Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Děkuji za přijetí. Je mi 39 let a máme skoro 6 letého chlapečka. Nyní se ještě pokoušíme o druhé miminko, ale zatím bezúspěšně. Zrovna včera jsme byla na gyndě na preventivní prohlídce a když jsme mu řekla o snažení nějak se netvářil
No mě je jasný, že ve 40 rodit žádná sláva. Tak si dávám termín do dubna a když se nezadaří tak bychom chtěli zkusit adopci. Já spíše uvažovala o pěstounské péči, protože si myslím, že je to rychlejší proces přes úřady než u adopce. Údajně, když už jedno dítko mám tak bych na druhé mohla čekat až 5 let. ![]()
@akydo píše:
Děkuji za přijetí. Je mi 39 let a máme skoro 6 letého chlapečka. Nyní se ještě pokoušíme o druhé miminko, ale zatím bezúspěšně. Zrovna včera jsme byla na gyndě na preventivní prohlídce a když jsme mu řekla o snažení nějak se netvářilNo mě je jasný, že ve 40 rodit žádná sláva. Tak si dávám termín do dubna a když se nezadaří tak bychom chtěli zkusit adopci. Já spíše uvažovala o pěstounské péči, protože si myslím, že je to rychlejší proces přes úřady než u adopce. Údajně, když už jedno dítko mám tak bych na druhé mohla čekat až 5 let.
příprava na osvojení je stejně dlouhá jako pro pěstouny. Dokonce pěstouni na přechodnou dobu mají přípravu ještě delší.
Ahojky chtěla bych se přidat k vám do skupiny taky jsme loni podali žádost o adopci ![]()
Ahojky holky, dneska je první den, co si zjišťuji, jak na adopci a koukám, že to není vůbec žádná sranda. Miminko nám nejde 6 let a mám za sebou 2 neúspěšné IVF. Když čtu všechny ty věci k adopci, myslím, že nemáme šanci. Bydlíme v bytě 2+1…
člověk si myslel, jak pomůže nějakému opuštěnému dítku a nakonec je to horší než přijetí na vyšší dívčí ![]()
@Verunousek
Ahojky, byt 2+1 určitě není překážkou v adopci, to ti tu určitě holky potvrdí.
Zdravím
taky bych se ráda přidala
zatím máme za sebou žádost a návštěvu z MěÚ. Díky
Ahoj Holky,
mohla bych taky poprosit o přijetí do skupinky?
V létě si chcem zažádat o adopci a začít vyřízovat vše potřebné, co úřady potřebují. Snažíme se o mimi 6 let a taky mám za sebou už několik ETů a KETů a bohužel stále nic.
. Řekli jsme si s manželem, že už není na co čekat a zkusíme adoptovat. Snad se nám poštěstí.
.