Z mámy bude alkoholik

O životě

Aneb jak probíhala dovolená s tříměsíční dcerkou, hyperaktivní školačkou a pubertální slečnou. Naše malá vám to podrobně popíše. Je páteční dopoledne, jsem ještě v pyžámku a se zájmem sleduji mámu, taktéž ještě ve spacím, jak zmateně pobíhá po bytě. Balí věci a vykládá něco o moři. Aha, tak jsem se těšila marně. Pradědeček s prababičkou si jedou válet šunky k moři a my budeme u nich. No, co doma, tady to znám.

tátovi hráblo
3 komentářů

paní starostová

máma vodník

to jsem prej já,říkala malá Lucinka

okolí Mníšku pod Brdy

dostala jsem novou čapku :)
1 komentář

Dorazil děda a mě okamžitě přestala zajímat máma a její nadávání, že se táta ještě nevrátil z banky. Po půl hodině konečně vyrážíme. Potkáváme souseda, toho, který vypadá jako mrož, protože má legrační fousy a ten se, vida naše zavazadla, zděsí: „Vy se stěhujete?“ No, pravda, vypadalo to, jako když jedeme pryč na dva měsíce. Sranda nastala, když se rodiče pokoušeli všechno, včetně nás, naskládat do dědova pidiautíčka. Po deseti minutách zápasení s kočárkem seznali, že ten papundeklový kryt z kufru musí pryč a máma mě, tentokrát kupodivu bez nadávání na krátké pásy, připoutá a oba nás s tátou obloží batohama. U babičky to voní. Copak to asi vaří? Hmm, radši se nebudu zajímat, stejně budu mít jen trapný Sunar. Odpoledne odjeli a ještě se to tu stihlo pohádat. To jsem dala patřičně najevo svým křikem, že v tomhle teda neusnu a byl klid.

Víkend proběhl v poklidu, až na pár drobností, jako když táta narazil hlavou do dopravní značky. V neděli se stavil děda – táty táta - a já se pochopitelně musela vytáhnout, co všechno už umím. Pasení koníků už dávno zná, tak jsem se pochlubila, jak pěkně povídám. Chtěla jsem být u mámy na klíně a všechno, co si povídali, jsem hlasitě komentovala, že se chvílemi ani neslyšeli. Ve středu přijely tetky. Martina na mě dělala různý opičky, to se mi líbilo a řehtala jsem se. Malá Lucinka mi zase četla pohádky a každý mě jen obskakoval. Mamí? Nechceme si je vzít domů? Odpovědi se mi dostalo záhy. Hyperaktivní Lucinka, která si, jak je vidět, doma všechno vyfňuká, běhala za mámou a žadonila, jestli může na notebook, že jí to ségra zakázala. Máma si cvičila nervy, až vyrostu a budu tisíckrát za den opakovat to kouzelné slovíčko PROČ.

Ve čtvrtek šel táta konečně do práce. Ne snad, že by byl lenoch, ale byly svátky, nějaký ty Husové a tak. Odpoledne jsme šli všichni nakoupit a protivná baba v krámě mámu podezírala, že štípla Nutrilon. Kdybych uměla mluvit, vysvětlila bych jí, že Nutroš je fuj a máma tam vždycky přesype Sunar, který mi šmakuje. Taky mi naši koupili nové plíny a doma se rozplývali nad úžasnými obrázky. Toho nadělají, hlavně že mám prdelku v suchu, že? Představte si, co mi provedli! Koupali mě ve vaně, to se mi nelíbilo, protože jsem zvyklá na svoje lehátko a na mořský koníky, co mě vždycky šmírují z koupelnového závěsu. Křičela jsem, křičela Lucinka, ať nekřičím já. Štěkal Samík a křičela máma, že si kvůli nám začne dávat do kafe místo mlíka rum. Potom mě šoupli do postýlky a naivně si mysleli, že jim v sedm usnu. Nota bene za neustálého povykování Lucinky. Máma nakonec zjednala pořádek a povedlo se jí mě uspat. V osm. Nechali otevřené balkonovky a šli si péct buřty. Ach jo, já už chci být velká!

Ale něco vám, ženy, prásknu! Máma mi do Sunaru rozmixovala kousek banánu. To vám bylo žrádlo! A šťáva z nektarinky? Taky dobrota. Už abych mohla legálně příkrmy. Oni si žerou, zavoní mi pod nos pizzou nebo klobásou a pak se mi smějou, že otevírám pusinku. To bych zlostí pukla! Když v sobotu tetky odjely, šli jsme s tátou mámou a obřím psem Godynou k rybníku. Godyna plavala, nosila klacky a kupodivu nikoho nesežrala a ani cestou tátu nevyválela v prachu. Měl jí uvázanou na tažném laně z auta! Máma si skočila ze stavidla do vody a lákala tátu. Ten po půl hodině podlehl a vykoupal se taky. Pozor táto, je to mokrý, hejkla jsem na něj, než vlezl do vody. Hm, další věc, kvůli které se těším, až vyrostu. Natrhnu tátovi prdel v plavání, houby vydrží. To jsou ty jeho cigarety…

Večer rodiče uklízeli barák, protože to tu vypadalo jak po výbuchu v Černobylu. No, povedlo se jim to. Hlavně zahladit stopy po grilování na balkoně. Prarodiče se vrátili ráno a zase tu byl šrumec. Byla jsem rozdováděná a něco jsem provedla! Cinkala jsem si kovovým zvonečkem, který táta někde vyštrachal a když mě přestal bavit, zahodila jsem ho takovou silou, že jsem málem rozbila skleněnou vitrínu, která byla asi dva metry ode mne. To by babička nevěřila, že její milované skleničky rozbilo ležící tříměsíční miminko. A měla bych prd a ne ty krásný šatičky, co mi přivezla z Itálie. Budu parádnice! Když jsme dorazili domů, udiveně jsem si to tu prohlížela. Máma mě dala na chvíli do postýlky. To bylo radosti, když jsem konečně viděla svůj kolotoč a dřevěnými medvědy! „Dovolená“ super, ale doma je doma, jak říká máma.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ciniminisek
Echt Kelišová 7647 příspěvků 13.07.11 00:33

Moc pěkný!!! :palec: :palec: :palec:

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 13.07.11 07:50

Krásně napsaný :potlesk: :potlesk:

 
cuttysark
Extra třída :D 12657 příspěvků 13.07.11 08:30

juu to je super :palec:

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 13.07.11 10:09

Výborně napsaný, skvěle jsem se pobavila :palec: :palec:

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 13.07.11 12:13

krásně napsanýýý :palec: taky jsem se pobavila :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Petulikk
Extra třída :D 10106 příspěvků 13.07.11 13:38

supr napsaný, musela jsem se smát :palec:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 13.07.11 14:11
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :kytka: :kytka: :kytka:
 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 13.07.11 14:11

Bezvadně napsané, jsem se nasmála:-))

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 13.07.11 15:30

super denicek :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 13.07.11 20:43
:palec: :palec: :palec:
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 13.07.11 22:36

krásný.. :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 14.07.11 07:41

Moc pěkný !!!! :potlesk:

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34506 příspěvků 14.07.11 09:10

super napsané :palec:
„Víkend proběhl v poklidu, až na pár drobností, jako když táta narazil hlavou do dopravní značky.“ :mrgreen: :mrgreen:

 
Mar.Dom.
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 14.07.11 10:07

Výborné :palec: :palec: :palec:

 
Uju
Kelišová 6199 příspěvků 15.07.11 21:46

Super deníček :palec: :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama