Poradna duly
Jana Čurdová
Ještě jsem tu
-Vítám extra Dejnu, konečně někdo z OV
. Kam chceš jít rodit
Já Ostravu vzdávám, ve Vítkov. se furt bourá, jinak porodní sály fakt pěkné, za to šestin.ještě takové škaredé. Včera mě úplně naštvaly na Fifejdách, tak jsem hned šla, ani nic neviděla a do Poruby nechci zabírat místo vážným případům. No jsem dlouho bydlela v Havířově(1.porod tam) a teď to tam je vše krásně nové, tak půjdu na80% zase tam, navíc můžou za mnou známí, kteří by se asi do OV nehnali. Holky je hodně hodin, tak musím jít i něco dělat
. Jo a ta žáha mě teď sice netrápí, ale začátek těhu.nesu dost těžce-a hodně mi na veškeré žaludeční problémy zabírala soda v tabletách(z renni jsem se poblila) ta soda se musí dobře zapít, bo též to je hnusné jak se v krku rozpouští
. Tak teda frčím pa pa D. ![]()
Ahoj všechny,
včera večer jsem myslela na tu mojí kamarádku, co rodila o měsíc dřív a byla jsem z toho dost špatná. Měla jsem úplně výčitky svědomí, za to moje běhání po Praze po nákupech, zvlášť po tom, co mi doktorka říkala, že se mám šetřit. Jak jsem se pořád sledovala, tak mi celý večer tvrdlo břicho, že jsem ho měla jak kámen a ještě jsem si radši rozpustila jedno magnézko před spaním. Asi fakt zvolním, nestojí mi to za to.
Já naší situaci po porodu zatím nějak neřeším, rozhodně si k sobě nehodlám nastěhovat ani mámu ani tchýni. To by pro mě bylo snad ještě větší trauma, než být na všechno sama. Budu ráda, když se občas staví a vemou malého s kočárem ven, abych měla třeba dvě hodiny pro sebe, ale mít někoho za zadkem celý den, to určitě ne. Kamarádka, co rodila před měsícem, to taky zvládla sama, sice měla občas taky takové divné stavy, ale prostě se tomu člověk nesmí podat, a když ví, že musí fungovat, tak prostě musí. Snad to bude v pohodě. Na mě strašně pozitivně působí i počasí a hlavně sluníčko a to už snad koncem března bude svítit pořád.
Za chvíli frčím na oběd, jsem zvědavá, na co budu mít chuť. ![]()
Jo a k těm práškům - já prala všechno v gelu Persil sensitive, normálně používám Persil nebo Ariel. O té Lovele jsem četla, že je dobrá, ale dost holek mi potvrdilo, že nic nevypere. Možná je to dobré, když se pere „čistá“ nebo nová výbavička, ale na provozní zašpinění potom to prý nestačí. A aviváž rozhodně nedávat, protože ta může dráždit. Já mám ke změkčení sušičku, takže mi aviváž na dětských věcech ani nechybí.
tak sme doma!
UTZ zas nebol
, no ale najprv mi natocili ten monitor ci ako sa to vola a to sa ma uz sestricka pytala, ze ci mi netvrdne brusko a ja ze sak ano. potom zmerala tlak, zobrala krv a sla som donutra
lekar zobral vyter a prezrel ma a hovori ze uz sa to pripravuje , ale potom poznamenal ze pomaly
no a potom sa pozrel na ten monitor a povedal, ze mam zvysenu cinnost maternice, ze kazdych 5 min :8o: :8o: :8o: a ze sa mam setrit, mam este dobrat to magnezko tj. tento tyzden a dalsia poradna az o 2 tyzdne 22.2.
tak dufam ze dovtedy este vydrzime
![]()
a kupili sme postielku ale igor ide zas na skusku, tak sa bude skladat az zajtra, uz sa na nu tesim
![]()
Misurdo, hlavně že je Katuška v pohodě, ale vypadá to už docela zajímavě. Škoda, že nebyl ten UZ, takhle ani nevíš, jak je mimi velké. Tak si užívej klídku, jak se dá a ať se snaží jenom taťka.
Báro, ty opravdu zvolni, koukala jsem, že máš termín až na konci března, to je fakt ještě brzy. Hlavní je zdravé miminko, to ostatní se nezblázní.
My dnes docela pohoda, vrátil se nám táta, tak je to zase jednodušší. I když já teď cítím skoro pořád hroznou únavu, ještě že aspoň svítí sluníčko!
Ahoj těhulky
!
misurdo - gratuluju ke kontrole, hlavně že je všechno v pořádku… ono když to jde pomalu, tak to akorát k tomu konci měsíce dojde, ne? ![]()
akaco - máš jedno velké plus - já bych z toho porodila, fakt… politika je zaručená věc, která mě zaručeně vytočí… proto si dávám pauzu a nekoukám. Stejně je to všechno o korupci a o tom, kdo má větší moc. Ani volba prezidenta se tomu nevyhne… Chudáci tam dneska stráví den. Tomu ten plat fakt neodpovídá, měli by dostat přidáno. My si neuvědomujeme co to je za vypětí…
- idioti - pardon
…
a zdravím Stejfu!
A Werča taky už dlouho nic, že jo? Kdo nám ještě chybí???
![]()
anel - je supr, když ho máš doma, viď? Už aby mi taky přišel…
tak já jdu na špagety. Mějte se krásně a pohlaďte bříška…
Ahoj, teda Misurdo, aby sis za chvilku nezačala psát s holkama z únoru… hlavně v klidu a opatrně. Báro ty taky, není radno si zahrávat.
Nikol, stejný názor - bídáci.
Dneska jsem měla na návštěvě otce se sestrou a malou neteří 4 roky. To je takový číslo, moc bych chtěla, aby byla naše taky takový pometlo. To by se sousedům asi nelíbilo. Navařila, uklidila a pak už jenom odpočívala. Teď jsem přinutila Petra uklidit. Zítra jede na celý den pryč s kámošem, tak musí makat dneska. U nás to samo nikdy nejde, já musím udělat dusno a pak jo, ale sám od sebe nehne prstem.
Pa K
baby sak ja sa neponahlam, mne staci ked to vydrzime aspon do toho nejakeho 20.2 comu aj pevne verim, ze vydrzim
![]()
decka to bola dnes u vas komedia, to niekto vydrzi pozerat cely den???
![]()
este janno sa nejak dlho neozvala, tak tiez neviem co je vo veci?
my ideme zajtra na oslavu k dedovi a v nedelu k otcovi, no zase sa budem prezierat
a to uz mam 80 kg
![]()
tak jsou na tom politici ještě hůř. Celý den tam byli zbytečně!!! To aby mohli říct, jak to bylo těžký
… misurdo - komedie strašná. Ba přímo nebezká!!!
Já mám konečně ty špagety, tak jdu na to.
U nás se to taky hemží návštěvama. Každý mě chce vidět než porodím. to je najednou zájmu
. Prý semnou budou chodit na procházky… to jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží!
No to jsou fakt šašci,za naše daně dělají celý den z národa debily. to by mě zajímalo, jak tuhle frašku prezentovala zahraniční média.
akaco - Schodek v rozpočtu je moc velký. Musíme si utáhnout opasky. To jak to hodnotí ostatní země vědět ani nechci. Je mi to totiž úplně jasný…
Hezký večer, holky,
tak se nám tady rozpoutává politická debata…
Je to fakt hrůza, taky jsem žasla…
Já jsem tady dneska měla kamarádku s půl ročním Oliverkem. Byla to fakt sranda - malej předvedl úplně všechno, co umí - nejdří rozprskal jídlo po kuchyni, stole a svém oblečení (ani bryndák nepomohl) - měl jídlo až na zádech. Pak se kvalitně pokakal - i s bodýčkem, kalhotama atd. Kamarádka ho musela strčit do vany a vysprchovat. Po sprše se okamžitě počůral na deku a celou dobu se u toho střašně dobře bavil. Třikrát se najedl, pak „zajel“ naší malé novou postýlku a na hodinku si v ní schrupnul. Nakonec odjížděli s patery laclovými kalhotami, které jsem zdědila po dětech švagrové a ještě je dlouho nebudeme potřebovat. Byla to fakt sranda - máme se, holky, na co těšit ![]()
Jinak jsem po celém „prokecaném“ dnu utahaná víc, než kdybych něco dělala, takže jdu do postele!!!
Mějte se krásně a dobrou noc!
No Macko, kvalitně jsi si vyzkoušela, co všechno tě čeká
. A ty nervy z toho
![]()
Já nakonec osiřela - manžílka vyčerpal časový posun a cestování, takže padl i s Jeníkem už v osm. Jinak ohledně našich politiků - já koukala jen na to finále a úplně mi to stačilo.
Macko, to je povzbuzení do budoucna, viď, ale teď už se to stejně nedá vzít zpátky. Člověk je stejně vždycky přesvědčený, že jeho dítě takové nebude - a i když pak je, tak to snáší nějak líp, než u těch cizích.
Tak dobrou noc, holky.
Krásné dopoledne těhulky a maminky ![]()
Tak sleduji, že polit. diskuze co se týká názorů je stejná, tak to raději neřešme, oni nám nic nedají a sobě budou cpát do kapes porád ![]()
Mišurdo-myslím, že ty 2týdny ještě v pohodě vydržíš a potom už je to jedno, malá už vyvinutá je, tak to budeš mít aspoň za sebou. Určitě je lepší vydržet co nejdéle, ale miminku holt neporučíš. Tak se drž a nedivoč.
Niki- u nás to probíhá stejně, samé návštěvy, jak kdyby v životě neviděly těhotnou ženskou
a takové to slibování, však si řekni a já ti s kočárkem budu chodit. Jo, to budou, ale jak dlouho??? Ale je pravda, že to člověku ze začátku hodně pomůže, to jo, tak buďne vděčné za každou pomoc.
Jinak do porodnice všechny věci už nachystané a papíry vypsané?? Já se na to chystám příští týden. Termín mám sice až v půlce března, ale ty časté kontrakce, žádná sranda. V noci mě tak bolel podbřišek, že jsem nevěděla, co se vůbec děje
, byla jsem z toho zmatená, ale teď je vše o.k.
HOLKY, PŘEJI VÁM DOBROU CHUŤ POKUD PRÁVĚ NĚCO DOBRÉHO BAŠTÍTE. MY ZA CHVILINKU ODJÍŽDÍME K SESTŘE, ŠVAGR MÁ NAROZENINY, TAK TAM BUDEME I PŘES VÍKEND. JSEM ZVĚDAVÁ, KOLIK ZASE PŘIBERU. TAK SE MĚJTE MOC KRÁSNĚ ![]()