Všechno podruhé

Porod

Jak jsem rodila podruhé a opět velice rychle.

Jelikož jsem děti vždy chtěla tak nějak věkově blízko u sebe, rozhodli jsem se pro druhé dítě. Opět se nám podařilo asi pátý měsíc snažení a my se těšili, co to tentokrát bude. Moc jsme si přáli holčičku a byli jsme moc šťastní, když nám ji potvrdili. Já teda jsem taková blbá povaha, takže jsem tomu nechtěla věřit, dokud jsem to neviděla na vlastní oči po porodu. :o) Opatrně jsem nakupovala do červena a tvrdila, že když tak bude chlapeček v růžovém, no. :o)

Musím ale říct, že těhotenství pro mě není vůbec žádný krásný stav, je to pro mě spíše stres, strach a nedočkavost. Druhé těhotenství navíc bylo pro mě horší tím, že jsem se musela doma starat o dvouletého darebáka, který chvíli neposedí, pořád se chce nosit a skákat po zádech. A také proto, že se nám v rodině stala ohledně těhotenství mé sestry špatná věc, takže jsem se opět bála až do konce a o žádném užívání nemohla být řeč.

Je fakt, že jsem asi měla štěstí - opět žádné nevolnosti, poslíčci, tvrdnutí, prostě žádné nepříjemné stránky těhotenství, takže bych mohla být šťastná, ale jak říkám, jsem ráda, že mám odrozeno a že se nám povedl páreček.

Myslela jsem, že druhé těhotenství půjde dítě ven dřív než to první, takže jsem popíjela maliník a semínko už od 30. tt, abych tomu když tak dopomohla. Ale jak se říká, dítě si samo určí, kdy je jeho čas a já jsem nakonec přenášela.

Doma už byla atmosféra fakt hustá, při každém zvednutí v noci na záchod byl chlap vzhůru a ptal se jestli už. Pokaždé když přišel z práce, tak první věta, jestli jsem ještě celá. Já už jsem taky byla nervní, už jsem to chtěla mít za sebou a ono furt nic. Chlap už si dělal srandu, že už ani na pivo nechodí, furt dobíjí mobil, aby byl na drátě, že už se mu i v práci smějí.

Na kontrole 40+3 byla malá opět hodně nahoře, já neotevřená, pořád se zátkou, prostě nenachystaná na nic. Doktorka už jízlivě prohlásila, že nechávají přenášet 10 dní a že se uvidíme příští týden, tak jsem ji pěkně poděkovala a naštvaně šla domů. Přes den mi ale začala odcházet hlenová zátka, tak jsem si říkala že aspoň něco.

Kolem třetí ráno mě začaly trochu bolet záda, ale tak nějak nic moc, nepravidelně. Navíc syn se rozhodl, že bude mít špatnou noc a skoro vůbec nespal, takže jsem ani nestihla nic vnímat a snažila jsem se uspat syna. Kolem 11. hodiny dopoledne mi začaly pravidelné kontrakce, opět hodně rychle za sebou, nějakých 8 minut a pořád se zkracovaly. Já skákala doma na baloně a chudák syn koukal už asi na desátou reprízu Mickeyho klubíku, protože jsem fakt neměla náladu si s ním hrát. :o)

Teď dojdeme k bodu, kdy mi manžel vyčítal, že si pořád nabíjí mobil, aby byl online. Takže jsem mu volala do práce a on samozřejmě mobil nebral. Po asi dvou hodinách už jsem byla fakt zoufalá. Zavolat sanitku nebyl problém, ale co se synem? Příbuzné tu nemáme, kamarádky daleko, tak co teď? O půl druhé mi konečně vzal mobil - že prý měli poradu a museli mít vypnuté zvonění, ale že jestli teda rodím? Neeee, asi mu volám třicetkrát do hodiny, jen tak ze srandy. :o)Tak že teda jede. No za čtvrt hodiny byl doma a jelo se do nemocnice. To jsme přijeli tak v 13:50.

Stihl se udělat jeden monitor a vypsat papíry s tím, že jsem přijela otevřená na 6cm. Ve dvě hodiny mě vzali na sál, ve dvě hodiny a pět minut mi praskli vodu a malá se narodila ve dvě hodiny a dvanáct minut. :o) Takže téměř stejně rychlý průběh jako se synem. Nikolka teda byla trošku buřtíček, vylezla ven se třema bradama. :o), takže porod byl pro mě těžší než ten první. Ale naštěstí mě teda dlouho netrápila, tak se to dalo přežít.

Druhý porod šel opět přes křížové bolesti, takže mám asi nadosmrti odrovnaná záda, ale maličká je hodná a spavá, tak mi všechno vynahrazuje. Už jsme doma snad všichni, tak teď už je jen správně vychovat…

Hodnotilo 30 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
luccik
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 10.12.14 07:11

Pane jo, gratuluji k Nikolce, ta moje Nikolka mela byt kluk dle primáře GYN. A ppřesně23.12 vve­čer se narodila. V 18.50 praskla voda, bolesti začali okolo pul osmé a na tři zatlačeni za 12minut venku. Malémjsme nedojeli. NNení nad takové porody vid. Ještě jednou gratuluji.

 
terien
Závislačka 4773 příspěvků 10.12.14 08:01

Hezký, příjemný deníček pro ránu :D Gratuluju k princezně. Kolik měla když se narodila? Je jí pěkný kousek.

 
v.ictory14
Povídálka 43 příspěvků 10.12.14 08:50

Hezký deníček
Gratuluji k holčičce…
Nám se taky povedl páreček a druhý porod jsem měla taky rychlý-však jsem se za to celé těhotenství modlila :) lituji maminky, které rodí 24 hod a více…já měla první porod od přijmu v nemocnici po porod 5 hodin a říkala jsem si, že to bylo celkem rychlé takže super :) druhý porod jsem si přála rychlý a mé přání se vyplnilo…do porodnice jsem přijela otevřená na 7 cm a malá se narodila za 50 minut takže paráda i když mi nešla vytlačit kvůli krátkým a slabým kontrakcím, ale zabrala jsem pořádně a šlo to :) u obou dětí jsem měla doma bolesti asi 2 hodiny než jsme vyrazili do porodnice…takže první porod od první bolesti asi 7 hod a druhý 2 hod a 50 minut…a u obou dětí mi doktor při kontrole říkal, že to ještě na 100% nebude a že se uvidíme příště :) no na žádné příště už nedošlo :) Jej to jsem se rozpovídala tak pa :mavam:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26396 příspěvků 1 inzerát 10.12.14 09:49

@terien děkuji..
asi se to nezdá ale měla " jen " 3550g, což se mi zase nezdá moc, ale prostě i dětská hned po propuštění z porodnice říkala že se měla asi dobře když má tolik brad:o)

@v.ictory14
já první dítě - syna od prvních bolestí do vypuzení rodila 2,5h ( první bolesti v pět ráno, a narodil se v 7.20h ). Do porodnice jsem přijela kolem sedmé takže taky jen na tlačení )..no a Nikča od prvních kontrakcí v 11h a porod v 14.12h takže taky rychlovka no. Jsem za to ráda. Když jsem ležela na sále tak jsem slyšela z druhého boxu paní tlačit celé dvě hodiny co jsem tam ležela a stejně šla nakonce císařem, takže opravdu tlačit dvě hodky a nic, to by mě asi :zed: :zed: omylo

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 10.12.14 10:11

Moc gratuluji!!! To byl ale fofr!!! :kytka:

 
verulicek  10.12.14 10:17

Deníček se mi moc líbil a dobře se četl! Gratuluju, taky jsem měla první porod parádní a každý kolem mi říká: no počkej, při druhém si to určitě víc užiješ…teď vidím, že to není pravidlo a někdo prostě je „rodící“ typ :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 10.12.14 10:24

Gratuluji :)) Ale nechápu, v předchozím deníčku se všichni na paní „sesupili“, že měla pohodový porod a moc nudný no nwm :D a tento deníček je také bez dramat úplně v pohodě :) Takby mě zajimalo, kde jsou ty " rýpalky " :D :kytka:

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23750 příspěvků 2 inzeráty 10.12.14 10:35

@Andrea.Tom mám pocit, že to je většinou podle prvního komentáře… když je první komentář pozitivní, ostatní jsou taky takové… ale když hned v prvním komentu někdo pěkně negativně rýpne, pak si přisadí i další… ;)

 
Beccca  10.12.14 11:02

Představovala jsem si tě jinak, akorát se mi potvrzuje, že rýpalky, které mají nejvíc příspěvků, jsou ošklivky, zamindrákované… :think:

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 10.12.14 11:41

Nadherna holcicka! Moc gratuluji. Me ceka taky druhy porod a tak doufam, ze tentokrat to taky pujde rychle a jeste vic si preju takoveho krasneho tloustika se zdravym apetitem :jazyk:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 10.12.14 11:48

Moc gratuluji k Nikolce a k rychlemu porodu :kytka:,at Vam mala dela jen samou radost :kytka:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 10.12.14 13:27

Uplne vidim jak funíš na balonu a synátor v klidu zíra na TV… :palec: pobavilo ;)
Gratulace k vytoužené holčičce :-)

 
Katulka77
Nováček 2 příspěvky 10.12.14 14:02

Tak mě čeká druhý porod v únoru a taky tentokráte holčička, tak doufám, že po prvním hezkém porodu-ač vyvolávaném díky 10 dnům přenášení si užijeme ještě rychlejší porod dříve-přenášet se mi fakt nechce. Už teď se mě lidé ptají, jestli to stihneme do Vánoc. Gratuluji k holčičce a rychlému porodu. kdyby bylo ještě jedno dítko, asi už bych se bála, že nedojedete:-)

 
Kaluška
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 10.12.14 15:55

Ještě jednou moc a moc gratuluji! :-)

 
sylwikk
Kelišová 6706 příspěvků 10.12.14 19:49

Taky gratuluju! :kytka: Jak dlouho jsi přenášela??? U mě to totiž na porod vůbec nevypadá, a tak se bojim, že taky bude až po termínu :cert:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26396 příspěvků 1 inzerát 10.12.14 20:42

@sylwikk
40+4 šla ven..no a jak říkám ve 40+3 na KO jsem byla zavřená, malá nahoře, prostě nález na porod žádný. Tak držím palce at nepřenášíš..je to fakt na palici

 
sylwikk
Kelišová 6706 příspěvků 11.12.14 18:26

@smurfka Já jdu na kontrolu přesně v termínu (v pondělí) a na palici je to už teď :cert: :lol:

 
micta
Generální žvanilka 20583 příspěvků 12.12.14 15:08

@Beccca :palec: :palec:

 
Lenka_Lenička
Stálice 60 příspěvků 12.12.14 19:33

Tak to je moc pěkný příběh! Blahopřeju!:)

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 12.12.14 23:56

Gratuluji k dcerce :kytka:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 14.12.14 23:48

O půl druhé mi konečně vzal mobil – že prý měli poradu a museli mít vypnuté zvonění, ale že jestli teda rodím? Neeee, asi mu volám třicetkrát do hodiny, jen tak ze srandy. :o) tohle me dostalo nejvic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kazdopadne gratuluji :kytka: a zavidim rychly porod :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Všechno poprvé


Reklama