Dát peníze na dárky pro kolegyni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 22:19
Dát penize na dárky pro kolegyni?

Ahoj. Mám dotaz co byste dělaly vy? nastoupila jsem do nové práce před dvěma měsíci. Mám 5 kolegyň.4 jsou fajn a jednu tzv. nemusím. Ráda vyzdvihuje chyby druhých kolegyň, ona je neomylná, všechno ví. Nevěřím jí ani pozdrav. Dvě z kolegyň z ní cítí taky faleš. Ostatní se k ní moc nevyjadřují. Vedoucí mi dnes řekla že se máme složit a na onu kolegyni dát každá 300 kč, bude mít narozky. Že se jí něco koupí a ona nás prý pozve na večeři. Že to prý řekla. Přitom mě osobně nikdo nezval.To je trochu divné ne? a teď mám dát 300 kč vlastně z " donucení" aby to nevypadalo blbě :roll: daly byste? nebo ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Pvln34
Stálice 51 příspěvků 15.05.19 22:21

300 na kolegyni mi príde dosť. Je u vás v práci bežné vyberať takéto čiastky? Ak áno, tak by som to rešpektoval a asi prispela (ak by to bolo v mojich finančných možnostiach). Na večeru by som s kolegyňou kt nemusím spis nešla.

Venesí
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 15.05.19 22:24

No asi bych dala, až budeš mit narozeniny ty určitě se budou skládat na tebe vsechny. Asi je to tam tak zvykem. :think:

ivašot.
Echt Kelišová 7917 příspěvků 15.05.19 22:24

Docela blbá situace, ale asi bych ty 3 stovky dala, na večeři spíš nešla

bublinek
Kelišová 5551 příspěvků 15.05.19 22:25

Pokud jí nemusíš, tak bych nedala nic a v den narozenin popřála možná dala kytičku nebo sladkost

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 22:25

Nedala bych ani vindru.

GabinkaCh
Závislačka 3619 příspěvků 15.05.19 22:25

Prý nemusím dát 300 a můžu dát něco za sebe sama. Jenže znáte to. Nakonec budu za lakomou nebo divnou nebo kdoví co :roll:

GabinkaCh
Závislačka 3619 příspěvků 15.05.19 22:26

Holky já se nechtě odtajnila.No co už :)

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 15.05.19 22:26

To nevím měly jsme v práci čisté ženský kolektiv, celkem veliký a když měl někdo narozky byla na stole pokladnička na koho se vybírá a každý prispel 50kc, ať to byla sefova nebo kdokoliv jinej. Ale jestli jste jen 4 a je to tam zvykem a kolegyni nemusím nevím jak bych to řešila. :think:

GabinkaCh
Závislačka 3619 příspěvků 15.05.19 22:30

Nejde mi o ty peníze. Jde mi o to, pro koho to dávám. S tou kolegyní se bavím když je potřeba. Nedávám najevo, že ji nemusím, ale nevyhledávám ji, nesedí mi jako člověk. Byla jsem už dvakrát svědkem kdy pomlouvala jednu z nás. Tedy zdůrazňovala její chyby.Pro mě člověk se kterým bych jinak vůbec nekomunikovala, ale musím.

dedrichov
Závislačka 3419 příspěvků 15.05.19 22:31

Tak můžeš se vymanit hned zkraje a oznámit, že se společného předávání dárků účastnit nechceš a stejně tak neočekáváš nic ani Ty a bude pokoj.

Pvln34
Stálice 51 příspěvků 15.05.19 22:31

A vieš aspon aký darek plánujú kupovať? Ak by to bola nejaká blbosť, asi by som neprispela. A ak sa vzájomne nemusíte s kolegyňou, len by som jej v den narodenín podala ruku. Príde mi to lepšie než sa tváriť falošne a kupovať jej niečo extra..

histep
Závislačka 4712 příspěvků 15.05.19 22:32

Nedala bych a na veceri bych nesla ani pri osobnim pozvani, proste bych s omluvila. Ja tohle absolutne nesnasim, povinne-dobrovolne oslavy a prispevky na darky.
A taky jsem ale ostatnim dala najevo, ze moje narozky si nepreji jakkoliv „slavit“.

SADM
Povídálka 17 příspěvků 15.05.19 22:33

V takhle málem kolektivu bych to pro vlastní klid prostě dala a víc nevyřešila.

histep
Závislačka 4712 příspěvků 15.05.19 22:34
@Kikulele píše:
To nevím měly jsme v práci čisté ženský kolektiv, celkem veliký a když měl někdo narozky byla na stole pokladnička na koho se vybírá a každý prispel 50kc, ať to byla sefova nebo kdokoliv jinej. Ale jestli jste jen 4 a je to tam zvykem a kolegyni nemusím nevím jak bych to řešila. :think:

I pokud je to zvykem, neni to povinnost. Lze se z toho vymanit jednoduchou omluvou.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama