Dětský autismus?

Napsat příspěvek
Romana76
7.7.13 22:22

Tak myslite, ze to bude v pořadku?
Já jsem s toho uplne vyřízená a hlavne unavena, Simonek me bere strasne moc sil. Hlavne'tady moc deti neni, takze si nema s kym hrat.
Dneska jsem byla s prately v kempu a tam byly klouzacky, houpacky atd…videl tam deti a hned tam bezel, vylezl na klouzacku a zacal tam blbnout (jecel'kopal do klouzacky a smal se),a vedle nej stali chlapecci, kterym bylo 5a 8 let a rikaji mi, co je klukovi, ze se takle chova?
A ze me vypadlo, ze zkousi hlasivky a ma moc energie a jeste to neumi spravne vyuzivat. Tak takle blbne…
No bylo mi hrozne, asi uz me s toho hrabe a moc ho studuji a branim!!
Ja doufam, ze to bud jen opozdene mluveni!
A jeste jsem se chtela zeptam, malej ma podstoupi cetečko a nevim zda mu ho mam nechat udelat. Četla jsem o tom, že takle mali kdyz to podstoupi, tak se mu muže rozject ten autismus…
Co mylite?
Děkiji všem, ze mi odepsali. Moc si toho vážím!

• Nahlásit
  • Citovat
Romana76
7.7.13 22:33

Pro zikado:

Dekuji, ze jsi odepsala, jen jsem ti chtela rict, ze muj chlapecek nema, vubec ten ocni kontakt, ikdyz je pravda, ze jsem mu zacala davat kazdej den sirup (omega3- martanci ) a je oneco lepsi
Dokonce dneska, kdyz jsem mu rekla, at donese tete klice odnesl. Byla jsem v soku, bud to byla nahoda a nebo mi rozumel- buh vi -:))
Jsem strašne rada, ze mi nekdo odepsal, pripadam si, že na to nejsem sama.
Dekuji všem!!!

• Nahlásit
  • Citovat
16.7.13 09:19

Ahoj,

já teď budu syna objednávat k dětské psycholožce. Se synem to nikdy nebylo jednoduché, ale tak nějak všechno se zhoršilo nástupem do školky v září. Teď už si s ním dost často nevíme rady, hlavně v kolektivu. Internet je samozřejmě zrádný a člověk si z toho lehce vydedukuje, že právě jeho dítě může mít to nebo to, a i když já mám samozřejmě taky podezření, zatím si nic nepřipouštím a uvidíme po návštěvě psycholožky, možná se moje podezření potvrdí, možná nám taky jen poradí, jak na syna…

Romano, taky mívám občas pocit, že už na nic nemám síly. Nejsi v tom sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19950
16.7.13 09:23

Tak až na ten „chybějící“ oční kontakt si naprosto dokonale popsala mého syna 8)
Autista není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
16.7.13 09:32

@Michaela83 Sleduji diskuzi dlouho. Já se synem byla u psychologa, když mu byli 3 roky a ve školce mi říkali, že je „jiný“. Upřímě…bylo to k ničemu. napsali mi tedy do zprávy, že by se „mohlo jednat“ o ADHD syndrom, že je neklidný,…ale diagnozu nenapíšou. Ředitelka školky mi doporučila odborníky specializující se na diagnostiku dětského autismu. Mám objednaného syna do Plzně k doktorce Rumlové, ale je tam dlouhá čekací doba, tak čekám. V srpnu mu bude 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
16.7.13 09:32

Nemáte někdo zkušenost se „slabým“ autismem? Syn je na první pohled scela normální, ředitelka školky mi ale říkala, že by se u něj mohlo jednat pouze o slabé prvky autismu…jak pak probíhá diagnostika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
arnaset
16.7.13 09:50

Zakladatelko, mám doma synka 1,5 roku a dělá to samé, co ten tvůj. U dveří nebo branky si vydrží hrát i 20 minut. Zavře, otevře, obejde, zavře z druhé strany, zkoumá, jak se to zavírá, zkouší si opatrně přivřít ruku, atd.:-) Napadlo mě také, zda to není znak autismu, ale prý to dělá dost dětí. Prostě inženýrský přístup, zajímá ho, jak co funguje. To samé klíče, lis na česnek, brejle, hodinky, telefony, ovladače, atd. Televizi si umí pustit tak od 3/4roku, a to ho nikdo neučil, prostě to odkoukal. Má to i své výhody, ráno vstane, najde ovladač a nechá nás vyspat:-) Myslím, že tvůj synek je vpohodě, max. slabý autista, ale to je spíš plus, bývají chytřejší. Btw. mého manzela volala tchýně přes půl města na velké dětské hřiště, aby byl mezi detmi, a on si prý sedl na lavičku a něco si zkoumal, děti mu byly ukradené. No a bez problému vystudoval vs techniku, a vydelava jako ing docela slušně. Prostě máš zkoumavé dítě, buď ráda, že ho všechno zajímá! Pokud není „úplně mimo“, což není, tak ho ve zvídavosti podporuj, je to nejlepší, co si může do života odnést.

• Nahlásit
  • Citovat
arnaset
16.7.13 09:52

Tchýně vozila

• Nahlásit
  • Citovat
arnaset
16.7.13 10:01

Jinak, co se týká řeči, tak náš poklad v roce a půl umí mama, tata, papa, ha (haf, když vidí psa), ale rozumí. Na vyžádání ukáže dvě oblíbené hračky. Nekdy zkouší schválně ukázat na něco jiného, a baví se tím. Třeba: ukaž tátu, a on ukáže na stůl a začne se smát:-) Taky se naučil ukazovat na věci, co chce podat, pak začne ječet, když mu to nedáme:-) Je prý normální, že když něco dítě umí, že to na nějakou dobu přestane používat a začne zase po nějaké době. V tom mezičase se učí něco nového.

• Nahlásit
  • Citovat
arnaset
16.7.13 10:05

Zapínání spotřebičů je u nás také oblíbená zábava, na požádání (nekdy i bez) zapne pračku, myčku, počítač. Na ostatní naštěstí nedosáhne:-)

• Nahlásit
  • Citovat
arnaset
16.7.13 10:15

Add uklízení věcí, také ho fascinuje, když může něco někam dát. Takže pak potřebujeme někam jet a já hledám a nachazim: klíče v kuchyňské lince, telefon v pračce, klíče od auta v krabici s hračkami, atd.:-) Ovladače od tv už máme dva, protože ten první byl pořád někde schovanej:-) Fascinace botami a nohami je u nás také, ale spíš všem pod stolem zuje boty (zabky) a syslí si je tam:-) Podle mě je tvůj synek fakt normální. Anebo autista i ten můj:-) Rozhodně si nemyslím, že je třeba to nějak řešit. Věřím, že se v životě neztratí:-)

• Nahlásit
  • Citovat
16.7.13 10:19

Ivodička, my jsme zas na čekačku u psycholožky Kozové, slyšela jsem na ní jen samou chválu. Uvidím, co se bude dít, ani radou nepohrdnu, možná mi řekne, že je syn jen nevychovaný, nevím. U nás právě bohužel ze strany školky žádná spolupráce. Můj syn je hodně aktivní, ale co začal chodit do školky, má spíše projevy aspergerova syndromu. Ale jak jsem psala výše, nejsem doktor, jen pozoruji syna a hledám informace na internetu, takže závěry z toho žádné nevyvozuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.9.13 17:23

** ahoj holky, omlouvam se za anonym ale nechci aby kamarádka vedela ze po tom patram. kamarádky mala (za mesic mu budou 4) je malinko zvlastni, uz do malinka je ve vsem takova zpomala, chodit zacala skoro ve dvou letech, do ted skoro vůbec nemluví, na nic nemá svůj názor. když se ji na něco zeptate tak jediny co udela tak ze zopakuje posledni vase slovo a to ještě tak ze ho procedí mezi zubama (na logopedii uz je objednana). navíc dnes byla poprvé ve skolce a hned ji skoro vyradili, ze nevi co sni, ze vůbec neposloucha, dela si co chce, jde kam chce atd. je to pravda mala se vůbec niceho neboji, zadnej zakaz na ni neplati, když ji placnete na zadek tak z toho ma ještě srandu, vůbec ale vůbec neposloucha, můžete mu vse vysvětlovat horem dolem a k nicemu. o nic jakoby nemá zajem, vezmete ji do zoo a vubec ji to nezajima, nic ji nebaví, nezapojuje se do kolektivu. do ted jsem cetla hodne clanku o autismu, protože to je to první co me napadalo uz davno, hodne věci na jejim chovani sedí, ale třeba jsem cetla ze se ty deti nesmejou atd. mala se smeje, rekne mi ahoj (sice tou svoji reci :lol: ale rekne), je ji uplne fuk jestli je doma nebo u nekoho cizího, sla by kamkolikv s kymkoliv. tak ja nevim, ze skolky ji poslali k psychologovi tak tam pujde ale ti bude zase doba nez ji tam objednají atd. myslite ze by to mohl byt autismus?? docela me to trapi, ma ji i kamarádku rada, ale je fakt ze to chovani uz není normalni, když ji nekdy hlidam tak se pak tesimkdyz uz jde domu protože to je fakt hukot ji uhlidat. sama mam doma triletaka a ikdyz rikam ze zlobi tak oproti kamarádky maly je zlatej **

• Nahlásit
  • Citovat
4237
5.9.13 18:05

Milá anonymní. Žádný rodič, obzvláště prvního dítka si nehcce připustit, že jeho dítě je jiné. Moc by mne zajímalo, co na jinakost, kterou popisuješ TY říká pediatr onoho dítka (jelikož si pleteš pohlaví v celém příspěvku, tak nevím, zda dívky, nebo klučíka). To co popisuješ, jsou docela závažné projevy autismu a nevěřím, že by tohle dětský lékař přehlídnul ve 4 letech dítka.
Každopádně, pokud je kamarádka svolná k tomu, že by mohla mít doma dítko s autismem a chce ho posunout co nejdále, tak by ještě než dojde na vyšetření klinickým psychologem ( a posléze pedopsychiatrem) mohla kontaktovat ranno péči, či SPC (speciální pedagogické centrum) ve svém okolí. Věřím, že i speciální pedagog, dokáže poznat, zda je to s dítkem opravdu tak špatné, jak to popisuješ.

Možná by si mohla sama vyplnit tento test http://auticekjenicek.blogspot.cz/…ty-dach.html .

Držím palce, aby se Tvé podezření nepotvrdilo. A i kdyby ano, tak autíčci jsou skvělí a nádherní andílci, kteří to mají s námi těžké, ale jakmile k nim najdeme cestu tak nás mohou spoustu naučit. :hug:

P. S. Vím to, mám jeden exemplář doma ;) :andel: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48719
5.9.13 18:28

@nonina můžu se na něco zeptat v sz ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...