Reklama

Bojím se dát kočku kastrovat

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mucha926
Povídálka 21 příspěvků 03.01.18 17:09
Bojím se dat kočku kastrovat

Ahoj mám 8 měsíců starou kočičku mám jí od narození a je čas ji dat kastrovat ale já mám o ní strach její matka týden po kastraci umřela :,( :,( :,( :,( a teď máme jít ke stejnému doktorovi nemáte s tím nikdo nějaké zkušenosti ten veterinář se jmenuje Komenda je z Dačic kdyby nikdo znal a byl u něj nechat kočku vykastrovat prosím ozvitese

Reklama

Reakce:

KackaP15
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.01.18 17:13

Byla jsem na tom uplne stejne. Davala jsem kastrovat 11 let starou kocku a bala jsem se, ze to nezvladne. Zvladla. Kastrovala jsem ji pred mesicem.

Za me, zkus pockat do jednoho roku, pokud nemrouska porad v kuse, bude starsi a bude to lepsi. A poohledni se po jinem veterinari, kdyz k nemu nemas duveru. V jinem meste urcite nejaky bude, poptej se i po znamych, zda by Ti nekoho nedoporucili.

Mucha926
Povídálka 21 příspěvků 03.01.18 17:17
@KackaP15 píše:
Byla jsem na tom uplne stejne. Davala jsem kastrovat 11 let starou kocku a bala jsem se, ze to nezvladne. Zvladla. Kastrovala jsem ji pred mesicem.Za me, zkus pockat do jednoho roku, pokud nemrouska porad v kuse, bude starsi a bude to lepsi. A poohledni se po jinem veterinari, kdyz k nemu nemas duveru. V jinem meste urcite nejaky bude, poptej se i po znamych, zda by Ti nekoho nedoporucili.

Děkuji za radu

jankajj
Závislačka 2790 příspěvků 03.01.18 17:21

Trvej na přednarkozovém vyšetření. Dělá se to běžně u lidí, u zvířat málokdy, u mladých zdravých skoro vůbec.
Jsou to další peníze, ale vyplatí se. Známé tento rok umřela při narkoze ani ne roční kočička.
Jinak doporučuji připlatit na narkózu inhalační/nemají všichni doktoři, ale ti lépe vybavení, solidní a kliniky ano.

darksun
Povídálka 48 příspěvků 130 inzerátů 03.01.18 17:29

My jsme kočku dávali kastrovat po čtvrtém vrhu koťat. Taky jsem nejdřív měla pochybnosti, že je to proti přírodě a kdesi cosi… zpětně musím říct, že jsme to měli udělat dřív. Z uštvané, vyhublé, kocoury neustále pronásledované kočky je sebevědomá kočičí dáma s hustým kožichem a kypící vitalitou. Drzé kocoury teď honí pryč. :lol: A jestli jde jen o veterináře, zkus najít lepšího, třeba i někde dál. Je to velký rozdíl. Viděla jsem kastrovanou kočku s rozpáraným div ne celým břichem a tu naši nám jiný veterinář vracel s ani ne dvoucentimetrovou rankou a ještě se omlouval, že to nešlo udělat menší, protože už zase byla březí (a to ještě kojila předchozí vrh).

Mucha926
Povídálka 21 příspěvků 03.01.18 17:45
@darksun píše:
My jsme kočku dávali kastrovat po čtvrtém vrhu koťat. Taky jsem nejdřív měla pochybnosti, že je to proti přírodě a kdesi cosi… zpětně musím říct, že jsme to měli udělat dřív. Z uštvané, vyhublé, kocoury neustále pronásledované kočky je sebevědomá kočičí dáma s hustým kožichem a kypící vitalitou. Drzé kocoury teď honí pryč. :lol: A jestli jde jen o veterináře, zkus najít lepšího, třeba i někde dál. Je to velký rozdíl. Viděla jsem kastrovanou kočku s rozpáraným div ne celým břichem a tu naši nám jiný veterinář vracel s ani ne dvoucentimetrovou rankou a ještě se omlouval, že to nešlo udělat menší, protože už zase byla březí (a to ještě kojila předchozí vrh).

Mohla bych se zeptat u jakého jste byla veterináře a kde???

darksun
Povídálka 48 příspěvků 130 inzerátů 03.01.18 17:51

@Mucha926 Naneštěstí je to od Dačic daleko, úplně jinde, bydlíme na Praze-západ, ve vesnici blízko Prahy, takže jsme nechávali kastrovat v Řevnicích. Je tam super veterinář. Ale obecně vzato ta kastrace je víceméně ambulantní zákrok, takže pokud budeš mít dobrou referenci na někoho, byť i dál, tak pokud Tvoje kočka dobře snáší cestování, pro klid duše by se to určtitě vyplatilo.

KackaP15
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.01.18 19:58

Ja volila kastraci laparoskopicky a za predoperacni jsem dala 1.000 Kc. Jistota je jistota.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >