcas zadari si splouchnout i na pusinku ci do ocicka, to byva bzunda:-)))

Veroniko, nebudes asi verit, ale kdyz jsem cetla o usinani Adamka, bulela jsem jako zelva. Gesto s chycenim ruky a pritisknutim na oblicej zname taky, je to nadherne se koukat na broucka jak se te drzi a nechce pustit, navic to dosti dobre zabira na uspavani, praktikovala jsem to i kdyz byla Verunka jeste mensi a byla neklidna ci ne a ne usnout, zabralo to temer vzdy. Moc rady vas uvidime, spise vsak pristi tyden, zitra je ockovani a tak si radsi ani na patek nic neplanuju. Vybereme nejaky hezky slunecny den a placneme sebou nekde v parku, co ty na to?

Esterko, ty jsi dabel, co? Pripominas mi mou nejlepsi kamaradku svou aktivitou, ona ma 3 deti (13, 10 a 1 ½), studuje VS, pracuje, je sice jeste vdana ale zije s magorem, otcem tretiho ditete, stavi s nim barak a do toho si casto bere z domova nejake deti na vikend, svatky ci prazdniny. Mas muj obdiv, opravdu, doufam ze uz budes mit dostudovano az si adoptujes dalsi mimi. Taky mam pribeh s adopci ve vlastni rodine, strejda s tetou nemohli mit deti a tak po letech marneho snazeni zazadali o adopci a dostal se jim chlapecek tmavsi pleti. Ani vam nevim zda je to cisty rom, z poloviny vsak asi ano. Bylo to kouzelne dite, dostali ho jako pulrocni miminko a cela rodina ho skvele prijala a pojala za naseho, myslim ze dal rodicum to co potrebovali a oni ho skutecne milovali a miluji dodnes. Je to hodny kluk, dokonce se jako mladicek 19ti-lety ozenil a ma kouzelnou 2letou dcerusku, bohuzel se stihnul uz i rozvest, proste se brali moooc mlady a nejak to nezvladli. Zda se mi ze ma klucina moc naivni predstavy o zivote a chce si uzivat, ale jinak se povedl a dal cele rodine krome starosti predevsim hooodne radosti. Takze pokud se preci jenom rozhodnete pro adopci, budu drzet palecky, at si vzajemne date hodne radosti a lasky, i z neadoptovanych deti mohou vyrust lumpove takze bych se odstrasujicich pripadu urcite nebala.

Jinak jsem zkoukla i fotecky Ondraska a Lukaska … pani, to budou zenichove, jsou kouzelni!!!

Tak pro dnesek koncim a jdu hajat at stihneme ty kycle po ranu. Mejte se baaaajecne a pohladte sve zlaticka za nas.

Sulanek+Veronika 17t (v patek) nebo 4m (v sobotu)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.05.03 23:42

Esterko, ty jsi dabel, co? Pripominas mi mou nejlepsi kamaradku svou aktivitou, ona ma 3 deti (13, 10 a 1 ½), studuje VS, pracuje, je sice jeste vdana ale zije s magorem, otcem tretiho ditete, stavi s nim barak a do toho si casto bere z domova nejake deti na vikend, svatky ci prazdniny. Mas muj obdiv, opravdu, doufam ze uz budes mit dostudovano az si adoptujes dalsi mimi. Taky mam pribeh s adopci ve vlastni rodine, strejda s tetou nemohli mit deti a tak po letech marneho snazeni zazadali o adopci a dostal se jim chlapecek tmavsi pleti. Ani vam nevim zda je to cisty rom, z poloviny vsak asi ano. Bylo to kouzelne dite, dostali ho jako pulrocni miminko a cela rodina ho skvele prijala a pojala za naseho, myslim ze dal rodicum to co potrebovali a oni ho skutecne milovali a miluji dodnes. Je to hodny kluk, dokonce se jako mladicek 19ti-lety ozenil a ma kouzelnou 2letou dcerusku, bohuzel se stihnul uz i rozvest, proste se brali moooc mlady a nejak to nezvladli. Zda se mi ze ma klucina moc naivni predstavy o zivote a chce si uzivat, ale jinak se povedl a dal cele rodine krome starosti predevsim hooodne radosti. Takze pokud se preci jenom rozhodnete pro adopci, budu drzet palecky, at si vzajemne date hodne radosti a lasky, i z neadoptovanych deti mohou vyrust lumpove takze bych se odstrasujicich pripadu urcite nebala.

Taky jsem rada, ze jste konecne zdravi a preju at to takhle vydrzi co nejdele a at zvladnes zkousky levou zadni!!!

PAPA

Sulanek+Veronika 17t

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.05.03 23:46

To jsem ale trubka, to objevilo se to i v mem dlouhem komentari i kdyz jsem to rozdelila do 2, nevim jak a tak se mooooc omlouvaaaaaam!

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.05.03 23:50

Jo jeste jsem zapomela k padani vlasu, taky mi nejak nadmerne vypadavaji. Plesatosti se zatim nebojim, neboj mam vlasu celkem dost, ale ty hrste vlasu kazde rano a pak i v prubehu dne mne desi. Snad to bude jak psala Veronika, vypadaji i vlasy, ktere mely vypadnout v tehotenstvi … a kdyz si stezujeme vsechny, asi na tom neco bude a ja se hodim do klidu:-)))

Takze vlasum zdar a at nas to brzo prejde!!

PAPA

Sulanek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.05.03 21:42

Ahojte holčiny a miminka,

tak jsme tady z kontroly od naší dr. Opětovně jsem si napsala nějaké otázky, na které jsem se chtěla zeptat, tak se s Vámi o odpovědi podělím.

Adámkovi je 5,5 měsíce a váží 7,37 kg a měří 67 cm. Od poslední kontroly před 5 týdny přibral jen cca 0,35 kg. Opravdu už tolik nejí, intervaly se nám prodloužily na 3 - 3,5 hoďky. Absolvovali jsme taky očkování proti obrně, Adámek tu lžičku zvládnul docela dobře a pak třetí poslední pigáro.Tentkráte už bez žloutenky, ta se snad bude očkovat až v 10 měsících. Měli jsme tu šetrnou vakcínu, takže se to obešlo bez jakýchkoli incidentů. Adámkovi se to samozřejmě nelíbilo, ležel tam nahý a ještě do něho píchali, tak se jim tam počůral, což je skoro pravidelně :-))) Paní doktorku kopal o 106 :-))) Ale jinak v poho, náš malý pan prezident :-))) Vždycky už nás dr. vítá ve dveřích slovy, tak jak se má pan prezident ? :-)))

Takže otázky:
Příkrmy: Jelikož půjdeme za 14 dnů na půlroční prohlídku, podrobně se budu vyptávat až tam. Myslela jsem si, že to sfoukneme při jednom. Prozatím mám povídání o tom, že se začíná mrkvičkou a bramborem uvařenými v kojenecké vodě (to jsem nevěděla) a i s tou vodou se to rozmixuje. A začíná se tak 1 - 2 lžičkami + dokrmení mlékem. Pokud dítě přijme mrkvičku s bramborem, přidává se postupně brokolice, květák, petržel… Když sní dítě celou porci zeleninové polévky tj. 150 - 200 ml, přidává se malé množství bílého masa - drůbež, králík - cca 2 dkg. Maso se může střídat s polovinou žloutku, který se povaří v hotové polévce 10 min. Maso se dává 2 - 3 x týdně, žloutek 2 x týdně (myslím, že jsem u Vrabčáků četla, že buď jen maso, nebo jen žloutek, a to vše jen 2 - 3 x týdně). Do polévky se postupně přidává rostlinný tuk, asi půl lžička Ramy třeba, rost.oleje… a dále doměkka uvařená rýže.
Dalším přídavkem je ovoce. To se podává dopoledne k svačině a opět se postupně přidávají jednotlivé druhy a dále tvaroh, žervé, jogurt. Pouze bílý jogurt bez pří:,–( cukru, který se ochutí právě ovocem.
Večer se může do 7 měsíce dávat kaše - bezlepková, tj. rýžová. Od 7.měsíce se mohou dávat obilovinové výrobky: těstoviny, piškoty, krupicová kaše (na to se moc těším, tu miluju a co Adámek nesní, mamka bez problémů dorazí :-)))
Do 1 roku se nesolí, nekoření, nepodávají uzeniny ani šunka, vaječný bílek, ryby, med. Předchází se tím vzniku alergií.
Tak to je o příkrmech vše z povídání naší dr. Myslím, že většinu z toho už máte naštudované, tak jen tak informativně.

Lahvička versus hrníček: Říkala jsem naší dr., že jsem Adámkovi ve vedrech zkoušela dát kojeneckou vodu z lahvičky a neuspěla jsem. Vůbec se prý tomu nediví, je to problém všech kojených dětí, prý, a když už nemá ani dudlík, je nepravděpodobné, že by si na flašku zvyknul. Takže radí pořídit si rovnou hrníček s násoskou :-) Zkusím se zeptat u Vrabčáčků, s jakými mají dobré zkušenosti.

Cestování:
Zmínila jsem se o možnosti cestování k moři, zda doporučuje či ne. Nic proti tomu nemá, ale má asi pravdu, že z toho ani Adámek, ani my nic mít nebudeme. Samozřejmě doporučuje hojně mazat a být na sluníčku jen dopoledne a navečer, když už to tak nepálí. Já jsem zrovna taková, že dovedu ležet na sluníčku celý den a číst si.....ježííí­ííšíííí, to je taková blaženost. Té se asi dočkám, až bude Adámek větší.

Tak to bylo to nejdůležitější, na co jsme se ptali.

Sulanku, jasně, až se trochu vyčasí, vyrazíme. Už se těším na Verunku a co budou ty miminka na sebe říkat :-)))

Jéžiši, to je zase hodin, jdu si lehnout.

Papa zatím Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.03 21:57

Ahoj kočky.
Manžel odjel na služebku a já si užívám doma se svými princeznami. Právě obě spinkají a já místo žehlení sedím u počítače. Beru to jako optimální relaxaci"-). Uřčitě si ji po náročném dnu zasloužím!
Včera jsem se byla pochlubit s Magdou v práci a kolegyně jsou z ní paf. Taky tak rády slyšíte jaké máte krásné, usměvavé, hodné.....prostě optimální miminko. Hihi, kdyby ho viděly řvoucí večer po koupání jako například dneska, kdy jsem neodhadla správně Magdinu únavu a koupala jí později.
Veroniko, já si taky nedokážu moc představit současně miminko a studium vysoké školy. A před každým, kdo to zvládá smekám. Mně úplně stačilo, když jsem dělala druhou atestaci a Dominika měla necelé 4 roky. Do toho mé zaměstnání a takových 7-8 služeb do měsíce. Učila jsem se po večerech a celkem nestíhala. I teď se snažím si alespoň občas přečíst nějaký odborný časopis, ale moc toho nestíhám. Od prázdnin se chystám na cca 6hod. týdně do práce. Asi budu dělat ambulanci. A jsem moc zvědavá, jak to budeme všichni zvládat. Taky se budu muset poohlídnout po nějaké paní na občasné hlídání. Mám sice typ, ale uvidíme …
Majda si začala cucat palce u nožiček. Je to k popukání… palec ožužlá, pak ho pustí a ještě nějakou dobu otevírá a zavírá pusinku(vypadá to jako přežvykování), jakoby něco velmi dobrrrrrrého snědla. Taky jsme se inspirovala u Vrabčáků a pořídila nafukovací balonek. Přivážu ho k hrazdičce a Magda do něj buší rukama, nohama a snaží se ho sníst. Skvělá zábava, jen se bojím, aby neprasknul. Zatím drží.
Tak jen přece půjdu to prádlo vyžehlit.
Hezké sny a klidnou noc se spícími andílky.

Iveta s magdalénkou /5měcíců/

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.03 00:46

Ahojky holcicky a mimaska,

tak mame za sebou dneska perny den. Rano jsme byly na kyclych … to bylo o nervy, takovou hafu lidi jsem tam jeste nikdy nezazila a to jsme tentokrat dorazily relativne brzo … co vam budu povidat, zkysly jsme tam cele 2 hodky … ale zaplatpanbuh uz mame jadyrka a uz tam nemusime, huraaa!

Tak jsme se pak vydaly pesky z Bulovky k nasi MUDr. na 4mesicni prohlidku a na prvni ockovani, au, au. Takze aktualni miry jsou 5,30kg a 62cm, od minule pouze 50g navic ale MUDr. byla spokojena i tak, Verunka proste nejak nadmiru kadila a spinkala a tak jsme nestacily krmit vice, ale vsak my to dozeneme. Pak ji cekaly vcelicky do kazde nozicky, au, au, nemohla jsem na to koukat, i tak jsem nabirala k slzickam, chudinka moje statecna. Samozrejme ze becinkovala, ale kdyz jsem si ji hnedka vzala do naruce, celkem se zklidnila. Zalovala i u oblekani a tak jsem ji ani nedavala hnedka do kocarku, vybrala jsem cipky v lekarne a az pak zkusila polozit a je pravda ze temer hnedka usla. Takze jsme sly i nakoupit a ja ji za odmenu ci jako bolestne koupila plysaka PTAKA EMILA a udelala tak mimo jine dobry skutek prispenim na handicapovane. Emil se moc Verunce libi takze mam radost. No a doma jsme cekaly na reakce … musim rici ze je to holka statecne a celkem jsme to prezily. V pocatku byla dokonce i vesela, hodila jsem ji pod hrazdicku a hrala si s ni jako diva, smala se a povidala si. Pak se napapala a stale dobry, teplota taky nebyla. Usnula mi pak za chvili v naruci a tak jsem ji dala do kocarku pro pripad probuzeni, coz delam vyjimecne. Spinkala asi hodinku, mozna i vice a pak se probudila a uz slo videt, ze neni ve sve kuzi. Tupe hledela, zaden usmev nevyloudila a takhle vydrzela dalsi pulhodku, pak uz zacala byt neklidna a tak jsem ji vytahla ze ji pochovam a zjistila ze je nejaka hooodne tepla a chtela jsem zjistit teplotu jejiho telicka. Byla posmolena a tak jsem se rozhodla rovnou pro koupani, vsak uz byl rovnou cas, teplota v zadecku ukazovala 38,3°. Koupani se nam ani trochu nelibilo, zadne splouchani, zaden usmev, chudinka moje mala pofnukavala a tak to bylo rychle. Rovnou jsem ji zavedla cipek a chystala papanicko a pote dala prsicka. Vytuhla u nich spolecne se mnou a zda se, ze je to OK, spinka trochu neklidneji, ale zaden rev, uvidime do rana, snad to bude dobry a zaroven cely a probudime se zase ve sve kuzi. Cekala jsem, ze to bude opravdu horsi.

Taky jsem se cestou z Bulovky stavila v jednom bazaru, maji tam skvelou jidelni zidli pro mimi od Chicca, velice zachovalou, v super barve za 1890 Kc … moooc se mi libila, vim ze v krame stoji pres 4 litry. Nechala jsem si to ulezet v hlave ale uz ted vim, ze se asi pro ni zitra stavim, tedy jestli jeste bude. Furt jsem chtela drevenou, ale u kamosky jsem videla tuhle a je moc prakticka a pohodlna pro mimi, taky je polohovatelne jak sedatko tak jeho vyska, fakt bomba. Jake mate zidlicky vy, holky? Nebo je budete teprve porizovat? Za chvili tady budeme mit urcite prvni sedaky a to krmeni uz taky nebude takova legrace jako dosud, s prikrmy a pribyvajici silou nasich milacku nastane boj kdo z koho:-))

Veroniko, diky moc za prakticke rady ohledne prikrmu, my mame prijit za 14 dni na prevazeni a MUDr. nam da prednasku i o prikrmech, takze budu chytrejsi a treba mne i napadnou do te doby nejake otazky.

Johanko a Katy, koukala jsem do fotogalerie i na ty vase pokladky, jeden hosik sladsi nez druhy, opravdu tady mame mooooc povedene miminka!!!

Johanko, preju at se dari s barackem a at bydlite co nejdrive a bez problemu! Budeme se tesit na vypraveni o stehovani a zarizovani.

Ivet, ty jsi MUDr.? Jakou mas specializaci? Nejsi nahodou detska MUDr.? Chi, takova odbornice by se nam tady celkem hodila.-)) Ja si taky nedokazu predstavit, ze bych u pece o mimi jeste studovala, jsem rada ze jsem si postgradual dodelala jeste jako tehotna, i tak jsem toho u zamestnani mela plne kecky. No jo, ale vim ze vsechno jde kdyz se chce, ze jo?

Mejte se bajecne a papa vsem

Sulanek+Veronika 17t (4M)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.03 17:40

Ahojte holky…Mám pro vás bezva tip. Koupila jsem si BETYNKU SPECIÁL JÍDELNÍČEK PRO NEJMENŠÍ.Je tam vše o příkmech jak začít, co se smí a co ne, jaké dávat mléka, kaše, jsou tam i recepty. Prostě vše co se nám bude za měsíc hodit..Vřele doporučuji..Tak se mějte moc hezky a užívejte si krásného počasí…Pa Gabča s Karolínkou (5 měsíců)

Vložit nový komentář