Definitivně v depresi z tchýně

17.8.15 16:59

Definitivně v depresi z tchýně

Prosím raději o anonymitu, chodí sem další známí z rodiny.

Tak tedy dneska asi přetekl pohár, a já se jen třesu a je mi zle od žaludku. Už vážně nevím, co dělat. Dost toho bude i moje vina, o tom žádná. Ale jak z toho ven? Budu ráda za každou radu, klidně mi nadávejte.

S manželem jsme se vzali těsně po škole, oba máme slušnou práci, baví nás život a já nedávno zjistila, že jsem navíc těhotná (o tom ještě nikdo neví, kromě muže, samozřejmě). Manžel je jedináček, takové věčné dítě. Vždycky byl opečovávaný, vše se točilo kolem něj. Dodnes mu zvláště matka píše emaily (nebo tak mluví i naživo), které uvádí osloveními jako "můj nejmilejší miláčku, lásko moje nebo sluníčko nejzlatější). Cokoliv si kdy vzpomněl a chtěl, to taky vždy bylo. Nic jiného jeho rodiče nezajímá, prakticky nemají koníčky.

Na mě byli od začátku v pohodě. Radovala jsem se, že jsem našla druhou rodinu. Byla jsem v šoku, když se ke mně začalo dostávat, co tchýně rozhlašuje (od manžela, vlastní rodiny apod.) Navenek je to samé „alenko, drahoušku“. V reálu ale tvrdí, že jsem nedostudovaná (mám VŠ), že jsem si sotva našla práci (mám výbornou), že manžel se semnou jen trápí. Nemá cenu vypisovat vše, co je schopná vymyslet. Manžel jí jasně řekl, že to dělat nebude, ale dělá to dál. Já jsem jí neřekla, že to vím. Není popravdě ani možnost s ní mluvit v klidu. Podezřívám jí, že se tomu aktivně brání, tuší, co bych jí řekla.

Když manžel přišel krátkodobě o práci, začali na mě před lidmi křičet (po pár pivech), že za to můžu já. Vytočila jsem je asi tím, že jsem říkala, že to není nic vážného a on si jistě práci zase najde. Taky že ano, je moc šikovný. Takže já situaci nebrala vážně, a o práci by nepřišel, kdybych ho úmyslně nešikanovala požadavkem domácích prací (nevím, kde na to přišli, o domácí práce se ale dělíme, možná to berou jako tyranii).

Od té doby už k nim radši nejezdím. Manžel samozřejmě ano. Občas (cca čtyřikrát ročně) za náma zajedou oni, že něco manželovi přivezli. To si ale nevezmou ani kafe, otočí se na patě a jsou pryč. Po manželovi mi posílají dárky. Vůbec nevím, jak na to zareagovat, vždy poděkuju, ale vím od všech okolo, že s pomluvami ještě přitvrdili.

Už nevím, jak to rozseknout. Zcela utnout kontakt nejde, zvlášť, když bude vnouček. Zatnout zuby už mi nejde, protože už je mi z toho všeho zle. Říct jim vše narovinu nejde, když už se pořádně nevidíme v klidu mezi čtyřma očima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26495
17.8.15 16:59

Nejsi anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 17:01

@jenny.fields nejde to nastavit, ale už je mi to jedno. Ono stejně to byla spíš taková paranoia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26495
17.8.15 17:03

Tak jednak určitě by šla vytvořit příležitost, že jim to řekneš na rovinu a budete sami. Je výmluva, že ne.
Ale je to k něčemu?
Budeš na sobě muset pracovat ty. Na tom, aby ti to nevadilo.
EDIT: z editováno, špatně přečteno
Jiné řešení nevidím. Prostě kašli na to, co si oni vymýšlejí.

Příspěvek upraven 17.08.15 v 17:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 17:04

@jenny.fields nikdy jsem neřekla ani větu o tom, že bych připravila dít o prarodiče. Naopak sis musela všimnout, že píšu, že to není řešení 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26495
17.8.15 17:10
@HappyHippie píše:
@jenny.fields nikdy jsem neřekla ani větu o tom, že bych připravila dít o prarodiče. Naopak sis musela všimnout, že píšu, že to není řešení 8o

Promiň, máš pravdu :roll: :roll: to je ten automatismus :oops:

Posílat manžela a sama si v té době odpočinout. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5923
17.8.15 17:11

No četla jsem až do konce a čekala, že tam konečně bude napsaný ten problém, ale není ani na konci. Nezapomněla jsi ho tam napsat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
17.8.15 17:21

Psala jsi, že dneska přetekl pohár…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
17.8.15 17:24

@Karleon tobě příjde málo že ji tak pomlouvají??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47589
17.8.15 17:24

@HappyHippie je to těžké, já vztah s tchýní utla po 10 letech, už to prostě nešlo vydržet :?. ted je to tak že tchýně se normálně s dětma stýká ale je u toho manžel. nebo si některé s dětí jen vyzvedne a pak zase přivede. takže si návštěvu musí domlouvat s manželem já se s ní vidět ani nechc. Jo na mě se s oblibou usmívala a pak za rohem manželovi žalovala ale i když věděla že s emě to hned donese si nedala pokoj :cert: :cert:. To jsme měli jen nejstaršího, když jí asi loni manžel říkal jestli jíto za to stálo tak prý nemohla vědět že budeme mít víc dětí :lol: Já na tom nic měnit nechci, mě to takhle vyhovuje a najednou nemam křeče v břiše v den kdy má přijít :lol: :lol:, manžel říká že se ted chová lépe, no taky jí manžel dal podmínku, bud se bude chovat slušně a nebude mě pomlouvat před dětma nebo sem taky nemusí chodit vůbec. no dřív mě jen zavolala jestli může přijít a mohla kdykoliv, nevadilo mě to ale ted to má tak 1× týdně na chvilku nebo když si nejstaršího nebo nejmladší bere na celý den k sobě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.15 17:26

@HappyHippie nevím jak ti poradit mám něco podobného ale i ze sourozencama a dost mě to štve..už bych řwkla že jsem i alergická…a když jde manžel sim tak zas nevím co jsou schopni mu namluvit

• Nahlásit
  • Citovat
1289
17.8.15 17:34

Ja mam taky tchyni na vybornou, nemam zadne iluze o tom, co o mne rika za mymi zady :mrgreen: ale uvedom si jednu vec: nemuzes pracovat na druhych, muzes pracovat jen na sobe.

Ja bych rekla, ze to je mezi manzelem a jeho rodicema. Ty to nemuzes nijak opravit, nejsi pro jejich pepicka dost dobra a nikdy nebudes, ani kdybys dostala zlatou olympijskou medaii a Nobelovu cenu.

Moje rada je - utni to, a nech ho, at si resi vztahy s rodicema, jak umi, ale tebe at z toho vynecha. Protoze ty v tehle situaci muzes jen prohrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
17.8.15 17:40

Buď ráda, že tě nepomlouvá před manželem a nehustí do něj, že má na lepší apod. A že tě pomlouvá u ostatních? To dělá dneska snad už každej. Já ani nechci vědět, co o mně vykládá ta moje. Když si ale vzpomenu, co ze sebe sypala na bývalou od švagra, tak to musí být dost veselý :mrgreen: Teď už zvolnila, asi jí došlo, že nas. aná snachá = špatný přístup k vnoučeti :pankac: Na nějaký přerušování kontaktů se vykašli a normálně tam s manželem jezdi. Jen ať vidí, že jsi nad věcí. Nenech si takovou blbinou kazit dny, nemá to cenu :lol: Mohla bys na tom být i hůř, pomluvy jsou snad to nejmenší co tchyně dovedou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
17.8.15 17:41

Ja mam tchyni na dve veci, ted jsem. tehotna a i kdyz se snazim, tchyne jen hleda chyby. Takze jsem.utla kontakty a jezdi tam.jen chlap a ja mam.klid ;)
At si baba tlacha co chce, hlavne, ze jste vy dva happy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5923
17.8.15 18:38
@nikoleta93
@nikoleta93 píše:
@Karleon tobě příjde málo že ji tak pomlouvají??

Ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama