Zážitek na celý život

Porod

Ještěže už to je za mnou. S manželem jsme se dlouho snažili o miminko a když se nám to po hromadě pilulek a injekcí podařilo i bez umělého oplodnění, byli jsme šťastní.

Karolínka po porodu

Poprvé v náručí

Na první kontrolu nikdy nezapomenu. Doktor mi totiž řekl, že čekáme dvojčátka. Nejprve jsem byla vyděšená a bála jsem se, že to nezvládnu, ale tenhle pocit trval asi jenom 10 minut. Potom jsem jásala a chtěla jsem to říct úplně každému. Manžel z toho byl taky trochu paf, ale nakonec si řekl, že to bude mít sfouknuté najednou. Vše šlo podle plánu a my jsme se těšili i s celou rodinou na příchod dvojčátek. Jenže tripple testy dopadly špatně a tak nás poslal doktor na lepší ultrazvuk do Fakultní nemocnice v Hradci. Byla jsem strachy bez sebe, protože až do 16. týdne bylo vše OK.

V Hradci nám pan profesor Eliáš (skvělý doktor a hlavně člověk s kladným přístupem) bohužel oznámil, že jedno miminko umřelo. Nemohla jsem se uklidnit, protože tohle byl šok. Pan profesor se mě snažil utěšit, a tak mi řekl, že důkladně prozkoumá to druhé miminko a řekne mi, co to bude. Tak jsem se uklidnila a čekala jsem. Řekl mi, že je to holčička a že je úplně zdravá, ale pro jistotu by mě rád viděl ještě v 25.týdnu. Zeptala jsem se ho, co bude s druhým miminkem. Řekl mi, že ho musím taky donosit, ale že se může stát, že bude té zdravé holčičce škodit a že možná dojde k předčasnému porodu.

V 25.týdnu jsme jeli znovu na kontrolu a ukázalo se, že předčasný porod nehrozí a že holčička roste, tak jak má. Vše až do porodu proběhlo v pořádku. Termín porodu jsem měla 30. dubna (na čarodejnice) ale voda mi prasknula o půl jedné 29. dubna. Vzbudila jsem manžela a řekla jsem mu, že mi prasknula voda. On chudák lítal po bytě a už viděl, jak do hodiny porodím :) Jenže já neměla bolesti, a tak jsem ho uklidňovala a odjeli jsme do porodnice. Jelikož mám strach z výtahů, vyšlápnula jsem si to až do 4. patra. Tam nás přijala sestra, vše s námi sepsala a já jsem ji upozornila na to, že nosím ještě jedno, bohužel mrtvé, miminko. Vše si poznamenala a odvedla nás na pokoj. Manželovi řekla, že může jet domů, protože nemám pravidelné kontrakce a rodit budu nejdřív za 12 hodin. Jenže já jsem manžela nepustila :)

Kontrakce mi začaly ve 3 hodiny ráno. Ze začátku to šlo, jenže potom se přidaly křížové bolesti a já musela pořád chodit, protože jsem bolestí nemohla ani sedět, ani ležet. O půl páté jsem už škemrala o cokoliv proti bolesti, ale sestra mi řekla, že nejsem dost otevřená, tak mi nic nedá. Takhle jsem škemrala každou čtvrt hodinu, dokud nebyly kontrakce po 2 minutách. Pak už jsem řekla manželovi, že musím tlačit, že už nemůžu a ať zavolá sestru. Ta si pro mě přišla jako pro simulanta, který má ještě tak 6 hodin do porodu, jenže když mě zkontrolovala, zjistila, že už skoro rodím. Rychle mi dala klystýr, jenže když mi ho dokončila, přišla kontrakce, a já to skoro neudržela. Prostě mi ho dala pozdě.

Pak honem honem na sál. A tam nikdo. Sestry měly totiž kávu, protože bylo 6 hodin ráno. Křiknula jsem, že rodím a najednou tam naklusala porodní asistentka. Proti bolesti mi už prý nic nedají, protože na tlačení to není potřeba. Rychle mi napíchnuly asi na 6. pokus kapačku a letěly pro doktorku. Ta přišla, já jsem 3× zatlačila a Karolínka byla venku. Narodila se nám v 6:17 a měřila 51 cm a vážila 3350 g. myslela jsem si, že je to už za mnou. Jenže nebylo. Placenta nechtěla ven a mě bylo na omdlení. Nakonec po 3/4 hodině se placenta uvolnila a já porodila i druhé miminko. Jenže to doktorka nečekala, protože si to nepřečetla. Takže jsem jen slyšela: aha, ono tam bylo druhé, tak ho musíme zvážit. Hrozné… No a pak nejhorší část - šití. Už mi to dole přicházelo k sobě, ale ten nástřih jsem vydržela, jenže doktorka si všimnula, že jsem natržená i u vývodu močovodu. a tam mě šila bez umrtvení, prý mi už nemůže nic píchnout. Tak tohle byl očistec. Cítila jsem každý vpich, každé tažení niti, nepřála bych to nikomu.

Pak už mě odvedly na pokoj a já se mohla prospat. Při propouštění mi primář ještě sdělil, že mi zapomněli dát po porodu transfuzi, proto mi je tak špatně( mám totiž nízkou hladinu železa) a ať na 14 dní seženu někoho, kdo se o mě bude starat, protože bych mohla doma omdlít. Skvělé… A když už jsem se konečně za 4 týdny dala dohromady, tak mi doktor na kontrole v šestinedělí řekl, že mi tam nechali hromadu zbytků a že musím na přečištění v plné narkóze. A tak jsem jela znova do nemocnice a pod kudlu a když mě propouštěli, zase mi řekli, že budu asi omdlévat. Nakonec mi naměřili teplotu 40°C, ale jelikož tam neměli pokoj pro kojící maminku s miminkem, tak mi dali jen sntibiotika a poslali mě domů.

A to je celý můj zážitek, který mě asi odsoudil k tomu, že Karolínka bude jedináček :)

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 06.01.12 05:38

Nejprve posílám gratulaci ke Karolínce - je to šikulka,tak hlavně ať Vám dělá jen a jen samou radost…
Pak musím napsat, žes mě svým deníčkem dost dostala… teda tím přístupem personálu k pacientce… Nechápu jak se ještě dneska něco takového může stávat…

Pevně věřím, že všechny nešvary zvládnete a budete všichni v pohodce… :hug: :hug: :hug:

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 06.01.12 08:39

Gratuluji ke Karolínce, neboj určitě vám vše vynahradí. :hug:

Ale vždycky mě fakt dostane ten otřesný přístup personálu v porodnicích. :cert: trochu lidskosti by neuškodilo.

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 06.01.12 09:31

Moc gratuluji k překrásné holčičce a přeju hodně zdravíčka :kytka: Jsem docela v šoku z toho přístupu 8o Mohu se zeptat, kde jsi rodila?

 
R82
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 06.01.12 09:38

tak to je hustý, to bych taky asi další neměla.držte se.
i když já už tedka vím, že chci jen jedno, bohužel na více dětí nemám.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 06.01.12 10:40

Flooa: ahojda,rodila jsem v Náchodě. Opravdu mě to vyděsilo asi na celý život.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 06.01.12 10:42

Děkuji všem za gratulace a musím se přiznat, že Karolínka je opravdu andílek, ale s ďáblíkem v těle. Už mi poskakuje v postýlce a u toho neustále křičí má-ma-má-ma… Je s ní sranda, pořád se usmívá a řádí, je neúnavná :). Na druhou stranu se musím přiznat, že si i často vzpomenu na to druhé miminko a chvíli si pobrečím… Ale díky Bohu za Karolínku…

 
Sardinka03
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 06.01.12 13:06

Gratuluji ke krasne holcicce. Porod byl taky docela dobry! Krasne jsi to zvladla!!! Sikulka!!! Ale ten personal v nemocnici teda nic moc! asi to nebude moc dobra porodnice :( ja myslim, ze kdyz priste budes rodit proste jinde, tak bude vse excelentni! pokud se teda rozhdones mit dalsi mimi.

Preji at je vse OK, mala hezky prospiva a ty jsi zdrava jako rybicka!

 
AdrejkaPodbřezí
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 06.01.12 20:32

Gratuluji k holčičce. Musím říct, že Váš příběh mě dost vyděsil a o to více, že jsem z Dobrušky a přemýšlela jsem, jestli rodit v Náchodě, nebo v Rychnově…Myslím, že mám jasno! :? Přeji hodně zdraví a věřím, že časem Karolínce pořídíte sourozence, kterého porodíte v jiné porodnici. :) Hezký den

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 06.01.12 22:08

ahoj, tvůj deníček mě teda dostal, přečetla jsem jedním dechem, tak nejprve gratulace ke krásné holčičce :kytka: , vím, jaké to je, když miminko nepřichází a jaký je to pak zázrak, když to vyjde a ted dotaz, nevím, zda mi to uniklo, ale kde že jsi rodila 8o ?? to je teda silný kafe, to bych je snad i žalovala (ikdyž je bohužel jasné, že by to bylo k ničemu), ale tohle by se teda v dnešní době snad stávat vůbec nemělo, když jsi to popisovala tak je to jak porod někde ve středověku, prý „zapomněly“ dát transfůzi, nechaly tam hromady zbytků - no zažila jsi teda peklo, ale věřím, že čas rány na těle i duši zahojí a Karolínka bude mít ještě brášku a porodíš v nějaké lepší porodnici, jsi fakt neskutečně statečná, máš můj obdiv :hug:

Příspěvek upraven 06.01.12 v 22:09

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 06.01.12 22:18

No četla jsem na Náchodskou porodnici i některé pozitivní názory, ale čím dál tím víc si myslím, že jsou to kecy maminek, které tam mají protekci. Rodily tam ještě mé 3 kamarádky(všechny prvorodičky).
1.kamarádka přijela do porodnice už z bolestma, ale všem prvorodičkám říkají, že neporodí dřív jak 12 hodin od začátku kontrakcí a tak ji dali klistýr a nechali ji chodit po chodbě…Potom se vyprázdnila a musela pořád chodit… Nakonec přišla na sesternu a část hlavičky si držela rukou,aby prcek nevypadnul. Nakonec byla z toho tak potrhaná, že si nemohla ne sebe vzít 2 měsíce kalhoty.
2.kamarádka porodila v celku bez problémů, ale asi 2 hodiny po porodu přišly bolesti, které byly silnější než kontrakce a při každém pohybu z ní vyteklo dost krve..Říkala to sestře, ale ta jí tvrdila, že je to normální. Ale když se po hodině trvajících bolestech ohradila, že chce okamžitě mluvit s lékařem, bylo jasno… Neoddělila se celá placenta a ona by do rána vykrvácela… Musela okamžitě na sál a dávali ji asi 3 krevní konzervy..
3.kamarádka rodila císařským řezem, který byl plánovaný… Když se probudila, cítila hrozné bolesti v břiše…Jenže sestry jí tvrdily, že je to normální a ať se kouká zvedat z postele..Jenže jí to nešlo a tak po 2 hodinách přišla doktorka, vzala ji na ultrazvuk a řekla ji, že se na ni ještě jednou podívají na sále, nic víc…Druhý den při vizitě se dozvěděla, že jí tam zašili nějakou hadičku, tak proto měla ty bolesti…
Už tam nechci nikdy skončit.....

Příspěvek upraven 06.01.12 v 22:18

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 06.01.12 22:52

Gratuluji ke krásné princezně. Ten druhý koloušek vás určitě opatruje z nebička a sestřičce dal do života určitě mnoho sil a zdravička. K personálu nemocnice Náchod -IDIOTI, a ta doktorka by zasloužila přes hubu!

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 07.01.12 08:31

Předem velíká gratulace ke Karolínce,je krásná.
Přístup personálu otřesný :cert: ,to mě zvedá ze židle,chtělo by to více lidskosti a profesionality.

 
Kolárka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 08.01.12 00:27

Ke Karolínce moc gratuluju :kytka:

Ale nemůžu nereagovat na Náchodskou porodnici…nemám tam žádnou protekci, rodila jsem jednou…Po odtoku plodovky jsem tam do dvou hodin byla a nález k porodu žádnej…po 6ti hodinách jedna tableta, pak druhá…bolesti přišly, ale k porodu to nebylo, prostě na sál jsem šla až po 11ti hodinách a tam ještě 6 hodin trpěla…nepostu­pující porod…nakonec jsem po 24 a půl hodinách porodila díky neskutečnýmu množství oxytocinu, strachu, že mě nemine císař, pokud prostě syna nevytlačím (síly už nebyly a kontrakce krátké) a HLAVNĚ!!! díky personálu…Celej porod mě vyšetřovala a vedla jedna a ta samá doktorka a měla jsem úžasnou PA. Obě za mnou co hodinu chodily na hekárnu…Zažila jsem tam asi ještě dalsí tři doktorky a všechny, včetně sester z novorozeneckýho i gyndy se chovaly až pro mě fakt nečekaně mile, se vším pomáhaly, staraly se…
Byli jsme tam se žloutenkou týden a všechny porody tam proběhly úplně v pořádku, jen jednou museli paní přispat kvůli placentě, co nevyšla…A že jsem téměř u všech asistovala, protože jsem po třech hodinách seděla vždycky 20 minut na odsávačce na novorozeneckým, které sousedí s porodními boxy a je tam všechno slyšet a vozí se tam čerstvá miminka…
Já bych prostě jinde rodit ani nechtěla ;)
Tak to jen moje zkušenost s Náchodskou porodnicí…hlavně kvůli případným čtenářkám…:pankac:

 
nikulka
Echt Kelišová 9247 příspěvků 11.01.12 13:17

musím souhlasit s kolárkou
já v Náchodě rodila taky a nemám absolutně žádnou výtku a protekci jsem rozhodně taky neměla,všichni byli milí a ochotní,všechno vysvětlili,každou chvíli se byla PA koukat jak to vypadá :palec:
takže bych nedělala ukvapený soudy,je mi líto jak jsi dopadla,ale to neznamená že tak zkončí každá :roll: :roll:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 11.01.12 20:16

To máš sice pravdu, ale všechny moje kamarádky, které tam rodily, dopadly špatně, jak už jsem psala výše…Takže netušm jak to je, jen jsem psala jaký to bylo a že na to myslím s hrůzou ještě po osmi měsících. Možná jsi chytila skvělou doktorku a skvělé porodní asistentky…Já bohužel ne…

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 08.03.13 15:56

@smon83 Musím říci, že tohle by byl i pro mě děsivý zážitek. Ta obrovská neprofesionalita. Že ti nedali nic proti bolesti s naprosto nesmyslným argumentem že nejsi dost otevřená. Že nezkontrolovali placentu, jestli se odloučila celá. Že tě šili bez umrtvení, to se přece dá řešit i kanylou, práškama, nemusí se umrtvovat lokálně. A i tak, nějaký sprej aspoň, něco určitě existuje. Byli to pěkní blbci, na který jsi natrefila. A korunu tomu dala doktorka, která si nepřečetla, že rodíš dvojčátka.
Ale zaplať Pánbůh, je to za Vámi. Karolínka je krásná zdravá holčička a teď k ní přibyl andílek Tomášek. :* :* :* :*

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 09.03.13 07:41

@MartinaIrena No musím říct, že i když se Tomík narodil dřív, tak jsem moc ráda, že šel ven na císaře… Měla jsem děsný strach jít rodit do té samé porodnice znovu… Asi bych to nedala…

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 09.03.13 12:25

@smon83 Jo, to naprosto chápu

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama