Chovají se k psovi jako k dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rand.y87
Nováček 5 příspěvků 07.10.14 13:55
chovaji se k psovi jako k diteti

Ahoj holky, chtela bych znat vas nazor na chovani me mami a jejiho pritele. Poridili si asi pred rokem psa.Psy jsme měli vždycky, když jsem ještě bydlela doma, starala jsem se o ne převážně ja, teda hlavně jsem je trénovala na poslušnost a brala je na cvičák. máma s přítelem je taky vencila, ale měli je spíš na mazleni, spali s němgav posteli apod. vím že tohle dělá hodně lidí, respektuji to. Ale co mají toho nového psa, je to ulet. chovají se k němu jak dítěti, které je nemocné. když byl např. po ockovani, nesměl si s ním hrát náš pes, aby ho nějak nebouchl do místa, kde ho ockovali. vůbec nesmí do schodů, ani dva schody v parku, aby neměl problémy s kyclemi.po hodině ho dávají na záchod, aby se nepocural. chodí s nima i na záchod, jinak kňučí. u nás takhle několikrát vzbudil malou, neustále se něčeho léka, pořád si ho berou na klin, okrikuji. s brachou uz mame na jeho jmeno averzi, jak na nej porad volají. Když je sam doma, niči veci. máma řekla, že je to chyb babičky, že za nim chodi, když kňučí-ale to oni to po ní chteli.byli tu o vikendu a to byl i pritel v soku, vylet se planoval podle psa, mama mu davala pomalu kazdy pulkylometr napit. nakonec jsme šli z procházky driv, protoze poprchávalo a nechali doma plastenku. s kazdym prdem volaji na veterinu.kdyz ji poprosim, aby u nas po praci prespala aby byla s malou, tak nemuze ze by pes tesknil. Vubec s brachou nevime jak se k tomu postavit.kdyz jsem mame rekla, ze by se k nemu meli chovat min pecovatelsky a vic ho brat jako psa, ze je z toho taky zmatenej, rekla mi, ze ji umim akorat kritizova.kdyz ji bracha rekl, at nemluvi na psa, kdyz spolu volaj, polozila mu to. jinak my je mame moc radi, ale myslime, ze tahle opici laska k psovi neni ok. jelikoz mama zije jen praci a psem, tak nas trapi, ze ten zivot jen propracuje a ve volnym case s pritelem obskakuji psa.ani nepotrebuji radu, co s tim, ale znate nekoho, kdo ma k psovi taky takovej patologickej vztah? Vlastne me to mrzi kvuli dceri, mama se tesila, jak bude babicka a ted se vymlova porad na psa…diky za reakce

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 07.10.14 14:04

Bohužel s tím asi nic neuděláš, co už jistě poznáváš sama. Touhle opičí láskou ke psům žije spousta lidí a opravdu znám i takové, kteří mají svého psa raději než vlastní dítě :cert:. Jedna paní co ji osobně znám, se vzdala svého dítěte, ale z psů by se s prominutím pos..la :zed:. A chová se k nim přesně tak, jak píšeš :think:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:04

No jestli tě to uklidní, mám podobně ujetou tchyni. Nejde teda o jejího psa, ale o našeho. Vždycky nám ho vrátí totálně rozmazlenýho (ale nestěžuju si neb jiné „hlídání“ když jedem na dovču nemáme). Neustále mu cpe piškoty, myslí si, že my ho týráme (a to se u nás má fakt královsky), o spaní v posteli ani nemluvim. Naposledy mě dorazila, když ho u nás ve chvíli, kdy olizovala ročního syna okřikla slovy Aronku, hačni si :lol:
Prosím o anonym, chodí sem rodina a nemusí toto tchyni vyslepičit :oops:

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 07.10.14 14:05

@rand.y87
Je to jejich pes, nevím o co ti jde. Ačkoliv to pro spoustu lidí může být nepředstavitelný, tak jsou lidi kteří to takhle mají. Neříkám, že něco z toho není přehnaný, ale já sama jsem na naše feny značně úzkostná.
To, že vůbec nesmí do schodů je velice rozumné - sama určitě víš že veterina není levná sranda a pokud by měl pes problémy s kyčlema tak je to celoživotní placení léků, operací, speciální stravy + doplňků… Nevím proč ti vadí věci jakože si ho berou na klín :think: Nebo, že (dobře je to přehnaný) má strach aby jí pes nenastydl, vždyť jste nemuseli jít všichni zpět domů nebo jo? Co se výletů týče tak je taky plánuju tak abych mohla vzít feny sebou, nepořídila jsem si jich pro to, aby byly doma zavřený :nevim:

Chápu, že tě to mrzí kvůli dceři, ale tvoje máma má svůj život, svýho psa, svýho přítele, ona se ochuzuje o čas strávený s vnučkou, ale nutit jí nemůžeš. Třeba to takhle chce a je spokojená, třeba nechce být hlídací babička.

Neumím ti poradit jak to vyřešit, snad jen ti můžu říct aby si jim do toho nekecala, protože to povede akorát k zbytečným hádkám. :nevim:

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 07.10.14 14:05

@rand.y87 Ahoj,asi by vám pomohlo se s nima přestat na nějakou dobu stýkat. At si psa nosí třeba na zlatým podnose. Máme také psa, ale je to přeci jen zvíře. Přestane je to bavit. :lol: :lol:

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 14:06

@rand.y87 Ja byxh to nehodnotila, k psovi maji citovou vazbu a je to JEN A JEN JEJICH VEC-TAK JIM TO VYHOVUJE A JSOU STASTNI. URCITE BY ZASE TOBE NEVYCITALI JAK TY SE CHOVAS KE SVEMU PSOVI-URCITE MAJI SVE DUVODY, PROC SE TAK CHOVAJI. Hranice ma kazdy jine a nikdo nejsme kompetentni to hodnotit. To je jako s vychovou deti-bylo by snadne kritizovat jine matky…Porad lepsi nez ti, kdo zvire zanedbavaji a tyraji.

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 07.10.14 14:06

Prostě blbne a s tím nic nenaděláš. Lepší než kdyby psa týrala. A že není babička podle tvých představ? Není jediná. ;)

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 14:07
@Natálka26 píše:
@rand.y87
Je to jejich pes, nevím o co ti jde. Ačkoliv to pro spoustu lidí může být nepředstavitelný, tak jsou lidi kteří to takhle mají. Neříkám, že něco z toho není přehnaný, ale já sama jsem na naše feny značně úzkostná.
To, že vůbec nesmí do schodů je velice rozumné - sama určitě víš že veterina není levná sranda a pokud by měl pes problémy s kyčlema tak je to celoživotní placení léků, operací, speciální stravy + doplňků… Nevím proč ti vadí věci jakože si ho berou na klín :think: Nebo, že (dobře je to přehnaný) má strach aby jí pes nenastydl, vždyť jste nemuseli jít všichni zpět domů nebo jo? Co se výletů týče tak je taky plánuju tak abych mohla vzít feny sebou, nepořídila jsem si jich pro to, aby byly doma zavřený :nevim:

Chápu, že tě to mrzí kvůli dceři, ale tvoje máma má svůj život, svýho psa, svýho přítele, ona se ochuzuje o čas strávený s vnučkou, ale nutit jí nemůžeš. Třeba to takhle chce a je spokojená, třeba nechce být hlídací babička.

Neumím ti poradit jak to vyřešit, snad jen ti můžu říct aby si jim do toho nekecala, protože to povede akorát k zbytečným hádkám. :nevim:
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Menora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:07

@rand.y87
Jsem schopná pochopit, že někdo osamělý má psa jako náhradu za děti nebo vnoučata, ale to asi není jejich případ. Jinak, ne, toto je moc. Není to v normě. Pes je stále jenom pes, zvíře a stavět ho nad člověka v pořádku není. Pes má být pod člověkem, ne člověka dirigovat. Když přiskočí na každé jeho zakňučení, tak se potom není čemu divit, že se pes takhle chová.

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 07.10.14 14:08
Veruzka.D
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 07.10.14 14:08

Máme doma to samé, ale nikdo s tím nemá problém naši Agátu berou jako malé děcko všichni ona se totiž i tak chová…Mamka ju miluje a nikdo jí to nevyčítáme. Nemá přítele a tak si má s kým povídat a komu poroučet… Ale na rozdíl od tebe nemá malé vnoučata. Já bych v tom neviděla až tak velký problém jako ty :nevim:.

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 14:08

@Ukulina presne tak

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 07.10.14 14:09
@Marcam píše:
@rand.y87 Ahoj,asi by vám pomohlo se s nima přestat na nějakou dobu stýkat. At si psa nosí třeba na zlatým podnose. Máme také psa, ale je to přeci jen zvíře. Přestane je to bavit. :lol: :lol:

8o 8o Co to je proboha za radu? 8o 8o Přestat se stýkat, jenom protože mám jiný pohled na situaci, proč by oni měli měnit svoje zvyky nebo city k tomu psovi? To je jak kdyby mi máma řekla, budu k vám chodit až feny nebudou mít na zemi kůže po kterých se válej - no tak nechoď moje domácnost, moje feny, moje pravidla. Tohle mi nikdo nemůže nařizovat postojem alá protestativně sem přestaneme chodit. :roll:

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 07.10.14 14:09

@Natálka26 je to jen pes. :roll:

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.14 14:14
@Marcam píše:
@Natálka26 je to jen pes. :roll:

Prestat se stykat s matkou, ze se mi nelibi, ze rozmazluje SVEHO VLASTNIHO psa??? To snad ne :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >