Zápisky zoufalé snažilky VII

Snažení

Člověk míní, život mění aneb co bylo, mělo být a není. Bylo 1. máje roku 2011 a mladý pár plný snů a ideálů se stěhoval z malé garsonky do většího bytu číslo 13, aby zde založil rodinu.

Vzpomínám tak na ten den, kdy jsme se stěhovali do nového, zářili jsme štěstím, venku svítilo sluníčko, všude voněly rozkvetlé stromy. Donesli jsme poslední krabice s věcmi do bytu, posadili se na zem, popíjeli kofolu z jedné lahve a plánovali, kam jednou dáme postýlku.

Den za dnem, měsíc za měsícem, čas tak rychle utíkal a miminko stále nikde. Inu zřejmě to jednou bude velice kvalitní potomek, když si dává takhle načas. :-D
Tak nějak jsme snažení hodili za hlavu a chlácholivě si říkali, že máme aspoň jeden druhého, máme pěkné bydlení a oba práci, že jsme vlastně celkem šťastní.

Ale zákon padajících hven prostě funguje dokonale a tak sem ke konci zkušební doby onemocněla a v urputné snaze si místo udržet jsem s horečkou 39,2°C a dusivým kašlem chodila do práce, třetí den v tomhle stavu jsem se ale v práci složila a odvezla mě rychlá. Sešel se mi zánět průdušek, streptokok a plicní chlamídie (ne, nejsou to ty pohlavně přenosné, ale jsou to jejich příbuzné, co napadají plíce a jsou vzduchem přenosné). Po 2 týdnech v nemocnici mě pustili doléčit se domů a tam už na mě čekala výpověď. No znáte to, když se to sre, tak pořádně. Myslela sem si, že už těch hovínek bylo dost, ale kdepááááák. Minulý týden nám volala paní domácí, že se musíme odstěhovat, že si sem potřebuje nastěhovat dceru.

Bum. Poslední opěrná zeď našeho zámku štěstí padla. A tak teď přemýšlíme, co dál? Jít k mojí věřící babičce? Tj. spát odděleně, nesmět se ani držet za ruku, před spaním se pomodlit, každý den se podrobovat prohlídce osobních věcí a snídani zapíjet rybím tukem. Ne e…to ne! To fakt raději komfortní popelnici 1 + víko na konci sídliště. :-D

Od rána do večera překlikávám mezi nabídkami práce a nabídkami bytů k pronájmu. Oboje se zdá být nedosažitelné. Na desítky, né-li stovky odeslaných životopisů mi v poslední době odpověděl pouze jeden zaměstnavatel a to s tím, že by mě vzal na brigádu na 2 hodiny týdně za 50kč hrubého, no to nás vážně spasí. :-D
A byty? No děs běs, když mají lidi jen jednu mizernou výplatu, tak těžko utáhnou i tu nejlacinější plesnivou špeluňku, když i za tu chtějí 7000 + energie.
A tak jsem se šla zeptat na bytový odbor, zda by k naší situaci mohli nějak přihlédnout, když tam mám žádost o byt již 7 let. Nu a co oni? Tak rádoby kulantně mi bylo sděleno, že pokud nemáme kupu dětí a alespoň jeden z nás má zaměstnání a nejsme celý život na sociálních dávkách, nebo v invalidním důchodu, že prakticky nemáme šanci městský byt získat. Žůžo co?

Takže si tam raději nastěhují někoho, kdo jim nájem nikdy nezaplatí a byt jim zdemoluje. Místo toho, aby tam dali slušný lidi, co se nikdy s nájmem nezpozdili a o byt by pečovali. No jo… vítejte v ČR. A jak už jsem ze všeho byla nakřáplá, tak jsem si sedla v parku a propadla v zoufalý pláč. A slzy se valily, jak vodopády. A tu ke mě přišel pan bezdomovec a nabízel mi loka z krabicáku se slovy: „Náá, cvakni si, bude líp.“

Samozřejmě jsem zdvořile odmítla a slušně poděkovala za nabídku. S povzdechem na něj pohlédla a tak v duchu si řekla „Jóóó chlapče, asi budu brzy spát na vedlejší lavičce“. Šouravým krokem jsem se odebrala domů, do bytu, který naším domovem bude už jen necelé 3 měsíce. Sbohem má orientální obýváčko-ložničko, sbohem má kuchyňko ve stylu provence, sbohem námořnická koupelničko. Áááách…kolik úsilí mě to stálo, takhle to tu zvelebit.

A konec té mé melodramatičnos­ti!!! „Vzdávají se jen pos*rové“ to bylo vždy mé heslo a to musím i nadále ctít! A tak vyhlašuji válku s obdobím smůly a budu dělat to, co umím ze všeho nejlépe, lézt někomu na nervy. :-D A tak dlouho budu všechny zaměstnavatele prudit a bombardovat životopisama, až mě jednoho krásného dne přijmou, jen abych už dala pokoj. A tak dlouho budu byťák urgovat a posílat jim přihlášky, až nám ten byt přiklepnout a tak dlouho se budu s mým milým milovat, až se jednou i toho mrňouse dočkáme! :-D

Jak říka babča: „Nějak bylo, nějak bude a když nejde o život, tak jde o h*vno“. My si to místečko ve světě šťastných zase nějak vybojujem!
Tečka!!!

Vysvětlivky:
Zákon padajících hovn: Zákon padajících hovn je definován, jako neznámá proměnná X určující množství exkrementů dopadajících na hlavu jedince vyjádřeného písmenem H, tento jev je vyvažován stejným poměrem veličiny L(lidově označované jako pokakaný štěstíčko). Poměr je tedy 50:50. Množství X může dopadnout naráz, nebo po menších částech v různých časových intervalech označovaných hodnotou T1Tx. Dojde-li k dopadnutí poslední části kvanta X nastává období vlivu veličiny L, která má narozdíl od** X** příznivý vliv na subjekt H.
Přesná rovnice zatím nebyla definována, spekuluje se však, že by ji bylo možné odvodit od teorie relativity, výpočtu pravděpodobností či teorie strun.
Lidový, zjednodušený popis zní: Určité množství štěstí je vždy vykoupeno nutnou dávkou h*ven.

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mall
Povídálka 19 příspěvků 30.04.13 06:09

Sice nemáš v poslední době moc štěstí, ale psát o tom umíš obratně a zábavně. Co to třeba zkusit u tisku :-) držím pěsti- a věřím, že už na tebe někde čeká dobrá práce, pěkný byt a nádherné miminko! :palec:

 
Iwisek
Kelišová 6259 příspěvků 30.04.13 06:42

Přeji hodně sil a ať na Tebe konečně sedne i to štěstíčko :kytka:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 30.04.13 07:38

Držím palečky, aby se brzy vše v dobré obrátilo :D Jinak jak píše @Mall - deníček je napsaný opravdu čtivě, takže to psaní určitě zkus ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26466 příspěvků 30.04.13 07:49

Mam rada lidi co se nde vsechno povznesou a jsou to drzaci, je videt, ze jsi dite stesteny, tolik smuly, ale zasmejes se tomu, to je vubec nejlepsi reseni..
Clovek si muze porvat, postezovat, chytnout hystera, ale nejdulezitejsi je, ze jde dal a za to mas muj obdiv..
Navic mas talent psat, holky maji pravdu co zacit psat neco do novin :D :D :D
Hodne stesti a jednou budes mit urcite kde bydlet, kde pracovat a bude te mit kdo nervovat svym placem az si zalehnes konecne ve dve rano, ze se chces vyspat :mrgreen: Toho se neboj to te taky ceka :mrgreen: :mrgreen:
:kytka: :kytka: :kytka:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 30.04.13 08:14

Moc pekne napsano a naprosto souhlasim s tim, ze stesti se musi vykoupit davkou hoen, protoze jedine tak jsme schopni posoudit, co je stesti a nalezite ho ocenit. Bude lip (taky jsem si prosla svym)..Mmch: Definice padajicich hoen nema chybu :potlesk:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 30.04.13 09:47

Jak píšeš když se to see tak se to see ale věřím že se karta konečně obrátí a bude lépe. Přeji ti aby Ti vyšla hlavně ta práce, bydleníčko a zminěné vytoužené miminko :pankac: :kytka: :srdce:

 
Jane29
Extra třída :D 12798 příspěvků 30.04.13 11:01

Jejda naprosto souhlasím s holkama, co to zkusit někde u novin nebo v nějakém internetovém časopisu, tento deníček jsem přečetla snad jedním dechem. A vysvětlení Zákona padajících hoven no naprosto nezkutečné :pankac: :pankac: :mrgreen: :mrgreen:
Moc ti přeji, aby toto už byla tvoje poslední část kvanta X a přišla už na řadu jen veličina L :hug: :hug:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 30.04.13 11:44

No jo, vždycky to tak bývá, že se nahromadí naráz tolik těžkostí, ale když to člověk vydrží, tak se zase sesypou samé dobré věci, že ani nebudeš vědět z čeho vybírat dřív :). Tak hlavně nepropadej zoufalství a ať se to dobré sesype co nejdřív :kytka: (a v poměru aspoň 70:30)

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 30.04.13 13:37

@Mall souhlasííííííím

A Keshi, na kazdej denicek cekam a tesim se jak vam to jde.. drzim palecky ve vsem a at uz se jen a jen dari

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 2 inzeráty 30.04.13 14:03

Moc se mi libila definice a cely denicek. Mysli pozitivne a ono bude zase lip. Zivot prichazi ve vlnach. Obcas je ani nevnimame a nekdy nas poradne semelou :)

 
mian
Kecalka 448 příspěvků 30.04.13 15:08

To padající ho.no znám velmi dobře. Taky jsem sháněla práci. Hypotéka na krku, jeden plat, dítě ve školce. Životopisy jsem psala pomalu i na místo horníka. Nic. Když už byli slušní, tak alespoň napsali, že našli vhodnějšího uchazeče, v horším případě se neozvali vůbec. Jednou mi došla trpělivost, otevřela jsem si sedmičku vína, sekla k PC a jak jsem tak procházela ty nabídky, padla mi do oka jedna práce. Nádherný plat, auto i k soukr. účelům, noťas, mobil. Ale nesplňovala jsem jejich požadavky-vzdělání přímo v oboru a 5 let praxe. Chtěli motivační dopis. A jak jsem se tak blížila ke dnu sedmičky, tak jsem jim ten motiv. dopis napsala ve stylu: Nemám sice praxi, ale jsem schopná se zapracovat, a jelikož ve vašem oboru chtějí všichni praxi, tak jsem neměla kde ji získat. Práce mě zajímá, reprezentativní vzhled mám taky. Jsem pracoviá, učenlivá, flexibilní. Ale to nezjistíte, když mi tu šanci nedáte…Tak něco v tom smyslu jsem napsala :mrgreen: Jo, a tu práci jsem o týden později dostala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Když jsem se ptala, na základě čeho se doholi, že mě přijmou, tak prý právě kvůli tomu dopisu :mrgreen: Ne všude by to takhle šlo. Jen chci říct, že člověk musí bojovat. Držím moc palce. Určitě se něco brzy najde. Je fajn, že jsi to nevzdala :kytka:

 
kolmenka
Závislačka 3145 příspěvků 30.04.13 16:57

Tvůj deníček se mi moc líbil! Určitě bude brzy lépe.

 
reny14
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 30.04.13 20:50

Mohla by jsi z fleku prispivat do casopisu nebo novin. Tvuj denicek je daleko vtipnejsi nez mnohe jine clanky v tisku. Byt tebou uvazuju, ze svuj literarni talent nekde vyuziju. Bud psat clanky nebo i verim, ze by jsi napsala velmi ctivou knihu. Protoze to co clovek obcas cte jako vybornou knihu, se cist neda. Tvuj denicek ma podle me vsechny atributy dokonale napsaneho clanku.

 
Danielitha
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 10 inzerátů 01.05.13 10:23

Moc hezky denicek a ver mi nejsi v tom vsem sama, taky se mi ted uplne nadari, ale ono se to jednou musi prehoupnout…

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 16.05.13 15:48

Držím palce -je to jako bych to psala já -posílám životopisy jak blázen a jen jeden odpoví-je nám líto ale nemáte dostatečnou kvalifikaci na místo-chtěly doprdele prodavačku a já mám maturitu a výučák z prodavačky takže nechápu a jinak hovno. Táhneme to z jednoho platu, majitel bytu chce po nás víc a víc, protože dlužíme na vodě-jako najednou mu nemůžu dát nájem +nedoplatek 2.000 kč-půjčku mi nikde nedaj-takže dávám jen nájem a on je vzteklej že si sem dá někoho jinýho :( na kauci nemáme takže se stěhovat nemůžem. Miminko už 4 roky zkoušíme a nic :( přesně jak popisuješ když se s.. tak všechno najednou :,(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama