Dětský autismus?

Napsat příspěvek
48719
7.11.13 11:41

@Timinka Tomík je ještě malej takže zatim netušim vůbec jak zvládne školku, teda tu dopravu tam, školu by měl hned vedle ale blbý že vše přes celý město takže ted je pro mě hlavní ho zkusit naučit jezdit mhd :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
9.11.13 10:12

Dobrý den holky, strašně ráda bych si přečetla diskuzi, nicméně nestíhám, ale moc mě to zajímá, tak se k tomu třeba v nejbližších dnech dostanu. Jen jsem chtěla vyjádřit podporu. Našemu staršímu chlapákovi bude 2 a půl. Od roku a půl jsme řešili neurologický problém, který nakonec skončil zatím docela v pohodě diagnozou, ale teď nás čekají návštěvy v centru rané péče a u pedopsychiatričky nebo psycholožky právě kvůli tomu, že má dětská podezření na dětský autizmus. Od miminka je trochu jiný (vidím to hlavně teď, když máme druhého chlapečka a vidím „správný“ vývoj, i když nechci srovnávat). Na dvou a půl letech nemluví, zná tak 5 slovíček, které ještě ani neříká pořádně, zacyklení se u něho zatím neprojevilo, nicméně dělá spousty věcí, které diagnozu podporují. Uvidíme, co se dozvíme, každopádně hodně sil vašim rodinkám, pokud máte podobné problémy, případně podezření a podobně. Je to těžké, ale pořád jsou to naši miláčkové :* :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
12.3.14 16:11

Ahoj holky. Dnes jsme byli s Alexem na 16 měsíční kontrole a dr mě docela zneklidnila, ale nemyslím si že by to byl autismus. Prostě prcek nemluví, vůbec nemluví. Jen řve a má svoje zkomolená slůvka (asi 3). Nereaguje na moje příkazy, na jméno. Nehraje si hračkama, ale s nádobím nebo prostě s věcma co vidí u mě. Nepojmenovává zvířátka, členy rodiny, části těla, prostě nic. Mluvený slovo ho moc nezajímá, jen televize. Nemazlí se, nemá vůči mě separačku, vlastně ho nezajímám. Kdo mu dá najíst, ten je ten nej :D mě prostě jen přijde pohodlnej a vyčůranej a že se to postupem času naučí. Autismus mě ani nenapadl. Ale docela mě s tím rozhodila. Pak se mě pokoušela uklidnit, že to bude hyperaktivita. Ale stejně. Kontrolu máme za půl roku a když se to nezlepší tak další vyšetření. Můj brácha měl diagnózu lehké mozkové disfunkce, hyperaktivita, a různý lehký projevy psychickýho narušení, tak nás asi prostě víc hlídá, protože bratr i já jsme k ní chodili jako děti. No holky ujistěte mě prosím trochu, že to je jak si myslím a je prostě jen pohodlnej lenoch. Díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
12.3.14 16:17

@mejdylko 16 m je teda na nějaký závěry sakra brzo, jestli mluví nebo ne, není v 16 ukazatel VŮBEC NIČEHO, jde o komunikaci

Ukazuje? Má oční kontakt? Když přijdou lidé do místnosti, registruje je? Napodobuje? (cokoliv, ty něco uděláš, zopakuje to?) Reaguje na další děti? Dokáže náznaky spolupráce ve hře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
12.3.14 16:18

@mejdylko no nechci tě strašit, ale tohle je příznak autismu.
Já se taky uklidnovala tím že syn je lenoch a pohodlnej a nakonec diagnoza potvrzená těžká centrální hypotonie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
12.3.14 16:19

@mejdylko
tak ja mam ditko 18m, nemluvi vubec, ze zviratek umi prasatko, na povely neareguje, ale jsem silne presvedcena, ze to neni tim, ze by nerozumel, ale proste na me prdi…
mazli se naprosto vyjimecne, kdyz je totalne unaveny, venku kdyz se schovam, tak mu nechybim, klidne je sam.
ze by to smerovalo k autismu si nemyslim (doufam).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
12.3.14 16:20
@Malike píše:
@mejdylko no nechci tě strašit, ale tohle je příznak autismu.
Já se taky uklidnovala tím že syn je lenoch a pohodlnej a nakonec diagnoza potvrzená těžká centrální hypotonie

co konkretne z toho, co psala, je v 16m projev autismu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
12.3.14 16:24

Když si vybavím „našeho“ autistu, tak ano, už v šestnácti měsících bylo poznat, že je jiný. Ale nesouviselo to přímo s řečí, v tomhle věku běžně děti nemluví. Souviselo to s těmi otázkami, co jsem napsala (na všechno by byla odpověď ne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
12.3.14 16:27
@Bábrdl píše:
@mejdylko 16 m je teda na nějaký závěry sakra brzo, jestli mluví nebo ne, není v 16 ukazatel VŮBEC NIČEHO, jde o komunikaciUkazuje? Má oční kontakt? Když přijdou lidé do místnosti, registruje je? Napodobuje? (cokoliv, ty něco uděláš, zopakuje to?) Reaguje na další děti? Dokáže náznaky spolupráce ve hře?

noo oční kontakt jo, to se rád tlemí když na něj mrkám a kouká na mě i provokativně, když sahá na něco co nesmí :D na lidi reaguje dobře, jednu dobu i na děti, dokud mu syn kamarádky neublížil a teď se dětí malinko bojí, ale usmívá se na ně, i když dotyk nechce. Ale to ani ode mě. Po mě neopakuje, jen vařila myšička, jinak na nějaký napodobování prdí. No ve hře… když si s ním chci hrát, tak odejde. Chce to dělat sám a jen mi asistuje, když vařím. To bere jako hru. To u mě dokáže sedět a mlátit do hrnců. Miluje nádobí. Tím i dr usoudila, že má prostě nějakou separačku na vařečku. Má jednu oblíbenou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6769
12.3.14 16:27

@mejdylko řeč není to nejdůležitější, ale že nereaguje na jméno :think:
psala jsi že nepojmenuje části těla, to nevadí (tohle neumí pojmenovat ani moje děti a to Lucka se usilovně snaží o komunkaci a pusu vpodstatě nezvaře :mrgreen: ) umí je ukázat? učila jsi ho kde je nos, oči, ruce atd…?
reauje aspoň na to jídlo, jakože na pokyn ham ham běží k jídelní židličce nebo na slovo banán běží k misce s ovocem?
Když už si hraje s nádobím, šáhne po hrnci, když řekneš hrnec a po vařešce, když řekneš vařecha?

Na diagnózu je brzo (až kolem 3 let) ale signály k tomu se objevují už dříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
12.3.14 16:33

@subsomi jméno ho nebere… je Alex, řikáme mu Ája, aby se mu to líp řikalo. Nereaguje, ani když mu řeknu pojď ke mě. Ano každý den trpělive vezmu knížkua snažím se mu kaázat zvířatka a tyhle kraviny a ona pak začne ječet, vytrhne mi knížku a začne jí cupovat. Snažím se mu ukozovat, prstíky, pupík, vlásky pusinku, všchno pojmenovávám. Jenže jak když u mě nevydrží. A ne jen u mě u nikoho. Nesnáší jakýkoli kontakt (tohle přisuzuji náročnýmu porodu, ale to zas moje psychologie :D ) Ne na ham, brm, banán na nic nereaguje. Pořád melu, melu a melu. Ale u nás je další zádrhel, jeho otec je Rumun, takže má dle mého v hlavě bordel z těch dvou jazyků a neumí si vybrat. Když řeknu nádobí, tak nereaguje. Jen kyž mu to ukážu, tak se div nepřerve. Nereaguje na žádný pojmenování, na nic. Ale slyší dobře. Na hudbu reaguje krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48719
12.3.14 16:37

@mejdylko je moc brzo na nějaké závěry, u syna zlom nastal mezi 18-19m a až ted když vidim co dcera umí tak tam byly problémy už dřív jen jsme si to nepřipouštěla. nejstarší taky dlouho nemluvil ale všemu rozuměl ;) taky rozdíl, malej je těžkej autista ale mazlit se chodí ;) a separačku taky neměl ale je problém kdyby ho chtěl krmit někdo jinej to nechce. Ale na autismus bych to hned neviděla navíc v tomhle věku se to nepozná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
12.3.14 16:39

@mejdylko Nejlepší bude ještě chvilku počkat. Určité varovné náznaky tam jsou, ale nemusí to vůbec nic znamenat. Je moc maličký na nějaké závěry. Nejspíš prostě ještě nerozumí mluvené řeči.

Jak si hraje s autem? Jezdí s ním normálně a nebo se soustředí jen na kolečka (lehne si, aby je viděl z blízka, obrátí auto a točí jen s nimi?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
12.3.14 16:40

@Markéta80 no Alex se nechá nakrmit od kohokoliv, sežral by třeba hovnajse, kdyby mu ho někdo nabídl :D prostě jinak si myslím, že je normální zvídavý dítě, jen je prostě svůj. On je trošku horká hlava po mě, tvrdohlavec, dost temperamentní - přítel je rumun… a o tom mluvení si myslím to, že slyší 2 jazyky, tak je to pro něj trochu problém si určit co bude mluvit a takhle je to jednoduší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
12.3.14 16:41

@mejdylko Jo a klíčová otázka. Ukazuje? Když jedete v kočárku, ukazuje na věci, které ho zaujmou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama