Dcera (11 let) se bojí psů

2198
31.7.19 10:42

Dcera (11 let) se bojí psů

Ahojte,
moje dcera (11let) se bojí psů. Bojí se už několik let, myslela jsem, že to s věkem ustoupí, ale teď mám pocit, že se to nelepší, možná se to i horší.
Máte někdo stejnou zkušenost a můžete mi říci, jestli, jak a s jakým úspěchem jste problém řešili?
Nechci po ní, aby psy milovala, nebo každého hned hladila. Stačilo by mi, když nebude panikařit, když se uklidní a bude psa brát sice s respektem, ale v klidu.
Teď je to tak, že když jdeme po chodníku a proti nám jde pes, pak přejde na opačnou stranu chodníku, pokud je dostatečně široký, pokud je úzký vleze raději na silnici, nebo na druhou stranu ulice. Je jí úplně jedno, jestli je pes velký nebo malý. Pokud je na vodítku, bojí se ho taky, ale pokud je bez vodítka, tak se panika stupňuje.
Dokáže si pohladit psa, kterého zná několik let, ale i tam je vidět respekt (což je v pořádku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
31.7.19 10:47

A na psy venku reagujete od jejiho narozeni vy? Privykala jste ji na ne, nebo ji radeji stranila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
31.7.19 10:48
@cancerka píše:
Ahojte,
moje dcera (11let) se bojí psů. Bojí se už několik let, myslela jsem, že to s věkem ustoupí, ale teď mám pocit, že se to nelepší, možná se to i horší.
Máte někdo stejnou zkušenost a můžete mi říci, jestli, jak a s jakým úspěchem jste problém řešili?
Nechci po ní, aby psy milovala, nebo každého hned hladila. Stačilo by mi, když nebude panikařit, když se uklidní a bude psa brát sice s respektem, ale v klidu.
Teď je to tak, že když jdeme po chodníku a proti nám jde pes, pak přejde na opačnou stranu chodníku, pokud je dostatečně široký, pokud je úzký vleze raději na silnici, nebo na druhou stranu ulice. Je jí úplně jedno, jestli je pes velký nebo malý. Pokud je na vodítku, bojí se ho taky, ale pokud je bez vodítka, tak se panika stupňuje.
Dokáže si pohladit psa, kterého zná několik let, ale i tam je vidět respekt (což je v pořádku).

Nechala bych ji být. Není nutné mít rád všechny psy. S věkem se to zlepší, nebude možná přecházet na druhý chodník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23096
31.7.19 10:49

Syn se bál psa taky šíleně, jako téměř tříletému mu skočil pes do obličeje, kterého si majitelka nebyla schopná odvolat… Taky šílený scény, pomalu by se nechal přejet, jen aby nemusel projít okolo… Rodiče přítele mají psa, ovčáka, no celkem chodící stoleček :D Zezačátku se zavírala, protože scéna už u vrat a letos v létě se to zlomilo, chtěl ji sám dojít otevřít, pak teda zdrhnul… Postupně ležela na zahradě a chodil blíž a blíž a teď si ji sám chodí hladit, nosí jí krmení a spíš pes teď zdrhá před ním. Bál se i koček, prostě to bral, že to je čtyřnohý a házel je do stejného pytle, tam se to vyřešilo také. Držím pěsti, snad to vyjde i u Vás. U syna to trvalo přes dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.7.19 10:51

@cancerka mela jsem panicky strach ze psu take uz jako dite, nikdo to se mnou neresil, vleklo se to az do dospelosti…ted je to asi rok, co se uz nebojim, chodim na psychoterapii, kde teda resim jine veci, ale ma to ucinky i na dalsi problemy…hodne me to omezovalo, nechodila jsem sama do prirody, prechazela na druhy chodnik, chodila silnici a 4× se mi stalo, ze ten strach byl ze me tak citit, ze na me pes zautocil…pak se stalo, ze cestou z terapie jsem potkala panicka se psem a strach byl pryc, misto nej mi v hlave bezelo, jak je to roztomilej pes a mam to tak uz rok, kdysi jsem byla schopna odreknout oslavy, kdyz jsem vedela, ze bude pritomen i pes…a pritom jsem jako dite se psem vyrustala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2198
31.7.19 10:55
@Mika.ella1 píše:
A na psy venku reagujete od jejiho narozeni vy? Privykala jste ji na ne, nebo ji radeji stranila?

v mojí reakci na psy to nebude, se psy se setkávala od mala. Paní sousedka měla fenku, se kterou si obě dcerky rády hrály a vždycky ji rády hladily. Několik příbuzných má taky psa a s těmi psy problém nemá. A druhá dcera je úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
31.7.19 10:57
@cancerka píše:
v mojí reakci na psy to nebude, se psy se setkávala od mala. Paní sousedka měla fenku, se kterou si obě dcerky rády hrály a vždycky ji rády hladily. Několik příbuzných má taky psa a s těmi psy problém nemá. A druhá dcera je úplně v pohodě.

Tak já se taky psů nebojím a syn z nich má hrůzu. Prostě každý nemůže být milovník psů. Přežije i bez toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
31.7.19 11:01

A nenapadl ji někdy pes, že se jich tak bojí? Když jsem chodila asi do 2. třídy na ZŠ, 2× nebo 3× na mě odněkud vyběhl vlčák, vrčel, cenil na mě zuby, ale pokaždé ho naštěstí někdo zavolal nebo zahnal. Od té doby jsem se dlouho bála chodit sama, pořád jsem se otáčela, jestli na mě někde pes nevyběhne. S věkem to ale přešlo a psy nějak neřeším, prostě jsem z toho časem vyrostla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
31.7.19 11:09

Syn se jich taky bal, kvuli jednomu odmital jezdit na chatu. Pak se skamaradili a prekonal to. Ale z cizich a hlavne velkych psu ma respekt, coz ja taky, vetsinou kvuli tomu teda neprechazime, zalezi taky na majiteli, jak se mi jevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
31.7.19 11:11
@Ijen píše:
Syn se jich taky bal, kvuli jednomu odmital jezdit na chatu. Pak se skamaradili a prekonal to. Ale z cizich a hlavne velkych psu ma respekt, coz ja taky, vetsinou kvuli tomu teda neprechazime, zalezi taky na majiteli, jak se mi jevi.

Synovi nikdy pes neublížil, prostě se jich bojí. Musím mu vysvětlit, že tenhle pes se chce nechat pohladit, čuchnout si k němu, že mu nechce ublížit. Nesnáší psí štěkot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51701
31.7.19 11:18

@cancerka a řekla čeho se bojí? Každý se něčeho bojí, já pavouků, vos, včel… a plno lidí tohle chápe ale psa se diví. Nenutila bych a snad si časem zvykne ;). Dcera je od malička opak. Na každého psa by se hned vrhla a hned jak je krásný a chtěla by ho domů :lol: Je jí úplně jedno jestli malý nebo velký :roll: a ještě zkoumá jestli je to pes nebo fena a jak se asi jmenují :mrgreen: Jen bych jí asi vysvětlovala že není nutné utíkat na druhý chodník, aby to spíš ten pes nebral jako hru na honěnou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6477
31.7.19 11:34

@cancerka

Kazdy se něčeho boji, já cizích psů taky, ale neprechazim ani nevbiham do silnice. A na tom bych trvala i u dcery, pokud tam není přechod a druhý chodník tak neexistuje, že bude prebihat, případně že půjde po silnici, v klidu půjde kolem psa, ten si ji ani nevšimne. A na tom bych trvala, protože představa, že mi hystericky dítě vyběhne pod auto mě děsí daleko víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2198
31.7.19 11:47
@Russet píše:
Nechala bych ji být. Není nutné mít rád všechny psy. S věkem se to zlepší, nebude možná přecházet na druhý chodník.

To jsem si říkala před pár lety, že to nechám být, že se to zlepší, ale právě se mi zdá, že se to spíše zhoršuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
31.7.19 11:52
@cancerka píše:
Ahojte,
Čoklisti by si měli hlavně ty svý miláčky držet na vodítku a neobtěžovat lidi! Měla jsem taky strach ze psů velký, teď je to lepší. Ale když vrči nebo tak… Přitom to má každý město ve vyhlášce. Je to hrozny. Dceri bych koupila pepřak.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2198
31.7.19 11:55
@Natálka26 píše:
@cancerkaKazdy se něčeho boji, já cizích psů taky, ale neprechazim ani nevbiham do silnice. A na tom bych trvala i u dcery, pokud tam není přechod a druhý chodník tak neexistuje, že bude prebihat, případně že půjde po silnici, v klidu půjde kolem psa, ten si ji ani nevšimne. A na tom bych trvala, protože představa, že mi hystericky dítě vyběhne pod auto mě děsí daleko víc

to nikam nevede, opakuji ji neustále, že kolem toho psa má projít v klidu a nikam neutíkat, navíc, jak takhle v panice někam přebíhá, tak se ani nerozhlídne…je jí už skoro 12 a nic se na tom nezměnilo, prostě dostane strach a minule málem shodila popelnice, jen aby se tomu psovi vyhnula :nevim: proto si říkám, jestli není čas to řešit jinak a doufala jsem, že tu někdo má zkušenost s tím, jak to řešili a co pomohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama