Dítě z předešlého vztahu na svatbě

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5125
9.2.24 08:58
@Matt 02 píše:
hlavně to nikomu neublíží.

Když se vyfotí ženich, nevěsta a jejich dvě děti, tak komu by to mělo ublížit? A proč by se to mělo dělat nějak nenápadně?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15435
9.2.24 09:40
@Gerbera001 píše:
No nevim, jestli bych mela odvahu o tohle nekoho ciziho zadat, pripadala bych si jako zla megera. :think: :lol:

Tak komunikace s fotografem je vestsinou na nevěstě, chlapům je to jedno. Já jsem si na svatbě organizovala jak se vyfotime, kdo s kým atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
9.2.24 09:48

Chlapec má své rodiče, není důvod, abyste mu suplovali další rodinu, navíc pokud on o to nestojí. Ano, na svatbu bych ho pozvala jako hosta, když už tedy. A upřímně, bych ten vztah směřovala do ztracena. On o vás nestojí, není to dítě ani jednoho z vás, není žádný důvod si na něco hrát a komplikovaně se domlouvat s jeho matkou. Co se týká fotek, prostě bych se vyfotila střídavě se všemi dětmi v různé kombinaci a do obýváku si dala tu, co budu chtít.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15435
9.2.24 09:50
@Matt 02 píše:
Není třeba žádat fotografa, když už tedy tak nutně potřebuje fotky bez kluka, což sice nechápu, ale dobře, její věc, úplně by stačilo, vyfotit se různě. S jedným dítětem, se dvěma, se všemi dohromady, různě to proházet a je to. Když už má takovou potřebu, tak se to dá udělat tak, že si toho nikdo nevšimne a hlavně to nikomu neublíží. Tady spíše jde o to, že svatba na spadnutí, chlap si jí vezme, tak už není potřeba si hrát na hodnou tetičku a je na čase ukázat kukačce, kde je její místo, u ní v její nové happy rodince, evidentně ne. Jinak to nemá rozumné vysvětlení. Protože fotky jsou totální blbost. A můžeme se pravděpodobně těšit na pokračování, tak za rok, jak biologická dcera partnera, jim co týden narušuje jejich společnou rodinnou idylku, protože strašně zlobí, hrozně se změnila, páč jak jinak, ta strašná ex jí vůbec neumí vychovávat a ještě jí hucká proti šťastné novopečené rodince, pravděpodobně v té době bude v příběhu už i nová postava v podobě miminka nebo bude minimálně na cestě a to bude samozřejmě potřebovat klid nebo ho bude zakladatelka potřebovat v těhotenství a ne aby tam co chvíli zlobila nevychovaná dcera manžela. Klasika ne, žádná novinka.

Kukačka, jak ty říkáš, má své rodiče, mámu i tátu, není to žádný sirotek kterého nikdo nemá rad. Není důvod aby byl na všech fotkách.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3121
9.2.24 09:57

Já v tom focení problém nevidím. V 8mi letech dítě chápe, že ženich není jeho otcem, že je to strýc/kamarád. Navíc se to dítě se svým otcem vídá.

Focení  řídí a organizuje fotograf. Tak stačí dělat některé fotky dvojmo. Všechny 3 děti,  a pak hned jen ty 2 děti. Tím vyhovíš příteli a zapojíš do všeho i to dítě. Stejně se všechno fotí několikrát.

„Pepíčku, jdi si na chvilku stoupnout vedle pana fotografa.“

Co berou dospělí  jako samozřejmost a nedělají z toho drama, to vnímá a chápe dítě stejně jako oni.

Domluvte si to s fotografem předem.
Maximálně si fotograf v duchu poklepe na čelo a řekne si o příplatek za zdržování/práci navíc.
Stejně se všechny fotky neretušují a netisknou. Těch papírových dostaneš od fotografa jen pár, zbytek na flash disku. Z těch si pak dáš některé vytisknout profesionálně, nebo si to vytiskneš sama.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5125
9.2.24 09:58
@terien píše:
Chlapec má své rodiče, není důvod, abyste mu suplovali další rodinu, navíc pokud on o to nestojí. Ano, na svatbu bych ho pozvala jako hosta, když už tedy. A upřímně, bych ten vztah směřovala do ztracena. On o vás nestojí, není to dítě ani jednoho z vás, není žádný důvod si na něco hrát a komplikovaně se domlouvat s jeho matkou. Co se týká fotek, prostě bych se vyfotila střídavě se všemi dětmi v různé kombinaci a do obýváku si dala tu, co budu chtít.

Podepisuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3121
9.2.24 10:15
@Anonymní píše:
"Nejde o pořízení fotky nebo vymazání osoby z fotky ale fakt, že přítel tam kluka chce. A moje otázka na přítomné zněla, zda za okolností, které popisuji, mám na to přistoupit. Protože za okolností nestyku se mi to nelibi

Ano, přistoupit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3121
9.2.24 10:24
@Mar__tanka1983 píše:
Hele my mame na poslední rodinné fotce, kde jsme všichni spolecne (dokonce i se strejdou, to je rarita), nez zemrel dedecek a pak i babicka, sestrina přítele…v te dobe se znali sotva pár měsíců, ani uz nevim, jak se jmenuje :mrgreen: :mrgreen:
Nekdo to bere jako tragedii, nekdo se smichem, nekdo to vubec neřeší.
Taky sme mu mohli rict, nepatris do rodiny, nefoť se s náma, ale takovou netaktnost si nikdo nedovolil.

"Teď se bude fotit dítě nevěsty, dítě ženicha, nevěsta,… atd. atd.

V tomto problém tady není.

Příspěvek upraven 09.02.24 v 10:27

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3121
9.2.24 10:25

Edit: Už mi tady skáčou reklamy snubních prstenů. :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
9.2.24 10:39
@Matt 02 píše:
Není třeba žádat fotografa, když už tedy tak nutně potřebuje fotky bez kluka, což sice nechápu, ale dobře, její věc, úplně by stačilo, vyfotit se různě. S jedným dítětem, se dvěma, se všemi dohromady, různě to proházet a je to. Když už má takovou potřebu, tak se to dá udělat tak, že si toho nikdo nevšimne a hlavně to nikomu neublíží. Tady spíše jde o to, že svatba na spadnutí, chlap si jí vezme, tak už není potřeba si hrát na hodnou tetičku a je na čase ukázat kukačce, kde je její místo, u ní v její nové happy rodince, evidentně ne. Jinak to nemá rozumné vysvětlení. Protože fotky jsou totální blbost. A můžeme se pravděpodobně těšit na pokračování, tak za rok, jak biologická dcera partnera, jim co týden narušuje jejich společnou rodinnou idylku, protože strašně zlobí, hrozně se změnila, páč jak jinak, ta strašná ex jí vůbec neumí vychovávat a ještě jí hucká proti šťastné novopečené rodince, pravděpodobně v té době bude v příběhu už i nová postava v podobě miminka nebo bude minimálně na cestě a to bude samozřejmě potřebovat klid nebo ho bude zakladatelka potřebovat v těhotenství a ne aby tam co chvíli zlobila nevychovaná dcera manžela. Klasika ne, žádná novinka.

Ano Matte, každý máme své místo, i ty kukačky. Ten kluk není žádný chudák, má své rodiče, kteří se o něj starají a zajímají. Za dítě mají primárně zodpovědnost oni, ne žádný ex, next nebo každý, kdo jde okolo. Když se matka rozejde s dalším eventuálním partnerem, tak to taky bude chlapcův polovičatý otec? Taky si ho bude střídat na víkendy? To v tom ten kluk bude mít tedy pěkný hokej. Je načase mu jeho místo opravdu jasně definovat a nemotat mu hlavu nějakými pseudotatínky. Za jeho sestru má zase odpovědnost její otec, a to včetně toho, aby i ona měla a znala své místo v obou rodinách.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11419
9.2.24 10:41
@Pajka2020 píše:
2×Edit: Už mi tady skáčou reklamy snubních prstenů. :lol: :lol:

To ti skáčou, že se blíží Valentýn :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11419
9.2.24 10:43
@terien píše:
Ano Matte, každý máme své místo, i ty kukačky. Ten kluk není žádný chudák, má své rodiče, kteří se o něj starají a zajímají. Za dítě mají primárně zodpovědnost oni, ne žádný ex, next nebo každý, kdo jde okolo. Když se matka rozejde s dalším eventuálním partnerem, tak to taky bude chlapcův polovičatý otec? Taky si ho bude střídat na víkendy? To v tom ten kluk bude mít tedy pěkný hokej. Je načase mu jeho místo opravdu jasně definovat a nemotat mu hlavu nějakými pseudotatínky. Za jeho sestru má zase odpovědnost její otec, a to včetně toho, aby i ona měla a znala své místo v obou rodinách.

No bohužel je to tak jak píšeš. Nakonec, teď si maminka najde dalšího partnera na 3 roky a pak i novomanželova dcera bude pendlovat na víkendy mezi matkou, otcem a bývalým přítelem matky, až se rozejdou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1396
9.2.24 10:51
@Pajka2020 píše:
"Teď se bude fotit dítě nevěsty,,

nevěsta,… atd. atd.

V tomto problém tady není.

Příspěvek upraven 09.02.24 v 10:27
@Pajka2020 píše:
"Teď se bude fotit dítě nevěsty, dítě ženicha, nevěsta,… atd. atd.

V tomto problém tady není.

Příspěvek upraven 09.02.24 v 10:27

Myslel jsem jen vlastni dite zenicha, chlapecku, no ty, pojd sem, uz jsi videl fotoaparat z pohledu fotografa?? :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22187
9.2.24 11:14

Takové ciraty kolem fotek nedělají ani puberťačky u školního focení.
Tady v tom bude něco jiného, než jen fotka do obýváku, o toho kluka vůbec nejde, ten je jen zastupny problém.
A za tři roky může viset v rámečku v jiném obýváku, až jej dnešní ženich zase pozve na svoji další svatbu. Tam třeba ta ženská nebude tak pintlich, dítě sem, dítě tam, hlavně, že jsme zdraví :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5125
9.2.24 12:23
@Gerbera001 píše:
chlapecku, no ty, pojd sem, uz jsi videl fotoaparat z pohledu fotografa?? :mrgreen:

Když se nevěsta a ženich dohodnou, že udělají dvoje fotky, se 3 a 2 dětmi, myslíte, že je potřeba toho chlapce nějak odlákávat? Proč neříct: teď se vyfotí ženich, nevěsta a jejich děti, ty běž zatím k ostatním dětem?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová