Zasloužilé maminy - Ach ty finance...

Ostatní

Na rodičovské dovolené asi nejsem jediná, kdo má problémy s penězi. Jakž takž vycházíme, ale vždy se najdou nějaké ty komplikace. Přitom náš rodinný příjem nepatří do těch nízkých.

V lednu a únoru se vynoří všichni duchové finančních potíží. Objeví se roční splátky všech možných i nemožných pojistek. Sem tam se ukáže upomínka zapomenuté splátky. Zjeví se šance na půjčku za výhodných podmínek a hlavně…hlavně ty daně.

Přiznání všech možných daní z nemovitosti, z příjmu, společné zdanění, odpady a možná už zdaňují i rozum. Letos se mi tohle zdanění z rozumu určitě vyhne, protože jsem naprosto nemožná a horší než tahle demence může být už jen vykojený mozek.

Já jsem poslední tři dny strávila také vyřizováním restů. Mršky se vynořují zá:,–(ně návalově a v hromadách, aby si to vyřizování vždycky člověk pořádně užil. Podklady pro daně by byly a po rozmluvě s naší účetní vím, že pro mne přechod z rodičovské na mateřskou a další rodičovskou nebude zas tak problematický. Vejdeme se s miminkem do všech lhůt a termínů. Pro ty, co váhají, doporučím navštívit diskuzní fora. Vyhledat rozjetou diskuzi není problém a já jsem se tam hodně poučila před důležitou rozmluvou.

Kulíšek mi zatím dává zabrat. Evinka slaví dvouleté výročí. Tudíž mě se vynořují myšlenky na porod. Díky pár skvělým lidem už to pro mě není tak niterné téma, ale přesto obavy z porodu tu znova jsou. Ne, že bych se bála bolesti, bojím se přístupu lidí a nechci z toho mít zase v hlavě zmatek. S plánovaným velkým ultrazvukem se myšlenky na správný výběr znova objevily.

Uvažuju též o nějaké příjemné dovolené a nebo, to mi přijde jako lepší nápad, o nějakém pojízdném wc. Tělíčko má větší potřebu. Řekla bych, že s vyhledáváním záchoda už jsme na tom s Evičkou tak nějak stejně. Chce se nám sice trošku , za to častěji.

Kulíšek je s každým dnem větší, krásnější a chytřejší. Kostičky nemá pevné, zatím se pevné kostní buňky zjevují velmi zřídka. Začal tloustnout. Tukové obaly jsou velmi důležité pro mozek a míchu jak jsem se dočetla. Jen tajně doufám, že to malinko, co jsem zatím přibrala, jde na vrub mého dítěte a neukládá se do mých beztak dobře živených špeků.

Milé maminky a těhulky, kdepak se mi schováváte? Vždy s napětím čekám, zda s k nám třem stálicím přidá další človíček a ono nic. Místo živé diskuze mrtvo. Vyhlašuju nábor členů zasloužilých mamin. Co na tom, že vaše těhu není zrovna v mém týdnu, co na tom, že těhulkovství nebo titul zasloužilá mamina vás teprve čeká. Co na tom, že vaše děti už chodí do školy. Přiďte pokecat. Třeba zavzpomínat a nebo..... deníček je otevřen pro všechny.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 25.01.07 12:38

Linko
hezky napsaný deníček.Pokud mohu reagovat.Finance řešíme asi všechny.Na MD si opravdu člověk nemůže nijak vyskakovat.Za chvíli budu přeborník v nakupování skoro zadarmo.Daně jojo ty daně,také nás  straší jako zlý duch.Ale musím na druhou stranu přiznat,že bylo i hůř a zdá se mi,že u nás se konečně začíná blýskat na lepší časy.
Pokud mohu ráda se k vám přidám neb já jsem dozajista zasloužilá matka.Na mém kontě jsou již tři kousky a to rodu mužského.Nejstarší Dominik v květnu 10let,prostřední Tobiáš v lednu mu byly 2roky(měla to být holčička)a do třetice náš nejmenší Vojtíšek čerstvích 6měsíců(neměla to být holčička ba ani chlapeček-neplánovaný brouček).
Mě je čerstvých 30let bydlíme kousek od Prahy v Říčanech.V ro­dinném domku momentálně totálně zapadaném sněhem.

Andynka a klucí

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 25.01.07 13:35

Andynko jupí

díky že se přidáváš. Já jsem se byla jen tak pozeptat v práci a hned jsem dostala kopu papírů. Ze všech sociálních úlev pro nás vychází jako nejlepší ta daňová. Chceme podat včas přiznání, abychom se vyhnuli frontám. A těším se na částku , která se objeví na našem účtu. Ze všech úřadů, co tu máme a na kterých jsem ted v lednu byla, mi vychází kupodivu nejlíp jednání s finančáky. Ochotně mi tam pomohli s kdejakým vylněním, akorát člověk nesmí přijít na poslední chvilku.

O mě toho víš asi spoustu z deníčků…

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 25.01.07 15:27

já jsem tadyyy..
Linko, já se naopak na daň. přizn. těším, zase u nás přistanou nějaký peníze navíc.. ale obávám se, že i opět se mě týká termín cca 30.3., dřív asi nedám dohromady všechny papíry… postupně už začala chodit potvrzení z různých pojistek, spoření.. já se tak těším až to všechno budu odečítat ze základu daně!!!!!

naše pojistky jsou naštěstí rozvržené rovnoměrně do celého roku, takže to je ok.. a si tak nějak říkám, že tohle by finančně mohl být dobrý rok.. mimi nic moc stát nebude, výbavičku mám.. budu brát PPM, kt. je rozhodně vyšší než RP.. pak proplacení dovči, to taky bodne..  a navíc: v létě končíme se splátkami úvěru, zbyde jen hypotéka. Co my s těma penězma budeme dělat?? (jsou tu vůbec někde smajlíci, děsně by se mi teď hodil..)

minulý týden jsem si pořídila těhukalhoty-o měsíc dřív než při prvním těhotenství.. to mluví za vše.. jsem jasná.. koule.. a začínám být nekontrolovatelně žravá, budu s tím muset něco udělat.. během tohoto týden (ano, je teprve čtvrtek) jsem snědla 18 jahodových nanuků.. a spoustu věcí k tomu. Stydím se moc, ale pomoci si nemůžu. Ale musím se ospravedlnit tím, že s malou toho hodně naběhám, včera jsem ji tahala na saních do kopce (dneska jsem aktivně koupila boby, ty jsou lehčí, snáz se potáhnou)

přeji všem bříškům ať pěkně rostou a maminkám ať jim je dobře a užívají si

 
janinka1
Povídálka 26 příspěvků 25.01.07 20:20

Ahoj,
nakoukla jsem k vám a moc pěkný deníček. Mám sice zatím jen 1 divocha a to Tomáška (2,5 roku), ale plánujeme druhé a od června to chceme zkoušet. Moc ráda bych opět jarní nebo letní miminko, ale uvidíme. Manžílek se bude muset snažit a už teď mu svítí očka, jak se těší, že ho budu honit po bytě, že chci mimi. S penízkama je to pořád zajímavý. Ještě že existuje Rodinka, Vše za 39,– atd. Když teď bude vyšší RP,  zas to bude veselejší. Doufám, že letos to bude i s daněma trošičku zajímavější. Chceme podat společné zdanění manželů (jsem svoji od 9/2006) a absolutně nevím, jak na to. Jestli to vyplní manželovi v práci nebo musím já na FÚ? Jde si to někde zkusit nanečisto, kolik nám to vůbec vyjde? Jestli víte, kde bych našla radu (ve vyhledávání na netu jsem úplný tele, většinou nenajdu nic a ještě hodně nadávám), budu vám moc vděčná.Díky za příp. radu. A když jste takové zasloužilé mamči, mám ještě jeden dotaz. Po ukončení MD při nástupu na RP jsem přišla o práci z důvodu nadbytečnosti, dostala jsem odstupné a šla. Ale není mi jasné, pokud teď budeme mít druhé mimi, kdo mi bude vyplácet mateřskou OSSZ nabo tam, co RP? A v jaké výši to bude? Jako u prvního mimi, pokud se mi podaří nastoupit na MD před Tomáškovýma 4.narozenina? Omlouvám se, že mám tolik dotazů, ale jsem holka zvědavá a když hledám, tak většinou nenajdu :-) Janča  

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 25.01.07 21:23

Jančo, do té PPM radši vrtat nebudu, ale s daň. přizn. poradím. Jestliže dáváte spol. zdanění, nedělá to pro vás zaměstnavatel, ale vy sami. Na FÚ si vyzvedneš formuláře (vezmi si i poučení!! dost to pomůže)-nebo si ho vytiskni na webu, určitě bude všude např. na seznam.cz plno reklam, které tě tam navedou, nebo zkoušej idnes.cz-asi odkaz finance, ti to mívají dobře zpracované. Netuším zda to tam už není, ale spíš to nech až na březen, to jsou všude už i dobré vychytávky a krásné návody, podle kt. to snadno zpracuješ.
Pak si manžel v práci vyzvedne potvrzení o příjmech-spíš mu ho dají automaticky asi tak koncem ledna. Ty asi příjmy nemáš, takže napíšeš čestné prohlášení, že kromě rodič. příspěvku jsi za obd. 1.1.06-31.12.06 neměla žádné příjmy a že odpočet na dítě si uplatňuje ve svém daň. přizn. manžel. To tam nutně být nemusí, letos je asi jiný formulář, společný-ale ještě vloni bylo dobré to napsat, aby se úředníci pak zpětně nevyptávali.  

Pak si dáš dohromady potvrzení např. z hypotéky o úrocích, z úvěru dtto, z životních pojistek, z důchodových připoj, o poskytnutých darech, vč. dárcovství krve -prostě tam kde máš nárok na nějaký odpočet.  

A jdeš na věc.. vyplníš ty úvodní „kecy“, sečteš příjmy, odečteš nezdanitelné částky (pokud jsi neměla příjem nad 38tis., má partner nárok na odečet „na manželku“)-ale to vše tě navedou pokyny, bývají docela dobře zpracované. Popř. já mám dobrou zkuš. s úředníky na FÚ, bývají ochotní poradit. Fakt si na ně nemůžu stěžovat.
jsem malinko zbrklouš, takže možná jsem nenapsala všechno-ale podstatu ano..
jo, a je dobré tam dát třeba i kopii (kromě výše uvedených orig.) toho rozhodnutí o RP atd., prostě všeho, co se k tomu vztahuje.. čím víc, tím líp, aspoň tě nebudou pak otravovat.. jo, a jestli máte hypotéku, tak i kopii smlouvy.
Anebo, hodíš dotaz někam na web, klidně i sem, určitě někdo správně poradí.
Tak hodně zdaru-a ať vám co nejvíc penízků vrátí..

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 25.01.07 21:45

Ahoj! Jen jsem nakoukla a ráda se k vám přidám… . Jsem už asi taky trochu zasloužilá mamina, mám Elišku za 14 dní čtyřletou a Štěpánka 17 měsíců. A na jaře chceme zkusit štěstí dotřetice.
Manžel nenosí domů úplně málo peněz, ale taky stále mám pocit, že řešíme finance. Hypotéka, leasing… . A to jinak moc neutrácíme. Jsem jen trochu ulítlá na biopotraviny, ale teď, co nám od nového roku přidali, to snad pokryju „ze svého“. Taky něco utratíme za sportovní a outdoorové vybavení (i pro děti). Dělala jsem na státním úřadě, takže daňové přiznání mi nic neříká (naštěstí; finanční otázky jdou mimo mě a doteď nechápu, jak jsem mohla úspěšně absolvovat ty dva semestry ekonomie, co jsme na škole měli).
Andynko, jaké je to mít „tři kousky“?
Taky jsme zapadali… Manžel si pro jistotu před deseti dny zmasakroval na basketu kotník, má berle a nemůže nic dělat, tak jsem dvě hoďky odhazovala sníh a jsem zralá na stejně dlouhou masáž. Ale děti byly nadšené, konečně zima jak má být!
Katka a spol.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 25.01.07 22:38

HOlky vítejte.....já nebudu tvořit žádné seznámky a tak, já na to nějak nejsem, ale pokud je chcete tak se tomu bránit nebudu, jen tuhle činnost nechtějte po mě :D:D:D

Jo finance, když nejsou je to strašný a když jsou, stejně je potřeba dycinky zvažovat na jakou hromádku se kolik přidělí. Oba s manželem se bojíme úvěrů, takže máme v současnosti jen na bydlení. A u rodičů…ted snad budu mít výpomoc i z práce. Jenže manžel je z toho nerovní a já se mu nedivím. Budu se moc snažit aby zbyl jen ten bydlící úvěr…

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.01.07 09:08

Linka
musím se přiznat,že tady chodím jen do naší diskuse a do deníčku ,který funguje už 2.5r a tak tě opravdu vůbec tady z Emimina neznám.Pročítat to tady nějak více čas nemám.Neb ti mí chlapi mi moc prostoru nedají.I ted mi Tobiáš leze po stole kolem počítače,porád sahá na klávesnici atd.Tak mi můžeš nějaké to info podat.

Katulinka
Mám ty dva mladší hodně brzo po sobě jsou o 18m a tak je to vážně občas pořádnej mazec.Tobiáš (2r)si dělá většinou to co on uzná za vhodné a tak poslechne jen když jemu se chce.Naštěstí je ten nejmenší (6m) děsný zlatíčko a tak mi to ulehčuje.Jen doufám,že mu to co nejdéle vydrží.Nejstaršímu je skoro 10let a tak s ním už je aspon domluva.Ve škole mu to jde,ťuk ťuk ťuk.

FINANCE
jsem ráda,že nejsme zatížení žádnou hypotékou.Jeto opravdu závazek na dlouhou trať.Dokonce za 4m doplatíme liesing na auto tak to budeme v podstatě skoro bohatí,chichi.

Andynka a klucí

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.01.07 09:47

Andynko ale to přece vůbec nevadí, jestli tě baví jenom číst a občas něco připsat. To je taky super.....

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.01.07 09:54

jo a protože blbě čtu a když mám dítě za zadkem velmi blbě, jsem mamina z MB, Evka má čerstvě dva roky za sebou a pocházím z MOravy. Nejvíc mě znají hoky z chatu, kde jsem našla i pár zajímavých kamarádek.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.01.07 13:57

Linko
já jsem tim spíš myslela,že obvykle nečtu jiné deníčky nebo diskuse a tak proto že tě neznám.To víš tolik času mi kluci nedají abych si vše pořádně pročetla.Do deníčku budu ráda psát a číst jej pokud to jen trochu půjde.Ty chodíš na chat?Párkrát jsem tam zašla jenže většinou je tam nějak vylidníno.Zřejmě tam lezu v blbou dobu,ale večer je jediná doba kdy si můžem s manžou v klidu sednou aniž by nás děti terorizovali svým křikem.

Andynka

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.01.07 18:07

Jo, chat a večer po osmé, kdy ta moje kunhuta usne. :D:D To je moje doba, my tu žijeme natěsno, takže většinou večer procházejí pouze tiché aktivity a pokec mi chybí, pokec u netu neruší dítě ve spaní, takže ideál :D:D:D

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 26.01.07 20:33

Linko, v jakém jsi týdnu? Možná jsem se jen přehlídla a nenašla jsem to. Já taky chodím na net večer a nebo když Štěpula spí po obědě. Před dětmi počítač v podstatě nepouštím, jsem dost konzervativní a moc jim nepouštím ani televizi. Tak toho večerníčka a Elišce v neděli ráno Hřiště 7. A když je třeba Eliška nemocná a já už nevím jak ji zabavit, pustím jí na chvilku DVD.
Katka a spol.

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 26.01.07 20:33

Linko, v jakém jsi týdnu? Možná jsem se jen přehlídla a nenašla jsem to. Já taky chodím na net večer a nebo když Štěpula spí po obědě. Před dětmi počítač v podstatě nepouštím, jsem dost konzervativní a moc jim nepouštím ani televizi. Tak toho večerníčka a Elišce v neděli ráno Hřiště 7. A když je třeba Eliška nemocná a já už nevím jak ji zabavit, pustím jí na chvilku DVD.
Katka a spol.

 
janinka1
Povídálka 26 příspěvků 26.01.07 22:11

EMITOM

Jsi zlatíèko, díky moc. Napsala jsi mi to ú¾asnì. Jen mám pocit z tvého popisu, ¾e mu¾íèek si odeète tak akorát mì.

ANDYNKA

Ty jsi pro mì frajerka s velkým F.  To ¾e má¹ 3 dìti je super, ale ¾e má¹ ty 2 mlad¹í tak krátce po sobì, ve mì vzbuzuje hluboký obdiv. Já bych sice chtìla taky 3, man¾ílek se zatím krásnì brání, prý 2 a hotovo., ale to se poddá. Jen tro¹ku vìt¹í vìkové rozestupy, i kdy¾ jsi psala, ¾e to byla hezká nehoda-náhoda? Ná¹ Tomá¹ek je pìkné éro. TV ho nebaví, poøád mi visí na noze. S láskou vzpomínám na dobu cca letní prázdniny, kdy miloval krteèka a pokud ráno nedostal svou porci DVD, nemìl hezkej den. A já mìla náherný rána, kdy jsem byla v koupelnì sama a nikdo se mnou nepral o fén, antiperspirant atd. Svou ranní kávièku toti¾ piju zá:,–(nì v koupelnì pøi líèení apod. a je to moje chvilka pro sebe. On je toti¾ Tomá¹ek náramnì èistotnej. Musí se namazat (v podpa¾í), uèesat, navonìt (podle tatínka), natøít (kdy¾ si krémuju ruce) a jde do chodby pøed veliký zrcadlo a øíká si sám se sebou spokojenej, ¾e je „hezkéééj“. A s krteèkem to pøestalo, bylo ticho, klid, nádheráááá. Chci to zpátky. Ale to asi ka¾dá znáte.

A jéje. Ta»ka se ozývá. Máme asi po pùl roce hlídání a dítì je pryè, tak se do¾aduje svých práv.

Tak ahoj nìkdy pøí¹tì. Janèa

 
janinka1
Povídálka 26 příspěvků 26.01.07 22:14

EMITOM
Jsi zlatíčko, díky moc. Napsala jsi mi to úžasně. Jen mám pocit z tvého popisu, že mužíček si odečte tak akorát mě.
ANDYNKA
Ty jsi pro mě frajerka s velkým F.  To že máš 3 děti je super, ale že máš ty 2 mladší tak krátce po sobě, ve mě vzbuzuje hluboký obdiv. Já bych sice chtěla taky 3, manžílek se zatím krásně brání, prý 2 a hotovo., ale to se poddá. Jen trošku větší věkové rozestupy, i když jsi psala, že to byla hezká nehoda-náhoda? Náš Tomášek je pěkné éro. TV ho nebaví, pořád mi visí na noze. S láskou vzpomínám na dobu cca letní prázdniny, kdy miloval krtečka a pokud ráno nedostal svou porci DVD, neměl hezkej den. A já měla náherný rána, kdy jsem byla v koupelně sama a nikdo se mnou nepral o fén, antiperspirant atd. Svou ranní kávičku totiž piju zá:,–(ně v koupelně při líčení apod. a je to moje chvilka pro sebe. On je totiž Tomášek náramně čistotnej. Musí se namazat (v podpaží), učesat, navonět (podle tatínka), natřít (když si krémuju ruce) a jde do chodby před veliký zrcadlo a říká si sám se sebou spokojenej, že je „hezkéééj“. A s krtečkem to přestalo, bylo ticho, klid, nádheráááá. Chci to zpátky. Ale to asi každá znáte.
A jéje. Taťka se ozývá. Máme asi po půl roce hlídání a dítě je pryč, tak se dožaduje svých práv. v klidu a míru.
Tak ahoj někdy příště. Janča  

OPRAVA - něco jsem zase zmáčkla a ono se to nějak … Už je to dobrý?

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.01.07 07:49

Ahoj holky

mohu se k vám občas přidat - tedy nevím, jak se psaním, ale ráda čtu - tedy cokoli…S dítkami už tolik času nemám, a tohle mohu číst i po nocích - většinou okolo 2 ranní se vzbudím a čučím do stropu - občas zasednu i k PC…

Něco málo o mě: mám dosud tři dítka - Lukáš čersvě 4r, Lucie budou 3r (v březnu), Jonáš v dubnu 2 roky a teď jsem v 18tt. Takže titul „zasloužilá“ matka mi asi také patří.....
Z financema bojuju odjakživa, i když dluhy nemáme žádné. S rodičákem jakžtakž vycházím, někdy je to lepší, někdy horší… Od teď, co přidávali, tak snad to bude zase lepšejší… Společné zdanění neděláme (nejsme svoji), ale s finančním úřadem mám co dočinění (pomáhám firmě dělat účto, takže tam chodím 1×3měsíce). Teď na začátku častěji… 

Takže nevím, kdo se to ptal, ale manželovi dává zaměstnavatel potvrzení až na jeho žádost.

takže zatím
Věra (květňátka 2005, červen2007, skorodvojky)

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.01.07 08:57

vvik, tak ty jsi asi matka nejzasloužilejší.. mít děti v rozestupu jeden rok mi přijde naprosto šílený. .  ale evidentně to zvládáš, když si vyšetříš i čas na PC.. obdivuju.. pravda, až budou větší, budeš mít zase veget..

holky, proč mi najednou nechodí upozornění na nové komentáře, netušíte??

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 27.01.07 09:03

Janinko
až si přečteš komentář od Vvikteprve uvidíš kdo je super matka.Ta má také tři kousky a na cestě čtvrtého svištíka.Dobře ji znám neb obě chodíme do Skorodvojek a i tam má nad námi výrazně navrh.No abych se taky pochválila jsem hned v těsném závěsu za ní chichi.Jak to tak čtu máš to obdobné jako já.Tobík na Tv vůbec nekouká,nějak ho zatím nebere,a tak je to také můj osobní ocásek.Po baráku se zá:,–(ně pohybuje v těsném závěsu za mnou.Večer a v noci raději spím a tak mi nezbývá nic jiného než na Pc  chodit s ním.On nám tady při tom devastuje pracovnu a já čtu a píši.Jsi dobrá,že se zvládneš ráno ještě nalíčit neb já to zvládám jen když se někam chystáme.Dokonce jsem kolikrát ráda,že si zvládnu vyčistit zuby a učesat se.   Vvik
jak ty to zvládneš takhle různě přispívat??My jsme minulý rok poprvé podávali společné zdanění manželů a vraceli nám slušnou částku.Někdy je to manželství před úřady dobré.Takových společných dětí už máte neuvažujete o tom?Mám dlouholetou kamarádku a ona neplánovaně otěhotněla 21tt.Je to její(ch) třetí kousek(má dva kluky) a tak se před týdnem vzali.Říká,že už s ním bude mít tolik dětí tak to pro ni bude výhodnější.
Andynka

 
janinka1
Povídálka 26 příspěvků 27.01.07 10:20

Koukám, že mám co dělat, abych vás dohnala. Tedy nejspíš Andynku.  4 by mi neprošly a hlavně na tolik se opravdu necítím. Takže,  VVIK, jsi taky frajerka s velkým F a hvězdičkou na konci za ten 4 kousek na cestě. Nechápu, jak to zvládáš. A že se, holky, ráno nalíčím (linky a řasenka, víc nezvládám a neumím), no to je nejspíš tím, že mám zatím jen toho jednoho divocha a protože jsem hodně světlá blondýna, tak je to skoro nutnost, nechci děsit lidi na ulici. VVIK, a když jsou ti tvý broučkové tak blízko od sebe, hrajou si alespoň spolu, dokáží se mezi sebou zabavit, aniž by si navzájem škodili? A nějak jsem nepostřehla, jak bydlíte. Jestli v bytě, tak jak jste tam poskládaní?J.        

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.01.07 11:01

Ahoj holky

díky za přijetí, občas (dnes tedy asi více) nakukuju sem a tam, a občas i napíšu něco - kamkoli…  Asi také tím, že rychle čtu a tak dlouho nepotřebuju „čumákovat“ do PC…

Dítka jsou většinou hodná, občas se i perou - ale kdo ne.. Vcelku si spolu už vyhrají samy. Na vánoce jsem pořídila každému autodráhu - které jdou spojit dohromady, tak ted od vánoc staví tu autodráhu dohromady a hrajou si s tím… Spolu… Většinou…
Jonáš ještě přes poledne spí, takže když spí, můžu pomáhat dole vařit… Pomáhat, protože bydlíme u rodičů L (já už nemám), takže tam přes poledne vypomáhám… Kuchyň je babičky (82let) a té do něčeho zasahovat moc nejde. Většinou se babi přijde zeptat, co se bude vařit… Dnes například dostala návhr smažený sýr - ale dle ní, to není k jídlu a vařit se bude nejspíš něco jiného…
Jinak já vlastním byt (asi 30km odsud), ale tam L nemůžu dostat, protože vyrůstal v baráku a do bytovky se mu nechce… Takže bydlíme vlastně v 2 pokojích - v jednom je ložnice (dnes tam jsou 2 palandy a dvoupostel), a v obýváku je pracovna - máme dva PC a oba na nich dost závislí…Já občas ještě vypomáhám firmě s účto, takže je to můj pracovní nástroj… Takže s místem problém není (jsme dost  skladní), ale co přebývá, jsou  hračky po zemi… Jsou prostě všude. Někde velké auta, ale většinou to jsou kostičky z různých stavebnic. Jak často uklízíte s dítkami hračky… U nás to prostě nefunguje - dítka uklízí velice špatně. Já jednou za čas vezmu koště, smetu všechny hračky na jednu hromadu a třídím do různých krabiček… Jenomže večer to není poznat, protože ty dítka mají největší srandu ty uklizené hračky zase roztahat…

Zrovna teď dítka sledují Potkali se u Kolína, Jonáš spí (v nové palandě - postýlku jsme zrušili a čeká na mimi). U nás jsou dítka dost na DVD - koukají na pohádky… Mají to asi po mě, protože u mě vždy TV byla jako kulisa, i když jsem nedívala, tak jsem poslouchala. Vím, že to není zrovna výchovné, ale snad ty pohádky můžou.. Je to na mém výběru, na co koukají,takže tv máme jenom občas, většinou  jsou to ty klasické pohádky  - pejsek a kočička, mach a šebestová, rákosníček, atd......  prostě česká klasika (občas i zahraniční - teď zrovna vede Doba ledová).

ŠKOLKA:
Jinak jak to máte u vás se školkou?  Já loni přihlašovala Lukáše, ale nevzali ho… tak proč by, když jsem doma… Letos jsem se rozhodla, že půjdu přihlásit všechny tři - Jonáš bude mít příští školní rok uprostřed tři, tak by ho mohly vzít do evidence… A abych se pojistila, tak přinesu s z práce ceduli o nástupu… Těhu tam ještě nevědí - na mě není nic poznat, protože normálně jsem almarózní, takže ten břich je ještě pořád normální. Přibrala jsem zatím -4kg, takže v pohodě. Do oblečení se vejdu ještě předtěhotenstvím, takže tak… Jak jste na tom vy? Nebo jsem špatně četla a dítka jsou ještě menší?

Myslím, že by to zatím stačilo…

Věra

(ps: jako supermatka si nepřipadám, protože každé dítko bylo jako miminko moc hodné - v noci spalo, přes den koukalo, koliku neznáme, nemoce se nám naštěstí vyhýbají,  takže každé jednotlivé miminko přišlo tak nějak nečekaně (ani jedno nebylo plánované).. Jedině to čtvrté bylo plánované, protože o čtvrté jsem přišla při mimoděložním - jinak by dnes mělo cca 1/2 roku).  A kdyby bylo na L, tak bychom měli klidně 11 dítek.. Ale já u tohohle končím (tedy v nejbližších letech)…

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.01.07 11:54

holky, proč mi najednou nechodí upozornění na nové komentáře, netušíte??

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 27.01.07 14:10

Vvik
téda ty máš můj stále větší a větší obdiv.Jak se můžete složit do dvou místností to nepochopím.Hele a nemá bybi k dispozici ty místnosti třeba tři?I to ,že jsi přistoupila na bydlení se starší generací je …no prostě jen žasnu.Já mám na návštěvě mou maminku 50let(máme se rádi) a po 5 dnech jsem už nervózní kdy zase odjede domů.Prostě jsme s manželem už odvyklí bydlet společně s rodiči nebo prarodiči.U nás je největší drak prostřední Tobiáš a myslím,že už mu to i zůstane.Jen mě při čtení tvého komentáře napadlo,že jsme nezkutečně rozmachaní a fakt se stydím a polepším.K dis­pozici máme obr barák,každý má svou místnost a i přesto občas řekneme,že jsme to postavili nějaký malý či co. A další děti už vím určo chtít nebudu.Už řeším nějakou dlouhodobou antikoncepci,ne prášky.
SKOLKA-doufám,že mi vezmou Tobiáše ve třech letech(tedy za rok),ale je tu také nehorázná tlačenkaPřetlak dětí a minimum míst.Tak ač opravdu nerada budu muset lobovat u známých na těch u nás ve městě nejvyšších místech.Holt jinak jsem bez šance.Nemám na to dávat ho zde do soukromé Magic Hill za 16.000kč měsíčně.
Andynka

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.01.07 14:57

školka je u nás taky aktuální téma.. přiznám, že na to, abych přinesla potvrzení od zaměstnavatele, že nastoupím, fakt nemám.. to se mi nezdá fér.. ale jsem rozhodnutá v příp., že ji nevezmou, bojovat.. taková korespondence se starostou (obec je zřizovatelem školky..)… hm, na tu se už těším..
Vzhledem k tomu, že jsme tu naplaveniny, moc šancí si nedávám, ale už jsem si sehnala pár kontaktů na kamarády paní ředitelky… Michi je zvyklá, že aspoň 3×týdně jdeme někam do kolektivu-plavání, zpívání, setkání dvouleťáků- a na to určitě s miminem nebude čas.. nerada bych, aby se doma se mnou nudila, do školky se fakt moc těší, pořád vypráví co tam bude dělat..

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 27.01.07 15:15

Emiton
tak to  máš pravdu já se s Tobiášem do kolektivu prakticky nedostanu.O nějakém plavání si mohu nechat jenom zdát.Chodil od třech měsíců asi půl roku.Jenže co se narodil Vojta nevím jak to technicky udělat.Tobíkovi se věnovat a do toho tam mít ještě prťouse.Holky chodí na tanečky jenže nemají to mimčo ve vajíčku,který nemusí mít zrovna náladu.
OBLÍKÁNÍ
taky děs.Než je oba oblíknu do všech těch vrstev je to totální horor.Vojta to nenávídí a tak ječí jako o život.Přitom se zpotí .Divim se,že ještě neomarodil.Takže pro mě procházky na čerstém vzdoušku jsou docela za trest.Tobiáš chce být už děsně samostatný a tak chce chodit po své ose,která se samozřejmě liší od té mé.Takže domů přicházím totálně urvaná a zralá na Chocholouška.
HOLKY
taky je u vás taková sibérie?Tady chvíli svítí sluníčko a za chvíli začne tak sněžit,že nejde vidět na krok.Do toho fučí parádní větřík.
Andynka

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 27.01.07 15:35

18. týden pryč.....

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 27.01.07 15:41

Jujda padají mi oči z důlků, jak jsme tady najednou začli klábosit :D:D

Školka je v MB problém. nemám naděj na 4 hodiny denně, natož pak od tří let. To bych si musela zaplatit soukromou. Zatím mě to nepálí, i když kolektiv pro Evulku bych přivítala. Letos se půjdeme na zápis ukázat a příští rok bych to vzala na ostro, třeba se zadaří a nadruhý pokus se protlačíme.

Evce chybí plavání, kam jsme chodily, Já nezvládám, voda mi dělá blbě a manža nechce mezi samé ženské. takže vymýšlím náhradu.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.01.07 17:18

Linko, já když do školky volala, jestli mám dát předem přihl., nebo přijít až na zápis, tak mi řekli ať tvrdím, že ji chci dát celodenně, ne na 4h, že mám větší šanci.. já bych ji i klidně na celoden dala, je to stejně jen asi o 3-4h dýl, to tam zvládne.. ale  uvidíme, asi fakt budeme muset o to místečko bojovat.
My už nechodíme na kojenecké plavání, malá měla úraz, tak jsme to přerušily a už se k tomu nevrátily-chodíme plavat na běžnou plovku nebo do fitka, tam si Míša může dělat co chce a procvičujeme to, co se naučila na kojeneckém.
Taky zírám, co nových tváří se tu objevilo.. super!

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 28.01.07 12:51

Holčičky
jak se máte?U nás je ted hotová siestička.Všude klid dítka spí,tak mám čas i na ten počítač.Právě před chvílí jsme dodlábli kuřátko poté ho zajedli štrůdlem a můžeme směle kynout.Odpo kolem 4hod se s manželem a tím nejmenším prckem chystáme do sauny.Už se těším na ten relax.U malého se budem střídat před saunou,tedy pokud nebude spát.Naposled když jsme tam byli celou ji prospal,takže úplný veget.A co vy?Co podnikáte?

Andynka

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 28.01.07 15:23

Teda! Včera jsem se na net nedostala a vidím, že jsem o hodně přišla… Vvik - 4 děti… no jen se přidávám k obdivným komentářům. Mezi kamarádkama si připadám jak úchyl, že chceme třetí (v rozestupu 2 a půl roku od Štěpána a 5 od Elišky). S tím prostorem k životu - opět jsem se zastyděla… Máme malý domek, ale domek to je (asi 117 m2 užitné plochy) a občas mi to přijde malé. Ale děti jsou spolu v pokojíku, nezastávám trend, že každý má mít svůj pokoj, svou televizi… To pak ti lidé žijí spíš vedle sebe než spolu. Hračky se snažíme uklízet tak průběžně, ale ne vždy se to daří. Ale před večerníčkem musí být uklizeno. A uklízí i 17měsíční Štěpa. Třeba podává Elišce věci a ta je dává do krabic. Snad se naučí, že se to samo neuklidí, a že každý musí něco dělat. V plánované početnější rodině se to snad hodí:) Taky spolu vaříme a uklízíme. Eliška ráda krájí sýry a měkkou zeleninu (kulatým nožem samozřejmě), Štěpa zatím jen třeba hází nakrájené brambory do hrnce.
Manžel má z basketu zmasakrovaný kotník a ještě 10 dní bude o berlích (nechodí a jak správný chlap (pan bebíčko) nemůže opravdu skoro nic dělat:))), takže já si připadám jak ve zlém snu. Od rána do večera v jednom tahu. Sněhovou nadílku jsem musela zpracovat sama ve svém volném čase (hahaha.)) -aspoň mají děti na zahrádce bunkr. V úterý jdu na masáž, aby mě dali záda dohromady.
Bydlíme v Hostivici u Prahy a Elišku mi tu taky loni do školky nevzali, tak ji vozíme do Prahy do Motola.
Mějte se krásně!
Katka a spol.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 28.01.07 19:08

Katulinek
musím říct,že já obdivuji všechny maminy,které plánují zcela dobrovolně tři a více dětí.U nás byl ten třetí brouček absolutně neplánovaný(1 noc)a i přesto to příroda zařídila po svém.No ted už bych ho za nic nedala,jeto náš mazel.Když jsme stavěli barák ani ve snu nás nenapadlo,že do čtyř let bude plnej dětí.Je super ,že i ten váš malej cvrček uklízí hračky.My je uklízíme také každý večer a Tobiáš(2r)se snaží pomáhat a hází do krabic.

SAUNA
Byly jsme v té sauně a (asi se ted zděsíte) Vojta(6m)  tam byl s námi.Totálně v pohodě vychechtanej.Měl to i se studenou sprchou.Hned po saunování krásně usnul jako špalek.Ted si spokojeně drmolí u akvária,kde to vypravuje kámoškám rybičkám.My chodíme do sauny už dlouhé roky a děti nám zatím marodí strašně málo.Já neměla chřipku nebo nachlazení ani nepamatuji.

Andynka

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 29.01.07 10:25

Sauna pro takhle malé dítě nemusí být vůbec nebezpečná. záleží na teplotě a pohlídat přehřátí a dostatek tekutin. Myslím, že by ještě šla někde koupit kniha o saunování dětí.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.01.07 11:35

my nesaunujeme, ale vím, že u nás v jednom baby-plavání jdou děti hned po lekci do sauny.. takže to asi tak zlé nebude.. a jestli se to malému líbilo..

 
janinka1
Povídálka 26 příspěvků 29.01.07 19:56

Ahoj berušky,
tak jsem zase na příjmu a koukám, jak pilně píšete :-) . Se školkou jsou problémy asi všude. U nás v Pardubicích jsou na celé centrum pouze 2 školky a v jedné z nich mi ředitelka na rovinu řekla, že na 4 hodiny děti prostě nebere, že na ně dostává malé dotace od státu a ať tomu nedávám šanci, že by Tomíka vzali. Tak to mě docela dostalo. Práci nemám, pokud se nezadaří na mimi, tak práci hledat budu, ale ne za každou cenu, přeci jen mám ještě rok čas, ale nikde mě nevezmou, pokud nebudu mít školku nebo hlídání (což opravdu nehrozí) alespoň na 4 hoďky denně. V druhé školce mi řekly, ať tam nepíšu, že chceme na 4 hodiny, že jako na celý den a že stejně budu platit, jako kdyby tam byl Tomík celý den, takže to nerozlišují. Pouze stravné se bude lišit. No to mě teda opravdu vytrhne.  Tomášek je společenský, jsme zvyklý (spíše to byla nutnost), že chodí všude se mnou. Od šestinedělí mě  doprovází na spinnigy, k doktorům, všude. Když přijdu do Tesca bez něj, prodavačky se mě ptají, kde ho mám a co se mu stalo, že tam nepoletuje se mnou. Jezdíme s tatínkem po republice na jednání, od 4 měsíců chodíme plavat. Akorát teď má utrum, v sobotu mi ruply večer celý záda od zadku po hlavu (zákusek ke chřipce) a jsem lehce nepohyblivá. Je to divný, netušila jsem, že to někdy řeknu, ale křížový bolesti u porodu byly proti týhle bolesti zlatý. Dnes si ho vzal manžel do práce (od 7 do 5), naštěstí mu šéfová v rodinné firmě pomohla, a já letěla (pchááá, plazila jsem se jak lemra) k dr, abych vyfasovala recept na injekce a budu si celý týden chodit na včeličky. "A hlavně, maminko, klid a žádná námaha. " Tak tuhle větu miluju. Blbý je, že paragraf si manžel z pracovních důvodů vzít nemůže, takže zítra jede Tomík s taťkou zas. Snad to si s šéfovou poradí. Od středy to musím zvládnout sama. Snad už mi tam nerupne a bude to dobrý.  No a dneska se mě na Tomíka ptaly hned 2 prodavačky + dr. se sestřičkou. Připadala jsem si, jak když mi chybí ruka nebo jsem krkavčí matka, když ho všichni u mě tak postrádají a já jsem bez něj. Končím, musím se jít zase narovnat. Ahojky. Janča  

 
janinka1
Povídálka 26 příspěvků 29.01.07 19:56

Ahoj berušky,
tak jsem zase na příjmu a koukám, jak pilně píšete :-) . Se školkou jsou problémy asi všude. U nás v Pardubicích jsou na celé centrum pouze 2 školky a v jedné z nich mi ředitelka na rovinu řekla, že na 4 hodiny děti prostě nebere, že na ně dostává malé dotace od státu a ať tomu nedávám šanci, že by Tomíka vzali. Tak to mě docela dostalo. Práci nemám, pokud se nezadaří na mimi, tak práci hledat budu, ale ne za každou cenu, přeci jen mám ještě rok čas, ale nikde mě nevezmou, pokud nebudu mít školku nebo hlídání (což opravdu nehrozí) alespoň na 4 hoďky denně. V druhé školce mi řekly, ať tam nepíšu, že chceme na 4 hodiny, že jako na celý den a že stejně budu platit, jako kdyby tam byl Tomík celý den, takže to nerozlišují. Pouze stravné se bude lišit. No to mě teda opravdu vytrhne.  Tomášek je společenský, jsme zvyklý (spíše to byla nutnost), že chodí všude se mnou. Od šestinedělí mě  doprovází na spinnigy, k doktorům, všude. Když přijdu do Tesca bez něj, prodavačky se mě ptají, kde ho mám a co se mu stalo, že tam nepoletuje se mnou. Jezdíme s tatínkem po republice na jednání, od 4 měsíců chodíme plavat. Akorát teď má utrum, v sobotu mi ruply večer celý záda od zadku po hlavu (zákusek ke chřipce) a jsem lehce nepohyblivá. Je to divný, netušila jsem, že to někdy řeknu, ale křížový bolesti u porodu byly proti týhle bolesti zlatý. Dnes si ho vzal manžel do práce (od 7 do 5), naštěstí mu šéfová v rodinné firmě pomohla, a já letěla (pchááá, plazila jsem se jak lemra) k dr, abych vyfasovala recept na injekce a budu si celý týden chodit na včeličky. "A hlavně, maminko, klid a žádná námaha. " Tak tuhle větu miluju. Blbý je, že paragraf si manžel z pracovních důvodů vzít nemůže, takže zítra jede Tomík s taťkou zas. Snad to si s šéfovou poradí. Od středy to musím zvládnout sama. Snad už mi tam nerupne a bude to dobrý.  No a dneska se mě na Tomíka ptaly hned 2 prodavačky + dr. se sestřičkou. Připadala jsem si, jak když mi chybí ruka nebo jsem krkavčí matka, když ho všichni u mě tak postrádají a já jsem bez něj. Končím, musím se jít zase narovnat. Ahojky. Janča  

 
janinka1
Povídálka 26 příspěvků 29.01.07 20:02

Omlouvám se, ale jsem tak šikovná, že se to prostě poslalo 2×. A úplně samo. To asi ty záda nebo mateřská demence.  Vyberte si, dámy. Snad se to konečně naučím a příště to pošlu jen jednou a nezkomolený :-D Janča

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 31.01.07 12:59

Janinko
tak jak je?Už záda povolily?Aspon,že ti může manžel takhle pomoci.Ten můj by si určitě Tobiáše do práce nevzal.Ale nevyčítala bych mu to.On je totiž náš malej pěknej drak a myslím,že by to tam nerozdýchali.Pra­covní morálka by tam klesla na bod nula.Papíry by lítaly vzduchem a i jiné rozličné věci.Jinak tuším jak ti asi bylo.Mě takhle chytly záda v listopadu na mé narozky.Paráda,ve­čer mi nic nebylo a ráno jsem nemohla vylézt z postele.Byla jsem jako nějaká 80letá babička.Fuj ještě že je to už za mnou.Nic si z toho nedělej dva komentáře jsou v poho.Já kolikrát napíšu takovou koninu,že si připadám jako vykojenej dement.
Andynka

Vložit nový komentář