Co udělat pro zdravé těhotenství?

Anonymní
11.12.19 19:03

Co udělat pro zdravé těhotenství?

Zdravím, je mi 18 a plánujeme s přítelem miminko. Chtěla bych vědět co bych měla udělat před otěhotněním, během a po něm, abych měla já i mimi všeho dost. Zatím beru mimistar forte a kyselinu listovou - tu beru já i přítel. Stačí to, nebo by jste doporučili ještě něco k tomu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9020
11.12.19 19:18
@Anonymní píše:
Zdravím, je mi 18 a plánujeme s přítelem miminko. Chtěla bych vědět co bych měla udělat před otěhotněním, během a po něm, abych měla já i mimi všeho dost. Zatím beru mimistar forte a kyselinu listovou - tu beru já i přítel. Stačí to, nebo by jste doporučili ještě něco k tomu?

Pokud jíš vše ovoce zelenina atd tak to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
11.12.19 19:28

Mně před začátkem těhotenství doporučoval gynekolog kyselinu listovou. K tomu bych doporučila asi ještě jen dobrou fyzickou kondici :-). Jinak informací o tom, co je dobré před otěhotněním, a pak v průběhu těhotenství dělat, je všude spousta, za sebe doporučuji tuhle knihu: https://www.databazeknih.cz/…-zeny-131919

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 19:33

A tunu vitamínů C. Pak si hlídat velký přísun ryb, ale pozor na mořské (ty obsahují vysoké množství rtuti). Já brala superfolin - ten je až do doby kojení. Dále hodně mléčných výrobků, hlavně před otěhotněním (i přítel), třeba litr mléka denně, sýry, jogurty (po otěhotnění jsem už jedla jen dva denně), pestrost jídla prokládat ovocem a zeleninou.

Hlavně nekouřit, nepít, nekafovat. Každý ti řekne něco jiného no. Já si dala občas pivko. Ono se to hlavně dobře říká, počkej až budeš první tři měsíce jen blít, blít a blít :D

• Citovat
  • Nahlásit
26187
11.12.19 19:44
@Anonymní píše:
A tunu vitamínů C. Pak si hlídat velký přísun ryb, ale pozor na mořské (ty obsahují vysoké množství rtuti). Já brala superfolin - ten je až do doby kojení. Dále hodně mléčných výrobků, hlavně před otěhotněním (i přítel), třeba litr mléka denně, sýry, jogurty (po otěhotnění jsem už jedla jen dva denně), pestrost jídla prokládat ovocem a zeleninou.Hlavně nekouřit, nepít, nekafovat. Každý ti řekne něco jiného no. Já si dala občas pivko. Ono se to hlavně dobře říká, počkej až budeš první tři měsíce jen blít, blít a blít :D

To mi přijde zase úplně zbytečný takový rady, ani kdyby jedla bio amarouny tak to nezajistí dokonalý dítě. Stačí normální rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7915
11.12.19 19:57

Vyvážená strava, to je základ… Chemické vitamíny nejsou tak důležité

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31211
11.12.19 20:36
@Anonymní píše:

Pro přítele je listovka celkem zbytečná, ať jí vyváženou stravu. Já nic jiného než listovku nebrala, cvičila jsem a prostě se hýbala. Ale byla jsem o 15 let starší :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 21:26

A co vás třeba v těhotenství překvapilo? Nebo u miminka? Nebáli jste se že ho nezvládnete vychovat správně?

• Citovat
  • Nahlásit
4018
11.12.19 21:57

Stačí kyselina listová.

@Anonymní píše:
A co vás třeba v těhotenství překvapilo? Nebo u miminka? Nebáli jste se že ho nezvládnete vychovat správně?

Překvapilo mě, že šestinedělí je horší než porod :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
12.12.19 06:42
@Anonymní píše:
A tunu vitamínů C. Pak si hlídat velký přísun ryb, ale pozor na mořské (ty obsahují vysoké množství rtuti). Já brala superfolin - ten je až do doby kojení. Dále hodně mléčných výrobků, hlavně před otěhotněním (i přítel), třeba litr mléka denně, sýry, jogurty (po otěhotnění jsem už jedla jen dva denně), pestrost jídla prokládat ovocem a zeleninou.Hlavně nekouřit, nepít, nekafovat. Každý ti řekne něco jiného no. Já si dala občas pivko. Ono se to hlavně dobře říká, počkej až budeš první tři měsíce jen blít, blít a blít :D

Tohle je uz přehnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
12.12.19 06:43
@Anonymní píše:

Me překvapilo úplně vše co se delo behem porodu a hlavne po :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31211
12.12.19 07:29
@Anonymní píše:

Litr mléka a 2 jogurty denně? 8o Já mléčné výrobky miluju, ale tohle bych nezvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 19:04

Já jsem jedla celé těhotenství Femibion :palec: mohu jen doporučit, miminko mám zdravé, vyspělé na svůj věk a jsem za to strašně šťastná, protože moje dodržování zásad, co se smí v těhu a co ne, nebylo moc dobrý :lol: jedla jsem, co jsem chtěla, žádná zelenina, ani ovoce, spíš sladký, tučný, smažený :roll: prostě všechno, na co jsem měla chuť a femibion mi krásně doplnil všechno, co tělo potřebovalo :dance: těhotenství jsem měla bezproblémové a při každé kontrole mě dr chválil, že ani moc nepřibírám a mám všechno v normě, tak jak má být, takže já jsem spokojená :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
12.12.19 21:37

Nejedla jsem nic, ani kyselinu listovou. Tu jsem si koupila pro dobrý pocit aspoň po zjištění tehotenstvi a brala v prvním trimestru. Těhotenské vitamíny brát mi přijde zbytečný. V prvním trimestru mi nebylo úplně dvakrát dobře, takže jsem jedla, na co jsem měla chuť. Většinou hodně studeny ovoce, piškoty, houska se sunkou. Zle se mi dělalo z jakýchkoli bílkovin, ať už masa, vajec, mléčných výrobků. Jak se mi udělalo dobře, začala jsem jist zdravě a vyváženě. Jedla jsem převážně zitny chleba, nebo si dělala k snídani ruzne ovesne kaše, mugcukes atd. Pracovala jsem ve školství, takže k obědu jsem snedla, co kuchařky navařily. Dodržovala jsem pitný režim a asi čtyři měsíce musela vypít snad litr kefiru denně :mrgreen: Taky jsem dost cvičila, jednou týdně jsem chodila na těhotenské cvičení, ruzne posilování, cviky na micich. Doma jsem pak ještě aspoň dvakrát týdne cvičila tehotenskou jógu. Každý den jsem se snažila chodit na procházky se psem. Myslím, že to všechno přispělo k tomu, že jsem přibrala 7 kg a měla jsem krásný, rychlý porod. Dcera se narodila úplně v pořádku, tak akorát velká :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.19 21:48

Mě třeba obvodní lékařka i gynekolozka řekly, že jsem zdravá, žena, že komerčních doplňků není třeba, takže pred jsem nic nebrala a nic neberu ani teď v těhotenství. Mimi se vyvíjí dobře a všechny testy mám v pořádku. Je mi 31 let, 3 roky neberu antikoncepci, přesto jsem otěhotněla hned, co jsme se začali snažit i bez kyseliny listové. Trpím nevolnostmi a zatím nepribiram, přesto mi v krvi nic nechybí. Když jsem nemohla pár dní jist, doplňoval mi jen minerály, vitamíny si prý tělo udrží delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat