Bojím se dát kočku kastrovat

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mucha926
Povídálka 21 příspěvků 03.01.18 17:09
Bojím se dat kočku kastrovat

Ahoj mám 8 měsíců starou kočičku mám jí od narození a je čas ji dat kastrovat ale já mám o ní strach její matka týden po kastraci umřela :,( :,( :,( :,( a teď máme jít ke stejnému doktorovi nemáte s tím nikdo nějaké zkušenosti ten veterinář se jmenuje Komenda je z Dačic kdyby nikdo znal a byl u něj nechat kočku vykastrovat prosím ozvitese

Reklama

Reakce:

KackaP15
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.01.18 17:13

Byla jsem na tom uplne stejne. Davala jsem kastrovat 11 let starou kocku a bala jsem se, ze to nezvladne. Zvladla. Kastrovala jsem ji pred mesicem.

Za me, zkus pockat do jednoho roku, pokud nemrouska porad v kuse, bude starsi a bude to lepsi. A poohledni se po jinem veterinari, kdyz k nemu nemas duveru. V jinem meste urcite nejaky bude, poptej se i po znamych, zda by Ti nekoho nedoporucili.

Mucha926
Povídálka 21 příspěvků 03.01.18 17:17
@KackaP15 píše:
Byla jsem na tom uplne stejne. Davala jsem kastrovat 11 let starou kocku a bala jsem se, ze to nezvladne. Zvladla. Kastrovala jsem ji pred mesicem.Za me, zkus pockat do jednoho roku, pokud nemrouska porad v kuse, bude starsi a bude to lepsi. A poohledni se po jinem veterinari, kdyz k nemu nemas duveru. V jinem meste urcite nejaky bude, poptej se i po znamych, zda by Ti nekoho nedoporucili.

Děkuji za radu

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 03.01.18 17:21

Trvej na přednarkozovém vyšetření. Dělá se to běžně u lidí, u zvířat málokdy, u mladých zdravých skoro vůbec.
Jsou to další peníze, ale vyplatí se. Známé tento rok umřela při narkoze ani ne roční kočička.
Jinak doporučuji připlatit na narkózu inhalační/nemají všichni doktoři, ale ti lépe vybavení, solidní a kliniky ano.

darksun
Povídálka 48 příspěvků 145 inzerátů 03.01.18 17:29

My jsme kočku dávali kastrovat po čtvrtém vrhu koťat. Taky jsem nejdřív měla pochybnosti, že je to proti přírodě a kdesi cosi… zpětně musím říct, že jsme to měli udělat dřív. Z uštvané, vyhublé, kocoury neustále pronásledované kočky je sebevědomá kočičí dáma s hustým kožichem a kypící vitalitou. Drzé kocoury teď honí pryč. :lol: A jestli jde jen o veterináře, zkus najít lepšího, třeba i někde dál. Je to velký rozdíl. Viděla jsem kastrovanou kočku s rozpáraným div ne celým břichem a tu naši nám jiný veterinář vracel s ani ne dvoucentimetrovou rankou a ještě se omlouval, že to nešlo udělat menší, protože už zase byla březí (a to ještě kojila předchozí vrh).

Mucha926
Povídálka 21 příspěvků 03.01.18 17:45
@darksun píše:
My jsme kočku dávali kastrovat po čtvrtém vrhu koťat. Taky jsem nejdřív měla pochybnosti, že je to proti přírodě a kdesi cosi… zpětně musím říct, že jsme to měli udělat dřív. Z uštvané, vyhublé, kocoury neustále pronásledované kočky je sebevědomá kočičí dáma s hustým kožichem a kypící vitalitou. Drzé kocoury teď honí pryč. :lol: A jestli jde jen o veterináře, zkus najít lepšího, třeba i někde dál. Je to velký rozdíl. Viděla jsem kastrovanou kočku s rozpáraným div ne celým břichem a tu naši nám jiný veterinář vracel s ani ne dvoucentimetrovou rankou a ještě se omlouval, že to nešlo udělat menší, protože už zase byla březí (a to ještě kojila předchozí vrh).

Mohla bych se zeptat u jakého jste byla veterináře a kde???

darksun
Povídálka 48 příspěvků 145 inzerátů 03.01.18 17:51

@Mucha926 Naneštěstí je to od Dačic daleko, úplně jinde, bydlíme na Praze-západ, ve vesnici blízko Prahy, takže jsme nechávali kastrovat v Řevnicích. Je tam super veterinář. Ale obecně vzato ta kastrace je víceméně ambulantní zákrok, takže pokud budeš mít dobrou referenci na někoho, byť i dál, tak pokud Tvoje kočka dobře snáší cestování, pro klid duše by se to určtitě vyplatilo.

KackaP15
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.01.18 19:58

Ja volila kastraci laparoskopicky a za predoperacni jsem dala 1.000 Kc. Jistota je jistota.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama