Zebřičkový deníček Maru 134.díl

Ostatní

Ahojky moje zebří stádečko, Minulý týden jsem vás dost zanedbávala, protože jsem neměla psavou náladu, ale teď už tu s vámi budu co mi čas dovolí.   Dnes jsem vám našla něco málo o ENDOMETRIÓZE.

Jedná se o onemocnění charakterizované přítomností endometriálních buněk (buněk výstelky sliznice dutiny děložní) mimo dělohu. Endometriální buňky se mohou zachytit na vaječnících, a tkáních a ostatních orgánech v okolí.
Mezi příznaky endometriózy patří - bolestivá menstruace, křeče, silné menstruační krvácení, bolest v zádech, ovulační bolest (bolest uprostřed cyklu při uvolňování vajíčka), bolest při vyprazdňování, pánevní cysty a jiné útvary, bolest při pohlavním styku, neplodnost, opakované močové infekce.
Endometrióza rovněž způsobuje tvorbu srůstů v oblasti vejcovodů, což vede k jejich uzavření a zhoršuje možnost uhnízdění oplodněného vajíčka. U žen s těžkým stupněm endometriózy mohou být vejcovody zcela neprůchodné, a tím jsou šance na přirozené otěhotnění malé. V lehčích případech endometriozy pak bývá ovlivněna jen ovulace nebo proces uhnízdění vajíčka v děloze.
I když přesná příčina vzniku endometriozy není úplně známá, víme, že její průběh se s věkem zhoršuje. Existují i důkazy o dědičnosti nemoci.
Diagnóza může být stanovena pouze laparoskopickým vyšetřením. Endometrioza se dá léčit rovněž chirurgicky, stejně tak může její průběh ovlivnit u jiná léčba nebo v kombinaci s terapií.
Někdy se léčit i užíváním antikoncepce - hormony obsažené v antikoncepčních tabletkách zabraňují ovulaci, menstruace je při užívání hormonální antikoncepce slabší a někdy se nedostavuje vůbec což jsou vše příznivé faktory, které mají za následek menší tvorbu srůstů. Hormon progesteron, který je v tabletách obsažen, způsobuje ubývání žlázových ložisek endometriozy.

Tak tolik teorie :-O a teď zprávičky z našeho domova. Prodloužený víkend jsem si užila trošku pracovně a trošku zábavně. V pátek jsem byla na té přehlídce a bylo to super, jen jsem bohužel přijeli pozdě, protože v Praze byla hrozná doprava a zácpa. Večer jsem si užila mojí nejstarší neteřinku, bylo to moc prima, jen mi hrozně rychle roste, už je jí 13 let :-O a je sní fakt sranda. V pátek dopoledne jsem si užila ty naše dvě menši sluníčka a odjela jsem ke Kaitlin, kde jsem si užívala sluníčko Šimonka. Teda musím vám říct, že je to zlatíčko, sluníčko, předváděl mi jaký je hodný chlapínek, i když maminka teda vyprávěla, že umí občas i zazlobit. Skoro se tomu nedalo věřit :-O S Kaitlin jsem poklábosily, naši manžílkové se taky nenudily a stihli jsem i odpolední procházku. Kaitlin nás nacpala samými dobrůtkami a s plnými bříšky jsem se vrátili k bráchovi, kde jsem vyzvedli rodiče a uháněli zase domů. V sobotu jsem se vrhla na úklid, ale protože jsem se cítila tak trošku pod psa a něco na mě lezlo tak jsem to moc nepřeháněla. Dneska jsem alespoň umyla okno v obýváku, protože už mi bylo lépe. No a největší zpráva našeho víkendu - máme nový počítač. Takže je s manžou opravdu veliká zábava, sedí u té „kouzelné bedýnky" a nejde ho odtrhnout :-O ještě jsem ho nepřizabila, ale nebyla jsem od toho daleko. No snad se to brzo zlepší a ten můj závislák zase začne vnímat svět kolem sebe :-D

Rafusko ani jsem nemyslela,že by jsi psala hned tento deníček, to by bylo opravdu dost narychlo. Jen jsem využila tvé dřívější nabídky a udělal jsi mi obrovskou radost,ž e by jsi si vzala příští deníček. Jsem totiž celý víkend u kamarádky, takže nevím jak bych to stíhala. Určitě nebude vadit,ž e vyjde už v sobotu, ba naopak, alespoň se jednou všichni dočkají včas a ne až v neděli večer jako ode mne :-O Děkuji a budu s tvojí pomocí počítat.

Tak se mi tu všichni hezky opatrujte a přeji ať vás nepřepadnou žádné nemoci.
 Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 19.11.06 21:20

moc se omoouvám za chybné číslování deníčku, mělo to být 134 jenže já se prostě překlepla :-O
 Maru

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 19.11.06 21:33

MAau, příště se nepřiznávej a písni ;)
Už to máš opravene :D
Lesina - zebřičková nakukovatelka

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 19.11.06 21:34

Auva :D MAau = Maru :) Pardon, šéfová :D
L.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 19.11.06 21:50

Lesinko děkuju moc moc moc moc moc moc :-) Maru

 
JJ
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 20.11.06 09:36

Ahoj Zebřulinky,
sice bych to tu asi neměla psát takhle na úvod, ale snad se na mě nebudete moc zlobit. Takže, dnes ráno jsem testla a koukala na mě opět jen jedna jediná čárka. Mám toho pro tento rok dost, tak doufám, že rok 2007 přinese něco lepšího, a že už to budou poslední vánoce ve dvou.  

Opatrujte se.  

Ahojky JJ

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 20.11.06 09:45

Ahoj holky, 

MARU, díky za nový deníček. Jsem ráda, že tě nepsavá nálada přešla a jsi tu zase s námi. Jak vlastně dopadla konzultace u doktorky? 

JJ, to mě strašně moc mrzí…Hodně mě to zaskočilo, byla jsem připravená, že budeme držet kopýtka ve středu (ale možná to pletu). Ach jo… Třeba je ještě brzy… 

MÍŠO, snad to dobře dopadne a vyšetření u známé doktorky tě jenom uklidní. 

Já jsem si víkend taky pěkně užila. Byla jsem na workshopu afrického tance, který vedla jedna tanečnice z Berlína. Krásně jsem se odreagovala a nebojte se, žádný rekordy jsem tam nelámala. Trvalo to tři dny vždy tři hodiny denně. Elišku nám pohlídali rodiče, takže super. A opravdu mě to hodně nabilo, už jsem dneska stihla Elišce vycídit celý pokoj a teď tu s vámi snídám. 

Přeju vám krásný start do nového týdne a těším se na vaše zážitky. 

Andrea2+Eliška+Ku­lihrášek

 
 
JJ
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 20.11.06 09:52

Andrejko, no testla jsem dřív na krev bych měla jít až ve středu, ale nakonec pojedu až v pátek, jelikož manža má dovču, tak se nemusím trmácet nikam autobusem. Doktor říkal, že po KET  mohu testovat již dvanáctý den, což je dnes. Bohužel výsledek je takhle špatný. Díky za podporu, moc mi to pomáhá.  

Ahojky JJ

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 20.11.06 10:04

Ahojky Zebřulky,  

tak se zase po delší době hlásím. Víceméně u nás stejně nic nového.
Všem holkám kterým to letos nevyšlo, je to jasný, že ten rok 2007 bude plodný. Je sedmička na konci a to je přeci šťastné číslo,tak je to jasný, že vám to prostě musí vyjít.  

Holky já nevím, čím jsem si to zasloužila, ale Anička v noci krásně spí, dnes spala dokonce 9hodin v kuse, všichni mě strašej,že se to může změnit,to je pravda,ale i tak je to moje zlatíčko. Ani ve dne nepláče,je to takovej můj smíšek. Jo a ať mi zase někdo říká, že při kojení se nemenstruuje, ha ha, já jsem to dostala,tak tedy nevím.já  asi musím mít vždy něco extra.  

Jo musím si postěžovat, byla jsem úplně nepříčetná, v pátek k nám měl přijít přítelův strejda a teta, pak zavolala  přítelova máma,jestli můžou přijít taky s tátou, tak přišli a ještě sebou měli přítelovu neteř a bráchu, takže místo aby tam byli 2,  tak nás tam bylo 9 i s námi. No já byla tak nasr…, oni snad nemají soudnost, Anička z tolik lidí byla nejprve přepadlá,tak jsem jí pořád chovala a byla lepší. Jo a v našem obýváku máme jen 1 křeslo a gauč,kam se dohromady vejdou 4 lidi,já jsem je normálně chtěla po:,–(it na zem a nezájem když se k nám sápou, ale nakonec se sedělo i na jídelních židlích, na balonu.  Mě nevadí že přišli,ale mohli třeba až druhý den,a né hned všichni najednou.  

Jo  ještě jsem minulý týden vůbec  nepsala,jelikož jsme  měli t rablo s naším kočičákem, zase nemohl čůrat,tak ho cevkovali a cevkovali, a nakonec to stejně nešlo,tak mu rozřízli močák, vyndali 5 kamenů a zašili.Chudáček, má ta´m jizvu jako já po císaři,ale už to snad bude dobrý.  

Jé to jsem se zase rozepsala,tak se zatím mějte  hezky.
Míšenka+Aninka

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 20.11.06 10:34

Ahoj holky.
Začal nám nový týden a pro mě hned neradostně. Alexovi volali v sobotu z práce, že neodjíždí až příští týden, ale již tohle pondělí. Je to hrůza - auto ho vyzvedlo už v 2.15 ráno a vůbec netuším kdy přijede. Doufám, že na víkend bude doma. Je mi z toho divně. Jsem zvyklá se probouzet i usínat vedle něj a on je najednou tak daleko. Ach jo.
Jinak co se týče mého polipu v děloze - stále netuším kdo mě po té narkóze doveze domů. Alex bude pryč a nemám komu jinému říct. Asi to budu muset zvládnout sama. Taky nevím, jestli mě tam má praktická lékařka pustí. Když jsem jí přinesla papír na předoperační vyšetření řekla mi, že neví zda je to vhodné když mám teď problémy s bloklým krkem a stále se mi motá hlava. Uvidím jak to dopadne. Začala jsem podle vaší rady pít kontryhelový čaj tak snad v něčem alespoň trochu pomůže.
Mějte se všechny pěkně. Lenka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.11.06 11:06

Ahojte Zebřulky!  

JJ - já myslela , že počkáš do středy, a hned dneska jsem ti chtěla psát, jak na tebe myslím. Nic si z toho nedělej, myslím, že je ještě brzy, vždyť já vždy testovala až 14 dní po ET a ta druhá byla slabá, za 3 dny to může být úplně jinak! Takže stále držím kopyta, vydrž do středy a když se MS nedostaví, tak testni.  

Maru - je fajn, že jsi si užila návštěvy, muselo být s Šimonkem dobře, co? Jsem strašně ráda, že se jim daří. A co ty? Už jsi volala té Dr?  

Leňule - chápu, že ti musí být smutno, snad to rychle uteče. Nemáš ani nikoho z rodiny nebo přátel, kdo by tě odvezl? Máte to moc daleko, že by jsis vzala taxika? Víš, přece jenom ti nemusí být dobře, je to po narkóze ještě brzy sednout za volant. Já bych to neriskovala, aby se něco nestalo.  

Já jdu na kontrolu ve středu, už aby to bylo! Jen doufám, že je mimčo v pořádku, ale myslím, že ano. Od poslední kontroly se mi zvětšilo břicho a mám pocit, že mi pořád rostou prsa, tak snad to jsou příznaky, že se Prckovi daří.  

Hezký den Kati + Prcek 14+4 tt

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.11.06 11:07

Nástěnka 2.část -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky se zebřičátky:
Monicka…-10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......-10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka..-8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..-19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.-18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......-28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..-7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…-12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....-17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina-30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII-10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..-28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…-31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…-10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........-5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…-10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......-21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....-27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…-18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....-24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…-14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.-26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....-26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-  27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm a váží 3500 g
Karla.....-     12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
*Pajinkaa.-
1.8. 40+5 tt !!! ?????????????
*Míšenka.-
6.9.2006 v 14:10 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3430 g
*Mikaa…-
27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ?????????????­????****
*Pavca.....-***1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
 ****

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.11.06 11:07

Nástěnka 1.část --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-7.12. návštěva v CAR
Alex012......-
Arny.....-2.IVF listopad 2006, 15.11. začátek stimulace, 5.12. kontrola
Dalika -3.IVF listopad 2006
Danulenka -
Janka…-3.IVF únor-březen 2007
JJ.........-
2.KET listopad, 8.listopadu - transfer, 22.11 - testování

Konopka..-
Leňule + Alex1.....- 2.IUI listopad 2006
Lesina…-
Lostris…-
LuciaM…-
Maciasek…-
MartulaR-2 -
Maru......- ****
Marky.....-
Michaela VE…- snažení o druhé dítko, 1.IUI listopad
Nadulka…-
Panda.....-2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-říjen 2006 - zažádáno o adopci
Samsulka-
Sima......- KET  - leden 2007
*Twiggi.....-

*Zdenca…-

*Zabucha…-
23.11. kontrola v CAR**** -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Zebřičky dvoučárkové:

Amalie..-23.11. 37+1tt (holčička?), TP 6.12.2006
Andrea 2 -  24.11. 14+3 tt (Kulihrášek), 14.11. výsledky genet.testů, gen. utz,TP 22.5.2007****
EvulaI .....- 21.11. 24+4 (Sebastiánek)
Jitutu32…-*****24.11. 21+3 (Michal nebo Jana), 23.11. genetický utz ,TP 4.4.2007
*Kati.......-*****24.11. 15+1 tt,  (Prcek), 22.11. kontrola, TP 19.5.2007
*Mia.......-***23.11. 40+6 tt (Flek)!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!** **
***Ulrika…-
22.11. 31+0 tt, TP 25.1.2007

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 20.11.06 11:52

ahojky zebřičky.
všechny vás zdravím v novém týdnu.
trochu mě přepadla nějaká choroba a jsem pěkně nachcípaná. musím se z toho dostat, protože příští týden už zase nástup do pracovního procesu :-((
víkendík byl slavící. švagrová slavila 30.tiny a já svátek, tak jsme si to užili.
ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak doufám, že bude vše OK a žádné komplikace. pro letošek už bych žádné nezvládla..
mějte se hezky žabucha

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 20.11.06 12:43

Ahoj Kati. Bohužel Alex by teď měl jezdit pryč každý týden nejenom tenhle. Od nás je to do Teplic 60 km tak to bych z taxíka zkrachovala. Vůbec netuším jak to vyřeším. Snad to dobře dopadne a najdu někoho kdo by byl ochotný.
Pak písni jak si dopadla na kontrole. Lenka

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 20.11.06 12:56

Ahojky zebřulky,
mě to v práci vůbec nebaví :-( tak honem spěchám za vámi :-)    

JJ ještě určitě není nic ztraceno, mě vždycky říkali testovat až po 14dnech, ještě vydrž a neházej flintu do žita, moc moc moc na vás myslím a držím kopýtka.    

Andreo konzultace u dr. ještě neproběhla, jen jsem jí ve čtvrtek zavolala, že zase nic, byla z toho taky smutná, ale tenhle týden není v ordinaci, tak se mám ozvat koncem tohohle týden a domluvíme kdy se sejdeme na konzultaci. Stejně je jasný na čem se budeme domlouvat - 4.IVFko nás nemine, tak se na to musím pořádně připravit a vše promyslet a pak vymazat yšlenky v mozku :-O
To mi teda povídej jak jste tam africky tančili, to by mě moc zajímalo.    

Míšenko teda Aninka je vzorný dítko, přeju ať jí spinkání vydrží. S kočičákem mě to moc mrzí, určitě to muselo být náročný, ale určitě už se to bude zlepšovat a za chvíli bude zase fit a jizva mu zaroste. To je teda síla, že se vám tam takhle všichni uhnízdili najednou, ale zvládla jsi to na výbornou a te´d můžeš opočívat a relaxovat.    

Leňule přeju ať ti dny bez Alexe rychle utečou, mě se taky vždycky stýská a špatně spím. Opravdu nemáš po ruce někoho kdo by tě odvezl???? Myslím,ž e po narkoze není dobrý nápad řídit, nevíš jak ti bude a jak to budeš snášet, radši to pořádně promysli.    

Kati to víš, že se Šimonkem bylo báječně, škoda, že momentálně nemám foťák a nemohla jsem udělat pár foteček. Jo teď si vzpomínám, že manža vlastně fotil telefonem,t ak mrknu jestli z toho něco bude a kdyžtak vložím. O dr. jsem psala u Andrejky tak už se nebudu opakovat. Ale mám na tebe prosbičku - měnili ti stimulační protokol u 4.IVFka????? Můžeš mi prosím napsat něco víc jak to u vás probíhalo, našla bych to ve starších deníčcích, ale obávám se že nemám tolik času a chci se před konzultací s dr. pořádně připravit a vyzbrojit otázkama. Děkuju.
Jejda těch 14 dní do kontroly opravdu uteklo, zdá se mi nedávno jak jsme povídaly, že je to strašně dlouhá doba a vidíš, je to tu. Držím kopýtka ať je vše v pořádku a zamávej za mě prckovi a posílám pohlazeníčko pro bříško.    

Zabucho přeju brzké uzdravení a neboj kontrola dopadne dobře, žádné komplikace už jsi si vybrala smůly až až. Teď už musí přijít jen samé dobré zprávičky a příští rok to rozsekneme! Hezky odpočívej a šetři se .    

Mějte se tu krásně a já jdu teda pracovat :-O ale budu nakukovat protože má pracovní morálka se povážlivě zhoršila :-DDD pa Maru

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 20.11.06 12:59

Ještě kopíruji příspěvek od Mii z minulého deníčku:
Zdravím,

uff tak celý víkend čekám na nový denníček, páč jsem ostuda a čtu jen v letu a tak nechci odpovídat, abych nenapáchala víc škody než užitku, a on není, tak holt …

u nás nic nového, termín byl v pátek dle UTZ  9tt bude zítra..... no břich tvrdne a bolí, ale kontrakce to nejsou, takže už týden uléhám s tím, že by třeba dnes  noci se mohl flek rozhoupat … a ráno se vzbudím, že jako zas nic,  noci mě i pár kontrakcí probudí, ale zas je zaspím, nebo nespím páč břicho už z toho ztvrdnutířádně bolí, ale žádné střídání uvolnění a napětí … no zítra jdu za PA tak uvidíme, Flek je na porod naštelován minimálně od minulého pondělí. Maxe jsem také přenášela, takže asi děláme líná dítka a dokud se mají v břiše fajn ..... ale já už se tedy moc fajn nemám.

jen přidám pochlácholení Maru

a všechny ostatní se mějte také krásně

pa Mia & Co.
Mio přeji ať se konečně dočkáš, porod proběhne rychle a bezproblémově a držíš Flíčka v náručí. A prosím prosím pošli SMSku ať můžeme slavit :-) díky Maru  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 20.11.06 12:59

Ahoj holčinky!!!!
Tak jsem měla víkendík na půl pracovní, napůl zábavný :o))) máme konečně nový okapy a už pomalu začínáme s koupelnou, takže jsme vyměnili okno, no to je teprve začátek!!!!! Šuhaj má pořád ještě problémy, tak uvidíme jak dlouho to bude trvat, pořád učůrává a i když do ložnice už nesmí a má i starý koberec, co byl v autě, tak jsou fleky i v obyváku, no jestli to takhle půjde dál, tak ho budeme muset vyměnit, protože tohle už nikdo nevyčistí!!!! Jo a aby toho nebylo málo, tak jsem to po 14ti dnech dostala, tak nevím, ten orgametril mi v tom udělal pěkný binec!!!
No a trochu zábavy i bylo, byli jsme ve čtvrtek s přítelem na country (moc ho nemusím, ale dalo se) a i když tam nebylo moc lidí, tak jsme se dobře bavili a přišli skoro ve tři ráno!!!! No a v pátek jsem měla sraz se svojí první třídou a bylo to hrozně fajn, no dorazila jsem podobně jako ve čtvrtek :o))) takže jsem si to i užila!!!

JJ - je mi to líto, ale neházej flintu do žita, třeba je to ještě brzo a uvidíš na krvi!!!!

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.11.06 13:07

Ahoj holky,

vrátili jsme se ze školičky. Adámek spí tak rychle píšu. Sice jsem nečetla celý minulý deníček, ale vrátím se k tomu později. My jsme byli v sobotu na svatbě mojí sestřenice. Bylo tam moc fajn. Adámek to zvládal v pohodě. Hodně lidí mu nedělá problém spíš naopak. Pořádně se vyblbnul a pořád tancoval. Fakt byl neúnavný. Už jsme ho museli zastavovat:-) Každému rozdával pusinky jen když jsme blahopřáli nevěstě tak jí pusu dát nechtěl. Snažili jsme se ho při tom tancování fotit, ale chvíli nepostál tak z těch fotek moc není.
No a včera jsme byli na narozeninách u tchýně. Tam zase řádil se svou skoro pětiletou sestřenicí. Je to radost dívat se na něho jak blbne a hraje si:-) Doma to neznám hračky ho nebaví. Pořád u sebe někoho musí mít takže s ním ráda chodím mezi děti. I když děti v jeho věku si spolu ještě moc nehrají, ale to nevadí.
Koupili jsme mu pastelky, ale to ho taky nějak nenadchlo.
Já nemůžu mluvit a to jsem na svatbě nijak nezpívala:-)) snad se to ještě víc nerozjede když teď je všude plno bacilů.

JJ: je mi líto, že je test negativní, ale přece jen počkej do středy.

MARU: tak ty sis taky pěkně vyhrála přes víkend s dětma:-)

ANDREJKA: tak to musel být super víkend to by i mě docela zajímalo.

MIŠENKA: nečekané návštěvy nemám ráda kdyby se aspoň ohlásili víc dopředu ať se můžeš připravit co, ale zase na druhou stranu náš Adámek má rád společnost a čím víc lidí tím je to pro něho lepší, ale Anička je ještě malá a neví co se děje.

LENKA: po narkóze si ten odvoz fakt radši zajisti. Sama nejezdi. Nevíš jak ti bude. A přeju aby se ti přítel co nejdřív vrátil.

KATI: já jsme se taky vždycky nemohla dočkat poradny až Adi uvidím na utz. Úplně ti rozumím:-) Hezky ti ty týdny přibývají. Za pár týdnů už mimi ucítíš.

ZABUCHA: určitě už dostaneš jen samé dobré zprávy.

Mějte se hezky. Zatím papa

Andrea a Adámek

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.11.06 13:14

MISENKA: s tím kojením a menstruací určitě nejsi vyjímka neboj:-) takových nás bylo:-))
 A+A

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 20.11.06 18:01

Ahoj zebrušky!    Dneska jsem měla docela nabitý den. Probírali jsme právo a mě to tak nebavilo, že jsem se pod lavicí četla knížku od Steelové. A na konci jsme psali test z Angliny, aby věděli, kdo je začátečník a kdo trošku pokročilejší. Byla to sranda, spoustu otázek jsem jenom tipovala. Ale asi budu pokročilejší, protože je dost těch, co měli němčinu a  anglinu opravdu ne. A byla jsem na pohovoru. Mám z toho moc dobrý pocit, tak uvidíme. Budu vědět do pátku.
Maru, jsem ráda, že sis tak užila víkend a deníček beru jako hotovou věc. Pokud to nebude moc drzé, tak si pak, třeba za 2 týdny zamlouvám další. Jeden se bude jmenovat Pohádka a druhý Dopis Ježíškovi. To abych trošku navnadila.
JJ,také doufám, že je to ještě moc brzy a // se objeví později.
Lenule, i já jsem byla uplně hotová, když mi manžel odjížděl v neděli po obědě a vracel se v pátek večer. Strašně těžko jsem to nesla. Moc mi chyběl. Myslím na tebe, aby sis, i když to teď zní hrozně hnusně, zvykla a aby časem Alex tek douho pryč být nemusel.
Přeju hezký večer.
Rafuska

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.11.06 18:32

Zabucha - tak snad jsi nemoc vyležela. Uvidíš, že kontrola dopadne dobře, jen ti ten návrat do práce nezávidím, ale jistě to bude časem lepší.  

Maru - to víš, že ti ráda napíšu na co si vzpomenu. Měla jsem zase krátký protokol, začala jsem 2DC píchat Puregon, myslím, že dávku 175 (nebo tak nějak). Docela mě ta nízká dávka tehdy překvapila, taky setra se divila, že mi dal tak málo. Pak mi to na pár dní zvýšil asi 200 a před transferem už snižoval. Posledních 5 dní stimulace jsem ještě píchala do stehen Orgalutran. 4 dny před transferem jsem zaváděla Crinone. Po ET jsem užívala Prednison , Anopyrin a dál zaváděla Crinone. Asi tato stimulace byla nejlepší, protože taky dopadla nejlépe, nejen proto, že jsem těhu, ale taky jsem měla nejvíce odebraných vajíček - 21, ještě nám zůstaly 4 krásné embrijka zamražené a obě transferované se chytly, i když nám zůstalo v bříšku jen jedno. Pokud se budeš chtít na něco zeptat, tak se ptej, ráda ti odpovím!  

Mia - i když se tu už možná neukážeš, tak hóódně štěstí!  

Rafuska - aspoň mě jsi navnadila na deníčky, už se těším na pohádku.  

Tak zatím pa , manža by měl za chvilku dorazit z práce, už se na něho těším! Kati

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.11.06 09:20

Kati - nachcípaná jsem pořád, ale to zvládnu do pondělí nějak překonat. dneska jdu na kosmetiku a podívat se do práce :-( nechce se mi, ale všichni mi píšou a volají, tak tam zajdu. bude to těžký. už jsem to zažila a je to na nervy :-((
zatím se tady mějte, já vyrážím, odpo přijdu. žabucha

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 21.11.06 12:08

Ahoj holky, jenom zdravím!!!! Tady není nic moc novýho!!!! Tak se mějte pěkně!!!!

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 21.11.06 13:08

Ahojte!

Někde se touláte, tak vás aspoň zdravím!!!

Zabucha - vím, jaký je návrat do práce! Já ještě k tomu měla žáčky, kteří se ptali na miminko a ti nejmenší nechápali, že ho nemám :-(. Ani nevíš, jak moc tě chápu a je mi to pořád tak strašně líto, tak se drž, ten návrat nebude lehký!

Dnes jsem zašla k obvodní pro razítko do těhuprůkazky. Doktorka je  maminka mých a manželových žaček, tak jsme trošku popovídaly. Nevěděla, že jsme byli na umělém, tak nám drží pěstičky, aby nám to vyšlo, bylo to od ní moc milé.

Kati + Prcek 14+5tt

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 21.11.06 13:43

Zdravím všechny zebřičky,
tak už to bude týden co stimuluji a jak na „potvoru“ se mi do toho přidaly drobné zdravotní problémy. Léčím si čajíky nachlazení, tak snad se toho rychle zbavím a ke všemu mě pěkně trápí mykóza. Začalo to v sobotu a pěkně se to rozjelo. Zatím to neřeším, jen tiše trpím, protože bych dnes měla dostat ,po sobotním ukončení antikoncepce, MS. Ale ta potvůrka stále nikde, je to již třetí den, tak doufám, že se snad do večera  ukáže. Doufám, že tyto problémy neohrozí můj stim.cyklus a také moc doufám, že s MS mykóza odejde. Při 1.IVF jsem tímto problémem trpěla dva měsíce! Od punkce až po revizi dělohy. Když jsem to sdělila panu profesorovi na klinice a požádala ho zda by tomu nešlo třeba pro příště nějak předejít (měla jsem tehdy strach, aby to neohrozilo transfer a v té době se to moc léčit nedalo), řekl mi , že to bude již komfort. Asi neví jak moc je to nepříjemné, to mě fakt naštval.  Ale přesto mi napsal čípky, které si mám od zač.stimul.cyklu 2 týdně zavádět, ale nestihla jsem to, ta potvůrka mě předběhla. Tak uvidíme.
Maru - já tě tedy obdivuji, jaký ty jsi činný člověk, stále něco podnikáš a v deníčku jsi plná nápadů.  Myslím, že nejedna z nás z tebe čerpá energii.
Zabucha - moc držím palečky, ať je návrat do práce bez stresů a v pohodě. Já  prodělala jednu revizi letos na jaře  a moc se bála jaká bude reakce kolegů, až se vrátím do práce. Měla jsem strach z případných dotazů, ale naštěstí se nikdo na nic neptal, až mi to bylo podezřelé.
Kati - chtěla jsem se zeptat, moc o Vás všech ještě nevím, ty jsi podstoupila již 4.IVF?  Pokud mám dobrou informaci, 4. cyklus se musí již hardit celý, ale některé kliniky ho ještě (jako bonus) hradí. Vy už jste si to museli celé zaplatit? My zatím platíme „jen“ nadstandardy (22 tis.Kč). Moc držím palečky, ať se mimískovi daří a pěkně roste. Ještě tedy musím přiznat, že ti závidím tu úrodu 21 vajíček, jak jsi psala Maru, to tedy byla úroda. Kéž bych i já byla úspěšná. Posledně mi odebrali 11, ale já měla dlouhý protokol, asi je to u každé z nás jiné.
Jé, je to jsem se rozpesala.  Jsem hold zvědavá a bude mi chvíli trvat, než se mezi Vámi začnu lépe orientovat. Jdu raději honem pracovat. Pá Arny.    

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 21.11.06 14:18

Kati - to tak stršně letí. Už Ti roste bříško ..... za chvíli budeš cítit pohyby. Když si vzpomenu, co jsi musela vše proto udělat. Tak se mi to zdá neuvěřitelné, ale na druhé straně důkaz, že to prostě jde. Moc Ti taky držím palečky ať je už vše v pohodě.   Žabucho - jsi silná zebřička, ikdyž vím, že návrat do práce nebude lehký, Ty to zvládneš.  

Zebřičky - já mám teď  s manžou tichou domácnost. Vím, že je to k vůli kravině, ale já jsem stejně naštvaná a mrzí mě to. Tak já vám to teda napíšu.
Domlouvali jsme se s manžou, že si koupíme novou televizi, protože máme obývák hodně velký a televizi malou, chtěli jsme si pořídit větší. Tak jsme chodili do různých prodejen a ptali jsme se co a jak, jestli plazmu nebo LCD. Zdáli se nám tyto televize ale ještě drahé, tak jsme si řekli, že to nebudeme hrotit a koukneme se na to po vánocích, to budou určitě slevy.
Představ te si, že o víkendu (to jsme byli každý u svých rodičů),manžel dostal od svých rodičů peníze na vánoce (prý jsme to dostali společně) a se svým bráchou koupil televizi. Ještě tu širokou a navíc černou. Já jsem už chtěla stříbrnou. Když přijel k našim na oběd a řekl, že máme v autě televizi, ještě ke všemu černou., málem mě trefil šlak. Před našima jsme se pohádali (a to jsem jim o víkendu říkala, jak se máme rádi). Naši mi říkali, že jsem hloupá, že místo abych byla ráda, že máme novou televizi, tak dělám scény.  Co by oni za to dali, kdyby jim někdo koupil televizi.
Takže mi máme k vůli nové televizi tichou domácnost. Já vím, že je to malichernost, jsou horší věci a já nevím co, ale prostě to nemůžu překousnout, že mi ani nezavolal, že tu televizi jede s bráchou koupit. Nemůžu se na ní ani podívat a říkám ji černá kraksna. Sranda že? Doufám, že mě to brzy přejde. Zatím trávíme večery každý zvlášť. Já se dívám nahoře na starou televizi a můj Pavlík sleduje na nové TV DVD.
Tak hezký den Sima  

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 21.11.06 14:38

SIMA tak si kludne chvilu kukaj svoju TV ale neboj prejde ta to.nakup elektroniky ja nehavam nap.na chlapa.Nevyznam sa v parametroch a ani si netrufam studovat to aby som sa vyznala.Maximalne ma zaujma farba tak ako teba :-)A tiez mame doma podobnu ciernu a siroku kraksnu :-)Zvykla som si ale na to rychlo,vsetci sa mi v nej zdali tucny a nase fotky a videa ani nehovorim.Ale nie je problem zo sirokouhlymi filmamy :-))Mal ti aspon zavolat,to by nas…aj mna ale neboj urcite to prezijes…stavaju sa aj horsie veci!:-)

 
JJ
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 21.11.06 15:02

Ahoj Zebřulinky,
jste všechny zlatíčka, děkuji za povzbuzení, kéž kdyby jste tak měly pravdu. Na krev pojedu až v pátek, rovnou jsem se ještě objednala na kontrolu, abychom se s doktorem domluvili co dál. Mám ještě čtyři eskymáčky, asi ale v prosinci KET nepodstoupím, musím dát nejdříve dohromady hormóny. Už teď vypadám hůř jak orangutan křížený s puberťákem a otylkou. Hrůza.
Zabucho, drž se v práci, nebude to jednoduché, ale ty to zvládneš. Brzy se uzdrav. Držím kopýtka.
Maru, ty jsi tedy spisovatelka, díky za poučení, hltám každý článek. Obdivuji tvou výdrž, já jsem po druhém KET a jsem z toho celkem unavená. Máš mou hlubokou úctu.  

Ahojky JJ  

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.11.06 17:42

JJ, Arny  a Kati - díky za povzbuzující pozdravy.
Simo - s manželem jsi mě pobavila, ale já bych byla taky naštvaná, tak si z toho nic nedělej ;-)
dneska jsem se byla v práci ukázat a je to tam fakt strašný! koukali na mě jak na exota, no nic příjemného.. na šéfa jsem čekala hodinu a nedočkala se, protože byl na poradě a já už jsem to tam fakt nemohla vydržet.. no bude to boj!
zítra mám sraz na úřadě se sociální pracovnicí kvůli adopci, tak jsme zvědavá, kolik to bude formulářů…
pozitivní snad jediná zpráva je, že nachlazení ustupuje, užila jsem si relax na kosmetice a břicho snad už je taky OK a už ani nešpiním… žabucha

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 21.11.06 20:12

ZABUCHA vela stastia a blbcov si nevsimaj!Maju ale aj oni tazku poziciu vela ludi nechape ze lutovanie ti nepomoze a ani slova typu ved budete mat deti ako smeti.Drzim palce aby nastup prebehol co najhladsie.

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 21.11.06 21:53

Hezký večer Zebřulky!  

Sima - no, jo, tak kolem vánoc bych mohla cítit pohyby, byl by to hezký dáreček pod stromeček :-) . Nic si z hádky nedělej, všechny hádky vznikají kvůli kravinám, ale nedivím se ti, mě by to taky vadilo. Mě rozhodí třeba momentálně to, že když manžovi řeknu, co budeme potřebovat pro mimčo, tak všechno je zbytečné a nejraději by mi to naplánoval, koupil kočárek podle sebe a já z toho rostu!!!! Určitě vám pár dní „klidu" neuškodí a pak se budete mít zase rádi jak předtím!  

Arny - snad ti ta mikóza nebude bránit ve stimulaci, já takové problémy nikdy neměla, tak ti neporadím. Takže máš zase dlouhý protokol? Já ho měla jen jednou, pak už vždy mi dávali krátký, prý s tím mají větší úspěchy. Opravdu jsem byla na 4.IVF jako samoplátce, sice jsme spadali do akce, kdy v červnu byl měsíc neplodnosti, takže jsme si všechno zaplatili, ale pokud by se to nepovedlo nebo bych do 10tt potratila, tak by mi všechny peníze vrátili a my měli ten 4.pokus zdarma. Tak jsem si peníze půjčila a tak trošku počítala, že se to opět nepovede a já peníze dostanu zpět. Tak nakonec mám mimčo v bříšku a dluhy :-), ale jsem moc ráda, že se to povedlo!!!
Psala jsi, že jsi byla na revizi dělohy, možná už jsi to psala, ale to se teda 1.IVF povedlo???  

JJ - a budeš zkoušet ještě test??? Nebo to necháš až na pátek? Jak se cítíš? Jsem strašně zvědavá, moc bych si přála, aby tu byla další těhulka, myslím, že by všechny zebřičky potřebovaly, aby se tu zase zadařilo!  

Zabucha - zítra držím kopyta, aby ta schůzka dopadla dobře a to jistě obrovské papírování tě neodradilo!!!  

Tak ráno jdu na kontrolu, hezky jsem pro pana Dr. upravila :-), aby si nemyslel, že jsem si ho spletla s veterinářem a že  mu tam dorazila opice :-O  

Sladké sny Kati

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 21.11.06 21:55

Nástěnka 2.část -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky se zebřičátky:
Monicka…-10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......-10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka..-8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..-19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.-18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......-28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..-7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…-12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....-17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina-30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII-10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..-28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…-31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…-10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........-5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…-10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......-21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....-27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…-18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....-24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…-14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.-26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....-26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-  27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm a váží 3500 g
Karla.....-     12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
*Pajinkaa.-
1.8. 40+5 tt !!! ?????????????
*Míšenka.-
6.9.2006 v 14:10 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3430 g
*Mikaa…-
27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ?????????????­????****
*Pavca.....-***1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
 ****

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 21.11.06 21:55

Nástěnka 1.část --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-7.12. návštěva v CAR
Alex012......-
Arny.....-2.IVF listopad 2006, 15.11. začátek stimulace, 5.12. kontrola
Dalika -3.IVF listopad 2006
Danulenka -
Janka…-3.IVF únor-březen 2007
JJ.........-
2.KET listopad, 8.listopadu - transfer, 24.11 - test z krve

Konopka..-
Leňule + Alex1.....- 2.IUI listopad 2006
Lesina…-
Lostris…-
LuciaM…-
Maciasek…-
MartulaR-2 -
Maru......- ****
Marky.....-
Michaela VE…- snažení o druhé dítko, 1.IUI listopad
Nadulka…-
Panda.....-2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-říjen 2006 - zažádáno o adopci
Samsulka-
Sima......- KET  - leden 2007
*Twiggi.....-

*Zdenca…-

*Zabucha…-
23.11. kontrola v CAR, 22.11. schůzka ohledně adopce -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***Zebřičky dvoučárkové:

Amalie..-23.11. 37+1tt (holčička?), TP 6.12.2006
Andrea 2 -  24.11. 14+3 tt (Kulihrášek), 14.11. výsledky genet.testů, gen. utz,TP 22.5.2007****
EvulaI .....- 21.11. 24+4 (Sebastiánek)
Jitutu32…-*****24.11. 21+3 (Michal nebo Jana), 23.11. genetický utz ,TP 4.4.2007
*Kati.......-*****24.11. 15+1 tt,  (Prcek), 22.11. kontrola, TP 19.5.2007
*Mia.......-***23.11. 40+6 tt (Flek)!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!** **
***Ulrika…-
22.11. 31+0 tt, TP 25.1.2007

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 21.11.06 22:11

Ahojky zebrunky, vrátila jsem se ze Salsy a spěchám za vámi. Dneska to byla hrůza učili nás nový prvek a všichni jsme byli úplně mimo :-O snad se to příště zlepší :-D  

Zabucho jsem ráda, že jsi si nakonec užila pohodičky na kosmetice. Přeju ať jsou v práci tolerantní a na nic se nevyptávají a nechají tě na pokoji, no známe to všechny,vždycky se nějaký blbec najde :-O tak přeju pevné nervy. A zítra na úřadě přeji úspěšné vyřizování, pomalu se s manžou taky do adopčního kolotoče pouštíme. Tak si pak budeme vyprávět zkušenosti :-O  

JJ stále držím kopýtka a myslím na tebe. U mě není co obdivovat, poslední dobou jsem často „zvadlá jako lilie" a musím si pořád vymýšlet nějakou činnost,abych nepřemýšlela o tom co bude dál................ Ale nedáme se a budeme bojovat to by v tom byl čert,abychom se nedočkaly všechny.  

Simo no koukám, že máš doma taky pěkného lumpíka :-O tak ať se u vás ta tichá domácnost nedrží moc dlouho. Pro pobavení, jak jsem psala, že jsem si koupili nový počítač,t ak hádej jakou má barvu - no jasně všechno je hezky černé i klávesnice. Když to manža přivezl, tak jsem myslela, že mě klepne, a to jsem mu předem říkala ať hlavně nekupuje nic černýho. Nakonec to zazdil černýma reprákama 5+1, takže se nám to tu hezky černá a mě asi klepne při utírání prachu :-O  

Arny doufám,ž e MS dorazila a můžeš nerušeně stimulovat aby byla krásná úrodička. Hezky odpočívej a pij bylinkové čajíky ať jsi fit. S mykózou jsou to starosti, nezkusila jsi Femigel s Teetree olejem, docela na to zabírá. A mě docela pomáhá jíst jogurty s bioflórou, poslední dobou mám od mykoz pokoj a to jsem na je jeden čas taky hrozně trpěla.  

Kati děkuju za vyčerpávající informace. Měla jsem úplně stejný protokol jako ty - Puregon a Orgalutran. Jen místo Crinone jsem zaváděla utrogestan. No asi přestanu přemýšlet a nechám to osudu, stále víc mi připadá,ž e je to prostě o štěstí a o tom jak se zrovna příroda a někdo tam nahoře rozhodne.....­.............. Minule jsem se ptala na změnu protokolu a bylo mi řečeno, že na tenhle reaguji výborně a že by mi ho neměnili, tak uvidíme co na mě vymyslí tentokrát....­........ Posílám pohlazení pro bříško :-)
Zítra držím kopýtka a hned pak napiš. Jsem úplně stejná - když mám jít k dr. tak se upravím a jinak jsem jak opička, manža se vždycky směje, že nemít dr. ženu tak asi začne i žárlit :-O :-DDDDDD  

Rafusko udělala jsi mi obrovskou radost s deníčky. Poslední dobou si fakt připadám úplně vystavená a myslím, že i na deníčcích je to znát. Tak jsem ráda,ž e bude změna. Opravdu ti moc moc moc děkuju za pomoc, jsi zlatíčko. Moc se na tvé deníčky těším.
Přeju ať je příště rekvalifikační kurz zajímavější.  

Ajjo to jste si s Adámkem užili prima víkend. Přeju a´t se ti nemoci vyhýbají.  

Twiggi no ty jsi si taky užila prima víkend :-) Přeji ať je Šuhajovi brzo lépe. Ptala jsi se na tu MS doktora? Já jsem měla taky jednou orgametril před IUI aby poporostla sliznice, ale jen na týden a žádné jiné příznaky než že poporostla sliznice jsem neměla.  

Tak já půjdu do hajan, už skoro nevnímám a zavírají se mi očička. Přeji všem dobrou noc a hezké sny Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 22.11.06 08:25

Ahoj holky!!!

Arny - tak držím co můžu, aby mykóza byla pryč nebo aspoň pod kontrolou a neohrozilo to IVF

Simo - tak ať se to brzy uklidní!!!! Ale naprosto tě chápu, taky bych byla naštvaná, nemám ráda když se takovýhle věci nerozhodují společně!

Žabucho - to je dobře, že se pomalu dáváš dohromady!!!! No a v tý práci držím kopýtka ať se to zlepší!!!

Maru - neptala, nějak jsem to nechala osudu!!!! Abych řekla pravdu v poslední době se o miminko moc nestarám!!!!

Včera mi opět přišel „pozdrav“ od bejvalýho, už zase mi chtějí prodat barák, začínám z toho být dost špatná, protože ty jeho dluhy se už vyšplhaly tak na 600 tisíc a já se zatím pořád odvolávám a odvolávám!!! Už víc jak dva roky trvá rozdělení SJM a zatím jeho dluhy vesele narůstají!!! Nadávám si jak jsem byla blbá, že jsem si ho vzala!!!! Byla to fakt největší chyba v mojem životě a jak to zatím vypadá, tak za ní budu pykat až do smrti, protože tohle nidky nezaplatím a halvně přijdu o střechu nad hlavou i když společně byly jenom 2/3 a ta zbývající je moje! Šuhaj se zatím moc nelepší, pořád učůrává, takže v noci skončil na chodbě (vlezl v obyváku na sedačku) v kuchyni být nechce když usneme a protože mezi kuchyň a obyvák se nedá nic dát, tak tam dost leze, ale s tou sedačkou to už bylo moc!!!
Taky opět zabodovala bejvalka! O víkendu jsme měli mít malýho, ale přítel jede v sobotu na nějaký vyšetření řidičů a tak chtěl jestli by mi ho nedala tak o půl desátý, protože jsem malýmu slíbila, že se půjde podívat k nám do školy na traktor, motorku, auto a jak se cvičí pejsci, no tak se šprajcla a řekla že ne, že ho to stejně nezajímá!!! Škoda, že o tom mluvil celý měsíc, ale to ona nemůže vědět když si s ním nepovídá a nehraje (říká to i sama!!!), tak mě docela naštvalo, že tím ubližuje jenom jemu, já to přežiju v pohodě, ale on bude zase sedět doma na zadku a hrát si sám, protože se tam o něj nikdo nezajímá!!!
No moc veselý to dneska nebylo, ale já nějak v poslední době moc veselou náladu nemám i když se snažím :o(((

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 22.11.06 08:38

Zebřičky,
tak MS ještě nedorazila. Jsem z toho docela už hotová, co se zase děje, že to nefunguje jak má a to ani po antikoncepci. Ráno to vypadalo, že začínám trochu špinit, ale zase nic. Byla jsem upozorněna, že MS můžou být slabší a kratší, ale já nemám zatím žádné. Ani se tomu mému tělu nedivím, že se mu nechce. Poslední MS jsem totiž dostala 2.11. a 21.11. bych ji měla mít znovu. Musela jsem dokonce brát poslední 4 dny antikoncepce dvě tabletky denně, abych stihla dobrat celé platičko!  Pro mě je problém mít MS 1× měsíčně natož 2× (mám totiž PCO). Pokud se do odpoledne nedostaví, raději zavolám na kliniku, aby to nějak nenarušilo stim.cyklus.  

Maru - taky se snažím si vymýšlet aktivity, abych na to vše nemyslela, nějak to tentokrát hůř snáším (možná je to tím podzimním počasím), ale moc se mi nedaří, oproti Tvým aktivitám jsem úplný břídil. Tak Vy už přemýšlíte o adopci? Držím palečky, ať je na dušičce lépe. Co se týče mykózy je to opravdu otrava, o jogurtech jsem taky slyšela od mého gynekologa, že to doporučuje jako první pomoc a i když je to trochu „nechutné“ tak si ten jogurt přímo zavádět, že navozuje prostředí, které tam má být.  

Kati - moc se nevyznám co obnáší krátký protokol, já mám podruhé dlouhý a nevím, zda se to určuje podle problémů párů (já mám PCO a manžel špatné spermio). Při 1.IVF/ICSI jsem byla opravdu těhotná, ale zřejmě to trvalo jen chvíli, protože hned při 1.UZ  (7.týden) nebylo vše jak má být  - a přesně měsíc po těh.testu jsem musela na revizi, plod neměl srdeční tep, přestal růst, asi jsme měli špatné emryjko a to je bohužel náš problém. Bojím se jak to bude nyní. Že jsem ještě zvědavá - ty jsi prodělala 4.IVF a mezi tím ještě nějaká KET? To víš, jsi pro mě takový příklad, že se nemáme hned vzdávat a bojovat, ale vše je o štěstí. Klinika, kterou navštěvuji dává 4.IVF zdarma, ale pokud by k ní došlo, možná by jsme už přemýšleli od dárci spermií, ale nebudu raději předbíhat. Přeji, ať kontrola je v pořádku. S úpravou před návštěvou dr. jsem na tom stejně, naštěstí mi s tím  pomáhá manžel a někdy je to sranda.  

Simo- úplně tvůj rozpor s manželem chápu, taky bych byla naštvaná, jenže tohle chlapi nechápou. Však ono to přejde.  

Zase jsem se rozepsala a to jsem v práci! No využila jsem chvíli klidu a teď to jdu napravit. Hezký den.Arny.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 22.11.06 09:04

Arny ještě k tomu jogurtu, ono stačí preventivně ten jogurt normálně jíst, i to dost pomáhá. Taky jsem nikdy nenašla odvahu na „dolní“ jogurtovou terapii. Na to jsem vždycky radši použila ten zmińovaný Femigel :-O Ale zvykla jsem si skoro každý den slupnout jogurt s živou kulturou nebo jogurtový nápoj a myslím, že to hodně pomohlo, tak tomu věřím, protože jinak dělám všechno stejně, i sladkůstky si občas dám :-)
 Maru

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 22.11.06 09:56

Holky, dobrá zpráva - MS se dostavila!!! Hurá. Není to sice žádná sláva, ale lepší něco než nic. Doufám, že si to potvůrka nerozmyslí a trochu se rozjede.
Maru - dolní  „jogurtovou terapii“  jsem provedla v pudu sebezáchovy po 1.IVF, kdy jsem nesměla používat čípky a musím říct, že to problémy zmírnilo, ale nevyléčilo, ale v tu dobu jsem byla vděčna i za to. Ale máš pravdu s tou pravidelnou konzumací, teď jogurty flákám, i když jsem si před chvíli jeden dala a je fakt, že více mlsám. Možná k těmto problémům pomohlo i nachlazení. Ten přípravek jak jsi psala- to jsou nějaké čípky a dá se to koupit bez receptu? Uvidím jak to bude vypadat po MS a pokud to bude zlobit, určitě to přeléčím, jen nevím jestli se do toho můžu pustit sama - čípky, které mi dal do rezervy můj dr. nebo volat na kliniku.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 22.11.06 10:18

Arny, Femigel se dá koupit v lékárně bez lékařského receptu, stojí to kolem 150,–Kč a jsou tam 3 tubičky s gelem, který si aplikuješ. Pomáhá to v počátečním stadiu, když už se mykoza rozjela tak jsem stejně mazala k dr.
Super, že se MS rozjela a ,ůžeš začít stimulovat, možná bych si radši zavolala k dr. kvůli té mykoze, přece jenom budeš klidnější.
 Maru

 
mia  22.11.06 10:23

Zdravím,

Maru děkuju za překopírování zprávy z minulého deníčku, prostě jsem netrpělivámimina to vědí a tak mě přenášením cepůjí u dušenímu růstu

no a unás … nic, nerodíme, PA říká, že můžem za hodinu stejně jako za týden, břicho ale pořád roste, přestože já nepřibírám, takže placenta funguje správně a Flek se má dobře, PA to na naši soudržnost do příštího pondělí už nevidí (což je změna minule říkala jen „když neporodíte“ uvidíme se za týden), ale kdyby se mýlila řešit co dál budem až v pondělí. Jo a dle ranných UTZ byl termín porodu v Po, nebo včera(kdy jsem otěhotněla nevím, ale nejcitlivější test se vyjádřil až 32DC ) Břicho tvrdne a bolí častěji, my už nic neplánujem jen si s mužem voláme kde jsme a kam bychom šli, kdybychom nerodili ......

Takže následuje scénář z minulého týdne: po návčtěvě PA klid, vyrovnanost a odevzdání zhoršení čekám ve Čt a o víkendu se bude muž dovolávat pondělí

JJ ještě neházej flintu do žita, posílám jeden už možná vyčerpaný těhuprrrrrsk

Andreo2 tak tomu říkám relax, mocně závidím

Mišenko sem s receptem na satá spavá dítka, kočičákovi pohlazení a příbuzným soudnost a rozum

Leňulko snad se vše vystříbří , hlavně se moc netrap

Kati děkuji za přání, ať jste dnes na  KO zas za  hvězdy

Žabuško žádné kompllikace, tfuj tfuj

Twiggy a tvého bývalého muže i s jeho pozdravy by měli zakázat, grrrrr

všechny nemocné zebřulky jakož i jejich mužíci a dětičky ať jsou brzy OK, bohužel to bude asi realita příštího čtvrt roku…

pa Mia & Co.

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 22.11.06 10:53

Ahojky holky.
Před chvilkou jsem dorazila do práce a hned začala číst deníček. Jsem opět drobátko mimo. Byla jsem ráno u neuroložky kvůli nehybnému krku. Dělala mi EEG a podle výsledků tam mám patologický nález. Posílá mě na CT mozku. Jsem z toho hotová. Nějak se to na mě hrne. Polip v děloze, nehybný krk, Alex pryč a teď ještě tohle. Nezvládám to. Nemám o tom s kým mluvit tak píšu aspoň vám.
Twiggi také máme problém s Alexovo bývalkou. Nelíbí se jí, když malou vyzvedávám já. Minule se vstekala, že jí budu vyzvedávat v pátek odpoledne když byl Alex v práci. Musela jsem poslouchat jak se jí to nelíbí, že jezdí na návštěvy k otci a on není doma. Přitom šlo jen o jeden podvečer a pak byl doma celý víkend. Nejlepší je když za mnou přijde, že řešíme úvěr na její byt azačne takhle prudit. Někdy mě to stojí dost sil zůstat v klidu a něco jí neodpovědět. Jinak podle zákona může otec určit kohokoliv aby dítě vyzvednul, ale ručí za něj. Jak si psala o exekutorech to jsem také zažila - bývalí přítel měl dost dluhů a také nás navštívili paní exekutorky. Naštěstí hodili lístek do schránky tak jsem na ně čekala a vysvětlila jim, že mu v bytě nic nepatří. Dopadlo to dobře, ale byla jsem z toho stejně pěkně vystresovaná.
Kati jak to vypadá tak nás také čekají dluhy díky IVF. Je to síla jak se člověk zadluží aby měl mimčo.
 Lenka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 22.11.06 11:52

Lenko - no jemu taky u nás nic nepatří, ale problém je s barákem, tam jsou pořád ještě 2/3 ve společným a už víc jak dva roky jim trvá než vůbec nařídí soud!!!! Bejvalka prudí pěkně, nejlepší je když sama přizná, že se malýmu nevěnuje a přitom „ví“ že ho nebudou zajímat traktory atd… no nevím jak tohle může vědět!!! No aspoň jsem zase trochu chytřejší, když vím, že vlastně i podle zákona ho můžu vyzvednout já, hned to příteli řeknu :o)))

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 22.11.06 11:55

Mám tu informaci od sociální pracovnice. Taky se mi moc nelíbilo, že Magdu vyzvedávala má nástupkyně, ale nijak jsem tomu nebránila. Jen jsem se na to byla zeptat a dozvěděla jsem se tohle. Jsem ráda jestli ti ta informace pomůže.

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 22.11.06 12:34

Ahojte!!!

Maru - nepřemýšlej nad tím, je pravda, že stejně rozhodne štěstí a příroda. Já měla vždy krásnou stimulaci a zadařilo se až na 4.pokus. Snad pro tebe bude ten 3.pokus šťastný.

Twiggy - to jsou starosti, co jsou proti těm dluhům ty mé! Mám pocit , že to nevzdádneme, ale když čtu o starostech tvých, tak se mám až moc dobře! Snad budou ti lidé co to vyřizují rozumní a pochopí , že to nejsou tvé starosti, ale tvého bývalého!

Arny - já měla taky potrat měsíc po pozitivním testu. Sice se tehdy trošku něco dělo, těhotenství se vyvíjelo, ale pomalu a plod se nikdy neukázal. Tehdy jsem otěhotněla po KET. Měla jsem 1. a 2.IVF, pak KET a dál 3. a 4.IVF. Z 3.IVF máme ještě 2 embrijka a z 4.IVF máme 4 embrijka. Tehdy kvůli té akci jsem musela hned na 4.IVF, proto jsem mrazáčky nechala na později.
Hlavu vzhůru!!! Pokud jsi už byla těhu, máte velkou šanci, že se to může zase povést, je jasné , že těhotná být můžeš a to je velké plus! Ten potrat není tvá chyba, jen bylo embrijko špatné, asi nějaká genetická vada, ale tvé tělo je schopné být těhu, takže máte šanci!!!

Leňule - teda tebe taky ten život zkouší!!! Snad ti všechny testy a vyšetření dopadmou dobře, jediné pozitivní na tom je, že bude určitě lépe, ale tím ti asi moc nepomůžu, co! Drž se!!!

Tak tady čtu, jak se dějí strašné věci, je mi to moc líto, vždy si uvědomím, jaké mám štěstí a je mi strašně líto, že některé se nemáte aspoň tak jak já. Držte se, jednou přece musí být lépe.

Nebojte nezapomněla jsem - zprávy z dnešní kontroly.

vše je O.K., byla jsem sice nervózní, ale uklidňovala jsem se, že když tloustnu a problémy nemám, že to musí být dobré. Všechno i mimís je tak jak má. Srdíčko tluče, hezky poporostl. Taky mám dovoleno cvičit, takže musím začít, protože jak sedím doma a nemůžu cvičit u rýče, tak to na sobě cítím. Už se těším, musím ze sebou do porodu něco udělat. Taky máme dovoleno tuleníčko, tak jsem zvědavá, už se těším, ale to víte, že budu mít trochu strach, ale je to od krvácení už měsíc, tak snad to bude o.k.
Na kontrolu jdu až za 14 dní v úterý. Bude mi brát krev na triplle testy - to budu 16+5, což je akorát, mají se dělat v polovině 17tt. Taky se mnou půjde manža, jsem zvědavá, jak bude reagovat. A snad do vánoc budeme vědět výsledky.

Pa, pa Kati

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 22.11.06 13:12

ahojky zebřičky.
Kati - gratuluji ke kontrole. příště už by mohlo být vidět co to je ne? necháte si to říct?
já jsem se vrátila ze schůzky se sociální pracovnicí a bylo to moc milé popovídání. byla jsem tam 1,5hodiny. dostala jsem hafo papírů k vyplnění a za domácí úkol napsat životopis já i manža.. to jsem fakt zvědavá. žádost podáme po novém roce.
zítra jdu na kontrolu do CAR po revizi. jsem moc zvědavá, co mi řeknou a co dál naplánují..
nachlazení mě stále neopouští :-((
tak se mějte. žabucha

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.11.06 13:37

Ahojda zebřule,

přišla jsem se mrknout, jak se vám tu daří. U nás nic nového, takže není nic moc co psát :-O.  

KATI, to je skvělé, že jsi v pořádku :-)  

LEŇULKO, šmarjá, moc přeji, aby CTéčko dopado dobře a nebylo to nic vážného. Držím kopýtka.  

TWIGGI, to mě mrzí, že se na tebe poslední dobou vše valí :-(. Samé nepříznivosti. Ach jo.
Tvůj bývalý je opravdu dáreček, je opravdu hrůza jak se to vleče. Šuhajkovi stále přeji brzké uzdravení, chuděrka jeden chlupatej.  

MIO, no a kdepak máme vyfocený domeček mimíska??? Pokud se nepletu, psala jsi že máte nový foťák :-)  

MARU, a co takhle se nechat vyfotit pro Salse a obšťastnit zebří stádečko :-D.  

SIMO, on tě asi manžel chtěl novou televizí překvapit a potěšit, ale bohužel se mu to nepovedlo… Tak snad nebute mít tichou domácnost dlouho.  

Tak já šupajdím zase něco podělat… tedy ne doslovně :-).  

Hezký den,
Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.11.06 13:39

ŽABUŠKO, přeji dobré zprávy na zítřejší kontrole a brzké překonání nachlazení. Jo a také hladký průběh návratu do práce, aby jsi se tam cítila dobře.
Lostris

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 22.11.06 14:01

Ahoj holky, 

tak má zase chvilku být s vámi. 

ŽABUCHO, přeji ti, aby ten návrat do práce byl co nejvíc v klidu. Snad kolegové projeví dostatečnou empatii a nebudou se na nic vyptávat. 

KATI, to je fajn, že je vše v pořádku. A jak už psala Žabucha, necháte si říct pohlaví? Já to asi nevydržím, ale Honza miluje překvapení, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. 

TWIGGY, to ti opravdu nezávidím. Vůbec nechápu (a asi nejsem sama), proč se ty soudy tak táhnou:-(((. 

LENKO, pevně věřím, že CT mozku dopadne dobře a budeš v pořádku. Jsou to ale starosti. 

MIO, teda už se začínám pěkně těšit na Fleka. Může to být každým okamžikem:-))). 

ARNY, jsem ráda, že MS dorazila a ty můžeš začít stimulovat. Doufám, že na konci tě čeká to největší štěstí v podobě dvoučárkového testu. 

MARU, tak vy jste se taky rozhodli zkusit adopci? To je fajn, počkej, pak nebudeš vědět, kde ti hlava stojí, protože vám vyjde 4.IVF a ještě adopčátko! 

JJ, jestli MS stále nedorazila, je pořád šance! V pátek budu mít zaťatá kopyta. 

LOSTRIS, ahoooj!!! 

Holky, na pár dní se s vámi loučím, od zítřka do neděle budeme v Berlíně. Už se moc těším, zase se uvidíme s našimi kamarády. Jenom bych teď měla balit, ale jsem celý den dost nepoužitelná, šíleně mě totiž bolí hlava. Pořád váhám, jestli si mám nebo nemám vzít paralen. Ještě ke všemu jsem právě zjistila, že jsem asi ztratila občanku:-(((, jsem ale pako. 

Tak se zatím mějte. 

Andrea2+Eliška+Ku­lihrášek

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 22.11.06 14:18

Andrea, Zabucha - sice se říká, že už po 16 tt by to mohlo jít vidět, ale jak to pozoruju kolem sebe, tak většinou to ještě není moc zřetelné. Chceme si to nechat říct, moc se na to těšíme, bylo by to hezké, když manža poprvé Prcka uvidí, aby nám i řekl Dr. co to bude, tak by jsme u toho byli oba. Takže pomalu můžete začít tipovat :-).

Zabucha- to je fajn, že ty sociální pracovnice nejsou takové, jak si asi většina z nás představuje.

Andrea - hezky si užívejte těch pár dní v Berlíně!

Lostris- je dobře, že u vás není nic nového, teda myslím, žádné špatné zprávy!!!!

Kati

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 22.11.06 15:23

Kati - moje švagrová čeká po IVF dvijčátka a taky jí to řekli, když tam byl s ní švagr v 15tt - a budou mít holku a kluka a teď byla na velkém genetickém UTZ ve 21.tt a tam ji to potvrdili.
já tipuju kluka ;-) žabucha

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »