Co mě čeká? Nemohu otěhotnět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 19:24
co me ceka? nemohu otehotnet

Ahoj, chcem druhe a nemohu otehotnet něco přes rok, proto jsem se objednala na gyndu a nevím co mě ceka, posle mě na testy nebo rovnou nasadí nejake leky? jak to chodi? dik

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.10.14 19:29
@Anonymní píše:
Ahoj, chcem druhe a nemohu otehotnet něco přes rok, proto jsem se objednala na gyndu a nevím co mě ceka, posle mě na testy nebo rovnou nasadí nejake leky? jak to chodi? dik

bude se zjišťovat příčina - zda je ovulace, zda je dostanečně vysoká sliznice a pak dál dle zjištění..

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 19:30

Většinou první co se dělá je hormonální profil u ženy a spermiogram u muže. Pokud je spermiogram ok, zaměří se doktor na tebe, začne zjišťovat, zda probíhá ovulace, kdy, může ji zkusit podpořit hormony, jinými hormony protáhnout to období po ovulaci… Pokud se toto nezdaří, tak už je to spíš záležitost pro centrum asistované reprodukce, kde můžou zjišťovat, zda je problém třeba v průchodnosti vejcovodů, alergologie, imunologie…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 19:32
@martina.se píše:
bude se zjišťovat příčina - zda je ovulace, zda je dostanečně vysoká sliznice a pak dál dle zjištění..

Aha a jak se to zjistuje?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 19:34
@Bibi239 píše:
Většinou první co se dělá je hormonální profil u ženy a spermiogram u muže. Pokud je spermiogram ok, zaměří se doktor na tebe, začne zjišťovat, zda probíhá ovulace, kdy, může ji zkusit podpořit hormony, jinými hormony protáhnout to období po ovulaci… Pokud se toto nezdaří, tak už je to spíš záležitost pro centrum asistované reprodukce, kde můžou zjišťovat, zda je problém třeba v průchodnosti vejcovodů, alergologie, imunologie…

Aha a bez toho spermiogramu by to neslo? Pritel by na totiž nesel

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.10.14 19:35
@Anonymní píše:
Aha a jak se to zjistuje?

různě - můžeš chodit na kontroly v době předpokládané ovulace, budeš sledovat bazálku atd.. a pak to spermio - nechápu, proč by chlap nešel? :zed:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 14.10.14 19:37
@Anonymní píše:
Aha a bez toho spermiogramu by to neslo? Pritel by na totiž nesel

Spravny doktor prvni zacne resit muze, protoze lecba zeny je mnohem narocnejsi, proto se musi vyloucit zavineni muze. A jak, ze by pritel nesel?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 19:39
@martina.se píše:
různě - můžeš chodit na kontroly v době předpokládané ovulace, budeš sledovat bazálku atd.. a pak to spermio - nechápu, proč by chlap nešel? :zed:

No zkusím ho prekecat a kdyby nechtel, slo by to i bez něj?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.10.14 19:41
@Anonymní píše:
No zkusím ho prekecat a kdyby nechtel, slo by to i bez něj?

ne, protože spermio je základ.. to se budeš x let léčit a pak se zjistí, že příčina je v něm? proč mám pocit, že on o tom neví :think: normální chlap nemá problém na spermio zajít, když dítě chce.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 19:43
@Anonymní píše:

těžko říct, ale podle mě jsou nějaké postupy, pojišťovna ti nebude hradit hledání příčiny, když bude možné, že u tebe je vše ok a problém je v chlapovi, už se ví, že „zavinění“ neplodnosti je 50:50. Nicméně ať si přítel uvědomí, že se může zjistit třeba neprůchodnost vejcovodů u tebe a jediné řešení bude umělé oplodnění a stejně ty spermie bude muset vycedit a odevzdat, pokud bude dítě chtít :nevim: Takže tím, že se najde příčina u tebe o tuhle kratochvíli stejně nemusí přijít

eviku-miluna
Kelišová 6875 příspěvků 14.10.14 19:44

Můj chlap taky nechtěl o spermiogramu ani slyšet, ale nakonec pochopil, že bez tohoto vyšetření se nikam neposuneme a šel. Zkus si s ním promluvit. Když měl jít na kontrolní spermiogram, tak jsem otěhotněla, tak byl vlastně zklamanej, že na něj nemusel jít. Já ty chlapi nechápu :zed:.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.10.14 19:47

Mám kamarádku, taky nemůže přijít do jinýho stavu a přítel jí odmítal jít na spermiogram. Tak jí bylo nabídnuto, aby sperma prostě přivezli. Samozřejmě přímo na genetice by to bylo nejlepší, ale tohle je taky možnost. Spermiogram je docela důležitý

MeganB
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 14.10.14 19:48

Mě to vždycky připadá jako sobectví od muže - on nechce. Ale žena musí podstoupit dost nepříjemných a bolestivých zákroků a chlapovi to je tak jedno :cert:

Mama11
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 14.10.14 19:48

U nás nejprve napsala gyndařka žádanku na spermiogram, ten byl OK, takže mi pak rovnou nasadila Clostylbegyt, ale já věděla, že nemám ovulaci každý měsíc. Jinak se snad dělá hormonální profil, případně se zjišťuje průchodnost vejcovodů. Ten spermiogram je základ a výsledek je znám asi za dvě hodiny, tak snad chlap, který chce dítě, se obětuje ;)

alenka84
Neúnavná pisatelka 19042 příspěvků 14.10.14 19:52
@Anonymní píše:

nešlo. Spermiogram se zjišťuje víceméně hned jako první věc - je to totiž zdaleka nejjednodušší. Zjišťování plodnosti ženy je mnohem složitější, finančně nákladnější a mnohdy i bolestivější. Pokud je chyba ve spermiích, většinou se přistupuje k metodám asistované reprodukce, protože tenhle problém lze obejít jen těžko…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >