Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Svandu píše:
@Melody 4 a to jen na ADHD a dysfazii? U nas je ta diagnoza totiz hranicni, nevime, jestli autismus nebo dysfazie, v zari ma jit do skolky, zkusi to s nim normalne v kolektivu, kdyby to neslo, budem muset sehnat asistenta, jen mam strach, ze na nej nebudem mit narok, zaplatit bychom ho urcite nemohli..
Na dysfázii asistenta určitě nedostanete. My ho máme právě na to ADHD.
@Svandu Děti s dysfázií se často zaměnují za děti s autismem, to jak nerozumí, vyvolává dojem autistických rysů. Kolik je malému? Řeknu to takhle, když jsme byli v září v Aple a vyplnovali jeden z jejich dotazníků, zapsali jsme 20 kladných odpovědí z cca 75 otázek, ted jsem ten test psala znova a spňuje už jen 9 bodů. Takhle se taky dá rozeznat dysfázie od autismu, tedy čím více se u dítěte rozvíjí porozumění tím více mizí ty rysy. K dysfázii se dost často pojí právě ADHD a ADHD vysvětluje tu nechuť spolupracovat a vztekání. Malý to měl taky tak, vždycky děsná scéna když měl jít něco dělat… Teď už spolupracuje poměrně dobře. Bez pořádné diagnostiky se nehnete, nám diagnoza z aply hodně pomohla. Doporučuji se objednat a prozradím ti trik jak se tam dostat dřív než za roku, přihlaš se tam a následně jim zavolej a nahlaš se jako flexibilní rodič. Kdykoliv jim někdo vypadne, volají rodičům z tohoto seznamu. My jsme se díky tomu dostali na diagnostiku za 3 měsíce
Jinak přístup vaší školky je skvělý, uvidíš, že syn překvapí. My jsme si neuměli představit jak to půjde, fakt jsme si mysleli, že to nedá. Teď každé ráno s nadšeným jejeje běží do školky.
@Melody 4 Malemu ted bude 3,5
Skollu jsem vybehavala vylozene kvuli nemu, kdyby bylo vse v poradku, necham ho jeste doma klidne, mam 10 mesicni holcicku jeste, nic me netlaci. K tomu porozumeni - vcera vecer mel relativne naladu na spolupraci, tak jsme testovali na jeho oblibenych vecech jak rozumi : Kde je klic? (od auta) - prinesl. Kde je krtecek? - prinesl manaska, sel na jistotu, byl na neobvyklem miste. Kde je mobil? Prinesl manzeluv a dal ho jemu, ne mne, protoze vi, ze je jeho. Takze toto rozumi. Jak je to ale se slozitejsima vecma tezko rict. On totiz i kdyz rozumi, tak velmi rad ukoly neplni.. Za tu Aplu diky ![]()
@Melody 4 píše:
@Svandu Děti s dysfázií se často zaměnují za děti s autismem, to jak nerozumí, vyvolává dojem autistických rysů. Kolik je malému? Řeknu to takhle, když jsme byli v září v Aple a vyplnovali jeden z jejich dotazníků, zapsali jsme 20 kladných odpovědí z cca 75 otázek, ted jsem ten test psala znova a spňuje už jen 9 bodů. Takhle se taky dá rozeznat dysfázie od autismu, tedy čím více se u dítěte rozvíjí porozumění tím více mizí ty rysy. K dysfázii se dost často pojí právě ADHD a ADHD vysvětluje tu nechuť spolupracovat a vztekání.
To je hezky řečeno.
Aha @maminka189 no tak malá pokroky ale dělá? A proč píšete, že se nemáte nic moc, jestli se můžu zeptat? ![]()
@meritus
Klidně mi tykejte
.Teď nějak moc velké pokroky nedělá. Je na ní čím dál tím víc vidět, že je hendykepovaná
Dobrý den ve spolek,
Měl bych na vás především rodiče autistů a asperegrů dotaz:
Navštěvujeme dětskou psychiatričku s 3,5 letým synem. Měli jsme podezření na hyperaktivitu a nyní po 3ti navštěve nám řekla že syn je autista. Na diagnozu v motole i aple se čeká dlouho tak na vyplnění času bychom se rádi zeptali na vaše zkušenosti s projevy v tomto věku.
*Syn je přehlíživý - chodí jak tank nekouká doprava doleva šlápne na psa nebo lidem na nohu ani ho to nezastaví
pozná máma tata deda babi po bytě je orientovaný umí odnášet odpadky do koše nádobí do dřezu, občas na nás vůbec nreaguje a jen vyluzuje chechtavé nebo křiklavé zvuky občas zvládá velmi hezky komunikovat, jezdíá na odstrkovadle a kope do míče případně hází pejskovi hračky…
upřímně jsem na hraně jestli této autistické diagnoze věřit a stresovat již ted před diagnozou z dalšího zdroje a ne jenom dotazníku u psychiatra po 3 sezeních.
Autismus je v rodině přítomen jenom ze vzdálenějšího kolena - dcera tety jeho matky a dále hyperaktivita od mého synovce jinak nic.
děkuju za názory a postřehy
Mne prijde od psychiatricky docela profi ze to rekla az po trech navstevach..
U autismu je hodne vyrazny naruseny socialno..snazi se syn hrat si s detma?
@Tarjei: Ano syn chodil i do školky kde měl tedy problém s učitelkama které moc neposlouchal, ale s dětma si hraje strašně rád a velice aktivně dokonce co mu řeknou starší děti třeba jeho 6ti letý bratranec toho poslechne na slovo jdou na procházku nebo na hřiště poslouchá ho lépe než dospělé:)dokonce bych řekl že čím více si hraje v kolektivu tím klidnější a soustředěnější potom bývá
@Tarjei píše:
Mne prijde od psychiatricky docela profi ze to rekla az po trech navstevach..
U autismu je hodne vyrazny naruseny socialno..snazi se syn hrat si s detma?
U autismu jsem narušeny sociální dovednosti, to znamená, že někteří autisti se družit chtějí, nevědí však jak. Neznají hranice, nejsou schopní „vycítit“, že něco se nedělá atd.
@Bullet bod 1 a posledni 2 boody - syn 2,5 roku to dela taky, ma DA a ADHD a ja nevim, zda se ti vztahuje k autismu nebo k ADHD.
Zkuste kontaktovat Ranou peci ve vasem okoli a taky kdyz zavolat do Aply, mohli by Vam poradit nejakeho dalsiho psychologa - odbornika pres PAS ve Vasem okoli. Treba v Brne dela placenou diagnostiku PAS psycholozka Adriana Rieglova, ale osobni zkusenost s ni nemam.
Příspěvek upraven 08.10.15 v 13:29